Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Siekiera_Motyka o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Maciejasz o Wolne tematy (48 – …
  NyndrO o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Jabo o Vucic jako model współczesnej…
  Kar o Myśleć trzeba. Myśleć!
  JOIGNAC o Wolne tematy (48 – …
  Adrem o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Polska ma subsydiować bogate Niemcy – oto najnowszy pomysł eurokratów z Brukseli

Posted by Marucha w dniu 2017-02-28 (Wtorek)

Pierwotnym celem Unii Europejskiej wcale nie było całkowite odchodzenie od spalania węgla, lecz stopniowa redukcja emisji CO2 z zachowaniem rachunku ekonomicznego. Z biegiem lat stanowisko eurokratów zaczęło się jednak radykalizować.

Dzisiaj Bruksela proponuje wprowadzenie finansowych kar za nie spełnianie „celów klimatycznych”. Kary za niespełnienie surowych norm mają zasilać specjalny fundusz dotujący funkcjonowanie OZE (np. solary, wiatraki). Nie wykluczone zatem, że to Polska będzie niebawem subsydiowała bogate Niemcy w ich energetycznym rozwoju.

Ostatnie lata w Polsce to rozpoczęcie i realizacja długo wyczekiwanych inwestycji w nowoczesne bloki węglowe (elektrowni Kozienice 1075 MW, elektrowni Opole 2 x 900 MW, elektrowni Jaworzno III 1000 MW oraz Turów 450 MW). Mają one zastępować stare, dziś już około 40-letnie, bloki, które powstały w czasach głębokiego PRL. Nowe inwestycje uwzględniają specyfikę naszego kraju (leżymy na potężnych złożach węgla), a przez to spełniają przesłankę szeroko rozumianego rachunku ekonomicznego. Dodatkowo, dzięki nowym blokom, emisja CO2 do atmosfery spada z poziomu ok. 950 gram/MWh do ok. 750 gram/MWh.

Niestety dla Polski eurokraci z Brukseli postanowili mocno zradykalizować się w kwestii dopuszczalnych limitów emisji CO2 do atmosfery. W opublikowanym 30 listopada ub.r. dokumencie zwanym potocznie „pakietem zimowym” kryterium emisyjności CO2 zostaje zaostrzone do max. 550 gram/MWh. To oznacza, że nawet zupełnie nowe bloki węglowe nie będą spełniać unijnych wymogów.

W efekcie powyższego Polska będzie zobligowana do płacenia kar finansowych na rzecz specjalnego funduszu klimatycznego. Pieniądze z tego funduszu będą dotować funkcjonowanie OZE (solary, wiatraki, zielona energia).

Co istotne z punktu widzenia Polski – w obecnym kształcie „pakietu zimowego” nie sprecyzowano czy wspomniany fundusz będzie wspierać tylko inwestycje zlokalizowane na obszarze kontrybuującego państwa członkowskiego. Jeśli tak nie będzie, to może się okazać, iż Polska – tylko dlatego, że uwzględniła swój rachunek ekonomiczny tworząc elektrownie węglowe, a nie atomowe – będzie zmuszona płacić kary, które sfinansują funkcjonowanie np. niemieckiego sektora elektrowni wiatrowych…

Źródło: Polska zmuszona do finansowania zielonej rewolucji w Niemczech? „Pakiet zimowy to liczne zagrożenia (Energetyka24.com)

http://niewygodne.info.pl

Komentarze 22 to “Polska ma subsydiować bogate Niemcy – oto najnowszy pomysł eurokratów z Brukseli”

 1. JerzyS said

  Solary i wiatraki, to z technicznego punktu widzenia jeda wielka bzdura.

  Inwestycja w opracowywanie nowych technologii , to przyszłość,

  ale jak wytłumaczyć nieukom?

 2. Dziadzius said

  Turbiny wiatrowe tak opublikowane jako ratunek calego swiata od smiercionosnego dwutlenku wegla nie sa ani tak ekonomicane ani tanie a do tego zabijaja tysiace ptakow – o czym ‚fejk news’ nie pisza. Bedzie nowe przedsiebiorstwo zbieranie zabitych ptakow tak jak juz jest w duzych miastach gdzie jest coraz wiecej szklannych budynkow i ptaki bez okolarow zabijaja sie o te szyby.

  Powiedzcie mi jednak takie pieniadze zbierane niby od przestepcow czystego powietrza to one beda uzywane przez kogo i jak zeby co –zakupywac czyste powietrze z Sahary czy Antarktydy czy Jerozolimy? i pompowac do Berlina?.

 3. Siekiera_Motyka said

 4. AlexSailor said

  Trump rozwali globcio w Stanach i UE stanie się skansenem świata.

 5. Maćko said

  Panie Jerzy, co Pan sugeruje? ( Inwestycja w opracowywanie nowych technologii , to przyszłość, )

  Co do energii solarnej, to 250x250km byle pustyni uzyskuje rocznie od Slonca wiecej energii niz cala Ludzkosc zuzywa w rok.
  Energia sloneczna jest przyszloscia, dopóki nie opanujemy syntezy wodoru w hel.
  Moge policzyc ile energii spada ze Slonca na pustynie… które sa wspaniale rozlozone dookola równika po oby jego stronach.

  Co prawda u mnie cieplo jak na Sycylii ale 8 mcy w roku mam goraca wode dla calej rodziny w 4m2 czarnych plyt a w reszte piec dogrzewa tylko troche do wymaganych przez dziewczyny 44º C na dlugi prysznic.
  Sprawnosc paneli fotoelektrycznych to 10% dzisiaj, 30% jutro, 50% za pare lat, 80% w laboratoriach a +100% na uniwerkach ( wliczajac wiecej spektrumi niz widoczne naszym ograniczonym organem wzroku )

 6. revers said

  „Co do energii solarnej, to 250x250km byle pustyni uzyskuje rocznie od Slonca wiecej energii niz cala Ludzkosc zuzywa w rok.
  Energia sloneczna jest przyszloscia, dopóki nie opanujemy syntezy wodoru w hel.
  Moge policzyc ile energii spada ze Slonca na pustynie… które sa wspaniale rozlozone dookola równika po oby jego stronach.”

  p. Macku dla wiekszosci wysoko finansistow wiadomego pochodzenia lepiej jest inwestowac w migracje mieszkancow pustyni i afryki niz w panele sloneczne. Te juz byly raz zniszczone w West Banku przez Izrael na koszt uni ktora pokryla koszty stawiania panelow slonecznych Palestynczykom.

  Podobnie miala sie sprawa powstawania farm slonecznych paneli w Libii i zasilania nimi pomp wodnych za Kadafiego.

  Czym to sie zakonczylo nie musze panu przypominac, jeszcze jeden marzyciel sie znalazl, idelista, a pro lobby atomowe, naftowe ma zostac i przelozen na wiecej depopulacji w afryce i zametu migracyjnego w europie. A przybysze z afryki, bliskiego wschodu coraz blizej granicy polskiej, wlasnie wrocilem pociagiem wypelnionym kolorowym przybytkiem do Polski z bliskiego zachodu, wiekszosc swiezych migrantow wysiadla juz tylko 100 km, 50 km od granicy z PL.

  Dobranoc wielbicielom paneli.

 7. Sowa said

  „Pieniądze z tego funduszu będą dotować funkcjonowanie OZE (solary, wiatraki, zielona energia).”

  Dodajmy: nie produkowane w Polsce, albo produkowane w śladowych ilościach.

 8. Siekiera_Motyka said

  Warto poczytać komentarze,

  http://www.energetyka24.com/553879,polska-zmuszona-do-finansowania-zielonej-rewolucji-w-niemczech-pakiet-zimowy-to-liczne-zagrozenia

 9. Dictum said

 10. Boydar said

  Zanim Norwid to wymyślił (z całym szacunkiem), w Polsce funkcjonowało powiedzenie „gówno chłopu nie zegarek bo go kłonicą nakręci”. Zegarek to nie skrzydła a chłop niby nie niewolnik; ale coś w tym jest.

  Patrząc na nasze społeczeństwo odważyłbym się postawić tezę, że bliżej zbawienia byliby niektórzy gdyby dalej siedzieli w gnoju. Bo tu gdzie znaleźli się obecnie, to oni żadnej drogi nie znajdą. A najprędzej do piekła. To nie ich świat i nie na ich rozum.

 11. Dictum said

  ad. 10.
  Nie ma komu prowadzić naszego Narodu. Światłe elity wymiecione.
  Ale Panie Boydar, choć zabrzmi to niewiarygodnie, w ostatecznym rozrachunku bardziej kalkuluje się być oszukiwanym niż oszustem.
  Ja wiem, to ogromne uproszczenie postawy życiowej

 12. Boydar said

  Tez tak uważam, Panie Dictum. Już parę razy zbierało mnie aby napisać coś w tej kwestii. Popatrz Pan, zarzuca się Polakom, Słowianom, że dali się oszukiwać żydom (tak, żydom, tu nie ma co owijać w bawełnę) przez tysiąc lat. Okropna głupota, i trudno coś zaprzeczyć. Ale przypomnijmy sobie, że kiedyś w Polsce, człowiek szedł w pole czy gdzie tam miał potrzebę, a drzwi do chałupy zostawiał otwarte, nawet jak podparte kołkiem. I co, głupi był ? I trzeba mu mózg zrestrukturyzować żeby mu głupota odeszła ? Coś mi się tu klei. Wykastrowano nas z naszych najlepszych cech i tradycji. I dobudowuje się do tego szumne teorie zamiast krótko i po żołniersku – żydzi wypierdalać !

 13. gnago said

  W Polsce mamy producenta wiatraków wertykalnych – zwykła rura z generatorem na ziemi, jakoś nie widać aby przy pomocy tych że zbudowano jakąś fermę dużej mocy- obcy zarobiłby bo Polak . No i t menda thuska się kłania i jego zgoda na nieuwzględnienia zapaści przemysłu przez Balcerowicza przy pakiecie klimatycznym bo wtedy zredukowaliśmy olbrzymim kosztem społecznym o ponad 20%

  Zatem premierówka powinna przytoczyć fakty i dyplomatycznie powiedzieć :odpierdolcie się

 14. Kar said

  re: i po żołniersku – żydzi wypierdalać !
  ______________________________________

  ..jak filatelista mowil na felerny znaczek pocztowy..(?) ..znaczek kancera ..(?)..A my..my to wlasnie genetyczna replika zmodyfikowanej kancery..( to juz1000lat!).. , i jak tu Pan, panie Boydar zamierza sam siebie kopac w doope-wypierdalać ! (?)..zadanie nie do zrealizowania..Wojna problem wyglaszcze..bedzie nas mniej do chleba

 15. Panie Boydar, z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że odwszawianie nie powinno polegać na wyrzucaniu własnych wszy, na własnej krwi wyhodowanych, gdzieś tam do sąsiada.

  A co do Niemców… To biedna nacja. Biedna, bo sama nie wie, gdzie ma tył, a gdzie przód. Połowa ich genów to geny nasze, słowiańskie. Nie wszystkich naszych braci udało im się wymordować, wytruć, a nawet zniemczyć, chociaż ograbili ich ze wszystkiego, nawet z tożsamości. Swoje „państwo” zbudowali na słowiańskich, lechickich fundamentach, do czego sami nawet, choć w typowo niemiecki, zakłamany sposób się przyznają:
  http://slawenburgen.npage.de/
  Biedni, bo sami nie wiedzą, że tak naprawdę nie mają własnego państwa, tylko spółkę handlową. Biedni, bo myślą sobie, że tam u nich nie ma geszefciarzy. Są, tylko tak jak u nas, pejsy mają przystrzyżone.
  Niemcy bogaci…? Hmm… Tak, są bogaci w butę, zakłamanie, pażerność, nieczyste sumienia i mienie zagrabione. Bogaci w tradycje niemieckie, takie jak: knucie, skłonności do skryto i jawnobójstwa, nazizm wciśnięty im przez żydów, przywłaszczenie sobie aryjskiego (czyli słowiańskiego) pochodzenia [nawet hakenkreutz ukradli] i pierdzenie przy stole.

  Jedni i drudzy to neandertalskie pomioty; nawet języki (jeśli można tak nazwać ich gardłowe charkoty) mają podobne. Jedni i drudzy to pasożyty najgorsze, jakie kiedykolwiek nosiła ta ziemia. Strzeżcie się ich jak zarazy, a kiedy przyjdzie pora, potraktujcie jak wszy.

  Ten z nas, który ich broni, powtarza ich kłamstwa i włazi im w dupę, gorszy jest niż oni. Gorszy, bo z nas. Jest jak nowotwór.

 16. Boydar said

  Do sąsiada ? A co my graniczymy z Izraelem ? Szkoda mi Palestyńczyków ale powinniśmy im w takim razie pomóc w ogarnięciu tematu.

 17. Re: 9 Dictum…
  Ano wlasnie…(to moj Autor)…
  Gdyby nas zniewolili sznurami, to pol biedy, ale nas Polakow zniewoliil umyslowo, ze czarne jest biale a biale czarne, a mowiac bezceremionialnie: generalnie jako Narod jestesmy poprostu s…rwieni do tego stopnia, ze wogole nie jestesmy w stanie odroznic zadnego koloru, a prawdy, to juz wogole…, (prawda jest tylko ciekawa (w.g Mackiewicza).

  Coz, walka trwac bedzie miedzy dobrem a zlem do konca,…nie tylko naszego zycia…

  ===================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 18. Re: 17
  Tak, to prawda. A najgorsze jest to, że to s…wienie dotknęło też mowy ojczystej.

 19. Re: 15
  Nie miałem na myśli sąsiadów stricte, lecz w ogóle inne terytorium. Izrael? To państwo jest nielegalne, zarówno z historycznego, jak i genetycznego punktu widzenia. Nie wiem, czy prawne uzasadnienie istnienia tej meliny jest tak do końca czyste.

 20. Boydar said

  A spotkał Pan Hulajdusznik kiedyś legalną melinę ? Melina jest nielegalna z definicji 🙂

  Co wcale nie przeszkadza wielu stróżom prawa intensywnie z takich korzystać. Niech im będzie, przynajmniej porządek jest.

 21. watazka said

  Dyskusja z biurokratami na temat ochrony srodowiska przypomina zapewnienia starego wylinialego lisa o wielkiej milosci do kur; na sama mysl, slina cieknie z pyska.

  Najwiekszym chamstwem i oszustwem jest udawanie troski o czystosc powietrza gdy pol Europy i Afryki od lat niszczone jest bombami i to bardzo zakazanego gatunku.
  Skazenie ziemi w Jugoslawii zubozonym uranem i roznymi dziwnymi pociskami a teraz na Ukrainie z daleka smierdzi kryminalem.
  Nikogo tak naprawde nie obchodzi czystosc powietrza – chodzi o nowe zrodla zarobkowania i wyssania ludzi z pieniedzy.
  I opowiadanie tych wszystkich biurwow i naukowcow o emisji CO2 zakrawa na prowokacje.
  Energia sloneczna jest rzeczywiscie wygodna i na razie tania. ALe juz rozne rzady zasrane kombinuja jakby tu nalozyc podatek na wlascicieli paneli slonecznych.

  Gdyby wielkim tego swiata zalezalo na czystosci naszej planety, to juz wszystkie budynki publiczne, szkoly, przedszkola, szpitale itp. mialyby panele sloneczne. Skoro energia ta jest tania – to dlaczego tak cholernie droga?

  I kiedy ZNOWU inzynierowie i architekci oraz fizycy i chemicy beda mieli cokolwiek do powiedzenia?? Za nich teraz mysla buchaltery od zlotego cielca i prawnicy od ochrony srodowiska. .

  Ten pan co napisal ten artykul zdaje sie wspomnial „ciemny” PRL.
  Otoz w czasach ciemnego PRL- we wszystkich blokach mieszkaniowyh w Nowej Hucie (200 tys. mieszkancow) bylo centralne ogrzewanie. Bloki te byly ogrzewane para, ktora szla z Kombinatu Huty Lenina.
  Bylo to znakomite rozwiazanie – nie tylko jak na „owe czasy”.
  My teraz mamy niby lepsza technologie ale glupszych politykow. Niemal wszystkie programy dotyczace badan ekologicznych przejela mafia skorumpwanych drani, do tego niedouczonych.
  Corka znajomych (prawnik od ochrony srodowiska) pracuje w Waszyngtonie i jej ekologiczna praca polega na tym, ze jezdzi po swiecie, zwlaszcza po Afryce i namawia plemiona murzynskie, zeby zmniejszyly ilosc krow bo krowy smrodza i wydalaja dwutlenki wegla czym zanieczyszczaja powietrze naszej wspanialej planety.
  Te sama Nigerie bez przerwy bombarduja Amerykanie.
  Na moje ogromne zdziwienie tymi smrodzacymi krowami , panienka odpowiedziala z duma, zecytuje:
  „My – to znaczy USA- chcemy zrekompensowac tym ludziom straty w krowach i bedziemy im sprzedawac skondensowane mleko i wyroby mleczne” (sic!)
  I sic ulula sedebat!
  (tu pies pogrzebany – a dokladnie; tu sowa siedziala).
  Znam takiego doktorka-pedala z Nowej Zelandii, ktorego ‚partner’ pracujacy w ochronie srodowiska sciagnal z N. Zelandii i zalatwil prace na naszym uniwersytecie. Byl panstwowy grant (fundusz) na rozwiazanie solarnej rozdzielni czy cos takiego.
  Pieniadze sie rozeszly, taki glupawy prototyp sie ostal i straszyl jakis czas na pustyni, w koncu go rozebrali a pedal z kumplem wyjechali do Nowej Zelandii – tam ulepszac technologie.
  Wiatraki tez maja dziwne przygody. U nas sa wiatraki ale bylo bardzo spokojnie i nie bylo w ogole wiatru, wiec przynosily tylko 2.5% energii.
  Moze pomysl na solarna technologie jest doby – my mamy w domu, tzn. na dachu panele sloneczne od lat i nie narzekamy, ale co i raz zmieniaja zasady posiadania paneli bo panstwo za malo na nich zarabia a ludzie maja za duze oszczednosci.
  Rozmawiajac z Liza , ktora od kilku lat pracuje w USA – zastanwiam sie jaka role we wspolczesnym zyciu ekologicznym odgrywa prawnik ze specjalnoscia ekologii” (environmental lawyer). Co to q za zawod i do czego sluzy?
  Pewnie taka sama jak marine biologist. Opowiadala mi taka pani z Kolumbii, ktora u nas pracowala jako specjalista od morskiej fauny i flory, ze wszystko co jej wolno robic, to wziac udzial w jedynym dostepnym programie dla naukowcow z jej specjalnoscia – szkolenia rybakow i oswiecania, ze nie nalezy wrzucac lasek dynamitu w lawice ryb, zeby je mozna bylo latwiej ulowic.
  Pani nie wolno opowiadac ile ton ryb zgarnia z morza jeden supertrawler amerykanski za jednym zamachem. Wiele miejsc na swiecie jest juz wlasciwie odrybione, ale tylko rybakow trzeba edukowac.
  Kiedy BP wydumalo wiercenia glebinowe w Zatoce Meksykanskiej , to nagle sie czegos za bardzo dowiercilili czym skazili cale wybrzeze. Pozdychaly wszystkie delfiny i ryby i kraby. Zatoka Meksykanska jest ekologicznym cmentarzyskiem.
  A mialo byc o dwutlenku wegla bo tylko p to przeciez chodzi w tej ochronie srodowiska.

 22. Siekiera_Motyka said

  „Najwiekszym chamstwem i oszustwem jest udawanie troski o czystosc powietrza gdy pol Europy i Afryki od lat niszczone jest bombami i to bardzo zakazanego gatunku.”

  Dokładnie tak.

  Lub ta PiS-owska ustawa na temat wycinania drzew na własnej posesji. Słyszałem ze niektóre sklepy nagle wysprzedały wszystkie piły spalinowe bo drzewa lecą w lewo i prawo w tej chwili w Polsce. Ale walka ze Smogiem idzie do przodu.

Sorry, the comment form is closed at this time.