Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  zen o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Polska wystąpiła do Wielkiej B…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Krzysztof M o Po co nam Korwin-Mikke?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Ukraina chce… wydzierżawić Krym Rosji.

Posted by Marucha w dniu 2017-02-20 (Poniedziałek)

Ławrow o propozycji „dzierżawy Krymu od Ukrainy”

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow skomentował „plan” ukraińskiego deputowanego Andrieja Artemienki, dotyczący zniesienia sankcji wobec Rosji i dzierżawy Krymu.

„Ciężko mi to komentować, dlatego że nie da się dzierżawić czegoś od samego siebie. Podobne plany pokazują, że próby napisania zasad gry od nowa będą trwać dalej” — zaznaczył dyplomata.

„Wszystko to, chcąc nie chcąc, tylko odwraca uwagę od wypełnienia kompleksu kroków w pełnej mierze, w pełnym zakresie i w tej kolejności, która była uzgodniona w Mińsku, w lutym 2015 roku. Inna alternatywa nie istnieje” — podkreślił Ławrow.

Wcześniej gazeta „The New York Times” poinformowała, że na tydzień przed tym, jak Michael Flynn złożył dymisję ze stanowiska doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA, przedstawiono mu plan możliwego zniesienia sankcji wobec Rosji. Według informacji gazety, najważniejszą rolę w opracowaniu planu odegrał ukraiński deputowany Andriej Artemienko.

Później deputowany potwierdził że, rzeczywiście przygotował dla administracji Trumpa plan zniesienia antyrosyjskich sankcji. Jednym z jego punktów był „powrót Donbasu do Ukrainy” oraz ustanowienie neutralnego statusu kraju (który nie przystąpi ani do NATO, ani do Unii Europejskiej, ani do Unii Celnej).

Oprócz tego Artemienko zaproponował przeprowadzenie na Ukrainie referendum na temat możliwości oddania Krymu w dzierżawę Rosji na okres 30-50 lat. Po tym terminie na półwyspie odbędzie się (nowe — red.) referendum, które określi jego ostateczną przynależność — podkreśla ukraiński deputowany.

W Izbie Społecznej republiki plan Artemienki został skrytykowany, a w Radzie Federacji oświadczono, że jest on po prostu absurdalny.

Krym ponownie stał się częścią Rosji po przeprowadzonym w marcu 2014 roku referendum. Za zjednoczeniem z Rosją głosowało ponad 95% mieszkańców półwyspu.

https://pl.sputniknews.com/swiat/201702204881432-sputnik-lawrow-krym-ukraina-dzierzawa/

#                    #                      #

Krym zaproponował Ukrainie wydzierżawienie Księżyca

Plan przekazania Krymu Rosji w dzierżawę nie wytrzymuje krytyki. Można równie dobrze zaoferować wydzierżawienie Księżyca lub majątku sąsiada, powiedział RIA Novosti wicepremier krymskiego rządu Gieorgij Muradow.

Wcześniej ukraiński deputowany Andriej Artemienko powiedział, że przygotował dla administracji prezydenta USA Donalda Trumpa plan zniesienia antyrosyjskich sankcji. Wśród elementów planu jest przeprowadzenie referendum na Ukrainie na temat możliwości oddania Krymu w dzierżawę Rosji na 30-50 lat, po czym na półwyspie miało by się odbyć kolejne referendum, które określi jego ostateczną przynależność.

„W historii było wiele różnego rodzaju absurdalnych propozycji, w tym także opisanych w literaturze i odnotowanych jako fakty historyczne. Niektórzy próbowali wydzierżawić lub sprzedać mienie swojego sąsiada. Można równie dobrze zaoferować wydzierżawienie Księżyca. Są to bezużyteczne i nie wytrzymujące krytyki propozycje” — powiedział Muradow.

Według niego zjednoczenie Krymu z Rosją jest prawnie uzasadnione z punktu widzenia prawa międzynarodowego. „W tych okolicznościach, kiedy nad republiką zawisło zagrożenie czystek etnicznych i wojny, które pochodziło od nacjonalistycznych władz, które doszły do władzy dzięki zamachu stanu w Kijowie, naród krymski uchronił się przed zagładą” — powiedział wicepremier.

Krym znów stał się rosyjskim regionem po referendum przeprowadzonym po zamachu stanu na Ukrainie. Za zjednoczeniem z Rosją głosowało ponad 95% mieszkańców półwyspu.

https://pl.sputniknews.com/polityka/201702204877656-sputnik-ukraina-krym-ksiezyc/

Naszym zdaniem niezły plan to wydzierżawienie Kijowa od Rosji przez Ukrainę.
Admin

Komentarzy 56 do “Ukraina chce… wydzierżawić Krym Rosji.”

 1. Marcin said

  My moze tez dzierżawimy ziemie chełmską i przemyską od Ukrainy tylko o tym nie wiemy bo jak wytłumaczyć te prezenty od polskojęzycznego rządu?!

 2. Joannus said

  Niech wydzierzawią nam Oświęcim, przynajmniej kawałek obozu,, wszak wódz PO im przypisał wyzwolenie, a i za pomoc Hitlerowi coś im z niego może się należeć.

 3. Listwa said

  Kabareciarz z tego „ukraińskiego deputowanego Andrieja Artemienki”

 4. Joannus said

  ”Chrystyna Berehowśka, — dyrektorka departamentu ds. kultury, narodowości i religii Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej

  — ogłosiła zamiar organizacji występów ukraińskich teatrów — „na etnicznych ukraińskich ziemiach Polski, Słowacji i Węgier”.

  Podczas piątkowej konferencji prasowej nt. „Strategii rozwoju teatrów Lwowszczyzny na 2017 rok”, — Berehowśka powiedziała:

  – Planujemy realizację projektu — „Ukraiński Donbas”, — w ramach którego grupy twórcze będą odbywać wyjazdy gościnne na wschodzie Ukrainy.

  Chcemy również przeprowadzić takie wyjazdy twórców na etniczne ukraińskie ziemie w Polsce, na Słowacji i Węgrzech.”

 5. , said

  Skoro ” Za zjednoczeniem z Rosją głosowało ponad 95% mieszkańców półwyspu.” to jest to wola narodu i w imię „demokracji „należałoby by to uszanować- dziwne je to ze nasze sępy prywatyzacyjne doradzają po-ros-nce.

 6. Boydar said

  „… grupy twórcze będą odbywać wyjazdy gościnne …” (4) od Pana Jana

  Czy „rekwizyty” przywozić będą ze sobą czy każdorazowo zakupią nowe w Praktikerze albo innym Kauflandzie ?

 7. Adam Ryglowski said

  Mówcie , co Chcecie , ale ja od dawna ogromnie szanuję Min. Siergieja Ławrowa .
  ….
  Tak ostatnio
  🙂
  zagrał w szachy z Sekr. Stanu USA w sprawie
  IRANU {PERSJI } – że do dzisiaj Waszyngton nie wie , jak wydostać się z tego PATU
  ( zostaje jazda „NA RYMPAŁ ” całą mocą ).

  Ja , jako stary , podobno doświadczony (przez życie ) , a jednocześnie porywczy – momentalnie zaproponowałbym WYDZIERŻAWIENIE „” tego zbutowanego ” Donbasu , tyż na 30 – 50 lat od Ukrainy na rzecz Rosji .
  -___-
  I też za takie same piniądze , co ci z Kijowa dostawali za dzierżawę portów na Krymie .
  ( to chiba 18 miliardów $$$/ (bilionów wg USA) rocznie ) .
  ……………
  🙂

  Same pozytywy z tej „dzirżawy”
  – („””banda z wozu „”” ) – koniom (???) lżej ***
  – Armia tam nie musi się naprężać
  -Koszty , minimalne , a zyski zostają na miejscu
  ( ???? 🙂 .)
  – A i nagroda od „Nobla ” w zasięgu łapek
  🙂

  ….
  *** – zaznaczam , że „” BANDĄ ..”- była również
  drużyna Robin Hooda , z lasu Sherwood
  ….
  I na tym polega wyższa szkoła jazdy w Dyplomacji .
  Ja bym bulił , – ale Szachsta Wie , że i BEZ PŁATNOŚCI – TO JEGO .
  …..

  a z a z n a cz a m – jestem CHIŃSKIM – a nie
  ruskim trollem ( ogromnie mi przykro – a może nie)
  🙂
  😉
  -___-

 8. MatkaPolka said

  „Świadomy Ukrainiec ma obowiązek być tępym i debilnym. Jeżeli świadomy Ukrainiec nie jest tępym i debilnym to staje się automatycznie żydem albo Moskalem…” – Stepan Bandera

 9. MatkaPolka said

  Sodomita Bandera – bohater narodowy Ukrainy

  Pracownik niemieckiego wywiadu Abwehra, Stepan Bandera. Przebywając w więzieniu, według relacji jego towarzyszy z celi, Kaczmarskiego i Karpinca, Bandera był w więzieniu zdecydowanie nie szanowaną osobą, mówiąc prościej, służył więźniom za kobietę. W kręgach partyjnych miał przydomek „baba”.

  W 1950 roku, ukrywając się w Niemczech pod nazwiskiem Poppel, pisał: „Żeby zrzucić z siebie okupację Moskali to ukraińscy mężczyźni powinni poznawać jeden drugiego. Jest to droga do wolności, droga do niezależności…”.

  Oto jaki to bohater narodowy Stepan Bandera, sodomita. Bohater narodu ukraińskiego. Kim, tak naprawdę, był Stepan Bandera, który zakończył swoją drogę życiową pod nazwiskiem Stefan Poppel (niem. – glut, babol).

  Poruszmy chociaż kilka najbardziej znaczących, osobistych i mało znanych aspektów jego życia.

  Przede wszystkim jego pochodzenie. Przyszły Poppel pochodził z rodzin, wychrzczonych na greko-katolicyzm, żydów. Ojciec Andrian Bandera to greko-katolik z mieszczańskiej rodziny Moishe i Rozalii (z domu Bielecka, polska żydówka) Bandera.

  Matka przyszłego ukraińskiego „bohatera” to Mirosława Głodzińska, polska żydówka. To znaczy, że ideolog ukraińskiego nacjonalizmu był czystej krwi żydem.

  UWAGA! Pytanie: SKĄD u Słowianina, jakoby, może pojawić się nazwisko „BANDERA”. Jeżeli nie od Rumunów to co najmniej od słowa „bander(sza)”, to znaczy żyd(ówka) – właściciel(ka) burdelu.

  A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „bandera (chorągiew)” ale w języku jidysh oznacza ono „priton” (spelunka, zamtuz, burdel-tłum.). I nie jest to słowiańskie nazwisko i nie ukraińskie. To jest włóczęgowskie przezwisko kobiety, która posiadała burdel. Takie kobiety na Ukrainie były nazywane „BANDERSZAMI”.

  A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest bardzo proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „flaga”, ale w języku jidisz oznacza ono „zamtuz, burdel”. I nie jest to słowiańskie nazwisko ani ukraińskie. Jest to włóczęgowskie przezwisko kobiety, która była właścicielką burdelu.
  Takie kobiety zwane były na Ukrainie „bandersza”. Fizyczne rysy samej twarzy nie pozostawiają wątpliwości co do jego genetycznego pochodzenia.

  Przy wzroście 159 centymetrów i przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma żadnych pytań.

  Nawiasem mówiąc, analogiczne pochodzenie miał także kolega-rywal Poppela, Roman Szychewycz. Oczywiście w żydowskim pochodzeniu nie ma niczego złego lub wstydliwego ale sam Bandera przez całe życie swoje pochodzenie skrupulatnie ukrywał, w tym także za pomocą swojego bestialskiego, okrutnego antysemityzmu. Ten „kamuflaż” kosztował jego współplemieńców…850 (!) tysięcy ofiar. Bestialstwo – tak często występujące u renegatów.

  Stepan (Sztefan) był drugim dzieckiem, po starszej siostrze Marcie. (urodził się w 1909 roku w wiosce Uhrynów) w rodzinie unickiego kapłana Andriana (przechrzty w Galicji ochoczo kroczyły duchowną ścieżką) i … prostytutki Mirosławy. Mąż zachęcał żonę do prostytucji ponieważ przynosiła ona dużo większy dochód niż jego kazania.

  Do szkoły podstawowej Bandery nie przyjęto w związku z jawnymi oznakami nie tradycyjnej orientacji seksualnej i skłonnościami do sadyzmu. W okresie dojrzewania Bandera wstąpił do ukraińskiej organizacji młodzieżowej „Płast”. Według świadectw jego kolegów z organizacji, Bandera będąc już dzieckiem przejawiał skłonności pedofilsko-homoseksualne i sadystyczne.

  Bardzo lubił łapać młodszych uczniów i, brutalnie ich pobiwszy, zmuszać ich do lizania swoich genitaliów. Według świadectwa jego kolegi Mykoły Zyrianko: „Bandera był bardzo okrutny i niesprawiedliwy dla tych, którzy byli słabsi od niego a jednocześnie płaszczył się przed silniejszymi.Wiem także o tym, że jedno z pobitych i zhańbionych przez niego dzieci, złapało Stepana i pobiwszy go, dokonało na nim aktu sodomii”.

  Być może właśnie to miało znaczący wpływ na życie Bandery. Po zgwałceniu jego równowaga psychiczna została zaburzona. Mógł godzinami stać na mrozie i mamrotać bezsensowne modlitwy.

  Ojciec, wiecznie pijany, nie zajmował się jego wychowaniem a matka rzadko bywała w domu ponieważ stale obsługiwała klientów.

  Po akcie homoseksualnym Stepan zaczął obawiać się dotykania słabszych dzieci i całą swoją złość wyładowywał na zwierzętach. Przyszły „bohater narodowy” bardzo lubił łapać kocięta i jędną ręką je dusić. Szczególną przyjemność sprawiało mu duszenie schwytanego kociaka do tej pory aż z biednego zwierzęcia nie wyszły jelita (artykuł dziennikarza W. Bieliajewa, wspomnienia G. Gordasewicza).

 10. MatkaPolka said

  Kto założył państwo polskie? Polanie.
  A Ukrainę? Też Polanie
  !

  Kijów założył Kij w V wieku– też Polanin
  W 1494 roku król polski Aleksander Jagiellończyk nadał miastu prawa magdeburskie
  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/03/14/kto-zalozyl-panstwo-polskie-polanie-a-ukraine-tez-polanie

  Szkolne podręczniki uczą, że Ruś Kijowska przyjęła chrzest niedługo po Polsce, że tamtejsze państwo powstało przy niemałym współudziale skandynawskich Waregów, a Bolesław Chrobry ochoczo splądrował Kijów, kiedy tylko nadarzyła się ku temu okazja. To tylko wierzchołek góry lodowej! Historia Rusi Kijowskiej ma znacznie głębsze korzenie, a jej początki są pod wieloma względami zadziwiająco podobne do wczesnych dziejów Polski.

  Po pierwsze oba państwa założyły plemiona o… takiej samej nazwie! U podstaw księstwa rządzonego przez Mieszków i Bolesławów stali Polanie. Także na wschodzie, w okolicy dzisiejszego Kijowa, to właśnie Polanie mieli stworzyć zaczątki państwowości. Rzecz działa się jednak znacznie wcześniej niż u nas: już w VI-VII wieku, a więc co najmniej 300 lat przed chrztem Mieszka I. Chciałoby się wierzyć, że to ci sami Polanie – i nasi przodkowie! – stworzyli dwa potężne państwa, ale prawda wydaje się o wiele bardziej prozaiczna.

  Czego by nie mówić o Słowianach, nie grzeszyli oni oryginalnością. Przeróżnym plemionom, grupom, krajom i miejscom nadawali takie same nazwy, mimo że realnie nic ich ze sobą nie łączyło. Najpewniej Polanie spod Gniezna i Ci spod Kijowa nawet o sobie nie wiedzieli. Po prostu i jedni i drudzy byli „ludźmi z pól”. To niejedyna zaskakująca zbieżność.

  Natalia Jakowenko, autorka książki „Historia Ukrainy do 1795 roku” przypomina hipotezę, według której Kijów stanowił w VII wieku stolicę… Kujaw! Oczywiście nie naszych, tylko ukraińskich/ruskich.

  Polanie tu, Polanie tam… (ryc. SeikoEn, lic. CC ASA 3,0).

  Na początku był Kij

  Nie wybiegajmy jednak za bardzo do przodu. Jak właściwie powstało całe to państwo ukraińskich Polan? O jego początkach wiemy niewiele, bo dopiero w XII wieku autor tak zwanej „Powieści minionych lat” – najważniejszej ruskiej kroniki średniowiecznej – zabrał się za rekonstruowanie i spisywanie najwcześniejszych dziejów kraju. Według jego relacji wszystko zaczęło się od… trzech braci. Zupełnie jak w polskiej legendzie o Lechu, Czechu i Rusie, z tym że jej ruski odpowiednik zyskał sobie znacznie większą estymę. Zdaniem większości współczesnych, ukraińskich historyków to nie żadna bajeczka dla dzieci, ale historia w dużym stopniu oparta na faktach. W kronice czytamy:

  I byli [wśród Polan] trzej bracia: jednemu na imię Kij, a drugiemu Szczek, a trzeciemu Choryw […] Kij siedział na górze, gdzie dziś wjazd boryczewski, a Szczek siedział na górze, która dziś zowie się Szczekowica, a Choryw na trzeciej górze, nazwanej od niego Chorewicą. I założyli gród w imię brata swojego najstarszego i nazwali go Kijowem.

  Jeśli wierzyć, że Kij naprawdę istniał, to musiał on być jakimś słowiańskim watażką, w większym stopniu wodzem zbrojnej drużyny, niż księciem zwierzchnim. Kronika podaje, że gościł on u cesarza bizantyńskiego, a potem bezskutecznie próbował założyć gród nad Dunajem. Zdaniem rosyjskiego historyka Borysa Rybakowa (autora „Pierwszych wieków historii Rusi”) wspomnianym cesarzem był niechybnie Justynian Wielki, a Kij najwyraźniej najął się u niego do służby zbrojnej. Rzeczywiście Justynian (panujący w latach 527-565) płacił Słowianom za obronę granic przed innymi barbarzyńcami.

  Kij jednak nie sprawdził się w nowej pracy i powrócił do Kijowa. Podobno to od niego wywodziły się kolejne pokolenia władców, aż do czasu gdy ster rządów uchwycili Waregowie, zakładając zupełnie nową dynastię.

  WIKIPEDIA

  W latach 1471 do 1569 stolica jednego z XI okręgów w składzie województwa kijowskiego Wielkiego Księstwa Litewskiego. Od roku 1569 do 1659 miasto było stolicą województwa kijowskiego, w składzie małopolskiej prowincji Korony Polskiej, w którym odbywały się sejmiki oraz sądy szlacheckie: ziemskie i grodzkie[15].

  W 1494 roku król polski Aleksander Jagiellończyk nadał miastu prawa magdeburskie. Miasto po unii lubelskiej w (1569) roku zostało włączone do Korony Polskiej. Padół w XVI wieku stał się liczniejszy niż Wysokie Miasto i zachował dominującą rolę do XIX wieku

  W 1648 zostało opanowane przez Kozaków Chmielnickiego, miasto odzyskał Janusz Radziwiłł w 1651 roku, jednak sytuacja zmieniła się po ugodzie perejasławskiej, w której Bohdan Chmielnicki oddał ówczesną lewobrzeżną Ukrainę i Kijów carowi rosyjskiemu. Na mocy rozejmu andruszowskiego w 1667 roku Rzeczpospolita przyznała czasowo prawa Rosji do Kijowa, a w 1686 roku na mocy traktatu grzymułtowskiego miasto oficjalnie zostało przyznane Carstwu Rosyjskiemu.

  Żaden z traktatów polsko-rosyjskich dotyczących Kijowa nie był nigdy ratyfikowany.
  (***)

  Kijów został założony na początku V wieku jako placówka handlowa na szlaku łączącym Konstantynopol ze Skandynawią. W okresie największego rozkwitu Państwa Chazarskiego w VIII wieku kaganowi chazarskiemu trybut płaciło 25 plemion i księstw, w tym władca Kijowa (Kuaru).

  W IX-XI w. znany jako Kanugård, Chunigard lub Känu-gard był centrum prowadzonego przez wikingów handlu na Rusi. Był jednocześnie głównym składem daniny, ściąganej przez wikingów z plemion słowiańskich (862-1240).

  W 882 roku Kijów został zdobyty przez wikińskiego władcę Olega Mądrego, który przeniósł do Kijowa swoją siedzibę. W 988 lub 989 roku miał miejsce w Kijowie chrzest Włodzimierza I Wielkiego uznawany symbolicznie za chrzest Rusi. 14 sierpnia 1018 roku Bolesław I Chrobry zdobył Kijów podczas Wyprawy kijowskiej. Pod koniec IX wieku Kijów został stolicą Rusi Kijowskiej, jednak w 1169 roku stracił swoje znaczenie polityczne. W 1240 Gród Jarosława został najechany i zniszczony przez Tatarów, co spowodowało upadek dawnego miasta i początek okupacji mongolskiej.

  W 1363 książę litewski Olgierd Giedyminowic włączył Kijów do Wielkiego Księstwa Litewskiego. Litwini pierwszy drewniany zamek zbudowali na Górze Zamkowej w latach 1370-1380. Od tego czasu zaczął się powolny rozwój położonej nad rzeką osady Padół, która przejęła rolę położonego wyżej dawnego Kijowa. Po 1387 roku do miasta wrócił zakon dominikanów, którzy rozpoczęli budowę drewnianej katedry katolickiej. W 1397 roku Kijów stał się siedzibą diecezji katolickiej.

 11. Alina said

  http://niezalezna.pl/94273-przerazajace-dane-agresja-rosji-na-ukraine-kosztowala-zycie-10-tysiecy-osob

 12. O matko Polko!

  Wikipedia jest projektem żydowskim i zarządzana jest przez żydów. Polska wersja Wikipedii była i jest pisana przez środowisko żydowskiej Gazety Wyborczej. Jest zakłamywana i skracana w porównaniu z – na przykład – wersją angielską, czy rosyjską. Wikipedia jest narzędziem indoktrynacji.

  Ta wersja historii, którą raczy Pan(i) powtarzać jest czysto hipotetyczna. Mam na myśli konkluzję, jakoby Polskę i Ukrainę założyli jacyś Polanie. Polska od ery chrześcijańskiej (data umowna 966 rok) stała się jedynie okrawkiem Imperium Lechitów. Ukrainę natomiast założyli dopiero (choć na krótko) w 1918 roku!

 13. A tu macie ychnią wykładnię historii o początkach Polski.

  Miłej zabawy!

  PS
  Tylko nie powtarzajcie takich bajek, bo znajdą się tacy, którzy poczytają to za prawdę, mało, prawdę objawioną!

 14. otto hak said

  Pani Alino, ta stylistyka brzmi dla mnie troche jakby znajomo. Widzi Pani, wychowalem się w czasach mrocznych.

 15. MatkaPolka said

  Ad 11 P. Aliną – Banderowska propaganda
  Gazeta Polska czyli niezależna.pl – banderowca Sakiewicza – oskarża Rosję o Agresję na Ukrainę
  I śmierć dziesiątków tysięcy Ukraińców na Krymie. Na Krymie odbyło się REFERENDUM – wyrazającą wolę 95% mieszkańców Krymu, którzy obawiali się banderowskiej Junty Kijowskiej (słusznie) – na Krymie nikt nie zginął. Z referendum nie zgadza się Junta w Kijowie i bandyckie NATO no I oczywiście Sakiewicz – laureat nagrody SBU. – Tam gdzie interweniuje NATO są setki tysięcy i miliony ofiar – głód smród i brud {można podać 200 przykładów – Wietnam, Libia Irak). Gdyby na Krym weszło NATO – zapewne tam też tak by było.
  Rosja uchroniła mieszkańców Krymu.

  Za śmierć znacznie większej ilości mieszkańców Ukrainy i Donbasu ( ok50 100 tys.)odpowiedzialna jest w całości zbrodnicza Junta Kijowska i Ukraińska Armia wspierana takie faszystowskie ugrupowania Jak Azow i „Prawy Sektor”, którzy mordują bezpardonowo, bombardują cywilne miasta i wioski, mordują powstańców, którzy się temu przeciwstawiają.

 16. MatkaPolka said

  Za śmierć cywilnych ofiar w Donbasie odpowiedzialne jest również NATO, a także żydowski reżym w Polsce – którzy wspierają banderowską Juntę w Kijowie.

 17. Alina said

  Nie pamiętam, może ktoś wie jak to było z tym referendum. Czy zostało przeprowadzone przed, czy po zajęciu Krymu przez Putina. Jeśli przed, to zajęcie było niejako uzasadnione. Jeśli po, to ….
  Poza tym, czy w referendum brali udział zagraniczni obserwatorzy?

 18. ojojoj said

  Za kazde niesplacanie gazu Rosja powinna brac po kawalku ukrainy. Prosze sobie wziasc z banku pozyczke i jej nie splacac, a zobaczycie panstwo co sie stanie z waszym domem czy dzialka.

 19. ojojoj said

  Pani Alino, czy pani sobie robi jaja?

 20. Alina said

  Nie, tym razem pyta m całkiem poważnie …
  Co do tego kto jest winny śmierci ofiar – za każdym razem jest winny ten co strzelał i ten co wydał rozkaz – od tego na polu walki do tego na czele państwa.

 21. ojojoj said

  Pani Alino,
  Putin zadnego Krymu nie zaja. Rosyjskie wojska stacjonuja na Krymie od dawna. Tak, referendum bylo obserwowane przez zachod, dlatego wlasnie do dzisiaj nikt nie moze sie czepic ze bylo sfalszowane.

 22. watazka said

  14
  Alina
  Pani Alino!
  Litosci!!!!!!

  Gdzie pani byla jak bylo to referednum??
  W referendum wzielo udzial ponad 600 obcych obserwatorow – troche wiecej niz w czasie wyborow w USA- (zapomknieli poprosic pani ALiny) Byli to obserwatorzy zatwierdzeni przez ONZ a miedzy innymi z USA, ANglii, Niemiec, Francji i chyba Wloch.
  Gdzie pani byla jak obserwatorzy zlozyli raport w Radzie Bezpieczenstwa o wyniku wyborow na Krymie?

  Ja rozumiem, ze pani nigdy w zyciu nie byla na Krymie, nigdy nie slyszala o Krymie przed 2013 rokiem i nie ma pani nawet pojecia w jakim jezyku mowia na Krymie.

  Jest jeszcze w sklepach do nabycia polski przewodnik po Krymie wydany w Polsce, po polsku w 2010 roku!!!!!
  Przewodnik nosi tytul „Krym. Polwysep rozmaitosci… oraz Lwow, Kijow, Odessa.”

  Niech pani laskawie poczyta – moze nigdy nie za pozno – co bylo powszechnie wiadome w Polsce w roku 2010 o Krymie.

  A tu nagle zmieniamy historie, geografie, przesuwamy narody…
  No to gdzie pani byla w w 2010 roku?
  W Izraelu jak przygotowywali majdan?

  Oczami Polaka — prawda o Krymie

  https://pl.sputniknews.com/opinie/20150622553109/

  Kiedys tak trudno bylo wytlumaczyc roznym nieukom, ze Serbowie nie napadli na muzulmanow i ich nie mordowali.
  Nieuki wtedy (takie jak pani) litowaly sie nad wahabitami z Arabii Saudyjskiej, jakie to byly biedaki mordowane przez zbrodniarzy serbskich.

 23. MatkaPolka said

  hulajdusznik

  Nie ma co dyskredytować FAKTÓW historycznych podanych na wikipedi
  Wszystkie inne portale podają takie same FAKTY historyczne
  bryk.pl , rzecz-pospolita.com/kijow0.php:;, poczet.com/aleksander ; portalwiedzy.onet.pl/30991,,,,aleksander_jagiellonczyk,haslo.html;
  FAKTY TO SĄ FAKTY Z FAKTAMI SIĘ NIE DYSKUTUJE

  Pana wiedza o Ukrainie pochodzi chyba z Gazety Wyborczej albo z banderowskich źródeł i interpretacji

  Żydzi Którzy kłamią jak najęci i ich kłamstwa są tak infantylne jak cała tzw. Ukraina –
  Ukraińcy zostali poddani zabiegowi zbiorowej lobotomii przez Żydów na Ukrainie

  A już historia Ukrainy w wersji banderowskiej jest tak debilna i rozbrajająca
  – Zgodnie z zaleceniem i naukami Bandery – Ukrainiec ma obowiązek być tępym i debilnym

  UKRAINY NIE MA I NIGDY NIE BYLO

  ZESTAWIENIE ZBIORU MAP – TERYTORIUM UKRAINY W ŚWIETLE KARTOGRAFII
  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/Kartografia/kartografia.html

  NA TYCH MAPACH NIE MA UKRAINY

  Ukraina powstała w 1991 roku – w wyniku POTAJEMNEGO układu w Białowieży 8 grudnia 1991 roku przez uzurpatorów Jelcyn, Stanisław Szuszkiewicza i Leonida Krawczuk Przez nikogo nie upoważnionych

  Ukraina to projekt masońsko -żydo -germanski , który na naszych oczach rozpada się jak bańka mydlana

 24. Marucha said

  Re 11:
  O jakiej agresji Rosji na Ukrainę bredzi Pani Alina?
  Gdzie są wojska rosyjskie?
  Co, USA nie umie zrobić im zdjęć satelitarnych?

  Re 17:
  To Pani tego nie wie, a zawzięcie dyskutuje?
  Oczywiście referendum było zrobione PRZED dołączeniem Krymu do macierzy. Wynik 95% mówi sam za siebie. Referendum było OBSERWOWANE przez zagranicznych obserwatorów.

  Re 20:
  Winny jest ten co strzelał… Słodkie pierdzenie banałów.
  Winni są zapewne mieszkańcy Donbasu, którzy sami na siebie wystrzeliwują pociski.

 25. Alina said

  https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2014-03-19/konsekwencje-aneksji-krymu

 26. MatkaPolka

  Proszę mi nie przypisywać dyskredytowania faktów historycznych w czambuł. Napisałem, co napisałem i nie musi się Pan(i) zaraz dąsać i ofukiwać. Oznajmiam, prawdopodobnie ku pańskiemu zdziwieniu, że moja wiedza (nie tylko o Ukrainie) nie pochodzi niestety ani „z Gazety Wyborczej, ani z banderowskich źródeł i interpretacji”, jak pan to ujął. Podtrzymuję mój pierwszy komentarz. Co do reszty pańskiej riposty, muszę przyznać, że błąka się Pan(i) blisko prawdy.

 27. Alina said

  Czyli fakty są takie:
  Rosja zarządziła i zorganizowała referendum na terenie Ukrainy 16.03.2014. Zajęła Krym 18.03 2014. To jakby Niemcy zorganizowały teraz referendum na Śląsku i 2 dni po przeprowadzeniu weszły sobie na teren Polski i przyłączyły Śląsk do Niemiec. Dobrze rozumiem?

  ——
  Jak długo, Pani zdaniem, Rosja powinna odczekać?
  Dwa miesiące? Pół roku?
  Żeby „Ukraina” wysłała tam wojska (na śmierć) i polała się krew? To by Pani się podobało?
  Admin

 28. revers said

  To ile tam upalinka w dn.20.02.2014 zarazala na smierc Krymczan z przyjazni do Krymu?
  .https://www.youtube.com/watch?v=drfBMGh9IHI

  http://infopolk.ru/1/E/2017/02/20/kak-ekstremisty-ubivali-krymchan-antimajdanovtsev/#9fc90abd-a49b-7ebc-5ea4-89ec20ab54cc

  wszyscy krymczanie leza pokotem pod sztachetami, palami banderowcow.

 29. Siggi said

  27/Alina said
  ———–
  Wstępnie Rada Autonomicznej Republiki Krym uchwaliła referendum na 30 maja.Następnie w trybie pilnym przeniesiono na marzec. Dlaczego?
  Dlatego,że w kierunku Krymu płynął duży zespół floty amerykańskiej,który miał być zalążkiem dużej bazy USA na Krymie na podstawie szybko podpisanej z Juntą w Kievie umowy dzierżawy .W grę wchodziły spore obszary Krymu pod budowę infrastruktury,nawet uwzględniono szkoły,przedszkola itd.
  Przyspieszenie referendum pomieszało szyki Juntiatom i USA.Za przegapienie były konsekwencje.Około 60-ciu wysokich urzedników wiadomych resortów i wojskowych ameryk.wyleciało z roboty.Zespół już był na Morzu Śródziemnym i musiał zawrócić.Gdyby to się udało,dla Rosji i Rosjan byłaby to katastrofa w każdym aspekcie.Nie mieli wyjścia.
  Zanosi się na coś analogicznego.Do Odessy w styczniu przybyło z Izraela 182 osadników,którzy będą zajmować się rozwojem…rolnictwa.Plany są dalekosiężne,odrodzenie Chazarii na pięciu obwodach:Dniepropietrowsk,Charków,Cherson,Nikołajew ,Odessa a i Krym też uwzględniają.W tym roku dojdzie do wojskowo-politycznego roztrzygnięcia,co można było wcześniej zrobić. W pierwszej kolejności musi być wytrzebiony element neonazistowski,któremu udaje się terroryzować ludność rosyjską na wschodzie.

 30. watazka said

  27
  Alina
  Nie mam sily do az takiego zboczonego nieuctwa. Pani naprawde sie wydaje, ze lapiac teraz jakies artykuly z mediow zdobyla pani wiedze.,
  Jeszcze raz powtarzam. Pani wiedza o Krymie jest zadna a wypowiedzi zenujace.
  Pani nawet o tym nie wie, ze Krym mial ZAWSZE wlasny parlament. I ten parlament mial prawo oglosic referendum. Ten parlament na Krymie istnial i za sowietow i za Juszczenko i za Janukowicza.
  Na Ukrainie Krym mial zawsze autonomie. Dlaczego pani o tym nie wie? I nie wie, ze Rosjanom w calej Ukrainie zabronili mowic po rosyjsku, choc Ukraincy stanowia MNIEJSZOSC narodowosciowa i na Krymie i w Donbasie i prawde mowiac w polskim Lwowie bylo ich tylko 12 %.
  Istnial wiec Krymski parlament od niepamietnych czasow wlasnie ze wzgledu na strategiczne polozenie. I nawet po 1991 roku ten parlament istnial i istnieje do dzis.
  Jak sie pani nie wstydzi nie znac abecadla i probowac pisac poematy???

  Byly juz rozne delegacje na Krymie: i wloska i francuska i niemiecka. bardzo byli zdumieni, ze ich media tak oklamuja, bo to co zobaczyli na Krymie bardzo ich zdumialo. Szukali po calym Krymie ruskich zolnierzy. Jezdzili wszedzie.
  Pani zdaniem oni wszyscy sa glupsi od pani?

  Dlatego w Europie sie troche zmienily poglady na temat Krymu po tym co wyprawia i opowiada junta kijowska.

  Czego pani jeszcze nie wie: byly dwa referenda!

  Pierwsze referendum na Krymie bylo w sprawie autononomii!!!!!!!!
  Poroszenko i Jacyniuk sie odgrazali, ze zamkna ten parlament.
  Krym nie planowal polaczenia z Rosja.
  Dopiero wtedy gdy Jacyniuk postraszyl, ze wjada na Krym z cala armia , Krymczanie naprawde sie wystraszyli.
  Parlament poprosil Dume, czy Rosja sie zgodzi ich przyjac z powrotem. W Dumie bylo glosowanie.
  I dopiero wtedy odbylo sie drugie referendum.

  Ja nie zmyslam. Cala dokumentacja zostala przedstawiona w Radzie Bezpieczenstwa. I w Hadze. Dlatego Zachod pyskuje ale nie bierze Rosji do Trybunalu Miedzynarodowego. A przeciez bierze o wszystko inne.

  A teraz:
  Tacy jak pani, zyczyliby SOBIE, zeby Krym byl tak samo bombardowany jak Donbas, i tak samo palili ludzi zywcem w Sewastopolu jak w Odessie. I tak samo kobiety na Krymie rodzilyby dzieci w gruzach, na mrozie. Ponad 3 miliony ludzi ucieklo w ciagu dwoch lat z tego raju zorganizowanego przez junte.
  Uciekaja ludzie i z Zachodniej Ukrainy; ponad milion w Polsce, choc do nich nie strzelaja.
  Jak pani mysli? Dlaczego ludzie uciekaja z Kijowa, Lwowa, Odessy , Charkowa???? Bo im w Kijowie Krym zabrali??

  Pani tatus albo dziadek musial byc kapo w obozie. Tak nieludzka wobec innych kobiet moze byc tylko krew gestapowska.
  Niech sie pani zamieni z tymi kobietami z Awdjejewki. Na jeden dzien
  A na Krym radze sie wybrac. Podroze ksztalca.

  Chyba pani zabraklo glownych podrobow: serca i mozgu.

  Jak moze byc kobieta tak okrutna dla innych kobiet???

 31. Alina said

  30 Watazka

  Mylisz się człowieku co do moich poglądów strasznie.
  Odpowiedz sobie na pytanie. Czy wobec przypadku Krymu, Polska powinna zorganizować referenda w obwodzie lwowskim: pierwsze o autonomii Obwodu, potem o przyłączeniu obwodu do Polski. Potem przez analogię – podobną symulację z Niemcami i Śląskami.

 32. Alina said

  cd..
  Skoro bowiem popierasz aneksje Krymu, to popierasz ten sposób „korekty granic” w każdym innym podobnym przypadku.

 33. watazka said

  31
  Alina
  Rada Bezpieczenstwa nie stwierdzila „aneksji’ Krymu.
  Ale podaje to syjonistyczna i ubecka prasa, zeby rozzloscic Rosjan.
  Na Krymie nie bylo ani jednego wystrzalu!!!!!!! A staly na Krymie wojska UKRAINSKIE!!!!!!!!
  Dlaczego tysiace ukrainskich zolnierzy na Krymie, z armii ukrainskiej i tysiace birkutow – milicji ukrainskiej przeszlo na strone Rosji?

  I dlatego nie padl strzal na Krymie!.
  Bo Ukraincy tez poparli referendum mieszkancow Krymu.

  Gdzie pani byla trzy lata temu???
  Belkot o aneksji jest dla takich co nie mieli w rece slownika.
  I takich co sie nie pytaja mieszkancow Krymu, tylko czytaja wsciekle artykuly okropnie rozczarowanych opresorow Donbasu i Luganska.
  Moldawia tez sie chce wyrwac i Zaporoze od Ukrainy bo nigdy tam nie nalezaly.80 tysiecy ludzi tygodniowo ucieka z Ukrainy.
  Bo wie pani co mysla o korekcie granic???

  Szanowna pani raczy zapominac, ze w kazdym przypadku mamy do czynienia z ludzmi!!!!!! Z dziecmi. Z ich domami, rodzinami i srodowiskiem. Ze starcami, chorymi ludzmi, ktorym sie marzy dozyc spokojnej starosci.
  Pani nie wie, co sie stalo w czasie II wojny swiatowej, jak nam Niemcy zrobili korekte granic i zamienili Polske w Generalna Gubernie?
  Wedlug pani wizji swiata, to Polska powinna nadal byc Generalna Gubernia bo sobie Niemcy tak zazyczyli i tez zabronili mowic po polsku. I tez zrzucali bomby.

  Bydlat sie nie pyta, co chca.

  Polacy do tej pory sie nie zapytali Serbow co chca.
  I tacy ludzie, bez serca, jak pani nie chca wiedziec, ze inaczej wygladala „korekta granic” w Serbii gdzie przez 3 miesiace bombami z napalmem – demokratyczne panstwa europejskie wybijali ludziom z glow i z domow rdzenne serbskie Kosowo.

  To nie byla aneksja tylko „wyzwolenie muzulmanow z opresji chrzescijanskiej”.
  200 tysiecy Serbow wymordowano w ciagu tygodnia w Krajinie.
  A caly czas chodzilo o „korekte granic”.

  Jakos nie ma wielu Polakow, ktorzy wspolczuja Serbom, ktorym wymordowano rodziny i zburzono domy i wypedzono w diably a teraz POLACY – wojsko i polska policja pilnuja w Kosowie, zeby Serbowie – chrzescijanie nie wrocili do domu. ( to znaczy nie przekroczyli korekty granic).

  Pani nie wie o tym, ze polskie wojsko, Polacy strzelaja do Serbow z Mitrowicy, ktorzy podchodza do swojej wsi. W Kosowie nie bylo referendum. Po prostu wymordowali mieszkancow.
  Wedlug pani to „korekta granic”.
  Mamy juz dwie Palestyny w Europie: Kosowo i Donbas. I zanosi sie na trzecia. I znowu bedziemy miec nowa ‚korekte’ granic na Balkanach, zapowiedziana juz przez amerykanskiego senatora – bo NATO chce polaczyc Macedonie, Czarnogorei i Macedonie z … Kosowem.
  Tacy jak pani pewnie popra ten kolejny balkanski „projekt”.
  W Macedonii protestuja, w Czarnogorze tez – ale ludzie – to dla NATO – cel na muszce. Nikt sie mieszkancow nie pyta. Nie musi. Opinia publiczna w Polsce bedzie straszyc, ze Ruscy ida na Balkany i trzeba chrzescijanska Macedonie ratowac i przylaczyc do muzulmanskiego Kosowa..

  Ja sie oburzam na mentalnosc, bigoterie, hipokryzje niedouczonych bez serca ubeckich filozofow.
  Dlaczego sie pani nie martwi o Gibraltar i Las Malvinas?? O Sudan Poludniowy?
  Bo syjon ma prawo podbijac i krasc ludzom ziemie wybijajac tubylcow do nogi – a Rosjanie i Serbowie nie maja prawa do wlasnej ziemi??
  Pani pisze o granicach? No to dlaczego USA nie popusci Hawajow, ktore DALEJ prawnie nie naleza do USA??
  I w ramach korekty granic odda Nowy Meksyk, Nevade, Kalifornie – Meksykowi.
  A Guantanamo -niech USA odda Kubie.
  Cielawe jak bedzie tam wygladac referendum??

  I odpowiadam na pytanie:
  Jak sie beda polskie wladze zachowywac wobec Slaska tak, jak sie zachowuja – to stracimy ten Slaski i bez referendum.

  Rosjanie uwazaja za swoj obowiazek pomagac rosyjskojezycznym Ukraincom , ktorzy wlasciwie zawsze byli Rosjanami- a od 1991 roku zostali administracyjne obywatelami Ukrainy..Poprosili Rosje o pomoc i Rosja przyszla z pomoca.

  Polskie wladze, Polacy i cala ta banda Solidarnosciowa, swoim rodakom, Polakom ze Lwowa, Bialorusi czy Kazachstanu nie chce nawet wydac polskich paszportow, pomimo, ze to sa Polacy, obywatele polscy, ktorzy nigdy tego obywatelstwa nie utracili.
  .
  My sie nie mozemy porownac do zadnych cywilizowanych nacji.
  A teraz przyjelismy maniery kowbojskie.

  Stalismy sie posmiewiskiem Europy.
  i Ameryki.
  Oni nam tez nie chca dac wiz choc dali wszystkim panstwom Unii Europejskiej.

 34. Alina said

  33 Watażka
  Proszę mi nie przypisywać pańskiej wiedzy i niewiedzy oraz poglądów, o których nie ma Pan pojęcia, szczególnie jeśli chodzi o Kosowo. Kosowo uznał rząd PO.

 35. Alina said

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19741&Itemid=100

  Za te pieniądze Ukraina powinna nam wydzierżawić obwód Lwowski z całym przedwojennym terenem województwa lwowskiego. No bo czemu nie? To taki zastaw za pożyczkę.

 36. Marucha said

  Re 31, 32, 34:

  Bzdury Pani pisze i czyni jakieś analogie tam, gdzie nie istnieją.
  Jeśli szukać analogii – to byłoby nią ewentualne odebranie Amerykanom „Kosowa” i przyłączenie go z powrotem do Serbii.

  Pani z tępym, oślim uporem powtarza żydowskie pierdoły o „aneksji” Krymu. Żadnej aneksji nie było. Nawet spolegliwe ONZ takowej nie stwierdziło.

  Myślę, że lepiej by Pani zrobiła gotując smaczne i posilne obiady dla męża, niż zabierając głos w sprawach, o których Pani zielonego pojęcia nie ma.

 37. Alina said

  W Warszawie jest dość spora rosyjska mniejszość, do tej pory nie chce oddać terenów zajętych prawem kaduka. Domyślam się, że Marucha akceptuje w całości ten stan.

  ——
  A jakie to tereny zajęte „prawem kaduka”? Może Pani sprecyzować?
  Ile liczy tam rosyjska mniejszość?
  Admin

 38. watazka said

  34
  Alina
  Kosowo
  Rzad polski ma gowno do Kosowa. Chyba, ze Serbowie w odwecie pomoga oderwac od Polski Gniezno albo Krakow..
  Polski rzad niech raczej pilnuje Niemcow bo wykupuja polskie ziemie.

  Ameryka tez ma gowno do Krymu choc juz mieli tam przygotowane wszystko pod bazy wojskowe.
  ONZ nie uznal panstwa Kosowo bo zabraklo kilku glosow. Polski rzad uznal rowniez mordowanie dzieci w Libii i Iraku.
  A Polski glos juz sie nigdzie nie liczy. Przy takiej swiadomosci obywateli jak pani i Macierewicz – to faktycznie Rosjanie powinni nam odebrac Palac Kultury.

  No wiec dalej uwaza pani, ze mieszkancy Krymu nie maja nic do gadania?

  Pani Alina im zaknebluje usta?

 39. Boydar said

  Pani Alina zacytowała p. Cioska, szkoda że nie dodała tej wstawki o „młodej polskiej demokracji”. Uznała natomiast personel dyplomatyczny wraz z rodzinami za „mniejszość”. Gdzie się takie kukuły rodzą …

  „… a tutaj widzę, że sobie z Rosjanami nie możemy poradzić …” – Ciosek Stanisław

 40. Alina said

  Rosyjskich adresów w Warszawie jest cała masa: Ostrobramska, Połczyńska, Beethovena, Belwederska, Sobieskiego, Kielecka, Szucha. Do Rosji należy nawet budynek w al. Szucha, w którym urzęduje ambasada Ukrainy. – http://www.newsweek.pl/polska/rosjanie-w-polsce-rosyjskie-nieruchomosci-warszawa-newsweek-pl,artykuly,282627,1.html

 41. Alina said

  http://forsal.pl/artykuly/991477,tajemniczy-budynek-w-warszawie-rosja-ma-zaplacic-7-8-mln-zl-za-korzystanie-ze-szpiegowa.html

 42. Alina said

  http://forsal.pl/artykuly/1021740,rosyjska-inwazja-na-pelna-skale-poroszenko-ufam-ze-lukaszenka-nie-pozwoli-wykorzystac-bialorusi.html

 43. Siggi said

  Trzy lata temu zatrzymano kolumnę autobusów z Krymu wracających z „Antymajdana”w Kievie.
  Osiem autobusów spalono,zamordowano kilkadziesiąt osób.
  To był sygnał dla mieszkańców Krymu,że z Kievem im nie po drodze.
  To wydarzenie zdecydowało o wyniku referendum.
  Film o tym zatrzymaniu.

  …https://www.youtube.com/watch?v=drfBMGh9IHI

 44. Plausi said

  Typowa chucpa

  żydowskiego oligarchy: „Ukraina chce… wydzierżawić Krym Rosji.”

  Ale skoro mowa o krainie, oznaczanej kodem literowym „U”

  http://macgregor.neon24.pl/post/137122,polska-ukraina-czyli-dojenie-metoda-na-wnuczka#comment_1368602

 45. Siggi said

  Link z 43

  https://www.youtube.com/watch?v=drfBMGh9IHI

  http://xportal.pl/?p=28430

 46. MatkaPolka said

  UKRAINY NIE MA I NIGDY NIE BYŁO

  Zawsze – z największym zdumieniem – obserwuję jak łatwo słowo Ukraina I państwo Ukraina jest bezwarunkowo akceptowane w przestrzeni publicznej jako fakt dokonany. Dzieje się tak dlatego, że Ukraina jest SZTUCZNYM TWOREM Masonerii o proweniencji Krzyżacko- Pruskiej w wielowiekowej grze Prus i Masonerii przeciwko Polsce i Rosji – odwiecznym „Drang nach Osten

  Historycznie – przed rozbiorami Polski przez Prusy „tzw. Ukraina” była częścią Polski. – ba nawet językiem urzędowym Tatarów krymskich był język polski, a Kaczyńscy to polscy Żydzi z Odessy –kiedyś polskiej dziury nad Morzem Czarnym.- po rozbiorach Krym był zawsze w Rosji i Rosja Krym cywilizowała

  Jak powstała Ukraina i KTO Ukrainę stworzył – czy też wystrugał z banana
  Ruch ukraiński i masoneria

  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/masoneria.html

  U ŹRÓDEŁ KONCEPCJI WIELKIEJ UKRAINY
  (***)

  Rozbiorów Polski dokonało trzech pruskich cesarzy – tereny dzisiejszej Ukrainy dostały się we władanie carycy Katarzyny II
  Katarzyna II Wielka – Prusaczka ze Szczecinie – Augusta Zofia Fryderyka Augusta von Anhalt-Zerbst ,(JÓZEF II – cesarz austriacki podległy Krzyżakom, oraz FRYDERYK II HOHENZOLLERN, zw. Wielkim (1712-86), król Prus. od 1740; zdobył na Austrii Śląsk)

  Jak powstała Ukraina i KTO Ukrainę stworzył – czy też wystrugał z banana

  „Ukraina” powstała 8 grudnia 1991 w wyniku „Układu z Białowieży” o rozpadzie ZSRR.
  Był akt największej ZDRADY STANU – podpisany przez 3 uzurpatorów nie reprezentujących nikogo, POTAJEMNIE – w tajemnicy przed opinia publiczną, wbrew woli narodów wyrażonej w referendum z 17 marca 1991 – o utrzymaniu ZSRR – 80% mieszkańców było za utrzymaniem ZSRR – zreformowanego, z autonomia dla republik.

  Układ był podpisany przez:

  Borys Jelcyn (wiecznie pijany) – doszedł do władzy na drodze zbrojnego zamachu stanu i stal się prezydentem RFSSR

  Leonid Makarowycz Krawczuk – Został (naprędce) prezydentem 5 grudnia 1991, trzy dni przed podpisaniem układu w Białowieży – przedtem takie urzędu w ogóle nie było.

  Stanislaw Szuszkiewicz – w latach 1989−1991 był deputowanym ludowym ZSRR. W latach 1990−1991 pełnił w niej funkcję I zastępcy przewodniczącego, od jesieni 1991 do stycznia 1994 roku – przewodniczącego; Kandydował na urząd Prezydenta Republiki Białorusi w wyborach w 1994 roku, zajmując w nich czwarte miejsce.

  Wówczas faktycznymi przywódcami kraju byli pierwsi sekretarze Komunistycznych Partii – Rosji, Białorusi i Ukrainy.

  Układ nie był ani dyskutowany ani zatwierdzony przez jakiekolwiek gremium.

  (Kto ich finansował – czyimi byli agentami byli Jelcyn, Krawczuk, Szuszkiewicz – CIA, BND, MFW?)

  A opinia światowa wierzy w tą hucpę nad hucpami
  Geremek – Lewartow – nazywał to Fakt Prasowy – w wyniku takiego faktu prasowego –
  Polska została rozkradziona i Polacy pracują dla Żyda, a na „Ukrainie” giną ludzie – w interesie ŻYDO- Germana

  „Karta Ukraińska” – to wielowiekowa gra Prus – przeciw Polsce i jeden z elementów konfliktowania narodów słowiańskich – Divide et Impera

  WIĘCEJ – o referendum w ZSRR marzec 1991, i układzie w Białowieży i racji istnienia tzw. Ukrainy

  Czy Ukraina ma podstawy istnienia?

  https://marucha.wordpress.com/2015/03/25/czy-ukraina-ma-podstawy-istnienia

 47. Ukłon w stronę Matki Polki.
  Podane wyżej wieści są mi znane, nawet w szerszym zakresie, ale trzeba o nich przypominać. I za to właśnie dziękuję.
  Dodam tylko od siebie, że są podstawy ku temu, aby dociec prawdziwego nazwiska Jelcyna. Brzmiało ono prawdopodobnie Jelzman.

  A Aaaaaaaadaś wygaaaaaadał ych marzenia już 8 lat temu:
  http://www.bibula.com/?p=14102

 48. Marucha said

  Re 40:
  Podała Pani nazwy paru ulic w Warszawie.
  Ja wiem, że stawiam zbyt trudne wymagania – ale ja chciałbym konkretne adresy. Bo bez nich to obracamy się w świecie pomówień, plotek i bajdurzenia.

  I podkreślam, że chodzi mi o adresy nieruchomości, które Rosja zajmuje NIELEGALNIE, a nie o zakupione legalnie.

  Robienie jakiejś sensacji z faktu, że Federacja Rosyjska legalnie posiada w Polsce różne nieruchomości, to dowód skretynienia. Co, chciałaby je Pani odebrać i przekazać…. może Izraelowi? A może naszym braciom Chachłom?

 49. Marucha said

  Re 42:
  Wstydziła by się Pani powoływać na jakieś rzygowiny tego żydowskiego wieprza. Poroszenki.

 50. Siggi said

  Nieco szczegółów dot.Krymu.
  ———————

  Tak „rewolucjoniści godności” fetowali zwycięstwo Majdanu.
  20 lutego 2014 okolicach Korsunia wracające z Kijowa na Krym autobusy zostały zatrzymane przez grupę nacjonalistów. W autobusach jechali Krymczanie, którzy wierząc w demokrację i praworządność Ukrainy pojechali do stolicy wesprzeć urzędujące władze i prezydenta Janukowycza. Spośród wszystkich pasażerów jadących w 8 maszynach do domu na Krymie nie wróciło 120 osób, których los do dziś pozostaje nieznany acz nie trudny do wyobrażenia. Naoczni świadkowie – pasażerowie jednego z autobusów, zeznają, że z autobusu, w którym jechali wyciągnięto 7 osób i zabito – jednych strzałami z broni, innych siekierami, po czym wprost na poboczu ciała przysypano śmieciami, polano benzyną i podpalono. Niektóre z ofiar jeszcze żyły. Gdyby nie Kijowianie, którzy nadjechali akurat stając się świadkami rozprawy i ubłagali bandytów by puścili autobusy, to większość ich pasażerów skończyłaby w przydrożnym rowie. Na następnej blokadzie drogowej autobusy zostały ostrzelane z broni maszynowej. Wszyscy padli na podłogę i przeżyli choć w autobusie nie zostało nawet jednej szyby. Wróciwszy do domów ludzie wiele dni spędzili potem w szpitalach lecząc złamania i inne kontuzje zadane przez banderowców. Przypominam: był 20 lutego 2014r późne godziny popołudniowe. Dzień zwycięstwa Majdanu, „rewolucji godności” i demokracji na Ukrainie. Tego dnia banderowcy zakatowali 120 ludzi – to więcej niż oficjalnych ofiar zbrodni w Odessie 2 maja 2014 i Mariupolu tydzień później. Poza Krymem i Rosją ta zbrodnia pozostaje kompletnie nieznana choć mówiono o niej 2 lata temu. Wtedy Krymczanie zrozumieli fakt, iż Majdan zabija. Na śmierć. I nic im po nim, i po zrodzonej z niego Ukrainie. Pozwolę sobie zacytować po raz kolejny słowa Darka Lemańskiego z wywiadu przeprowadzonego z nim kilka dni temu przez Dawida Hudźca i opublikowanego na Fb: „Do Ukraińców nie mam nic. Oni sami zostali zdradzeni i oszukani, ale ci którzy biorą do ręki broń, śpiewają jaki to wspaniały był Bandera, albo robią tatuaże ze swastykami… to nie jest tak, że ja ich nienawidzę. Ich trzeba po prostu zabić.”
  Tak właśnie jest – ICH TRZEBA PO PROSTU ZABIĆ. Innej drogi nie ma.

 51. Plausi said

  Poprawka

  @MatkaPolka, 46

  „Rozbiorów Polski dokonało trzech pruskich cesarzy”

  Nigdy nie było pruskich cesarzy, a cóż dopiero trzech, były dwie „cysarzowe” jak by poeidział Chyła, ale nie pruskie. To kobiety, władczynie, dokonały drapieży Polski, przy czym wszyscy trzej udziałowcy pochodzili ze strefy języka niemieckiego. Odwieczne zarzuty Polaków wobec Rosjan są być może niesprawiedliwe.

  „A opinia światowa wierzy …”, nie przesadzajmy z tą „opinią” i do tego „światową”, tak utrzymuje system propagandy gównej, „Fakt Prasowy” to eleganckie określenie dla fikcji medialnej.

  „Polska została rozkradziona”, czyli sprywatyzowna, każda prywatyzacja jest rabunkiem przez organizacje przestępcze wszelkiego rodzaju, naturalnie rdzeniem tej przestępczości jest przez nas wilekoroć już przytaczany MWF.

  Jedną z przyczyn, że ludzie nie są w stanie porozumieć się w sprawach oczywsitych, jest to, że dali sobie wtłoczyć do głów pojęcia okupacyjnye, ich semantykę, dlatego od lat usiłujemy uświadomić czytelnikom, jak ważną rzeczą jest uwolnić się od słownictwa okupanta.

 52. revers said

  re50

  Tak to wygladalo p. Siggi …

  lub gorzej, jak na Wolyniu 1943-1944 roku.

 53. MatkaPolka said

  Przed przyjęciem chrześcijaństwa tereny obecnej Ukrainy były częścią Imperium Lechitów
  Polska ma ponad 3000 lat istnienia – warto zapoznać się – do ściągnięcia w Gajówce

  3000 lat państwa Polskiego – Tadeusz Miller
  „Ziemia gromadzi prochy”- Józef Kisielewski
  Czy poczytać „Wandaluzje” – o starożytnej Polsce

  Lachów – PoLachów – do tej pory w państwach muzułmańskich Polaków nazywa się Lachami, a Polskę Lechistanem.

  Lechia była dominującą siłą w Europie – dopiero później wyłoniły się Lechii – Polska, Rosja, Czechy
  Byli sobie Lech Czech i Rus – zaczęli budować osobne państwowości

  Krym był polski aż do najazdu Hunów i Mongołów – Hunowie utworzyli Chazarie, a na Krymie Tatarzy utworzyli Chanat Tatarski.

  Jeszcze wcześniej krymscy Tatarzy mocno dali się we znaki ówczesnemu państwu polskiemu. To z Chanatu Krymskiego sunęły od XV aż po XVII w. tatarskie czambuły na wschodnie tereny Rzeczypospolitej.

  Chanat Krymski powstał w 1427 r. po rozpadzie Złotej Ordy. Już od końca XV stulecia Tatarzy zaczęli najeżdżać Podole i tereny dzisiejszej (Ukrainy?). Zapędzali się nawet dalej, aż pod Przemyśl. To głównie dzięki siłom Tatarów krymskich siły Turcji osmańskiej rozbiły we wrześniu 1620 r. pod Cecorą wojska hetmana Żółkiewskiego. Polski dowódca zginął, a hetman Stanisław Koniecpolski trafił do niewoli. Uwolniony po kilku latach Koniecpolski wziął odwet na Tatarach, rozbijając wojska chana w 1624 r., mimo że ten ostatni przechwalał się wcześniej, że ma chęć rozszerzyć swoje zagony na ziemie Królestwa Polskiego aż po Bałtyk

  Starożytność i średniowiecze

  Pierwszymi mieszkańcami byli Taurowie, potem Kimerowie. W VII w. p.n.e. stepy czarnomorskie zaludnili Scytowie tworząc potężne państwo, które przetrwało do II w. p.n.e. W VII w. p.n.e. i VI w. p.n.e. pojawiają się miasta – kolonie i państwa greckie, m.in. Chersonez Taurydzki (w okolicach obecnego Sewastopola), Pantikapajon (dzisiejszy Kercz). W początkach V w. p.n.e. wokół Pantikapajonu tworzy się silne państwo Bosfor. Walki Scytów z kolonistami greckimi spowodowały interwencję pontyjskiego władcy Mitrydata.

  W I w. p.n.e. na Krymie zjawiają się Rzymianie – Krym był częścią Imperium Rzymskiego; jest to okres ponownego rozkwitu Chersonezu. Niszczycielskie najazdy Gotów i Hunów w IV i VII w. n.e. doprowadzają do upadku późno-scytyjskiego państwa i kolonii rzymskich.

  {{{Mieszkańcy tych terenów –„Dzikich pól” (z których później powstała Polska) – chcący handlować z Rzymem mówili,
  że idą „k Rimu” – „do Rzymu” – stąd nazwa Krym}}}

  Przetrwał tylko Chersonez.

  Pod koniec X w. wielki książę Włodzimierz – pokonawszy Pieczyngów i Kumanów, rozszerzył granice swego państwa aż do Krymu, który w XIII w. popadł pod panowanie Tatarów do 1441 i należał do chanatu Kipczak; wówczas też zatarły się ostatnie ślady kolonii greckich. Wkrótce jednak półwysep rozkwitł ponownie, głównie dzięki koloniom genueńskich, z których najważniejszą była Kaffa.

  W pierwszej ćwierci XVIII ludność Krymu (jeszcze należał w większości do Chanatu Krymskiego a pewne części do Turcji) stanowiła ok. 467 tys. (95,1% Tatarzy krymscy, 2,6% Grecy, 2,1% Ormianie, 0,2% Krymczacy i Karaimi).( językiem urzędowym Tatarów krymskich był język polski

  Dopiero Stalin – wysiedlił Tatarów z Krymu – wgłęb Rosji – do Mongolii – czyli tam skąd przyszli
  Szkoda, że nie wysiedlił Żydów – bo Żydzino to Hunowie czyli Mongoły – utworzyli Chazarię, którzy w 760 przyjęli Talmud jako religię państwową;

  Książę Ruski Światosław I w 965 roku ostatecznie rozbił Chazarów i zburzył ich stolicę rozciągając swoje panowanie aż nad Morze Azowskie. Na zajętych terytoriach istniało stałe osadnictwo żydów chazarskich i Rusini, zajmując dany rejon, przejmowali je pod swoje panowanie

  Państwo Chazarów przestało istnieć. – Starszyzna plemienna wżeniła się w możne rody europejskie – a biedota została po prostu ŻYDAMI.

  Część plemion chazarskich – po rozbiciu ich przez Światosława osiedliła się na zachód od Odry – i stad wzięli się tzw. Niemcy

  W języku chazarski Aszkenazi to znaczy Germanie

 54. MatkaPolka said

  POCZET KRÓLÓW LECHII, – jesteśmy starożytnym, antycznym wielkim imperium z 18. wieku przed naszą erą! – a więc dużo starszym niż Cesarstwo Rzymskie…

  Poczet Królów Wielkiego Imperium Lechitów z klasztoru – Jasnej Górze

  Krym był kiedyś częścią Lechii – dopiero w najnowszej historii stał się częścią Rosji

  1954 r N. Chruszczow (1 Sekretarz KPZR)– w ramach reform administracyjnych przyłączy Krym do Republiki Ukraińskiej

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/04/22/poczet-krolow-lechii-kosciol-w-polsce-od-1050-lat-ukrywa-przed-polakami-ze-jestesmy-starozytnym-antycznym-wielkim-imperium

 55. MatkaPolka said

  Ukraińska okupacja Krymu? Polska Okupacja Ukrainy?
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/ukrainska-okupacja-krymu-polska-okupacja-ukrainy

  (było w Gajówce)

 56. O matko Polko!
  Oby tak dalej. Ciężka to praca na ugorze. Dzięki za poświęcony czas. Ja nie mam go zbyt wiele, ale zawsze postaram się z doskoku wspierać taką inicjatywę jak Pańska. Edukować i jeszcze raz edukować. Nie jest to łatwe zadanie, bo tamci nie śpią i zawsze gdzieś tam dorzucą tego dziegciu.

Sorry, the comment form is closed at this time.