Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co się dzieje w Rosji i na Ukrainie – 23.02.2017

Posted by Marucha w dniu 2017-02-23 (czwartek)

Podobno w świecie fizyki i w ogóle nauki najgorsze są półprawdy. To są wypowiedzi i twierdzenia, których celem jest nie skłamać, ale i prawdy nie powiedzieć – pisze pani Tiamat.

[W fizyce nie ma miejsca na półprawdy – admin]

– Najlepszym przykładem są te wszystkie półprawdy na temat Rosji, które mają służyć szkalowaniu rosyjskiego narodu i wybranych przez nich władz. Kiedyś Zachód upierał się, że Sowieci są wstrętni, bo nie mają zachodniej demokracji. Rosja ma teraz zachodnią demokracje, ale okazuje się, że Rosjanie nie mają prawa mieć u siebie kapitalistów. Więc żeby tę Rosję oszpecić i mieć ciągle powody do nieuczciwych pomówień i oszczerstw, opowiada się o Rosji półprawdy.

Jedną z takich jest „aneksja” Krymu. Co głupsi wierzą, że Rosja najechała na Krym i zmusiła do przyłączenia się do Rosji. A przecież Rosja nie musiała najeżdżać na Krym, bo już tam była. Od 300 lat.

Czego nie chcą opowiedzieć kłamcy „krymscy”, to że od czasu, gdy Ukraina stworzyła się przy pomocy Rothschildów jako „państwo”, Rosjanie odnajmowali Sewastopol i dzierżawili cały teren przybrzeżny na utrzymanie Floty Czarnomorskiej. Płacili ogromne pieniądze za tę dzierżawę. Oligarchowie, którzy w imieniu Wierchownej Rady pobierali te pieniądze, okradali naród ukraiński, bo pakowali pieniądze na Kajmany i do Panamy. Zastanawia mnie, dlaczego ogromna ilość obecnych speców od Ukrainy nie interesowała się Ukrainą właściwie aż do 2008 roku.

A ilość speców od Donbasu znacznie wzrosła w 2014 roku. A ja pamiętam wielu Ukraińców z Zachodniej Ukrainy, którzy studiowali w Odessie i bywali na wakacjach na Krymie – gdzie w armii ukraińskiej, która też była na Krymie – mieli swoich krewnych. I ci krewni, którzy grali w karty i pili wódkę z rosyjskimi żołnierzami, bardzo narzekali na warunki w armii ukraińskiej. Dlatego wielu ‚dożywiało się’ u Rosjan.

Pamiętam, jak Ukraińcy narzekali, że rosyjscy żołnierze mają znacznie lepsze warunki niż wojsko ukraińskie. Bo prawda jest taka, że rządy państwa ukraińskiego w ogóle nie dbały o armię. Każdy Ukrainiec z tego okresu to potwierdzi. Potwierdzają to i teraz.

Przy całej pomocy Zachodu armia ukraińska jest niedożywiona i licho umundurowana. I jest podle traktowana. Dlatego tylu ukraińskich żołnierzy uciekło do Rosji. Niektórzy wrócili do Donbasu i walczą przeciwko Ukrom. Jeszcze inni uciekli z armii i tworzą bandy przestępcze w całej Ukrainie.

No więc prawda jest taka, że Rosjanie w rzeczywistości stanowili „arystokrację” na Krymie. I dlatego po drugim referendum na Krymie 18 tysięcy ukraińskich żołnierzy przeszło do Rosjan. A także wiele tysięcy berkutów, których mordowano na majdanie.

I to jest główny powód, dla którego ani jeden strzał nie padł i ani jedna szyba nie poleciała w czasie tej „aneksji”. Bo zarówno rosyjskie wojsko, jak i ukraińskie plus 600 obserwatorów z ONZ, USA, Unii i Azji pilnowało, żeby ludzie mogli głosować bez obawy o swoje życie.

Co głupsi wierzą, że rosyjskie czołgi wjechały na Ukrainę. Nie musiały. Już tam były. Kiedy rozpadł się Związek Radziecki, ośrodek przemysłu zbrojeniowego ZSRR w Donbasie dostał się Ukrainie. Razem z rosyjskojęzyczną kadrą techniczną i militarną.

Prawdą jest, że i Rosjanie walczą w Donbasie przeciwko armii ukraińskiej. Tylko całkiem niezorientowani albo złośliwi nie chcą przyznać, że do 2013 roku nie było granicy między Rosją a Ukrainą. Rodziny mieszkały i pracowały po obu stronach granicy. Było zupełnie naturalne studiowanie w Rostowie i wracanie na noc do domu na Ukrainie. Właściwie państwa zachodnie, w tym niedouczeni Polacy, nie zdają sobie sprawy z silnych więzi rodzinnych i kulturowych między oboma krajami – Rosją i Ukrainą. Rothschildom się zdawało, że uda się je łatwo rozdzielić.

Dlatego okropną prowokacją był zakaz Wierchownej Rady mówienia przez Rosjan… po rosyjsku. Kijów byl ośrodkiem Rusi Kijowskiej i kultury rosyjskiej. A tu nagle wszystkim kazali ‚szprechać’ w nowo powstałym języku ukraińskim, który w ogóle nie istniał jako język narodowy do 1911 roku. Nie mieli nawet podręczników ani gramatyki spisanej.

No więc prawdą jest, że Rosjanie pomagają swoim krewnym i przyjaciołom w Doniecku. Są tam nawet rosyjscy oficerowie i w ogóle zawodowi wojskowi. Są tacy, którzy niegdyś za czasów sowieckich pracowali w zakładach zbrojeniowych Donbasu.

Zachód oskarża Rosję o inwazję na Ukrainę, co jest nieprawdą. No, może pół-prawdą. Bo Rosjanie tam są. Administracja Putina i sam Putin mówili od początku: „Tak, są tam rosyjscy żołnierze, ale my ich tam nie posłaliśmy. I nie możemy zabronić rosyjskim żołnierzom, którzy już nie są w armii rosyjskiej, by pomagali swoim rodzinom w Donbasie. Nigdy nie było takiego zakazu po 1991 roku i nie mamy teraz powodu, żeby nagle wprowadzać taki zakaz teraz”.

Prawda jest taka, że junta może rządzić Ukrainą, ale nie Rosją. Dlatego w wywiadzie dla BBC Dmitrij Pieskow, rzecznik rządu Federacji Rosyjskiej, przyznał, iż wie o tym, że Rosjanie pomagają w Donbasie: „No bo co mamy zrobić? Nie możemy namawiać mieszkańców Donbasu, żeby się dali zabić”. Przy czym rząd rosyjski cały czas podkreśla, że nie organizuje żadnej militarnej pomocy dla Ukrainy.

Tylko dureń albo zachodni dziennikarz może zadac pytanie, skąd się wzięły rosyjskie czołgi na Ukrainie. Przecież zawsze tam były. Teraz nawet zupa sie wylała, bo okazało się, że armia ukraińska używa w Donbasie BUK-i, którymi zestrzeliła malezyjski samolot, a wypierała się, że nie posiada systemu BUK. – Ma. I strzela. Do dronów OBWE.

Aliści Pieskow poradził ciekawskim dziennikarzom, by zapytali w Kijowie, skąd Donbas ma czołgi – „Ukraińcy powinni wiedzieć, bo to przecież ciągle ich terytorium”.

„Myślę – mówi Pieskow – że możecie zapytać równie dobrze Moskwy, jak i Kijowa, skąd się wzięły te czołgi. Ja, niestety, nie mam dostatecznej informacji. Mogę tylko powiedzieć, że oczywiście te czołgi nie pochodzą z Rosji. To jest ciagle terytorium Ukrainy. I ta część Ukrainy nie jest pod kontrolą Ukrainy. Dlatego równie dobrze powinniście zapytać rząd w Kijowie, co jest powodem tej dziwnej sytuacji”.

Pieskow podkreślił również, że władze rosyjskie nie wysyłają żadnych ochotników do Donbasu. Ci ludzie sami tam jeżdżą z własnej nieprzymuszonej woli: „Nie wysyłamy żadnych ochotników do Donbasu. Naturalnie, iż wiemy, że nasi obywatele pojechali na Ukrainę dobrowolnie, żeby pomóc bronić mieszkańców Donbasu przed agresją armii ukraińskiej”.

A teraz proszę zobaczyć, co jeszcze mają Ukry na składzie, a do czego nie chcieli się przyznać: system obronny BUK, którym zestrzelili malezyjski samolot. Kłamstwo ukraińskie właśnie się wydało. 31 stycznia część ogona rakiety, wystrzelonej z BUK-a z Awdjejewki, spadła na osiedle mieszkaniowe Makjejewki. Część rakiety spadła prosto na prywatną posesję i się zapaliła. Pracownicy Ministerstwa Pogotowia w Donieckiej Republice Ludowej przybyli na miejsce – na wezwanie mieszkańców – i ugasili ogień.

„Rosyjskie Wiadomosci” zaś zadają pytanie: „Skąd się wziął na Ukrainie ten zestaw obronny BUK, skoro Kijów zapewniał, że Ukry nigdy takiego systemu obronnego nie mieli?

Celem tej rakiety był bezzałogowy pojazd powietrzny OBWE (dron?), który pełni rolę obserwatorium i rejestruje morderczą działalność armii ukraińskiej. Naturalnie, że Ukry próbowały zniszczyć tego drona, by nie było dowodu na oskarżenie Kijowa o zbrodnie wojenne. Teraz zobaczymy, jak Ukry będą tłumaczyć obecność systemu BUK w Awdjejewce, a przecież zapewniali, że takiego systemu nie posiadają.

Kiev BUK missile hits Makeevka: Ukraine’s Malaysian Boeing lie is now exposed (VIDEO) – Fort Russ
>http://www.fort-russ.com/2017/02/kiev-buk-missile-hits-makeevka-ukraines.html

Opracowała: Tiamat
Za http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarzy 19 to “Co się dzieje w Rosji i na Ukrainie – 23.02.2017”

 1. Maciek said

  …Właściwie państwa zachodnie, w tym niedouczeni Polacy, nie zdają sobie sprawy z silnych więzi rodzinnych i kulturowych między oboma krajami – Rosją i Ukrainą…

  Niestety prawda, ze niedouczeni, ale wolalbym, aby napisala „zle informowani” lub „manipulowani” Polacy.

 2. gnago said

  Gwoli przemilczeń w tekście.
  Ukraina zrzekła się swojej broni atomowej i USA i Rosja zagwarantowali jej integralność terytorialną. Czyli minęło mniej niż parę dekad a oba mocarstwa mają głęboko w zadzie swoje układy.
  Owszem rosyjski i ukraiński pochodzą od ruskiego z Kijowa , ale wcześniej w języku polskim rozróżniano Rusinów i Moskali. A ciekawe po jakiemu bałakaliby w Smoleńsku gdyby te 200 lat dłużej przy I Rzeczypospolitej się utrzymała ta prowincja.
  Buki to Ukraina miała od czasów ZSRR tylko pierwsze serie produkcyjne, a ta do zestrzelenia samolotu Malezyjczyków to późna produkowana już za Rosji . Ciekawostką są relacje świadków o spadających zamarzniętych zwłokach pasażerów (prawda?)

  A na Ukrainie od majdanu elity zaprzedały się zachodowi olewając naród , stąd te osławione wyczyny bojów figlujących z laskami porwanymi z ulic na komisariatach jeszcze wcześniej. A naród swój rozum ma i potrafi porównywać np: emerytury tych co zostali przy zakładzie i tych co na dacze na Krymie poszły.
  A interesująca
  ciekawostką jest że władze Ukrainy zaprzestały wypłacanie emerytur i rent znacznie wcześniej niż aneksja prze Rosję Krymu.

  No i ciekawa korelacja dzisiejszych oligarchów z tymi sprzed tych kilku setek lat , tylko wtedy to był problem Polski a teraz rosyjsko- usraelski , Jankesom którym nie udało się zachapać kraju blisko Moskwy

 3. Marcin said

  Panie gnago. Ukraina nigdy nie miała broni jądrowej a jedynie ta bron byla tam rozmieszczona. Ruski umieścił to ruski ją zabrał i dobrze. Ciary po plecach przechodzą jak pomyśleć o tym jakby tam jeszcze była.

 4. Marucha said

  Re 2:
  Pan chrzani, jak potłuczony.

  Rosja szanowała (wątpliwe) granice Ukrainy, dopóki USRael nie zorganizował tam rozpierduchy kosztem 5 miliardów amerykańskich dolarów.
  I wciąż szanuje formalną przynależność Noworosji do Ukrainy, choć mogłaby te terytoria odebrać banderowcom w 48 godzin na oczach bezradnego świata.

  O jakiej „aneksji” Krymu Pan bredzi?

 5. peacelover said

  i po co te klotnie ? czekajmy spokojnie na rozwoj wypadkow !!!

  Juz raz pisalem, ze Putin napewno nie jest zadowolony z szarpania mu nogawki przez zydo-banderowskich kundli !!
  W Syrii juz konflikt pomalu zamiera !! Teraz bedzie kolej na upadline !!!
  A chazarskie projekty ??? Czy to : od Nilu do Eufratu !!! Czy tez Polin i zydobandera ???
  Oni juz czuja swoj koniec ! ! Pomalu !!! pomalu !!! jak walec drogowy !!! Swiat wreszcie odetchnie !!!!!

 6. Racjonalista said

  Żydomasoneria capnęła całą Ukrainę. Jednocześnie rozmyślnie podpaliła Donbas i sztucznie podtrzymuje ten pożar. Rosja musiała wziąć Krym wobec poważnych banderowskich obietnic urządzenia krwawej łaźni zamieszkującym ten półwysep Rosjanom.
  Putin w wywiadzie przyznał, że oddałby Krym, gdyby na Ukrainę wróciła władza z przed tzw. euromajdanu.

 7. watazka said

  Z ta bronia atomowa na Ukrainie to do konca nie wiadomo. Bo wybuch w Czernobylu nie spowodowali Rosjanie. Ani Ukraincy. Ani nie nastapil samoczynnie z powodu awarii.
  Ukraine trzeba bylo „unieszkodliwic”.

  Maria Zacharowa i Lawrow oswiadczyli publicznie, ze nie ma mowy o zadnych ‚negocjacjach’ w sprawie oddania Krymu bo Rosjanie nie handluja swoja ziemia.
  Ile potrzeba jeszcze dowodow, ze to nie „Putin zabral Krym” – tylko na prosbe parlamentu na Krymie Duma przeglosowala i przychylila sie sie do prosby mieszkancow Krymu.
  Zdaje sie, ze wiele osob nie wie jaka role odegrala pani Poklonska, ktora pracowala w prokuraturze w Kijowie i po slynnym zamachu na prokurature i sterroryzowaniu pracownikow, junta zamknela generalna prokurature – pomogl Liaszko z widlami!! i Natalia Poklonska w panice i strachu wyrwala sie stamtad i zbiegla na Krym. To ona wszczela pierwsza alarm.
  Potem zostala prokuratorem Krymu a teraz jest poslanka w Dumie. Do tej pory zdaje sie sa jeszcze za nia listy goncze, ktore wyslal Jacyniuk.

  Wiele osob chyba tez nie zdaje sobie sprawy, ze Putin nie rzadzi w Dumie.
  Bardzo zachecam do ogladania debat w Dumie. Mozna sie wiele nauczyc. W Dumie nie ma „poprawnosci” politycznej.
  I choc bywa „zywiolowo” to jednak omawia sie sprawy wazne dla narodu rosyjskiego a nie obcych interesow.

  Jakos ci wszyscy ‚specjalisci” od aneksji Krymu, nie pamietaja bohaterki – bardzo odwaznej kobiety, ktora zgodzila sie zostac prokuratorm Krymu mimo wielkiego zagrozenia ze strony junty..

  Natalia Poklonska
  Video of Crimean Prosecutor Beats Out Pop Stars on YouTube
  https://sputniknews.com/russia/20140421189291411-Video-of-Crimean-Prosecutor-Beats-Out-Pop-Stars-on-YouTube/

  I malo tez osob pamieta, ze Krym juz raz okupowali hitlerowcy. I nie dali rady

  Memory, not history: 70 years on, Crimea’s Kerch celebrates liberation from Nazis — RT News

  https://www.rt.com/news/crimea-kerch-liberation-memory-464/

  Zachwyceni Japonczycy nakrecili clip, ktory pobil rekordy popularnosci.

  Crimean prosecutor music clip hits 3.7 mn views in three days — R
  https://www.rt.com/news/poklonskaya-nyash-myash-youtube-492/
  T News

 8. Alina said

  Czy polski rząd wydzierżawi Niemcom Gdańsk, czy Niemcy zajmą Gdańsk jak FR Krym?
  http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4595-tylko-u-nas-niemcy-chca-zwrotu-gdanska-samozwanczy-senat-wolnego-miasta-gdansk-kwestionuje-polskie-granice

 9. watazka said

  8
  Alina
  Rzad polski juz wydzierzawil: Amerykanom Kosowo.

 10. watazka said

  2017-02-23 (czwartek) @ 23:46:43

  Z ta bronia atomowa na Ukrainie to do konca nie wiadomo. Bo wybuch w Czernobylu nie spowodowali Rosjanie. Ani Ukraincy. Ani nie nastapil samoczynnie z powodu awarii.
  Ukraine trzeba bylo „unieszkodliwic”.

  Maria Zacharowa i Lawrow oswiadczyli publicznie, ze nie ma mowy o zadnych ‚negocjacjach’ w sprawie oddania Krymu bo Rosjanie nie handluja swoja ziemia.
  Ile potrzeba jeszcze dowodow, ze to nie „Putin zabral Krym” – tylko na prosbe parlamentu na Krymie Duma przeglosowala i przychylila sie sie do prosby mieszkancow Krymu.
  Zdaje sie, ze wiele osob nie wie jaka role odegrala pani Poklonska, ktora pracowala w prokuraturze w Kijowie i po slynnym zamachu na prokurature i sterroryzowaniu pracownikow, junta zamknela generalna prokurature – pomogl Liaszko z widlami!! i Natalia Poklonska w panice i strachu wyrwala sie stamtad i zbiegla na Krym. To ona wszczela pierwsza alarm.
  Potem zostala prokuratorem Krymu a teraz jest poslanka w Dumie. Do tej pory zdaje sie sa jeszcze za nia listy goncze, ktore wyslal Jacyniuk.

  Wiele osob chyba tez nie zdaje sobie sprawy, ze Putin nie rzadzi w Dumie.
  Bardzo zachecam do ogladania debat w Dumie. Mozna sie wiele nauczyc. W Dumie nie ma „poprawnosci” politycznej.
  I choc bywa „zywiolowo” to jednak omawia sie sprawy wazne dla narodu rosyjskiego a nie obcych interesow.

  Jakos ci wszyscy ‚specjalisci” od aneksji Krymu, nie pamietaja bohaterki – bardzo odwaznej kobiety, ktora zgodzila sie zostac prokuratorm Krymu mimo wielkiego zagrozenia ze strony junty..

  Natalia Poklonska
  Video of Crimean Prosecutor Beats Out Pop Stars on YouTube
  https://sputniknews.com/russia/20140421189291411-Video-of-Crimean-Prosecutor-Beats-Out-Pop-Stars-on-YouTube/

  I malo tez osob pamieta, ze Krym juz raz okupowali hitlerowcy. I nie dali rady

  Memory, not history: 70 years on, Crimea’s Kerch celebrates liberation from Nazis — RT News

  https://www.rt.com/news/crimea-kerch-liberation-memory-464/

  Zachwyceni Japonczycy nakrecili clip, ktory pobil rekordy popularnosci.

  Crimean prosecutor music clip hits 3.7 mn views in three days — R
  https://www.rt.com/news/poklonskaya-nyash-myash-youtube-492/
  T News

 11. feniks z konopi said

  A szwedom Inflanty. Tyle że już dawno.

 12. watazka said

  Ciagle jeszcze mnie moderator trzyma.

 13. leśnik said

  Ciekawy punkt widzenia na temat Krymu:

 14. karlik said

  Ad.3 „Ukraina nigdy nie miała broni jądrowej a jedynie ta bron była tam rozmieszczona.”

  „W 1994 roku, w zamian za gwarancje bezpieczeństwa udzielone przez Rosję, USA, Wielką Brytanię, Francję i Chiny Ukraińcy zgodzili się na przekazanie swych pocisków jądrowych Rosjanom.”
  za .http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukraina-pozbyla-sie-broni-atomowej-prawie-za-darmo,wid,10126116,wiadomosc.html?ticaid=118aea

 15. peacelover said

  Ten maly filmik powyzej przytacza sporo niekwestionowalnych faktow historycznych,
  jednak glowny watek polega na zwracaniu uwagi widzowi na „finansowy dlug”,
  ktory niby Rosja powinna zwrocic Zachodowi !!… Tym dlugiem ma ponoc byc KRYM !!!

  A to juz jest bzdura !!!!

 16. Siggi said

  13/Leśnik said
  ———
  Dzięki za linck.
  Niektóre dane znałem wcześniej.Tu w filmiku poskładane są te klocki w logiczną całość.

  Tutaj Igor Witaljewicz opowiada,że aż wierzyć się nie chce,ale…?
  Igor Berkut,b.wspópracownik prezydenta Janukowicza.
  Po rosyjsku,ale ogólnie … poniatnoje.Jest wielce prawdopodobne,że możemy graniczyć z Chazarią,choć są wszelkie „szanse”,że nas mogą wcześniej rozparcelować.

 17. NICK said

  „[W fizyce nie ma miejsca na półprawdy – admin]” Nigdzie nie powinno.

  W medycynie też a tu i tam się zdarza… .

 18. miloskwar said

  Czy autor może wyrłumaczyć co wspólnego ma Ruś Kijowska z kulturą rosyjską, bo ja nie wiem?

 19. Filomena said

  @ 18

  Ma bardzo duzo wspolnego. Tylko ktos nie znajacy historii moze tak mowic. To tak jakby zapytac, co wspolnego ma Bialorus, Litwa a i rowniez Polska z Wielkim Ksiestwem Litewskim czy co wspolnego na przyklad ma bialoruska kultura z polska. Albo jeszcze inaczej: a co wspolnego ma prowansalska kultura z francuska?

Sorry, the comment form is closed at this time.