Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosyjscy dyplomaci giną w podejrzanych okolicznościach

Posted by Marucha w dniu 2017-02-21 (wtorek)

Morderstwo Witalija Сzurkina: w ciągu dwu miesięcy zginęło sześciu rosyjskich dyplomatów

Na tle niespotykanej wojny informacyjnej Rosji i krajów Zachodu, seria zgonów rosyjskich dyplomatów wygląda bardzo niepokojąco i budzi czujność. Nagła śmierć stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ, Witalija Czurkina, jest szokiem i niepowetowaną stratą zarówno dla rosyjskiej dyplomacji, jak i dla całej Rosji w ogóle.
O śmierci Witalija Czurkina mówi się nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie, gdyż była to postać, bez przesady, o światowym znaczeniu. Mówi się dużo, różnie, mówi się emocjonalnie.

Nie chciałbym teraz narzucać jakichś  teorii konspiracyjnych, a lepiej będzie, gdy zrobię podsumowanie za ostatnie dwa miesiące; podsumowanie, które osobiście mnie naprawdę niepokoi.

A więc, 19 grudnia ubiegłego roku w Turcji został zastrzelony rosyjski ambasador, Andrzej Karłow. Miał 62 lata.

Następnego dnia w Moskwie znaleziono ciało byłego pracownika rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych, szefa latynoamerykańskiego departamentu resortu. Popełnił samobójstwo.

27 grudnia w Kazachstanie znaleziono ciało rosyjskiego dyplomaty, pracownika konsulatu generalnego, Romana Skrylnikowa. Ciało znaleziono w wynajętym mieszkaniu w Ust’-Kamienogorsku. Eksperci nie stwierdzili oznak gwałtownej śmierci.

Tak więc trzy śmierci zdarzyły się zaledwie w ciągu jednego tygodnia.

W tym roku niepokojąca tendencja jest kontynuowana.

9 stycznia w Atenach, w mieszkaniu, znajdującym się w starym budynku ambasady Rosji, znaleziono martwego, 55-letniego rosyjskiego konsula w Grecji. Przypuszcza się, że śmierć jego prawdopodobnie spowodowana została patologicznymi przyczynami (być może, chorobą serca).

14 stycznia w Jemenie, jak donoszą MEDIA, został zastrzelony ambasador Rosji. W ministerstwie spraw zagranicznych informacja ta nie została jednak potwierdzona.

Ale kiedy 26 stycznia w Indiach zmarł ambasador Rosji, Aleksander Каdakin, było to oczywistym faktem. Ciekawe, że przyczyną śmierci była „krótka choroba”. Ambasador liczył sobie 67 lat. A teraz nagła śmierć Czurkina…

Podsumowując. Z siedmiu wiadomości o śmierci rosyjskich dyplomatów za ostatnie dwa miesiące, tylko jedna nie była potwierdzona przez MSZ. W innych przypadkach fakt śmierci został potwierdzony. Dwóch ludzi zostało zastrzelonych, jeden popełnił samobójstwo. Jeszcze trzech (w tym Czurkin) nagle zmarli. Przy czym dokładnych przyczyn nie podano.

Czy nie jest to niepokojąca tendencja?

Artiom Trofimow
http://nashaplaneta.su

#                   #                  #

Czurkina zabito za raport tyczący FED dla Rady Bezpieczeństwa ONZ

Dzisiejsza nagła śmierć,  a dokładniej – morderstwo Czurkina – to ogniwa jednego łańcucha w syjonistycznym spisku przeciwko Rosji.

Generał jednej z rosyjskich służb specjalnych niedawno wyjaśnił: właśnie artykuły o ratowaniu rodziny cara Mikołaja II i jego udziałach w FED, stały się główną przyczyną porażki Rothschildów w walce o fotel prezydenta USA, których kandydatem była Clinton.

Witalij Czurkin przygotowywał się do raportu o FED w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Czy miało to mieć w najbliższym czasie, czy też nie – nie wiadomo, ale wiemy, że dokładnie opracowywał to zagadnienie

Stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Witalij Czurkin zmarł na „atak serca”. Był natychmiast hospitalizowany, ale mimo wysiłków lekarzy zmarł. Miał 64 lata.

W zgromadzenie ONZ w najbliższym czasie odbędzie się specjalne posiedzenie poświęcone jego pamięci.

Łukian Czesnokow
http://krasvremya.ru/

Zobacz też np:
>http://theduran.com/4-dead-russian-diplomats-in-3-months/
>http://meganews360.com/autopsy-report-reveals-russias-un-envoy-churkin-was-poisoned/
Admin

Komentarze 22 to “Rosyjscy dyplomaci giną w podejrzanych okolicznościach”

 1. Siggi said

  To zbyt daleko idące podejrzenie.
  Nagła śmierć ważnej osoby rodzi zwykle wiele spekulacji.
  Znam wiele przypadków u osób po 60-tce,kiedy występuje pierwszy zawał serca,to zwykle jest to pierwszy i ostatni.Nie znamy spraw zdrowotnych W.Czurkina,z czym miał problem?Napewno stanowisko jakie pełnił „podnosiło”ciśnienie wystarczająco wysoko ,aby coś pękło.
  Myślę,że będzie wydany komunikat lekarzy rosyjskich w tej sprawie.

 2. Grace said

  Nie widze powodu dla ktorego, gdyby byl to naprzyklad zawal serca nie podano by tego odrazu do wiadomosci. Wszystko to podejrzane i Rosjanie powinni wzmocnic ochrone swoich dyplomatow. Slyszalam ze planowano zamach na Lavrowa w ktorym wielu widzi nastepca Putina .

 3. watazka said

  Bo Amerykanie w ogole nie wtracaja sie do polityki innych panstw.

 4. La Reine Toronto said

  ad 1;ad 2: ad 3: Panie Siggi wojna swiatowa juz trwa; Rosja trzyma sie mocno i kogos to zlosci; dlatego uderzaja w czule punkty ktore dotykaja serc naszych slowianskich braci. to jest nie przypadek to jest odwet i tyle.

  Ad 2 and ad 3 Macie Panstwo racje w 100 % jest to robota zachodnich wywiadow i to jest odpowiedzia bardzo prymitywna wg mnie do prezydenta Putina. Chca zemsty i nie przebieraja w srodkach. Mordy polityczne to ‚ich ‚specjalnosc.

  Szkoda kazdego zycia poswieconego dla dobra obojetnie jakiego narodu.

  Moje kondolencje i wyrazy wspolczucia do Rosjan i rzadu Federacji.

 5. VA said

  Przed Rewolucja Zydobolszewicka w Rosji w roku 1917, zydomasoneria tez mordowala ministrow i przedstawicieli rzadu Rosji. Wtedy uzywano bomb i strzelano z pistoletow. Teraz sa zawaly serca.
  Ja mysle ze Putin jesli wie kto wydal polecenie mordowania rosyjskich dyplomatow, powinien go zlikwidowac. A co na to Tramp?

 6. snag said

  Reversa brakuje 😉 ,…

 7. snag said

  Oops, nic na temat spisku i rzekomego morderstwa 😉 ,…

  http://www.mid.ru/en/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2655008

 8. Władek said

  Do którego to mordu nosa by nie przyłożyć, zawsze czuć zapach chazarskich świń…

 9. watazka said

  Przeciez podano wyniki autopsji. Czurkin zostal otruty

  Autopsy Report Reveals Russia’s UN Envoy Churkin Was Poisoned – Mega News360

  http://meganews360.com/autopsy-report-reveals-russias-un-envoy-churkin-was-poisoned/

 10. Yah said

  To kolejnych sygnał dla rosyjskich służb bezpieczeństwa, aby wzmogły czujność. Rosjanie powinni mieć świadomość, że przebywając poza granicami kraju nie są bezpieczni. Niestety nie są bezpieczni również u siebie. W zatomizowany, pozbawionych skrupułów i etyki, zróżnicowanych społecznie i genetycznie społeczeństwach łatwo działać wszelkiego rodzaju psychopatom działającym przeciwko , nazwijmy to, ludziom dobrej woli.

  jest to wojna, wojna informacyjna, ale nawet w niej giną ludzie, którzy blokują lub wpływają na kanały informacyjne opanowane przez obcych.

 11. Marcin said

  Kto nastąpi syjorotszyldowskiej żmii na ogon ten dlugo juz nie pozyje bez dobrej ochrony. Chyba sekcje zrobią i od czegoś zaczną.

 12. peacelover said

  Polegalbym tutaj raczej na oficjalnych wypowiedziach Rosjan, a nie na domyslach czy spekulacjach kogokolwiek !!!
  Przypuszczam przy tym, ze ci w Rosji przy wladzy beda wiedziec dokladnie jak zareagowac !!!! …i to powinno wystarczyc !!!!!!!

 13. Joe said

  Jeszcze raz napisze o analogii do tej sytuacji jaka miala miejsce 100 lat temu.Czy Putin jest lepiej ustawiony w wojnie z banksterami, niz byl ustawiony car Aleksander?Czy uruchomi swoje mozliwosci?Najblizsze miesiace POkaza…gdzies musi byc ten punkt krytyczny.Do tej POry lista zamachow i katastrof,mocno na niekorzysc Rosjan.

 14. Marucha said

  Należy tu jeszcze dodać podejrzaną katastrofę samolotu, w której zginął praktycznie cały Chór Aleksandrowa, duma Rosji,

 15. Boydar said

  Smutne to wszystko, tak jak każda wojna jest smutna. Pierwsza myśl, to taka że Rosja nie daruje. Pewnie że nie daruje, chociaż życia przecież nie przywróci; szkoda każdego przyzwoitego człowieka. Jeszcze wiele ofiar będzie zanim złu łeb zostanie ukręcony.

 16. niezalogowany said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/donald-trump-konca-80-tych-pracuje-dla-rodziny-rothschild-2017-02
  Jeśli to prawda, to nie ma się co rozpędzać z teorią „…porażki Rothschildów w walce o fotel prezydenta USA…”

 17. Joe said

  Re16 …Teraz POczekajmy”jeszcze sie nie spieszmy” Zlo dziala POprzez dezorientacje…a na to scierwo najlepsza ignorancja.Jezeli bedziemy rozwazac,ich zwyciestwo,bo dzialaja w/g.gebesowej machiny”tak dlugo blotem obrzucac az przyschnie”…Nie dajmy sie,bo z Panem Bogiem.

 18. VA said

  Rosyjski wysłannik do ONZ Witalij Czurkin skrytykował opóźnienia w procesie dochodzenia w sprawie rzekomego handlu narządami przez członków byłej Armii Wyzwolenia Kosowa (KLA) podczas wojny w Kosowie w latach 1998-1999.
  https://theinternationalreporter.org/2017/02/21/why-was-vitaly-churkin-murdered-russian-un-envoy-slams-delays-in-kosovo-organ-trafficking-investigation/

 19. Głos Prawdy said

  Eksperci oświadczyli , że zajmie im kilka tygodni na ustalenie przyczyn śmierci Czurkina.
  http://nashaplaneta.su/news/ehkspertam_ponadobilos_neskolko_nedel_na_opredelenie_prichin_smerti_churkina/2017-02-22-41975

 20. […] Tekst wzięty z  https://marucha.wordpress.com/2017/02/21/rosyjscy-dyplomaci-gina-w-podejrzanych-okolicznosciach/ […]

 21. Carlos said

  Rozmawialem miesiac temu z Rosjanami na temat katastrofy samolotu z Chorem Aleksandrowa. Byli przekonani, ze to byl wypadek. A ja mysle ,ze Putin ukrywa prawde o katastrofie, bo spoleczenstwo moze by chcialo twardej reakcji na to bandyctwo. A Putin nie chce zaogniac i tak juz mocno napietej sytuacji- czym mnie lekko rozczarowuje. Ale co ja biedny zuczek moge wiedziec…

  Mam nadzieję, że Putin starannie dobiera punkt na osi czasu…
  Admin

 22. Joe said

  Mnie tez rozczarowuje,ale dla mnie nie jest takie wazne jak dla Rosjan,kto bedzie Putina nastepca.Jezeli bedzie lepszy
  to daj Boze,jestem tyko obserwatorem.Putin nie moze ukrywac POrazek,bo to widac.Tylko jak sobie z nimi POradzi?

Sorry, the comment form is closed at this time.