Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Europejski kraj szykuje się do wojny. Przemieszczają wyrzutnie rakiet i gromadzą zapasy

Posted by Marucha w dniu 2017-02-14 (wtorek)

Szwecja szykuje się na wypadek wojny. W toku są przygotowania zarówno jeśli chodzi o zapasy żywności, jak i te ściślej związane z armią. Zdaniem szwedzkich generałów najprawdopodobniejszy jest atak ze strony Rosji.

Okazuje się, że gdyby doszło do wojny, to zapasy żywności starczyłyby Szwecji ledwie na tydzień. To żałośnie niski wynik, dlatego władze podjęły kroki aby zwiększyć samowystarczalność kraju.

– Szwecja i Norwegia zajmują ostatnie miejsca w Europie pod względem produkcji rolnej. Ale Norwegia, w odróżnieniu od Szwecji, ma dostęp do dużych łowisk ryb. Można zwiększyć produkcję żywności w Szwecji. Mamy mnóstwo czystej, świeżej wody i ok. 3 miliony hektarów ziemi rolnej – mówił Sven Lindgren stojący na czele Stowarzyszenia Obrony Cywilnej.

W celu poprawienia sytuacji szwedzki rząd chce wydać miliard koron szwedzkich. Zasoby produkcyjne żywności kraju mają być zwiększone do 2019 roku. [Rosja musi się śpieszyć z atakiem – admin]

Anders Ygeman, szef szwedzkiego MSW uspokaja ludność, że nie chodzi o wojnę. Trudno jednak wyobrazić sobie, aby mówił inaczej.

– Bardziej chodzi o produkcję i dystrybucję żywności – tłumaczy.

To nie wszystko.

Na początku grudnia lokalne władze w całym kraju otrzymały specjalne listy. Proszono w nich o sprawdzenie systemów alarmowych oraz o zapewnienie płynnego działania centrom operacyjnym w podziemnych bunkrach.

W liście podkreślono istotność obrony cywilnej. Proszono także, aby przygotowywać się na najgorsze. Apel wywołał protesty w mniejszych gminach, gdzie brakuje środków finansowych.

Niedawno Szwecja powróciła do strategii obrony totalnej, która obowiązywała w czasie zimnej wojny. W ramach przygotowań między innymi na Gotlandię wróciły wyrzutnie pocisków manewrujących, które zostały wycofane w latach 90.

[A w ogóle to należy bardziej zaktywizować homoseksualistów, których kreatywność i zaangażowanie może stanowić cenny wkład w strategię obronną Królestwa – admin]

http://pikio.pl

 

 

Komentarzy 30 to “Europejski kraj szykuje się do wojny. Przemieszczają wyrzutnie rakiet i gromadzą zapasy”

 1. Trak said

  Rozumiem tym samym, że sprowadzanie imigrantów, to jest uzupełnianie zapasów białka.

 2. RomanK said

  Niech kazdy sprawdzi -jaki ma zapas zywnosci..i co najwaniejsze wody.
  Szwecja nie jest na linii fronu..ale wojskowi szwedzcy zdaja sobie sprawe, jakie skutki pociaga za soba znikniecie kilku wielkich centrow miedzynarodowej dystrybucji i produkcji oraz wezlow komunikacyjnych lotnisk , portow etc…..w …Europie.

 3. Dziadzius said

  beda mieli maly problem bo dla ciapatych trzeba miec jedzenie halal i ono musi byc swierze. Chyba w bunkrach beda musieli trzymac kozy i tak dla jedzenie jak i dla rozrywki.

 4. anonim said

  Kolejna dostawa w kolorze ruskiego stepu

  Czy juz mozna sie powoli bac?

 5. anonim said

  Ps. No i to odchodzenie na przedwczesne emerytury doswiadczonych kadr oficerskich (świadomych) z polskiej armi

 6. anonim said

  Moim zdaniem jezeli dojdzie do skutku zolty szlak, ktory zwiaze ekonomicznie kontynent eu i azje, to sila rzeczy taki stan usa zepchnie na drugi plan. Usa przestanie dominowac nad swiatem, dlatego uwazam iz wojna jest nie unikniona, bo tylko w ten sposob usa moze skutecznie storpedowac powstanie tej euroazjatyckiejuni z chinami na czele.
  Dodatkowe korzysci dla usa to profity z handlu wojna.

 7. galaszek said

  Alesz oczywista sze w razie na atak Russia na Szfed -pszeszyia tyko homoczlowieki……… przeca wszyckie wiedzu ze nabezpieczniejsze bunkier dla czlonkow -spoleczenstwa oczywista- to odbyt .

 8. pawel said

  W sumie logiczne. Najpierw Szwecja, potem cały świat.

 9. morgan said

  W PRZEDSZKOLACH w Malmö organizuje sie cwiczebne alarmy , bez wyjasniania, po co to wszystko.

 10. lopek said

  Każdy sposób odwracania uwagi Szwedów od faktu, że niszczy się ich – importem kolorowych – jest dla rządzących Szwecja unych – dobry.

 11. Dziadzius said

  @6 -@7 Jezeli sie chce otumanic i opanowac ludzi i zwrucic ich uwage od klopotu w jakim oni sa teraz z tymi ciapatymi kozo&ebami to nie ma lepszego sposobu niz zastraszyc ich WOJNA i to wielka wojna. [[w Polsce to narazie tylko mowa o tej wojnie i ogladanie cyrku NATO]] No to wiec na poczatek oglosic ze Rzad nie moze sledzic ruskich lodzi podwodnych ktore napewno sa blisko ich granicy – ze nie ma zapasow jedzenia i ze trzeba bedzie zrobic wielkie zmiany w tej dziedzinie- i zeby dodac dramtu do tych ostrzerzen to trzeba wyprobowac alarmy i syreny i prowadzic cwiczenia w razie ataku- i moze nawet maski gazowe te z Drugiej Wojny..
  Tak pomyslec na trzezwo jezli bylaby wojna i to z Rosja ( no bo nikogo innego w poblizu nie ma chyba ze niemcy) to ludzie w szwecji mieli by moze najwiecej 3 minuty czasu jezeli rakiety by szly z Rosji a jeszcze mniej jak by szly z lodzi podwodnych tuz przy brzegu na ukrycie sie w jakich kolwiek bunkrach i bardzo watpie ze polowa tych ludzi zdazyla by dotrzec do bunkrow lub w TLUMIE do nich wejsc zanim by zablyslo bardzo jasno i kazdy by osiagnal osobista temperature 1800 stopni Farenheita w 20 sekund i dokonala by sie przestroga z Srody Popielcowej [[Memento mori quem pulvis est et pulvis reverteris ]] i w formie popiolu bylby na sadzie u jakiegokolwiek boga on wierzy..

 12. Ola z Podola said

  Dzisiejszy świat jest ustawiony na wyścig szczurów. Na prowokowanie wojen, kryzysów. Na skryte mordowanie inaczej myślących.. Kto do tego dąży, i kto ma coraz większą władzę.

  Banki, mafie finansowe, gięłdy

  To oni podpalają świat i są motorem napędzającym wszelkie patologie…Może Bractwo Białego Smoka zrobi z nimi porządek, zwłaszcza teraz gdy jest zagrożenie wielką katastrofą w japońskiej elektrowni…

 13. Marcin said

  Baby im gwałcą w bialy dzień, palą samochody i ogólnie rozpiepsz..ją kraj Szwedzi z naturalną opalenizną a ci do wojny z Rosją sie szykują.

 14. Zerohero said

 15. Zerohero said

  https://m.youtube.com/watch?v=X

 16. Zerohero said

  Bląd w drugim

 17. Sołtys said

  @14 Zerohero Z tego filmiku wynika że szwedzka armia może się dać „zajść od tyłu”.

 18. Józef Piotr said

  Czy świat bialego człowieka zwariował ? Epidemia zaczyna się na północy.
  Kiedyś twierdzono tzn przed wiekami że diabeł został uwolniony na północy i z tamtąd przychodziły na Europę nieszczęścia.
  Co ? teraz znowu ?

  „[A w ogóle to należy bardziej zaktywizować homoseksualistów, których kreatywność i zaangażowanie może stanowić cenny wkład w strategię obronną Królestwa – admin]”

  I niech się jakiś Ruski pojawi ?

 19. anonim said

  Jedynie przypominam ze konflikt na ukrainie wciaz trwa i ludzie tam niestety wciaz gina a uwiklanie wen reszty europy moze byc kwestia czasu. Zatem nie zdziwcie sie panowie jak nagle wasze dzieci badz wnuki wyladuja w kamaszach pod donbasem. Dopoki panowie mylacy ukraine z korea, warszawe z moskwa… beda handlowac wojna i pokojem na swiecie, to doputy na swiecie nie bedzie mowy o zadnym spokoju.

 20. hulsz said

  ad.4 Kolejna dostawa w kolorze ruskiego stepu

  Zeby dotrzec na rosyjskie stepy trzeba miec wielkie jaja .A ci chlopcy w tych starych czolgach ich nie maja co najwyzej jajeczka.Sa dobrzy w pacyfikowaniu biedoty w krajach arabskich i prowadzeniu wojny z armiami dysponujacymi sprzetem z lat piecdziesiatych(Irak)Niech ktos poda tu przyklad gdzie po II wojnie swiatowej USA walczylo przeciwko duzej w miare nowoczesnej bitnej armii?

 21. hulsz said

  ad.12 Banki, mafie finansowe, gięłdy Poprostu smierdzacy zyd.

 22. anonim said

  „Może Bractwo Białego Smoka zrobi z nimi porządek,”
  …….
  W Chinach bialy kolor symbolizuje zalobe i smutek
  ????

 23. anonim said

  hulsz said
  2017-02-15 (środa) @ 09:31:33

  ad.4 Kolejna dostawa w kolorze ruskiego stepu

  Zeby dotrzec na rosyjskie stepy trzeba miec wielkie jaja .A ci chlopcy w tych starych czolgach ich nie maja co najwyzej jajeczka.Sa dobrzy w pacyfikowaniu biedoty w krajach arabskich i prowadzeniu wojny z armiami dysponujacymi sprzetem z lat piecdziesiatych(Irak)

  OTAN MA ok 10krotna przewage nad Rosja pod wzgledem konwencjonalnym.
  A Jezeli to propaganda to czemu putin tak unika za wszelka cene – poniekad slusznej ze wzgledow nawet czysto humanitarnych – interwencji we wsch ukrainie?
  Ps. Donbas lezy na ruskich stepach

 24. Racjonalista said

  [A w ogóle to należy bardziej zaktywizować homoseksualistów, których kreatywność i zaangażowanie może stanowić cenny wkład w strategię obronną Królestwa – admin]

  Niemcy za Hitlera bardzo cenili homoseksualistów ze względu na ich zadziwiającą skłonność do sadyzmu. Dlatego najczęściej angażowano ich w oddziałach SS. Jeśli jacyś homoseksualiści przebywali w obozach koncentracyjnych, to w zdecydowanej większości jako strażnicy z owczarkami przy nodze.

 25. Archer said

  @Racjonalista.

  Niemcy za Hitlera tak strasznie „cenili” homoseksualistów, że umieszczali ich w obozach koncentracyjnych ale jako więźniów, i to specjalnie oznaczonych. A tu masz nawet z wikipedii”:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sytuacja_homoseksualistów_w_III_Rzeszy

 26. watazka said

  Emigrantami, pedalami, i roznymi blogami moze w koncu zmusza Szwecje, zeby wstapila do NATO.

 27. Racjonalista said

  @25
  Wikipedia to kupa żydowskich bredni, prymitywna propagandówa zakłamanej wersji historii. Ostatnia to rzecz, na którą człowiek może się powoływać, szczególnie jeśli chodzi o historię po Rewolucji Francuskiej. O tym, że homoseksualiści wypełniali SS wiedzieli wszyscy na Ziemi jeszcze w latach 70-tych, nawet małe dzieci. Dopiero teraz, w ramach promowania zwyrodnialstw seksualnych zakłamano ten fakt i kłamliwie zrobiono ze zwyrodnialców seksualnych biedne, hitlerowskie ofiary. Dlatego wyjątkowo obrzydliwe jest wspieranie tego megakłamstwa, tak absurdalnego, że aż głowa boli. Toż sam Hitler, jak każda lewacka świnia, promował dewianctwo i głośno mówił o zwalczaniu drobnomieszczańskej moralności, jak nazywał normalne współżycie kobiety z mężczyzną.

 28. anonim said

  Przez slowacje jada kolejne transporty na wschod

 29. revers said

  Sprawa sie komplikuje, Szwecja to nie NATO ale to juz armia europejska

  https://deutsch.rt.com/newsticker/46637-eu-parlament-billigt-resolution-zur-grundung-der-eu-armee/

  Wlasnie w Pejsoparlamecie za spawa sic! Guya Verhofstadt ktory uczy polakow demokracji, przeglosowano armie europejska. Ciekawe jak nasi demokraci z popisow, korwinistow, nowoczesnych glosowali za europejskim miesem wojennym.

 30. revers said

  re20
  i za czyje pieniadze, a ile w tym nowoczesnego humanitaryzmu tylko Bandera sie dowie w portrecie zawieszonym w konsulacie polskim w Kijewie.

  http://prostozmostu.pl/polska-przekazala-ukrainie-30-mln-euro,4328.html

Sorry, the comment form is closed at this time.