Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Ogłupianie przeciętnego Polaka. Na czym to polega?

Posted by Marucha w dniu 2017-02-24 (Piątek)

Nastały dziwne, a nawet przerażające czasy. Zniknęły wszelkie hamulce moralne, zniknęły autorytety, zanika człowieczeństwo.

Bo jakże inaczej nazwać fakt, że ludzie powołani do wyrokowania w imieniu Rzeczpospolitej kradną, kłamią, lekceważą elementarne zasady moralne, etyczne i zwykłej uczciwości? Zarówno w życiu prywatnym jak i w działalności zawodowej.

Cóż można powiedzieć o czasach, gdy ludzie powołani do sprawowania władzy ustawodawczej, mający służyć obywatelom własnego kraju, dbają przede wszystkim o własne interesy. Dla ich realizacji gotowi są uchwalić każdą, nawet najbardziej niekorzystną dla kraju ustawę, wprowadzić każde, nawet najbardziej absurdalne prawo. I uzasadniać to dobrem społeczeństwa, koniecznością chronienia go przed różnymi, najczęściej wydumanymi, a niekiedy wręcz inspirowanymi zagrożeniami.

Cóż dobrego można powiedzieć o funkcjonariuszach państwa, którzy bez mrugnięcia okiem potrafią, także przed sądami, zeznawać nieprawdę.

Czy nie zastanawiało Was, drodzy Czytelnicy, że gdy z jakichkolwiek powodów przeciętny Kowalski oskarżany jest o udział w jakiejś (zupełnie dowolnej) „zadymie”, to zawsze oprócz innych zarzutów spotyka się jeszcze z zarzutami znieważenia funkcjonariusza policji, naruszenia jego nietykalności cielesnej albo nawet ataku na funkcjonariusza publicznego. (Nawet wówczas, gdy ma 1,6 m wzrostu, waży 50 kg, a poszkodowany funkcjonariusz to chłopisko 1,98 i 100 kg „żywej wagi”). I wszyscy świadkowie tak sformułowanego oskarżenia (koledzy z pracy „poszkodowanego” funkcjonariusza) zeznają „jak jeden mąż”, że wszystko widzieli, dokładnie słyszeli. Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, by sędzia w takiej sytuacji zapytał, czy sposób zeznawania nie był „przypadkiem” tematem omawianym przez dowódców na porannych odprawach.

Cóż to za czasy, gdy lekarz, zamiast zajmować się udzielaniem pomocy, zmuszany jest do prowadzenia wywiadu, czy chory jest ubezpieczony i czy ma opłacone składki za ubezpieczenia. Zamiast zajmować się chorym, ma wypełniać całe sterty dokumentacji i co dwa miesiące uczyć się, które leki będą przez następne dwa miesiące refundowane. I pracuje na trzech etatach, a wszystkie one to tak zwane etaty pełne.

Czy w takiej sytuacji dziwić się jeszcze można (należy), że media podzielone są na dwa nurty, z których każdy sprzyja jednej ze stron politycznego sporu. I zgodnie z politycznymi preferencjami przedstawiają „rzeczywistość”.

Medialna rzeczywistość

Doskonałym przykładem „względności faktów” są informacje przekazywane w sprawie wypadku, do jakiego doszło ostatnio z samochodem premier Beaty Szydło. Myślę, że najlepiej nie komentować ani artykułów prasowych traktujących o tej sprawie, ani wypowiedzi poszczególnych polityków. Wszak, jak mawiają szachiści, „brak komentarza też jest komentarzem”. Ja tylko dodam, że niekiedy – najlepszym.

Media doniosły ostatnio, że słowem, które uznane zostało za najważniejsze w 2016 roku, jest określenie „post–prawda”. Niektórzy podają, że znaczącą rolę w tej nominacji ma między innymi „słownik oksfordzki”. Nie wiem, co to oznacza. Może na stronach internetowych tego właśnie słownika właśnie to słowo było najczęściej poszukiwane.

Tak czy inaczej okazuje się, ze doczekaliśmy czasów, gdy „poważne towarzystwa naukowe” szukają synonimów słowa kłamstwo. Chyba tylko po to, by przeciętny człowiek był jeszcze bardziej otumaniony, ogłupiony, oszukany. Już nie wystarczą określenia: „pan mija się z prawdą”, „pan najwyraźniej nie ma wiedzy na ten temat”, „pan świadomie lub nieświadomie podaje tylko część prawdy”, „pan podaje nieprawdę”, „pan kugluje faktami” – to tylko niektóre cytaty z „twórczości” naszych polityków, jakie udało mi się wyłapać w ostatnim czasie. Tak, jakby nie można powiedzieć po prostu: pan kłamie.

I cóż w tej sytuacji ma robić przeciętny człowiek? Myślę, że najważniejsze jest zdobywanie rzetelnej wiedzy, posiadanie umiejętności czytania i poszukiwania różnych źródeł wiedzy. Ich zróżnicowanie pozwoli poznać różne punkty widzenia, a głębsza wiedza na wybranie tych, które najbardziej odpowiadają rzeczywistości. Bez względu na to, co niektórzy będą usiłowali nam do świadomości wtłoczyć.

http://gazetabaltycka.pl

Komentarzy 20 to “Ogłupianie przeciętnego Polaka. Na czym to polega?”

 1. RomanK said

  Bzdury pisze…Polakow nie da sie oglupic! Chociaz mozna ocyganic Cygana:-))))

 2. revers said

  No to bylo posluchac dzisiaj w porannym radiu nie oglupionego jedwabnika Aleksandra K. vel Stoltzmann, prezydenta wszystkich polakow i magistra. Wszystko dokladnie wymieszal i przekrecil, teraz PIS to partia prlowska, anty globalistow to boj ostatni, znal sie TW Alek na globalizmie nawet jak do ONZ jego nie przyjeli.

  Oczwiscie na stopnich wojskowych po WSI rowniez Alek zna sie, jak i na wojskowosci, czyli co ma porucznik robic w wojsku, wiedzial Alek jak i jego towarzysze z ZMS -u jeszcze przed urodzeniem, i jak rozdawac gwiazdki takiemu Rozyckiemu po generala generalow, nie marszalkowskich.

  My wiedzielismy , czyli stolzmanowa scjaldemokracja, ze nawet prezydent Taiwanu to powtorzyla, kto komu 60 mld $$$ jest winien i jedwabnej sodoly spalonej przez Niemcow.

 3. NC said

  Chyba raczej Aleksander Stolzmann vel K.?

 4. Alina said

  Niewidzialna ręka rynku działa rewelacyjnie – Agora notuje 13 milionów straty

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19754&Itemid=119

  Czyli dla GW: „skończyło się babci sr.a.nie”

 5. Lam said

  „IGNORANCI PRAWNI”
  Sąd w USA już własne prawo ignoruje (*)
  Decyzję prezydenta Trumpa blokuje.
  Zaraza nie tylko się w Polsce rozszerza:
  Pycha ogromna do głów sędziom uderza.
  25-02-2017
  (*) The 1952 Law, Section 212(f), states: “Whenever the President finds that the entry of any aliens or of any class of aliens into the United States would be detrimental to the interests of the United States, he may by proclamation, and for such period as he shall deem necessary, suspend the entry of all aliens or any class of aliens as immigrants or nonimmigrants, or impose on the entry of aliens any restrictions he may deem to be appropriate.”

 6. anonim said

  I się gojka Alina cieszy że Agora ma aż 13mln straty. Straty czego?
  Dopóty Agora będzie unym potrzebna a nie znam przypadku by une pozbyły się zewłasnej woli środku przekazu do prania goiskich umysłów będzie mogła mieć i 130mln straty co kwartał i tak będzie wydawana.
  A dlaczego nie piszę pieniędzy np 13mln złotych? Bo dla sponsorów agory te wszelkie straty to tylko zapisy w komputerze kompletnie bez znaczenia…

 7. watazka said

  6
  Anonim
  Kazdy kto wierzy w zydowskie straty jest debilem do n-tej potegi.
  Alina jest glupsza od gwozdzia albo udaje idiotke, zeby jej nikt nie posadzil o trollowanie.

  Slynna afera Charlie Hebdo w Paryzu obslizlego brukowca akurat sie zbiegla z wiescia, ze nikt ich czytac ani kupowac nie chial co spowodowalo ponad milion euro strat.
  Na drugi dzien po rzekomym ataku na redakcje, gdzie podobno niewidzialny trup sie slal gesto, ukazal sie dziwnie ( i radosnie) nowiutki numer szmatlawca Charlie Hebdo na ulicach i w kioskach a zszokowani paryzanie wykupili caly naklad za …. 2 miliony euro czym uratowali z nawiazka tez pornoszmire.
  Na fali sensacji i ja kak wampiry zadne krwi – tak glupki szukaja sensacji, tlumy sie nawet nie zastanawialy kto i kiedy zdazyl przygotowac nowy numer i na wyscigi kupowali oblesne pismidlo.
  Z tego wynika, ze nie tylko my jestesmy takie glupki.

 8. Grace said

  Re:1 Jeśli Polakow sie nie da ogłupić to dlaczego mamy taki burdel w kraju? Ja widze po swojej wlasnej rodzinie (ukończone studia wyższe w czasie „tej parszywej komuny”) ze wyprani totalnie…ogłupieni to za mało powiedziane. To prawdziwi bezmozgowcy !

 9. mgrabas said

  to są czasy panowania żydomasonerii, czasy ostateczne

 10. Jacek2 said

  Re.8
  100/100
  Najbardziej wkurza agresja gdy próbujesz ich nawet nie przekonać tylko zasiać choć najdrobniejsze ziarenko wątpliwości że świat niekoniecznie jest taki jaki pokazują w telewizji.

 11. mgrabas said

  http://7777777blog.wordpress.com/2016/12/07/dr-jerzy-jaskowski-swiat-jest-inny/

 12. RomanK said

  … Nie licz na owce..nie patrz na owce…nie zaslaniaj sie owcami!
  Patrz tylko i wylaczne na wilki i na to co robia….
  to fragmenty wykladow ….Szkoly Glownej Pasionki DOojenia i Strzyzy Owiec.
  Ktorej pokatnym sluchaczem byl piekloszczyk gen Wojciech Jaruzelski, ktory w rzmowie z gen Kulikowm powiadl tak cyt:

  …”Sprawa najważniejsza to zaaresztowanie 6000 przeciwników. Wszystkich ich zapewne nie uda się złapać. Oni już zaczynają się chować w zakładach pracy. Tego się obawiam. Uderzenie w puste miejsce jest gorsze niż jego brak. Byłoby to dla nas brzemienne w skutki. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, zrobimy to w nocy z piątku na sobotę (11/12 grudnia) lub z soboty na niedzielę (12/13 grudnia). Następnie będzie moje wystąpienie w radiu i telewizji. W terenie praktycznie nie ma się na kim oprzeć, nie mamy kontaktów. Staramy się zachować to w tajemnicy. Szczególne znacznie ma dla nas utrzymanie radia i telewizji.”

  Licz….38 mln ludzi…11mln czlonkow….6tys, do likwidacji…80 tys likwidatorow….
  Oto Polska! rzeczywistosc….

  http://www.rodaknet.com/rp_art_4596_czytelnia_ipn_jaruzelski_prosi_kulikowa.htm

 13. watazka said

  11
  RomanK
  Nie bardzo rozumiem te nieudana paralele o Jaruzelskim czy Kulikowie. ZADEM z nich nie straszyl Polakow sowiecka armia na granicy.
  To ubecja solidarnosciowa oglupiala tlumy, ze armia sowiecka stoi na granicy (w 1980 roku) i lada chwila wejdzie do Polski.

  I to jest klasyczny przyklad oglupiania gawiedzi!!!!
  A ubecja od dawna ma wypracowane metody: przekupywania jednych i otumaniania innych.
  Armia sowiecka nie musiala stac na granicy, bo od lat byla w Polsce!!

  I przeciez Polacy doskonale wiedzieli, ze w Legnicy i w Swinoujsciu i w NRD stoja wojska sowieckie.

  Innym klasycznym przykladem bicia cepami w ludzkie mozgi bylo straszenie antraksem.
  Przeciez kazdy, kto ukonczyl szkole srednia wiedzial z biologii, ze weglik /antraks jest bakteria, ktora sie tworzy pod baranim ogonem zaplatanym w welne przy odbycie i dlatego pasterze i hodowcy wycinaja owcom podogonie.
  Ale nawet jak nie slyszeli o baranich podogoniach, to kazdego w szkole uczyli, ze bakterie wystepuja tylko w wilgotnym podlozu. I nie da sie wziac w dwa palce niewidzialnej bakterii, wsadzic do koperty z proszkiem i wytruc pol Nowego Jorku i okolicy. Nawet glupek w Nowym Jorku wiedzial, ze sortowanie listow na poczcie odbywa sie automatycznie i pracownicy poczty nie dotykaja tych bakterii golymi rekami.
  A jednak….

  Choroby odzwierzece rzadko przenosza sie na ludzi i nawet wtedy nie powoduja epidemii. Co roku i w USA na farmach, i w Rosji na Syberii wystepuja przypadki weglika: po rosyjsku „jazwiec syberyjski”, czy jakos tak.
  I tylko Rosjanie nie dali sie glupic. W Rosji nie bylo paniki.

  Wtedy wszyscy patrzylismy na Rosjan jak na glupkow!!!!!!!
  I teraz tez, oglupione tlumy uwazaja Rosjan za glupszych od Jankesow. Nie mozna byc glupszym.

  I podczas gdy Rosjanie buduja miasta akademickie za pieniadze podatnika, w USA nie moga sie doliczyc trylionow dolarow, ktore ktos podatnikowi ukradl; zeby przypadkiem pieniadze nie trafily do szkol i uczelni.

  Pierwsze akademickie miasto w XXI wieku powstalo w Rosji:
  Иннополис – новый российский город – YouTube

  Innopolis – Russia’s new city – YouTube

  VLOG|HI FUTURE FORUM|ПОЕЗДКА В ГОРОД БУДУЩЕГО:ИННОПОЛИС – YouTube

  A w USA?

  Here’s a $9 Trillion Question | Veterans News Now
  http://www.veteransnewsnow.com/2017/01/17/heres-a-9-trillion-question/

  „You Spent $20,000,000 On Firewood?” Jason Chaffetz Infuriated With The DoD – YouTube

  You Stole Millions Of Taxpayer Dollars” Jason Chaffetz Berates Arrogant DHS Official – YouTube

  „You Bought 14,550,803 Ammunition Rounds & Only Shot 15 Times?” Jason Chaffetz Baffled – YouTube

 14. er said

  Ad 8: RomanK ma niestety rację. Polaków nie da się ogłupić. Są ogłupieni w sposób skończony. Już nic nie da się zrobić.

 15. NICK said

  Er. (14)
  Spierdalaj.
  Nie siej bo sam zbierzesz.

  P.S. Coraz wyraźniej widzę niektóre postawy.
  Coraz mniej podoba mi się dołowanie Polaków.
  Nikt, praktycznie nie pisze o pracy oddolnej.
  Strzelajcie człowieki, strzelajcie… .

 16. Grace said

  Re.10 Masz racje i to jest straszne. Nie pamiętam takiej głupoty w polakach. Skad to sie bierze?

 17. RomanK said

  ad 16..skad????…..czym skorupka za mlodu nasiaknie…edukacja a w;lasciwie antyedukacja…oglupianie w szkolach…TelAvizji..w kosciolach…. Robienie dzieciom we glowach kogel-mogel za pomoca przenicowanej na lewa strone semantyki i odwroconej logiki…lansowanie pseudo nauk…i odciecie od prawdziwej wiedzy.
  Niech pani zobaczy najwyzszy chyba w dziejach Polski odsetek ludzi z wyzszym wyksztalceniem i….stan faktyczny Polski, taki – jaki jest.

 18. mgrabas said

  odp. do 16. (Grace)
  http://7777777blog.wordpress.com/2016/12/28/watek-osobistych-refleksji-i-dzielenia-sie-tym-co-czujemy-ii/#comment-65368

 19. Boydar said

  „… edukacja a właściwie antyedukacja … ogłupianie w szkołach …TelAvizji … w kościołach …”

  Co tak skromnie, trzeba było koniecznie Gajówkę jeszcze dodać – „Sarmaci to zdrajcy i bandyci ! Przyczyna wszelkiego nieszczęścia prawdziwych Polaków !!!”

  Ależ ja świnia kłamliwa jestem, przecież Pan Roman nigdy tak nie napisał …

 20. Boydar said

  A skąd Panu NICK’owi się taka nagła awersja do strzelania wzięła, coooo ? Kocinki się skończyły ? A to co zostało może oddać ?

Sorry, the comment form is closed at this time.