Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Reakcja na blokadę: DRL i ŁRL wprowadziły w ukraińskich fabrykach zewnętrzne zarządzanie

Posted by Marucha w dniu 2017-03-01 (środa)

DRL i ŁRL wprowadziły zewnętrzne zarządzanie w ukraińskich zakładach znajdujących się w Donbasie. Takie środki są reakcją na kolejową blokadę regionu.

Szefowie ŁRL i DRL 27 lutego poinformowali o gotowości przejęcia od 1 marca kontroli nad zakładami znajdującymi się na terytorium proklamowanych w trybie jednostronnym republik.

W ich wspólnym komunikacie czytamy także, że Donbas całkowicie zawiesi dostawy paliwa do Ukrainy. Igor Płotnicki i Aleksander Zacharczenko podkreślili, że „nie ma ani możliwości, ani schematu rozliczenia się za dostawy węgla”. Jednocześnie organizatorzy blokady handlowej natychmiast oznajmili, że nie zamierzają przerywać akcji, odwrotnie, mają w planach „rozszerzenie geografii”.

Mówiąc o przewagach zewnętrznego zarządzania ukraińskimi zakładami, przedstawiciele DRL podkreślili, że podobne środki pozwolą na rozszerzenie zewnętrznych kontaktów handlowych republiki.

„Niewątpliwie potrzebna jest duża praca wszystkich odpowiednich ministerstw i resortów republiki. Mamy jednak sprawdzony mechanizm współdziałania w celu rozwiązywania takich kwestii” — oznajmił dziennikarzom pełniący obowiązki ministra przemysłu i handlu DRL Aleksiej Granowski.

Zacharczenko i Płotnicki w swoim oświadczeniu podkreślali, że władze zamierzają zmienić schemat pracy zakładów i skierować je na rosyjski rynek a także na inne państwa. Według Granowskiego jest to realne zadanie.

„Pomimo trudności z uznaniem politycznym republiki nasze zakłady dość owocnie współpracują z państwami obcymi. W gruncie rzeczy nasi producenci zaczęli wycofywać się z ukraińskich rynków zbytu na rzecz innych państw już ponad 2 lata temu” — powiedział urzędnik, dodając, że obecnie DRL eksportuje ponad 50 grup towarów.

W DRL i ŁRL zostały stworzone sztaby ds. kontroli nad procesem przestawienia się zakładów objętych jurysdykcją Ukrainy na zewnętrzne zarządzanie. Władze podkreśliły, że ich głównym zadaniem będzie regulacja praw pracowników fabryk.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 to “Reakcja na blokadę: DRL i ŁRL wprowadziły w ukraińskich fabrykach zewnętrzne zarządzanie”

 1. Tomek said

  Czy ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego rzytki ze Sputnika mówią o „proklamowanych w trybie jednostronnym”: ŁRL i DRL?

  Czy jakiekolwiek państwo na świecie powstało inaczej niż w drodze „proklamacji w trybie jednostronnym”? Mi się zdaje że to jest reguła.

  Z tego co wiem, na przykład twór syjonistyczny powstał w wyniku proklamacji w trybie jednostronnym, dokonanej przez żydowskich terrorystów. Stany Zjednoczone również zostały „proklamowane jednostronnie”, chyba przez terrorystów (w dzisiejszej terminologii).

  Czy ŁDR i DRL to jakieś gorsze państwa? Czy to finansowane przez Rosję media mają przypominać?

 2. Siggi said

  Jak słuchać analityków w temacie ukraińskim,to ta blokada jest małym początkiem wiekszego końca tego dramatu,a przynajmniej tej fazy.Wcześniej na Zachodzie dostali rozwolnienia,bo DRL i ŁRL zaczęły wydawać własne -jak państwowe-paszporty mieszkańcom.Znalazło to uznanie RF potwierdzone dekretem Prezydenta RF o uznaniu tych dokumentów..
  Zorganizowane grupy zbrojne nazistów ukraińskich zablokowały łącznąść kolejową Donbasu z Ukrainą.Silnie to uderza po gospodarce ukraińskiej,dwa duże zakłady metalurgiczne zatrzymały produkcję z powodu braku dostaw węgla z Donbasu.Tu ujawniła się słabość Poroszenki,który -jak dotychczas-nie podjął decyzji o usunięciu nazistów banderowskich.
  Władze DRL i ŁRL chcąc zmiejszyć swoje straty podjęły decyzję o wprowadzeniu do biznesu zew.zarządzania.Powołaną została specjalna agencja,która się tym zajmie ,głównie po to,żeby zachować ruch ciągły produkcji,która trafi na rynek rosyjski.
  Przy okazji dowiadujemy się,że w tych republikach,gdzie władza Kieva nie sięga jest bardzo dużo zakładów ukraińskich połączonych w holdingi i np.podatki tych firm trafiały do Kieva.To były miliardowe sumy.Z chwilą wprowadzenia zew.zarządzania(…to coś komisarza,syndyk?) ta sytuacja się zmieni.Żadnego podatku do Kieva,z którego by finasowali ostrzały altyleryjskie Donbasu. I to jest drugie jeszcze większe zmartwienie Pornoshenki.
  Od 1 marca podniesiono o 25% taryfę na prąd,a od 1 kwietnia 40% na gaz.To są któreś z rzędu podwyżki.Podają w mediach u nich i w Rosji,że już 92% mieszkańców Ukrainy nie reguluje na bieżąco należności za gaz.Bieda jest przerażająca i pogłębia się. Jeżeli poluzuje Europka wizowo,to możemy mieć w Polsce nie lada problem.Już się odczuwa problem ukraiński na rynku pracy.
  A kto urządził tak Ukraińców,no kto?

 3. Siggi said

  Tu szerzej na temat zewnętrznego zarządzania .Tekst po rosyjsku.
  http://www.kp.ru/daily/26649.4/3668696/?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=eto-nazyvaetsya-tsugtsvang.-eto-pozitsiya-v-sh&utm_content=5424142

 4. Bernard Korzeniewicz said

  Ja tylko przypominam, że biblijna Księga Hioba umieszczona jest na Ukrainie.
  Poroszczenko, Soroz, Kołomyjski, przedtem Bandera.
  Fascynujące jest to parcie żydów do opanowania akurat tego kawałka terenu.

 5. Władek said

  I niedługo pojawią się ptaki, co wydziobią banderowskie flaki.

 6. karlik said

  Ad.1 „Czy jakiekolwiek państwo na świecie powstało inaczej niż w drodze „proklamacji w trybie jednostronnym”? Mi się zdaje że to jest reguła. ”

  Różnie to bywało..

  „Wobec tego, że Mocarstwa Sprzymierzone i Stowarzyszone dzięki powodzeniu swego oręża przywróciły Narodowi Polskiemu niepodległość, której był niesprawiedliwie pozbawiony;
  Wobec tego, że rząd rosyjski odezwą z 30 marca 1917 roku zgodził się na przywrócenie niepodległego Państwa Polskiego;”

 7. Głos Prawdy said

  Najnowsze wiadomości.

  Władze DNR ogłosiły, że prawie wszystkie ukraińskie przedsiębiorstwa – 97% przeszli pod zewnętrzne kierownictwo DNR, skład pracowników jeszcze nie zmienił się i oni wyprawiają sabotaż. Faktycznie Ukraina jako pierwsza złamała Mińskie umowy. Europa – na razie milczy, choć Poroszenko wezwał Europę wprowadzić sankcje przeciwko tym, którzy wzięli zarządzanie ukr. przedsiębiorstwami w swoje ręce. Grojsman powiedział, że transportowa blokada popycha Ukrainę kupować surowce z Rosji w minimalnej liczbie revers, bo z innych krajów – drogie. – blokada Donbasa zmusza kupować węgiel z Rosji. Premier-minister Ukrainy nie widzi innej alternatywy, ponieważ na jego zakup w USA nie ma środków http://izvestia.ru/news/668127 Europa rosyjski gaz sprzedaje Ukrainie – revers, Ukrainie nie przywykać
  Prawnie i finansowo proces nacjonalizacji i reorientacji na Rosję jest bardzo skomplikowany. Ale analitycy sądzą, że to nie straszne i nie potrwa zbyt długo, jakoś zorientują się, w Naddniestrzu nie ma w ogóle granicy i to im nie przeszkadza wcale. Radziecka Rosja do lat 30-tych była całkowicie zablokowana, mimo to przeprowadziła modernizację. Wygląda na to, że teraz naprawdę de facto rozpoczął się oddział DNR od Ukrainy

  Polski dziennikarz Zygmunt Dzięciołowski i w tym ujrzał rękę Rosji, przekonuje, że:– “Rosja chce pokłócić Polskę z Ukrainą”

  W Ukrainie powstał Batalion Sołowijko ––Nachtigall, Siemion Simienczenko i Parasiuk są deputowanymi Ukrainy – naziści –nacjonalisci.

Sorry, the comment form is closed at this time.