Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zaskakująca decyzja Orbana. Zaprasza UCHODŹCÓW, ale nie zgadniecie jakich.

Posted by Marucha w dniu 2017-02-13 (Poniedziałek)

Viktor Orban, premier Węgier, dał się poznać jako jeden z najbardziej antyimigracyjnie nastawionych europejskich przywódców. Polityk ogłosił jednak, że jego kraj chętnie przyjmie uchodźców. Nie chodzi jednak o tych z Afryki i Bliskiego Wschodu, przed którymi granice blokuje węgierska policja.

Węgierski premier oświadczył w przemówieniu podsumowującym 2016 rok, że Węgry nie zamierzają przyjmować uchodźców, ale bardzo chętnie otworzą się na imigrantów z państw zachodnich, których określił mianem „uchodźców uciekających przed liberalizmem, polityczną poprawnością i bezbronnością”.

Deklaracja była dla totalnym zaskoczeniem.

– Tych prawdziwych uchodźców naturalnie przyjmiemy. Ci przerażeni niemieccy, holenderscy, francuscy, włoscy politycy i dziennikarze, ci chrześcijanie zmuszeni do opuszczenia ojczyzny, którzy swoją Europę stracili we własnej ojczyźnie, znajdą ją z powrotem u nas – przekonuje Orban.

Orban uważa, że liberalne media i organizacje obrońców praw człowieka celowo tworzą „otaczającą świat sieć, by dostarczyć do Europy setki tysięcy imigrantów”. Według niego, ma to na celu zniszczenie tradycyjnych państw narodowych.

https://www.magnapolonia.org

I jak tu nie pozazdrościć Węgrom takiego premiera… mogą być z niego dumni.
A ja tak bardzo chciałbym być dumny z Polski.
Nic z tego.
Admin

Komentarzy 11 to “Zaskakująca decyzja Orbana. Zaprasza UCHODŹCÓW, ale nie zgadniecie jakich.”

 1. Wieś Rządzi Światem said

  Orban: płot na granicy, imigranci, narodowy/państwowy egoizm, religijna retoryka, protegowany Sorosa
  Trump: mur na granicy, imigranci, narodowy/państwowy egoizm, religijna retoryka,
  Kaczyński: antyimigracyjna retoryka, deklarowany narodowy/państwowy/narodowy egoizm, religijna retoryka, protegowany Smolara/Sorosa
  Kryzys emigracyjny: Soros

 2. Władek said

  W przypadku Kaczyńskiego jego „antyimigracyjna retoryka” jest tylko zasłoną dymną dla masowego ściągania do Polski upadlińców.

 3. Wieś Rządzi Światem said

  @2 Oczywiście. http://www.pch24.pl/rodzina-500–takze-dla-ukraincow–z-rzadowego-programu-moze-skorzystac-milion-obcokrajowcow,41867,i.html

  ” (…) polska polityka prorodzinna może objąć nawet milion Ukraińców.(…)”

 4. Yagiel said

  Ale czy to w celu zrobienia miejsca w rajonie Odiessa dla osiedleńców niebiańsko-jerozolimskich?

 5. Archer said

  Też zazdroszczę Węgrom takiego premiera jak Orban. To jest bardzo dobra polityka. Przyjąć białych autochtonów z Francji, Holandii, krajów skandynawskich, którzy coś umieją i coś sobą reprezentują, a wypchnąć za granicę Cyganów. Niestety, Węgrzy mają jeden z najtrudniejszych języków na świecie i mieszka tam prawie 1 milion Romów, którzy bardzo szybko się rozmnażają i sprawiają problemy zwykłym ludziom nie mniejsze, niż muzułmanie i kolorowi w Europie zachodniej. Przestępczość tamtejszych Cyganów jest tak duża, że Węgrzy potworzyli organizacje „nazistowskie” mających chronić węgierską ludność przed Cyganami, bo węgierska policja mająca związane ręce polityczną poprawnością, nie reaguje na ich przestępstwa i bagatelizuje problem.

 6. Wieś Rządzi Światem said

  @4 500zł to ponad 100$, jeśli dostaje się na dwoje dzieci to robi się prawie 250$, a za tyle na Ukrainie to można żyć „o-tak”. Krótko mówiąc Polacy utrzymują oficjalnie nie tylko żydowskich emerytów, ale też finansują podtrzymywanie iluzji istnienia ukraińskiego państwa.

 7. Nemo said

  @ Admin

  „A ja tak bardzo chciałbym być dumny z Polski.
  Nic z tego.”
  Admin

  Nie dziwię się Panu:

  „Od dawna głoszę pogląd, że nie istnieje już jednolity naród polski, tylko, że od roku 1944 historyczny naród polski musi dzielić terytorium państwowe z polskojęzyczną wspólnotą rozbójniczą.”
  S. Michalkiewicz
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3861

  Ja także bardzo bym chciał a nie jestem… natomiast jestem bardzo dumny z tego, że jestem Polakiem 🙂

 8. Antares said

  Admin
  „A ja tak bardzo chciałbym być dumny z Polski. Nic z tego.”
  Panie Gajowy, naprawdę nie może się Pan czuć dumny z Polski? Ja nie mówię o III RP. Myślę, że historia naszego kraju – i ta chrześcijańska i przedchrzescijanska w znacznie przeważającej części to właśnie powód do dumy. Panie Gajowy, jeszcze raz powtarzam, historia naszego kraju nie kończy się czeciej erpe, na kaczorach, macierewiczach, tuskach i innych gównach.

  Mogę być dumny z Polski gdzieś tak do drugiej połowy XVII wieku.
  A ja chciałbym teraz.
  Póki nie odejdę.
  Admin

 9. Zerohero said

  Orban wbija szpileczki w Zachód, a Kaczyński wydalił z siebie ostatnio stwierdzenie, że Polska nie jest neokolonią Zachodu. Plugawy karzeł.

 10. Motyka said

  Panie Gajowy, jak można być dumnym z „kartofla”, który wykiełkował w Grajewie i nie da się ugotować?

 11. Yah said

  Ad 7 Tak trochę off topic a propos migracji.

  Zawszenie zastanawiało to:

  .http://www.wyborynamapie.pl/

  Dlaczego zawsze wyższe poparcie dla PO i SLD było na tzw. Ziemiach Odzyskanych i ……. bingo. Migracje po wojnie – bundownicy ze wschodniej Polski !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.