Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Parlamencie Europejskim wprowadzono cenzurę pod pretekstem walki z mową nienawiści

Posted by Marucha w dniu 2017-02-28 (Wtorek)

Walka z tzw. mową nienawiści przeniosła się właśnie do samego Parlamentu Europejskiego. Treść nowych przepisów sugeruje, że podczas posiedzienia nie wolno już negatywnie wypowiadać się na temat uchodźców, którzy zalewają nasz kontynent.

Przewodniczący PE może to uznać za rasizm lub ksenofobię, może przerwać transmisję na żywo a nawet wyznaczyć karę finansową.

Zgodnie z punktem 5. i 6. artykułu 165, transmisja na żywo z obrad zostanie wstrzymana gdy jeden z uczestników posiedzenia zacznie posługiwać się mową nienawiści, albo jego zachowania będą miały charakter rasistowski bądź ksenofobiczny.

Przewodniczący PE może również nakazać usunięcie konkretnych wypowiedzi z zapisów audio/wideo [sic! – admin] i nałożyć karę finansową w wysokości do 9 500 dolarów, tj. około 38 700 złotych.

5. Przewodniczący może zadecydować o przerwaniu transmisji na żywo z posiedzenia w przypadku posługiwania się przez posła językiem o charakterze zniesławiającym, rasistowskim lub ksenofobicznym, lub w przypadku zachowania o takim charakterze.
6. Przewodniczący może zadecydować o usunięciu z audiowizualnego zapisu obrad tych części wypowiedzi posła, w których pojawiają się sformułowania zniesławiające, rasistowskie lub ksenofobiczne.

Zwykle walka z tzw. mową nienawiści ma na celu ograniczenie wolności słowa i tak też jest w tym przypadku. Nowe przepisy nie wskazują jednoznacznie czego konkretnie nie wolno mówić w Parlamencie Europejskim i mogą być interpretowane dowolnie. Niektórzy zwracają uwagę, że w ten sposób będzie można blokować wypowiedzi niepoprawne politycznie.

Jeśli przewodniczący Parlamentu Europejskiego uzna, że dyskusje na temat ograniczenia napływu uchodźców są ksenofobiczne, to wypowiedź zostanie po prostu usunięta z wszelkich zapisów a jeśli podczas posiedzenia nie będzie dziennikarzy, nikt nawet nie dowie się o tym zajściu.

Działania te mają najwyraźniej związek z możliwym zwycięstwem „populistów” w wyborach, które odbędą się w kilku krajach Unii Europejskiej, zaś w 2019 roku odbędą się wybory do samego Parlamentu Europejskiego.

sroda-mowa-nienawisci

http://zmianynaziemi.pl

Komentarzy 10 to “W Parlamencie Europejskim wprowadzono cenzurę pod pretekstem walki z mową nienawiści”

 1. Polo said

  Wczoraj sanepid jeździł po sąsiedniej wiosce, mandaty bo kury wypuszczone, a ptasia grypa grasuje.
  Za ubitą świnię kara.
  Może za rozwolnienie też kara.
  .https://www.youtube.com/watch?v=E4iOvVkdTYQ

  Też mi ręce opadają jak panu Kudlińskiemu.

  Mam nadzieję, że pamiętamy Grzesiuka „Pięć lat kacetu” by nie stać się „muzułmaninem” (piszę z głowy) czyli kolesiem który się poddał i za dwa dni już był trupem.
  Co do tematu artykułu to typowa maska na twarz. Sobieski dobrze wiedział co robić ze ścierwem zalewającym katolicką Europę.

 2. Ona said

  Mowa nienawiści !! To jak przypisanie wiatrowi , że złośliwie wieje w oczy, rzekom,że nienawistnie wylewają.a chmurom, że zasłaniają słońce. A brednia pod nazwą mowa nienawiści ,jest tylko narzędziem do kneblowania ust gawiedzi . ONI boją się, żeby ludzcy „uczniowie Spartakusa”, nie powstali i nie skończyli z nimi raz na zawsze. Teraz każdą próbę, podciągną pod mowę nienawiści i stłumią w zalążku. A tak na marginesie czy ktoś z Was zwrócił uwagę na oczy niektórych z tych osobników. Są całe czarne i pozbawione źrenic.

 3. Sowa said

  Kto jest autorem tych przepisów? Z imienia i nazwiska.

 4. Józef Piotr said

  Idąc tą drogą Polska powinna wprowadzić karę śmierci za Polskie obozy , za żadanie odszkodowań za straty które uczynili Niemcy , Za mówienie nieprawdy o Polsce i Polakach , za ubliżanie Katolikom , za zakłócanie np. Mszy Świętej ,za protesty niemieckiej antify na ulicach Polskich miast etc

 5. Dziadzius said

  Tak jak lata temu niejaki Voltair powiedzial – „jezeli chcesz wiedziec kto ciebie kontroluje to patrz kogo nie mozesz krytykowac”

 6. pawel said

  Dobrze, że u nas do tego nigdy nie dojdzie.

 7. kacperkias said

  Do Pawel : z Ciebie to rubaszny optymista..

 8. AlexSailor said

  Trzeba po prostu domagać się praw dla mniejszości ksenofobów i dla mniejszości rasistów co najmniej takich, jak dla mniejszości zboczeńców lub muzułmanów.

 9. NyndrO said

  Kacper, to takie ironiczne hasło – klucz, używane przez Pana Kierownika. Gdyby Gajówka miała swoje przyśpiewki ( takie śpiewane przy ognisku ) z pewnością byłoby to częścią refrenu którejś z nich. 😉

 10. revers said

  Kacperem okresla sie rowniez takie wazne persony jak prezydent Francji Holland, ktory swa oglada rozbroi kazdego przeciwnika, nikomu nie zaszkodzi, nie pomoze a juz wyjatkowo nic nie wydyplomaci w Minsku..

  Mowe nienawiesci juz przeszedl ks. Miedlar i to po Brexicie – jest to narzut globalistow, przyjdzie z roznymi CETA, Zukierberg juz nawet sztuczna inteligencje wprowadza do swojego pesjbuka, niektorzy stali bywalcy maja po kilka nowych kont na pejsbuku, zeby sprostac mowie nienawieci.

  Zabiegi Cukra i tak nire przeszkadzaja srednio zawansowanym hakerom w ciagu 2 minut zalogowac sie na obcy profil i wpisac co sie chce na obcym profilu, lub wpuscic nowego virusa, rybke z kolejnymi modyfikacjami.

Sorry, the comment form is closed at this time.