Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Francja: zalegalizowano prawo kneblujące usta obrońcom życia

Posted by Marucha w dniu 2017-02-17 (piątek)

To we Francji smutny dzień dla prawa do życia i wolności słowa – w ten sposób stowarzyszenia rodzin katolickich określają decyzję tamtejszego parlamentu, który definitywnie zalegalizował wczoraj ustawę kneblującą usta obrońcom życia. Zabrania ona publikowania w internecie treści, które miałyby odwieść kobietę od zamierzonej aborcji.

W liście do prezydenta François Hollande’a przewodniczący Konferencji Episkopatu Francji przypomina, że przerwanie ciąży pozostaje brzemienną w skutki decyzją, która stawia głębokie wyzwanie sumieniu.

„Wiele kobiet – stwierdza abp Georges Pontier – znajduje się w bardzo trudnej sytuacji i nie wie, czy urodzić dziecko, czy nie, a zatem potrzebuje, by z kimś porozmawiać i szukać rady”. Strony internetowe prowadzone przez obrońców życia, które od teraz będą za to karane, „zastępują brak miejsc, gdzie ktoś chciałby je wysłuchać”. Powodzenie tych stron „dowodzi, że odpowiadają one na konkretne oczekiwania” – pisze przewodniczący francuskiego episkopatu i podkreśla, że pozostawiały one wszystkim wolność decyzji.

W czasie debaty toczącej się na ten temat we Francji Papież Franciszek przypomniał uczestnikom tamtejszego Marszu dla Życia, że Kościół nie może przestać go bronić ani też zrezygnować z głoszenia, że każdą istotę ludzką trzeba chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci. A biskupom tego kraju podczas ich wizyty ad limina Apostolorum powiedział, że w tej kwestii Kościół nie może iść na kompromis, bo stałby się winnym kultury odrzucania, która jest tak bardzo rozpowszechniona, a dotyka zawsze najbardziej potrzebujących i bezbronnych.

Dodajmy, że za przekroczenie zakazu odwodzenia kobiet przez internet od zamiaru aborcji przewidziano we Francji karę 30 tys. euro i dwóch lat pozbawienia wolności.

pp/ rv
http://www.bibula.com

Komentarzy 11 to “Francja: zalegalizowano prawo kneblujące usta obrońcom życia”

 1. Joannus said

  ”za przekroczenie zakazu odwodzenia kobiet przez internet od zamiaru aborcji przewidziano we Francji karę 30 tys. euro i dwóch lat pozbawienia wolności.”
  Czyli zabójstwo dzieciątek musi przedstawiać wielką wartość dla francuskich parlamentarzystów, skoro aż taka kara za przestrzeganie przed tym.
  Mała pociecha, ale znacząca, kiedy JE Wiktor Orban gotów jest przyjmować prześladowanych Francuzów w swoim państwie.

 2. AlexSailor said

  A co z wolnością słowa, wypowiedzi, demonstrowania poglądów, układami i zobowiązaniami międzynarodowymi Frnace’ów, wolnością prasy i publikacji, prawami ONZ i UE, które France na siebie dobrowolnie przyjęły.
  O i Amnesty International teraz będzie miała pole do popisu ;)).

  A tak w ogóle, to wystarczy, że te strony zamieszczą na serwerach w Polsce, ewentualnie jeszcze wgrają na serwery w Polsce i misterny plan sług diabła i demonów rozleci się w kawałki.

  Oczywiście o klątwie Watykanu, ewentualnie uznanie za grzech śmiertelny możliwy tylko do rozgrzeszenia narzędziem-papieżem jedynie, (to Bóg odpuszcza), ani słowa.
  Podobnie jak o automatycznej ekskomunice.

  Czy Komisja Wenecka zainteresuje się pozbawieniem przyrodzonych i traktatowych praw człowieka przez France i ich rząd???

  Czy odbędzie się debata w tej sprawie w KE i przesłuchanie kandydatów na piekłoszczyków z rządzących Franc ???

  Szkoda katolików Francuzów.
  Szkoda.
  Myślę, że Polska miała być chowana właśnie na taką chwilę, żeby zgromadzić katolików z całej Europy i udzielić im azylu.
  Ale niestety mamy tylko ***j, dupę i kamieni kupę, a to trochę za mało.

 3. Dziadzius said

  zeby Katolicy , wszyscy Katolicy, razem z duchownymi staneli jak jeden na strajk modlitewny na wszystkich placach publicznych wszedzie na calym swiecie to nie mysle zeby te dup#j#by wyprawialy takie checa z prawem ludzkosci ale ze katolicy sa tylko katolikami na wesela i pogrzeby no i czasami na swiecone jaja i choinke to maja za zaplate takie prawa na jakie ich bezczynnosc zasluzyla..

 4. Racjonalista said

  Inaczej mówiąc we Francji surowo zabroniono przeszkadzać mordercom w mokrej robocie.

  W przypadku nienarodzonych mordercy morderstwo nazywają aborcją.
  W przypadku narodzonych mordercy morderstwo nazywają sprzątaniem.

 5. Listwa said

  Mają nadzieję , że jak zduszą internet to im wyrzuty sumienia ucichną. Nie ucichną.

 6. www said

  Cywilizacja morderców dzieci …dziesiątki milionów mordów!

 7. Yah said

  Ad 3

  Święte słowa panie Dziadziuś.

 8. revers said

  ostatni farancuz przed chazarska islamizacja i franksizacja

 9. pawel said

  „Wiele kobiet nie wie, czy urodzić dziecko, czy nie.”

  Szanowny Panie Biskupie, kwestią powinna być: Morderstwo.

 10. revers said

  I co jeszcze zaligalizuja? chaos zamiast porzadek boszy

 11. revers said

  szyby nie nadaza wymieniac w socialnyh osrodkach wladzy i rozdzielnikach pomocy socjalnej
  .https://www.youtube.com/watch?v=HHwca9KLV0s

Sorry, the comment form is closed at this time.