Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Imigranci ukraińscy w Polsce – czyli groźba powoli tykającej bomby

Posted by Marucha w dniu 2017-02-19 (Niedziela)

Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z politologiem, wykładowcą akademickim doktorem Andrzejem Zapałowskim.

Niektórzy polscy eksperci biją na alarm, twierdząc, że ukrainizacja rynku pracy zabija wzrost płac Polaków. Tak utrzymuje Cezary Mech, wiceminister w rządzie PiS-u za czasów Kazimierza Marcinkiewicza. Według niego import taniej siły roboczej to wypychanie młodych na emigrację, upadek gospodarki i wynarodowienie kraju. Rządzący twierdzą odwrotnie, że setki tysięcy przybyszów z Ukrainy to dobry zastrzyk dla gospodarki. Jak Pan doktor ocenia zaistniałą sytuację?

— Po pierwsze większość tez pana doktora Mecha popieram, zwłaszcza tę dotyczącą niskich płac. Dlaczego? Otóż młodzi ludzie, którzy pracują poza granicami Polski otrzymują płace, które w Polsce są nieosiągalne nawet w 30%. W związku z tym, nie ma co mówić o reemigracji do Polski, ponieważ za takie stawki nie będą żyli. Dzisiaj mamy taką sytuację, że na Ukrainie są kilkakrotnie niższe płace niż w Polsce i Ukraińcy będą w stanie żyć u nas w warunkach koczowniczych za minimalnie pensje, bo u siebie nie mają innych możliwości.

Druga kwestia. Mamy do czynienia z procesem przerzucenia do Polski w ciągu roku takiej ilości pracowników z Ukrainy, jaka spotkała całą Europę Zachodnią w zakresie nielegalnej imigracji. Może jakościowo to jest trochę inny problem, ale skala jest porównywalna — na kilkuset milionową Europę presja półtora miliona nielegalnych imigrantów, a do Polski presja półtora miliona pracowników.

To pokazuje, że polityka państwa polskiego jest błędna. Przy czym nie uwzględnia się tego, że we wschodniej części kraju utrzymuje się kilkunastoprocentowe bezrobocie. Zamiast promować okresowe przechodzenie Polaków do pracy do części zachodniej czy środkowej, to się ściąga tanią siłę roboczą. A jeszcze w zamyśle niektórzy mają to, żeby ułatwiać szybsze uzyskiwanie polskiego obywatelstwa przez Ukraińców. Uważam, że jest to bardzo złe rozwiązanie.

A co powoduje ten exodus Ukraińców do Polski?

— Ja myślę, że są to kolejne działania sterowane z zewnątrz. Co prawda, wiadomo, że ludzie idą tam, gdzie jest praca. Ukraina ma jeden z najniższych przyrostów w Europie, jako państwo wymiera i dochodzi tu jeszcze promowanie exodusu młodych ludzi. To wszystko doprowadza do tego, że będziemy mieli za jakąś dekadę lub dwie prawdziwe dzikie pola na olbrzymich przestrzeniach tego kraju. I myślę, że pewne ośrodki, które wspierały exodus ludności Afryki do Europy, te środowiska pośrednio czy bezpośrednio popierają tę emigrację zarobkową Ukraińców do Polski.

Czy jest jakaś gwarancja, że wśród tych emigrantów nie znajdą się elementy nacjonalistyczne, probanderowskie, które mogą odegrać rolę powoli tykającej bomb?

— Oczywiście, ponieważ gros tych emigrantów zarobkowych pochodzi z Zachodniej Ukrainy. To po pierwsze. Po drugie, od dwóch trzech lat na Ukrainie obserwujemy proces bardzo głębokiej kryminalizacji życia społecznego. W liczbie zabójstw jest to wynik kilkanaście razy większy niż w Polsce przy podobnej populacji ludności. To jest zatrważające. Jeśli spojrzymy na wskaźniki roczne, to prawie o 100% mamy wzrost tych najcięższych przestępstw.

Do Polski będą się przedostawały nie tylko osoby zarażone szowinizmem banderowskim, ale będą też przedostawały się osoby z kręgów kryminalnych. Już teraz w Polsce mamy co chwila sygnały o napadach Ukraińców na różne obiekty w celach rabunkowych. Ja uważam, że ten proces będzie się nasilał.

Jeśli jeszcze dojdzie do wykorzystania przez związek Ukraińców w Polsce przez jego aktywnych działaczy tego elementu probanderowskiego, to będziemy mieli w Polsce napięcia w niektórych miejscach na tle nacjonalizmu ukraińskiego.

W dzisiejszej „Rzeczpospolitej” redaktor Jerzy Haszczyński też podjął temat Ukrainy. Twierdzi, że ona gorączkowo potrzebuje antyrosyjskich bohaterów. A że to banderowcy to nawet dobrze — jego zdaniem. Szkopuł polega jednak na tym, nad czym ubolewa Haszczyński, że ci bohaterowie byli i są antypolscy.

— To jest skażenie środowiska, które chce narzucić w formie terroryzmu intelektualnego pozostałej części społeczeństwa tylko jednowymiarowe myślenie. Należy pamiętać o tym, że kwestia bohaterów antyrosyjskich czy antypolskich to sięganie przez Ukrainę do bardzo płytkiego, bardzo brutalnego oraz brzydkiego dla historii Ukrainy okresu, w którym promuje się tę działalność opartą na antyhumanitarnych zasadach.

Ukraina albo bardzo niewidocznie, albo w ogóle nie odnosi się w swojej historii do tradycji Rusi Halickiej czy Rusi Kijowskiej. Buduje swoją państwowość na podstawie ruchów narodowych powstałych w XX wieku. To jest wypaczenie kilkusetletniej tradycji w historii tego społeczeństwa [Jakiego społeczeństwa? Ukraińskiego? Nikt wtedy nie słyszał o żadnych Ukraińcach! –  admin].

I obecne kreowanie bohaterów antyrosyjskich, antypolskich czy antywęgierskich jest absolutnie głupotą. Ktoś może dokonywać czynów bohaterskich w obronie czegoś, ale nie przeciwko innej społeczności.

Myślę, że to jest kreowanie z zewnątrz historii tego społeczeństwa w określonych kierunkach. Bo to, że nie uwypukla się postaw antypolskich czy antywęgierskich, to jest kwestia taktyki tego środowiska, bo nie mogą ze wszystkimi na wszystkich frontach wojować. Uważam, że ten kierunek w polityce narodowej państwa ukraińskiego skończy się katastrofą.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 51 to “Imigranci ukraińscy w Polsce – czyli groźba powoli tykającej bomby”

 1. Boryna said

  Rząd szykuje nam powtórkę z Wołynia. Wtedy będzie już za późno, gdy piły, kosy, itp pójdą w ruch

 2. Marcin said

  Proponuję to wyjaśnić plantatorom tytoniu, którzy swoje istnienie zawdzięczają taniej sile roboczej z upainy bo Polacy nie garną się do tej pracy. Tania sila robocza nie jest zła i ale w tym przypadku sytuacja staje sie niebezpieczna kiedy to państwo polskie stwarza warunki do napływu i osiedlania sie wrogiego nam elementu. Popracować i spier….c. A zresztą co tu wynarodawiać kiedy Polacy juz tworzą bezkształtną g…mase narodopodobna.

  Mówi Pan, że plantacje tytoniu są ważniejsze, niż bezpieczeństwo Państwa?
  Admin

 3. peacelover said

  …i znowu ta tepa narracja zupelnie nie uwzgledniajaca roli chazarow !!!!
  Tych Rusinow celowo sie pcha do Polski, by skompensowac naszych rodzimych patriotow.!!!
  To wlasnie to upadlinskie g,,,no ma sie rozprawic z Polakami !!!

  Proces ten sluzy do wyludnienia i do od-polaczenia terytorium Polski i upadliny w celu zrobienia miejsca dla tych „lepszych” !!!

  Nalezy NATYCHMIAST unieszkodliwic kazdego bandziora, ktory bierze udzial (wspomaga mysla , slowem lub czynem !!) w tym
  celowym zasmiecaniu naszego kraju !!! o ile tego sie nie zrobi , to biada nam !!!!!!

 4. Władek said

  Ad. 1.

  Autor słusznie wnioskuje – „Myślę, że to jest kreowanie z zewnątrz historii tego społeczeństwa w określonych kierunkach.”, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

  Wystarczy teraz mały kryzysik i żyjący w Polsce upadlińcy będą dobrze wiedzieli pod jakim adresem szukać chleba. Wtedy wypadki potoczą się bardzo szybko, a „piły, kosy, itp pójdą w ruch”.

  Upadlińcy zrobią porządek z Polakami, z upadlińcami zrobią porządek nowe władze POLIN, a Wisła dalej będzie sobie spokojnie płynąć…

 5. AlexSailor said

  „To już jest koniec, nie ma już nic.
  Jesteśmy wolni, możemy iść.”

  Jest pozamiatane.
  Trzystuletni (a może nawet tysiącletni) plan zniszczenia potomków Lachów, Polaków, jest na ukończeniu.
  Obecnie zajmujemy 1/3 własnego terytorium, a połowa Polaków lub ich nieświadomych potomków przebywa za granicami kraju, tereny Polski podzielone są na 5-6 państw, i już nawet nikt o tym nie myśli.

  Jest pozamiatane.

 6. maniek said

  ad#3…dokładnie!!

  …scierwa_chazarskie_podszywające-sie-pod_Żydow!…kiedy_wyeliminuje-sie-ten-element!…WSZYSTKIE_problemy_znikną!!

  cyt…

  „To może nie być przypadkiem, że antagonizm antyżydowski znajduje się prawie wszędzie tam, gdzie współistnieją żydzi i nie-żydzi. Skoro żydzi są wspólnym elementem układanki, wydaje się prawdopodobnym, że przyczyna tkwi w nich samych, a nie w tak różnych grupach odczuwających ten antagonizm.”

  Tylko w Europie i Rosji żydzi byli wypędzani 47 razy w ciągu ostatniego tysiąclecia:

  Mainz, 1012
  Francja, 1182
  Górna Bawaria, 1276
  Anglia, 1290
  Francja, 1306
  Francja, 1322
  Saksonia, 1349
  Węgry, 1360
  Belgia, 1370
  Słowacja, 1380
  Francja, 1394
  Austria, 1420
  Lyon, 1420
  Kolonia, 1424
  Mainz, 1438
  Augsburg, 1438
  Górna Bawaria, 1442
  Niderlandy, 1444
  Brandenburgia, 1446
  Mainz, 1462
  Litwa, 1495
  Portugalia, 1496
  Neapol, 1496
  Nawarra, 1498
  Norymberga, 1498
  Brandenburgia, 1510
  Prusy, 1510
  Genua, 1515
  Neapol, 1533
  Włochy, 1540
  Neapol, 1541
  Praga, 1541
  Genua, 1550
  Bawaria, 1551
  Praga, 1557
  Państwo Papieskie, 1569
  Węgry, 1582
  Hamburg, 1649
  Wiedeń, 1669
  Słowacja, 1744
  Mainz, 1483
  Warszawa, 1483
  Hiszpania, 1492
  Włochy, 1492
  Morawy, 1744
  Czechy, 1744
  Moskwa, 1891

  Powyższe zaczerpnięto z „Synagogi Szatana” Andrew Carrington Hitchcocka.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-wypedzani-47-razy-w-ciagu-1000-lat-dlaczego-2013-04

  …proponuje_zacząć_wreszcie-rozgraniczac-pojęcie-ŻYDA-i_ścierwa-chazarskiego…ŻYD-SEMITA-to-„mieszkaniec”półwyspu_Synaj…natomiast-chazar_to-mongoloid…hgw_skąd-przybyły…

  cyt…

  CHAZARIA, w IX wieku, wg. Arthur Koestler, Trzynaste plemię [1]

  „Ponieważ stosunkowo mało osób zna dokładnie historię Chazarów i Chazarii, to przypomnę iż Chazarowie (Chazarzy) byli plemieniem turskim [2] oryginalnie koczującym w Azji środkowej. [3] Ich pierwotną wiarą był Tengri Szamanizm. Gdyby nie fakt, iż przyjęli oni judaizm, najprawdopodobniej nie wyróżniali, by się od innych turskich plemion, których potomkowie zamieszkują dziś Turcję, Turkmenistan, Kirgizję, Azerbejdżan i ich okolice. Historia państwa Chazarów obejmuje w przybliżeniu 800 lat: od V do XIII wieku n.e. Od około roku 550 n.e. do roku 630 n.e. Chazarowie zamieszkiwali Zachodnie Imperium Tureckie, rządzone wówczas przez tzw. Niebiańskich Turków (Kök Turks). Kiedy to Imperium rozpadło się w VII wieku n.e., w wyniku wojen domowych, Chazarowie uzyskali pełną niepodległość. Przyjęcie judaizmu jako religii państwowej w połowie VIII wieku n.e. było potwierdzeniem niezależności politycznej. […] W okresie maksymalnego rozkwitu państwo Chazarów obejmowało obszar południowej Rosji, północnego Kaukazu, wschodniej Ukrainy (aż po Kijów), Krymu, zachodniego Kazachstanu i północno-zachodniego Uzbekistanu. Chazarowie władali innymi plemionami turskimi np. Bułgarami, w IX wieku także plemionami wschodnich Słowian, Madziarów, Peczengów, Burtów i północnokaukaskimi Hunami. Morze Kaspijskie nazywane było wówczas Morzem Chazarskim”. [4]

  Chazaria wyróżniała się systemem tzw. podwójnej monarchii. Kagan był najwyższym panującym królem, a Kagan-Bek był urzędującym królem i dowódcą armii.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/06/chazaria-i-dwuwladza/

 7. watazka said

  Belkoty hipokryty.
  Tak sie Europa od jakiegos czasu upiera przy ‚uszczelnianiu granic” a Ukry maja dostac bezwizowy wjazd do Unii choc WIADOMO, ze beda sie awanturowac i beda draki.
  Jest to kolejna akcja wymierzona przeciwko Rosji, zeby zwiekszyc armie antyrosyjskich sentymentow w Europie i wprowadzic zamieszanie.
  W Polsce zniszczony zostal rynek pracy dla Polakow na dlugo przed inwazja emigrantow skadkolwiek. Wiec jest to bzdura. Polska oplaca awantury ukrainskie w jakis nienaturalny, serwilistyczny sposob. Przeciez kolejny rzad w Warszawie ma wieksze zobowiazania wobec ukrow niz wobec Polakow!!.Wszystkie pieniadze wyrzucane na Ukraine zostaly wyrzucone w bloto czyli do prywatnej kieszeni parchow-oligarchow. I cala korupcja na Ukrainie dziala przeciwko ludnosci cywilnej.
  Niczemu nie sa winne dzieci, ktore sie wypedza z domow na poniewierke. Nie bujajmy sie, nie wszedzie w Polsce znajda komfortowe warunki, co tylko wzmocni antypolskie sentymenty.
  Czy o to chodzi?

  Masowa emigracja jest zawsze narzedziem wielkij polityki.
  My nie bedziemy – jak zwykle- miec pretensji do mafiosow, ktore te emigracje przygotowuja czesto latami.
  Pani Barbara Spectre ze Szwecji juz kilka lat temu obiecala, ze zydzi przeprowadza wielka transformacje Europy z mono-kultury do wielo- kultury.
  Trudno sluchac tej idiotki bo Europa nigdy nie skladala sie z monokultury etnicznej.
  Ale tej malpie chodzilo o przeoranie Europy tak, zeby juz nikt nie wiedzial o co chodzi a wtedy na kazdym krzesle w Europie bedzie siedzial pejsaty.
  I Barbara Spectre- swieta krowa, dumna z siebie – nigdy nie byla przedmiotem krytyki, choc zalozyla w Szwecji wyjatkowo dranska i antyszwedzka dywersyjna organizacje. W Polsce mamy Miriam – Esterke, tez dobre ziolko choc niezbyt tegiego umyslu.

 8. maniek said

  …kup_pistolet!…

  …kiedy-przyjdą-po-Ciebie…”zabierz”‚PRZYNAJMNIEJ-jednego-ze-sobą…bez-ofiar-sie-nie-obejdzie!!..ale-„problem”-moze-w-ten-sposób-być-rozwiązany…

  OBRONA_TWOJA-I-TWOJEJ-RODZINY-TWOIM-PRAWEM!!

 9. Marcin said

  Ja nic nie mówię takiego. Ja tylko napisałem jakie są obecne realia we wschodniej Polsce i rąk do pracy na gospodarstwie czy plantacjach jest brak. To co pan poradzi tym wszystkim ludziom? Oni zachowują sie tak jak zachowuje się rynek, który niestety jest wydrenowany z pracownika, polskiego pracownika, który woli jesli ma możliwość wyjazd na zachód. A ta sytuacja nie jest od roku czy dwóch. Nie wiem jak jest w innych branżach. A bezpieczeństwo jest najważniejsze i to nie podlega dyskusji tylko co ma taki przedsiebiorca zrobić? stanąć przed wyborem- moje źródło utrzymania lub patriotyzm?

 10. Moher49 said

  Diaspora ukraińska w Polsce jest tak samo mocna jak żydowska. Kolejne rządy im sprzyjają.
  „Masa śpi, bo przestała być narodem i zapomniała o swoich bohaterach. Nie łudźmy się pozorną bezczynnością: nowi przewodnicy, a w chwili próby nawet wojownicy, muszą wziąć na własne barki ciężar odpowiedzialności. Wyrastając z polskiej krwi i ziemi, nigdy nie poprzemy tzw. demokratycznej większości sprzeniewierzającej się dobru narodowemu. Władza winna zamiany narodu w stado, zaprzedana wrogom tradycji, nie jest warta nawet nienawiści, ale wyłącznie pogardy.”
  ( Ś.p. Robert Larkowski)

 11. El Viejo said

  Nie szczujcie się na zapas! Na Ukrainie WIĘKSZOŚĆ to zwykli, porządni ludzie. Nie są szczęsliwi z kultu Bandery i mitu założycielskiego Ukrainy na wyczynach rezunów i SS Galizien. Po akcji Wisła, najdalej w 2 pokoleniu się spolonizowali SAMI – tak będzie i z tymi co imigrują obecnie. Na razie nikt im nie zaproponował alternatywy, więc się wypiszą z tej nacji. Nie będą chcieli słuchać przezwisk” ty Ukraińcu! Jako synonimu bezmyślnego zbrodniarza. Lepiej mieć w tradycji narodu Czartoryskich (strony rodzinne to Ukraina!!!!)niż Banderę.

  Większość – gdzie i jaka?
  Admin

 12. Moher49 said

  @11,
  Szanowny Panie, To są zwykli porządni ludzie, kiedy nas jest więcej a ich jest mniej. Trzeba na zimne dmuchać.
  We Lwowie na Pohulance stał domek. Mieszkała w nim rodzina. Ojciec zasłużony i znany lekarz, matka obywatelka Litwy, zasłużona działaczka i przedstawicielka litewskiej mniejszości we Lwowie. Jedna z córek – absolwentka szkoły nr 24 im. Marii Konopnickiej.
  „Ludzie chcą nielegalnie zawładnąć naszym domem rodzinnym. Obecnie ma miejsce dewastacja domu. Na początku lutego bezprawnie wkroczyło do nas ok. 20 mężczyzn. Wybito nam okna. Wszystko odbywało się nagle i z siłą, pomimo, że sąd nadal trwa. Odebrali nam 1 pokój. Ze stodoły zrobili całkiem osobny normalny budynek, na papierze oczywiście. Znane są w sprawie nazwiska. Ale to wszystko odbywa się pod patronatem wpływowych osób.” (Polmedia)

 13. Za Ychpedią:
  „W 1846 r. krążyła po cyrkule plotka o zbliżającym się powstaniu i planowanym przez szlachtę rzekomym, masowym mordowaniu chłopów i Żydów. Zaniepokojeni dwaj żydowscy piekarze z Ryglic: Mendel Fenchel i Mojżesz Klappholz oraz Izrael Salamon złożyli donos do starostwa. W jego konsekwencji 10 lutego doszło do kilku rewizji i aresztowań na terenie Ryglic. Donosiciele otrzymali od starosty Breinla nagrodę[2]. Aby zapobiec wybuchowi powstania niepodległościowego, Joseph Breinl prowokacyjnie wykorzystał antyszlachecki ruch chłopski w Tarnowskiem i skierował go przeciw ziemiaństwu[3]. W dniu 16 lutego 1846 roku starosta Breinl zwołał na 18 lutego do Tarnowa zebranie wójtów i przedstawicieli chłopstwa. Na spotkaniu gdzie zgromadziło się ok. 70 osób[4] za obietnicę rychłej poprawy ich sytuacji (zniesienie pańszczyzny) polecił, aby rozbrajali powstańców i odsyłali ich żywych lub martwych do siedziby cyrkułu w Tarnowie. Apelując do ludu o pomoc, Breinl utwierdzał go w przekonaniu, że władze nie będą przeszkadzać w rozprawieniu się ze szlachtą. Po wydarzeniach rabacji galicyjskiej starosta Breinl otrzymał Krzyż Leopolda oraz posadę radcy gubernialnego w Brnie”.
  „W 1846 Szela kierował w okolicach Jasła wystąpieniami chłopskimi przeciwko właścicielom rodzinnej wsi Smarzowy – Boguszom. Rychło zapanował nad większym terytorium. Agresja chłopów skierowana była przeciwko panom, właścicielom majątków ziemskich (dworków), i związanym z nimi urzędnikom (zwanych m.in. „ciarachami”, „surdutowymi” czy pogardliwie „panami-Polakami”), a sporadycznie też przeciw księżom. Ich furia uderzyła we wszystkich niebędących chłopami – oszczędzili jedynie urzędników cesarskich oraz Żydów. Wystąpienia te zakończyły się po kilku tygodniach.”
  [Jakub oszczędził wiadomo kogo.]

  Jest to tylko jeden z przykładów bratobójczej rzezi. Wstręt i nienawiść do „Upaińców”, którą się dziś celowo przypomina i podsyca, miała z czego brać przykład. A przykład ten urodził się na naszym podwórku. Polscy chłopi dokonali równie potwornej rzezi, jak ta na Wołyniu. Też rżnęli piłami żywych ludzi. Też rozcinali brzuchy kobietom i gwałcili. I też rozbijali główki dzieci o ściany i drzewa.

  Bandera i Szuchewycz nie byli Słowianami, mieli trochę inne pochodzenie, o czym ci biedni edukacyjnie dzisiejsi „Ukraińcy” nie wiedzą. Nie wiedzą oni też, że sami są potomkami polskich chłopów, przybyłych na tereny Dzikich Pól w wieku XVI w celu zasiedlenia terenów, na których w znacznym rozproszeniu żyło zaledwie ćwierć miliona ludzi – mówiąc delikatnie – niecywilizowanych. Nie wiedzą, że tzw. nienawiść polsko-ukraińską zainicjowali Austriacy (czyli Niemcy), będący tam naówczas „gospodarzami”. Arcybiskup Andrij Roman Szeptyckyj, ojciec duchowy współczesnej nacji ukraińskiej, brat rodzony Stanisława Szeptyckiego, generała broni Wojska Polskiego (tego, który przyłączał Śląsk do Polski), nie był żadnym Ukraińcem, był wnukiem hrabiego Aleksandra Fredry. Ukraińcy, których tak łatwo zmanipulowali wówczas korzenni, nie wybudowali na terenach, którym spisano i pisze się nadal fałszywą historię, ani jednego miasta! A kto rządzi dzisiejszą Ukrainą? A kto rządzi dzisiejszą Polską. Najpierw zadajcie sobie te podstawowe pytania, a potem dopiero następne.

  Po co o tym piszę? Bo to stara sztuczka, stosowana w celu zniewolenia ludzi wraz z ich własnym terytorium i majątkiem. Przelana, zwłaszcza bratnia krew, wżera się w pamięć kilku pokoleń. A odpowiednio stymulowana i podsycana nawet dłużej. Potem dopisuje się przy okazji takie rzeczy, jak patriotyzm, o których znaczeniu niewielu z tych zezwierzęconych albo przymuszonych uczestników tamtych potworności miało w ogóle pojęcie.

  Zanim cokolwiek głupiego napiszesz, drogi czytelniku, pamiętaj, że w żyłach tych biednych ludzi, płynie też polska krew. Trzeba edukować, a nie nienawidzić lub taką nienawiść podsycać. Zbrodnia, to zbrodnia! Wokół tego nie powinno być żadnych durnych dyskusji. Zbadać, osądzić, skazać (nawet pośmiertnie) – wszystko. Tu nie ma miejsca na jakieś, często cytowane, „przeprosiny”! Jak można przepraszać za jakąkolwiek zbrodnię?! Nie dajmy się zwariować!

  I na koniec jeszcze jedna uwaga: nie bójcie się Ukraińców, bo jakby ich tam nie nazywał, to nasi bracia. Bójcie się tych, którzy was i ich zniewolili, którzy byli inicjatorami bratobójczych rzezi, i którzy i dziś nie omieszkają, podsycaną przez ychnie mendia nienawiść w odpowiedniej chwili wykorzystać.

 14. Romanus Minutus said

  „Ukraina” – szesnasto-siedemnastowieczne określenie nadgranicznych-wschodnich terytoriów Rzeczypospolitej („u kraja” – na skraju, na granicy).
  Istniała ukraina czernichowska, ukraina kijowska itp.

 15. Franz said

 16. pawel said

  ad 9 Marcin

  A co pan poradzi tym którzy dostaja najniższą krajową?

 17. Muszę sprostować pana Aleksandra Jabłonowskiego… Te dupki to byli: Icek Dikman (wystepujący jako Tadeusz Mazowiecki), Berele Lewartow (wystepujący jako Tadeusz Mazowiecki), Izaak Stoltzman (wystepujący jako Aleksander Kwaśniewski). Takich przebierańców jest oczywiście całe stado, i żeby było jeszcze dziwniej, to tamte i te i inne dupki nie podejmują żadnych samodzielnych decyzji. Oni (a raczej uny) są wykonawcami poleceń otrzymywanych od innych unych, wyżej postawionych dupków, i tak dalej… A ci przedostatni w drabinie Jakubowej otrzymują rozkazy od najwyższej rangi psychopatów, reprezentujących zaledwie 18 rodzin. Ten pan Jabłonowski byłby dla mnie bardziej wiarygodny, gdyby nie odkrywał rzeczy dawno odkrytych, i gdyby nazywał rzeczy, a także ludzi, po imieniu.

 18. Przepraszam za błąd. Berele Lewartow występował oczywiście jako Bronisław Geremek.

 19. To prawda, że kobiety z tych stron roznoszą choroby weneryczne?

 20. Re: 14 Franz
  oh
  Jak na razie, p. Jablonowski ma calkowita racje w przeciwienstwie do Chojeckich I kowalskich pt: „idz pod prond”..
  (w wersji neokurwastycznych bredni)…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. Marucha said

  Re 13:
  Ukraińcy NIGDY nie byli, nie są i nigdy nie będą moimi braćmi.
  Ukraińcy to potomkowie Chazarów skrzyżowani z degeneratami i szumowinami z różnych okolic.
  Moimi braćmi są Rusini.
  Ukraińcom życzę zagłady.

 22. magister said

  Idealny system kapitalistyczny (niewolnictwo pracownika), polega na zatrudnianiu coraz to większej liczby imigrantów na zasadach pensji minimalnej, obniżając tym samym zapotrzebowanie na robotników tubylczych, którym automatycznie obniża się pensje, co prowadzi do ubóstwa i uzależnienia od pożyczek i pracodawcy.

  Utopia systemów politycznych, zawsze opiera się na wyzysku ludzi chcących pracować, bo ludzie nie wiedzieli i nie wiedzą, że pieniądz nie służy kreacji miejsc pracy, a jest tylko iluzją tworzącą dobrobyt dla tych, którzy ten pieniądz produkują i pomnażają go poprzez niewolniczą pracę i lichwę .

  Wszystkie polityczne, utopijne systemy niewolnicze od XIX do XXI wieku, niezależnie od nazwy, działają w ten sam sposób.

  Dzisiejszy nosi nazwę; Multikulti

 23. Diana said

  Игорь Беркут. Украина-Израиль: один народ, одна судьба. 20.01.2017 [РАССВЕТ]

 24. otto hak said

  Hulajdusznik: – Pan poczyta Spotwarzoną Przeszłość – dostępna na Sieci – i zrozumie pan przyczyny i mechanizm odczłowieczenia ówczesnego galicyjskiego mieszkańca wsi, który z chłopską kultura czy mentalnością nie miał nic wspólnego.

  Cel uświęca środki, panie Hulajdusznik.

 25. Delikatne wynurzam głowę zza krzaka said

  Marcin @

  Co ma robić polski prywaciarz? Dobrze płacić Polakom!!!

  Premizlaus Crucis @

  Nie od dziś wiadomo, że Ukrainki to się tylko na prostytutki nadają, a Ukraińcy (mężczyźni) na morderców.

  Zdarza się dużo ładnych Ukrainek ale Polak ma się od nich trzymać z daleka, bo:

  1) banderowskie geny
  2) inna nacja
  3) inne wyznanie

 26. otto hak said

  Jak polski prywaciarz dobrze zapłaci Polakowi to sałata będzie w sklepie po 15 zetów za główkę.

  (prawda jest brutalna i dotyczy także Meksykanów w US of A.)

 27. Piskorz said

  re 7 „I Barbara Spectre- swieta krowa, dumna z siebie ” TO ONA POWIEDZIAŁA WYRAŹNIE..
  Polska jest za bogata, abyśmy mogli z niej zrezygnować.!!

 28. Stan said

  Kiedyś banderowcy, walcząc niby to o wolność, grabili i mordowali po to, aby zawłaszczyć to wszystko,
  co do nich nie należało: folwarki, ziemie, domy, stodoły, meble, narzędzia pracy i wszystko, co inni ciężkim potem wypracowali.

  Nauczyli się, że można mieć za wszystko za darmo, bo od ograbionego sąsiada.
  Po otrzymaniu „wolności” jako prezent od ZSRR otrzymali wszystko:
  elektrownie atomowe, zakłady pracy, drogi, linie elektryczne i kolejowe i cala infrastrukturę.
  Jako republika radziecka żyło im się dostatnio i spokojnie.

  Po uzyskaniu „wolności” doszli do wniosku, że mogą mieć to samo dalej grabiąc, napadając tym razem na swoich braci i siostry. Dlaczego? Ano dlatego, że to jest taki typ ludzi, taka świadomość, moralność i mentalność.
  Maja tam najbardziej urodzajna ziemie w Europie, a dzisiaj po 26 latach „wolności” nawet chleba im brakuje.

  Ceny, inflacja, korupstwo na każdym szczeblu, kradzieże, mordy i to nazywają praca.
  W czasie ludobójstwa na polskich kobietach i dzieciach czasem używali stwierdzeń, że to ich „praca”.
  Tylko że jest to taka praca, która powinna być podstawą do totalnej izolacji Ukrainy.
  Każde państwo uznające zbrodnię i grabieże za pewną społeczną normę, powinno być izolowane.
  Rak nie powinien rozprzestrzeniać się, ale być usuwany.

  Takim rakiem na ciele Ukrainy są banderowcy. To oni stoją za rozerwaniem się obecnej Ukrainy.
  Po co pojechali do Donbasu mordować i grabić ludzi?

 29. Piskorz said

  re 15 B. dziękuję, nic dodać, nic ująć..! PS W B-stoku w czasie manify..chyba 2016, słychać było czasami policjantów..porozumiewających się po..ukraińsku..!!

 30. Zgorzkniały said

  Re 9 Marcin
  „Ja nic nie mówię takiego.(…)”

  To niech przedsiębiorcy zaczną płacić więcej za wykonywaną pracę, wtedy nie będą narzekać że tania siła robocza narodowości polskiej ucieka na Zachód.

  Re 26 Otto Hak
  „Jak polski prywaciarz dobrze zapłaci Polakowi to sałata będzie w sklepie po 15 zetów za główkę.”

  Żaden argument, po podwyżkach pensji na tę sałatę 15 zetów za główkę tego Polaka będzie stać.

 31. Kuna said

  #Tak może powiedzieć tylko ktoś, kto nie miał z Ukraińcami do czynienia, a po nich nie można się spodziewa NICZEGO dobrego.
  Taka mentalność.
  Niby tania siła robocza, ale jaka jakość pracy – zerowa- w najlepszym przypadku, jeśli kogoś nie okradną.
  Część pracodawców być może nie ma wyjścia i ich zatrudnia, bo Polaków do pracy brak.

 32. Mietek said

  re 20. Chójecki i kowalski z „idz pod prond”.. to zydohamerykańskie smierdzące krety. Chazarska „uroda” zdradza wszystko.

 33. Delikatne wynurzam głowę zza krzaka said

  Otto hak @

  Korwinowskie kapitalistyczne głupoty zostaw pan dla siebie!

 34. Ar said

  Teraz sałata kosztuje po 6-7 złotych.

 35. otto hak said

  I to będzie inflacja, a jak się rząd postara to zrobi z tego stagflację.
  Z inflacją mozna żyć jak jest produkcja i eksport. Stagflację mamy w US of A. Poskutkowała zubożeniem mas na dużą skalę i praktycznie likwidacją klasy tzw. średniej niebieskokołnierzykowej.

 36. otto hak said

  Gęba nic nie zdradza. Mojej pan żeś nie widział.

 37. u said

  Ten ukrainski narybek to taki samo zagrozenie odnosnie naszego bezpieczenstwa jak naplyw ciapatych. A kaczki sie ciesza, przyklekaja na lapach, plaszcza sie przed banderowskimi bonzami jakby toporek zlotem im zaswiecil. A narod chyba glupi bo zamiast kaczkom piora z dupy powyrywac za polityke wabienia wrogow na nasze podworko to im schlebia, nie widzi omenow i nawet podobno w sondazach kaczym „patriotom” rosnie. Nie wiem zcy damy rade osuszyc to bagno, raczje watpie.

 38. otto hak said

  Nie, pani U, nie takie samo zagrożenie. Ciapaty ludzki chłop, humanitarnie utnie łeb i po ptokah, człowiek sie nie męczy. A bandersyn zna co najmniej 380 sposobów jak Lacha zamęczyć przed wykonczeniem.

 39. EyWey said

  Upadek i nieszczęścia Polski powodują dwie zarazy !

  WOLYN – `UKRAINCY` [ wschodnie rubieże zamieszkiwane przez dzicz, mieszane `dzikie rasy` to dzisiejsi Ukraińcy ]

  KATYN – `ZYDZI` [ pomiot szatana ]

  Tak jak i9ch naczelne raby żydowie posługują się na `zachodzie` przysłowiowymi Murzynami tak na `wschodzie` Ukraińcami,..

  Jeśli nie rozumieliśmy znaczenia getta [ separacji, mieszkając z wrogiem we własnym domu ] walcząc za żyda wolności `waszej i naszej`, niszcząc Ojcowiznę, to pojmiemy dzisiaj, mając `getto` za głowę !

  TV do rozpuku, gdzie nie zajrzysz obsiane krzywa morda do koloru i do wyboru !

  [ a tak przy okazji żydkow, jak było 15mln. przed II Sw, tak i tyle samo po niej, statystyki mówią za siebie, a różnice `współczynnika demograficznego` ofiar, pokazują w bardzo `krzywym zwierciadle` ]

  Przyczyna jak i skutek biedy w Polsce i Dalej na zachodzie a dziś na całym Bożym świecie.

 40. Głos Prawdy said

  Ukraińcy nienawidzą rosjan i bardzo nie lubią polaków, jeżeli nie powiedzieć gorzej. Tym nie mniej im to nie przeszkadza zaludniać znienawidzone tereny. W Rosji według ostatnich danych pracuję około 7 -7, 7 mil. ukraińców, nikt ich nie wypędzą z powodu wojny, ale jeśli zaczną pokazyac zęby – do widzenia.

 41. Głos Prawdy said

  I to tylko oficjalna statystyka, ile tam jest nelegalnie – niewiadomo

 42. Stan said

  Prawo,wolnosc,demokracja – temperatura rosnie, co dalej?

 43. Skoro sytuacja wygląda aż tak źle, to co nam pozostaje? Ucieczka na Białą Ruś bądź na Węgry?

 44. Boydar said

  Ucieczka ? Co Pan smerfujesz, Panie Przemysławie. Dokąd chcesz Pan uciekać i po co ! Jeżeli można gdzieś zwyciężyć, to tylko u siebie. Tu nam pomoże i ziemia i Przodkowie i Pan Bóg i może jeszcze ktoś. Nigdzie indziej i nigdy. Tylko tchórze i niewiarki uciekają programowo. Można się czasem taktycznie wycofać na z góry upatrzoną pozycję, ale nie uciekać !

 45. Kar said

  re:44

  ..uwazaj pan..uwazaj, obys pan nie musial odszczekiwac „uciekania”.., i nie mow pan hop..nigdy..nie jeden juz zwijal w pospiechu dupe w garsc i walil za miedze..czy przedstawic liste..tych b. waznych-bohaterskich (?)

 46. Zgorzkniały said

  Re 35 Otto Hak
  „I to będzie inflacja, a jak się rząd postara to zrobi z tego stagflację.”

  A jak się rząd postara o przywrócenie właściwych stosunków w kwestii kontroli pieniądza i wprowadzi system znany z austriackiego Wörgl to żadne inflacje nie wystąpią. Dodatkowo samonapędzanie się gospodarki będzie wbudowane w system monetarny.

 47. Joannus said

  Ad 13
  ”Jest to tylko jeden z przykładów bratobójczej rzezi. Wstręt i nienawiść do „Upaińców”, którą się dziś celowo przypomina i podsyca, miała z czego brać przykład. A przykład ten urodził się na naszym podwórku. ”

  Co Pan imptyujesz. Proszę zwrócić uwagę chociażby na to co to bydło 10 tysięczne pod Chmielnickim wyczyniało, gdy szło z Rakoczym na pierwszy rozbiór Rzeczypospolitej. Jakie męczarnie z rozrzynaniem zywym brzuchów dotykały nic im czegokolwiek winną ludność.
  Jak świat światem ukrowska czerń diabłem podszyta nie będzie nigdy nam bratem.Co Pan krochmali o braciach, skąd Pan się urwał.
  Co wyczyniali i wyczyniają swoim, w Odessie czy Donbasie, tego Pan niby nie wie. Najlepiej zwalać winy na Rosjan albo chłopów polskich, może jeszcze na kosmitów.
  Z chazarsko ukrowskiej nacji ma tylko pożytek sam Lucyfer.

 48. No tak. Oczywiście do mojego komentarza musiał się doczepić nie kto inny, tylko mój gajówkowy przyjaciel, herus Boydarus Calesoniarus.

  PS: Czy pan Otto Hak jest Niemcem?

 49. Boydar said

  Jak Pan Przemysław zostawił taaaaki ogon to nie ma dziwne, każdy by się skusił

 50. otto hak said

  A jak się rząd postara o przywrócenie właściwych stosunków w kwestii kontroli pieniądza….

  Nie postara się, panie Gorzkniały, spokojna rozczochrana.

  Pan Otto nie jest Niemcem i bardzo się z tego faktu cieszy.

  Ale gdyby nim był, to starałby sie byc mądrym Niemcem…

 51. Pani(e) Joannus, dzicz, czerń, czy jak tam by tego nie nazwał, egzystuje w każdym narodzie; polskim też. Rzecz jasna, że można by się tu spierać o wskaźniki procentowe tegoż elementu. Bywały i bywają one różne w zależności od okresu, władzy sprawowanej i wielu, wielu innych czynników. Skąd się taka czerń wywodzi? Wydaje mi się, że przede wszystkim z takich pobudek, jak obciążenie genetyczne, brak edukacji, brak poczucia tożsamości i sprzyjające okoliczności.
  A co do Ukraińców… Otóż naród taki wymyślono w XIX wieku. Wtedy też zabrano się za wyodrębnienie języka ukraińskiego. Kto się w to zaangażował? Przede wszystkim Niemcy i żydzi we wiadomym celu, ale byli też inni, Polacy i Rosjanie. Kim są Ukraińcy? Są to w większości potomkowie polskich chłopów, którzy zasiedlili Dzikie Pola w wiekach XIV-XVII. Po części są to potomkowie zamieszkałych tam wówczas Rusinów w liczbie około ćwierć miliona. Tej pozostałej mieszanki, tak jak i w Polsce, jest niewiele, a potwierdzają to badania krwi; dlatego napisałem, że są to nasi bracia. Proszę pamiętać, że jeszcze kilkaset lat temu my Polacy, Łużyczanie, Czesi, Słowacy, Rusini, mówiliśmy jednym językiem. Dzisiejszy język ukraiński zawiera 3/4 słów pochodzenia polskiego; 1/4 jest wynikiem rusyfikacji z czasów sowieckich. Naszymi najbliższymi braćmi są też dzisiejsi Białorusini, dawniej Litwini. To oni właśnie byli tym „drugim” narodem w Rzeczypospolitej. Dzisiejsi Litwini natomiast są Szaulisami. Nazwę Litwa sobie przywłaszczyli. Wielkie Księstwo Litewskie było księstwem ruskim, słowiańskim. Nie było trzeciego narodu, jak to ujął żyd Hoffman w filmie „Ogniem i mieczem”. Oczywiście, były inne nacje, było ich około trzydziestu, ale występowały jako goście i prawie wszystkie, oprócz żydów, z czasem się spolonizowały.

  Spotykam na tym portalu częste odwołania do wartości chrześcijańskich… cóż z tego, gdy zaraz potem ustępują one ślepej nienawiści. Dajecie się wkręcać w ohydną rzecz, jaką uprawiają te pasożyty, które nas od zawsze niszczyły. Nie ma Ukraińców? Dziś już są. Trzeba im jedynie uświadomić, że my i oni mamy wspólnych przodków; że zarówno nimi, jak i nami, zarządzają obce pasożyty; że słowo Ukrainiec nie może równać się słowu Polak, i nie dlatego, że są gorsi, ale dlatego, że oni też są Polakami. Słowo Ukrainiec oznacza po prostu nazwę mieszkańca ziemi u kraja Rzeczypospolitej, a nie narodu, bo jest on sztuczny. Sztuczny naród nie może mieć ani prawdziwej tożsamości, ani historii. Proszę was wszystkich, zajmijcie się edukacją własną i edukowaniem potrzebujących, a nie podsycaniem nienawiści.

  A w nawiązaniu do zbrodni UPA… Po pierwsze, nie były to jedyne zbrodnie. Po drugie, nie miały one miejsca jedynie na Wołyniu. Po trzecie, liczba ofiar tego ludobójstwa to około pół miliona, a nie, jak chcą ychnie mendia, 50 tysięcy. Po trzecie, przywódcy OUN i UPA (tak jak i dziś) nie byli Słowianami. Bezpośredni sprawcy tych okrutnych mordów, tak.

  Jak położyć kres tej wściekliźnie? Osądzić wszystkie zbrodnie, a winnych bezwzględnie ukarać (nawet pośmiertnie).

  Najpierw jednak trzeba się wyzwolić spod ychniej okupacji, pod którą znajduje się zarówno dzisiejsza Polska, jak i Ukraina. Potem, odtworzyć prawdziwą Rzeczpospolitą, w której skład mogłyby wejść Polska, Białoruś, Ukraina, Czechy i Słowacja. Następnie przywrócić do macierzy Łużyce i Wileńszczyznę. Poprosić o zwrot Królewca w zamian za zrzeczenie się pretensji do wschodniej, rosyjskojęzycznej części Ukrainy.

  Tak, Pani(e) Joannus, proszę zawsze czytać całość, a nie wyciągać krótkowzroczne wnioski na podstawie wyrywka. Życzę też wytrwałej pracy podczas nauki języka polskiego.

Sorry, the comment form is closed at this time.