Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraina: Boom na donieckie paszporty

Posted by Marucha w dniu 2017-02-22 (środa)

W Donbasie liczba chętnych do uzyskania dokumentów potwierdzających obywatelstwo Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych nadal jest duża – podają vesti.ru.

18 lutego Władimir Putin podpisał dekret uznający dokumenty wydane w DRL i ŁRL. Chodzi o paszporty, prawa jazdy, dyplomy o wykształceniu wyższym oraz akty urodzenia i stanu cywilnego.

Na posterunku celnym Uspienskaja znajdującym się na terytorium DRL mieszkańcy codziennie stoją w kolejce na wjazd do Rosji. Jedni jadą odwiedzić krewnych, drudzy — w różnych sprawach.

„Po wydaniu zezwolenia zadzwoniłem, powiedzieli, że proszę bardzo — mówi mieszkaniec DRL Paweł Łazariec. — Można jechać gdziekolwiek na całym terytorium. Choć na północ, gdziekolwiek. A wcześniej nie można było wyjechać poza Rostów”.

„Tylko przez ostatni miesiąc wydaliśmy 8 tys. paszportów — podkreśla szef służby migracyjnej MSW DRL Władimir Krasnoszczeka. — Liczba obywateli, którzy ubiegają się o paszporty, tylko rośnie. Myślę, że z powodu opublikowanego w sobotę dekretu prezydenta Rosji napływ chętnych wzrósł dwu-, a może nawet trzykrotnie. W zasadzie techniczne możliwości mamy. Brakuje możliwości fizycznej”.

Paszporty republik ludowych cieszą się dużym popytem od dawna. W DRL wydano już ponad 8 tys. dokumentów. Po poprawie gospodarki w zablokowanym regionie mieszkańcy Ukrainy zaczęli przyjeżdżać do republiki, by cieszyć się wszystkimi przywilejami mieszkańców.

Jednocześnie działania wojenne na linii frontu w DRL trwają. Nad Donieckiem znów wisi groźba katastrofy humanitarnej.

https://pl.sputniknews.com/swiat/201702224895191-Duzy-popyt-na-donieckie-paszporty-Ukraina/

#                           #                             #

Kreml wyjaśnił, dlaczego Rosja uznała paszporty DRL i ŁRL 

Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow oświadczył, że dekret Władimira Putina o uznaniu paszportów proklamowanych w trybie jednostronnym Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych był podyktowany wyłącznie względami humanitarnymi – przekazują Ria Novosti.

„W tej sytuacji, kierując się wyłącznie względami humanitarnymi, prezydent Rosji podpisał taki dekret” — dodał Pieskow.

Rzecznik rosyjskiego prezydenta podkreślił także, że dany dekret nie stoi w sprzeczności z normami prawa międzynarodowego.

„Ten dekret w żaden sposób nie jest sprzeczny z prawem międzynarodowym i nie prowadzi do jego łamania. Jak państwo wiedzą, jest to tak naprawdę de iure wyrównywanie sytuacji i tego, co było de facto, po prostu uznanie. Dlatego, że ze względów humanitarnych trzeba to robić” — dodał Pieskow.

Podkreślił również, że z powodu blokady Donbasu przez oficjalny Kijów setki osób nie mają możliwości wyrobienia paszportów i przedłużenia ich ważności.

18 lutego prezydent Rosji Władimir Putin podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym dokumenty mieszkańców wielu rejonów Donbasu uznawane są za ważne na terytorium Federacji Rosyjskiej.

https://pl.sputniknews.com/polityka/201702214887366-rosja-sputnik-drl-lrl-paszport/

Mimo, iż chachłacko-chazarska gangsterka upiera się, że „Krym od zawsze należał i należy do Ukrainy” – nie traktuje go przecież, jak terytorium ukraińskiego. Mieszkańcom Krymu nie wypłaca wypracowanych emerytur, nieustannie sabotuje infrastrukturę regionu, odmawia wydawania paszportów i innych dokumentów itp. Inaczej mówiąc wyrzeka się wszelkich obowiązków wobec Krymu i ten sposób wyrzeka się wszelkich, nawet iluzorycznych praw do Krymu.

Byłbym zapomniał. USA jest „zaniepokojone” uznaniem donieckich paszportów przez Rosję. Na zaniepokojenie polecamy lewatywę z dziurawca.
Admin

Komentarzy 6 to “Ukraina: Boom na donieckie paszporty”

 1. Kar said

  ..jak juz przy paszportach to uslyszalem; ..”I thought it was the German passports were the most popular ones, I hear they come in cereal boxes in Syria”..

 2. Dziadzius said

  To jak tak dalej pojdzie to te Dunbaskie paszporty beda nawet wiecej popularne niz kanadyjskie

 3. Yah said

  AD 2

  Ja sobie kupiłem na razie patch na parkę „terrorystów” z DNR. Zastanawiam się wyjść na ulice, czy nie wyjść. Zdejmą od razu czy pozwolą przejść parę metrów 😉

 4. maasteer said

  Z Onetu:

  ~analogie… : Przypadek Krymu jest identyczny jak „napad” RFN na NRD, czy Polski na Zaolzie w 1938 roku, albo „napad” Polski na Śląsk w międzywojniu – po śląskich plebiscytach. Tak samo Polska posyłała swoich oficerów na Śląsk na czas plebiscytu i pomocy w powstaniach śląskich. Dokładnie. Wysiedlaliśmy też masowo Niemców. Z Pomorza i Ziem Zachodnich. A Jugosławię podzielono wyjątkowo żwawo!

  Trzeba być chyba debilem, by nie rozumieć, że kto zacznie ustawiać swoje krasnale w ogródku Putina, ten musi się liczyć z ripostą. To samo próbował robić Chruszczow w 1962 r. na Kubie i reakcja Kennedy’ego była identyczna z dzisiejszą putinowską: won z waszymi rakietami, bo będzie III wojna. Chruszczow musiał ustąpić.

  Na Śląsku w 1922 roku też było referendum, czy do Polski się przyłączyć czy do Niemiec, na Mazurach również, i to jest w porządku. A jak Rosjanie chcą to samo zrobić i przyłączyć się do Rosji, to nagle wszystko interpretuje się inaczej.

  Co ciekawe, późniejsi niemieccy naziści jak: Ernst Roehm, Oscar Dirlewanger, Rudolf Hoess czy Erich von dem Bach-Zelewski uczyli się swojego rzemiosła walcząc z polskimi terrorystami na Gornym Slasku….

  Przy okazji: 7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oświadczenie, które zostało zakazane do dystrybucji w ukraińskich mediach i Internecie, a w którym stwierdził, że ONZ nie może uznać działania Federacji Rosyjskiej względem Ukrainy jako naruszenia prawa, ponieważ zgodnie z dokumentami terytorium Ukrainy jest okręgiem administracyjnym ZSRR, nie jest zatem suwerennym państwem.
  Po upadku Związku Sowieckiego Ukraina nie sformalizowała w odpowiedni sposób w ONZ swoich granic i… nadal pozostaje okręgiem administracyjnym. Okazuje się, że kwestia demarkacji granic Ukrainy została uwzględniona jedynie w projekcie porozumienia z Unią Europejską – ta ostatnia zobowiązała się do pomocy w przeprowadzeniu legalizacji jej granic z państwami sąsiednimi. Przy czym nie określono, kiedy miałoby to nastąpić.
  Wprawdzie Ukraina w granicach sprzed konfliktu z Rosją była uznawana za państwo i nikt nie podważał jej terytorialnego kształtu, niemniej jednak lukę w sformalizowaniu stanu faktycznego z pewnością Putin wykorzysta.

  ————-
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/msz-ukrainy-rosja-nasila-represje-polityczne-na-krymie/tgv3qnb

 5. u said

  No, cóż muszą siȩ petroszenki pogodzić, że Putin nadgryzł im kawałek tego co dawniej udało im sie zagarnąć (wg Buchanana). Nam to może wyjdzie na dobrze, bo majdanowscy uchodźcy zamiast gremialnie nas úszcześliwiaċ wybiorą mocarną Rosjȩ. Oby!

 6. watazka said

  To jest nie tylko zlosliwy debilizm ale czyste bestialstwo.
  Prawo Miedzyarodowe wyraznie stwierdza, ze nie wolno nikogo pozbawiac obywatelstwa!!!
  Kijow pozbawil obywatelstwa wszystkich mieszkancow Donbasu. Odcial ich od bazy danych i nie wyplaca zadnych swiadczen ani nie zatrudnia ludzi z Donbasu.
  Efekt jest taki, ze nie maja prawa do zadnych dokumentow ukrainskich.
  Podobno mozna sie starac o kopie np. aktu urodzenia ale trzeba przyjechac do Kijowa.
  Juz to widze.

  Rosjanie po prostu honoruja dokumenty wydane przez Donbas i Lugansk i zeby mieszkancy Donbasu mogli podrozowac do Rosji – dostali TYMCZASOWE dokumenty paszportowe na przejazdy do Rosji i rosyjskimi samolotami, pociagami itp.
  To nie Rosja zamknela granice z Ukraina i nie Rosja wstawila urzedy kontrolne na granicy. I nie Rosja buduje zasieki i mury berlinskie.

  Karta Praw czlowieka daj ludziom podstawowe prawo kontaktu z rodzina i krewnymi. Wiele osob w Donbasie ma Bliskich krewnych np. w Rostowie.
  Jak mozna odwiedzic corke czy brata ktory mieszka kilkanascie kilometrow dalej i NIE ma jak dotad uznanych przez ONZ granic miedzy Rosja a Ukraina. Bo sie Rosji nikt nie pytal o uzgodnienie tych granic.

  Znane sa przypadki, ze morderca trzyma ofiare w piwnicy.
  I to jest to, co robia Ukry z mieszkancami Donbasu I Luganska..

Sorry, the comment form is closed at this time.