Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Unia prze do wprowadzenia tej…
  revers o Wolne tematy (45 – …
  rycho08 o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Dr,Ga, o Unia prze do wprowadzenia tej…
  bryś o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  Sołtys. o Perz Się Likwiduje (w skrócie:…
  nipies o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  Sara o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Wolne tematy (21 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-02-26 (Niedziela)

Przed drugą rocznicą śmierci żydowskiego opozycjonisty Niemcowa, zastrzelonego (podobno przez siepaczy Putina) w Moskwie, w mieście tym odbyły się masowe demonstracje połączone ze składaniem kwiatów. Według policji brało w nich udział ok. 5000 osób, których przynależności plemiennej nie badano.

Poniżej – wpisy na wolne tematy.

fb_img_1487269823546

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/02/23/wolne-tematy-20-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/03/01/wolne-tematy-22-2017/

Gajowy Marucha

Komentarze 264 to “Wolne tematy (21 – 2017)”

 1. Boydar said

  albo inna biedronka …

 2. snag said

  Jezeli „Scheuring-Wielgus jest najgłupszym posłem w historii III RP”, to kim sa ci ktorzy ja wybrali ? ,…

  http://jacekmiedlar.pl/2017/01/21/joannascheuringwielgus/

 3. Maciuś said

  Starowierca o historii Syberii…
  https://treborok.wordpress.com/starowierca-o-historii-syberii-z-pierwszej-reki/?preview=true

 4. Isia said

  … bardzo pomysłowa kanapka …

 5. Peryskop said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dokumenty-dowodza-ze-czasie-wielkiego-glodu-latach-1917-1919-spowodowanego-brytyjczykow-zmarlo-8-10-milionow-iranczykow-2017-02

  25.02.2017

  Dokumenty dowodzą, że w czasie wielkiego głodu
  w latach 1917-1919 spowodowanego przez Brytyjczyków zmarło od 8 do 10 milionów Irańczyków

  Dokumenty przechowywane w Państwowych Archiwach USA zawierają doniesienia mówiące o głodzie i rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych w Iranie w latach 1917-1919 oraz szacunkowe liczby osób, które zmarły z powodu głodu, wynoszące od 8 do 10 milionów, co oznacza największe ludobójstwo w XX wieku, zaś Iran czyni największą ofiarą pierwszej wojny światowej.

  Profesor Gholi Majd z Uniwersytetu Princeton napisał w swojej książce The Great Famine and Genocide in Persia (Wielki głód i ludobójstwo w Persji), że amerykańskie dokumenty dowodzą, iż Brytyjczycy uniemożliwili przywóz pszenicy i innych zbóż jadalnych do Iranu z Mezopotamii, Azji i USA i że nie zezwolili na rozładunek statków załadowanych pszenicą w porcie w Bushehr w Zatoce Perskiej. Profesor Majd twierdzi, że Wielka Brytania dopuściła się tego ludobójstwa w celu zniszczenia Iranu i kontrolowania go w swoim własnym interesie.

  Wielka Brytania ma długą historię fałszowania historii w celu podkreślania własnego znaczenia. Jednym z oczywistych przykładów jest Raid Jamesona – nieudany zamach stanu w celu obalenia rządu Paula Krugera w RPA. Ten rajd został zaplanowany i przeprowadzony przez ministra kolonii rządu brytyjskiego, Josepha Chamberlaina. W roku 2002 w Republice Południowej Afryki opublikowano wspomnienia Grahama Bowera, które ujawniły ukrywane przez ponad sto lat kulisy tamtych wydarzeń, w których Bower odegrał rolę kozła ofiarnego.

  Niszczenie przez Brytyjczyków dokumentów, aby ukryć własne zbrodnie na całym świecie, albo ukrywanie ich w tajnych archiwach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, by strzec reputacji Wielkiej Brytanii, a także chronić rząd.

  Dokumenty przechowywane w Hans-lope Park obejmują także raporty z „eksterminacji” wrogów władz kolonialnych na Malajach w latach 1950 oraz raporty dowodzące, że ministrowie w Londynie wiedzieli o torturach i mordowaniu powstańców Mau Mau w Kenii oraz przypiekaniu ich żywcem.

  W Irlandii w latach 1845-1852 panował głód, w wyniku którego zmarła jedna czwarta jej ludności. Głód wywołali Brytyjczycy, którzy dołożyli potem sporo starań, aby zrzucić winę na ziemniaki. Ten głód do dzisiaj jest znany na całym świecie jako „głód ziemniaczany”, podczas gdy w rzeczywistości był wynikiem kontrolowanego niedoboru żywności, a tym samym celowym ludobójstwem dokonanym przez Brytyjczyków.

  Tak więc spowodowanie przez Wielką Brytanię wielkiego głodu w Iranie, w wyniku którego zginęła prawie połowa ludności tego kraju, nie było jej pierwszym ludobójstwem. Dokumenty opublikowane przez brytyjski rząd skrywają to ludobójstwo, przez co ta tragedia stała się ofiarą próby tuszowania udziału w niej brytyjskiego rządu. „Podręcznik na temat Iranu” brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych z roku 1919 nie wspomina ani słowem o tym wielkim głodzie.

  za: http://english.khamenei.ir/news/2197/8-10-million-Iranians-died-over-Great-Famine-caused-by-the-British

 6. Dictum said

 7. snag said

  Zio-grajdołek do Amazon – Przestańcie sprzedawać literature/materiał podważający 6 milionów żydowskich ofiar, holocaust i prowokować anty-semityzm materiał … a Yad Vashem nawet obiecał że pomoże ‚pielić’ repertuar ,…

  Naczalny Amazon w odpowiedzi na ich żądania: F*ck off, zasłaniając się na wolnością słowa i ekspresji ,…

  Israel to Amazon: Stop selling Holocaust-denying literature
  ————————————————————————————————————
  http://abcnews.go.com/International/wireStory/israel-amazon-stop-selling-holocaust-denying-literature-45746218

 8. snag said

  Sorry, mialo byc promowac (dolewac oliwy do ognia) antysemityzm ,…

 9. NyndrO said

  Nie jestem pewien dlaczego, ale ta kanapka mi się skojarzyła z tym wspaniałym utworem. .https://www.youtube.com/watch?v=EpgXFcNXjBs

 10. snag said

  Peryskop @ 5 ,…

  Bzdura ,…

  Największe ludobójstwo w XX wieku mialo miejsce w Chinach i Sojuzie ,…

 11. Maćko said

  do 299 z poprzednich WT:

  Panie Boydar, jesli mozna to sie zapytam, a pan jak moze to odpowie:

  – pan uwaza, ze cybernetyka to nie jest nauka i ze nie ma zastosowan w technice?

  – pan uwaza ze pisac wulgarnie jest ladnie?

  Komunikacik o pszczolach dronach ma juz ze 3 lata… yak na oko, to bzdety, jak na razie przyjnajmniej.

 12. Maćko said

  2. Sang – wyborców oszukano. Celowo, oczywiscie, uzywajac sporych nakladów finansowych i ukrywajac skrzetnie jak to jest osoba. Oraz, prawdopodobnie, inne opcje byly gorsze lub meNdiatycznie zostaly przedstawione jako gorsze.

 13. Maćko said

  5. Peryskopie – inny glód przez brytyjskich zydów z The city wywolany pochlona chyba ponad 20 milionów Hindusów w odleglym od Mombassy regionie. Hindusów tak duzo, ze malo kto to zauwazyl.

 14. Maćko said

  7. Sang – jeszcze mozna w amazonei kupic: https://www.amazon.com/Myth-Extermination-Jews-CARLO-MATTOGNO-ebook/dp/B002TSAOBQ/ref=sr_1_fkmr2_2?ie=UTF8&qid=1488141829&sr=8-2-fkmr2&keywords=thy+myth+of+the+of+the+jews

 15. Siggi said

  Przywracanie pojęciom utraconego sensu
  Bieda, przejawy niesprawiedliwości, zagrożenia wynikające z obecności wojsk obcych państw w Polsce są zjawiskami niepokojącymi. Ale nie mniej niepokojące jest manipulowanie świadomością społeczeństwa. Rozkwit cywilizacji udoskonalił i spotęgował możliwość sterowania świadomością jednostek.
  dalej…………
  http://www.mysl-polska.pl/1177

 16. snag said

  .https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/68/13/e5/6813e52209934f0ce05340ddbda48220.jpg
  .http://idamclient.ushmm.org/IMAGES/(S(fi1spb25luexww4542rvqurt))/RetrieveAsset.aspx?instance=IDAM_USHMM&id=1170577&page=0&size=1&width=800&height=800&qfactor=2&type=asset
  .https://i2.wp.com/static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2008/12/10/1228920650581/Cartoons-and-Extremism-Is-001.jpg

 17. Maćko said

  10 Sangu – tak, ale to bylo pózniej. Podobnie jak pierwsze obozy koncentracyjne robili zydzi-brytole w Afryce Pld albo podobni im psychopaci w AmPln dla wiezniów wojny secesyjnej rozpetanej przez pasozytuf-handlarzy upium aby je wprowadzic do USA niszczac ichni przemysl bawelniany.

  Przed ropa, masówka Ludzkosci najwazniesza byla bawelna. Caly handel bawelna byl kontrolowany z GB a konkretnie z Manchester, który do dzisiaj kontrluje 60% handlu bawelna.

 18. Siggi said

  https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/jeszcze-bym-rozumial-gdyby-ofiary-tej-bandy-zginely-w-jakiejs-walce/

 19. Rubaszny Rubens said

  Co pan Wandaluzja sądzi o tej dacie? Autora strony poniosła fantazja?

  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/kalendarium/5508_09_22/index,pl.html

  Artykuł o kolegiacie tumskiej:

  http://albumromanski.pl/album/tum-kolegiata-nmp-i-sw-aleksego-z-xii-wieku

  Najpiękniejsza katedra w Szwajcarii:

  http://www.krajoznawcy.info.pl/bazylea-najpiekniejsza-katedra-49374

  Ciągłość osadnicza przeciwko pustce osadniczej na ziemiach polskich:

  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/archeologia/ciaglosc_osadnicza_vs_pustka/index,pl.html

  Jak powstała nazwa Polski?

  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/historia_polski/pochodzenie_slowa_polska/index,pl.html

  Skąd pochodzi słowo „Słowianie”?

  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/historia_slowian/pochodzenie_slowa_slowianie/index,pl.html

  Powstanie języków słowiańskich:

  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/jezyki/powstanie_jezykow/index,pl.html

  Indoeuropejska ekspansja Ludów Morza:

  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/narody/ludy_morza/index,pl.html

  Geneza problemów polsko-niemieckich:

  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/historia_polski/geneza_problemow_polsko_niemieckich/index,pl.html

  Herkus Monte- pruski Braveheart:

  http://historia.focus.pl/swiat/pruski-braveheart-954

  Mityczny jednorożec:

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/swiat-nauka-odkrycia/item/1082-mityczny-jednorozec

  Naszyjnik króla Majów:

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/1083-naszyjnik-krola-majow

  Naukowcy udowodnili pozaziemskie pochodzenie ośmiornic:

  http://innemedium.pl/wiadomosc/udowodniono-pozaziemskie-pochodzenie-osmiornic

  Życie mogło powstać dużo wcześniej niż się oficjalnie sądzi:

  http://innemedium.pl/wiadomosc/zycie-moglo-powstac-duzo-wczesniej-niz-sie-oficjalnie-sadzi

  Joanna Lamparska o Ślęży:

  http://bialczynski.pl/2017/02/24/sleza-dla-odkrywcow-joanna-lamparska/

 20. snag said

  Macko ,…

  Dzielisz wlosa na czworo – Pisze: ‚największe ludobójstwo w XX wieku’, to skorygowalem ,…

 21. snag said

  Nie podskakuj ,…

  Kilka tygodni temu pres. Trump podpisal executive order zwieszajac przyjmowanie ‚uchodzccow’ z Iranu i kilku krajow muzulmanskich gdzie wojna i burdel, odpowiedzi naczalny najwiekszego lancucha kafeterii Starbucks (zyd i liberal na marginesie) ostentacyjnie oglosil ze on przyjmie 10.000 z nich do pracy …

  Efekt taki ze popularnosc Starbucks spadla o (bagatela) 2/3 i leci w dol ,…

  Starbucks Gets DEVASTATING NEWS After Hiring 10,000 Refugees

  http://conservativeworlddaily.com/starbucks-announces-theyll-hire-10000-refugees-popularity-plunges/

 22. Boydar said

  A gdzie ja niby napisałem, że cybernetyka to nie nauka ?!?!? Ja nawet socjocybernetykę przyjmuję za naukę. Uważam jedynie, że jak do tej pory korzyści z wdrożeń SC odnoszą wyłącznie psychopaci, służby specjalne i thinktanki. Narzędzia używane przez powyższe grupy społeczne nie są powszechnie dostępne co względnie oczywiste. Wmawianie nam, że znajomość SC może w czymkolwiek nam pomóc, jest oszustwem. Dostępna (i promowana tu w Gajowce) SC tak różni się tak od tych narzędzi jak motopompa od Mercedesa klasy S; to oczywiście przesada, gdyż obecnie mercedesy to przereklamowany shit.

 23. NyndrO said

  Zaczyna się. O majn god.

 24. pablo said

 25. snag said

  Alina @ 264 w poprzednich

  Na jednym z filmow Planeta Malp byla podobna scena z tym ze w filmie modlili sie do ICBM (rakiety) i mieli maski zamiast twarzy dzis modla sie do niebieskiej szmaty – Ciekawe ile to rusztowanie do flagi i platforma kosztuja ? ,…

  Rozdziobia was kruki i wrony ,…

 26. matirani said

  Rząd Węgier postanowił działać również w sprawie aborcji. Szef kancelarii premiera János Lázár ogłosił 9 lutego dodatkowe finansowanie w wysokości 7,8 mld forintów (109 mln złotych) oddziałów położniczo-ginekologicznych, w których nie będą przeprowadzane aborcje. Środki otrzymają dwa budapeszteńskie szpitale: Szpital Dziecięcy Bethesda oraz Szpital Bonifraterski w Budzie. Kierownictwa szpitali zobowiązały się, że nie będą przeprowadzać aborcji oraz że… lekarzom nie będą wręczane łapówki. To interesujące. Stosowane są finansowe bodźce, by poprawić morale lekarzy. Szpitale otrzymują dodatkowe środki finansowe, jeżeli zobowiążą się nie wykonywać aborcji. Pewnie dużo na nich zarabiały. Trzeba jednak pochwalić Węgrów, że starają się walczyć z plagą aborcji. Natomiast u nas ciągle zastój w tym temacie…

  .. http://m.naszdziennik.pl/artykul/177097

 27. matirani said

  Boydar. No to mamy wyjaśnione pewne punkty. Cybernetyka nie jest, według pana zła, ale jest przez złych ludzi wykorzystywana. Jak dotychczas zgoda.
  Dalej się zaś psuje zgodność.
  Otóż jak się bronić czy nawet kontratakować jeśli nie zna się arsenału wroga. No nijak. Czyli poznać socjocybernetykę jest konieczne y użyteczne choć niewystarczające.
  Co do Mercedesów to dalej są świetne tylko trzeba brać pod uwagę, że te małe konkurujące z markami popularnymi są od konkurencji i droższe i lepsze ale to nie są samochody luksusowe tylko rodzinne czy młodzieżowe. Klasa C jest świetna a E doskonała a S super super. Kłopot w cenie. Aby móc mieć klasę trzeba mieć kasę. A że większość jej nie ma to kupuje modele podstawowe i frustrujące się ze to nie limuzyna.

  Wracając do Socjocybernetyki to czas najwyższy aby ją dobrze poznać aby nie dawać się manipulować.

 28. Listwa said

  Pan Snag zaczyna mi się podobać, zabiera sie za demontaż błędów i korekty.

  @ 27 matirani

  Pan pokaże jakiś kontratak lub wyjasni na czym on miałby polegać i jak wyglądać. .

 29. snag said

  Media zapomnialy odnotowac fakt ze miesiac po objeciu wladzy przez Obame mielismy 200 miliardow wiecej dlugu niz przed, natomiast po miesiacu ‚dyktatury’ Trumpa dlug panstwa spadl o $12 miliardow ,…

  Donald J. Trump – Verified account‏@realDonaldTrump 13h13 hours ago

  More The media has not reported that the National Debt in my first month went down by $12 billion vs a $200 billion increase in Obama first mo.

 30. snag said

  Listwa ,…

  Gdybys wiedzial ile razy admin ‚interweniowal’ jak zamiatalem toba gajowke to wracal bys tutaj z bukietem dla niego 😉 ,…

  Nie. Interweniowałem, kiedy po raz N-ty wypisywał Pan te same brednie na temat katolicyzmu, przypisując mu wszelkie możliwe zło.
  Admin

 31. Siggi said

  http://www.newsweek.pl/polska/polityka/sledztwo-przeciw-dubienieckiemu-interweniowal-kaczynski-,artykuly,405925,1.html?src=HP_Section_1

 32. Piskorz said

  re 19 !.Człowieku…zlituj się…Nie za dużo tego na jeden x..?!
  2.Joanna Lamparska o Ślęży: PANI LAMPARSKA MĄDROŚCIĄ NIE GRZESZY..w jednej ze swoich książek o Śląsku.pisze o kościółku w małej miejscowośći położonej gdzieś na uboczu..i opisuje tam drzwi, podaje ich wartość zbliżoną do jakiegoś b. dobrego auta…czyli takie zaproszenie dla potencjalnego złodzieja..Byłem tym b. zbulwersowany..

 33. Rafal C. said

  Glownie belkot. A belkotu nie znosze. Prosze o fakty, i o nic wiecej. Nie intresuja mnie przeczucia
  i osob nawiedzonych widzenia. Zelazne fakty ! I nic wiecej.

 34. Listwa said

  @ 30 snag

  Do sprzątania sie nadajesz, dlaczego miałbym z bekiem wracać, bo ci nie wychodzi?

 35. Listwa said

  Ad 30/
  Z bukietem, źle przeczytałem. Z bukietem i tak powinienem jeśli twój antykatolicki bełkot zechcial trzymać za drzwiami.

 36. Boydar said

  Tak, Panie Macka, socjocybernetyka nie jest zła. Mimo że wcześniej nie wyraziłem takiej opinii, sprowokował mnie Pan do tego. Dodam Panu premię za spryt i bezczelność – uważam że bomba atomowa również nie jest zła. Nawet w wikipedii jest opisane jak jest skonstruowana.

 37. Maćko said

  34. Panie Listwa – tak nie pisze intelektualista.

 38. Maćko said

  36 Radyobie, zle porównanie. Obiektu z nauka. Moze pan poprawic?

 39. Jarek said

  LIST OTWARTY W SPRAWIE OBECNOŚCI WOJSK AMERYKAŃSKICH W POLSCE

  My niżej podpisani – polskie organizacje społeczne i mieszkańcy Warszawy – w 72. Rocznicę Wyzwolenia Stolicy Polski spod okupacji niemieckiej, wyrażamy swoje obawy i sprzeciw wobec wprowadzenia i rozlokowania wojsk Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej na terytorium naszej Ojczyzny. Obecność obcych wojsk na terytorium naszego kraju zawsze w historii była symbolem pozbawiania Polaków rzeczywistej Niepodległości i pełnej Suwerenności. Dziś obecność obcych wojsk na polskim terytorium stanowi zagrożenie naszego pokojowego bytu i niesie groźbę wciągnięcia nas, pod flagą NATO, w konflikt z naszymi sąsiadami w imię nie polskich interesów.

  http://www.jednodniowka.pl/news.php?readmore=621

 40. Boydar said

  howgh !

 41. Listwa said

  @ 37 Maćko

  Sam pan ze mnie robi intelektualiste. Zaprzestań pan i po problemie.

 42. Siggi said

  Bal w Wiedniu..

  https://www.youtube.com/watch?v=XYUU5KSvy9c

 43. Siggi said

  http://independenttrader.pl/najwazniejsze-wydarzenia-minionych-tygodni-luty-2017-cz-2.html

 44. Siggi said

  Analityczno-refleksyjny punkt widzenia wspomagający analityczne myślenie pospólstwa,jeżeli ono jakieś ma…myślenie.

  http://3obieg.pl/koniec-obecnego-ladu-swiatowego

 45. Maćko said

  36 Boydar napisal: „Dodam Panu premię za spryt i bezczelność – uważam że bomba atomowa również nie jest zła. Nawet w wikipedii jest opisane jak jest skonstruowana.”
  1. Spryt jeszcze obleci, ale „bezczelność ” ?? Pan gdzie ja zauwazyl??
  2. Bomba atomowa, pan uwaza, nie jest zla. Aha. Wedlug Boydara BOMB na dodatek ATOMOWA nie jest zla. Zaskakujace stwierdzenie. Szokujace nawet bym powiedzial.
  3. Od PO w szkolach kazdy w Polsce wie jak jest zbudowana, jak dziala i jak usilowac sie przed nia chronic. Czy jest w wiki czy nie nie ma zwiazku z omawainym tematem.

  Moze dla kogos szukajacego wojny. Ale kto chce wojny? Panie Radyobie, no kto?

  41.Ok Listwo. Jak nie intelektualista to co z pana pozostaje? Zle maniery? 😦

 46. NC said

  Re 2, 12 – jakich wyborców? Gdzie w Polsce wyborca wybiera swojego posła?

  Wyborca głosuje na listę partyjną. U góry listy jest jakieś znane nazwisko, a niżej osoby o których nikt niczego nie wie, które nie mieszkają w okręgu wyborczym i których ten okręg i jego wyborcy nic nie obchodzi. Figury te dostaja się do Sejmu lub nie w zależności od tego, ile głosów oddano na listę partyjną. Skutek jest taki, że posłem zostaje ktoś, komu z dzielenia i zaokraglania głosów partyjnch przypadło 1000 głosów.

  Przypomnę, że w Posce jest około 31 milionów uprawnionych do głosowania, co oznacza około 67 tysięcy wyborców na jednego posła. Jak posłem może zostać ktoś, kto nikogo nie reprezentuje, na którego nikt nie głosował, a przyznane mu głosy otrzymał w wyniku podziału głosów na poszczególne listy partyjne?

 47. Siggi said

  Uciekać od gotówki !!!
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rezerwy-zlota-rosja-niemcy-repatriacja-nbp,100,0,2267492.html

 48. stójkowy said

  A u obywatela Gajowego kwit na legalnosc uboju dawczyni boczku jest?
  A certyfikat Mono-santo-subito na niezdolnosc do kielkowania nasion pomidora?
  A unio-europejskie poswiadczenie na prawidlowa dawke nawozow sztucznych podsypanych pod salate?
  A dokument tozsamosci tego osobnika z wylupiastymi oczami siedzacego na kanapce?

 49. Siggi said

  W tekście mowa jest o modyfikowanej mietlicy.To jest cholerstwo straszne,często rośnie w zbożu , totalnie zagłusza,wyrażnie obniża plony.
  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-gmo/item/106711-czas-na-genetycznie-modyfikowany-trawnik-i-wszystkie-zagrozenia-z-nim-zwiazane

 50. Syriusz said

  P. Listwa.
  U mnie w Au ciagle lato

 51. Siggi said

  Lewico – zdechłaś i zgniłaś? Na nędznym nawozie kiełkują głównie chwasty
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=46095

 52. http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18711875&kat=1017099&title=Marcinkiewicz-o-rzadzie-byl-tworzony-za-jej-plecami-Dostaje-sie-rowniez-Kaczynskiemu-on-nie-ma-pogladow-ekonomicznych-w-PiS-pelni-role-arbitra&wid=18711875&kat=1017099&title=Marcinkiewicz-o-rzadzie-byl-tworzony-za-jej-plecami-Dostaje-sie-rowniez-Kaczynskiemu-on-nie-ma-pogladow-ekonomicznych-w-PiS-pelni-role-arbitra&ticaid=118b2f

  KACZYŃSKI NIE MA POGLĄDÓW EKONOMICZNYCH – co tłumaczy karierę HILAREGO MINCA vel Mateusza Morawieckiego alias Koziołka Matołka. MACIEREWICZ JEST ZNIENAWIDZONY, ALE POTRZEBNY, bo ma w ręku TŁUKA do terroryzowania generałów, który się nazywa MISIEWICZ.
  CIEKAWE…

 53. Listwa said

  @ 45 Maćko

  W Gajówce wpisy.i komentarze. I dla ich oceny, nie jest ważne kim jestem. To dla takich jak pan wartość merytoryczna komentarza zalezy od tego kim jest autor wpisu.

  Pan nie jest w stanie przekroczyć pewnych granic i drepcze pan w kółko. Dotyczy to też zrozumienia komentarzy.

 54. NICK said

  Syriusz. (50).
  A, Australia.
  Niezły zbiór. Jeszcze zależy jaki rodzaj ula, ilość i powierzchnia ramek… .

  Pozdrawia gajówkowa barć/brać pszczelarska. 🙂 .

 55. Listwa said

  @ 50 Syriusz

  To wyjaśnia. A te z AU to takie jak u nas, czy jakieś wściekle?

 56. Listwa said

  Ile pan ma rodzin , jeśli można wiedzieć i na jakiej powierdzchni są ule ?

 57. Listwa said

  Soborowie działa:

  Kard. Kazimierz Nycz: Jesteśmy gotowi na przyjęcie uchodźców

  – Chodzi o znaczący symbol tej naszej wrażliwości na ludzi potrzebujących radykalnej pomocy. Chodzi też o wizerunek Polski i Kościoła w Polsce – pisze kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup warszawski w liście do wiernych z okazji Wielkiego Postu. List zostanie odczytany w kościołach w najbliższą niedzielę (5 marca), ale już teraz publikuje go „Laboratorium Więzi”, serwis środowiska skupionego wokół kwartalnika „Więź”.

  Mamy nadzieję, że następnym krokiem będzie program pomocy przez korytarze humanitarne” – pisze hierarcha.

  Wyjaśnia, że chodzi o przyjęcie w Polsce kilkuset uchodźców potrzebujących pilnie leczenia, a „program jest bezpieczny”. „Są do niego przygotowane: Caritas Polska, oddziały diecezjalne Caritas, diecezje. Najważniejsze że jest także gotowość podjęcia tematu korytarzy humanitarnych przez samorządy.

  Kardynał zwraca się do wiernych również z prośbą o wsparcie pracowników z Ukrainy

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kard-Kazimierz-Nycz-Jestesmy-gotowi-na-przyjecie-uchodzcow,wid,18712698,wiadomosc.html?ticaid=118b33

  Jesteśmy gotowi , czyli kto? Jakoś nie widać żeby soborowi ksiąza zajmowali sie Polską i Palakami. Światowej polityki sie zachciewa. .

 58. Listwa said

  następny soborowy generał :

  Wypowiedź generała jezuitów podważa sens Pisma Świętego.

  Dla generała jezuitów słowa Jezusa o nierozerwalności małżeństwa: „Co więc Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela” (Mk 10,9) nie są jasne i jednoznaczne, choć w wywiadzie nie podaje on żadnych argumentów za takim rozumieniem, powołuje się tylko na papieża Franciszka. Tymczasem prawda o nierozerwalności małżeństwa jest bardzo dobrze potwierdzona w Nowym Testamencie.

  http://www.fronda.pl/a/ks-prof-stanislaw-wronka-dla-frondy-wypowiedz-generala-jezuitow-podwaza-sens-pisma-swietego,88179.html

 59. NyndrO said

  Panie Kierowniku, myśli Pan, że przeżyją? Co jo godom, przecież w Szwecji nie ma przestępczości i jest wolność. Słowa to szczególnie. 😉 * https://parezja.pl/szwedzcy-politycy-donald-trump-racje/

  Pewnie przeżyją. Będą nękani, szkalowani, opluwani…
  Admin

 60. Listwa said

  Delikatny głos ks. Bortkiewicza w związku z „Według informacji, jaką przekazuje National Catholic Register, arcybiskup Malty miał powiedzieć klerykom tego kraju, że jeśli któryś z nich nie zgadza się z papieżem Franciszkiem, to „niech wie gdzie są drzwi”, a on nikogo na siłę w seminarium nie trzyma” – czyli zmuszaniem księzy przez owego soborowego biskupa do udzielania komunii rozwiedzionym, zyjącym w drugich związkach cywilnych wraz z korzystaniem z.seksualności w sposób grzeszny :

  To jeden z całego katalogu problemów, jakie towarzyszą przy lekturze „Amoris Laetitia”. Dokument wywołuje spory, ale nie może stać się przedmiotem debaty i dialogu wewnątrz hierarchii Kościoła. Jesienią papież miał spotkać się z kardynałami, liczono na rzetelny dialog, spotkanie objęło tylko wymiar liturgiczny. Pojawiają się niepokojące znaki, wydarzenia, które w tej całej atmosferze mogą być błędnie interpretowane. Można przeczytać w mediach, że cały skład Papieskiej Akademii Życia został zawieszony, czyli praktycznie rozwiązany. Niektórzy wskazują na nazwiska członków tej Akademii – kard. Cafarra, kard. Eijk, prof. J. Seifert, prof. R. Spaemann. Może nie ma to związku z tym, że wszyscy oni wyrazili swój sprzeciw wobec Adhortacji. Może przypadkiem jest posłanie kard. Burke na dość egzotyczną misję związaną z śledztwem w sprawie nadużyć seksualnych na wyspie Guam? Może przypadkiem jest zwolnienie trzech bliskich współpracowników kard. Muellera w Kongregacji Nauki Wiary? Nie wiem, ale atmosfera niejednoznaczności niczemu dobremu nie służy.

  http://www.fronda.pl/a/ks-prof-pawel-bortkiewicz-dla-frondy-sytuacja-jest-niezwykle-powazna,88139.html

  Zaganiany kard Nycz chyba jeszcze w tym temacie nie zdązył się wypowiedzieć.

 61. Listwa said

  Justyna Socha
  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”
  os. Jagiellońskie 69/1 61-217 Poznań

  STOP lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej

  W obronie lekarzy poddawanych represjom ze strony korporacji lekarskich oraz w imię szczególnej ochrony wszystkich pacjentów w Polsce, szczególnie dzieci, domagamy się oczyszczenia polskiej administracji publicznej z osób działających w konflikcie interesów, piastujących ważne stanowiska publiczne.

  Adresat:

  Beata Szydło – Prezes Rady Ministrów
  kontakt@kprm.gov.pl

  Obecna sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji, aby skutecznie i trwale zażegnać problem działalności funkcjonariuszy publicznych na rzecz różnego rodzaju biznesów, kosztem praw i majątku obywateli w szczególności w zakresie zdrowia publicznego. Sytuacja taka jest skandaliczna i ma kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa obywateli naszego kraju.

  Osoby takie mają szerokie pole do narzucania obywatelom obowiązków realizujących interesy branży przez którą są finansowani, oraz posiadają narzędzia do niszczenia ludzi, którzy występują w interesie obywateli sprzecznym z interesami branży (np. represjami zagrożeni są lekarze realizujący prawa pacjenta – korporacje lekarskie prowadzą postępowania przeciw nim w odpowiedzi na apele ekspertów pracujących na rzecz koncernów farmacetuycznych).
  Treść petycji:

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19776&Itemid=53

 62. Peryskop said

  Re 53
  Bezczelny tchórz co jeszcze wymyśli w ramach zamulania ?

  A dlaczego nie jakiś nicek, ale imię, nazwisko i afiliacja autora są wymagane we wszelkich publikacjach, także w wykazach piśmiennictwa ?

  Czy filozofowi Pańpuchowi z KUL starczyłaby „Ewangelia”,
  bez wskazania którego apostoła to dzieło ?

  Albo „Pan Tadeusz” autora nieznanego ?

  Posoborowie zbiera żałosne żniwo na KULu. Wstyd i hańba.

  I zgadnij palancie dlaczego informacje jak ta poniżej zasługują na zaufanie. A jeśli to pytane za trudne, to zapytaj portiera.

  ===

  Szczepionki Prevnar powodują zapalenie oskrzeli i płuc

  Prof. Maria Majewska mejlem 27.02.2017

  Ulotka firmowa załączona do szczepionek Prevnar 13 (pneumokoki) ujawnia, że badania firmowe wykazały, iż szczepionki te powodują ciężkie powikłania poszczepienne u 8,2% niemowląt i małych dzieci. Najczęstsze powikłania dotyczyły chorób zakaźnych takich jak zapalenie oskrzeli (u ok. 1% dzieci) i zapalenie płuc (u 1%).

  Dane te są zapewne znacznie zaniżone, co jest normą w badaniach sponsorowanych przez firmy farmaceutyczne.

  Możliwe, że kilkanaście procent dzieci zaszczepionych tymi szczepionkami zachorowuje na poważne poszczepienne choroby zakaźne. Tzn. tysiące dzieci w Polsce może chorować rocznie na zapalenie płuc, oskrzeli, jelit, ucha środkowego, opon mózgowych i inne po szczepieniach pneumokokowych.

  Jest to zgodne z danymi zebranymi w amerykańskiej bazie VAERS, które wskazują na zapalenie oskrzeli, płuc, czy opon mózgowych jako powikłania po tych szczepieniach. Również ocenzurowane i okryte anatemą badanie porównujące zdrowie dzieci szczepionych i nieszczepionych ujawniło, że dzieci szczepione znacznie częściej chorują na zapalenie płuc i oskrzeli.

  Pojawia się więc pytanie – czemu i komu służy wprowadzenie obowiązkowych szczepień pneumokokowych dla polskich niemowląt, skoro wywołują one zagrażające życiu choroby zakaźne i zgony?

  http://labeling.pfizer.com/showlabeling.aspx?id=501#section-4

 63. Głos Prawdy said

  Wielka Brytania aneksowała Cypr 5 ноября 1914 г.
  Stały pełnomocnik Federacji Rosyjskiej przy ONZ Witalij Czurkin św. pam. zaproponował Anglii „oczyścić sumienie” i przywrócić zaanektowane krajem terytoria, a po tym „zastanawiać” się i „mówić” o Krymie. Czurkin oświadczył, że prawo mówić o losach półwyspu krymskiego u w Wielkiej Brytanii pojawi się tylko wtedy, gdy ona odda nielegalnie zajęte terytorium wysp falklandzkich, Gibraltaru, części Cypru i archipelagu Chagos. Dyplomata zaproponował anglikom „oczyścić sumienie” i przywrócić część Cypru, Gibraltar, wyspy Malwiny i inne „аnektowane” Anglią tereny. Następnie będą mogli mówić o losie Krymu, uważa Czurkin. Aktualności Rosji http://news-russia.info/2017/02/03/angliya-dolzhna-vernut-anneksirovannie-territorii-churkin/
  ——————–
  “USA wykorzystały różne sposoby dla przyłączenia nowych ziem. Ich zdobywały, anektowały, kupowały, dołączały na prośbę krajowców i brały do dzierżawy. 13 etatów, które najpierw składały Stany Zjednoczone Ameryki, wtedy zajmowały terytorium, porównywalne po rozmiarach z Filipinami. Za stulecie pod kontrolę USA utrafiła duża część kontynentu Północna Ameryka, Filipiny, wyspy w Atlantyckim i Cichym oceanach.
  Robert Леки\Robert Leckie, autor badania „Od Morza do Morza: Saga o Ekspansji Ameryki”\From Sea to Shining Sea : From the War of 1812 to the Mexican War, the Saga of America’s Expansion, zaznacza, że żaden kraj świata nie zwiększał rozmiary swojego terytorium tak szybko, jak USA. Przyczyny pojawienia w składzie USA nowych ziem były bardzo rozmaite. Amerykańscy politycy całkiem nie żądali przyrostu terytoriów tylko dla samego przyrostu.
  W 1898 roku Stany Zjednoczone anektowały Hawaje, do tego niezależne królestwo, zarządzana przywódcami Polinezji (właśnie hawajczycy zabili słynnego żeglarza Jamesa Cooka\James Cook). W 19 wieku za kontrolę nad Hawajami walczyli Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja. Jednak zwycięstwo odnieśli USA, dzięki temu, że Hawaje i USA okazały się najbardziej mocno powiązane gospodarczo. Na Hawajach aktywnie działali amerykańscy biznesmeni, przede wszystkim, donice, którzy produkowali cukier. W 1893 roku hawajski tron odziedziczyła króloaj Liliuokalani\Liliuokalani, która próbowała wzmocnić instytut królewskiej władzy. Wzmocnienie wykonano przy użyciu nowej konstytucji, a tak jak monarchia była absolutną, w drodze emisji królewskich edyktów. Ponadto, królowa chciała wzmocnić budżet, zwiększając stawki na wywóz hawajskiego cukru. Jednak tych planów nie udało się zrealizować.
  Grupa rozszalałych plantatorów na czele z Сэмюэлем Доулом\Samuel Dole(zaledwie 18 osób) obaliła królową. Historyk Tom Коффман\Tom Coffman, autor badania „Historia Amerykańskiej Аnektyi Narodow Hawajów”\Nation Within : The Story of America’s Annexation of the Nation of Hawaii, zaznacza, że rewolta odbyła się w warunkach prawie pełnej obojętności hawajczykow. Rewolta była zrealizowana przy poparciu amerykańskich wojskowych i posła USA. Ciekawie, że prezydent USA Гровер Кливленд\Grover Cleveland skrajnie negatywnie odniosł sie do tego aktu, przeprosił królowe i nawet zwolnił posła USA, co poparło rewoltę. Jednak w 1894 roku na Hawajach była stworzona republika, prezydentem został Доул. Republika była natychmiast uznana przez USA. Jednak dni niezależności Hawajów były policzone.”
  http://obzor.westsib.ru/article/65208

 64. Boydar said

  Coś mi tu nie gra, w (61). Prawo mówienia ma każdy. Jeżeli jednak Czurkin tak sprawę stawiał, to jakiś fake to jest. Stawianie (domyślne, z treści zacytowanej wypowiedzi) równoważności aneksji anglosaskich z włączeniem Krymu w wyniku jednoznacznej i weryfikowalnej woli jego mieszkańców, jest absurdem. Angole ani USraelici nikogo o nic nie pytali; przypływały kanonierki i taka to była dyplomacja.

 65. revers said

  Kto szybciej odchodzi od prawa? PiS czy PO w konkurencji prawa lamania i w kaucjach. Nawet prezes i ziec z tego praffa korzysta.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/newsweek-prezes-pis-interweniowal-w-sprawie-sledztwa-przeciw-dubienieckiemu/xjmkkgc

 66. DLA PSYCHIATRY Z ODESSY

  Przeczytałem taka tyradę NIENAWIŚCI i Gróźb, że muszę się bronić przed Kaftanem Bezpieczeństwa. Z kaftana bezpieczeństwa uwolnił Urszulę Sipińską Donald Tusk, ale mnie Nie Uwolni.
  Przypominam więc, że podczas amerykańskiej wojny imperialnej 1898 na Morzu Południowochińskim spotkały się kanonierki amerykańskie z niemieckimi, ale do wymiany ognia nie doszło, gdyż Uzgodniono PODZIAŁ IMPERIUM BRYTYJSKIEGO, które – Nie Mając ropy naftowej – bronić się NIE MOGŁO. Przy tym PODZIALE Polacy otrzymali Kąsek w postaci SPORNEGO między Borneo Brytyjskim nexus Niemieckim a Filipinami Hiszpańskimi nexus Amerykańskimi Sabahem, Palawanem i Sulu jako BUFOREM, jak wcześniej Mozambik przy podziale Afryki Południowej i Togo przy podziale Afryki Zachodniej.
  Ze sprawą MEGO Aerobusa jest tak, jak z Podziałem Imperium Brytyjskiego, gdyż Aerobus jest Podstawowym środkiem Taktycznym, Operatywnym i Strategicznym dla komandosów i marinersów, przed czym – nie mając tej techniki – BRONIĆ SIĘ NIE MOŻNA. Po SKATOWANIU mego pełnomocnika w NASA na Rozkaz Prezydenta Busha-Juniora ze skutkiem 11 miesięcy leczenia, Aerobus-SADDAM został przeniesiony z Dniepropietrowska do Pekinu za GWARANCJE Niepodległości i Integralności Ukrainy, i jako Aerobus-KITAN Wyrżnął w wojnie jugosłowiańskiej Apacze, co UMOŻLIWIŁO Chińczykom ZŁAMANIE Doktryny Teodora Roosevelta – z Polskim Sabahem, Palawanem i Sulu – przez anektowanie Morza Południowochińskiego.
  Potem tą sztuczkę powtórzono na Morzu Karaibskim przez zamówienie przez Siostry Alvarado Aerobusa-KAMAZA ma licencji GWARANCJI, że się ze mną Dogadają. Ponieważ młodsza miała reprezentować Honduras na Miss World w Londynie to Licencji NIE OPROTESTOWAŁEM – ale zostały zastrzelone przez swego ochroniarza.
  Teraz Trumpf ODWIESIŁ Aerobusa-NASA, o czym świadczy ogłoszenie przez UBERA wprowadzenia na rynek Latających Samochodów. W tym celu UBER najął byłego eksperta lotniczego NASA Marka Moore’a, który musiał opiniować Aerobusa-NASA, który został przekazany do Opracowania Technicznego, ale ZAWIESZONY przez półgłupka Prezydenta Busha-Juniora z wiadomym skutkiem.

 67. vivimi said

  z racji ze dyskusja juz zamknieta pozwole sobie na skomentowac tutaj

  Re 97 -Lara

  „…… Przecież większość ludzi dba o siebie, żyje higienicznie – a chorują przecież, z chorobami przewlekłymi borykają się całe lata.

  A dzieci? Jakie dzieci mają konflikty psycho – bio?

  https://marucha.wordpress.com/2017/02/09/homeopatia-okultyzm-sugestia-czy-medycyna/#comment-656330
  ———————————————————————–

  – Male dzieci byc moze czasem a nawet moze i czesto choruja z powodu bledow rodzicielskich ?

  Mlodzi ,niedoswiadczeni ,zaborczy ,czesto nierozsadni rodzice ,w nadmiernej „trosce” skazuja wlasne dziecko na pewne traumy w wyniku ktorych moga wystepowac objawy przypisane dla GNM .

  Bledem nr. jeden jest aktualny trend ,tzw „zimy chow”czyli mlode matki(sama mialam takie rady kolezanek) jak najpredzej pragna by niemowle nauczylo sie spac sie we wlasnym pokoiku ,we wlasnym lozeczku .
  Czyli po nakarmieniu zanosza do dzieciecego pokoiku ,do lozeczka i tlumacza ze tak dlugo ma plakac az usnie …tak przyzwyczajane maluchy rzeczywiscie potem ucza sie same spac ,niekotre matki koniecznie rowniez w ciemnym pokoju …male dziecko nabywa traume-rozlake dla ktorej GNM przypisuje np z tego co wiem neurodermitis ,choroby skorne
  ,prosze sie rozejrzec ilez to dzieci ma problemy skorne ?!
  Bylam kiedys przez jakis czas niania w rodzinie amerykanskiej i taki model dla dwojki bobaskow jedno pare miesiecy drugie cos dwa latka , przerabialam czyli na popoludniowa drzemke musialam wpakowac maluchy do ich lozeczek ,podac zimne mleko z lodowki ,zgasic swiatlo i wyjsc z pokoju …”zimny chow” bez serca …

  Innymi traumami sa bledy typu nieposzanowanie wlasnych dzieci ,czasem obrazliwe wyzwiska zanizajace ich wartosc ,dotkliwe kary ,nadmierne zakazy ,juz niewspominajac o przemocy fizycznej czyli biciu dzieci 😦

  Byc moze aktualnie dzieci pracujacych -harujacych matek ktore zmuszone oddawac swoje maluchy juz od malenkosci do obcych instytucji zlobkow i przedszkoli ,te dzieci moga miec takie rozne skazy na cale zycie ktore moga ujawniac sie w postaci roznych nawet „nieuleczalnych ” chorob nieudolnie leczonych przez cale rzesze dochtorow .

  W naszych czasach szukamy powodow chorob czesto nie tam gdzie trzeba a odpowiedz jest zupelnie z innej strony i tu zgodze sie z panem Peryskopem i GNM .

 68. Głos Prawdy said

  Według francuskich działaczy, co roku we Francji prawie 600 rolników kończą życie samobójstwem z powodu ekonomicznych trudności
  Według francuskich działaczy, co roku we Francji prawie 600 rolników kończą życie samobójstwem z powodu ekonomicznych trudności – to stało się trzecia pod względem częstości występowania przyczyn śmierci wśród rolników po raku, chorób sercowo-naczyniowych.
  Ale, bez względu na skalę problemu (poziom samobójstw wśród rolników na 20 procent wyższy niż w całej Francji w ogóle), niewiele się robi, aby rozwiązać trudności, z którymi boryka się ta grupa społeczna.
  Były rolnik Jacques Жеффредо, który bada zjawisko samobójstw wśród rolników, próbuje zwrócić publiczną uwagę na ten problem. On twierdzi, że oficjalne oceny, zgodnie z którym liczba samobójstw wynosi około 200 rocznie, mocno niedoceniana rzeczywistość — częściowo z powodu tego, że krewni nie chcą mówić prawdę.
  W październiku ubiegłego roku Жеффредо ustanowił 600 białych krzyży, podobne do tych, które stoją na cmentarzach wojennych, naprzeciwko bazyliki Świętej Anny w Bretanii — regionie o najwyższym poziomem samobójstw.
  Rolnicy w zachodniej Francji zorganizowali w piątek symboliczny marsz zakończony minutą ciszy w pamięć o zmarłych rolnikach. Protesty rolników odbywają się w całym kraju już w ciągu kilku miesięcy; używają ciągniki do blokowania dróg, na znak protestu przeciwko spadku cen, który wystawił wielu rolników na krawędzi przetrwania.
  Najnowsze raporty wykazały, że średnio we Francji codziennie popełniają samobójstwo około 27 osób, choć prawdziwe liczby mogą być nawet wyższe.
  Poziom samobójstw we Francji znacznie powyżej średnich europejskich wskaźników na poziomie 16,7 samobójstw na 100 tysięcy mieszkańców w porównaniu z 11,7 w krajach UE.
  Przy tym w większości krajów wskaźnik samobójstw jest znacznie wyższy wśród mężczyzn — 25,9 zgonów na 100 tys. osób w porównaniu z wynikiem 7,4 wśród kobiet.
  http://nashaplaneta.su/news/ezhegodno_600_francuzskikh_fermerov_sovershajut_samoubijstva_iz_za_ehkonomicheskikh_trudnostej/2017-02-26-42299

 69. Głos Prawdy said

  Światu jeszcze należy zrozumieć strate od usunięcia Rosjan od Paraolimpiady, – Zacharowa
  “Szkody dla światowego sportu, spowodowane decyzjami, które nie pozwoliły rosyjskim sportowcom wystąpić na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro jeszcze tylko należy ocenić, oświadczyła oficjalny przedstawiciel MSZ ROSJI Maria Zacharowa.
  Dzisiaj, 25 lutego 2017 roku przyszła wiadomość o tym, że światowa agencja antydopingowa (WADA) poinformowała o braku wystarczających dowodów winy rosyjskich sportowców w raporcie szefa niezależnej komisji Ryszarda Mclarena.
  O ocenie WADA raportu Mclarena stało wiadomo z listu dyrektora generalnego Międzynarodowego komitetu olimpijskiego Christopha de Кеппера, opublikowanego na stronie internetowej MOK.
  Podkreślono w nim, że 21 lutego WADA, przeprowadził w Lozannie spotkanie dla międzynarodowych federacji sportowych, podczas którego stwierdził, że w wielu przypadkach przedstawionych dowodów brakuje do tego, aby zastosować sankcje wobec rosyjskich sportowców.”
  http://pravdoryb.info/miru-esche-predstoit-ponyat-uscherb-ot-otstraneniya-rossiyan-ot-paralimpiady–zakharova-114575.html

 70. osoba prywatna said

  3 mln zł za 27 mkw. mieszkania? Najmniejsze domy świata są w cenie
  http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/najmniejsze-nieruchomosci-swiata,106,0,2268778.html

 71. Listwa said

  Korporacje lekarskie chcą ukarać lekarzy ostrzegających rodziców małych pacjentów o ryzyku szczepień. Toczą się dochodzenia i sprawy w sądach lekarskich. Są zastraszani. Jedna z lekarek skierowana w akcie zemsty na badania psychiatryczne po roku od wszczęcia postępowania zmarła.

  Naczelna Izby Lekarska ukarała też dr Anetę Borczyk-Kotwas, uwielbianą przez pacjentów lekarkę z Konina. Skończyło się to dla niej naganą i pokryciem kosztów postępowania przed sądem lekarskim.

  Kolejnym przykładem wkładu izb lekarskich w cenzurowanie lekarzy jest prowadzone od wielu lat postępowanie przeciw dr Jerzemu Jaśkowskiego z Gdańska. W tym roku wzywano na przesłuchania nawet rodziców dzieci z powikłaniami poszczepiennymi, którzy otrzymali od niego odroczenie szczepień, chociaż izby nie mają takich uprawnień.

  Na przesłuchanie do izby lekarskiej w Warszawie wezwano również dr Dorotę Sienkiewicz i dr Katarzynę Bross – Walderdorff, które biorą udział w posiedzeniach Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. (5) Również wypowiadający się publicznie dr Hubert Czerniak został wezwany do złożenia wyjaśnień.

  Niepodważalną na dzień dzisiejszy wiedzą medyczną jest, że szczepienie profilaktyczne wykonane na osobie zdrowej w indywidualnym przypadku może spowodować ciężkie reakcje prowadzące do przewlekłych schorzeń, kalectwa a nawet śmierci. Przykładem takich realnych zagrożeń, może być choćby szczepionka przeciw gruźlicy podawana polskim noworodkom w pierwszych godzinach życia. Preparat ten podawany jest z całkowitym pominięciem bezwzględnego przeciwwskazania dotyczącego niedoborów odporności, co może skutkować nawet zgonem.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19774&Itemid=53

 72. NICK said

  http://wpolityce.pl/gospodarka/329047-lasy-panstwowe-wchodza-w-inwestycje-z-samorzadami-projekt-wyceniany-jest-na-100-mln-zlotych

 73. Maćko said

  .http://katehon.com/es/article/factores-del-surgimiento-de-la-derecha-alternativa-en-occidente
  Jest wiele jezyków, ale polskiego nietu… smutne

  .https://www.youtube.com/watch?v=pH73xk0l4HE
  Polacy w Norwegii Polakom na Litwie

 74. Maćko said

  46. NC – celnie. Glosujemy na wybranych-wytypowanych do zatwierdzenia. Wybiera takich wytypowanych scisle grono pod wzgeldem ich dla grona przydatnosci oraz wedlug zalecen zagranicznych mocodawców ( moc=kasa+zaszczyty ).

  Takie glupiutkie osoby sa dla sterujacych pozyteczne. Podobnie jak Balcerowicz absolutnie nie wiedza co czynia ani jakie tych czynów bead konskwencje. Uzyteczni ignoranci. Pozdro.

  58. Listwa – tak cybernetyka jak i statystyka tez potwierdzaja zalety nierozerwalniosci malzenstw.

  62. Panie Peryskopie – te obelgi to do kogo? I po co obelgami? Pozdro.

  68. Glosie Prawdy – Francuzi tez sa pod okupacja. Francja, sterowana przez Korporatokracje, jest antyfrancuzka. A wsio taki zal…

 75. Siggi said

  http://trybuna.eu/187-swieczek-na-1-marca-tyle-dzieci-zamordowali-wykleci/

 76. Siggi said

  W ciągu 27-iu lat transformacji nie udało się nam wzmocnić państwa
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=46086

 77. Siggi said

  https://oko.press/macierewicz-czysci-armie-sztab-generalny-90-proc-stanowisk-dowodczych-dowodztwo-generalne-82-proc/

 78. osoba prywatna said

  No, to teraz przeprowadzka nabierze szybszego tempa.
  http://lotniczapolska.pl/Nowe-polaczenia-LOT-u-do-Izraela,41999

 79. Siggi said

  Dobre to…
  http://thefad.pl/aktualnosci/giertych-liscie-kaczynskiego-o-czym-padalec-ze-slupska-gada/

 80. osoba prywatna said

  Nawet jeśli nic nie znajdą to mogą powiedzieć, że znaleźli i wówczas spełni się marzenie Singera.
  Prokuratura Krajowa zawarła umowę z brytyjskim Forensic Explosives Laboratory (FEL) na wykonanie analizy śladów materiałów wybuchowych w próbkach pobranych w ramach śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej – poinformowała Prokuratura Krajowa.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PK-Brytyjczycy-beda-szukac-sladow-trotylu-na-tupolewie,wid,18711510,wiadomosc.html?&ticaid=118b37

 81. osoba prywatna said

  Katastrofa! Amerykanie używają w Polsce pocisków z uranem
  http://ndp.neon24.pl/post/129734,katastrofa-amerykanie-uzywaja-w-polsce-pociskow-z-uranem

 82. Siggi said

  Prawda nas upokorzy
  27 lutego 2017 … … Autor: krakauer
  Prawda nas upokorzy. Nie jest dobrze słuchać prawdy o sobie, zwłaszcza jeżeli przez lata karmiło się uszy kłamstwami i jeszcze do tego filtrowało je przez różowe okulary. Obecnie jesteśmy na skraju nowego horyzontu zdarzeń, który będzie się o nas upominał w ramach Unii Europejskiej, NATO i sytuacji regionalnej. W najbliższym czasie usłyszymy dużo gorzkich słów na temat naszego kraju, w znacznej mierze prawdziwych. Prawdopodobnie prawda, którą usłyszymy – nas upokorzy.
  Właśnie dlatego będzie to g. prawda dla naszych elit rządzących. Ponieważ już samym założeniem nowej koncepcji ideologiczno-politycznej rządzących, stała się opcja dystansowania się od Zachodu. Co samo w sobie jest słuszną koncepcją, jednak należy to umieć zrobić, tak żeby to nie wyglądało na to, czym ma być. Na tym polega polityka, tymczasem „nasi” z otwartą przyłbicą i przez pole – na prosto! A to nie o to chodzi, absolutnie nie o to.
  Przede wszystkim szokiem dla nas będzie to, jak pan Trump doprowadzi do porozumienia z panem Putinem. Nastąpi wygaszenie jazgotu, anulowanie sankcji, stopniowo będzie wprowadzana nowa normalizacja. Ponieważ Chiny są ważniejsze dla USA od Ukrainy. Rosja jedynie się broni, to wobec niej wprowadzono sankcje, będące w istocie wojną gospodarczą pana Obamy i jego pomagierów. Porozumienie na linii Zachód-Rosja jest jak najbardziej możliwe i prawdopodobne, ponieważ nie ma pomiędzy naszymi blokami żadnych sprzecznych interesów o randze strategicznej. Najlepiej dowodzi tego polityka niemiecka. Pomimo sankcji Niemcy pompują z Rosji gaz i ropę. Czy trzeba czegoś więcej, niż rozbudowa Nord Stream, żeby pokazać jak dobrze układa się współpraca jeżeli nie wkracza w nią negatywna polityka? Oba systemy są w naturalnej symbiozie i biada temu, kto chciałby tą symbiozę zakłócić. Retoryka naszych polityków już się do tego dostosowuje, chociaż stopniowo i powoli. Będzie niesłychanie ciekawe to, jaki kształt przybierze w momencie jak dojdzie do resetu? Czym wówczas zostanie zastąpiony tradycyjny jazgot i rusofobia? Przejście na pozycję Budapesztu będzie dość trudne, jednak to jedyny kierunek ewolucji relacji. Inaczej – każdy inny scenariusz prowadzi nas do powtórki Września.
  Przeformatowanie Unii Europejskiej jest faktem, właśnie się dzieje – na naszych oczach. Co prawda, jak tylko pan Schulz zaczął być brany pod uwagę w sondażach kanclerskich, to wygrzebano mu coś z przeszłości. We Francji pani Marine Le Pen, również nie ma łatwo. W Holandii, w zasadzie już wiadomo kto wygra, inną kwestią jest, czy będzie zdolny stworzyć rząd. Jednak dotychczasowa polityka wobec imigrantów jest przesądzona. Włosi również mają dość sytuacji, w której są poddani gigantycznej presji, a na ich ulicach rządzi przemoc. Te wszystkie negatywne emocje, będą musiały znaleźć ujście. Na imigrantach będzie póki co trudno się wyżyć, ale banalnie będzie można przyłożyć Polakom. Jest tylko kwestią czasu, kiedy zacznie się negatywne uderzenie w Polskę. Najpierw Komisja Europejska wytoczy przeciwko nam działa – przytnie fundusze, później już będą inne priorytety. Proszę pamiętać, zawsze chodzi o pieniądze. Przecież nikt na poważnie nie mówi o jakichkolwiek wartościach i innych bzdurach! To tylko narzędzie – wytrych, którym w nas uderzają.
  Najbardziej przemilczana będzie jednak prawda na temat słynnych uprzywilejowanych relacji pomiędzy Polską a USA. To stary numer rządzącej neoliberalnej większości, chociaż i para-lewica, jak rządziła dodała do tego kilka swoich wkładek. Przez długi okres czasu Polacy byli karmieni kłamstwami o tym, że rzekomo są jakieś specjalne relacje a co jest, pokazał brak planów ewentualnościowych NATO. Zresztą w ogóle nie ma o czym mówić, bo w ich polityce praktycznie nie istniejemy, po prostu nas nie ma. Chyba, że jest poszukiwany „osioł trojański”, ale to już inna historia.
  Prawa jaką usłyszymy nas upokorzy. Niestety nasi rządzący – generalnie – będą się obrażać na rzeczywistość. To może spowodować tylko jeszcze większą alienację naszego państwa, pogarszanie wizerunku, a to wszystko zacieśni spiralę antypolską, w którą niestety sami się pakujemy.
  Prawda o tym jak nas widzą nas upokorzy, prawda o tym, co znaczymy w tych układach upokorzy nas jeszcze bardziej. Może puszczą więcej seriali o „wszystkomających” duszpasterzach – będących fundamentami lokalnych społeczności? Będzie ciekawie. Tylko, że to nic nowego, ponieważ cała nasza historia to przenikające się pasma porażek i upokorzeń. W sumie nic nowego. Zawsze przecież można zmienić historię, jak ludzie zaczną się upominać o prawdę… Władza oszczędzi nam upokorzeń…
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=46091

 83. osoba prywatna said

  Ważne słowa płk. Wrońskiego: Polskie środowiska narodowe są rozpracowywane przez obcy wywiad
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/10638-wazne-slowa-plk-wronskiego-polskie-srodowiska-narodowe-sa-rozpracowywane-przez-obcy-wywiad

 84. Listwa said

  @ 62 Peryskop

  Znowu się zanurzyłeś w szambie?.

 85. osoba prywatna said

  Dariusz Marciniak po procesie uniewinniony Dariusz Marciniak, o którym pisaliśmy przed końcem roku, od 5 tygodni przebywa w Polsce. Jest wolny, ale to co przeżył nazywa koszmarem. 51-letni kierowca ciężarówki zatrzymany został w maju na terenie portu w Dover z podejrzeniem przemytu 19 nielegalnych imigrantów. Gdyby nie zmienił prawnika przydzielonego mu z urzędu, to nie wyszedłby na wolność, a przez kilkanaście lat nie zobaczył by rodziny.
  http://www.naszestrony.co.uk/uk/wielka-brytania/8289-polak-byl-bity-i-namawiany-do-przyznania-sie-do-winy.html#

 86. osoba prywatna said

  W Europie organizowanych jest wiele popularnych festiwali. Mimo to nie każdy słyszał o Maslenicy, czyli prawosławnych ostatkach. Jest to rosyjskie święto słońca, naleśników i trwającej tydzień radosnej zabawy.
  http://www.twojaeuropa.pl/329/maslenica-czyli-jak-sie-bawia-rosjanie

 87. NICK said

  Sporo tu było o Sumlińskim. Ja go nie rozgryzam.
  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/sumli%C5%84ski-andrzej-lepper-zosta%C5%82-zamordowany-mia%C5%82-wiedz%C4%99-o-gazowym-przekr%C4%99cie-stulecia/ar-AAncCGO?srcref=rss&utm_source=taboola&utm_medium=exchange&OCID=MSNRIW

  Czyżby miał za zadanie sterować prawdą o śmierci śp. Andrzeja Leppera?

 88. osoba prywatna said

  Z cyklu Putin wszędzie
  Sawczenko przyjechała z wizytą do DNR
  .https://pp.vk.me/c836623/v836623907/2de36/_ZAi-Z2OT30.jpg

 89. osoba prywatna said

  Rosyjski taniec ludowy w świecących sukniach.
  .https://www.youtube.com/watch?v=EdIn5z_0IWk

 90. Głos Prawdy said

  Ukraiński deputowany, ktory sie znęcał (ujadał) nad śmiercią Witalija Czurkina, rozbił się w WYPADKU

  Sergij Laszczenko, członek frakcji Radykalnej partii Olega Laszko w Dniepropetrowskiej obwodowej radzie, zginął z winy swojego kierowcy, co nie sprawił się z kierowaniem. Мazda- 6 na pełnym biegu wbiła się do ogrodzenia na prospekcie Puszkina w Dnieprze.

  Policja otworzyła kryminalne prowadzenie po cz.. 2 st. 286 KK Ukrainy(„naruszenie reguł bezpieczeństwa podróżnego ruchu czy eksploatacji transportu osobami, kierującymi pojazdami).

  Radykał 21 lutego tego roku przepostował twiit z frazą „W kadzi, gdzie gotują Czurkina, brakuje listu laurowego „. Kolejne komentarze z udziałem posła rady zawierali nowe drwiny z powodu odejścia z życia wybitnego rosyjskiego dyplomaty.
  http://nashaplaneta.su/news/ukrainskij_deputat_izgaljavshijsja_nad_smertju_vitalija_churkina_razbilsja_v_dtp/2017-02-27-42357

 91. Lily said

  Szykujcie Kase,bo tak chce Nycz.
  http://www.gazetawarszawska.com/antykosciol/5434-
  kard-nycz-jestesmy-gotowi-na-przyjecie-uchodzcow

 92. osoba prywatna said

  Okolica ta nie wyróżnia się niczym szczególnym pośród okolicznych wzgórz, jednak zasługuje na miano POLSKIEJ DOLINY KRÓLÓW. Znaleziska, które tu odsłonięto podczas badań archeologicznych prowadzonych od roku 1979 przez dr Krzysztofa Tunię, są o 1500 lat starsze od tych z Teb Zachodnich w Egipcie.
  http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/21881,slonowice-polska-dolina-krolow.html

 93. Głos Prawdy said

  74.Francja ponosi konsekwencje odejścia od praw Bożych i sankcji przeciwko Rosji z tymi problemami w rolnictwie

 94. osoba prywatna said

  Gwałt zbiorowy na kobiecie w Szwecji. Czy Europejki mogą czuć się bezpieczne?
  http://globalne-archiwum.pl/gwalt-zbiorowy-na-kobiecie-w-szwecji-czy-europejki-moga-czuc-sie-bezpieczne/

 95. Siggi said

  Ten chłop A.Fotygi odgrywa pewną role na czyjeś zamówienie?Jaki to ma cel,te jego uliczne ,dość często prymitywne wynurzenia?Jego fach jest „cienko”opłacany,jeszcze przy nic nie mówiącym nazwisku,to za każdą sumę będzie „mielił „językiem.

 96. Spektakl „Klątwa” nielegalny?
  Mariusz Max Kolonko – „Mówi jak jest”

  Krótko i ostro, tutaj: .https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=78O-3RQQIfI

 97. snag said

  Siggi @ 95 ,…

  Kiedy mysle ze juz wszystko widzialem znowu … Dziwne ze garstka zydow rzadzi tym stadem? ,…

 98. NICK said

  Ot. Olszański v. Jabłonowski, P. Siggi. (95).
  Współaktor, z nadania, kampanii antyrosyjskiej. Coraz bardziej bezpośredni we słowach. Inaczej być nie mogło, skoro promowany bez pardonu. Jest.

 99. NICK said

  Max, powiadacie.
  Jak ktoś tu zapodał, kolega Sikorskiego. Z „naszej klasy”.

 100. revers said

  Jestesmy gotowi, pan rowniez p.NICK, p.Boydar i p.Moher? i nnis swieci z tej lub podobnej Ziemi, a nawet z polksiezyca.

  https://www.wprost.pl/kraj/10044350/Kardynal-Nycz-Jestesmy-gotowi-na-przyjecie-uchodzcow-Czekamy-na-otwartosc-wladz.htm

 101. Jestem frajerem said

  Tak oto okazało się, że sam naigrawając się z frajerów albo raczej wskazując niebezpieczeństwo bycia frajerem, sam nim zostałem.
  A jak to się stało ?
  Ano tak:
  Argumentem rzucił sam prof. Wolniewicz „Heroizm tragicznie bezsensowny” w Głosie Racjonalnym na Youtube.

  W temacie na gajówce ” Za tydzień Morawiecki wprowadza PODATKOWY STAN WOJENNY. Podatnik nie będzie miał żadnych praw” – ad. 18 Rick.
  W tym komentarzu odwoływałem się do postawy Wyklętych, sugerowałem czerpanie przez współczesnych Polaków z ich jakoby przykładnej pełnej poświęcenia postawy.

  Z wypowiedzi prof. Wolniewicza wynika, że:

  1) Wyklęci tak naprawdę prowadząc walkę dalej nie wykonali rozkazu Dowództwa Armii Krajowej. A przeciez niewykonanie rozkazu w materii tak poważnej dyskwalifikuje żołnierza jako żołnierza, bo ten czyn jest zwykłym przestępstwem.
  Oczywiste jest, że żaden przestępca nie może być dla nas wzorem.

  2) Prowadzenie dalszej bezsensownie heroicznej walki przez miało i inną ważną konsekwencję – doprowadziło do:
  – wielu śmierci w wyniku bezpośredniej walki, niesprawiedliwych i okrutnych wyroków sądowych, prześladowań i tortur.
  Ta ofiara okazała się daremna, gdyż Polski nie odzyskano. Wręcz przeciwnie, w ten sposób pozbyto się najbardziej przekonanych do Polski, największych patriotów.

  W pewnym momencie, profesor użył też mojego ulubionego słowa: „frajer”.
  Stwierdził, że Wyklęci byli frajerami. Tragicznie heroicznymi frajerami.

  Co ja na ten temat myślę ? I czy naprawdę jestem frajerem ?
  Z pewnością nie jestem takim frajerem jak Wyklęci, bo przecież nie ryzykuję życia w bezpośrednim starciu z żadną instutucją państwa, choć coraz bardziej rozumiem, że jest ono w istocie nielegalne i przestępcze.
  Nie jestem tragicznie heroicznym frajerem.
  Wy też nie jesteście.

  Ale co jest na przeciwległym biegunie tego frajerstwa ? Ano właśnie: zdrada narodowa.
  Jak znaleźć się pośrodku ? Jak nie stracić życia i wygrać walkę ? Odpowiedź jest w Ewangelii:”….Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!…
  Ale przecież napisano także, że ” Kto nie Kto straci swego życie z powodu mnie i Ewangelii, zachowa je”

  Z jakiego powodu Wyklęci nie wykonali rozkazu Dowództwa Armii Krajowej ?

 102. BUKA said

  http://www.lamentiraestaahifuera.com/2015/03/19/el-gigante-de-la-sierra-de-tapalpa/

  http://www.fmoreno.com.mx/entretenimiento/aparecen-imagenes-de-gigantes-en-tapalpa-gran-mentira/

  http://www.mendozapost.com/nota/7095/

  http://globalne-archiwum.pl/biblijni-giganci-cz-1-znalezisko-u-stop-gor-tapalpa-ostatecznym-dowodem/

 103. snag said

  Nie potrafia zrozumiec dlaczego – Odpowiem krotko … it’s your attitude and conduct, stupid ,…

  ‘Pandemic’ of anti-Semitism taking shape worldwide, even threatens US, warns top Jewish leader
  —————————————————————————————————————————-
  http://www.timesofisrael.com/pandemic-of-anti-semitism-taking-shape-worldwide-even-threatens-america-warns-top-us-jewish-leader/

 104. Siggi said

  Nie żyje red.Siergiej Kuszniariow,twórca programów TV 1 Kanał ‚Czekaj na mnie” i „Ostatni bohater”,miał 55lat.Dwa tygodnie temu przeszedł zawał.Ten fakt potwierdza smutną regułę,że dziennikarze żyją krócej.Dlatego mój syn ,dziennikarz radiowy regionalnej rozgłośni PR po prawie 25 lata rzucił to „rzemiosło”.tem bardziej,że on nie potrafi łgać.”Dorobił”się grożnego nadciśnienia i jest w grupie ryzyka sercowego.
  „Cisze jedziesz,dalsze budziesz”rosyjska mądrość ludowa tak mówi.
  http://www.ntv.ru/novosti/1774236/

 105. osoba prywatna said

  Rosyjski ( on zapewne taki Rosjanin jak ja Wietnamczyk ) oligarcha ma kłopoty ze spłaceniem super jachtu . Zobacz, czym pływają polscy milionerzy.
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zygmunt-solorz-jachty-najbogatszych-polakow,158,0,2266782.html

 106. Siggi said

  Gen. „Nil” to nie „wyklęty”
  Generał August Emil Fieldorf „Nil” (1895-1953) to niemal postać sztandarowa dla środowisk kreujących obecną wizję polskiej historii najnowszej. Jednak – jak się okazuje – nie jest tak do końca. Owszem, „Nil” jest przywoływany bardzo często, ale przy okazji skrzętnie przemilcza się jego poglądy i stanowisko w kluczowych dla Polski sprawach, poglądy na sytuację naszego kraju po 1945 roku.
  dalej………….
  http://www.mysl-polska.pl/1178

 107. Isia said

  … (95) Pan Siggi …

  … W. Olszański … mąż Agnieszki Fatygi, aktorki, piosenkarki, śpiewaczki … to tylko gwoli ścisłości …

  Nie mylić z Fotygą!
  Admin

 108. revers said

  re106p.Siggi

  czas szukac listy wykletych z Sorosa list grubych plac, w samych niemczech jest tych wylketych i wplywowych nie malo
  od lewj do prawej strony sceny politycznej,

  http://www.anonymousnews.ru/2017/02/26/aufgedeckt-deutsche-soros-agenten-im-eu-parlament-liste-mit-namen-und-notizen-geleakt/

  a wykletych to mozna na nowej sztuce teatralnej spotkac na spektaklu Klatwa na ktora to sztuke rowniez beigna znawcy sztuki i semantyki jezykow od lewa do prawa, najwazniejsze zeby momenty byly i to z nie byle kim.

  Co zolniez ma wspolnego z klatwami a nie z przysiega i regulaminem wojskowym? kolejna zonglerka semantyczna.

 109. Polo said

  W jakim my żyjemy państwie?
  I pomyśleć, że chciałem być policjantem.
  Kandydat na policjanta musi przejść badania psychologiczne, które jak widać z poniższych materiałów nie wyłapują psychopatów.
  Natomiast sędziowie i prokuratorzy nie mają żadnych badań psychologicznych, a to już totalna masakra.

  .https://www.youtube.com/watch?v=SQlvOugBKWQ
  .https://www.youtube.com/watch?v=9CwdnT2IMvo
  .https://www.youtube.com/watch?v=iuXCfuKZZDg

  Najbardziej plugawi w tych filmach są rzecznicy prasowi policji.

 110. NICK said

  Kociarzom.
  Bulgot.http://www.bing.com/videos/search?q=buldog&&view=detail&mid=22CDF78AEB694AB71E6322CDF78AEB694AB71E63&rvsmid=852F4375A65DA5D449B6852F4375A65DA5D449B6&fsscr=0&FORM=VDMCNL

 111. snag said

  A tutaj wesolo znaczy fala za fala falszywych alarmow bomb w zydowskich centrach i szkolach na oko poltora tuzina za kazdym razem ewakuowane … ta to 5 ta … mam nadzieje ze doczekam ze ktoras z nich na Madagaskar albo na Marsa ,…

  US Jewish centers struck by another wave of bomb threats
  ——————————————————–
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4928397,00.html

  Jewish communities across 11 states received bomb threats in at least 16 Jewish centers and schools, making it the fifth wave of bomb threats since January; incidents occur just a day after yet another Jewish cemetery in Philadelphia was vandalized.

 112. NICK said

  Ten Budog, obrazkowo. Kawał historii.
  http://www.bing.com/videos/search?q=buldog&&view=detail&mid=809F22B4D4C3A54CCA96809F22B4D4C3A54CCA96&rvsmid=852F4375A65DA5D449B6852F4375A65DA5D449B6&fsscr=0&FORM=VDFSRV

 113. konik said

  Dynamiczna inflacja prawa i korupcji – atrybuty IIIŻydo-RP
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/02/27/dynamiczna-inflacja-prawa-i-korupcji-atrybuty-iiizydo-rp/

 114. sredni said

  Taka postać jak gen.August Emil Fieldorf czy Bolesław Piasecki to dla bermanowców było największe zagrożenie , gdyż aby wykazac swoją przydatnosc przed Stalinem potrzebny był im wróg,a nie odbudowujący Naród i kraj po takiej hetakombie ludzie, sami nawet tworzyli podziemie np. WIN niestety dla obecnego pissu te osoby powyżej są pomijane a nawet jak B.Piasecki opluwane.
  AD.106

 115. konik said

  /*Kuba rozpoczyna nowe próby nad szczepionką przeciw HIV.

  Kubańscy naukowcy przeprowadzają pierwszy etap badań klinicznych nad szczepionką TERAVAC-VIH, mającą na celu polepszenie wyników zdrowotnych osób zarażonych wirusem HIV. Mimo że szczepionka nie wyleczy całkowicie pacjenta, pozwala jednak mu polepszyć jakość swego życia obniżając ilość wirusów HIV we krwi chorego, czyli wiremii.
  Lek podawany być może przez nos, doustnie a także poprzez natrysk i zastrzyk.
  Szczepionka testowana była do tej pory na 9 pacjentach. Testy te nie wykazały żadnych negatywnych skutków ani toksyczności, jak powiedziała Yayri Caridad Prieto Correa, jeden z naukowców stojących za tym projektem. Stwierdziła on też, że ten długoterminowy projekt, jakim jest ten lek, powinien przejść jeszcze przez kilka faz testowych, aby zadecydować czy powinien być kontynuowany. Dodała też, że testy na pacjentach i zwierzętach wykazały poprawę działania systemu immunologicznego i obniżenie poziomu wirusa we krwi.
  Zespół naukowców z Centrum Inżynierii Genetycznej i Biotechnologii w Hawanie zaprezentował swój lek na Congress BioProcess 2017, który odbył się w Camaguey, trzecim największym mieście Kuby.
  http://www.telesurtv.net/english/news/Cubas-Lauded-Medical-System-Starts-New-Trial-for-HIV-Vaccine-20170225-0008.html


  /*Marzenie prezydenta Chaveza i jego wielki projekt budowlany jest już w połowie drogi do zrealizowania.

  W 2010 roku powodzie zabrały wielu mieszkańcom Wenezueli dach nad głową, pozbawiając ich domów. Reakcją prezydenta Chaveza na tą tragedię było ogłoszenie w 2011 roku wielkiego projektu budowlanego, obliczonego na 9 lat, mającego na celu wybudowanie 3 milionów mieszkań dla Wenezuelczyków. Do teraz wybudowano ich już ponad milion.
  Publiczne mieszkania, budowane w ramach tego programu, są albo darmowe, albo wynajmowane po niskich kosztach. Jest to główny ataku opozycji, która uważa cały projekt jedynie za marnowanie publicznych pieniędzy.
  http://www.telesurtv.net/english/news/Venezuela-Half-Way-Done-With-Chavezs-Dream-3M-New-Homes-20170225-0017.html


  /*„Rebelia Generalna” w Seulu.

  Wczoraj ponad 300,000 robotników, studentów i rolników zebrało się w wielkim marszu protestacyjnym, okrzykniętym „Ludową Rebelią Generalną” w centralnym Seulu.
  Hasłem przewodnim marszu było: „Po 4 latach reżim Park Geun-hye dobiega końca! Wyrzucić ją i aresztować!” jednak żądano też nie przeprowadzania żadnych reform prawa pracy, zaprzestania represji wobec działaczy związków zawodowych i członków Federacji Koreańskich Związków Zawodowych.
  http://blog.jinbo.net/CINA/4380

 116. outsiderR said

  SVII nieznany. Chociaż… owoce znamy.

  https://dorzeczy.pl/codzienne-felietony/22258/Dziwaczna-opowiesc-o-soborowym-ekspercie.html

 117. Maćko said

  Jewropa ( Yeuropa? Yewropa? ) naszym glównym wrogiem:
  .https://youtu.be/joJPmiB4OJ0?t=18m50s

  Zapraszamy do śledzenia nowego cyklu na kanale NAI Warszawa, którego autorką jest Magdalena Ziętek-Wielomska!

  PZN – Podstawowe założenia nacjokratyzmu

  Ideologia w znaczeniu socjocybernetycznym to systemy norm społecznych wytyczające zasadnicze cele działań społeczeństwa jako systemu autonomicznego. Podstawą skutecznego sterowania społecznego jest wybór odpowiedniej ideologii (w znaczeniu socjocybernetycznym). Co więcej, zdolność do stwarzania samodzielnej ideologii jest probierzem tego, czy system społeczny rzeczywiście jest systemem autonomicznym. Obecnie światu zachodniemu została narzucona ideologia liberalno-internacjonalistyczna, za którą stoi międzynarodowy duży kapitał oraz elity zasiadające w gremiach ponadnarodowych organizacji. Zgodnie z tą ideologią, państwo narodowe jest największym zagrożeniem dla pokoju i dobrobytu na świecie. Nacjokratyzm obala ten mit i pretenduje do tego, aby stać się ideologią wolnych i bogatych narodów.

 118. Maćko said

  34 Listwa napisal:
  „@ 30 snag

  Do sprzątania sie nadajesz, dlaczego miałbym z bekiem wracać, bo ci nie wychodzi?”

  Panie Listwa, tak sie do ludzi nie pisze. Nie wstyd panu?

 119. Maćko said

  Konik, pan skoczy na Kube a potem do Wenezueli na pare tygodni zycia wsród ludzi, to pan zobaczy jak tam jest. Mieszkania darmowe… glodne kawalki dla glodnego ludu.

  W Wenezueli szkoly zawsze byly darmowe i chodzilo do nich wiecej ludzi niz teraz. Teraz dzieci nie moga, bo stoja w kolejkach po przydzial ryzu albo szukaja czegos de zjedzenia w smietnikach.

 120. snag said

  Podatnik zaplaci ponad milion dolcow za uprzatniecie i odkazenie obozowiska protestow Indian i enviro freaks przeciw rurociagowi w N. Dakota – Sprobuj powiedziec ze jedni i drudzy to enviro-nostra i masz przesrane na gajowce ,…

  Taxpayers Foot $1M Bill to Clean Up Dakota Pipeline Protest Area
  ————————————————————————————-
  http://www.breitbart.com/big-government/2017/02/27/taxpayers-foot-1-million-bill-to-clean-up-dakota-pipeline-protest-area/

  The U.S. Army Corps will spend more than $1 million to clean up the mess left behind by the Standing Rock Sioux Tribe and others opposed to the Dakota Access Pipeline in North Dakota. The protesters — who succeeded in temporarily shutting down pipeline construction under orders from President Barack Obama — were evicted after President Donald Trump put the pipeline project back online.

 121. snag said

  Macko ,…

  .https://www.google.com/search?q=venezuela+slums&espv=2&biw=1455&bih=700&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjKlKPXrbHSAhVE02MKHSlXBYMQ_AUIBigB#tbm=isch&q=Cuba+slums&*&imgrc=yv5m5qtpXwJZcM:

  .https://www.google.com/search?q=venezuela+slums&espv=2&biw=1455&bih=700&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjKlKPXrbHSAhVE02MKHSlXBYMQ_AUIBigB

 122. Siggi said

  https://wzzw.wordpress.com/2017/02/15/%e2%96%a0%e2%96%a0-witold-gadowski-poukladali-sie-ci-pisowscy-baronowie-i-mowia-ze-wszystko-jest-dobrze-%e2%96%a0%e2%96%a0/

 123. Isia said

  … (214, poprzednie W.T.) Pan(i) Osoba Prywatna …

  … „Czarnoskóry Polak – Katolik wkrótce może być mistrzem świata” …

  … Izuagbe Ugonoh n i e jest Polakiem, n i e jest narodowości polskiej, posiada jedynie obywatelstwo polskie … a z pochodzenia jest Nigeryjczykiem, urodzonym i wychowanym w Polsce … w związku z tym może, co zrozumiałe, utożsamiać się z polską kulturą i działać na rzecz Polski a nawet czuć się jak Polak … ale nie jest Polakiem, ponieważ nie posiada polskich genów, polskiej krwi … nie wspominając już, że Polacy są rasą białą …

  … nietrudno zauważyć, że taką narrację – czyli uznawanie za Polaków wszystkich obywateli polskich, niezależnie od pochodzenia (narodowości), niestety, coraz częściej artykułowane w mowie potocznej – świadomie wprowadzają i rozpowszechniają żydowskie media w Polsce, w wiadomym i oczywistym celu, tj. w celu rozmycia i zniszczenia polskiej tożsamości narodowej … mówi się, np. Polak żydowskiego pochodzenia, zamiast poprawnie żyd z obywatelstwem polskim etc. … jest to dla rdzennych Polaków, dla historycznego narodu polskiego, bardzo szkodliwa i groźna w skutkach narracja – o czym świadczą liczne komentarze na ten temat, zamieszczone przez internautów pod zapodanym przez Pana(ą) tekstem … wiadomo przecież o żydowskiej polityce multi – kulti, mieszaniu ras etc. …

 124. jabolek said

  119@ troll maćko

  A tak poważnie, ty jesteś tu dyżurnym trollem czy też za kogo robisz bo nie rozumiem kim żeś tu?
  (pewnie usunie post jak zawsze)

  W Pjongjangu śnieg i mróz
  http://www.prawica.net/6588

  ——
  Pisz Pan, jak człowiek, to nikt Panu wpisu nie usunie.
  Admin

 125. Siggi said

  115/Konik said
  —–
  Informacja o kubańskiej medycynie akademickiej i funcjonowaniu służby zdrowia na Wyspie Wolności z dużym trudem przedostaje się do światowej opinii,bo nie wypada o Kubie dobrze pisać.Sporo Amerykanów zmagającymi się ze chorobami nowotworowymi leczy się na Kubie I to z pozytywnym efektem.Ostatnio USA zakupiło od Kuby licencję na kilkanaście skutecznych leków przeciwnowotworowych.Co potrafią lekarze z Kuby,to było widać po trzęsieniu ziemi na Haiti,gdzie ratowali poszkodowanych.Średniej wieku życia Kubańczyków tylko pozazdrościć,a żyją tylko na…occie,tak jak my kiedyś.Wysoki jest wskażnik lekarzy w odniesieniu do liczby mieszkańców.Wielu z nich to absolwenci radzieckich,także polskich,NRD uczelni medycznych.
  Informację o tym jak jest na Kubie należy szukać omijając głównych ,światowych kłamców medialnych,z którymi zmagał się i zmaga obecny prezydent USA.Skoro on o tym głośno mówi jak oni kłamią,to nam już nie ma co tu wątpić.

 126. Siggi said

  121/Isia said
  Izuagbe Ugonoh n i e jest Polakiem, n i e jest narodowości polskiej, posiada jedynie obywatelstwo polskie … a z pochodzenia jest Nigeryjczykiem, urodzonym i wychowanym w Polsce … w związku z tym może, co zrozumiałe, utożsamiać się z polską kulturą i działać na rzecz Polski a nawet czuć się jak Polak … ale nie jest Polakiem, ponieważ nie posiada polskich genów, polskiej krwi … nie wspominając już, że Polacy są rasą białą …
  ——————
  Karkołomna „definicja”.Geny,krew ,to biologia a nie narodowość.Mózg w którym mamy ulokowaną psychikę i świadomość roztrzyga o narodowości,tem bardziej,że urodził się,wychował,wyrastał w Polsce.Z pewnością mówi czystym ,bez naleciałości,bez zaśpiewu językiem polskim,który -wygląda na to-że był dla niego pierwszym w jego życiu językiem.
  Korzenie etniczne mówiace o pochodzeniu to historia.Jak uwzględnimy kilka wieków do obecnego czasu,to mało kto jest pod tym względem „czysty”.Jak nie Niemiec,to Żyd,to Rosjanin dolewał krwi..Wypominanie koloru skóry,jest prymitywnym odruchem rasizmu
  Nawet Al.Kwaśniewski jako prezydent ,po wręczeniu obcokrajowcom aktów nadania polskiego obywatelstwa,na zakończenie ceremonii zwykł mówić:….Polacy,witam was w Polsce.Uważam,że było to jak najbardziej właściwe.

 127. konik said

  W normalnym państwie otwieranie jakichś farm rybnych nie jest żadnym wydarzeniem. A skoro w KRLD jest to tak ważne, tzn., że sytuacja jest chyba wyjątkowa.

  Polska w sumie liderem Europy
  http://www.prawica.net/6704

 128. EyWey said

  (121) tu jak i wszędzie agenci raczej wiadomej prominencji zagnieżdżają swe jaja jak trutnie pod krzywa belka.

  A koziołka matołka nie bez powodu dali pooglądać.

 129. snag said

  Siggi ,…

  Ty musi na glowe upadles ,…

  .https://www.youtube.com/watch?v=dNhgym2bMtA
  .https://www.youtube.com/watch?v=rqX3u7QoI1g

 130. EyWey said

  (42) nie trzeba oskarków i sztucznego nadymania sie żydowskiej banieczki, klasa i sznyt białej wiodącej rasy same się prezentują !

  a nam pozostaje ,..

 131. revers said

  re121,
  Dla odmainy w Niemczech pani kanclerzyca Merkel naracyjnie nakazuje uznawac Polki za narodowosc niemiecka.

  Narracja i nowy porzadek swiata idzie z gory, dokladnie z list plac Sorosa dla kupionych politykow i medii, i to od lewa do prawa, takze mowienie o prawicy w PL lub w europie lub lewicy jest anachronizmem a juz o konserwatystach to zapomniec.

 132. Maćko said

  122 jabolek – pan w jakiej sprawie ? Warunków zycia na Kubie i w Wenezuli? Pan cos wie o tych krajach? Cos z pierwszej reki? Moze ta mieszka?

  Ma pan jakies wytlumaczenie dla obelzywego do mnie sie zwracania?

 133. Maćko said

  Sprawa polskiej szkoły w Wilnie

  Z wielką radością informuję, że Sąd Litewski uznał decyzję mera Wina, wyrzucającą przeszło 500 uczniów szkoły polskiej im. Joachima Lelewela w Wilnie na Antokolu, za bezprawną. Daje to realne szanse na odzyskanie historycznego budynku szkoły w dzielnicy, która została tej /jedynej/ szkoły pozbawiona. Droga do fizycznego odzyskania szkoły, może napotkać jeszcze wiele przeszkód, ważne jest jednak to, że decyzja Sądu jest ostateczna /nie można jej zaskarżyć/, oraz, że jest wynikiem pełnej determinacji, mądrej i świadomej walki rodziców skupionych w Stowarzyszeniu Rodziców Szkół Polskich na Litwie, której przewodzi p. Renata Cytacka. Dodam, że walka ta, była prowadzona bez wsparcia polskich placówek dyplomatycznych oraz urzędników państwa polskiego. Radość i hańba jednocześnie.
  R. Starosielec „Polityka Polska”

  Dziele się tą wiadomością gdyż pod koniec sierpnia 2016 r. mogłem uczestniczyć w walce o tę historyczną polską placówkę. Relacja w archiwum i na moim kanale YouTube. m. in.: https://www.youtube.com/watch?v=_X8–NmWSyU

  Dodam, iż dzięki oddolnej akcji sprawą udało zainteresować się kilku posłów i wielu ludzi dobrej woli. O wiele gorzej szło i idzie z władzami naczelnymi w Polsce.
  Andrzej Wronka.

 134. Isia said

  … (126) Pan EyWey …

  … uprzejmie wyjaśniam Panu, że jestem Polką z dziada pradziada … a zatem kogo miał Pan na myśli, pisząc o agentach wiadomej proweniencji ? … działających tu, na polskim portalu …

 135. VA said

  Globalistów to rozwścieczony!
  30 dni temu, Trump podpisal najważniejszy dokumentem !

 136. snag said

  Aretha

  Marvin

 137. Isia said

  … (124) Panie Siggi …

  … przepraszam, ale stwierdzenie, że Polacy są białą rasą, dotyczy stanu rzeczy, a więc faktu, a z faktami się nie dyskutuje … i nie ma to nic wspólnego z jakimś, jak Pan to ujął, „prymitywnym odruchem rasizmu”, ani tym bardziej wypominaniem komukolwiek koloru skóry … czyżby przesiąkł Pan na dobre tzw. poprawnością polityczną, tak przestrzeganą w świecie Zachodu ? … ja z pewnością nie obrażę się, jeśli ktoś powie, że jestem biała, co jest zgodne z prawdą … więc obrażanie się na takie fakty nie jest, jak myślę, zachowaniem rozumnym …

  … w swoim komentarzu powołuje się Pan na nader wątpliwy autorytet żyda Izaaka Stolzmana (A. Kwaśniewskiego), syna komunistycznego zbrodniarza, autora (wraz z innymi żydami) przestępczych, antypolskich, rujnujących polską gospodarkę, zapisów w obowiązującej ustawie zasadniczej, który lekką ręką rozdawał akty nadania obywatelstwa polskiego ludziom, nie znającym nawet dobrze naszego języka, polskiej historii, Polski etc. … np. dla doraźnych, wydumanych korzyści sportowych, polskie obywatelstwo otrzymał czarnoskóry piłkarz E. Olisadebe …

  … o narodowości polskiej decydują polskie geny i polska krew – nie ma innej opcji …

 138. Siggi said

  133/Isia said
  ———–
  Jak hulam tu chyba z pięć lat nigdy nie wdałem się w polemikę,tem bardziej jałową.
  To co napiszę proszę nie traktować jako polemika z mojej strony.W ogóle jeżeli kiedykolwiek polemizowałem ,to z pełnym szacunkiem wobec adwersarza.
  Jestem zwolennikiem banalizowania sytuacji,zdarzeń codziennych,bo gdyby brać wszystko na serio ,to dawno bym zwariował.A tak -mimo wieku-uważany jestem za optymistę,który mimo rzydowskich rysów na pysku nie wygląda na tyle lat ,conajmniej 10 mniej.Dbam o dobry nastrój,czasem wspierany kieliszkiem, nigdy nie paliłem.
  Pani zmusza mnię jako biologa praktyka do ponownego przestudiowania dobrego akademickiego podręcznika z biologii,bo znalazłem się na rozdrożu z tymi genami i krwią.My jako homo sapiens mamy 23 pary chromosomów tzn 22 plus jedna para chromosomów płciowych I cały ten interes odpowiada za przenoszenie cech na potomstwo.
  Nie znaczy to,że wszystkie cechy maja być dziedziczne,to wymaga żmudnych badań porównawczych.Dlatego bywają przypadki,że ojciec SS(SqrvwnSyn)a syn porządny,czy matka taka owaka,a córka fajna dziewczyna.Muszem wyjaśnić se,która para chromosomów(każda jest ponumerowana)odpowiada za dziedziczenie polactwa.Pani punkt widzenia na ten temat zbił mnię z pantałyku i zaczyna mnie męczyć analiza cech jakie ja przekazałem moim dzieciom razem z żoną.W zasadzie chodzi mi tylko o mojego syna i numery jakie on wywija.Jego matka pochodzi spod Tarnopola ,rocznik wojenny,ja z Zamojszczyzny,też rocznik wojenny i nie raz mnię zastanowiało czy on nie Chachoł tak jak jego matka Chochłuszka.Kiedyś nawet chciałem mu sprawdzić czy on nie ma „czarnego”podniebienia,bo ma takie błyski w oczach czasami,tak jak by chciał mnię … harmonią zabić.A nie pije…
  Jak się żeniłem nie miałem pojęcia o tych sprawach,a teraz na starość takie problem intelektualno-badawcze.
  Co do polskich genów, jak Pani szanowna pisze,to ja podchodzę inaczej to znaczy tak jak fachowo w książkach stoi.Ponieważ ludzkie chromosomy stanowią nasz genotype,to wszelkie mutacje mają swoje konsekwencje.Nie chodzi mi o to,że gen polactwa może się zmutować i wyjdzie z tego polakoafrykańczyk,bo te przypadki są skutkiem innego czynnika miedzyludzkiego.Np.po Światowym Festiwalu Młodzieży i Studentów w 1955r w Warszawie,jak odnotowały gazety przybyło nam kilkaset mocno podczarniałych Polaków,nawet znałem dwoje z Gorzowa pod koniec l.60-tych.Bardzo dużo takich Polaków jest w Łodzi i okolicy,bo tam w czasach Polski Ludowej było Studium Języków Obcych dla studentów z Trzeciego Świata zanim rozpoczęli studia właściwe.
  Mutacje genomowe powodują zaburzenia genetyczne lub zespoły chorobowe, takie jak zespół Downa, zespół Turnera, zespół Klinefeltera i inne.
  Zatem unikam powiązań cech polactwa w genach,bo może sobie ktoś pomyśleć ,że to …zespół.
  Także nie mieszam do tego krwi,która jest intensywnie czerwonym płynem ustrojowym,a jest charakterystyczna dla wszystkich dwunożnych homo sapiens.Różnice są tylko w podziale na grupy i czynnik Rh.Z krwią jest ten problem,że może być czym zarażona i w przypadku mieszania można sobie zafundować spory problem nieodwracalny.
  Reasumując uważam,że narodowość tkwi w świadomości,w przekonaniu,w znajomości języka,kultury,obyczaju,w indentyfikowaniu się w poczuciu,że jestem Polakiem.
  Okiej?

 139. Listwa said

  @ 118 Maćko said

  Do sprzątania sie nadajesz, dlaczego miałbym z bekiem wracać, bo ci nie wychodzi?”
  Panie Listwa, tak sie do ludzi nie pisze. Nie wstyd panu?

  – o co panu chodzi , panie popieprzony wychowawco?

  Pan Snag sam napisał w @ 30 „Gdybys wiedzial ile razy admin ‚interweniowal’ jak zamiatalem toba gajowke ”

  – nawiązałem do jego żartobliwego wpisu, w uzupełnieniu we wpisie @ 35. Pan Snag , ani ja pretensji nie wyrazamy.

  Pan raczy ograniczać już swoje wybujałe ambicje.

 140. Listwa said

  Kard Nycz i kilku jemu podobnych nie widzi problemu:

  „Francuzi są bezradni w obliczu radykalizacji muzułmańskiej młodzieży. Ani państwo, ani rodziny ani umiarkowani imamowie nie są w stanie powstrzymać tego procesu.

  We Francji trwa aktualnie debata po ogłoszeniu w ubiegłą środę senackiego raportu o rządowych programach deradykalizacji młodzieży muzułmańskiej. Okazały się one kompletnym fiaskiem.

  Podkreśla on, że nie spotkał się on z ani jednym przypadkiem francuskiego islamisty, który zrezygnowałby ze swej ideologii po przejściu przez program deradykalizacji. „Znam natomiast takich, którzy po takim programie wyjechali na wojnę do Syrii” – przyznaje Thompson. Zauważa on, że bardzo trudno jest wpłynąć na poglądy młodych islamistów. Rodzina bardziej niż pomocą okazuje się tutaj czynnikiem wspierającym radykalizację. Do islamistów nie dociera też głos umiarkowanych muzułmanów, bo traktują ich jak zdrajców. Tym niemniej przypadki deradykalizacji się zdarzają, ale zawsze są one konsekwencją osobistego dojrzewania – podkreśla francuski dziennikarz. Zastrzega on jednak, że fiasko państwowych programów deradykalizacji nie jest jedynie problemem francuskim. Podobnie jest też w innych krajach – mówi David Thompson.

  Świat \ Kościół na świecie
  Francja bezradna wobec radykalizacji młodych muzułmanów

  Francuscy muzułmanie na modlitwie – AP
  25/02/2017 16:33
  UDOSTĘPNIJ:

  Francuzi są bezradni w obliczu radykalizacji muzułmańskiej młodzieży. Ani państwo, ani rodziny ani umiarkowani imamowie nie są w stanie powstrzymać tego procesu.

  We Francji trwa aktualnie debata po ogłoszeniu w ubiegłą środę senackiego raportu o rządowych programach deradykalizacji młodzieży muzułmańskiej. Okazały się one kompletnym fiaskiem.

  Radio Watykańskie poprosiło o komentarz w tej sprawie Davida Thompsona, który jako dziennikarz przebadał środowisko francuskich dżihadystów, którzy należeli do struktur Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie, a następnie powrócili do Francji. Ich losom poświęcił on książkę „Les Revenants”.

  Podkreśla on, że nie spotkał się on z ani jednym przypadkiem francuskiego islamisty, który zrezygnowałby ze swej ideologii po przejściu przez program deradykalizacji. „Znam natomiast takich, którzy po takim programie wyjechali na wojnę do Syrii” – przyznaje Thompson. Zauważa on, że bardzo trudno jest wpłynąć na poglądy młodych islamistów. Rodzina bardziej niż pomocą okazuje się tutaj czynnikiem wspierającym radykalizację. Do islamistów nie dociera też głos umiarkowanych muzułmanów, bo traktują ich jak zdrajców. Tym niemniej przypadki deradykalizacji się zdarzają, ale zawsze są one konsekwencją osobistego dojrzewania – podkreśla francuski dziennikarz. Zastrzega on jednak, że fiasko państwowych programów deradykalizacji nie jest jedynie problemem francuskim. Podobnie jest też w innych krajach – mówi David Thompson.

  „Nie znam ani jednego kraju, który mógłby się dziś pochlubić pozytywnymi rezultatami programów deradykalizacji czy demobilizacji islamistycznych ugrupowań. Pionierami na tym polu byli Brytyjczycy przed 10, 15 laty, którzy podjęli pracę wśród Pakistańczyków w ubogich dzielnicach Londynu. Bez powodzenia. Skala zjawiska się nie zmniejszyła, choć wielu dżihadystów wyruszyło na wojnę do Syrii. Arabia Saudyjska zawsze przechwalała się swoimi programami, a tymczasem okazuje się, że to głównie z tego kraju pochodzą dziś dżihadyści walczący na Bliskim Wschodzie. Wielu z nich przeszło przez program deradykalizacji. A zatem nie istnieje dziś na świecie żaden program czy metoda walki z radykalizacją islamskiej młodzieży, która by rzeczywiście sprawdzała się w praktyce” – podkreśla Thompson.

  David Thomson zauważą, że słabym punktem wszelkich programów jest szczerość skruchy islamistów. Bardzo często pozorują oni jedynie zmianę postępowania, by odwrócić uwagę służb bezpieczeństwa. Było tak na przykład z zabójcą ks. Jacquesa Hamela w Rouen.

  http://pl.radiovaticana.va/news/2017/02/25/francja_bezradna_wobec_radykalizacji_m%C5%82odych_muzu%C5%82man%C3%B3w/1295091

 141. Ad 134, Siggi

  Nie wtrącam się do wymiany zdań między PP. Isia i Siggi; chcę tylko powiedzieć, że przyjemnie jest jeszcze przed śniadaniem przeczytać taki tekst, jak ten, autorstwa p. Siggi:

  Dlatego bywają przypadki, że ojciec SS(SqrvwnSyn), a syn porządny, czy matka taka owaka, a córka fajna dziewczyna. Muszem wyjaśnić se, która para chromosomów (każda jest ponumerowana) odpowiada za dziedziczenie polactwa. Pani punkt widzenia na ten temat zbił mnię z pantałyku i zaczyna mnie męczyć analiza cech jakie ja przekazałem moim dzieciom razem z żoną. W zasadzie chodzi mi tylko o mojego syna i numery jakie on wywija. Jego matka pochodzi spod Tarnopola, rocznik wojenny, ja z Zamojszczyzny, też rocznik wojenny i nie raz mnię zastanowiało czy on nie Chachoł tak jak jego matka Chochłuszka. Kiedyś nawet chciałem mu sprawdzić czy on nie ma „czarnego” podniebienia, bo ma takie błyski w oczach czasami, tak jak by chciał mnię … harmonią zabić. A nie pije…
  🙂 🙂

  Proszę Siggi’ego, wygląda na to, że nie sprawdził Pan jednak tego czarnego podniebienia u syna. W istocie, „takie błyski w oczach” mogą wskazywać na ciemny kolor podniebienia, ale nie muszą. Mam po mieczu pochodzenie kresowe, ale do szkół chodziłem już po kądzieli. Mojej wychowawczyni w liceum zdarzało się na widok mojego wyrazu twarzy gwałtownie odrzucać głowę do tyłu i pytać „a ty co, taki hajdamaka !?”. Tymczasem matka moja prowadziła się nie tylko dobrze, ale i starannie, Niemcy byli wychowani w Niemczech i nie nachalni, a żołnierz radziecki darł się hurra! jeszcze daleko. I tu ważna informacja, wielokrotnie przeze mnie i przez moją żonę sprawdzona – czarnego podniebienia u mnie ani ciut ciut.

  Dorzucę jeszcze, że na odcinku błysków w oczach mój ojciec był jeszcze lepszy, bo na jego widok każdy normalny gówniarz, na podwórku i na ulicy zaczynał płakać, a matki chowały wózki za siebie.

  Owe błyski są mi do dzisiaj bardzo przydatne – idę, bywa, aleją w supermarkecie i nie muszę nawet mówić pardon; wszystkie dżumy obojga płci, ględzące w przejściu, rozstępują się, a jeśli są nadzwyczajnie tępe i zmuszą mnie do zatrzymania się oraz spokojnego spojrzenia, to nie tylko zabierają się, ale to one bąkają pardon ( i nie wydają się obrażone).

  Na pierwszy rzut oka, pański materiał genetyczny, Panie Siggi, robi na mnie bardzo dobre wrażenie i na tym chyba zakończę.

 142. Listwa said

  Byłoby zrozumiałe, gdyby taki soborowy kardynał chciał francuzom francuskim pomagać.
  Ks. Zalewski stwierdził, że kard TW nie był.

  To może rodzinka kardynała ma coś z jego aktywności na takim polu pomocowym?

 143. Marucha said

  Re 118:
  Niech Pan sprawdzi też, w jaki sposób odnosi się do innych gajówkowiczów p. Snag…

 144. Do 136….

  Wezwanie biskupa Nycza nie powinno specjalnie dziwić gdy pamiętamy jego wypowiedź : „najpierw jesteśmy chrześcijanami i potem jesteśmy Polakami. Próba zmiany tej kolejności jest zawsze niebezpieczna i dla państwa dla Kościoła”(http://niedziela.pl/artykul/19898/Kard-Nycz-najpierw-jestesmy) .Wpływ na jego decyzje może mieć tez przynależność do zakonu maltańskiego od października 2014 r(http://www.niedziela.pl/artykul/12120/Kard-Kazimierz-Nycz-zostal-czlonkiem)…. Z obu powodów bp. Nycz może przedkładać interesy państw watykańskiego i zakonu maltańskiego nad interesy państwowości polskiej.

 145. Marucha said

  Re 126:

  Kobiety – nie czytać!

  To Pańskie rozważania na temat narodowości są karkołomne – a poza tym naznaczone jebaną żydłacką logiką. i pierdoloną poprawnością polityczną rodem z dupy Sorosa.

  Jedynym naukowym kryterium są geny.
  Wszystko inne to pierdoły – „poczucie polskości” może się w życiu pięć razy zmienić.
  Pies wychowany wśród kotów i przyjmujący ich zwyczaje – psem, kurwa , pozostaje!

  Taki Olisadebe… ujjj, jakim on był Polakiem, jakim kurwa patriotą, wszyscy mu dupę lizali gdy strzelał bramki.
  Potem wyjechał do Grecji – i okazało się, że to antypolski czarny chuj.

  W Polsce i niektórych innych krajach rozróżniało się między NARODOWOŚCIĄ a OBYWATELSTWEM.
  Żydzi chcą tę różnicę rozmyć w wiadomym celu.
  Że też kurwa ma Pan czelność na Kwaśniewskiego się powoływać. Na tego pierdolonego żydowskiego chuja!

 146. Carlos said

  re 142 najgorsze ze mnie- po podobnych,do Gajowego – wystapieniach , nazywali wlasnie h… i oszolomem ( w Chicago)

  A jak Pan myśli nazywają mnie w komentarzach (których z reguły nie wpuszczam) albo mailach?
  Admin

 147. Trzy dni temu dziennikarz Associated Press,Nicole Winfield, opublikował artykuł , w którym porusza rozbieżność między medialną walką Watykanu z przestępcami seksualnymi a faktycznymi działaniami. papież Franciszek wielokrotnie głosił „zero tolerancji” dla nadużyć księży.Winfield przytacza jednak przypadek Inzoli, włoskiego księdza, który został uznany za winnego przez Watykan w 2012 nadużywa młodych chłopców i zawieszony w pełnieniu obowiązków.
  W 2014 roku papież Franciszek zmniejszył karę do życia modlitwy, zakazując mu odprawiania Mszy św w miejscach publicznych lub będących w pobliżu dzieci…
  W uzasadnieniu decyzji przywołano tezę, że nie ma takiej winy , w której nie można by zastosować „miłosierdzia „…(http://abcnews.go.com/Health/wireStory/pope-quietly-trims-sanctions-sex-abusers-seeking-mercy-45732198)

 148. Listwa said

  Papież Franciszek pomógł Bractwu Kapłańskiemu św. Piusa X w zakupie nieruchomości w Rzymie. Bractwo otrzymało własny kościół oraz dom w centrum Wiecznego Miasta. Informuje o tym włoska gazeta „Il Foglio”.

  Chodzi o kościół Santa Maria Immacolata all’Esquilino. Zarówno ta świątynia jak i budynek przeznaczony na dom dla braci FSSPX znajdują się w pobliżu Bazyliki Laterańskiej.

  Negocjacje w sprawie zakupu miały być prowadzone od dłuższego czasu. Według informacji „Il Foglio” w Domu Świętej Marty, gdzie rezyduje Ojciec Święty, gościł w połowie stycznia przełożony lefebrystów, bp Bernard Fellay.

  W przeszłości w kompleksie świątynno-mieszkalnym działało zgromadzenie Braci Miłosierdzia. Początkowo ma powstać tam teraz ośrodek badawczy Bractwa, który potem mógłby przekształcić się w dom generalny FSSPX. Zdaniem „Il Foglio” to sam Ojciec Święty odegrał decydującą rolę w sprawie zakupu nieruchomości.

  Od kilku miesięcy przedstawiciele FSSPX i Watkanu wskazują, że coraz bliżej jest do wzajemnego pojednania. Bractwo Kapłańskie św. Piusa X zyska najprawdopodobniej unikalny status prałatury personalnej, którym obecnie cieszy się wyłącznie Opus Dei.

  http://www.fronda.pl/a/papiez-pomogl-lefebrystom-nabyc-kosciol-w-rzymie,88282.html

 149. otto hak said

  Trochę mnie Pan martwi, panie Gajowy, ponieważ mimo genetycznej mieszanki uważam sie za Polaka. (nie będe sie rozwodził nad zagadnieniem, ponieważ już tę sprawę omawialiśmy kilkakrotnie)

  Miło mi jednocześnie, że Pan mnie toleruje miedzy innymi na Gajówce.

  ——
  Wielu z nas to genetyczne mieszanki. Nie w stuprocentowej czystości genetycznej rzecz.

  Poza tym NIKOMU NIE ODMAWIAM prawa do kochania Polski i bycia jej wiernym: białym, czarnym, żółtym, czerwonym czy zielonym. I mamy przykłady nie-Polaków, którzy byli dobrymi obywatelami Polski – Hemar, Pol, Mond, Feldman…
  Jedyne, o czym mówię, to czysto BIOLOGICZNA przynależność do narodu. Tak, jak przynależność psa boksera do rasy psów bokserów.
  Admin

 150. Boydar said

  Przecież Pan Gajowy nigdy nie odnosił się do wpływu składu procentowego puli. W tej sprawie właściwie nikt nie może się wypowiadać autorytatywnie; to póki co tajemnica Pana Boga i przyrody. No może jeszcze Abaddonowi została powierzona .

  „I powiedziano jej, by nie szkodziła trawie na ziemi ani żadnej innej zieleni ani żadnemu drzewu, lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach” Ap 9:1-12

 151. Rozpuszczalnik said

  Do Admina

  Dzisiaj rano umieściłem w tym wątku, pod nr 134, komentarz rozpoczynający się od słów:
  „Ad 134, Siggi
  Nie wtrącam się do wymiany zdań między PP. Isia i Siggi; chcę tylko powiedzieć, że przyjemnie jest jeszcze przed śniadaniem przeczytać taki tekst, jak ten, autorstwa p. Siggi: ”

  Przeoczyłem naturalną ortografię słowa „gó.wniarz” i zapewne dlatego w nagłówku ukazało się powiadomienie, że tekst jest poddany moderacji (tekst mimo to „widniał”).
  Teraz zniknął, co może być wynikiem jego nieodpowiedniości (w co wątpię), problemu stricte technicznego, albo… moderacji co nieco opóźnionej.

  Ciekawość pusta mnie jednak popycha i stąd pytanie, czy mam tę ciekawość i wszelkie mru-mru w sobie zdusić.
  Pozdrawiam.

  ——
  Ukazał się. Nie było mnie w domu aż do popołudnia, bo wypełniałem czas wnukom.
  Admin

 152. Siekiera_Motyka said

  Gdzie pakują twoje zaharowane pieniądze,

  http://mniejszosci.narodowe.mswia.gov.pl/mne/dotacje/2017/dotacje/10171,Informacja-o-podziale-srodkow-finansowych-na-2017-r-przeznaczonych-na-ochrone-za.html

 153. osoba prywatna said

  Ukraina utraciła 9,5 miliona mieszkańców
  http://www.prawica.net/6715

 154. maasteer said

  W Parlamencie Europejskim wprowadzono cenzurę pod pretekstem walki z mową nienawiści

  Walka z tzw. mową nienawiści przeniosła się właśnie do samego Parlamentu Europejskiego. Treść nowych przepisów sugeruje, że podczas posiedzienia nie wolno już negatywnie wypowiadać się na temat uchodźców, którzy zalewają nasz kontynent. Przewodniczący PE może to uznać za rasizm lub ksenofobię, może przerwać transmisję na żywo a nawet wyznaczyć karę finansową.

  Zgodnie z punktem 5. i 6. artykułu 165, transmisja na żywo z obrad zostanie wstrzymana gdy jeden z uczestników posiedzenia zacznie posługiwać się mową nienawiści, albo jego zachowania będą miały charakter rasistowski bądź ksenofobiczny. Przewodniczący PE może również nakazać usunięcie konkretnych wypowiedzi z zapisów audio/wideo i nałożyć karę finansową w wysokości do 9 500 dolarów, tj. około 38 700 złotych.
  ————————————————-
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-parlamencie-europejskim-wprowadzono-cenzure-pod-pretekstem-walki-z-mowa-nienawisci

  ps. Orwell w pełnej krasie. Jeszcze tylko Rosjan będzie można krytykować bezkarnie.

 155. matirani said

  Z ND:
  . List otwarty prof. Jana Szyszko w sprawie obrony osoby Dyrektora Radia Maryja Ojca Doktora Tadeusza Rydzyka CSsR.

  Ostatnie dni to kolejny atak lewicowo-liberalnych środków społecznego przekazu na osobę Dyrektora Radia Maryja Ojca Doktora Tadeusza Rydzyka. Ponieważ jakakolwiek polemika jest tu całkowicie zbyteczna, należy sobie jedynie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego politycy i media z obozu liberalno-lewicowego nie lubią ojca Tadeusza Rydzyka? Nie lubią, ponieważ:

  – Jest charyzmatycznym kapłanem, wszechstronnie wykształconym człowiekiem znającym bardzo dobrze historię Polski, Narodu i Kościoła. Świadom, jaką rolę odgrywają obecnie środki społecznego przekazu, stara się coraz szerzej docierać z prawdą do Polaków poprzez prasę, radio, telewizję i internet.

  Ło Jezu…
  Admin

 156. osoba prywatna said

  Geremek, oblicze zdrady żydowskiej w Polsce.
  .https://www.youtube.com/watch?v=whWCsn9hiIE

 157. osoba prywatna said

  Zatrzymanie ks. Jacka Międlara
  http://macgregor.neon24.pl/post/137232,zatrzymanie-ks-jacka-miedlara

 158. osoba prywatna said

  Imran Hosein: Jutro nadejdzie świat pieniądza elektronicznego, cyfrowego, wirtualnego. Pieniądze będą istniały tylko w systemie bankowym, na rachunkach bankowych.
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/137245,co-sie-dzieje-na-swiecie-28-02-2017

 159. VA said

  Papiez Franciszek został poddany ostrej krytyce przez osoby molestowanie seksualne i urzędników kościelnych, w tym niektórych jego starszych konsultantów, którzy ujawnili, że Franciszek po cichu zmniejsza kary dla niektórych księży pedofilów podobno jako część stosowania jego wizji „miłosiernego kościoła.”
  Ale ta decyzja obrociła sie przeciwko niemu niedawno, gdy jeden z kapłanów, którzy skorzystali z jego ułaskawienia później został uznany za winnego i skazany na więzienie przez włoski sąd karny za seksualne wykorzystywanie dzieci w wieku 12, podaje ABC News.
  Przedstawiciele Kościoła i prawa kanonicznego, którzy rozmawiali z Associated Press w anonimowości, powiedzieli, że Franciszek nie usłuchał porad udzielanych mu przez watykańska Kongregacje Nauki Wiary w przypadku dwóch księży uznanych za winnych molestowania seksualnego dzieci. Zamiast ich zawiesic w pełnieniu obowiązków za przestępstwa, wyznaczył im pokute i modlitwe, jak kare.
  Na przykład watykańska Kongregacja Nauki Wiary odkryła, ze Wielebny Mauro Inzoli jest winny seksualnego wykorzystywania młodych chłopców w 2012 roku i zarządziła, że powinien on być zawieszony w pełnieniu obowiązków. Ale Inzoli odwołal sie w 2014 roku i Franciszek zmniejszył karę do życia w pokucie i modlitwie. Rzecznik Watykanu bronił decyzji Franciszka, mówiąc, że księdz pedofil zostal też usunięty z posługi publicznej.
  Konkretnie Inzoli zakazano odprawiania Mszy w miejscu publicznym i przebywania w pobliżu dzieci. Został również wykluczony z jego diecezji i nakazano poddać go psychoterapii, zgodnie z Daily Mail.
  http://www.inquisitr.com/4013964/pope-francis-under-fire-after-quietly-reducing-punishment-for-pedophile-priests/

 160. Maćko said

  http://www.pch24.pl/tv,swiat–ktorego-ponoc-nie-ma–czyli-co-slychac-u-masonow–zobacz-video,49720

  Świat, którego ponoć nie ma. Czyli co słychać u masonów?
  Data publikacji: 2017-02-24 14:00
  Data aktualizacji: 2017-02-25 17:21:00
  Masoni, to ponoć nieliczna grupka osób zajmująca się czynieniem dobra i pracą nad powszechnym braterstwem. Skoro tak, to czym zasłużyli sobie, by swój jubileusz świętować w obecności prezydenta Francji? Kto kogo zaszczycił? I dlaczego arcybiskup Abidżanu odmówił religijnego pogrzebu wielkiemu mistrzowi, twórcy loży Wybrzeża Kości Słoniowej? Zapraszamy na Przegląd Tygodnia!

 161. Głos Prawdy said

  Donbas wystawił ultimatum Ukrainie, że jeśli nie rozgonią swoich nacjonalistów do 1 marca, którzy zablokowali towarową linię kolejową, to oni przerejestrują, nacjonalizują wszystkie swoje przedsiębiorstwa, które znajdują się pod ukraińską jurysdykcją, przestaną dostarczać węgiel – bo i tak jest to niemożliwe, i nic Ukrainie się nie dostanie, a wszystko pójdzie na eksport do Rosji i innych krajów – oswiad. Zacharczenko i Plotnicki. Banderas sami swoimi działaniami pokazują, że oni nie nie uwazają Donbas za swoj kraj i teren, społeczny terror już od dawna idzie, odwołano loty, nie placa emer. i inn.
  Konsekwencje dla Ukrainy tego smutne. Teraz władza i oligarchowie – co właściwie jedno i to samo nie myślą jak Ukrainę uratować, oni mysla raczej jak swój majątek ratować. Donbas – to przemysłowy dawca Ukrainy. Poroszenko poprzez swoje zagraniczne konta, raje podatkowe gotowy kupować węgiel przez Rosję – revers – roterdam+ a w ten sposób chce on pozbyć się wszystkich swoich konkurentów – przede wszystkim najbogatszego oligarchi Ukrainy Renata Achmetowa (opinia politologa z Ukrainy, który nie akceptuje Kijówa, ale i nie jest przyjacielem Rosji) To wojny oligarchów pomiedzy sobą. Chociaż może być junta kijowska juz nie jest w stanie zarządzać, kontrolować nacjonalistów. Gdyby na terytorium DNR i LNR znajdowali sie przedsiębiorstwa Poroszenko – on by wszystkich zniszczył tam, nie dopuscil by do blokady .Gospodarka Ukrainy i bez tego runęła, a co to będzie po tym… Rosja nie pragnie nowych klopotów i terenów, dlatego, że na dzień obecny jest to dla Rosji za ciężko , ale w obronie włoży na siebie dodatkowe obowiązki , ogromna liczbę ludzi trzeba będzie zatrudnić.
  Trzeba powiedzieć, że na Donbasie za mało koksującego węgla, oni zawożą z Rosji.

  Ukraina wchodzi w końcową fazę swego upadku. Szkoda, że ukraińska krew leje się nie za ukraińskie interesy.

  Rosja oficjalnie zaprasza na wszystkie najważniejsze krajowe kanały i transmisji ukraińskich politologów, deputatowanych, socjologów, działaczy społecznych, dziennikarzy, prostych ludzi, również z Donbasu, Ługańska, aby nikt nie mówił, że rosjanie ukrywają informacje. Wiele z tych zaproszonych ukraińców oblewa Rosję błotem, wielu tez są po stronie prawdy i wrogo nastawieni do kijowskiego reżimu. Zapraszają także przedstawicieli z Zachodu, wrogów Rosji i rosjan wrogów Rosji. opozycjonerow, obsługujących junte, aby nikt nie mógł powiedzieć, że Rosja jest niesprawiedliwa i kłamie. Ja umieściłem wpis o zapomnianych referendum 90-tych, aby w Polsce wiedzieli o tym, że Krym i Donbas od dawna chcieli wyjść ze składu Ukrainy. Putin ile mógł, wspierał Ukrainę w jej granicach, nie uznając DNR I LNR.. Wszyscy kto krzyczał, ze Donbas nie da rady bez Ukrainy, niech spojrzą na Abchazję i Osetię– niech popatrzą na to, jak oni żyją – znacznie lepiej niż Ukraina.
  W Ameryce 10 tysięcy amerykanów strzelają każdego roku na ulicy, a oni pokazują palcem na Rosje.
  ———————————
  Jak teraz odzyskać pokoj w rodzinach, gdzie razem zyją rosjanie i ukraińcy… Rzeczywistość dzisiejszej Ukrainy – lud ucieka z kraju w przerażającej liczbie, przedsiębiorcy uciekają z kraju, gospodarka w upadku, ceny wzrosły o 4 razy. Jak mówi deputowany Ukrainy, członek komitetu ratowania Ukrainy – ludzie na smietnikach na ulicy już nie grzebia, bo tam nic nie ma z zjedzenia i ubrania, po prostu nie ma czego szukać. Przygotowują w pełni sprzedaż Ukrainy Zachodowi za grosze, począwszy od urodzajnych czarnoziemowych ziem, a zarobić 10-20 razy na tym. A za te pieniądze będą walczyć i zabijać wszystkich.

 162. Maćko said

  141 Marucho, złe zachowanie się jednej osoby NIE usprawiedliwia złego zachowania się innej osoby, choć może je tłumaczyć.

  Spadać do rynsztoka jest łatwiej niż utrzymywać równowage na kładce, o wspinaniu się wyżej, na chodnik przed biblioteką, nie wspominając.

  Równac w dól w chamstwie nie powinno być niczyją opcja.
  Pozdrawiam.

 163. Dedal said

  Papież Franciszek pomógł pozyskać Bractwu św. Piusa X zabytkowy kościół w Rzymie.

  http://rzymski-katolik.blogspot.com/2017/02/papiez-franciszek-pomog-pozyskac.html

 164. Głos Prawdy said

  Bestialstwami banderowców był oburzony nawet Hitler(18 )

  “12 września 1939 roku na spotkaniu w pociągu Hitlera, szefowi wojskowego wywiadu i kontrwywiadu Kanarisowi postawiono zadanie: „…zająć się przygotowaniem ukraińskich organizacji pracujących z Wami i mających te same cele, a mianowicie: niszczenie polaków i żydów”. Pod „ukraińskimi organizacjami” miał on na myśli Organizacje ukraińskich nacjonalistów (OUN). Powiedziano – zrobione. Przez dwa miesiące 400 ukraińskich nacjonalistów zaczęli szkolenia w obozach abwehry w Zakopanem, Коmarne, Kirchiendorfe i Gakesteine. W 1941 roku ci faceci stali się jądrem Ukraińskiej powstańczej armii (UPA), która według Aktu proklamowania państwa ukraińskiego, od 30 czerwca 1941 roku „wejdzie w wojnę po stronie Niemiec i będzie prowadzić ją wspólnie z niemiecką armią tak długo, aż na wszystkich frontach nowoczesnej wojny nie wygra”.
  W dniu przyjęcia Aktu proklamacji wraz z niemieckimi zaawansowanymi częściami we Lwowie ukraiński batalion „Nachtigall” co wdarł się pod dowództwem Romana Szuchewicza, rozstrzelał ponad trzech tysięcy mieszkańców-polaków, w tym 70 naukowców z wiodącą nazwą. A w ciągu tygodnia brutalnie zastrzelili jeszcze około siedmiu tysięcy żydów, rosjan i ukraińców.
  Swoim idolem banderlogi wybrali karła-sadystę Stepana BANDERE, który z powodu przeniosonej w dzieciństwie choroby krzywica wzrósł tylko o 1 m 57. Jego koledzy wspominali, jak on, aby hartować charakter, łapał i dusił kotów. Zdjęcia Oscara ЯНСОНСА/”Komsomolskaja prawda”
  Aż Lwów oczyszczono z martwych ciał, na podwórku Святоюрского katedry metropolita Andrzej Szeptycki odsłużył nabożeństwo na cześć „niezwyciężonej armii niemieckiej i jej głównego wodza Adolfa Hitlera”. Z błogosławieństwa szefa Ukraińskiej grecko-katolickiej cerkwi rozpoczęła się masowa eksterminacja ludności cywilnej Ukrainy banderowcami, nachcigalewcami, UPO i wojownicami dywizji SS „Galicja”.
  Nacjonaliści tak jaro wzięli się za sprawę, że już 5 lipca 1941 roku Hitler, zszokowany raportem o ich okrucieństwach, kazał Himmlerowi „ZAPROWADZIĆ PORZĄDEK Z TĄ BANDĄ”. W końcu niemcy po prostu rozgonili przywódców ounowcew, a Stepana Banderę na kilka lat wysłali odpocząć w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen, co prawda, w kameralnym bloku dla uprzywilejowanych więźniów. Wypuszczono go dopiero w połowie wojny, gdy Armia Czerwona przeszła do ofensywy. I wtedy UPA, pozostała bez niemieckiej kontroli, wykazała się w pełni sił.
  Straszna, męczeńską śmiercią codziennie umierali tysiące ukraińców. Nacjonaliści niby z łańcucha zerwali się. Każde zabicie oni przekształcali w wyrafinowane tortury, jakby konkurując ze sobą w swoim szataństwie. Później, gdy śledcze brygady NKWD wczęli dochodzenie w sprawie zbrodni banderowców, przedstawili listę z 135 najczęściej stosowanych bojownikami OUN — UPA do pokojowej ludności tortur:”
  https://readovka.ru/news/1429
  ————–

  Dalej o wszystkich tych horrorach, Państwo, wiecie, bez bólu i pragnienia zwymiotować czytać to i oglądać niemożliwie. Powstaje pytanie : jak rząd Polski po tym wszystkim spokojnie obejmuje się z faszystowską władzą w Ukrainie i w jakim szeregu w takim razie ustawia sie…

 165. Boydar said

  Świadczy to (161) ewentualnie, że Hitler był z nieco innej bajki niż animatorzy banderowców. Ale który wolumin by nie wziął do ręki to i tak na górze stoi jak byk – Bracia Grimm …

 166. Siggi said

  143/Marucha said
  —————
  I po co te emocje?Temi hooy’my,doopa’my niczego nie da się wyjaśnić.
  W Najjaśniejszej,której szefem tj osobą nr.1 jest prezydent,on nadaje obywatelstwa I tak se klepnął w telewizorze,że…wita ich w Polsce.Z tymi faktami ja nie dyskutuję,co nie znaczy ,że prezydentów RP uważam za bohaterów bajek ,które se czytam.Akurat właśnie nie …bo ja ich nie wybierał,bo nie chodził na te imprezy z głosowaniem.
  Zupełnie serio z tymi genami,które są tylko biologią.
  Okupacja niemiecka Polski w II WŚ znaczona była ogromnymi zbrodniami.Jedną z tych zbrodni była wywózka do Niemiec polskich dzieci „rasowo odpowiadających ich standardom”,które przeznaczano dla bezdzietnych Niemców.Ta zbrodnia bardzo dotkliwie uderzyła w moją rodzinną Zamojszczyznę.Wywieziono tysiące,wiele zmarło,nie odnaleziono,nie wróciło.
  Dla polskich rodzin była to niewyobrażalna tragedia,nie sposób było nie mysleć o tych dzieciach każdego dnia,miesiąca,roku długo jeszcze po wojnie.
  W l.80-tych reżimowa-a jakże -telewizja emitowała reportaż o losie tych dzieci w NRF,ponieważ udało się niektóre odnaleść,kompletnie zniemczone.Jeden z bohaterów reporażu,który odebrany w Polsce rodzinie nie miał więcej jak dwa latka.Niemiecka rodzina u której się znalazł,wyrastał była na tyle ludzka,żę niczego nie ukrywali co do tych okoliczności adopcji itd.Ten zniemczony Polak już pełnoletni ,został poinformowany o wszystkim,także o tym,że w Polsce żyją jego rodzice biologiczni.Nawiązano kontakt z nimi ,poznali się.Dobrze by ponownie zobaczyć ten reportaz I przygotować dużo chusteczek do ocierania łez.Doszło do spotkania rodzin,do kilku spotkań.Nasz rodak z dużym zainteresowaniem poznawał swoje losy z lat wojny.On o tym nie wiedział.Niemiecką rodzinę uważał za tate -mamę,wygladało,że bardzo kochającą.
  Była mowa o powrocie do Polski ,do biologicznych rodziców. Niestety nic z tego nie wyszło.Moimi rodzicami powiedział jest ten…Father-Mutter.Geny polskie nie pomogły.

 167. Boydar said

  Pani Małgorzata wkleiła link do sprawy z Miedlarem ale tam nic z wyjątkiem oczywistości nie ma, co nie znaczy że bez sensu, wręcz przeciwnie. Ja natomiast znalazłem (tam, na stronie spod linku) takie cóś

  Na razie słuchaj starszych, bo mają więcej lat i mogą Cię często ustrzec od błędów i niebezpieczeństw strasznych. Nie oszukuj i nieożartowywuj nikogo. Nie strasz siostry, a opiekuj się nią. Śmiej się dużo, ale szczerze, nie złośliwie. Nie bądź mazgaj (chyba nie jesteś). Nie bądź sknera i pazerus, bo to nie przystoi. Nie bierz przykładu z brata starszego, dopóki nie stanie się godzien tego – Grzegorz Przemyk (1964-1983) w liście do swojego młodszego, przyrodniego brata

  Jeśli to prawda, to chyba niewiele o wiemy o śp. Grzegorzu Przemyku, przynajmniej ja.

  link powtarzam – http://toyah1.blogspot.com/2017/02/dlaczego-ksiadz-miedlar-nie-doprowadzi.html

 168. Boydar said

  A tak w ogóle, to niezły tekst, Panie Siggi (137)

 169. Maćko said

  http://konserwatyzm.pl/artykul/24224/razny-monachijskie-bezpieczenstwo-zamiast-pokoju/
  Czyje bezpieczeństwo?

  Kolejna, 53. Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa (MSC – Munich Security Conference) zakończyła się – podobnie jak poprzednie – stwierdzeniem, że najważniejszym problemem świata jest wymieniane przez wszystkich delegatów, centralne w nazwie tego przedsięwzięcia, magiczne jak osławiona już postprawda – bezpieczeństwo.

  Tylko pobieżna lektura wystąpień czołowych przedstawicieli świata polityki, wojskowości i przemysłu zbrojeniowego na tym międzynarodowym forum pozwala stwierdzić, że idzie o bezpieczeństwo – choć niejednakowe – członków układu transatlantyckiego, z USA w pierwszej kolejności jako jego hegemonem…..

 170. osoba prywatna said

  Siła roślin i ziół w uzdrawianiu ludzi.
  .https://www.youtube.com/watch?v=AfnXoKhAn9o

 171. Marucha said

  RE 138, Siggi:

  Reasumując uważam,że narodowość tkwi w świadomości, w przekonaniu, w znajomości języka, kultury, obyczaju,w indentyfikowaniu się w poczuciu,że jestem Polakiem.

  Aha. To mają być, kurwa mać, obiektywne kryteria przynależności narodowej?

  Toć nawet taka żydowska kanalia Hartman zarzeka się, że jest, a jakże! – Polakiem, że ma polską świadomość, język świetnie zna i ze wszystkim się identyfikuje. Nie znosi tylko polskiego faszyzmu. A poza tym Polak, jak cholera!
  Michnik, Żakowski, Lewandowski i wszystkie pierdolone Srule, jakie żrą polski chleb, zarzekają się, że są „Polakami” i wypełniają wszystkie kryteria wymienione przez p. Siggi. Nawet odgrywają rolę patriotów!

  Nie pozwolę tu na zażydzanie definicji narodu!!!

 172. Siggi said

  W pełni podzielam opinię rosyjskiego lekarza-specjalisty co do kwestii śmierci W.Czurkina.
  Snucie domysłów innych nie ma podstaw.
  Ambasador wiedział jak się sprawy mają ze zdrowiem,pozwalał sobie na duże przeciążenia wynikające z sytuacji geopolitycznej i z faktu,że właśnie on jest głosem Rosji w ONZ.Jaki to jest głos miało znaczenie dla toku obrad Rady Bezpieczeństwa.Nie obywało się to bezstressowo u W.Czurkina.Jego prawie zawsze zaczerwienione oblicze świadczyło o wysoko podniesionym ciśnieniu krwi,co w pewnym momencie dokonało życia Ambasadora.

  http://county-news.com/58758-vrach-vitalii-churkin-mog-ostatsya-zhiv-esli-by-otkazalsya-ot-svoei-raboty-full.html

 173. osoba prywatna said

  Zioła z apteczki Łukasza Lubickiego.
  .https://www.youtube.com/watch?v=3SG7xuAGqT8

 174. watazka said

  172
  Siggi
  Bez przesady.
  Jakos tak sie zieglo, ze Czurkin umarl jak sie okazalo, McCain akurat jego prosil o finansowe poparcie kampanii wyborczej McCaina w 2008 roku.
  Snucie domyslow jest wysoce wskazane po przesluchaniu tego wywiadu

  Byly dyrektor CIA popierajacy Hillary Clinton: Musimy zabijac Rosjan i Iranczykow skrycie
  Former CIA Director And Hillary Supporter: „We Should Kill Russians And Iranians Covertly” | Zero Hedge

  http://www.zerohedge.com/news/2016-08-09/former-cia-acting-director-and-hillary-supporter-we-should-kill-russians-and-iranian

 175. osoba prywatna said

  Polska ma subsydiować bogate Niemcy – oto najnowszy pomysł eurokratów z Brukseli
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03620-Polska-ma-subsydiowac-bogate-Niemcy.htm

 176. osoba prywatna said

  .http://funkyimg.com/i/2pwX8.jpg

 177. snag said

  Zydzi przypominaja z satysfakcja ze minelo 30 lat jak wypieprzyli Siostry Karmelitki z Auschwitz ,…

  http://www.jta.org/1987/02/24/archive/catholics-jews-agree-to-remove-carmelite-convent-off-auschwitz

 178. Listwa said

  @ 171 Marucha

  Nigdy nie wymieniają jak jest z działalnością dla Poski – zgodnie z interesem czy przeciw.
  Wielu jest takich co kochają Polskę i bardzo im sie podoba i nawet mówią o tym po polsku, tylko Polaków by wygnali na księzyc.

  Dokładnie.
  Admin

 179. Siggi said

  171/Marucha said
  ————
  O tym,że jestem Polakiem,ta ja decydowałem i decyduję,nie kto inny.
  Nie jakiś urząd,osoba,czy grupa d/s ustalania tożsamości narodowej.Jeszcze tego brakowało w tych zwariowanych czasach.
  Bywa czasem tak,że może ktoś być Polakiem z wyboru .Takim klasycznym przykładem była nieodżałowanej pamięci Anna German,która zasłużyła sobie na tytuł Wielkiej Polki.
  Ani kropli polskiej krwi u Anny,a wielu z nas ją kochało , kocha nadal i nie mamy wątpliwości ,żę jest nasza.

  ——-
  Kto mówił, że nie jest nasza?
  Wielu „Polaków z wyboru” było bardzo przyzwoitymi i wiernymi Polsce ludźmi.
  Jak również byli Polacy genetyczni, którzy byli sukinsynami.

  I co z tego?

  Mieszanie kryteriów genetycznych z subiektywnymi odczuciami polskości to chaos myślowy.
  Admin

 180. Siggi said

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/109361-tysiace-milionerow-ucieka-z-francji-i-niemiec-powodem-napiecia-spoleczne-i-terroryzm

 181. snag said

  Roznica ,…

  Dunczykom grzecznie radza/zalecaja zalatwic sprawe ,…

  The Hague advised to offer $2.75 million in Holocaust restitution
  —————————————————————-
  http://www.jta.org/2017/02/28/news-opinion/world/the-hague-advised-to-offer-2-75-million-in-holocaust-restitution

  Polacy musza, Polakom kaza … N A T Y C H M I A S T !!! przepraszac za obnazenie jew klamstwa ,…

  World Jewish Congress President: Polish officials must immediately apologize for remarks questioning Poles’ involvement in murder of Jews during WWII
  —————————————————————–
  http://www.worldjewishcongress.org/en/news/world-jewish-congress-president-polish-officials-must-immediately-apologize-for-remarks-questioning-poles-involvement-in-murder-of-jews-during-wwii-7-3-2016

  A na gajowce o genach 😉 ,…

  ——
  A bywa i o reptilianach, i o Indianach, i nawet o kotach.
  Admin

 182. Peryskop said

  Re 141 i inne

  Rozpuszczalnik : … pański materiał genetyczny, Panie Siggi, robi na mnie bardzo dobre wrażenie…

  Bez urazy, proszę, bo to tylko fryzjerska arytmetyka wzorowana na narodowościowej genetyce Pana Siggiego :

  osełedec + osełedec + osełedec = czupryna

  Bo Baydur w chwilach poruty sam się chwali, że też Chachoł 🙂

  ===

  —– P R O M E M O R I A M ——

  List otwarty do biskupa opolskiego ws biura RAŚ w Opolu
  Aktualizacja: 2011-04-7 9:45 pm

  Zaniepokojeni faktem, że Ruch Autonomii Śląska uruchomił swoje biuro w Opolu w budynku Biblioteki Caritas przy ul. Szpitalnej zwracamy się w liście otwartym z prośbą o wyjaśnienie do Księdza Biskupa Andrzeja Czai Ordynariusza Diecezji Opolskiej.

  Czcigodny Księże Biskupie!

  Jako wierni Kościoła Katolickiego zwracamy się do Czcigodnego Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Opolskiej Andrzeja Czai z zapytaniem

  Czy prawdą jest, że Biuro Ruchu Autonomii Śląska tak zwane „Pogotowie Spisowe” uruchomione zostało w budynku Biblioteki Caritas przy ulicy Szpitalnej 7a – biuro RAŚ w Opolu?

  Od kwietnia 2011 r. zapraszamy do biura Ruchu Autonomii Śląska w Opolu. Dyżury w każdy wtorek od 15.00 do 17.00. Biuro mieście się na ul. Szpitalnej 7a, w budynku Biblioteki Caritas im. Eichendorffa (wejście od strony Radia Plus), na II piętrze. Podczas dyżurów RAŚ będzie można zaopatrzyć się w prasę śląską (Jaskółka Śląska i Nowa Gazeta Śląska), materiały RAŚ oraz dowiedzieć się więcej o naszym stowarzyszeniu. Zapraszamy! (za stroną http://www.rasopole.org/index.php)

  Czym kierował się ewentualny zarządca budynku, dyrektor opolskiego oddziału Caritas, ksiądz Arnold Drechsler lub Dyrektor Biblioteki Caritas ks. Wolfgang Globisch?

  Czy pomieszczenia te są własnością opolskiego oddziału Caritas lub Centralnej Biblioteki Polsko-Niemieckiej Caritas im. Josepha von Eichendorffa? Jak dowiadujemy się ze stron internetowych „Celem Biblioteki jest użyczenie dobrych mediów, których brak jest w bibliotekach publicznych, dotyczących zwłaszcza historii, literatury polskiej, niemieckiej, czeskiej, pisarzy śląskich, dziejów regionu, książek dla dzieci, literatury religijnej, hagiografii, Caritasu, pojednania polsko-niemieckiego …”.

  Jaki szlachetny cel przyświecał Dyrektorowi Biblioteki księdzu Globischowi udostępniając ten lokal Ruchowi Autonomii Śląska?

  Czy ksiądz Arnold Drechsler dyrektor opolskiego Caritasu działa zgodnie ze statutami Caritasu, zatwierdzonymi przez księdza bp. Alfonsa Nossola dnia 29 września 2007 roku? Do zadań Caritas należy:

  1. Kierowanie z mandatu Biskupa Ordynariusza działalnością charytatywną na terenie diecezji opolskiej oraz reprezentowanie jej na zewnątrz.
  2. Opracowywanie i koordynowanie programów działalności charytatywnej w diecezji w oparciu o wskazania Biskupa Ordynariusza, aktualną sytuację Kościoła i konkretne potrzeby ludzkie.
  3. Prowadzenie działalności charytatywnej na rzecz szerokiego grona potrzebujących, niezależnie od ich narodowości, wyznania, pochodzenia, koloru skóry czy statusu społecznego.
  4. Prowadzenie działalności humanitarnej i społecznie użytecznej, respektującej nienaruszalną godność osoby ludzkiej, stworzonej na obraz i podobieństwo Boga.
  5. Organizowanie formacji duchowej i edukacji dla pracowników i wolontariuszy Caritas.
  6. Tworzenie własnych struktur i jednostek organizacyjnych w diecezji, rejonach, dekanatach, parafiach i innych środowiskach.
  7. Sprawowanie nadzoru i kontroli nad działalnością wszystkich jednostek Caritas na terenie diecezji.
  8. Współpraca z Caritas Polską, Caritas innych diecezji oraz Caritas poza granicami kraju.
  9. Współpraca z organami administracji publicznej, organizacjami charytatywnymi innych wyznań i religii oraz innymi partnerami w kraju i za granicą przy zachowaniu własnej autonomii i tożsamości.
  10. Promocja i organizacja wolontariatu.
  11. Prowadzenie działalności z zakresu ochrony i promocji zdrowia, opieki, wychowania i edukacji, pomocy społecznej i przeciwdziałania problemom socjalnym.

  Czy wynajem lokali będącymi własnością Caritasu, podmiotom prowadzącym działalność polityczną, odbywa się w nawiązaniu do Statutów tejże kościelnej organizacji?

  Czy RAŚ zaliczany jest do organizacji charytatywnych lub instytucji pomocy społecznej? Może promuje nasze zdrowie?

  Czy taka decyzja nie wpłynie negatywnie na obraz Kościoła lokalnego? Przecież nie wszyscy tutejsi katolicy utożsamiają się z tym Ruchem, nawet jeśli czują się ślązakami?

  Czy takie jątrzenie, dzielenie Polaków na ślązaków, kaszubów, podhalan jest wpisane we współczesną Misję Kościoła w Polsce?….

  więcej :
  http://www.bibula.com/?p=35933

 183. snag said

  Siggi @ 179 ,…

  A M E N !!! ,…

 184. Boydar said

  Panie Siggi, bądźmy konsekwentni. Czy ma Pan w sobie pół polskiego genu ? Jeśli Pan ma, to może Pan być Polakiem. Wyrażam zgodę 🙂

 185. Siggi said

  182/Boydar said
  2017-02-28 (wtorek) @ 17:20:50
  Panie Siggi, bądźmy konsekwentni. Czy ma Pan w sobie pół polskiego genu ? Jeśli Pan ma, to może Pan być Polakiem. Wyrażam zgodę
  ——-
  Panie Boydar szanowny,na przełomie czerwca-lipca odbywam podróż inspekcyjną na trasie Zielona Góra-Warszawa-Lublin-Krasnystaw-Zamość i moja wieś gdzie się urodziłem.
  Obiecuje Panu,że zwabię Pana na spotkanie w Lublinie i doprowadzę do tego,żeby publicznie na Krakowskim ogolić jaja na sucho tępą żyletką,odkazimy denaturatem,posypiemy azotoxem,posmarujemy tawotem a pod pachami lizolem.
  Jak mam być konsekwentnym…Okiej?

 186. Siggi said

  Kliczkowi (gorodonaczalnik Kieva) ruchnął(…nie mylić z ruchaniem) most tzn zawalił się.To znak zły,zawalenie ogólne na UA musi się jednak od czegoś zacząć.Dobrze ,że od mostu.

  https://russian.rt.com/inotv/2017-02-28/Klichko-Ruhnuvshij-most-v-Kieve

 187. snag said

  Nareszcie maja cos na Trump’a 😉 ,…

  .http://ichef-1.bbci.co.uk/news/660/cpsprodpb/E661/production/_94877985_038186076.jpg

 188. @ Marucha, 171

  Sprawa wydaje mi się skomplikowana i m.in. dlatego, na początku mojego hymnu pochwalnego na cześć p. Siggi’ego, zaznaczyłem, że „nie wtrącam się do wymiany zdań między PP. Isia i Sigg” i zacytowałem tekst, który dotyczył badań Siggi’ego nad swoją (małżeńską) spuścizną genetyczną i kolorem podniebienia męskiego potomka.

  A teraz już co do pańskiej ostrej reakcji na siggińską definicję Polaka:

  Sądzę, że może się zdarzyć, że genetyczny obcokrajowiec może się wtopić w polskość w stopniu praktycznie absolutnym. Tak było z wieloma Niemcami, którzy nie chcieli się wyrzec polskości przed hitlerowcami albo wręcz walczyli i umierali za Polskę. Pilot bombowców w RAF’ie, Schiele (jeśli dobrze pamiętam), mógłby być tego przykładem. Mój literacki dwudziestowieczny nr 1, Michał Choromański, miał matkę Rosjankę. Przypadki można byłoby mnożyć.
  Co do Żydów i żydów, to sprawa wydaje mi się dużo bardziej skomplikowana. Być może jest z nimi, w najlepszym razie, tak, jak z przechrztami: kiedy żyd wychrzci się na katolika, to katolików przybywa, ale nie ubywa żydów. Ale to, powtarzam, w najlepszym razie.

  Całkowicie zgadzam się z Panem w ocenie takich przypadków, jak Hartman, Michnik, Żakowski czy Lewandowski. Ci wymienieni, to tylko śmierdząca czapka na wierzchołku czegoś w rodzaju góry lodowej. Myślę jednocześnie, że ani w pańskim przypadku, ani w moim, stwierdzenie czegoś takiego ma w sobie znacznie więcej chłodnego, ponurego smutku niż nienawiści.

  A gdyby tak do opinii Siggi’ego dodać kilka słów i doprowadzić do czegoś takiego (choćby w formie pośpiesznie skonstruowanej, więc chaotycznej):

  Narodowość tkwi w świadomośc i podświadomości, w znajomości języka, kultury, tradycji i obyczaju, w akceptacji religii (a co najmniej w szacunku wobec niej), w stałym indentyfikowaniu się z polskością, w przyjęciu polskiej historii za własną (z jej blaskami i cieniami), w codziennym staraniu się o danie pierwszeństwa polskim interesom, krótko mówiąc – w uznaniu Polski za matkę, i to nawet w momentach, kiedy jej konduita wymagałaby naprawy.

  Może i Pan Siggi nie wyparłby się podobnych uzupełnień?…

 189. Boydar said

  No dobrze, ale za co Pan Siggi chciałby się tak nade mną poznęcać. Gdzie napisałem coś, co Panu uwłacza w najmniejszy sposób. „Wal Pan śmiało, to moja żona” 🙂

 190. Marucha said

  Re 188:
  Ja nie stworzyłem własnej definicji „narodu”, lecz powtarzam ją za (chyba znanym gajówkowiczom?) Tadeuszem Millerem. Tym który odkłamał historię Polski przynajmniej na 3000 lat wstecz.

  Naród – to zbiór osób, które mają wspólnego przodka.
  Definicja ta jest absolutnie neutralna, weryfikowalna i nie podlega subiektywnym ocenom.
  Nie mówi nic na temat wyznawania wspólnych wartości z innymi członkami narodu, nic na temat lojalności, kultury, tradycji, obyczajów, religii, nic też o dbaniu o polskie interesy.

  Ta piękna definicja, jaką Pan podał – to opis człowieka, który identyfikuje się z polskością.
  Który z pochodzenia może być Niemcem albo Grekiem i zarazem bardzo dobrym obywatelem Polski.

  Posłużę się analogią, nie aż tak bardzo kulawą.
  Dziecko adoptowane przez jakąś rodzinę może stać się jej członkiem, kochać przybranych rodziców, być gotów do poświęceń. Wobec prawa będzie w zasadzie nieodróżnialne od rodzonego dziecka.
  A jednak nigdy nie będzie tej samej krwi.

 191. Boydar said

  Panie Gajowy, to nie ma co przeciągać w nieskończoność i Millera do tego nie mieszajmy. Pytanie jest tylko jedno – ile trzeba mieć żeby nie stracić. Puli w wyniku mieszania żeby móc uważać się za Polaka. Olisadebe nie miał nic, tu sprawa jest jasna. Ja mam jakieś 25%, Pan Siggi więcej niż pół (genu, domyślnie), wszyscy mamy problem a Pan nas trzyma w niepewności.

  ——
  E, nie chce mi się gadać…
  Admin

 192. snag said

  Marucha @ 190 ,…

  Gdyby nie wojny i wszystko co z soba przynosza (w tym gwalty na kobietach) moglibysmy mowic o wspolnym przodku i tej samej krwi.

  To są kwestie MARGINALNE.
  Admin

 193. osoba prywatna said

  Akcja „Zaadoptuj kamizelkę” ma przypominać o nieobecności uchodźców w naszym kraju i obrazować niebezpieczną drogę do Europy. W Poznaniu do rozdania jest 49 kamizelek, część już została „adoptowana”.
  https://ndie.pl/poznaniu-ruszyla-proimigracyjna-akcja-zaadoptuj-kamizelke/

  Mariusz Pudzianowski po raz kolejny odniósł się do tematu imigrantów. Jego firma transportowa musi zapłacić 65 tysięcy złotych kary. O co dokładnie chodzi?
  https://ndie.pl/firma-pudzianowskiego-musi-zaplacic-65-tysiecy-zlotych-kary-bede-tolerancyjny/

 194. Piskorz said

  Przygotowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości nowelizacja ustaw o ochronie zwierząt przewiduje karę do 3 lat więzienia dla rolnika, który na własne potrzeby ubije świnię bez obowiązkowego zezwolenia.

  Rolnik co najmniej 24 godziny przed dokonaniem uboju ma obowiązek zgłosić swój zamiar powiatowemu lekarzowi weterynarii oraz powiatowemu oddziałowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Za brak odpowiednich zezwoleń ministerstwo Ziobry chce karać więzieniem DO 1 KWIETNIA JESZCZE DALEKO…

 195. osoba prywatna said

  Rafik – Drut kolczasty
  .https://www.youtube.com/watch?v=T5ep5fNY2lw

 196. Marcin said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/monsanto-otwiera-pierwsza-fabryke-w-rosji-2017-02

  Czy to prawda czy Putin o tym nic nie wie?

  Wygląda mi na typowe pierdoły Wolnej Polski.
  Admin

 197. osoba prywatna said

  http://skandynawiainfo.pl/norweski-bank-testuje-pomysl-pozyczki-islamskiej/

 198. Amadeus said

  Odtajniony raport CIA: „Żydów w polskim rządzie jest tak wielu, że nie zezwala się im na wyjazd, bo nie byłoby ich kim zastąpić”

  http://wolnosc24.pl/2017/01/20/odtajniony-raport-cia-zydow-w-polskim-rzadzie-jest-tak-wielu-ze-nie-zezwala-sie-im-na-wyjazd-bo-nie-byloby-ich-kim-zastapic/
  oraz
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/odtajniony-raport-cia-zydow-polskim-rzadzie-wielu-ze-zezwala-sie-im-wyjazd-byloby-zastapic-2017-02

 199. Siggi said

  189/Boydar said
  … ale za co Pan Siggi chciałby się tak nade mną poznęcać…
  ——-
  Szan.Panie Boydar,ale ja nic o Panu,o żadnym znęcaniu nad Panem,nigdzie nie wymieniam Pana,broń mnię Panie Boże.
  Mnię chodziło o to ,że zwabię Pana na spotkanie I ogolimy na sucho …itd,a komu to musimy się dopiero w Lublinie zastanowić.Technologia jest taka,że jeden musi trzymać mocno delikwenta ,a drugi golić na sucho.Tylko o tym myślałem.
  Może ma Pan jakiegoś wroga klasowego tam i już wymierzymy mu należne.Tylko tyle.
  Ja mogę liczyć na wspólne zaliczenie „Żywca”,co było by samą 100% przyjemnością.
  Na tem polega rzydowska przebiegłość.Nie?

 200. Marcin said

  http://niszczsyjonizm.blogspot.co.uk/2017/02/odtajniony-raport-cia-zydow-w-polskim.html

  Odtajniony raport CIA z 1954 roku mówi o statusie Żydów w PRL. Ukazuje on opinię nieujawnionego źródła na ten temat. Odtajniona została niestety tylko jedna z dwóch stron, ale i na niej można znaleźć ciekawe informacje.
  „Żydów w polskim rządzie jest tak wielu, że nie zezwala się im na wyjazd do Palestyny, bo nie byłoby ich kim zastąpić. Są wierni władzy komunistycznej, bo broni ich interesów jako mniejszości” – tak wynika z odtajnionej części.

  W raporcie możemy przeczytać dodatkowo, że:
  W Polsce żyje od 50 000 do 80 000 Żydów. Trudno jest podać przybliżoną liczbę, ponieważ wielu z nich zmieniło nazwiska i wyznanie w trakcie wojny. Obecnie najwięcej Żydów, około 25 000, żyje we Wrocławiu, a przed wojną Warszawa i Łódź były największymi skupiskami tej ludności. Śląskie miasta Dzierżoniów i Wałbrzych są obecnie największymi skupiskami Żydów.
  Po śmierci Stalina, najbardziej odważni Żydzi w Polsce zaczęli załatwiać sobie emigracje do Palestyny i od 1954 roku kilka grup po 5 do 8 osób dostało zezwolenia na wyjazd przez Wiedeń-Rzym. Tym niemniej, polski rząd niechętnie udziela zezwoleń na emigrację, bo tak wielu z nich zajmuje wysokie stanowiska w rządzie, przemyśle i usługach zagranicznych, że nie byłoby możliwe zastąpić ich kompetentnym personelem. Co więcej, nie-komunistyczni Żydzi są uważani za bardziej lojalnych wobec władzy niż nie-komunistyczni Polacy. Lojalność bierze się z ich bardzo słabej pozycji jako mniejszość w Polsce.

 201. Boydar said

  Jak na Żyda to się Pan Siggi zupełnie nie kwalifikuje; przebiegłość w granicach tła szumów 🙂

 202. Siggi said

  http://jakubbierzynski.natemat.pl/202495,orientacja-jaroslawa-kaczynskiego-kwestia-publiczna-czy-prywatna

 203. Diana said

  http://next.gazeta.pl/next/7,156830,21408496,zolnierz-z-klawiatura-zamiast-karabinu-oto-wojna-w-ktorej.html#BoxBiz#BoxBizCzZ30
  Żołnierz z klawiaturą zamiast karabinu. Oto wojna, w której uczestniczy cały świat [WHAT’S NEXT]

 204. NICK said

  Wczorajsze podtrzymuję.

 205. Zdziwiony said

  Naród jest podobny do rodziny i do związku przyjaźni. Rodzina jest zbiorem jednostek psychofizycznych, złączonych pewną jednością psychiczną i jednością genetyczną — wspólnością rodziców. Naród posiada również pewną jedność genetyczną polegającą na tym, że członkowie jego pochodzą, jeśli nie wszyscy to przynajmniej w większości, ze wspólnego szczepu, czy rasy.

  Członków narodu, podobnie jak członków rodziny, czy przyjaciół cechuje poczucie solidarności z innymi członkami narodu, rodziny, z przyjaciółmi, gotowość do obrony wspólnych interesów, uczucie sympatii, gotowość do pewnych ofiar na rzecz narodu,
  rodziny, przyjaciela. Ponadto naród podobnie, jak rodzina czy związek przyjaźni posiada swoje własne dzieje, swoje tradycje i obyczaje, a także swoje własne cele, które są celami także każdego z jego członków.

  Formy państwowe i prawa państwowe kończą się i przemijają, naród trwa. Z tego wynika, że naród jest Pierwszym i Ostatnim, któremu wszystko inne podlega.

 206. Siggi said

  http://szurumburum.pl/2017/02/28/prawo-sprawiedliwosc-poniesie-sromotna-kleske/

 207. NICK said

  Niecierpliwie radykalnym się staję.
  Ta piosnka nie jest radykalna. Poniżej.
  A o chemioterapii, GŁUPCY antagoniści.
  To, jeszcze poczytacie.
  Dam Wam przykład. Niedługo.
  Wybacz Gospodarzu.

 208. osoba prywatna said

  Syria: Izraelskie bombardowania, siły specjalne wkraczają do Syrii
  http://xportal.pl/?p=28549

 209. NICK said

  Jestem tu obok Was, jak widzę.

 210. Maćko said

  189 Panie Boydar, Siggi nie napisal czyje jaja bedzie golic.

 211. Maćko said

  Panie Nick, jak pan juz dorosnie, to pan sobie przeczyta powyzsze i ponizsze:

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

 212. AniaK said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-miroslaw-rozanski-przeprasza-za-zachowanie-zolnierzy-wobec-rzecznika-mon/qp797g8

  „- Niektórzy powinni stanąć przed lustrem i odpowiedzieć na pytanie: czy byłem w Afganistanie, czy byłem w Iraku? Nie wiem, jak będą patrzeć w oczy swoim podwładnym – zastanawiał się, mówiąc o nowych dowódcach.”

  Myślę, że efekt lustra działa tylko w przypadku ludzi umiejących odróżnić dobro od zła i świadomych swoich wad i niedoskonałości. Narcyz, oszust, zawodowy kłamca…..zawsze będzie patrzeć na sobie w lustro z zachwytem nawet po przeczytanie „Portretu Doriana Graya” Oscara Wilde. Prawdziwym lustrem są ludzkie oczy. Problem w tym, że ludzi coraz mniej a coraz więcej cyborgów.

 213. Ad. 19:

  Co pan Wandaluzja sądzi o tej dacie? Autora strony poniosła fantazja?
  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/kalendarium/5508_09_22/index,pl.html
  Nazwa Gwiezdna Świątynia mówi o kalendarzu diagonalnym, którego pochodną jest nasz kalendarz ZODIAKALNY, liczony w systemie 12 x 30 stopni ekliptyki, był znany w starożytności w Starym i Nowym Świecie, tylko w systemie 36 x 10 stopni ekliptyki, co dawało Dekadę Gwiezdną o 10 lub 11 dniach. Należy się zastanowić, CZY budowa przez Waleskę Złotowłosą pałacu OKRĄGŁEGO na krakowskim Gargamellu nie miało na celu uzyskiwanie PRZEZ OKNA efektów astronomicznych Ekliptyki, co tłumaczyłoby nazwę Gwiezdna Świątynia ??? Takie efekty uzyskiwano w megalitycznych Kromlechach, jakim było Stonehenge. – Może Gereon po podboju Brytanii oglądając Stonehenge WPADŁ NA POMYSŁ Wybudowania Takiego Pałacu?

  Artykuł o kolegiacie tumskiej:
  http://albumromanski.pl/album/tum-kolegiata-nmp-i-sw-aleksego-z-xii-wieku
  Kolegiata Tumska w Łęczycy jest architekturą PRZEDROMAŃSKĄ, którą Hawrot datował na kulturę Przedłużycką. Ja uważam ją za MODEL Mauzoleum Jura-Uranosa, czym była katedra wawelska zwaną BŁĘDNIE „romańską”, z której postał tylko Grobowiec Jura zwany Kryptą Świętego Leonarda. – Jeśli tak, to Tum Łęczycki został wzniesiony przez Kroka-Kronosa po wypędzeniu Za Wisłę Chrona-Chronosa. Taką Świątynię widziałem na zamku Gross Comburg w Schwaebischhall w Wirtemberdze, którą w XVIII wieku podwyższono i sklepiono.

  Najpiękniejsza katedra w Szwajcarii:
  http://www.krajoznawcy.info.pl/bazylea-najpiekniejsza-katedra-49374//
  W Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej piszę, że katedra w Bazylei nie jest Małpowaniem Gotyku Francuskiego, ale ZAPOWIEDZIĄ tegoż. Została zbudowana przez Dagoberta Wielkiego, który w r. 632 został rozgromiony przez Polaków pod Vogatisburgiem-Norymbergą i ubrany w kaftan bezpieczeństwa, którego Strażnikami byli Karolingowie. Gotyk Francuski został sformułowany w postaci minsteru strasburskiego przez Lotariusza, którego rozgromili Czesi, którzy wydali skapitulowanych Franków Niemcom i Francuzom, którzy wycieli ich do nogi.

  Ciągłość osadnicza przeciwko pustce osadniczej na ziemiach polskich:
  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/archeologia/ciaglosc_osadnicza_vs_pustka/index,pl.html//
  PUSTKA Ziem Wielkiej Germanii została sformułowana przez twórcę Krakowskiej Szkoły Archeologicznej, szofera Hitlera Oskarą Schindlera.

  Jak powstała nazwa Polski?
  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/historia_polski/pochodzenie_slowa_polska/index,pl.html
  POLSKA Naddnieprzańaka pochodziła na pewno od POLA czyli Apisa-a’POLLA, który budował APOLLIN-Asgard-Wantyn-Sambor-Kijów. Był jednak też Apolin nad Odrą. W roku 986 księciem krakowskim został Bolesław Chrobry, który w 989 r. rozgromił Wielkie Czechy, ciągnące się od Dniepru do Solawy. Ponieważ zajął kopalnie srebra w Górach Kruszcowych w Rudawach to MÓGŁ zerwać konwencję Prawdziców z Samanidami z Samarkandy, którą administrował Płock, i przeniósł swą siedzibę do OPOLA, skąd bliżej było do Poznania, gdzie nazywany był PRINCES POLONIE – czyli od Opola.

  Skąd pochodzi słowo „Słowianie”?
  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/historia_slowian/pochodzenie_slowa_slowianie/index,pl.html//
  Zburzona przez Krzyżaków WENEDA, gdzie urządzili małe miasto Big Ghost, które Polacy nazwali Bydgoszczą. Tam Skandynawowie lokalizowali ATLANTYDĘ, którą była zniszczoną przez Krzyżaków WSPANIAŁA BYDGOSZCZ. – Nazwa Wendea pochodzi od Wandaluza, który przyprowadził swój wielki lud NA OKRĘTACH na Wybrzeże Bursztynowe i zdobył BORODZIEJ, gdzie urządził swą stolicę WENEDĘ, która była WSPANIALSZA od Gdańska. Chciał też zdobyć Szczecin, ale został zabity przez Greków w Wisełce. W latach 70. badano jego wspaniały grobowiec megalityczny w Krajnie. Jego następcą został Szreniawa, który dokonał podoju Powiśla, Mazowsza, Wołynia i Lubelszczyzny oraz Kujaw i Kielecczyzny, gdzie zbudował sobie pałac Biskupi w Kielcach, ale został Wyproszony przez Egipcjan za Pilicę więc zbudował sobie Zamek Ujazdowski. – Swarliwy nie był. Nazwa SŁOWIANIE pojawiła się po Pokoju w Asgardzie-Kijowie w r. 1625 p.n.e., gdzie Kaszubom przyznano całe dorzecze Odry, która wcześniej należała do ALBAŃCZYKÓW-Anglików. Gdy zapytałem Profesora Leciejewicza, CZY PRAWDĄ JEST, ŻE ODRA JEST NAZWĄ ILIRYJSKĄ czyli albańską, to odpowiedział, że to Śląska w’ODRA – a wcześniej była to SŁAWA. Wrocław nazywał się Wrotami lub Bramą Sławy a Głogów SŁAWĄ, gdyż był to morski port śródlądowy.

  Powstanie języków słowiańskich:
  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/jezyki/powstanie_jezykow/index,pl.html//
  Języki słowiańskie nie mają nic wspólnego z językiem fińskim, który jest pochodny języka, jaki Jur-Uranos przyniósł do Moskwy oraz jakoby pokrewny z językowi Iberyjskimi jako DEKAŃSKIEMU z Indii (Cywilizacja LeMUrii-Mu) ??? Język słowiański pochodzi z ARYJSKIEGO Pnia kultury amfor kulistych, gdy języki SWEBSKIE czyli Niemieckie pochodzą ze skandynawskiej greki. Celowo nie używam tu nazwy GERMANIE, gdyż jest to rzymska nazwa TAKTYCZNA, urobiona od zamku Gargamell w Krakowie: Ludy na zachód od Wisły walczyły PIESZO jako Gierki-Germanie, a na wschód od Wisły NA KONIACH jako Scytowie.

  Indoeuropejska ekspansja Ludów Morza:
  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/narody/ludy_morza/index,pl.html//
  Ludy Bh’ARATU to Ludy Arii czyli Ukrainy. Ich ekspansja łączy się z I i II Wojną Trojańską: XIII wiek i początek XII wieku. Główną rolę odegrali tu Ariowie z Kijowa, Frygowie z Pragi i Moskowie z Moskwy. Byli tez i Słowianie – bardzo ważni, ale ci nie byli zainteresowani ekspansją Zamorską, dybiąc na Asgard-Kijów. Indra dał jednak Asgard Aleksandrowi-Parysowi, który uratował z płonącej Troi 12 tysięcy Traków więc Słowianiom dostały się Kielce i Lublin.
  Ariowie zdobyli cytadelę w Hatutsas, gdzie był Pałac ZE ZŁOTA. Aby te złoto przewieść do Indii zdobyli przewłokę Gaza-Eliat, rozkołkowali okręty i przewlekli je na Akabę, ale na ubezpieczającą operację flotę aryjską we wschodniej Delcie uderzyła flota egipska, uzbrojona po raz Pierwszy w TARANY dziobowe. Wtedy mianowany przez Ariów Książę Synaju KANAN porwał złożoną już na Akabie flotę aryjską, z Kobietami i Złotem, i uciekł do Sudanu, gdzie założył Afrykański Birmingham – wobec czego Ariowie musieli do Indii PODREPTAĆ.

  Geneza problemów polsko-niemieckich:
  http://www.slowianieiukrytahistoriapolski.pl/historia_polski/geneza_problemow_polsko_niemieckich/index,pl.html//
  Juliusz Cezar dał CELTYCKĄ Teutonię między Renem a Wezerą Swebom skandynawskim, którzy Teutonów sprzedali Rzymianom w niewolę i Dołączyli do nabytku Bohemię do Morawy i Renu. Cezar, który zimował w Kłodzku, które nazwał GLAS czyli Lód, czekał na zdobycie przez Skandynawów Pragi, gdy jego sojusznik ARIOVIST czyli Leszek Chytry z Hanoweru, dokonywał zaboru KUJAW, skąd Faraon Uciekł do Ameryki. – W ten sposób Słowianie graniczyli od zachodu już nie z Celtami, ale ze SWEBAMI, których Rzymianie zaczęli zwać Germanami od GARGAMELLA w Krakowie. – Ci Germanowie stali się Światową Potęgą, gdy weszli w kontakt z OKUPUJĄCYMI Włochy łykaczami złota. Tak bowiem, jak łykacze złota WZIĘLI Chrześcijaństwem Rzym, tak Wzięli Europę Satelitarną Detekcją Złota, co nazywa się Unią Europejską.

  Herkus Monte – pruski Braveheart:
  http://historia.focus.pl/swiat/pruski-braveheart-954//
  Ojciec mojej matki był potomkiem Wybrańca z MONIEK, które założył Henryk Monte po ucieczce Do Polski. Ranny w bitwie z Krzyżakami udał się do Polski z ARMIĄ i Całym Swym Ludem.

  Mityczny jednorożec:
  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/swiat-nauka-odkrycia/item/1082-mityczny-jednorozec//
  JEDNOROŻEC to nosorożec syberyjski. W Polsce ostatniego nosorożca ubił na Ukrainie Bernard Pretficz. Czaszkę i skórę podarował królowi, który podarował je cesarzowi niemieckiemu, z której to racji czaszka jest w muzeum wiedeńskim. Nosorożce syberyjskie zachowały się jako SUMATRZAŃSKIE z darów cesarzy chińskich. – Ciekawe, dlaczego północnopacyficzne krowy morskie nie zachowały się w zwierzyńcach cesarzy japońskich?

  Naszyjnik króla Majów:
  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/1083-naszyjnik-krola-majow
  Wojna między Tulą a Teotihuacanem była w latach 20. VIII wieku według korelacji Spindena, kiedy to Majowie zostali przesiedleni przez Tulę z Wyżyny Gwatemalskiej na Jukatan, zostawiając w Gwatemali swoje ZAKOPANE miasta, z czym mógł mieć związek ten Królewski Naszyjnik.

  Życie mogło powstać dużo wcześniej niż się oficjalnie sądzi:
  http://innemedium.pl/wiadomosc/zycie-moglo-powstac-duzo-wczesniej-niz-sie-oficjalnie-sadzi//
  To że nie mają DNA zwierzęcego może pochodzić z ODRĘBNEJ linii ewolucji biologicznej. Człowiek pochodzi od Jeżowca Morskiego, który zaczął się poruszać na dwóch kończynach i oddychać powietrzem atmosferycznym, a ośmiornica NIE.

  Joanna Lamparska o Ślęży:
  http://bialczynski.pl/2017/02/24/sleza-dla-odkrywcow-joanna-lamparska/
  Pani Lamparska śledczym nie jest, ale robi dobrą robotę, bo zbiera miejscową tradycję i Plotki. Zrobiłaby dużo więcej, gdyby porozmawiała o niektórych sprawach ze mną, ale jej NIE WOLNO.

 214. Re 190, Marucha

  Zgoda.
  Pańska (Millerowska) definicja narodu jest nie tylko precyzyjna i „nie podlegająca subiektywnym ocenom”, ale ma również tę zaletę, że, zgodnie z nią, członek narodu pozostaje nim nawet kiedy jest togo swojego narodu zdrajcą i kimś, kto się odcina od niego publicznie i na wszystkie możliwe sposoby.

  Słabość „mojej” definicji polega na tym, że powyższy sprzedawczyk, nie spełniając części warunków, wymknąłby się z kategorii członków narodu. Dla odmiany, ta definicja określa, jak Pan to sam powiedział, „bardzo dobrego obywatela”, znającego obowiązki i korzystającego z praw, na równi z członkami narodu sensu stricto.

  Panowie Boydar (191) i Snag (192) dotykają kwestii istotnych, ale tu weszlibyśmy na teren kazuistyki, czyli między wąwozy i inne rozpadliny, podczas gdy noc wydaje się prawie bezksiężycowa i zimna.

 215. Marucha said

  Re 214:
  Tak jest. Mamy członków narodu, genetycznych, którzy nam są bardziej obcy, niż szczerze wierzący w Boga Murzyni z Afryki. Podobnie, jak w najbliższej rodzinie możemy mieć łobuza, złodzieja, mordercę. Niestety w żaden sposób nie da się go (nawet formalno-prawnie) skreślić z drzewa genealogicznego.

  Pańska definicja jest bliższa sercu i emocjom. Takich to ludzi, jakich Pan opisuje, chcemy mieć za sąsiadów. Z takimi chcemy się przyjaźnić i żenić.
  A definicja „millerowska” jest chłodna i beznamiętna.

 216. Peryskop said

  Re 215 i inne

  Zatem należy się szacun dla dr Otto Weiningera (1880-1903), który ponad sto lat temu postawił tezy i na licznych przykładach je udowodnił, m.in. że żydostwo, to nie religia, nie rasa, ani narodowość, lecz TENDENCJA UMYSŁOWA.

  I podobnie kształtują się inne cechy u wszystkich osób, przy znacznym udziale BEHAWIORYZMU – czyli przejmowania wzorców postępowania od rodziny, szkoły, telavizji, itp.

  A zawodność oceny osoby śledzeniem jej genetycznego śladu wykazałem na salamandrach i żabkach oraz na kukurydzy – które zarówno w USA, jak i w ZSRR, a także wszędzie indziej, zawsze miały i wciąż mają „dynamiczne elementy genetyczne” stymulowane STRESEM.

  Człowiek również je oraz stres ma, ale o tym sza !

  https://marucha.wordpress.com/2017/01/20/robert-winnicki-strach-przed-rosja-napedzaja-srodowiska-ktore-zlikwidowaly-niepodleglosc-polski-na-rzecz-brukseli-i-waszyngtonu/#comment-647102

 217. Maćko said

  Kurcze, bylo nas 2 osoby wiecej tydzien temu:
  You are following this blog, along with 367 other amazing people

 218. Maćko said

  Jabolek – no to jak z tym wyjasnieniem?

 219. Alina said

  http://3obieg.pl/oswiadczenie-zygmunta-miernika

 220. Feretti said

  ON BĘDZIE MÓGŁ DECYDOWAĆ O CZYM LUDZIE MYŚLĄ! A TO JUŻ JEST NASZA ROBOTA!
  „To naszą robotą jest kontrolowanie tego, o czym ludzie mają myśleć!”

  Takie oto zdanie wyrwało się dziennikarce bezwzględnie tzw. głównego nurtu (MSNBC) o znajomo brzmiącym nazwisku syjonistka Mika Brzezinski

  The FAKE NEWS media (failing @nytimes, @NBCNews, @ABC, @CBS, @CNN) to nie są moi wrogowie, to są wrogowie amerykańskiego narodu!
  Trump
  http://efektsetnejmalpy.pl/index.php/wiadomosci/swiat-i-polityka/107-to-nasza-robota-jest-kontrolowanie-tego-o-czym-ludzie-maja-myslec

  Radio Zniewolona Europa nadaje
  http://efektsetnejmalpy.pl/index.php/wiadomosci/swiat-i-polityka/87-no-to-amerykanie-maja-swoja-wersje-russia-today

  100 000 USD będzie nagrodą dla dziennikarza, naukowca, lub kogokolwiek innego, kto przedłoży naukowo zrecenzowany i zaakceptowany (peer-reviewed) raport z badań dowodzących, że obecność rtęci w szczepieniach nie jest zagrożeniem dla szczepionych dzieci. Rzecz w tym, ża takiego raportu nie ma. Ale może teraz się znajdzie?

  Nagroda zostanie przyznana przez Roberta F. Kennedy’ego Jr., któremu Donald Trump zaproponował w styczniu objęcie funkcji przewodniczącego „komisji ds naukowej spójności i bezpieczeństwa szczepień” [vaccine safety and scientific integrity” commission]. Nagroda zostanie przyznana w ramach prowadzonego przez Kennedy’ego projektu World Mercury Project [Światowy projekt związany z rtęcią] – poświęconego tej właśnie tematyce.
  http://efektsetnejmalpy.pl/index.php/zdrowie/zdrowienie/105-vaccinegate-ciag-dlaszy-rtec-w-szczepieniach

  http://antimedia.pl/szara-prawda-o-syryjskich-bialych-helmach/

 221. Feretti said

  Poznajcie Jamesa LeMesuriera byłego żołnierza brytyjskiej armii. Według wielu oficjalnych źródeł kontraktowca prywatnych organizacji militarnych, takich jak Blackwater (obecnie Academa). LeMesuriera pracował w Kosowie jako koordynator wywiadu dla NATO, następnie trudnił się jako doradca Ministra Spraw Wewnętrznych Iraku, a w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trenował jednostkę do obrony pól gazowych. W 2005 roku był wiceprezydentem prywatnej militarnej organizacji Olive Group. W 2008 r. został mianowany na dyrektora Good Harbour International. Obie firmy stacjonują w Dubaju. I wreszcie założona przez niego w 2005 r. organizacja non-profit Mayday Rescue, jest odpowiedzialna za utworzenie White Helmets. Sięgając głębiej do króliczej nory należałoby prześledzić pozostałe koneksje Jamesa LeMesuriera oraz jego współpracowników w White Helmets i Mayday Rescue.

  Mosab Obeidat obecny pracownik Mayday Rescue oraz były asystent szefa (Khaled Diab) misji Czerwonego Krzyża w Katarze. Khaled Diab był oskarżany o dostarczanie zaopatrzenia, w tym broni, dla syryjskich ugrupowań terrorystycznych.

  http://antimedia.pl/szara-prawda-o-syryjskich-bialych-helmach/

 222. Feretti said

  Współczesna wartość majątku rodu Rothschildów jest trudna do wyliczenia, jednak jak podaje portal investopedia.com może on sięgać nawet $2 bln. To pięciokrotnie więcej niż łączna kwota ośmiu miliarderów wymienionych w raporcie Oxfam.

  http://antimedia.pl/8-mezczyzn-ma-bogactwo-polowy-swiata-raport-oxfam-nie-tak-istotny-jak/

 223. Feretti said

  Niegdyś Albert Einstein zapytany: „Jak to jest być najinteligentniejszym człowiekiem na ziemi?” Odpowiedział „Nie wiem, zapytajcie Nikola Tesle.”

  Podczas gdy Margaret Cheney i Robert Uth nazywali Tesle „Władcą piorunów”, Trump przystąpił do odwołania wszystkich badań prowadzonych przez Tesle twierdząc, że „wysiłek [Tesli] przez ostatnie 15 lat był raczej spekulacjami, filozofiami, próbą charakteru. [Notatki] Nie zawierają żadnych nowych i praktycznych metod realizacji.”. Ta konkluzja, do której doszedł wujek obecnego prezydenta USA nie współgra z tym co mówiło wielu ludzi przez ostatnie 73 lata.

  http://antimedia.pl/zaskakujace-powiazanie-miedzy-donaldem-trumpem-a-nikola-tesla/

 224. Feretti said

  Szef policji potwierdził: były premier Wielkiej Brytanii zgwałcił dziesiątki dzieci

  http://antimedia.pl/szef-policji-potwierdzil-byly-premier-wielkiej-brytanii-zgwalcil-dziesiatki-dzieci/

 225. Feretti said

  Ciekawostką jest, iż nowym doradcą Trumpa w zakresie bezpieczeństwa narodowego jest Porucznik Gen. H.R. McMaster. Opublikował on pracę na temat kłamstw Ameryki jakie towarzyszyły wojnie w Wietnamie. Pamiętajmy, że wojna w Wietnamie rozpoczęła się od incydentu z pod znaku fałszywej flagi.

  Pułkownik McMaster jest autorem wielu innych publikacji krytykujących działania militarne Ameryki – “A Quicksand of Lies” i “War Without Direction.” („Ruchome Piaski Kłamstw” i „Wojna Bez Celu”).

  http://antimedia.pl/wojna-znow-bedzie-wielka-trump-kontynuuje-misje-kompleksu-militarno-przemyslowego/

 226. Feretti said

  http://antimedia.pl/mark-zuckerberg-facebook-moze-uzyc-sztucznej-inteligencji-do-cenzurowania-uzytkownikow/

 227. Feretti said

  Więcej o powiązaniach USA oraz wahabickiej Arabii Saudyjskiej i wspieraniu terroryzmu można przeczytać w dokumentach Departamentu Obrony (DoD) jakie wyciekły w 2015 r. „Salafowie, Bractwo Muzułmańskie i AQI [Al-Kaida] są głównymi siłami przeciwko władzy w Syrii”; „Zachodni wywiad doskonale zdaje sobie sprawę gdzie wahabici i salafowie zbierają swoje siły. Nie zostali powstrzymywani ponieważ są użyteczni dla celu obalenia reżimu prezydenta Assada.”

  Na inauguracji wręczenia medalu Muhammeda bin Nayefa powiedział: „Nasze stosunki z USA są historyczne i będą nadal kontynuowane z sukcesem.”

  http://antimedia.pl/cia-publicznie-uhonorowalo-kraj-wspierajacy-terroryzm/

 228. Feretti said

  Tak, to ten sam Tony Blair, który wymyślił bajkę o broni masowego rażenia, jaką rzekomo posiadają władze Iraku. Dla tych, którzy mają wątpliwości polecam zapoznać się z historią Dr. David’a Kellye’go, eksperta do spraw broni biologicznej i jego głośnych podejrzeniach odnośnie wyolbrzymienia przez brytyjski rząd zagrożenia o irackiej broni biologicznej, aby zyskać poparcie dla interwencji w Iraku w 2003 roku. Dziwnym zbiegiem okoliczności Dr. Kelly popełnił samobójstwo a dokumentacja związana z okolicznościami jego śmierci została dziwnym zbiegiem okoliczności utajniona na 70 lat.
  http://antimedia.pl/odrobine-prawdy-o-wspolczesnym-terroryzmie/

 229. Feretti said

  Sean Spicer (obecny sekretarz prasowy Białego Domu) szybko skomentował działania Iranu jako wymierzone w Stany Zjednoczone. Użył nawet słów „Iran podjął wrogie działania przeciwko naszemu okrętowi [Navy Vessel]” po czym jeden z dziennikarzy poprawił Spicera „[przeciwko] okrętowi saudyjskiemu”. Media głównego nurtu szybko podchwyciły narrację, Fox News: „Pentagon uważa, że atak na saudyjski okręt miał w rzeczywistości być wymierzony w amerykański statek wojenny.”
  http://antimedia.pl/czy-iran-rzeczywiscie-podjal-dzialania-przeciwko-usa/

 230. Feretti said

  http://homesteadsurvivalsite.com/best-farm-animals-to-raise-on-your-homestead/

 231. Feretti said

  http://efektsetnejmalpy.pl/index.php/wideo/109-polityka-usa-amerykanski-dziennikarz-ujawnia-kompromitujace-cnn-materialy

 232. otto hak said

  Nie było mnie w domu aż do popołudnia, bo wypełniałem czas wnukom.
  Admin

  Mnie też. Wnuczce.
  otto

 233. otto hak said

  „Wielu z nas to genetyczne mieszanki. Nie w stuprocentowej czystości genetycznej rzecz.”

  A jakby tak poczytać opracowanie zatytułowane Spotwarzona Przeszłość, to mogłyby włosy na głowie powstać (w razie gdy tam są), jaki to na ten przykład gen mógłby sie w każdym z nas zapałętać na przestrzeni wieków. Ajajaj!

 234. revers said

  Jak tam Polska pikna i bogata? kolejna pani sedzna z TK, dojezdza do pracy z Berlina, wyksztalcenie srednie.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Prezes-Trybunalu-dojezdza-do-pracy-z-Berlina-Tyle-placimy-za-jej-mieszkanie-i-dojazdy,wid,18713756,wiadomosc.html?ticaid=118b5b

  Szkoda ze z New Yorku nikt nie dojezdza do pracy w TK, ale mozna doczekac sie nastepnego etapu rozwoju bogatej demokracji, senatorki rowniez od Andersa chetnie dojezdzaja z Boston do pracy w PL.

 235. Siggi said

  http://natemat.pl/202565,lgarz-z-poparciem-silnej-grupy-polskich-biskupow-ks-stanislaw-walczak-nie-zostawia-suchej-nitki-na-prezesie-pis

 236. Siggi said

  http://reporters.pl/5860/kurdystan-faktycznie-stal-sie-panstwem-dostal-3-mld-usd-i-kontrakty-na-rope-z-rosja/

 237. Maćko said

  231 Otto – tez to powtarzam od dawna, a niektórzy, mimo dowodów niezbitych, upieraja sie przy geneach dla okreslenia przynaleznosci narodowej.
  Niemcy w Niemczech w polowie sa Slowianami. A zachowuja sie w 99% jak Niemcy. Nawet po stronie zakutych lbów. No i co? Jak cos przeczy tezie, to szukajacy prawdy zmienia teze, a doktryner ignoruje fakty.

  No to przypomne slowa Mariana Mazura:

  „Naukowców interesuje rzeczywistość, jaka jest. Doktrynerów interesuje rzeczywistość, jaka powinna być.
  Naukowcy chcą, żeby ich poglądy pasowały do rzeczywistości. Doktrynerzy chcą, żeby rzeczywistość pasowała do ich poglądów.

  Stwierdziwszy niezgodność między poglądami a dowodami naukowiec odrzuca poglądy. Stwierdziwszy niezgodność między poglądami a dowodami doktryner odrzuca dowody.

  Naukowiec uważa naukę za zawód, do której czuję on zamiłowanie. Doktryner uważa doktrynę za misję, do której czuje on posłannictwo.
  Naukowiec szuka „prawdy” i martwi się trudnościami w jej znajdowaniu. Doktryner zna „prawdę” i cieszy się jej zupełnością.
  Naukowiec ma mnóstwo wątpliwości, czy jest „prawdą” to, co mówi nauka. Doktryner nie ma najmniejszych wątpliwości, że jest „prawdą” to, co mówi doktryna.
  Naukowiec uważa to, co mówi nauka za bardzo nietrwałe. Doktryner uważa to, co mówi doktryna, za wieczne.
  Naukowcy dążą do uwydatniania różnic między nauką a doktryną. Doktrynerzy dążą do zacierania różnic między nauką a doktryną.
  Naukowiec nie chce, żeby mu przypisywano doktrynerstwo. Doktryner chce, żeby mu przypisywano naukowość.
  Naukowiec unika nawet pozorów doktrynerstwa. Doktryner zabiega choćby o pozory naukowości.
  Naukowiec stara się obalać poglądy istniejące w nauce. Doktryner stara się przeciwdziałać obalaniu poglądów istniejących w doktrynie.
  Naukowiec uważa twórcę nowych poglądów za nowatora. Doktryner uważa twórcę odmiennych idei za wroga.
  Naukowiec uważa za postęp, gdy ktoś oderwie się od poglądów obowiązujących w nauce. Doktryner uważa za zdrajcę, gdy ktoś oderwie się od poglądów obowiązujących w doktrynie.
  Naukowiec uważa, że jeżeli coś nie jest nowe, to nie jest wartościowe dla nauki, a wobec tego nie zasługuje na zainteresowanie. Doktryner uważa, że jeżeli coś jest nowe, to jest szkodliwe dla doktryny, a wobec tego zasługuje na potępienie.
  Naukowcy są dumni z tego, że w nauce w ciągu tak krótkiego czasu tak wiele się zmieniło. Doktrynerzy są dumni z tego, że w doktrynie w ciągu tak długiego czasu nic się nie zmieniło.” – Marian Mazur

  Oraz bardzo przydatne:
  „Jeśli ludzie nie mogą dojść do porozumienia, to świadczy to, że istnieje u nich rozbieżność terminologii albo rozbieżność interesów”. – Prawo Mazura
  ( z https://bladymamut.wordpress.com/2015/04/15/%EF%BB%BFklamstwo-w-ktorym-zyjemy/ )

 238. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/02/28/ostatnie-dane-gus-zaprzeczaja-bajkom-morawieckiego-polska-gospodarka-na-dobre-przestala-sie-rozwijac-cztery-kwartaly-pod-rzad-ze-spadkiem-inwestycji/

 239. Siggi said

  Przeraża widok,ilość tłustych,brzuczatych,dupiatych ludzi ledwo poruszających się.To z powodu „chruszczowiny”.
  ————-
  USA: Awantura o Obamacare
  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-usa-awantura-o-obamacare,nId,2360567#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

 240. Peryskop said

  Czyżby kolejny efekt Trumpa ?
  Albo rozgrywki suszb ?
  Both ?

  Była ambasador Bułgarii w USA zatrzymana na warszawskim lotnisku za kradzież kosmetyków

  28 lutego (10:58)

  Na lotnisku w Warszawie zatrzymano byłą ambasador Bułgarii w USA. Zarzucono jej kradzież kosmetyków ze sklepu wolnocłowego.

  Do zatrzymania doszło na lotnisku /Archiwum RMF FM
  Wartość skradzionych rzeczy wyceniono na 1600 złotych.

  Elena Borislawowa Poptodorova posługuje się paszportem dyplomatycznym. Nie zażądała kontaktu z bułgarską ambasadą w Warszawie.
  (mal)

  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-byla-ambasador-bulgarii-w-usa-zatrzymana-na-warszawskim-lotn,nId,2360211

  ===

  zawartość wiki zmodyfikowana kilka godzin po areszcie !

  This page was last modified on 28 February 2017, at 17:53.

  Elena Poptodorova (Bulgarian: Елена Поптодорова) (born August 31, 1951) is a Bulgarian politician and diplomat, who has served two times as the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Bulgaria to the United States.

  Early life
  Elena Poptodorova was born on August 31, 1951 in Sofia. She holds a degree for English and Italian linguistic and literary studies from Sofia University (1974).

  Foreign Ministry service
  Elena Poptodorova joined the Ministry of Foreign Affairs in 1975 and served from 3rd secretary through minister-counselor in the Secretariat, the State Protocol, the Cabinet of the Minister and the UN and Disarmament Directorates through 1990, when she was elected in the national legislature.
  From 1987 to 1990 she was minister-counselor at the Bulgarian embassy in Rome and Bulgaria’s Consul General to the Republic of San Marino.
  Prior to her appointment in Washington, Ambassador Elena Poptodorova was Director of the Security Policy Directorate at the Ministry of Foreign Affairs, a position, which she held for a year since August 1, 2009. In the period 2008 – 2009 she served as Ambassador-at-Large for the Black Sea Region at the Ministry of Foreign Affairs. Before her first mandate as the Ambassador of Bulgaria to the USA, she served as a spokesperson of the Ministry of Foreign Affairs and Director of the Human Rights and International Humanitarian Organizations Directorate.
  From 2002 to 2008 she was Bulgaria’s Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the United States of America, when Bulgaria became a member of NATO and the EU. She was sent second time in the same post in 2010, and remained in the office until May 16, 2016.
  Ambassador Poptodorova is fluent in English, Italian, French, Russian, and her native Bulgarian.

  Member of the National Parliament
  Ms. Poptodorova had a long career as a politician right from the beginning of the changes in Bulgaria in 1989. She was first elected Member of the National Assembly of Bulgaria in the 7th Constituent Assembly from the list of the Bulgarian Socialist Party in 1990, and was a speaker of the Parliamentary group of BSP. She was re-elected in the 36th, 37th and 38th National Parliaments. She served on the committees on foreign policy, national security, radio and TV, human rights, agriculture. She was the Deputy Chair of the Bulgarian delegation to the International Parliamentary Union, member of the national delegations to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), and the Joint Parliamentary Committee ‘Bulgaria-EU’. She also served as Deputy Chair of the Inter-European Parliamentary Forum on Population and Development (IEPFPD).
  In the late 1990s, Poptodorova was among the influential members of the Bulgarian Euro-Left.[1]

  Education
  Elena Poptodorova earned her B.A. and M.A. degrees at the St. Kliment Ohridski University of Sofia in English and Italian linguistic and literary studies, after which she attended a post-graduate course in international relations at the University of National and World Economy in Sofia. She specialized at the University of Leeds, UK and the University of Siena, Italy.

  Affiliations
  Ambassador Poptodorova is a founding member and member of the Boards of Bulgarian nongovernmental organizations among which:
  • The Atlantic Club of Bulgaria
  • The Center for Regional and Geopolitical Research
  • The Bulgarian Family Planning and Reproductive Health Association which she currently chairs.
  Since 1995 Elena Poptodorova is Trustee of the Board of Directors of the American University in Bulgaria.
  She is also a member of the Washington-based Executive Council on Diplomacy and Women’s Foreign Policy Group.
  Ambassador Poptodorova is Doctor Honoris Causa of the Assumption College, Worcester, USA.

  Awards and Honors
  • 2011 – Distinguished Service Award by the American University in Bulgaria
  • 2008 – The Annual Award of the General Federation of Women’s Clubs of the United States of America for leadership and outstanding contribution to the empowerment of women;
  • 2008 – Medal of Honor “For Valour and Merit”, I class, of Bulgaria’s Ministry of Interior, for outstanding contribution to establishing the rule of law in Bulgaria, and the enhancement of the national interest and of national and European security;
  • 2008 – Recognition Award of the Director of the US Secret Service in appreciation of her many contributions in support of the Secret Service mission and selfless commitment to the ideals and principles of law enforcement.
  • 2007 – The Gold Medal of the Ministry of Foreign Affairs for outstanding contribution to Bulgaria’s accession to the EU;
  • 2003 – The Gold Medal of Bulgaria’s Atlantic Club for promoting Bulgaria’s membership in NATO;
  • 2003 – Silver Medal on the occasion of 100 Years of Bulgarian-US Diplomatic Relations;
  • 2002 – Honorary Member of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe in recognition of services rendered to the European cause.

  Personal life
  Elena Poptodorova is married and has one son.

  References
  1. „Евролевицата танцува само един мандат” (in Bulgarian). politika.bg. 2010-11-19. Retrieved 2014-12-14.

  External links
  • (Bulgarian) Елена Поптодорова, personi.bg
  • Official site of the Embassy of Bulgaria to the USA
  • The Washington Diplomat Newspaper – Her Excellency Elena Borislavova Poptodorova Petrova

 241. Miet said

  Po wysłuchaniu przemuwienia Prez. Trumpa w Kongresie, z dużą satysfakcją mogę stwierdzić, że Ameryka w końcu dorobiła się wysokiej klasy prezydenta.
  Niech go Pan Bóg prowadzi w jego dalszych poczynaniach.

 242. luki said

  Polecam YT kanal Brother Nathanael, w Polsce chyba blokowany i po angielsku kto rozumie i moze niech pooglada..https://www.youtube.com/watch?v=KBHAKV3YUfg

 243. Siggi said

  Chyba kiedyś już było,ale przypomnieć warto…

  http://niezlomni.com/tworca-legendy-polskiej-marynarki-wojennej-urodzony-w-niemczech-syn-pruskiego-generala-nigdy-nie-wyrzekl-sie-swojej-polskosci-nawet-siedzac-w-niemieckich-obozach-po-wojnie-skazany-na-zapomnienie/

  Przybraną ojczyznę – podobnie jak przybraną córkę – można też kochać. Co w tym dziwnego?
  Admin

 244. Miet said

  Re.238.
  Oczywiście powinno być „przemówienia”.

 245. Yah said

  Ad 235

  „Naukowiec uważa naukę za zawód, do której czuję on zamiłowanie. Doktryner uważa doktrynę za misję, do której czuje on posłannictwo.
  Naukowiec szuka „prawdy” i martwi się trudnościami w jej znajdowaniu. Doktryner zna „prawdę” i cieszy się jej zupełnością.
  Naukowiec ma mnóstwo wątpliwości, czy jest „prawdą” to, co mówi nauka. Doktryner nie ma najmniejszych wątpliwości, że jest „prawdą” to, co mówi doktryna.
  Naukowiec uważa to, co mówi nauka za bardzo nietrwałe. Doktryner uważa to, co mówi doktryna, za wieczne.
  Naukowcy dążą do uwydatniania różnic między nauką a doktryną. Doktrynerzy dążą do zacierania różnic między nauką a doktryną.
  Naukowiec nie chce, żeby mu przypisywano doktrynerstwo. Doktryner chce, żeby mu przypisywano naukowość.
  Naukowiec unika nawet pozorów doktrynerstwa. Doktryner zabiega choćby o pozory naukowości.
  Naukowiec stara się obalać poglądy istniejące w nauce. Doktryner stara się przeciwdziałać obalaniu poglądów istniejących w doktrynie.
  Naukowiec uważa twórcę nowych poglądów za nowatora. Doktryner uważa twórcę odmiennych idei za wroga.
  Naukowiec uważa za postęp, gdy ktoś oderwie się od poglądów obowiązujących w nauce. Doktryner uważa za zdrajcę, gdy ktoś oderwie się od poglądów obowiązujących w doktrynie.”

  Tak właśnie jest Panie Maćko.

  Czemu powtarza Pan brednie? Gen germański to R1b, a słowiański R1a. Gdzie Pan widzi w Niemczech 50% R1a ? No może z wyjatkiem Łużyc ?

  Genetyka jest późniejsza od wszystkich koncepcji cywilizacyjnych czyli …. jest nowatorska.

  Kto tu jest doktrynerem ? Sam Pan sobie odpowiedział.

  Bez odbioru.

  .http://3.bp.blogspot.com/_NMmZZkz6w5A/TQ-lEvrwkkI/AAAAAAAADXI/NUOb5ngJXfQ/s1600/mapa-de-estructura-genetica-de-europa.png

 246. Yah said

  Jak Pan w ogóle chce coś udowodnić, proszę odpowiedzieć na pytanie i pokazać dane, wyniki badań naukowych pokazujących, że w Niemczech dominuje słowiański gen R1a1.

  Jeśli Pan nie jest w stanie tego zrobić to Pan KŁAMIE i celowo wprowadza ludzi w błąd.

 247. Siggi said

  Przerażająca wizja …
  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/137262,odzyskalismy-honor

 248. Yah said

  Ad 191

  Panie Boydar, bierzemy pod uwagę historię ludzi nad Wisłą od tysiąca lat. Wiadomo, że geny to pewne uproszczenie , ale jasno widać, że pewne haplogrupy dominują na pewnych obszarach. Im dłużej jakaś społeczność żyła we względnej izolacji tym czystszy genotyp. Chachłactwo nie uniemożliwia posiadania haplogrupy R1a1 🙂

  Pie…enie, że wszyscy jesteśmy mieszańcami to promowanie z..kiej multikulti. Co szkodzi napływ ciapatych i innych skoro i tak wszyscy jestesmy mieszańcami.

  To celowe !!!

  ——
  DOKŁADNIE!
  Tak samo celowe zamazywanie różnicy między narodowością a obywatelstwem.
  Tak grubymi nićmi szytej żydowskiej propagandy tylko ślepy nie dostrzeże… a jednak Polacy nie dostrzegają.
  Admin

 249. Boydar said

  @ Pan Yah (245)

  Nie twierdzę, że wszyscy. Twierdzę że wielu Polaków ożeniło się w ciągu tych tysiąca lat z żydówkami i wiele Polek miało dziecko z żydem. I obecnie praktycznie nikt nie jest w stanie udowodnić że tak było lub nie było. Jedynym niezmywalnym śladem są weryfikowalne własnie dzisiaj cechy charakteru – szukanie „przyjaciół” na zachodzie i organiczna nienawiść do Rosji. One są ponadczasowe. Co nie oznacza, że każda inseminacja genów żydowskich musi dawać taki efekt. Nie wypowiadam się także odnośnie wpływu na tenże charakter składu procentowego puli. Nie jest oczywiste również, jakie geny w ludzkim DNA odpowiadają za charakter oraz czy każdy przypadek krzyżowania się skutkuje przeniesieniem tych genów. Natomiast efekt dominacji genu tego aspektu „charakteru” może okazać się w najmniej oczekiwanym momencie. Szczególnie jeśli mechanizm jego aktywacji zależałby od czynników zewnętrznych.

 250. http://antimedia.pl/zaskakujace-powiazanie-miedzy-donaldem-trumpem-a-nikola-tesla/

  Tesla miał Śmiertelnych wrogów, którym przewodził Edison, którzy UMOŻLIWILI Zamordowanie Tesli przez epizodycznego nałożnika Hitlera, Prezydenta USA Buscha-Sherffa-Busha Seniora i generała Abwehry Gehlena. Powodów było 2: Bomba atomowa Tesli oraz Laser Tesli, umożliwiający strącanie samolotów z odległości 400 km. Praktykujący katolik, Otto Skorzeny zeznał na Łożu Śmierci przed hiszpańskimi hierarchami kościelnymi i bonzami Falangi, że to NIE ON zamordował Teslę, tylko Prezydent Bush i Gehlen, na dowód czego dał im Dokumentację Fotograficzną Towarzystwa Miliarderów Nowojorskich.
  Jestem osobiście Poszkodowany tą sprawą jako Wnioskodawca minireaktora URSZULA SIPIŃSKA we wrocławskim ELWRO. Minirekator USi nadał MOBILNOŚĆ Laserowi Tesli, gdyż mieści się na PÓŁCIĘŻARÓWCE, gdy wcześniej do zasilania Lasera Tesli potrzebna była ELEKTROWNIA.
  Podoficer artylerii opowiadał memu ojcu w Ziębicach, że widział w Galicji Wschodniej jak 2 prowadzące kolumnę sowieckie czołgi zostały STOPIONE – co może świadczyć, że zostały trafione Działem Tesli zasilanym z elektrowni, która została zbombardowana przez Krasnyj Lot.

 251. Siggi said

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-trump-przedstawil-swoj-program-kongresowi,nId,2360655

 252. Yah said

  ad 248

  No i te recesywne geny są odpowiedzialne, za czarne owce w rodzinie, które nie wiadomo skąd się wzięły 😉
  Ciekawe natomiast jest fakt, że Niemcy ( w połowie celtyckiego pochodzenia) usiłują wmówić światu, że są Nordykami. Generalnie genetyka mówi, że cały celtycki Zachód podszył się pod Germanów nie mając z nimi nic wspólnego. Przecież na zachodzie wyłazi na każdym kroku to celtyckie memłactwo i kombinowanie

 253. Boydar said

  Tak mi się własnie skojarzyło, że homeopatia i dyskutowana „genetyka” mają ze sobą wiele wspólnego … Uwzględniając przegląd ostatnio publikowanych w Gajówce artykułów, wnioskuję że podstępny i przebiegły nad wyraz Pan Gajowy prowadzi nas za rączki jak dzieci we mgle 🙂

 254. otto hak said

  Co szkodzi napływ ciapatych i innych skoro i tak wszyscy jestesmy mieszańcami.

  To inny temat. Tu nie chodzi o geny tylko o zniszczenie cywilizacji.

 255. Boydar said

  ZAWSZE chodzi o geny, Panie Hak. Normalny człowiek nie pojedzie gdzieś i nie będzie burzył i niszczył chociaż to nie jego. Bo ma sumienie i przyzwoitość. Załatwia sprawę i wraca do siebie. A tasiemiec gdzie ma wrócić ? I po co ? Tasiemiec ma socjocybernetycznie w genach tylko żreć i rozmnażać się, nawet nie żyć. A więc jednak wyłącznie geny.

 256. zero said

  takie tam skojarzenia:

  (1) DARPA: Defense Advanced Research Projects Agency (więcej u cioci Wikipedia)

  (2) Boston Dynamics (cyt z ich strony: „Organizations worldwide, from DARPA, the US Army, Navy and Marine Corps to Sony Corporation turn to Boston Dynamics for advice and for help creating the most advanced robots on Earth. ”

  (2.1) przykładowy ich robot o nazwie Atlas(tu w wersji cywilnej): >https://youtu.be/rVlhMGQgDkY

  (2.2) kolejny cytat ze strony Boston Dynamics: „Boston Dynamics is wholly owned subsidiary of Google, Inc. ”
  Spółka całkowicie zależna o Google!

  (3) Google sobie zrobiło mapy ulic prawie całego świata ku uciesze gawiedzi – street view.
  a może te mapy są po to aby te roboty się nie pogubiły?

  Wiem że jestem schizofrenikiem ale jakoś to układa mi się w nieprzyjemną całość.

  Co do Google Maps – to przypuszczenie jest bardzo prawdopodobne.
  Niemal pewne.
  Admin

 257. matirani said

  Chiny planuja wprowadzić pomoc finansową dla rodzin decydujących się na DRUGIE dziecko. !!!!

  .. https://www.rt.com/news/378864-china-second-child-pay/

 258. NyndrO said

  Ad #252 * Panie B0ydar, ja mam takie wrażenie bardzo często. Ten Przebiegły Kierownik ( kierownik musi być przebiegły, bo by mu na łeb wleźli i nic nie robili ), jak mi się wydaje, często prowadzi po nitce do kłębka. 😉

 259. AniaK said

  http://film.onet.pl/uroczysta-premiera-filmu-wyklety/de8sz7

  Chociaż jeden normalnie ubrany do kina. Brawa dla pana Tomasz Oświecińskiego.

  .http://film.onet.pl/uroczysta-premiera-filmu-wyklety/yqmdg1

 260. AniaK said

  Tomasza…

 261. Boydar said

  I za to Go lubię 🙂

 262. NyndrO said

  Ja również. MIędzy innemi, ale może i głównie za to.

 263. Yah said

  Jakby nie chodziło o geny to w drodze ujeżdżania można by z mula zrobić wierzchowca ( no w końcu ma 50% genów Araba), a w drodze wychowania i neuroprogramowania z szympansa – człowieka – ma w 70% zbieżny genotyp.

  Liczy się każdy gen. Jak jest ktoś mieszańcem, to ma problem, bo nigdy nie wiadomo, kiedy ten recesywny gen się ujawni – u jego dzieci, wnuków.

  Dyskusja się sprowadza do tego, że niektórzy uważają, że cywilizacja i wychowanie wywiera większy wpływ na człowieka niż geny. Akurat temu twierdzeniu przeczy historia naszego ulubionego narodu np. w Rosji.

 264. Boydar said

  No ja jeszcze za mistrzostwo w opanowaniu milczenia jako sztuki elokwencji.

Sorry, the comment form is closed at this time.