Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przewidywalna Polska

Posted by Marucha w dniu 2017-02-14 (wtorek)

Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid i prezydent Polski Andrzej Duda

Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało nowy program polityki zagranicznej, której głównym celem jest walka z rosyjską propagandą, a także ochrona interesów przyjaznej Ukrainy.

Politycy opowiedzieli RT, co wywołało nowe oświadczenia o zaostrzeniu stosunków.

Główny nacisk w programie postawiono na pomoc Ukrainie — w ramach decentralizacji, zwalczania korupcji i realizacji porozumień z Mińska. Jednocześnie polscy dyplomaci po raz kolejny zarzucili Moskwie agresję, mimo że Rosja nigdy nie była stroną konfliktu na Ukrainie.

„Polska będzie wspierać proeuropejskie aspiracje Ukrainy, a także opierać się agresywnej polityce Rosji” — powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, prezentując raport w Sejmie.

Polskie MSZ rozpatruje Rosję jako zagrożenie bezpieczeństwa w Europie ze względu na „agresję Kremla na Ukrainie”. Jednakże, zgodnie z dokumentem, Warszawa będzie dążyć do dialogu kulturowego i społecznego z Rosją.

Kancelaria Senatu RP na pytanie RT, dlaczego Polska postrzega Rosję jako główne zagrożenie dla jej bezpieczeństwa, odpowiedziała: „Niestety, nasz resort nie komentuje hipotetycznych zdarzeń i wersji”.

Prezydent Polski Andrzej Duda, przemawiając 10 lutego w Sejmie, powiedział, że zatwierdził nowy program, ponieważ jest „spójny i nakierowany na cele”.

Podobny program polityki zagranicznej opublikowała również Estonia. Dokument wskazuje, że Rosja na światowej arenie nastawia kraje przeciwko sobie i dlatego należy jej się oprzeć.

„Rosja stara się wpływać na demokratyczne procesy w krajach z wykorzystaniem wszelkich wykrytych pęknięć. Dopóki Moskwa nie zmieni swojego zachowania, nie powinna liczyć na odbudowanie więzi z Zachodem” — powiedziała prezydent Estonii Kersti Kaljulaid.

Nowe programy komentuje publicysta magazynu „Międzynarodowe Życie” Siergiej Fiłatow. Ekspert nazywa Polskę niedoszłym imperium.

„Ich bóle fantomowe nie przechodzą, więc traktują Moskwę jak wroga. Taki nastrój formował się na przestrzeni wieków, zwłaszcza, że u władzy są ludzie, którzy są odpowiedzialni za rusofobię i tym podobne, dlatego nie należy się dziwić, że oni decydują się na zaostrzenie stosunków” — powiedział RT Siergiej Fiłatow.

Jednocześnie, jego zdaniem, ze strony estońskiego kierownictwa wcześniej nadchodziły sygnały, że Tallin jest gotowy do poprawy stosunków z Rosją.

Z kolei łotewski polityk Aleksander Mirski uważa, że Polska wykorzystuje Rosję jako obraz zewnętrznego wroga.

„W tym przypadku Polska i Estonia współzawodniczą, kto aktywniej będzie przeciwstawiać się Rosji. Najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach z podobnymi oświadczeniami wystąpią Litwa i Łotwa. W tych krajach jest teraz modne wypowiadać się przeciwko Rosji. Zawsze trzeba odciągnąć uwagę ludzi od wewnętrznych problemów, skonsolidować wokół walki z zewnętrznym wrogiem. Akurat nie trzeba tłumaczyć spadku gospodarczego i innych problemów społecznych” — dodaje ekspert.

https://pl.sputniknews.com/

No i tyle są warte buńczuczne pierdoły Kaczyńskiego o zaostrzeniu kursu względem Ukrainy.
Admin

Komentarzy 9 to “Przewidywalna Polska”

 1. JerzyS said

  Bóle parodowe Ciąży Urojonej!

 2. peacelover said

  No i mamy znowu miedzynarodowa chazarska hucbe, ktora zaczela sie chyba w poniedzialek !
  Wszystkie te pseudo-panstwa (w tym niestety i Polska !!!) sa sterowane z USA !!!!
  Nawet i Trump musial sie podporzadkowac warunkujac Rosjii zniesienie sankcji za oddanie Krymu upadlinie ??!!!
  Moze wreszcie Putin zareaguje ?!!

 3. SAP said

 4. Dziadzius said

  Cos mi ta obecna Polska „demokracja ” zaczyna ‚waniajec’ bo ja nie mysle ze wiekszosc obywateli narodu? Polskiego popiera jaka kolwiek obrone ukrainy i od kiedy „przyjaznej” – „*także ochrona interesów przyjaznej Ukrainy*”—. chyba to te nieznane nieprzyjazne zielonoskorki wyrznely setki tysiecy Polskich obywateli na Kresach w latach 1938 – 1946 no i oczywiscie te same zielonki wysadzily pomnik w Hucie – wiec skad autorytet do takich szeroko znaczacych zobowiazan z krajem ” ryzunow”

 5. revers said

  Ta prezydent to ON czy ONA po transwersji, bo po karczku widac ze kuszula 45, Duda wysiad a ze swoimi damskimi rozmiarami koszul 38. A moze obaj ono sa po transwersji plci i preferencji, jak to dzisiaj dzieje sie i preferuje.

 6. EyWey said

  Świat według Kiepskich

 7. Władek said

  O odbudowie talmudycznego Kaganatu Chazarów wiadomo przecież od dawna. To jest główny cel syjonistycznego żydostwa na całym świecie, a Polska a raczej część jej ziem jest tylko budulcem.

 8. RomanK said

  Blad panei Wladek…owszem ma pan racje ale roznica polega..ze syjonisci buduja Wielki Israel ..na Bliskim Wschodzie….a neocony Wielka Hazarie w Europie…
  Pozatym jaka Polska ,kazdy widzi:

  Prawda o Polsce i Polakach , której Rodacy nie chcą znać i wolą fałszywe, ale upojne kłamstwa

  Polska to taki piękny i zarazem dziwny kraj…
  Kraj, w którym wystarczy niecałe 19% głosów, wszystkich osób uprawionych do głosowania, żeby nim rządzić.
  Kraj, w którym prezydentami zostają: pół-analfabeta nieznający języka polskiego, elektryk wysokich napięć, pijący wódkę z ubekami oraz niedoszły magister, cierpiący na chorobę filipińską i grający w tenisa z rosyjskim szpiegiem.
  Kraj, w którym kawa z mlekiem obłożona jest 23% VAT, a bez mleka 8%. Kołyski 23% a na trumny 8% VAT.
  Kraj, w którym za posiadanie marihuany dostaje się wyższe wyroki niż za gwałt albo ciężkie pobicie.
  Kraj, w którym lepiej się opłaca wyrzucić żywność na śmietnisko, niż dać biednym.
  Kraj, w którym komornik może zająć hipotekę za śmiesznie niski dług i nikt nic z tym nie zrobi.
  Kraj, w którym można oglądać filmy pornograficzne od 18 lat, a uprawiać seks od 15.
  Kraj, w którym w promieniu kilku kilometrów nie można wybudować alternatywnej drogi, bo zakazuje tego tajna umowa, podpisana między państwem a firmą najbogatszego Polaka- której notabene prezesem został polityk, biorący udział w jej podpisaniu.
  Kraj, w którym zwierzęta, w sprywatyzowanej weterynarii, mają szybszy dostęp do pomocy medycznej niż polski pacjent w państwowych szpitalach.
  Kraj, w którym lekarze potrafią pracować przez 175 godzin bez przerwy.
  Kraj, w którym posiadając mieszkanie własnościowe, zawali ci się dach i część domu to odbudowujesz na koszt własny i dalej płacisz czynsz.
  Kraj, w którym właściciel mieszkania nie może eksmitować na bruk, osoby niepłacącej i niszczącej jego własność, bo zabrania mu tego ustawa o ochronie lokatorów.
  Kraj, w którym za fałszerstwo pieniędzy można dostać 25 lat pozbawienia wolności, a za morderstwo 15.
  Kraj, w którym( poza pewnymi wyszczególnionymi przypadkami) nie można bez zezwolenia urzędnika, ściąć drzewa na swojej posesji.
  Kraj, w którym był minister finansów potrzebował 8 wiceministrów finansów, żeby móc ”sprawnie” zarządzać finansami państwa.
  Kraj, w którym lepiej zarabia się w sferze budżetowej niż prywatnej.
  Kraj, w którym niepracujący emeryt musi płacić podatek dochodowy.
  Kraj, w którym syn komunistycznego sędziego skazującego patriotów na karę śmierci, zostaje ministrem sprawiedliwości.
  Kraj, w którym zbrodniarzy komunistycznych chowa się z pełnymi godnościami na Powązkach.
  Kraj, w którym fotoradary chowa się w kubłach do śmieci i udaje, że walczy z piractwem na drogach.
  Kraj, w którym wystarczy zebrać grupkę wyrostków, i pobić kogoś ze skutkiem śmiertelnym, żeby uniknąć odpowiedzialności za zabójstwo.
  Kraj, w którym łatwiej zdobyć licencję pilota szybowca, niż zdać egzamin na prawo jazdy.
  Kraj, w którym prostytutki zwalnia się z płacenia podatków, a karetki służące do ratowania życia- obejmuje akcyzą.
  Kraj, w którym Sejm liczy 460 posłów, w 38 milionowym kraju, gdzie w takim USA, Izba Reprezentantów liczy 435 posłów, przy ludności przekraczającej 314 milionów mieszkańców.
  Kraj, w którym własność naturalnych zasobów ziemi, którą się kupiło, nie należy do właściciela.
  Kraj, w którym pociągi jeżdżą wolniej niż przed wojną.
  Kraj, w którym kierowca płacący podatek drogowy, musi dodatkowo zapłacić za to, żeby przejechać się autostradą, wybudowaną za pieniądze pochodzące z budżetu państwa( jego podatków).
  Kraj, w którym dopłaca się do nierentownych zakładów pracy miliardy złotych, żeby utrzymać miejsca pracy, gdzie jednocześnie w szpitalach brakuje pieniędzy na normalne posiłki i leki- np. na raka.
  Kraj, w którym najpierw niedoszły magister, a potem szogun na krześle, przepraszali za ”zbrodnie” w Jedwabnem.
  Kraj, w którym za słowa: Murzyn, Ciapaty, albo Żyd można zostać skazanym z art 256 k.k.
  Kraj, w którym Urzędy Skarbowe, w tej samej miejscowości potrafią mieć różną interpretację, tego samego przepisu.
  Kraj, w którym prawica i lewica jednym chórem głosuje za przyznaniem Żydom rekompensaty, za krzywdy doznane przez Niemców i Rosjan na ziemiach polskich.
  Kraj, w którym ”spadochroniarz” otrzymujący 7 tys. głosów w wyborach, dostaje się do Sejmu, a ktoś, kto dostaje 200 tys. głosów, do niego się nie dostanie, bo partia, z której startuje, nie przekroczyła wymaganych 5% głosów.
  Kraj, w którym rodzice nie mogą decydować, co ich dzieci mają jeść w szkołach.
  Kraj, w którym politycy podpisują Traktat Lizboński, a potem udają, że walczą o dobro tego kraju- zwłaszcza przed napływem ludności arabskiej i murzyńskiej do Polski.
  Kraj, w którym podatek VAT jest tak skomplikowany, że komentarz do niego liczy ponad 2 tys. stron.
  Kraj, w którym ilość znaków na km 2, biedronek i banków, przekracza wszelkie poziomy absurdu.
  Kraj, w którym portal internetowy dla bezdomnych potrafi kosztować 50 milionów złotych, 1 km autostrady potrafi kosztować ponad 200 milionów zł, Gniazdo Narodowe jest droższe od Stadionu w Monachium, a Możejki- 11 miliardów zł, których nikt teraz nie chce kupić.
  Kraj, w którym na przywileje emerytalne wydano blisko 800 miliardów złotych- za te pieniądze można byłoby polecieć na MARSA.
  Kraj, w którym jednym podpisem można zaj… Polakom oszczędności z OFE i nie ponieść za to żadnej kary.
  Kraj, w którym morderca i bandyta ma więcej praw niż jego ofiara.
  Kraj, w którym nie można stosować oleju z konopi indyjskich w celu leczenie takich chorób jak: padaczka czy stwardnienie rozsiane.
  Kraj, w którym lepiej być alkoholikiem i bezrobotnym, niż człowiekiem uczciwie pracującym i płacącym podatki.
  Kraj, w którym można złożyć miliony podpisów obywateli przeciwko ustawom szkodliwym dla nich samych, a władza i tak ma to w czterech literach.
  Kraj, w którym ministerstwo finansów liczy 32 departamenty, 7 biur, a ilość urzędników przekroczyła w tym kraju 500 tys. osób- szacuje się, że może wynosić nawet milion osób.
  Kraj, w którym kwota wolna od podatku (3091 zł) jest nieco wyższa niż w Ghanie, a niższa niż w Zambii. Kwota wolna od podatku jest niższa niż minimum egzystencji – 541, 91 zł za 2014 rok.
  Kraj, w którym konstytucja stworzona przez byłych komunistów z SLD, nieboszczki PZPR i solidarnościowców, jest jedną z najbardziej niekonstytucyjnych konstytucji w Europie.
  Kraj, w którym Sejm cierpli na permanentną sraczkę legislacyjną.
  Kraj, w którym jeden osobnik musi przepracować do 67 roku życia, żeby otrzymać emeryturę, a drugiemu wystarczy 15 lat.
  Kraj, w którym premier wbrew woli Narodu zgadza się na przyjęcie uchodźców, za których zapłacą obywatele- jak tego inaczej nie nazwać, jak kradzieżą zuchwałą.

  Warto się głęboko zastanowić i szeroko upowszechnić ten tekst wśród Społeczeństwa Polskiego – Apeluje Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu – dr Leszek Skonka

  9 listopada , 2015

  Opublikowano za: http://www.monitor-polski.pl/prawda-o-polsce-i-polakach-ktorej-rodacy-nie-chca-znac-i-wola-falszywe-ale-upojne-klamstwa/#more-11722

 9. jazmig said

  Kaczyński jest banderowcem z pochodzenia, dlatego wspiera banderowców.

Sorry, the comment form is closed at this time.