Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  OBUDZONY z letargu o List przełożonego generalnego…
  MatkaPolka o Wolne tematy (52 – …
  Listwa o Wolne tematy (52 – …
  Listwa o Wolne tematy (52 – …
  Listwa o Wolne tematy (52 – …
  Listwa o Wolne tematy (52 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (52 – …
  Listwa o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Listwa o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Listwa o List przełożonego generalnego…
  Listwa o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Listwa o Wolne tematy (52 – …
  Tralala o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Lublin: Powrót szpitalnej…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Prawda nas upokorzy

Posted by Marucha w dniu 2017-02-27 (Poniedziałek)

Prawda nas upokorzy. Nie jest dobrze słuchać prawdy o sobie, zwłaszcza jeżeli przez lata karmiło się uszy kłamstwami i jeszcze do tego filtrowało je przez różowe okulary. Obecnie jesteśmy na skraju nowego horyzontu zdarzeń, który będzie się o nas upominał w ramach Unii Europejskiej, NATO i sytuacji regionalnej.

W najbliższym czasie usłyszymy dużo gorzkich słów na temat naszego kraju, w znacznej mierze prawdziwych. Prawdopodobnie prawda, którą usłyszymy – nas upokorzy.

Właśnie dlatego będzie to g. prawda dla naszych elit rządzących. Ponieważ już samym założeniem nowej koncepcji ideologiczno-politycznej rządzących, stała się opcja dystansowania się od Zachodu. Co samo w sobie jest słuszną koncepcją, jednak należy to umieć zrobić, tak żeby to nie wyglądało na to, czym ma być. Na tym polega polityka, tymczasem „nasi” z otwartą przyłbicą i przez pole – na prosto! A to nie o to chodzi, absolutnie nie o to.

[Opcja DYSTANSOWANIA SIĘ OD ZACHODU? Gajowy jest chyba ślepym sklerotykiem, bo nic takiego nie dostrzega. Przeciwnie. – admin]

Przede wszystkim szokiem dla nas będzie to, jak pan Trump doprowadzi do porozumienia z panem Putinem. Nastąpi wygaszenie jazgotu, anulowanie sankcji, stopniowo będzie wprowadzana nowa normalizacja.

Ponieważ Chiny są ważniejsze dla USA od Ukrainy. Rosja jedynie się broni, to wobec niej wprowadzono sankcje, będące w istocie wojną gospodarczą pana Obamy i jego pomagierów. Porozumienie na linii Zachód-Rosja jest jak najbardziej możliwe i prawdopodobne, ponieważ nie ma pomiędzy naszymi blokami żadnych sprzecznych interesów o randze strategicznej. Najlepiej dowodzi tego polityka niemiecka. Pomimo sankcji Niemcy pompują z Rosji gaz i ropę.

Czy trzeba czegoś więcej, niż rozbudowa Nord Stream, żeby pokazać jak dobrze układa się współpraca jeżeli nie wkracza w nią negatywna polityka? Oba systemy są w naturalnej symbiozie i biada temu, kto chciałby tą symbiozę zakłócić. Retoryka naszych polityków już się do tego dostosowuje, chociaż stopniowo i powoli. Będzie niesłychanie ciekawe to, jaki kształt przybierze w momencie jak dojdzie do resetu? Czym wówczas zostanie zastąpiony tradycyjny jazgot i rusofobia? Przejście na pozycję Budapesztu będzie dość trudne, jednak to jedyny kierunek ewolucji relacji. Inaczej – każdy inny scenariusz prowadzi nas do powtórki Września.

Przeformatowanie Unii Europejskiej jest faktem, właśnie się dzieje – na naszych oczach. Co prawda, jak tylko pan Schulz zaczął być brany pod uwagę w sondażach kanclerskich, to wygrzebano mu coś z przeszłości.

We Francji pani Marine Le Pen, również nie ma łatwo. W Holandii, w zasadzie już wiadomo kto wygra, inną kwestią jest, czy będzie zdolny stworzyć rząd. Jednak dotychczasowa polityka wobec imigrantów jest przesądzona. Włosi również mają dość sytuacji, w której są poddani gigantycznej presji, a na ich ulicach rządzi przemoc.

Te wszystkie negatywne emocje, będą musiały znaleźć ujście. Na imigrantach będzie póki co trudno się wyżyć, ale banalnie będzie można przyłożyć Polakom. Jest tylko kwestią czasu, kiedy zacznie się negatywne uderzenie w Polskę. Najpierw Komisja Europejska wytoczy przeciwko nam działa – przytnie fundusze, później już będą inne priorytety. Proszę pamiętać, zawsze chodzi o pieniądze. Przecież nikt na poważnie nie mówi o jakichkolwiek wartościach i innych bzdurach! To tylko narzędzie – wytrych, którym w nas uderzają.

Najbardziej przemilczana będzie jednak prawda na temat słynnych uprzywilejowanych relacji pomiędzy Polską a USA. To stary numer rządzącej neoliberalnej większości, chociaż i para-lewica, jak rządziła dodała do tego kilka swoich wkładek. Przez długi okres czasu Polacy byli karmieni kłamstwami o tym, że rzekomo są jakieś specjalne relacje a co jest, pokazał brak planów ewentualnościowych NATO.

Zresztą w ogóle nie ma o czym mówić, bo w ich polityce praktycznie nie istniejemy, po prostu nas nie ma. Chyba, że jest poszukiwany „osioł trojański”, ale to już inna historia.

Prawa jaką usłyszymy nas upokorzy. Niestety nasi rządzący – generalnie – będą się obrażać na rzeczywistość. To może spowodować tylko jeszcze większą alienację naszego państwa, pogarszanie wizerunku, a to wszystko zacieśni spiralę antypolską, w którą niestety sami się pakujemy.

Prawda o tym jak nas widzą nas upokorzy, prawda o tym, co znaczymy w tych układach upokorzy nas jeszcze bardziej. Może puszczą więcej seriali o „wszystkomających” duszpasterzach – będących fundamentami lokalnych społeczności? Będzie ciekawie. Tylko, że to nic nowego, ponieważ cała nasza historia to przenikające się pasma porażek i upokorzeń. W sumie nic nowego. Zawsze przecież można zmienić historię, jak ludzie zaczną się upominać o prawdę… Władza oszczędzi nam upokorzeń…

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 6 do “Prawda nas upokorzy”

 1. Duby smalone pleciesz Krakauerze, czy jak ci tam naprawdę. Kolejny szpenio od polytyki się wynurzył. Oszczędź nam Panie Gajowy bełkotu takich „obserwatorów politycznych”.

  Jakie duby?
  Admin

 2. Smalone.

 3. Trak said

  Pojęcia nie mają jak gibcy, jesteśmy, wytrenowani w gibkości i jak szybko opanowujemy tę sztukę. Mamy za sobą lata treningu.
  Nic nie jest nas w stanie upokorzyć, ponieważ narzędziem naszym jest prawda o dużej dynamice, która jest zmienna zależnie od sytuacji i nie jest jakimś skostniałym aksjomatem ale automatem i zawsze się jej trzymamy – jakby ktoś nie wiedział.
  To samo może mieć różną barwę zależnie od sposobu oglądania, pory dnia i czy jest blisko, czy daleko.

 4. Sceptyk said

  Hajadusznik@1- a jakże to, toż jakbym samego mistrza Michalkiwiczu czytał. Brakuje ino złotej pani Anieli i złego czekisty Putina, no ale wiadomo na mieście już inne treście, toteż nawet z Podgornym Kolą co z uma zeszedł już nie pogadasz. Wszem i wobec wiadomo, ze starsi i mądrzejsi, nie przymierzając w znanej gazecie dla tubylców mniej wartościowemu narodu nad Wisłą przekazują co mają myśleć.

 5. NC said

  „…nawet z Podgornym Kolą co z uma zeszedł już nie pogadasz.”
  Ale z Podgornym Kola w um się zachodziło, a nie z uma schodziło, panie Sceptyk.

 6. A gadaj Krakauerze PRAWDU, bo Aleksander Sołżenicyn powiedział, że DLA ŻYDA NIE MA NIC BARDZIEJ OBRAŹLIWEGO OD PRAWDY. To jest Kapitał Kryminalny, który żyje Łgarstwem, jakim jest np. Holokaust czy JEDWABNE.
  W r. 1968 głoszono, że Żydzi zarobili na Holokauście prawie 6 bilionów dolarów tylko w państwa kapitalistycznych, a ponieważ suma była podana w Miliardach to były to dane z instytutów finansowych. Wówczas kapitał żydowski liczyło KILKADZIESIĄT instytutów a dziś kapitał żydowski liczą Tylko Anglicy. Gdy Żydzi zaczęli domagać się od Anglików ZAPRZESTANIA liczenia kapitału holokaustycznego, który jako STALINOWSKI ma wynosić 300 bilionów $ (300.000.000.000.000) to ci opublikowali paszport Adolfa Hitlera: Pochodzenie ŻYDOWSKIE, narodowość Żydowska, kapitał KRYMINALNY. Wobec tego jego córka z zamrożonej spermy jako HOLOKAUSTKĄ kanclerzycą zostać MUSIAŁA, bo ma klucze do skarbca Hitlera w Wałbrzychu, gdzie przez kilka lat nie mogła się włamać Armia Czerwona, a gdy najęła Czechów to zafundowano jej POZNAŃ, WĘGRY I TURCJĘ.
  Ja zostałem skazany na Karę 9 tys DM jako Kłamca Sądowy (VERWALTUNGSGERICHT STUTTGART – Im Namen des Volkes – U r t e i l – A 4 K 9396/89; ale rok później prasa moskiewska pisała o Satelitarnej Detekcji Złota, że z PORÓWNANIA zdjęć satelitarnych to na Filipinach BRAKUJE złota archeologicznego za 200 miliardy $ wartości kruszcowej, która jest III wartością po historycznej i artystycznej, choć Filipiny nie były mocarstwem tezauryzacyjnym, jak Indie, Francja, Włochy czy Bułgaria. Za tym krył się ogierek żydowski Książę Filip-Małżonek, bo podmiotowy a artykule Kola Podgorny tak nadojad Sportowym Antypolonizmem Gierkowi, że tan kazał go śledzić. Już pierwszy raport mówił, że Sportowy Banderyzm to spółka Satelitarnej Detekcji Złota Podgorny – Książę Filip Małżonek.
  Jeśli zaś chodzi o Złoto Stalina na wykupienie przez Holokaustów USA to sprawę załatwili ponoć Kaczyńscy. Pani Aleksandra Nowak-Tomaszewska najęła na mego asekuranta słynnego Romario. W Procesie Lubelskim sąd zapytał Romario, ILE pieniędzy powierzył Piotrowi Osuchowi jako swemu maklerowi szwajcarskiemu? Romaro powiedział, że 5 milionów dolarów, na co Piotr Osuch krzyknął PIĘĆDZIESIĄT. – Tak załatwiono WYSADZENIE przez Lufthansę 2 Swissairów nad Atlantykiem z 450 ludźmi.

Sorry, the comment form is closed at this time.