Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  katolik o Pożegnanie Filozofa
  bryś o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  jasiek z toronto o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Boydar o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  Lily o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  NICK o Zacharowa: To już rutyna, że U…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 532 obserwujących.

Tajemnice jednorękiego bandyty. Dlaczego monopol na automaty ma amerykańska firma IGT?

Posted by Marucha w dniu 2017-02-24 (Piątek)

Wokół ustawy hazardowej jest sporo wątpliwości, o których przed śmiercią mówił poseł Rafał Wójcikowski – pisze „Rzeczpospolita”.

Największe budzą zapisy, dzięki którym monopol na dostarczenie automatów do gier (tzw. jednorękich bandytów) i ich serwisowania otrzyma amerykańska firma IGT.

Piątkowa „Rz” przypomina, że ustawa hazardowa została przyjęta przez Sejm 15 grudnia i ma wejść w życie od kwietnia. Dotychczas sprawy nie poruszyły główne media, o ustawie można znaleźć cząstkowe informacje na mniejszych portalach. Największe wątpliwości budzą zapisy, dzięki którym monopol na dostarczenie automatów do gier (tzw. jednorękich bandytów) i ich serwisowania otrzyma amerykańska firma IGT (dawniej GTECH).

[No co się gapicie, obrzygańcy? W łapę ktoś dostał! – admin]

„Przy dużych stratach dla budżetu państwa” – zauważa w rozmowie z „Rzeczpospolitą” poseł Kukiz’15 Bartosz Józwiak. „Szacowaliśmy, że to będą straty w wysokości minimum 7 mld zł” – dodaje.

Dlaczego straty? Umowa z IGT ma zostać zawarta przez spółkę Skarbu Państwa – Totalizator Sportowy. Problem w tym, że jego zyski są zbyt niskie na pokrycie kosztów zakupu automatów – liczonych w miliardach złotych, co sprawia, że różnicę dołożyć będą musieli obywatele – pisze gazeta.

[A te automaty to są artykuły pierwszej potrzeby? – admin]

Z informacji „Rzeczpospolitej” z dwóch niezależnych źródeł wynika, że podczas forum ekonomicznego w Krynicy mocno lobbowano na rzecz IGT, która niedługo później otrzymała monopol na dostawę maszyn.

[Czyli uruchomiono sztadlanów – admin]

„Sprawa jest o tyle dziwna, że firma podlega obecnie gigantycznej kontroli służb w Stanach Zjednoczonych” – mówi gazecie inny poseł, który prosi o anonimowość.

O kwocie 30 tys. zł za sztukę, którą ma płacić TS, mówił z mównicy sejmowej poseł Wójcikowski, który dodał, że takich automatów ma zostać kupionych 60 tys [!!! – admin]. Sprawdziliśmy ceny tego typu maszyn na portalach handlowych i najwyższą kwotą było kilkanaście tysięcy złotych – pisze „Rz”.

W związku z ustawą miała powstać też spółka, za pomocą której państwo ma zmonopolizować rynek hazardu. 9 lutego w tej sprawie złożyli do ministra finansów interpelację dwaj posłowie Kukiz’15: Bartosz Józwiak i Tomasz Rzymkowski, którzy kontynuują temat po śmierci Wójcikowskiego. Pytają w niej o pełne dane spółki, o firmę, która zajmie się obsługą serwisową maszyn i urządzeń hazardowych, a także o podmiot, który dostarczy urządzenia i oprogramowanie.

„Zwracam się także z prośbą o upublicznienie umowy handlowej zawartej pomiędzy spółką Skarbu Państwa a podmiotami będącymi dostawcami i serwisem obsługującym wcześniej wspomnianą spółkę” – brzmi ostatnia prośba z interpelacji. Na razie posłowie nie uzyskali odpowiedzi.

[No i co mogą zrobić ministrowi finansów? Wyżalić się na Facebooku? – admin]

Ustawa ma wejść w życie od kwietnia, a niektóre zapisy nawet od lipca. „Obecnie ta ustawa utknęła i pojawiają się głosy, że może być znowelizowana, ale nie ma pewności, bo wszyscy nabrali wody w usta” – mówi gazecie poseł Józwiak.

Kolejne wątpliwości – jak pisze „Rzeczpospolita” wzbudza ekspresowy tryb przyjęcia ustawy. Pierwsze czytanie odbyło się 14 września, potem projektem zajmowała się komisja finansów publicznych, następnie stworzona specjalnie do tego podkomisja, w której był poseł Wójcikowski. Jego poprawki były jednak odrzucane, a 14 i 15 grudnia odbyły się dwa kolejne czytania i głosowanie. 16 grudnia bez poprawek ustawę przyjął Senat i tego dnia trafiła na biurko prezydenta, który podpisał ją 28 grudnia.

Choć ustawa niedługo ma wejść w życie, to z funkcji prezesa Totalizatora zaledwie po 10 miesiącach pracy zrezygnował Łukasz Łazarewicz. Poinformował o tym w oświadczeniu z 7 lutego, w którym wyliczał pasmo swoich sukcesów na stanowisku.

http://forsal.pl

Zob. też:
>http://niezlomni.com/czy-smierc-posla-wojcikowskiego-ma-zwiazek-z-nowelizacja-ustawy-hazardowej-wideo/
>http://www.prawdaobiektywna.pl/polska/ostatni-wywiad-z-wojcikowskim-przed-smiercia-1100.html
>http://wolnosc24.pl/2017/01/26/zdaniem-michalkiewicza-stare-kiejkuty-odpowiadaja-za-wypadki-posla-wojcikowskiego-i-ministra-macierewicza/

Komentarzy 6 do “Tajemnice jednorękiego bandyty. Dlaczego monopol na automaty ma amerykańska firma IGT?”

 1. adsenior said

  Widać IGT wiedziała komu sypnąć odpowiednią porcję koralików!!

 2. NICK said

  Dlaczego w ogóle we polin?
  Jednoręki?
  Bandyta?
  Retorycznie.

 3. Poziomka said

  Stare Kiejkuty nie chciały popełnić błędu z Lepperem, dopuszczonego do mównicy, który sypał liczbami i nazwiskami. Wójcikowskiemu, który chciał zadać kilka pytań nt. geszeftu z automatami
  nie pozwolono dojść nawet do mównicy sejmowej.
  Cała nadzieja w Jóźwiaku i Rzymowskim (mają jaja!), którzy złożyli w dniu 9 lutego stosowną interpelację do Ministra Finansów.
  Do 1 marca Morawiecki musi odpowiedzieć wąskoustym uśmiechem.

 4. Poziomka said

  Poseł Rzymkowski. Przepraszam.

 5. anonim said

  IGT – Israel Gescheft Technology

  Tyle w temacie…

 6. Darien said

  „CZY BUDŻET STRACI MILIARDY?”
  rozmowa z Jóźwiakiem i Rzymkowskim w Telewizji Republika
  .https://www.youtube.com/watch?v=1X7TTZpwtfw

Sorry, the comment form is closed at this time.