Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraina utraciła 9,5 miliona mieszkańców

Posted by Marucha w dniu 2017-02-28 (wtorek)

Na koniec 2016 roku na Ukrainie żyło 9,5 miliona mniej niż w 1993 roku. Dwa lata po ogłoszeniu niezależności Ukraina miała 52,2 miliona mieszkańców. Od tego czasu ubyło 18% mieszkańców.

Tylko w 2016 r. ludność Ukrainy zmniejszyła się o 170 tysięcy. Na każde nowo urodzone dziecko umierało 1,5 osoby.

W 2014 r. Ukraina utraciła Krym i kontrolę nad Donbasem, co oznacza o 2,5 miliona mniej ludności. W 2013 r. odbył się spis powszechny i wtedy było ok. 6.7 miliona mniej mieszkańców niż w 1993 r.

Źródło: 
http://europe.newsweek.com/nolan-peterson-why-ukraine-population-shrinking-559697?rm=eu
http://www.prawica.net

Komentarzy 9 to “Ukraina utraciła 9,5 miliona mieszkańców”

 1. Dziadzius said

  Tu jest widoczny blad w tytule tego artykolu – to powinno pisac—-
  „POlska ma teraz 9 i pol miljona ukrainskich bandytow w swoim kraju”

 2. Joannus said

  Im mniej tym lepiej.

 3. panMarek said

  I taki będzie koniec tego bandyckiego niby-państwa. Szkoda tylko, że nie 95%.
  Ukraina jak sama nazwa mówi nie jest żadnym państwem. Te ziemie są „u kraja” czyli na pograniczu Rzeczpospolitej Obojga Narodów. To są Dzikie Pola. Ukraińcy nie są też żadnym narodem. Nigdy nie byli i nigdy nie będą jak powiedział pewien 95 letni AK-owiec mieszkający tam całe życie i znający dobrze te sprawy. Ukraińcy to czerń.

 4. osoba prywatna said

  Tylko w 2015 roku do Polski przyjechało około miliona Ukraińców. Połowa z nich nigdy wcześniej do nas nie zawitała. Część badaczy polskiego rynku pracy twierdzi, że w Polsce może już pracować prawie 6 milionów Ukraińców. Co roku do naszego kraju przyjeżdżają kolejni. To szansa na załatanie „dziury” na rynku pracy, czy może potencjalne zagrożenie?
  http://www.pch24.pl/tv,ukraincy-w-polsce–ich-obecnosc-to-szansa–czy-zrodlo-potencjalnych-problemow–,49684

 5. Moher49 said

  Się wcale tym nie przejmuję. Gorzej, bo od stanu wojennego ubyło w Polsce ponad 5 mln Polaków, rozmnażają się w świecie. Jest nas na kuli ziemskiej podobno ponad 60 mln. Co też Opatrzność nam szykuje?, cóż nam trzeba czynić Panie?.

 6. Boydar said

  Czy ktoś z nas zaglądał w papiery tym „Ukraińcom” ? A może to właśnie w poważnej części nasi bracia, potomkowie Polaków czy innych Rusinów. Mieliśmy tępić bandersyjonistów a nie Słowian z obszaru USSR, znacznie bardziej poszkodowanych historią niż my.

  Wzrost przestępczości w regionach osiedlania się naszych braci oraz coraz liczniejsze bezczelne ekscesy świadczą, iż jednak nie są to nasi bracia.
  Admin

 7. Boydar said

  Ja powyższe potwierdzam, z tym wzrostem przestępczości. Bo przywieźli ze sobą swoją mentalność. Choć zapewne nie chciałby Pan Gajowy wiedzieć co ja wiem o przestępczości na pozornie polskiej wsi przed powiedzmy czterdziestu laty gdzie najbliższy milicjant był o pięćdziesiąt kilometrów.
  Natomiast „bezczelne ekscesy” to doskonały powód do wystawienia wilczego biletu. Tacy Brytyjczycy by nie mieli problemów, gdyby oczywiście chcieli, Niemcy zresztą też nie wspominając o USmanach.

  Tak czy siak zdradzić może tylko domniemany „swój”, a nie „obcy”. I to „swoi” nas „zdradzają” a nie przyjezdni. Wśród przyjezdnych obywateli Ukrainy jest określona liczba bandytów, ale nie stawiajmy tezy że wszyscy. Bo tym sposobem to my zdradzamy naszych, którzy siedemdziesiąt lat temu zostali za Bugiem a dopiero teraz mają okazję do odwiedzenia na poważnie starej Ojczyzny.

 8. Sutener said

  Ukrainki sa ladne duzo zarobi sutener w berlinskich burdelach..;)

 9. Boydar said

  Eleganckie to to nie było (8), podobnie jak nick „sutener”

Sorry, the comment form is closed at this time.