Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Klauzula solidarności ante portas

Posted by Marucha w dniu 2017-02-17 (piątek)

Owczarek niemiecki Jan Klaudiusz Juncker, którego Nasza Złota Pani (wielu Czytelników pyta, dlaczego panią Anielę Merkel nazywam Naszą Złotą Panią. Wyjaśniam tedy, że to rodzaj cytatu z piosenki, którą Niemcy za okupacji kazali śpiewać pędzonym do roboty Żydom: „Marszałek Śmigły-Rydz nie kazał robić nic, a Hitler nasz złoty nauczył nas roboty”) wystrugała z banana na przewodniczącego Komisji Europejskiej, właśnie otrzymał list od zjednoczonych organizacji pozarządowych: Amnesty International, Human Rights Wag, FIDH (International Federation for Human Rights), Open Society European Policy Institute i Reporterzy Bez Granic, które domagają się interwencji instytucji europejskich, by „powstrzymać ruch wsteczny Polski od wspólnych wartości UE”.

Jakie są te „wspólne wartości UE” – trudno zgadnąć, a pewne światło rzuca na tę sprawę rozebranie z uwagą („ja sobie to w nocy rozbieram z uwagą” – mówił Wojski w „Panu Tadeuszu” o sprawie królowej Dydony) skrótu nazwy UNESCO. Mówiono, że tak naprawdę, to oznacza ona UN Eating, Sleeping, Catering Organisation – co się wykłada, jako Narodów Zjednoczonych Organizacja do Żarcia, Spania i Chlania (na przyjęciach – stąd catering).

Uprzejmie zakładam, że funkcjonariusze UNESCO w przerwach między wspomnianymi czynnościami zaglądają do jakichś dzieci – a myślę tak, bo sam płacę co miesiąc pewną sumę na taki cel właśnie za pośrednictwem UNESCO – ale wiadomo, że na tym świecie pełnym złości trudno chociażby o kęs pewności.

Mniejsza zresztą o UNESCO, bo ciekawsze są te organizacje broniące praw człowieków. Prawo podaży i popytu poucza, że im lepsza koniunktura w jakiejś branży, tym więcej firm tak powstaje. Skoro obok Amnesty International praw człowieków broni też Human Rights Wag i FIDH, a przecież Open Society, sponsorowana przez słynnego żydowskiego grandziarza też musi jakoś uzasadnić swoje istnienie, więc pewnie też interesuje się człowiekami – jak pod pretekstem obrony ich praw, wydymać ich bez przerywania snu – to znaczy, że obrona praw człowieków to dzisiaj interes co najmniej tak samo dobry, jak produkcja trumien.

W tej sytuacji niewiadoma jest tylko suma, za jaką Nasza Złota Pani – być może w kooperacji z grandziarzem, który wobec naszego nieszczęśliwego kraju też ma swoje plany – uruchomiła te wszystkie organizacje, by wysłały wspomniany list do niemieckiego owczarka Jana Klaudiusza Junckera.

List ten oznacza, że oto rozpoczęła się realizacja kolejnej kombinacji operacyjnej, której celem jest dokonanie w naszym nieszczęśliwym kraju przesilenia politycznego , w następstwie którego polityczna ekspozytura Stronnictwa Pruskiego znowu zajęłaby pozycję lidera politycznej sceny.

Spektakularne odejścia całej grupy generałów, którzy przy okazji odchodzenia wymachiwali prezydentowi Dudzie przed nosem konstytucjami pokazują, że tym razem na siłę przewodnią przesilenia została wyznaczona nasza niezwyciężona armia, która i to zadanie wykona „z honorem”, tak samo, jak stan wojenny w roku 1981.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 14 to “Klauzula solidarności ante portas”

 1. Joannus said

  Owczarek niemiecki musi krewny H.Kissingera, na co wskazuje podobieństwo facjatek.

 2. revers said

  kaluzula solidarnosci palacej

  http://www.express.co.uk/news/world/768257/Paris-riots-spread-to-Lille-Rouen-Nantes-violent-Theo-demonstrations

  tu juz doly z wapnem nie pomoga, tylko potop.

 3. Yah said

  „Spektakularne odejścia całej grupy generałów, którzy przy okazji odchodzenia wymachiwali prezydentowi Dudzie przed nosem konstytucjami pokazują, że tym razem na siłę przewodnią przesilenia została wyznaczona nasza niezwyciężona armia, która i to zadanie wykona „z honorem”, tak samo, jak stan wojenny w roku 1981.”

  A to ci będzie siupryza jak zrobi to nie nasza armia tylko najlepsza armia świata sprowadzona do Polski przez PiS.

  Jak można być tak ślepym, by nie widzieć, że na wszystkich stanowiskach w terenie usadzono najgłupszych z głupich i najbardziej tępych z tępych tylko po to by ludzie odetchnęli z ulga gdy przyjdzie zmiana….. tylko, że zmiana będzie zmiana na gorsze.

  Przecież taki scenariusz opracowano dawno ….

 4. revers said

  Jakie są te „wspólne wartości UE” – trudno zgadnąć, a pewne światło rzuca na tę sprawę rozebranie z uwagą

  A no takie p. Stanislawie wartosci ze sankcje na Syrie nie zniesiono, za to chetnie przyjmuje w europie ucinaczy glow z ISIs czy z plutonow egzekucyjnych ISIS, ostaniego takiego rodzynek z Syrii wylapano w Szwecji.

  Ba, nie nadarza sie ze unia dzisiaj powstala unijna armia, przeglosowana, CETA przeglosowana, GMO w drodze i u siebie.

  sankcje na Rosje nie zniesione lub zelzone, i to nie za sprawa Trumpa ktory chcial zniesc lub ograniczyc sankcje na Rosje, ale za sprawa Niemiec, niemieckiej dyplomacji ktora ma tez wplywa a wameryce i skutecznie zablokowla luzy z Moskwa i w stanach i w Brukseli.

  W Berlinie pan szukaj teraz globalnych wladcow i panow, nie washington DC lub brukseli, ktora jest pod lobby z Niemiec ustawiana teraz jak anglia odeszla.

 5. witek said

  Senator McCain w ten sposób powitał prezydenta Dudę.
  Z naszego prezydenta chamuś jakiś
  – to on nie wie, że pana dziedzica należy pocałować w rękę? 🙂

 6. Wieś Rządzi Światem said

  Teraz jest szykowana alternatywa, tzn przyszłe ugrupowanie rządzące.

 7. panMarek said

  Dla mnie owczarek niemiecki Jan Klaudiusz Juncker nie ma żadnej, ale to żadnej wartości.
  Jak to uświadomił mnie 10 lat temu jeden myśliwy:
  – dlaczego nie odstrzeliwuje się lisów występujących w nadmiarze?
  – bo cena pocisku jest wyższa od ceny za skórę lisa!

 8. NyndrO said

  Jakie dziwne zwierzę. Natura jest wspaniała!

 9. Re 5 Witek…

  prostytutka wita burdel-mame

  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. #9, p. Janku, to wyrezyserowany „dyplomatyczny afront”…Prosze sobie przypomniec jak Junker klepnal po buzi Orbana…Nic nowego w traktowaniu gojow przez zydlactwo. Kiedys nie do pomyslenia. Kompletne chamstwo. Duda winien nie dostrzec lapy McCain, ostatecznie to Prezydent i to on inicjuje powitanie. Powinien usiasc i wtedy sie przywitac. Jeszcze w polowie XIX kodeks dyplomatyczny zabranial dotykania sie w czasie powitania jak klepanie protekcjonalne po plecach i innej formy spoufalania sie..ot lumpenproletariacka etykieta….

 11. Maciuś said

  Duda, pocałuj go jeszcze w dupę, tego jewreja.
  Może doradzi rudemu o zniesieniu wiz; bo jak na razie ty Duda nic w tej kwestii nie robisz, by je znieśli dla Polaków.

 12. Kar said

  …”We are determined: Never again. Because a Europe of hate is one that we refuse. Because a Europe without Jews would be no longer Europe”…
  _______________________________________________

  ..b. mocne-przekonywujace, w/w wyszlo od niego, i czy dotrzyma slowa..(Europa bez zydow nie bedzie Europa..) ..”we are determined-przekonani” ..kogo mial na mysli mowiac (We-my)..

 13. tomir said

  Myślę, że senator nie wiedział z kim się wita. Jeśli wiedział to chyba jest kobietą… trochę zniszczoną. A może to amerykański zwyczaj i Prezydent winien z nim witać się na siedząco.

 14. NICK said

  S.M.
  „(wielu Czytelników pyta, dlaczego panią Anielę Merkel nazywam Naszą Złotą Panią. Wyjaśniam tedy, że to rodzaj cytatu z piosenki, którą Niemcy za okupacji kazali śpiewać pędzonym do roboty Żydom: „Marszałek Śmigły-Rydz nie kazał robić nic, a Hitler nasz złoty nauczył nas roboty”
  Nie nazwałbym tego ‚wyjaśnieniem’… .
  A podśmiechujkiem?
  Tak.

Sorry, the comment form is closed at this time.