Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Macierewicz mówi, że nie powiedział tego, co powiedział. Wcale nie chce, aby NATO wyjaśniało katastrofę smoleńską.

Posted by Marucha w dniu 2017-02-22 (środa)

Antoni Macierewicz nie odpuszcza. Katastrofa smoleńska jest dla niego przykładem zagrożenia ze strony Rosji. (Lekarze już odpuścili… – admin)

Niedawno Antoni Macierewicz wywarł spore wrażenie na ministrach obrony NATO stwierdzeniem, że najwyższy czas, aby Sojusz włączył się w wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej.

Wczoraj minister obrony narodowej prostował swoją wypowiedź. I atakuje osoby, które w katastrofie nie widzą zagrożenia bezpieczeństwa: „Poziom intelektualny nie kwalifikuje do wypowiedzi publicznych”.

Szef obrony narodowej zaskakuje swoimi działaniami nie tylko na terenie kraju. Niedawno wyjechał na spotkanie ministrów obrony NATO, gdzie również wywołał spore zamieszanie wypowiedzią o katastrofie smoleńskiej. Oczekiwał, że Sojusz włączy się w wyjaśnianie przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu.

Wczoraj minister obrony narodowej ponownie zabrał głos. W wywiadzie dla Telewizji Republika „powiedział, czego nie powiedział”.

– Ani ja o to nie prosiłem, ani się z tym nie zwracałem, ani gen. Scaparotti o tym nie mówił. Za to mówiłem o włączeniu się poprzez przekazanie informacji, jakie NATO posiada, i taka obietnica została potwierdzona przez pana generała – Antoni Macierewicz komentował w prawicowej stacji.

Nie spuszczał jednak z tonu. W rozmowie podkreślał, że w ostatnich latach zmieniły się relacje USA, krajów NATO i Rosji. Jego zdaniem zagrożenie ze strony Rosji jest coraz większe.

– Mamy do czynienia z ciągiem wydarzeń – dodał. A śmierć dwóch prezydentów w katastrofie rządowego Tupolewa: urzędującego – Lecha Kaczyńskiego, ostatniego na uchodźstwie – Ryszarda Kaczorowskiego oraz najwyższej kadry wojskowej był ewidentnym ciosem dla bezpieczeństwa krajów Sojuszu.

– To była realna strata dla polskiego bezpieczeństwa i dla bezpieczeństwa NATO. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, jeżeli ktoś sobie z tego nie zdaje sprawy, to naprawdę nie powinien się publicznie wypowiadać, bo to albo oznacza, że jego antypolskie emocje przesłaniają mu umysł po prostu, albo oznacza, że poziom intelektualny nie kwalifikuje go do wypowiedzi publicznych – atakował minister obrony narodowej.

[Idiota ministrem… może jednak lepszy byłby kot Kaczyńskiego? – admin]

Włodzimierz Szczepański
Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl
http://natemat.pl

Komentarzy 12 to “Macierewicz mówi, że nie powiedział tego, co powiedział. Wcale nie chce, aby NATO wyjaśniało katastrofę smoleńską.”

 1. Maciuś said

  Nie znoszę tego chorego wieprza.

 2. Plausi said

  Też ciekaw

  jestem, nie tylko Michalkiewicz : „Mówiąc nawiasem, ciekaw jestem, ilu Umiłowanych Przywódców jest konfidentami której z siedmiu działających oficjalnie w naszym nieszczęśliwym kraju tajnych służb”, pewnie jedynie najbardziej nieudolnym nie dało się na ten jurgtelt załapać.

  Przypominając podstawy struktury państwa należałoby wyposażyć czytelnika w trzeźwą ocenę Dantego z „Boskiej komedii”:

  „Lasciate ogni speranza”

  umieszczoną na wrotach do świetlanej przyszłości Wolenj Polski.

  „Jego zdaniem zagrożenie ze strony Rosji jest coraz większe”, no jeśli nasz minister obrony jest tak przenikliwy, to niechże nam będzie Bóg łaskawy w tym okupowanym kraju.

 3. watazka said

  Czy te PiSy uciekly z wariatkowa czy jak?
  Po dwoch obszernych raportach glowny i zdaje sie jednoosobowy think tank polskiej armii zwrocil sie o pomoc do NATO, zeby mu pomogli odkryc tajemnice tragedii smolenskiej, bo jak z naciskiem podkresla, minister od obrony kraju, w katastrofie zginelo az dwoch polskich prezydentow.

  Pan Macierewicz zapomnial wspomniec – bagatela- 7 polskich generalow, ktorzy byli generalami NATO. Takie drobne przeoczenie cywila.

  Istnieje co prawda taka mozliwosc, ze szefowie NATO beda chcieli poznac postepy jakie Polska dotychczas zrobila w odkryciu tajemicy smolenskiej i zazycza sobie tlumaczonej wersji obu raportow. Bo moze juz tam cos jest o tych generalach.

  Alisci w swojej wielkiej ostroznosci i dyscyplinie wojskowej pan magister historii zabronil dowodztwu wojska polskiego wszelkiego kontaktowania sie z prezydentem Polski. Zakaz ten jest zrozumialy bo chodzi o tajemnice panstwowe, scisle tajne. A jedna z takich scislych tajemnic jest informacja, ze w wojsku jest bajzel z powodu ktorego w ciagu poltora roku Polska stracila 26 generalow i 260 wyzszych oficerow. Bez wojny.

  Mądrala na literę M

  https://pl.sputniknews.com/polska/201702224893415-sputnik-polska-duda-macierewicz-wojsko/

 4. watazka said

  W Polsce modne sie stalo kontemplowanie poprawnosci jezykowej, bo ostatnio zakradlo sie do naszej czystej mowy wiele obcych zapozyczen i zwrotow.
  A poniewaz jesteszmy czescia kultury zachodniej, to wszelkie makaronizmy, germanizmy i amerykanizmy sa dozwolone a nawet poszukiwane.
  Ale nasz jezyk stanowczo nie moze podlegac rusycyzmom bo ich mamy dosc z czasow Kongresowki.
  Za czystosc jezyka polskiego zabrala sie pani poslanka, prof. Pawlowicz, ktora wyrazila na fejsie wielkie oburzenie na temat niepoprawnej nazwy miasta Kaliningrad, bo to rusycyzm, a przeciez mamy polska nazwe Krolewiec.
  Pani uczona z PiS i do tego poslanka z tytulem naukowym podala naukowe przyklady i slusznie wywodzi, ze po polsku mowimy Gdansk, a nie Danzig, i Wroclaw a nie Breslau; mamy takze Warszawe a nie Warschaw.

  Zdaje sie ze w ferworze uczuc pani poslanka sobie pomylila, ze zarowno Gdansk jak i Wroclaw czy Warszawa znajduja sie na terenie Polski i dlatego obowiazuja polskie nazwy.
  Rzeczywiscie w historii, krotko- ale jednak -miasto nalezalo do Polski i nazywalo sie Krolewiec.
  Klopot w tym, ze teraz nalezy do Rosji i zmienilo nazwe na Kaliningrad i odtad na mapach widnieje jako Kaliningrad.
  Zastanawiam sie czy pani Pawlowicz uwaza, ze np. Gorna Wolta, ktora zmienila nazwe na Burkina Faso – to my dalej powinnismy nazywac ten kraj Gorna Wolta?
  A dla Polaka nie istnieje zadna Sri Lanka bo przeciez mamy duzo ladniejsza nazwe Ceylon a i nam lepiej po polsku brzmi Formoza niz Tajwan.
  A Sajgon brzmi sto razy ladniej niz HoChi Min City.. No i gdzies nam sie zapodziala Jugoslawia – z mapy zniknela ale w sercach pozostala.
  Jest w kazdym razie o co kruszyc kopie i wyzywac ludzi na fejsie..
  No I moze uda sie przeforsowac w sejmie obowiazkowa ustawe o uzywaniu starych nazw geograficznych , do ktorych nam serce przyroslo.

  Prof. Pawłowicz: Królewiec, głupcze!

  https://pl.sputniknews.com/polska/201702224889260-sputnik-polska-pawlowicz-krolewiec-glupcze/

 5. Plausi said

  Znakomicie są poinformowani

  @Watażka, 3 :
  „Istnieje co prawda taka mozliwosc, ze szefowie NATO beda chcieli poznac postepy jakie Polska dotychczas zrobila w odkryciu ”

  Prokurator Pasionek raportował USA bezpośrednio

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/kiedy-prze/#Dlaczego

  pewnie nawet dokładniej niż „obdarzonym zewnętrznymi oznakami władzy” w Polsce, pytanie o rekrutów wywiadów, por Michalkiewicz @2, dotyczy także agentów na niższym szczeblu hierarchii wojskowej. No cóż, nawet wystrzał pułkownika przed pięciu już laty nie był w stanie obudzić w Polsce tzw. „opinii publicznej”, ze „snu o wolności”.

  Można mieć tylko nadzieję, że kradzież mienia społecznego przez struktury personalne MONu, o którym przed laty relacjonował pułkownik, będzie nadal kontynuowana pod bystym okiem dzielnego ministra Mecierewicza, „przetarg” jest chyba znakomiitą do tego okazją.

 6. adsenior said

  Narąbane we łbie ma antek, oj narąbane. ps. od 1976 roku mam awersję na tych żydowskich osobników z KOR-u.

 7. PytaczP said

  @Watażka, 3 :
  „Istnieje co prawda taka mozliwosc, ze szefowie NATO beda chcieli poznac postepy jakie Polska dotychczas zrobila w odkryciu ”

  Znalazl przeciez dynamit za co zostal min. obrony. Kaczor potwierdzi. Czy to malo?
  Szkoda ze usmiercil dwoch prezydentow. Czy mial na mysli obu Kalkensztajnow, czy moze LechKacza i TW Bolka?

 8. Dziadzius said

  „Poziom intelektualny nie kwalifikuje do wypowiedzi publicznych”. to jest chyba najprawdziwszy opis wlasnej umyslowej niedoleznosci Pana Macierewicza.

 9. Marek said

  Gdyby ktoś pytał, cp psychol, robi na zdjęciu?
  stoi przed menorą i nagania na ryja ciepłe powietrze.

 10. Stan said

  „PRZEMOWIENIE ŁAWROWA DO POLAKOW :
  ” Oczywiście..,możecie polscy koledzy ściągnąć obce wojska pod naszą granicę,
  nastawiać rakiet ile wasza słowiańska bratnia dusza zapragnie..,to „wasz wybór”:).

  .,ale pamiętajcie: Jeżeli nasz amerykański partner prewencyjnie zaatakuje,
  co ma w zwyczaju czynić(pewnie nawet bez konsultacji z polską generalicją,co by nie dziwiło..:),
  lub gdyby pusta rakieta name:”kakaja reakcja” „przypadkiem”spadła choćby metr na naszą stronę..,

  to wiedzcie..,że nie pomoże wtedy tłumaczenie podobne Kwaśniewskiemu jak po Iraku „Amerykanie nas oszukaaaaali”

 11. Kwal said

  ja słyszałem, że On się nazywał kiedyś Singer !

 12. Lily said

  Re 7;PytaczP
  Hierarchowie z Pisiu,robia co moga,zeby zrobic
  z Lecha Kaczynskiego ofiare zamachu.
  KULT,juz wprowadzili.

Sorry, the comment form is closed at this time.