Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Odwołać Antoniego Macierewicza!

Posted by Marucha w dniu 2017-02-25 (Sobota)

„Skrajna antyrosyjska polityka, w jaką wpędza nas Pan Minister Macierewicz jest także uzależnieniem tym razem od państw, które mogłyby nas w tej pozycji wesprzeć i przed Rosją obronić.

W ten sposób KONIECZNE staje się dla nas wzmacnianie NATO, konieczne – przyjmowanie amerykańskich żołnierzy, konieczne wspieranie Ukrainy z jej nieodpowiedzialną polityką i odradzającym się banderyzmem” – pisze pos. Janusz Sanocki.

Wielce Szanowna Pani Premier!
Wielce Szanowny Panie Prezesie!

Jako poseł niezrzeszony – o czym Państwo doskonale wiedzą – w większości sejmowych spraw wspieram inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości oraz Rządu RP zmierzające do naprawy Rzeczypospolitej. Leży mi bowiem na sercu los mojej Ojczyzny jej rozwój i dobro.

Pozwalam sobie zwrócić się do Pani Premier i do Pana Prezesa, jako osób w największym stopniu kształtujących dzisiaj politykę Rzeczpospolitej, w formie publicznego listu w sprawie Pana Antoniego Macierewicza – Ministra Obrony Narodowej, jako że uważam, iż jego działania w najwyższym stopniu szkodzą interesowi Polski.

Mam na myśli nie tylko kwestie wizerunkowe związane z obsadzeniem Bartłomieja Misiewcza na stanowisku, do którego w sposób oczywisty nie miał kwalifikacji i doświadczenia, co świadczy o braku elementarnej odpowiedzialności i szacunku do opinii obywateli.

Już za to jawne lekceważenie opinii publicznej Pan Antoni Macierewicz powinien zostać odwołany ze stanowiska. Polacy bowiem odrzucili w wyborach obóz Platformy Obywatelskiej i wybrali PiS, mając nadzieję, że skończy się arogancja władzy, że słowa takie jak uczciwość i odpowiedzialność będą wreszcie pasowały do polityków występujących z Białym Orłem na piersi. Nie chodziło przecież o zamianę jednej ekipy na inną.

Jednak niestety nie tylko kwestie wizerunkowe w polityce Pana Ministra Macierewicza dyskwalifikują go do pełnienia tak ważnej funkcji jak minister obrony. Chodzi o jego skrajnie antyrosyjskie wypowiedzi, zwłaszcza na ostatniej konferencji w Monachium, w których – bez żadnych na to dowodów – oskarża Rosję o „zamordowanie dwóch polskich prezydentów”, wymieniając katastrofę smoleńską jako jeden z etapów „rosyjskiej agresji”.

Twierdzenia takie – całkowicie pozbawione podstaw w faktach – wygłoszone na forum międzynarodowym, w stopniu najwyższym kompromitują ich autora, ale z nim kompromitują także Polskę, nad czym nikt, komu los i pozycja naszego państwa jest droga, nie może przejść obojętnie.

Co więcej, nie idzie tu tylko o kompromitujący brak podstaw materialnych do wygłaszania tego typu oskarżeń wobec sąsiedniego państwa, z którym dobre relacje mają ogromne znaczenie dla pozycji i losu Polski. Ale również o to, że ustawienie polskiej polityki dzisiaj na pozycjach skrajnie antyrosyjskich bez żadnych ku temu powodów – oprócz wymyślonych przez Pana Ministra Macierewicza – prowadzi do izolacji Polski i osłabienia naszej pozycji na polu międzynarodowym, nie tylko wobec Rosji, (gdzie już narobiliśmy sobie dostatecznie dużo szkód) ale również w relacjach z innymi uczestnikami międzynarodowej globalnej gry.

Każde uzależnienie osłabia bowiem pozycję negocjacyjną państwa – co jest elementarną zasadą nie tylko w polityce, ale i gospodarce. Skrajna antyrosyjska polityka, w jaką wpędza nas Pan Minister Macierewicz jest także uzależnieniem tym razem od państw, które mogłyby nas w tej pozycji wesprzeć i przed Rosją obronić.

W ten sposób KONIECZNE staje się dla nas wzmacnianie NATO, konieczne – przyjmowanie amerykańskich żołnierzy, konieczne wspieranie Ukrainy z jej nieodpowiedzialną polityką i odradzającym się banderyzmem. Jest więc oczywiste, że takie samo-uzależnienie wiąże się z ogromnymi kosztami politycznymi i gospodarczymi, za które musi płacić Polska.

Jest jasne, że taka polityka byłaby uzasadniona w sytuacji zagrożenia realną agresją. Ale także jest oczywiste, że obecnie takiego realnego zagrożenia ze strony Rosji nie dostrzegają w zasadzie nie tylko przywódcy państw europejskich (vide Victor Orban), ale także nowa ekipa rządząca Stanami Zjednoczonymi, która wyraźnie zmierza w kierunku zawarcia z Rosją porozumienia i utworzenia wspólnego frontu, który mógłby przeciwstawić się zagrożeniu ze strony islamskiego ekstremizmu.

Nie widać także żadnych realnych podstaw do stwierdzenia, iż Polsce i Europie miałaby grozić militarna agresja rosyjska. Nie wiadomo bowiem po co Rosja miałaby militarnie zajmować Tbilisi, Kijów czy Warszawę?

Po doświadczeniach XX wieku, porażce cywilizacyjnej, politycznej i rozpadzie ZSRR wysuwanie takich pomysłów, i straszenie Polaków „rosyjskimi czołgami” wydaje się raczej bliższe jakiejś formie paranoi, a nie ocenami kompetentnego polityka.

Tak więc, agresywne wobec Rosji wypowiedzi Ministra Macierewicza nie tylko nie mają – w mojej ocenie – żadnego związku z rzeczywistością, ale realnie szkodzą Polsce na wiele sposobów. I nie idzie tu tylko o kompromitację, ale o prowadzenie do izolacji naszego kraju i uzależnienia nas od innych uczestników globalnej gry politycznej. To – w pewnym sensie – również na skutek tej nieodpowiedzialnej polityki Ministra Macierewicza, przedstawiciele Komisji Europejskiej pozwalają sobie na publiczne łajanie naszego Ministra Spraw Zagranicznych i wtrącanie się w nasze wewnętrzne sprawy.

Jest oczywiste, że tak dalece rozbieżne z rzeczywistością wypowiedzi polityka tej miary co Minister Obrony Rzeczypospolitej Polskiej, w tak oczywisty sposób niosące szkodliwe konsekwencje, muszą prowadzić do pytań o jego zdolność do oceny sytuacji, albo do pytań o jego intencje. W obu przypadkach nasuwające się odpowiedzi są dla Pana Ministra Macierewicza dyskwalifikujące.
Ponieważ jako poseł (i jako obywatel) mam obowiązek troszczyć się o przyszłość Ojczyzny, nie mogę nad tymi pytaniami przejść do porządku.

Analiza sytuacji prowadzi bowiem do diagnozy mówiącej jednoznacznie, że Pan Minister Antoni Macierewicz szkodzi w najwyższym stopniu interesowi Polski i kompromituje nasz kraj. Uważam zatem, że zarówno Pani Premier jak i Pan Prezes jako lider rządzącej partii powinni rozważyć pilne zdymisjonowanie go z zajmowanego stanowiska.

Łączę wyrazy szacunku

Janusz Sanocki
Poseł na Sejm RP
http://mysl-polska.pl

Naszym zdaniem właśnie chodzi o to, aby ministrowie szkodzili interesom Polski i kompromitowali nasz kraj. Ułatwi to jego likwidację.
Admin

Komentarzy 48 to “Odwołać Antoniego Macierewicza!”

 1. Kowalski said

  POLACY przestancie ;;;;;;;bujac w oblokach o rzekomym dobrobycie;;Ktorego tak w rzeczywistosci wogule nie macie .I nie bedziecie miec.Wszyscy ;;rycerze ktorzy siedzieli przy okraglym stole.To pospolici ;;;;;;;;ZDRAJCY W KAZDYM CALU.A DLA ZDRAJCOW INTERESU NARODOWEGO JEST ……….TYLKO JEDNA ODPOWIEDZ..
  KARA SMIERCI.

  ——
  Królowa Bona umarła.
  Admin

 2. NyndrO said

  Byś się do roboty przyłożył i se słownik otworzył w sąsiednim okienku.

 3. Głos Prawdy said

  A co mu, Macieriewicz robi co mu kazali, czy sumienny katolik i fachowiec w swej dzidzinie będzie coś takiego bredzić? Wszyscy wiemy kto za tym stoi, szkoda, że przez to robi wodę z mózgu polakom
  Panie Adminie, Matka Boża nie dopuści do likwidacji kraju, ktoś przecież musi być rozsądnym i to przede wszystkim Bóg.

 4. Głos Prawdy said

  czy oni zwrócą uwagę w PIS na ten list – wątpię

 5. Boydar said

 6. Dobrowol said

  Macierewicz i Waszczy, obaj tez maja kota. Obaj kawalifikuja sie do Tworek.

 7. Maverick said

  Zgadzam się z Kowalskim. Polacy nie mają poczucia odpowiedzialności za losy kraju, przyjedzie durak z zachodu i słuchają go jak Boga, czy dotyczyło to tranzycji ustrojowej, czy też poklepywania po plecach poprzez Bushów, czy Obamę nasze kundle od Balcerowicza do Stolzmana gotowe za parę srebników i osobistych korzyści sprzedać resztę narodu. Obecnie Soros który powinień być ściagany za mieszanie się w wewnętrzne sprawy Polski dostaje odznaczenie od idioty Komorowskiego, a obywatel który spalił kukłę tego nazistowskiego kolaboranta otrzymuje 10 m-cy w więzieniu, to jest granda i bezprawie. Tych bandytów i zdrajców powinna oczekiwać szubienica.

 8. Maverick said

  Przyjedzie taki McCain i Duda z całym gronem bezmózgowców gotowi rozpętać wojnę z Rosją nie zdając sobie z ewentualnych konsekwencji.

  McCain stał bezpośrednio za użyciem gazu w Syrii. To on po spotkaniu z liderami ISIS chciał zmasowanego bombardowania Syrii jak to zrobiono w Libii.
  Ten kryminalista powinien mieć zakaz wjazdu do Polski.

  Kraje słowiańskie powinny stworzyć Unię wolnych i suwerennych krajów słowiańskich aby nie dać się zniewolić lucyferiańskiemu zachodowi.

 9. NICK said

  Pan Sanocki nie cytował.
  Są to zatem jego słowa:
  „W ten sposób KONIECZNE staje się dla nas wzmacnianie NATO, konieczne – przyjmowanie amerykańskich żołnierzy, konieczne wspieranie Ukrainy z jej nieodpowiedzialną polityką i odradzającym się banderyzmem. Jest więc oczywiste, że takie samo-uzależnienie wiąże się z ogromnymi kosztami politycznymi i gospodarczymi, za które musi płacić Polska.
  A, co dalej?

  Macierewicz został ochrzczony podczas Stanu Wojennego.
  Z wielu źródeł; to jest bezpieczne:
  http://ojczyzna.pl/ARTYKULY/13_pytan_do_posla_A-Macierewicza.htm

 10. Grace said

  Re:7 Zgadzam sie z kazdym Pana słowem. Maciarewicza usunąć bo to psychol i zdrajca. Usunac cala te nie polska bande. Czy nie ma w Polsce mądrych ludzi którym by zależało na ocaleniu Polski? Mój znajomy Palestyńczyk z Betlehem, adwokat i czynny aktywista pokojowy powtarzał mi wiele razy. Żydzi traktują Polskę jako plan B. My się nigdy nie poddamy i oni się stąd ewentualnie wyniosą albo będą musieli wybić nas do ostatniego człowieka. Wyniosą się do Polski. On wie ilu żydów ma podwójne nazwiska i obywatelstwa. Po co? Wszyscy tutaj wiemy. Panie Gajowy, ma Pan rację o tej likwidacji kraju i z całym szacunkiem dla Pana Gajowego, mam nadzieje ze panskie slowa się w ……obroca . Wierzę niezachwianie że Bóg nas ochroni!

  Pani Grace, ja nie wiem, czy Bóg zechce nas bronić…
  Admin

 11. Inkwizytor said

  re 10

  Ja na Boga bym nie liczył. On mięczakami takimi jak Polactfo gardzi

 12. Piskorz said

  re 11..” On mięczakami takimi jak Polactfo gardzi ” COŚ PODOBNEGO pisał Staszic w swoich :Przestrogach dla Polski:..

 13. Lily said

  Re5;Boydar
  Jaki sliczny kotek,po prostu slodziak.

 14. JerzyS said

 15. Władek said

  Po co go odwoływać? Ośmiesza POLIN a nie Polskę.

  Polska to będzie wtedy, jak takich gadów w niej w ogóle nie będzie.

 16. rutes said

  # 9 „Macierewicz został ochrzczony podczas Stanu Wojennego.”

  Chyba scyzorykiem, lub Mohel mu odgryzl.

 17. ERROR 404 NSZ said

  Ad 10 Grace

  Dla Pana Boga nie ma czasu…
  To my żyjemy od – do. I to od nas zależy czy powiemy Jemu , tak czy nie, z pełną konsekwencją dokonanego wyboru…
  Z całą pewnością, żyjemy w czasach ostatecznych, gdzie nierządnica na Watykanie prowadzi ślepych w łapy apokaliptycznej bestii..

  Polecam jednego z trzech; ks. Paweł Murziński ( na youtube ) , znajomy mi banita….

  Pozdrawiam serdecznie, ERROR 404 NSZ.

  Ad 9 Nick

  macierewicz nie kłamał mówiąc , że nie nazywał się wcześniej „singer” np. gdyby był aszkenazem miałby przydomek >zwycięzca<, czyli "sieger", a chazar to trochę innaczej… i za to żeby to nie wypłynęło odpowiada – ha – Jechida 269 , a nie np. mosad…

  Pozdrawiam Nicka…

 18. RomanK said

  Panie Posle…./co pan bedzie wytykal Misiewiczowi ,ze nie ma kwalifikacji…. Niech pan zapyta raczej – jakie kwalifikacje ma pan minister Macierewicz???:-))))
  Zaden z tych bufonow nie przepracowal tygodnia w zdanej instytucji, w zadnym przedsiebiorstwie, na zadnym stanowisku…ktore wymaga wiedzy, praktyki, umiejetnosci i doswiadczenia…jakichkolwiek kwalifikacji!
  Maja takie same kwalifikacje , jak wol, pies, czy snop zyta:-))) siedza na najwyzszych stanowiskach w panstwie za najwyzsze pieniadze….i smrodza…bo jak pan widzi…nic innego ich dzialania nie przynosza…nawet ich smrod….. roznosi przeciag:-))))

  DOKŁADNIE, PANIE ROMANIE!
  Admin

 19. Kowalski said

  Panie Romanie zgadzam sie z Panem.Polska rzadza ;;;;;;;;;;;;;;ludzie zaprzedani (Synagodze =Szatana).Tym ktorzy sie podaja za zydow a nimi nie sa.ONZ NATO MFW UNIA =JEWROPEJSKA to wszystko jest wytworem =masonskiego spisku przeciw ludzkosci.A mowiac scislej przeciw Chrzescijanstwo.Polska rzadza sludzy szatana.

 20. RomanK said

  Panie Kowalski…ja nie szukam zaprzedanych, oberznietych, czy oblanych…
  Przezylem wiele lat pracujac z ludzmi z calego swiata…i w wiekszosc zdecydowanej to byli fachowcy….Dziela ich rak swiadczyly o ich fachowosci. Jak ludzie patrzyli na miedziane lampy robione przez Monka Okowite…otwierali geby!!!! To byly etiudy …..z miedzi….
  I nikomu nie przeszkadzalo …ze Moniek obrzezany….Mysli pan, ze Macierewicz przecialby prosty kawalek blachy?????
  Oczywiscie ze nie ..ale nakupc zardzewialego zlomu ,za ciezkie miliardy po to-0 zeby napchac kieszenie zlodziejom, a Polakom wlozyc na leb jarzmo dlugu….tak..jak najbardzej potrafi… BO widzi pan w, sumie to tylko do tego sie nadaje…a Polacy sobie na to pozwalaja….bo sa na tyle swiadomi i madrzy- ze ..slucha pan???? – WIERZA, ze Matka Boska do tego nie dopusci….bo ich lubi…

 21. EyWey said

  Siewcy ettiud piekielnych z mądrością talmudu dla polskich gojów. Jak krytycznie zwodzi. Najlepiej liczy.

 22. watazka said

  8
  Maverick

  „Kraje slowianskie powinny stworzyc Unie…
  Fantasmagorie … i chyba niewypal.

  Taki kraj slowianski jak Chorwacja napadl na kraj slowianski Serbie i chorwackie bandy morduja Slowian w Donbasie. Z kolei, slowianski kraj Polska wysla wojska przeciwko slowianskiej Jugoslawii…
  Z wszystkich zeznan i wyznan oficjalnych Slowianska Polska przygotowuje sie na podboj slowianskiej Rosji i straszy, ze wraz ze slowianska Ukraina pojda na Moskwe.
  A teraz cala prasa slowianska w Polsce milczy na temat planow przylaczenia Czarnogory do NATO i polaczenia chrzescijanskiej Macedonii z muzulmanskim Kosowem.
  Spojrzmy prawdzie w oczy:
  Slowianie maja w dupie Slowian. Wola zydow.

 23. AlexSailor said

  Ad 2 @Marucha

  Nie wszyscy wiedzą, że królowa Bona umarła.
  Ba, powiem, że niewielu wie.
  Więcej.
  Rozumie to znikomy procent.
  Niby uczą o królowej Bonie w szkole, niby oczywiste, ale nie dociera.

 24. AlexSailor said

  Ad 3 @Głos …

  „Matka Boża nie dopuści do likwidacji kraju”

  A te 123 lata zaborów, 6 lat okupacji niemiecko-radzieckiej, to
  jakby podważały powyższą tezę.

  Ja myślę, że to nie jest takie proste.

  Przypomnę, że koronacja odbyła się PRZED rozparcelowaniem Polski.
  Że mieliśmy po drodze samobójcze powstania, że mieliśmy jeszcze
  I Wojnę Światową, gdzie front przechodził przez ziemie polskie.
  A w zasadzie głównie przez Polskę, której prawdziwe granice na wschodzie,
  to te przed I Rozbiorem, a na zachodzie, te z czasów Mieszka i Chrobrego.

  A weźmy sobie takie Czechy.
  Nie mieli tych wszystkich atrakcji.
  Nawet jak powstanie w czasie II WŚ w Pradze zrobili,
  a raczej komuniści dla podlizania się Stalinowi zrobili, bo sami
  pewnie palcem by nie ruszyli, ewentualnie sprzedając chleb i
  cywilne ciuchy Niemcom po cenie złota, to wynik jest taki,
  że z milionowej niemieckie armii zostało 140 tys.
  Powstanie trwało 3 dni, trzeciego dnia Niemcy podpisali rozejm,
  zginęło w bezpośrednich walkach 30 tys. Czechów i 40 tys.
  Niemców.

  A najlepszy numer, że Powstanie Praskie rozpoczęto
  5 maja, w sytuacji, gdy Berlin skapitulował 2 maja.
  8 maja Powstanie się zakończyło, a 9 maja nad ranem
  skapitulowały Niemcy.

  Tak się robi powstania.

  I dalej piszmy sobie
  „Matka Boża nie dopuści do likwidacji kraju”

  aż z naszego nieszczęśliwego kraju zostanie atomowa pustynia
  przemierzana przez rozkładanych chorobą popromienną nieszczęśników
  szukających resztek skażonego jedzenia i wody.

  Przecież nikt nie będzie nas ratował wbrew naszej woli.

 25. Nemo said

  Pan Poseł adresy pomylił; powinien do prezesa napisać 🙂

 26. Panie Nemo, ten poseł powinien pisać nie do Kalksteina, ale razem z Singerem, tym Kalksteinem i wieloma innymi przebierańcami powinni pisać do Narodu Polskiego o łagodny wymiar kary, czyli o bezbolesną eutanazję.

 27. Isia said

  … (7, 8) Panie Maverick …

  … „(…) kundle od Balcerowicza do Stolzmana gotowe za parę srebrników i osobistych korzyści sprzedać resztę narodu.”

  … wiadomo, że Aaron Bucholtz (L. Balcerowicz), Izaak Stolzman (A. Kwaśniewski), Aaron Feigenbaum (A. Duda) etc., jako żydzi dbają o własne, żydowskie interesy a ich, żydów, pierwszorzędnym celem jest biologiczne i kulturowe zniszczenie narodu polskiego …

  … więc proszę nie nazywać żydów Polakami …

  … Bush, McCain, Soros … to też żydzi … zatem żydzi z Ameryki dogadują się z żydami z Polski … przecież Pan to wie … z tą żydowską, zbrodniczą polityką, my, rdzenni Polacy, historyczny naród polski, nie mamy nic wspólnego … trzeba to jasno wyartykułować …

 28. Bronisław said

  Re: 27. To, że Andrzej Duda dał już wiele dowodów potwierdzających, iż jest gorliwym filosemitą to każdy z Nas nie ma „chyba” wątpliwości, ale czy jego imię i nazwisko brzmi: Aaron Feigenbaum to nie mogę znaleźć należytego potwierdzenia Pani Isiu?!!!
  Jeśli ktoś z Naszej Rodziny Gajowiczów wypowiedział by się wiarygodnie w tym zakresie to będę bardzo wdzięczny!!! Pozdrawiam Bardzo serdecznie Panią, Pani Isiu i życzę dobrego zdrowia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 29. er said

  Na pewnym forum obserwowałem dyskusję na temat : Kiedy ostatnio Polską rządzili Polacy. Tematem było zainteresowanych kilkadziesiąt osób. Z tym, że 90 % nie potrafiło podać żadnej daty, a chciałoby ją poznać. Jeden dłużej uzasadniał, że był to rok 1795. Większość tych, którzy usiłowali podać jakąś datę orzekła, że musiało to być przed rokiem 966, a niektórzy z nich uważali, że właśnie był to rok 966. A co na to forumowicze z Gajówki?

 30. MatkaPolka said

  Odwołać Antoniego Macierewicza! – Tylko Macierewicza

  Wszystkich odwołać – to nie są polskie rządy – to agenci obcych interesów
  – Cały Kne-Sejm trzeba odwołać. Wszystkie rządy szkolone przez US State Depatrment

  PO – i przyległości reprezentują Partię Pruską – interesy osi Berlin -Tel Aviv
  PiS – reprezentuje interesy osi USA-Izrael

  Wszystkie Fundacje Niemieckie i amerykańskie to V Kolumna – Fundacja Adenauera,Fundacja Heinricha Boella, Fundacja Friedricha Naumanna, Fundacja Sorosa, Instytut Sobieskiego

  Czy już Polacy zapomnieli czym się skończyła działalność V Kolumny niemieckiej w Polsce?
  Czy już Polacy zapomnieli czym się skończyła działalność SS-Galizien – UPA – i dzisiejsza powtórka „Projekt Ukraina” realizowana przez przechowanych w USA banderowcach – popieranych przez agenturę POPiS

  Zakaz relacji z Rosją – gospodarczych i politycznych to tylko jeden element Kolonizacji Polski
  A nuż Polacy by się z Rosją dogadali i przepędzili z Polski „Żydo Germana” – tak jak 1945 r
  Macierewicz to tylko jeden z agentów.

  Dlaczego agentura nie egzekwuje Roszczeń od Niemiec, Ukrainy Izraela za straty Wojenne Polski???

  PROPAGANDA NIEMIECKA MA OLBRZYMIĄ SIŁĘ OGŁUPIANIA – cała prasa w Polsce jest Niemiecka, Działalność fundacji Niemieckich

  Warto przypominać

  Ta RUSKA AGENTURA_ Czy to Rosja
  https://marucha.wordpress.com/2010/05/04/ta-ruska-agentura/#comments

  Zachodnie banki wywożą z Polski miliardy
  https://marucha.wordpress.com/2011/01/21/zachodnie-banki-wywoza-z-polski-miliardy

  ,,Ogromna większość z nas to osoby urodzone już po wojnie lub może w trakcie wojny, z której nie pamiętamy nic, a słowo “Niemcy” nie kojarzy się nam z żadnymi osobistymi przeżyciami. Nie widzieliśmy na własne oczy porozrywanych przez niemieckie bomby strzępów ciał, nie pamiętamy masowych egzekucji, terroru i pogardy. Nie pamiętamy armii cywilizowanego rzekomo kraju, która mordowała nawet cywilów, kobiety, dzieci – rzecz niesłychana w dawniejszych, ciemnych czasach, gdzie jedynie jakieś hordy tatarskie i Żydzi z Biblii dopuszczali się czegoś podobnego.

  Czas ten znamy jedynie z opisów, coraz rzadziej od naocznych świadków. Młodzieży zaś na ogół historia w ogóle nie obchodzi, czemu zresztą sprzyja program nauczania w szkołach.

  Natomiast doskonale pamiętamy okres tzw. komuny, czyli PRL – i to on jest dla nas ucieleśnieniem zła, symbolem ucisku i braku wolności. “Ruskich” mamy wciąż w żywej pamięci, podobnie jak kilometrowe kolejki po podstawowe artykuły życia codziennego, brak paszportów, niewymienialną złotówkę i akademie ku czci.

  Po tzw. “wyzwoleniu od komunizmu” w 1989 roku, Niemcy nagle stali się naszymi przyjaciółmi i adwokatami w Unii Europejskiej (na tej samej zasadzie można by nazwać “adwokatem” świni chłopa, podkarmiającego ją na zarżnięcie ). Potworne zbrodnie niemieckie zeszły jakby na plan dalszy, wręcz nieładnie było je przypominać, bo brzmiało to jakoś tak nacjonalistyczno-szowinistycznie i w ogóle nie europejsko. Cała pamięć narodowa została przekierunkowana na zbrodnie Rosjan, przy czym celowo nie odróżniano żydobolszewickiego Związku Sowieckiego od Rosji i celowo przypisywano żydobolszewickie zbrodnie Rosjanom, co uczynił również reżyser Andrzej Wajda w filmie o Katyniu.

  Polityka Polski po 1989 roku stała się antyrosyjska, a za każdym razem gdy zaistniała możliwość przełamania lodów, jakoś tak przypadkowo pojawiały się różne “incydenty”, np. pobicie Rosjan w Warszawie przez nie wiadomo kogo – i oczywiście wizyty odwoływano.

  Polskojęzyczni politycy, zachowując postawę pełnej, upokarzającej Polskę służalczości wobec Zachodu, jedynie wobec Rosji potrafili okazywać buńczuczność i starać się robić Rosjanom koło pióra, co oczywiście nigdy tym mężykom stanu się nie udawało, ponieważ Rosja, w odróżnieniu od Polski, jest krajem szanowanym, a przynajmniej darzonym swego rodzaju lękliwym respektem.

  Nie bez powodu rosyjska prasa przed wejściem Polski do Unii Europejskiej porównała nasz kraj do prostytutki, która daje d…y za darmo, licząc na jakieś dobrowolne wynagrodzenie w przyszłości. Oczywiście oburzenie wśród patryjotów było ogromne, a prym wiodły tak patryjotyczne ośrodki, jak “Gazeta Wyborcza”. Uś, jak une broniły wtedy polskiego honoru!

  Trzeba sobie zdać sprawę, iż w chwili obecnej Polska jest państwem żydowskim.

  Po pierwsze jest częścią żydowskiego imperium Rothschildów, zwanego “Unią Europejską”. Bodaj pobieżny przegląd najważniejszych osób w Unii, począwszy od Jose Barroso, uzmysłowi nam, jakie plemię jest w jej władzach “nadreprezentowane”. W ramach tego imperium ma autonomię bliską zeru.

  Po drugie, na poziomie lokalnym eurowojewództwa Polen, to samo plemię jest również nadreprezentowane we władzach i to za przyzwoleniem narodu, który nie widział nic złego np. w dwukrotnym obraniu p. Stoltzmana na stanowisko prezydenta RP ani w wybieraniu do parlamentu osób z plemienia Jarugi-Nowackiej. Naród ten jest też gorliwym czytelnikiem prasy i oglądaczem telewizji, które to media takoż pozostają pod kontrolą ww plemienia.

  A zatem Polska, czy Polacy sobie z tego zdają sprawę, czy nie, należy do kompleksu wrogiego nie tylko cywilizacji chrześcijańskiej, ale w ogóle każdej nieżydowskiej cywilizacji. Wrogiego wszystkiemu, na czym poprzednie pokolenia bazowały poczucie dobra i sprawiedliwości. I nie pomoże tu święte oburzenie czytelników, powoływanie się na Papieża-Polaka, na pielgrzymki na Jasną Górę, czy na istnienie jakichś niszowych ugrupowań niepodległościowych. Fakty mówią same za siebie i z faktami się nie dyskutuje.

  I dlatego też kraj nasz jest traktowany przez Rosję jako państwo jej nieprzyjazne, w dodatku członek NATO, które tylko z nazwy jest paktem obronnym. Nie pomógł bynajmniej poprawie stosunków neokoński projekt “tarczy”, wymierzony ewidentnie w Rosję, a mający być ulokowany w Polsce. Żadne państwo mające instynkt samozachowawczy nie pozwoliło by sobie na zlekceważenie tego typu jawnie agresywnych posunięć – i nie zrobiła tego też Rosja. Polacy, w swej gromadnej głupocie, nie zdawali sobie nawet sprawy, iż taka “tarcza” w żaden sposób nie obroniła by Polski przed jakąś agresją ze wschodu, natomiast naraziła by nasz kraj na spopielenie, a gadka o jej obronnym charakterze była tyle warta, co odwieczne obietnice naszych zachodnich “sojuszników”, czyli nic.

  Jeżeli czemuś należy się dziwić, to raczej stosunkowo łagodnej reakcji rosyjskiego olbrzyma na polską politykę.

  Przy okazji warto zauważyć, iż to nie Rosja jest agresorem światowym. To nie Rosja zbombardowała Serbię pod pozorem przeciwdziałania “czystkom etnicznym”. To nie Rosja napadła na Irak pod jawnie kłamliwym pretekstem bez wypowiadania wojny. To nie Rosja szykuje teraz atak na Iran. I to nie Rosja zaatakowała Gruzję, lecz zareagowała w poprawny sposób na rosnącą bezczelność Żydów, zainstalowanych w Gruzji i liczących na poparcie z USRaela ich awanturnictwa, które to poparcie nie nadeszło.

  To nie Rosja dofinansowuje pewne zbrodnicze, zdegenerowane państewko na Bliskim Wschodzie kwotami wielu miliardów rocznie i dostawami najnowocześniejszej broni. To nie Rosja jest zarzewiem wszelkich niemal niepokojów i zamieszek na świecie.

  To nie Rosja usiłuje zgnoić narody świata podatkami spowodowanymi “ociepleniem klimatu”.

  To nie Rosja wymyśliła masowe “szczepienia” przeciwko świńskiej grypie, które napędziły rosyjskim firmom farmaceutycznym miliardy dolarów zysku.

  To nie Rosja wydaje na zbrojenia więcej, niż wszystkie inne kraje razem wzięte.

  To nie Rosja wywołuje od stu lat wszystkie kryzysy finansowe na świecie.

  I jeszcze nachalnie lansowany mit o rzekomej wszechobecności sowieckiej (czy może rosyjskiej?) agentury w Polsce i jej olbrzymich wpływach na naszą gospodarkę i politykę.

  Oczywiście, Rosja, jak każde państwo prowadzące własną politykę, posiada swych agentów w różnych krajach, a zapewne i w Polsce. I dziwić się temu, i uważać to za sensację i za dowód wrogości Rosji wobec Polski, może tylko idiota albo agent niemiecki.

  Ale, powtarzam to już nie wiem który raz: gdzie, do diabła, widać te skutki działań wszechpotężnej rosyjskiej agentury?

  Czy to Rosja wepchnęła Polskę do lucyferiańskiej Unii Europejskiej, nie dając żadnej możliwości wypowiedzenia się przeciwnikom “integracji”?

  Czy to Rosja rządzi Polską z Brukseli, Berlina i Telawiw?
  Czy to Rosja zadłużyła Polskę na 700 miliardów złotych, a teraz zmusiła do wzięcia niechcianej pożyczki z IMF?
  Czy to Rosja wpycha Polskę do strefy euro na jej zgubę?
  Czy to Rosja ma jakiekolwiek pretensje terytorialne do Polski?
  Czy to Rosjanie narzucili Polakom zbrodniczy plan Sachsa-Sorosa-Balcerowicza?
  Czy to Rosja wykupiła za psie grosze perły polskiego przemysłu?

  Czy to Rosja zlikwidowała polskie stocznie, przemysł elektroniczny, produkcję własnych samochodów, zakłady produkcji taboru kolejowego – czy to Rosja polikwidowała PGR-y, zmarnowała ich majątek i puściła miliony ludzi na zieloną trawkę?

  Czy to Rosja przejęła polskie media – gazety, radio, TV i Internet?
  Czy “Gazeta Wyborcza”, od lat sącząca Polakom jad kosmopolityzmu, antypolskości, antychrześcijaństwa i kłamstwa jest aby na pewno rosyjska?

  Czy to Rosjanie mają na własność prawie wszystkie znaczące gazety na Ziemiach Zachodnich?
  Czy to Rosja przejęła polskie banki?
  Czy to Rosja zakazała Polsce budowy drogi w pobliżu Augustowa?
  Czy to Rosja zakazała rządowi podratować Stocznię w Gdańsku?
  Czy to Rosja przejmuje obecnie bogate polskie złoża gazu, ropy i innych bogactw naturalnych?
  Czy to Rosjanie masowo wykupują polską ziemię na Ziemiach Odzyskanych, na Warmii i na Mazurach?
  Czy to Rosja wypiera Polskie Koleje Państwowe i zastępuje je swoimi?
  Czy to Rosja wplątała Polskę w kretyńskie awantury w Iraku i Afganistanie, do których musimy dopłacać, a nasi USRaelscy sojusznicy nawet nie raczyli znieść wiz dla Polaków?
  Czy w rządzie i sejmie siedzi połowa Rosjan, czy może synowie zupełnie innego narodu?
  Czy to Rosjanie założyli w Warszawie żydowską lożę B’nai B’rith?
  Czy to do Rosji pielgrzymują wszyscy polskojęzyczni politycy, by tam kiwać się pod Ścianą Płaczu i obiecywać wierność i posłuszeństwo starszym i mądrzejszym?
  Czy to Rosjan w jarmułkach podejmował co roku prezydent Lech Kaczyński?
  Czy to Rosjanom po kryjomu polskie rządy płacą miliardy dolarów “odszkodowań” za Holocaust?
  Czy to Rosja zwalcza obecność krzyży w miejscach publicznych?
  Czy to rosyjska prasa drukowana po polsku dla Polaków polewa gnojem Kościół przy każdej okazji, a zwłaszcza Świąt Wielkanocy i Bożego Narodzenia?
  Czy to rosyjski autor wypromował w Polsce “Kod da Vinci”?
  A może to Rosja nachalnie promuje zboczeńców zwanych “gejami” i urządza im parady?
  Czy to Rosja, łamiąc prawo, sprzedaje koszulki “Zrobiłam aborcję”? Czy to z Rosji przypłynął statek aborcyjny do Polski?
  Czy to Rosjanie zdewastowali program nauczania polskiej historii i literatury w szkołach, wyrzucając Sienkiewicza, a dając drugorzędnego pisarza Schulza?
  Czy to Rosjanie podesłali Polakom “wybitnego historyka” Jana Tomasza Grossa?
  Wreszcie – czy to Rosjanie zgotowali Polakom Katyń i inne miejsca kaźni?

  We wszystkich powyższych działaniach widać jak na dłoni wpływy agentury żydowskiej, niemieckiej i amerykańskiej – natomiast nigdzie nie widać wpływów mitycznej agentury rosyjskiej.

  Jedynym chyba pseudoargumentem mającym poprzeć teorię o “rosyjskiej agenturze” jest sprawa słynnej rury na dnie Bałtyku, którą Rosjanie z Niemcami kładą, jak chcą.
  Powstaje zapytanie: czy budowa owej rury, którą będzie płynął rosyjska gaz, w jakikolwiek sposób okrada Polskę z czegokolwiek. Czy okrada Polskę z jej gazu? Z innych surowców? Z należnych jej dochodów? Dlaczego Rosjanie mieli by budować ową rurę pod kątem życzeń polskojęzycznych rządów, a nie pod kątem własnych interesów?
  Co najważniejsze – ruro-maniacy zapominają jakoś o roli naszych przyjaciół i adwokatów, czyli Niemców w budowie Gazociągu Północnego!
  Historia tego gazociągu to skądinąd historia gigantycznej porażki Polski jako państwa. Do samego końca rządzący pokrzykiwali „Mówimy nie Gazociągowi Północnemu!” – nawet wówczas kiedy stało się jasne, że nie ma żadnych, ale to żadnych szans na zatrzymanie jego budowy. Był czas, by zmienić zdanie, by przyłączyć się do projektu, ale „elity” polityczne wzajemnie się w Polsce szachują – nikt nie odważył się powiedzieć prawdy, by nie narazić się na epitet „ruskiego agenta”, tak jak w latach 50. panicznie bano się, by nie zostać „agentem imperializmu”. Po kolei odpadali nasi niby murowani sojusznicy – Finlandia, Estonia, Łotwa, Dania i wreszcie Szwecja. Na placu zostaliśmy tylko my, wystawieni na pośmiewisko całej Europy. Tym razem autentyczne pośmiewisko.

  Być może jedynym prawdopodobnym przypadkiem rosyjskiego agenta był niejaki Gudzowaty. Ludziom ze słabą pamięcią przypominamy jednak, iż osoby jego pokroju (wywodzące się ze “służb”) dostały od polskich władz praktyczny monopol na prowadzenie wielkich biznesów. Bez przyzwolenia polskich władz do tej pory nikt spoza “służb” nie ma prawa w Polsce rozwijać żadnej znaczącej działalności gospodarczej, czego doświadczył np. Roman Kluska. I z takim przyzwoleniem działał i działa również Guzowaty.

  W mózgownicach skretyniałych rusofobów hasła Sowiety-Rosja-NKWD-KGB-Stalin-Beria-Syberia-kibitki-Breżniew-Putin-Katyń-Lenin zlepiły się w jeden wielki kłąb bełkotu i bezmyślnego klekotu, którego z lubością słuchają różne michnike. Ich zdaniem każde posunięcie Rosji, które leży w interesie jej racji stanu – czy to będzie budowa rury, czy modernizacja armii, czy wysokie “becikowe” jakie dostają rosyjskie matki – jest działaniem “rosyjskiej agentury”. Nawet gdy chodzi o działania wewnątrz Rosji! Natomiast widocznych jak na dłoni skutków działań niemiecko-żydowskiej i amerykańsko-żydowskiej agentury – nie widzą, nie dostrzegają, nie zauważają.

  A dla unych wszelkie zbliżenie polsko-rosyjskie jest śmiertelnym niebezpieczeństwem, gdyż zagraża istnieniu ich ukochanego bachora: Unii Jewropejskiej. I dlatego będą rozsiewać w społeczeństwie plotki i kłamstwa. Dlatego będą podjudzać i fałszować polską historię. I tylko od rozumu samych Polaków zależy, czy im się uda

 31. MatkaPolka said

  INGERENCJE „NIEMIECKIE” W SPRAWY POLSKIE MAJĄ BARDZO DŁUGĄ HISTORIĘ – niektóre wybrane przykłady

  Zaproszenie Krzyżaków do Polski 1226 przez Konrada Mazowieckiego w celu nawrócenia na chrześcijaństwo pogańskie plemię Prus.
  Herezja Pruska – nawrócenie na Chrześcijaństwo nie miało polegać na ucinaniu głowy nawracanemu i kradzieży tożsamości. (Pawel Włodkowic 1413)

  Krzyżacy zaczęli swoje urzędowanie od sfałszowania Aktu Nadania Ziemi Chełmińskiej

  Krucjaty krzyżackie przeciw Polsce. Najazdy Krzyżackie na Polskę – ogniem i mieczem. Kradzieże Zamków polskich
  Najazdy na Żmudź i Litwę.

  Bitwa pod Grunwaldem – największe zwycięstwo Słowiańszczyzny nad Krzyżackim agresorem.

  Wypowiedzenia posłuszeństwa papieżowi – racja istnienia Krzyżaków – rozwiązanie zakonu -przejście na luteranizm. Sekularyzacja państwa Zachowanie zdobyczy terytorialnych zakonu Krzyżackiego – powstanie Prus.

  Uzurpacja do przewodzenia światowi Chrześcijańskiemu – Herezja Pruska
  Uzurpacja do ziem polskich

  Wojna trzynastoletnia (1454 – 1466) – wojny między zakonem krzyżackim a Polską, zakończona II pokojem toruńskim

  Hołdy Pruskie i lenne -1469- 1641
  hołd pruski, hołd lenny złożony 10 IV 1525 Zygmuntowi I Staremu przez byłego wielkiego mistrza krzyżackiego Albrechta Hohenzollerna na rynku w Krakowie;
  podpisany 9 IV traktat kończył wojny między Krzyżakami a Polską i postanawiał, że Zakon ulega likwidacji, a jego sekularyzowane ziemie zostają nadane w lenno Albrechtowi i jego męskim potomkom w dziedziczne władanie; ziemie zdobyte w czasie ostatniej wojny (1519–21) miały zostać przez obie strony wzajemnie zwrócone; Albrecht zrzekał się wszystkich przywilejów otrzymanych przez wielkich mistrzów od papieży, cesarzy i książąt niemieckich; jako jego oficjalny tytuł wprowadzono określenie książę w Prusiech (a nie książę pruski), co podkreślało, że jego władztwo dotyczy tylko części Prus, dawniej zwane Prusami Zakonnymi; Albrecht uzyskał godność polskiego senatora, lecz jego prawa zwierzchnie zostały ograniczone (m.in. w zakresie prowadzenia polityki zagranicznej), a spory z poddanymi miały być rozstrzygane przez sąd złożony z radców polskiego króla.

  Utworzone w ten sposób protestanckie księstwo świeckie miało być silnie uzależnione od Polski; usunięto wszelkie implikacje związane z duchownym charakterem Prus Zakonnych, które dawały papiestwu i cesarzowi pretekst do roszczeń w sprawie najwyższego zwierzchnictwa nad tymi terenami. Mimo to hołd pruski był oceniany dość krytycznie zarówno przez wielu współczesnych, jak i licznych historyków w XIX i XX w.; na kształtowaniu się opinii negatywnej i czarnej legendy hołdu pruskiego zaważył późniejszy, niekorzystny dla Polski, rozwój stosunków polsko-pruskich w wyniku przeniesienia lenna na linię elektorską Hohenzollernów, zerwanie więzów z Polską w traktatach welawsko-bydgoskich (1657) i umocnienia Prus, które stały się królestwem (1701) biorącym udział w rozbiorach Polski.

  Zrywanie traktatów i układów – wypowiedzenie posłuszeństwa królowi Polskiemu.
  Krzywoprzysięstwo, zaprzaństwo, perfidia

  Elektorzy pruscy na tronie Polski
  August II Mocny – tuż po Elekcji – 1701 – „Nic tak nie nuczy Polaków Rozumu jak Rozbiory
  Tusk – jak Fundacje Niemieckie finansowały wybór Tuska
  Tusk dostał nagrodę Rathenau

  Podporządkowanie Rosji przez Prusy – Dynastia Romanow – Holstein – Gottorp
  Katarzyna II Zofia Augusta Anhalt Zerbst –Prusaczka ze Szczecina – córka księcia Christiana Augusta von Anhalt-Zerbst z dynastii askańskiej i Joanny Elżbiety z dynastii holsztyńskiej. Na chrzcie otrzymała imiona Zofia Fryderyka Augusta. W 1745 roku w Petersburgu przeszła na prawosławie, zmieniła imię na Katarzyna i poślubiła księcia holsztyńskiego Piotra Ulryka, późniejszego cara rosyjskiego Piotra III

  Przekleństwo Konstytucji 3-go Maja. Prowokacja Pruska – Dzieło przybłędów pruskich – Piattolego i Lucchesiniego. Było więcej prowokacji Prus z tego okresu. Bezpośrednia przyczyna II i III Rozbioru Polski. Święto Masonerii o proweniencji Krzyżacko Pruskiej i Iluminatów
  Kpina Niemiec i Masonerii z Narodu Polskiego – wciskającego Polakom Konstytucję 3 maja jako świeto Państwowe – największe „Demokratyczne osiągniecie wyprzedzające epokę” – było największą klęską.

  Przekleństwo Powstań – z inspiracji Prus – zawsze przeciw Rosji – nigdy przeciw Prusom.
  Młodzież szlachecka i naród podpuszczani do „zrywów patriotycznych” – zsyłani na Sybir, a Niemcy i Żydzi przejmowali majątki i „Parli na Wschód”

  Potęga Prus na Trupie Polski

  Wojny Prus w Europie w XIX w. Podbój Zachodniej Słowiańszczyzny
  „Zjednoczenie” „Niemiec”ok.250 Księstw (etnicznie słowiańskich) pod berłem pruskim w 1871– Proklamacja II Rzeszy Niemieckiej w Paryżu.
  To był – kolejny rozbiór Polski – Zachodnia Słowiańszczyzna
  Uzurpacja do Cesarstwa Rzymskiego – Cesarstwo Rzymskie było frankońskie a nie niemieckie

  Karta Ukraińska – wielowiekowy plan Prus oderwania Rusi od Polski
  Konfliktowanie Słowian – Divide et Impera – Dziel i Rządź

  Podporządkowanie tronu Anglii – Królowa Wiktoria

  Matką Wiktorii była księżniczka Wiktoria Sachsen-Coburg-Saalfeld, córka Franciszka, księcia sasko-koburskiego na Saalfeld
  Wiktoria poślubiła niemieckiego księcia Alberta z Saksonii-Coburga-Gothy (1819–1861), młodszego syna Ernesta I z Saksonii-Coburga-Gothy i Ludwiki, córki Emila, księcia Saksonii-Gothy-Altenburga. Wiktoria i Albert byli blisko spokrewnieni (jej matka i jego ojciec byli rodzeństwem). Zdając sobie sprawę, że młodzieniec, mający rangę młodszego syna pomniejszego niemieckiego księcia, nie śmiałby poprosić o rękę królowej Wielkiej Brytanii, Wiktoria przejęła inicjatywę i zaproponowała mu małżeństwo

  Masoneria Brytyjska – o proweniencji Pruskiej – zawsze przeciw Polsce

  Dwie wojny światowe w XX w. wywołane przez Militaryzm Pruski –śmierć milionów
  Niemcom tylko w głowie – agresja, napady, Lebensraum, Kulturkampf, podboje i roszczenia

  Piłsudski i Lenin – agenci niemieccy
  Agent niemiecki Piłsudski wysłany w „salonce” do Polski, aby kontrolować sytuację i realizować politykę niemiecka, blokować proces odrodzenia Polski- Powstania w Wielkopolsce i na Śląsku i we Lwowie sabotowane przez Piłsudskiego – główny hamulcowy odrodzenia Polski

  Lenin wysłany do Rosji przez Niemcy i „City of London”, aby zrobić rewolucję bolszewicką – finansowanie rewolucji bolszewickiej przez „City” i przez Wilhelma II

  Walter Rathenau, stworzył podwaliny do dyktatury Hitlera i IV rozbioru … określając ją pogardliwie mianem Saisonstaat (państwo sezonowe).

  General Plan Ost – plan zagłady Słowian (90% Polaków miało być wymordowanych )
  Rosja – Związek Radziecki uratował Polskę i Polaków od zagłady
  .. Zginęło 26 mln Rosjan, aby uratować 24 mln Polaków , którzy niechybnie by zginęli i pokonać zbrodniczą , nazistowska III Rzeszę niemiecką
  Straty polskie to ok. 8 mln zamordowanych.

  Zwycięstwo w Berlinie 1945 – to największe zwycięstwo Słowiańszczyzny nad Prusami po Grunwaldzie 1410

  Umowa Poczdamska – Likwidacja Prus i Militaryzmu Pruskiego przez zwycięskich Aliantów. Likwidacja Niemiec – całych „Niemiec” – nie tylko Prus Wschodnich – odpowiedzialnych za Podboje Europy w XIX w i i dwie wojny światowe.

  Zjednoczenie Niemiec” – Hucpa nad Hucpami – Skoro nie ma Niemiec to co tu jednoczyć

  Unia Europejska – skoro nie ma Niemiec – Niech żyje Europa – Niech żyje Unia Europejska. Nowa forma podboju – Kto jest za Unią Europejską ten akceptuje ta nową formę niemieckiego Podboju

  Skoro nie ma Niemiec – no to co było

  Tzw. Niemcy to Chazarzy, którzy osiedlili się na terenach na zachód od Odry po rozgromieniu Chazarii przez księcia Ruskiego Światosława w 960 r
  Aszkenazi to w Języku Chazarskim Germanie

  Jakie SA na to dowody
  Mapy Europy – Niemców nie ma i nigdy nie było
  DNA – obecność Haplogrupy Y-DNA R1a1. Na ziemiach Zachodniej Słowiańszczyzny. Grupa R1b podobno Germańska to Grupa celtycka. „Cyganka” i DNA – prawdę ci powie

  Polska powinna mieć roszczenia Tylko za straty w II wojnie światowej – Materialne, ludzkie, pracę niewolniczą Polsce należą się od Niemiec olbrzymie odszkodowania – tryliony, kwadryliony dolarów.

  Niemcy są winni Polsce tytułem Odszkodowań za Straty Wojenne
  31 TRYLIONÓW 720 MILIARDÓW 582 MILIONY 600 TYSIĘCY DOLARÓW 5% roczne oprocentowanie
  NIEMCY SĄ WINNI Polsce 623 KWADRILIONY, 02 TRYLIONY 560 BILIONY DOLARÓW
  20% roczne oprocentowanie

  Działalność Fundacji niemieckich w Polsce – to działalność V Kolumny – to Werwolf

  Niech „dobroczyńcy” z Fundacji oddadzą należne Polsce Odszkodowania

  Przyzwolenie na działalność fundacji niemieckich to Zdrada Stanu.
  Nie egzekwowanie Odszkodowań za straty wojenne to Zdrada Stanu
  Akceptacja Unii Europejskiej i Traktatu Lizbońskiego sprzecznego z Konstytucją Polski to Zdrada Stanu
  Akceptacja wojsk NATO – amerykańskich i niemieckich w Polsce to Zdrada Stanu

 32. MatkaPolka said

  Odwołać Antoniego Macierewicza! – Tylko Macierewicza

  Wszystkich odwołać – to nie są polskie rządy – to agenci obcych interesów
  – Cały Kne-Sejm trzeba odwołać. Wszystkie rządy szkolone przez US State Depatrment

  PO – i przyległości reprezentują Partię Pruską – interesy osi Berlin -Tel Aviv
  PiS – reprezentuje interesy osi USA-Izrael

  Wszystkie Fundacje Niemieckie i amerykańskie to V Kolumna – Fundacja Adenauera,Fundacja Heinricha Boella, Fundacja Friedricha Naumanna, Fundacja Sorosa, Instytut Sobieskiego

  Czy już Polacy zapomnieli czym się skończyła działalność V Kolumny niemieckiej w Polsce?
  Czy już Polacy zapomnieli czym się skończyła działalność SS-Galizien – UPA – i dzisiejsza powtórka „Projekt Ukraina” realizowana przez przechowanych w USA banderowcach – popieranych przez agenturę POPiS

  Zakaz relacji z Rosją – gospodarczych i politycznych to tylko jeden element Kolonizacji Polski
  A nuż Polacy by się z Rosją dogadali i przepędzili z Polski „Żydo Germana” – tak jak 1945 r
  Macierewicz to tylko jeden z agentów.

  Dlaczego agentura nie egzekwuje Roszczeń od Niemiec, Ukrainy Izraela za straty Wojenne Polski???

  PROPAGANDA NIEMIECKA MA OLBRZYMIĄ SIŁĘ OGŁUPIANIA – cała prasa w Polsce jest Niemiecka, Działalność fundacji Niemieckich

  Warto przypominać

  Ta RUSKA AGENTURA_ Czy to Rosja
  https://marucha.wordpress.com/2010/05/04/ta-ruska-agentura/#comments

 33. Boydar said

  … i Matkę Polkę na prezydencicę, a Pana Mackę na premiera. Pan Jaśko mógłby za ministra skarbu …

 34. MatkaPolka said

  Zachodnie banki wywożą z Polski miliardy
  https://marucha.wordpress.com/2011/01/21/zachodnie-banki-wywoza-z-polski-miliardy
  (***)

  Pro PiS-owski wpis

  Niemcy chcą zniszczyć PiS – chodzi o 1 bln USD
  (Pewnie ten 1 bilion trafi do Israela – MP)

  http://naszeblogi.pl/59328-niemcy-chca-zniszczyc-pis-chodzi-o-1-bln-usd

 35. watazka said

  27
  Isia
  Droga pani Isiu.
  Ani Sikorski ani Duda nie sa zydami. Mamy wielu Polakow, ktorzy nie sa zydami a pomagaja sprzedac Polske po kawalku.
  I nie ma co ich chowac pod zydowska spodnice.
  NIKT nam nie kazal nosic zyda Walese na rekach. A bylo nas 10 milionow.
  A w glosowaniu na stolek prezydenta bralo udzial jeszcze wiecej. Komorowski tez nie jest zydem a jaka to roznica miedzy Sztolcmanem a Duda?

 36. MatkaPolka said

  Partia Zmiana, Piskorski i sprawa Wyzwolenia Polski

  http://www.fort-russ.com/2017/02/zmiana-piskorski-and-case-for-polish.html

  February 18, 2017 – Fort Russ –
  By Jafe Arnold (J. Arnoldski) for The Greanville Post

  JAFE ARNOLD, Assistant Editor & Correspondent, Eastern Europe Jafe Arnold (J. Arnoldski) is an American expat studying European history and culture at the University of Wroclaw, Poland. Formerly an activist on the American left, he is currently a research fellow and Polish liaison for the Center for Syncretic Studies, a translator and editor at Fort Russ, and the founding editor-in-chief of Eurasianist Internet Archive. Besides translating unique analyses from Russian and Polish for English-language audiences, Arnold’s interests and expertise include geopolitical processes and ideological developments in Eastern Europe and the post-Soviet space.

  JAFE ARNOLD (Jurek Arnoldski),- amerykański ekspatriota – polskiego pochodzenia studiuje europejską historię I Kulturę na Uniwersytecie we Wrocławiu. Analityk Polityczny. Tłumacz dla Fort -Russ – z Rosyjskiego i Polskiego na angielski – Pisze o sprawach Polski i Rosji dla czytelników anglojęzycznych – którzy nie maja pojęcia o sprawach Polski, Rosji i Europy środkowo-wschodniej

  „Trolle Kremla”, „pożyteczni idioci Putina”, „Rosyjski 5-ta kolumna w Polsce”, „zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego” – takimi epitetami złośliwie obrzucana jest dwuletnia polska partia polityczna Zmianą przez polskie mediów głównego nurtu i rządowych urzędników. „Rosyjskim szpiegiem”, „Chiński szpieg”, ” Szpieg Iraku „, „agent wpływu Putina” – to są nie istniejące i bezpodstawne oszczerstwa, za które lider Zmiany, Mateusz Piskorski, został uwięziony w izolatce w Warszawie od maja 2016.

  Ale Piskorski pozostaje za kratami od ponad dziewięciu miesięcy, a 7 lutego został skazany na kolejne trzy miesiące, pomimo faktu, że żadne oficjalne zarzuty i oskarżenia lub jakiekolwiek dowody NIE zostały przedstawione. A tymczasem Partii Zmiana, do dziś wciąż odmawia się rejestracji jako partii politycznej. W chwili pisania tego artykułu, w mass media uruchomiła nową kampanię potępiającą Partię Zmianą za „powiązane z ISIS” na tej podstawie tego, że jeden z jej liderów jest urodzonych w Syrii i wspiera palestyńską walkę wyzwoleńczą.

  Czym jest Zmianą? Kim jest Mateusz Piskorski? Dlaczego tak się obawia się ich i są prześladowani przez polski reżim, którego partia rządząca jest tak obłudnie i hipokrytycznie o nazwa sie „Prawo i Sprawiedliwość?

  Odpowiedzi na te dwa pytania są już długo przedawnione i oczekiwane przez zachodnich czytelników.
  W języku polskim oznacza ZMIANA. Kto to jest „zmiana”. Zmiana W swojej pierwszy deklaracji programowej po jego powstania w lutym 2014 brzmi:

  „Zmaiany – wszyscy tego chcą! […]

  Naszym celem jest całkowita zmiana polityki, a nie chirurgia plastyczna, ale głębokie wykorzenieni skompromitowanego systemu władzy i antyspołeczne struktur. Zmiana oznacza zastąpienie tego systemu z nowym porządkiem zbudowany dla ludzi i przez ludzi. Obywatele muszą znowu mieć kontrolę nad swoim losem i mieć decydujący głos w sprawach publicznych.”

  Dla partii Zmiana, zmiana oznacza odzyskaniu suwerenności przez Polskę ze szponów USA, NATO i perfidnych korporacji transnarodowych, a przy użyciu polskiej suwerenności w celu zagwarantowania godności, sprawiedliwości i warunków życia dla Polaków. Tylko na tych podstawach Zmianą gwarantuje, że Polska może odegrać w pokojową i konstruktywnej roli w stosunkach międzynarodowych.

  „Ale” – niedoinformowany, choć z dobrymi intencjami zachodni czytelnik zapyta:

  „Czy Polska już nie odzyskała niepodległość i sprawiedliwość, kiedy upadł komunizm?”

  Zmiana, tak jak prawie połowa Polaków, na podstawie dokładnych badań opinii publicznej i zakrojonych na szeroką skalę ankiet – odpowiedziała by „NIE” lub „nie zupełnie”

  Tematyka Polskiej Republiki Ludowej jest zupełnie nieznana na Zachodzie. Być może tylko jedyny „kamieniem milowym” z tego okresu znanym amerykańskim czytelnikom jest jego obalenie (Komunizmu) do którego w dużej mierze przyczynił się „Związek Zawodowy” Solidarność.

  Oczywiście, pominięty jest „detal” to, że Solidarność była infiltrowana i finansowane w wysokości $ 10 milionów przez CIA (również Kongres US, NED, USAid – MP), a sama pozostaje jednym z najbardziej nasyconych skandalami podmiotów w polskiej historii, który następnie zdradzili polskich robotników doprowadził do brutalnych cięć w zdobyczach socjalnych społeczeństwa, do kryminalnej prywatyzacji, i przejęcia w mgnieniu oka przez zachodnie korporacje gospodarki polskiej. Przeciwnie, historia socjalizmu w Polsce – jednym z (europejskich) krajów (najbardziej) zrujnowanych przez wojnę i ludobójstwo, a odbudowany (po wojnie) do rangi potęgę przemysłową, której bogactwo zostało wykorzystane w celu zagwarantowania polskim robotnikom poziom życia i gwarancji społeczno-gospodarczych, którykompletnie jest nieznanych dla ludzi na Zachodzie.

  Doświadczenia socjalistyczne w Polsce pokazuje wszystkie zdobycze socjalizmu 20. wieku dla budowania narodu i dobrobytu powszechnego. Wbrew wszystkim przeciwnością, Polska ponownie pojawiła się nie tylko na mapie, ale powróciły jako kraj, w którym analfabetyzm szybko wyeliminowano, zatrudnienia, mieszkalnictwa, edukacji, ochrony zdrowia, wypoczynku i innych warunków społeczno-ekonomiczne opisywane na Zachodzie jako „przywileje” zostały zagwarantowane dla wszystkich polskich obywateli przez prawo. W warunkach, które są niemożliwe do pomniejszenia, w ciągu dwóch dekad po II wojny światowej, przeciętna długość życia Polaków gwałtownie wzrosła – z 46 lat w 1930 roku i do 25 lat (!) w czasie wojny do 70 lat w okresie PRL-u.

  Nie tylko Polska Ludowa jest Polska odbudowy i osiągania nowych szczyty społeczno-gospodarczych i naukowych, ale to było zdefiniowanie okresu, w którym powojenne pokolenia odbudowało od podstaw Polskę taką, aby „tu pozostać i żyć”, której rozwój nie wynagradzał i z którego skorzystała jedynie mniejszość kapitalistów, ale wynagradzała wszystkie te osoby pracujące, które odegrały aktywną rolę w określaniu przyszłości i bogactwa ich kraju.

  Pomimo wszystkich problemów, które później stały się plagą polskiego socjalizmu, była to Polska wzrostu i sprawiedliwości społecznej niespotykanej do tej pory w swojej historii.

  Po 1989 roku, nie tylko te prawa społeczno-gospodarcze zostały odebrane, ale same fundamenty, które czyniły je opłacalnymi, albo w każdym razie były przynajmniej potencjalnie do osiągnięcia – kompletnie zniszczono.

  Jeśli pozwolić Polakom mówić o samych sobie i za siebie w tej sprawie, to jak wynika z sondażu Pew Research bardzo duża grupa (przeważająca) 43% obywateli powyżej 40 lat (czyli tych, którzy co najmniej dwie dekady żyli w Polskiej Republice Ludowej) twierdzi, że Polacy teraz są w ekonomicznie w gorszej sytuacji oraz znaczny procent ankietowanych – 25% Polaków w wieku 18-39 mówi to samo. Polacy, którzy mówią, życie jest „to samo” – stanowi 25% ankietowanych. Choć może to wyróżniają się mniej korzystne w porównaniu do ocen innych państw byłego bloku socjalistycznego ‚życia podczas i po socjalizmie”, to nadal skala (osiągnięć) świadczy, zwłaszcza w przeciwieństwie do wypowiedzi elit rządzących i mediów, które prześcigają się codziennych oczernianiu czegokolwiek i wszystkiego co było w Polsce przed 1989.

  Wraz z upadkiem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i wejścia Polski do Unii Europejskiej pod dyktatem Waszyngtonu i NATO, Polska nie „odzyskała” suwerenność, lecz określając to bardziej sprawiedliwie, ale takie oddała (swoją suwerenność) w projekcie Atlantystów.

  Polska została przekształcona z kraju wzrostu – w kraju samozniszczenia. Każdego roku, młodzi polscy emigranci wykształceni na uniwersytetach, polska młodzież, masowo emigruje w poszukiwaniu środków do życia, kończąc jako tanie źródło siły roboczej dla zachodnich korporacji.

  Sama Polska, w międzyczasie, został z de -industrializowana , a zatem pozbawiona zdolności do prowadzenia niezależnej i skutecznej polityki społecznej i gospodarczej, które w Polsce Ludowej były zagwarantowane, a nawet jeśli nie zawsze osiągnięte, to zawsze pozostawały celem do osiągnięcia.

  Na poziomie polityki zagranicznej, Polska została zachęcani do pracy wbrew swoich własnych interesów i bezpieczeństwa poprzez celowo pogarsza stosunki z wschodnimi sąsiadami i uczestnicząc w agresywnych wojenach USA. Teraz, wraz z rozmieszczeniem tysięcy żołnierzy USA-NATO, czołgów oraz systemów rakietowych na swojej ziemi i zaniechania (zrzeczenia się) przez rządu polski jurysdykcji nad zagranicznymi siłami zbrojnymi na swoim terytorium, Polska jest de facto pod okupacją. Ta okupacja jest nie tylko opodatkowaniem narodowego budżetu państwa polskiego – to niezaprzeczalny likwidacja suwerenności i nieuchronnie zamienia cały kraj w bezpośredni cel i pole bitwy w prowokowanej przez USA wojnie przeciw Rosji.

  Mateusz Piskorski przyznaje: „. Porównując te dwa okresy, czy nam się to podoba, czy nie, okazuje się, że rzeczy przemawiają na korzyść Polski Ludowej”. Sekretarz Generalny Partii Zmianą jest Tomasz Jankowski przekonująco porównał podobno „patriotyczny” zaproszenie polskiego reżimu wojsk USA-NATO z zaproszeniem przez księcia Konrada Mazowieckiego Krzyżaków do Polski w 1226 roku, ruch przedsięwzięty pod pretekstem udaremnianiem zagrożeń ze Wschodu, a który zakończył się w uwikłania Polski w wojny z Krzyżakami, swoich „obrońców” dla następne stulecia.

  W przekonujący Apelu do POLAKÓW do UTRZYMANIA polskiej suwerenności, Jankowski napisał: ” Drodzy rodacy, to nie Rosjanie, którzy będą nas teraz okupować – oni dobrowolnie opuścili Polskę 24 lat temu. To nie Rosjanie, którzy zniszczą polski przemysł od 1989. To nie Rosjanie, które duszą Polaków lichwiarskimi długami.
  Wreszcie, to nie Rosjanie, które są odpowiedzialne za to, że staliśmy się najbardziej na wschód lotniskowcem Stanów Zjednoczonych zakotwiczonym w Europie.
  To My sami, którzy dopuściliśmy takich zdrajców do władzy, powinniśmy być za to potępieni.”
  Partia Zmiana, dlatego odrzuca obecną uprzedmiotowienie ubezwłasnowolnienie Polski i zobowiązuje się do odzyskania polskiej suwerenności i potwierdzając polskiej racji stanu. Przejawia się to na trzech głównych frontach.

  cdn

 37. MatkaPolka said

  cd
  1. Wielobiegunowość i Geopolityka Pokoju
  Polska jako państwo zniknęło z mapy więcej niż kilka razy w historii, a raz na ponad sto lat. Dla Partii Zmiana, zatem nadszedł czas, aby nauczyć się lekcji historii w: Polacy muszą opierać swoje bezpieczeństwo na przyjaznych stosunkach ze wszystkimi krajami, a zwłaszcza na przyjaznych stosunkach ich silniejszymi sąsiadami. Polska nie może sobie pozwolić, aby oprzeć swoje bezpieczeństwo na spełnianiu zachcianek obcego mocarstwa, a nie może sobie pozwolić, aby realizować imperialną misję, która pcha do wojny przeciwko wszystkim.
  Obie te tradycje w historii Polski doprowadziły do katastrofy i są nielogiczne i nieproduktywne w zmieniających się geopolitycznej i kulturowej zjawisk 21 wieku.

  W 21 wieku, Polska stawia na jest zatem wielobiegunowości i pokoju. To nie oznacza zrzeczenia się „polskiego interesu”, jednak mogą one być zdefiniowane (więcej o tym poniżej), ale oznacza świadomość, że Polska oferuje wyjątkowe miejsce na mapie i dziedzictwie Europy i Eurazji, i powinna dążyć do zachowania swojej integralności grając rolę konstruktywnego partnera we wzajemnie korzystnych stosunkach. W dzisiejszych warunkach, zgodnie z programem polityki zagranicznej Zmiany jest, oznacza to, że Polska musi wyjść z NATO i „angażować się w budowę europejskiego systemu bezpieczeństwa od Władywostoku do Lizbony”. W przeciwnym razie Zmianą mówi, „Geopolityka NATO zamienia Polskę na najdalej wysunięty punktu w Europie Wschodniej skierowany przeciwko mocarstwu atomowemuj, którym jest Federacja Rosyjska.

  „Przez wyjściu z NATO, Polska uwalnia się z „gwarancją wojny” oferowanej przez sojusz w Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie i w Europie Wschodniej, oraz poprzez angażowanie się we wspólnym projekt zabezpieczenia obejmujące zarówno Europa jak i rosnące Unię Eurazji, Polska może wspierać wzajemnie zapewniony pokój od Atlantyku do Pacyfiku.

  W celu odgrywa nia rolę suwerenną w każdym takim projekcie programu Zmianą zakłada, że Polska musi rozwijać swoje własne zdolności wojskowe. Związane z tym jest żądanie Zmiany Zmianą do wycofania polskiego wojska ze wszystkich miejsc, w które wciąganela Polskę USA i NATO ich odmowa zakupu i umów, które utrzymują polskie siły zbrojne w zależności od Pentagonu, i zapewnia, że polska ziemia nigdy znowu będzie domem dla miejsc tortur CIA. Wyposażenie. Program Partii Zmianą wyraźnie i stanowczo oświadcza wskazuje na potrzebę „bezwarunkowego zakazu stacjonowania jakichkolwiek obcych wojsk lub instalacji wojskowych na terytorium Rzeczypospolitej.”

  Zmiana poster: „We don’t want American bases and rockets”

  W przeciwieństwie do powszechnie przyjętej błędnego rozumienia, ZMIANA nie jest bezwarunkowo przeciw Unii Europejskiej. Raczej Zmianą uważa, że obecna Unia Europejska – charakteryzuje podporządkowaniem do Waszyngtonu, ziązanie z NATO, neoliberalnej polityki gospodarczej, interwencjonizmu brukselskiej biurokracji itp – musi zostać zreformowane, podobnie jak układy o Stowarzyszeniu Polski z tym Unią. W słowach Piskorskiego z telewizyjnej debaty, która od tego czasu zniknął z Internetu, Zmianą chce „więcej Europy w Polsce” – nie Waszyngtońskiej i Brukselskiej Europy, ale „Europy Ojczyzn” i „Europa Socjalnej”, czyli jest ” budowy, która ma na celu zapewnienie korzyści dla wszystkich krajów członkowskich, a nie rozszerzenia na kontynencie interesów globalnego hegemona zza oceanu i dyktatury Komisji Europejskiej. ”

  Zamiast tego Zmianą stoi za oznacza prawdziwą integracją europejską do niezależnej, zjednoczonej Europy opartej na zasadach suwerennych państwach szukając pozytywnych, produktywnych wzajemnych stosunków z innymi krajami i blokami, a nie być ograniczać do spełniania się stemplowanych seryjnie zniewalające umów takich jak TTIP lub CETA.

  W słowach Piskorskiego: „Unia Europejska wymaga głębokich reform i transformacji z neoliberalnej klubu tylko dla bogatych, politycznie podporządkowane Waszyngtonowi,tak aby stała się niezależnym, zintegrowanego blokiem (państ) ściśle współpracującego z Unią Euroazjatyckiego.
  Poza tym, UE powinna powrócić się do europejskiego modelu społecznego, który oferuje każdemu obywatelowi każdego z państw członkowskich określony poczucie bezpieczeństwa społecznego i gospodarczego.”

  Dlatego też program Zmianą za stwierdza: „Biorąc pod uwagę jego położenie geograficzne, Polska może być krajem tranzytowym, most łączący wschód i zachód, a to zapewnia korzystny stosunek do rozwoju dobrych, stosunków sąsiedzkich z większych i mniejszych podmiotów w regionie.”

  Tylko taka perspektywa polskiej polityka zagraniczna może, aby zapewnić sama Polska jak i inne kraje dotychczas utrudniały możliwości i pokojowy i wielobiegunowego ładu światowego w warunkach 21 wieku. Stoi to w opozycji do obecnej roli Polski jako prowokator Waszyngton. Na tej podstawie Zmianą stanowczo odpowiedział na wszystkie te zarzuty , że jest partią „pro-rosyjską” argumentem, że Zmianą jest partią pro-polską i ściśle dystansuje się od tego, Zmiana jest partią pro-pokojową.

 38. MatkaPolka said

  cd

  2. Sprawiedliwości dziejowa a także odkrycia Polskość

  Jednym z głównych podpór polskiej elity i przeszkód stojących na drodze niezależnej polskiej świadomości szerzący się historyczny rewizjonizm – tak powszechne, że w Polsce prawie przestaje być postrzegany jako „Revision”, ale norma. Piskorski określił to jako długoterminowej kampanię NATO przeciwko pamięci historycznej. Ta nowa norma polskiego rewizjonizmu historycznego opiera się na dwóch głównych kątów
  (1) przeniesienie winę za wszystkich historycznych trudności Polski na podmioty zagraniczne, a w konsekwencji
  (2) identyfikacji niekorzystne wcieleń polskich państwa jako „nie-Polska”, a nawet „anty-Polska”.

  Ten anty-historyczna krucjata prowadzona jest przez wielke sieci rządowych i pozarządowych instytucji w próbie przepisania histori tak, aby usprawiedliwić obecnych polityke krajową i zagraniczną Polski. Ostatecznym celem jest przedstawienie Rosji jako meta-historycznie, egzystencjalnie antagonistyczne wobec polskiej państwowości (rusofobii w najlepszym wydaniu) i unieważnienia jakichkolwiek krytykę polskiej elity jako antypolskie i dlatego prorosyjski. Wolność słowa i debaty historycznej w ten sposób, jak wskazano w nowej doktryny NATO polega na zwalczanie „rosyjski hybrydowy wojny” w Europie Wschodniej, mają być zniesione jako z natury „destabilizacji”.

  Pielęgnowania masowego dysonansu poznawczego wśród Polaków jest zadziwiająca. Podczas gdy pomniki wyzwoleniu Polski przez Armię Czerwoną i Ludowe Wojsko Polskie są systematycznie fizycznie zlikwidowane, kampanie rządowe promować nową linię, że tak zwane „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH (zbrojne antykomunistyczne ugrupowania w czasie i po II wojnie światowej ) są prawdziwymi wyzwolicielami, mimo że nic nie wskazuje na to.
  Tymczasem najlepiej sprzedające „historie” przez niesławnego Piotra Zychowicza promowana w nieskończoność w księgarniach i mediach drukowanych przepychają tezę, że „jeśli tylko Polacy po sprzymierzyli się z nazistami”, to Polacy „wygraliby” II wojnę światową.

  Logika jest prosta: to Rosja, a następnie przemieniona w ZSRR, który był / jest egzystencjalnie antagonistyczne wrogiem wobec Polaków, podczas gdy nazistowskie przeznaczenie Polaków jako podludzi, rasa niewolników i robotników przymusowych przeznaczonych do całkowitej eksterminacji jest jedynie drobny szczegół.

  A Co odnośnie samobójczej Powstania Warszawskiego w 1944 roku, który zakończyło się w niemal całkowitej eksterminacji ludności Warszawy karnej odpowiedź nazistów? Dobrze, że to wina Stalina, oczywiście!

  Co z Polską Republiką Ludowej? To nie była socjalistyczna Polska, ale „Rosyjska okupacja”

  Co o tragicznej katastrofie lotniczej w Smoleńsku w 2010 roku, który pochłonął wiele wówczas polskiej oficjeli? Według dzisiejszego ministrów, nie może być żadnych wątpliwości, że Rosjanie go zaaranżowana Katastrofę Smoleńską.

  Co o masowym ludobójstwem Polaków z rąk nazistowskich kolaborantów – ukraińskiej UPA w czasie II wojny światowej? Rosjanie to zorganizowali jak twierdzi Minister „Obrony” Polski.
  Nie ma znaczenia fakt, że ukraińska neo-nazistowskich lider Dmitry Yarosh, którego neonazistowskich paramilitarnych bojownicy zostali przeszkoleni, uzbrojeni i finansowane przez rząd polski, otwarcie powiedział: „Jeśli chodzi o Polaków, to zrobimy im „Drugi Katyńskiej”

  Powyższe przykłady to tylko kilka potwornych zniekształcenia historii Polski, które są nie tylko wielokrotnie wybębniane do głów Polaków poprzez system edukacji i mediów, ale także otrzymują oficjalne poparcie rządu i finansowania w ramach celowej kampanii. Rusofobia, wyciągana z poszczególnych konfliktów historycznych pomiędzy różnymi wcieleniami państw Polski i Rosji, jest podniesiona do poziomu oficjalnej ideologii – w takim stopniu, że może to bardzo dobrze wkrótce okazać, że Polska nie miała historii, ponieważ Rosja przejęła to wszystko.
  Partia Zmianą stanowczo sprzeciwia się tej manipulacji historią lub, jak jego program szczerze to nazywa, „pranie mózgu” dla osiągnięcia doraźnych interesów politycznych

  „Pierwszym krokiem w kierunku rzeczywistej suwerenności narodu polskiego będzie moment, kiedy przestaniemy zakładać że nasza historia jest przede wszystkim uzależniona od podmiotów zewnętrznych, a zamiast tego założymy, że to my jesteśmy odpowiedzialni za nasze wybory,” pisze Sekretarz Generalny Partii Zmiana.
  Jankowski kontynuuje: „Będziemy niezależni kiedy przestać narzekać do Pana Boga o złej Rosji, nikczemnych Prusach i zdradzieckiej Austrii, a kiedy zaczynamy widzieć przyczyny rozbiorów w słabości Rzeczpospolitej Obojga Narodów Polski i Litwy.
  Nasza niezależność będzie objawiać się sama gdy przestajemy niestety rozpamiętywać II RP i Marszałek [Piłsudskiego] ‚ chciał zrobić dobrze, ale kaprysy Komuny i Naziści nie pozwala mu: „a kiedy przyjmujemy porażki w drugiej wojnie światowej w wyniku wadliwej doktrynę „dwóch wrogów” przyjęto, jakby od góry, przez Warszawę.

  Nasze myślenie będzie polskim myśleniem, kiedy Powstanie Warszawskie będzie postrzegane jako klęska nie dlatego, że Armia Czerwona nie przyszedł, aby pomóc, ale dlatego, że szliśmy na czołgi z pistoletami.
  I wreszcie: Polska będzie Polska kiedy będziemy chcieli budować JEJ bezpieczeństwo, a nie „wschodniej flanki NATO” lub „Świata zachodniego” z „pomocy” Amerykanów „.

  Programowo, najważniejszym punktem Parti Zmiana w tym względzie jest mobilizowanie potencjału intelektualnego społeczeństwa polskiego do otwartej debaty nad historią jej lekcje i zastosowania.

  Konkretnie w programie Zmiany jest wezwał do ustanowienie publicznych finansów i lokali dla młodzieży i dla establishmentu i nie-systemowych badaczy, likwidację niesławny propagandowy Instytut Pamięci Narodowej, regulujące status odpowiednich organizacji pozarządowych, a na ich miejsce „zwołanie rady, w którym historycy z naszego kraju będą pracować w celu osiągnięcia wspólnego rozumienia trudnych etapów w historii stosunków z naszymi sąsiadami. ”

  Walka o historyczną sprawiedliwości, i sprawiedliwości dla historii jest wielką bitwy Partii Zmiana. Bez samodzielnego myślenia, nie może być niezależna Polska.

 39. MatkaPolka said

  cd

  3. Sprawiedliwość Społeczna jako klucz do Suwerenności

  Ale niepodległość Polski, a sama Polska, jest niemożliwe (do osiągniecia) bez pomyślności narodu polskiego. Zmiana, w związku z tym – nazwijmy rzeczy po imieniu – jest anty-kapitalistyczna.

  Zmianą nie tylko ma swój własny Związków Zawodowych, która zrobił więcej dla polskich pracowników, którzy osiągnęli więcej korzyści w ciągu ostatnich dwóch lat niż zmitologizowane Związki, które sprzedały się bogactwo Polski Ludowej dla do kilku oligarchów. Zmianą, posiada również konkretny i ambitny program społeczno-gospodarczy.

  (***)

  Polacy NIE mogą być własnością wielkiego kapitału zagranicznego, przekonuje Zmiana i systematyczna likwidacja bazy przemysłowej że pokolenia socjalistycznej Polski budowane od podstaw na gruzach II wojny światowej pozbawia Polskę jakichkolwiek przyszłości i Polaków godności i środków utrzymania. Post-socjalistycznej wzrost PKB wychwalany przez media i audyty reżimu, zdaniem Zmianą, a nie przynosi korzyści polskim pracownikom i nie służy rozwojowi zrównoważonej gospodarki. Piskorski wyjaśnił w wywiadzie: „Ponad 5000 przedsiębiorstw zatrudniających ponad 1000 osób każdego zostały zbudowane na gruzach powojennej Polski pomiędzy 1945 i 1989. Po roku 1989 większość z nich została zlikwidowana, a na ich miejscu powstało tylko 500 nowych zakładów, które naruszały „prawa pracowników i pozostają własnością kapitału zagranicznego.”

  Program Zmianą zawiera dziesiątki konkretnych propozycji politycznych, do natychmiastowego wdrożenia, zmierzających do poprawy warunków życia większości Polaków pracuje.
  Ale najbardziej jakościowa propozycje służą i mają intencje do wzmocnienia polskiej klasy robotniczej i zapewniają Polsce zrównoważony rozwój gospodarki, sprowadzają się do następujących:
  (1) wprowadzenie do konstytucji, czwartej formy własności: „narodowej niezbywalnej przez państwo niezbywalnej własności zbiorowej
  (2) utworzenie FUNDUSZU WŁASNOŚCI NARODOWEJ przeznaczonego na długotrwały proces nacjonalizacji własności w strategicznych obszarach gospodarki narodowej
  (3) Wystąpienia z perfidnego MFW i Bank Światowy
  (4) ustalanie planów rozwojowych Polski we współpracy ze związkami zawodowymi pracowników,
  (5) ustanawiające Fundusz reindustrializacja i państwowych gwarantowana Funduszu Pracy.
  utworzenie FUNDUSZU REINDUSTRIALIZACJI przeznaczonego na reindustrializacji kraju oraz PAŃSTWOWEGO PROGRAMU ZATRUDNIENIA
  (http://partia-zmiana.pl/program )

  Z tymi propozycjami, Zmianą dąży do przywrócenia bogactw Polski dla Polaków i odczepić polityczno-gospodarki kraju od kaprysów jego anty-narodowej, antyspołeczne i anty-polskich elit, których miliardy zostały „zarobione” przez wywłaszczenie (Polaków) z gospodarki byłwej Polski Ludowej , Tylko poprzez zorientowanie gospodarki Polski i oparcie na zrównoważonym rozwoju i sprawiedliwych fundamentach mogą być odnowione inne sfery życia w kraju, takich jak edukacja, ochrona zdrowia i ochrony środowiska. Program Zmianą wyróżnia się od innych partii politycznych ‚wyrażone na platformie „kim jesteśmy i czego chcemy” poprzez dostarczanie konkretnych oszacowań budżetowych w ciągu pierwszych pięciu lat od ewentualnego przejęcia władzy przez rząd pod keirunkiem Zmiany.

  To wg słów Piskorskiego, jest warunkiem sine qua non udowodnieniające wiarygodnośc Zmiany dla Polaków i odważne stwierdzenie, że „jesteśmy gotowi do sprawowania rządów w Polsce już teraz” poza zwykłą populistyczną retoryką. Według programu Zmianą, jest to zdecydowane odrzucenie na „oszustwa Konstytucjij przyrzekającejx ‚realizacji zasad sprawiedliwości społecznej” i „społecznej gospodarki rynkowej”, „w rękach których prawie 40 milionów Polaków ponieśli od 1989 roku.
  W skrócie, szczegółowy program społeczno-ekonomiczny Zmianą jest świadectwem jego stwierdzenia, że tylko Polska z przez i dla Polaków można rozwiązać nieskończenie stwarzane „sprawy polskiej”. W Zmianą Polsce, nie będzie miejsca dla pasożytniczych elit i tym dyktuje kapitału zagranicznego

 40. MatkaPolka said

  cd
  Sprawa Piskorskiego jako Symptom

  To nie przypadek, że Zmianą jest celem z zwykłej represji politycznych za swoją rewolucyjną wizę dla Polski i Polaków i za akcje protestacyjne, które organizowała. Jak Piskorski dumą oświadczył: „Nie będziemy narzekać, bo to jest oczywiste, że władze reaguje na nas jak na wirus, który może potencjalnie doprowadzić do choroby i śmierci. Byliśmy tego świadomi od samego początku … Na pewno nie pozwoli im zapomnieć o nas. ”

  Piskorski jest to sprawą, a punktem centralnym tej sprawy. Dwa dni po tym, jak publicznie ostrzegł, że wojska USA-NATO mają teraz mandat do tłumienia polskiego sprzeciwu pod pretekstem prowadzenia „rosyjskiej wojny hybrydowej ” został zatrzymany przez uzbrojonych agentów ABW Polski podczas odprowadzania swoich dzieci do szkoły w maju 18th, 2016. Został natychmiast uwięziony w Warszawie, gdzie pozostaje bez formalnych zarzutów do tego dnia.

  Security service raid of Zmiana’s office on May 18, 2016 – Even Polish flags were confiscated…

  Mateusz Piskorski jest weteranem symbolem oporu wobec kolonizacji Polski. Doktor nauk politycznych, profesor stosunków międzynarodowych i geopolityk który jest współzałożycielem Europejskie Centrum Analiz geopolityczny, Piskorski po raz pierwszy pojawił się na scenie politycznej i zdobył znaczenie jako młody poseł na Sejm Polskiej. Partii „Samoobrona”. Często opisywany jako partia „populistyczne”, Samoobrona stała się „partią protestu”, jedyną główną i dużą siłą polityczną Polski sprzeciwiającą się członkostwu Polski w NATO, i która stanowczo broniła zrujnowanych (przez Zachód) polskich rolników i bezbronnych robotników. Piskorski urósł do pozycji, i stał się doradcą słynnego przywódcy Partii , krytyka panującego establishmentu władzy i swego mentora, Andrzeja Leppera.

  To co Przeraża i wystarczająco symptomatyczne, ta ikona opozycji Polski kursu post-1989 został znaleziony martwy w 2011 roku.

  Oficjalna wersja nazywa incydent (śmierć Leppera) samobójstwem, ale niewygodne teorie i niepokojąca obfitość zbieżności przypadków każą przypuszczać twierdząc, że śmierć Leppera był daleki od jego własnej inicjatywy. W dzisiejszym celi więziennej, Piskorski podobno pisze książkę na temat tego strasznego incydentu, która pochłonęła życie jednego z czołowych polskich polityków krytycznyego wobec establishmentu.
  Aktywność polityczna i intelekt Piskorskiego uczyniły go IKONĄ nie tylko w samej w Polsce. W całej przestrzeni post-sowieckiej, jest on uznany jako jeden z nielicznych polskich trzeźwych głosów politycznych, a jego wiedza została przyjęta w prawie tuzina misji obserwacyjnych podczas wyborów i i zaproszeń na niezliczonych konferencjach naukowych.

  Piskorski rozpoczął rozmowy o utworzeniu Zmianą w 2014 roku, kiedy powrócił z misji monitorowania referendum w sprawie secesji Krymu od Ukrainy i przystąpienie do Federacji Rosyjskiej, kiedy to szybko przekonał się o pilniej potrzebie założenia nowej anty-systemowej partii zdolnej do zapobieżenia katastrofy ukraińskiego scenariusza , który mógłby objąć Polski , Piskorski wspomina: „Miałem dziesiątki spotkań i wykładów w różnych regionach kraju. Odbyliśmy rozmowy z bardzo różnymi ludźmi i każdy twierdził, że i działalność ekspercka i dziennikarska powinna przerodzić się w politykę. W tym sensie Zmiana jest całkowicie ruchem oddolnym „.

  Jednak Piskorski nie ma zamiaru twierdzić, że to część jego samego. „To nie jest mój osobisty projekt” Piskorski powiedział Fort Russ kilka miesięcy przed jego uwięzienia , „ale odpowiedź na specyficzne potrzeby polskiego społeczeństwa”. Stałem twarzą partii tylko z powodu uznania i kontrowersji, które wzbudziło działalność jako posła na Sejm wiele lat temu. „Zamiast tego, mówi, Zmianą ma znacznie większy cel:”. To miejsce partii na scenie politycznej jest obecnie rola partii opozycja anty-System, a nie tylko poddająca krytyce obecną rzeczywistość (jak to robią ruchy protestacyjne), ale proponuje również zupełnie nowy system w sferze gospodarczej, polityki społecznej, struktury własności i stosunków międzynarodowych. ”

  Dla konsekwentnie prowadząc ruch protestacyjny Zmianą i osobiście dążenie do zbliżenia między Polską a jej wschodnimi sąsiadami, Piskorski jest już pierwsze 21 wieku więzień polityczny w Polsce. Z więzienia, napisał atrakcyjnych list ostrzeżenie przed wciągnięciem Polski do wojny WWIII i wzywające w Polsce wszystkie sił anty-establishmentowe zarówno prawo i lewo, aby zjednoczyć się uratować Polskę przed zbliżającym się katastrofy.

  To nie przypadek, że ten artykuł jest napisany w języku angielskim dla zachodnich odbiorców. Jak Piskorski powiedział autorowi w listopadzie 2015 roku, kolonizacja Polski doprowadziła do zachodnich głosy protestu są traktowane z o wiele nieskończenie większym szacunkiem i wpływów. Choćby list otwarty do prezydenta RP podpisany przez posłów Parlamentu Europejskiego i żądając uwolnienia Piskorskiego został bezczelnie zignorowany zarówno przez rząd polski jak i media, wciąż jest szansa, że międzynarodowa uwaga i nacisk może zmusić władze Polski do rezygnacji ze swoich desperackich próbach trzymać jeden z najbardziej znaczących obywateli Polski, uczonych krytyków i wpływowych polityków opozycji za kratkami.

  Rzeczywiście, w sytuacji gdy obserwujemy jak dramatyczne przesuniecie geopolityczne i rewolty polityczne , które nadal trzymają w uścisku Europę i Stanachy Zjednoczone, istnieje możliwość, że w Polsce elity rządzące będą miały wyrwany dywanik spod ich stóp. Na razie, człowiek jest w więzieniu na żadnych zarzutów, a jego partia jest wykluczony z procesów demokratycznych. To represje polityczne same w sobie jest świadectwem palącą potrzebą i ważności (Z™)miany..

 41. u said

  Dopoki Kaczor szalejem sie trunkuje to skutkiem tego Macieriewicz bryluje. Proste.

 42. Marek said

  Panie Watażka, jest Pan pewien że Bolek jest żydem?

 43. Kar said

  DOKŁADNIE, PANIE ROMANIE!
  Admin
  ________________________________

  ..probowalem copy/paste w-w na czerwono dokladnie…Ale nici (!) Jak pan, Panie Gajowy to robi..ja tez bym chcial sprobowac na czerwono..czy „to” jest dozwolone tylko dla Dyrekcji..(?)

  Nie wiem, prawdę mówiąc.
  Ale proszę spróbować coś takiego:

  <font color=red>Tekst do pokazania</font>

  Admin

 44. Kar said

  dzieki, Panie Gajowy, sprobuje przy najblizszej okazji

 45. zero said

  @18 RomanK – snop żyta nie ma tak rozrośniętego ego I jest ładniejszy – bardziej malowniczy. Wół też nie pasi – szczególnie rasy Belgian Blue (smacznego)

 46. zero said

  @25 Nemo: Poseł ten powinien pisać od razu do seryjnego samobójcy. Oszczędność na znaczkach pocztowych I w obciążeniu sieci.

 47. zero said

  @30 MatkaPolka: zamiast towarzystwa wzajemnej adoracji zrobic zrzutke zamówić wydruk ulotek z listą Twoich pytań nt Rosji (dla nierozwojów dodać krótkie odpowiedzi) I rozrzucać na ulicach – niczym w czasie okupacji.

 48. Isia said

  … (28) Szanowny Panie Bronisławie …

  … oczywiście, podaję źródło, choć, jeśli dobrze pamiętam, było to już w Gajówce … załączam równie serdeczne pozdrowienia i życzę Panu dużo zdrowia oraz wszystkiego dobrego …

  http://www.gazetawarszawska.com/videos/4043-zydowskie-nazwiska-polskiej-elity-kazdy-polak-musi-to-obejrzec-do-konca

Sorry, the comment form is closed at this time.