Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  PISKORZ o Wolne tematy (12 – …
  PISKORZ o Wolne tematy (12 – …
  Marcin o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Joannus o Polska zapłaci Amerykanom tyle…
  matołek o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Birton o Skutki uboczne 13. emerytury:…
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Anucha o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Olo o Ukrainiec rozpijał i molestowa…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Olo o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  jasiek z toronto o Koniec polskiego górnictwa?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 501 obserwujących.

Janukowycz wysłał list do światowych przywódców

Posted by Marucha w dniu 2017-02-25 (Sobota)

Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wystosował do światowych przywódców list, w którym przedstawił własną wizję wydarzeń na Majdanie oraz zaproponował środki uregulowania ukraińskiego kryzysu.

List, który trafił w ręce agencji RIA Novosti, jest adresowany do prezydentów Władimira Putina, Donalda Trumpa, Franka-Waltera Steinmeiera i Francoisa Hollande’a, kanclerz Niemiec Angeli Merkel, prezydenta Polski Andrzeja Dudy, szefa PACE Pedro Agramunta, sekretarza generalnego Rady Europy Thorbjørna Jaglanda oraz przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego.

„Chcę poinformować Państwa o pewnych faktach, które miały miejsce w Ukrainie w lutym 2014 roku i doprowadziły do eskalacji konfliktu zbrojnego w sercu Europy. Te wydarzenia wymagają obiektywnej oceny prawnej zarówno w Ukrainie, jak i na szczeblu międzynarodowym” — pisze Janukowycz.

Wyraził opinię, że tylko konsekwentne przymuszenie polityczno-prawne ukraińskich władz do wykonania mińskich porozumień może doprowadzić do jakościowych zmian w życiu społeczno-politycznym Ukrainy.

W przypadku niewykonania przez obecne ukraińskie władze mińskich porozumień trzeba zainicjować przeprowadzenie referendum w sprawie statusu Donbasu — podkreśla Janukowycz.

Ponadto proponuje zaprosić do rozmów w ramach normandzkiego formatu przedstawicieli proklamowanych w trybie jednostronnym republik Donbasu.

W liście Janukowycz wzywa światowych przywódców do powołania w Radzie Europy specjalnej komisji do monitoringu śledztwa w sprawie przestępstw popełnionych na Majdanie.

Przywrócenie pokoju i prymatu prawa w Ukrainie jest możliwe tylko pod warunkiem bezstronnego i otwartego śledztwa w sprawie tragicznych wydarzeń w lutym 2014 roku, które doprowadziły do eskalacji konfliktu i jego przerodzenia się w wojnę domową w Ukrainie — podkreślił były prezydent.

https://pl.sputniknews.com

Polacy bez problemu uznali nielegalne oderwanie Kosowa od Serbii – za to gotowi są niemal oddać swe życie za „powrót” Krymu do Ukrainy…
Admin

Komentarzy 51 to “Janukowycz wysłał list do światowych przywódców”

 1. NyndrO said

  Hmm. Tylu tych adresatów. A wystarczyło zaadresować do Pana Putina i bahona Rotschilda.

 2. Nieważny said

  Lepiej od razu tylko do Rotschilda.

 3. Isreal said

  „Polacy bez problemu uznali nielegalne oderwanie Kosowa od Serbii – za to gotowi są niemal oddać swe życie za „powrót” Krymu do Ukrainy…”

  jakoś dziwnie to brzmi, bo czuję Polakiem , kosowa nie uznaję, a ukraińców mam za ukraińców itd …..

  czasem używane porównanie do lemingów uważam za dużo lepsze od określania „mieszańców” Polakami ….

  takie tam luźne myśli….

 4. revers said

  groszek o sciane, swiatowy rzad cieni nawet tego nie dotknie lub regionalne ekspozytury … lub do kosza od smieci laduje.

 5. Siekiera_Motyka said

  Ad. -1 Może jeszcze do Pana Trumpa z grzeczności bo papier dużo nie kosztuje. Ale ten znaczek no to inna sprawa, co może przeważyć czy go wysłać.

 6. NyndrO said

  Ale po co do Trumpa. To tak, jakbym wysyłał list z życzeniami do cioci i jednocześnie list do sąsiadki,żeby przekazała cioci życzenia ode mnie.

 7. Maćko said

  „Polacy bez problemu uznali nielegalne oderwanie Kosowa od Serbii – za to gotowi są niemal oddać swe życie za „powrót” Krymu do Ukrainy…
  Admin”

  Jacy Polacy?
  Ci u góry nie sa Polakami
  Ci ponizej góry czytaja GWno i tylez wiedza
  Ci najnizej ogladaja telAwizje i nie maja dostepu do Gajówki

  Skad maja masy wiedziec o Jugoslawii, Nato, Nuland, Czerwonychszyldach czy Rosji?

  Nasz Dziennik nie wystarczy.

 8. Maverick said

  Numer 3, to nie są Polacy ale polsko-języczne chazary i kundle globalistycznej kabały. Zrobili z Polski tanią siłę roboczą i rynki zbytu dla zachodnich korporacji. Lubią tez nas wysyłać jako tanich najemników na misje kabały do osiągania ich celów naszym kosztem.

 9. Grace said

  Jacy Polacy uznali Kosowo? Widac to bylo pod ambasada Serbii w Warszawie, kiedy grupa Polaków protestowało przeciwko oderwaniu Kosowa od Serbii w rocznice tych wydarzeń. Niewielu tam bylo…wiec jacy to Polacy nie uznali zagrabienia Kosowa? Co do Krymu to już niedobrze mi się robi od tego tematu. Krym zawsze rosyjski, period. Natomiast co do Polaków zadających oddania Krymu Ukrainie? Powstrzymam się od komentarza…

 10. Marucha said

  Re 9:
  No właśnie.
  Nie ma co się obrażać za ogólne opinie o Polakach, argumentując, że „ja taki nie jestem”.
  Taka jest większość.
  Polacy to naród z wykastrowaną duszą. Żydowska mentalność, słowiańskie geny, głupota troglodytów.

 11. Racjonalista said

  Polacy bez problemu uznali nielegalne oderwanie Kosowa od Serbii – za to gotowi są niemal oddać swe życie za „powrót” Krymu do Ukrainy…
  Admin

  Jak żyję od czasu zabrania Kosowa Serbii nie spotkałem Polaka, który by to pochwalał. Czytałem tylko, że tacy Polacy istnieją, ale jedynie w artykułach GW i GazPola. Widziałem także takich „Polaków” w TV – twarze tych „Polaków” miały semicki charakter.

 12. karlik said

  „Polacy bez problemu uznali nielegalne oderwanie Kosowa od Serbii – za to gotowi są niemal oddać swe życie za „powrót” Krymu do Ukrainy…
  Admin”

  Bo historii się uczyli na Litwie Środkowej…

  „Litwa Środkowa powstała po zaaranżowanym przez Józefa Piłsudskiego tzw. „buncie” 1 Dywizji Litewsko-Białoruskiej pod dowództwem generała Lucjana Żeligowskiego, złożonej z Polaków pochodzących z Wileńszczyzny. „Zbuntowane” oddziały zajęły te tereny 9 października 1920. Doprowadzono w ten sposób do zerwania zawartej dwa dni wcześniej w Suwałkach polsko-litewskiej umowy wojskowej o demarkacji, która wytyczała tymczasową granicę polsko-litewską (była ona wyznaczona tylko do miejscowości Bastuny).

  Po zajęciu Wileńszczyzny miała miejsce nieudana próba zajęcia Kowna. Ostatecznie jednak podpisano traktat w Kownie pomiędzy Litwą Kowieńską i Litwą Środkową, który został wymuszony przez Ligę Narodów. Po zawarciu rozejmu Liga kontynuowała prace mające doprowadzić do plebiscytu na Wileńszczyźnie, ale wszelkie próby dalszego porozumienia zakończyły się porażką z powodu braku dobrej woli obu stron.

  12 października 1920 gen. Lucjan Żeligowski wydał dekret, w którym ogłosił, że będzie sprawować władzę zwierzchnią na terenie Litwy Środkowej jako naczelny dowódca wojska, a funkcje rządu obejmie powołana przez niego Tymczasowa Komisja Rządząca .

  7 stycznia 1921 ogłoszono wytyczne dotyczące nadawania obywatelstwa. Obywatelami Litwy Środkowej mieli być wszyscy ludzie urodzeni na ówczesnym terenie państwa lub mieszkający na jej terenie przez co najmniej 5 lat przed 1914.

  Ordynacja wyborcza została ogłoszona 1 grudnia 1921, zaś wybory do Sejmu odbyły się dnia 8 stycznia 1922 roku. Sejm Litwy Środkowej zebrał się 1 lutego 1922, a zakończył swe obrady w marcu tego samego roku.”
  Za Wikipedią, na pewno kłamią…

 13. Rokitnik said

  No, p.Duda to rzeczywiście ”światowy przywódca ” !!!
  Z nami to troche jest tak jak z ludźmi zagonionymi w szary kąt. Jak z nikąd nie widac ratunku, to detalicznie NIKT się nie wychyli…ale S W O J E wiedzą. Coś na ten temat już 100 lat temu napisał nijaki Adaś Mickiewicz, – ale nie do wszystkich dotarło. Głównie nie dotarło do rządzicieli i w TYM upatruję czasu p r z e s i l e n i a albowiem ISKRA może spowodować wybuch nie kontrolowany. A tymczasem, nastęne mesege pejsate judzi NAROD parszywymi spektaklami… Noooo…uważajcie cholery !!!!

 14. Plausi said

  Były ?

  „Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz”

  Jeśli chodzi o stan prawny, to jest Janukowycz ostatnim prezydentem Ukrainy, puczystów w rodzaju Poroszenki trudno uznać za prezydenta Ukrainy, co najwyżej za rezydenta-zarządcę krainy U. I znowu jesteśmy w sytuacji, że bezkrytycznie stosujemy się do narzuconego nam przez siły okupacyjne słownictwa

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Konsekwencją jest to, że wchłaniamy daleko łatwiej fake news, które nam gadzinówki okupnta serwują, gadzinówki począwszy od TVP, „GW”na Szechtera, TVN, …. te odwieczne już generatory fake news.

 15. RomanK said

  Pan Prezydent Janukowicz nie jest w odrozninu od wielu expertow Gajowki.. tego….
  On doskonale wie dlaczego przeslal list i dokladnie rozwazyl liste adresatow.
  Wiedza tez..badz powinni wiedziec- adresaci , ktorzy takie pismo otrzymali , jaka informacje przekazuje im pan Prez Janukowicz. Wie napewno pan prezydent D.J. Trumph, wie pani Merkel..i inni…
  dobrze byloby, zeby i o tym wiedzili Polacy..zwlaszcza ci -ze Sciany Wschodniej.

 16. Maćko said

  15. Panie Romanie! Tu sa eksperci godni nie tylko Janukowicza ale i Putina i Trumpa! Ba! Nawet wyzej jeszcze i duzo wyzej powinni naszych specjalistow konsultowac.

  Panie Marucha! To Pan napisal?
  ( Marucha said
  2017-02-25 (sobota) @ 17:45:13
  Re 9:
  No właśnie.
  Nie ma co się obrażać za ogólne opinie o Polakach, argumentując, że „ja taki nie jestem”.
  Taka jest większość.
  Polacy to naród z wykastrowaną duszą. Żydowska mentalność, słowiańskie geny, głupota troglodytów.)

  Pan jest Polakiem?

 17. RomanK said

  Panie Macko …ma pan…. tego…ja tez jestem …..tego:-)))no ten try..loga..metryta….zaden herbowy:-)))zwykly chlop:-))) niezrzeszony:-)))

 18. Birton said

  Jesteś dupa Janukowycz, teraz?

 19. revers said

  Czy czasami p. Janukowicz nie wyslal listu do bati jakuszenki, ten rowniez odpowiedzial
  publicznie mimochodem na list, zwracajac uwage na problemy ekonomiczne tych krajow, mozna powiedziec miedzy wschodem i zachodem, oraz rusofobie polakow.

 20. revers said

  bati jakuszenki, … Lukaszenki … errata

 21. Isia said

  … Panie Adminie …

  … przecież Pan doskonale wie, że to polskojęzyczne rządy, nie mające nic wspólnego z rdzennymi Polakami, uznały nielegalne oderwanie Kosowa od Serbii, podobnie rzecz ma się z Krymem – taką politykę, tj. „powrotu” Krymu do Ukrainy, prowadzą rządzący Polską żydzi … rodowici Polacy nie mają na nią wpływu … a które to z państw słowiańskich „gorąco” protestowało przeciwko oderwaniu Kosowa od Serbii ? … zapytam inaczej … który naród słowiański wyszedł gremialnie na ulicę, aby wyrazić swój sprzeciw temu barbarzyńskiemu aktowi rozbioru Serbii ? … co zrobiła Rosja ? największe państwo słowiańskie …

 22. NyndrO said

  Pani Isiu, przepraszam, że się wtrącę, ale pisanie o tych rodowitych Polaków nie dołożyłoby do tego, czy tamtego ręki jest cokolwiek naiwne. Przepraszam Panią, ale tak jest. Wielu Gajówkowiczów używa tej figury chwiejnej. Otóż wielu rodowitych Polaków przykłada rękę do wielu skurwysyń*tw dziejących się na tej Planecie.Wprawdze żaden nie ma pozycji decyzyjnej, ale jakiś tam wpływ mają.Powodów jest mnóstwo. Od matołectwa, po agenturę. Mówię Pani. Taki durszlak jest bez sensu. To strasznie naiwne. Pozdrawiam.

 23. NyndrO said

  * korekta (jak się komentarz odblokuje, to będzie wiadomo o co chodzi) -> ale pisanie o rodowitych Polakach, że nie dołożyliby

 24. Stan said

  Ad:21 Isia
  Pani Isiu — wnerwiła mnie Pani znowu.

  „… przecież Pan doskonale wie, że to polskojęzyczne rządy, niemające nic wspólnego z rdzennymi Polakami”.

  Proszę troszeczkę pomyśleć logicznie Pani Isiu.
  Wg pani „polskojęzyczne rządy, niemające nic wspólnego z rdzennymi Polakami”?.

  A kto wybrał te „polskojęzyczne rządy” Pani Isiu?
  Polskojęzyczne rządy wybrało polskojęzyczne społeczeństwo, polskojęzyczny naród.

  Troszkę prawdy i samokrytyki. To kto jest tu winien?
  Czy te „polskojęzyczne rządy”, co dorwały się do koryta dzięki wyborom polskojęzycznego społeczeństwa,
  czy to „polskojęzyczne społeczeństwo” co wybrało cwaniaków, nierobów bez jakichkolwiek zasad etycznych i moralnych? ”

  Jaka odpowiedz Pani wybierze?
  Pomogę Pani na przykładzie, bo to tak samo, jak z powiedzeniem:
  ” Koty w domu mota ? Tak koty w domu mota same w katy srota, a na koty zganiota”.

  Bylem kiedyś z rodzina w teatrze muzycznym w Gdyni i bylem zaszokowany. Chciałem wyjść podczas spektaklu.
  Powstrzymała mnie moja rodzina. Podczas sztuki co kilka minut powtarzano „ku.wa mac, pie.dole „.
  Po tych słowach mała grupa widzów klaskała z radości.
  Nikt na sali nie protestował. Wnioski proszę wyciągnąć.

  Społeczeństwo polskojęzyczne dało się otumanić, dało się schamic, kultura zmieszana z bagnem,
  wartości duchowe tylko na pokaz, szacunek człowieka do człowieka w śmierdzących pomyjach,
  cwaniactwo, kłamstwa w mediach itd. itd.

  I co ? Dalej Pani uważa, że „polskojęzyczne rządy” są temu winne?

  My i cale społeczeństwo na to pozwoliło, dalej pozwala i toleruje to chamstwo polityków na każdym kroku.
  „Taki rząd, jaki naród, taki naród, jaki rząd”.

  Niech każdy zrobi swój rachunek sumienia, a nie zawsze winę zwala na innych.
  Ostatnie pytanie do Pani.

  Jeśli zaprosi Pani do swojego własnego domu bydlaków, chamów, którzy Panią pobija, okradną poniżą, to kto jest tu winny?
  Oczywiście ze Pani. Nie trzeba było zapraszać bydlaków i narażać się na stres i upodlania.

  Myślę, że dałem Pani troszkę do przemyślenia.
  Proszę nie zwalać winny na innych, a najpierw na siebie samego popatrzeć.

  „WYMAGAJCIE OD SIEBIE, NAWET JEŚLI NIKT OD WAS NIE WYMAGA”

 25. Maćko said

  Stan, a czy Polakom dano zaglosowac na Polaka w wyborach od 100 lat? Moze na Witosa .. Leppera… ale przy jakim jazgocie mendialnym.

  To jest tak, obrazowo, z tymi wyborami w Polsce I W KAZDYM INNYM KRAJU! ( moze poza USA teraz ale to sie jescze okaze ):

  Zgwalcona dziewka w parku to nie jest prostytutka tylko ofiara.

  Nieprawdaz?

  Rozumiem Pana podejscie, ale nie zgadzam sie z nim. Pozdr.

 26. NICK said

  Duet nie wie co pisze.
  Wiecie, który?

  Inaczej mówiąc. Jeżeli duet chwali Janukowycza, oznacza to dobrze dla Duetu.

  NIE dla POLAKÓW.

  Duet marzy o międzymorzu tak mocno, że aż sika po nogach.
  Duet pisał:
  brońcie się siekierkami i łukami.

  Było kwestią czasu aby jeden z duetu, BEZCZELNIE, zarzucił P. Gajowemu brak sprzyjania POLAKOM.
  Qa. Mać.

 27. Tornik said

  Rosja ma większe prawo do Krymu niż Stany Zjednoczone do Hawajów.

 28. NICK said

  „Janukowycz”.
  Karv-wacik niebieski.
  Szabesgoj. W najlepszym razie.

  Oj,oj… .

 29. Adam Ryglowski said

  \Nie wrzucam ‚swoich przemyśleń’ – tylko czytam

  Czy wielu z Was wie , co to GRAFOMANIA ?

  żE Prez. Janukowicz skończył , jak skończył , ale
  do końca bronił Ukrainy , jako państwa (?) ,..
  -…. a wejścia do Brukselki , na kolanach ,i z odwłokiem bez majtek , a la warsiawka bronił
  do czasu ,,,aż mu też zorganizowano $$$
  „REWOLUCJĘ ” .
  gdańsk z warsiawką „WYGRAŁY ”
  😦
  ;( 😦

  normalni mieszkańcy tzw. „Ukrainy ” WYGRALI
  TEŻ _————–_
  …..

 30. NICK said

  analityku. Adamie Panie.

  Wałęsie też zorganizowano.
  Stan wojenny. A bronił Polski. Do internowania; hi,hi.
  Do Magdalenki żył jak pączek w maśle. I, dotąd.

  Różnica jest taka, że „Janukowycz” teraz „biedę klepie” a „wałęsa” wcześniej.

  Nadto nie rozumiem upijania się nad krajną u-krajna; nad ziemią krajeńską a nie „ukrainą”; UPA-dliną z założenia.

  Nieważne czy „janukowycz” czy inny Poroszenko.

  Miej Pan pretensje, wiesz Pan, do kogo?

  Taki lotny a nie wie, że wolnych wyborów to na ziemi u-krajna nigdy nie było.

  Że wszyscy jakoś tam namaszczeni byli.

  Jak od dziesięcioleci (setek?) lat.
  Prawie wszędzie. I prawie wszyscy.
  Tyle.

 31. Marucha said

  Re 21:
  Pani Isiu, niestety doskonale wiem, że Polacy gremialnie potępiali zmyślone „czystki etniczne”, jakich miał dokonywać Milosevic (później uniewinniony) oraz z aprobatą witali stworzenie „Kosowa”.

  W ogólności – nie było takiego draństwa, począwszy chyba od pierwszej Wojny w Zatoce, poprzez rozbicie Jugosławii, napaść na Irak, na Libię, Majdan ukraiński itd. którego nie poparłaby większość naszego wspaniałego narodu.

  Nie zwalajmy wszystkiego na rządy. Jesteśmy tacy sami.

 32. Adam Ryglowski said

  Poprzedni koment zeżarło _{ i to poza Gajówką}
  …..
  na ukrainie mieszka KILKADZIESIĄT milionów
  Słowian ( tzw. Ukraińców , , Rosjan , Polaków , Węgrów , Słowaków – itd .)
  ….
  upadlińcy – to statystycznie to samo , co u nas , przed ’90 . Trzy miliony UMALOWANYCH NA CZERWONO { a przy okazji beneficjenci – famuła}
  wiadomej bandy , której łatwowierny tow. Edward
  stworzył extra 32 księstewka .
  ……
  I tam – i tutaj , nad Wisłą – ULTRAGŁUPOTA ZWYCIĘŻA – a to już jest K A R A ,, B O S K A”
  ….
  PS.
  P. NICK-u
  jakoś mi się nie chce wrestlingować .
  ostatnio , max , co piąty tekst puszczam
  pro publico ( na życzenia , poślę co 20 – z ŻYCZENIAMI )

 33. Siggi said

  Gorzka prawda
  Pochodzący z Wołynia Iwan Morozowski – uczestnik rewolty na Majdanie i świadek masakry z 20 lutego 2014 roku, podczas której został ranny – potwierdził, że uczestnicy Majdanu posiadali broń palną i korzystali z niej. W tragicznych wydarzeniach z 20 lutego 2014 roku brali udział snajperzy, którzy strzelali zarówno do uczestników Majdanu, jak i do funkcjonariuszy milicyjnej formacji „Berkut”[1]. „Broń była i u nich, i u nas. (…) kostką brukową z automatami nie podyskutujesz. Broni było dość: u kogoś własna, komuś wydawali sami komendanci. Automaty [broń automatyczną] i karabiny snajperskie dostawali tylko specjalnie wyszkoleni, którzy strzelali zza naszych pleców. Jak się okazało – nam w plecy” – powiedział Morozowski.
  dalej…………..
  http://ksi.btx.pl/index.php/publikacje/236-gorzka-prawda

 34. Isia said

  … (23) Panie Stan …

  … proszę wybaczyć, ale mocno mnie Pan zdumiał swoją, w najlepszym razie, naiwnością lub niewiedzą, w poruszonych przez Pana sprawach … pisze Pan tak, jakby w ogóle nie orientował się, kto faktycznie (realnie) decyduje o tym, co dzieje się w Polsce i kto nią rządzi …
  … Pan n a p r a w d ę wierzy w to, że rdzenni Polacy mają obecnie jakiś wpływ na wybór rządzących w Polsce ? … odpowiem krótko: scenę polityczną w Polsce kształtują i kontrolują żydzi … wszystkie liczące się partie polityczne, jak PIS, PO, ostatnio Nowoczesna, zostały założone i obsadzone przez żydów … podział na tzw. lewicę i prawicę jest umowny (fikcyjny), zresztą, żydzi obsadzają każdą opcję polityczną i starają się przejąć tam kontrolę, nie dopuszczając etnicznych Polaków do władzy, przykładem niech będzie Ruch Narodowy, skutecznie spacyfikowany przez żydów (nie wziął udziału w ostatnich wyborach) … w istocie tzw. życie polityczne w Polsce to teatr (szopka) odgrywany przez żydów na użytek rdzennych Polaków, nieustanie manipulowanych i tumanionych na potęgę przez żydowskie media głównego nurtu …

  … w kwestii wyborów – menu wyborcze (listy) przygotowują żydzi, a rodowici Polacy maja taki wybór, spośród zgłoszonych kandydatur, jak, nie przymierzając, między dżumą a cholerą, czyli nie mają ż a d n e g o wyboru … a na głosowania chodzą głównie mniejszości, żydowska, ukraińska etc. i tylko ogłupieni żydowską propagandą, zdecydowanie mnie liczni, Polacy … wymienię Panu parę liczb, nie wiem na ile wiarygodnych, podanych przez PKW w 2015 roku, dot. frekwencji wyborczej – na 30 732 398 uprawnionych do głosowania do urn poszło około 50% … udający polskich patriotów, żydowski PIS otrzymał 37,58% głosów (PO 24,9%, Nowoczesna 7,6%) … proszę więc policzyć … PIS rządzi w Polsce mając poparcie zaledwie około 19% ogółu uprawnionych do głosowania obywateli polskich …

  … przypomnę jeszcze, że celem rządzących żydów jest biologiczne i kulturowe zniszczenie historycznego narodu polskiego … dyrektorami ważnych placówek muzealnych, teatrów, instytutów etc. są żydzi – ile to wystaw tzw. sztuki, spektakli teatralnych wątpliwej jakości, obrazoburczych, skandalizujących, pojawiło się ostatnimi laty … to celowa żydowska polityka …

 35. NICK said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wrestling

  A czy Pan, Adamie, myśli, że misię chce?

  Ciągle się gryzę we klawiaturę!

  A zawsze, prawie, z postanowieniem, że to raz ostatni.

  Toć pisałem prośbę do P. Maruchy o ułaskawienie, znaczy: zbanowanie.
  Nic.
  No to się tarmoszę, po troszę.
  Dalej – nic.

 36. MatkaPolka said

  Janukowycz wysłał list do światowych przywódców –
  Władimira Putina, Donalda Trumpa, Franka-Waltera Steinmeiera i Francoisa Hollande’a, kanclerz Niemiec Angeli Merkel, prezydenta Polski Andrzeja Dudy, szefa PACE Pedro Agramunta, sekretarza generalnego Rady Europy Thorbjørna Jaglanda oraz przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego.

  MÓWIŁ DZIAD DO OBRAZU A OBRAZ MU ANI RAZU

  Sprawcy przewrotu na Ukrainie i osadzenia banderowskiej Junty w Kijowie -Atlantyści – Ani myślą oddać Ukrainy Janukowiczowi ani Putinowi – nie po to usuwali Janukowycza.

  Wyplenienie banderowskiej ideologii z głów „zaczadziałych” Ukraińców – wymaga czasu i zdecydowanego działania przy użyciu siły – innej drogi nie ma. Brutalną siłe niszczy się brutalna siłą.
  Niemcy by nie wyszli z Polski gdyby ich nie wygoniła Armiaa czerwona i z pewnością plan zagłady Polaków –General Plan Ost byłby zrealizowany.

  Najpierw zachód powinien uznać UPA za zbrodniczą ideologię i doprowadzić do ukarania zbrodniarzy UPA i Neo-UPA tak jak zrobiono to ze zbrodniarzami hitlerowskimi w procesach Norymberskich

  Nawet akcja „Wisła” wykorzenienia UPA i fizyczna likwidacja oddziałów UPA nie w pełni się udała
  Ideologia UPA przetrwała w Polsce i na zachodzie – a banderowcy wrócili . Ideologia UPA sterroryzowała już znaczną część społeczeństwa na Ukrainie. Ci co nie zgadzają się z ideologią UPA walczą w Donbasie, odseparowali się na Krymie, emigrują do Rosji – rzekomego Agresora.

  Zachód tego nie zrobi – brutalne przestępstwa i brutalnych przestępców można wyeliminować jedynie siłą. Putin tego nie zrobi, chociaż wiadomo, że „Projekt Ukraina” jest wymierzony przeciw Rosji i jest prowokacja do wywołania wojny z Rosją i wojny światowej – o to chodzi syjonistycznym przywódcom Zachodu, Bankierom i kompleksowi militarno –przemysłowemu USA.
  Rosja nie chce Ukrainy – nikt nie chce – po co komu taki kłopot.

  Zachód ani myśli zlikwidować ISIS ani zlikwidować UPA – nie po to zachód tworzył te przestępcze organizacje – Zachód ani myśli o pokojowych rozwiązaniach – destabilizacja i wojny regionalne to zasadnicza częśc Polityki NATO i USA.

  Polskojęzyczne Żydy i Żydzi Ukraińscy wspólnie pracują nad utworzeniem Wielkiej Chazarii albo Nowej Jerozolimy ze stolicą w Dniepropietrowsku. „Projekt Ukraina” dla niepoznaki sprzedaje się to dla publiczności jako „Międzymorze”

 37. Adam Ryglowski said

  Panie NICK’u …
  To nie tak – „HOP NA BYKA „…. – I CIELĘ 🙂
  …..
  A i tak , co miesiąc , każdy z nas wypuszcza
  tekst , że ,kolibry zamierają w locie , a mucha
  nie siada ( bo by już zeszła na iment ) .
  …..
  Możesz mnie gościu nazwać s…synem , –
  – ale też pamiętam z opisów naloty na Drezno
  300 000 – 800 000 – ofiar HERRENVOLK,u
  – a co z 650 000 ZAKATOWANYCH , ZARŻNIĘTYCH nie tylko Polakach pomiędzy ‚ 42
  a ‚ 47 przez ukkrów – zmniejszanych do
  pół miliona , potem do stu paru tysięcy , a
  teraz ……… do ilu .??????????????????

  A ilu zginęło Bośniaków , Serbów , a przy okazji
  niemieckich volksdeutschów – chorwatów
  …………
  Normalni Ukraińcy mają PRZEJEB ..E , tak jak
  te ludziki żyjące w św. p. PRL.-u w promieniu powyżej 60 km od „METROPOLII ”
  …..
  (SŁOIKI , onucaki , chamy ….. co jeszcze ???)
  ….
  chocia mi sie nie ksce , – ale pozdrówka
  b e z wrestlingu ( ale w TV , to to samo ,
  co BONANZA 40 – 50 LAT TEMU )

 38. NICK said

  Tylko jeszcze język!
  Wspólny.
  Znajdźmy.
  Pan wie, że mam potencjał.

  Ale po co mam prześcigać?
  Pana i P. RomanaK.?
  Kto to odczyta?

  Bez specyfikacji i specyficzności.
  Gloryfikacji… .
  Dla społeczności.

 39. Stan said

  Ad:34 Isia
  Dzięki za konkretne i jasne informacje.
  Mimo wszystko to 19%.
  „PIS rządzi w Polsce mając poparcie zaledwie około 19% ogółu uprawnionych
  do głosowania obywateli polskich …” – to jest jednak 5,8 mln obywateli polskich.

  To jest tyle, co maja kraje skandynawskie licząc oddzielnie i Australia.

  Nie ma żadnych usprawiedliwień, winni jesteśmy my wszyscy.
  Dla przykładu proszę przeczytać w internecie, jakie sukcesy ma „PODEMOS” w Hiszpanii.
  Dlaczego oni potrafią?
  Masowe demonstracje w Hiszpanii doprowadziły do zmiany rządu i natychmiastowego
  wyprowadzenia wojsk hiszpańskich z Iraku.

  Oni mogą, a my nie możemy?
  Dlaczego?

 40. Adam Ryglowski said

  o KI do ki

  Ale to ja mam wieczorową zagwozdkę
  :::” Historia Słowian w Tartarii sięga blisko 25tys. lat wstecz. Dokładnie 13020 lat temu na skutek kosmicznej katastrofy Ziemia utraciła swój drugi sztuczny księżyc Fatta, który okrążał ja co 13 dni, a do tego momentu kalendarzowy miesiąc miał 30 dni czyli tyle ile miesiąc księżycowy, a rok 360 dni. Upadek jego szczątek do oceanu był ogromna katastrofą, zatopił Atlantydę i spowodował długi okres zlodowacenia, zmuszając starodawne rody do ustąpienia i opuszczenia swoich północnych siedzib i przymusową wędrówkę na zachód kontynentu. Po tym okresie, tak jak lód od tzw. południa ustępował, ziemie pradawnej Tartarii, stały się areną długotrwałych walk ze starożytnym chińskim, hybrydowym ludem zamieszkującym południe Azji – tzw. rodem smoka. Kulminacyjny moment tej wielkiej i długiej, wygranej przez Słowian wojny, przyszedł na 7520 lat temu, gdzie po ciężkiej walce 22 stycznia podpisano pokój w Gwiezdnej Świątyni i to stało się zaczątkiem nowego kalendarza. Jeśli coś przeoczyłem, to poprawcie…
  Odpowiedz

  ….
  Drogi NICK-u ja to przeczytałem ( historia Starowiercy o historii Syberii ) chwilę przed
  (kilka godz, temu )
  ….
  poczytaj , PRZEMYŚL – a nie jest to jedna z historyjek drogiego historyka
  🙂
  -___-

 41. Isia said

  … (22) Pan NyndrO …

  … moja wypowiedź odnosiła się do treści komentarza Pana Gajowego, zamieszczonego pod zapodanym tekstem … słusznie Pan zwrócił uwagę, że my, rodowici Polacy, nie mamy, jak Pan to ujął, „pozycji decyzyjnej” … a w tym konkretnym przypadku, uznanie nielegalnego oderwania Kosowa od macierzystej Serbii wyraził rząd polskojęzyczny, który, zresztą, ani w tej, ani w innych sprawach, z opinią Polaków nie liczy się w ogóle … realizując jedynie żydowskie interesy …

  … jeśli chodzi o określenie rodowitych Polaków – wiadomo, że nie każdy obywatel polski jest Polakiem … ale w języku potocznym utożsamia się obywatela polskiego z Polakiem … nawet mówi się, np. Polak żydowskiego pochodzenia etc., co, dla mnie, jest nie do przyjęcia … wobec powyższego rodowity Polak musiałby mówić o sobie, a brzmiałoby to kuriozalnie: jestem Polakiem polskiego pochodzenia !!!? … Polskę zamieszkują, oprócz rodowitych Polaków, liczne mniejszości, żydowska, ukraińska, niemiecka etc., osoby z mieszanych związków … powoływanie się w tej sytuacji na takie czy inne zachowania „Polaków” (a więc nie wiadomo dokładnie kogo) i krytykowanie tychże zachowań „Polaków” jest, moim zdaniem, nadużyciem … bo wszystko to, zwłaszcza złe opinie, „idzie” na konto rdzennych Polaków …

 42. Isia said

  … (41) Pan NyndrO … również pozdrawiam, szczęśliwie u nas śniegu już nie ma 🙂 …

 43. Isia said

  … (39) Panie Stan …

  … a jak Pan myśli, ilu było rdzennych Polaków wśród tych około 5 mln obywateli polskich, którzy oddali głos na żydowski PIS ? … nie każdy obywatel polski jest Polakiem, mamy w Polsce liczną diasporę żydowską (nieoficjalnie mówi się nawet o kilku milionach żydów), a oni wszyscy regularnie idą głosować na swoich … mamy też również liczną mniejszość ukraińską (i wiele innych, jak choćby mniejszość niemiecką), osoby ze związków mieszanych narodowościowo etc. … że nie wspomnę o zarzutach, a takie też padły, sfałszowania wyborów …
  … tak więc pańskie stwierdzenie, że „winni jesteśmy my wszyscy” (wszyscy czyli, według Pana, dokładnie kto ?), z uwagi na przedstawioną przeze mnie, w uproszczeniu rzecz jasna, strukturę narodowościową obywateli polskich, jest, moim zdaniem, w odniesieniu jedynie do rdzennych Polaków, z gruntu fałszywe i niesprawiedliwe …

  P.S. Przepraszam, a kiedy to ja Pana „wnerwiłam” ? (23), bo nie przypominam sobie … 🙂 …

 44. Marcin said

  Amator załatwiania się do pozłacanych sraczy przemówił. A może one były z tombaku? Wie ktoś?

 45. Peryskop said

  Re 10

  Degrengolada społeczeństwa postępuje, bo taka jest teraz „potrzeba” etapu, realizowana odgórnie przez siły NWO.

  Ale proszę porównać zjawiska w Polsce do innych krajów, choćby do Szwecji, czy UK, Francji, Niemiec, USA, Grecji…

  Wszędzie jest mniejsza czy większa degrengolada społeczna.

  Może Islandia jest tu wyjątkiem, bo populacja tam jest niewielka i w stosunkowo małym stopniu zostali oderwani od Natury.

  Poza tym fizyczna izolacja przeszła w mentalną – dodatkowo zahartowaną w wygranych wojnach dorszowych z Albionem.

  I obecny stan Polaków – w panujących realiach globalnych – można uznać za rozsądnie przetrwalnikowy. A gdy przyjdzie co do czego, to zobaczymy…

 46. Isia said

  … pozwolę sobie mieć odmienne zdanie … uważam, że nie jesteśmy, jak Pan twierdzi, tacy sami (w postępowaniu, w poglądach, w wyznawanych wartościach etc.), my. rdzenni Polacy, jak rządy polskojęzyczne (żydowskie) … i nigdy nie będziemy, choć żydzi robią wszystko, żeby nas zniszczyć biologicznie i „zabić” naszą polska kulturę … od siebie mogę powiedzieć, że, swego czasu, byliśmy oburzeni (ja i inni Polacy) uznaniem przez „polski” rząd nielegalnego oderwania prowincji Kosowo od Serbii … proszę nie zapominać, jak żydowskie media głównego nurtu manipulowały i otumaniały Polaków, prowadziły dezinformację … no i co się kryje pod pojęciem „Polacy” – czy to byli obywatele polscy, a więc rdzenni Polacy, żydzi, „ukraińcy” etc. … czy sami rdzenni Polacy ? … a jeśli rdzenni Polacy, to skąd ta pewność, że to właśnie oni a nie przedstawiciele innych narodowości, licznie zamieszkujący Polskę ? …

  … (10) niezmiernie mi przykro, mnie Polce, kiedy czytam takie, moim zdaniem, szkalujące etnicznych Polaków, słowa, i to właśnie od Pana, z misją prowadzącego patriotyczny portal …

 47. Isia said

  … (45) Przepraszam, nie wiem, jak to się stało, że ucięło mi początek wpisu, więc uzupełnię …

  … (31) Panie Gospodarzu …

 48. EyWey said

  (22) O Matce Polce nie bez kozery pisza legendy. Przy niej ta reszta `panow polakow` ze swoimi `insynuacjami` wyglada jak wodorosty, pijane u plota. A semantyka `wschod – zachod`, zydowie wciaz zapodaja jak im pasuje. Raz prawa raz lewa. Enigma. NIC to nie znaczy i jest uzywane do okreslenia wroga, gdzie on ten sam i tu i tam. Zyd ma `swietom` zasade. Nigdy nie rusza ofiary jak nie ma opanowanej sytuacji i to ze wszystkich stron !

  Swiatem rzadza zydy _od dawna_300 lat – City of London_100 lat – Rezerwa Fedu_Unie i pacyfikacje wojenne na skale swiatowa.

  Posługiwanie się nazwa jakiegokolwiek narodu od tego czasu jest wielkim nieporozumieniem włącznie z Chinami dla porządku i zbliżającej się zmiany.

  .http://cdn.londonandpartners.com/cvb/general/89756-640×360-sectors_city_skyline_640.jpg

  `wilki` nie podaje jednego zyda [ sami murzyni ]

 49. watazka said

  11
  Racjonalista
  No wlasnie.
  To nie my.

  Z sondazy z tamtych lat wynikalo, ze 80% Polakow poparlo wyzwolenie Kosowa spod morderczych Serbow.
  Teraz sie wszyscy wypieraja.
  Inni nie pamietaja. Jeszcze inni sie w ogole „nie interesowali polityka”. Ockneli sie przy Krymie. Bo to niby blizej. Ideologicznie.

  Nie wiedzielismy, nie zauwazylismy, w gazetach nie pisali, ze Polska przyjela tysiace, tysiace uchodzcow- muzulmanow z Kosowa. I skad sie wzieli nagle uchodzcy z wyzwolonego przeciez Kosowa?

  I jeszcze chwile, i bedziemy opowiadac, ze zaden Polak nie potepil Rosjan za „aneksje” Krymu.
  I naturalnie, ze udajemy, ze absolutnie nikt w Polsce nie poparl majdanu.

  Taz przeciez do wyborow poszlismy i glosowalismy na obroncow majdanu: Kukiza i Kaczynskiego!
  Glosowalismy na Dude, choc we wszystkich mediach „stalo”, ze Duda i czlonkowie PiSu brali udzial w obradach Knessetu w Krakowie.
  To znaczy, Polakom bardzo sie spodobal pomysl obcego parlamentu na polskiej ziemi??
  Ciekawe coby bylo gdyby rzad np. Polnocnej Korei postanowil sie zainstalowac w Krakowie na okres obrad?
  Albo nie daj Bog, Putin zarzadzil debaty Dumy w Krakowie z Zyrynowskim na czele?
  I jakbysmy potraktowali kandydatow do rzadu polskiego, ktorzy braliby udzial w tych debatach?

  I uczciwie teraz:
  Ilu Polakow popieralo Janukowicza? Oligarche, skorumpowanego bogacza, ktory mial pawie w (panstwowym) ogrodzie palacowym???
  Amnezja???

 50. Marucha said

  Re 44:
  Ujawnił się amator wyciągania informacji z żydowskiej dupy.
  Byś się nie ośmieszał, mikrocefalu…

  Re 46:
  Wiem, że Pani jest przykro. Mnie też nie jest wesoło. Piszę jednak prawdę; piszę to co widzę i słyszę.
  Nie wiem, ile jest w Polsce Polaków genetycznych, wiem jednak, że większość z nich są już tylko Polakami genetycznymi, ale z duchem polskości niewiele mają wspólnego.
  Ich mentalność jest zażydzona, etyka talmudyczna, niby wyznawany katolicyzm – to parodia katolicyzmu.
  I do tego wszystkiego zupełnie niestrawna mieszanka bezdennej głupoty, ignorancji, półanalfabetyzmu, kompleksów względem Zachodu – a zarazem jakaś arogancja, pogarda wobec Rosjan, wrogość prawdzie…
  Powiedz Polakowi parę słów prawdy, pokaż mu kto go grabi – to masz wroga na całe życie.

  Tak, tak…wiem, ja też znam parę normalnych osób…

  Re 49:
  Oczywiście, że polactfo popierało KAŻDE SKURWYSYŃSTWO neokonów, każdą napaść na bezbronne kraje. I nadal popiera.

  Co do pawi w ogrodzie… cóż to nadzwyczajnego? Nasz dawny sąsiad też miał pawie na swoim gospodarstwie.

 51. Peryskop said

  Re 31
  Nie zwalajmy wszystkiego na rządy. Jesteśmy tacy sami.

  Proszę za siebie mówić, jeśli tak zdecydowanie. Albo zmienić
  środowisko gdzie jest więcej niż „parę normalnych osób” #50.

  Wygląda na to, że w każdej społeczności – nie wiadomo na jakiej zasadzie – pojawia się ok. 10% nonkonformistów, więc można odnosić wrażenie, że „wszyscy” zostali skonformowani.

  Dlatego natrafić trudno, wśród emigracji bodaj jeszcze trudniej.

  10% to mało i dużo. Bo np powyżej stopnia zwykłej inflacji.

  Nic Pan tym nie udowodnił.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.