Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Trump przychylny Żydom bardziej niż Obama. Netanjahu nie ukrywa, że dla Izraela to dobra zmiana

Posted by Marucha w dniu 2017-02-18 (sobota)

Tradycyjnie najlepszy sojusznik Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie nie mógł być zadowolony z poczynań administracji Baracka Obamy wobec Iranu. Teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie, a Benjamin Netanjahu chwali Donalda Trumpa.

W wywiadzie udzielonym przez izraelskiego premiera stacji Fox News padły również słowa o „wielkiej misji” obu państw w hamowaniu nuklearnych ambicji Teheranu.

Od kilku tygodni mówi się, że wraz ze zmianą w Białym Domu dotychczasowa ugodowa polityka USA wobec Iranu odejdzie w niepamięć. Zawarte w roku 2015 porozumienie między krajami Zachodu a Teheranem było główną kością niezgody w relacjach amerykańsko-żydowskich. Wiele wskazuje jednak, że to już historia.

W środę, 15 lutego, doszło do spotkania premiera Izraela i prezydenta USA. Benjamin Netanjahu wyszedł ze spotkania ewidentnie zadowolony, a wypowiadane przez niego deklaracje wskazują na prawdziwą wiosnę w stosunkach między państwami.

Zdaniem „Bibiego” Netanjahu jego kraj oraz Stany Zjednoczone mają do wypełnienia wielką misję polegającą za sprzeciwieniu się nuklearnemu zagrożeniu ze strony Iranu. W stacji Fox News żydowski polityk zauważył, że antyizraelska retoryka Teheranu ma tak naprawdę wydźwięk antyamerykański. Premier Izraela przypomniał również, że dla Persów Stany Zjednoczone wciąż są „Wielkim Szatanem”.

Spotkanie z Trumpem izraelski premier ocenił jako „chwilę historyczną” oraz „spotkanie serc i umysłów”. Od tego spotkania sojusz Izraela i USA ma być jeszcze silniejszy – stwierdził w programie Sean’a Hannity’ego Benjamin Netanjahu dodając, że być może we wzajemnych relacjach rozpoczęła się nowa era.

Na antenie Fox News premier Izraela kolejny raz skrytykował umowę z lipca 2015 roku. Zgodnie z nią Iran miał zrezygnować z dążenia do zdobycia broni nuklearnej w zamian za zniesienie sankcji przez społeczność międzynarodową. Obowiązywanie zapisów umowy było głównym powodem napięć między Izraelem a administracją Baracka Obamy, szczególnie że, zdaniem Netanjahu, od lata roku 2015 Iran stał się krajem jeszcze bardziej agresywnym i intensywniej finansującym antyamerykański terroryzm.

Na szczęście dla Izraela nowy amerykański prezydent rozumie to zagrożenie, a oba kraje rozmawiają o tym, co zrobić z irańskim niebezpieczeństwem – stwierdził Netanjahu.

Źródło: interia.pl
MWł
http://www.pch24.pl

Komentarzy 16 to “Trump przychylny Żydom bardziej niż Obama. Netanjahu nie ukrywa, że dla Izraela to dobra zmiana”

 1. JerzyS said

  Prawdziwie swoja politykę prezydent USA może prowadzić

  dopiero od swojej drugiej kadencji!

  Więc poczekajmy:)

 2. Maciuś said

  Na co? Panie JerzyS… mamy czekać 😮 Na takie same status quo, jak dotychczas?!?
  Nie pisze się na to.

 3. Adam Ryglowski said

  ZDECHNIEMY ,JAKO TE MURZYNKI z opowieści
  Haa…Be. Stone
  Radzę poczytać ” Chatę wuja Toma ”
  …..
  -_-
  Cóś się zmieniło nad Wisłą ???

 4. rafal z said

  JerzyS said
  2017-02-18 (sobota) @ 16:55:02

  Jaja sobie robisz czy o drogę pytasz?

  Tam wysoko w polityce nie ma takich bajkopisarzy jak Ty ale jest kalkulacja i walka o interesy. O ile Trump jest „real deal man” to JEDYNYM wyjściem dla niego jest pójście na całość z systemem. Bo tylko tak zachowa poparcie ludzi a bez tego go zniszczą

  Ba, on musi wymieniać kadry w trybie PILNYM! Na horyzoncie ma nadchodzący kryzys. A bez swoich ludzi w czasie chaosu go zniszczą. Będzie za słaby żeby się obronić

  I TO WSZYSTKO O ILE on jest „real deal man”. Ja zwracałem uwagę na forum jeszcze przed wyborami na jego klękanie przed syjonistami z AIPAC i obiecanki w postaci pogonienia Palestyńczyków ku chwale żydowskiej Jerozolimy. Teraz po wyborze jego pro syjonistyczne poglądy się niestety pogłębiły. A jego słowa odnośnie Bliskiego Wschodu są w zasadzie kontynuacją rozpieprza… tego regionu zgodnie z żydowskimi planami.

 5. Zbyszko said

  Więc teraz o 180 stopni powinna się zmienić retoryka polskich mediów w stosunku do Donalda T. Jeżeli tak się nie stanie, to z całą pewnością ten artykuł opisuje jakąś fikcję.

 6. Żyrant premiere Morawieckiego - chuxja żydowskiego said

  spotkanie serc i umysłów”….i beznapletkowców

 7. NICK said

  Clinton’owa zatem. Jako kandy-datka to był pryszczyk. Na dópie starej.

  O-bama, za prezydentury, dał nieco wytchnienia (z perspektywy pisząc).

  Wrzód – trampek, chce sepsy.

  A P. JerzyS? (1).
  To nie pierwszy taki ‚oryginał’. Z Jego strony.
  Cóż… .
  Źle jest.

  A jakby tak na tendencję popatrzeć?
  Rządów wszelakich?
  Fatalnie!

  ŻADEN BREXIT, LE PEN… .

 8. wow said

  VERY FAKE NEWS

 9. Birton said

  Niech żyje Wielki Arcypremier Benjamin Netanyahu, Chorąży Pokoju Światowego, Budowniczy Nowego Świata, Głos Prawdy, Mąż Natchniony, Prometeusz Nowej Ery, Tytan Myśli i Czynu, Wcielona Wola i Rozum, Inżynier Naszych Marzeń, Słońce Ludzkości, Pokoju i Postępu, Gwiazda Najjaśniejsza Bliskiego Wschodu, Nadzieja i Otucha Całej Ludzkości, Wielki Przyjaciel Dzieci i Młodzieży Palestyńskiej, chwała Mu, po czterykroć sława!!!!

 10. Marcin said

  America First zaraz po Kraju Plączącej Ściany.

 11. Pod szkło i na ścianę!
  Zanim to będzie „dobrze widziane”, a później obowiązkowe!

  Czyż nie powiada Najnowsze Pismo i media: Pierwsi będą pierwszymi!

  Dzięki, ach dzięki, Birton!
  (Tru.mp też nie jest głuchy.)
  🙂

 12. guła said

  No to się zwierzę … z chwilą wyboru nowego sędziego NSA USA zaistniała we mnie pewność, że te $65 bilionów(amerykańskich) trzeba będzie jednak zapłacić.

 13. mgrabas said

  to raczej normalne, że żyd Drumft wspiera interes żydów
  miałby reprezentować interesy gojów?

  żydzi wolą obsadzić żyda jako swojego rezydenta do rządzenia gojami i robią to bez trudu, niezależnie od „wyniku” „wyborów”

  goje to przyjmują jako dopust boży zamiast przepędzić żydostwo ze wszelkich możliwych miejsc, w których się decyduje o sprawach gojów

  http://7777777blog.wordpress.com/2017/02/04/2009troop-nie-pamietam-kiedy-ale-raz-widzialem-trumpa-z-biblia-w-reku-czyli-szykuje-sie-atak-na-slowo-boze/

 14. Tak długo jak państwo Izrael ma się dobrze, tak długo projekt judeopolonia jest odłożony ad calendas Graecas, czyż nie?

  Jak dla mnie to dobra wiadomość.

 15. Głos Prawdy said

  Zależy o jakim Izraelu chodzi. Tradycyjnych żydów staje się tam coraz mniej, coraz więcej syjonistów, kabalistów i Chabad i w ogóle plujących na wszystko, co związane z wyznaniem Mojrzeszowym. Jeśli Trump obsługuje taki Izrael który rządzi światem – to zmian w globalnej polityce nie ma się co spodziewać. W Rosji też jest wielu żydów, jakaś część z nich kocha Rosję i działa na korzyść tego kraju i rosjan, w każdym razie Putin stara się kontrolować, aby nie mocno przeszkadzali

 16. Joe said

  Gula…une te 65 to w zyci maja….Mysla une ze juz POsiedli terytorium od Baltyku PO M.Czarne….A teraz rozloza na raty.Najsampierw do Wisly a POtem do Odry.Te 65 to dla swojej szlachty na POczatkowy napiwek szykuja.

Sorry, the comment form is closed at this time.