Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Dinozaur o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Jerzy o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Wolne tematy (17 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-02-15 (Środa)

Wielka Nadzieja Białych, czyli Donald Trump, oczekuje że Rosja zwróci Ukrainie Krym. My oczekujemy, że USA zwróci Rosji Alaskę.

Poniżej miejsce na różne wolne uwagi.

ziemniaki-lubczyk

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/02/11/wolne-tematy-16-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/02/18/wolne-tematy-18-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 269 do “Wolne tematy (17 – 2017)”

 1. lopek said

  ile ma nazw to smaczne danie zamieszczone na fotce.Ja znam trzy:
  – maścipula
  – prażuchy
  – pieczonki

 2. Dinozaur said

  I Kalifornię .

 3. Boydar said

  @ link do artykułu o nalotach dywanowych na Drezno od Pana Siggi (242) p.w.

  Z niezrozumiałego dla mnie powodu, tematyka ta wzbudza moje szczególne zainteresowanie od dawna. Tezy postawione w artykule wydają się przekonywujące, przynajmniej niektóre.

  Uważam jednak nadal, że główną przyczyną była eksterminacja zbiorowości ludności katolickiej a niedobitych rozproszenie poza aglomerację drezdeńską. Po przeczytaniu tekstu i uwzględnieniu daty nalotów, dokładam do powyższego akcję prewencyjna przed przejęciem infrastruktury przez Armię Czerwoną w obliczu nieuchronnego rozwoju wydarzeń. Bo losu wojny dewastacja miasta i masowy mord już nie zmieniały.

  dla ułatwienia powtarzam link – http://www.nowastrategia.org.pl/mit-zaklamanie-drezna-nocy-przedwalentynkowej-ow-1945/

  Konferencja w Jałcie zakończyła się 11 lutego, dywanowy nalot na Drezno to 14-15 lutego; oczywiście zbieżność przypadkowa.

 4. op said

  Alaskę co najwyżej odsprzedać

 5. Joe said

  Jezeli chodzi o Alaske,to nalezy zapoznac sie z dokumentami Chin i Usraela dotyczacymi dlugow tego 2-go…
  Pramier Chin nie przypadkowo”mruknal” do Clinton ktora straszyla wojna POdczas wizyty w Chinach…powiedzial niby sam do siebie ale co niektorzy to slyszeli”tak bedzie wojna,o Alaske”…A wiec jasne ze Alaska jest w ZASTAW dana.

 6. Lily said

  Re 1;Lopek
  Jerzy K, w Twojej Kobylce pod W-wa, tak to
  danie nazywaja ?.

 7. Maciej Pokora @ Peryskop said

  Re 3
  zodiak, dworskie koneksje, mąż Money, sexowna fonetyka

  wiki
  Harris was born on 13 April 1892…

  Baran 21.03-19.04 Jestem i działam, idę naprzód. Moim motto jest aktywność, agresja, przywództwo, początek.

  Harris married Barbara Daisy Kyrle Money (1893-1986), daughter of Lieutenant-Colonel Ernle William Kyrle Money in August 1916. The marriage produced 3 children: Anthony, Marigold and Rosemary.

  Harris divorced his first wife in 1935 and subsequently [w wieku 43] met Therese (‚Jillie’) Hearne, then twenty, through a mutual friend, and they married in 1938. Their daughter Jacqueline Jill was born in 1939, and ‚adored’ by Harris. She later [w 1960] married the Hon. Nicholas Assheton* [fonet. Nagrzewacz Dupy].

  Harris died on 5 April 1984, eight days before his 92nd birthday, at his home in Goring. His only son died without an heir in 1996, at which date the Baronetcy of Harris, of Chipping Wycombe became extinct.

  Despite protests from Germany as well as some in Britain, the Bomber Harris Trust (an RAF veterans’ organisation formed to defend the good name of their commander) erected a statue of him outside the RAF Church of St. Clement Danes, in London [the Strand], in 1992. It was unveiled by Queen Elizabeth The Queen Mother who looked surprised when she was jeered by protesters, one of whom shouted, „Harris was a war criminal”. An inscription on the statue reads: „The Nation owes them all an immense debt.” The statue had to be kept under 24-hour guard for a period of months as it was often damaged by protesters and vandals.

  ===

  *Nicholas Assheton (23.05.1934 – 27.11. 2012), who has died aged 78, was a banker and served as the Queen Mother’s last Treasurer … He was the second son of Ralph Assheton, former chairman of the Conservative Party, who was later ennobled as 1st Lord Clitheroe [fonet. Bohater Łechtaczki].

  http://www.telegraph.co.uk/news/obituaries/9783727/Nicholas-Assheton.html

 8. La Reine Toronto said

  Rockafeller Oysters dla Panow na wiosenne przesilenie. Smacznego!

 9. Lolek said

  Trybuna Ludu Bożego prezentuje:

  Magdalena Siemion z egzemplarzami książki „Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli” Zdjęcie: Katarzyna Twardosz

  „Istnieje wśród młodzieży duży głód rozmowy na temat cielesności, seksualności. Często młodzi mówią mi z żalem, że nikt z nimi o tym nie rozmawia…” Wywiad z Magdaleną Siemion, autorką książki o miłości i seksualności w świetle nauk Jana Pawła II.

  Ludwika Kopytowska: Przeczytałam Twoją książkę „Seks Cię wyzwoli”. Nie za ostro jak na początek? Dlaczego taki tytuł? Jak seks może wyzwolić?

  Magdalena Siemion: Mogłabym zacząć od tego, że o. Knotz napisał książkę „Seks jest boski”, więc nie jestem pierwsza, która szokuje tytułem 🙂

  gosc.pl/doc/3700219.Seks-cie-wyzwoli

  PetrusVr
  15.02.2017 13:12
  JP II zmienił nauczanie KK. Tak samo jak jego poprzednicy i Franciszek. Przed Soborem Watykańskim II małżeństwo w pierwszej kolejności służyło PROKREACJI, czyli zapewnieniu ciągłości gatunkowi ludzkiemu. Dopiero w następnej kolejności WZAJEMNEJ POMOCY MAŁŻONKÓW i na końcu PRZECIWDZIAŁANIE KONKUPISTENCJI czyli zaspokojeniu pożądania. Już sam św. Paweł w 1 Kor 7 mówi wprost: „… Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie! Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąć.”. Stan dziewiczy jest stanem nadrzędnym nad małżeństwem. Nie ma czegoś takiego jak święty seks. A jakby był, to miałby moc zbawczą. Czyli więcej seksu -> pewniejsze zbawienie.

  Podpis wymagany
  15.02.2017 07:47
  I tu Cię mam. „Mężczyźni i kobiety są z raju”. Nie są, to jest czysta gnoza. Tylko Adam i Ewa byli z raju, ich miłość była czysta, aż do upadku. Od tej pory wszyscy rodzimy się obciążeni grzechem pierworodnym, który jest gładzony przez chrzest, ale skutki owego grzechu trwają całe życie, to jest: zło na świecie, choroby, śmierć, pożądliwość oczu, pożądliwość ciała i pycha żywota. Tak mówi Katechizm, ludzie czytajcie. Tak więc jak teologia ciała praktycznie ruguje z historii zbawienia pojęcie diabła, grzechu pierworodnego i jego skutków, po to, żeby ludziom było miło na serduszku i komfortowo. Co prawdziwa nauka Kościoła Katolickiego mówi o celach małżeństwa: spłodzenie potomstwa, wzajemna pomoc małżonków i zaradzenie pożądliwości( za św.Pawłem: lepiej żyć w małżeńswie niż płonąć). Więc nie ma tej gloryfikacji popędu jak w TC. Oczywiście że małżeństwo sakramentalne cieszy się Bożym błogosławieństwem i ma być „we czci u wszystkich”(Hbr), ale sam Pan Jezus stawia bezżeństwo dla Królestwa Niebieskiego wyżej niż małżeństwo. Ludzie czytajcie żródła, czyli Ewangelię i Katechizm.

  Ojciec
  15.02.2017 09:48
  Prosta sprawa: jeżeli seks jest taki „boski” i „jednoczący”, to powinniśmy go zażywać jak najwięcej, celem jak największego uświęcania się. To oczywiście absurd. Celibat nieprzypadkowo zawsze był traktowany przez Kościół jako bardziej uświęcający niż małżeństwo, bo współżycie – żeby w ogóle było możliwe – musi być nastawione na przyjemność, a więc na mnie. Celem życia człowieka nie jest zjednoczenie z drugim człowiekiem, tylko z Bogiem. A celem małżeństwa jest prokreacja. Tak to definiował zawsze Kościół, który w kwestii współżycia zalecał powściągliwość i umiar. Niestety JPII podważył wcześniejsze nauczanie Kościoła a efektem tego są właśnie książki o „boskim seksie”. Proszę rozważyć odpowiedzialność za życie wieczne dusz, które pociągnięte „wyzwalającym seksem” pójdą na wieczne potępienie!

  Gość
  15.02.2017 10:58
  Po 30 latach walki z tematem (obejmującego również czytanie Biblii) zrozumienie i wynikający z tego pokój – zarówno w relacji z Panem Bogiem jak i żoną – przyszło właśnie w momencie uświadomienia sobie, że celibat jest bardziej uświęcający od małżeństwa. To paradoks, ale prawdziwy. I bynajmniej nie oznacza to negacji współżycia w moim małżeństwie. Jest dokładnie odwrotnie. Ale sprawy zostały poukładane we właściwym porządku.
  Wszyscy obciążeni jesteśmy grzechem pierworodnym i potrzebujemy realistycznej pedagogiki. W Biblii jest sporo o pożądliwości ciała, pożądliwości oczu. Szatan nieprzypadkowo nasycił nasz świat seksem, bo wie, że tak można nas złapać. A przekonywanie, że w seks jest boski o ile jest tylko wewnątrz małżeństwa, prowadzi prostą drogą do nadużyć. Samo słowo „seks” jest już obce katolicyzmowi. Bo jest ono wydobyciem i skupieniem się na aspekcie przyjemnościowym współżycia. A podstawowym celem współżycia jest prokreacja. Przyjemność i łagodzenie pożądliwości są tylko uzupełnieniem. Po przeczytaniu takiej książki chłopak się ożeni, bo będzie myślał, że dostanie darmowy, legalny seks. I się rozczaruje. I będzie nieszczęście. Nie po to jest małżeństwo.

 10. Filomena said

  Pare dni temu Rosja wygnala ze swoich terytoriow a konkretniej mowiac z Sochi rabina chabadnika. Musial wyjechac wraz z liczna rodzina. Wladze rosyjskie uznaly go za zagrozenie dla Rosyjskiej Federacji. Byly soczynski rebe uwaza, ze nie wie o co chodzi, uwaza, ze wladze nie przedstawily mu konkretnych dowodow.

  25 grudnia w poblizu Soczi miala miejsce katastrofa lotnicza. Z niewiadomych przyczyn na kawalki rozlecial sie rosyjski samolot lecacy do Syrii. Zginelo wiele znamienitych osob: slawna lekarka Doktor Liza, chor Aleksandrowa, dyrygent choru general Chalilow czlowiek bardzo religijny, zwiazany z Cerkwia jeszcze z czasow sowieckiego dziecinstwa i mlodosci, i wiele innych waznych osob.

  Samolot mial zatrzymywac sie w Mozdoku na lotnisku wojskowym, ale KTOS (ciekawe kto i z czyjej poreki) zmienil plany i wyslal go na lotnisko cywilne w Soczi i tam nabierano paliwo. Ciag dalszy historii juz znamy. Chociaz oficjalnie katastrofy nie okreslano jako atak terrorystyczny czy dywersje a rozpatrywano rozne wersje to takie sluchy chodzily posrod od samego poczatku. Byl to samolot z ministerstwa, dobrze utrzymany, w dobrej formie z doskonalymi pilotami. Pogoda byla w sam raz.

  Jest jeszcze jeden wazny szczegol, na ktory warto zwrocic uwage – data. Byl to pierwszy dzien Chanuki. Czy nie ciekawe?

  Podejrzewam, ze ten rebe mial cos z tym wspolnego, mozliwe, ze tylko posrednio, ale to wystarczy by byc postrzeganym jako zagrozenie dla panstwa. Dlatego Rosja go wygnala.

 11. Lolek said

  Dlaczego hierarchowie milczą? Bo ich Franciszek szantażuje!

  W jednym wywiadzie telewizyjnym stwierdził on, iż jest kwestią powszechnie wśród teologów znaną, że Benedykt XVI ma skłonności homoseksualne („ist homosexuell veranlagt, der Papst” 2:45).[5] Co prawda Berger kilka lat po tej wypowiedzi przeprosił Benedykta XVI publicznie za to, że „wypowiedzią tą przysporzył mu bólu”.[6] Niemiecki teolog nie stwierdził jednak, że jego wypowiedź była fałszywa, ale ubolewał widocznie nad tym, że „wyautował” Benedykta publicznie, co jest największym, jak się zdaje homoseksualnym grzechem, bo się takich rzeczy nie robi. Pfuii… Zatem Benedykt został, jak twierdziliśmy już nieraz,[7] szantażem zmuszony do abdykacji oraz szantażem zmuszany jest do posłuszeństwa Franciszkowi. Nie on jeden, jeżeli rację ma Ann Barnhardt. Jeżeli prawdą jest, co podaje Berger i co my przypuszczamy, że Benedykt albo sam jest homoseksualistą czynnym, albo poprzez swoją skłonność patrzył na różne kwestie przez palce, to oczywiście był on jak najbardziej podatny na szantaż i jest nim nadal, bo „grupa trzymająca władzę” materiały te trzyma w ręku, przypuszczalnie tego kalibru, które publikuje na swojej stronie pewien były poseł Samoobrony.

  Ksiądz Dariusz Oko twierdzi, że ilość homoseksualistów wśród pracowników kurii rzymskiej wynosi 50%.[8] Na nasze wyczucie są to szacunki bardzo konserwatywne i raczej zaniżone. Co ciekawe twórca i główny odtwórca telewizji Church Militant Michael Voris, przeprowadzający wywiad z ks. Oko, sam przyznał się w ubiegłym roku do własnej homoseksualnej (oby) przeszłości, by ubiec tym rzekomy szantaż Archidiecezji Nowego Yorku.[9] Sporo osób dziwiło się, dlaczego Voris, który ujawniał bezwzględnie wszystko, okazał się tak posłuszny papieżowi Franciszkowi, którego z początku jego pontyfikatu nie krytykował, powołując się na „synowski szacunek”. Być może z tej przyczyny, że również był szantażowany. Naprawdę rodzi się w tym miejscu pytanie, czy są jeszcze niehomoseksualni katolicy na tym świecie?

  https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2017/02/15/dlaczego-milcza-bo-ich-szantazuje/

  Benedykt XVI abdykował z wupełnie innych przyczyn, a jakieś wieści o Jego skłonnościach są tak samo wiarygodne, jak brednie o niezmierzonych bogactwach Putina.
  Admin

 12. tomek said

  jak putin bedzie na tyle mocny by pokazac zydom wala to zaczne sie zastanawiac czy moze z rosjanami da sie cos ugrac

 13. o! kartofelki z ziemniaczkami said

  A to zielone, poza talerzem, to ozdoba czy do jedzenia?

 14. Maćko said

  8. Pani Rejno! Wstawia Pani fotki-pstrotki-bzdetki a jak jest ich wiecej na WT to pani narzeka, ze za wolno sie pani laduja strony.

  Juz to pani nie raz napisalem – ale w glebi ducha wiedzialem, ze nie bedzie pani w stanie sie kontrolowac. Co widac na zalaczonym i apetycznym obrazku… przegrzebków? ;-))))))))))))))))

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

  Poniewaz to napisalem, to zaraz pojawi sie znany i oslawiony przekorny zlosnik, który wstawi swoje kolejne badziewia typu budka z piwem, aby „na zlosc mamie odmrozic sobie uszy” – pan wie, ze to do pana… panie 0k.

 15. Maćko said

  Śledzisz ten blog

  You are following this blog, along with 369 other amazing people

  Szanowni, mam wrazenie, ze ilosc sledzacych ten blog nie rosnie.

  Zróbmy kampanie reklamowa wsród znajomych aby bylo nas wiecej, ok?
  ZGD – za kazdego nowego bedzie nagroda!
  ( np. brawo panie X!)

  Ilość śledzących to nie to samo, co ilość odwiedzających.
  Admin

 16. revers said

  Po rusofobii, Trump zaprasza do kasy , za Abramsy, F16 ktos musi zapalcic, a takze za 50 tys karabinkow dla cywilow armii Macierewicza…

  https://www.wsj.com/articles/trump-puts-nato-allies-in-the-crosshairs-over-military-spending-1487088613?mod=e2tw

 17. snag said

  Coś dla zgredów ,…

  Nowe zalecenia dla osób z nie-korzonkowym bólem dolnej części pleców (kręgosłupa?) – Piguły przeciwbólowe czy operacja powinne być ‚ostatnią deską’ ,…

  Noninvasive Treatments for Acute, Subacute, and Chronic Low Back Pain: A Clinical Practice Guideline From the American College of Physicians
  ———————————————————————————–
  http://annals.org/aim/article/2603228/noninvasive-treatments-acute-subacute-chronic-low-back-pain-clinical-practice

  Łatwiejszy link … w skrócie ,…
  ———————————————————
  http://www.medscape.com/viewarticle/875737

 18. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/136994,co-sie-dzieje-na-swiecie-14-02-2017

 19. jowram said

  Wszystkim niezorientowanym, a być może także zmanipulowanym internetowymi fałszywkami propagandowymi, chciałabym uprzejmie przypomnieć, że Krym w żaden sposób nie został zaanektowany, lecz w referendum, w którym frekwencja wyniosła 84,09% większością głosów (96% uczestników) opowiedział się za przynależnością do Rosji. Proszę nie mącić w głowach ludziom podatnym na kłamstwa kijowskich faszystów, którzy z pomocą draba zza Oceanu obalili legalnie wybrany rząd i prezydenta swojego kraju, a teraz wobec opozycji parlamentarnej używają siły fizycznej. Ten rakowaty twór oparty na przemocy i kłamstwie nie ma racji bytu w rodzinie cywilizowanych państw i narodów świata. W związku z powyższym od tego siedliska żmij i skorpionów Polska powinna trzymać się z daleka, a Pan Prezydent Duda nie ma moralnego prawa brać udziału w banderowskich szopkach i występować na nich w imieniu narodu polskiego.

  Wszystko to prawda, o której piszemy w gajówce od samego początku żydo-amerykańskiego sabotażu p.t. „Majdan”.
  Admin

 20. Maćko said

  15 Adminie – wiem, ale… sledzacy dostaja zawiadomienia o nowych artykulach, sledzacy sa zwiazani z Gajem….. im nas wiecej tym wiekszy wplyw dookola.
  Pozdrawiam

 21. revers said

  Ten twor ma sie dobrze i znalazl ziemie zakerzonskie za Sanem ….

  http://forum.nowiny24.pl/lider-zwiazku-ukraincow-w-polsce-promuje-grupe-podwazajaca-polskosc-przemysla-t110625/

  Juz nie tylko o Krym, Donbass chodzi, ale apetyty rosna ziemime chelminskie, przemyskie , zakerzonskie – ilosc rozszczen i rzadan rosnie.

 22. Maćko said

  17. Panie Sn*gu, dobry artykul o bólu pleców, jak mi sie wydawalo, cwiczenia codzienne i nagrzewanie sa zazwyczaj skuteczniejsze niz leki czy skalpel:
  Recommendation 1:
  Given that most patients with acute or subacute low back pain improve over time regardless of treatment, clinicians and patients should select nonpharmacologic treatment with superficial heat (moderate-quality evidence), massage, acupuncture, or spinal manipulation (low-quality evidence). If pharmacologic treatment is desired, clinicians and patients should select nonsteroidal anti-inflammatory drugs or skeletal muscle relaxants (moderate-quality evidence). (Grade: strong recommendation)

  Recommendation 2:
  For patients with chronic low back pain, clinicians and patients should initially select nonpharmacologic treatment with exercise, multidisciplinary rehabilitation, acupuncture, mindfulness-based stress reduction (moderate-quality evidence), tai chi, yoga, motor control exercise, progressive relaxation, electromyography biofeedback, low-level laser therapy, operant therapy, cognitive behavioral therapy, or spinal manipulation (low-quality evidence). (Grade: strong recommendation)

  Recommendation 3:
  In patients with chronic low back pain who have had an inadequate response to nonpharmacologic therapy, clinicians and patients should consider pharmacologic treatment with nonsteroidal anti-inflammatory drugs as first-line therapy, or tramadol or duloxetine as second-line therapy. Clinicians should only consider opioids as an option in patients who have failed the aforementioned treatments and only if the potential benefits outweigh the risks for individual patients and after a discussion of known risks and realistic benefits with patients. (Grade: weak recommendation, moderate-quality evidence)

 23. snag said

  Boydar @ 3 ,…

  Ciezko zajrzec do zrodel zeby nie gdybac? Najbardziej zniszczonym katolickim miastem w II Wojnie byla Manila, perla Orientu gdzie Japoncy popelnili najwiecej zbrodni wojennych. Wedlug waszej opinii bombe zrzucono na Nagasaki bo mieszkali tam katolicy … BS, najbardziej zniszczonym miastem w Japonii byly … Oops … Tokio i Osaka, praktycznie bez Katolikow, w Niemczech Hamburg, Berlin a statystycznie pod wzgledem mieszkancow Darmstad gdzie trudno znalezc Katolikow ktorzy w wiekszosci zamieszkiwali poludniowe Niemcy.

  Drezden zrownano z ziemia bo byl tam jeden z najwazniejszych wezlow kolejowych i centrum zbrojeniowe, bez mozliwosci transportu produkowane ‚zabawki’ byly bezuzyteczne a nie ze bo chciano zlikwidowac Katolikow … bo Ruscy bullshit. Niszcza mozliwosc transporu i obiekty zbrojeniowe pomogli wiecej Ruskim niz sobie … Niewykluczone ze czesciowo kierowali sie mozliwoscia przejecia obiektow przez Ruskich ale powielac ten bullshit bo Katolicy tu ciut za wiele do strawienia,

  Warszawe Niemcy zniszczyli z powodu Katolikow czy moze zeby zlamac ducha narodu? A Stalingrad? ,…

  Co jest zapomniane w historii II Wojny to zrownanie przez aliantow Swinoujscia i okolic i tu nie ma gdybania dlaczego ,…

  Tak wygladaly niektore miasta w Japonii 2 miesiace przed kapitulacja Japonii mimo to nie mieli zamiaru sie poddac, dopiero nukes nad Hiroshima i Nagasaki ich przekonaly ,…

  .https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/68/Shizuoka_following_United_States_air_raids.jpg/800px-Shizuoka_following_United_States_air_raids.jpg

 24. Siggi said

  19/Jowram said
  ———-
  To wszystko słuszność,ale pewne procesy już zostały uruchomione.
  Proszę się dobrze wsłuchać co mówi Igor Berkut,który ledwo co wrócił z Izraela,a była to już ósma podróż tam tylko za ostatni rok.
  Berkut rysuje konkretny plan odrodzenia Chazarii na pięciu obwodach(Dniepropietrowsk,Charków,Cherson,Odessa,Nikołajew I w jakieś perspektywie Krym także) jako „Niebiańska Jerozolima”:…
  Trwa wypieranie z tych terenów rdzennej ludności do Rosji,lub w kierunku Kijów,zachód Ukrainy.Trwa napływ elemntu Ukraińskiego do Polski I lokowanie gdzie tylko to możliwe.Stosunki RP-UA planowo pogarszają się z dnia na dzień.Głównie młodzi ,dynamiczni Polacy emigrują na Zachód,a to miejsce zajmują Ukraińcy.Ziemie Zachodnie I Północne łatwo przejdą do Reichu,gdy jeszcze biedne grupy polskich mieszkańców otrzymają kenkarte i stały comiesięczny dodatek,żeby wystarczył przeżyć.

  I.Berkut opowiada …https://www.youtube.com/watch?v=TrRmJqYmIxA

  O rozpoczęciu realizacji na Ukrainie tajnego projektu żydowskiego „Niebiańska Jerozolima”. Epokowym wydarzeniem początku 2017 roku, o którym światowe media nawet się nie zająknęły, było lądowanie w porcie Odessa pierwszej grupy osadników z Izraela, której przewodził Igor Berkut.
  Ta grupa składająca się ze 183 żydowskich pionierów przybyła na Ukrainę z Hajfy ażeby na żyznej ziemi południowej Ukrainy położyć pierwszy kamień pod fundament „Niebiańskiej Jerozolimy” – poinformował portal „Kontrolnyj wystrieł” (www.kv-journal.su). Niewątpliwie następnym będzie Krym.
  Z wypowiedzi samego Igora Berkuta, dyrektora wykonawczego projektu założenia głównego siedliska światowego żydostwa na terytorium pięciu południowych ukraińskich obwodów, stało się wiadomym, że Nowa Jerozolima do 2027 roku będzie dla żydowskich osadników ogniskiem pomyślności i rozwoju, zbudowanym na technologiach 7-go układu gospodarczego (video poniżej).
  Według Igora Berkuta, którego w Izraelu wielu uważa za „moshiacha ben Yosefa”, pieniądze i decydujące technologie przełomowe dla Nowej Jerozolimy będą podarowane przez największe domy bankierskie i ponadnarodowe korporacje, które w większości znajdują się w rękach żydów.
  Projekt Niebiańskiej Jerozolimy jest praktyczną odpowiedzią na prognozy bardzo dobrze poinformowanego polityka wagi ciężkiej, Henry Kissingera i, nie żyjącego już, palestyńskiego proroka Szejka Yassina, o tym, że już w latach 2022-2025 mieszkanie żydów na terenie obecnego Izraela będzie niemożliwe z powodu agresywności otaczającej muzułmańskiej ludności, naturalnych anomalii i nadciągajacego kataklizmu „Bitwy końca” (Armagedon).
  Pionierska grupa pod przewodnictwem Igora Berkuta rozpoczęła przygotowania infrastruktury do przyjęcia pierwszych 100 tysięcy żydów z Izraela. Ich przyjazd i rozlokowanie na terytorium Nowej Jerozolimy: obwodów odeskiego, dniepropietrowskiego, zaporożskiego, chersońskiego i nikołajewskiego, oczekuje się do połowy 2018 roku.
  A tuż przed końcem 2022 roku planuje się przybycie do Nowej Jerozolimy 6 milionów żydów z Izraela i ponad 12 milionów z Rosji, USA i krajów Unii Europejskiej. Rządy Nowej Jerozolimy, kiedy zostanie ona oficjalnie proklamowana po przyjęciu ustawy o decentralizacji Ukrainy, będą powierzone Radzie Protektorów składającej się z 12 szefów.

 25. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski w 75 Rocznicę Powstania Armii Krajowej
  .https://www.youtube.com/watch?v=YlZ69IX-E8Q

 26. snag said

  Senor admin ,…

  USraelcy kupili Alaske nie ukradli jesli p. zapomnial, poza tym Inuitom lepiej obecnie z Ameryka niz z Rosja – Gdyby Chukchis, Yakuci czy Aleuci mieli mozliwosc wyboru to nie watpie ze glosowali by nogami na wschod ,…

  Zostawmy los Krymu mieszkancom Krymu a Trump jesli oczekuje to polepszenia stosunkow i wspolpracy z Ruskimi ,…

  Dzien bez kopniecia Amerykanow to dzien stracony 😉 ,…

  A tymczasem kiedy gajowy zajety dolowaniem ‚nadziei bialych’, eksport zywnosci kraju co to mlekiem i miodem, w stagnacji a import rosnie nie wspominajac o nacpanych kierowcach naczalnych Rzepy ktorzy uciekaja z miejsca wypadku jak w przypadku Macierewucza ,…

  ——
  Gdyby Putinowi chciało się babrać w g…, postąpiłby tak, jak władze Niemiec: powoli, stopniowo, krok po kroczku podważają zachodnią granicę Polski. Prawdopodobnie cel swój osiągną.

  Putin na pewno znalazłby całą masę usłużnych prawników i historyków, którzy ponad wszelką wątpliwość udowodniliby, iż transakcja sprzedaży Alaski była nieważna. W tym na pewno kilku Amerykanów

  No bo skoro można twierdzić, iż Krym od zawsze należał do Ukrainy (państwa istniejącego od dwudziestu paru lat!), a głosy mieszkańców Krymu opowiadające się za powrotem do Rosji są bez znaczenia – to można też udowodnić, że USA zbrojnie zajęły Alaskę przy pomocy niebieskich ludzików i sfałszowały akt sprzedaży.

  Nie bądź Pan dzieckiem i nie zaprzeczaj.
  Admin

 27. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski / Wojciech Olszański – Armia Krajowa i Jędruś Szwajkert
  .https://www.youtube.com/watch?v=_GQMZYXR56A

 28. Siggi said

  http://malydziennik.pl/przeczytaj-list-premier-do-sprawcy-wypadku,2604.html

 29. revers said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/legnica-miejscy-radni-za-utworzeniem-ukrainskiej-szkoly-podstawowej-video

  Jezyka Ukrainskiego nigdy nie za malo, beda szkoly ukrainskie na koszt polskiego bydla podatkowego.

 30. revers said

  Ukrainiec zatrzymany na RP lotnisku z amunicja

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz%2Fkatowice-ukrainiec-zatrzymany-po-ujawnieniu-amunicji-w-bagazu-podrecznym-na-lotnisku-w-pyrzowicach

  no to robi sie promajdanowo, bojowo a Antek M. nim zdarzy lub przekaze w odpowiednie rece, bedzie za pozno lub po stypie..

 31. Maćko said

  Reversie.. zgoda, ale…moze tak?:

  ….beda szkoly ukrainskie na koszt polskiej populacji biednych ofiar wyzysku podatkowego…
  pozdr

 32. revers said

  W Redzikowie nowe rakiety ktore moga byc defensywne albo ofensywne
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/usa-udana-proba-pociskow-sm-3-blok-iia-to-one-maja-zostac-rozmieszczone-w-redzikowie-video
  ale to Rosja narusza traktaty o rozmieszczaniu rakiet sredniego i dalekiego zasiegu.

 33. snag said

  P. admin ,…

  Ruskich i Putina dolowali i doluja Demokraci i kilku Republikanow, otwartych wrogow ‚nadziei bialych’ jak sie okazuje skoorwieli na garnuszku Sorosa (niedawno zamiescilem post na ten temat) – Co rzuca sie w oczy na gajowce to fakt ze nie zapominacie zapominac ze pierwsze 100 dni nalezy obserwowac i odpuscic dolowanie. Demokraci i pare Republikanow ujada zeby odwrocic uwage od faktu ze juz nie tysiace a dziesiatki tysiecy miejsc pracy ktore oni wygonili za granice idiotyczna polityka, wraca do kraju . Jet fighters F35, Air Force One prezydenta producenci oferuja za polowe ceny ktora zaklepali z estabishmentem obu partii a Trump dalej czeka na jeszcze lepsza oferte ,…

  Trump odpalil z doza ironii w odpowiedzi Demokratom ze za ‚miekki’ z Rosja pytajac, ‚Obama tez’?, bo zazydzone media przyklaskiwaly Obamie na jego wachcie a Trump’a gnoja ,…

  „Crimea was taken by Russia during the Obama Administration. Was Obama too soft on Russia?”

  Po kiego wtracil p. Niemcy nie rozumiem ,…

 34. revers said

  re31, No mozna p. Macko, tylko mialo byc kontrowersyjnie i mocne, a po za tym radni Legnicy cos za wiekszosciowo i jednosmyslnie zadecydowali o szolach ukrainskich jak by mieli przynajmiej w 4 literach swoich wyborcow lub podatnikow jak p. Macko woli – mozna tez lustrzanie okreslic rogacizna decyduje wiekszosciowo czego i gdzie ma uczyc sie tubylcy. Tak to nie ma nawet w bogatych Neczech gdzie zamyka sie szkoly polskie np. spowodu barku woznego lub sprzataczki po godzinach, a gdzie okreslenia Steuerviehen uzywa sie w parodiach przemowien noworocznych p. Kanclerz.

  Ostanio nawet w wysoko technologicznej komorce wyswietlil mi sie blad sprzetowy, niewydajnosc procesora po angielsku nie dosc ze w pisane od tylu to jeszcze dodatkowo z odbiciem lustrzanym liter, komunikatu bledu komorki.

 35. bubek said

  Panie i Panowie ważne w dzisiejszych czasach.
  Coś na zdrowie.

  Znaczenie jodu dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

  JOD.

  Było na Gajówce ale w woli przypomnienia.

  PanAlbert Szent Györgi (lekarz który odkrył witaminę C)

  Istnieje jeden super produkt, który ma zdolność usuwania zatorów z tętnic, regulowania układu hormonalnego a nawet chroni ludzi w każdym wieku, przed destrukcyjnym działaniem promieniowania radioaktywnego. Jest nim … JOD – pierwiastek chemiczny, który w dużej ilości występuje w naturze.

  Niektórzy lekarze i homeopaci wskazują na znaczącą rolę jodu, dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, niemniej jego znaczenie jest przez większość niedoceniane. Naturopata Barbara Minton napisała: „Jod wydaje się być minerałem, który przeoczono, podczas gdy roli jaką odgrywa dla całego ciała nie da się przecenić.”

  Dr David Brownstein stwierdził, że jeśli do leczenia pacjentów mógłby wybrać tylko jeden medykament, byłby to właśnie jod, który stoi wysoko ponad wszystkimi pozostałymi. Lekarz ten napisał: „Przez wszystkie lata mojej praktyki, nie widziałem, by jeden składnik dokonywał tak spektakularnych efektów dla ciała, jak robi to jod.

  Jod jest nieodłącznym elementem niezbędnym dla funkcjonowania niemal każdego układu w naszym ciele. Chroni przed infekcjami, podtrzymuje funkcje metaboliczne i działa jak antyoksydant, chroniąc tkanki przed rakiem. Obecność odpowiedniej ilości tego pierwiastka, może zwiększyć funkcje poznawcze, poziom sił witalnych i energii, zapewnia również, że dzieci rodzą się bez defektów i upośledzeń umysłowych, w tym kretynizmu.

  Pomimo tych cudownych właściwości, miliardy ludzi na całym świecie cierpi na niedobory jodu, czyli stan, który powoduje liczne niechciane i groźne efekty uboczne.

  Żeby walczyć z tym narastającym problemem warto zapoznać się z rolą jaką odgrywa jod w naszych organizmach i z objawami związanymi z jego niedoborem.

  Właściwości fizyczne i charakterystyka

  Jod – liczba atomowa 53 – sklasyfikowany jako pierwiastek chemiczny. Na tablicy okresowej znajduje się w grupie fluorowców. Tak jak pozostali jej członkowie tj. chlor, fluor i brom, jod występuje w naturze. Można go spotkać w formie jonów albo związków chemicznych i jest podstawową częścią minerałów, gleby, roślin wodnych i lądowych oraz ssaków. Najczęściej pojawia się w formie jodku, składnika wody morskiej.

  Jod w przyrodzie może występować w formie gazowej albo stałej. Jego najbardziej naturalną formą są kryształy. W wysokiej temperaturze jod przechodzi w purpurowo-różowy gaz, który ma ostry gryzący zapach. Czysty roztwór tego pierwiastka można otrzymać przez delikatne długotrwałe podgrzewanie, jednakże częściej używany jest roztwór kryształów jodu rozpuszczonych w wodzie. Powszechne bazy wykorzystywane do stworzenia roztworu to chloroform albo etanol. Jod może być rozpuszczony w wodzie, jednakże wymaga obecności innego pierwiastka jakim jest potas (w ten sposób osiąga właściwy stopień rozpuszczenia). Cechy uzyskanego roztworu bardzo się od siebie różnią. W zależności od użytej bazy, możemy uzyskać kolory od ciemnoczerwonego przez pomarańczowy po brązowy.

  Historia

  Jod został odkryty przez przypadek w 1811 r. przez francuskiego chemika Bernarda Courtois’a, który próbował wyizolować węglan sodu z wodorostów. Z początku Courtis i jego koledzy uważali, że jod jest pierwiastkiem podobnym do tlenu, jednakże angielski naukowiec Humphrey Davy odkrył, że nieznana substancja ma fizyczne właściwości podobne do chloru. Została ona oficjalnie uznany przez Narodowy Instytut Francji i Towarzystwo Królewskie w Londynie w 1813 roku i nadano jej nazwę jod, od greckiego słowa „iodes” oznaczającego purpurę.

  W medycynie pierwiastka tego po raz pierwszy użył Jean Francois Coindet, który odkrył jego skuteczność w redukowaniu wola. Jednakże musiało upłynąć sto lat, zanim rozpowszechniło się zastosowanie jodu w leczeniu niedoczynności tarczycy. W 1917 roku dr Dawid Marine jako pierwszy przeprowadził oficjalne badania nad efektami zastosowania jodu w leczeniu wola u człowieka. Przetestował jod na grupie ponad 2000 dziewcząt w wieku szkolnym, cierpiących na wole tarczycowe. Uzyskanie zadziwiająco pozytywnych rezultatów, doprowadziło do rozpoczęcia dodawania jodu do soli spożywczej od roku 1924. Wtedy to FDA wprowadziła regulacje zachęcające producentów soli, do dodawania jodu do swoich produktów. Ich przesłanie brzmiało: „Używaj więcej jodowanej soli i uchroń swoją rodzinę przed wolem”. Zadziałało. Gwałtowny wzrost przypadków występowania wola na początku XX wieku zniknął. Sól jodowana stała się wielkim sukcesem w walce z problemem. „Używaj więcej soli” – zachęcano, ale to wywoływało inne problemy związane z jej nadmiarem w organizmie. Poza tym ilość jodu i tak była w niej niewystarczająca. FDA zaczęła więc zachęcać do ograniczenia spożycia soli… ale jakoś zapomnieno w tym wszystkim o konieczności uzupełnienia niedoborów jodu.

  Rola w ludzkim ciele

  Jod odgrywa rolę we właściwym funkcjonowaniu całego organizmu. Jest wykorzystywane przez tarczycę, będącą częścią układu hormonalnego, odpowiedzialną za metabolizm, syntezę białek, produkcję hormonów. Tarczyca absorbuje jod z krwi i zużywa jako podstawowy budulec do produkcji swoich dwóch hormonów: tyroskyny (T4) i trójjodotyroniny (T3) [cyfra 3 i 4 odwołuje się do liczby atomów jodu w przeliczeniu na molekuły hormonów tarczycy). Ilość T4 i T3 jest bezpośrednio zależna od ilości jodu w krwiobiegu. Niedobór jodu prowadzi do rozwoju niedoczynności albo nadczynności tarczycy.

  Jeśli cierpisz na niedobór jodu, możesz u siebie zaobserwować takie objawy jak brak energii (tarczyca kontroluje funkcje metaboliczne), zimne dłonie i stopy (tarczyca jest termoregulatorem organizmu) , problemy z wagą ciała. Jeśli więc usunąłeś z diety produkty zbożowe, z ich stymulującymi apetyt opiatami, gliadynami i wysokim indeksem glikemicznym, amylopektyna A itd. a nadal nie możesz stracić na wadze i przywrócić równowagi hormonalnej organizmu, pomyśl o jodzie.

  Jod indukuje apoptozę komórkową, czyli zaprogramowaną śmierć komórkową. Ten proces jest niezbędny dla wzrostu i prawidłowego rozwoju (palce formują się u płodu przez apoptozę – śmierć – tkanki komórkowej pomiędzy nimi) oraz za niszczenie komórek, które reprezentują zagrożenie dla integralności organizmu np. komórki rakowe, czy komórki zainfekowane przez wirusy.

  Dr Donald Miller profesor kardiochirurgii Uniwersytetu w Waszyngtonie w USA stwierdził: „Od 35 lat używam codziennie w chirurgii serca jodu do przygotowywania skóry pacjenta. Jest to najlepszy środek antyseptyczny do zapobiegania zakażeniom ran po zabiegu, ponieważ w 90 sekund zabija 90 % bakterii na skórze.

  Podczas gdy dobrze znamy funkcje, jakie jod spełnia w przypadku tarczycy i jako antyseptyk. Tak naprawdę jego rola jest wszechstronna. Aż 70 % tego pierwiastka znajduje się poza tarczycą np. w tkankach oka, grasicy, śliniankach, błonie śluzowej żołądka, skórze, splocie naczyniówkowym w mózgu (jest on odpowiedzialny za wytwarzanie płynu mózgowo-rdzeniowego), w wyściółce jelit, tkance piersiowej i wyściółce macicy. Jedynie 3% jodu znajdującego się w ciele, jest zużywana przez tarczycę. Co ciekawe, podczas gdy lekarze dokładnie wiedzą, w jaki sposób jod jest wykorzystywany przez tarczycę, stoją dopiero przed wyzwaniem, jak prawidłowo określić rolę tego pierwiastka w innych tkankach. Istnieją pewne hipotezy, że pełni on funkcję antyoksydacyjną i przeciwrodnikową dla wrażliwych tkanek ciała. Inna z teorii mówi, że jod zlokalizowany w tkance piersiowej, jest w czasie karmienia transportowany do ciała dziecka i wspomaga jego rozwój kognitywny, niemniej teorie te nie są jeszcze potwierdzone. Istotny natomiast pozostaje fakt, że niedobór jodu w tkankach, prowadzi do licznych chorób w tym nowotworów.

  Jod przyczynia się również do regulowania poziomu estrogenu w organizmie. Jeżeli ilość jodu jest niewłaściwa, poziom estrogenu gwałtownie wzrasta. Dr Dave Derry, oświadczył: „jod umożliwia komórkom tkanki piersiowej oczyszczać się, w szczególności pomaga wyrzucać nadmiar estrogenu, wraz z martwymi komórkami gruczołów mlecznych.

  Jod odgrywa również ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu immunologicznego. Nazywany jest przez specjalistów potężnym zabójcą drobnoustrojów. Działa on na dwa sposoby. Po pierwsze przez obecność w tarczycy, ale także w grasicy. Cały zapas krwi, będący w organizmie, przechodzi przez tarczycę 3 razy na godzinę. Wraz z krwią przechodzą przez nią również złośliwe bakterie i inne szkodliwe patogeny. Wówczas molekuły jodu neutralizują je i niszczą. Jeśli więc masz wyciętą albo chorą tarczycę, tracisz jedną z barier ochronnych organizmu. Dodatkowo jod jest obecny w zauważalnej ilości w grasicy, głównym gruczole systemu immunologicznego. Tym samym ma wpływ na produkcje dojrzałych, w pełni sprawnych białych krwinek, które stanowią armię chroniącą nas przed drobnoustrojami.

  Oprócz wykorzystywania przez tarczycę do produkcji hormonów, jod jest także nieodzowny dla podstawowej funkcji tarczycy, jaką jest ochrona przed licznymi szkodliwymi związkami z grupy fluorowców, takimi jak fluor, brom, które akumulują się w gruczołach. Dr Jacob Teitelbaum zauważył, że jod i inne fluorowce, jako że są do siebie podobne, mogę wypierać siebie nawzajem. Co gorsza obecność tych pierwiastków w naszym organizmie, jest bardzo niewskazana, gdyż przykładowo brom jest wysoce toksyczny (powoduje uszkodzenie komórek nerwowych), a fluor ma negatywny wpływ na rozwój układu nerwowego.

  Brom i jego ciemna strona

  Brom jest środkiem antybakteryjnym podobnym do chloru, stosowanym w rolnictwie do zwalczania szkodników. Zabija owady poprzez kontakt z nimi. Kiedy jest wprowadzany do gleby, wszystko w niej umiera i pewnie jesz go teraz na śniadanie. W postaci gazu jest stosowany do zabijania termitów! W formie bromku potasu używa się go w procesie produkcji światłoczułych emulsji fotograficznych oraz jako środka uspokajającego i tłumiącego napięcie seksualne wśród żołnierzy (blokuje produkcję testosteronu). Brom i jod mają podobną wielkość, w związku z czym konkurują o receptory jodu. Brom przyłącza się do transportera jodu i niszczy go .

  Jod, stosowany kiedyś jako dodatek do środków spożywczych, leków i innych produktów codziennego użytku, zastąpiono bromem – pomimo że de facto jest on pestycydem. Można go spotkać m.in. w sprayach do nosa, inhalatorach i w anestetykach, w mące, napojach energetyzujących, ubraniach, materacach, samochodach i elektronice użytkowej. W przemyśle piekarniczym brom (jako spulchniacz) zastąpił jod, przez co codzienne spożycie tego ostatniego spadło o 726 mcg!

  Spożywanie bromu (lub wdychanie go w postaci gazu) przez osoby z niedoborami jodu, będzie nasilać schorzenia tarczycy. Do symptomów zatrucia bromem należą: uczucie otępienia, apatia, omamy, stany depresyjne, poirytowanie, bóle głowy oraz niedoczynność tarczycy. Do ostrych reakcji należą: delirium (majaczenie), upośledzenie psychoruchowe, schizofrenia oraz halucynacje.

  W warunkach naturalnych brom jest brunatnoczerwoną cieczą, która ulatnia się tworząc opary o przykrym drażniącym błony śluzowe zapachu.

  W latach dwudziestych XX wieku brom był składnikiem bardzo popularnego leku na kaca o nazwie Bromo-Seltzer. Działał świetnie. Dopiero po pół wieku rozeszła się wiadomość, że nadużywanie tego leku doprowadziło do czegoś, co nazwano bromo-manią (więcej informacji można znaleźć w archiwum magazynu New England Journal of Medicine). Z badań wynika, że między rokiem 1920 a 1960 do szpitali psychiatrycznych trafiała niepokojąco duża liczba ludzi z ostrymi objawami paranoicznych psychoz, którzy byli ofiarami spożywania bromu w postaci Bromo-Seltzera, albo bromowego toniku o nazwie Miles Nervine (jego skutki uboczne to problemy z systemem nerwowym, senność, depresja, ograniczenie funkcji motorycznych, stany delirium, nadwrażliwość w tym pojawienie się wysypki i egzemy, wymioty, suchość w ustach, problemy z układem krążenia, zawał serca, zaburzenie widzenia, suchość oczu, zatrzymanie moczu, anemia hemolityczna itd.)

  Dlatego jeżeli na etykiecie spotkasz się z określeniami: brom, bromek, bromian, BVO tj. bromowany olej roślinny – unikaj takich produktów!

  Innym dowodem na niepożądane działanie bromu jest tzw. syndrom wojny w Zatoce Perskiej. Brom był wtedy podawany, niczego nie podejrzewającym żołnierzom, na wypadek użycia przez wroga bojowych środków chemicznych. Do wojny chemicznej ostatecznie nie doszło, ale syndrom wystąpił. Sprawę oczywiście zatuszowano, niemniej „efekt uboczny” działania bromu, był już wtedy bardzo dobrze znany. Mimo to z jakichś niewyjaśnionych przyczyn, pierwiastek ten nadal jest stosowany np. w inhalatorach dla dzieci. Przepisywanie niebezpiecznego leku, kiedy prosta zmiana diety łatwo usuwa objawy astmy, wydaje się więc nadużyciem.

  Jeżeli stosujesz jakieś leki, a dokucza ci depresja albo tzw. przyćmienie umysłu, czujesz się zmęczony, otępiały i apatyczny– sprawdź czy w składzie medykamentu nie ma bromu.

  Napoje bezalkoholowe

  Ciekawą pracę w kwestii obecności bromu m.in. w napojach bezalkoholowych przedstawił dr Jorge Flechas. Odkrył on, że kiedy do oleju doda się bromu, zmieni się on w ciało stałe. Stanie się tak sztywny, że wsunięta weń łyżka nawet nie drgnie. To samo dzieje się, kiedy mieszanina bromu i oleju znajdzie się w naszym organizmie, stąd mamy odpowiedź na jedną z przyczyn dzisiejszej otyłości, z którą tak trudno walczyć.

  Zapytacie dlaczego dodaje się więc brom w formie BVO do tych napojów, otóż pomaga on zdyspergować dodawany do nich kwas cytrynowy, nadając im smak owoców cytrusowych. Poza tym BVO wywołuje psychozy, więc żeby zapobiec lub złagodzić ewentualne depresje, dodaje się do napojów duże ilości kofeiny. Dzieci, które piją takie rzeczy są rozbiegane, rozdrażnione i zalęknione, a na dodatek mają problemy z prawidłowym przyrostem masy ciała.

  Najgorsze jednak zdaniem dr Flechasa są tutaj psychiczne aberracje: „Kiedy patrzy się na to z punktu widzenia zdrowia publicznego, młodzi ludzie stają się tak paranoiczni, że strzelają do siebie, strzelają do swoich rodziców i nauczycieli (…) według mnie wystarczy usunąć z ich diety ten stymulator centralnego systemu nerwowego.”

  Chleb nasz powszedni

  W latach 60.-80. jod był stałym składnikiem ciasta, z którego produkowano pieczywo, lecz później zamiast jodu zaczęto dodawać do niego związki bromu, czyli toksyczny halogenek.

  Stało się tak za sprawą tzw. „efektu Wolffa-Chaikoffa”, który okazał się katastrofą dla jodu. Eksperyment tych dwóch rzekomych naukowców sprawił, iż zaczęto bać się jodu na tyle skutecznie, że w Stanach Zjednoczonych zaprzestano dodawania go do środków spożywczych na ponad 30 lat! Na spostrzeżenia z tych badań powoływało się wielu, ale tylko nieliczni robili to z należytym ich zrozumieniem. Interpretowano je w opaczny sposób, utrzymując, że zbyt duże dawki naturalnego, nieorganicznego jodu blokują wytwarzanie hormonów tarczycy, co prowadzi do jej niedoczynności oraz jednocześnie do powstania wola. Problem w tym, że szczurom w eksperymencie najpierw podano jod naturalny, którym wysyciła się ich tarczyca, a następnie dożylnie jod radioaktywny, który ze zrozumiałych względów nie mógł zostać wychwycony przez tarczycę, nasyconą już jodem naturalnym. Potem okazało się, że szczurom użytym w tym eksperymencie nie tylko nie oznaczono poziomu hormonów tarczycy, ale także nie zaobserwowano u nich ani objawów jej niedoczynności, ani wola. W latach 70. obalono „efekt Wolffa-Chaikoffa” i udowodniono, że podawanie jodu naturalnego, nie tylko reguluje pracę tarczycy, ale prowadzi również do wyleczenie jej nadczynności.

  Wszyscy jesteśmy zagrożeni

  Jod jest niezbędny do eliminowania z organizmu toksycznych metali ciężkich oraz niemetali z grupy fluorowców w tym bromu. Kiedy więc zastąpiono jod bromem ogromna większość populacji znalazła się w niebezpieczeństwie, tym bardziej że brom występuje w pieczywie, które jest podstawą w piramidzie żywieniowej przeciętnego człowieka.

  Dr James Howenstine powiedział: „Ta podmiana bromu w miejsce jodu, spowodowała prawie powszechny niedobór jodu (…). Terapia jodem pomaga organizmowi eliminować fluor, brom, ołów, kadm, arsen, aluminium i rtęć.” Dlaczego wprowadzono więc taką zamianę? Brzmi to trochę jak spisek, bez względu jednak na motywy, skutek jest porażający.

  Odkąd brom stał się stałym elementem naszej diety, nie da się przeoczyć zdecydowanego wzrostu agresji i morderstw, popełnianych m.in. przez nastolatki. Jeśli połączysz brak wzorców moralnych i wyższych wartości, z nieodpowiednią dietą i wszechobecnym bromem, wplywającym negatywnie na układ nerwowy, otrzymasz mieszankę wybuchową.

  Inni winowajcy

  Obok bromu niezwykle obciążające dla organizmu są: fluorek sodu (znajdziesz go m.in. w większości past do zębów ), rtęć (składnik wypełnień amalgatowych w naszych zębach), sztuczne słodziki (aspartam) itd.

  Dzienna dawka jodu

  Nieorganiczny (nieradioaktywny) jod jest niezbędnym składnikiem odżywczym, a nie lekarstwem. Dlatego ciało posiada mechanizm metaboliczny wykorzystujący nieorganiczny jod korzystnie, skutecznie i bezpiecznie.

  Zgodnie z zaleceniami RDA dzienna dawka jodu to 150 mcg. Kobiety w ciąży i karmiące piersią mają wyższe dawki 220 mcg i odpowiednio 290 mcg. Wyższa tolerowana dawka zalecana przez Narodowy Instytut Zdrowia to 1100 mcg dziennie. Sama tarczyca potrzebuje jedynie śladowych ilości jodu, 70 mcg na dzień, żeby wytworzyć wymaganą dawkę T4 i T3. Dlatego właśnie endokrynolodzy mówią, że jod najlepiej zażywać w mikrogramowych ilościach. Ich zdaniem przyjmowanie więcej niż 1 do 2 mg jodu jest niepotrzebne i może stanowić potencjalne zagrożenie.

  Jednakże, zdaniem specjalistów niezwiązanych z głównym nurtem medycznym, dawki zalecane przez RDA są zbyt niskie i nie mają żadnych właściwości terapeutycznych (w zasadzie chronią tylko przed pojawieniem się wola i poważnymi problemami z tarczycą). Niektórzy sugerują, że oficjalne zalecane dawki jodu powinny być podniesione 10 krotnie!

  Japończycy przyjmują dzienne dawki na poziomie 3500 a 13000 mcg (różnice wynikają z odmiennych zwyczajów i miejsca zamieszkania). Czy zatem są zdrowsi od europejczyków? Zdecydowanie tak!

  W swojej przedmowie do książki dr Davida Brownsteina „Jod – dlaczego go potrzebujesz i dlaczego nie możesz bez niego żyć” dr Abraham napisał: „ To interesujące, że zalecana dawniej przez lekarzy dawka jodu, niezbędna do uzupełnienia jego ilości w organizmie wynosząca 12,5 do 37,5 mg (…) dokładnie odpowiada potrzebnej organizmowi człowieka ilości jodu, którą ustalono na podstawie opracowanego niedawno testu”. Ta ilość, to równowartość wypijanych dziennie od dwóch do sześciu kropli roztworu Lugola rozpuszczonych w szklance wody (jedna kropla 3% płynu Lugola zawiera 6,5 mg jodu molekularnego).

  Są różne sposoby na przyjmowanie jodu, wliczając w to żywność bogatą w ten pierwiastek, suplementację i aplikację przez skórę. Niemniej przyjmowanie jakichkolwiek suplementów jodu, zwłaszcza jeśli mamy problemy z tarczycą, powinno być konsultowane z lekarzem i pod jego nadzorem. Przedawkowanie jodu może objawiać się: bezsennością, niewyjaśnioną utratą wagi, wzrostem pragnienia i apetytu, drażliwością, nadwrażliwością na ciepło, niekontrolowanymi zmianami nastroju.

  Jeśli mamy obawy, to dwie krople płynu Lugola w szklance wody dziennie, będą stanowiły bezpieczną, choć bardzo ostrożną dawkę. (Jeśli ktoś wie, że jest uczulony na jod – co zdarza się niezwykle rzadko – nie powinien przyjmować płynu Lugola).

  W Stanach Zjednoczonych od początku XIX do połowy XX wieku spożywano znacznie więcej jodu niż obecnie, zwłaszcza na wybrzeżu. Według Narodowego Instytutu Zdrowia przeciętna dawka jodu przyjmowana latach 60. z samym tylko pieczywem, wynosiła 726 mikrogramów (mcg) dziennie. A dzisiaj wynosi zero.

  Maksymalną dawkę łatwo policzyć, opierając się na rozległych badaniach dr Abrahama. Wykazały on, że z 50 mg jodu podanych w teście obciążenia po 24 godzinach zdrowa jednostka wydala 90% tej dawki, zachowując w organizmie 10%, czyli 5 mg. Jest to maksymalna ilość, jaką organizm może wykorzystać dziennie, w celu nasycenia receptorów jodu. Jednakże z praktyki klinicznej wynika, że kiedy organizm zostanie już odpowiednio nasycony jodem, to jego dzienną dawkę można zmniejszyć do 1-3 mg. Kobiety potrzebują więcej jodu niż mężczyźni. Naukowcy z Japonii i Francji są zdania, że dzienna dawka jodu, powinna kształtować się na poziomie 12,5 mg, co pokazuje, że duże dawki jodu są tolerowane.

  „Jod jest najbezpieczniejszym ze wszystkich pierwiastków śladowych, jest jedynym, który może być podawany przez długi czas, dużej liczbie chorych w dziennych dawkach przekraczających nawet 100 000 razy RDA.” dr Brownstein.

  Jedzenie

  Najlepszym sposobem zaopatrzenia organizmu w jod, jest spożywanie jedzenia, który zawiera ten pierwiastek. Jedną z metod walki z niedoborami jodu, jest jodowanie soli, niemniej dawki są raczej symboliczne i nie mają właściwości terapeutycznych. Poza tym sól w wielu przypadkach jest poddawana obróbce chemicznej, posiada antyzbrylacze itd. Tym sposobem prędzej nam zaszkodzi niż pomoże. Dodatkowo jod z takiej soli utlenia się sukcesywnie, tak więc po 4 tygodniach od otwarcia opakowania, nie będzie go już wcale.

  Jod znajduje się również w oceanach, więc wszystko co z nich pochodzi będzie go zawierało. Można go spotkać również w glebie, ale jedynie tej u wybrzeży. Tym samym uprawy i żywy inwentarz z takich miejsc, będą zawierały pewna ilość jodu.

  Najbogatszym w jod składnikiem pokarmowym są wodorosty kelp (jod występuje w nich w formie jodku potasu). Pewną ilość tego pierwiastka zawierają również: jajka, truskawki, czosnek, szparagi, fasola limeńska, grzyby i krowie mleko (pamietajmy jednak, że większość tego co jest dostępne na półkach sklepowych niewiele z mlekiem ma wspólnego). Skorupiaki takie jak krewetki, kraby, homary mogą także zawierać pewne dawki jodu. Niemniej jego ilość znacznie się różni, w zależności od składu wód w jakich żyją.

  Suplementy

  Jod na szczęście można również suplementować. Dostępny w Polsce płyn Lugola zawiera 6,5 mg jodu molekularnego w jednej kropli. Może być przyjmowany codziennie, przez dodawanie do wody albo soku.

  Jod może być także dostępny w postaci tzw. jodyny (i różnego rodzaju nalewek). W takiej formie jest stosowany do użytku zewnętrznego np. dezynfekowania ran. Niektórzy lekarze zauważyli, że posmarowanie małej partii ciała jodyną, może być sposobem na dostarczenie bezpośrednio do organizmu małych dawek jodu. Niemniej taka metoda jest znacznie mniej efektywna niż przyjmowanie wewnętrzne.

  Przy przyjmowaniu jodu należy zachować ostrożność i sprawdzić czy dany produkt nadaje się do użytku wewnętrznego!

  Bardzo skutecznym sposobem suplementacji jodu jest przyjmowanie Atomidyny.

  A co z chorymi na Hashimoto?

  W takim przypadku suplementowanie jodu powinno się odbywać ostrożnie i pod nadzorem lekarza (monitorującego poziom hormonów). Dr William Davis – autor książki „Dieta bez pszenicy” i promotor zdrowej diety, wskazuje że wielu jego pacjentów cierpiących na chorobą Hashimoto, zaczyna od maleńkich dawek jodu np. 50 mcg dziennie, ale dopiero po usunięciu z diety wszystkich produktów zbożowych, które są odpowiedzialne za powodowanie chorób autoimmunologicznych w tym zapalenia tarczycy. Do tego należy przyjmować witaminę D3, a następnie zwiększać poziom suplementowanego jodu o 50 mcg każdego kolejnego miesiąca, aż do osiągnięcia wymaganej dawki. Taka metoda świetnie się sprawdza, nie powodując nadczynności tarczycy.

  Czy nadmiar jodu może zaszkodzić?

  Naturalny jod jest niezbędny do życia. Reakcje alergiczne na jod pojawiają się niezwykle rzadko, niemniej jednak mogą wystąpić, a nawet zagrozić życiu, poprzez nadmierną stymulację przeciwciał IgE, co może skutkować pojawieniem się pokrzywki i szoku anafilaktycznego. Nadmierne dawki jodu zwykle prowadzą do wydzielenia się przeciwciał IgD wraz z szeregiem symptomów im towarzyszących, w tym: trądziku, wysypki, biegunki, gorączki, bólów głowy, wzmożonego ślinotoku, metalicznego smaku w ustach, mdłości oraz kichania. Przy czym niektóre reakcje na wysokie dawki jodu, mogą być wywołane wzmożonym wydalaniem z organizmu toksycznych halogenków: bromku, fluorku i nadchlorku oraz metali ciężkich: rtęci, ołowiu i aluminium. Wysokie dawki jodu mogą podwyższyć poziom hormonu TSH oraz cholesterolu, a obniżyć poziom hormonów T3 i T4. Jednak gdy dawka jodu zostaje obniżona, wskaźniki T3 i T4 wracają do normy, cholesterol się obniża, jedynie wskaźnik TSH może być nadal lekko podwyższony [chyba że obecnie obowiązujący amerykański zakres prawidłowego stężenia TSH (0,5-4,5 mU/l) jest niewłaściwy (zaniżony), gdyż odzwierciedla stan osób z niedoborami jodu]. A zatem, jak widać, wskutek przyjęcia nadmiernej dawki jodu, mogą pojawić się objawy przedawkowania [lub oczyszczania z toksyn], więc nie przekraczajcie na własną rękę zalecanych dawek terapeutycznych lub podtrzymujących.

  Domniemane uczulenie na jod, może być objawem wydalania i usuwania wszelkimi dostępnymi drogami metali ciężkich, przede wszystkim zaś bromu, nagromadzonego w organizmie. W takiej sytuacji należy zmniejszyć dawkę do minimalnej, tak żeby objawy oczyszczania były łagodne.

  Szkodliwe źródła jodu

  Szkodliwą formą jodu jest jod organiczny, radioaktywny (radiojod), stosowany w testach medycznych oraz w praktyce „terapeutycznej”. Może być szczególnie niebezpieczny wtedy, gdy poziom jodu naturalnego (nieorganicznego) w organizmie jest zbyt niski. To właśnie radiojod wydziela się z wadliwie działających reaktorów jądrowych. Może prowadzić do raka tarczycy i innych rzadko występujących nowotworów. Organiczne, toksyczne formy jodu wchodzą także w skład niektórych leków i kontrastów radiograficznych. To właśnie tą radioaktywną formą jodu „leczy się” rzekomo tkankę tarczycy w chorobie Gravesa-Basedowej, a de facto wypala się ją.

  Rozpoznawanie przyczyn niedoboru jodu

  Ponad 3 miliardy ludzi na ziemi cierpi na niedobory jodu, wielu z nich mieszka w krajach rozwijających się i 3ciego świata, ale coraz częściej problem ten dotyka mieszkańców tzw. świata zachodniego.

  Dodatkowo niedobory selenu, witaminy A i żelaza mogą nasilać skutki niedoboru jodu. Selen jest głównym minerałem odpowiedzialnym za konwersję w wątrobie T4 do T3. Selen jest także świetnym antidotum na rtęć. Wykazuje duże powinowactwo względem tego trującego pierwiastka, a że jesteśmy stale przez rtęć zatruwani więc zmagazynowany selen szybko się zużywa.

  Spożycie jodu w Stanach Zjednoczonych od roku 1971 do 2001 spadło o 50 % i wykazuje dalsze tendencje spadkowe. Dr Teitelbaum zauważa, że jedną z przyczyn jest zastąpienie jodu bromem w produktach zbożowych. Poza tym idąc za spostrzeżeniami dr Dawid Brownstein’a jedynie 10 % jodu występującego w soli jest biozgodna (możliwa do wykorzystania) dla ciała ludzkiego.

  Niedobór jodu jest również powszechny wśród osób, które jedzą duże ilości pewnego rodzaju żywności, blokującej zdolność tarczycy do absorbowania tego pierwiastka. Te produkty są znane jako wolotwórcze.

  Objawy niedoboru jodu

  Subkliniczne i wczesne objawy niedoboru jodu:

  obniżenie funkcji tarczycy, depresja, tycie, pogorszenie zapamiętywania, obniżony intelekt, częste bóle głowy z powodu obniżonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego, obniżenie temperatury ciała, nietolerancja na zimno, zimne dłonie i stopy, łamliwe i kruche paznokcie, zaparcia, suchość skóry, zmęczenie, widoczne powiększenie tarczycy (znane jako wole), wzrost poziomu cholesterolu i trójglicerydów, ryzyko pojawienia się włókniaków piersi, rak piersi, zapalenie dziąseł, ogólne obniżeniem odporności, częste przeziębienia, miażdżyca oporna na leczenie, podwyższone ciśnienie rozkurczowe z powodu obrzęku ścian naczyń, niedokrwistość oporna na leczenie preparatami żelaza, osłabienie i bóle mięśni rąk, bóle korzonkowe w odcinku piersiowym i lędźwiowym oporne na leczenie; obrzęki w tym wokół oczu, obrzęki dróg oddechowych, prowadzące do przewlekłego zapalenia oskrzeli i ostrych infekcji dróg oddechowych, zaburzenia miesiączkowania, czasem brak miesiączki, bezpłodność, pękanie brodawek.

  Sprawdź również czy się pocisz? Czy raczej twoja skóra pozostaje dziwnie sucha nawet w gorącą wilgotna pogodę. Jeśli się nie pocisz, potrzebujesz jodu bardziej niż przeciętny człowiek, ponieważ jego brak w organizmie objawia się suchą skórą, która nie jest w stanie się pocić. To oznacza, że twoje zdrowie będzie zagrożone z powodu obniżonej zdolności do wydalania toksyn.

  Leczenie? Te symptomy szybko znikają gdy jod jest dodawany do diety. Pamiętaj, że usunięcie tarczycy to najgorsze rozwiązanie.

  Nie leczony niedobór jodu i jego wpływ na produkcje hormonów w tarczycy, może z czasem doprowadzić do poważniejszych i chronicznych stanów. W artykule zatytułowanym „Ożywianie tarczycy” z 2008 roku z periodyku „Alternate Medicine Digest”, Richard Levinton zauważył, że „dysfunkcja tarczycy może prowadzić do wielu problemów ze zdrowiem dotykających liczne organy i procesy fizjologiczne, takie jak: zbyt niski lub zbyt wysoki poziom cholesterolu, chroniczne infekcje i wahania masy ciała.

  Szersze omówienie niektórych objawów i chorób związanych z niedoborami jodu, oraz sposoby walki z nimi:

  Wole

  Ryzyko ataku serca wzrasta kilkakrotnie w przypadku powiększenia tarczycy a w szczególności wystąpienia wola. Staje się to coraz bardziej powszechne, ponieważ ludziom radzi się by zredukowali ilość spożywanej soli, pozbawiając ich tej odrobiny jodu zawartej w soli jodowanej, ale nie wspomina się już o konieczności suplementowania dodatkowo tego pierwiastka.

  Trwałe opóźnienie umysłowe i wady rozwojowe

  Jednym z najcięższych przykładów chronicznego niedoboru jodu, jest trwałe opóźnienie umysłowe występujące u dzieci i niemowląt. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Hopkins’a wykazały, że u dzieci urodzonych przez kobiety z niedoczynnością tarczycy, istnieje większe prawdopodobieństwo rozszczepu wargi albo podniebienia, wystąpienie dodatkowych palców (polidaktylia), zrośniętych palców, uszkodzenia mózgu, nerek albo serca. Płody, które w czasie ciąży nie otrzymują wystarczającej ilości jodu mogą urodzić się z tzw. kretynizmem.

  Choroba wieńcowa

  Choroba wieńcowa, migotanie przedsionków, zastoinowa niewydolność serca, są jednymi z najgroźniejszych objawów towarzyszących dysfunkcji tarczycy, spowodowanej brakiem jodu. Osoby z niedoczynnością tarczycy są w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia choroby wieńcowej. Choroba wieńcowa serca występuje również, gdy w tętnicach odkłada się blaszka miażdżycowa, co w efekcie może prowadzić nawet do zawału serca.

  Związek między niedoczynnością tarczycy a chorobą wieńcową serca, po raz pierwszy odnotował pionierski badacz dr Barnes. Dr Barnes studiował zapiski dotyczące pacjentów z miasta w Austrii od 1930 do 1970 i zauważył, że przypadki śmiertelnych ataków serca wzrosły w tym czasie o ponad 1000 %. Przed wprowadzeniem antybiotyków w latach 40 tych, najczęstszą przyczyną zgonów były infekcje. Jednakże w latach 50tych i 60tych XX wieku zgony spowodowane atakami serca wzrosły dramatycznie, ponieważ ludzie żyli dłużej i blaszka miażdżycowa miała znacznie więcej czasu na wbudowanie się w tętnice. Dr Barnes stwierdził, że większość osób, które zmarły na atak serca, wykazywały również problemy z niedoczynnością tarczycy, dając w ten sposób trudną do zaprzeczenia korelację między tymi dwoma stanami.

  Chroniczne zmęczenie

  Innym stanem, bezpośrednio powodowany przez niedoczynność tarczycy, związaną z niedoborem jodu, jest zespół chronicznego zmęczenia. Czyli stan, w którym chory doświadcza poważnego wyczerpania, nie do złagodzenia przez odpoczynek i sen.

  Centrum Kontroli Chorób identyfikuje niewyjaśnione i uporczywe zmęczenie, osłabienie pamięci krótkotrwałej, bolące gardło, niezdolność do koncentracji, ból mięśni i stawów, puchnięcie węzłów chłonnych, chroniczne bóle głowy jako kliniczne objawy. Dr John Lowe oświadczył: „Najbardziej powszechnym powodem zmęczenia, jest nieodpowiednia regulacja hormonalna na poziomie komórkowym, która z kolei jest bezpośrednio związana z niewłaściwą ilością T4 i T3 we krwi.

  Seksualne dysfunkcje

  Istnieje mnóstwo dysfunkcji na tle seksualnym, które są wspólne dla osób z chronicznym niedoborem jodu. Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą mieć problemy z osiągnięciem fizycznego jak i psychicznego podniecenia. Zwłaszcza kobiety mogą odczuwać szerokie spektrum problemów, łącznie z bezpłodnością. Klinika Mayo odnotowała, że wraz z obniżeniem funkcji metabolicznych w wyniku niskiego poziomu hormonów produkowanych przez tarczyce, owulacja może zwolnić, albo całkiem się zatrzymać. Dodatkowo wyściółka macicy, nie rozwija się w pełni każdego miesiąca, redukując szanse zagnieżdżenia się zapłodnionego jajeczka.

  Kobiety z niedoborami jodu są również bardziej narażone na poronienia, mastopatię, mięśniaki jajnika, torbielowate jajniki, silniejszy zespół napięcia przedmiesiączkowego i nasilone objawy menopauzy.

  Rak

  Jak prawdopodobne jest to, że osoby chorujące na raka mają niedobór jodu? W badaniach na 60 pacjentach z różnymi typami raka, podawano im jod, a następnie sprawdzano jego wydalanie z moczem. U wszystkich 60 stwierdzono poważne niedobory jodu w organizmie a u niktórych nadmiar bromu. W najlepszym przypadku pacjenci wydalali 50 % dawki, a w najgorszym 20 % dawki (co oznacza, że 80 % dawki jodu organizm zatrzymywał sobie). Sto procent cierpiących na raka miało niedobory jodu! Problem ten dotyczy tak naprawdę całej populacji, dlatego rak dotyka coraz więcej osób.

  Rak piersi jest jednym z przykładów dysfunkcji, dotykających organizm cierpiący na deficyt jodu. Wg raportów w USA na raka piersi zapada dziś co siódma Amerykanka, a jeszcze trzydzieści lat temu, kiedy spozycie jodu było dwa razy większe (480 mcg), na raka piersi zapadała co dwudziesta kobieta. W przeciwieństwie do innych stanów, związanych z niedoborami tego ważnego pierwiastka, rak piersi nie jest rezultatem dysfunkcji tarczycy, ale po prostu brakiem jodu w tkance piersi. Badania pokazują, że narażone na rakowacenie komórki przewodowe w piersi są wyposażone w jodową pompę (symporter jodku sodu, taki sam jak posiada gruczoł tarczycy) do wchłaniania tego pierwiastka. Jod bowiem działa w tym miejscu jako antyoksydant i regulator poziomu estrogenu. Jeśli nie ma wystarczająco jodu w tkance piersi, wolne rodniki i komórki nowotworowe mnożą się na paliwie jakim jest dla nich estrogen.

  Dr Jacob Teitelbaum zauważa, że w Stanach Zjednoczonych odnotowuje się rocznie 3 x więcej przypadków raka piersi niż w Japonii, co ciekawe w Japonii spożywa się znacznie wyższe poziomy jodu niż w USA.

  W badaniach przeprowadzonych na zwierzętach, samice szczurów karmiono dietą pozbawioną jodu, w wyniku czego rozwinęły się u nich zmiany w gruczołach piersiowych, a jod w jego postaci pierwiastkowej (I2) leczył je.

  W 1966 roku rosyjscy naukowcy wykazali po raz pierwszy, że jod łagodzi objawy torbieli w tkance włóknistej gruczołu piersiowego. Wiszniakowa i Murawiewa potraktowały 167 kobiet cierpiących na torbiele w tkance włóknistej gruczołu piersiowego 50 gramami KI (jodku potasu) w okresie menstruacyjnym i u 71 % wystąpił korzystny efekt leczniczy. Podobne badania przeprowadzono przez dr Ghenta i jego współpracowników w Kanadzie. Ich efekt opublikowano w 1993 w magazynie „Canadian Journal of Surgery”. Zaobserwowano, że jod zmniejsza wrażliwość, guzowatość, zwłóknienie i obrzmienie piersi oraz liczbę torbieli olbrzymich. Co ciekawe wyniki badań zostały przekazane do Urzędu ds. Żywności i Leków FDA w 1995 roku ale ten odmówił wydania zgody na dalsze badania, zasłaniając się procedurą, zgodnie z którą jod jest substancją naturalną a nie lekiem”.

  Przeprowadzono również wstępne badania, wskazujące na związek między niedoborem jodu a rakiem żołądka (jod znajduje się w błonie śluzowej żołądka).

  W przypadku raka płuc podawanie jodu powodowało kurczenie się i śmierć komórek nowotworowych.

  Choroba Gravesa-Basedowa i Hashimoto

  Schorzenie Gravesa-Basedowa ma podłoże autoimmunologiczne (podobnie jak choroba Hashimoto, czyli przewlekłe zapalenie tarczycy) spowodowane toksemią, czyli przeciążeniem organizmu toksynami różnego pochodzenia, które przyczepiają się do receptorów TSH (hormonu tyreotropowego, tyreotropiny), co sprawia, że organizm zaczyna produkować autoprzeciwciała skierowane przeciwko receptorom TSH (anty-TSHR). To z kolei powoduje wzmożone wydzielanie hormonów tarczycy (FT3 i FT4) przy niskim stężeniu TSH, a w efekcie objawy jej nadczynności, nadmiernego rozrostu i unaczynienia. Taka sytuacja może zagrażać życiu. Badania wykazały, że pacjenci z niedoborami jodu mają podwyższony poziom autoprzeciwciał skierowanych przeciwko receptorom tarczycowym.

  Do pojawienia się choroby Gravesa-Basedowa i Hashimoto dodatkowo może przyczynić się spożywanie glutenu, którego jedno z białek (gliadyna) oraz tkanka tarczycy mają podobną budowę molekularną, co oznacza, że kiedy gliadyna dostaje się do krwioobiegu i zostaje rozpoznana przez układ odpornościowy jako obce białko, organizm zaczyna ją atakować, a przy okazji komórki tarczycy.

  Ogólnie ujmując, każda choroba autoimmunologiczna świadczy o toczącym się przewlekłym stanie zapalnym w organizmie, którego przyczyną mogą być: toksyny, patogeny, zła dieta, pole elektromagnetyczne, stres, wady genetyczne, co prowadzi do nadmiernego stresu oksydacyjnego, czyli pojawienia się patologicznych ilości wodnych rodników (niesparowanych atomów), które sukcesywnie zaczynają niszczyć wszystkie komórki ciała. Stres oksydacyjny sprawia, że komórki nie mają wystarczającej ilości energii do samoczynnej regeneracji.

  Chroniczna otyłość

  Borykamy się z epidemią otyłości i nadwagi. I nic w tym dziwnego, skoro jod jest niezbędnym pierwiastkiem w procesie metabolizmu i utraty wagi. Jod magazynuje się w komórkach tłuszczowych, tak jak toksyczne halogenki, które z kolei blokują spalanie tłuszczu, a w konsekwencji utratę wagi. Za umiarkowaną nadwagę długo obwiniano niedoczynną tarczycę. Ale jak się okazało, chodzi nie tylko o niedobory jodu, lecz także o jednoczesne przeciążenie toksycznymi halogenkami – takie osoby mogą zrzucić tylko niewielkie nadmiary, w pewnym momencie ich waga przestaje spadać. Szacuje się, że 50-60% populacji cierpi na otyłość. W większości przypadków najlepszą terapią okazałaby się krótkotrwała terapia wysokimi dawkami jodu – 12,5 miligrama (mg), NIE mikrograma (mcg), dziennie w połączeniu z dzienną dawką 1000 mg aminokwasu L-Tyrozyny (prekursora wielu hormonów, w tym tarczycowych, którego niedobór prowadzi do niedoczynności tarczycy i depresji), a także z wizytami w saunie – suchej lub na podczerwień – by pozbyć się pozostałych halogenków, z ograniczeniem kalorii o 25% (a najlepiej zmianą diety na niskowęglowodanową, bezcukrową i bezglutenową, za to bogatą w tłuszcze zwierzęce) oraz z konsekwentną aktywnością fizyczną.

  Płodność

  Światowa Organizacja Zdrowia niedobory jodu łączy też z występowaniem bezpłodności. Spożywanie jodu jest szczególnie ważne w przypadku kobiet, gdyż stężenie tego pierwiastka jest największe w tarczycy, piersiach i jajnikach. Niedobory jodu u kobiet mogą prowadzić do nieregularnego miesiączkowania, bezpłodności, przedwczesnej menopauzy oraz chorób jajników. Rzecz jasna jest on niezbędny także dla mężczyzn, zwłaszcza po to, by chronić prostatę.

  ADHD

  Pojawiają się teorie, że niedobór jodu jest czynnikiem wpływającym na rozwój ADHD u dzieci matek mających niewielką ilość tego pierwiastka w organizmie. Nowe badania naukowe pokazują, że dzieci, które żyją na terenach gdzie woda jest fluorowana, w większej liczbie cierpią na ADHA. Picie takiej wody powoduje, że toksyny akumulują się już od najmłodszych lat. Dodatkowo fluor obniża IQ.

  Zaburzenie czynności tarczycy u ciężarnych

  Zaburzenie czynności tarczycy u kobiet w ciąży może powodować wole, dyspepsję (chorobę żołądka i dwunastnicy), zatrucie ciążowe, brak pokarmu, niedobory hormonalne i miażdżycę.

  Niedoczynność tarczycy

  Jod okazał się bardzo efektywny w leczeniu i podtrzymywaniu leczenia osób cierpiących na niedoczynność tarczycy. Obok zachęcania pacjentów do spożywania produktów bogatych w jod, specjaliści często zalecają dodatkowo przyjmowanie preparatów jodu w postaci np. atomidyny, płynu Lugola czy tabletek np. preparatu o nazwie Lodoral.

  Preparaty te redukują zmęczenie, przywracają zdolność koncentracji i energię. Tym sposobem kilka kropli płynu Lugola dziennie może odmienić Twoje życie.

  Pamiętajmy, że pełna samowystarczalność jodowa ciała ma ogromne znaczenie dla zwalczania skutków ubocznych leków zawierających hormony tarczycy. Długotrwałe stosowanie tych leków, powoduje wyczerpanie się jodu z tarczycy i z innych tkanek ciała oraz zwiększoną podatność na nowotwory. Dlatego pacjenci z chorobami tarczycy powinni pod nadzorem lekarza suplementować jod.

  Zaparcia

  Jod w połączeniu z chlorkiem magnezu pomaga poradzić sobie z długotrwałymi zaparciami i oczyszcza organizm z bromu oraz innych trucizn.

  Miażdżyca

  Według pewnych opracowań suplementy jodu pomagają oczyszczać tętnice ze złogów. Jodek potasu potrafi je rozpuszczać. Dr Jonathan Wright z reguły rekomenduje swoim pacjentom 6 kropli płynu Lugola, połączonych z niacyna zawartą w preparatach B-complex.

  Alternatywa dla antybiotyków

  Wielu zwolenników medycyny alternatywnej chwali jod, za jego zdolność do efektywnego zastępowania antybiotyków w walce z infekcjami. Lekarz Mark Sircus oświadczył: „Ostatecznie antybiotyki okazują się jednym z najgorszych wytworów przemysłu farmaceutycznego, ponieważ na koniec, czynią nas jedynie słabszymi w zderzeniu ze wzrostem liczby bakterii super odpornych na leki, którymi obecnie dysponują lekarze.” Sircus podsumowuje, że coraz częstsze przypadki raka piersi, autyzmu, zapalenia płuc są bezpośrednio związane, z ciągłym używaniem i nadużywaniem antybiotyków. Jednocześnie przepisuje jodowi potencjalną rolę zastępczego środka wobec antybiotyków, które w rzeczywistości niszczą ludzkie życie.

  U pacjentów z dolegliwościami płucnymi jod był stosowany w ilościach cztery razy większych niż rekomendowane dzienne zapotrzebowanie (RDA). Kiedy pacjenci spożywali od 12,5 do 50 mg jodu dziennie, ich ciało zaczynało właściwie reagować na hormony tarczycy.

  Jodyna była stosowana od wieków jako środek antyseptyczny, ponieważ ma zdolność niszczenia praktycznie wszystkich szkodliwych bakterii i wirusów w ciągu zaledwie 2 minut od aplikacji na skórę. Sircus zauważa, że jod ma zdolność do unieszkodliwiania wszystkich typów szkodliwych czynników, poczynając od bakterii, przez wirusy po drożdżaki. Dr David Derry oświadczył” Jod jest jak dotąd najlepszym antybiotykiem, czynnikiem antywirusowym i antyseptycznym wszech czasów”. Antyseptyczne właściwości jodu były wykorzystywane do sterylizacji powierzchni i materiałów w szpitalach. Jod jest doskonałym środkiem bakteriobójczym o szerokim działaniu, które obejmuje prawie wszystkie mikroorganizmy takie jak bakterie (w tym chorobotwórcze bakterie jelitowe), wirusy, grzyby, pierwotniaki. Reaguje on z grupami aminowymi białek, hamując ich aktywność. Wyzwala również tlen z roztworów wodnych co uzupełnia dzialanie odkażające. Roztworu alkoholowe jodu denaturują białka strukturalne i enzymatyczne bakterii i grzybów . Bezpośrednio na ranę można stosować wodne roztwory jodu w jodku potasu – płyn Lugola. Minimalna liczba cząsteczek jodu potrzebna do zniszczenia bakterii np.: dla haemophilus influenzae została obliczona na 15 000 cząsteczek na komórkę. Kiedy bakteria jest potraktowana jodem, komórka natychmiast przestaje zużywać tlen i fosfor nieorganiczny.
  Choć jod zabija wszystkie jednokomórkowe organizmy takie ja te i nie ma takich skutków ubocznych jak np. antybiotyki, nie jest wykorzystywany przez współczesnych lekarzy do walki z infekcjami wewnętrznymi. Co ciekawe bakterie nie są w stanie się uodpornić na działanie jodu. Roztwór zawierający 50 ppm jodu zabija bakterie w ciągu 1 minuty a zarodniki w ciągu 15 minut.

  Sircus i Derry zanotowali, że przyjmowanie wysokich dawek płynnego jodu (15 albo więcej kropli dziennie) połączone ze stosowaniem miejscowym na otwarte rany, jest najlepszym lekarstwem na jakikolwiek typ infekcji.

  Dysplazja piersi

  Mastopatia to zmiany zwyrodnieniowe w tkance gruczołowej sutków, spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Są to zwykle guzki lub stwardnienia. Przypadłość ta jest bardzo powszechna wśród kobiet w wieku rozrodczym. Objawy mogą się różnić, chociaż najbardziej powszechnym jest tworzenie niezłośliwych guzków. Guzki te zwane mięśniakami, dają się wyczuć, na tydzień przed okresem i zazwyczaj znikają kiedy tylko rozpoczyna się krwawienie. Dodatkowo pojawieniu się i obrzękowi mięśniaków, mogą towarzyszyć zmiany w całej piersi, może ona stać się bardziej wrażliwa, boląca a nawet spuchnięta. Podczas gdy zmiany w piersi są alarmujące, mastopatia nie jest formą raka, czy jego początkiem. Uważa się, że cierpi na nią 80 % kobiet.

  Stosowanie jodu jest powszechnie zalecaną formą leczenia w takich przypadkach, ponieważ bardzo skutecznie radzi sobie on z mięśniakami. Dr Dave Derry sugeruje, że brak jodu w organizmie może prowadzić do rozwoju mastopati.

  Naturopatka Tori Hudson rekomenduje suplementowanie jodu w takich przypadkach i zaleca używanie płynu Lugola. Jod może zredukować wrażliwość tkanek ciała na estrogen i może zmniejszyć gęstość tkanki łącznej zwykle w ciągu 3 miesięcy.

  Dr Jonathan Wright sugeruje również, że oprócz przyjmowania preparatów jodu, ważne jest suplementowanie się magnezem.

  Formuła, którą dr Wright zaleca swoim pacjentom nazywa się SSKI i jest kombinacja jodu i potasu. Sugeruje on przyjmowanie 8 kropli preparatu na szklankę wody lub mleka dziennie. Rezultaty można zauważyć po 2 do 5 miesiącach.

  Nadmiar estrogenu

  Jod pomaga również w przypadku nadmiaru estrogenu, albo niedostatecznej ilości progesteronu. Estrogen jest prawdopodobnie najważniejszym hormonem zaangażowanym w tworzenie, podtrzymywanie i narodziny dziecka. Dodatkowo uruchamia cykl menstruacyjny, jest także kluczowy w przygotowaniu ciała do ciąży i inicjuje laktację. Odgrywa również ważną rolę poza regulowaniem działania układu rozrodczego, wliczając w to redukcję utraty wapnia, utrzymywanie zdrowej i ładnej cery, dostarczanie energii, i oczyszczanie tętnic ze złogów.

  Progesteron, inny kluczowy żeński hormon, współpracuje z estrogenem w procesie reprodukcyjnym. Jego podstawowa rolą jest przeciwwagę dla estrogenu. Dodatkowo wspomaga utrzymywanie równowagi emocjonalnej, przeciwdziała efektom wywołanym przez estrogen w różnoraki sposób, np. zmniejszanie ilości wody w tkankach, uczestniczy w procesie prawidłowego przetwarzania alkoholu, cukru, i tłustych potraw. Kiedy poziom progesteronu jest zbyt niski, wpływ estrogenu staje się wyraźnie widoczny. Brakuje wtedy niezbędnej równowagi.

  Nadmiar estrogenu jest powiązany nie tylko z mastopatią, ale również z rozwojem raka piersi. Może też powodować obrzęki, nadwagę, mięśniaki macicy, endometrium, dysplazję szyjki macicy. Niektóre z objawów nadmiaru estrogenu w organizmie to bezsenność, drżenie ciała, wrażliwa skóra, problemy z pamięcią krótkotrwałą, obfite miesiączki, silny zespół napięcia przedmiesiączkowego.

  Jod jest zaangażowany w regulowanie produkcji estrogenu. Badania wykazały, ze kiedy w organizmie brakuje jodu skacze produkcja estrogenu. Jeśli cierpisz na nadmiar estrogenu, możesz usunąć ten problem przez suplementację jodem.

  Obrzęk jajników

  Walter Last pisze, że obrzęk jajników, to stan analogiczny do pęcznienia tarczycy spowodowanego niedoborem jodu (wole endemiczne). W wyniku powstawania wola następują zaburzenia hormonalne. Niedostarczanie hormonów do jajników w przypadku wielotorbielowatych jajników, powoduje, że stają się pęcherzykowate i obrzęknięte, przez co nie są w stanie regulować syntezą hormonów. Badania wykazują również, że stężenie jodu w jajnikach jest wyższe niż w pozostałych organach, oczywiście za wyjątkiem tarczycy. Badania dr Brownsteina wykazały, że stosowanie dużych dawek jodu, powoduje zmniejszenie i zanik torbieli.

  Lecznicze właściwości jodu w przypadku narażenia na promieniowanie jonizujące

  Badania wykonane na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat wykazały, że jodek potasu jest skuteczny w leczeniu osób poddanych promieniowaniu jonizacyjnemu, w tym wystawionych na działanie radioaktywnego jodu. Jodek potasu blokuje bowiem tarczycę przed absorpcja organicznego jodu. Oczywiście jeśli jest brany w odpowiedniej ilości, w przeciągu 4 godzin od wystawienia na promieniowanie.

  Dodatkowo w testach laboratoryjnych dowiedziono, że jodek potasu skutecznie zredukował ryzyko wystąpienia raka tarczycy u dzieci i dorosłych wystawionych na działanie promieniowania radioaktywnego po wybuchu w elektrowni w Czarnobylu.

  W przypadku zagrożenia radioaktywnego zaleca się użycie jodku potasu w tabletkach lub w płynie. Dorośli w tym kobiety karmiące powinni wziąć dawkę 130 mg. Osoby do 80 roku ztcua 65 mg, chyba że ważą powyżej 70 kg – wówczas 130 mg. Niemowleta i dzieci do 3 roku życia – 32 mg. Do 1 miesiąca życia 16 mg.

  Jod pomocny w leczeniu ofiar wyniszczającej depresji

  Po latach leczenia Prozac’kiem i innymi wyniszczającymi antydepresantami, ludzie wracali do pełnej sprawności suplementując jod.

  Jedna z kobiet wyznała, ze była ubezwłasnowolniona przez 12 lat. Robiono jej rozmaite testy, jedyne czego nie sprawdzono przez wszystkie te lata, to poziom jodu w organizmie. Objawy ustąpiły po trzech dniach przyjmowania raz dziennie 3 kropli płynu Lugola, rozpuszczonych w szklance wody.

  Suplementacja jodem powoduje niemal natychmiastowe podniesienie na duchu lekko przygnębionych ludzi i czyni cuda jeśli idzie o łagodzenie rozdrażnienia. Wiele osób pozbyło się w ten sposób trwających wiele lat migren.

  Jod a inne fluorowce i trujące związki

  Mechanizm zastępowania fluorowców został chyba najlepiej opisany przez dr J.C. Jarvis’a w książce „Medycyna Ludowa”, w której możemy przeczytać: „Aktywność każdego pierwiastka z tej grupy jest odwrotna w stosunku do jego masy atomowej. Oznacza to, że każdy z nich może zastąpić pierwiastek z tej grupy posiadający wyższą masę atomową, ale nie odwrotnie. Dla przykładu fluor może zastapić chlor, brom i jod, ponieważ ma spośród nich najniższą masę atomową. Podobnie brom może zastąpić jod w naszym ciele, bo posiada niższą masę atomową. Odwrotny porządek nie jest możliwy. Regularne przyjmowanie jodu, to długa droga łagodzenia uszkodzeń spowodowanych przez fluor i pozostałe halogenki. Jod w formie atomowej (w Polsce dostępny pod nazwą Atomidyny) jest najlepszym sposobem zwiększenia poziomu jodu u dzieci i dorosłych zatrutych fluorem. Taka forma jodu nie jest molekularną w postaci I² i I³ co oznacza, że nie musi być trawiona i przyswajana w specjalnym procesie przez organizm – działa od razu.

  Co istotne fluor jest znacznie bardziej toksyczny dla organizmu, w sytuacji niedoborów jodu. Dr Brownstein stwierdził, że po podaniu zaledwie jednej dawki jodu, wydalanie fluoru zwiększa się o 78 %. Chińskie badania z 2006 r. ujawniły, że picie fluorowanej wody uszkadza wątroby i nerki dzieci (zauważmy jaki w ostatnim czasie odnotowujemy wzrost uszkodzeń nerek)

  Jod jest również pomocny w usuwaniu: ołowiu, aluminium, rtęci; a także biologicznych toksyn.

  Wspomaganie prawidłowego wykorzystania białek

  Jod pomaga wykorzystać nasze białka prawidłowo. Osoba z niedoborem jodu najprawdopodobniej będzie miała również niedobory białkowe.

  Inne

  Smarowanie płynem Lugola torbieli może spowodować ich kurczenie się. Smarowanie miejsc ukąszeń owadów może zapobiec powikłaniom. Smarowane nim brodawki skórne, znikają po kilku dniach. Kilku ekspertów od jodu donosi, że bliznowce powstają tylko u ludzi, u których poziom jodu w organizmie jest wyjątkowo niski.

  Jod poprawia odporność, wzmacnia limfocyty T i chroni przed nadmiernym wzrostem bakterii w żołądku.

  Jest skuteczny w leczeniu różnych schorzeń skóry, chronicznej choroby płuc, grzybic, trzeciorzędowej kiły, a nawet stwardnienia tętnic (dawki mierzone w gramach).

  Lekarze przez wiele lat stosowali jodek potasu w początkowych dawkach 1,5 do 3 gramów aż do ponad 10 gramów dziennie w leczeniu astmy oskrzelowej oraz w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc i to z dobrym rezultatem i zadziwiająco małą liczbą efektów ubocznych.

  Cukrzycy regularnie spożywający jod potrzebują mniej insuliny.

  Jod wykazuje dużą efektywność w leczeniu nawracających bóli migrenowych głowy.

  *

  Jod nie jest więc jedynie środkiem zaradczym, ale środkiem odżywczym. Cały organizm w tym nasz mózg działa lepiej, gdy jest karmiony jodem. Bez niego nie może rozwinąć w pełni swojego potencjału.

  Na koniec pewnie się zastanawiacie: Skoro jod ma tyle cudownych właściwości i jest niezbędny dla zachowania zdrowia i witalności, to dlaczego niewiele się mówi o tym pierwiastku? Odpowiedź jest prosta, gdyby to był opatentowany lek, osiągałyby zawrotne ceny, ale to prosty, łatwo dostępny składnik żywieniowy, nikt na nim nie zarobi, a koncernom farmaceutycznym nie zależy na zdrowym społeczeństwie. Dr Guy napisał, że podręczniki medyczne zawierają tak wiele dezinformacji na temat jodu, że mogło to już skutkować śmiercią ludzi w ilościach porównywalnych ze skutkami obu wojen światowych. Tam gdzie brakuje wiedzy, często zdarza się, że ktoś kto przynosi prawdziwe informacje jest postrzegany jako szarlatan i wichrzyciel. Niemniej człowiek, który jest otwarty na nowe, dokładnie zbada sprawę przed wydaniem sądu, tym bardziej jeśli temat może wpłynąć na jego zdrowie i życie.

  Jeśli obawiasz się suplementować jod, najpierw zbierz jak najwięcej informacji z różnych źródeł na ten temat, porozmawiaj z osobami, które skutecznie wykorzystują go do leczenia różnych dolegliwości, zacznij stosować w małych dawkach i stopniowo je zwiększaj, badając reakcje organizmu. I pamiętaj – antybiotyki, chemioterapia, operacje, leki hormonalne, radioterapia itd. chociaż są uznawanymi przez specjalistów formami terapii, zaszkodziły o wiele większej liczbie ludzi niż kiedykolwiek zrobił to jod. Ślepe podążanie za autorytetami wielu już zaprowadziło na manowce…

  ślepcy

  Dodatkowo:

  Jak pozbyć się z organizmu toksycznych halogenków (PDF do pobrania)

  Oczyszczanie chemiczne wody (PDF do pobrania)

  Przepis na płyn Lugola (PDF do pobrania)

  Źródła:

  Iodine – A Comprehensive Exploration of a Vital Nutrient

  http://www.wheatbellyblog.com/2016/03/everything-you-need-to-know-about-iodine/

  Bromine Is The Culprit (And It Is Everywhere!)

  http://www.jodlife.pl

  Iodine: Why You Need It, Why You Can’t Live Without It

  Iodine – Suppressed knowledge that can change your life

  Iodine: An old life-saving medicine – rediscovered!

  Iodine treats breast cancer and more, overwhelming evidence

  Living in a toxic world: Iodine to the rescue

  Jod – przywrócić uniwersalny składnik odżywczy medycynie

  Iodine Protects Against Fluoride Toxicity

 36. SAP said

  Jeden z kapitalnych wykładów pana dr Jana Przybyła.
  Narodowy rachunek sumienia.
  .https://www.youtube.com/watch?v=AXzT0gJKMNw

 37. Maćko said

  CHINY:..https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=P2QMCK5PLeU&app=desktop
  Chiny Przejmują Świat – CZĘŚĆ 1
  Patriotyczna TV

 38. Maćko said

  https://oko.press/radziwill-wycofuje-pigulki-dzien-bez-recepty-mowi-ze-nieletnie-biora-je-okraglo/

  Dziś rząd przyjął projekt zmian dotyczących sprzedaży antykoncepcji awaryjnej. Projekt przywraca recepty na tzw pigułki dzień po. Minister Radziwiłł uzasadniał te zmiany doniesieniami o nastolatkach, które stosują tabletki nawet kilka razy w miesiącu. Ministerstwo zaś zapewnia, że recepta zwiększy bezpieczeństwo pacjentek. Sprawdzamy, czy to możliwe

 39. NICK said

  znag. (23).
  „Co jest zapomniane w historii II Wojny to zrownanie przez aliantow Swinoujscia i okolic i tu nie ma gdybania dlaczego ,…”
  Nie wiem czy piszemy o tym samym.
  Pisałem drzewiej, po rozmowach ze świadkami.
  Od Świnoujścia do Trzebiatowa. I, dalej. Na wschód.

  Podczas II W.Św. Polaków, tam, było niewielu.
  Niewolnicy wojenni – Polacy – robotnicy, byli tam transportowani „na ROBOTY”. Infrastrukturalne. Prawie wszyscy są pod tamtejszymi szosami… .

  Pytałem Imć Wandaluzję… .
  I, nic.

  Wyspa Wolin JEST ważna.
  Od zawsze i na przyszłość.

 40. VA said

  Tradycyjny Zespol Taneczny drażni Komunistyczne Chiny.
  Z pięciu spółek, Shen Yun stał się największym klasycznym chińskim zespołem tańca, wystepujacym w ponad 100 miastach rocznie.
  Ich tańce reprezentuja wszystko to co dobre i piękne, to co komuniści zniszczyli. Shen Yun wzbudziła sprzeciw Komunistycznej Partii Chin (KPCh), ponieważ ich wystepy taneczne wypelniaja pełne sale na całym świecie.
  Zespol ma siedzibą w USA, został stworzony przez wyznawcow Falun Gong aby propagowac piękno tradycyjnej kultury chińskiej, jednocześnie informując ludzi o zbrodniach przeciwko prawom człowieka i wolności słowa w dzisiejszych Chinach.
  W roku 2006, grupa wiodących klasycznych chińskich artystów zebrała się w Nowym Jorku z jednym pragnieniem: ożywić prawdziwą, natchniona kulturę Chin i dzielić się nią ze światem. Nazywali sie Shen Yun.
  Yun oznacza rytm, a Shen Yun oznacza piękno boskich istot tańczących w niebiosach. Shen Yun łączy tradycyjny chiński taniec z orkiestrą na żywo mieszania instrumentów zachodniej i chińskiej.
  Od początku KPCh zrobiła wszystko, co w jej mocy, by ingerować w Shen Yun pokazuje tym pogróżkami i wywieraniem presji. W tym roku mają nową taktyka: płatne ogłoszenia w dużych mediach, takich jak Washington post, The Telegraph (Wielka Brytania) oraz wiek (Australia), gdzie oczerniać Shen Yun w prymitywnych sposobów.
  Istnieją dwie rzeczy, ze Shen Yun sprawia, iż Komunistyczna Partia Chin dostaje szału. Pierwszą rzeczą jest to, że firma tańca została założona przez Chińczykow wyznawcow Falun Gong mieszkających za granicą. Falun Gong jest prześladowany w Chinach przez Komunistyczna Partia Chin od 1999 roku i został uznany za wroga nr 1 KPCh. Głównym powodem jest chyba, że Falun Gong nie moze być kontrolowane przez KPCh, ponadto, wystepy jego zespolu przyciągnęły 100 milionów Chińczyków w ciągu siedmiu lat.
  Drugą rzeczą jest to, że Shen Yun próbuje ożywić genialna i natchnione 5000 letnią chińską kulturę ze wszystkimi jej różnymi dynastiami, legendami i tradycjami obejmującymi całe Chiny. To jest coś, co przeraża KPCh, ponieważ komunisci zniekształcili fakty starożytnej chińskiej kultury i historii, zafalszowali historię Chin, aby zabijania i niszczenia przez komunistow wyglądaly lepiej i bardziej chwalebnie.
  Shen Yun przywraca reputację dobrych dawnych władców. Nie wszyscy starożytni cesarze i królowie byli źli, jak KPCh wmawia ludziom. Dlatego Chiny mogly stać się największym krajem na świecie i przetrwać 5000 lat. Shen Yun pokazuje ludziom dobroć i piękno dawnych dynastii, tradycji i ubrania.
  Shen Yun opowiada prawdziwą historię złej Komunistycznej Partii Chin – która zamordowala około 80 milionów niewinnych Chińczyków i zniszczyla cała 5000 letnia starą chińską kulturę, inspirowana mnóstwem legend, boskich istot i Buddów.
  Wszystkie te czynniki sprawiają, Shen Yun jest zupełnie wyjątkowe w naszym nowoczesnym społeczeństwie marksistowskim. Wiele osób jest zafascynowanych tymi tradycyjnymi koncertami ze względu na swoje wrodzone piękno i dobroc. Jest to oczywiście koszmar dla KPCh, który chce mieć monopol na tradycyjnejna chińska kulture, zniekształcona w marksistowskiej ciemności i depresji.
  Ludzie na całym świecie sa spragnieni pokarmu duchowego, boskiego natchnienia i piękna kultury tradycyjnej. Idą zobaczyć Shen Yun bo dostaja unikalną mieszankę natchnionej kultury, nadziei, duchowości i piękna.
  Shen Yun przychodzi z wiadomością, że istoty ludzkie są zasadniczo boskie istoty, które weszły na ziemię z nadzieją zrobić kilka dobrych rzeczy przed powrotem do swojego boskiego królestwa. Ten komunikat jest naprawdę potężny, otwarty i piękny. A ludzie nie usłysza te wiadomość w innych pokazach tanecznych.
  – Zobacz więcej: Henry Makow

 41. bubek said

  Bubek said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2017-02-15 (środa) @ 18:10:13
  Panie i Panowie ważne w dzisiejszych czasach.
  Coś na zdrowie.

  Znaczenie jodu dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

  JOD.

  Było na Gajówce ale w woli przypomnienia.

  PanAlbert Szent Györgi (lekarz który odkrył witaminę C)

  Istnieje jeden super produkt, który ma zdolność usuwania zatorów z tętnic, regulowania układu hormonalnego a nawet chroni ludzi w każdym wieku, przed destrukcyjnym działaniem promieniowania radioaktywnego. Jest nim … JOD – pierwiastek chemiczny, który w dużej ilości występuje w naturze.

  Niektórzy lekarze i homeopaci wskazują na znaczącą rolę jodu, dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, niemniej jego znaczenie jest przez większość niedoceniane. Naturopata Barbara Minton napisała: „Jod wydaje się być minerałem, który przeoczono, podczas gdy roli jaką odgrywa dla całego ciała nie da się przecenić.”

  Dr David Brownstein stwierdził, że jeśli do leczenia pacjentów mógłby wybrać tylko jeden medykament, byłby to właśnie jod, który stoi wysoko ponad wszystkimi pozostałymi. Lekarz ten napisał: „Przez wszystkie lata mojej praktyki, nie widziałem, by jeden składnik dokonywał tak spektakularnych efektów dla ciała, jak robi to jod.

  Jod jest nieodłącznym elementem niezbędnym dla funkcjonowania niemal każdego układu w naszym ciele. Chroni przed infekcjami, podtrzymuje funkcje metaboliczne i działa jak antyoksydant, chroniąc tkanki przed rakiem. Obecność odpowiedniej ilości tego pierwiastka, może zwiększyć funkcje poznawcze, poziom sił witalnych i energii, zapewnia również, że dzieci rodzą się bez defektów i upośledzeń umysłowych, w tym kretynizmu.

  Pomimo tych cudownych właściwości, miliardy ludzi na całym świecie cierpi na niedobory jodu, czyli stan, który powoduje liczne niechciane i groźne efekty uboczne.

  Żeby walczyć z tym narastającym problemem warto zapoznać się z rolą jaką odgrywa jod w naszych organizmach i z objawami związanymi z jego niedoborem.

  Właściwości fizyczne i charakterystyka

  Jod – liczba atomowa 53 – sklasyfikowany jako pierwiastek chemiczny. Na tablicy okresowej znajduje się w grupie fluorowców. Tak jak pozostali jej członkowie tj. chlor, fluor i brom, jod występuje w naturze. Można go spotkać w formie jonów albo związków chemicznych i jest podstawową częścią minerałów, gleby, roślin wodnych i lądowych oraz ssaków. Najczęściej pojawia się w formie jodku, składnika wody morskiej.

  Jod w przyrodzie może występować w formie gazowej albo stałej. Jego najbardziej naturalną formą są kryształy. W wysokiej temperaturze jod przechodzi w purpurowo-różowy gaz, który ma ostry gryzący zapach. Czysty roztwór tego pierwiastka można otrzymać przez delikatne długotrwałe podgrzewanie, jednakże częściej używany jest roztwór kryształów jodu rozpuszczonych w wodzie. Powszechne bazy wykorzystywane do stworzenia roztworu to chloroform albo etanol. Jod może być rozpuszczony w wodzie, jednakże wymaga obecności innego pierwiastka jakim jest potas (w ten sposób osiąga właściwy stopień rozpuszczenia). Cechy uzyskanego roztworu bardzo się od siebie różnią. W zależności od użytej bazy, możemy uzyskać kolory od ciemnoczerwonego przez pomarańczowy po brązowy.

  Historia

  Jod został odkryty przez przypadek w 1811 r. przez francuskiego chemika Bernarda Courtois’a, który próbował wyizolować węglan sodu z wodorostów. Z początku Courtis i jego koledzy uważali, że jod jest pierwiastkiem podobnym do tlenu, jednakże angielski naukowiec Humphrey Davy odkrył, że nieznana substancja ma fizyczne właściwości podobne do chloru. Została ona oficjalnie uznany przez Narodowy Instytut Francji i Towarzystwo Królewskie w Londynie w 1813 roku i nadano jej nazwę jod, od greckiego słowa „iodes” oznaczającego purpurę.

  W medycynie pierwiastka tego po raz pierwszy użył Jean Francois Coindet, który odkrył jego skuteczność w redukowaniu wola. Jednakże musiało upłynąć sto lat, zanim rozpowszechniło się zastosowanie jodu w leczeniu niedoczynności tarczycy. W 1917 roku dr Dawid Marine jako pierwszy przeprowadził oficjalne badania nad efektami zastosowania jodu w leczeniu wola u człowieka. Przetestował jod na grupie ponad 2000 dziewcząt w wieku szkolnym, cierpiących na wole tarczycowe. Uzyskanie zadziwiająco pozytywnych rezultatów, doprowadziło do rozpoczęcia dodawania jodu do soli spożywczej od roku 1924. Wtedy to FDA wprowadziła regulacje zachęcające producentów soli, do dodawania jodu do swoich produktów. Ich przesłanie brzmiało: „Używaj więcej jodowanej soli i uchroń swoją rodzinę przed wolem”. Zadziałało. Gwałtowny wzrost przypadków występowania wola na początku XX wieku zniknął. Sól jodowana stała się wielkim sukcesem w walce z problemem. „Używaj więcej soli” – zachęcano, ale to wywoływało inne problemy związane z jej nadmiarem w organizmie. Poza tym ilość jodu i tak była w niej niewystarczająca. FDA zaczęła więc zachęcać do ograniczenia spożycia soli… ale jakoś zapomnieno w tym wszystkim o konieczności uzupełnienia niedoborów jodu.

  Rola w ludzkim ciele

  Jod odgrywa rolę we właściwym funkcjonowaniu całego organizmu. Jest wykorzystywane przez tarczycę, będącą częścią układu hormonalnego, odpowiedzialną za metabolizm, syntezę białek, produkcję hormonów. Tarczyca absorbuje jod z krwi i zużywa jako podstawowy budulec do produkcji swoich dwóch hormonów: tyroskyny (T4) i trójjodotyroniny (T3) [cyfra 3 i 4 odwołuje się do liczby atomów jodu w przeliczeniu na molekuły hormonów tarczycy). Ilość T4 i T3 jest bezpośrednio zależna od ilości jodu w krwiobiegu. Niedobór jodu prowadzi do rozwoju niedoczynności albo nadczynności tarczycy.

  Jeśli cierpisz na niedobór jodu, możesz u siebie zaobserwować takie objawy jak brak energii (tarczyca kontroluje funkcje metaboliczne), zimne dłonie i stopy (tarczyca jest termoregulatorem organizmu) , problemy z wagą ciała. Jeśli więc usunąłeś z diety produkty zbożowe, z ich stymulującymi apetyt opiatami, gliadynami i wysokim indeksem glikemicznym, amylopektyna A itd. a nadal nie możesz stracić na wadze i przywrócić równowagi hormonalnej organizmu, pomyśl o jodzie.

  Jod indukuje apoptozę komórkową, czyli zaprogramowaną śmierć komórkową. Ten proces jest niezbędny dla wzrostu i prawidłowego rozwoju (palce formują się u płodu przez apoptozę – śmierć – tkanki komórkowej pomiędzy nimi) oraz za niszczenie komórek, które reprezentują zagrożenie dla integralności organizmu np. komórki rakowe, czy komórki zainfekowane przez wirusy.

  Dr Donald Miller profesor kardiochirurgii Uniwersytetu w Waszyngtonie w USA stwierdził: „Od 35 lat używam codziennie w chirurgii serca jodu do przygotowywania skóry pacjenta. Jest to najlepszy środek antyseptyczny do zapobiegania zakażeniom ran po zabiegu, ponieważ w 90 sekund zabija 90 % bakterii na skórze.

  Podczas gdy dobrze znamy funkcje, jakie jod spełnia w przypadku tarczycy i jako antyseptyk. Tak naprawdę jego rola jest wszechstronna. Aż 70 % tego pierwiastka znajduje się poza tarczycą np. w tkankach oka, grasicy, śliniankach, błonie śluzowej żołądka, skórze, splocie naczyniówkowym w mózgu (jest on odpowiedzialny za wytwarzanie płynu mózgowo-rdzeniowego), w wyściółce jelit, tkance piersiowej i wyściółce macicy. Jedynie 3% jodu znajdującego się w ciele, jest zużywana przez tarczycę. Co ciekawe, podczas gdy lekarze dokładnie wiedzą, w jaki sposób jod jest wykorzystywany przez tarczycę, stoją dopiero przed wyzwaniem, jak prawidłowo określić rolę tego pierwiastka w innych tkankach. Istnieją pewne hipotezy, że pełni on funkcję antyoksydacyjną i przeciwrodnikową dla wrażliwych tkanek ciała. Inna z teorii mówi, że jod zlokalizowany w tkance piersiowej, jest w czasie karmienia transportowany do ciała dziecka i wspomaga jego rozwój kognitywny, niemniej teorie te nie są jeszcze potwierdzone. Istotny natomiast pozostaje fakt, że niedobór jodu w tkankach, prowadzi do licznych chorób w tym nowotworów.

  Jod przyczynia się również do regulowania poziomu estrogenu w organizmie. Jeżeli ilość jodu jest niewłaściwa, poziom estrogenu gwałtownie wzrasta. Dr Dave Derry, oświadczył: „jod umożliwia komórkom tkanki piersiowej oczyszczać się, w szczególności pomaga wyrzucać nadmiar estrogenu, wraz z martwymi komórkami gruczołów mlecznych.

  Jod odgrywa również ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu immunologicznego. Nazywany jest przez specjalistów potężnym zabójcą drobnoustrojów. Działa on na dwa sposoby. Po pierwsze przez obecność w tarczycy, ale także w grasicy. Cały zapas krwi, będący w organizmie, przechodzi przez tarczycę 3 razy na godzinę. Wraz z krwią przechodzą przez nią również złośliwe bakterie i inne szkodliwe patogeny. Wówczas molekuły jodu neutralizują je i niszczą. Jeśli więc masz wyciętą albo chorą tarczycę, tracisz jedną z barier ochronnych organizmu. Dodatkowo jod jest obecny w zauważalnej ilości w grasicy, głównym gruczole systemu immunologicznego. Tym samym ma wpływ na produkcje dojrzałych, w pełni sprawnych białych krwinek, które stanowią armię chroniącą nas przed drobnoustrojami.

  Oprócz wykorzystywania przez tarczycę do produkcji hormonów, jod jest także nieodzowny dla podstawowej funkcji tarczycy, jaką jest ochrona przed licznymi szkodliwymi związkami z grupy fluorowców, takimi jak fluor, brom, które akumulują się w gruczołach. Dr Jacob Teitelbaum zauważył, że jod i inne fluorowce, jako że są do siebie podobne, mogę wypierać siebie nawzajem. Co gorsza obecność tych pierwiastków w naszym organizmie, jest bardzo niewskazana, gdyż przykładowo brom jest wysoce toksyczny (powoduje uszkodzenie komórek nerwowych), a fluor ma negatywny wpływ na rozwój układu nerwowego.

  Brom i jego ciemna strona

  Brom jest środkiem antybakteryjnym podobnym do chloru, stosowanym w rolnictwie do zwalczania szkodników. Zabija owady poprzez kontakt z nimi. Kiedy jest wprowadzany do gleby, wszystko w niej umiera i pewnie jesz go teraz na śniadanie. W postaci gazu jest stosowany do zabijania termitów! W formie bromku potasu używa się go w procesie produkcji światłoczułych emulsji fotograficznych oraz jako środka uspokajającego i tłumiącego napięcie seksualne wśród żołnierzy (blokuje produkcję testosteronu). Brom i jod mają podobną wielkość, w związku z czym konkurują o receptory jodu. Brom przyłącza się do transportera jodu i niszczy go .

  Jod, stosowany kiedyś jako dodatek do środków spożywczych, leków i innych produktów codziennego użytku, zastąpiono bromem – pomimo że de facto jest on pestycydem. Można go spotkać m.in. w sprayach do nosa, inhalatorach i w anestetykach, w mące, napojach energetyzujących, ubraniach, materacach, samochodach i elektronice użytkowej. W przemyśle piekarniczym brom (jako spulchniacz) zastąpił jod, przez co codzienne spożycie tego ostatniego spadło o 726 mcg!

  Spożywanie bromu (lub wdychanie go w postaci gazu) przez osoby z niedoborami jodu, będzie nasilać schorzenia tarczycy. Do symptomów zatrucia bromem należą: uczucie otępienia, apatia, omamy, stany depresyjne, poirytowanie, bóle głowy oraz niedoczynność tarczycy. Do ostrych reakcji należą: delirium (majaczenie), upośledzenie psychoruchowe, schizofrenia oraz halucynacje.

  W warunkach naturalnych brom jest brunatnoczerwoną cieczą, która ulatnia się tworząc opary o przykrym drażniącym błony śluzowe zapachu.

  W latach dwudziestych XX wieku brom był składnikiem bardzo popularnego leku na kaca o nazwie Bromo-Seltzer. Działał świetnie. Dopiero po pół wieku rozeszła się wiadomość, że nadużywanie tego leku doprowadziło do czegoś, co nazwano bromo-manią (więcej informacji można znaleźć w archiwum magazynu New England Journal of Medicine). Z badań wynika, że między rokiem 1920 a 1960 do szpitali psychiatrycznych trafiała niepokojąco duża liczba ludzi z ostrymi objawami paranoicznych psychoz, którzy byli ofiarami spożywania bromu w postaci Bromo-Seltzera, albo bromowego toniku o nazwie Miles Nervine (jego skutki uboczne to problemy z systemem nerwowym, senność, depresja, ograniczenie funkcji motorycznych, stany delirium, nadwrażliwość w tym pojawienie się wysypki i egzemy, wymioty, suchość w ustach, problemy z układem krążenia, zawał serca, zaburzenie widzenia, suchość oczu, zatrzymanie moczu, anemia hemolityczna itd.)

  Dlatego jeżeli na etykiecie spotkasz się z określeniami: brom, bromek, bromian, BVO tj. bromowany olej roślinny – unikaj takich produktów!

  Innym dowodem na niepożądane działanie bromu jest tzw. syndrom wojny w Zatoce Perskiej. Brom był wtedy podawany, niczego nie podejrzewającym żołnierzom, na wypadek użycia przez wroga bojowych środków chemicznych. Do wojny chemicznej ostatecznie nie doszło, ale syndrom wystąpił. Sprawę oczywiście zatuszowano, niemniej „efekt uboczny” działania bromu, był już wtedy bardzo dobrze znany. Mimo to z jakichś niewyjaśnionych przyczyn, pierwiastek ten nadal jest stosowany np. w inhalatorach dla dzieci. Przepisywanie niebezpiecznego leku, kiedy prosta zmiana diety łatwo usuwa objawy astmy, wydaje się więc nadużyciem.

  Jeżeli stosujesz jakieś leki, a dokucza ci depresja albo tzw. przyćmienie umysłu, czujesz się zmęczony, otępiały i apatyczny– sprawdź czy w składzie medykamentu nie ma bromu.

  Napoje bezalkoholowe

  Ciekawą pracę w kwestii obecności bromu m.in. w napojach bezalkoholowych przedstawił dr Jorge Flechas. Odkrył on, że kiedy do oleju doda się bromu, zmieni się on w ciało stałe. Stanie się tak sztywny, że wsunięta weń łyżka nawet nie drgnie. To samo dzieje się, kiedy mieszanina bromu i oleju znajdzie się w naszym organizmie, stąd mamy odpowiedź na jedną z przyczyn dzisiejszej otyłości, z którą tak trudno walczyć.

  Zapytacie dlaczego dodaje się więc brom w formie BVO do tych napojów, otóż pomaga on zdyspergować dodawany do nich kwas cytrynowy, nadając im smak owoców cytrusowych. Poza tym BVO wywołuje psychozy, więc żeby zapobiec lub złagodzić ewentualne depresje, dodaje się do napojów duże ilości kofeiny. Dzieci, które piją takie rzeczy są rozbiegane, rozdrażnione i zalęknione, a na dodatek mają problemy z prawidłowym przyrostem masy ciała.

  Najgorsze jednak zdaniem dr Flechasa są tutaj psychiczne aberracje: „Kiedy patrzy się na to z punktu widzenia zdrowia publicznego, młodzi ludzie stają się tak paranoiczni, że strzelają do siebie, strzelają do swoich rodziców i nauczycieli (…) według mnie wystarczy usunąć z ich diety ten stymulator centralnego systemu nerwowego.”

  Chleb nasz powszedni

  W latach 60.-80. jod był stałym składnikiem ciasta, z którego produkowano pieczywo, lecz później zamiast jodu zaczęto dodawać do niego związki bromu, czyli toksyczny halogenek.

  Stało się tak za sprawą tzw. „efektu Wolffa-Chaikoffa”, który okazał się katastrofą dla jodu. Eksperyment tych dwóch rzekomych naukowców sprawił, iż zaczęto bać się jodu na tyle skutecznie, że w Stanach Zjednoczonych zaprzestano dodawania go do środków spożywczych na ponad 30 lat! Na spostrzeżenia z tych badań powoływało się wielu, ale tylko nieliczni robili to z należytym ich zrozumieniem. Interpretowano je w opaczny sposób, utrzymując, że zbyt duże dawki naturalnego, nieorganicznego jodu blokują wytwarzanie hormonów tarczycy, co prowadzi do jej niedoczynności oraz jednocześnie do powstania wola. Problem w tym, że szczurom w eksperymencie najpierw podano jod naturalny, którym wysyciła się ich tarczyca, a następnie dożylnie jod radioaktywny, który ze zrozumiałych względów nie mógł zostać wychwycony przez tarczycę, nasyconą już jodem naturalnym. Potem okazało się, że szczurom użytym w tym eksperymencie nie tylko nie oznaczono poziomu hormonów tarczycy, ale także nie zaobserwowano u nich ani objawów jej niedoczynności, ani wola. W latach 70. obalono „efekt Wolffa-Chaikoffa” i udowodniono, że podawanie jodu naturalnego, nie tylko reguluje pracę tarczycy, ale prowadzi również do wyleczenie jej nadczynności.

  Wszyscy jesteśmy zagrożeni

  Jod jest niezbędny do eliminowania z organizmu toksycznych metali ciężkich oraz niemetali z grupy fluorowców w tym bromu. Kiedy więc zastąpiono jod bromem ogromna większość populacji znalazła się w niebezpieczeństwie, tym bardziej że brom występuje w pieczywie, które jest podstawą w piramidzie żywieniowej przeciętnego człowieka.

  Dr James Howenstine powiedział: „Ta podmiana bromu w miejsce jodu, spowodowała prawie powszechny niedobór jodu (…). Terapia jodem pomaga organizmowi eliminować fluor, brom, ołów, kadm, arsen, aluminium i rtęć.” Dlaczego wprowadzono więc taką zamianę? Brzmi to trochę jak spisek, bez względu jednak na motywy, skutek jest porażający.

  Odkąd brom stał się stałym elementem naszej diety, nie da się przeoczyć zdecydowanego wzrostu agresji i morderstw, popełnianych m.in. przez nastolatki. Jeśli połączysz brak wzorców moralnych i wyższych wartości, z nieodpowiednią dietą i wszechobecnym bromem, wplywającym negatywnie na układ nerwowy, otrzymasz mieszankę wybuchową.

  Inni winowajcy

  Obok bromu niezwykle obciążające dla organizmu są: fluorek sodu (znajdziesz go m.in. w większości past do zębów ), rtęć (składnik wypełnień amalgatowych w naszych zębach), sztuczne słodziki (aspartam) itd.

  Dzienna dawka jodu

  Nieorganiczny (nieradioaktywny) jod jest niezbędnym składnikiem odżywczym, a nie lekarstwem. Dlatego ciało posiada mechanizm metaboliczny wykorzystujący nieorganiczny jod korzystnie, skutecznie i bezpiecznie.

  Zgodnie z zaleceniami RDA dzienna dawka jodu to 150 mcg. Kobiety w ciąży i karmiące piersią mają wyższe dawki 220 mcg i odpowiednio 290 mcg. Wyższa tolerowana dawka zalecana przez Narodowy Instytut Zdrowia to 1100 mcg dziennie. Sama tarczyca potrzebuje jedynie śladowych ilości jodu, 70 mcg na dzień, żeby wytworzyć wymaganą dawkę T4 i T3. Dlatego właśnie endokrynolodzy mówią, że jod najlepiej zażywać w mikrogramowych ilościach. Ich zdaniem przyjmowanie więcej niż 1 do 2 mg jodu jest niepotrzebne i może stanowić potencjalne zagrożenie.

  Jednakże, zdaniem specjalistów niezwiązanych z głównym nurtem medycznym, dawki zalecane przez RDA są zbyt niskie i nie mają żadnych właściwości terapeutycznych (w zasadzie chronią tylko przed pojawieniem się wola i poważnymi problemami z tarczycą). Niektórzy sugerują, że oficjalne zalecane dawki jodu powinny być podniesione 10 krotnie!

  Japończycy przyjmują dzienne dawki na poziomie 3500 a 13000 mcg (różnice wynikają z odmiennych zwyczajów i miejsca zamieszkania). Czy zatem są zdrowsi od europejczyków? Zdecydowanie tak!

  W swojej przedmowie do książki dr Davida Brownsteina „Jod – dlaczego go potrzebujesz i dlaczego nie możesz bez niego żyć” dr Abraham napisał: „ To interesujące, że zalecana dawniej przez lekarzy dawka jodu, niezbędna do uzupełnienia jego ilości w organizmie wynosząca 12,5 do 37,5 mg (…) dokładnie odpowiada potrzebnej organizmowi człowieka ilości jodu, którą ustalono na podstawie opracowanego niedawno testu”. Ta ilość, to równowartość wypijanych dziennie od dwóch do sześciu kropli roztworu Lugola rozpuszczonych w szklance wody (jedna kropla 3% płynu Lugola zawiera 6,5 mg jodu molekularnego).

  Są różne sposoby na przyjmowanie jodu, wliczając w to żywność bogatą w ten pierwiastek, suplementację i aplikację przez skórę. Niemniej przyjmowanie jakichkolwiek suplementów jodu, zwłaszcza jeśli mamy problemy z tarczycą, powinno być konsultowane z lekarzem i pod jego nadzorem. Przedawkowanie jodu może objawiać się: bezsennością, niewyjaśnioną utratą wagi, wzrostem pragnienia i apetytu, drażliwością, nadwrażliwością na ciepło, niekontrolowanymi zmianami nastroju.

  Jeśli mamy obawy, to dwie krople płynu Lugola w szklance wody dziennie, będą stanowiły bezpieczną, choć bardzo ostrożną dawkę. (Jeśli ktoś wie, że jest uczulony na jod – co zdarza się niezwykle rzadko – nie powinien przyjmować płynu Lugola).

  W Stanach Zjednoczonych od początku XIX do połowy XX wieku spożywano znacznie więcej jodu niż obecnie, zwłaszcza na wybrzeżu. Według Narodowego Instytutu Zdrowia przeciętna dawka jodu przyjmowana latach 60. z samym tylko pieczywem, wynosiła 726 mikrogramów (mcg) dziennie. A dzisiaj wynosi zero.

  Maksymalną dawkę łatwo policzyć, opierając się na rozległych badaniach dr Abrahama. Wykazały on, że z 50 mg jodu podanych w teście obciążenia po 24 godzinach zdrowa jednostka wydala 90% tej dawki, zachowując w organizmie 10%, czyli 5 mg. Jest to maksymalna ilość, jaką organizm może wykorzystać dziennie, w celu nasycenia receptorów jodu. Jednakże z praktyki klinicznej wynika, że kiedy organizm zostanie już odpowiednio nasycony jodem, to jego dzienną dawkę można zmniejszyć do 1-3 mg. Kobiety potrzebują więcej jodu niż mężczyźni. Naukowcy z Japonii i Francji są zdania, że dzienna dawka jodu, powinna kształtować się na poziomie 12,5 mg, co pokazuje, że duże dawki jodu są tolerowane.

  „Jod jest najbezpieczniejszym ze wszystkich pierwiastków śladowych, jest jedynym, który może być podawany przez długi czas, dużej liczbie chorych w dziennych dawkach przekraczających nawet 100 000 razy RDA.” dr Brownstein.

  Jedzenie

  Najlepszym sposobem zaopatrzenia organizmu w jod, jest spożywanie jedzenia, który zawiera ten pierwiastek. Jedną z metod walki z niedoborami jodu, jest jodowanie soli, niemniej dawki są raczej symboliczne i nie mają właściwości terapeutycznych. Poza tym sól w wielu przypadkach jest poddawana obróbce chemicznej, posiada antyzbrylacze itd. Tym sposobem prędzej nam zaszkodzi niż pomoże. Dodatkowo jod z takiej soli utlenia się sukcesywnie, tak więc po 4 tygodniach od otwarcia opakowania, nie będzie go już wcale.

  Jod znajduje się również w oceanach, więc wszystko co z nich pochodzi będzie go zawierało. Można go spotkać również w glebie, ale jedynie tej u wybrzeży. Tym samym uprawy i żywy inwentarz z takich miejsc, będą zawierały pewna ilość jodu.

  Najbogatszym w jod składnikiem pokarmowym są wodorosty kelp (jod występuje w nich w formie jodku potasu). Pewną ilość tego pierwiastka zawierają również: jajka, truskawki, czosnek, szparagi, fasola limeńska, grzyby i krowie mleko (pamietajmy jednak, że większość tego co jest dostępne na półkach sklepowych niewiele z mlekiem ma wspólnego). Skorupiaki takie jak krewetki, kraby, homary mogą także zawierać pewne dawki jodu. Niemniej jego ilość znacznie się różni, w zależności od składu wód w jakich żyją.

  Suplementy

  Jod na szczęście można również suplementować. Dostępny w Polsce płyn Lugola zawiera 6,5 mg jodu molekularnego w jednej kropli. Może być przyjmowany codziennie, przez dodawanie do wody albo soku.

  Jod może być także dostępny w postaci tzw. jodyny (i różnego rodzaju nalewek). W takiej formie jest stosowany do użytku zewnętrznego np. dezynfekowania ran. Niektórzy lekarze zauważyli, że posmarowanie małej partii ciała jodyną, może być sposobem na dostarczenie bezpośrednio do organizmu małych dawek jodu. Niemniej taka metoda jest znacznie mniej efektywna niż przyjmowanie wewnętrzne.

  Przy przyjmowaniu jodu należy zachować ostrożność i sprawdzić czy dany produkt nadaje się do użytku wewnętrznego!

  Bardzo skutecznym sposobem suplementacji jodu jest przyjmowanie Atomidyny.

  A co z chorymi na Hashimoto?

  W takim przypadku suplementowanie jodu powinno się odbywać ostrożnie i pod nadzorem lekarza (monitorującego poziom hormonów). Dr William Davis – autor książki „Dieta bez pszenicy” i promotor zdrowej diety, wskazuje że wielu jego pacjentów cierpiących na chorobą Hashimoto, zaczyna od maleńkich dawek jodu np. 50 mcg dziennie, ale dopiero po usunięciu z diety wszystkich produktów zbożowych, które są odpowiedzialne za powodowanie chorób autoimmunologicznych w tym zapalenia tarczycy. Do tego należy przyjmować witaminę D3, a następnie zwiększać poziom suplementowanego jodu o 50 mcg każdego kolejnego miesiąca, aż do osiągnięcia wymaganej dawki. Taka metoda świetnie się sprawdza, nie powodując nadczynności tarczycy.

  Czy nadmiar jodu może zaszkodzić?

  Naturalny jod jest niezbędny do życia. Reakcje alergiczne na jod pojawiają się niezwykle rzadko, niemniej jednak mogą wystąpić, a nawet zagrozić życiu, poprzez nadmierną stymulację przeciwciał IgE, co może skutkować pojawieniem się pokrzywki i szoku anafilaktycznego. Nadmierne dawki jodu zwykle prowadzą do wydzielenia się przeciwciał IgD wraz z szeregiem symptomów im towarzyszących, w tym: trądziku, wysypki, biegunki, gorączki, bólów głowy, wzmożonego ślinotoku, metalicznego smaku w ustach, mdłości oraz kichania. Przy czym niektóre reakcje na wysokie dawki jodu, mogą być wywołane wzmożonym wydalaniem z organizmu toksycznych halogenków: bromku, fluorku i nadchlorku oraz metali ciężkich: rtęci, ołowiu i aluminium. Wysokie dawki jodu mogą podwyższyć poziom hormonu TSH oraz cholesterolu, a obniżyć poziom hormonów T3 i T4. Jednak gdy dawka jodu zostaje obniżona, wskaźniki T3 i T4 wracają do normy, cholesterol się obniża, jedynie wskaźnik TSH może być nadal lekko podwyższony [chyba że obecnie obowiązujący amerykański zakres prawidłowego stężenia TSH (0,5-4,5 mU/l) jest niewłaściwy (zaniżony), gdyż odzwierciedla stan osób z niedoborami jodu]. A zatem, jak widać, wskutek przyjęcia nadmiernej dawki jodu, mogą pojawić się objawy przedawkowania [lub oczyszczania z toksyn], więc nie przekraczajcie na własną rękę zalecanych dawek terapeutycznych lub podtrzymujących.

  Domniemane uczulenie na jod, może być objawem wydalania i usuwania wszelkimi dostępnymi drogami metali ciężkich, przede wszystkim zaś bromu, nagromadzonego w organizmie. W takiej sytuacji należy zmniejszyć dawkę do minimalnej, tak żeby objawy oczyszczania były łagodne.

  Szkodliwe źródła jodu

  Szkodliwą formą jodu jest jod organiczny, radioaktywny (radiojod), stosowany w testach medycznych oraz w praktyce „terapeutycznej”. Może być szczególnie niebezpieczny wtedy, gdy poziom jodu naturalnego (nieorganicznego) w organizmie jest zbyt niski. To właśnie radiojod wydziela się z wadliwie działających reaktorów jądrowych. Może prowadzić do raka tarczycy i innych rzadko występujących nowotworów. Organiczne, toksyczne formy jodu wchodzą także w skład niektórych leków i kontrastów radiograficznych. To właśnie tą radioaktywną formą jodu „leczy się” rzekomo tkankę tarczycy w chorobie Gravesa-Basedowej, a de facto wypala się ją.

  Rozpoznawanie przyczyn niedoboru jodu

  Ponad 3 miliardy ludzi na ziemi cierpi na niedobory jodu, wielu z nich mieszka w krajach rozwijających się i 3ciego świata, ale coraz częściej problem ten dotyka mieszkańców tzw. świata zachodniego.

  Dodatkowo niedobory selenu, witaminy A i żelaza mogą nasilać skutki niedoboru jodu. Selen jest głównym minerałem odpowiedzialnym za konwersję w wątrobie T4 do T3. Selen jest także świetnym antidotum na rtęć. Wykazuje duże powinowactwo względem tego trującego pierwiastka, a że jesteśmy stale przez rtęć zatruwani więc zmagazynowany selen szybko się zużywa.

  Spożycie jodu w Stanach Zjednoczonych od roku 1971 do 2001 spadło o 50 % i wykazuje dalsze tendencje spadkowe. Dr Teitelbaum zauważa, że jedną z przyczyn jest zastąpienie jodu bromem w produktach zbożowych. Poza tym idąc za spostrzeżeniami dr Dawid Brownstein’a jedynie 10 % jodu występującego w soli jest biozgodna (możliwa do wykorzystania) dla ciała ludzkiego.

  Niedobór jodu jest również powszechny wśród osób, które jedzą duże ilości pewnego rodzaju żywności, blokującej zdolność tarczycy do absorbowania tego pierwiastka. Te produkty są znane jako wolotwórcze.

  Objawy niedoboru jodu

  Subkliniczne i wczesne objawy niedoboru jodu:

 42. NICK said

  „PanAlbert Szent Györgi (lekarz który odkrył witaminę C)”
  Kazimierz Funk.

 43. bubek said

  c.d.
  JOD
  Objawy niedoboru jodu

  Subkliniczne i wczesne objawy niedoboru jodu:

  obniżenie funkcji tarczycy, depresja, tycie, pogorszenie zapamiętywania, obniżony intelekt, częste bóle głowy z powodu obniżonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego, obniżenie temperatury ciała, nietolerancja na zimno, zimne dłonie i stopy, łamliwe i kruche paznokcie, zaparcia, suchość skóry, zmęczenie, widoczne powiększenie tarczycy (znane jako wole), wzrost poziomu cholesterolu i trójglicerydów, ryzyko pojawienia się włókniaków piersi, rak piersi, zapalenie dziąseł, ogólne obniżeniem odporności, częste przeziębienia, miażdżyca oporna na leczenie, podwyższone ciśnienie rozkurczowe z powodu obrzęku ścian naczyń, niedokrwistość oporna na leczenie preparatami żelaza, osłabienie i bóle mięśni rąk, bóle korzonkowe w odcinku piersiowym i lędźwiowym oporne na leczenie; obrzęki w tym wokół oczu, obrzęki dróg oddechowych, prowadzące do przewlekłego zapalenia oskrzeli i ostrych infekcji dróg oddechowych, zaburzenia miesiączkowania, czasem brak miesiączki, bezpłodność, pękanie brodawek.

  Sprawdź również czy się pocisz? Czy raczej twoja skóra pozostaje dziwnie sucha nawet w gorącą wilgotna pogodę. Jeśli się nie pocisz, potrzebujesz jodu bardziej niż przeciętny człowiek, ponieważ jego brak w organizmie objawia się suchą skórą, która nie jest w stanie się pocić. To oznacza, że twoje zdrowie będzie zagrożone z powodu obniżonej zdolności do wydalania toksyn.

  Leczenie? Te symptomy szybko znikają gdy jod jest dodawany do diety. Pamiętaj, że usunięcie tarczycy to najgorsze rozwiązanie.

  Nie leczony niedobór jodu i jego wpływ na produkcje hormonów w tarczycy, może z czasem doprowadzić do poważniejszych i chronicznych stanów. W artykule zatytułowanym „Ożywianie tarczycy” z 2008 roku z periodyku „Alternate Medicine Digest”, Richard Levinton zauważył, że „dysfunkcja tarczycy może prowadzić do wielu problemów ze zdrowiem dotykających liczne organy i procesy fizjologiczne, takie jak: zbyt niski lub zbyt wysoki poziom cholesterolu, chroniczne infekcje i wahania masy ciała.

  Szersze omówienie niektórych objawów i chorób związanych z niedoborami jodu, oraz sposoby walki z nimi:

  Wole

  Ryzyko ataku serca wzrasta kilkakrotnie w przypadku powiększenia tarczycy a w szczególności wystąpienia wola. Staje się to coraz bardziej powszechne, ponieważ ludziom radzi się by zredukowali ilość spożywanej soli, pozbawiając ich tej odrobiny jodu zawartej w soli jodowanej, ale nie wspomina się już o konieczności suplementowania dodatkowo tego pierwiastka.

  Trwałe opóźnienie umysłowe i wady rozwojowe

  Jednym z najcięższych przykładów chronicznego niedoboru jodu, jest trwałe opóźnienie umysłowe występujące u dzieci i niemowląt. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Hopkins’a wykazały, że u dzieci urodzonych przez kobiety z niedoczynnością tarczycy, istnieje większe prawdopodobieństwo rozszczepu wargi albo podniebienia, wystąpienie dodatkowych palców (polidaktylia), zrośniętych palców, uszkodzenia mózgu, nerek albo serca. Płody, które w czasie ciąży nie otrzymują wystarczającej ilości jodu mogą urodzić się z tzw. kretynizmem.

  Choroba wieńcowa

  Choroba wieńcowa, migotanie przedsionków, zastoinowa niewydolność serca, są jednymi z najgroźniejszych objawów towarzyszących dysfunkcji tarczycy, spowodowanej brakiem jodu. Osoby z niedoczynnością tarczycy są w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia choroby wieńcowej. Choroba wieńcowa serca występuje również, gdy w tętnicach odkłada się blaszka miażdżycowa, co w efekcie może prowadzić nawet do zawału serca.

  Związek między niedoczynnością tarczycy a chorobą wieńcową serca, po raz pierwszy odnotował pionierski badacz dr Barnes. Dr Barnes studiował zapiski dotyczące pacjentów z miasta w Austrii od 1930 do 1970 i zauważył, że przypadki śmiertelnych ataków serca wzrosły w tym czasie o ponad 1000 %. Przed wprowadzeniem antybiotyków w latach 40 tych, najczęstszą przyczyną zgonów były infekcje. Jednakże w latach 50tych i 60tych XX wieku zgony spowodowane atakami serca wzrosły dramatycznie, ponieważ ludzie żyli dłużej i blaszka miażdżycowa miała znacznie więcej czasu na wbudowanie się w tętnice. Dr Barnes stwierdził, że większość osób, które zmarły na atak serca, wykazywały również problemy z niedoczynnością tarczycy, dając w ten sposób trudną do zaprzeczenia korelację między tymi dwoma stanami.

  Chroniczne zmęczenie

  Innym stanem, bezpośrednio powodowany przez niedoczynność tarczycy, związaną z niedoborem jodu, jest zespół chronicznego zmęczenia. Czyli stan, w którym chory doświadcza poważnego wyczerpania, nie do złagodzenia przez odpoczynek i sen.

  Centrum Kontroli Chorób identyfikuje niewyjaśnione i uporczywe zmęczenie, osłabienie pamięci krótkotrwałej, bolące gardło, niezdolność do koncentracji, ból mięśni i stawów, puchnięcie węzłów chłonnych, chroniczne bóle głowy jako kliniczne objawy. Dr John Lowe oświadczył: „Najbardziej powszechnym powodem zmęczenia, jest nieodpowiednia regulacja hormonalna na poziomie komórkowym, która z kolei jest bezpośrednio związana z niewłaściwą ilością T4 i T3 we krwi.

  Seksualne dysfunkcje

  Istnieje mnóstwo dysfunkcji na tle seksualnym, które są wspólne dla osób z chronicznym niedoborem jodu. Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą mieć problemy z osiągnięciem fizycznego jak i psychicznego podniecenia. Zwłaszcza kobiety mogą odczuwać szerokie spektrum problemów, łącznie z bezpłodnością. Klinika Mayo odnotowała, że wraz z obniżeniem funkcji metabolicznych w wyniku niskiego poziomu hormonów produkowanych przez tarczyce, owulacja może zwolnić, albo całkiem się zatrzymać. Dodatkowo wyściółka macicy, nie rozwija się w pełni każdego miesiąca, redukując szanse zagnieżdżenia się zapłodnionego jajeczka.

  Kobiety z niedoborami jodu są również bardziej narażone na poronienia, mastopatię, mięśniaki jajnika, torbielowate jajniki, silniejszy zespół napięcia przedmiesiączkowego i nasilone objawy menopauzy.

  Rak

  Jak prawdopodobne jest to, że osoby chorujące na raka mają niedobór jodu? W badaniach na 60 pacjentach z różnymi typami raka, podawano im jod, a następnie sprawdzano jego wydalanie z moczem. U wszystkich 60 stwierdzono poważne niedobory jodu w organizmie a u niktórych nadmiar bromu. W najlepszym przypadku pacjenci wydalali 50 % dawki, a w najgorszym 20 % dawki (co oznacza, że 80 % dawki jodu organizm zatrzymywał sobie). Sto procent cierpiących na raka miało niedobory jodu! Problem ten dotyczy tak naprawdę całej populacji, dlatego rak dotyka coraz więcej osób.

  Rak piersi jest jednym z przykładów dysfunkcji, dotykających organizm cierpiący na deficyt jodu. Wg raportów w USA na raka piersi zapada dziś co siódma Amerykanka, a jeszcze trzydzieści lat temu, kiedy spozycie jodu było dwa razy większe (480 mcg), na raka piersi zapadała co dwudziesta kobieta. W przeciwieństwie do innych stanów, związanych z niedoborami tego ważnego pierwiastka, rak piersi nie jest rezultatem dysfunkcji tarczycy, ale po prostu brakiem jodu w tkance piersi. Badania pokazują, że narażone na rakowacenie komórki przewodowe w piersi są wyposażone w jodową pompę (symporter jodku sodu, taki sam jak posiada gruczoł tarczycy) do wchłaniania tego pierwiastka. Jod bowiem działa w tym miejscu jako antyoksydant i regulator poziomu estrogenu. Jeśli nie ma wystarczająco jodu w tkance piersi, wolne rodniki i komórki nowotworowe mnożą się na paliwie jakim jest dla nich estrogen.

  Dr Jacob Teitelbaum zauważa, że w Stanach Zjednoczonych odnotowuje się rocznie 3 x więcej przypadków raka piersi niż w Japonii, co ciekawe w Japonii spożywa się znacznie wyższe poziomy jodu niż w USA.

  W badaniach przeprowadzonych na zwierzętach, samice szczurów karmiono dietą pozbawioną jodu, w wyniku czego rozwinęły się u nich zmiany w gruczołach piersiowych, a jod w jego postaci pierwiastkowej (I2) leczył je.

  W 1966 roku rosyjscy naukowcy wykazali po raz pierwszy, że jod łagodzi objawy torbieli w tkance włóknistej gruczołu piersiowego. Wiszniakowa i Murawiewa potraktowały 167 kobiet cierpiących na torbiele w tkance włóknistej gruczołu piersiowego 50 gramami KI (jodku potasu) w okresie menstruacyjnym i u 71 % wystąpił korzystny efekt leczniczy. Podobne badania przeprowadzono przez dr Ghenta i jego współpracowników w Kanadzie. Ich efekt opublikowano w 1993 w magazynie „Canadian Journal of Surgery”. Zaobserwowano, że jod zmniejsza wrażliwość, guzowatość, zwłóknienie i obrzmienie piersi oraz liczbę torbieli olbrzymich. Co ciekawe wyniki badań zostały przekazane do Urzędu ds. Żywności i Leków FDA w 1995 roku ale ten odmówił wydania zgody na dalsze badania, zasłaniając się procedurą, zgodnie z którą jod jest substancją naturalną a nie lekiem”.

  Przeprowadzono również wstępne badania, wskazujące na związek między niedoborem jodu a rakiem żołądka (jod znajduje się w błonie śluzowej żołądka).

  W przypadku raka płuc podawanie jodu powodowało kurczenie się i śmierć komórek nowotworowych.

  Choroba Gravesa-Basedowa i Hashimoto

  Schorzenie Gravesa-Basedowa ma podłoże autoimmunologiczne (podobnie jak choroba Hashimoto, czyli przewlekłe zapalenie tarczycy) spowodowane toksemią, czyli przeciążeniem organizmu toksynami różnego pochodzenia, które przyczepiają się do receptorów TSH (hormonu tyreotropowego, tyreotropiny), co sprawia, że organizm zaczyna produkować autoprzeciwciała skierowane przeciwko receptorom TSH (anty-TSHR). To z kolei powoduje wzmożone wydzielanie hormonów tarczycy (FT3 i FT4) przy niskim stężeniu TSH, a w efekcie objawy jej nadczynności, nadmiernego rozrostu i unaczynienia. Taka sytuacja może zagrażać życiu. Badania wykazały, że pacjenci z niedoborami jodu mają podwyższony poziom autoprzeciwciał skierowanych przeciwko receptorom tarczycowym.

  Do pojawienia się choroby Gravesa-Basedowa i Hashimoto dodatkowo może przyczynić się spożywanie glutenu, którego jedno z białek (gliadyna) oraz tkanka tarczycy mają podobną budowę molekularną, co oznacza, że kiedy gliadyna dostaje się do krwioobiegu i zostaje rozpoznana przez układ odpornościowy jako obce białko, organizm zaczyna ją atakować, a przy okazji komórki tarczycy.

  Ogólnie ujmując, każda choroba autoimmunologiczna świadczy o toczącym się przewlekłym stanie zapalnym w organizmie, którego przyczyną mogą być: toksyny, patogeny, zła dieta, pole elektromagnetyczne, stres, wady genetyczne, co prowadzi do nadmiernego stresu oksydacyjnego, czyli pojawienia się patologicznych ilości wodnych rodników (niesparowanych atomów), które sukcesywnie zaczynają niszczyć wszystkie komórki ciała. Stres oksydacyjny sprawia, że komórki nie mają wystarczającej ilości energii do samoczynnej regeneracji.

  Chroniczna otyłość

  Borykamy się z epidemią otyłości i nadwagi. I nic w tym dziwnego, skoro jod jest niezbędnym pierwiastkiem w procesie metabolizmu i utraty wagi. Jod magazynuje się w komórkach tłuszczowych, tak jak toksyczne halogenki, które z kolei blokują spalanie tłuszczu, a w konsekwencji utratę wagi. Za umiarkowaną nadwagę długo obwiniano niedoczynną tarczycę. Ale jak się okazało, chodzi nie tylko o niedobory jodu, lecz także o jednoczesne przeciążenie toksycznymi halogenkami – takie osoby mogą zrzucić tylko niewielkie nadmiary, w pewnym momencie ich waga przestaje spadać. Szacuje się, że 50-60% populacji cierpi na otyłość. W większości przypadków najlepszą terapią okazałaby się krótkotrwała terapia wysokimi dawkami jodu – 12,5 miligrama (mg), NIE mikrograma (mcg), dziennie w połączeniu z dzienną dawką 1000 mg aminokwasu L-Tyrozyny (prekursora wielu hormonów, w tym tarczycowych, którego niedobór prowadzi do niedoczynności tarczycy i depresji), a także z wizytami w saunie – suchej lub na podczerwień – by pozbyć się pozostałych halogenków, z ograniczeniem kalorii o 25% (a najlepiej zmianą diety na niskowęglowodanową, bezcukrową i bezglutenową, za to bogatą w tłuszcze zwierzęce) oraz z konsekwentną aktywnością fizyczną.

 44. bubek said

  c.d.
  JOD

  Płodność

  Światowa Organizacja Zdrowia niedobory jodu łączy też z występowaniem bezpłodności. Spożywanie jodu jest szczególnie ważne w przypadku kobiet, gdyż stężenie tego pierwiastka jest największe w tarczycy, piersiach i jajnikach. Niedobory jodu u kobiet mogą prowadzić do nieregularnego miesiączkowania, bezpłodności, przedwczesnej menopauzy oraz chorób jajników. Rzecz jasna jest on niezbędny także dla mężczyzn, zwłaszcza po to, by chronić prostatę.

  ADHD

  Pojawiają się teorie, że niedobór jodu jest czynnikiem wpływającym na rozwój ADHD u dzieci matek mających niewielką ilość tego pierwiastka w organizmie. Nowe badania naukowe pokazują, że dzieci, które żyją na terenach gdzie woda jest fluorowana, w większej liczbie cierpią na ADHA. Picie takiej wody powoduje, że toksyny akumulują się już od najmłodszych lat. Dodatkowo fluor obniża IQ.

  Zaburzenie czynności tarczycy u ciężarnych

  Zaburzenie czynności tarczycy u kobiet w ciąży może powodować wole, dyspepsję (chorobę żołądka i dwunastnicy), zatrucie ciążowe, brak pokarmu, niedobory hormonalne i miażdżycę.

  Niedoczynność tarczycy

  Jod okazał się bardzo efektywny w leczeniu i podtrzymywaniu leczenia osób cierpiących na niedoczynność tarczycy. Obok zachęcania pacjentów do spożywania produktów bogatych w jod, specjaliści często zalecają dodatkowo przyjmowanie preparatów jodu w postaci np. atomidyny, płynu Lugola czy tabletek np. preparatu o nazwie Lodoral.

  Preparaty te redukują zmęczenie, przywracają zdolność koncentracji i energię. Tym sposobem kilka kropli płynu Lugola dziennie może odmienić Twoje życie.

  Pamiętajmy, że pełna samowystarczalność jodowa ciała ma ogromne znaczenie dla zwalczania skutków ubocznych leków zawierających hormony tarczycy. Długotrwałe stosowanie tych leków, powoduje wyczerpanie się jodu z tarczycy i z innych tkanek ciała oraz zwiększoną podatność na nowotwory. Dlatego pacjenci z chorobami tarczycy powinni pod nadzorem lekarza suplementować jod.

  Zaparcia

  Jod w połączeniu z chlorkiem magnezu pomaga poradzić sobie z długotrwałymi zaparciami i oczyszcza organizm z bromu oraz innych trucizn.

  Miażdżyca

  Według pewnych opracowań suplementy jodu pomagają oczyszczać tętnice ze złogów. Jodek potasu potrafi je rozpuszczać. Dr Jonathan Wright z reguły rekomenduje swoim pacjentom 6 kropli płynu Lugola, połączonych z niacyna zawartą w preparatach B-complex.

  Alternatywa dla antybiotyków

  Wielu zwolenników medycyny alternatywnej chwali jod, za jego zdolność do efektywnego zastępowania antybiotyków w walce z infekcjami. Lekarz Mark Sircus oświadczył: „Ostatecznie antybiotyki okazują się jednym z najgorszych wytworów przemysłu farmaceutycznego, ponieważ na koniec, czynią nas jedynie słabszymi w zderzeniu ze wzrostem liczby bakterii super odpornych na leki, którymi obecnie dysponują lekarze.” Sircus podsumowuje, że coraz częstsze przypadki raka piersi, autyzmu, zapalenia płuc są bezpośrednio związane, z ciągłym używaniem i nadużywaniem antybiotyków. Jednocześnie przepisuje jodowi potencjalną rolę zastępczego środka wobec antybiotyków, które w rzeczywistości niszczą ludzkie życie.

  U pacjentów z dolegliwościami płucnymi jod był stosowany w ilościach cztery razy większych niż rekomendowane dzienne zapotrzebowanie (RDA). Kiedy pacjenci spożywali od 12,5 do 50 mg jodu dziennie, ich ciało zaczynało właściwie reagować na hormony tarczycy.

  Jodyna była stosowana od wieków jako środek antyseptyczny, ponieważ ma zdolność niszczenia praktycznie wszystkich szkodliwych bakterii i wirusów w ciągu zaledwie 2 minut od aplikacji na skórę. Sircus zauważa, że jod ma zdolność do unieszkodliwiania wszystkich typów szkodliwych czynników, poczynając od bakterii, przez wirusy po drożdżaki. Dr David Derry oświadczył” Jod jest jak dotąd najlepszym antybiotykiem, czynnikiem antywirusowym i antyseptycznym wszech czasów”. Antyseptyczne właściwości jodu były wykorzystywane do sterylizacji powierzchni i materiałów w szpitalach. Jod jest doskonałym środkiem bakteriobójczym o szerokim działaniu, które obejmuje prawie wszystkie mikroorganizmy takie jak bakterie (w tym chorobotwórcze bakterie jelitowe), wirusy, grzyby, pierwotniaki. Reaguje on z grupami aminowymi białek, hamując ich aktywność. Wyzwala również tlen z roztworów wodnych co uzupełnia dzialanie odkażające. Roztworu alkoholowe jodu denaturują białka strukturalne i enzymatyczne bakterii i grzybów . Bezpośrednio na ranę można stosować wodne roztwory jodu w jodku potasu – płyn Lugola. Minimalna liczba cząsteczek jodu potrzebna do zniszczenia bakterii np.: dla haemophilus influenzae została obliczona na 15 000 cząsteczek na komórkę. Kiedy bakteria jest potraktowana jodem, komórka natychmiast przestaje zużywać tlen i fosfor nieorganiczny.
  Choć jod zabija wszystkie jednokomórkowe organizmy takie ja te i nie ma takich skutków ubocznych jak np. antybiotyki, nie jest wykorzystywany przez współczesnych lekarzy do walki z infekcjami wewnętrznymi. Co ciekawe bakterie nie są w stanie się uodpornić na działanie jodu. Roztwór zawierający 50 ppm jodu zabija bakterie w ciągu 1 minuty a zarodniki w ciągu 15 minut.

  Sircus i Derry zanotowali, że przyjmowanie wysokich dawek płynnego jodu (15 albo więcej kropli dziennie) połączone ze stosowaniem miejscowym na otwarte rany, jest najlepszym lekarstwem na jakikolwiek typ infekcji.

  Dysplazja piersi

  Mastopatia to zmiany zwyrodnieniowe w tkance gruczołowej sutków, spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Są to zwykle guzki lub stwardnienia. Przypadłość ta jest bardzo powszechna wśród kobiet w wieku rozrodczym. Objawy mogą się różnić, chociaż najbardziej powszechnym jest tworzenie niezłośliwych guzków. Guzki te zwane mięśniakami, dają się wyczuć, na tydzień przed okresem i zazwyczaj znikają kiedy tylko rozpoczyna się krwawienie. Dodatkowo pojawieniu się i obrzękowi mięśniaków, mogą towarzyszyć zmiany w całej piersi, może ona stać się bardziej wrażliwa, boląca a nawet spuchnięta. Podczas gdy zmiany w piersi są alarmujące, mastopatia nie jest formą raka, czy jego początkiem. Uważa się, że cierpi na nią 80 % kobiet.

  Stosowanie jodu jest powszechnie zalecaną formą leczenia w takich przypadkach, ponieważ bardzo skutecznie radzi sobie on z mięśniakami. Dr Dave Derry sugeruje, że brak jodu w organizmie może prowadzić do rozwoju mastopati.

  Naturopatka Tori Hudson rekomenduje suplementowanie jodu w takich przypadkach i zaleca używanie płynu Lugola. Jod może zredukować wrażliwość tkanek ciała na estrogen i może zmniejszyć gęstość tkanki łącznej zwykle w ciągu 3 miesięcy.

  Dr Jonathan Wright sugeruje również, że oprócz przyjmowania preparatów jodu, ważne jest suplementowanie się magnezem.

  Formuła, którą dr Wright zaleca swoim pacjentom nazywa się SSKI i jest kombinacja jodu i potasu. Sugeruje on przyjmowanie 8 kropli preparatu na szklankę wody lub mleka dziennie. Rezultaty można zauważyć po 2 do 5 miesiącach.

  Nadmiar estrogenu

  Jod pomaga również w przypadku nadmiaru estrogenu, albo niedostatecznej ilości progesteronu. Estrogen jest prawdopodobnie najważniejszym hormonem zaangażowanym w tworzenie, podtrzymywanie i narodziny dziecka. Dodatkowo uruchamia cykl menstruacyjny, jest także kluczowy w przygotowaniu ciała do ciąży i inicjuje laktację. Odgrywa również ważną rolę poza regulowaniem działania układu rozrodczego, wliczając w to redukcję utraty wapnia, utrzymywanie zdrowej i ładnej cery, dostarczanie energii, i oczyszczanie tętnic ze złogów.

  Progesteron, inny kluczowy żeński hormon, współpracuje z estrogenem w procesie reprodukcyjnym. Jego podstawowa rolą jest przeciwwagę dla estrogenu. Dodatkowo wspomaga utrzymywanie równowagi emocjonalnej, przeciwdziała efektom wywołanym przez estrogen w różnoraki sposób, np. zmniejszanie ilości wody w tkankach, uczestniczy w procesie prawidłowego przetwarzania alkoholu, cukru, i tłustych potraw. Kiedy poziom progesteronu jest zbyt niski, wpływ estrogenu staje się wyraźnie widoczny. Brakuje wtedy niezbędnej równowagi.

  Nadmiar estrogenu jest powiązany nie tylko z mastopatią, ale również z rozwojem raka piersi. Może też powodować obrzęki, nadwagę, mięśniaki macicy, endometrium, dysplazję szyjki macicy. Niektóre z objawów nadmiaru estrogenu w organizmie to bezsenność, drżenie ciała, wrażliwa skóra, problemy z pamięcią krótkotrwałą, obfite miesiączki, silny zespół napięcia przedmiesiączkowego.

  Jod jest zaangażowany w regulowanie produkcji estrogenu. Badania wykazały, ze kiedy w organizmie brakuje jodu skacze produkcja estrogenu. Jeśli cierpisz na nadmiar estrogenu, możesz usunąć ten problem przez suplementację jodem.

  Obrzęk jajników

  Walter Last pisze, że obrzęk jajników, to stan analogiczny do pęcznienia tarczycy spowodowanego niedoborem jodu (wole endemiczne). W wyniku powstawania wola następują zaburzenia hormonalne. Niedostarczanie hormonów do jajników w przypadku wielotorbielowatych jajników, powoduje, że stają się pęcherzykowate i obrzęknięte, przez co nie są w stanie regulować syntezą hormonów. Badania wykazują również, że stężenie jodu w jajnikach jest wyższe niż w pozostałych organach, oczywiście za wyjątkiem tarczycy. Badania dr Brownsteina wykazały, że stosowanie dużych dawek jodu, powoduje zmniejszenie i zanik torbieli.

  Lecznicze właściwości jodu w przypadku narażenia na promieniowanie jonizujące

  Badania wykonane na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat wykazały, że jodek potasu jest skuteczny w leczeniu osób poddanych promieniowaniu jonizacyjnemu, w tym wystawionych na działanie radioaktywnego jodu. Jodek potasu blokuje bowiem tarczycę przed absorpcja organicznego jodu. Oczywiście jeśli jest brany w odpowiedniej ilości, w przeciągu 4 godzin od wystawienia na promieniowanie.

  Dodatkowo w testach laboratoryjnych dowiedziono, że jodek potasu skutecznie zredukował ryzyko wystąpienia raka tarczycy u dzieci i dorosłych wystawionych na działanie promieniowania radioaktywnego po wybuchu w elektrowni w Czarnobylu.

  W przypadku zagrożenia radioaktywnego zaleca się użycie jodku potasu w tabletkach lub w płynie. Dorośli w tym kobiety karmiące powinni wziąć dawkę 130 mg. Osoby do 80 roku ztcua 65 mg, chyba że ważą powyżej 70 kg – wówczas 130 mg. Niemowleta i dzieci do 3 roku życia – 32 mg. Do 1 miesiąca życia 16 mg.

  Jod pomocny w leczeniu ofiar wyniszczającej depresji

  Po latach leczenia Prozac’kiem i innymi wyniszczającymi antydepresantami, ludzie wracali do pełnej sprawności suplementując jod.

  Jedna z kobiet wyznała, ze była ubezwłasnowolniona przez 12 lat. Robiono jej rozmaite testy, jedyne czego nie sprawdzono przez wszystkie te lata, to poziom jodu w organizmie. Objawy ustąpiły po trzech dniach przyjmowania raz dziennie 3 kropli płynu Lugola, rozpuszczonych w szklance wody.

  Suplementacja jodem powoduje niemal natychmiastowe podniesienie na duchu lekko przygnębionych ludzi i czyni cuda jeśli idzie o łagodzenie rozdrażnienia. Wiele osób pozbyło się w ten sposób trwających wiele lat migren.

  Jod a inne fluorowce i trujące związki

  Mechanizm zastępowania fluorowców został chyba najlepiej opisany przez dr J.C. Jarvis’a w książce „Medycyna Ludowa”, w której możemy przeczytać: „Aktywność każdego pierwiastka z tej grupy jest odwrotna w stosunku do jego masy atomowej. Oznacza to, że każdy z nich może zastąpić pierwiastek z tej grupy posiadający wyższą masę atomową, ale nie odwrotnie. Dla przykładu fluor może zastapić chlor, brom i jod, ponieważ ma spośród nich najniższą masę atomową. Podobnie brom może zastąpić jod w naszym ciele, bo posiada niższą masę atomową. Odwrotny porządek nie jest możliwy. Regularne przyjmowanie jodu, to długa droga łagodzenia uszkodzeń spowodowanych przez fluor i pozostałe halogenki. Jod w formie atomowej (w Polsce dostępny pod nazwą Atomidyny) jest najlepszym sposobem zwiększenia poziomu jodu u dzieci i dorosłych zatrutych fluorem. Taka forma jodu nie jest molekularną w postaci I² i I³ co oznacza, że nie musi być trawiona i przyswajana w specjalnym procesie przez organizm – działa od razu.

  Co istotne fluor jest znacznie bardziej toksyczny dla organizmu, w sytuacji niedoborów jodu. Dr Brownstein stwierdził, że po podaniu zaledwie jednej dawki jodu, wydalanie fluoru zwiększa się o 78 %. Chińskie badania z 2006 r. ujawniły, że picie fluorowanej wody uszkadza wątroby i nerki dzieci (zauważmy jaki w ostatnim czasie odnotowujemy wzrost uszkodzeń nerek)

  Jod jest również pomocny w usuwaniu: ołowiu, aluminium, rtęci; a także biologicznych toksyn.

  Wspomaganie prawidłowego wykorzystania białek

  Jod pomaga wykorzystać nasze białka prawidłowo. Osoba z niedoborem jodu najprawdopodobniej będzie miała również niedobory białkowe.

  Inne

  Smarowanie płynem Lugola torbieli może spowodować ich kurczenie się. Smarowanie miejsc ukąszeń owadów może zapobiec powikłaniom. Smarowane nim brodawki skórne, znikają po kilku dniach. Kilku ekspertów od jodu donosi, że bliznowce powstają tylko u ludzi, u których poziom jodu w organizmie jest wyjątkowo niski.

  Jod poprawia odporność, wzmacnia limfocyty T i chroni przed nadmiernym wzrostem bakterii w żołądku.

  Jest skuteczny w leczeniu różnych schorzeń skóry, chronicznej choroby płuc, grzybic, trzeciorzędowej kiły, a nawet stwardnienia tętnic (dawki mierzone w gramach).

  Lekarze przez wiele lat stosowali jodek potasu w początkowych dawkach 1,5 do 3 gramów aż do ponad 10 gramów dziennie w leczeniu astmy oskrzelowej oraz w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc i to z dobrym rezultatem i zadziwiająco małą liczbą efektów ubocznych.

  Cukrzycy regularnie spożywający jod potrzebują mniej insuliny.

  Jod wykazuje dużą efektywność w leczeniu nawracających bóli migrenowych głowy.

  *

  Jod nie jest więc jedynie środkiem zaradczym, ale środkiem odżywczym. Cały organizm w tym nasz mózg działa lepiej, gdy jest karmiony jodem. Bez niego nie może rozwinąć w pełni swojego potencjału.

  Na koniec pewnie się zastanawiacie: Skoro jod ma tyle cudownych właściwości i jest niezbędny dla zachowania zdrowia i witalności, to dlaczego niewiele się mówi o tym pierwiastku? Odpowiedź jest prosta, gdyby to był opatentowany lek, osiągałyby zawrotne ceny, ale to prosty, łatwo dostępny składnik żywieniowy, nikt na nim nie zarobi, a koncernom farmaceutycznym nie zależy na zdrowym społeczeństwie. Dr Guy napisał, że podręczniki medyczne zawierają tak wiele dezinformacji na temat jodu, że mogło to już skutkować śmiercią ludzi w ilościach porównywalnych ze skutkami obu wojen światowych. Tam gdzie brakuje wiedzy, często zdarza się, że ktoś kto przynosi prawdziwe informacje jest postrzegany jako szarlatan i wichrzyciel. Niemniej człowiek, który jest otwarty na nowe, dokładnie zbada sprawę przed wydaniem sądu, tym bardziej jeśli temat może wpłynąć na jego zdrowie i życie.

  Jeśli obawiasz się suplementować jod, najpierw zbierz jak najwięcej informacji z różnych źródeł na ten temat, porozmawiaj z osobami, które skutecznie wykorzystują go do leczenia różnych dolegliwości, zacznij stosować w małych dawkach i stopniowo je zwiększaj, badając reakcje organizmu. I pamiętaj – antybiotyki, chemioterapia, operacje, leki hormonalne, radioterapia itd. chociaż są uznawanymi przez specjalistów formami terapii, zaszkodziły o wiele większej liczbie ludzi niż kiedykolwiek zrobił to jod. Ślepe podążanie za autorytetami wielu już zaprowadziło na manowce…

  ślepcy

  Dodatkowo:

  Jak pozbyć się z organizmu toksycznych halogenków (PDF do pobrania)

  Oczyszczanie chemiczne wody (PDF do pobrania)

  Przepis na płyn Lugola (PDF do pobrania)

  Źródła:

  Iodine – A Comprehensive Exploration of a Vital Nutrient

  http://www.wheatbellyblog.com/2016/03/everything-you-need-to-know-about-iodine/

  Bromine Is The Culprit (And It Is Everywhere!)

  http://www.jodlife.pl

  Iodine: Why You Need It, Why You Can’t Live Without It

  Iodine – Suppressed knowledge that can change your life

  Iodine: An old life-saving medicine – rediscovered!

  Iodine treats breast cancer and more, overwhelming evidence

  Living in a toxic world: Iodine to the rescue

  Jod – przywrócić uniwersalny składnik odżywczy medycynie

  Iodine Protects Against Fluoride Toxicity

  Znaczenie jodu dla zachowania dobrego stanu zdrowia

 45. bubek said

  moderacja

  Bubek said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2017-02-15 (środa) @ 18:42:34
  c.d.
  JOD

  Płodność

  Światowa Organizacja Zdrowia niedobory jodu łączy też z występowaniem bezpłodności. Spożywanie jodu jest szczególnie ważne w przypadku kobiet, gdyż stężenie tego pierwiastka jest największe w tarczycy, piersiach i jajnikach. Niedobory jodu u kobiet mogą prowadzić do nieregularnego miesiączkowania, bezpłodności, przedwczesnej menopauzy oraz chorób jajników. Rzecz jasna jest on niezbędny także dla mężczyzn, zwłaszcza po to, by chronić prostatę.

  ADHD

  Pojawiają się teorie, że niedobór jodu jest czynnikiem wpływającym na rozwój ADHD u dzieci matek mających niewielką ilość tego pierwiastka w organizmie. Nowe badania naukowe pokazują, że dzieci, które żyją na terenach gdzie woda jest fluorowana, w większej liczbie cierpią na ADHA. Picie takiej wody powoduje, że toksyny akumulują się już od najmłodszych lat. Dodatkowo fluor obniża IQ.

  Zaburzenie czynności tarczycy u ciężarnych

  Zaburzenie czynności tarczycy u kobiet w ciąży może powodować wole, dyspepsję (chorobę żołądka i dwunastnicy), zatrucie ciążowe, brak pokarmu, niedobory hormonalne i miażdżycę.

  Niedoczynność tarczycy

  Jod okazał się bardzo efektywny w leczeniu i podtrzymywaniu leczenia osób cierpiących na niedoczynność tarczycy. Obok zachęcania pacjentów do spożywania produktów bogatych w jod, specjaliści często zalecają dodatkowo przyjmowanie preparatów jodu w postaci np. atomidyny, płynu Lugola czy tabletek np. preparatu o nazwie Lodoral.

  Preparaty te redukują zmęczenie, przywracają zdolność koncentracji i energię. Tym sposobem kilka kropli płynu Lugola dziennie może odmienić Twoje życie.

  Pamiętajmy, że pełna samowystarczalność jodowa ciała ma ogromne znaczenie dla zwalczania skutków ubocznych leków zawierających hormony tarczycy. Długotrwałe stosowanie tych leków, powoduje wyczerpanie się jodu z tarczycy i z innych tkanek ciała oraz zwiększoną podatność na nowotwory. Dlatego pacjenci z chorobami tarczycy powinni pod nadzorem lekarza suplementować jod.

  Zaparcia

  Jod w połączeniu z chlorkiem magnezu pomaga poradzić sobie z długotrwałymi zaparciami i oczyszcza organizm z bromu oraz innych trucizn.

  Miażdżyca

  Według pewnych opracowań suplementy jodu pomagają oczyszczać tętnice ze złogów. Jodek potasu potrafi je rozpuszczać. Dr Jonathan Wright z reguły rekomenduje swoim pacjentom 6 kropli płynu Lugola, połączonych z niacyna zawartą w preparatach B-complex.

  Alternatywa dla antybiotyków

  Wielu zwolenników medycyny alternatywnej chwali jod, za jego zdolność do efektywnego zastępowania antybiotyków w walce z infekcjami. Lekarz Mark Sircus oświadczył: „Ostatecznie antybiotyki okazują się jednym z najgorszych wytworów przemysłu farmaceutycznego, ponieważ na koniec, czynią nas jedynie słabszymi w zderzeniu ze wzrostem liczby bakterii super odpornych na leki, którymi obecnie dysponują lekarze.” Sircus podsumowuje, że coraz częstsze przypadki raka piersi, autyzmu, zapalenia płuc są bezpośrednio związane, z ciągłym używaniem i nadużywaniem antybiotyków. Jednocześnie przepisuje jodowi potencjalną rolę zastępczego środka wobec antybiotyków, które w rzeczywistości niszczą ludzkie życie.

  U pacjentów z dolegliwościami płucnymi jod był stosowany w ilościach cztery razy większych niż rekomendowane dzienne zapotrzebowanie (RDA). Kiedy pacjenci spożywali od 12,5 do 50 mg jodu dziennie, ich ciało zaczynało właściwie reagować na hormony tarczycy.

  Jodyna była stosowana od wieków jako środek antyseptyczny, ponieważ ma zdolność niszczenia praktycznie wszystkich szkodliwych bakterii i wirusów w ciągu zaledwie 2 minut od aplikacji na skórę. Sircus zauważa, że jod ma zdolność do unieszkodliwiania wszystkich typów szkodliwych czynników, poczynając od bakterii, przez wirusy po drożdżaki. Dr David Derry oświadczył” Jod jest jak dotąd najlepszym antybiotykiem, czynnikiem antywirusowym i antyseptycznym wszech czasów”. Antyseptyczne właściwości jodu były wykorzystywane do sterylizacji powierzchni i materiałów w szpitalach. Jod jest doskonałym środkiem bakteriobójczym o szerokim działaniu, które obejmuje prawie wszystkie mikroorganizmy takie jak bakterie (w tym chorobotwórcze bakterie jelitowe), wirusy, grzyby, pierwotniaki. Reaguje on z grupami aminowymi białek, hamując ich aktywność. Wyzwala również tlen z roztworów wodnych co uzupełnia dzialanie odkażające. Roztworu alkoholowe jodu denaturują białka strukturalne i enzymatyczne bakterii i grzybów . Bezpośrednio na ranę można stosować wodne roztwory jodu w jodku potasu – płyn Lugola. Minimalna liczba cząsteczek jodu potrzebna do zniszczenia bakterii np.: dla haemophilus influenzae została obliczona na 15 000 cząsteczek na komórkę. Kiedy bakteria jest potraktowana jodem, komórka natychmiast przestaje zużywać tlen i fosfor nieorganiczny.
  Choć jod zabija wszystkie jednokomórkowe organizmy takie ja te i nie ma takich skutków ubocznych jak np. antybiotyki, nie jest wykorzystywany przez współczesnych lekarzy do walki z infekcjami wewnętrznymi. Co ciekawe bakterie nie są w stanie się uodpornić na działanie jodu. Roztwór zawierający 50 ppm jodu zabija bakterie w ciągu 1 minuty a zarodniki w ciągu 15 minut.

  Sircus i Derry zanotowali, że przyjmowanie wysokich dawek płynnego jodu (15 albo więcej kropli dziennie) połączone ze stosowaniem miejscowym na otwarte rany, jest najlepszym lekarstwem na jakikolwiek typ infekcji.

  Dysplazja piersi

  Mastopatia to zmiany zwyrodnieniowe w tkance gruczołowej sutków, spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Są to zwykle guzki lub stwardnienia. Przypadłość ta jest bardzo powszechna wśród kobiet w wieku rozrodczym. Objawy mogą się różnić, chociaż najbardziej powszechnym jest tworzenie niezłośliwych guzków. Guzki te zwane mięśniakami, dają się wyczuć, na tydzień przed okresem i zazwyczaj znikają kiedy tylko rozpoczyna się krwawienie. Dodatkowo pojawieniu się i obrzękowi mięśniaków, mogą towarzyszyć zmiany w całej piersi, może ona stać się bardziej wrażliwa, boląca a nawet spuchnięta. Podczas gdy zmiany w piersi są alarmujące, mastopatia nie jest formą raka, czy jego początkiem. Uważa się, że cierpi na nią 80 % kobiet.

  Stosowanie jodu jest powszechnie zalecaną formą leczenia w takich przypadkach, ponieważ bardzo skutecznie radzi sobie on z mięśniakami. Dr Dave Derry sugeruje, że brak jodu w organizmie może prowadzić do rozwoju mastopati.

  Naturopatka Tori Hudson rekomenduje suplementowanie jodu w takich przypadkach i zaleca używanie płynu Lugola. Jod może zredukować wrażliwość tkanek ciała na estrogen i może zmniejszyć gęstość tkanki łącznej zwykle w ciągu 3 miesięcy.

  Dr Jonathan Wright sugeruje również, że oprócz przyjmowania preparatów jodu, ważne jest suplementowanie się magnezem.

  Formuła, którą dr Wright zaleca swoim pacjentom nazywa się SSKI i jest kombinacja jodu i potasu. Sugeruje on przyjmowanie 8 kropli preparatu na szklankę wody lub mleka dziennie. Rezultaty można zauważyć po 2 do 5 miesiącach.

  Nadmiar estrogenu

  Jod pomaga również w przypadku nadmiaru estrogenu, albo niedostatecznej ilości progesteronu. Estrogen jest prawdopodobnie najważniejszym hormonem zaangażowanym w tworzenie, podtrzymywanie i narodziny dziecka. Dodatkowo uruchamia cykl menstruacyjny, jest także kluczowy w przygotowaniu ciała do ciąży i inicjuje laktację. Odgrywa również ważną rolę poza regulowaniem działania układu rozrodczego, wliczając w to redukcję utraty wapnia, utrzymywanie zdrowej i ładnej cery, dostarczanie energii, i oczyszczanie tętnic ze złogów.

  Progesteron, inny kluczowy żeński hormon, współpracuje z estrogenem w procesie reprodukcyjnym. Jego podstawowa rolą jest przeciwwagę dla estrogenu. Dodatkowo wspomaga utrzymywanie równowagi emocjonalnej, przeciwdziała efektom wywołanym przez estrogen w różnoraki sposób, np. zmniejszanie ilości wody w tkankach, uczestniczy w procesie prawidłowego przetwarzania alkoholu, cukru, i tłustych potraw. Kiedy poziom progesteronu jest zbyt niski, wpływ estrogenu staje się wyraźnie widoczny. Brakuje wtedy niezbędnej równowagi.

  Nadmiar estrogenu jest powiązany nie tylko z mastopatią, ale również z rozwojem raka piersi. Może też powodować obrzęki, nadwagę, mięśniaki macicy, endometrium, dysplazję szyjki macicy. Niektóre z objawów nadmiaru estrogenu w organizmie to bezsenność, drżenie ciała, wrażliwa skóra, problemy z pamięcią krótkotrwałą, obfite miesiączki, silny zespół napięcia przedmiesiączkowego.

  Jod jest zaangażowany w regulowanie produkcji estrogenu. Badania wykazały, ze kiedy w organizmie brakuje jodu skacze produkcja estrogenu. Jeśli cierpisz na nadmiar estrogenu, możesz usunąć ten problem przez suplementację jodem.

  Obrzęk jajników

  Walter Last pisze, że obrzęk jajników, to stan analogiczny do pęcznienia tarczycy spowodowanego niedoborem jodu (wole endemiczne). W wyniku powstawania wola następują zaburzenia hormonalne. Niedostarczanie hormonów do jajników w przypadku wielotorbielowatych jajników, powoduje, że stają się pęcherzykowate i obrzęknięte, przez co nie są w stanie regulować syntezą hormonów. Badania wykazują również, że stężenie jodu w jajnikach jest wyższe niż w pozostałych organach, oczywiście za wyjątkiem tarczycy. Badania dr Brownsteina wykazały, że stosowanie dużych dawek jodu, powoduje zmniejszenie i zanik torbieli.

  Lecznicze właściwości jodu w przypadku narażenia na promieniowanie jonizujące

  Badania wykonane na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat wykazały, że jodek potasu jest skuteczny w leczeniu osób poddanych promieniowaniu jonizacyjnemu, w tym wystawionych na działanie radioaktywnego jodu. Jodek potasu blokuje bowiem tarczycę przed absorpcja organicznego jodu. Oczywiście jeśli jest brany w odpowiedniej ilości, w przeciągu 4 godzin od wystawienia na promieniowanie.

  Dodatkowo w testach laboratoryjnych dowiedziono, że jodek potasu skutecznie zredukował ryzyko wystąpienia raka tarczycy u dzieci i dorosłych wystawionych na działanie promieniowania radioaktywnego po wybuchu w elektrowni w Czarnobylu.

  W przypadku zagrożenia radioaktywnego zaleca się użycie jodku potasu w tabletkach lub w płynie. Dorośli w tym kobiety karmiące powinni wziąć dawkę 130 mg. Osoby do 80 roku ztcua 65 mg, chyba że ważą powyżej 70 kg – wówczas 130 mg. Niemowleta i dzieci do 3 roku życia – 32 mg. Do 1 miesiąca życia 16 mg.

  Jod pomocny w leczeniu ofiar wyniszczającej depresji

  Po latach leczenia Prozac’kiem i innymi wyniszczającymi antydepresantami, ludzie wracali do pełnej sprawności suplementując jod.

  Jedna z kobiet wyznała, ze była ubezwłasnowolniona przez 12 lat. Robiono jej rozmaite testy, jedyne czego nie sprawdzono przez wszystkie te lata, to poziom jodu w organizmie. Objawy ustąpiły po trzech dniach przyjmowania raz dziennie 3 kropli płynu Lugola, rozpuszczonych w szklance wody.

  Suplementacja jodem powoduje niemal natychmiastowe podniesienie na duchu lekko przygnębionych ludzi i czyni cuda jeśli idzie o łagodzenie rozdrażnienia. Wiele osób pozbyło się w ten sposób trwających wiele lat migren.

  Jod a inne fluorowce i trujące związki

  Mechanizm zastępowania fluorowców został chyba najlepiej opisany przez dr J.C. Jarvis’a w książce „Medycyna Ludowa”, w której możemy przeczytać: „Aktywność każdego pierwiastka z tej grupy jest odwrotna w stosunku do jego masy atomowej. Oznacza to, że każdy z nich może zastąpić pierwiastek z tej grupy posiadający wyższą masę atomową, ale nie odwrotnie. Dla przykładu fluor może zastapić chlor, brom i jod, ponieważ ma spośród nich najniższą masę atomową. Podobnie brom może zastąpić jod w naszym ciele, bo posiada niższą masę atomową. Odwrotny porządek nie jest możliwy. Regularne przyjmowanie jodu, to długa droga łagodzenia uszkodzeń spowodowanych przez fluor i pozostałe halogenki. Jod w formie atomowej (w Polsce dostępny pod nazwą Atomidyny) jest najlepszym sposobem zwiększenia poziomu jodu u dzieci i dorosłych zatrutych fluorem. Taka forma jodu nie jest molekularną w postaci I² i I³ co oznacza, że nie musi być trawiona i przyswajana w specjalnym procesie przez organizm – działa od razu.

  Co istotne fluor jest znacznie bardziej toksyczny dla organizmu, w sytuacji niedoborów jodu. Dr Brownstein stwierdził, że po podaniu zaledwie jednej dawki jodu, wydalanie fluoru zwiększa się o 78 %. Chińskie badania z 2006 r. ujawniły, że picie fluorowanej wody uszkadza wątroby i nerki dzieci (zauważmy jaki w ostatnim czasie odnotowujemy wzrost uszkodzeń nerek)

  Jod jest również pomocny w usuwaniu: ołowiu, aluminium, rtęci; a także biologicznych toksyn.

  Wspomaganie prawidłowego wykorzystania białek

  Jod pomaga wykorzystać nasze białka prawidłowo. Osoba z niedoborem jodu najprawdopodobniej będzie miała również niedobory białkowe.

  Inne

  Smarowanie płynem Lugola torbieli może spowodować ich kurczenie się. Smarowanie miejsc ukąszeń owadów może zapobiec powikłaniom. Smarowane nim brodawki skórne, znikają po kilku dniach. Kilku ekspertów od jodu donosi, że bliznowce powstają tylko u ludzi, u których poziom jodu w organizmie jest wyjątkowo niski.

  Jod poprawia odporność, wzmacnia limfocyty T i chroni przed nadmiernym wzrostem bakterii w żołądku.

  Jest skuteczny w leczeniu różnych schorzeń skóry, chronicznej choroby płuc, grzybic, trzeciorzędowej kiły, a nawet stwardnienia tętnic (dawki mierzone w gramach).

  Lekarze przez wiele lat stosowali jodek potasu w początkowych dawkach 1,5 do 3 gramów aż do ponad 10 gramów dziennie w leczeniu astmy oskrzelowej oraz w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc i to z dobrym rezultatem i zadziwiająco małą liczbą efektów ubocznych.

  Cukrzycy regularnie spożywający jod potrzebują mniej insuliny.

  Jod wykazuje dużą efektywność w leczeniu nawracających bóli migrenowych głowy.

  *

  Jod nie jest więc jedynie środkiem zaradczym, ale środkiem odżywczym. Cały organizm w tym nasz mózg działa lepiej, gdy jest karmiony jodem. Bez niego nie może rozwinąć w pełni swojego potencjału.

  Na koniec pewnie się zastanawiacie: Skoro jod ma tyle cudownych właściwości i jest niezbędny dla zachowania zdrowia i witalności, to dlaczego niewiele się mówi o tym pierwiastku? Odpowiedź jest prosta, gdyby to był opatentowany lek, osiągałyby zawrotne ceny, ale to prosty, łatwo dostępny składnik żywieniowy, nikt na nim nie zarobi, a koncernom farmaceutycznym nie zależy na zdrowym społeczeństwie. Dr Guy napisał, że podręczniki medyczne zawierają tak wiele dezinformacji na temat jodu, że mogło to już skutkować śmiercią ludzi w ilościach porównywalnych ze skutkami obu wojen światowych. Tam gdzie brakuje wiedzy, często zdarza się, że ktoś kto przynosi prawdziwe informacje jest postrzegany jako szarlatan i wichrzyciel. Niemniej człowiek, który jest otwarty na nowe, dokładnie zbada sprawę przed wydaniem sądu, tym bardziej jeśli temat może wpłynąć na jego zdrowie i życie.

  Jeśli obawiasz się suplementować jod, najpierw zbierz jak najwięcej informacji z różnych źródeł na ten temat, porozmawiaj z osobami, które skutecznie wykorzystują go do leczenia różnych dolegliwości, zacznij stosować w małych dawkach i stopniowo je zwiększaj, badając reakcje organizmu. I pamiętaj – antybiotyki, chemioterapia, operacje, leki hormonalne, radioterapia itd. chociaż są uznawanymi przez specjalistów formami terapii, zaszkodziły o wiele większej liczbie ludzi niż kiedykolwiek zrobił to jod. Ślepe podążanie za autorytetami wielu już zaprowadziło na manowce…

  ślepcy

  Dodatkowo:

  Jak pozbyć się z organizmu toksycznych halogenków (PDF do pobrania)

  Oczyszczanie chemiczne wody (PDF do pobrania)

  Przepis na płyn Lugola (PDF do pobrania)

  Źródła:

  Iodine – A Comprehensive Exploration of a Vital Nutrient

  http://www.wheatbellyblog.com/2016/03/everything-you-need-to-know-about-iodine/

  Bromine Is The Culprit (And It Is Everywhere!)

  http://www.jodlife.pl

  Iodine: Why You Need It, Why You Can’t Live Without It

  Iodine – Suppressed knowledge that can change your life

  Iodine: An old life-saving medicine – rediscovered!

  Iodine treats breast cancer and more, overwhelming evidence

  Living in a toxic world: Iodine to the rescue

  Jod – przywrócić uniwersalny składnik odżywczy medycynie

  Iodine Protects Against Fluoride Toxicity

  Znaczenie jodu dla zachowania dobrego stanu zdrowia

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać. Rób akapity w dlugich tekstach. Zobacz też https://marucha.wordpress.com/cenzura/ odnośnie cenzury, pisania komentarzy etc.

  Wprowadź swój komentarz do tego pola…

 46. SAP said

  Dla p. Nicka. Baćka o Trumpie
  .https://youtu.be/MerLIsxjEFA?t=574

 47. osoba prywatna said

  Żydowska loża B’nai B’rith a sprawa polska
  .https://www.youtube.com/watch?v=tRoqdFTNRgs

 48. snag said

  Takie polactwo robi wam więcej koło doopy nazywając się Polakami niż B. Engelking czy Gross mimo że czasem jakaś media ścierka przedstawia ich jako polskich historyków to sami nie udają że są Polakami ,…

  The danger in Poland’s frontal attack on its Holocaust history
  —————————————————————————-
  https://www.holocaustresearch.pl/index.php?show=320

  New legislation threatening prison time for anyone who talks about Poland’s complicity with the Nazi’s is just the latest dark turn in the country

  Jan Grabowski – Centrum Badań nad Zagładą Żydów Instytut filozofii i socjologii PAN

  ====================================================================================

  Jan Grabowski

  Profesor na wydziale historii University of Ottawa (Kanada)
  ——————————————————————————-
  https://www.holocaustresearch.pl/index.php?show=320

  Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Warszawskim (1986). Doktorat (1994)

  WYWIAD Z PROF. JANEM GRABOWSKIM
  ——————————————————————————-
  http://www.fzp.net.pl/shoa/wywiad-z-prof-janem-grabowskim

  Ten gnojek, Igor Strapko śmierdzi od początku pisząc że Engelking czy Gross są nierozumiani, że Polacy mają kłopot z odkrywaniem niechlubnych kart polskiej historii i nie dojrzeli do przyjęcia prawdy historycznej. a rzekomy profesor z którym rozmawia pisząc o holohoaxie nigdy nie wspomniał o judenracie, o skoorwielach jak Gancwajch czy Heller i ich bandzie którzy zrobili profesję z donoszenia ,…

  Strapko, zacznijmy od tego że nikt was do Polski nie zapraszał i że twoi homies byli zawsze pierwsi w szeregu żeby wsadzić Polakom nóż w plecy w okresie inwazji i okupacji i rozbiorów Polski ,…

  Zanim zaczniesz wytykać palcem innych spojrzyj w lustro i popatrz na siebie skoorwielu ,…

  Na koniec – Fu*k U gnido, szkoda że Hitler spieprzył robotę bo świat byłby lepszy bez was.

 49. snag said

  Yo bubek ,…

  Gdybys nie mial problemow z ego, nie staral sie zeby ktos cie zauwazyl i zwrocil uwage to zmiescil bys te tasiemce w jednym linku.

  https://eternityandfingerprints.wordpress.com/2016/07/12/jak-rozpalic-i-utrzymac-plomien-zycia-jod-podstawowe-informacje-i-zastosowanie/

 50. osoba prywatna said

  Angelina Jolie uczestniczyła w rytuałach okultystycznych!
  .https://www.youtube.com/watch?v=mHNC9araXTA

 51. Siggi said

  Nic nie straciło na aktualności,a wręcz wzmogło się ….

  …………https://www.youtube.com/watch?v=zesgd38ckXQ

 52. snag said

  NICK @ 39 ,…

  Skup sie, senor … Ta uwaga nie dotyczy Polakow czy kogokolwiek, wspomnialem o miejscu ,…

 53. Marucha said

  :Panie Bubek, na miłość boską… jeśli wpis został wrzucony do moderacji (o czym jest Pan poinformowany!) – to nie ma NAJMNIEJSZEGO SENSU wpisywać go ponownie i jeszcze raz.
  Niech Pana zobaczy: https://marucha.wordpress.com/cenzura/

 54. NICK said

  Pan SAP. (45).
  Właśnie!
  A u „Niedźwiada”?
  Numer jeden.
  Proszę:
  http://www.bing.com/videos/search?q=time+for+bedlam&view=detail&mid=0EE167E0C8B43E3FAFBA0EE167E0C8B43E3FAFBA&FORM=VIRE

 55. revers said

  re8

  rodzice 21 letniego kierowcy Fiacika pytaja sie dlaczego nikt nie pyta sie o zdrowie ich syna?

  A p.premierzyca robi dodatkowe punkty sprawiedliwych w sprawie, PRek, co nie przeklada sie na zarzut z grubej rury , spowodowanie katastrofy ladowej.

 56. bubek said

  wielki izrael-learzi

  Jacob Rothschild przyznał, że jego rodzina odegrała kluczową rolę przy tworzeniu Izraela, informuje Times of Israel. 80-letni Rothschild powiedział w niedawnym wywiadzie, że jego przodkowie „pomogli utorować drogę do utworzenia Izraela”, zmuszając rząd brytyjski do podpisania Deklaracji Balfoura w 1917 roku.

  Rothschildowie są powszechnie uważani za tych, którzy realizowali aktywnie swoją politykę podczas pierwszej wojny światowej i wyczekiwali aż Brytyjczycy wykażą oznaki kłopotów. Obiecali Wielkiej Brytanii, że skłonią USA do przystąpienia do wojny w zamian za przejęcie przez syjonistów kontroli nad Palestyną. W ten sposób powstała Deklaracja Balfoura, która jest oficjalnym pismem Jamesa Balfoura, brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, do Barona Rothschilda.

  „Rząd Jego Królewskiej Mości z widokiem na rzecz ustanowienia w Palestynie narodowego domu dla narodu żydowskiego dołoży wszelkich starań, aby ułatwić osiągnięcie tego celu”.

  Podczas wywiadu telewizyjnego dla The Times of Israel wydało się, że Balfour był powiązany z Dorothy de Rothschild (kuzynka interlokutora). Rothschild opisuje Dorothy, która była nastolatką w tym czasie, jako „oddaną Izraelowi” i powiedział, że to, „co zrobiła, było niezwykłe”.

  Rothschild powiedział, że Dorothy skontaktowała syjonistycznego przywódcę Chaima Weizmanna z brytyjskim establishmentem. Dorothy „podpowiadała Weizmannowi, jak integrować się z Brytyjczykami i jak na nich wpływać, a ten uczył się bardzo szybko”. Uruchomienie procedur nastąpiło nadzwyczajnie sprawnie.

  „[Weizmann] dostał się do Balfoura i niewiarygodne – on przekonał Lorda Balfoura, premiera Lloyda George i większość ministrów, że idea narodowego domu dla Żydów powinna wejść w życie i to, co nieprawdopodobne, stało się faktem”.

  Wywiad został przeprowadzony przez Daniela Tauba, byłego ambasadora Izraela, w ramach projektu Balfour 100. Taub rozmawiał z Rothschildem w Waddeston Manor w hrabstwie Buckinghamshire. Posiadłość ta należy do Rothschildów od 1957 roku. Tam też przechowywana jest ww. deklaracja. Zdaniem ambasadora Tauba, dokument „zmienił bieg historii na Bliskim Wschodzie”. Rothschild powiedział też, że jego rodzina w tym czasie była podzielona, jeśli chodzi ideę Izraela.

  Listy Dorothy również są przechowywane w Waddeston. Opisano w nich późniejsze relacje z różnymi przywódcami syjonistycznmi zgodnie z duchem czasu. Rothschild powiedział, że deklaracja przeszła pięć projektów, zanim ostatecznie została wydana w dniu 02 listopada 1917 roku. Z kolei Alison Weir napisał w swojej książce pt. Against Our Better Judgment: The Hidden History of How the U.S, że deklaracja, zanim została wykorzystana do stworzenia Izraela, była opiniowana przez syjonistów w Stanach Zjednoczonych. Tajemniczym współautorem dokumenty był rzekomo nijaki Leopold Amery.

 57. Marucha said

  Re 33:
  Widzę, że nie za bardzo wychwycił Pan analogie, paralele i podobieństwa między postępowaniem Niemiec (na serio) usiłujących wyrwać Polsce Ziemie Zachodnie – a proponowanymi przeze mnie (na żarty) próbami odebrania Alaski Amerykanom przez Putina.
  No nic to…

  Pragnę tylko Panu zwrócić uwagę, że nigdzie nie „dołuję” Trumpa, obserwuję go tylko bacznie. Uwaga o Krymie była pierwszą i jak do tej pory jedyną o charakterze krytycznym.

 58. bubek said

  learzi-izrael

  Definicja LEARZI anagramy

  Kiedy zmienić litery LEARZI możliwe jest stworzenie 2025 słów, które zawierają te listy. Szukaliśmy anagramy Słowo stało się tylko z tych 6 liter, a także słów zawierających części learzi. Ta lista angielskich słów w słowniku mogą być odtwarzane w Scrabble. Wszystkie słowa pochodzą z definicjami.
  Anagramy Of LEARZI uporządkowane w słowa

  3 Letter Words Learzi Anagram
  4 Letter Words Learzi Anagram
  5 literowe słowa Learzi Anagram
  6 Letter Words Learzi Anagram
  6 Letter Words Learzi Definicja

  Lazier
  LEARZI niekodowany Sprawia, jakie słowa

  Znaleźliśmy 2024 mniejsze częściowe słowa litery wykonane z LEARZI uporządkowane litery. Powstałe słowa są mniejsze niż 6 liter. W niekodowany słowa są bardzo podobne do oryginalnej kombinacji liter.

  3 Letter Words Learzi Definicja

  Chorować Powietrze Ale Czy Ucho Era Gniew Gniew Gibon Polanka Lei lez Kłamstwo Rai Rei ria
  4 Letter Words Learzi Definicja

  Zdolny Abri Akr Topór Aero Orle gniazdo Ager aide dolega airn Airs Airt Przewiewny alae Skrzydłowy Alec Pod wiatr Alef Ales Alif Alit Alme Aloes Amie Amir Indygowiec Aper Powierzchnia Ares Aria Jałowy Osłonka Tyłek aryl Zaręczać Axel Pachwina Oś Kaucja Bela Goły Niedźwiedź Mary Żółć Birl Bize Blae Brae ser Brie Opieka Carl Stropować Cire Car Dołek Odważyć się Oszołomienie Sprawa Drogi Deil Garmażeria Cyferblat diel Straszny dirl Hrabia Zarabiać Uszy egal Rozmach Elhi Emir Eras Zło Eyra Zawieść Targi Opłata Farl faze Feal Strach fiar Fila Plik Ogień Pchła Flir Frae Friz Wichura Spojrzenie Koło zębate Dziewczyna glejowych Grad Włosy Krzepki Zając Paździerz Mgła Uzdrowić Słyszeć Heil Dziedzic Promienie Hila Zatrudnić Pomysł Bezczynny Ilea Dąb wiecznie zielony Ilia Ilka Ja czerwień Ires Ja czerwień Ires Wyspa Wyspa Izar Więzienie Izar Jarl Więzienie Jarl Kail Jarmuż Keir Kier Koronka Ładować Laik Laid Rozpostarty Leże Jezioro Kulawy Pas ruchu Smalec Lari Skowronek Lars Lase Późno Łat Umyć Leniuchować Leniwy Prowadzić Liść Nieszczelność Leal Pochylać się Skok Lear Leas Chytre spojrzenie Lehr Leis Leva Kłamca Wszy Lied Lief Zastaw kłamca kłamstwa Lieu Życie Lubić Lima Limonka Linia Lipa Lipe lir lire Liri Lite Relacja na żywo Wiedza Wabik Lwei Lira Poczta Mair Męski Klacz Margiel Labirynt Posiłek Merl Mila Błoto Gwóźdź nazi Blisko Olea Doustny Orle Wiadro Para Blady Obciąć Huk Gruszka Peri Pial Molo Stos Zarzut Plie prez Wyścig Wściekłość ragi Raia Nalot Szyna Deszcz Rais Grabie raki Rale Rami Rani Rzepak Rzadko spotykany Zrównać z ziemią Oceniać Bredzić Zburzyć Razz Czytać Real Ryza Zbierać Tylny Rolka Reif Wodza Reis Polegać Rhea Rial Rias Ryż Jazda Riel Rozpowszechniony Złościć Strumyczek Rym Dojrzały Wzrost Obrzęd Ritz Rozłupać roil Rola Reguła Żagiel Sprzedaż Sari Foka Przypalić Sera Sial Rozpłodnik Rozmiar Tael Ogon Opowieść Tali Tara Cyraneczka Łza Tela Poziom Dachówka Opona Tirl Car Mocznik Vail Vair Dolina Cielęcina Welon Vela Vera fiolka Vier Podły Virl Zawodzenie Wair Pręga po uderzeniu biczem Towar Dobrobyt Mieć na sobie Jaz Wabik Drut Yare Rok zarf Gorliwość Zein berku Zero Zeta zill zine Zoea zori
  5 literowe słowa Learzi Definicja

  Aalii Abele Przestrzegać abled Abler Ables Aboil Abris Acari Acerb Acred Włości Gryzący Sumator Zepsuć Adieu Adorować Adoze Adzed Adzes Aecia Egida Orle gniazdo Ogień Startowe Afrit Po Zagapiwszy się agers Agger Aggie Zwinny Aglee Bazia Agley Zgodzić się Agria Aided aider doradcy dolegało Skierowana aimer Aioli wietrzący airer Airns Airth Airts Przejście Aiver akela Alane Alarm Alary Alate Alcid Olcha Alecs Alefs Aleph Alarm glony Skostniały Algina Algor Alias Alibi Obcy Alifs Wyrównać Zarówno Aline ALIST Żywy Aliya Alkie Allee Aleja Almeh Almes Aloes Aloina Sam Ołtarz Zmieniać Zadziwiać Bursztyn Kłusować Amiir Amice Amid amies Amina emirów Amole Obszerny Ucho Anele Anioł Gniew Kąt Głupi Anils Anime Anyż Kostka Anole Antre Kowadło Apers Apery appel jabłko Apres Apter arame łukiem Ardeb Areae Areal obszary Areca Areic Arena Arene arepa Grań ARGAL Glinka biała Argle Argol Spierać się Arias Ariel arils Powstać Arles Uzbrojony Armer Armet aroid powstały Arpen Kant Arses Arsis Artal Artel Arval aryle Na bok Pytający Asper Aster W ruchu Ukośnie Atria Wycieczka Świder Dworski Aurae Słuchowy aureusami Aures Złotawy Auris Wykorzystać Avers Zapobiec Świadomy Osie Osiowy Axile katach Axite Kluczowy Osie Azide azydo azyny AZLON Azoic azole Azot azuki Lazur Babel Bajgiel bails Dziecko Baiza Ryps Piekarz belach Prasa bele Barbe barde Bared Barer Bares Barka Barowy Barre Barye Baser Bazylia Bazar Zarost niedźwiedzie Asekurować Belga Zadać kłam Beryl Kant Bezil Biali Biały Biblia Bider Bield Biers rowerzysta Biles Wybrzuszenie beczki Binal Biner Birle Birls Birse biter Bizes Nóż Krosta Winić Grzmieć Zblazowany Blate Płomień Posępny Mętny Beczeć Blite Ciężkie bombardowanie bluer Bolar Boral Klamra Braes Warkocz Gejtaw Mózg Hamulec Odważny Bravi Bijatyka Braza Brązować Chleb Przerwa Leszcz Wrzosiec Przekupić Panna młoda Krótki Brier Bries Skarp Solanka Burda Pal Kabel Kadra Cager Caird Kopiec CA Calix Oderwać się od lodowca Wielbłąd Caner Kapar Capiz Cared opiekun cares Wstawka korektorska Carex Carle Carls kolęda Carpi Carse Kwarta Rzeźbić Zaopatrywać caver Cavie Czepiać się jelita ślepego Cedr Ceiba Ceili Ceils Cella Celli Ceorl Cerci Ceria ceru Krzesło Chare Kleszcz Chiel Chile cydr Cygaro Rzęsy około Cires Citer klad Roszczenie Claro Clary Clave Clavi Czysty Jasny Klin Urzędnik clime Cline Cloze Rzepakowy Koral Coria Cozie Craal crake Dźwig Krepa Skrzynia Pragnąć Czołgać się Szał Zwariowany Skrzypienie Krem Creel płakał Woźny sądowy Szepty Przestępstwo Cripe Wątor Okrutny Kuria Curie Czars Codziennie Mleczarnia Dales ośmielił Darer Dares Daric dater Oszołomiony Dazes Deair promocji rozpatrywane Kochani Deary Wykluczać Naklejka Dedal Deils Opóźnienie delikatesów Delta Denar Denar Derat Deray Derma Derat Deray Derma Diabeł Diabeł Dewar tarcze Dziennik diazo Gracz uprawiający grę w kości Diker dimer Dynar Tania restauracja Diram direr Lament Dirls Nurek Dizen Spychacze DRail Drenaż Kaczor Udrapować Drave Cedzenie Strach Śnić Ponury Wysuszony Osuszacz Dries Wiercić sucho Napęd dulia dural Chętny Orzeł Eagre błotna Earls Wcześnie zarabia Ziemia Sztaluga Zjadacz Splendor Edile Niesamowity Eggar Edredon Elain Eland Elans Podniecać Starszy Elemi Elfów Opuszczać ELINT Elita Eloin Młody węgorz E-mail Embar emirów Zapisać Entia Równy Wymazać Erica soczewica Escar Eskar zło Wywyższać Wygnanie Dodatkowy Eyras Orle Gniazdo Eyrir Bajka facer Fader faery Brakuje Targi Wróżka faker Fakir Fałszywy Faqir Farsa farci wypadła Farer fares Farle Farls fazed Fazes Obawy Feaze fecal felid Fella Dziki Feria Ferly Fermi Płodowy Feuar Fiars Włókno Włókno Pole Ognisty Fifer Filar Wniesiony filer Akta Filet fille Finał drobniejsze Zwolniony firer pożary Piątka Utrwalacz Cep Talent Płatek Płomień Migotać Lancet pchły Szyderczy uśmiech flied Lotnik Muchy Flirs Flirt Flite Flora Ulotka Folia Wątły Rama Wybryk Frena Zakonnik Smażona smażalnicę frytki Żabot kędzierzawy Fritz Skwierczeć Froze Janowiec Fuzil Szczyt Gager Wesoło Galea Gales Gamer Gawron Garni Gater Gaza Młotek licytacyjny Gayer Gazar patrzył Gazer spojrzenia Gears Zimny Gerah Ghazi Kpiarz gimel Dziewczyny Dziewczęcej Dawca Lukrowany Polana Białko Blask Glary Glazura Lśniący Blask Zbierać Gleba glejowych Glias Poślizg Glime Glitz Gloze Gluer Narośl Goral Graal wdzięk Stopień Graal Ziarno Winogrono Ruszt Grób Wypasać Wspaniały Zgrzyt Smutek Grill Brud Narzekać Kleik Podstęp nomiernej Gyral Hafiz pochodzi Owłosienie Włochaty Haled Haler Hales Halid Przepoławiać haole hared Harem zające Harls człowiek nienawidzący kogoś coś Haver Hayer hazed Leszczyna Hazer Hazes leczy Słyszał słyszy Serce Heils spadkobiercy Helio Spirala Hemal Herls Herma Herc Hitler Hijra Turysta hilar Zatrudniony Hiree Najemca wynajmuje Horal Icier Icker Ideał pomysły idled Koło pasowe luźne idles Ihram Ileac jelita krętego Talerz niedrożność Biodrowy Iliada Ilial Iller Obraz Pobudzać Głupkowaty Inarm Obojętny Wywnioskować Infra Ingle Pisak Inkle Intarsja Wlot Wewnętrzny Pochować Obowiązywać Inwar Inwar Irade Zirytowany irked Irone Irade Zirytowany irked Irone Isled Isles Wysepka Isled Isles Wysepka korzeń ryżowy Ither Ixora Ixtle Izars korzeń ryżowy Jager Ither więzienia Ixora Ixtle Izars Japer Jarls Jager więzienia Japer Jarls Jerid Jiber Jerid Jiver Jiber Jiver Jural Jurel kafirem Kails Kales Kalif kauri Kebar Kefir Keirs Kelim Kevil Kibla Kiers Kiter Koraï kraal Krait Kryl Kyrie Laari Etykieta wargi sromowe Praca Labra sznurowane Lacer Koronki Lacey laded Obciążony Lader lades Chochla Laevo Lager lahar Laich Laics Laigh Dziedzic legowisk Laith Laicy zhemolizowanej Laker Jeziora lamed Lamer lames Lamia Lanai Lanca pasy Klapa Lapin Lapis Pomyłka Modrzew Lards Lardy Laree Lary Duży Largo Laris skowronki larky Larum Larwa Lased Laser Lases Lassi całe pokrewne Laten Później Lateks Tokarka lathi latke latte Laura Laved Laver Laves Lawed Laxer Laxes okre? Warstwa Leżeć w Lazar byczyliśmy Lazes Ługować Wskazówki Ołowiany Liść Liściasty Wycieki Nieszczelny Leans skaleczeniu skoki skaczącej Uczyć się LEAR Leary Wynajem Smycz Najmniej Pozostawiać leavy Leers Szczwany Prawny Leger legit Lehrs Lehua Leman Lemat Lemur Lenis Trędowaty Lepta Dźwignia Levin Levis Chwytak Lexis Lezzy Liana Liana Liang Liard Liars Oszczerstwo Liber Libra libri Lidar Lenny zastawy Liers Lieus Lieve Skazany na dożywocie Ligan Liger Podobało Porównać liker Lubi Liliowy Liman limas Limba wapnione Limen Limonki Żołnierz angielski Limpa Linac Prążkowany Bielizna Liniowiec Kwestia Liney Linga Liras Lirot Lisle Lity litów Litr Gibki Litr mieszkał Ożywiać Wątroba Zyje Livre płatowe Logia samotnik Looie Loper loral Loran Lores Loris Przegrany Louie Kochanek Niższy Zysk Luger Księżycowy zwabiony Lurer przynęty Lurex Ponury lutea Lweis Lyard Lyart liazy Lycea Lycra lyres Liryczny macer Macle Madre Maile Maill maile Mairs Kukurydza Producent Policzkowy mężczyźni jabłkowy Mamie Klon Mares Margaryna Maria margli Marglowaty Marse Maser Mater MaVie zrobionego zamęt Czasza labirynty Mbira Posiłki Mączny Medal Głoska bezdźwięczna Melic Zasługa Merle Merls Metal Miaul Micra Mikra Miler Miles Milia Mille Milpa mimer Minae Górnik pogrążone torfowiska Mirex Mirza Skąpiec Mitra Mitra Mikser mizen Moira Mora Molowy Morae Morał Smardz Fresk Mylar Masa perłowa Nadir znamion gwoździe Naira NAIRU Naiwny naledu Namer nares NARIC Naris Pępek naziści zbliża nerol Nertz ładniejszy Nidal Saletra Saletra Niwalny Nizam Noria Oared Oater Obeli Ocrea Ogler Olejowane Olejarka starsze Oldie oleinowy Olein Oliwa Oorie Opera orals Orate Oreada Wykusz Orles Łozina Ourie ouzel Pacer Padle Padre padri pager kubły pary Paise Palea Zbladły bledsza blednie Palet Palpi Płyta Papier Parae Pardi porównaniu pareo parer Pares Pareu Parge Paryż Parle Parol Analizować Parvie Ojciec Brukarz Pawer Płatnik Peals Perła Gruszki Peart Pedał Karny Pepla Perea Niebezpieczeństwo Peris Płatek Flakonik Pibal Pical Piers Pieta Sknera Pilaw Pilar Pilaw pilaw Pilea piętrzyły owocniki Hemoroidy Pipal Dudziarz Pixel Pizza Miejsce Plage Pled Równina Warkocz Samolot Płyta Plac Błagać Podniesione Zakładka Plena Kołtun warstwowe Obcęgi Fałdowanie plyer Polarny Poler Praz Paplanina Presa Cena Duma pried Prier Pries Prill Główny główny Nagroda Nagroda Prole Puler Przepiórka Quale Quare Libra Rabin Rabic Wściekły ścigałem Biegacz wyścigi promienie Radio Źródło szalał Ragee Rages Ragis Raias naloty Szyny deszcze Deszczowy Podnieść Raita Rajes przeczesał Rakee Grabie Grabie Rakis rzężenia Rajd Ralph Gałązkowy Ramee Ramen Ramet Rami Rance Ranee Zasięg Ranid Ranis Zgwałcony Raper gwałty Szew Szybki Rared rzadsze Rarów Rased Raser Rases Ratal Oceniono Ratel rater ceny Rathe Stosunek zachwycali Węzeł Kruk Raver zachwyca Grabież Rawer Rawin Rawly Raxed Raxes rayed zrównane Razee Razer Razes Brzytwa Dosięgnąć Reagować ponownie dodać odczytuje Gotowy Królestwo Real ryz zbiera Dozbrajać osadzeni reata Plądrować Zbrojenie Buntownik rebid Podsumować Recit Recta RECTI Redan Redia redid Redip czerwo Kołowrotki Refel Remont Refix Refly Królewski Regma regna Rehab Reifs Zreifikować Królować Reink Lejce Plądrować rejig Zrelaksować się Przekaźnik relet Relikt relit Zmieniać załogę remap Przekazać Remix Nerkowy Renig renina Reoil Odwdzięczyć się Odpychać Repin Odpowiadać reran Rerig Resat piły rozdzielczej Resay pozost Żywica Reşit zaznacz jakiś Retax Retia Retie Biesiada Rewan Rewax REWIN Nandu Rials Wesoły Riata Ribes Riced Ricer rices Jeździec przejazdy Grzbiet Riele Rifer Karabin rozwścieczyło Riles Riley Rille rills rimed Rimer Rimes Wypłukać Rioja riped Dojrzewać Riper Ripes Wzrosła Pion Rises obrzędy Ritzy Rywalizować rived Rozdarty Rzeka Rives Nit Rial Roble Roils Roily role Zakładać zawłokę Królewski Rubel Rubel Rugae Rugal rządził Linijka zasady Wiejski Szabla Sabir Sobole Szabla bezpieczniejsze Sager Saice żagle saker salep Obroty Salic Salmi Maść saner Sari sarge Sarin Saris wygaszacz Sawer mówca Skala Przestraszyć Uszczelki Sears Chwycić Selah Selva sepal Sepia Serac serai Seral serif Kulczyk Setal Sewar Łupek ilasty Dzielić Sheal Ścinanie Shiel Shier Hrabstwo Sials Przemknąć się ukradkiem Sieur Sigla Siker Silex Silva Simar spłodził Siree Syrena ogiery Sirra Sizal Instrument hinduski Siver Sizar wielkości Sizer Rozmiary Narciarz Skirl Zabity Ugasić Łupek Niewolnik Kawałek Ślizgać się Slier Szlam Slipe Slyer Smaze Rozmaz Uśmiech Ślimak Sidła Warczenie Słoneczny Solei Sorel Spail Spale Zapasowy Włócznia speil Speir Gadka Spier Czop Iglica Schodek Nieświeży Gapić się Kraść Stela Przełaz Prążek Sural Swail Swale przysiągł Przysięgać Wirować Taber Stół taeli Tails taker Talar Taler Opowieści Pogromca Stożek Tapir tarowana kąkol Tarcza Tarre tarsi Tater Tawer Tawie Taxer Tazze teals Łzy teary Telae Telia Telic Teloi tenia Tepal Terai Terga Terra Tesla Tetra tetri Ich Thirl Tiara Tical Pływowy Schody Tygrys Tilak Tylda Taflowy Dekarz Płytki Regulator czasowy Grzybica Zmęczony opony Tirls miano Tytuł Miano Toile tolar Ślad Handel Tragi Traik Ślad Pociąg Cecha Trave Włók Stąpać Leczyć triak Triada Próba Plemię Podciągać Wypróbowany Trier próbuje Trike Tryl Troisty triol Flaczki Oklepany Twier Rogal carów Wrzód Ulema Ulnae łokciowy Ultra Uraei Urare Urari Urase moczanowej Urbia Ureal moczniki karbamidową Owca stepowa Mocz Ursae macice utile tęczówki Vails Vairs Vakil Vales Kamerdyner Ważny Dzielność Valse Wartość Zawór Varia Varix warwa Veals Vealy welony Tylnojęzykowy Kupny Vexil fiolki Wikariusz Viers Viler Willa Vinal Altówka Żmija Wirusowy Vireo vires virga Virls Vitae Istotny Vizir Przyłbica voila Woal Volar Ptak brodzący Wafel Zakład płacz Wairs Odstąpić Waker Waled Waler Walia Walc Wared Wyroby woda Chwiać się Waxer Weald Weals ubiera Zmęczony Dziwne jazy Wieloryb koło Podczas gdy Wir szersze Władać Wiled Wiles Winze Wycieraczka Przewodowa Wirer przewody Wirra mądrzejszy Wiver Zasuszony Wizes Pomścić Wried Wrier Wries pisać Xenia Xeric Yager yaird Yarer Tęsknić za kimś czymś lata Yerba Wydajność Zair Zamia Zarfs Zaxes Zayin Zazen Zeals Zebra zeiny Zerks zera zetas Zibet Zilch Zills Zineb ziny ziram Złote Zoeae Zoeal Zoeas Zonae Strefowy Zoner Zoril Zoris Zowie
  Najnowsze niekodowany Scrabble List Wyszukiwania

 59. SAP said

  Bilety po 200 – 350 zł,–
  .http://www.atlasarena.pl/index.php?page=deep-purple-2

 60. NICK said

  Kuszące. (58).
  Ten zespół, akurat, wypowie się dobrze.

  [to nie jest ‚kora’ jackowska; ni cookies]

 61. konik said

  Międzynarodowy Żyd zamordował brata przywódcy Korei Północnej
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/02/15/miedzynarodowy-zyd-zamordowal-brata-przywodcy-korei-polnocnej/

 62. bubek said

  Marucha said

  2017-02-15 (środa) @ 19:55:55
  :Panie Bubek, na miłość boską… jeśli wpis został wrzucony do moderacji (o czym jest Pan poinformowany!) – to nie ma NAJMNIEJSZEGO SENSU wpisywać go ponownie i jeszcze raz.
  Niech Pana zobaczy: https://marucha.wordpress.com/cenzura/

  Przepraszam.

  Wisiało w moderacji myślałem że w całości nie przejdzie.
  Dziękuje za wyrozumiałość.

  Cierpliwość to moja słaba strona.

 63. ciekawa mapka ;kto Ją zaprogramował ?.
  Ja bym dodał jeszcze obwód Charkowa
  bo i tam jest większość rosyjska.
  A kiedy realizacja ?

 64. .https://cont.ws/uploads/pic/2017/2/cont44.jpg

 65. z sieci said

  Tym co nie pamiętają tamtych czasów .http://yelita.pl/artykuly/art/art-b
  http://yelita.pl/artykuly/art/bar

 66. snag said

  P. admin

  Krym glosowal nogami po ktorej stronie chca byc, Polakow nikt nie pyta dlatego uwazam ze porownal p. apples z oranges ,…

  Czepia się Pan spraw nieistotnych.
  Skoro można określić, że „aneksja Krymu” była nielegalna, to równie dobrze można powiedzieć, że polskie granice zachodnie są nielegalne, zakup Alaski był nielegalny, wybór Trumpa był nielegalny etc. etc.
  Admin

 67. NICK said

  Powtórka.
  Kropkowcy? Odpuście.
  To dla Pana SAPa.

  Niedługo przejdę do Natury.

  P.S. Kończymy podkarmianie ptactwa. Wiele ich podziwialiśmy. Najbardziej lubiłem dzięcioły średnie, sójki i kosy. Trzy pary kosów. Są wzajemnie bardzo towarzyskie.
  Pierwiośnie jest.
  Trzydzieści jeleni chodziło ostatnio; do wodopoju; a młode pięknie brykały… .

 68. SAP said

  Ja zabiłem jaskółkę i cierpię do dziś.

 69. Siekiera_Motyka said

  Generał Petelicki chciał Trybunału Stanu dla Tuska

  .https://www.youtube.com/watch?v=7TNvztunzJk

 70. konik said

  Nowości z KRLD – styczeń 2017
  http://www.prawica.net/6481

 71. konik said

  <Parchate media w neokoloni PL dziś bazgroliły że to że Kim brata ubił.

  Poziom zakłamania i wypisywaniu debilizmów blokowaniu/banowaniu prawdy o Korei już nie to że jest zatrważający/absurdalny ale zwyczajnie panicznie debilny …

  „Wolność słowa”
  Emil Truszkowski prowadzi stronę internetową pozdrozkrld.com, poświęconą Korei Północnej, głównie wycieczkom do Korei Północnej. Prowadzi też stosowny kanał na YouTube, a ściślej prowadził, gdyż właśnie mu go zlikwidowano.
  Dalej… http://www.prawica.net/6391

 72. NICK said

  Niepotrzebnie.
  Skoro żałość widać.
  A za żałością?
  Żal.

  Jaskółki?
  Przydybać!

  Oknówki.

 73. konik said

  Kaczynski rządzi – Art, B wraca na salony

  polecam przeczytać też komentarze Pana Wrzodaka pod tym
  http://wrzodakz.neon24.pl/post/137007,kaczynski-rzadzi-art-b-wraca-na-salony

 74. KOR said

  The attack on Dresden, which was overflowing with refugees, on February 13th 1945 caused around 250,000 dead.
  Konrad Adenauer

  http://www.azquotes.com/author/112-Konrad_Adenauer

  Czy coś dodać?

 75. revers said

  Zaharowa o rzadaniach Trumpa powrotu Krymu do Ukrainy ….
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201605042718548-Zacharowa-Ukraina-Krym-Rosja/

  A Minsk II wchodzi w nowa faze resetu po 20.02.2017 wojska ukrainskie maja wywiezc kolejny raz ciezki sprzet poza linie demarkacyjna, tylko do kiedy nie wiadomo, i czy dzialania dywersyjne, likwidacja przywodcow nie potoczy sie dalej.

 76. snag said

  W takim razie powiedz mi p. jak Trump mial odpowiedziec na zarzuty ze mieczak? Wrogie mu media probuja lapac za slowka czekajac az przejezyczy i palnie, probuja zrzucic na niego odpowiedzialnosc za szajs poprzednika to im odpowiedzial nie wdajac sie w polemike podkreslajac ze jesli juz to Obama byl mieczakiem a miedzy linijkami … czego do jasnej chcecie odemnie …. III Wojne?.

  Przelecialem polsko-jezyczne doniesienia na temat, amatorsko tlumaczone, niezbyt przyjazne i wiadomo dlaczego ,…

 77. snag said

  KOR @ 74 ,…

  Ja moge dodać, po pierwsze ze Adenauer nic takiego nie powiedzial a po drugie powielasz szais a w/g mnie to rzucasz gownem o sciane z nadzieja ze w koncu cos sie przylepi.

  Get a life ,…

  „In March 1945, the German government ordered its press to publish a falsified casualty figure of 200,000 for the Dresden raids, and death toll estimates as high as 500,000 have been given. The city authorities at the time estimated no more than 25,000 victims, a figure that subsequent investigations supported, including a 2010 study commissioned by the city council” ,…

 78. snag said

  Admin ,…

  Przyklad:

  Amatorszczyzna tlumaczen i czy celowe mącenia wody przez media z agenda … pick one! – W naglowku pisza ‚żąda’ a w nastepnej linijce ‚oczekuje’ zwrocilem uwage na ten cytat i od siebie dorzuce ze ‚spodziewa sie’ jest bardziej trafne ,…

  Trump żąda zwrotu Krymu Ukrainie

  Sean Spicer, rzecznik Białego Domu poinformował we wtorek: „Prezydent Donald Trump postawił sprawę jasno, że oczekuje od Rosji obniżenia poziomu przemocy we wschodniej Ukrainie oraz zwrotu Krymu”

  Anglo-jezyczne – Spicer defended Trump’s approach to Russia, telling reporters on February 14 that the president „has made it very clear that he expects the Russian government to de-escalate the violence in the Ukraine and return Crimea.”

 79. Marucha said

  Re 78:
  Wierność przekładu, jak wiemy, zależy nie tylko od kompetencji tłumacza, ale i od oczekiwań jego zleceniodawcy.
  Ale zostawmy to na boku.

  Faktem jest, iż Wielka Nadzieja Białych wyraził niedwuznacznie, iż jego zdaniem Krym należy do Ukrainy. No cóż, myślałem, że choć trochę orientuje się w historii.

  A już zupełnym idiotyzmem jest „oczekiwanie od Rosji obniżenia poziomu przemocy we wschodniej Ukrainie”. Co Rosja ma z tym wspólnego? Dlaczego nie oczekiwać tego od Portugalii albo jakichś Vanuatu?

  Czy on, kurwa, nie wie – czy udaje że nie wie – że na Ukrainie nie ma żadnych wojsk rosyjskich, że na Ukrainie toczy się wojna domowa, w którą Rosja nie jest zamieszana?. Kto, kurwa, jego zdaniem ostrzeliwuje domy i szkoły w Doniecku? Doniecczanie sami siebie? A może to Rosja ich ostrzeliwuje?

  Niech Trump, kurwa, najpierw zlikwiduje amerykańskie wsparcie dla Banderlandu!
  Niech wsadzi Hitlerię i parę innych osób zamieszanych w rozwalenie Ukrainy na krzesło podłączane do prądu.
  Niech przestanie podjudzać Ukrainę i oferować jej fałszywe nadzieje.

  To pierdoleni bandyci z USA rozwalili i rozkradli Ukrainę – WIĘC NIECH ONI TAM ZAPROWADZĄ PORZĄDEK!

  Są jakieś granice kurewstwa – nawet jeśli trzeba mediom i innym gnojom złożyć swego rodzaju ustny okup i podlizać się.

 80. snag said

  Nie Trump a Spicer a ten zawsze moze powiedziec ze sie przejezyczyl – P. admin z lokciami wszedzie i szybciej nigdzie sie p. nie dopchasz ale mozesz oberwac. Ciagle zapominasz p. ze Trump jest US prezydentem i te 100 dni ,…

  Znajdz se wasc jakies wygodne miejsce na plocie, calm down i obserwuj, zamiast psioczyc ,…

  Trump nie zdementował „przejęzyczenia”.
  Admin

 81. otto hak said

  Traduttori tradittori, panie Gajowy. Tumacze są zdrajcami.

 82. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/137025,co-sie-dzieje-na-ukrainie-16-02-2017

 83. Siggi said

  Po 17 minucie patrzeć jak kapral olał ministra MON „Miśka”.
  Święto 1 batalionu czołgów podhalańskich .

  ……..https://www.youtube.com/watch?v=jS-BLHDZ9io

 84. Siggi said

  https://kierunki.info.pl/2017/02/teresa-sutowicz-pomnik-wolynski-zbyt-doslowny-dla-prezydenta-jeleniej-gory/

 85. Miet said

  Panie Gajowy, jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie śpieszmy….:-))

  Nie oczekujmy, że politykę zagraniczną US, którą przez dziesięciolecia prowadziła za uzdę wiadoma jaka nacja, teraz Trump zmieni w jednej chwili za pomocą jednego dekretu.
  Jeżeli ją chociaż trochę przyhamuje, to już będzie coś. Wiadomo, że nie zmieni nic, jeżeli będzie martwy. Musi przetrwać i to będzie wymagało bardzo skomplikowanej taktyki w jego działaniu.

  Dzisiaj przez cały dzień na CNN jeden wielki jazgot anty-Trumpowy. Woolf, który zarządza CNNem, dwoi się i troi w kalumniach i oskarżeniach, że całą kampanią wyborczą Trumpa kierowali agenci Rosji i to spowodowało, że Trump wygrał.:-))

  Prezydent Trump spokojnie to wszystko olewa – zaprosił do Białego Domu Natanyahu z małżonką. Wizyta ponoć była całkiem przyjemna, więc mocno dziwi ten jazgot na CNN w tym samym czasie.
  Wyjaśnienie tego chyba jest takie, że AIPAC musiał się bardzo zdenerwować, że to nie Trump się pofatygował z pierwszą wizytą do Izraela, tak jak to już się stało niemal obowiązkiem każdego prezydenta Stanów.

  Jak już pisałem, Trump nie będzie miał łatwo – ja na razie trzymam kciuki za niego.

  No nic. Będzie, jak ma być. Czyli ch. d. i k.k.
  Admin

 86. Siggi said

  Na foto Wasyl Slipak operowy baryton .solista Opery Narodowej w Paryżu,zginął w 2016r.na Donbasie.
  W artykule podaje się straty Ukrainy z uwzględnieniem najwyższych stopniem.Sporo …
  ..https://news-front.info/2017/02/15/personifitsirovannye-dvuhsotye-aleksandr-sevidov/#.WKQwWSR4_DE.facebook

 87. Siggi said

  http://independenttrader.pl/najwazniejsze-wydarzenia-minionych-tygodni-luty-2017.html

 88. watazka said

  Wlasciwie gdy chodzi o to konkretne tlumaczenie – to sprawa dla mnie jest dyskusyjna.
  Ja nie Lubie ani Trumpa ani Clinton – ale ja w ogole nie traktuje politykow jak gwiazdorow.
  Natomiast dla mnie – i tak jak ja to rozumiem- to Trump odpowiada na tweeterze na zarzuty, ze sie kuma z Rosja i jest jest wobec Rosji zbyt lagodny.
  Trump odpowiada, ze , to nie on oddal Krym Rosji, czyli, ze Obama tez byl „lagodny”.
  Ja to widze w kontekscie awantury o gen. Flynna.

  Obojetnie co mysle o amerykanskich wyborach i zachowaniach, to prawda jest, ze to co wolno bylo Obamie i Clintonowej to jest absolutnie niedopuszczalne dla Trumpa.
  To przeciez Clintonowa „zalatwila”. ze Rosja ma teraz 20% udzialu w rudzie uranowej USA.
  Ja juz nie wspomne o takich rzeczach oczywistych jak Ukraina, ktora dala 2 mln dolarow na kampanie Clintonowej a Arabia Saudyjska 20 milionow dolarow.

  Chodzi o to, ze cokolwiek sie w USA nie dzieje – to wina Rosji i Putina.
  Bo USA na ten przyklad jest za glupie, zeby mieli wlasnych hakerow, NSA i wtracali sie do innych panstw.

 89. sali said

  Witam

  Coś we mnie pękło i nie wytrzymałem uważam że muszę zabrać tutaj głos. Niestety nie jestem wstanie znieść bzdur którymi karmią nas w mediach na temat wypadku z udziałem premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. Z racji że zawodowo zajmuję się od kilkunastu lat rozwojem systemów bezpieczeństwa samochodów osobowych, nie mogę się zgodzić z informacją podawaną w mediach, mówiącą o niemożliwości odczytania prędkości w limuzynach rządowych typu AUDI czy też BMW w momencie wypadków (tym bardziej takich w których aktywują się systemy bezpieczeństwa ( o dziwo takimi poruszają się nasi notable min. „pan minister – medycyna jest bezradna”). Niestety informacje podawane przez rzeczników są czystym kłamstwem lub próbą manipulacji rzeczywistością. Nie chce mi się wierzyć że ludzie którzy pracują dla elit rządzących są tego nieświadomi (no chyba że faktycznie są) . A teraz konkrety.

  Każdy system bezpieczeństwa w który jest wyposażany nowoczesny samochód posiada poduszki powietrzne, ubogie wersje tylko jedną, super wypasione bryki powyżej trzydziestu (wliczając w to napinacze pasów). Oprócz poduszek istnieją jeszcze dodatkowe elementy wspomagające jak np. napinacze pasów, maty wykrywające pasażerów ich wagę, pozycje foteli, wyłączniki aktywujące poduszki itd. Centralny moduł sterujący przetwarza cały czas sygnały pochodzące z czujników przeciążeniowych rozlokowanych w samym module sterującym jak i z czujników zewnętrznych umieszczonych np. w przedniej belce, słupkach czy komorach drzwi i w momencie przekroczenia wartości krytycznych, zarządza które poduszki należy odpalić. Oczywiście dodatkowo za pomocą magistrali danych popularny moduł od Airbagów komunikuje się z innymi komputerami w naszym samochodzie wymieniając się różnymi danymi. I tutaj dochodzimy do punktu w którym należy wspomnieć jakie to są między innymi dane:

  – Z modułu abs dostajemy prędkości poszczególnych kół, status ich działania informacje o ewentualnych błędach, procent nacisku pedału hamulca

  – Z modułu sterownika silnika , prędkość obrotową silnika, położenie przepustnicy/ewentualnie pedału gazu, prędkość pojazdu

  I teraz finał, każda z tych wartości trafi do modułu airbagu, i tam jest odpowiednio obrabiana w przypadku wystąpienia wypadku (w niektórych modelach, nie koniecznie musi nastąpić wypalenie poduszek), oznacza to że wartości zostają nieulotnie trwale zapisane w module. Dodatkowo moduł „zatrzaskuje” informacje które poduszki zostały wypalone, którzy użytkownicy mieli zapięte pasy, którzy nie, datę zdarzenia, z której strony nastąpiło uderzenie jako pierwsze, drugie a czasami trzecie…. tzw. Full crash record z danymi wypadku. Co do prędkości, statusu użycia hamulców itd. informacja najczęściej jest zbierana z kilku sekund przed wypadkiem, tak że dla ścisłości nie jest to moment samego zderzenia, w najlepszych przypadkach możemy mieć nawet ostatnie 15 sekund….
  Dane te są nieusuwalne !!!, nie ma możliwości ich usunięcia, w cywilizowanym świecie często są wykorzystywane prze firmy ubezpieczeniowe , do ustalenia przebiegu wypadku i stanu wiarygodnej oceny kierujących bądź pasażerów. Dla chcących poszukać coś więcej, proszę poszukać i poczytać o Event Data Recorder, lub Pre-Crash i Post-crash Data Retrieval. Są to rozwiązania używane w Stanach zjednoczonych od kilku lat, w Europie nie są jeszcze narzucone obligatoryjnie prze prawo, ale producenci je już stosują i implementują te rozwiązania. Dociekliwi mogą się zainteresować co dokładnie definiuje i opisuje norma SAE J1698.

  Samochody typu AUDI A8 czy BMW 100% posiadają te systemy dostępne, i w wyspecjalizowanych serwisach da się coś takiego odczytać konkretnie takimi urządzeniami.

  https://www.boschdiagnostics.com/cdr/
  http://www.crashdatagroup.com/

  W przypadku kiedy powyższe urządzenia nie zadziałają, śmiem też twierdzić że w „specyficznych przypadkach”, taki moduł jest w stanie odczytać producent danego sterownika, ponieważ ma on do tego pełne prawo i wiedzę jak to zrobić, a wiem z autopsji że takie rzeczy są praktykowane 😉
  Tak że myślącym proponuję wyciągnąć odpowiednie wnioski. Pozdrawiam

  P.S. No i serdecznie pozdrawiam wszystkich gajówkowiczów, od paru lat bardzo chętnie tu zaglądam …

 90. revers said

  re89, Tak napisz pan o OBD2, CAN magistrali i o programistach z BMW AUDI, Mercedesa nie rozrozniajacych globalnych zmiennych od lokalnych, do konca nie programujacych swiche warunkowe w programowych modulach a nie wyleci pan w kosmos w ich limuzynach na zakrecie lub inne wady produkcyjne wynikajace z bledu obrobki materialu w trakcie produkcji podzespolow i nie z mikrometryczna technika wysokiej kwalifikacji podzespolow samochodow.

  US Navy porter pod szturmownikami SU34 na Morzu Czarnym, a tyle mowi sie o pokojach na bliskim i dalekim wschodzie
  http://rusvesna.su/news/1487098995

 91. NICK said

  No to macie. C.d. trampek:

  http://wpolityce.pl/swiat/327716-trump-nie-pozwala-zbic-sie-z-tropu-krym-zostal-zajety-przez-rosje-za-administracji-obama-czy-obama-byl-zbyt-lagodny-wobec-rosji

 92. revers said

  re87

  ten chinski CIPS jest dobry na bool doopy Rotszildow, p Sigii. mandarynow nie tak latwo przykryc mycka , oglupic lichwa, i zajac miejsce posrednika w handlu.

  https://sputniknews.com/business/201603091036035210-vtb-bank-payment/

 93. Kwal said

  Jakaś dziwna cisza panuje u pana Panie Kuźmiuk w sprawie głosowania wczoraj w Eurokołchozie za CEFTA. Chłopski filozof Pan Kuźmiuk razem z innymi „Wielkimi Patriotami Polskimi” z PIS-u podniósł rękę…Za ! Może napisał by jakiś artykuł na ten temat i wymienił resztę tych kanalii.

 94. NICK said

  Plus komentarze:
  http://wpolityce.pl/polityka/327782-coraz-wiecej-watpliwosci-ws-smierci-rafala-wojcikowskiego-w-eksperymencie-procesowym-wezma-udzial-prokuratorzy-policjanci-i-biegly-z-zakresu-ruchu-drogowego

 95. NyndrO said

  Czy Pani Isiana cały czas na mnie wkurzona? Przepraszam. Psycha mi siadła.

 96. rafal z said

  Then again there is Israel’s role in Poland, a nation now run by a neo-Nazi junta that surprisingly has turned to Israel for arms to threaten Russia. From WanderingRaven’s Blog:

  Israel and Poland have a long standing arms trading association. Not only are there direct arms sales by Israel to Poland, but Israeli companies have invested in building arms manufacturing facilities in Poland.

  Israeli arms manufacturer Rafael Advanced Defense Systems has agreed to invest $423 million in Poland to build amaments in Poland, specifically the Spike anti tank missile. Poland would also like to purchase Israeli drone technology and have the drones built in Poland.

  Aeronautics, a Yavnah based Israeli company, is supplying the Polish army with drones.

  Poland is purchasing border security technology from companies including Israel’s Elbit Security systems, for 2.3 million Euros.

  Haaretz reports that Poland’s GROM special operations forces cooperates with several Israeli secret police and anti terrorist units. Polish airmen might also train in Israel for flying older F-16 fighters purchased from the US. Regarding close security and military ties between Israel and Poland, former Polish ambassador to Israel is said to have stated: “We don’t talk in public about those things. We just do them.”

  There is no greater threat against Russia than Poland, the real Russia-hating aggressor of NATO.

  źródło: http://www.veteranstoday.com/2017/02/15/exclusive-trump-netanyahu-used-flynn-to-catfish-putin/

 97. revers said

  re93 p. le Pen grzmi o CETA

  .https://www.youtube.com/watch?v=Nu1uqrbfkBk&feature=share

  a Lidl Albrecha wyladowal juz w stanch, takze ponadnarodowe koorporacje nie straca na CETACH, za to za chinski CIPS przeciwko Rotschilda SHIFT odstrzelono w Malezji Boeninga w locie MH370 z chinczykami z paroma patentami na pokladzie samolotu oraz otruto ostatnio w Malezji brata Kima z Korei Pln.

 98. NICK said

  Revers. (97).
  Trampek też pogrzmiewał… .

 99. Duce said

  Czy ktoś z Państwa wie co się dzieje z panem JO? Brakuje mi jego komentarzy (choć nie ze wszystkimi się zgadzałem), a nie śledzę regularnie wszystkich wpisów na Gajówce.

 100. revers said

  ad 93,97,98

  no jak juz JKM zachwala CETA to juz musi byc cymes
  .https://www.youtube.com/watch?v=noNUbuTgRcQ

  ze tez p.JKM nie umie myslec strukturalnie i systemowo i juz siedzi na swieczniku unijnym z opcja abolutyzmu unijnego i globalnego wylacznie.

 101. AniaK said

  Pobudka buras!

 102. Duce said

  Re: Revers

  > no jak juz JKM zachwala CETA to juz musi byc cymes

  Dziękuję za linka, zaraz puszczę go wśród znajomych oślepionych „wszechwiedzą” pana Korwina.
  Ten dźentelmen od lat powtarza, a za nim jego apologeci w rodzaju pana Michalkiewicza, fałszywą tezę o wolnym rynku. Krew mnie zalewa gdy słyszę o „swobodnym przepływie dóbr i usług”. Nie wiem czy pan Korwin jest naiwny czy jest członkiem loży, która mu zleciła takie zadanie bałamucenia maluczkich, ale z rozmów z ludźmi na różnych spotkaniach zauważyłem, że coraz więcej osób widzi, że Korwin jest niewiarygodny, co bardzo mnie cieszy.

 103. Peryskop said

  http://warszawskagazeta.pl/felietony/justyna-socha/item/4570-minister-radziwill-ignoruje-gwalcenie-praw-czlowieka-stop-nop-wraz-z-rodzicami-idzie-do-sadu

  Minister Radziwiłł ignoruje gwałcenie praw człowieka. STOP NOP wraz z rodzicami idzie do sądu

  11 Lut 2017
  Napisał Justyna Socha

  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP wezwało pod koniec grudnia Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła do natychmiastowego usunięcia naruszeń prawa. Wezwanie dotyczy powszechnego łamania prawa krajowego i międzynarodowego, praw człowieka i praw pacjenta w zakresie systemu szczepień, wobec dzieci oraz ich opiekunów prawnych, w podległych i nadzorowanych przez Ministra Zdrowia placówkach medycznych, której jest inicjowane, wspierane i następnie ignorowane przez urzędników i funkcjonariuszy publicznych.

  Podsekretarz Stanu Jarosław Pinkas odpowiedział z upoważnienia ministra Konstantego Radziwiłła, że działania te są zgodne z ustawą o zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych oraz że minister nie odpowiada za sposób działania podmiotów leczniczych. Oznacza to, że nie zamierza podjąć jakichkolwiek kroków. STOP NOP nie ma wyboru. Wraz z poszkodowanymi rodzinami wszczyna działania prawne przeciw ministrowi zdrowia.

  Wymienione w wezwaniu naruszenia prawa przez urzędników i funkcjonariuszy publicznych oraz władze samorządu lekarskiego poprzez działanie lub zaniechanie działania to:

  – fałszywe i niejednokrotnie publiczne informowanie lekarzy o stanie prawnym i o stanie wiedzy medycznej w sprawie znanych powikłań poszczepiennych;

  – publiczne groźby wobec lekarzy realizujących prawa człowieka i pacjenta w zakresie szczepień, wypowiadane przez niektórych ekspertów i funkcjonariuszy publicznych współpracujących z Ministrem Zdrowia i organami podległymi ministrowi w ramach ciał doradczych;

  – napiętnowanie i represjonowanie przez władze samorządu lekarskiego oraz przedstawicieli Inspekcji Sanitarnej, w tym GIS, lekarzy realizujących podstawowe prawa człowieka i pacjenta do pełnej informacji o ryzyku procedury medycznej w postaci szczepień i dopełniających obowiązku rejestrowania niepożądanych zdarzeń poszczepiennych (NOP);

  Każdego miesiąca do naszego Stowarzyszenia zgłaszają się dziesiątki osób poszkodowanych z terenu całego kraju – osoby, wobec których w placówkach zdrowia stosowane są praktyki kwalifikowane jako czyny karalne, tj.:

  – wykonanie lub usiłowanie wykonania zabiegu zaszczepienia dziecka bez uzyskania poinformowanej zgody przedstawiciela ustawowego, wbrew złożonej przez przedstawicieli ustawowych dziecka ustnie lub na piśmie odmowie wykonania szczepienia szpitalnego po porodzie, lub pod nieobecność przedstawiciela ustawowego, niejednokrotnie bez poinformowania w ogóle o wykonaniu tego zabiegu;

  – usiłowanie popełnienia przestępstwa pozbawienia wolności wobec matki i dziecka po porodzie, tj. groźby zatrzymania na terenie szpitala wbrew woli w celu zmuszenia do podania informacji o wyborze przychodni rejonowej do zapisu dziecka;

  – groźby karalne wobec przedstawicieli ustawowych w celu przymuszenia do wyrażenia zgody na szczepienie dziecka – np. odmowa wydania kolejnej recepty na mleko zastępcze dla dziecka alergicznego, wykonania przysługującego dziecku świadczenia medycznego, wydania skierowania do specjalisty, inny karalny szantaż i przemoc psychiczna, mająca na celu zmuszenie do określonego działania;

  – groźby karalne wobec przedstawicieli ustawowych w celu przymuszenia do podpisania bezprawnego oświadczenia o „świadomej odmowie szczepień”, rozpowszechnionego przez NIZP-PZH i GIS, np. odmowa wykonania przysługującego dziecku świadczenia medycznego, inny karalny szantaż i przemoc psychiczna, mająca na celu zmuszenie do określonego działania;

  – nękanie telefoniczne, pisemne i w trakcie konsultacji lekarskich, i wizyt pielęgnacyjnych oraz w postaci narzucających się nieuprawnionych wizyt personelu medycznego niższego szczebla w miejscu zamieszkania dziecka, w celu przymuszenia do podpisania w/w bezprawnego oświadczenia lub przymuszenia do szczepień, drogą karalnego szantażu i przemocy psychicznej, mającej na celu zmuszenie do określonego działania;

  – bezprawne nasyłanie na rodzinę pracowników opieki społecznej lub policji oraz straszenie odebraniem dziecka z powodu szczepień;

  – łamanie prawa w zakresie ochrony danych osobowych i medycznych dotyczących szczepień, w tym przestępcze informowanie osób postronnych o szczepieniach cudzego dziecka, czy pokrzykiwanie przy innych pacjentach na rodziców, podejmujących indywidualne decyzje w sprawie szczepień dziecka z jednoczesnym ujawnianiem informacji medycznej o stanie zaszczepienia dziecka;

  – masowe niewywiązywanie się lekarzy z prawnego obowiązku rejestrowania niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP), w tym niejednokrotnie świadome fałszowanie historii choroby dziecka i nieprawidłowe kwalifikowanie wykonanych procedur medycznych, aby uniemożliwić dochodzenie dowodowe w przyszłości, czego skutkiem jest bezpośrednio zagrażające życiu i zdrowiu osób szczepionych powszechne fałszowanie oficjalnej statystyki niepożądanych odczynów poszczepiennych, będącej w Polsce jedyną podstawą oceny bezpieczeństwa szczepień;

  – systemowe utrudnianie i niejednokrotnie uniemożliwianie rejestrowania NOP przez urzędników oddziałów Inspekcji Sanitarnej, a w szczególności zdarzeń poważnych i ciężkich, oraz „niespodziewanych” w rozumieniu przepisów prawa, które każde indywidualnie są podstawą do cofnięcia pozwolenia na obrót preparatem na terenie Polski na podstawie art. 33 Prawo farmaceutyczne;

  – odmawianie przez lekarzy zarejestrowania NOP, nawet jeśli świadomy wystąpienia NOP rodzic o to aktywnie zbiega;

  – uchylanie się urzędników oddziałów Inspekcji Sanitarnej oraz GIS jako bezpośrednio odpowiedzialnych za prowadzenie nadzoru epidemiologicznego nad NOP, od egzekwowania wobec lekarzy wykonania prawem nałożonego obowiązku zarejestrowania NOP – nawet w przypadku jeśli rodzic na piśmie zawiadamia urząd o popełnionym przez lekarza naruszeniu prawa;

  – łamanie przepisów krajowych i międzynarodowych o ochronie danych osobowych, poprzez bezprawne przekazywanie przez przychodnie danych identyfikacyjnych i medycznych osób „uchylających się od szczepień” i ich przedstawicieli ustawowych, na podstawie naruszających prawo uregulowań zawartych w akcie innym niż ustawa, ponadto niesprecyzowanym, co do zakresu danych.

  I inne…

  Jako kolejne naruszające obowiązujące prawo procedery stowarzyszenie wymieniło w wezwaniu:

  – wypowiedzi medialne uznanych ekspertów oraz funkcjonariuszy najwyższego szczebla, podżegające społeczeństwo do agresji, nienawiści i dyskryminacji wobec ofiar szczepień i systemu szczepień, okrzykniętych przez tychże ekspertów i funkcjonariuszy „ruchem antyszczepionkowym”, oraz podżegające lekarzy do łamania prawa wobec pacjentów (np. wypowiedzi publicznie, iż lekarze zgodnie ze spoczywającym na nich prawnym obowiązkiem informujący pacjentów o dobrze znanych od lat ryzykach szczepień, powinni tracić prawo wykonywania zawodu, czy wypowiedzi informujące, iż lekarze powinni przekazywać pacjentowi tylko „właściwie” informacje na temat szczepień, tj. wyłącznie takie, które do nich zachęcają);

  – inicjowanie kampanii mającej na celu odebranie dzieciom niezaszczepionym prawa dziecka do bezpłatnej nauki w ramach gwarantowanego państwowego systemu oświaty;

  – wszczynane wobec lekarzy dopełniających obowiązku informacyjnego wobec pacjenta, postępowań dyscyplinarnych z zarzutem „straszenia szczepieniami” – postępowanie rzeczników odpowiedzialności zawodowej jest w tym przypadku inspirowane bezpośrednio zaleceniami tychże ekspertów medialnych i funkcjonariuszy publicznych pełniących urzędy;

  – rażące niedopełnienie obowiązków przez Ministra Zdrowia w postaci świadomego uchylania się od ustawą nałożonego obowiązku zapewnienia skutecznego nadzoru epidemiologicznego nad NOP;

  – rażące niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy NIZP-PZH, którzy od lat uchylają się od przeprowadzenia analiz, sporządzenia raportów i podjęcia działań informacyjnych w sprawie statystyk hospitalizacji dzieci z populacji najintensywniej szczepionej, wykazujących nagłą dramatyczną zapaść zdrowotną w tej populacji.

  To dowody na rażące naruszenie prawa oraz prześladowanie w celu pozbawienia praw podstawowych. Stowarzyszenie STOP NOP kieruje przeciw ministrowi zdrowia sprawę do sądu i prosi o kontakt osoby gotowe poświadczyć o łamaniu prawa przez lekarzy i funkcjonariuszy publicznych.

  Justyna Socha
  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”

 104. revers said

  re102

  p. JKM sciema ze polski rolnik sprzeda plod rolny w Kanadzie tylko nie powie ze przed tm kanadole wyrzna polskich rolnikow z rynku rolnego, w tym z gmo za ktorym jest JKM, kielbase sprzeda mala fimewka w Kanadzie chyba z masarni w Bangladeszu, moze cos skapnie jaka zlotowka z koorporacyjnego stolu.

 105. Yah said

  ad 102

  „Ten dźentelmen od lat powtarza, (…), fałszywą tezę o wolnym rynku.”

  I czyni tak od 1988 roku kiedy zaczął pisać te bajki na łamach Polityki i Przeglądu Tygodniowego.

 106. z sieci said

  ad.79https://www.youtube.com/watch?v=ZFunccG_C7E

 107. Lily said

  Re102; Duce
  To sie nazywa solidarnosc plemienna.
  Zra sie pomiedzy soba,o wladze nad nami.
  A,niejaki „Janusz Korwin Mikke”,od zawsze
  byl dla mnie niewiarygodny. Gadane to Oni
  maja w genach.Obrzydliwy osobnik dla mnie.

 108. revers said

  re106

  wystarczy ze pod flaga unijna moze bzdecic te kawal o wolnym rynku i rynku pracy, konkurenta przeciw uni Nigla farage juz nie ma po Brexicie, za to w Brytoli wyrzucaja juz masowo z pracy i zatrudniaja spowrotem hinduw, pakistanczyko a nawet swoich muyznow nigeryjczykow, beda tansi od polakow, innych bialych murzynow z europy wschodniej bez unijnych dotacji.

  za to rozne konfederacje polskich pracodawcow cos za szybko wzieli sie za migracje 5 mln. ukraincow, nie liczac ze czesc polakow po zjezdzie z Angli bedzie musiala poszukac cos w RP, to samo dzieje sie w Niemczech gdzie pelno muzulmanek spotaksz w sklepach na kasie juz z polski biali murzyni sa BE, nie potrzebni no morze jeszce do tylkow podcierania i najstarszym zawodzie swiata, za czym mowia polskojezyczne media, 60% Polin chce pracowac za granica.

  Widac murzyni z ukrainy sa bielsi od polskich, czyli tansi i mniej wymgajacy od pracodawcow.

 109. maasteer said

  https://www.google.pl/maps/contrib/116846023018206644922/photos/@52.755095,23.177767,3a,75y/data=!3m7!1e2!3m5!1s-FR4RV-cQoHE%2FWKAuOSOxdQI%2FAAAAAAAAAb8%2FrkQSXhn7VqsemaAN7AANQejxSHhe-rgewCLIB!2e4!6s%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2F-FR4RV-cQoHE%2FWKAuOSOxdQI%2FAAAAAAAAAb8%2FrkQSXhn7VqsemaAN7AANQejxSHhe-rgewCLIB%2Fw203-h100-p-k-no%2F!7i3264!8i2448!4m3!8m2!3m1!1e1!6m1!1e1?hl=pl

  Podlasie

 110. pawel said

  JKM – co mu trzeba oddać:

  Posłowie, obywatele i Korwin-​Mikke za lumpeksami
  Wszystkie kluby i koła parlamentarne poparły w środę w pierwszym czytaniu obywatelski projekt zmian w ustawach, pozwalający na dalsze sprowadzanie do Polski używanej odzieży. Obywatelski projekt ustawy przedstawiał szef UPR Janusz Korwin-Mikke.
  Projekt trafi do komisji, które już zajmują się podobnej treści projektem poselskim, złożonym przez Prawo i Sprawiedliwość.

  Obywatelski projekt przewiduje takie zmiany w ustawach o ochronie środowiska i odpadach, które pozwolą na sprowadzanie po 30 czerwca do Polski używanej odzieży. Według obecnie obowiązujących przepisów, 30 czerwca wygasną wszystkie wydane pozwolenia na sprowadzanie „odpadów” odzieżowych.

  Posłowie przekonywali, że zakaz sprowadzania tych odpadów do Polski spowoduje likwidacje wielu firm trudniących się segregowaniem używanej odzieży oraz sklepów z taką odzieżą, popularnie nazywanych lumpeksami.

  Posłowie zwracali uwagę na potrzebę pilnych prac w komisjach gospodarki i ochrony środowiska nad tym projektem. Przepisy muszą zacząć obowiązywać przed 30 czerwca, w innym przypadku zmiany staną się bezzasadne.

  Korwin-Mikke nie jest posłem. Przemawiał w Sejmie jako pełnomocnik komitetu wnoszącego ustawę.(ck)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Poslowie-obywatele-i-Korwin-Mikke-za-lumpeksami,wid,272025,wiadomosc.html?ticaid=118a2f

 111. pawel said

  Nie każdy pamięta, to artykuł z 22.06.2002. Ciekawe czemu jeszcze wisi na wp.pl

 112. zero said

  Alaska jak Alaska; ale zagrabione siła przez US terytorium Meksyku to Peńa Nieto powinien wytknąć Trumpowi. Ja bym powiedział tak: ok. zapłacimy za budowę muru ale na dawnej oryginalnej granicy USA-MX.

 113. NICK said

  JURGIEL(T) mówi:

  http://wpolityce.pl/gospodarka/327847-ceta-nie-zagrozi-polskiemu-rolnictwu-jurgiel-nasi-rolnicy-na-pewno-beda-konkurencyjni-dla-kanadyjskich
  Plus komentarze.

  chCETA?
  Mata; MATA.

  wYBORY; głosowania… .

 114. NICK said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jurgielt

 115. snag said

  Admin @ 80 ,…

  Pan uparcie zapomina kto Trumpa wybrał i czyj interes reprezentuje. Polityka to sztuka robienia deals i kompromisów. Trump ma dość wrogów tylko dlatego co zrobił prywatnie jako obywatel i co chce zrobić jako polityk. Polityka, to powolny proces małych kroków i dreptania do celu, przynajmniej w Stanach. Trump balansuje i jak narazie nieźle. Nam potrzebny jest reformator, ŻYWY reformator który zmieni kurs i skończy z dzisiejszym dziadostwem, a nie samobójca.

  Naszym priorytetem jest powrót stanowisk pracy, reforma w kraju, zagranicznej polityki i deficyt w budżecie – Jak narazie biznesy wracają, nasi ‚sojusznicy’ zaczną płacić za parasol który do tej pory zapewniał im bezpieczeństwo który mieli praktycznie na krzywy ryj. Dla nas to kilkaset miliardów mniej w deficycie nie wspominając o innych problemach … Rosja poczeka ,…

  Dobrze będzie jeśli się dogadamy, niestety niecierpliwość i ujadanie nie tylko nie pomagają ale są na rękę tym którym nie jest po drodze do celu do ktorego Trump zmierza, bronią dotychczasowego status quo i własnej doopy.

  ——
  Nie ma potrzeby dyskutować o takich celach Trumpa, jak powrót stanowisk pracy do kraju, deficyt budżetowy etc.
  Mnie interesuje co innego:
  1. Jakich „sojuszników” ma USA?
  2. Komu USA zapewnia bezpieczeństwo i przed kim/czym?
  Admin

 116. snag said

  Nastepny idiot ,…

  Wedlug Francuzow Le Pen jest nadzieją na zmianę dotychczasowej polityki establishmentu – Czyja wina? Oczywiscie Putina, bo Ruscy wtykaja nosa (sic) we francuskie wybory.

  « Ne laissons pas la Russie déstabiliser la présidentielle en France ! »
  —————————————————————————————————————————–
  http://www.lemonde.fr/election-presidentielle-2017/article/2017/02/14/ne-laissons-pas-la-russie-destabiliser-la-presidentielle-en-france_5079213_4854003.html

 117. Siggi said

  Z konusami tak czasem bywa…
  Jak się wśpiewamy w „Z ziemi wolskiej do wolskiej”,to o nim tam mowa też jest.Treść hymnu jest banalna i żeby właściwie rozumieć ,to wskazane jest znać bdb historię.Może by coś nowszego wymyśleć,bardziej porywającego,z Bolkiem,styropianem,magdalenkową nutą.Tło muzyczne pięknę,treść … wolska.

  Ten konus wytracił sporo żołnierza polskiego,szacuje się na conajmniej 100tyś.ludzi.Naiwność drogo nas kosztuje.Nadal…

  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/02/15/ten-krwawy-tyran-doprowadzil-do-smierci-milionow-ludzi-nadal-uwaza-sie-go-za-bohatera/

 118. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/bezpieczenstwo/6397-skala-odejsc-z-armii-zaskakuje-nie-chca-byc-w-wojsku-macierewicza

 119. revers said

  Podobno w 4 kwartale PKB skoczylo o 2,7%, tylko nikt nie liczy inflacji, o 6,6 mld zlp zbiednieli polacy, kto kogo goni w pietke?
  http://businessinsider.com.pl/finanse/inflacja-polacy-moga-stracic-66-mld-zl-oszczednosci/dd7xnvk

 120. revers said

  re113

  sama nazwa, nazwisko mowi za siebie Jurgielt ten z Bayeru na pewno dostanie jak nie wysoka dotacje, to zwolnienie podatkowe, odpowiedni odpis podatkow, ten bauer z opolskiego juz nie, gdzie indziej zaksiegowany.

 121. Siggi said

  Doskonale pamiętam,że w naszej Polsce Ludowej masoneria zagniezdziła sie w Kółkach Rolniczych już w poczatkach l.60-tych.
  Ja,wolałem się trzymać PTZ(Polskie Towarzystwo Zootechniczniczne),które wydawało bdb merytoryczny tyg.Przegląd Hodowlany.W periodyku było o wszystkim,także jak trzebi się wieprzki,byczki.W porywie tego,to i masona mogli by my wykastrować na stojąco.

  http://www.fronda.pl/a/bylem-masonem-brutalnie-szczery-wywiad,87488.html

 122. Siggi said

  117/Revers said
  ————-
  Panie,z tym PKB( w Rosji-WWP),to sztuczka dla naiwnych.
  Co ci tam wzrosło,podskoczyło?Oni to liczą sprzedażą towarów i usług.
  Jak np.podniosą cenę na paliwa,mąkę,kartofle i bilety na PKP na 35%,to o tyle wzrośnie Produkt Krajowy Brutto i jest …wzrost dobrobytu.Nie?
  Potem Naród gada:…skoro jest tak dobrze,to dlaczego jest tak żle?
  Innym przykładem czarów jest poziom zadłużenia w stosunku do dochodu narodowego,że nie może przekroczyć jak,np.w RP 60%.Ale w Niemcach dawno przekroczyło 100%,podobnie w Japonii,Włoszech a w USA znieśli ten próg,bo po co ma przeszkadzać w …rozwoju.
  Miarą rozwoju ,dobrobytu jest to co mamy w kieszeni zapracowane,czy naszabrowane.

 123. Siggi said

  Z czego wynika ta chcica u Anieli M.?
  Jeszcze niedawno w Niemcach tak „troszczono” się o czystość rasową.Lata 60-te zaczyna się napływ głównie z Jugosławii i Turcji.Pod koniec l.70-tych szacowano liczbę Turków na 3mln,a Jugosłowaian na 2mln.Na ile to „ratowało”demografię?
  W NRD Armia Radziecka dwoiła się,troiła,żeby ratowac I częściowo to się udało,zahamowano spadek.
  Niemiaszki opacznie pojmują sprawy seksu,który nie musi służyć rozmnażaniu.Ich model to…gruppensex sąsiedzki.
  Dzieci ,to za duży kłopot.

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/6396-angela-merkel-chce-sprowadzic-jeszcze-co-najmniej-12-mln-islamistow

 124. snag said

  Zero @ 112 ,…

  Trump spytal by ciebie, pajacu jak Meksyk powstal i na czyjej ziemi – Spytaj potomkow mieszkancow ‚podbitych’ terytoriow czy chcieli by wrocic dzis do Meksyku ,…

  To nie jest żaden argument, choć Pan nieustannie powołuje się na niego w różnych wariantach.
  Na dobrą sprawę Amerykanie ukradli lub podbili większość kraju, jaki okupują.
  Oh, excusez moi… przecież Manhattan Island została kupiona. Za całe ówczesne 24 dolary, wypłacone w koralikach i innych drobiazgach.
  Natomiast Meksyk na pewno nie powstał na trupach Indian.

 125. Piskorz said

  re 120 „Oni to liczą sprzedażą towarów i usług.” CO TO ZNACZY ON TO ..bo tak się to liczy!!

 126. revers said

  117/Revers said
  ————-
  Panie,z tym PKB( w

  Panie Siggi ale to w Polsce skoczylo PKB o 2.7%, a inflacja z poczatkiem nowego roku 1.8%, jak latwo obliczyc kula sie realne pkb pl okolo 0.9%, a moze mnniej jak podaja dane statystyczne z poslizgiem minimum 1 miesiaca jak w calej uni ok 0.4%.

  Pisz pan co tam u p. Antka M., byl w siedzibe NATO w Brukseli i jest nasz Antek M. grozniejszy od Bibiego.

  Postawil nasz Antek M. Natowszczykow na bacznosc i zalatwil odbicie z Moskwy wraku TU154, a nawet lepsze badania laboratoryjne jak w serii X kriminalistyki z kaliforni, ze 100 lat do tylu przeswietla Tupolewa z pod Smolenska, a moze wiecej jak sto lat bo prochy strzelnicze znajdzie sie z innych bitew na ziemi smolenskiej z 1000 lat do tylu kalendarza..

 127. snag said

  Porownania ,…

  Teoretycznie takich wszechswiatow (multiverses) jak nasz moze byc niezliczona ilosc w innych wymiarach niewidocznych dla nas ,…

 128. Jonasz said

  „To już nie błąd polityczny, nie warcholstwo, nie zdrada zwyczajna, to już nikczemność bez granic, wynaturzenie, wyparcie się najszlachetniejszych uczuć, jakie Stwórca w serce ludzi włożył”. Tak pisał Bernard Kalicki, dziewiętnastowieczny historyk, o tym zjawisku dotykającym części Polaków, które nazywano scudzoziemczeniem duszy lub zobczeniem.

  „Na ogólnej szali narodu – pisał również – zobczenie jest grzechem, który tę szalę najniebezpieczniej przeważa. Tak przynajmniej sądzi instynkt narodu, który zobczałych głębszą spotyka niechęcią, niż bardziej szkodliwych wichrzycieli”. Magdalena Micińska w swojej książce „Zdrada – córka nocy. Pojęcie zdrady narodowej w świadomości Polaków w latach 1861-1914″ określa to zjawisko zobczenia w sposób następujący: „brak poczucia łączności z własnym narodem, jego tradycją i przyszłymi losami”.

  https://menoragate.wordpress.com/

  doc. dr hab. Katarzyna Lisowska, prof. dr hab. Tadeusz Żarski, dr Zbigniew Hałat, prof. dr hab. Ewa Rembiałkowska, prof. dr hab. Ludwik Tomiałojć, prof. dr hab. Mieczysław Chorąży, prof. dr hab. Jan Szyszko, prof. dr hab. Stanisław Wiąckowski, prof. dr hab. Jan Narkiewicz-Jodko.

  https://monitorpolski.wordpress.com/2011/08/15/gmo-to-smierc-cz-1-prof-dr-hab-jan-narkiewicz-jodko/

  https://forumemjot.wordpress.com/2012/04/25/naukowcy-przeciwko-zywnosci-gmo/

  http://czaryzdrowia.blogspot.com/2012/02/gmo-to-smierc-cz1-prof-dr-hab-jan.html

  K
  RZYSZTOF
  K
  IETLIŃSKI
  MORALNA OCENA PROCENTÓW, ODSETEK I LICHWY
  W DZIAŁALNOŚCI FINANSOWEJ
  http://apcz.pl/czasopisma/index.php/EiP/article/viewFile/600/578

 129. Waclaw-L said

  Krzysztof Jurgiel
  „…kończył studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera geodety. Po ukończeniu studiów pracował jako geodeta”

  Jak w kwiki, biografia zaczyna się od ukończenia studiów.
  Taaak. Ten to ma pojęcie o rolnictwie. O bolączkach polskiej wsi.
  I jego złote myśli:
  „Nasi rolnicy na pewno będą konkurencyjni dla kanadyjskich””
  „specjalnych zagrożeń nie widzi”.
  „ważne będzie kontrolowanie jakości żywności i standardów, które są przestrzegane w Unii Europejskiej.”

 130. Greg said

  Smacznego!
  .https://www.youtube.com/watch?v=OzJlEJ14Vmo

 131. pawel said

  Może ktoś z kanady napisze ile za tonę żywca, pszenicy, kukurydzy u nich płacą i czy są dopłaty? Ewentualnie jakiś link bo ja nie za bardzo po angielsku, a na polskich stronach mi nie wyskakuje.

 132. Isia said

  … (95) Pan NyndrO …

  … ależ nie, a na dowód przesyłam uśmiech 🙂 … z życzliwością … przeprosiny przyjęte … a tak na marginesie, u mnie, w rodzinie i wśród przyjaciół, w podobnych sytuacjach, mówi się żartobliwie: przeprosiny przyjęte, ale żeby mi to było (przed)ostatni raz … proszę uśmiechnąć się i nie poddawać się złym nastrojom i myślom … wiem, że to niełatwe, ale … możliwe … 🙂 …

 133. Greg said

  Fukushima….. okiem reportera.
  .http://www.podniesinski.pl/portal/fukuszima/

 134. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski i Paweł Heinrich o zgubnych skutkach CETA
  .https://www.youtube.com/watch?v=w9FoAxu6BVs

 135. snag said

  Admin @ 124 ,…

  … Meksyk powstal na trupach Inkow … Imperium Inkow na trupach Toltekow (prawdopodobnie) ich poprzednicy cholera wie na czyich i jak bedziemy tak dalej to dojdziemy do Homo Erectus … ci podbili Neanderthals, ci jakichs Humanoids a ci wysiudali malpy ,…

  Kogo Indianie Manhattan’u wysiudali, czym i czy w ogole zaplacili ? ,…

  ——
  To ciekawe, skąd w Meksyku żyje tyle Indian i Metysów [nie w rezerwatach], skoro wszystkich ponoć wymordowano?
  Nadal w Meksyku potomkowie Azteków i innych ludów, posługują się starożytnym językiem nahuatl.

  Ale rozumiem Pana intencje. Skoro jakieś prymitywy z epoki jaskiniowej rozwalali sobie łby kamieniem – to oczywiście daje to moralne prawo Amrykanom rozwalać miliony ludzi bombami, rakietami itp. Proste i logiczne,
  Admin

 136. snag said

  Sorry, powinno byc: Meksyk powstal na trupach Aztekow a nie Inkow ,…

 137. revers said

  No p. Sigii w Australii zeczeto wielka wyplate ofiar pedofili nie swieckich i swieckich pedofili, chyba z 270 mln $$$$ …

  W Donbassie mozna dzieci traktowac smiertelnie lub chirurgicznie bez skalpela, szarpelem, odszkodowan nie bedzie
  .https://www.youtube.com/watch?v=YuNYaCkSyb4

 138. Siggi said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702164855296-sputnik-polska-ukraina-portret-bandera/

 139. revers said

  j.w. https://www.novorosinform.org/news/66582

 140. Alina said

  http://www.pch24.pl/tak-upada-laicka-szkola,49516,i.html

 141. Siggi said

  https://pl.sputniknews.com/polska/201702164851532-Sputnik-Polska-Ukraina-migranci/

 142. Siggi said

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201702094790977-Wartosci-ABW-Mozna-Mozna-Mateusz-Piskorski/

 143. Siggi said

  Chór Aleksandrowa wystąpił po raz pierwszy(16.01.17) w odnowionym składzie na deskach Teatru Armii rosyjskiej.

  https://russian.rt.com/russia/news/359950-ansambl-aleksandrova-novyi-sostav

 144. revers said

  Lista poslow od kanadyjskich wood cedrowych, czyli CETA – JKM na czele towarzystwa

  http://kukiz.army/lista-europoslow-polski-ktorzy-poparli-umowe-ceta/

 145. snag said

  Admin @ 115 ,…

  Odpowiem grzecznie, it’s nobody’s business (niczyj interes) macie wazniejsze sprawy, zajmijcie sie nimi ,…

 146. Marucha said

  Re 145:
  W takim razie odpowiem równie grzecznie: sprawy Polski zostawcie Polakom. Zajmijcie się swoimi, jeśli można o to prosić. Pana dotyczy to w szczególności.

 147. NICK said

  (116).
  https://www.merriam-webster.com/dictionary/snag.

  Zatem: ni przypioł ni wypioł.

 148. towarzysz0 said

  Dugin o Leninie, krótko, dobitnie i lakonicznie.

  Przy okazji mówi, że nie może powiedzieć, że rewolucję w 1917 odbyła się z importu (nie wyklucza współudziału, lecz zaznacza, że sami Rosjanie uwierzyli w tę ideę.

  .https://www.youtube.com/watch?v=wl0AbhPd9_s

 149. snag said

  P. admin @ 135 ,…,…

  Wiekszosc meksykanskich/latynoskich Indian/metysow to analfabeci, wiekszosc tych meksykanskich/latynoskich Indian/metysow pracuje nielegalnie na saxach w Stanach, ich ‚rzad’ nie potrafi zapewnic im srodkow do zycia i podstawowego wyksztalcenia i wiekszosc tych meksykanskich/latynoskich Indian/metysow nie ma zamiaru wracac, dlaczego? Bo tak im tam dobrze. To dzieki nim powstaje ten mur bo wala tu tysiacami dziennie. Tych co podbili Aztekow, znaczy Spaniardow nie spotkasz p. w Stanach na saxach, a w ambasadzie w konsulatach placowkach przedstawicieli handlowych czy lobby w Washington DC ,…

  W Stanach zyje ich minimum 20 milionow i maja 4-5 dzieci bo czemu nie jesli wszystko co dla nich potrzebne maja za darmo na welfare.

  ——
  Budujcie sobie i dwa mury, ale nie rozpuszczajcie bezczelnych kłamstw o wymordowaniu Indian w Ameryce Środkowej i Południowej.
  Admin

 150. osoba prywatna said

  Polska za 30 lat. Wyeksploatowana kolonia Zachodu
  http://polska-kaliningrad.neon24.pl/post/136907,polska-za-30-lat-wyeksploatowana-kolonia-zachodu

 151. snag said

  Marucha @ 145 ,…

  Tu nalezalo by zadac pytanie czy Amerykanie wepchneli wam sie na sile czy zostali zaproszeni przez wasz polsko-jezyczny rezim na ktory nie Amerykanie a wy glosujecie? O tym mowa p. Marucha, czas spojrzec w lustro i przestac winic Amerykanow czy kogokolwiek ,…

  ——
  Panie Snag, Pan napina moją odporność do granic wytrzymałości.

  Pan nieustannie przyp… się do Polski, choć Pana z Polską już nic nie łączy, a na pewno nie mentalność.
  Ale gdy opisujemy ewidentne fakty o bandytyzmie amerykańskim – to radzi Pan nam, abyśmy zajęli się sami sobą.
  Dlatego niech Pan zastosuje swoje rady do siebie.
  Polskie przewinienia to piardniecie komara w porównaniu z pokojową polityką USA.

  Amerykanów Polacy na pewno nie zapraszali. Zaprosiła ich agentura opłacana właśnie przez Amerykę. Czyli sami się zaprosili.
  Admin

 152. ,... said

  @147 – NICK said
  .http://www.urbandictionary.com/
  .http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Snag+Lightning
  Southern term to describe a very ugly person.

  To palant

 153. snag said

  Jeszcze jedno ,…

  … ile razy pytam tych co najglosniej ujadaja czy glosowali to zawsze ta sama odpowiedz ‚a po chooja glosowal, i tak nic nie zmienie’.

  Wina Amerykanow, of course 😉 ,…

  ——
  Gdyby się odp… od Polski, na pewno byłoby nam łatwiej budować normalne państwo.
  Ileż oni rozkradli polskiego przemysłu…
  Admin

 154. ,... said

  @ 85 Miet said ..Jak już pisałem, Trump nie będzie miał łatwo – ja na razie trzymam kciuki za niego.

  Tak trzymaj. Radomsko z tobą.

  .https://www.google.pl/maps/place/Radomsko/@51.0742541,19.4381317,3a,75y,326h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1sVbAfKW4TmhiKGRjv5qNP7Q!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DVbAfKW4TmhiKGRjv5qNP7Q%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D234%26h%3D106%26yaw%3D326.3426%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x4719fffcb580d16b:0xb729603353069459!8m2!3d51.0745323!4d19.4378315!6m1!1e1

 155. snag said

  ,…

  Zajrzyj co znaczy ‚snag’ a co ‚snag lightning’ i zadzwon 😉 ,…

 156. Alina said

 157. snag said

  Admin @ 149 ,…

  Alez skad senor, katolicy nawracali, katolicy chrzcili, katolicy nie mordowali, no sir, no wiesz pan 😉 ,…

  https://en.wikipedia.org/wiki/Genocide_of_indigenous_peoples_in_Brazil

  Katolicy mordowali i morduja do dzisiaj, kiedys zeby podbic kontynent dzisiaj za kawalek ziemi pod kukurydze na etanol czy cokolwiek co mozna sprzedac, spytaj p. autochtonow Amazonii ,…

  Polecam spojrzec na satelitarne fotki zalesienia 10 lat mu i dzisiaj, nie Indiance to robia ,…

  CHUJ PRAWDA.
  POsluguj się Pan żydowską wikipedią w dyskusji o katolikach… Jeszcze jeden taki wpis… jeszcze tylko jeden… daj mi Pan cień pretekstu… i wiele osób odetchnie z ulga.
  Admin

 158. Siggi said

  Język „ekonomiczny” tego szaleństwa jest tak pokrętny,że trzeba mieć nie lada łeb,żeby dostrzec na czym polega wzajemne oszukiwanie się.Rynki kapitałowe?Giełdy.przerzucanie papierków „wartościowych”.Im więcej sprzeda się tych papierków,tym wiekszy „wzrost”gospodarczy,a gdzie realna rzeczowa wartość.
  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21381411,polska-wlasnie-zadluzyla-sie-az-na-30-lat-to-nowy-rekord-inwestorzy.html#MT

 159. http://racjapolskiejlewicy.pl/dr-jerzy-jaskowski-ukrainskie-zamieszanie-czy-brak-elementarnej-wiedzy/8666

  To jest Wypracowanie, które nie spełnia warunków funkcjonalności politycznej. W końcu ubiegłego wieku dostałem list z Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian z informacją, że Mapa Polski z ROKIEM 565, ze stolicą w KALISZU i Ważnymi Miastami Polski ze SMOLEŃSKIEM, zostanie wydana we Frankfurcie nad Menem w roku 2000.
  List ukradła mi policja polityczna a autor listu został ciężko pobity MA ULICY, co Zakończyło sprawę owej mapy z ROKIEM 565 ze stolicą w Kaliszu. Niemcy wytłumaczyli się, że Nie Mogli Wydać Tej Mapy, bo ziemie na południe od górnej Odry i Wisły były okupowane przez Awarów, co jest JEDNAK argumentem za RZECZOWOŚCIĄ tej mapy, gdyż eksponowana STO RAZY zachodnia granica Lechii na Renie i Adriatyku była skutkiem oblężenia przez Awarów Paryża, pod którym zawarto Rozejm, na mocy którego Awarowie wycofali się Za Ren, który w ten sposób stał się ZACHODNIĄ GRANICĄ POLSKI.
  Badania grobów awarskich na Węgrzech wykazały ŚLADOWE domieszki mongolskie – jakby w Mongolii Awarowie nie żenili się z Turczynkami ??? Awarowie byli zesłaną KARNIE do Mongolii przez Wandalów armią serbołużycką za uznanie przez Lugiów-Łużyczan protektoratu rzymskiego. Po rozgromieniu przez Wandalów Hunów nad Nedao-Nidą w 454 r. Wandalowie nałożyli na Serbów kontrybucję Zdobycia Kurska, który nie przysłał poselstwa hołdowniczego, a ponieważ Serbowie w ciągu 2 lat tego nie dokonali to zostali zesłani do Mongolii a zdobycie Kurska powierzono Longobardom.
  Podczas oblężenia przez Wandalów Kontantynopola w l. 550-558 dyplomacja bizantyjska sprowadziła z Mongolii Awarów, którzy w liczbie 60 tysięcy wojowników konnych uwolnili Konstantynopol. To spowodowało przeniesienie skarbca wandalskiego z Belgradu do Bratysławy a w Pokoju w Adrianopolu w 568 r. cesarz dał Włochy Moskwie i Rusowi za ewakuację Bałkanów. Ci zamienili z Longobardami Włochy na Bohemię dla Czecha, za co dostali od Polaków SMOLEŃSK.
  Taka jest geneza Kaganatu Awarskiego nad Wołgą, który szybko stał się wasalem Polski ze stolicą w Samborze-Kijowie. To Awarowie zdobyli w r. 630 Konstantynopol, który stał się miastem POLSKIM. Polacy nazywali pałac Cesarski nad Bosforem SĄDEM, co świadczy, że odbywały się tam procesy polityczne. W wojnie Awarskiej Polacy anektowali Taszkent a za oddanie Dagestanu Arabom zlikwidowali Kaganat Awarski i powołali CHAZARIĘ, co było Likwidacją awarskiej kasty wojowników na rzecz Armii Obywatelskiej.
  Zagrożenia przez Arabów Sambora i zdobycie przez marszałka arabskiego Ibn-Muslima Kurska i Sambora spowodowało przeniesienia skarbca wandalskiego i stolicy do Płocka. Wojna arabska doprowadziła wprawdzie do PONOWNEGO podboju Chin i odzyskania chazarskiego Powołża, którym władali Twardą Ręką Prawdzice, ale zastąpienie na Wielkim Stepie Arabów przez Turków dobrze dla Polski nie wróżyło więc Popiel I Gnuśny podjął budowę za kontrybucją francuską Imperialnej Kruszwicy, gdzie przeniósł skarby wandalskie z Płocka, które ostatecznie wysłano na zamek GOCKI na cytadeli Napoleona w Gdańsku.
  Rozgromienie przez cesarza Karola III Grubego Rzeszy Popielidów na skutek buntu polskiego namiestnika Wiednia Świętopełka, który uznał protektorat Karola, spowodowało podział Lechii na Goplandię Piastów, Polesie Doliwów, Ruś Rurykowiczów i Rzeszę Pieczyngów-Sarmację Prawdzików, którzy utracili Chazarskie Powołże na skutek uznania przez kagana protektoratu TURECKIEGO. Powstał też kaganat węgierski nad Morzem Czarnym. Początkowo Prawdzice rządzili w Peczersku (południowy Kijów) a Rurykowicze w Kijowie Północnym, aż Prawdzice zbudowali sobie nową stolicę w Rostowie nad Donem.
  W r. 994 Prawdzice oblegli Nowogród Wlk, któremu Karol III przysłał z odsieczą Swewów skandynawskich, ale Prawdzice przekupili ich i z Nowogrodzianami wysłali na Paryż. Cesarz Karol III obronił Paryż Ogromną Kontrybucją, ale gdy nałożył podatki na Spłatę jej to wybuchły bunty, które zmusiły go do abdykacji. Dzięki temu Prawdzice opanowali ziemie Do Renu.
  Niemcy pod protektoratem Pieczyngów-Prawdziców stały się potęgą europejską a w wyniku bitew nad Lechem i Regnicą zyskały suwerenność aspirując do Przywództwa Europejskiego, czego manifestacją była Koronacja Cesarska Ottona Wielkiego w Rzymie w r. 962. Prawdzice natomiast po klęsce nad Regnicą złożyli Hołd Bolesławowi Srogiemu, który przedstawia tympanon fundacyjny mostu Judyty w Pradze, na którym młody witeź klęczy na jednym kolanie, co było formułą Trybutarną, a Bolesław przyrzekł witeziowi pomoc w odzyskaniu Chazarskiego Powołża.
  To splotło się z udziałem Goplandii w wojnie Chińskiej, na którą Prawdzice najęli jazdę polską i prawdopodobnie czeską, które wracając w r. 965 z wojny chińskiej zaatakowały Od Tyłu broniącą BiałejWieży-Wołgogradu armię chazarską. To spowodowało odzyskanie Chazarii przez Prawdzików i złupienie przez Czechów Złota Chazarów. NIE BYŁO Żydowskiej Chazarii tylko żydowskie chazarskie wyznanie ekumeniczne, jak 9 pozostałych.
  Ponieważ książę kijowski Światosław był synem zabitego przez Wichmana w Szczecinie księcia Goplandii Świętosława to dał się pozyskać Bizantyjczykom, którzy za pomoc w napadzie na wiozącą Złoto Chazarów flotyllę czeską obiecali mu pomoc w uzyskaniu tronu Ojca. Za to Bolesław zdobył Konstantynopol, gdzie rządził jako CESARZ do śmierci w r. 972.
  Bolesław ożenił dowódcę polskiej jazdy z Chin Mieczysława, który przeszedł do historii pod junackim imieniem MIESZKO I, z córką Dobrawą, która była żoną Katolika niemieckiego. To było prawdopodobnie powodem, że po zamordowaniu PRAWOSŁAWNEGO Mieszka I przez jego II żonę Odę – czego EFEKTEM jest Dagome Iudex – Rzym uznał Wandalię za państwo KATOLICKIE. – Jeszcze podczas milenijnego zjazdu w Szczecinie-Gnieźnie Rzym posługiwał się mapą ze wschodnią granicą Cesarstwa na Wiśle-Noteci-Gople-Warcie-Przemszy-Wiśle-Górnoślęży-Odrze-Morawie i środkowym Dunaju ??? To anulował dopiero cesarz Otton III za zdobycie przez Polaków, Czechów i Węgrów Kolonii.
  Prawdzice dali Bolesławowi II Astrachań za wypędzenie Turków z Turkiestanu, którzy poszli na zachód i podbili Anatolię. Po wypędzeniu Bolesława II w 1079 r. Turcy najechali Ruś Rurykowiczów i po zhołdowaniu jej Polskę. Polsce z pomocą przyszli Węgrzy, którzy z Polakami pobili Turków pod Sandomierzem w r. 1085 i wypędzili Czechów z Krakowa. Turcy zdobyli Przemyśl, gdzie osadzili Rościsławowiczów, oraz zhołdowali polską metropolię prawosławną w HALICZU. Wypada się więc zapytać, SKĄD dr Jerzy Jaśkowski wziął, że Połowcy – jak Polacy nazywali Turków-Seldzuków – zostali rozbici przez króla węgierskiego Władysława I w roku 1089 ???
  W 1096 r. Sieciech zniszczył Imperialną Kruszwicę, która chciała rządzić Polską jak londyńska City Anglią. W Kruszwicy Panował protegowany palatyna wrocławskiego Magnusa Własta Zbigniew więc w r. 1098 doszło do nowego Starcia Palatynów. Pośredniczył Herman, który pod Żarnowcem nad Pilicą zdymisjonował z urzędu kanclerskiego Sieciecha i dał ten urząd Magnusowi. Ten wymógł zaraz Wygnanie Sieciecha, który udał się do swych włości pod Krakowem, który był pod okupacją węgierską więc na skutek zabiegów Magnusa Węgrzy odesłali Sieciecha do Płocka. Tam stanął przed Sądem Królewski, który pod naciskiem Magnusa, skazał Siecicha na Oślepienie choć król PŁAKAŁ.
  To było ZERWANIEM Pokoju z Seldzukami, którzy najechali ponownie Polskę. Polsce przybyła z pomocą 90-tysięczna armia węgierska, którą Polacy wykorzystali jako PRZYNĘTĘ, bo ścigający Węgrów w dół Wiaru Turcy wpadli na zaczajonych Polaków. Armia Jerozolimska PRZESTAŁA ISTNIEĆ a Ruś przysłała do Płocka poselstwa Hołdownicze – co odpowiada na pytanie, DLACZEGO pod Jerozolimą nie było armii jerozolimskiej.
  Bolesław III po bitwie na Psim Polu i ustanowieniu Granicy na Łabie zajął się podbojem Rusi i Chin. Eksterminacja Prawdziców była skutkiem protegowania przez nich bizantyjskiego Kodeksu Handlowego Świętego Mikołaja, ŁAMIĄCEGO monopol finansowy Żydów, sformułowany w katolickim Kodeksie Handlowym Świętego Jakuba. STO zwycięstw Bolesława nad Prawdzicami wyszło mu jednak BOKIEM, bo panegirysta historycznego Hamleta Mieszka Bolesławowica Gall Anonim zapoznał się w Płocku z kodeksem Świętego Mikołaja i jako kronikarz węgierski uzyskał od króla węgierskiego Prawo do posługiwania się Wenecji kodeksem handlowym Świętgo Mikołaja. To powołało Cywilizację Lombardzko-alpejsko-nadreńską, którą znamy jako prawo Magdeburskie, która po pobiciu arcybiskupa kolońskiego i Habsburgów podważyła feudalizm niemiecki i środkowoeuropejski.
  Bitwy pod Zaryszynem i Tarczkiem oraz pod Bratysławą w 1244 r. doprowadziły do ZGODY przez PRZERAŻONEGO cesarza Fryderyka II Hochensztafa na Okupację Niemiec. To chciał dokonać Wielki Chan Mongołów Gujuk, ale zginął w bitwie ze Złotą Ordą i Mazurami pod Jarosławiem nad Sanem. Popierający plan Gujuka Węgrzy i Małopolanie wycofali się z bitwy przed ostateczną klęską Mongołów z Tatarami Batego, który oponował plan Okupacji Niemiec.
  Po bitwie Wielkim Chanem Mongołów został Mendog jako MENGKE, który na przełomie 1259/60 dokonał okrutnej pacyfikacji Małopolski na skutek uwięzienia Bolesława V przez Mieszka Konradowicza w Sieradzu. Po uwolnieniu Bolesław dał Bytom i Oświęcim Ślązakom i zgodził się na granicę ze Złotą Ordą na Wiśle i Wisłoku, ale już w r. 1264 zadał klęskę Złotej Ordzie pod Drohiczynem, co przywróciło granice na Niemnie i Bugu. – Mieszko został skazany na ZJEDZENIE ŻYWCEM PRZEZ SZCZURY.
  Dr JJ pisze, że w r. 1282 Tatarzy uprowadzili z Małopolski sto tysięcy kobiet. Nie znam źródła, ale sądzę, że był to skutek konwencji Leszka Czarnego ze Złotą Ordą, w której ten zgodził się na uprowadzanie z Polski Dziewic. Jednak książę Wrocławski Henryk IV Probus po Ukoronowaniu się w Gnieźnie na Króla Henryka III Prawego zadał w r. 1287 pod Sandomierzem klęskę Złotej Ordzie, w której zginęło 4 Królów Tatarskich, 8 dostało się do niewoli a 4 uciekło – co było ZJEDNOCZENIEM POLSKI. Leszek Czarny został skazany za Konwencję Pokojową z Tatarami na OŚLEPIENIE.
  W 1306 r. Polacy i Litwini wypędzili z Moskwy Wielkiego Tumnika z garnizonem 10 tysięcy Tatarów i osadzili tam Iwana Kalitę. To wykorzystali Krzyżacy do aneksji Pomorza Gdańskiego.
  Groźniejsza od najazdów tatarskich okazała się ekspansja krzyżacko-luksembursko-brandenburska. Król Czech Jan Luksemburski zhołdował Mazowsze i podbił Śląsk za przyzwoleniem Rzymu, gdyż mieszczanie Ziębic wykąpali w szambie nuncjusza papieskiego Świnkę i prowadzali na drągu jak buhaja. Jan wykupił hipoteki dłużne Złotoryi i Chojnic, co dało mu protektorat finansowy nad Wrocławiem. Gdy zaś w r. 1333 wybuchło powstanie przeciw zniemczonej radzie miejskiej i Czechom to Czesi utopili je we krwi a potem kupili od Węgrów Śląsk za Słowację.
  Po bitwie pod Lublinem w 1339 r. Kazimierz III stał się panem lennym Rusi Halickiej – dawnych Grodów Czerwieńskich – aby w r. 1350 anektować ją. To wywołało długą wojnę z Wielką Ordą, rozstrzygniętą bitwą pod Bełzem w r. 1364. Na pomoc warującym pod Bełzem Polakom przybył z armią węgierską król Ludwik Wielki, co zadecydowało o UPADKU Wielkiej Ordy. Polska anektowała kijowski Peczersk i Moskwę a po niepowodzeniu pod Białą Wieżą Ludwika Wlk Kazimierz III już jako WIELKI zawarł Pokój z GENERAŁEM Mamajem, czym awansował go na Chana Białej Ordy – od Białej Wieży. Kazimierz uważał Moskwę z trwały nabytek, o czym świadczy Gotycka Przebudowa Moskwy, czego pomnikiem jest Imperialny Kreml.
  Następcą Kazimierza został Ludwik Wielki, który po rozgromieniu Mamaja na Kulikowym Polu wyprawił się na Białą Wieżę, ale został uprzedzony przez Timura Kulawego, który rozsierdzony spławieniem skarbów Złotej Ordy na Krym ZBURZYŁ Białą Wieżę i osadził tam Tochtamysza. Ponieważ Ludwik zmobilizował na wyprawę wołgodońską wszystkie siły to Moskwę zajął Jagiełło z Mińska, ale 2 lata później wobec najazdu na Moskwę Tochtamysza z Wołgogradu – bo Biała Wieża została zburzona – nie próbował jej nawet bronić. Nie traktował bowiem Tochtamysza jako przeciwnika, ale raczej jako sojusznika w Nieuniknionej rozprawie z Timurem.
  Timur zaś po wypędzeniu Tochtamysza do Polski ustawił się Jagielle Idealnie, bo podjął podbój Indii, co dawało mu Wypłacalność. Portal Historycy-org – skąd mnie kiedyś wypędzono – zamieszcza MOJE omówienie bitwy nad Worsklą: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=56636//, ale z podpisem Marszałek 113 – Król Lew. Wobec Wojny Listowej z Bajazydem Błyskowicą Timur musiał zawrzeć z Polską Pokój, z granicą na Donie i wycofać się z Moskwy.
  Granica na Donie przetrwała do Wojny Śląskiej w r. 1474. W 1456 r. 150-tysięczna armia turecka obległa węgierski Belgrad. Z odsieczą przybył Jan Hunyadi na czela 55 tysięcy rycerzy, piechoty i pospolitego ruszenia. Turcy wdarli się do miasta, które uznali za Zdobyte więc zaczęli Grabić a wówczas Hunyadi dokonał Kontrataku, który poprowadził nawiedzony mistyk Jan Kapistran. Atak był dla Turków tragiczny, gdyż Naliczono 75 tysięcy poległych Turków a kilkanaście tysięcy wzięto do niewoli, wśród których był ranny w nogę sułtan Mehmed II Zdobywcy.
  Jan Hunyadi był Regentem i umarł po bitwie na dżumę więc jego plan zrealizował syn Maciej. Sułtan uznał się za wasala węgierskiego i ewakuował Konstantynopol, który obsadzili Węgrzy. Intencją Hunyadego była aneksja całego Półwyspu Bałkańskiego, ale Węgrzy nie mieli na to sił. Podczas wojny śląskiej w r. 1474 Węgrzy kazali Turkom uderzyć na Krym i Mołdawię, żeby odciążyć front śląski, ale po zdobyciu przez Węgrów i Brandenburczyków polskiego arsenału w Międzyrzeczu stało się COŚ, co przewróciło całą sytuację europejską do góry nogami – więc przeciwnicy: król polski Kazimierz Jagiellończyk i król czeski Władysław Jagiellończyk oraz król węgierski Maciej Korwin spotkali się w Muchoborze Małym, dzisiejszej dzielnicy Wrocławia.
  Zdano sobie sprawę, że Turcy, którzy od bitwy pod Belgradem uważani byli za wasala węgierskiego, podjęli podbój Nadczarnomorza i Powołża na Własny Rachunek. W ten sposób Polska utraciła nie tylko Mołdawię i Krym, ale i dorzecze Donu, Moskwę i nawet Nowogród Wielki, zaś Węgry całe Bałkany i Wołoszczyznę !!!!! W ten sposób upadła dynastia Hunyadich, gdyż panowie węgierscy królowi wojny śląskiej Nie Wybaczyli.
  Reformacja była dziełem królowej Polski Bony Sforzy, z domu księżniczki mediolańskiej. Pochodząc z rodu Niepapieskiego utworzyła ona tandem Kopernik-Luter. Gdy Francuzi weszli do Włoch to okazało się, że wypędzić ich z Włoch mogą tylko lancknechty Lutra, toteż Karol V musiał z Lutrem gadać. Przechytrzył go, bo po wypędzeniu Francuzów lancknechtom nie zapłacił jako CHŁOPOM, którym wg prawa feudalnego Żołdu nie płacono a Luter obiecał swym Barankom godziwą zapłatę za Służbę, Krew i Kości. Ci poskarżyli się Lutrowi, który Poradził Okupację Rzymu. Papież jednak też nie chciał łamać prawa chrześcijańskiego i feudalnego więc ci zrobili z Rzymu KUPE GNOJU.
  Ponieważ wiadomo było, że Bez Rozkazu tego nie zrobili to oskarżono Lutra, który się Wyparł lżąc swe Barany. To postawiło w oskarżeniu Królową Polską, ale odium wziął na siebie Henryk VIII, żeby dogodzić żonie.
  Podczas wojny mołdawskiej Polacy zapłacili 3 kontrybucje, co upewniło Sulejmana Wspaniałego, że się go BOJĄ więc przystąpił do realizacji marzeń tureckich o Atlantyku. Jednak podczas oblężenia Oranu ruszyła polsko-moskiewska wyprawa na Powołże. Użycie przez Polaków na Powołżu armii Lutra z Turyngii postawiło Sulejmana w alternatywie: BRONIĆ ASTRACHANIA CZY STUTTGARTU? Wybrał Stuttgart, co zbankrutowało Karola V.
  Iwan IV Groźny miał zapłacić Polakom za Podbój Powołża – co było wydarzeniem na miarę rozgromienia przez Holendrów Niezwyciężonej Armady – wyprawą na Krym, ale Sulejman UZNAŁ zabór Powołża za atak na Kijów, czego Iwan dokonał płynąc traktatowo na Krym. Atak nie udał się więc Iwan dostał się pod protektorat turecki, narzędziem czego była Opryczna, uważana za NAJOKRUTNIEJSZĄ policję polityczną w historii. – WSZYSCY PODEJRZANI O POSIADANIE ZŁOTA BYLI MAZANI SMOŁĄ, za które Opryczna kupiła Nowy Jork.
  JJ pisze, że Przed bitwą pod Lepanto Polacy dostarczyli Turcji 60 tysięcy szabel. Polska była zawsze największym producentem broni w Europie, co nazywano Żelazem Gdańskim, które sprzedawano też do Wenecji, która odprzedawała tą broń krajom muzułmańskim. To trwało do ZNISZCZENIA metalurgii powiślańskiej przez Szwedów w czasie Potopu, za co zapłacili Mazarin i Cromwell.

 160. revers said

  Chrzczenie Dziecka przestepstwem wg. Trybunalu Praw Czlowieka
  http://mamadu.pl/124591,ochrzczenie-dziecka-bedzie-traktowane-jak-przestepstwo-tak-zdecydowal-trybunal-praw-czlowieka-unii-europejskiej

  Czekamy na chrzescianska europe, z pytaniem czy kiedykolwiek byla, inne teologiczne wyjasnienia. Dobrze ze obrzezac jeszcze mozna, i alah akbar swiecic.

  To wygląda na fałszywą informację.
  Admin

 161. Ewik said

  @ 157 Snag

  I na tych zdjeciach widać, że katolicy morduja za pole kukurydzy?
  Skąd takie Snagi sie biorą?

  Z żydowskiego ch… się urwali.
  Admin

 162. EyWey said

  „Bilety po 200 – 350 zł,–„tanizna..

  Ecium plecium,

  Które żydowskie kłamstwo, i 100 razy powielane, ma większa moc rażenia..

  Pif Paf.

 163. VA said

  WYZWANIE: $ 100,000 dla pierwszej osoby, która pomoże znaleźć badania naukowe potwierdzające, ze thimerosal (rtęć) można bezpiecznie wszczykiwać dzieciom.
  http://www.naturalnews.com/2017-02-15-challenge-100000-to-first-person-scientific-study-proving-thimerosal-mercury-is-safe-to-inject-into-children.html

 164. La Reine Toronto said

  ad 163 na pewno nie wszczykiwac ale wstrzykiwac Mosci Panie!

 165. Maćko said

  122 Panie Siggi, ma Pan pod reka definicje PKB? Zeby wiedziec o czym piszemy. Pozdr.

 166. Siggi said

  165/Maćko said
  —–
  W Googlach też nie jest tak jasno postawione.A w żwiązku z tem,jak nie wiadomo o co chodzi tzn chodzi o pięniądze. Potrzymuję moją własną teorię,że…PKB ,to jest to co mamy w kieszeni zarobione,zagrabione,nakantowane,znalezione,wygrane w Totka,przeszmuglowane itd. Słowem za …całokształt.
  To „naukowe” PKB jest też ostro krytykowane.
  Panie,nie licz Pan ,że to się uczciwie da wyjaśnić.Potem można popaść w kompleksy.
  Pozdr.

 167. Miet said

  Re.154.
  Dzięki Panie ,. . .said,
  Łezka się w oku zakręciła. Z Tą Jedną z ulicy Kolejowej (koło dworca) mam do czynienia po dziś dzień 😀.
  W tym roku będziemy obchodzić we wrześniu nasze 55 lat!!!
  Szykuje się duża feta!!!
  Czy Pan jest Radomszczaninem?

 168. Siggi said

  Przypadek operacji na kręgosłupie jeszcze w łonie matki.Następne fotografie pokazują chłopca na przestrzeni następnych lat.

  https://lamp.im/kak-vyiglyadit-segodnya-malchik-so-znamenitogo-foto-ruka-nadezhdyi/

 169. Siggi said

  http://m.tokfm.pl/Tokfm/7,110218,21379636,pytanie-do-sadu-najwyzszego-ws-wyboru-prezes-tk-moze-wstrzasnac.html

 170. Siggi said

  ……….https://www.youtube.com/watch?v=_Xa_1KxR-8M

 171. revers said

  To wygląda na fałszywą informację.
  Admin

  p.Gajowy moze byc falszywka, ale jakas informacje neisie ze sa grupy wplywu ktore cos takiego chca wprowadzic, co by wskazywalo na lbtq, szataniczne podobne mniejszosci.

  Ta waidomosc rozsiewa nie kto inny jak byly solidaruch z paszportem w jedna strone z lat 80 tych jak tez z legitymacja solidarnosci z 1 dziesiatki , kiedys zaciekly bojownik z komuna, teraz z zaciekle walczy z kosciolem. Znanae sa postacie z tamtego okresu z matka boska na klapce, dzisiaj zadajacych palowania, pacyfikacji zbrojnej, czy swiatlopogladowej tubylcow.

 172. NyndrO said

  Dziękuję, Pani Isiu. * Dzisiaj chyba Dzień Kota. I to nie Maćka. Pewnie kotki mają to pod kitą,ale może dostaną lepszy łobiod. 🙂

 173. NyndrO said

  Tej, a z Trumpa zaczyna wypełzać aj waj,nie? Panie Snag. Co? Czy nie…

 174. NyndrO said

  Może jeszcze większe aj waj, niż u mudżina. * Kontynuacja będzie widoczna, kiedy Szef wstanie. Użyłem słowa „Snag”

 175. revers said

  Chcialem zabijac chrzescian …
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-zamach-w-stambule-chcialem-zabijac-chrzescijan,nId,2351940#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 176. re1truth2 said

  Dzień dobry, Gajówkowicze – pozdrawiam wszystkich serdecznie.
  https://re1truth2.wordpress.com/2017/02/17/historia-mojego-zycia-i-mojej-rodziny-w-polsce-i-nie-tylko-w-obrazkach/

 177. re1truth2 said

  https://re1truth2.wordpress.com/2017/02/17/aneks-nr-i-do-historii-mojego-zycia/

 178. re1truth2 said

  https://re1truth2.wordpress.com/2017/02/17/aneks-nr-ii/

 179. re1truth2 said

  https://re1truth2.wordpress.com/2017/02/17/aneks-nr-iii/

 180. AniaK said

  Re172:
  „Dzisiaj chyba Dzień Kota.”

  Nie chyba tylko na pewno.

 181. NyndrO said

  A np Pani Zacharowej ufam. Nie wiem dlaczego. 🙂

 182. ? said

  Senyszyn stworzyła organizację pedofilską Ponton. Sama przyznała to publicznie (minuta 42:43 – 42:58):
  .https://www.youtube.com/watch?v=CMvI63RRYjA

  I bardzo dobre pytanie profesora Nalaskowskiego do Senyszyn (40:58): „Pani ma jakąś przyjemność z psucia świata?”
  Bardzo celne zdanie, niewielu go wypowiada. To są ludzie – słudzy diabła, którzy czerpią wewnętrzną zboczoną przyjemność z niszczenia porządku Bożego.

 183. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/macierewicz-pytany-o-%C5%9Bmig%C5%82owce-m%C3%B3wi-o-po/ar-AAn1407?li=AA4WWV&ocid=spartandhp//

  Macierewicz pytany o śmigłowce, mówi o PO

  W stosunku do lat, jakie zmarnował poprzedni rząd, kilkadziesiąt dni przesunięcia naprawdę nie jest wielkim problemem – przekonywał szef MON Antoni Macierewicz, pytany o dostawę nowych śmigłowców dla wojska.
  Według najnowszych planów MON zamierza kupić 16 śmigłowców – po osiem dla sił specjalnych i morskich. Przed tygodniem Macierewicz zapowiedział, że pierwsze dwa zostaną dostarczone najpóźniej w marcu. 18 stycznia mówił, że stanie się to na przełomie stycznia i lutego. Jeszcze wcześniej zapowiadał dostawę do końca 2016 r.
  Pytany o te opóźnienie Macierewicz powiedział, że „do polskiej armii zostaną dostarczone śmigłowce po zawarciu kontraktu, który rozpisany został w ostatnich dniach”. Podkreślił, że o zamówienie ubiegają się wszystkie trzy firmy, które konkurowały w postępowaniu prowadzonym przez poprzednie kierownictwo MON – europejski Airbus Helicopters, należące do amerykańskiego koncernu Lockheed Martin zakłady PZL Mielec oraz WSK „PZL-Świdnik”, które należą do włoskiego Leonardo.
  „Liczymy na to, że to przesunięcie czasowe dotyczące dwóch śmigłowców będzie tak mniej więcej 10 razy mniejsze niż podobne problemy, jakie miał poprzedni rząd i liczymy też na taką wielkoduszność ze strony mediów, by te opóźnienia rządu, 30 dni czy 60 dni, nie rzutowały na ocenę skuteczności działania polskiej armii. Bo w stosunku do tych lat, jakie zmarnowaliśmy, lat, jakie zmarnował poprzedni rząd, 60 dni naprawdę nie jest wielkim problemem, jak sądzę” – podkreślił Macierewicz.

  „Potwierdzam determinację, aby pierwsze dwa śmigłowce zostały dostarczone do sił specjalnych w najbliższym czasie” – dodał minister, który w czwartek przebywał na spotkaniu ministrów obrony NATO w Brukseli.
  Przetarg na wielozadaniowe śmigłowce dla wojska rozpisano wiosną 2012 r. W kwietniu 2015 r. MON do końcowego etapu zakwalifikowało ofertę Airbus Helicopters z maszyną H225M Caracal. MON podało wówczas, że tylko ta oferta spełniła wymogi formalne. Zakłady PZL Mielec oferowały MON śmigłowiec Black Hawk w eksportowej wersji, a WSK „PZL-Świdnik” – maszynę AW149. MON odrzuciło ofertę Świdnika ze względy na zbyt odległy termin dostawy, Mielca – z powodu braku uzbrojenia.
  Tej decyzji sprzeciwiało się będące wówczas w opozycji PiS oraz związki zawodowe działające w zakładach w Mielcu i Świdniku. Ówczesny szef MON Tomasz Siemoniak (PO) wiele razy podkreślał, że przetarg na śmigłowce dla wojska był rzetelny, a warunki dla wszystkich oferentów były takie same.
  30 września 2015 r. rozpoczęły się negocjacje umowy offsetowej, której podpisanie było warunkiem zawarcia kontraktu z Airbus Helicopters. Na początku października 2016 r. Ministerstwo Rozwoju, które negocjowało offset z Airbusem, poinformowało o zakończeniu rozmów, uznając ich dalsze prowadzenie za bezprzedmiotowe. Według rządu oferta Airbusa nie odpowiadała interesom ekonomicznym i bezpieczeństwa Polski, a wartość proponowanego offsetu była niższa od oczekiwanej.
  10 października 2016 r. szef MON zakładach PZL Mielec zapowiedział, że pierwsze Black Hawki pozwalające prowadzić ćwiczenia siłom specjalnym zostaną dostarczone jeszcze w 2016 r. Dwa dni później resort oświadczył, że z uwagi na pilną potrzebę wyposażenia wojska w nowe śmigłowce, rozważany jest wybór trybu ich pozyskania zgodny z zasadami zakupów ze środków publicznych, zarazem pozwalający uniknąć długotrwałych procedur. Przedstawiając w Sejmie informację na temat przetargu na śmigłowce Macierewicz zapowiadał, że pierwsze maszyny w ramach nowego postępowania zostaną dostarczone w 2018 r., a MON będzie zmierzało do tego, by każda z fabryk produkujących w Polsce mogła dostarczyć sprzęt siłom zbrojnym.
  Wkrótce potem MON przedstawiło założenia, zgodnie z którymi polskie siły zbrojne otrzymają pierwsze śmigłowce przeznaczone do działań wojsk specjalnych oraz misji poszukiwawczo-ratowniczych w roku 2017 r., informowało też, że trwają rozmowy z potencjalnymi trzema kontrahentami.
  Pod koniec listopada 2016 r. minister oświadczył z kolei, że pierwsze śmigłowce do szkolenia zostaną dostarczone Wojskom Specjalnym do końca roku, o ile – zaznaczył – zostanie zawarty kontrakt. W połowie stycznia Macierewicz mówił, że pierwsze dwa śmigłowce zostaną dostarczone na przełomie stycznia i lutego. Natomiast przed tygodniem oświadczył, że stanie się to w marcu.
  *****
  Wczorajsza „Rzeczpospolita” pisze szczurzym kącie, że w lipcu br. Dubaj wprowadza Powietrzne Taksówki kierowane Komórkowo produkcji chińskiej. Będą one jeździć Bez Kierowcy „wg życzenia klienta” do 300 metrów nad ziemią. Ich Dodatkowym atutem jest Walor Widokowy.

 184. NyndrO said

  Panie Kierowniku, poroszę przepuścić moje komentarze, bo razem bez cuzamen wygląda, jak pół d*ppy zza płota.

 185. NyndrO said

  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSqRyBloNvJVVeaSch_iRVlA_aB-rdh41Lrk7VaXhj0-bFQIbDYZjF43uI

 186. NyndrO said

  S*ag. Mógłbym zrozumieć, gdybyś Poan kochał Amerykę. Ale atakując Chrześcijaństwo – Naszą Cywilizację, jesteś Pan prosty żyd. Debil,ale to jedno i to samo. Senior, k*rwa.

 187. NyndrO said

  A dlaczego żyd? Bo Pan jesteś inteligentny. I to nie jest takie tam se gadanie. To realizacja planu. Żegnam.

 188. revers said

  re182

  e tam na innych zdjeciach Zacharowa ciagnie rowno woode z chlopakami z Polski, nawet po fizjonomi jeden z nich byl podobny do kolegii z miasta Lodzii-Baluty.

  ——
  Dlatego tym bardziej zasługuje na zaufanie.
  Nie wierzyć abstynentom, jak psom (przepraszam psy).
  A do Zacharowej ludzie lgną, bo czują w niej ciepło i życzliwość.
  Admin

 189. NyndrO said

  Trump nie ciągnie wódki ze Słowianami. Niegłup żyd.

 190. NyndrO said

  Lepiej Trump,niż trup. I gościu to rozumie. Szacun.

 191. revers said

  p. Kierownik z firmy tekstylnej z miasta Lodzii to na codzien nosil aktowke z flaszka, jak lekarstwo do tego cos do zagryzienia, ogorek, kanapka sniadanowa i jaksoc wszyscy w Polsce chodzili ubrani, bez lumpeksow na duza skale i importu odziezy z chin, z pakistanu.

  Pan Trump ubrany w gajerek od Bossa z Hong Kongu lub z Bangaldeszu i udaje baluciarza lodzkiego, nawet jak jest trzezwy pieprzy jak pijany.

 192. re1truth2 said

  https://re1truth2.wordpress.com/2017/02/17/aneks-nr-iv/

 193. AniaK said

  Wszystkiego najlepszego dla buraska, oraz wszystkich kotów, kocurków, kocinek…… gajówkowego Towarzystwa.

  .https://www.youtube.com/watch?v=c4I9fr7bfb8

 194. NyndrO said

  Kochany Panie rewers. Tylko jeszcze przypomnę : ” Rosja, to podstęp” To pyda, czy żydostwo…bo jako przed czterdziechą mi się piątki w kieszeni nie zgadzają.

 195. matirani said

  BOJKOT – broń jaką każdy posiada. ..

  .. Litwini bojkotują centra handlowe

  Inicjatorzy akcji apelują, by w ciągu najbliższych pięciu dni nie robić zakupów w dużych centrach handlowych, które na Litwie uważane są za monopolistów, gdyż zajmują 80 proc. rynku, ale na targowiskach i w małych sklepach.

  Ceny na Litwie znacząco wzrosły po wprowadzeniu przed dwoma laty, w 2015 roku, euro. Litewski Departament Statystyki w styczniu zaprezentował raport, z którego wynika, że w ubiegłym roku niektóre artykuły spożywcze zdrożały nawet o 40 proc. Dotychczas litewscy politycy i handlowcy przekonywali, że wprowadzenie europejskiej waluty nie miało wpływu na wzrost cen.
  Z ND

 196. AniaK said

  No dobra. Niech będzie sprawiedliwie. Trochę dokupiłam dla każdego 🙂

  .http://s10.flog.pl/media/foto_300/9110096_kot-z-piekla-rodem.jpg

 197. AniaK said

  Deszcz w Cisnej.

  .https://www.youtube.com/watch?v=476QyWZHqPA

 198. AniaK said

  .http://www.mojebieszczady.com/aktualnosci/2015/06/24/galerie-czarny-kot-cisna-i-polanki

 199. Alina said

  http://niezalezna.pl/84974-bossowie-mafii-dwaj-cyganie-przed-sad-nasladowcy-wyludzili-na-wnuczka-miliony

 200. Alina said

  http://epoznan.pl/news-news-74077-Arkadiusz_L._ps._Hoss_jednak_trafi_do_aresztu

 201. revers said

  re192

  kot pilnuje, i te egipskie tez od skarabeuszy i mumi.

 202. revers said

  Dzien politycznego kota lub propaganda na codzien.

 203. Aha, to ja said

  …jednoznaczne wypowiedzi medialne jednego z trzech panów w kapeluszach i z pejjjsami, ażeby (tak wynika – i to wszech i wobec ogółu skierowane jakby?) nie łączyć takich tam wymienionych ogólnoświatowoznanych dwóch pojęć, a wręcz zapamiętać (znaczy – wykładnia absolutna nowej prawdy) że są absolutnie przeciwstawne
  aj… waj…

 204. ewas said

  Z okazji dnia kota przesyłam info o jedynym teatrze kotów na świecie, który znajduje się w Moskwie.Byłam tam, widziałam i jestem pod wrażeniem…
  http://www.koty.pl/czytelnia/art75,kot-w-teatrze-to-nie-zart.html

  Zazdroszczę! – admin

 205. Alibaba said

  Masonleaks — Leak of Documents from the Grand Lodge of France
  (Paris) The news is startling, and yet the mass media hardly takes notice of it. The data leak was concerned this time not with the US State Department (Wikileaks) and not the Vatican (Vatileaks), but Freemasonry. There is talk of a Masonleaks. The analysis of thousands of secret documents of the lodge will likely take months to complete.
  The Grand Lodge of France filed a complaint with the prosecution in Paris against unknown persons. Hackers cracked the server of the Grand Lodge and were able to gain access to membership lists and internal documents. Several thousand confidential documents of the lodges have already been published on the Internet. The data leak was made public by the weekly magazine L’Express .
  The file containing the confidential boxes of papers was published for first time last April 10 on the website Stop Mensonges published. The site wrote:

  „Revelations about the secret government, which determines the new world order.”

  It is a data volume of six gigabytes of secret documents. It’s about decades of secret rituals, directories, projects, programs, statements, internal publications, membership applications, thousands of detailed CVs of neophytes who applied for initiation or of which they were granted. We have also found hundreds of criminal records, of which it is suspected not only that they are adepts, but may serve information gathering or the exertion of pressure. In addition, copies of identity documents, internal correspondence and those with other Grand Lodges around the world. The daily Le Monde was allowed to inspect the data.
  Stop Mensonges – to protect the parties there is no information on the origin of the papers
  The mechanics that led to the data leakage is currently unknown. The server of the Grand Lodge announced on April 4, a penetration on April 2 of its Lodge-cloud . Some of the hacked documents are dated April 2016. It’s a document that the operation is very recent.
  The operator of the website Stop Mensonges has lived in a villa in Las Vegas for years. His only explanation was previously that in order „to protect the people involved,” he could not explain how he got to the documents. He refused an interview by the magazine Society for fear of reprisals.
  In the Grand Lodge of France there seems be a mole, a lodge brother who stole the documents. Publicly, the Grand Lodge does not want to comment on the incident. It seems that it is the Internet pirates failed to gain possession of the complete list of the 34,000 members of the Grand Lodge. The names of many lodge brothers seem, however, to appear in the cracked documents.

  http://stopmensonges.com/

  http://eponymousflower.blogspot.com/2016/04/masonleaks-leak-of-documents-from-grand.html

 206. pawel said

  17 lutego
  Siedmiu Świętych Założycieli
  Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny

  Święci Założyciele Zakonu Serwitów NMP
  Do grona czczonych dziś Założycieli należeli: Aleksy Falconieri, Bartłomiej Amidei, Benedykt Antella, Buonfiglio Monaldi, Gerardino Sostegni, Hugo Lippi-Uguccioni oraz Jan Buonagiunta Monetti.
  Najbardziej znanym z nich jest św. Aleksy Falconieri. Był kupcem i mieszkał we Florencji w czasach, kiedy kraj przeżywał rozdarcie i bratobójcze walki. W 1215 roku w samą Wielkanoc przy Ponte Vecchio we Florencji miała pojawić się Matka Boża cała we łzach, opłakująca to, że Jej dzieci są między sobą rozdarte nienawiścią i wojną. Dnia 15 sierpnia 1233 roku Matka Boża miała pojawić się po raz drugi, okryta żałobą, pełna boleści. Reakcją na te objawienia było to, że wraz z sześcioma rówieśnikami, również florenckimi kupcami, Aleksy porzucił zajęcia i usunął się na ubocze, gdzie żył w ubóstwie i pokucie. Założył z nimi pobożną konfraternię, która podejmowała zadośćuczynienie za życie i grzechy współziomków. Z czasem przeniosła się ona na Monte Senario, gdzie powstał skromny dom i kaplica Matki Bożej. Członkowie konfraterni rozważali Mękę Pańską i mieli żywą cześć do Matki Bożej Bolesnej. Tak powstał nowy zakon, tzw. serwitów, czyli sług Maryi. Wspólnota przyjęła regułę św. Augustyna, a część konstytucji przejęła od dominikanów.
  Jako wędrowni kaznodzieje serwici przemierzyli Italię, Francję, Niemcy i Węgry. Dotarli nawet do Polski. W 1304 r. Stolica Apostolska zatwierdziła ich Zakon. Istnieje on do dzisiaj. Największą sławą okrył zakon św. Filip Benicjusz (+ 1285), który stał się prawodawcą tej rodziny zakonnej i najbardziej przyczynił się do jej rozpowszechnienia. Innym znanym serwitą był św. Peregryn Laziosi (+ 1345), patron chorych na raka. Niebawem powstał także zakon żeński, serwitek, którego założycielką była św. Juliana Falconieri (1270-1341), bratanica Aleksego.
  Aleksy zmarł 17 lutego 1310 r., dożywszy 100 lat. Papież Benedykt XIII wszystkich siedmiu pierwszych serwitów wyniósł do chwały ołtarzy w latach 1717-1725, a papież Leon XIII zaliczył ich w poczet świętych 15 stycznia 1888 roku jako Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny (nazywanych także Braćmi z Monte Senario). Ich relikwie przechowywane są w sanktuarium na Monte Senario.

  http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-17.php3

 207. Maćko said

  166. Siggi – podobno PKB to M3 ( podaz pieniadza ) razy predkosc obrotu. Jak rosna ceny to spada predkosc obrotu i nie ma wzrsotu PKB.
  .https://www.youtube.com/watch?v=LZt9jQDBqRs

  PKB i szybkość obiegu pieniądza – Józef Kossecki

  Fragment nagrania z wieczoru autorskiego dotyczącego ksiązki Naukowe podstawy nacjokratyzmu Doc. Józefa Kosseckiego
  .https://www.youtube.com/watch?v=Zxpnv
  pozdr.

 208. Maćko said

  Syrena nixi ma być w pełni polską konstrukcją. – Pierwsze prototypy budowane są od podstaw. Opracowanie pojazdu wymaga czasu, ale efekt końcowy pozwoli na uzyskanie pojazdu „Made in Poland” – mówi biznesmen.

  Szef AK Motor podkreśla, że samochód będzie korzystać z najnowszych osiągnięć technologicznych, dzięki czemu możliwe będzie np. naładowanie jego akumulatorów do 90 proc. pojemności w 15 minut.

  http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/542634,syrena-nixi-zeran-ministerstwo-rozwoju-samochod-elektryczny.html

 209. Siggi said

  http://ddtorun.pl/pl/586_felietony/8949_podgorski_inwestycje_na_ziemi_ciezkiej_od_krwi.html

 210. Siggi said

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201702174853040-Odwiedzilem-Krym-Trump-ma-klopot-Jaroslaw-Augustyniak/

 211. Maćko said

  Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz – Zasady myślenia katolickiego – Wykład – 5 czerwca 2014 r

  Bez kropki.
  Takie linki mozna.
  A nawet powinno sie.
  Nie budki z piwem ani inne badziewia.
  Madry zrozumie.
  I zastosuje sie.
  😉
  Niemadry wstawi badziewie.
  I pokaze kim jest
  Niedwuznacznie.

  :-)))))))))))))

 212. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/6405-sekielski-znalazl-zaginione-dowody-w-sprawie-zabojstwa-jaroszewiczow-przelom-w-sledztwie

 213. Ola said

  no i jak tam ,pozeracze zydkow, Trampek ciagle was brendzluje? hle hle , kara boska, wiekszy waryjot nie mogl sie wam trafic.

  Bardzo nas Pan zasmuciła. Przemyślimy sprawę. Pani nie pożremy, bo lubimy inne potrawy.
  Admin

 214. Siggi said

  Cały czas otwarty jest spis chętnych do udziału w …ostatniej drodze.
  Nie zwlekać,zapisywać się…

  http://malydziennik.pl/to-juz-koniec-imperium-michnika-katastrofa-w-agorze,2649.html

 215. Maćko said

  http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/116724,histeria-z-powodu-smogu-kto-ja-wywoluje-i-dlaczego

  …Ekolodzy alarmując o smogu wzięli sobie za cel węgiel, jako największe zło. Wiedzą dobrze o tym, że Polska jest największym w Unii Europejskiej producentem tego surowca, co więcej, stawia na niego i zamierza opierać na nim w przyszłości gospodarkę, niewykluczone, że kosztem budowy elektrowni jądrowej.

  Dla wielu krajów zachodniej Europy polski węgiel jest sporym zagrożeniem, nie tylko krzyżującym plany ograniczenia emisji dwutlenku węgla pod płaszczykiem walki z globalnym ociepleniem, ale również pod względem gospodarczym. Bowiem kto węglem stoi, ten może się stać potęgą gospodarczą, gdy ekologiczne rozwiązania okażą się niewystarczające….

 216. Siggi said

  205/Maćko said
  Panie Maćko ,dlaczego nie podaje się(ukrywa) długości linii … zgniotu,np „spotkanie” IIIstopnia z kolumną rządowa,albo z jakąś procesją do Prezesa,albo Ojca Dyr.?
  To bardzo ważne,bo nogi kierowcy prawie na przednim zderzaku i w zasadzie nie wiadomo co ma zderzać w trakcie?Nogi czy zderzak ozdobny?
  Czy prawa autorskie do samej grafiki „S y r e n a ” są uszanowane,bo dla mnię najważniejsze jest w tem nie auto a…wartości.
  Kilka lat jezdziłem „Syreną 5″de Luxe i dorabiało się pokątnie.

 217. Siggi said

  http://www.forbes.pl/ustawa-dodda-franka-do-kosza-polityka-gospodarcza-donalda-trumpa,artykuly,210961,1,1.html

 218. Ona said

  Nie trudno zgadnąć , kto o dlaczego. Polski węgiel zawsze był łakomym kąskiem. Tylko idiota uwierzy, że przy braku polskiego przemysłu, przy drastycznym ograniczeniu mieszkań ogrzewanych węglem. Zwiększa sie zanieczyszczenie powietrza. Powiecie, zwiększyła się ilość samochodów. Owszem, ale to oznacza, że znowu ktoś nas okłamuje. Tym razem producenci samochodów , którzy reklamują swoje pojazdy jako ograniczające niemal do zera wytwarzanie spalin. Jak by nie patrzeć tyłek zawsze z tyłu.

 219. pawel said

  Komisja Europejska oceniła w piątek, że decyzja Litwy o tymczasowym zawieszeniu nadawania rosyjskojęzycznej telewizji RTR Planeta za mowę nienawiści była zgodna z unijnym prawem.

  http://biznes.interia.pl/media/news/zawieszenie-rosyjskiej-telewizji-przez-litwe-zgodne-z-prawem,2478731,5058

 220. revers said

  No i mamy nowa falę uchodźców z Maroka przez dziurawą granice w Hiszpani
  http://reporters.pl/5576/gwaltowny-szturm-na-granice-hiszpanii-wdarly-sie-setki-imigrantow-foto-wideo/

 221. NICK said

  „Wiekszosc meksykanskich/latynoskich Indian/metysow to analfabeci, wiekszosc tych meksykanskich/latynoskich Indian/metysow pracuje nielegalnie na saxach w Stanach, ich ‚rzad’ nie potrafi zapewnic im srodkow do zycia i podstawowego wyksztalcenia”
  (149).
  A, DLACZEGO?

 222. pawel said

  Za przekroczenie zakazu odwodzenia kobiet przez internet od zamiaru aborcji przewidziano we Francji karę 30 tys. euro i dwóch lat pozbawienia wolności.

  http://www.bibula.com/?p=93855

 223. NICK said

  „.. Litwini bojkotują centra handlowe”. Maćko.
  Jakby… „ukraińcy”?

 224. revers said

  Polska za 30 lat wyeksplatowana kolonia zachodu ..
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/02/16/polska-za-30-lat-wyeksploatowana-kolonia-zachodu/

 225. NICK said

  Czytajcie Wandaluzję!

 226. revers said

  „Podstawową bronią masowego rażenia był tzw. „wolny rynek”, przy pomocy którego zrabowano lub zniszczono całą realną gospodarkę tych państw. Ideologiczną osłonę dla tej akcji, stanowiły „demokracja”, „wolność”, oraz „dobrobyt”, który społeczeństwa rzekomo osiągną po przejściu „terapii wstrząsowej”. Ofiary nie pojmowały, że upragniony zachodni dobrobyt nie wynika z lepszych form gospodarowania, ale z kolonialnego rabunku, jaki Zachód dokonywał i dokonuje na reszcie świata.”

  oraz inne neony

  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/137037,spoleczenstwo-iii-rp-na-fali-globalizmu-i-nihilizmu

 227. osoba prywatna said

  80-letni Ted McDermott był zawodowym śpiewakiem. Niestety, w 2013 roku zdiagnozowano u niego Alzheimera. Kiedy choroba zaczęła postępować, jego syn wpadł na niezwykły pomysł.
  http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,21320051,wymyslil-nietypowa-terapie-dla-chorego-na-alzheimera-ojca-i.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

 228. revers said

  Multi kulti po Szwedzku , strzelaniny na codzień, ogień z granatników na biura nieruchomości ..
  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/6400-ciemnosc-nad-imigranckim-multikulti-odcinaja-prad-w-malmoe-strzelanina-za-strzelanina

 229. Maćko said

  http://www.rp.pl/Nauka/170129396-Pierwsza-Polka-w-historii-Malgorzata-Wojtaczka-zdobyla-Biegun-Poludniowy.html

  W chuscie na glowie!

 230. Siggi said

  https://pl.sputniknews.com/polska/201702174863971-sputnik-polska-trudna-przeszlosc/

 231. re1truth2 said

  https://re1truth2.wordpress.com/2017/02/17/historia-czesc-ii-a-moze-inna/

 232. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski / Wojciech Olszański – Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”
  .https://www.youtube.com/watch?v=TF0-01Udv58

 233. osoba prywatna said

  Od kilku dni trwa zbiórka pieniędzy na nowy samochód dla Sebastiana K., oskarżonego o spowodowanie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. W niecałe dwa dni zebrano już ponad 70 tys. zł, a pieniądze wciąż napływają. Suchej nitki na pomyśle zbiórki nie zostawił prezes PiS Jarosław Kaczyński.
  http://dziennik-polityczny.com/index.php/polska/6395-wypadek-z-udzialem-premier-kierowca-seicento-juz-ma-na-nowa-bryke

 234. robertgrunholz said

  Ponad 5 milionów (przy czym to jest tylko część dotacji) wydanych np. na gazety, których nikt nie czyta i które jakimś cudem kosztują kilkaset tysięcy złotych. Ja sam prowadziłem przez rok gazetę, nie mając na nią nawet złotówki.

  Ponad 5 milionów wydanych na mniejszości, które nie odwdzięczają się nam tym samym. Bo czy Polacy uzyskali już w Niemczech status mniejszości narodowej? Ile pieniędzy organizacje polonijne otrzymują od rządu Niemiec bądź Ukrainy? W jaki sposób traktuje się polską mniejszość narodową na Litwie?

  Z tej sumy aż 1.382.800 (milion trzysta osiemdziesiąt dwa tysiące osiemset) złotych otrzymał Związek Ukraińców w Polsce. Na działalność kulturową? A może, jak oświadczył niedawno Piotr Tyma na swoim publicznym profilu na Facebook, pieniądze przeznaczono na ,,tropienie antyukraińskich wątków w internecie”? Ile agresywnych, pełnych jadu komentarzy, wypisują pracownicy i wolontariuszy tego typu organizacji?

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/02/17/5-milionow-zlotych-poszlo-sie/

 235. NICK said

  Gdzie, jest, Kogut?
  Hę.

 236. SAP said

  Jakaś skoordynowana akcja antytrampkowa:
  America First
  CośTam Second
  np.
  Luxembourg Second
  .https://youtu.be/yjzUxDhuXig

  albo
  America first, Czech Republic FIFTY FIRST!
  .https://youtu.be/yBiRTIQcO1s

 237. NICK said

  To. Ci. Mówię. (235).

  zrozum… .

 238. revers said

  re233
  kupi sobie lepsza bemke , ktora wychamuje prez CAN i indyfikacje bemek, przed wozakami szydlo, rzadowymi …

  zeby to byl jeden wypadek z zimy, ale to byla seria wypadkow, macierewicz, w w arszawie z kancelarii senatu, Szydlo 3 bryczki do kasacj, 8 wozow cywilnych bez odszkodowan bo kolizja.

 239. SAP said

  Poland Second
  .https://www.youtube.com/watch?v=XAu3QJJ8fXM

 240. Maćko said

  216 Siggi, ja dorabialem Maluchem 😉
  Pan zna Euroncap? Fiat 500L ma swietne wyniki a Fiat 500 przyzwoite, lepsze niz wieksze samochody od Toyoty czy innych marek klasycznych. Maly samochód niekoniecznie musi byc wadliwie skonstruowany a jesli to nie zostanie dopuszczony do ruchu… wiem pan, sa ludzie chetni na male samochody i beda. W Kraju Giliotyny jezdza liczni na „sans permis” wazacych po 500kilo!

  http://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/#?selectedMake=0&selectedMakeName=Select%20a%20make&selectedModel=0&includeFullSafetyPackage=true&includeStandardSafetyPackage=true&selectedModelName=All&selectedProtocols=26061,24370,1472,5910,5931,-1,14999&selectedClasses=1202,1199,1201,1196,1205,1203,1198,1179,1197,1204,1180&allClasses=true&allProtocols=true&allDriverAssistanceTechnologies=false&selectedDriverAssistanceTechnologies=

  Pan zobaczy jak fatalnie wypadl Mustang! A juz sie do niego przymierzalem… 😦 bye bye Ford… 😉

 241. re1truth2 said

  https://re1truth2.wordpress.com/2017/02/17/arlamow-ostatni-bieszczadzki-50-kg-dzik-1996/

 242. Listwa said

  @ 211 Macko.

  Tematy jakie podjął ks. Guz są interesujące i nie da sie ich pominąć jeśli ktoś chce być człowiekiem rozsądnym i świadomym rzeczywostości. Jednak nie nalezy tak tym wykładem sie podniecać, gdyz obok wielu prawd zawiera w sobie soborowe zwichnięcia. I te nalezy usunąc jesli nie chce się przyjąć fałszu przy przyjmowaniu prawdy.

  Też temat wykładu rozjeżdża się nieco z jego tytułem . Sam ks. Guz mówi o temacie swojego wykłądu jako creatio i poznanie, a nie zasady myślenia katolickigo.

  Weżmy przykład: nie należy uwiarygadniać Sw Tomasza postacią prof Stefana Świeżawskiego. Prawdy katolickie i zasady myślenia katolickiego sa starsze od tej postaci i to nie on jest ich twórcąi. Również św Tomasz nic nie zawdzięcza Janowi Pawłowi II a tym bardziej prof. Świeżawskiemu.

  Świeżawski był silnie związany ze środowiskami „katolickimi” skupionymi wokół Tygodnika Powszechnego i Znaku; jako jedyny świecki obserwator z krajów Europy Wschodniej brał udział w obradach II Soboru Watykańskiego, był również przyjacielem Jana Pawła II.

  Sam sobór to łamanie zasad katolickiego myślenia i jakoś prof Swieżawski z tym sie godził. W 1997 w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej odznaczony został przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Orderem Orła – pewnie za zasługi dla Koścoiła?

  Swiezawski był świeckim ekspertem (audytor) Soboru Watykańskiego II uczestniczył w dwóch ostatnich sesjach tego zgromadzenia.

  „Swieżawski jako audytor świecki działał w Komisji Apostolstwa Świeckich, ale przede wszystkim zaś w podkomisji ‚De cultura’. Był też członkiem komisji papieskiej ‚Iustitia et Pax’. Wiele przemyśleń Stefana Swieżawskiego znalazło swe odbicie w ostatecznej redakcji Konstytucji duszpasterskiej o Kościele w świecie współczesnym – Gaudium et spes. Na zakończenie Soboru Vaticanum II, wraz z Jacquesem Maritainem odebrał z rąk Papieża Pawła VI orędzie do intelektualistów. Udział w Soborze utwierdził Profesora w przekonaniach żywionych przezeń już od czasów gimnazjalnych: że Kościół ma – i może – być naprawdę wspólnotowy, naprawdę służebny i naprawdę otwarty”. – żaden powód do chwały i żadne to osiągniecia myślenia katolickiego.

  Świeżawski
  „W swoich poglądach i działaniach był zwolennikiem tolerancji, ekumenizmu i zgodnego współżycia narodów. W latach przed II wojną światową potępiał antysemickie wybryki wzniecane na uczelniach przez skrajną endecką Organizację Młodzieży Wszechpolskiej; Z badanej przez niego epoki szczególnie bliską mu postacią był czeski reformator Jan Hus, spalony na stosie z wyroku soboru w Konstancji. Swieżawski gorliwie i skutecznie zabiegał o jego katolicką rehabilitację.”

  Tak sam pisał:

  „Uniwersytet katolicki to więc uniwersytet jak każdy inny, ale przeniknięty od wewnątrz duchem Ewangelii. Jednym ze znaków tego ducha powinna być prostota i towarzysząca jej otwartość. Należy uczynić wszystko, aby właśnie to signum specificum chrześcijańskości, nie zaś relikty ducha getta i inkwizycji, apologetyzmu, propagandy i triumfalizmu, mogło dominować w uniwersytetach katolickich”.
  Stefan Swieżawski, ‚Człowiek i tajemnica’, ZNAK 1978″ – a co ten rzekomy znawca chce od idei inkwizycji, apologetyzmu, trimfalizmu, elitarności katolickiej?

  „Stefana Swieżawskiego łączyła przyjaźń z ks. Karolem Wojtyłą, z którym przez długie lata prowadził korespondencję. „Pierwszy list ks. Wojtyły z 1953 roku to załącznik do egzemplarza pracy habilitacyjnej, której recenzentem ma być profesor Swieżawski, drugi list – to ‚podziękowanie za trud’ recenzowania. Potem styl nieco się zmienia. W 1961 roku przechodzą na ‚ty’. Obaj, choć na różnych zasadach, uczestniczą w Soborze. Szczególnie wiąże ich wspólny udział (w lutym 1965 roku w Ariccia pod Rzymem) w pracach wąskiego grona wybitnych specjalistów nad przygotowaniem soborowej ‚Konstytucji o Kościele w świecie współczesnym’.”

  http://www.bu.kul.pl/stefan-swiezawski-1907-2004-sylwetka,art_11226.html

  I ks. Guz podaje nam kogos takiego w kontekście podjętego tematu.

 243. VA said

  Zydowka Janice D. „Jan” Schakowsky – amerykańska polityk, członek Partii Demokratycznej jest przedstawicielem 9. okręgu wyborczego w stanie Illinois w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Mimo ze ma meza, to jest lesbijka, ktora zostala sfilmowana podczas aktu seksualnego z agentka Turcji (pracujaca dla Mossadu). Podobno byla i jest szantazowana i dziala na szkode USA.
  Sibel Edmonds pracowala dla FBI jako tlumacz (zna biegle 4 jezyki w tym turecki) po odkryciu tej sprawy z Schakowsky przekazala informacje dla swoich przelozonych i zostala zwolniona z FBI. Na tym filmie opowiada jak ja szykanowano za to odkrycie, jak skorumpowane i kontrolowane przez Zydow sa agenscje rzadowe US.

 244. Listwa said

  @ 207 Maćko

  Pan @ 166 Siggi wyjasnił panu dobrze co nas interesuje. Opowiadania PIS, ND, i Trwam jak to zwiekszy sie PKB albo gadanie jaki to juz on jest wysoki, to puste gadanie. Nas interesują nasze realne dochody, a nie PKB i szybkość obiegu pieniądza.

  PKB i obieg może być wysoki i wzrastać, a nasze dochody realne spadać. I co teraz?

 245. Wełna said

  Dla fanów Trumpa…

  „Pamiętacie jak Obama pokazał swoją prawdziwą twarz, zdradzając swojego przyjaciela i pastora, wielebnego Jeremiasza Wrighta? Dzisiaj Trump pokazał nam swoją prawdziwą twarz. Zamiast odrzucić rezygnację Flynna i zamiast tego wylać tych, którzy przygotowali tak absurdalne oskarżenia, Trump przyjął rezygnację. To nie tylko oznaka nadzwyczajnego tchórzostwa, ale również niesłychanie głupi i samobójczy akt zdrady, ponieważ teraz Trump pozostanie zupełnie sam, zupełnie sam w towarzystwie indywiduów w rodzaju Mattisa czy Pence – twardych zimnowojennych typów, zideologizowanych do szpiku kości, którzy chcą tylko wojny i nie przejmują się całą resztą.”

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/137057,co-sie-dzieje-w-usa-17-02-2017

 246. Czasoumilacz said

  A może poczekamy jeszcze z tymi trumpowymi decyzjami i weźmiemy pod uwagę, że Trump mógł ubić z Putinem deal typu „ja będę pierniczył, że jestem za zwrotem Krymu, żeby uciszyć część przeciwników, bym miał czas na zgniecenie buntowników i spiskowców u siebie, a potem wrócimy do cywilizowanych rozmów”?

  Gość ma gigantyczne problemy w swoim ogródku i nie ma ochoty dodatkowo użerać się z opinią zagraniczną.
  [w stosunku do Trumpa byłam i jestem oczywiście sceptyczna]

  Niemniej usprawiedliwanie mordowania Indian jest faktycznie nietypowym stanowiskiem w ustach współczesnego człowieka.

  Pan Snag – podobnie jak większość Polaków, którzy wyemigrowali za Atlantyk – bardziej identyfikuje się z USA, niż z krajem pochodzenia. Ja to nawet na swój sposób mogę zrozumieć, ale nie lubię ludzi, którzy zspominają skąd pochodzą 😉

 247. Kwal said

  W związku z tym że Pani Premier Beata Szydło opuszcza szpital, PIS powinien wprowadzić tydzień wolny od pracy i zorganizować ogólnopolską pielgrzymkę pod szpital. Panią Szydło zabrać ze szpitala w lektyce i przenieść do Warszawy wiwatując przy tym by w zdrowiu i szczęściu rządziła dalej ku wiecznej chwale Izraela. W każdym mieście powinny stanąć pomniki Pani premier Beaty Szydło a pieniądze na ten cel powinny być zabierane obowiązkowo przy wypłacie każdemu czynnemu zawodowo Polakowi. Kwota powinna być ustalona przez Kneset…
  Sprawcę wypadku powinno się pojmać, urządzić pokazowy proces i skazać na 25 lat więzienia bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie. Skonfiskować powinno mu się cały majątek osobisty i jego rodziny…Ponieważ wypadek Pani Szydło jest wielkim światowym wydarzeniem i na pewno przejdzie do historii to Naczelnik Państwa Pan Prezes Kaczyński już powinien zacząć czynić starania o wpisanie tego wielkiego zdarzenia do Wielkiej Encyklopedii Powszechnej a następnie powinien rozpocząć proces beatyfikacyjny Pani Premier Beaty Szydło…

 248. Dobry wieczór wszystkim.

  Mam 28 lat i mieszkam na północnym Mazowszu. Jestem pierwszy raz na blogu i cieszę się, że tu jestem, jest wspaniale. Mam tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi i proszę wszystkich tu o pomoc i wyrozumiałość nawet głupich o samą wyrozumiałość.

  Wyrazy szacunku dla administratora tej strony.

  Witamy Pana!
  Admin

 249. La Reine Toronto said

  na koniec tygodnia do posluchania i ogladania; polecam. bez kropki celowo.

 250. matirani said

  Dziś w „Naszym Dzienniku”
  Lekarze z sumieniem
  Sobota, 18 lutego 2017 (02:18)

  Pacjentki prywatnej warszawskiej przychodni „Babka Medica” mogą wybrać lekarza, który nie przepisuje antykoncepcji hormonalnej.

  Placówka i jej lekarze stali się ofiarami medialnej i internetowej nagonki. Wszystko zaczęło się od dnia, w którym przychodnia poinformowała, że kilku pracujących tam ginekologów, powołując się na klauzulę sumienia, zdecydowało się nie przepisywać środków antykoncepcyjnych. Przychodnia zasugerowała, by pacjentki, które chciałyby je otrzymać, poinformowały o tym recepcjonistę już podczas zapisu na wizytę. Miałoby to – zdaniem władz przychodni – usprawnić samą procedurę zapisu i zapobiec późniejszym niedogodnościom. Wywołało to prawdziwą falę złości i agresji.

 251. matirani said

  Panie Listwa – na pewno dla katolików są interesujące wywody pana na temat wykladu Ks. Guza. Bez złych myśli ani agresji może pan nagra w YouTube swoje przemyślenia a my pomożemy je popularyzować.

  Natomiast pana uwagi do mojego wpisu 207 są niezwiązane z tematem mojej wymiany opinii i definicji z Panem Siggi więc może pan przeczyta raz jeszcze i zastanowi się o co nam chodzi a nie koncentruje się na szukaniu dziury w całym. Pozdrawiam.

 252. Moja prośba do wszystkich tutaj.

  Bardzo chcę gościć Polaków w swoim domu, którzy żyją i mieszkają za granicą, często od pokoleń nie widząc Ojczyzny. Mam na myśli Tych ze wschodu. Bardzo proszę o rzetelne i przydatne informacje na temat tego, jak i gdzie mam szukać Tych ludzi.

 253. Siggi said

  243/VA said
  Mimo ze ma meza, to jest lesbijka, ktora zostala sfilmowana podczas aktu seksualnego z agentka Turcji ……
  ———-
  Na tej branży to ja już tak dobrze się nie znam.Ale próbuję naukowo-zootechnicznie to rozebrać na czynniki pierwsze,bo mi się nie zgadzą „klocki” w tym zestawieniu:…mimo,że ma męża,to jest lesbijką.
  Należy se tu też wyjaśnić ,czy ten mąż:…własny ,czy cudzy,czy on tylko teoretyczny dla propagandowego rozgłosu,czy faktycznie spiasana umowa w USC?No i najistotniejsze ,czy ona z nim śpi w jednym łóżku,czy na różnych kondygnacjach?Pytań rodzi się wiele,a odpowiedzi brak.
  Z tego co mówi teoria i praktyka,to lesbijka jest zbyt „kolczasta”,żeby się „dotknąć” chłopa ,nawet indywidualnego,idealnego,wyjatkowego.Zdarzają się gwałty chłopów na lesbijce,co ona uważa za najgorsze pokalanie i praktycznie jest przekonana,że jej życie straciło sens.Praktycznie nie jest w stanie pozbyć się tego męskiego smrodu jakim może „obdarzyć taki osobnik.Z tych m.in.powodów te wąty co do tego,że miała męża.
  Zupełnie inaczej wygląda sytuacja,kiedy ona jest bi(bisexual),to wtedy taki układ jest możliwy.U takiej we łbie,w jej pólkulach jest tam coś poprzestawiane,że taka jest do podwójnego użytku,chętnie przystaje do grupy,no i dzieje się.Takich przypadków u Homo Sapiens jest sporo,co jest rzadkościa u zwierzat,choć kiedyś można spotkać było na wsi indywidualnej,w małej miejscowości,że za suka z cieczka ganiało kilka piesków różnej wielkości.Ponieważ my pilnowaliśmy moralności w naszej wsi,tzn,żeby dzieci nie oglądały tego odrażającego widowiska,to wystarczyło rozgonić to towarzystwo z pomocą długich kijów i po problemie.
  Wiele znaków na niebie i ziemi wskazują,że gatunek ludzki idzie na zatracenie,co jest kwestia czasu,może kilkuset lat i takim przykładnym znakiem,jest burza seksualna,która degraduje demografię skutecznie.Klasyczny przykład Japonia,gdzie 50% par nie ma i nie chce mieć dzieci.Na zachodzie Europki nie jest inaczej,może dlatego wpuścili ten element kolorowy,żeby „ratował” sytuację.Tak nawet pisza w gazetach tam.
  Nasi przodkowie z końca np.XIX wieku,kiedy by to zobaczyli,to by się załamali całkowicie.Wtedy w domach było dużo dzieci.

 254. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dworczyk-polityka-historyczna-ukraincow-jest-nie-do-zaakceptowania-dla-pis

 255. Siggi said

  Możecie se oczekiwać…
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/tillerson-po-spotkaniu-z-lawrowem-oczekujemy-od-rosji-wywiazania-sie-z-zobowiazan-w-sprawie-ukrainy

 256. NyndrO said

  🙂 Amerykanin Rex zdaje się wie, co Pan ma na myśli, Panie Zyga. *Z kolei u mnie na wsi, Rexem nazywano pieski rasy bokser.Nie wiem dlaczego. Może przez szczekanie.Jakoś tak rex. Albo pikuch.

 257. Siggi said

  http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/10528-niewygodna-prawda-dla-izraela-poznajcie-prawde-o-tym-jak-zydzi-pomagali-nazistowskim-niemcom

 258. NyndrO said

  Jeden miał na imię Saba. Ale to chyba dla tego, że jego właścicielem był psychopatą o ksywce ” Żaba”.

 259. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/137057,co-sie-dzieje-w-usa-17-02-2017

 260. Siggi said

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/02/16/polska-za-30-lat-wyeksploatowana-kolonia-zachodu/

 261. Maćko said

  245 Welna- dzisja tez Bialy Dom wyslal takie podsmuowanie tygodnia:
  …President Trump and Canadian Prime Minister Justin Trudeau met at the White House this week. They affirmed that ensuring equal opportunities for women in the workforce is a priority for both countries and announced the creation of the United States-Canada Council for Advancement of Women Entrepreneurs and Business Leaders.

  On Wednesday, during a productive day with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu, President Trump reaffirmed our unbreakable bond with Israel and vowed to strengthen the relationship between the two nations to continue fighting the threat of terrorism.

  To find out more, please follow President Donald J. Trump and The White House on Facebook and watch his weekly address.

  To get more involved, be sure to add your name to our Support Empowering Female Leaders and Trump Stands with Israel petitions. …

  Kiepsko wyglada… mozna tylko miec nadzieje, ze to zaslona dymna a robi swoje, bo jesli nie….

  **** Tak mi sie skojarzylo – firmy z USA na pewno duzo ucierpialy od regulacji panstwowych, rzeczywiscie czesto idiotycznych, ale tez i pozytecznych czasami. Moze Trumpa zadaniem jest przywrócic USaniskim korporacjom wladze nad krajem tak aby zyski znowu poszly do góry? A ludzie na tym malo zyskaja… niestety, tylko czas to wyjasni.

 262. Siggi said

  Było to? Z sierpnia 2016r Sie doczekał…
  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/by%C5%82y-prezydent-handluje-na-pchlim-targu-wyszywankami/ar-AAiaJ9Z?ocid=ob-fb-plpl-107

 263. osoba prywatna said

  USA: Donald Trump atakuje media
  Prezydent Donald Trump nazwał amerykańskie media „wrogami narodu”.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-donald-trump-atakuje-media/qjd833f

 264. re1truth2 said

  Re 259
  Faktycznie zaczyna ich rozwiewać.

  [W swojej relacji dodała, że później przez chwilę rozwiali i uścisnęli sobie dłonie.]

 265. re1truth2 said

  https://re1truth2.wordpress.com/2017/02/18/ciag-dalszy-sagi-rodzinnej-szczepanskich/

 266. ZAGADKA KATEDRY KOŁOBRZESKIEJ I FARY SANTOCKIEJ

  W mej systematyce konstruktywizmu ceglanego – jak nazywam tzw. Gotyk – ZGRZYTAŁY takie działa, jak katedra w Kolobrzegu czy fara w Santoku (Gorzowie Wkp). Nazwa Santok pochodzi od Świętej Kobyły, której sanktuarium była obecna fara. Po wielu latach udało mi się ten szkopuł usunąć w kontekście Wojny Bogów jako konsekwencji Prometeomachii.
  Wojna Bogów wybuchła w związku z wyprawą syna Posejdona Buzyrysa nad Dniestr przeciw kulturze trypolskiej, łączonej przez niektórych z kulturą Vinca nad serbskim Dunajem. Wybrany na naczelnika trypolitanów nauczyciel szkolny Asklepios rozgromił jednak Hellenów a Buzyrysa i jego synem zabił.
  To nie stanowiłoby może zagrożenia dla helleńskiego władztwa nad Odrą i Wisłą, gdyby nie skuteczny atak Asklepiosa na metalurgię kielecką, skąd uprowadził STALOWNIKÓW oraz nie sprzymierzył się ze Skandynawami, których znamy jako Zelnika, który wyglądał jak Jerzy Robert Nowak. To umożliwiło bowiem Asklepiosowi budowę metalurgii Powiślańskiej, na szwedzkiej rudzie i sokalskim węglu, która była aż do Potopu szwedzkiego Najważniejszą Metalurgią Świata.
  Zbudowanie przez Asklepiosa ŚWIATOWEJ POTĘGI TECHNOLOGICZNEJ miało polityczne skutki – w postaci np. Zdobycie Wrocławia Lewobrzeżnego, ale Posejdonidów uratowała Świdnica, która obroniła sudecką metalurgię żelaza na kowarskich magnetytach i wałbrzyskim węglu. Młodszy brat Buzyrysa Innachos bronił jednak Zaciekle zamku Biskupiego na Ostrowie Tumskim – i OBRONIŁ. Byłem komisarzem WOAK na wykopaliskach archeologicznych Franza Josefa Straussa dla ZAKATOWANIA Księdza Popiełuszki, bo Komitet Wojewódzki PZPR chciał wiedzieć, CO SIĘ TAM DZIEJE ?????
  Otóż podczas oblężenia zamku Biskupiego na wrocławskim Ostrowie, ale PO zbudowaniu zachodniej części dzisiejszego kościoła Mariackiego – Asklepios podjął budowę katedry w Kołobrzegu dla komunikacji świetlnej z Bornholmem oraz fary w Santoku – bo to, co Niemcy piszą na ten temat, to wierutne łgarstwa. Fara w Santoku nie miała bowiem nic wspólnego z obecną katedrą w Magdeburgu, którą wzniosła Śnieżka z Pragi, wiek po zbudowaniu przez Asklepiosa katedry kołobrzeskiej i fary w Santoku.
  Z powodu aliansu matrymonialnego Pragi z Krokowa nad Wełtawą z Foroneuszem z Wrocławia Asklepios wycofał się za Wisłę i Wisłokę – wobec czego Innachos zbudował Wspaniałą Farę Stargardzką. – A jeśli ktoś nie wierzy to mam dowód FACHMAŃSKI: Asklepios dał warsztat fary bieckiej Ajgialosowi-Ogigesowi, który utworzył zeń Gdańską Szkołę Muratorską – GŁUPIĄ wobec np. fary stargardzkiej jako pochodną wrocławskiej.

 267. wert said

  Ministerstwo rolnictwa proponuje wprowadzenie ewidencji osób odwiedzających gospodarstwo, oraz wymóg zabezpieczenia zwierząt gospodarskich przed kotami i psami:
  http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/kot-i-pies-moga-byc-w-budynkach-gospodarskich,69742.html

 268. AniaK said

  Re252:
  Jaka jest powierzchnia domu jeżeli wolno zapytać?

 269. AniaK said

  Obojętnie kim Jesteś….

  .https://www.youtube.com/watch?v=NaDaR5LR7kc&feature=em-comments

Sorry, the comment form is closed at this time.