Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kosowo jest serbskie!

Posted by Marucha w dniu 2017-02-20 (Poniedziałek)

Wczoraj w kilku miastach Polski odbyły się pikiety przypominające Polakom o jednej z najbardziej wstydliwych kart w historii Europy w XXI wieku.

Tą wstydliwą kartą w której swój udział ma również Polska jest wyrwanie małemu państwu słowiańskiemu sporej części jego terytorium, żeby zaspokoić interesy strategiczne USA w Europie.

A przypomnijmy, iż przez wieki naród ten dzielnie zmagał się podobnie jak Polacy, Węgrzy czy Bułgarzy z nawałnicą tureckich barbarzyńców. I to na skutek tureckich prześladowań Serbowie przez wieki stopniowo opuszczali Kosowo, które historycznie jest ich ziemią.

W Kosowie z czasem przybywało muzułmańskich Albańczyków, którzy i dziś notują znacznie wyższy przyrost urodzeń, niż inne nieislamskie nacje na tym terenie.

Z możliwości dokonania rozbioru Serbii, której religijnie, kulturowo i mentalnie było bliżej zawsze do Słowian a zwłaszcza Rosji, która okazywała się być dla Serbów często jedynym sojusznikiem, postanowiły skorzystać Stany Zjednoczone, prowadzące konsekwentnie od roku 1989 politykę po pierwsze okrążenia szczelnym kordonem militarnym Rosji i Chin oraz odcięcia od surowców Europy jako takiej.

Przypomnijmy, iż tzw. Republika Kosowa ogłosiła swoją niepodległość 17 lutego 2008 roku. Jeszcze w tym samy roku premierem tego bandyckiego państwa kontrolowanego przez mafię i amerykańskie służby specjalne został Hasim Thaci, który w 2016 roku został wybrany prezydentem Kosowa.

Kim jest Hasim Thaci? To człowiek poszukiwany przez Interpol i niemieckie służby specjalne za przemyt narkotyków, wymuszenia, handel ropą, bronią i czerpanie korzyści z prostytucji. Amerykański publicysta Wiliam Engdahl w swojej książce Absolutna Dominacja. Totalitarna demokracja w nowym porządku świata stwierdza, iż w karierze Thaciemu pomagała amerykańska sekretarz stanu Madeleine Albright, której Thaci był kochankiem.

Thaci jeszcze w roku 1997 został skazany przez serbski sąd na 10 lat więzienia za tworzenie zbrojnych grup o charakterze terrorystycznym. Ten terrorysta zorganizował również syndykat przestępczy znany jako „Grupa Drenicka” która utrzymywała kontakty z mafią czeczeńską i albańską, zajmując się między innymi handlem kobietami.

Dla wzmocnienia więzi i swojej pozycji w mafijnym światku Thaci wydał swoją siostrę za mąż za lidera mafii albańskiej. Dziś ten człowiek uznawany jest za przywódcę tego sztucznego państwa przez większość państw świata, w tym co wstyd przyznać również przez Polskę, której prezydenci, premierzy i ministrowie podają temu człowiekowi rękę i robią sobie wspólne zdjęcia na międzynarodowych imprezach.

Z Kosowa Amerykanie zrobili sobie potężną bazę wojskową umożliwiającą dalsze zaciskanie pętli na szyi Rosji.

Dzisiejsze życie Serbów w Kosowie jest gehenną: rozboje, pobicia, gwałty podpalenia są na porządku dziennym. Albańczycy czują się bezkarni, podpalane są i dewastowane prawosławne cerkwie. Kosowscy Albańczycy robią wszystko aby w ten sposób zmusić do wyjazdu z Kosowa resztę Serbów jaka tam jeszcze pozostała.

Wszystko to dzieje się na oczach światowej opinii publicznej, która przymyka oko na prześladowanie chrześcijan tylko dlatego, ze mała i dumna Serbia nie chce uznać zwierzchnictwa USA nad sobą tak jak to zrobiły pozostałe państwa Europy Środkowo-Wschodniej.

Perfidia USA i UE polega również na tym, że zgadzają się one na samoistne oderwanie części jakiegoś państwa. Skutki takiej polityki w dłuższej perspektywie mogą być zgubne dla jedności terytorialnej wielu państw w Europie i świecie.

Dlatego mądra Rumunia w obawie o oderwanie w przyszłości części Rumunii na rzecz Węgier, nie uznaje Republiki Kosowa natomiast durna Polska uznając niepodległe Kosowo będzie się musiała pogodzić za kilka dekad z oderwaniem się od Polski Śląska.

Narody dzielą się na mądre i głupie, Rumuni, z których niektórzy Polacy lubią sobie drwić, wykazują się większym racjonalizmem i zdolnością analitycznego myślenia niż Polacy. Dobrze, że są jeszcze w Polsce siły i środowiska, które przypominają Polakom o tej nieprawości i krzywdzie jaka spotkała naszych braci chrześcijan i Słowian.

kosovo-je-srbija

Arkadiusz Miksa
http://prawy.pl/

Problemowi „państwa” Kosowo poświęciliśmy m.in. poniższe artykuły:
>https://marucha.wordpress.com/2008/02/19/kosowo-na-zawsze-serbskie/
>https://marucha.wordpress.com/2010/12/18/dlaczego-kosowo-oderwano-od-serbii/
>https://marucha.wordpress.com/2011/02/06/skradzione-kosowo-dokument/
>https://marucha.wordpress.com/2012/02/16/kosowo-jest-serbskie-ale-dlaczego/
Admin

 

Komentarzy 13 to “Kosowo jest serbskie!”

 1. Franz Maurer said

  wart posłuchać 🙂 teledysk do tego polskiego utworu zrobili Serbowie

 2. Marcin said

  Żeby bylo śmieszniej polskojęzyczne ku..y podpisaly jakies dokumenty o „współpracy” z tym obsranym państewkiem. Polski w rodzinie krajów słowiańskich juz nikt nie traktuje poważnie.

 3. NICK said

  Tytuł.
  Oczywiście.
  Nie tylko „kosowo”.

 4. Piskorz said

  re art..Tak na marginesie..To Polacy gówno wiedzą o Rumunii..Czy ci tzw. wykształceni czytali choćby 1 książkę z literatury rumuńskiej..Kierowcy jeżdżący autem Dacia.Czy wiedzą skąd to się wzięło- to słowo..? A Codreanu..to- kto był?

 5. AlexSailor said

  @Marcin
  Proszę się liczyć ze słowami i nie obrażać k**ew przez porównanie.

 6. watazka said

  Tej mapy powinni Polacy sie wstydzic: Zwlaszcza ci, ktorzy ciagle mnie chca przekonac, ze Miloszewicz byl zbrodniarzem. Choc go dawno uniewinnili.

  NATO celowo bombardowalo cerkwie i koscioly w Jugoslawii

 7. watazka said

  5
  AlexSailor
  Nie ma slow wystarczajaco obrazliwych gdy chodzi o traktowanie Serbow przez PRZEDSTAWICIELI narodu polskiego.
  Prosze nie zapominac, ze te debile reprezentuja Polakow. I sa obywatelami Polski.
  I co takiego wspanialego robil polski Grom na uslugach NATO w Jugoslawii?
  Polska NIE musiala wysylac wojsk do mordowania Serbow.
  Odmowili Czesi i Wegrzy.
  No to jak nazwac polskie wladze??
  Zagubione owieczki???

 8. watazka said

  A na Balkanach dalej zapowiada sie kolejna awantura.
  Amerykanie chca zalozyc baze w Czarnogorze, wiec na sile wciagaja Czarnogore do NATO i planuja polaczyc Czarnogore z Macedonia, Kosowem a na koncu z Serbia.
  I Polacy beda mogli przypisac sobie ‚zaslugi”, bo przeciez dalej polskie wojsko i policja pilnuja „bezpieczenstwa” bandyckiego Kosowa, ktore jeszcze nie jest uznane jako panstwo bo im kilka glosow w ONZ zabraklo.

 9. Dacia wzięła się od Dacji, czyli krainy, która obecnie jest właśnie na terytorium państwa rumuńskiego.

  Czy Chorwaci nadal nienawidzą Serbów?

 10. watazka said

  10
  Premizlaus Crucis
  To jest trudne pytanie i wcale nie jednoznaczne.
  Juz nie raz tu sie spieralem i upieralem, ze stosunki w panstwie i nastroje dyktuje polityka rzadu lub bandziory z zewnatrz. .
  W czasie II wojny bandy Ante Pawelicza mordowaly Serbow, bo Chorwacja od dawna bierze udzial w tzw. marszu na Wschod a Hitler obiecal im wlasne panstwo..
  Za czasow Tito byl spokoj i nie bylo wlasciwie jakiejs wrogosci. Chorwaci mieszkali w Belgradzie, zenili sie z Serbkami a Serbowie mieszkali w Zagrzebiu, Zadarze, Splicie. Gdzie kto chcial. I wlasciwie byla zachowana harmonia spoleczna i polityka panstwa bylo utrzymac spojnosc slowianska. Jest bardzo tez trudno dokladnie okreslic, kto jest Chorwatem. Dalmatyncy i Bosniacy sa inni od Chorwatow a zamieszkuja wlasciwie cale wybrzeze.
  Po smierci Tito dorwaly sie do Jugoslawii mole, bo chodzilo o rozwalenie Jugoslawii nie tylko z powodu AMBO – rurociagau ale i zbudowanie baz militarnych na balkanach. Stad zaczely sie podjazdy i podchody pod stare wasnie.
  nagle w Zagrzebiu ktos spalil samochod i oskarzono Serba. jacys ‚nieznani sprawcy” napadli na Chorwata gdzies pod Dubrownikiem. Wiadomo, ze prowokacje sa bardzo pomocne w tworzeniu nienawisci.
  Reszte dokonal pan Soros przygotowujac rewolucje w Jugoslawii, tworzac oplacana bande pt. Otpor.
  I znow Zmusili za pieniadze mafiosi tego swiata, ze Serbowie i Chorwaci maja sie nienawidziec.
  Musiala poplynac krew, zeby wrocily stare nienawisci z czasow okupacji. Te same sily co w czasie II wojny swiatowej, te same w latach1980-2000 wzniecily fale nienawisci. Cel osiagneli.

 11. Re 13:
  Właśnie głównie chodzi mi o Pawelicza i jego ustaszy. Włos się na głowie jeży, jak się czyta, jakimi sposobami mordowali ludzi. Chyba chcieli pobić rekord tych od OUN-UPA i ruskiej czerni z Ukrainy Wschodniej.
  Ręce w serbskiej krwi własnoręcznie nurzali także upadli duchowni „katoliccy”, głównie z zakonu św. Franciszka. To nie do pojęcia, co się działo.

 12. Sebastian said

  Kosowo jest serbskie
  Jest serbskie, było i będzie

  Pozdrawiam
  Sebastian

Sorry, the comment form is closed at this time.