Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kwal o Wolne tematy (46 – …
  Olo o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Krzysztof M o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Krzysztof M o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  UZA o Przestańcie kłamać!
  Boydar o Wolne tematy (46 – …
  Krzysztof M o Towarzysze i towarzyszki! Oraz…
  Boydar o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Olo o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  Olo o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Kar o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  Boydar o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  Boydar o Przestańcie kłamać!
  Boydar o Towarzysze i towarzyszki! Oraz…
  Boydar o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Ukraina i Donbas – ultimatum powstańców.

Posted by Marucha w dniu 2017-02-28 (Wtorek)

Donbas wystawił ultimatum Ukrainie, że jeśli do 1. marca nie rozgonią swoich bandyckich ugrupowań, które zablokowały towarową linię kolejową, to wszystkie przedsiębiorstwa w Donbasie, które znajdują się pod ukraińską jurysdykcją zostaną znacjonalizowane oraz Donbas przestanie dostarczać węgiel – co i tak jest niemożliwe –  a wszystko pójdzie na eksport do Rosji i innych krajów – oswiadczyli Zacharczenko i Plotnicki.

Banderowcy sami swoimi działaniami pokazują, że nie nie uważają Donbasu za swój kraj: stosują wobec niego terror, nie płacą wypracowanych emerytur, zerwali komunikację lotniczą itd.

Konsekwencje dla Ukrainy będą smutne.

Władza i oligarchowie – co właściwie jest jedno i to samo – nie myślą obecnie, jak uratować Ukrainę, lecz raczej jak ratować swój majątek.

Donbas to przemysłowe serce Ukrainy. Poroszenko poprzez swoje zagraniczne konta i raje podatkowe – gotów jest kupować rosyjski węgiel przez Rotterdam drogą rewersu  i w ten sposób chce pozbyć się wszystkich swoich konkurentów, przede wszystkim zaś najbogatszego oligarchy Ukrainy, Renata Achmetowa (opinia politologa z Ukrainy, który nie akceptuje Kijowa, ale i nie jest przyjacielem Rosji).

To wojny oligarchów pomiędzy sobą. Chociaż, być może, junta kijowska już nie jest w stanie zarządzać krajem i kontrolować bandero-nacjonalistów. Gdyby na terytorium DNR i ŁNR znajdowały się przedsiębiorstwa Poroszenko – zniszczyłby tam wszystkich konkurentów.

Gospodarka Ukrainy i bez tego runęła, a co to będzie potem?…

Rosja nie pragnie nowych terenów i nowych kłopotów. Na dzień obecny jest to dla Rosji zbyt duże obciążenie –  ale jeśli chodzi o obronę kraju jest gotowa wziąć na siebie dodatkowe obowiązki i zatrudnić w tym celu ogromna liczbę ludzi.

Trzeba powiedzieć, że w Donbasie jest za mało koksującego węgla i trzeba go inportować z Rosji.

Ukraina wchodzi w końcową fazę swego upadku. Szkoda, że ukraińska krew leje się za nie-ukraińskie interesy.

Rosja oficjalnie zaprasza na wszystkie najważniejsze krajowe kanały i transmisje radiowe i telewizyjne ukraińskich politologów, deputowanych, socjologów, działaczy społecznych, dziennikarzy, prostych ludzi, również z Donbasu i Ługańska, aby nikt nie mówił, że Rosjanie ukrywają informacje.

Wielu z tych zapraszanych Ukraińców oblewa Rosję błotem, ale wielu też stoi po stronie prawdy i są wrogo nastawieni do kijowskiego reżimu.

Zapraszani są także przedstawiciele Zachodu, wrogowie Rosji – a także rosyjscy obywatele będący wrogami Rosji – opozycjoniści popierający juntę – aby nikt nie mógł powiedzieć, że Rosja jest niesprawiedliwa i kłamie.

Krym i Donbas od dawna chciały wyjść ze składu Ukrainy. Odbywały się na ten temat referenda, dziś zapomniane. Np. 20 stycznia 1991 r. ogromna większość głosujących (ponad 93%) opowiedziała się za odtworzeniem Autonomicznej Republiki Krymu w ramach ZSRR, a więc przeciwko Ukrainie.

Putin ile mógł, wspierał Ukrainę w jej granicach, nie uznając DNR i ŁNR.. Wszyscy, którzy krzyczeli, że Donbas nie da sobie rady bez Ukrainy, niech spojrzą na Abchazję i Osetię i niech popatrzą na to, jak oni żyją: znacznie lepiej, niż Ukraina.

W Ameryce 10 tysięcy Amerykanów ginie każdego roku w ulicznych strzelaninach – a oni pokazują palcem na Rosję.

Jak teraz odzyskać pokój w rodzinach, gdzie razem żyją Rosjanie i Ukraińcy… Rzeczywistość dzisiejszej Ukrainy jest taka, że ludzie masowo uciekają z kraju, przedsiębiorcy uciekają z kraju, gospodarka znajduje się w upadku, ceny wzrosły 4-krotnie.

Jak mówi deputowany Ukrainy, członek komitetu ratowania Ukrainy – ludzie już nie grzebią w śmietnikach na ulicy, bo nie ma tam nic do zjedzenia ani do ubrania, po prostu nie ma czego szukać. Władze przygotowują w pełni sprzedaż Ukrainy Zachodowi za grosze, począwszy od urodzajnych czarnoziemów. A uzyskane pieniądze przeznaczą na mordowanie narodu.

Głos Prawdy

Komentarzy 18 to “Ukraina i Donbas – ultimatum powstańców.”

 1. ojojoj said

  Palestyna Ver. 2.0

  Tym razem chazary przepedzaja i wybijaja wszystkich ZANIM sie wprowadza, a nie PO wprowadzeniu.

 2. Maćko said

  Szanuje sie tylko silnych.
  Niestety…

 3. Marcin said

  Moim zdaniem dobrze uderzyli. A teraz niech się wilki gryzą między sobą.

 4. […] źródło: https://marucha.wordpress.com/2017/02/28/ukraina-i-donbas-ultimatum-powstancow/ […]

 5. Grace said

  Jeszcze Ukraina poprosi te obrzucona błotem Rosję o przyłączenie ich do Matuszki…już niedługo..

 6. obs said

  Dla Polski lepiej gdy ukraina jest slapsza niedorozwinieta, wegetujaca, upadajaca, prawie nie istniejaca. Ale nasuwa sie pytanie czy wobec tego chcemy miec pejsow za sonsiadow?

  Za sąsiadów? Mogą być.
  Za współmieszkańcow? NIGDY.
  Admin

 7. watazka said

  4
  Obs
  Chyba sie nie zgodze.
  Bo do tej upadajacej Ukrainy, Polska strasznie duzo doklada. Kolejny prezydent Polski okrada polskiego podatnika wysylajac pieniadze dla armi ukrainskiej.
  A ilosc emigrantow z Ukrainy stale wzrasta. I nie wszyscy sa sympatyczni.

 8. witek said

  Wczoraj w nocy 27 żołnierzy rannych w walkach na wschodzie Ukrainy przyjechało na leczenie i rehabilitację do uzdrowiska w Lądku-Zdroju – informują lokalne media. W Kotlinie Kłodzkiej zostaną do połowy marca, później przyjedzie kolejna grupa.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukrainscy-zolnierze-beda-leczyc-sie-w-panstwowym-osrodku-w-ladku-zdroju

 9. PiotrZW said

  Zakłady Rinata Achmetowa nie podporządkowały się decyzji władz Donbasu. Dyrektor holdingu energetycznego DTEK oświadczył, że nadal będą przestrzegać tylko ukraińskiego prawa.
  .http://rusvesna.su/news/1488295833

 10. revers said

  no i poszly w ruch oligarchiczne bojowki Achmatowa, Nusenkisa wyprzedzajac nie jako ultimatum, juz nie uzbrojone jak w 1944 roku w siekiery i widly , ale w pily mechaniczne w przenosni. za nimi caly estabishment od smolenskich zombies z PL i z usraela jak McCain, Graham.

  .https://www.youtube.com/watch?v=k01mbGmt9G8

 11. Władek said

  Bardzo dobra wiadomość. Kiedy upadlinia zupełnie się rypnie, do POLIN zwalą sie hordy dzikich ludzi, którzy doprowadzą do kolejnej wojny domowej, w której chazarski trup będzie się ścielił gęsto.

  Nie. To będzie polski trup. Polacy są rozbrojeni. Co gorsza, nauczono ich hoplofobii.
  Admin

 12. otto hak said

  Nie, panie Władek. Trup będzie się może i ścielił, ale nie chazarski. Chazary wejdą na gotowe.

 13. Sebastian said

  I z czego tu się cieszyć, jaka dobra wiadomość ???, przecież tam od lat trwa ludzki dramat i tragedia dotyka setek tysięcy niewinnych ludzi.Kupczenie nie swoją ziemią pod uprawy gmo, wysiedlanie ludzi przez eksterminacje i masową emigrację, handel organami i pranie brudnych zachodnich pieniędzy. I wypraszam sobie nazywanie z żydowska pogardliwie naszego i mojego kraju, kraju naszych i moich przodków. To jest Polska, póki my żyjemy. A hordy już dawno się zwaliły po 89 roku i wcześniej i później cały czas napływają. Dziwi mnie jeszcze coś takiego jak problem demograficzny, mianowicie masowa emigracja z Polski, spadek narodzin, wzrost umieralności ? a obywateli jakby nie ubywa cały czas ponad 38 milionów, może ktoś wyjaśni. Skąd ten zanik przywiązania do ojczystej ziemi, czy nie przez spychanie na margines znaczenia polskiej wsi, ostracyzm ze względu na wiejskie pochodzenie, parcie do miast czy za granicę na zatracenie. Przepraszam za odchylenie od tematu – Pozdrawiam Sebastian

 14. Władek said

  Polski nie ma już od XVIII wieku, a wszystko co jest w POLIN należy do chazarów. To oni mają najwięcej, więc stracą odpowiednio do stanu posiadania. Hordy dzikich i głodnych ludzi nie będą się zastanawiały czy chazar jest dobry czy zły, bo będzie się liczyło co chazarowi będzie można zabrać by przetrwać.

 15. anonim said

  ad.8 Witek
  Zagadka
  Co łączy dżihadystów w Syrii na terytoriach wzdłuż Wzgórz Golan i banderowców leczonych w Polsce?
  Wszyscy są kochani przez Israel 🙂

 16. Joannus said

  Ad 14
  ”Polski nie ma już od XVIII wieku,….”
  Pytabie – czy pan rozumie co pisze

 17. Głos Prawdy said

  Ja tylko Boga proszę, by z tego powodu również nie była przelana krew, dość już. Boże, pomóż!

  Przy pomocy słowników i online tłumaczy. a także swojego doświadczenia w wiedzy polskiego , czasem całkiem nieźle wychodzi 🙂 skoro Gospodarz Gajówki informację i moje rozważania wynosi na stronę główną. To bardzo cieszy.i zachęca ku do doskonaleniu sie. Życzę, by też i w Polsce można było znaleźć wiecej prawdziwych wiadomości.

 18. pawel said

  ad 14. Władek

  „wszystko co jest w POLIN należy do chazarów” – to dlaczego wciąż się boją?

Sorry, the comment form is closed at this time.