Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Cel: maksymalna kontrola. Ruszają prace nad nowym Systemem Rejestracji Broni

Posted by Marucha w dniu 2017-02-20 (Poniedziałek)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowało projekt zmian obowiązujących przepisów mający na celu wdrożenie specjalnego Systemu Rejestracji Broni.

Nowy mechanizm ma zastąpić dwa dotychczasowe systemy rejestracji broni skrytykowane przez NIK.

Zdaniem urzędników Najwyższej Izny Kontroli obecne przepisy nie spełniają unijnych wymogów i nie odpowiadają na pytania: czy posiadana broń jest legalna, na kogo broń została zarejestrowana i jak wyglądała jej wcześniejsza historia.

„Celem jest gromadzenie i przechowywanie danych o każdej jednostce broni palnej, tj. informacji o typie, marce, modelu, kalibrze, numerze seryjnym, producencie lub dostawcy oraz podmiocie albo osobie uprawnionej do nabycia i posiadania broni palnej” – podano w komunikacie.

W raporcie NIK podkreślono, że „brakuje sprawnego systemu nadzoru i kontroli nad bronią znajdującą się w posiadaniu osób i podmiotów prywatnych”.

Obecne systemy są zarządzane przez Komendę Główną Policji (system „Broń”) i Komendę Główną Żandarmerii Wojskowej (system „Hefajstos II). Teoretycznie systemy powinny spełniać swoje zadania, ale jak twierdzi dr Maciej Gurtowski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego „w rzeczywistości obecnie trudno jednoznacznie ocenić, ile i gdzie znajduje się sztuk broni, bo ewidencje te nie są prowadzone w czasie rzeczywistym”.

Nowe przepisy umożliwią śledzenie historii każdej broni palnej, ale także mają umożliwić przedsiębiorcom posiadającym koncesję na sprzedaż broni „zgłaszanie zdalne, zamiast dostarczania do kontroli księgi ewidencyjne”.

– Dla mnie jako obywatela, który uważa, że prawo do posiadania broni stanowczo powinno być poluzowane, taki stan, w którym państwo nie ma w tym zakresie dokładnej wiedzy, jest na rękę. A rzeczywiście nie ma, bo system, który obecnie funkcjonuje, jest mocno ułomny – mówi adwokat Andrzej Turczyn prowadzący serwis internetowy Trybun Broni Palnej.

System Rejestracji Broni zostanie uruchomiony na początku 2018 roku. Będzie kosztować 7,3 mln zł.

Źródło: gazetaprawna.pl
TK
http://www.pch24.pl

Problemem Polaków nie będzie nowy system rejestracji broni i maksymalizacja kontroli – problemem Polaków jest (i będzie) że do broni nie mają dostępu.
Admin

Komentarzy 18 to “Cel: maksymalna kontrola. Ruszają prace nad nowym Systemem Rejestracji Broni”

 1. semperparatus said

  Skurwiele…boją się uzbrojonych obywateli…za grosz nie ufam obecnemu państwu i jego organom…to sprzedajne mendy…na pasku globalistów…

 2. semperparatus said

  Gospodarzu…co się stało że mnie „moderujesz”?(cenzurujesz)Podpadłem Ci jakoś?Innych też moderujesz…czy tylko mnie?

 3. Władek said

  Czy ulubiona broń naszych sąsiadów czyli siekiery, piły, kosy, noże czy widły też będzie skrupulatnie rejestrowana?

 4. NICK said

  Dobrze.
  Dam Ci dostęp.
  Do broni.
  Jakiej chcesz.
  Proszę.
  Zapłać i masz.
  Łudź się.
  Jak chcesz.
  Śnij jak chcesz.

  A tuż przed zawieruchą przyjdę i zabiorę.

  A Ty?
  Zapłać przedsiębiorstwu.
  Niemało.
  Odbierz z pyska Rodzinie.

  Śnij.
  Wiecznie.

  p.s. ile razy można to pisać i do kogo.
  do qa. mać?

  z łukami i sztyletami?

  do p. romana co siekiery RomaniK,a proponuje?

  do p. bardzo, którego przepis na własne skonstruowanie łuku nawet nie śmieszy?

  do (…)

 5. otto hak said

  Bardzo miał dla Nicka szkic i opis do skonstruowania zgrabnej trypeltówki (trójrurki) ale na wieść o tym Nick dostał gęsiej skórki i Bardzego profilaktycznie zdezintegrował razem z jego fantazjami zanim ten zdołał beknąć. Zatem niech Nick się teraz nie wymandrza i niech nie memła. Wprawdzie Bardzo odradza się jak Feniks z Konopi, ale jak sie raz sparzył to drugi raz nie dotyka. A poza tym on jest dureń, nieprawdaż.

  Łuk to prowizorka i w mieście nie pracuje.

  Tak, trzeba nielegalnie, skoro legalność jest trudno osiągalna to nie ma innego wyjścia. A najlepiej jedną sztukę legalnie a pięć nie. Wtedy zabiorą legalną a pozostaną nielegalne.

  Wot szto.

 6. Boydar said

  Spokojnie Panowie, coś się jednak dzieje i to systematycznie – http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=PROJNOWEUST&Nrkadencji=8&Kol=W&Typ=UST

  Pozycja nr 5, ostatnie ruchy 10 lutego (tego roku).

 7. Marcin said

  Trzeba bedzie uruchomić wykrywacz i w las. Swego czasu pamiętam jak chłopaki wyciągali z ziemi calkiem dobrze zachowane egzemplarze mauser, amunicję, granaty itd. Jeszcze tego w ziemi leży.

 8. NICK said

  No to publicznie.
  Otto.
  Wy-hamuj.
  Nieco.

 9. otto hak said

  A co mi zrobita?

 10. feniks z konopi said

  Prywatnie się bali, to musi być publicznie. Trudna rada.

  Tera tak.

  Feniksa z konopi korci, aby pochwalić się swoja kolekcją do robienia hałasu. Perfekcyjnie legalną kolekcją, jakby ktoś się chciał przypadkowo przypiendryczyć. Kolekcje są od tego, żeby sie nimi chwalić, może nie? Za pośrednictwem Pokazywarki.pl. Ale z uwagi na międzynarodowośc portalu i jego delikatny status społeczny, musi przedtem zapewnić sobie zgodę Gajowego, najlepiej na piśmie. Z tego samego powodu nie zamieścił szkicu trójrurki (trypeltówki) na tym portalu.

  Panie Gajowy, proszę o zgodę i proszę pamiętać, że w razie odmowy, Feniks z Konopi wykaże jak najdalej idące zrozumienie.

  Jest zgoda.
  Admin

 11. feniks z konopi said

  Prosze Was.

  Broń palna nie ma żadnej wartości jeśli chcemy jej użyć do obrony przed czynnikami rzadowymi albo wspieranymi przez rządy czy innego sorty władze. Władza ma takie środki, o jakich nam się nie śniło. Ale weźmy na przykład sposób znany od dawien dawna i stosowany wielokrotnie. Bierze się letadlo a praszek (Mosiek z basin, czy jak mu tam), i sie rozpyla, a potem tylko spychacz, na wywrotki i do obozów koncentracyjnych. Ponadto, moja Pociecha skończywszy studia (jedne z kilku) na renomowanej prywatnej uczelni Detroit Institute of Recording, nauczyło się, że nawet dźwięk może służyc do skutecznej kontroli tłumem. I jest wiele innych high tech sposobów, przy których nasze poczciwe pukawki stają się po prostu prostym narzędziem do zobywania pożywienia w cywilizacyjnej ostateczności.

  Ale broń palna zwiększa nasze szanse w starciu z innymi przedstawicielami rasy człowiek rozumny, mianowicie z rozwydrzoną tłuszczą, która za butelkę pitnej wody albo puszkę psiego żarcia gotowa jest zamordować cała rodzinę. W Polsce broń palna potrzebna jest jak powietrze dla obrony przed bandami neobandersynów, co dowiódł ojciec naszego znajomego, który na Wołyniu organizował samoobronę, a ukraińcy spieprzali gdzie pieprz rośnie. Dlaczego ewidentnie władze nie chcą, żebyśmy się skutecznie obronili przet tą gawiedzią, napiszę może później, bo aktualnie z czasem u mnie troche krucho.

 12. NICK said

  Nic. 🙂 .

 13. Feniks z konopi said

  Już już miałem pokaza pierwszy z egzemplarzy kolekcji zacnej, ale w porę się ugryzłem w klawiaturę. Wszak siedzę na serwerze bądź co bądź władzowym. Tak, prosze hasbary. Jeśłi tera doniesieta do pracodawcy żeby mnie wypier z roboty, to wam za to podziękuję, albowiem od dawna chcę iść na emeryturę, mniej lub wuięcej zasłużoną. Ale obiecałem że zostanę aż znajdę zamiennika, a oni coś się do tego nie kwapią. Me and my big mouth…

  W nocy zacznę zatem ekspozycję. I zaznaczam, że styl pana Rysia (gdzie jest Rysio?) jest mi jak najbardziej obcy.

 14. Takitamski said

  A co z Torem czy innymi dziwolagami? Jakis photobucket, gdzie moznaby wsadzic kolekcje fotek, potem je sciagnac na chomika, zaladowac na cos tam innego i pokazac jako ciekawostke znaleziona u kolegi?

 15. feniks z konopi said

  Dobrze, dobrze, wszystko pokażemy i opiszemy, potrzebuję tylko nieco więcej jak chwilę wytchnienia, bo mam trochę kierat, o czym już było wcześniej. Zdjęcia już porobione. Teraz czas się zdrzemnąć. Nie, nie trzeba aż takich środków kamuflażu, wystarczyło zakryć numery seryjne kawałkami papieru toaletowego i jazda. Gajowy i tak zna wszystkie IP’y od Feniksa z Konopi i to od kilkunastu lat.

 16. O nie! Kobieta z pistoletem!

  Od kiedy to u nas zakazuje się posiadania broni? Czy nie od II WŚ?

 17. Maciuś said

  To gów… co zmienia co do dostępu broni palnej dla Polaków.
  Chcą jeszcze bardziej nałożyć kaganiec kontroli na tych co już tą broń mają, czyli de facto na siebie?!
  Nie wiem do q..wy nędzy po jakiego ch…ja im to potrzebne?!? Jak już tak wszystko kontrolują!!

 18. feniks z konopi. said

  Ano, pochwaliłem się zawczasu. Pokazywarka nie akceptuje zdjeć bo rozmiary za duże. A telefon nie pozwala mi zredukować. Zatem chwilowo muszę się przyznać do porazki w walce z systemem i pokombinowac z importem na jakieś inne programy. Da sie zrobić, ale w międzyczasie temat wystygnie.

  Oni po prostu chcą pozabierać broń tym nielicznym, aby ułatwić zadanie braciom zza Sanu. Wkrótce noże, widelce, wykałaczki i sztamajzy będą na liście przedmiotów zakazanych. Wspomnicie moje słowa.

  Kobieta z pistoletem to wcale nie żaden ewenement. Wołe kobietę z pistoletem od kobiety za kierownicą (pocisk z pistoletu ma mniejszą masę a przez to i energię od pocisku kierowanego kierownicą). A jak kiedys wspominałem, moja córka wsadza raz za razem w czarne pole tarczy na dwadzieścia kroków z czterocalowej lufy. Ja tak nie umiem.

Sorry, the comment form is closed at this time.