Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (22 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-03-01 (środa)

Śmiejmy się z Korei Północnej i ich przywódców. Bo cóż z tego, że Polskę można wyłączyć w przeciągu 24 godzin, a Korea przeżyje nawet gdyby cały świat poza nią nagle zniknął?

Wpisujmy się poniżej. O czym chcemy. Byle nie jakieś badziewie informacyjne.

jajecznica-na-sniadanie

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/02/26/wolne-tematy-21-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/03/03/wolne-tematy-23-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 241 to “Wolne tematy (22 – 2017)”

 1. Lily said

  Salatki,uwielbiam je.

  Przykro mi, obrazek sałatki ukazał się pomyłkowo (bo już był przedtem) i został wymieniony na inny.
  Mam nadzieję, że też smaczny 🙂
  Admin

 2. Boydar said

  „… liczy się każdy gen …” – Pan Yah (263) p.w.

  Nie uważam, że każdy. Nas w powyższej sprawie nie interesuje kolor oczu czy to, że jedna pani ma normalnie a druga w poprzek, można się przyzwyczaić. Dla nas ważne jest jak ona tego używa, a to już nie zależy od topografii.

 3. NyndrO said

  Słońce wyszło i człowiekowi zaczyna odbijać. Już, już by chciał… Narazie olej wymienię. To też wielka przyjemność, bo jednak trzeba odpalić. Motór trzymam w stodole u teścia. Najbezpieczniej. Dla mnie wiosna zaczyna się wtedy,kiedy odkrywam motór spod pokrowca i oczyszczam go z drobinek słomy,czy tam innego siana… .https://www.youtube.com/watch?v=M9MVY8swO5M

 4. Marucha said

  Re 3:
  Rozumiem 🙂
  Mój motorek trzymam w garażu. Nie wytrzymałem i jeszcze w lutym wznowiłem mu rejestrację, żeby legalnie jeździć.

 5. Realista said

  Jestem wzruszony postawą tego człowieka, żywy dowód, że Bóg istnieje, a zresztą to film, który powinien zostać włączony do programu studiów medycznych na świecie…
  .https://youtu.be/lx2Rm6fvKfs

 6. NyndrO said

  Ad 4. * Haha. Przytoczę tu słowa z reklamy, jaką kiedyś zobaczyłem na którymś z czeskich basenów i nie mogłem z 10 minut wejść do wody, bo bym się utopił. Była to reklama znanego napoju. TO JE ONO . 😉 LwG, Panie Kierowniku.

 7. NyndrO said

  Swoją drogą, w Szwecji w lutym… No jest to rodzaj hard core’u 🙂

 8. Marucha said

  Re 7:
  Było parę ciepłych dni, tak około 0 stopni Celsjusza 🙂
  Fakt, że nie tak wielu wariatów na dwu kółkach spotykam po drodze.

 9. NyndrO said

  A, to przepraszam. Pewnie się Pan przepocił.

  Nooo… Jak w tej kowbojskiej piosence – „Taki gorąc był, żem zmarzł na śmierć, Zuzanno nie lej łez”.
  Admin

 10. Halszka said

  Jest sukces! Prokuraturze udało się (po blisko miesiącu) uzyskać dane z rejestratora samochodu Audi, którym jechała premier Beata Szydło.
  Dalej mówi prokurator:
  „według wiedzy prokuratury nie jest wykluczone, że poza klasycznym rejestratorem w audi będą jeszcze „inne urządzenia techniczne wysokiej klasy o bardzo skomplikowanej technologii, które mogą zawierać inne użyteczne dla tego śledztwa informacje”.
  Pamiętam, że wcześniej w Gajówce wypowiadał się gościnnie Pan, który najwidoczniej był fachowcem wysokiej klasy od komputerów samochodowych w specjalnie wyposażonych, superbezpiecznych limuzynach VIP-ów. I pamiętam, że wspominał on, że dane rejestrowane w takich pojazdach są nieusuwalne. (Być może to właśnie jest teraz przedmiotem troski?)
  Zastanawia mnie jedno pytanie (może z gatunku science fiction, proszę mnie pocieszyć). Czy w takich pojazdach specjalnych nie ma możliwości przekazywania danych na bieżąco z rejestratora do producenta? W takim razie szczęśliwi nabywcy (głównie rządy) uzależnialiby się poniekąd od korporacji, od których kupowane są samochody BMW czy Audi na użytek rządu. A jeśli z samochodu przekazywane byłyby dane techniczne do niemieckiej firmy – to do kogo jeszcze?

 11. Boydar said

  http://tech.wp.pl/wystarczy-jedna-awaria-giganta-internetu-a-polowa-sieci-lezy-problem-z-chmura-amazona-6096317749330561a

  A Panu Sss.nagowi wszystko działało …

 12. Rubaszny Rubens said

  Tajemnice kościoła świętego Benedykta w Krakowie. Jeśli dobrze zrozumiałem pana Wandaluzję jest to pozostałość światyni imperialnej Lechii rozebranej w czasach Bolesława Krzywoustego:

  .https://www.youtube.com/watch?v=A0OW176BHIA

  Jak pan Juliusz datuje Predjamski Grad?

  http://www.krajoznawcy.info.pl/zamek-wcisniety-pod-pionowa-skale-6644

  W związku z trwającym remontem bazyliki Dominikanów w Lublinie dokonano tam kilku ciekawych odkryć archeologicznych:

  http://www.lublin.dominikanie.pl/?s=8&id=1799

  Ten lubelski kościół ufundował według legendy Mieszko I:

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Bw._Miko%C5%82aja_na_Czwartku#/media/File:St_Nicolas_Church_Czwartek_Lublin.jpg

  Gotycki kościół w Bolechowicach:

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Awi%C4%99tych_Aposto%C5%82%C3%B3w_Piotra_i_Paw%C5%82a_w_Bolechowicach#/media/File:Bolechowice_kosciol_20080426_3077.jpg

  Gotycki kościół w Nowym Mieście nad Drwęcą:

  http://www.sanktuariummbl.diecezja.torun.pl/kosciol.php

  Zborov- dwa wiadra piachu na zamek Makovica:

  http://www.krajoznawcy.info.pl/dwa-wiadra-piachu-na-zamek-makovica-41393

  Praga- atrakcje wzgórza Petrzyn:

  http://www.krajoznawcy.info.pl/atrakcje-wzgorza-petrzyn-47591

  Piotrków Trybunalski- zamek,klasztory i inne zabytki:

  http://www.krajoznawcy.info.pl/piotrkow-trybunalski-zamek-zabytki-50120

  Kto zbudował Księżyc?

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/strefa-sceptyka/item/1085-ksiezyc-to-sztuczny-satelita

  Unia Europejska przekształci się w państwo federalne?

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pojawila-sie-propozycja-przeksztalcenia-unii-europejskiej-w-panstwo-federalne

  Unia Europejska to spełnienie marzeń Hitlera?

  .https://www.youtube.com/watch?v=4JR1TRwaH6E

  Handel niewolnikami- wstydliwa tajemnica Piastów:

  http://historia.wp.pl/title,Handel-niewolnikami-wstydliwa-tajemnica-panstwa-Piastow,wid,18389472,wiadomosc.html

  Reformy Kazimierza Wielkiego:

  http://historia.wp.pl/title,Reformy-Kazimierza-Wielkiego,wid,18288948,wiadomosc.html

  Polscy sojusznicy Krzyżaków:

  http://historia.wp.pl/title,Polscy-sojusznicy-Krzyzakow,wid,16274733,wiadomosc.html

 13. Peryskop said

  Re 10
  Pani Halszko, jeśli nowoczesne opony mają mikrodynamko zasilające mikroczujniczek i mikronadajniczek wysyłający radiowo info do konsolki (i tylko suszby i Bóg wią gdzie jeszcze) o aktualnym ciśnieniu i obrotach koła (czyli o trajektorii pojazdu) – to nie trudno się domyślić np. dlaczego po przylocie F-16-tek (NB do dziś bez rakiet !) chciano rozebrać „nasz” egzemplarz na kawałeczki, lecz po Mirosławcu zapał ponoć przeszedł.

  Ale według zamulacza ListwaNICK jakiejkolwiek informacji nie ma nawet w pieniądzu. Tak filozof próbuje robić z nas głupków.

  https://marucha.wordpress.com/2017/02/25/przeklenstwa-i-uroki-to-zlecenia-dla-szatana/

 14. Peryskop said

  Szczepienia DTP zwiększają umieralność niemowląt

  Prof. Maria Majewska mejlem 1.03.2017

  Badanie przeprowadzone przez duńskich badaczy w Guinea-Bissau ujawniło, że niemowlęta w wieku 3-5 miesięcy, które otrzymały szczepienia DTP, umierały 5 razy częściej niż niemowlęta nieszczepione. Wcześniejsze badania tej grupy wykazywały podobne efekty.

  Są to jedyne systematyczne badania oceniające wpływ szczepień na przeżywalność niemowląt i są one miażdżące dla powszechnych, agresywnie promowanych programów szczepień dzieci. W krajach tzw. rozwiniętych zgony poszczepienne niemowląt nazywa się eufemicznie „śmiercią łóżeczkową z nieznanych przyczyn”, a naprawdę są one medycznym dzieciobójstwem. Każdy przymusowy czy obowiązkowy program szczepień to świadome uczestnictwo w tym dzieciobójstwie.

  http://www.ebiomedicine.com/article/S2352-3964(17)30046-4/abstract

 15. Siggi said

  Moje trzy grosze o dniu pamięci „żołnierzy wyklętych”
  „Miałem już nic więcej nie pisać o dniu „żołnierzy wyklętych”, ale muszę dodać jeszcze trzy grosze. Niektórych dziwi to, że święto „żołnierzy wyklętych” jest obchodzone huczniej niż święta narodowe 3 Maja i 11 Listopada. W Opolu obchody potrwają podobno dwa tygodnie. Gdzie indziej też co najmniej kilka dni. Żeby to zrozumieć, trzeba sobie uświadomić jakiemu celowi politycznemu służy to święto” – pisze Bohdan Piętka

  Grosz pierwszy
  W przeddzień święta tzw. „żołnierzy wyklętych” przypada rocznica zagłady Huty Pieniackiej (28 lutego). Apologeci nacjonalizmu ukraińskiego głoszą, że ukraińscy esesmani i UPA mieli prawo wymordować około 1000 Polaków z Huty Pieniackiej – w większości spalonych żywcem – ponieważ tamtejsza polska samoobrona współpracowała z partyzantką sowiecką (co jest prawdą). Z kolei apologeci „żołnierzy wyklętych” głoszą, że Romuald Rajs-Bury miał prawo zabijać i palić żywcem białoruskich chłopów w Zaleszanach, Zaniach, Szpakach i Puchałach Starych, ponieważ ci podobno sympatyzowali z władzą komunistyczną i współpracowali z UB.
  W obu przypadkach w ten sam sposób – czyli przy pomocy frazeologii antykomunistycznej, obwiniając ofiary o współpracę z „komunistami” – usprawiedliwia się bestialską zbrodnię na bezbronnej ludności cywilnej. Czymże więc różnią się apologeci UPA i apologeci „żołnierzy wyklętych” typu „Burego” i „Ognia”. Ano niczym. W obu przypadkach identyczny jest zarówno ich szowinistyczny światopogląd, jak i polityczny cel kultu zbrodniarzy, wyznaczony przez politykę amerykańską i zmierzający najogólniej do utrwalenia dominacji USA/Zachodu na peryferiach euro-atlantyckich.

  Grosz drugi
  Niektórych dziwi to, że święto „żołnierzy wyklętych” jest obchodzone huczniej niż święta narodowe 3 Maja i 11 Listopada. W Opolu obchody potrwają podobno dwa tygodnie. Gdzie indziej też co najmniej kilka dni. Żeby to zrozumieć, trzeba sobie uświadomić jakiemu celowi politycznemu służy to święto. Oficjalnie uhonorowaniu tych, którzy walczyli o niepodległość Polski po 1945 roku, a raczej wydawało im się, że o to walczą.
  Trzeba przypomnieć, że święto „żołnierzy wyklętych” zostało uchwalone przez Sejm w 2011 roku jednomyślnie, także głosami SLD. Taką jednomyślność polska scena polityczna, łącznie z SLD, osiąga tylko na polecenie ambasady amerykańskiej. W tym roku minister Macierewicz szczególnie podkreślił udział w obchodach święta „wyklętych” żołnierzy amerykańskich, których pierwszy kontyngent od sześciu tygodni stacjonuje w Żaganiu. I tutaj dochodzimy do właściwego celu politycznego ustanowienia tego święta. Ze względu na konotacje historyczne (powojenne podziemie czekało na III wojnę światową i Amerykanów) oraz współczesne (Polska w roli „wschodniej flanki” bloku euro-atlantyckiego) jest to bowiem święto podległości Polski rzekomo niepodległej. Taki współczesny 22 Lipca.

  Grosz trzeci
  Czytam na onet.pl, że Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiono 1 marca podobno dlatego, że 1 marca 1951 roku stracono w więzieniu mokotowskim siedmiu członków IV. Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” z mjr. Łukaszem Cieplińskim na czele. Ale to nie byli „żołnierze wyklęci”, ponieważ Ruch Oporu bez Wojny i Dywersji „Wolność i Niezawisłość” (zwany też Zrzeszeniem „Wolność i Niezawisłość”) – niezależnie od tego, że prowadził ograniczoną działalność zbrojną – był z założenia nielegalną, cywilno-wojskową organizacją opozycji politycznej, a nie podziemia zbrojnego. Straceni WiN-owcy byli ofiarami represji stalinowskich, tak jak i gen. „Nil” oraz Pilecki, ale nie „wyklętymi”. WiN nie można w całości zaliczyć do podziemia zbrojnego, ale – razem z legalnym PSL, półlegalnym Stronnictwem Pracy, nielegalną PPS-WRN i nielegalnym Stronnictwem Narodowym – organizację tę trzeba widzieć jako część powojennej opozycji politycznej.
  Czy zatem nie byłoby właściwe obchodzić zamiast dnia „żołnierzy wyklętych” dzień pamięci ofiar represji stalinowskich (komunistycznych)? Wśród tych ofiar byli przecież także „wyklęci”, czyli powojenne podziemie zbrojne. Otóż z punktu widzenia lansowanej przez IPN narracji historycznej jest to niemożliwe, no bo ofiarami represji stalinowskich – oprócz przedwojennych oficerów WP, żołnierzy AK, BCh, NSZ, powojennego podziemia, działaczy PSL, PPS-WRN, ludzi Kościoła etc. – byli także żołnierze Armii Ludowej i członkowie PPR (PZPR) oskarżeni po 1948 roku o tzw. „odchylenie prawicowo-nacjonalistyczne”.
  Takie (uczciwe) spojrzenie na historię jednak IPN-owi i decydentom politycznym nie odpowiada, więc lansuje się tylko „żołnierzy wyklętych” (podziemie zbrojne), do których dopisywane są wybrane według kryterium politycznego ofiary represji stalinowskich (Fieldorf-Nil, Pilecki, WiN etc.). Tak rozumiany kult „wyklętych” (podziemia zbrojnego) ma służyć m.in. utrwaleniu fatalnego w polskiej historii etosu insurekcyjnego, ale zamazuje pamięć o wszystkich ofiarach represji stalinowskich.

  Bohdan Piętka
  http://www.mysl-polska.pl/1179

 16. revers said

  Marine Le Pen chca pozbawic imunitetu w PE za publikacje na Twiterze drastycznych zdjec egzekucji przez ISIS. Wniosek taki wyslal do Brukseli naczelny prokurator Francji.

  http://prostozmostu.pl/to-nie-zart-pe-pozbawia-immunitetu-marine-le-pen-bo-publikowala-na-twitterze-drastyczne-zdjecia-przemocy-isis,4680.html

  Poprawnosci politycznej i mowy nienawieci stalo sie zadosc. Mowmy w czym tanczyla i o czym spiewala LadyGaga.

 17. Siggi said

  http://natemat.pl/202595,tak-pracuje-trybunal-konstytucyjny-dotarlismy-do-studenta-ktory-widzial-arogancje-sedziego-muszynskiego-w-praktyce?fb

 18. syn wyklętego said

  Najpierw jako utrwalacze władzy ludowej wspomagali tych co do Polski wjechali na sowieckich czołgach a teraz razem ze swoimi ofiarami, które własnymi rękami mordowali mają spoczywać w jednym Narodowym Panteonie i w tym samym dniu wspólne święto obchodzić? – Panie Piętka, tym dniem upamiętniających te drugie ofiary winien być 22 lipca. Ten dzień winien się zwać świętem tych co na własne życzenie dali się w chuja zrobić, a pan Bohdan Piętka niech będzie ich patronem!

 19. miernik said

  Ten Piętka to zdrowo jebnięty.

 20. czytelnik said

  Piętkę wysłać do szkoły albo niech się zamknie i na każdy jeden temat dziobem nie kłapie.

  https://wzzw.wordpress.com/2017/03/01/%e2%98%85%e2%98%ad-wyklac-bohaterow-zabic-legende-wolnosci-to-byl-cel-komunistow-%e2%96%a0%e2%96%a0/

 21. Alina said

  O. Jacek Norkowski, dominikanin, z wykształcenia lekarz, podkreśla: „śmierć mózgowa została wymyślona po to, żeby można było pobierać organy”.

  http://3obieg.pl/mz-i-sejm-w-rekach-lobbystow-czyli-o-ustalaniu-tzw-smierci-mozgowej

 22. Siggi said

  I to się nazywa samorządność?
  W Polsce Ludowej jeżeli ustawowo nakładano nowe zadania na jednostki samorządu terytorialnego ,to łączono ze środkami z budżetu centralnego.Była przejrzystość,spory rostrzygał Arbitraż Gospodarczy.Np.w określonej miejscowości lokowano inwestycje produkcyjną celem aktywizacji i rozwoju,to adm.terenowa odpowiadała za wydzielenie terenu ewentualne jego uzbrojenie.W dalszej perspektywie po uruchomieniu zakładu ,prócz nowych miejsc pracy dla miejscowej ludności,podatki firma płaciła do gminy.Obecnie gminy zmuszane są do finansowania zadań rządowych i aby podołać nakazowi zaciągają pożyczki w Banku Gospodarstwa Krajowego , „duszą”się spłatą rat ,procentami.A w warszawce yelity rozbijają się na drogach,używają ile dusza zapragnie,bo na to pieniądze muszą być.
  —-
  http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/aktualnosc/lubuskie-gminy-wycofaly-wniosek-z-trybunalu-konstytucyjnego/

 23. Siggi said

  W Polsce Ludowej mogła powstać(1961) Warszawska Opera Kameralna.Inicjatywa artystów poparta decyzjami władz państwowych.
  Pisuleńcy nie są znanymi bywalcami sal koncertowych,teatrów,mają „drewniane”uszy ,to dlatego niszczą culture,co jest bardzo grożne dla przyszłości Narodu.

  http://natemat.pl/202539,jestesmy-traktowani-jak-smieci-dobra-zmiana-w-operze-kameralnej-pelniaca-obowiazki-dyrektora-zwalnia-kogo-chce?Fb

 24. SAP said

  Wykład „Szach i mat, czyli Rosja na światowej szachownicy” odbędzie się 7 marca o godz. 18 w auli dawnej Biblioteki UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Wstęp wolny.

  Po wykładzie o Stanach Zjednoczonych Uniwersytet Otwarty UW przygotował spotkanie dotyczące kolejnego z kluczowych graczy na globalnej szachownicy. Czy rosyjski niedźwiedź naprawdę jest tak groźny, na jakiego chce wyglądać? Jakie problemy wewnętrzne trawią Rosję i czy mają wpływ na jej pozycję międzynarodową? Czy jest nadzieja na poprawę stosunków polsko-rosyjskich? Odpowiedzi na te pytania będą szukać prof. Adam Daniel Rotfeld, wykładowca UW, były dyplomata i minister spraw zagranicznych, oraz dr Tomasz Wites, geograf, podróżnik, pracownik Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW.

  http://www.uw.edu.pl/events/event/szach-i-mat-czyli-rosja-na-swiatowej-szachownicy/

 25. osoba prywatna said

  Rosyjski okręt K-329 – śmiercionośny, podwodny łowca
  To jeden z najnowocześniejszych okrętów podwodnych na świecie i najmłodszy we flocie Rosji. 120-metrowy kolos napędzany jest przez reaktor jądrowy i na swoim pokładzie przewozi rakiety kierowane, pociski balistyczne i torpedy. Jednostka jest też wyjątkowo cicha i niemal bezszelestnie przecina morską toń. Nic dziwnego, że okręt dość szybko zyskał przydomek „podwodna bestia”.
  http://tech.wp.pl/rosyjski-okret-k-329-smiercionosny-podwodny-lowca-6092775057756801a

 26. Maćko said

  Panie Boydar, znowu masz pan plusy dodatnie na pana koncie… jak tak dalej pójdzie to nie wiem co bedzie,,, co to bedzie, co to bedzie,, jasno wszedzie, glosno wszedzie…

  Panie Yad, gdyby pan uwazniej i z podejsciem do Slowian pozytywniejszym czytal Gajówke, to by pan zauwazyl, ze co rusz sie pokazuja prastare mapy, pokazujace rozciaglosc terenów opanowanych przez Slowian, az do Alzacji praktycznie. Tu przyklad., bardzo konserwatywny, z wiki: .https://pl.wikipedia.org/wiki/Słowianie_zachodni#/media/File:West_slavs_9th-10th_c..png

  Dodajmy do tego udowodnionego tu faktu historie Niemiec po IIWS, kiedy mezczyzni wygineli na frontach a kobity musialy przezyc w ciezkich warunkach. Czyli pokolenie urodzone od 46 do 48 ma z niemieckosc tylko mala polowe.

  Pan jeszcze sie wysili aby pisac jak osoba z kultura i dobrym wychowaniem, przynajmniej dla pozoru, ok?

 27. osoba prywatna said

  Największy polski bank PKO BP ostrzega przed nowym scenariuszem zagrożenia w internecie. Przestępcy próbują wyłudzić poufne dane przez Facebooka.
  http://tech.wp.pl/bank-pko-bp-ostrzega-przed-oszustami-6096419715990657a

 28. Siggi said

  18/SAP said
  ….będą szukać prof. Adam Daniel Rotfeld, wykładowca UW, były dyplomata i minister spraw zagranicznych, oraz dr Tomasz Wites, geograf, podróżnik, pracownik Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW.
  —-
  Wiadomo czego można się spodziewać po Rotfeldzie…więcej pobożnych życzeń niż prawdy,realiów.

 29. NICK said

  Wpis (20) jest typowym dla QaMać skłócaniem/jątrzeniem/podpinaniem/ kijem.

  Przyszedł tu z niczym a zawsze z okazji skłócania korzysta.
  Między wódkę a zakąskę gdy Wy, rozsądnie, wymieniacie poglądy.

  NIGDY, nikomu na rozsądne pytania nie odpowiedział.
  Panie Yah. Dalej Pan chce tych dziwnych wymian?
  A i Listwo, Panie. Tak owoż?

  Lubelaku. Wpis (20) byłby dla mnie obelgą.

 30. NICK said

  (26). Teraz.

 31. Boydar said

  Coś się lekko numerki updejtowały Panie NICK’u to i pewności nie mam, ale jeśli rozchodzi się Panu o obecne (26) to właśnie miałem serdecznie podziękować Panu Macce i zacząć szybko przeglądać gdzie jakiegoś babola zasunąłem.

 32. Boydar said

  Ano właśnie, czyli dobrze czaję 🙂

 33. SAP said

  @Siggi
  Nie sądzę, by to była propagandowa tandeta i pokazówka, bo D. Rotfeld to jednak dyplomata i raczej nie szmaci swojego oryginalnego nazwiska. Ale jest paru profesores. którzy muszą gdakać jak im zagrają, bo boją się o egzystencję.
  Jak na przykład ten (swoją drogą sympatyczny):
  .https://www.youtube.com/watch?v=Y59_fMzVMVQ

 34. guła said

  ” … Wydaje się to bowiem celowe z dwóch powodów. Po pierwsze – Żołnierze Wyklęci byli jednym z tragicznych następstw Jałty, kiedy to dotychczasowi sojusznicy Rzeczypospolitej sprzedali Polskę Stalinowi tak, jak rzeźnikowi sprzedaje się krowę. Gdyby nie Jałta, żadnych „Żołnierzy Wyklętych” by nie było. Byliby zasłużeni Żołnierze Rzeczypospolitej, otoczeni chwałą i wdzięcznością całego narodu. Gdyby nie Jałta, moskiewskie psiaki nie miałyby w Polsce nic do roboty, chyba, że za bandytyzm, jakiego dopuszczali się podczas okupacji i za zdradę, dobywałyby karę ciężkich robót.”
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3872
  ……………..
  Ot i zagwozdka, właściwie kto to wie, jak by to było.

 35. Maćko said

  29. Panie Nick, uwazanie danego pytania za „rozsadne” to moze byc bardzo indywidualne podejscie. Np. pytanie o informacje zawarta w gladkich krazkach nie jest rozsadne, gdyz jest nieistotne dla zrozumienia istoty pieniadza.

  Pan Radyob sie nie martwi na zapas, bo gbyby „zasunal babola” to bym inaczej napisal. Spoko. Raczej odwrotnie. Paka. 😉

 36. osoba prywatna said

  U nas gejew niet.
  http://reporters.pl/5880/rosyjski-mer-oglosil-swietogorsk-miastem-wolnym-od-gejow/

 37. NICK said

  Wyklęci są utylizowani. PIS-em a i resztą, całą.
  Polak, pieniędzy pozbawion, za grosze na przeżycie idzie. We WOT.
  I, podobne.
  Wierzy władzy.
  Wyjścia nie mając.
  Zginie.

 38. sredni said

  Ad.34
  Ten artykuł jest mi o wiele bliższy
  .http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/137278,przeklety-los-zolnierzy-wykletych

 39. osoba prywatna said

  W Hongkongu z muzłami się nie cackają.
  http://reporters.pl/5789/ostry-lomot-w-hongkongu-pasazerowie-metra-nie-cackali-sie-z-agresywnymi-muzulmanami-wideo/

 40. SAP said

  Władymir Wysocki – Piosenka o wędrówce dusz
  .https://www.youtube.com/watch?v=HZ2FMCQV834

 41. NICK said

 42. >Ot o wyklętych.
  Zaczynam powoli wątpić w zbrodnie wołyńskie. Czy aby tam na pewno doszło do zbrodni, czy była to tylko walka o niepodległość, a wymordowani Polacy byli konfidentami, zdrajcami, czy też przypadkowymi ofiarami?

  Przepraszam, ale wku….a mnie już ten patriotyzm prawdziwych polakufff.

 43. osoba prywatna said

  Lwowski samorząd: Przekażemy finanse na odbudowę pomników UPA w Polsce
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/lwowski-samorzad-przekazemy-finanse-na-odbudowe-pomnikow-upa-w-polsce

 44. heavymetal60 , 1 Marzec 2017 at 14:24
  Odpowiedz

  Ot o wyklętych.
  Zaczynam powoli wątpić w zbrodnie wołyńskie. Czy aby tam na pewno doszło do zbrodni, czy była to tylko walka o niepodległość, a wymordowani Polacy byli konfidentami, zdrajcami, czy też przypadkowymi ofiarami?

  Przepraszam, ale wku….a mnie już ten patriotyzm prawdziwych polakufff.


  Liked by 7 people

  rusczechilech , 1 Marzec 2017 at 14:08
  Odpowiedz
  Przepraszam;
  nie wyświetla się film ze świadkiem wydarzeń a tekst pochodzi z blogu KODŁUCH _Syria

 45. guła said

  Jak na razie to wiemy o co chodziło Fejginom i Fejgusiątkom. Na temat Polski bez układu w Jałcie można tylko spekulować

 46. Wełna said

  Mądrze i …pięknie.

  >https://www.facebook.com/ObywatelskiSprzeciw/videos/623887501146025/

 47. Zbyszko said

  Nick @41 Sakramentu może udzielić tylko i wyłącznie kapłan katolicki. Młoda para ślubuje sobie przed księdzem, ale to właśnie ksiądz to ślubowanie błogosławi i wtedy dopiero jest to sakrament, bo ślubować to oni mogą sobie nawet w stodole, ale wtedy to nie będzie sakrament.

 48. osoba prywatna said

  A jak musi wyglądać to, czego nie pokazują.
  .https://www.youtube.com/watch?v=-7xvqQeoA8c
  .https://www.youtube.com/watch?v=rVlhMGQgDkY

 49. Siggi said

  34/Guła said
  ————-
  Wstępnie mogłoby się wydawać,że on tak pisze ,żeby nie być”Wyklętym ze Znanego Towarzystwa”.Ostatnim -jak widać w tv-tym „Towarzystwem…”to jest Ojciec Dyrektor.Kto próbował tam bardziej samodzielnie ,uczciwie,w miarę zgodnie z prawdą już dawno odpadł(prof.Wolniewicz,prof.Nowak).Jak ognia oni unikają odpowiedzi na zadawane pytania…dlaczego tam przestali?Pozostał im tylko Internet.
  Ten tekst Michalkiewicza jest denny ,powtarza się jakby mu poziom wapna się podnosił.Beszczelne jest stwierdzenie,że…ofiary cywilne bandziorów z lasu ,to byli agenci.
  W ogóle to on nigdy nie był bohaterem bajek,które czytam sobie.
  On ma utarty sposób gadania ględzeniea jak podłapie słuchaczy.Przy tym sili się na chwile kabaretowe,ale nie ma komu się śmiać.W kółko jedno I to samo:…złota pani z Berlina,NKWD,KBG,UB,SB,TW,zimny czekista.U niego nie usłyszy się logiki wywodu,bo mu zawadzają schematy.On jak bywa za granicą ględzić naszym emigrantom,to są różne sytuacje z tym zainteresowaniem i przyjmowaniem ,tego co tam wygłasza.Ostatni wyjazd do USA w 2016r,to co on sam pokazał w Internecie,to do sukcesu nie należał,a głupot nagadał.
  Jak będzie miał słuchaczy ,to będzie istniał,a jak nie ,to do…lustra.

 50. Siggi said

  Niebawem ustalą przebieg granicy wschodniej RP i … Chazarii.

  http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/W-Warszawie-powstanie-biuro-Komitetu-Zydow-Amerykanskich

 51. SAP said

  Żołnierz Wyklęty odpowiada na zarzut, że Żołnierze Wyklęci byli „ZBRODNIARZAMI”
  .https://www.youtube.com/watch?v=TwGYFdy6kQc

 52. Siggi said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Media-Panstwa-Islamskiego-zginal-polski-bojownik-IS-w-Syrii,wid,18715603,wiadomosc.html?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci

 53. otto hak said

  Nie rozumiem, panie Z prowincji.

 54. Siggi said

  Czytać powoli,spokojnie,z refleksją ewentualnie polecić bliżnim.

  http://3droga.pl/polityka/mahmud-ahmadinezad-list-do-donalda-trumpa-prezydenta-stanow-zjednoczonych/

 55. VA said

  Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedzial, ze obowiązkowy rejestr masonów w policji byłoby niezgodny z prawem w zakresie praw człowieka.
  http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/masons-freemasons-freemasonry-in-the-police-corruption-cover-up-conspiracy-theories-united-grand-a7333116.html

 56. sredni said

  Gorąco polecam, szczególnie teraz w dniu obchodow pzez piss ” żołnierzy wyklętych”, wiersz A.Asnyka ‚Miejmy nadzieję!

  Miejmy nadzieję!… nie tę lichą, marną,

  Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,

  Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno

  Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.

  Miejmy nadzieję!… nie tę chciwą złudzeń,

  Ślepego szczęścia płochą zalotnicę,

  Lecz tę, co w grobach czeka dnia przebudzeń

  I przechowuje oręż i przyłbicę.

  Miejmy odwagę!… nie tę jednodniową,

  Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,

  Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową

  Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

  Miejmy odwagę!… nie tę tchnącą szałem,

  Która na oślep leci bez oręża,

  Lecz tę, co sama niezdobytym wałem

  Przeciwne losy stałością zwycięża.

  Miejmy pogardę dla wrzekomej sławy

  I dla bezprawia potęgi zwodniczej,

  Lecz się nie strójmy w płaszcz męczeństwa krwawy

  I nie brząkajmy w łańcuch niewolniczy.

  Miejmy pogardę dla pychy zwycięskiej

  I przyklaskiwać przemocy nie idźmy!

  Ale nie wielbmy poniesionej klęski

  I ze słabości swojej się nie szczyćmy.

  Przestańmy własną pieścić się boleścią,

  Przestańmy ciągłym lamentem się poić:

  Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,

  Mężom przystoi w milczeniu się zbroić…

  Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje

  I przechowywać ideałów czystość;

  Do nas należy dać im moc i zbroję,

  By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość.

  6 maj 1871

 57. Zdzicho said

  Co powie Pan Juliusz, ps. Wandaluzja na temat wyprawy Argonautów do Kolchidy po złote runo i tzw. elektrikusa. Gdzie była Kolchida? Po co Zeusowi był potrzebny bursztyn. Czyżby do wody życia. Z bursztynu. Ale jak Zeus zrobiłby taką wodę życia. Bursztyn z wodą, czy ze spirytusem, a może z mlekiem tej złotej owcy? A Kolchida, to kraj olch?

 58. Siggi said

  Lider Państwa Islamskiego wystąpił z pożegnalnym przemówieniem
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703014932607-Sputnik-Syria-Irak-porazka-PI/

 59. Maćko said

  Magdalena Ziętek-Wielomska
  ·
  „Wypowiedzi Holland i Tokarczuk należy widzieć w kontekście szerszym – a mianowicie stosunku wywodzących się z „Solidarności” elit politycznych i intelektualnych do Ziem Zachodnich i Północnych, których bynajmniej nie chcą one już nazywać Ziemiami Odzyskanymi albo piastowskimi.
  Negacja polskości tych ziem po 1989 roku odbywa się dwutorowo. Ta „europejska” część dawnego obozu solidarnościowego, która występowała pod szyldem Unii Demokratycznej i Kongresu Liberalno-Demokratycznego, a potem Unii Wolności i Platformy Obywatelskiej neguje polskość Ziem Odzyskanych właśnie poprzez taką narrację, jaką zaprezentowały Holland i Tokarczuk – że są to ziemie przyłączone do Polski prawem kaduka w wyniku Jałty, ziemie „poniemieckie”, podobno bez tożsamości, właściwie niczyje, zamieszkałe przez „ludzi znikąd” (dosłowny cytat z „Gazety Wyborczej” z 1990 roku). Nacisk w tej narracji kładzie się na „europejskość” tych ziem, z obowiązkowym podkreśleniem wkładu Niemiec w ich rozwój cywilizacyjny. Natomiast ta „patriotyczna” część obozu solidarnościowego, która używa obecnie szyldu Prawo i Sprawiedliwość (a ogólnie identyfikuje się jako „prawica”), neguje polskość Ziem Odzyskanych poprzez tezę o „sowieckim zniewoleniu” – zaprzeczającą faktowi wyzwolenia ziem polskich spod okupacji niemieckiej – i równorzędną z nią tezę o „okupacji sowieckiej” po 1945 roku oraz poprzez delegitymizację i agresywne deprecjonowanie Polski Ludowej, która te ziemie odbudowała i zagospodarowała.”

 60. Maćko said

  Prof. Phiil Jones, główny bohater niesławnej afery climategate na uniwersytecie Wschodniej Anglii przyznał, że od 1998 roku do 2015 roku nie zaobserwowano „statystycznie istotnego” ocieplenia. Ta przerwa w ociepleniu (zwana również „pauzą”, „plateau” lub „spowolnieniem”), to wielki problem dla promotorów agendy teorii globalnego ocieplenia, służącej jako uzasadnienie dla programu „zrównoważonego rozwoju”. Chodzi w końcu o przekonanie obywateli do płacenia jeszcze wyższych podatków pod pretekstem walki z ociepleniem (w USA zamierza się przeznaczyć na ten cel 100 bilionów USD lub więcej w ciągu tego stulecia).
  http://www.m.pch24.pl/globalne-ocieplenie-to-mit–kongres-usa-rozprawi-sie-ze-sluzba-falszujaca-raporty–,49799,i.html

 61. Piskorz said

  re 54…Powiem tylko tyle…bardzo dziękuję…Ps W rewanżu /sic!/ polecam wywiad Kowalskiego z żoną gen Sosnkowskiego..sensacja rewelacja.!!

 62. NyndrO said

  Następna ży(g)dowinka się wysypała. Baby zarabiają mniej po prostu przez kościół katolicki. A jak! http://jastrzabpost.pl/newsy/renata-dancewicz-oburzona-zarobkami-kobiet-wzgledem-mezczyzn_488556.html

 63. Nemo said

  „Biskup Mostar-Duvno, Ratko Peric podkreślił, że w Medjugorie nie doszło do objawień Matki Bożej. Jego zdaniem to mistyfikacja, a nawet celowe oszustwo. Hierarcha diecezji, gdzie znajduje się parafia Medjugorie podkreślił, że zachowanie Gospy kłóci się z postawą Matki Bożej opisaną na kartach Pisma Świętego. Mimo to do miejscowości nadal przybywają pielgrzymi.
  Duchowny stwierdził, że wizjonerzy i tamtejsi księża manipulują tłumami wiernych, czerpiąc z tego korzyści finansowe. – Biorąc pod uwagę wszystko, co diecezjalne sądownictwo do tej pory odkryło i zbadało, w tym pierwsze siedem dni rzekomych objawień możemy powiedzieć, że objawienia Matki Bożej w Medjugorie nie nastąpiły – stwierdził biskup Ratko Peric.”
  http://www.pch24.pl/biskup-miejsca–w-medjugorie-dochodzi-do-mistyfikacji-,49820,i.html#ixzz4a75fnkBf

 64. Zdzicho said

  Proszę sobie wyobrazić, że nagle w dzisiejszych czasach pojawiają się żołnierze wyklęci. Żyją i walczą po lasach i w miejskich „dżunglach” z obecnym systemem post komunistycznym, czy też jak kto woli anty kapitalistycznym. Ale należy się zastanowić w imię jakich poglądów walczyliby dzisiaj. O wolną Polskę? Ale w jakim stopniu wolną. Jak widzieliby przyszłość naszego kraju. I jak chcieliby zmienić, ten narastający z miesiąca na miesiąc negatyw. Analizę systemu potrafi przeprowadzić wiele osób. Ale syntezę z jasnym wyjściem z tej obłąkańczej sytuacji wraz z programami już niewielu. Proponuję Państwu, skoro tak mądrze się tutaj prezentujecie z Waszymi poglądami przedstawcie kilka opcji. Może, uda się stworzyć nowy system i może rzeczywiście nowych żołnierzy wyklętych. Bo w obozach koncentracyjnych, jak na ringu wszystkie chwyty dozwolone. Na razie teoretycznie.

  ——
  Nie wiem, po co taki dziwaczny eksperyment myślowy, który nic nie wniesie.
  Admin

 65. snag said

  Polacy są prostodusznymi, nie wgłębiającymi się w szczegóły, łatwowiernymi ignorantami, niezwykle skłonni do skrajnych zaniechań i połowicznych działań, a żydostwo jest wszędzie tam gdzie jest słabość, na której może żerować.

  https://justice4poland.com/2015/03/31/lista-zydow-w-polsce/comment-page-1/

 66. Piskorz said

  re 61 Tytuł w/w pozycji „W kręgu mitów i rzeczywistości” , wyd Interpress. Podziwiam pamięć gen Sosnkowskiej..ile szczegółów ujawnia z rozmów ze swoim mężem, ze spotkań z różnymi politykami/ i nie tylko, z tego co przeżyła w Polsce a potem na obczyźnie…no i jak nas potraktowali Francuzi w czasie inwazji Rzeszy w 1940./sic!!/.duża dawka mało znanych faktów..itd itd. Super lektura..

 67. guła said

  49 Siggi
  Każdy czyta swoje bajki i to jest prawda. Każdy też ma swoje zdanie na temat tekstów S. Michalkiewicza. Ale wracając do Żołnierzy Wyklętych to najwłaściwsze ujęcie zagadnienia jest przez pomienionego. Każda bajka powinna mieć swój początek bo inaczej bajką nie jest, ino propagandą.
  No i do czego, koniec końców, Kraj doprowadziliśmy. A?

  Socjalizm mamy ale wśród elit którzy chapią ile dusza zapragnie i nie odpowiadają za nic, pławiąc się w luksusach, jak to już zauważyła pani AniaK. Mamy też kapitalizm, który obowiązuje rzesze obywatelstwa i który wymaga od nich coraz większego wysiłku na rzecz – aktualnie – fejginiątek. Ale te stwierdzenie to nie wg p. Michalkiewicza. No nie?

 68. Piskorz said

  re 65..”a żydostwo jest wszędzie tam gdzie jest słabość, na której może żerować” .ODKRYCIE AMERYKI..to każdy wie,,!! Np w latach „70 też chcieli wpierniczyć się do Japonii..dostali czerwoną kartkę!!

 69. Alina said

  Mamy narzędzie Internetu i NIE POTRZEBA NAM ŻADNYCH REPREZENTANTÓW!
  Oni byli potrzebni w czasach – gdy komunikacja była utrudniona, a i nie było forum – które byłoby w stanie pomieścić wszystkich obywateli.
  Dzisiaj tym FORUM jest Internet!

  Z podobnych względów rację bytu straciła „władza wykonawcza”.
  Dzisiaj MINISTROWIE NIE SĄ NAM DO NICZEGO POTRZEBNI!
  Ich funkcje nie odbiegają od stanowiska kierownika działu w hipermarkecie. I tak powinni być traktowani.

  Kiedy w końcu Polacy zrozumieją, że NADARZYŁA SIĘ NIEPOWTARZALNA SZANSA ZERWANIA WSZYSTKICH PĘT PRZESZŁOŚCI?!

  całość:
  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34146

 70. La Reine Toronto said

  male co nieco
  od czasu do czasu wolno !

 71. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=x692zdoTTrQ

  wypowiedz ksiedza Miedlara

 72. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=-tqO0tTVcLA
  Ksiadz Miedlar opisuje zatrzymanie na lotnisku w Londynie

 73. z sieci said

  Ad 66.Szczegół o podróży Generałowej do Kanady na zaproszenie konsula Brzezińskiego(ojca Zbig) i przewóz złota z Anglii.To tez polecam
  http://www.gazetawarszawska.com/historia/257-boleslaw-czachor-diaboliczny-kult-pilsudskiego

 74. Barnaba said

  OKULTYZM W SEMINARIUM PŁOCKIM BP LIBERY

  Ale przecież terapeuci często pozwalają na totalny rozpad, by potem można było wszystko na nowo poskładać.

  Tylko że mnie nikt nie poskładał. Młodszy kolega przyznał kiedyś, że jak wracałem z tygodniowej sesji, to bał się do mnie odezwać, bo nikt nie wiedział, czy nie wybuchnę, taki byłem nerwowy.

  A to dopiero ponury wstęp do twojej historii…

  Tak. Od jesieni 2008 ksiądz X opiekun roku, który jest psychoterapeutą, rozpoczyna terapię grupową dla naszego rocznika. To terapia prowadzona metodą ustawień rodzinnych według Berta Hellingera, byłego katolickiego księdza i misjonarza, który jak sam przyznaje, wiele z praktyk wysnuł z obserwacji plemienia Zulusów.

  Dodajmy, że to bardzo kontrowersyjna metoda, niektórzy jej propagatorzy nie kryją swoich związków z szamanizmem, o czym można przeczytać nawet na ich stronie. Niemieckie towarzystwo systemowe zdecydowanie odcina się od tej metody, ostrzegając przed jej skutkami.

  W terapii chodzi m.in. o to, że osoby wcielają się w role członków rodziny pacjenta. Nie tylko żyjących, ale i przodków z wielu pokoleń wstecz, których przewiny, uczucia, podobno my nosimy. Tzw. pole widzące, czyli prowadzący terapię, interpretuje zachowania członków ustawienia rodzinnego. Terapii blisko do tezy lansowanej przez wiele środowisk kościelnych, zwłaszcza związanych z Odnową w Duchu Świętym o tzw. grzechu międzypokoleniowym. Na przykład grzech aborcji babci może stać się źródłem cierpień jej córki czy wnuczki, która nieświadomie bierze na siebie jej winę. Na terapii „pracuje się z duchami”. To spirytyzm w czystej postaci. Od duchów nie jest wolna również terapia Hellingera.

  Rzeczywiście, dobry sposób na integrację…

  Klerycy z innych roczników dziwnie na nas patrzyli, gdy niemal co piątek przychodziliśmy na kolację spóźnieni, a w dodatku spłakani, spoceni, wyczerpani. Nurzając się we własnym sosie traum, zranień, kompleksów odizolowaliśmy się od wspólnoty seminaryjnej, a i wobec siebie złudna bliskość szybko zamieniała się we wrogość. Baliśmy się siebie, bo jeden o drugim dużo wiedział, znał sekrety i czułe punkty.

  http://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/7985_ksiadz_ktory_zrzucil_sutanne_wywiad_.html

 75. Barnaba said

  OKULTYZM W SEMINARIUM PŁOCKIM BP LIBERY

  Ile trwała terapia?

  Rok. Ale zrozumienie tego, że stałem się przedmiotem eksperymentów, przyszło później – w 2011 roku jeden z moich kolegów obejrzał film „Uwikłanie”, który opowiada o dramatycznych skutkach, jakie może wyrządzić terapia metodą Hellingera.

  W swoim liście zarzucasz rozpad twojej osobowości nie tylko terapiom.

  Kolejne eksperymenty, którym jako klerycy byliśmy poddawani, miały naturę religijną. Ostatnie lata seminarium to bezkrytyczny zachwyt nad duchowością charyzmatyczną, zielonoświątkową, którą bombardowano nas na każdym kroku.

  Czego Was uczył?

  Otwarcia na Ducha Świętego. Czyli na przykład jak mamy mówić w językach, a więc de facto bełkotać jak małe dziecko jakieś niezrozumiałe słowa.

  Też bełkotałeś?

  Oczywiście, chciałem się przecież otworzyć na działanie DuchaŚwiętego.. Przychodziło mi to z trudem, więc rosło we mnie poczucie winy, że to pewnie ja coś robię źle. Podczas rekolekcji w seminarium i potem, po święceniach widziałem, jak ludzie padali w ławkach, gdy ksiądz krzyczał: „zstąp, Duchu Święty”, jak ludzie kładli się pokotem na podłogę podczas tzw. spoczynku w Duchu św. Położyłem się i ja, skoro wszyscy padali jak muchy po nałożeniu rąk przez kapłana. Widziałem tzw. Toronto blessing, czyli święty śmiech. To rzekomo dar śmiechu, ale wygląda naprawdę przerażająco, gdy ktoś zaczyna histerycznie rechotać podczas adoracji Najświętszego Sakramentu… Czułem nieautentyczność tej sytuacji, sztuczność, ale robiłem wszystko, czego ode mnie wymagano.

  http://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/7985_ksiadz_ktory_zrzucil_sutanne_wywiad_.html

 76. Barnaba said

  OKULTYZM W SEMINARIUM PŁOCKIM BP LIBERY

  Ale i do B dociera duchowość charyzmatyczna.

  Tak, niestety mam w tym swój udział. Podczas drugiego roku pobytu w B zostaję poproszony o odprawienie rekolekcji Odnowy w Duchu Świętym. Zgadzam się i tak jak mnie uczono w seminarium powalam ludzi na ziemię, organizuję co miesiąc Wieczór Uwielbienia, coś takiego jak płockie Wieczory Chwały. Wyjeżdżam z młodzieżą na rekolekcje Wojska Gedeona. Duchowość młodych jest rozgrzana, są gotowi oddać życie za wiarę, chcą wstąpić do zakonu. Po powrocie do domu wszystko stygnie, niektórzy piją, palą, ćpają, jak dotąd. Jadę z kolegą do wspólnoty Mamre, której wielu członków wierzy, że za każdym grzechem, nałogiem, nawet przedmiotem stoi inny demon. Pierwszy raz widzę egzorcyzmy, patrzę, jak ksiądz wciska na siłę stułę w usta jakiejś osoby, w którą ponoć wszedł demon, bo jadła pokarmy ofiarowane bożkom. Jestem przerażony.

  Upadki, spoczynki, hipnozy, demony. To wszystko w Kościele?

  Tak. Jeszcze wtedy w to wszystko wierzę. Zgodnie z tym, co wtłoczono mi w seminarium, to pierwotne, apostolskie działanie Ducha Świętego. Rzekomo tak pierwsi chrześcijanie przeżywali swoją wiarę.

  http://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/7985_ksiadz_ktory_zrzucil_sutanne_wywiad_.html

 77. Barnaba said

  OKULTYZM W SEMINARIUM PŁOCKIM BP LIBERY

  Już 14 marca br. jestem w miejscowości C. Znów prowadzę normalną posługę duszpasterską, uczę w szkole, dużo jeżdżę na rowerze. Ale nie jestem już tym samym człowiekiem. Czytam książki Andrzeja Migdy o pentekostalizacji chrześcijaństwa, zaczynam widzieć, że bardziej niż księdzem rzymskokatolickim bywałem uczony na pastora zielonoświątkowego, czytam o ofiarach duchowości charyzmatycznej, zaczynam łączyć fakty, rozumieć wiele spraw, na które w seminarium było embargo od czasu wyrzucenia dwóch księży profesorów sprzeciwiających się takim praktykom wobec kleryków.

  Do moich kolegów, do innych księży. Chcę im powiedzieć: zobaczcie, do czego prowadzi ta duchowość i takie eksperymenty. Zobaczcie, do czego doprowadziła ikony tej duchowości – ks. Posackiego, ks. Błaszkiewicza, podobno także dominikanina ojca Krzysztofowicza, jak skończył proboszcz z A, jak twórca Wieczorów Chwały. Spójrzcie na owoce – i dla kapłanów, i dla wiernych, którzy odchodzą z Kościoła do zborów zielonoświątkowych.

  http://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/7985_ksiadz_ktory_zrzucil_sutanne_wywiad_.html

 78. Barnaba said

  OKULTYZM W SEMINARIUM PŁOCKIM BP LIBERY

  Veritas02:39, 08.10.2014

  2 0

  Praktyki opisane przez Pawła są w 100% prawdziwe. Znam to z autopsji. Przyznaję, że nikt mnie nigdy tak nie zeszmacił, jak niektórzy kapłani diecezji płockiej, a zwłaszcza profesorowie seminarium. Chciałbym w tym miejscu przestrzec tych, którzy pragną poświęcić się służbie Bożej, aby sto razy zastanowili się, zanim wstąpią do WSD w Płocku.

  x. Marek J.15:16, 08.10.2014

  1 0

  To wszystko prawda. W tym seminarium niszczy się przede wszystkim człowieka jego życie i powołanie. Profesorom trzeba lizać dupe zeby nie miec problemów. Nie można mieć swojego zdania bo cie zniszczą i na sesji profesorskiej jeden gnój a za nim reszta przegłosują wniosek o twoje usunięcie. Nie możesz rozwijać swoich talentów bo one mogą się nie podobać przełożonym i cie usuną albo w najlepszym wypadku wysla na urlop. Prawda teraz w semnarium rektorem jest psycholog który robił wszystkim rocznikom testy psychologiczne na przed pierwszym rokirm i przed swieceniami a teraz jest rektorem x Marek J. wyniki swoich badan wykorzystuje przeciwko klerykom gdy rzekomo coś przeskrobią jest dr psychologi ukończył na kul.

  Wielu przeszło przez jego rece wielu gdy nie powiodło sie w płocku za jego przyczyną niszczył wraz z biskupem gdy chce pójśc się gdzie indziej.

  Ojcem duchownym jest x. Roman i x. Lech. Roman jest tam juz 12 lat od co najmniej 5 przestał pomagać klerykom co robio? gada w kółko te same slogany na kierownictwie. x lech jest egzorcysta diecezji i jest odnowowcem prowadzi wojsko gedeona. Psychoterapeuta z wywiadu to opiekun roku x. Leszek M. dr hab. teologii prof UKSW wykłada patrologie i lacine wyzywa kleryków ze to półgłowki idioci i debile. Ocenia ich z góry szmaci tak jak mu sie podoba. Do niedawna był egzorcysta… Wicerektorem tego bagna jest x Dariusz P. dr teologii dogmatycznej który z igły robi widły i najważniesze jest to aby sie uczyć nawet wtwdy gdy ma sie 39 stopni i leży chorym w łózku. Nie daj Boże gdy przyłapie cie po 22 jak będziesz szedł do toalety na korytarzu bo w pokojach nie ma nieważne ze masz potrzebe bo jest cisza nocna i koniec. S.T. uczy nie jaki x. Stanisław K. stary dziadek który wykłada z zółtych ze starości notatek a jego zdaniem najswiezsze badania biblijne pochodzą z 1970 roku. Gdy zabrałoby mu sie notatki to pewnie zapłakał by sie bo nic nie wie. W wakacje jezdzi na pomoc duszpasterska do Niemiec… po pieniazki. Bp przychodzi może 3-4 razy w roku wogle nie zna kleryków bo go to nie interesuje przecież seminarium steruje jego najwierniejszy przyjaciel i to on podejmuje decyzje x. Henryk S. prof. zwyczajny kierownik katedry prakseologii ekumenizmu i teologii fundamentalnej UKSW człowiek psychiczny i tak mściwy jak mało kto.

  Ponad rok temu był przypadek ze jeden z profesorów byłych x. Tomasz O. wykładał emisje glosu homiletyke i kwestie poprawności jezykowej w seminarium zakochał sie w jednym z kleryków gdy ten nie odwzajemnił jego zalotów zaczał go niszczyć rozpoczął od wnisoku o usuniecie który nie wypalił potem nachodzil go w pokoju bił wyzywał najeżdzał jego rodzine wydzwaniał

  o tym wiedział rektor Marek J. i pseudo biskup. Rektor i Tomasz o. wraz z klerykiem spotykali sie by załagodzic sprawe. Na tych spotkaniach Tomasz o. wyzywał od najgorszych kleryka jego rodzine jego najbliższych były nagrania z tych rozmów słyszał je bp i co?

  kleryka usunięto a ks. mianowano proboszczem w dekanacie dzierzgowskim… takie jest seminarium taki jest biskup taki jest kościół płocki taki właśnie. Bp na pewno bedzie sie do ludzi usmiechał bo tyulko to potrafii i nic wiecej dzięki Bogu awans mu nie grozi. zniszczył wielgusa teraz przyszedł czas na niego!

  http://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/7985_ksiadz_ktory_zrzucil_sutanne_wywiad_.html

 79. Barnaba said

  PLOCCZANIN20:03, 10.10.2014

  To co napisał Ks. Paweł jest tylko czubkiem góry lodowej co dzieje się w seminarium. Klerycy są zastraszani, boją się cokolwiek powiedzieć bo rektor i moderatorzy ich zastraszają wyrzuceniem. Wmawiają im że jest to nie prawda. W dodatku w seminarium brakuje zaufania jeden do drugiego. Niektórzy chętnie donoszą na innych żeby samemu wypłynąć. Popiera się osoby niedojrzałe emocjonalnie i psychicznie które dostają ,, światełko z nieba \’\’ żeby być lub nie być księdzem, chętnie się plotkuje, doczepia łatki,

  Ojciec R. olewa od dawna wszystko i ciągle mówi to samo, o L poprostu ,,lystek\’\’ wszystko chętnie by poustawiał wg. siebie. Profanuje ołtarz robiąc z niego stolik na swoje świstki na duchownych w kaplicy gdzie rację mają tylko charyzmatycy. Reszta to idioci.

  Ks. dr R K zawsze chętnie mówi o gejach i o paradach równości. zna różne szczegóły z nich i chętnie się nimi dzieli. Niech biskup wreszcie przejrzy na oczy i zrobi tam porządek bo upadek będzie wielki. Niech porozmawia szczerze z klerykami ale Oni i tak nic nie powiedzą. terror rektoratu zwycięży. Nie będę więcej pisał bo szkoda czasu i atłasu. pozdrawiam was i módlmy się za ks. pawła i seminarium.

  Psychotechniki programowa walka z cywilizacją i Kościołem. Autor: Michael M Weber.

  O potężnym narzędziu: psychotechnikach nurtu Group Dynamics.

  W latach 60-tych XX wieku, w Esalen, na zachodnim wybrzeżu USA, pracowała grupa terapeutów, którzy dopracowali się wysoce niekonwencjonalnej metody… jakby to rzec?… Przerabiania ludzkich umysłów – podczas treningu grupowego.

  To szło jakoś tak: Zbierz grupę uczestników. W ramach spotkania odejmij im reguły społeczne, kulturę, konwenanse. W ćwiczeniach poprowadź ich do przekraczania barier intymności, i słownych, i cielesnych. Zaczynając od prostych dotknięć, a kończąc… tu nie ma reguły :-/Zachęcaj do reakcji emocjonalnych, instynktownych, również agresywnych. Tu grupa zaczyna żyć własnym życiem. Karć, i poprowadź grupę by sama karciła, próby odwoływania się do starych reguł społecznych. Dopieszczaj, i poprowadź grupę by sama dopieszczała, tych, którzy zgodnie z nurtem ćwiczeń pójdą w głębokie emocje, przekroczą własną barierę intymności, albo tę, która chroni ich rodzinę. Wpływaj na ukierunkowanie emocji grupy zgodnie z własnym planem. Po przejściu przez takie zajęcia, uczestnik jest silnie związany z grupą, a przez dokonane zdrady – werbalne i cielesne -wypięty ze społeczeństwa i własnej rodziny. Nauczony interakcji opartej na emocjach.

  Grupa daje mu głębokie nowe przeżycie emocjonalne -dotychczas przed nim zamknięte przez konwenanse, bariery moralne czy kulturowe. Jeśli uwierzył, że to jest nowe i prawdziwe, a dotychczasowe życie w konwenansach – stare i fałszywe, mamy go przerobionego. Stworzyliśmy nowego człowieka.

  Czy nie widzimy efektów na co dzień, wokół siebie?… A może i w sobie?

  A ciekawe jeszcze to, że ta technika zdobyła uznanie w kościołach różnych wyznań. Do tego stopnia, że byli jej poddawani obowiązkowo klerycy w seminariach. Ci, co się nie chcieli poddać, wylatywali.

  Następnie, przekonani czy nie, używali podobnych technik na lekcjach religii.

  Dynamika grupowa to szalenie ważna książka. Dla mnie jest brakującym dotychczas ogniwem, które pozwala zrozumieć, co się stało z kulturą, Kościołem i ludzkim myśleniem. Bolesna lektura, ale potrzebna.

  (do kupienia w księgarni Antyk: http://www.ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23010666-23010001__PZTA_2.html )

  ZawiedzionyZawiedziony21:48, 10.10.2014

  Dziwne posunięcia biskupa Libery spowodowały tak wiele nieszczęść w naszej diecezji. Dlaczego ks. z diecezji katowickiej współczuje nam, że mamy takiego biskupa? Dlaczego wraz z innymi \\\”sprawiedliwymi\\\” chciał wykończyć Arcybiskupa Wielgusa? Dlaczego obstawił się cwaniakami (w urzędach i parafiach) ? Jak dba o moderatorów i kadrę profesorów? Dlaczego jest tak mało kleryków? Jak traktuje księży i Biskupa Romana ? Dlaczego jest brak ufności wśród księży ? Dlaczego zajmuje się plotkarstwem ? Dlaczego pod listami podpisuje się Wasz Biskup ?

  olka11:51, 11.10.2014
  Pochodzimy z tej samej parafii, od najmłodszych lat wyróżniał się pobożnością, tak jak ktoś napisał ,,wyrósł przy ołtarzu\”.Zawsze aktywny w parafii, był wsparciem dla kolejnych proboszczów.Nie tylko w merytorycznych sprawach, grabienie liści podlewanie kwiatów,pokory i pracowitości mu nie brakowało.Nikogo nie zdziwiło gdy wstąpił do seminarium,był naszą chlubą.Jako ksiądz oddany ludziom,zawsze otwarty i pełen miłości.
  Zastanawia mnie, dlaczego zwierzchnicy tak łatwo pozwolili mu odejść,dlaczego nikt mu nie podał ręki, skoro jak twierdzą pogubił się, czyż to nie Kościół naucza miłosierdzia i oferuje pomoc zagubionym owcom.Czy nie trzeba było walczyć o tego chłopaka???
  Wy uczeni w piśmie, doświadczeni życiowo,dojrzali mężowie do Waszych sumień kieruję to pytanie.
  A do Pawła: Poprowadzi Cię Matka… Nasza Szkaplerzna z głównego ołtarza!

  http://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/7985_ksiadz_ktory_zrzucil_sutanne_wywiad_.html

 80. Janina Blikowska, WPUSZCZĄ TURYSTÓW POD WIEŻĘ – Odtworzenie fosy, zbudowanie kładki, odnowienie schodów tuż przy Wzgórzu Uniwersyteckim czy przywrócenie piwnic pod wieżą do użytku – takie są plany władz Opola związane z rewitalizacją Zamku Górnego; Rzeczpospolita, 28 II 2017, s. R6.

  10 lat temu oglądałem Zamek Górny w Opolu i nie widziałem tam krzty architektury Jezuickiej, co świadczy, że jezuici NIE ZBUDOWALI go tylko renowowali, gdy Jan Kazimierz dał im swą opolską rezydencję, skąd po abdykacji udał się do Francji. Wzgórze Zamkowe nazywa się teraz UNIWERSYTECKIM, co zdaje się świadczyć, że część Zamku dano Uniwersytetowi.
  Wieżą ZAMKOWA została prawdopodobnie zbudowana na w początku XIV wieku razem z Ratuszem na WIĘZIENIE, które wcześniej było na Zamku Niskim. Jest to pięknie zachowany zamek NEOLITYCZNY więc szkoda go na Uniwersytet, który musi być NOWOCZESNY.

 81. Barnaba said

  xyz19:54, 14.10.2014

  Kobieto zadam Ci pytania- Byłaś w tym miejscu? Możesz cokolwiek powiedzieć o funkcjonowaniu seminarium Powiesz coś o tym jak profesorowie traktują kleryków?
  JA BYŁEM- NIESTETY. BYŁEM… TAKIEGO GÓWNA JAK W PŁOCKU NIGDZIE INDZIEJ NIE MA.
  Ks. Paweł był dziekanem seminarium, był najlepszy na roku pod względem naukowym. Jego praca magisterska o Sumieniu w nauczania Kardynała Newmanna została nagrodzona przez uniwersytet. Sam pseudo kościół płocki wysłał go na studia. Oszczerstwa i kłamstwa ludzi pseudo kościoła takich jak kanclerz płockiej kurii który SAM W TELEWIZJI PO ZMIANIE GŁOSU I ZATARCIU TWARZY NISZCZYŁ KSIĘŻY KTÓRZY MÓWILI PRAWDĘ – ZOSTAŁ ZA TO NAGRODZONY PRZEZ BISKUPA LIBERE ZA FANTASTYCZNE WYKONANIE ZADANIA. Nie masz pojęcia o rzeczach na które się wypowiadasz. Oczywiście że gdyby ktokolwiek z księzy oficjalnie powiedział ze zgadza się z Ks. Pawłem zostałby TAK SAMO ZNISZCZONY ALBO I BARDZIEJ. NIC NIE WIESZ WIĘC SIE NIE ODZYWAJ

  Internet12:13, 15.10.2014

  Tydzień temu Kanclerz Kurii: „W żadnym razie duchowość charyzmatyczna nie dominuje ani w płockim seminarium ani w diecezji. (…) Przypisywanie płockiemu seminarium i diecezji płockiej wiodącej roli duchowości charyzmatycznej jest nieuzasadnione oraz wyraża skrajne uprzedzenia do tej duchowości”. Dziś Diecezja Płocka dodała 3 nowe zdjęcia. 1 godzinę temu: „W Opactwie Pobenedyktyńskim trwa spotkanie dotyczące rekolekcji kerygmatycznych. Są zaproszeni prelegenci z aichidiecezji warmińskiej.” https://www.facebook.com/DiecezjaPlocka/posts/275037272707567

  wojskogedeona.pl

  http://www.tp.com.pl/aktualnosci/cala-prawda-za-murami.html

  http://www.ddciechanow.pl/images/gazeta/ddciechanow_09.pdf

  http://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/7985_ksiadz_ktory_zrzucil_sutanne_wywiad_.html

 82. Barnaba said

  xyz20:21, 19.10.2014

  Droga Pani! Napisała Pani, że zna kilku profesorów seminarium. W sposób szczególny broni Pani Ks. dra hab. Leszka M. prof. UKSW na Wydziale Teologii, który wykłada język łaciński w płockim WSD oraz patrologie. Zaznaczyła Pani, że ten kapłan uczył Panią… no właśnie 25 lat temu w najstarszej szkole w Płocku jak również na całym Mazowszu czyli Małachowiance. 25 lat temu to sporo czasu. 25 lat temu Ks. Leszek M. rozpoczynał swoje kapłaństwo. Był wikariuszem jak każdy początkujący, pokorny nic nie znaczący ksiądz. Ja byłem w tym seminarium kilka lat temu przez kilka lat. Spotykałem tego księdza a także innych co dzień na korytarzu, podczas wykładów, w kaplicy, w ogrodzie, w katedrze, u św. Jana w kościele. Moje zdanie jest całkowicie inne. Ks. Leszek bardzo przykro mi to mówić zmienił się i to bardzo widać o czasu kiedy Panią uczył. Hmmm a może po prostu pokazał kim naprawdę jest? Wybiera sobie jednostki w seminarium, których promuje i gloryfikuje na wykładach, na spotkaniach, wszędzie.

  Innych zaś ks. Leszek po prostu szmaci. Dla zwykłych kleryków nie jest on człowiekiem. Poniża ich podczas wykładów, wyzywa od debili, głąbów i idiotów. Jeżeli nic nie znaczący kleryk powie mu Szczęść Boże na korytarzu to NIGDY mu nie odpowie nawet go nie zauważy. Co jest najlepsze- ocenia z góry. Po 2 kartkówkach z łaciny już każdy wie kto będzie miał jaką ocenę pozytywną czy negatywną, czy zda czy nie zda. Nie ważne co napiszesz na teście… Jeżeli ks. Leszek cie l;ubi będziesz miał zawsze 5. Jeżeli nie niestety możesz napisać wszystko na luks… i tak nie zdasz…

  Najgorsze jest to, że każdy z nas wie, że ks. Leszek M. dr hab. prof. UKSW przeprowadzał niedozwoloną przez kościół katolicki terapię psychologiczną. Przeprowadzał i przeprowadza! Jeden z roczników WSD Płock jest objęty opieką wychowawczą ks. Leszka M. Kurs ten spotyka się ze swoim wychowawcą raz w tygodniu. Jest to obowiązkowe. Komu to nie odpowiada- powiedział ks. Leszek to niech spierd…. I prowadzi tym klerykom teraz w tym roku mimo wszystko terapię tą metodą ustawień. Bp doskonale o tym wie. Kanclerz o tym wie. Klerycy o tym wiedzą. Księża o tym wiedzą i co…? I nic? Dlaczego?

  Bo możesz skończyć karierę bardzo szybko a ks. rektor WSD Marek J. dr psychologii zniszczy cię. Jak? napisze CI taką opinie do innego WSD, że nie będą chcieli z tobą gadać.

  Droga Pani ! Jeszcze jedna sprawa. Nie wiem czy Pani wie, ale Pani Mistrz Ks. Leszek M. był przez kilka lat egzorcystą diecezjalnym. Był bo już nie jest. Jakoś dziwnym trafem właśnie w momencie gdy Ksiądz Paweł odszedł z kapłańskiej drogi \”Ks. Leszek zrezygnował na własną prośbę jak czytamy w personaliach w okulniku diecezji płockiej…..\” Ks. Kanclerz podpisuje okulnik… Ks. Bp już o tej sytuacji wiedział i wiem i co? I nic? Dlaczego? ponieważ Kościół Piotra Libery to nie Kościół Jezusa Chrystusa naszego Pana i Zbawiciela, lecz Kościół układów, pieniędzy, przekrętów, okradania Kościoła i władzy wykorzystywanej do własnych interesów. Bp Libera nie troszczy się o lud Boży! Prawda Ks. Libera pięknie się uśmiecha, wspaniale rozmawia, mówi pisane przez kogoś innego płomienne kazania. TAK, ALE TO TYLKO POZORY. POZORY NA KTÓRE OSOBY KTÓRE POZNAŁY BLIŻEJ TO ŚRODOWISKO LEPIEJ I DOKŁADNIEJ NIE DADZĄ SIĘ NABRAĆ
  SZCZĘŚĆ BOŻE!

  http://www.tp.com.pl/aktualnosci/cala-prawda-za-murami.html
  http://www.ddciechanow.pl/images/gazeta/ddciechanow_09.pdf
  http://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/7985_ksiadz_ktory_zrzucil_sutanne_wywiad_.html

 83. Barnaba said

  Nina06:57, 18.11.2015
  Ze zgrozą dowiaduję się że w jakimkolwiek seminarium ktoś praktykuje ‚metodę ustawień Hellingera’ o której każdy egzorcysta powie że to OKULTYZM w czystej postaci. Patrząc na przedstawioną historię wydaje się, że to właśnie korzeń problemów ks.Pawła. Od tego zaczęło się rozbicie przedstawione w świadectwie – od Hellingera i nieodpowiedzialnych, szkodliwych praktyk pseudo psychologicznych. Trudno żeby potem mogło pójść cokolwiek dobrze, skoro fundament został naruszony okultyzmem i nieuleczony przez Pana Jezusa.
  http://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/7985_ksiadz_ktory_zrzucil_sutanne_wywiad_.html

 84. Barnaba said

  Dlaczego postanowiłeś publicznie
  opowiedzieć o tym co spotkało Cię
  w płockim seminarium i podczas pra-
  cy duszpasterskiej na terenie diece-
  zji? Wielu, też Twoich kolegów księży
  zadaje sobie pytanie co z tego masz
  i co przez to osiągnąłeś? Zapytała-
  bym co dzięki temu straciłeś, a co zy-
  skałeś?
  – Moja opowieść nie dotyczy ludzi
  – ich osądzą ich czyny, sumienia
  i na końcu Pan Bóg. Moja opowieść
  dotyczy przede wszystkim chorych
  mechanizmów i skompromitowanych
  procesów, które są w diecezji płockiej.
  O co chodzi? O zastępowanie katoli-
  ckiej duchowości zielonoświątkową,
  o nieodpowiedzialne korzystanie z róż-
  nych metod terapeutycznych, o promo-
  wanie tylko jednego typu duchowości
  w naszej diecezji – duchowości cha-
  ryzmatycznej, która nie jest dla każ-
  dego. Spotkałem wiele ofiar tego typu
  zjawisk. Osoby żyjące w nerwicach,
  zmagające się ze stanami lękowymi,
  z depresją, z myślami samobójczy-
  mi. Wiele osób pisze do mnie teraz, że
  robiono z nimi podobne rzeczy, co ze
  mną. Chcą rozmawiać, spotykać się.
  Przestają być wreszcie anonimowe.
  I chcą być w Kościele i wierzyć po ka-
  tolicku

  Komentarz ks. prof. Tomasika – dzie-
  kana Wydziału Teologicznego z UKSW
  w Warszawie jest dla mnie szczególnie
  cenny. To pokazuje, że sprawa mojego
  wywiadu i opisanych w nim problemów
  została potraktowana poważnie. Semi-
  narium w Płocku w sensie naukowym
  jest częścią Wydziału Teologicznego
  z Warszawy. Słowa ks. prof. Tomasika
  są dla mnie bardzo cenne: „Wstrząsa-
  jące. Jednym z poważnych współczes-
  nych zagrożeń dla Kościoła jest porzu-
  cenie duchowości na rzecz psychologii
  lub psychoterapii. Jest to objaw seku-
  laryzmu: coraz mniej jest miejsca dla
  Boga. Swoja drogą trzeba się modlić,
  by ten ksiądz powrócił. I by trafił na
  normalne układy. Jego historia powinna
  wstrząsnąć tymi, którzy (może nieświa-
  domie) przesuwają Kościół w kierunku
  światowości, jak to określa obecny Pa-
  pież”. Być może ktoś zacznie wreszcie
  poważnie rozmawiać o tych sprawach.
  Siłą Kościoła jest prawda. Jeśli Kościół
  wyrzeknie się prawdy zaprzeczy swoje-
  mu istnieniu.

 85. Siggi said

  http://pikio.pl/politycy-pis-glosno-w-europarlamencie-slava-ukrainie-herojom-slava-video/#

 86. Siggi said

  PE: „Tragedia w Kijowie i Odessie trzy lata później”
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703014931361-sputnik-ukraina-kijow-odessa-parlament-europejski/

 87. Siggi said

  http://wrealu24.pl/4533-rosja-i-niemcy-w-ekspresowym-tempie-zapelniaja-skarbce-zlotem-co-sie-dzieje

 88. Maćko said

  70. Nie wolno tym bardziej ze badziewie. Paniala d…? Rejna od siedmiu bolesci. Jak Nic. K!
  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

 89. Siggi said

  „Niesłuszne” pomniki ludobójstwa
  23 stycznia 2016 roku portal SuperNowości24 zamieścił notatkę pt. „Tadeusz Ferenc nie chce pomnika Rzezi Wołyńskiej”. „W Gliwicach – czytamy – odlewany jest pomnik Rzezi Wołyńskiej autorstwa światowej sławy polskiego rzeźbiarza, prof. Andrzeja Pityńskiego.
  Artyście zależy, by pomnik stanął na Podkarpaciu. Rzeszów odmówił. Prof. Pityński spotkał się pod koniec ub. roku z prezydentem Rzeszowa, Tadeuszem Ferencem, w sprawie lokalizacji pomnika wołyńskiego w stolicy województwa”.
  dalej……………
  http://mysl-polska.pl/766

 90. Rafal C. said

  Ad 49.
  Rozumiem i popieram pana poglad.

 91. pawel said

  ad 69. Alina

  Nie za wiele Pani szanowna wymaga od budowlańców i gospodyń domowych? Nie chodzi mi o braki umysłowe oczywiście, lecz o najzwyklejszy brak czasu. Trzeba chodować elity i je chronić, proszę Pani.

 92. pawel said

  ad 64. Zdzicho i Admin.

  Wiele osób ma różne wizje przyszłości Polski. Trzeba szkukać i popierać takie osoby, które coś chcą dla kraju zrobić. Niewiele osób ma predyspozycje do zadań które Pan proponuje i niekonieczne muszą one być tu obecne.

 93. Siggi said

  Syria: Turcja i ISIS odcięte przez siły rządowe i Kurdów
  http://xportal.pl/?p=28558

 94. Lily said

  Re 78; Siggi
  Nie ma co sie dziwic,Pisioki powtarzaja za swoim
  GURU.
  Czarnecki zas,z wiekiem coraz bardziej podobny
  do Tat/e/a. A. czy ta osobniczka to A.Fatyga ?.
  A. Fatyga zajmowala/zajmuje wysokie
  stanowiska u blizniakow (przystojniakow) : >))

 95. maasteer said

  Z Onetu na temat Serbii:

  „~xvcbbvcbvcb : KAZDY POWINIEN OBEJRZEC FILM PT: „WEIGHT OF CHAINS” KTORY POKAZUJE JAK ZACHOD, CZYLI GLOWNIE USA, JUZ W LATACH 80 ZAPLANOWALY A W 90 DOPROWADZILY DO ROZPADU JUGOSLAWII I WOJNY W TYM KRAJU. Polecam obejrzenie tego filmu bo dzis podobny scenariusz szykowany jest w stosunku do Europy Srodkowo – Wschodniej tym razem z Rosja w roli Serbii przeciwko ktorej rozpetano wojne propagandowa na niesamowita skale. ZA wszystko obwiniano Serbow a Chorwatow, Bosniakow i Albanczykow przedstawiano tylko i wylacznie jako ofiary serbskiego nacjonalizmu. Hipokryzja zachodnich politykow i mediow byla po prostu niesamowita : Najpierw powolujac sie na prawo narodow do samostanowienia uznali oni niepodleglosc Chorwacji, Slowenii oraz Bosni i Hercegowiny ale nie uznano prawa Serbow mieszkajacych w tym republikach do odlaczenia sie od nich. Potem uznano prawo Albanczykow z Kosowa do odlaczenia sie od Serbii ale Serbow mieszkajacych na polnocy Kosowa juz nie. Podobnie jest z Rosja – uznano prawo republik ZSRR do odlaczenia sie od Moskwy ale odlaczenia sie Krymu od Ukrainy juz sie nie uznaje. Oj kiepsko to sie dla nas skonczy.”
  ——————————
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sarajewo-po-25-latach-niepodleglosci-zobacz-zdjecia/4twn3qf

 96. Marucha said

  Pan Barnaba – nowy stachanowiec w gajówce?
  Nie bardzo wiadomo, co cytuje, a co od niego pochodzi.

 97. LATAJ.ĄCY SAMOCHÓD – Stworzony przez Holendrów PAL-V Liberty ma być pierwszym latającym samochodem, który oficjalnie pojawi się nie tylko na rynku lecz także na publicznych drogach. Cena 599 tys. dol; Tygodnik Lisickiego DO RZECZY, 27 II – 5 III 2017, s. 114.

  ZAJOBOM AMERYKAŃSKIM przyszły w sukurs Zajoby Holenderskie, które Nie Wiedzą, że NAJWAŻNIEJSZĄ Innowacja w technice lotniczej XX Wieku było wprowadzenie przeze mnie STERU w postaci Ruchomego Silnika Tylnego Śmigła ODPYCHOWEGO.
  10 lat temu wykorzystali to Południowokoreańczycy do XENONA, produkowanego przez indyjskiego TATA na kapitale południowokoreańskim na licencji Wicepremiera Waldemara Pawlaka. Gdy ja, poirytowany za niezalegalizowanie tego przez Pawlaka u mnie, ogłosiłem To to Tusk wyrzucił Pawlaka na ZBITĄ MORDE a Zajoby z USA przywołały Seul Do Porządku.
  Obawiające się widocznie Zajobów Amerykańskich siostry Alvarado z Hondurasu zagrały inaczej: Pojechały do KAMAZA i Zamówiły mego Aerobusa z GWARANCJĄ, że się ze mną Dogadają, a potem puściły Strategiczne bombowce rosyjskie nad Zatokę Meksykańską, ale zostały ZASTRZELONE przez swego ochroniarza.
  To odsyła Do Dupy SPOTKANIE KANONIEREK AMERYKAŃSKICH Z NIEMIECKIMI NA MORZU POŁUDNIOWOCHIŃSKIM.

 98. Boydar said

  Bardzo ciekawe, przynajmniej dla mnie

  https://portal.abczdrowie.pl/dbajmy-o-dobre-bakterie-w-jelitach

 99. veri said

  A’propos … Henryk Sienkiewicz o naturalizmie Zoli : ” Jak chcę oglądać nawóz to idę do obory, w literaturze chcę widzieć sztukę „

 100. z prowincji said

  Otto Hak #53
  bardzo przepraszam ale nie umię przenieść (skopiować) tekstu ze z wywiadem
  ofiary ŻW Burego -jest bardzo ciekawa wypowiedź i bardzo ciekawe wpisy .
  pod linkiem >https://kodluch.wordpress.com/2017/02/28/28-02-2017-syria-516-dzien-sprzatania-swiata/
  wpis pod 1 marca at14.08
  jeżeli pan potrafi proszę to nam na blog Maruchy skopiować .

  Pozdrawiam !

 101. NyndrO said

  Panie B0ydar, to faktycznie krótki, nieskomplikowany, ale bardzo ważny wywiad. Ja na szczęście kapuchę kiszoną (czy tam kwaszoną), ogóry kiszone itd. mogę pochłaniać na kilogramy. Nie mówiąc o soku z tych wspaniałości.

 102. NyndrO said

  I właśnie idę po kilogram kapuchy. Smaka mi Pan doktór zrobił. Jednym z największych atutów położenia mojej jaskini jest położenie wspaniałego „zieleniaka” ze wsponiałościami warzywnymi + kiszonkami. Mały, niepozorny sklepik, ale jak wchodzę, to czuję zapach, jaki czułem 30 lat temu u babci w altanie działkowej. 100 metrów od jaskini.

 103. NyndrO said

  Panie Boydar, a macie u siebie butelkowany sok z kiszonej kapuchy? U nas jest kilka firm, które sok butelkują. Jeśli wierzyć etykietom, to w moim ulubionym nie ma nic oprócz soku. Polecałem kilkunastu znajomym, którzy mieli zaparcia i większość z nich była wręcz przerażona po wizycie w Komnacie. Pamiętam kumpla, który strzelił z 2 sety soku pod sklepem i po pięciu minutach biegł do domu niczym jaki Bolt. Szczęśliwie, jego jaskinia znajduje się 50 metrów od „zieleniaka”. Ostatnio wprowadzili sok z kiszonych buraków. Pani mówiła, że sprowadzi.

 104. otto hak said

  Panie Z Prowincji:

  Nie znalazłem tekstu o Wołyniu w blogu o Syrii.
  Jeszcze poszperam.
  Wciąż nie rozumiem negacji Wołynia.

 105. jowram said

 106. Boydar said

  Panie Jowram Szanowny, nie wiem ile ma Pan lat ale daje sobie paznokcie obciąć że ten dow-cip jest starszy od Pana.ndr0

  @ Pan Nyndr0

  Ja bardzo lubię wszelkie soki z kiszonek, ogórków, kapusty czy nawet sałatki ukraińskiej. Jest u nas w sklepach taka, to znaczy tak się tylko nazywa. Natomiast w butelkach nie zauważyłem.

 107. matirani said

  U Suedów ludzie się budzą?
  .. https://www.rt.com/news/379121-sweden-ambulance-attacks-nogo-zones/

  Opancerzone karetki…

 108. revers said

  Le Pen bez imunitetu PE
  https://web.de/magazine/politik/eu-parlament-hebt-immunitaet-marine-le-pen-32198634

  tak sie maja demokracje przed wyborami do krajowych prezydentur, grozi jej 3 lata za pokazanie ISIS na Twiterze, i takie tam inne mowy nienawiesci.

 109. Boydar said

  O, to jest dobry materiał do dyskusi

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703024939104-sputnik-wielka-brytania-pornografia-dziecieca/

 110. NyndrO said

  To też jest dobre * https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201608303793184-Chiny-ukrainskie-plony/

 111. Ad. 12:

  Tajemnice kościoła świętego Benedykta w Krakowie. Jeśli dobrze zrozumiałem pana Wandaluzję jest to pozostałość światyni imperialnej Lechii rozebranej w czasach Bolesława Krzywoustego:
  .https://www.youtube.com/watch?v=A0OW176BHIA//
  Miały być tam zamontowane złupione z HAGIA SOPHIA w Konstantynopolu Złote Wrota, przed którymi Bolesław II Śmiały Padł na Twarz. Ruska tradycja Złotych Wrót mówi jednak, że zostały zamontowane w Haliczu, skąd w czasie najazdu Seldzuków w 1084 r. wywieziono je do Kijowa ??? – KOLUMNOWA – a więc Halowa świątynia Na Krzemionkach – była za Bolesława Śmiałego KOPUŁOWA ze Złotymi Wrotami, ale po odzyskaniu Krakowa przez Władysława Hermana KOPUŁ i WRÓT tam nie było. Świątynia została rozebrana na Rozkaz Bolesława III jako BAŁWOCHWALNIA, co wiązało się z przeniesieniem Katedry do romańskiego kościoła Na Bielanach – obecnie Kamedułów.

  Jak pan Juliusz datuje Predjamski Grad?
  http://www.krajoznawcy.info.pl/zamek-wcisniety-pod-pionowa-skale-6644//
  To jest FRAGMENT Twierdzy Górskiej. Ponieważ Twierdza była na drodze z Lublany i Zagrzebia do Triestu więc jest Bardzo Stara. Baszta Bramna jest GOTYCKA. Datowanie zamku jest łatwe jako KAMIENIOŁOMU.

  W związku z trwającym remontem bazyliki Dominikanów w Lublinie dokonano tam kilku ciekawych odkryć archeologicznych:
  http://www.lublin.dominikanie.pl/?s=8&id=1799//
  Ten lubelski kościół ufundował według legendy Mieszko I:
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Bw._Miko%C5%82aja_na_Czwartku#/media/File:St_Nicolas_Church_Czwartek_Lublin.jpg
  Kościoły dominikańskie są bardzo stare jako TARGOWE. W Polsce większość z nich budowali Posejdonidzi: w Poznaniu, Wrocławiu, Cieszynie, Krakowie, Sandomierzu, Zawichoście czy Płocku. Charakteryzowały się one STROPOWYMI Nawami i SKLEPIONYMI Przezbiteriami. Mieszko I nie miał nic do Lublina, który był stolicą udzielnego księstwa Doliwów, zlikwidowanego po bitwie pod Drohiczynem nad Bugiem w 1043 r. – Kościół na Wzgórzu Czwartek nie był Targowy tylko JARMARCZNY, toteż Mieszko I mógł uzyskać Prawo Jarmarków dla kupców Ruskich RAZ W TYGODNIU.

  Gotycki kościół w Nowym Mieście nad Drwęcą:
  http://www.sanktuariummbl.diecezja.torun.pl/kosciol.php//
  Krzyżacy dobudowali Prezbiterium, wieżą prezbiterialna i prawdopdobnie przesklepili nawy.

  Zborov – dwa wiadra piachu na zamek Makovica:
  http://www.krajoznawcy.info.pl/dwa-wiadra-piachu-na-zamek-makovica-41393//
  Neolityczny zamek POSZERZANO 2 razy bardzo obszernie – PRAWDOPODOBNIE na krale dla bydła ?

  Praga- atrakcje wzgórza Petrzyn:
  http://www.krajoznawcy.info.pl/atrakcje-wzgorza-petrzyn-47591//
  Kiedyś szła tędy ważna droga do Chomutowa więc była to resursa dla kupców z Miśni a potem Saksonii.

  Piotrków Trybunalski – zamek, klasztory i inne zabytki:
  http://www.krajoznawcy.info.pl/piotrkow-trybunalski-zamek-zabytki-50120//
  Hitlerowcy budowali w Tomaszowie Mazowieckim Niemiecką Łódź z METREM.

  Kto zbudował Księżyc?
  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/strefa-sceptyka/item/1085-ksiezyc-to-sztuczny-satelita//
  Czy Księżyc jest PUSTY w środku da się WYLICZYĆ.

  Unia Europejska przekształci się w państwo federalne?
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pojawila-sie-propozycja-przeksztalcenia-unii-europejskiej-w-panstwo-federalne
  Unia Europejska to spełnienie marzeń Hitlera?
  .https://www.youtube.com/watch?v=4JR1TRwaH6E//
  Niemcy WYGRAŁY II Wojnę Światową więc mają prawo żądać EUROPY. Wojenny paszport Adolfa Hitlera został wydany w Wiedniu 30 kwietnia 1941: Pochodzenie ŻYDOWSKIE, narodowość ŻYDOWSKA, kapitał KRYMINALNY, w związku z ODRZUCENIEM przez Kongres USA Preliminarza Pokojowego z Zakopanego. – Winston Churchill po wypiciu pół butelki szkockiej (butelka 0,75 litra) odpowiedział kongresmenom amerykańskim: NIE WAŻNE, CZY NIEMCY SĄ WE WŁADANIU HITLERA, CZY INNEGO KAPŁANA JEZUICKIEGO. CHODZI O POTĘGĘ NARODU NIEMIECKIEGO I JEGO CELE…, czyli granicę niemiecko-żydowską na Missisipi, a ponieważ żaden z kongresmenów na Taką Granicę nie przystał to Preliminarz UPADŁ. – Wobec tego generałowie Wehrmachtu zażądali od Hitlera Złożenia Dowództwa więc wyrobił sobie paszport na Emigrację do Niemieckiej Palestyny, żeby złożyć tam swe Łupy jako Naczelny Wódz, któremu przysługiwało Całe Złoto Zdobyczne i Wybór Dzieł Sztuki. – Nabrał jednak podejrzeń, że Te Żydy go Okradną więc pojechał do Szwajcarii, gdzie mu wbito do Paszportu pieczęć KAPITAŁ KRYMINALNY. Hitlera uratowali jednak mnisi bułgarscy, którzy KALKULOWALI, że skoro aneksja Konstantynopola przez Stalina jest PEWNA, bo Dzieciakiem Nie Jest, to BĘDĄ MUSIELI oddać Bułgarski Skarb Imperialny Jemu lub protegowanym przez Brytyjczyków Grekom – wobec czego Będzie Lepiej, jeśli SPRZEDADZĄ go Hitlerowi, który MUSI ukryć go w Landach Wschodnich, które zostaną anektowane przez Polskę, wobec czego oni Skarb ODZYSKAJĄ !!! Ponieważ namiary geofizyczne AGH mówią o 2,5 lub 2,41 miliona ton złota więc było to ZWYCIĘSTWO Z GRANICĄ NIEMIECKO-ŻYDOWSKĄ NA MISSISIPI, wobec czego Generałowie Wehrmachtu Przeprosili Fuehrera. – Zwycięstwo Niemiec w Wojnie Rewanżowej nie było jednak SKUTKIEM Bułgarskiego Skarbu Imperialnego, którego szukała Armia Czerwona z OPŁAKANYM skutkiem, a gdy najęła Czechów to zafundowano jej POZNAŃ, WĘGRY I TURCJĘ – bo gdyby nie Kijów to byłby Cud Nad Wartą z pomocą Niemców – tylko SKUTKIEM Satelitarnej Detekcji Złota. – Ja pojechałem do Niemiec, żeby OTRUĆ Niemców Satelitarną Detekcją Złota, ale oni wsadzili mi je Do Dupy i WZIĘLI EUROPĘ: Tak jak Łykacze Złota wzięli Chrześcijaństwem Imperium Romanum tak Żydogermania z córką Hitlera z zamrożonej spermy z dupy Francoisa Mitterranda wzięła Europę Satelitarną Detekcją Złota. – Procesem Lubelskim Kaczyńscy dali ponoć Złoto Stalina Izraelowi; które marszałek mego ojca Góra-Dolina wziął w Kijowie z Generalissimusem, który wiózł je do Pragi na wykupienie przez Holokaustów USA, a Córka Hitlera przyjechała do Warszawy po ZŁOTO BUŁGARSKIE dla Granicy niemiecko-żydowską na Missisipi. Przez KNEBLOWANIE MNIE Leszek Miller wywiózł do Niemiec wrocławskim metrem fortecznym, użytkowanym przez Armie Sowiecką do r. 1984, OLBRZYMIE archiwum Prowincji Śląskiej, gdzie były akta UB i Sądowe.

  Handel niewolnikami- wstydliwa tajemnica Piastów:
  http://historia.wp.pl/title,Handel-niewolnikami-wstydliwa-tajemnica-panstwa-Piastow,wid,18389472,wiadomosc.html
  Środkowoeuropejskim centrum Handlu Arabskiego był Płock, z którego Bolesław Chrobry wygnał Prawdziców.

  Reformy Kazimierza Wielkiego:
  http://historia.wp.pl/title,Reformy-Kazimierza-Wielkiego,wid,18288948,wiadomosc.html
  Były to reformy MERKANTYLISTYCZNE.

  Polscy sojusznicy Krzyżaków:
  http://historia.wp.pl/title,Polscy-sojusznicy-Krzyzakow,wid,16274733,wiadomosc.html
  Przed bitwą pod Grunwaldem kilka chorągwi Ziemi Chełmińskiej przeszło na stronę polską. Wielki Mistrz dosiadając konia, aby poprowadzić 16 chorągwi zachodnioeuropejskich powiedział głośno: KURWA MAĆ, TA BITWA NA WYGRANĄ NIE WYGLĄDA.

 112. Boydar said

  Tak naprawdę, Panie Nyndr0, to nie mamy pewności czy w orzeczeniu chińskiego sanepidu było tylko to co napisano; mogło być o wiele więcej. np. o gmo … ale przecież tego nie podadzą do publicznej wiadomości, przynajmniej na razie.

 113. Maciuś said

  Panie drogi Listwo, za pozwoleniem czcigodnego pana Kierownika Maruchy. Dowiedziałem się przypadkowo, że art 216 & 1, jest ścigany z oskarżenia prywatnego (to już wiedziałem dawno). Natomiast w mojej sprawie prokuratura okręgowa w (…) podjęła ściganie mnie z tego art. z…. urzędu sic! Tłumacząc się ważnym interesem społecznym!!!??? Czy mógłby mi pan szanowny wytłumaczyć, czy ktokolwiek będący za pan brat z prawem kk i nie tylko; w ogóle z prawem karnym, jaki to jest ten ważny interes społeczny, i czy prokurator może sobie w dowolny sposób manipulować artykułami kodeksu karnego i po swojemu je interpretować?! Będę państwu wdzięczny za odpowiedź(i). Ja Maciuś odpowiem na każde pytanie w tej kwesti dotyczącej mnie.

 114. z prowincji said

  Otto Hak #104

  >https://www.facebook.com/ObywatelskiSprzeciw/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf
  tu tez jest to wystapienie Pana Poryszczuka w sprawie Burego .
  Pozdrawiam !

 115. Głos Prawdy said

  Le Pen (prosto w twarz do Merkel i Hollande): ” Słuzebniczka Stanów, i jej wierny wassal – koniec wam!”

  “Marin Le Pen przed chwilą odpalała w Parlamencie europejskim, oświadczywszy prosto w oblicze Merkel i Hollanda następne (takich wyrazów w najnowszej europolityce nie pamiętam, przy czym pod oklaski Sali”.
  „Dziękuje, Merkel, że zgłosiła się tu razem ze swoim wicekanclerzem – administratorem prowincji Francja. Zgłosiliście się na tę sesję z bardzo prostego powodu – wasza Unia Europejska znajduje sie w kolapsie, starając się uratować od zagłady za pomocą szantażu, zagrożeń i poniżeń. Wasz model – posługa USA, taniec pod dudkę bankierów, nieuczciwa konkurencja, śledzenie za obywatelami i ich ruina.
  Przedstawiam drugi model, oparty na niezależności, wielepolarności świata, protekcjonizmie i pełnym zatrzymaniu masowej migracji.
  Ktoś powie, że ja Anty-Merkel? I to zaszczyt dla mnie! Pani, ja Ciebie nie przyznaję! Niemieckie interesy nie usprawiedliwiają wassalizacji innej Europy – i ja tu jak głos drugiej, wolnej Europy – tych Europejczyków, które odwróciła się plecami do UE, ponieważ im są potrzebne narody, a nie UE. I ja jestem głosem tych Francuzów, Hollande, kto odwrócił się plecami do ciebie, dokładnie również jak oni odrzucili Sarkozy przedtem, albowiem oni lojalni wobec Francji”
  .https://www.youtube.com/watch?v=SkeUZ2DG2Mw

 116. Głos Prawdy said

  MĘKA CHRYSTUSA

  «B.: Nie przyglądaliśmy się zanadto! Nie chcieliśmy wcale tego widzieć. Unosiliśmy się tam dookoła jak strzały i raniliśmy się przy tym ze złości i wściekłości i furii (krzyczy). Naturalnie wiedzieliśmy, co się dzieje. Naturalnie wiemy jeszcze więcej. Zostało nam wiele pokazane, ale tej tam, tej Emmerich pokazane to zostało w pozytywny sposób. Widziała ona na przykład; że Pan nasz Jezus Chrystus cierpiał
  w Ogrodzie Oliwnym o wiele okrutniej, aniżeli można sobie wyobrazić. On już za życia pocił się stale i wciąż krwią z bojaźni (wyje). My demoni strasznie Go prześladowaliśmy, my demoni w Ogrodzie Oliwnym.
  Widział On nas przychodzących w całej grozie. Przychodziliśmy w postaci grzechów, które ludzie później popełnią… Pokazywaliśmy Mu te okropności, aby Go zniechęcić i odebrać mu odwagę do tej męki.
  Widział On straszną okropność tych grzechów, która wywołała krwawy pot.
  Myślał On: Czy na co zda się Jego męka, kiedy ludzie żyć nadal będą w tak okropnych ciemnościach i tak strasznie grzeszyć — odczuwał on to, jako człowiek
  — naturalnie był On także Bogiem, ale wtedy odczuwał to i przeżywał w swoim człowieczeństwie. Na widok strasznego obrazu grzechów i strasznej męki chciał się cofnąć, wtedy przyszedł Anioł, aby Go pocieszyć i wzmocnić (napojem z kielicha i widokiem wielu zbawionych, którzy skorzystają z Jegomęki…)
  W rzeczywistości jednak kielich ten oznaczał przyjęcie męki. Wypiciem tego kielicha potwierdził On, że przyjmuje mękę (jęczy) i wypije go do dna (wzdycha).
  Przez to (przez Jego mękę) będziecie mogli wy przeklęte brudne nicponie osiągnąć kiedyś niebo, które jest dla nas zamknięte (wścieka się). Później został Chrystus zmasakrowany: przy biczowaniu zrąbany biczami aż do kości. Kiedy został ukrzyżowany nie miał ani połowy swych włosów. Prawie wszystkie zostały mu wyrwane, stało się jednak dobrze. Miał on kasztanowate włosy. Był on bardzo delikatnym typem i miał cudowne stopy. Ręce były bardzo delikatne, o wiele za delikatne, aby nieść tak szalony krzyż (krzyczy). Gdybyśmy się napili Jego rozlanej Krwi, gdybyśmy mogli wypić tylko tysiączną część (płacze} wtedy także i my wielbilibyśmy Go przez całą wieczność. On jednak nie pozwolił nam na to. Dla nas było już za późno, (jęczy) — Na krzyżu później, kiedy już wisiał na krzyżu, uczynił to dla was. Musiało to rozniecić wściekłość piekła, że uczynił to dla ludzi. Kiedy wisiał na krzyżu, wtedy był sam, jako robak, jak to już powiedział Akabor, nie był podobny do człowieka… dla was. Dlaczego uczynił to dla was? Dla nas by tego nie uczynił (jęczy aż do szpikukości).
  Robak… nie był On już człowiekiem, został przez wszystkich zmiażdżony (plącze). Wydawało się jakby wziął na siebie winę całej ludzkości, zdawało mu się, że jest największym przestępcą. Miał wrażenie, że jest opuszczony przez Boga Ojca i odepchnięty. Przez swych oprawców został przecież zasztyletowany, posiekany, ubiczowany i pozostawiony we krwi (mruczy). Że On to dla was uczynił! Dlaczego nie mogliśmy temu przeszkodzić (wyje)7 Jeżeli sam Pan uczynił dla was tak wiele, dlaczego nie powinniście wy o wiele więcej wzajemnie za siebie wynagradzać, aby inni ludzie nie przyszli do piekła.
  On, który był Bogiem i nie miał na sobie żadnej winy i dokonał tak wielkiego i szaleńczego (czynu), czego żaden człowiek nigdy nie dokona, gdy On tak straszne męki wziął na siebie, wtedy wy musielibyście całe wasze życie spędzić jakby pod męczeńskimi siekierami. Nie byłoby tego dla was, tego za wiele, mielibyście tylko to na co zasługujecie (zasłużyliście). Tego jednak ludzie nie widzą (jęczy). Myślą oni, że muszą mieć ładnie (luksus), chociaż ich Mistrz pokazał im dobrym przykładem jak mają żyć i zniósł takie straszne piekielnemęki.
  To były męki piekielne, które On zniósł, ale nie długo. Nawet my podziwiamy Go w naszej wściekłości, że uczynił to dla was. Nigdy nie pomyślelibyśmy o tym, aby On zasłużył na coś tak ciężko, za takich unurzanych w kale, za takie ladaco. Myśmy to przeczuwali, ale aby uczynił to w tak strasznych cierpieniach, o tym nie przypuszczaliśmy.

  W związku z tym muszę powiedzieć, że musicie z ambon znowu podkreślić, by ludzie czynili pokutę, szczególnie w czasie Wielkiego Postu, z Chrystusem Jezusem ich Panem.
  Pościł On przez 40 dni, jak jeszcze żaden człowiek nie pościł. Także i On odczuwałgłód.
  E.: W Imię Przenajświętszej Trójcy… z polecenia Matki Bożej mów nadal prawdę, co Matka Boża chce powiedzieć. W Imię św. Michała Archanioła, Gabriela, Rafała i wszystkich Chórów Anielskich i Wszystkich Świętych w Niebie!

  KRZYŻ I OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ OTWIERAJĄ DROGĘ DO NIEBA
  B.: Przygotowywał się On przez 40 dni na swe publiczne wystąpienie, a także na swą wielką mękę. Wiedział On, że będzie to męka dla całego świata, dotycząca wszystkich, którą musi ofiarować Wszechmocnemu Bogu dla odkupienia win, abyście wy mogli dostąpić wiecznego oglądania Boga.
  Wy moglibyście, gdyby to nie nastąpiło (odkupienie) oglądać, co najwyżej raj, a nic innego, jeżeli byście go w ogóle zobaczyli. Poszłoby także o wiele więcej ludzi do piekła, ponieważ nie staliby się uczestnikami łask, które przynosi Msza święta. Nieskończone łaski wypływają z Bezkrwawej Ofiary Krzyża, przy której dokonaniu płynie od nowa Krew Chrystusa.»

  GŁUPOTA LUDZKA
  B.: Veroba już 12 stycznia mówił o ostrzeżeniu i katastrofie. Zaznaczył on wtedy, że to także musi być zamieszczone w książeczce. Mówił on także o tym, dlaczego to ostrzeżenie jeszcze nie przyszło. I że to jest paradoksalne — tylko przez modlitwę… Wy ludzie jesteście do niczego (śmieje się złośliwie) jesteście niczym i nie będziecie nigdy jak niczym. Jesteście osłami, osłami!!! Można wam mówić siedem razy to samo. Macie mózg komara, albo macie właściwie tylko przedziurawionesito!
  Gdyby nie było Tego tam u góry (wskazuje w górę) wasze kości zostałyby zwalone na kupę, w każdej sekundzie tylko On utrzymuje wasz koniec, w przeciwnym razie bylibyście tylko szmatami i strzępami. Dlatego tam na dole nie możemy pojąć, że profesorowie, doktorzy i nie wiadomo, kto jeszcze mają tak szalony sposób myślenia. Że można mieć taką zarozumiałość, kiedy są przecież tylko łajnem, które pożerane jest przezrobaki!

  Fragment z ksiazki http://newage.pingwin.waw.pl/dokumenty/Ojciec%20Bonawentura%20Meyer%20-%20Ostrzezenie%20z%20%20zaswiatow.pdf

 117. Głos Prawdy said

  Anima Christi – Marco Frisina
  .https://www.youtube.com/watch?v=lQviJeFiuXo

 118. denuo said

  Więzienie
  .https://www.youtube.com/watch?v=-fathrIpYm4

 119. revers said

  rere Viva France, Viva Le Pen, jeszcze Francja nie zginela, o dabrowszczakach lepiej zapomniec w zagudlajonym kraju.

 120. Peryskop said

  Re
  https://marucha.wordpress.com/2017/02/26/wolne-tematy-21-2017/#comment-658128

  Wszystko się wyjaśniło : to nie była kradzież !

  Otóż INTERAKCJA z władzami zaszła wskutek omyłki,
  i niewinna winna ponoć już zapłaciła grzywnę za swój błąd.

  Jej Excelencja Dwukrotny Ambasador Bułgarii w USA Dr h.c. Elena Borislavova Poptodorova nic nie ukradła w Warszawie w dniu 27 lutego o godzinie 16.00, a tylko “po prostu” wyszła nagle ze sklepu wolnocłowego na Okęciu bez zdawania sobie sprawy, że krem za 1640 zł był jeszcze w jej ręku. A nie miała jak zapłacić, bo w drugim ręku trzymała pilnie odebrany telefon, ponieważ jej matka teraz miała problemy zdrowotne.

  I Jej Excelencja wcale nie została zaaresztowana, a tylko zatrzymana, co potwierdził Robert Wandowicz podkomisarz policji na lotnisku Okęciu.

  Natomiast były minister MSZ Ivaylo Kalfin zaciemniająco wyjaśnił, że za nagłośnieniem interakcji [zwanej dawniej incydentem] Jej Excelencji z władzami, stały „tuziny rosyjskich mediów, które od początku pisały o sprawie kładąc nacisk na opublikowaną tam informację, że Poptodorova była „wiodącym dyplomatą, który pomógł Bułgarii w wejściu do EU i NATO” ”.

  Jak podano na stronie SEGA w grudniu [?2016] Poptodorova powiedziała, że przeniosła się do Warszawy, gdzie będzie działać przeciwko przemocy i na rzecz integracji migrantów.

  No i działa, robiąc interakcje i integracyjne omyłki
  bez zdawania sobie sprawy à 1540 zł słoik.

  This page was last modified on 28 February 2017, at 17:53,
  a potem on 1 March 2017, at 18:41 dodano na wiki poniższe :

  Personal life
  On 28 February 2017, some media outlets in Bulgaria spread the news that Elena Poptodorova has been detained at the airport in Warsaw, allegedly for theft of cosmetics. Hours later, the same media reported that the Bulgarian Foreign ministry has stated that there was no detention or theft,[2] and quoted Poptodorova’s explanation that the interaction with the authorities was due to a mistake, and she paid a fine for that error.[3] Former foreign minister Ivaylo Kalfin said that he noticed that dozens of Russian media were the ones to initially write about the case, and stressed on the information published there that Poptodorova was „the leading diplomat, who helped Bulgaria join the EU and NATO”.[4]

  References
  2. Елена Поптодорова арестувана и глобена във Варшава Article in Club Z (in Bulgarian)
  3. Замесиха Е.Поптодорова в инцидент с крадена козметика във Варшава Article in Sega daily (in Bulgarian).
  4. Подтекстът на Русия е „Вижте кои стават натовци и крадат парфюми по летищата” Article from Club Z, in Bulgarian.

  Re 3
  http://www.segabg.com/article.php?id=844477
  translatorem goo :

  breaking News 28 luty 2017
  E.Poptodorova zaangażował się w wypadku z skradzionych kosmetyków w Warszawie
  Według telewizji Nova jest to nieporozumienie, według Ministerstwa Spraw Zagranicznych został zatrzymany
  Były ambasador Bułgarii do USA Elena Borislavova Poptodorova został zatrzymany na lotnisku w Warszawie za kradzież kosmetyków ze sklepu bezcłowego, powiedział lokalnym radiu RMF, cytowany przez RIA Novosti. Nova TV poinformował, że Poptodorova został ukarany grzywną, ale nie aresztowany.
  Według polskich mediów, wartość kosmetyków jest prawie 400 dolarów (około 1600 złotych). Poptodorova, który ma paszport dyplomatyczny zrezygnował kontakty z bułgarskiej ambasadzie w Warszawie.
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) potwierdziły informację, że nasz były ambasador USA Elena Poptodorova został zatrzymany na lotnisku w Warszawie.
  Według kierownictwa policji na lotnisku „Okenche” w Warszawie w dniu 27 lutego o godzinie 16.00. Aresztowana za kradzież kosmetyków ze sklepu na lotnisku w cenie 1640 zł, określonym przez wydział.
  Ambasada Bułgarii w Warszawie odmówił komentarza w tej sprawie Poptodorova, BNT zgłaszane. Komentarze odmówił iz lotniska w Warszawie. Sam Poptodorova jest niewykrywalna przez telefon.
  „Mogę potwierdzić fakt zatrzymania obywatela bułgarskiego” powiedział „Monitor” podkomisar Robert Vandovich przez policję na lotnisku w Warszawie. „Przez fakt przetrzymywania powiadomił Ambasada Bułgarii w Polsce więcej informacji mogę zapewnić Ci takie jest podana tylko do krewnych więźniów,” powiedział podkomisar [Wandowicz].
  Po incydencie Poptodorova wyjaśnił, że po prostu zająć się jednym z kremów w tym sklepie powiedziano TV Nova. Wtedy zadzwonił telefon matkę. Bez sobie sprawę, że krem był jeszcze w ręku, były ambasador wyjdzie pomieszczeń do prowadzenia rozmowy. Powiedziała, że od razu odpowiedział na wezwanie, ponieważ jej matka teraz miał problemy zdrowotne.
  W grudniu Poptodorova powiedział, że przeniósł się do Warszawy, gdzie będzie działać przeciwko przemocy i [dla] integracji migrantów.
  W dniu 22 lipca ubiegłego roku Właściwości US Government Zaufanie dochodowy ogłosił, że E.Poptodorova został członkiem zarządu zaufania i pozostanie na stanowisku do czasu 2018, kiedy walne zgromadzenie akcjonariuszy. Zaufanie opiera się w Newton w stanie Massachusetts.

  ===

  W końcu padło ważne potwierdzenie dla rzesz zagubionych :
  Zaufanie opiera się w Newton w stanie Massachusetts.

 121. snag said

  Boydar @ 11 ,…

  Se mysle ze macie tam wazniejsze sprawy niz ‚chmura’ w Stanach … np. ‚Obiecanki cacanki minister Zalewskiej. Kolejne szkoły słyszą wyrok: „Likwidacja”. Nauczciele w panice szukają pracy’ ,…

 122. Kuna said

  Dla Maruchy teraz, bo wcześniej nie mogłem kontynuowac ematu
  „Należy dodać, że w międzyczasie wyrokiem sądu w Mannheim uniwersytet w Tubingen, gdzie praca doktora Hamera przeleżała 13 lat, został zobligowany do wdrożenia procedury habilitacyjnej. W reakcji na ten werdykt władze uczelni oznajmiły, że w związku z przedawnieniem całej sprawy nie mogą podjąć się jej rozpatrzenia. W takiej sytuacji doktor Hamer napisał swoją pracę na nowo. Jednakże w dniu, w którym miała się odbyć rozprawa mająca na celu jej zweryfikowanie, nie wpuszczono go na salę, a jeden z ekspertów musiał nagle gdzieś „wyjechać”. W rezultacie wszystko odłożono na później, które nigdy nie nastąpiło”

  Tutaj całość:DR HAMER
  HamerDo tej pory chorobę traktowano jako błąd natury. Do takich błędów zaliczano również osłabienie układu immunologicznego. Niemiecki lekarz, doktor Ryke Geerd Hamer doszedł do wniosku, że nowotwory mają swoje źródło w nagłym szoku, który objawia się jako przeżycie konfliktowe. Odkrycie to stało się bazą dla sformułowania pięciu biologicznych praw natury, z których pierwsze i najważniejsze zostało nazwane żelazną regułą raka. Mówi ono, że choroba nowotworowa powstaje w momencie ciężkiego, dramatycznego, powodującego poczucie izolacji urazu, który ma charakter przeżycia konfliktowego. Jest to cios, który spada na człowieka nieoczekiwanie i rozgrywa się na trzech płaszczyznach jednocześnie: w psychice, w mózgu i w określonym narządzie. Za sformułowanie i ogłoszenie tej teorii jej autor został wyklęty przez medyczne autorytety i poddany bezprecedensowym represjom.
  Nie ma chyba współcześnie na świecie lekarza, który za swoje poglądy byłby tak zaciekle zwalczany i niszczony jak doktor Ryke Geerd Hamer. Prokuratura wystąpiła w stosunku do niego z 70 wnioskami o badania psychiatryczne. Zgodnie z opinią przeprowadzających je specjalistów Hamer jest całkowicie normalnym człowiekiem, a jedyną winę twórcy “Nowej Medycyny” stanowi fakt, iż nie chce wyprzeć się stworzonej przez siebie “żelaznej reguły raka”.

  Urodził się 17 maja 1935 r. na Wyspach Fryzyjskich. Ukończył studia medyczne i teologiczne. później przez kilkadziesiąt lat pracował w różnych klinikach i prowadził prywatną praktykę. W 1972 r. zrobił specjalizację z interny. Jest autorem licznych interesujących wynalazków z dziedziny techniki medycznej, co świadczy o wielkim talencie i szerokich zainteresowaniach. Jego nazwisko brzmi: Ryke Geerd Hamer.
  W 1976 r. rodzina Hamerów podjęła decyzję przeniesienia się do Włoch. Doktor Ryke Geerd chciał tam prowadzić w ubogich dzielnicach Rzymu bezpłatną praktykę lekarską dla najuboższych. Zabezpieczeniem finansowym miały być dochody z wynalazków, które zostaną opatentowane. Wszystko jednak potoczyło się inaczej. W 1978 roku na Korsyce, w napadzie furii, włoski książę z Savoyen śmiertelnie postrzelił Dirka – syna doktora Hamera. Po 19 operacjach chłopiec zmarł. To był potworny cios.
  Krótko po śmierci syna doktor Hamer zachorował na raka jądra. Przyszło mu wtedy do głowy, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy śmiercią syna a jego chorobą. Postanowił więc sprawdzić, czy inni ludzie dotknięci nowotworami również na krótko przed chorobą doznali silnego urazu.
  Gdy w 1981 roku rozpoczął pracę w klinice onkologicznej uniwersytetu w Monachium, wypytywał wszystkich pacjentów o to, czy przed chorobą wystąpiły w ich życiu jakieś szczególnie ważne wydarzenia o negatywnym zabarwieniu. Na podstawie tych wywiadów potwierdził swoje przypuszczenia: u każdego pacjenta na krótko przed diagnozą nowotworu miało miejsce przeżycie, które wywołało szok.
  Doktor Hamer postanowił przedstawić swoje odkrycie kolegom. W efekcie postawiono go przed następującym wyborem: albo zostanie zwolniony ze stanowiska, albo zapomni o głoszonych przez siebie herezjach.
  To był początek drogi, którą kroczy do dziś.
  Sam zrezygnował z posady. Zanim jednak to uczynił. zdążył zebrać sporą dokumentację. Prowadząc nadal swoje badania, do 1986 roku zgromadził 22 tysiące przypadków potwierdzających jego teorię. Tak zaczęła się droga przez mękę doktora Hamera.

  Zanim jednak przejdziemy do jego dalszych losów, należy dokładnie przyjrzeć się teorii, którą jej twórca nazwał Nową Medycyną, i która rzeczywiście burzy wszystko, co współczesnym lekarzom wiadomo na temat procesów chorobotwórczych. Jednocześnie oznacza ona nadzieję dla tych, którzy już ją stracili, gdyż zakłada, że choroba nie musi prowadzić do śmierci, a jej przebieg jest przewidywalny dzięki czemu dotknięty nią człowiek zyskuje znacznie lepsze rozeznanie w zatrważających zmianach, które zachodzą w jego organizmie.

  Do tej pory chorobę traktowano jako błąd natury. Do takich błędów zaliczano również osłabienie układu immunologicznego. Doktor Hamer doszedł do wniosku, że nowotwory mają swoje źródło w nagłym szoku, który objawia się jako przeżycie konfliktowe. Nazwał je zespołem Dirka Hamera (DHS – Dirk Hamer Syndrom).
  Odkrycie stało się bazą dla sformułowania pięciu biologicznych praw natury, z których pierwsze i najważniejsze to żelazna reguła raka. Mówi ono, że choroba nowotworowa powstaje w momencie ciężkiego, dramatycznego, powodującego poczucie izolacji urazu, który ma charakter przeżycia konfliktowego. Jest to cios, który spada na człowieka nieoczekiwanie i wywołuje skutki jednocześnie na trzech płaszczyznach: w psychice, w mózgu i w określonym narządzie.
  DHS pozostawia ślady w całym ludzkim jestestwie, zarówno w psychice, jak i w organizmie, zaś w mózgu człowieka dotkniętego nieszczęściem powoduje powstanie tzw. ogniska Hamera. Można je zaobserwować przy użyciu tomografii komputerowej. Potem, w zależności od tego, gdzie się ono zlokalizowało, następuje “wybór” narządu, który zostanie zaatakowany chorobą. Innymi słowy, ponieważ konkretny ośrodek w mózgu zawiaduje odpowiadającymi mu narządami, w jednym z nich rozpoczyna się proces chorobowy, który może doprowadzić do zmian nowotworowych.
  DHS dotyczy wszystkich żywych istot.
  Szokowe doznania są np. również udziałem zwierząt i w każdym przypadku mogą stać się przyczyną raka. Dlatego hipoteza, że do takiej choroby prowadzą długotrwałe stresy i trudności życiowe, jest – zdaniem Hamera – nie do przyjęcia.
  Szok mogą spowodować bardzo różne okoliczności. Ponieważ jesteśmy jednostkami niepowtarzalnymi, każdy to samo wydarzenie odbiera inaczej. To, co dla jednej osoby nie będzie stanowić większego problemu, dla innej może okazać się tragedią. Takie przeżycie tylko wtedy stanie się przyczyną raka, gdy wywoła konflikt prowadzący do DHS. Proces ten zachodzi na poziomie podświadomości i to od niej zależy, czy konkretna sytuacja zostanie zakwalifikowana jako silny uraz, czy nie. Dlatego Nowa Medycyna kładzie tak duży nacisk na rozmowę z pacjentem. Jedynie on bowiem wie, co wydarzyło się w jego życiu i co miało takie znaczenie, że wywołało chorobę.
  Doktor Hamer mówi o tym tak:
  – Wyjątkowość “Nowej Medycyny” polega na tym, że to pacjent sam decyduje o postępowaniu lekarza wobec jego organizmu. Pacjent nie “jest leczony” , lecz działa sam. Stosunek pacjent-lekarz zostaje tu gruntownie zrewidowany i na nowo zdefiniowany. Lekarz, wysoko wykwalifikowany specjalista, będzie musiał w przyszłości wykazać się wszechstronną wiedzą ogólną, jak również powinien posiadać kwalifikacje “kryminologa” w zakresie leczenia ludzi, a także dar zdrowego rozsądku. Lekarz ten będzie służył choremu fachową radą jak przyjaciel. Terapia przyszłości tylko marginalnie będzie stosować leki. Większość czasu zostanie poświęcona wyjaśnianiu w zrozumiały dla pacjenta sposób istoty biologicznego konfliktu i wynikającej z niego tzw. “choroby”. Lekarz – przyjaciel pomoże rozwiązać konflikt i uniknąć następnej takiej sytuacji. Powinien być skromnym i mądrym człowiekiem, okazującym nie tylko chorym serce lecz również legitymującym się wszechstronną wiedzą. Oczywiście ten obraz zupełnie nie odpowiada obecnym wyobrażeniom na temat dobrego lekarza.
  I dalej:
  Ponieważ zasadniczym punktem “Nowej Medycyny” jest DHS, lekarz musi się wczuć w ten krótki moment życia pacjenta i przeżyć go razem z nim. To niezmiernie ważne, aby mógł wyobrazić sobie całą sytuację i wyłom, jaki poczyniła w psychice. Warunkiem tego jest dokładna znajomość życia pacjenta, jego doświadczeń, poglądów, życia rodzinnego, wierzeń religijnych itp.
  DHS i będący jego konsekwencją proces biologiczny ma nie tylko charakter negatywny. To nie jedynie zakłócenie normalnego funkcjonowania na poziomie biologicznym i psychicznym. To konieczność i zarazem sposób “przełączenia” organizmu na program specjalny, który umożliwi poradzenie sobie z sytuacją. Proces chorobowy stwarza dla organizmu szansę, dzięki której człowiek będzie mógł dalej funkcjonować, Jest to mechanizm zgodny z prawami natury i prowadzący do ponownego odzyskania równowagi biologicznej.

  Nasz organizm funkcjonuje automatycznie, na poziomie podświadomości. Odpowiedzialność za sprawne działanie tego superczułego mechanizmu spoczywa na nerwowym układzie wegetatywnym, który “pilnuje”, aby wszystkie organy naszego ciała zostały zaopatrzone w niezbędne związki, toksyny były zabierane i wydalane, a całość doskonale zsynchronizowana. Chodzi o to, by otrzymywane informacje zostały odpowiednio sklasyfikowane i organizm adekwatnie na nie reagował. Zapewniają to dwa podsystemy: układ sympatyczny i parasympatyczny.

  Układ sympatyczny odpowiada za aktywność ciała. Zawiaduje narządami, które umożliwiają sprawne działanie w ciągu dnia. Tak więc serce i mięśnie są o tej porze znacznie lepiej ukrwione, za to kończyny raczej zimne. Za ucieczkę lub atak odpowiada także układ sympatyczny, co wyraża się podwyższonym ciśnieniem krwi, szybszym rytmem oddechu itd.
  Układ parasympatyczny jest odpowiedzialny za funkcjonowanie ciała w okresie spoczynku, a więc w nocy. Aktywność mięśni ma wtedy mniejsze znaczenie, następuje natomiast regeneracja organizmu, usuwanie toksyn itp. Praca układu trawiennego jest wówczas wzmożona, a rytm serca i oddechu spowolniony. Zwiększa się temperatura ciała, rozszerzają się naczynia krwionośne. Ogólnie można powiedzieć, że w ciągu dnia organizm znajduje się w fazie stresu (podwyższona aktywność), a w nocy odpoczywa.

  DHS spada jak grom z jasnego nieba i z miejsca aktywizuje układ sympatyczny. Człowiek znajduje się ciągle w stanie aktywności zwanym fazą ciągłego dnia lub zimna (gdyż dominuje tu odczucie zimna). Jeśli konflikt nie zostanie rozwiązany, stan ten przechodzi w chroniczny. W przypadku rozwiązania konfliktu organizm przełącza się na drugi typ funkcjonowania, zdeterminowany działaniem układu parasympatycznego. To faza gorąca, zwana też fazą ciągłej nocy podczas której organizm wraca do zdrowia.
  Tak więc w pierwszej fazie człowiek zostaje wytrącony z równowagi, wskutek czego normalne funkcjonowanie zostaje zakłócone. Rozwiązanie konfliktu następuje poprzez ustalenie przyczyny i zmianę własnego nastawienia wobec problemu. Potem rozpoczyna się faza zdrowienia, podczas której pojawia się jeszcze jedna szansa przeanalizowania danego wydarzenia.
  W połowie fazy zdrowienia ma miejsce kryzys, będący punktem kulminacyjnym, Jest to zjawisko dobrze znane lekarzom starszej daty, gdyż występuje ono nie tylko w przypadku chorób nowotworowych. W pierwszej połowie taj fazy zostaje wydalony z organizmu płyn obrzękowy, co objawia się wzmożonym oddawaniem moczu. Później naprawiane są szkody. Kryzys jest wydarzeniem przełomowym, gdyż od tego momentu organizm dąży już tylko do przywrócenia normalnej aktywności.
  W zasadzie każda choroba przebiega dwufazowo. Należy jednak podkreślić, że faza zdrowienia pojawia się wyłącznie wtedy, gdy choremu udało się rozwiązać konflikt.

  Wszystko, co przed chwilą powiedziano jest oczywiście dla współczesnej medycyny czystą herezją. Jak twierdzi Hamer, nie może być jednak inaczej, skoro swoje wysiłki skupia ona głównie na tym, aby utrudnić fazę zdrowienia, zatruwając organizm różnymi środkami chemicznymi w celu np. stłumienia temperatury, która stanowi naturalną reakcję organizmu. W przypadku raka podaje się np. choremu bardzo silnie działające środki chemiczne. Pierwszoplanowym zadaniem staje się w tej sytuacji usunięcie z ciała toksyn powstałych w wyniku ich rozkładu, co dodatkowo spowalnia, a nawet hamuje powrót do zdrowia.
  Większość chorób przebiega właśnie w taki sposób, to znaczy najpierw pojawia się faza zimna, kiedy to ręce i nogi są zimne. W ciele dominuje uczucie chłodu, a także daje o sobie znać bezsenność. Potem następuje faza gorąca z wyraźnie podniesioną temperaturą i osłabieniem. W pierwszej fazie ognisko Hamera w mózgu wygląda jak tarcza strzelecka – jeden punkt, otoczony coraz większymi kręgami. Widać to wyraźnie na zdjęciach tomograficznych. W drugiej fazie pojawia się na nich obrzęk.

  Zaistnienie choroby w danym narządzie jest zjawiskiem stosunkowo złożonym. Aby je zrozumieć, należy w skrócie przypomnieć szkolną wiedzę na temat listków zarodkowych. Być może niektórzy jeszcze pamiętają, że są to: endoderma, mezoderma i ektoderma. Z tych trzech struktur zarodka ludzkiego w trakcie życia płodowego wykształcają się odpowiadające im organy naszego ciała.
  Aby nie komplikować sprawy, w wielkim skrócie można ująć to tak:
  • z endodermy wykształcają się takie narządy, jak układ trawienny, płuca, prostata, część układu rozrodczego,
  • z mezodermy powstają błony otaczające organy wewnętrzne, układ kostny i mięśnie,
  • ektoderma jest odpowiedzialna za narządy zmysłów, naczynia krwionośne, zewnętrzne narządy rodne, pęcherz, zęby, skórę.
  Zgodnie z teorią Hamera różne typy konfliktów, na jakie napotykamy w życiu, mają bardzo ścisły związek z listkami zarodkowymi, a ściślej rzecz ujmując, z narządami, które z nich powstały. Jest to bardzo ważne, gdyż ukazuje zależność umiejscowienia choroby w danym narządzie od rodzaju konfliktu, z jakim przyszło człowiekowi się zmagać. Fakt ten nie dziwi, jeżeli weźmie się pod uwagę, że Nowa Medycyna bazuje na teorii rozwoju ewolucyjnego.
  Doktor Hamer dokonał klasyfikacji tych konfliktów w następujący sposób:
  • narządom powstałym z endodermy zagrażają następujące typy konfliktów: strach przed śmiercią, niemożność złapania kęsa (dotyczy to oczywiście różnych sytuacji i kęs ma tu znaczenie symboliczne, oznacza po prostu jakąś wartość), konflikty egzystencjalne, utrata kogoś lub czegoś, nie do opanowania (należałoby może powiedzieć nie do strawienia) złość,
  • narządom powstałym z mezodermy zagrażają z kolei takie oto typy konfliktów: uczucie zranienia, trudności w przystosowaniu, niemożność wykonania ruchu (również w znaczeniu symbolicznym, np. poczucie spętania jakąś sytuacją),
  • narządy powstałe z ektodermy narażone są na zaburzenia w przypadku tzw. stanu ograniczenia, kłopotów postrzegania zmysłowego oraz trudności w kontaktach z innymi.
  Jeśli więc życie postawi nas np. w sytuacji, gdy czujemy się przez kogoś bardzo zranieni, można spodziewać się zmian w narządach, za które odpowiedzialna jest mezoderma, zatem: układ kostny, serce, naczynia krwionośne, krew, limfa, śledziona, nerki, gruczoły wydzielania wewnętrznego.

  Należy jeszcze raz podkreślić, że zgodnie z teorią Hamera do choroby nowotworowej dochodzi tylko wtedy, gdy psychika przeżyła jednorazowy, silny wstrząs, zwany przez niego konfliktem biologicznym, który powoduje wystąpienie DHS. Właśnie dlatego np. sytuacja ograniczenia dla jednej osoby okaże się konfliktowa, a dla innej niekoniecznie. Wszystko tu zależy od złożoności psychiki człowieka, generalnie zaś punkt widzenia doktora Hamera ukazuje głębokie powiązanie pomiędzy konfliktami rozumianymi jako uraz psychiczny, ośrodkami w mózgu i odpowiadającymi im narządami.
  Ale to nie wszystko. Bardzo ważna w tym względzie – zdaniem niemieckiego lekarza – jest tu bowiem również rola mikroorganizmów, takich jak bakterie, wirusy i grzyby.
  Ta część teorii dla współczesnej medycyny jest chyba najbardziej obrazoburcza, gdyż podważa całą dotychczasową wiedzę na temat roli tzw. chorobowych mikroorganizmów w procesie powrotu do zdrowia. Doktor Hamer przypisuje im zupełnie odmienną rolę, niż zwykło się uważać. Jego zdaniem nie stanowią one przyczyny żadnej choroby, a wręcz przeciwnie wspomagają organizm w jej usuwaniu.
  Zgodnie z powszechnie obowiązującym w tej dziedzinie poglądem natura produkuje grzyby, bakterie i wirusy na nasze utrapienie. Ponieważ powodują one powstawanie różnorodnych chorób, w takim ujęciu przyroda to ślepa siła działająca na swą własną niekorzyść.
  Nowa Medycyna ujmuje rzecz inaczej.
  Zgodnie z nią mikroorganizmy pojawiają się dopiero w drugiej fazie, a więc w fazie zdrowienia. Nie mogą być zatem przyczyną choroby. Zarówno przed samą chorobą, jak i potem przybierają one formę nieaktywną i w niczym nie szkodzą organizmowi.
  Każdy rodzaj drobnoustrojów ma swoje specyficzne zadania. Grzyby i mykobakterie to śmieciarze – zajmują się sprzątaniem. W przypadku nowotworów powodują ich serowacenie. Po zakończeniu swojej pracy przechodzą znowu w formę nieaktywną . Również bakterie pracują jako śmieciarze, z tym, że ich zadaniem jest również odbudowa. Zarówno usuwają guzy, jak i rekonstruują ubytki powstałe na skutek martwicy. Wspomagają również tworzenie blizn.
  Wirusy są odpowiedzialne wyłącznie za odbudowę. Na początku ich działanie doprowadza do powstania obrzęków i zapchania różnych naczyń oraz dróg (np. żółciowych). Proces ten może odbywać się również bez wirusów, ale znacznie przyspieszają one powrót do zdrowia.
  Wszystkie mikroorganizmy pracują na naszą korzyść, a nie przeciwnie! – mówi Hamer. Np. żółtaczka to efekt zamknięcia pewnej części kanalików żółciowych na skutek obrzęku. To nie choroba, lecz objaw powrotu do zdrowia po doznanym urazie, choćby ataku złości jako reakcji na coś ważnego dla konkretnego człowieka.
  Jeśli brakuje mikroorganizmów, przebieg procesu powrotu do zdrowia zostaje zakłócony. Np. zamiast wyrzucenia martwej lub chorej części narządu następuje jej otorbienie. Znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie martwej substancji. W efekcie w obecności wirusów cały proces przebiega szybciej. To nie one odpowiadają za zapalenie wątroby. Posługuje się nimi nasz organizm, aby proces przebiegał optymalnie.
  Powiedzmy wprost, że gdyby przyjąć ów punkt widzenia, należałoby dojść do wniosku, że współczesna medycyna zajmuje się głównie zakłócaniem procesu zdrowienia. Zazwyczaj pacjent zgłasza się bowiem do lekarza w drugiej fazie procesu, to znaczy, gdy ma gorączkę, czuje się osłabiony, wyczerpany, odczuwa jakieś symptomy (stan zapalny, owrzodzenie, ból itp.). Pierwsza faza najczęściej pozostaje przeoczona. Chory ma wtedy zimne kończyny, czuje się pobudzony, występują kłopoty ze snem. Lekarz reaguje dopiero w drugiej fazie i podaje antybiotyki lub inne środki chemiczne, których celem jest zabicie mikroorganizmów. Gdy uznaje, że przyczyną choroby są wirusy, również przepisuje antybiotyki, choć wiadomo, że bynajmniej nie zabijają one wirusów. Powiada się wówczas, że podawane są osłonowo. Tymczasem chodzi tu raczej o to – szydzi Hamer – by osłonić interesy koncernów farmaceutycznych, które z choroby pacjenta czerpią wielkie zyski. A tak naprawdę nikt nie jest zainteresowany pełnym wyleczeniem z wyjątkiem samego pacjenta (i to też nie zawsze).
  Oczywiście nie wolno tego wszystkiego nadmiernie uogólniać. Wśród lekarzy znajduje się wielu takich, którzy są oddani swemu zawodowi i którym rzeczywiście zależy na wyleczeniu pacjenta. Niestety, dogmaty obecnej wiedzy medycznej zbyt często im to uniemożliwiają.
  Medycyna akademicka zawsze tępiła, tępi i nadal będzie tępić takich odszczepieńców jak doktor Hamer, którzy twierdzą, że natura nie jest głupia, a choroba to sensowny, biologiczny program „specjalny”, który uruchamia się w szczególnych okolicznościach. To po prostu swoiste prawo, które umożliwia nam zrozumienie połączenia z całym otaczającym nas Kosmosem.
  Natura nie jest zlepkiem nie powiązanych ze sobą procesów powodujących negatywne skutki. Tu nie ma wypadków przy pracy. Każde zjawisko ma swój sens. Chorobę można przyrównać do naturalnego procesu, w którym człowiek zmuszany jest do rozwiązania konfliktu. Gdy mu się to uda – ma szansę wyzdrowieć, a mówienie o samych chorobach nie ma większego sensu, powinniśmy mówić o symptomach. W dodatku, biorąc pod uwagę dwufazowość przebiegu procesu, od razu widać, że współczesna medycyna każdą z faz traktuje oddzielnie, jako odrębną jednostkę chorobową.

  Doktor Hamer za swe odkrycia zapłacił bardzo wysoką cenę. Świat tzw. nauki utrudnił mu życie do granic absurdu. Doszło do tego, że musiał emigrować z Niemiec, gdzie pozbawiono go prawa wykonywania zawodu i obecnie mieszka w Hiszpanii.
  Gdy po próbie przedstawienia kolegom swoich odkryć odszedł z kliniki w Monachium, nadal znajdował dowody potwierdzające słuszność jego teorii. Jeszcze w 1981 r. złożył na ten temat pracę habilitacyjną w uniwersytecie w Tubingen. Została ona odrzucona w tajemniczych okolicznościach.
  Szpitale dla chorych na nowotwory, które Hamer otworzył, zostały z dnia na dzień zamknięte, a pacjenci wyrzuceni na bruk. Nowa Medycyna stała się wrogiem publicznym numer jeden i była niszczona na wszelkie możliwe sposoby. Na tym polu dochodziło wręcz do kuriozalnych sytuacji. Np. profesor Beck, którego żona zmarła na skutek “terapii” medycyny tradycyjnej, zachęcił rektora swojego uniwersytetu do przeprowadzenia dyskusji na temat Nowej Medycyny. Początkowo zresztą rektor na to zezwolił. Okazało się jednak, że oponenci nie śpią i nie życzą sobie, aby Nową Medycynę dyskutowano w uczelniach. W rezultacie doktor Hamer otrzymał zakaz wstępu do uniwersytetu z powodu nie wyparcia się „żelaznej reguły raka”.
  W Wiedniu nową teorią zainteresował się prof. Birmeyer, który postanowił sprawdzić ją w praktyce. Wykazał, że w stu procentach jest ona zgodna z rzeczywistością. Za to odkrycie austriacki naukowiec również drogo zapłacił. W dwa tygodnie później totalnie zdewastowano jego dom. Do dzisiaj również nie jest jasne, czy i w jakim stopniu tragiczna śmierć jego córki w roku 1999 (zginęła w płomieniach palącej się willi rodziny Birmayerów) ma coś wspólnego ze sprawą Hamera.
  Jeśli ktoś myślałby, że to wszystko, pozostaje w błędzie. W 1989 roku lekarze stwierdzili, że doktora Hamera należy poddać badaniu psychiatrycznemu. Gdyby bowiem okazało się, że jest wariatem, mieliby problem z głowy, a cała teoria okazałaby się jedynie dziełem niezrównoważonego psychicznie szaleńca. Badanie przeprowadził belgijski psychiatra z uniwersytetu w Lovian. Jego orzeczenie brzmiało: Ryke Geerd Hamer jest zupełnie normalny i nie stwierdza się żadnych objawów choroby psychicznej. Pomimo to nadal nie dano za wygraną, zarzucając Hamerowi, że jest maniakiem i paranoikiem. Do dziś prokuratura niemiecka wystąpiła z ponad 70-cioma wnioskami o przeprowadzenie jego badań psychiatrycznych.
  Życie nie oszczędza doktora Hamera, ale są też małe sukcesy. M.in. żelazna reguła raka została potwierdzona na przykładzie 27 pacjentów badanych przez niezależnych lekarzy. Podczas konferencji w Burgau w obecności 30 innych lekarzy ponownie potwierdzono sens Nowej Medycyny. W Dusseldorfie szef kliniki dziecięcej sam zbadał 24 pacjentów chorych na nowotwory, stwierdzając, że w każdym przypadku zostały potwierdzone prawa sformułowane przez Nową Medycynę, oceniając ją bardzo wysoko. W efekcie rok później nieroztropny profesor, który ośmielił się wypowiedzieć w tak drażliwej dla establishmentu medycznego sprawie, został pozbawiony praw wykonywania swego zawodu i usunięto go z kliniki.
  Należy dodać, że w międzyczasie wyrokiem sądu w Mannheim uniwersytet w Tubingen, gdzie praca doktora Hamera przeleżała 13 lat, został zobligowany do wdrożenia procedury habilitacyjnej. W reakcji na ten werdykt władze uczelni oznajmiły, że w związku z przedawnieniem całej sprawy nie mogą podjąć się jej rozpatrzenia. W takiej sytuacji doktor Hamer napisał swoją pracę na nowo. Jednakże w dniu, w którym miała się odbyć rozprawa mająca na celu jej zweryfikowanie, nie wpuszczono go na salę, a jeden z ekspertów musiał nagle gdzieś „wyjechać”. W rezultacie wszystko odłożono na później, które nigdy nie nastąpiło.
  Lekarze, którzy odważnie praktykowali Nową Medycynę, byli nieustannie szykanowani, a wszystko, co wiąże się z teorią Hamera, świat medycyny akademickiej zawzięcie niszczy.
  Uwieńczeniem tego spektaklu był przypadek 8-letniej Olivii. Gdy jej rodzice odrzucili chemioterapię i zwrócili się z prośbą o pomoc do doktora Hamera, austriackie władze zagroziły im za to pozbawieniem praw rodzicielskich (!!!). W rezultacie cała rodzina uciekła z kraju. W obliczu takiego kroku obiecano, że po powrocie do domu w stosunku do dziecka nie zostaną podjęte żadne kroki, a rodzicom nie odbierze się praw rodzicielskich. Stało się inaczej: rodziców pozbawiono z dnia na dzień praw rodzicielskich, a dziecko przymusowo, wbrew ich woli, poddano chemioterapii. Prasa, która rozpisywała się szczegółowo na ten temat, przedstawiała doktora Hamera jako szarlatana, a ojcu i matce Olivii zarzucono brak odpowiedzialności. Jakby tego było mało, skazano ich na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Ortodoksi po raz kolejny triumfowali.
  Aby ukoronować swoje zwycięstwo, czy może raczej złamać człowieka, który tak bardzo psuje szyki dochodowemu interesowi farmaceutów i lekarzy, Hamera w końcu aresztowano i dziewięć miesięcy spędził w więzieniu. Wytoczony mu proces i wyrok niezależni obserwatorzy ocenili jako zwykłą farsę. Nie zmienia to faktu, że po wyjściu na wolność Hamer nie miał już prawa wykonywania zawodu, co praktycznie skazało go na wygnanie. Osiedlił się w Hiszpanii, gdzie mieszka do tej pory jak wygnaniec bez środków do życia. Tam zresztą prześladowcy w dalszym ciągu nie dają mu spokoju i ciągle musi się liczyć z aresztowaniem.
  W 1998 roku weryfikacji tez Nowej Medycyny podjął się słowacki uniwersytet w Trnavie. Po raz pierwszy doszło do tego na wyższej uczelni. Rezultat: zarówno rektor, jak i onkolog oraz psychiatra z uniwersytetu podpisali się pod dokumentem stwierdzającym, że prawa sformułowane przez tę teorię odpowiadają rzeczywistości.

  Doprawdy wierzyć się nie chce, ile może wycierpieć człowiek głoszący nowe teorie, a przede wszystkim stanowiący zagrożenie dla tak zwanej „prawdziwej nauki”. Nie chodzi tu przy tym li tylko o tzw. twardogłowie medycznych głów. Przez takich ludzi, jak doktor Hamer, zakłócone zostałyby bowiem interesy koncernów farmaceutycznych.
  Alternatywne formy leczenia w naszych czasach są zwalczane na wielu frontach. Walka na tym polu trwa nieustannie, a medycyna akademicka dba o interesy swych sponsorów, bo wiadomo, że lekarze, zwłaszcza na Zachodzie, ze swoich związków z koncernami farmaceutycznymi czerpią ogromne zyski. Chodzi zresztą nie tylko o zyski, lecz również o konserwatyzm poznawczy zwalczający zaciekle wszystko, co jest niezgodne z uznawanymi poglądami. Sprawa nie jest nowa: Paracelsus musiał w pośpiechu opuszczać Bazyleę, gdyż publicznie spalił księgi Galena i Avicenny, stanowiące kanon ówczesnej medycyny i otwarcie głosił własne tezy, dalece różniące się od akceptowanych przez uczone głowy tamtych czasów.
  Nowa Medycyna doktora Hamera nie byłaby u nas w ogóle znana, gdyby nie Polka – Ewa Leimer, która od 20 lat mieszka w Wiedniu. Przed 10 laty przypadkowo zetknęła się z tą problematyką i zafascynowana nowym ujęciem choroby postanowiła w miarę swoich sil i środków udostępnić wspomnianą wiedzę rodakom. Na razie robi to głównie w Internecie, gdzie założyła strony w języku polskim. W zeszłym roku przyjechała do kraju i prowadziła seminaria na ten temat. Przetłumaczyła również na język polski pracę habilitacyjną doktora Hamera, z myślą o tym, by jej rodacy mieli dostęp do wiedzy tak zawzięcie zwalczanej w Austrii i Niemczech.
  Czas płynie, a poglądy niektórych lekarzy powoli się zmieniają. Wielu młodych adeptów medycyny coraz wyraźniej dostrzega jej bezradność oraz własną bezsilność, nie potrafiąc pomóc pacjentom w sposób, jaki przekazano im na uczelni. W środowisku medycznym jest wielu ludzi o otwartych głowach i to oni stanowią forpocztę nowych czasów. Z utartymi zatwardziałymi poglądami establishmentu naukowego nie da się walczyć. Ci ludzie muszą po prostu wymrzeć. To słowa noblisty, Maxa Plancka.
  Tymczasem zmiany w sposobie myślenia prowokują sami pacjenci, którzy często po wypróbowaniu wszelkich leków dochodzą do wniosku, że specyfiki te nie tylko im nie pomagają, lecz wręcz przeciwnie – powodują nowe, dalsze niedomagania. Ci, których organizm wyniszczyła już dostatecznie farmakologia, szukają nowych dróg. Zwracają się do zielarzy, healerów i innych naturalnych terapeutów. Kolejne metody alternatywne wprawdzie powoli i z oporami, w końcu jednak są akceptowane przez służbę zdrowia (na razie jest to jeszcze służba choroby). Przykładem mogą być tu akupunktura, masaż, ziołolecznictwo.
  Nowa Medycyna to teoria naukowa, kompletna i pozbawiona domysłów, a przy tym udokumentowana w taki sposób, że wiele koncepcji medycznych uznanych za ogólnie obowiązujące nie może się pochwalić podobną ilością przebadanych przypadków. W badaniach medycznych dominuje bowiem fetysz statystyki. Wystarczy przebadać kilkaset osób, policzyć wszystko jak trzeba, podsumować, ocenić i splendory sypią się jak z rękawa. Bardzo rzadko zbiera się materiały latami, badając tysiące pacjentów, jak to uczynił doktor Hamer.
  Medycyna akademicka nie dysponuje przy tym wiedzą, którą można zweryfikować na każdym, dowolnie wybranym przypadku chorobowym. Dla Nowej Medycyny natomiast stanowi to kryterium podstawowe.
  Należy mieć nadzieję, że teoria doktora Hamera będzie kiedyś wykładana na uniwersyteckich katedrach, tak jak inne, których wiele – jak czas pokazał – bynajmniej nie służyło chorym ludziom. Być może również w przyszłości lekarz, który wykryje chorobę nowotworową w organizmie pacjenta, nie powie: – Zostało panu parę miesięcy życia, medycyna jest bezradna, lecz podtrzyma go na duchu, wyjaśni co się z nim dzieje i zapewni, że jeśli tylko uda się rozwiązać konflikt, wszystko skończy się dobrze. Bo prawie wszyscy, z wyjątkiem naprawdę niewielu przypadków, są w stanie w takiej sytuacji przeżyć, pod warunkiem, że zmobilizują siły i sami rozpoczną pracę nad swoim wyzdrowieniem.

  Artykuł Janiny Sodolskiej-Urbańskiej z Nieznanego Świata Nr 133 (1/2002)

 123. Siggi said

  Bardzo dobrze ,że zakazują,zwłaszcza złym babom,które rzucają uroki.Mi padło kilka sztuk,bo sąsiadka w swoim pokoju na I pietrze wywaliła cycki na parapet , gapiła się na moje obejście i rzucała po cichu jakięś klątwy w rodzaju:…żeby ci smród nogi powykręcał,albo niech zdechnie to przeklęte nasienie.Kilka wieprzków dostało zawału,kury zdychały,a kaczki francuskie ,te lżejsze ze strachu zaczynału latać i odlatywały nad Odrę,gdzie więcej wolności i demokracji.Za Bieruta jak panowała pryszczyca mieszkańcom w ogóle nie wolno było wychodzić z domów,a przed wejściem należało położyć specjalny prostokąt z desek a w nim trociny i rozdrobniona słoma mocno nasączona Lizolem i innymi środkami trującymi zarazki.Wieś patrolowali strażnicy epidemiologiczni chyba z UB-e.

  http://www.strefaagro.gazetalubuska.pl/artykul/krowy-ze-smiechu-padna-jak-wejdzie-w-zycie

 124. NyndrO said

  Oczywista, Panie B0ydar. Zakładam, że tak może być. A nawet jeszcze inaczej. Może to być po prostu strzał w papę.

 125. Siggi said

  Za dużo wątków w tym ,rodzą się wątpliwości,ale…?
  https://boskaenergia.blogspot.com/2017/02/kulisy-zamachu-bombowego-w-fukushimie.html

 126. Boydar said

  W Lublinie masakra. Przeszła trąba z gradem, liczymy straty i siebie.

 127. snag said

  Boydar @ 109 ,…

  „Konstabl zaznaczył, że policja nie może uporać się z nawałem informacji na temat pedofilów” – Trudno sie dziwic skoro policje oddelegowano do pilnowania zydowskich dzielnic, centrow, cmentarzy czy szkol ,…

  .http://www.haaretz.com/polopoly_fs/1.650130.1427911356!/image/1599518476.jpg
  .http://www.haaretz.com/polopoly_fs/1.650125!/image/49488140.jpg_gen/derivatives/headline_609x343/49488140.jpg
  .http://ichef-1.bbci.co.uk/news/1024/cpsprodpb/5678/production/_84563122_80368479.jpg
  .http://www.jpost.com/HttpHandlers/ShowImage.ashx?id=287954&w=898&h=628

 128. Nemo said

  „Dziwne uczucie gdy na londyńskim lotnisku, zamiast Brytyjczyków, witają cię żydowscy agenci z brytyjskimi paszportami. Tego doświadczyłem 25 lutego, lecąc na wydarzenia w Telford i Londynie. Wrogowie boją się umocnienia międzynarodowych relacji nacjonalistów. Myśleli, że zatrzymując mnie i nie wpuszczając do kraju, zastopują nabierający coraz większego rozpędu proces odbudowy chrześcijańskiej Europy i odebrania państw narodowych z rąk budowniczych ateistycznego porządku świata. Nasi oponenci strzelili sobie w kolano, tym samym demaskując swoje nienawistne oblicze.

  Zapytano kto po mnie przyjechał na lotnisko. Przyjechał kolega Piotr Szlachtowicz – dziennikarz portalu The Nowy Polski Show. Człowiek, który jako jedyny znał treść mojego przemówienia, które miałem wygłosić w Telford, bo przetłumaczył je z polskiego na angielski. Nie ma mowy, nie powiem kto na mnie czeka! – powiedziałem agentowi. Zareagował złością. Według relacji, które następnego dnia połączyliśmy z Piotrem, agent był przy jego samochodzie pod lotniskiem 15 minut po naszej rozmowie. Jak go namierzył? W momencie gdy czekałem na niego w sali odlotów i poźniej dowiedziałem się, że został aresztowany, miałem tę nieprzyjemność spotkać się z oficerem policji, który pokazał mi, co oznacza rasizm w nowym wydaniu. Nie ma tu miejsca na całą opowieść, ale o jednym muszę wspomnieć. Otóż ów oficer z uśmiechem na twarzy poinformował mnie, że tylko Brytyjczycy mają wolny wstęp do UK! Reszta bez powodu może być wydalona! Niezłe, nie? Jakiś komentarz?– relacjonuje Piotr Szlachtowicz. Co ciekawe agent służb, który fizycznie nie mógł jeszcze znać pełnej treści mojego przemówienia, bo dopiero co zostało skonfiskowane, w odpowiedzi na pytanie Piotra: Dlaczego go aresztowaliście? usłyszał: Za mowę nienawiści. Po czym dokładnie zacytował 2-3 zdania mojego przemówienia i zapytał Piotra: Znasz? Skąd agent mógł wiedzieć, że Piotr zna treść mojego przemówienia? Skąd znał treść przemowy w języku angielskim, skoro dopiero później zostało przetłumaczone w miejscu zatrzymania? Przecież treść w języku angielskim była tylko na naszych skrzynkach mailowych? Relacja Piotra wyjaśniła również, dlaczego agenci nie kopiowali (przynajmniej ja tego nie zaobserowałem) danych z mojego telefonu oraz laptopa… Po co dublować pliki, które od dawna ma się na dysku?”

  https://jacekmiedlar.pl/2017/02/27/zakazano-mi-obrony-chrzescijanskich-dzieci-szczegoly-zatrzymania-na-lotnisku-w-londynie/

 129. Peryskop said

  Re 122

  Kuna, dzięki za art z przejrzystym wyjaśnieniem.

  Jest okazja, bo po wczorajszej Środzie Popielcowej została jeszcze ciepła garstka popiołu, którym negacjoniści GNM winni sypnąć po przeczytaniu artykułu i po konfrontacji z faktami.

  Kolejnym przykładem, do czego prowadzi ignorowanie rzetelnej wiedzy medycznej, jest tragiczny los posła dr Artura Górskiego.

  Jakże dramatycznie historia się powtarza…

 130. Siggi said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/usa-przedstawilo-plan-podzialu-syrii-a-izraelskie-wojsko-wkroczylo-terytorium-2017-03

 131. Listwa said

  @ 113 Maciuś said

  „Czy mógłby mi pan szanowny wytłumaczyć, co to jest ten ważny interes społeczny,”
  – tym prosze się nie przejmować, to przepis „furtka” który pozwala prokuraturze dołączyc do postępowanua sądowego jako strona .

  Oczywiście może pan sie dowiedziec, czy i jak prokuratura uzasadnia ten „interes społeczy” w pana przypadku i próbować przed sądem kwestionować wystąpienie tej okoliczności. Czy podali uzasadnienie tej okolicznosci?

  Gdyby panu udało sie to zakwestionowac, to oznacza koniec sprawy , jednak watpie aby sąd sprawe z tego powodu
  odsunął, gdyż decyzja o udziale prokuratury jest decyzją poceduralną KPK i nie ma charakteru dowodowego. Zwłaszcza jeśli prokuratura przedstawi dowody uprawdopodobniające zarzut.

  Prosze się zając zarzutem.

  „Natomiast w mojej sprawie prokuratura okręgowa w (…) podjęła ściganie mnie z tego art. z…. urzędu sic!

  – czyli to art? 216 KK tak? Dokładnie który?

  Pan ma tę treść która panu podałem ostatnio?.To jest pana pierwsza linia obrony. Pan tylko musi przypilnować żeby sąd tym sie zajął a oskarzyciel udowodnił. Potem to w zalezniści od zebranych dowodów. Pan musi zapoznac sie jakie dowody przedstawiono. Dokładnie jakie.

  jak pan będzie tę informacje miał to pan da znac ze ma. I nic wiecej nie pisze.

 132. osoba prywatna said

  Idźcie do dziewic.
  http://reporters.pl/5920/to-koniec-przywodca-panstwa-islamskiego-uciekajcie-i-kryjcie-sie-albo-wysadzcie-sie-w-powietrze/

 133. Listwa said

  @ 122 Kuna

  „Do tej pory chorobę traktowano jako błąd natury. Do takich błędów zaliczano również osłabienie układu immunologicznego. Niemiecki lekarz, doktor Ryke Geerd Hamer doszedł do wniosku, że nowotwory mają swoje źródło w nagłym szoku, który objawia się jako przeżycie konfliktowe. Odkrycie to stało się bazą dla sformułowania pięciu biologicznych praw natury”

  – sama natura jako tak błędów nie czyni. Sa natomiast przyczyny chorób i jest ich bardzo wiele. Może sie zdarzyć że choroba jest wynikiem stresu , zadziej powaznego szoku. Może tak byc , ale oczywistym błedem jest twierdzenie, ze wszstkie anomalie w funkcjonowaniu organizmu mają swe źródło w przezyciach.

  Choćby podawanie rtęci w szczpionkach i tego konsekwencje temu stanowisku zaprzeczaja. No nie Peryskop?
  Neurotoksyna powoduje choroby. Nawet jesli podamy rtęć w stanie uśpienia.

  Zatem jak ktos buduje swoje podejście do chorób i terapii na podstawie błędnych założeń, to już można nie czyatć dalej.

 134. Boydar said

  Panie Ssss.nag

  Z Pańskiego podwórka interesują mnie jedynie rzetelne informacje dotyczące Zatoki Meksykańskiej i sytuacji dotyczącej skażenia. Jeśli byłby Pan łaskaw poświęcić chwilę czasu to będę wdzięczny. Reszta to tak średnio.

 135. snag said

  Boydar ,…

  Na przyklad? ,…

  Nie moja domena ale moge zajrzec do wiarygodnych zrodel (jesli dowiem sie czego szukac) i uzupelnic braki pod warunkiem ze zdradzi p. skad ten termin ‚skazenie’ bo jakby na to nie spojrzec jest sugestywny i budzi watpliwosc ze zainteresowany tematem jest bezstronny ,…

 136. osoba prywatna said

  http://reporters.pl/5926/imigranci-to-swiezy-powiew-kreatywnosci-i-innowacji-trzeba-ich-tylko-wymieszac-z-bialymi-i-preferowac/
  http://reporters.pl/5903/pancerne-pogotowie-ratunkowe-w-szwecji-ratownicy-nie-chca-jechac-do-imigrantow-bez-broni-wideo/

 137. Delikatne wynurzam głowę zza krzaka said

  Czy nie czas już na odrodzenie Samoobrony?

  Dlaczego służby „skasowały” Samoobronę RP seksaferą, aferą gruntową i zabójstwem Andrzeja Leppera? Odpowiedź jest oczywista: Samoobrona RP zarejestrowana w 1992 roku jako Przymierze Samoobrona była partią czysto polską, tworzoną oddolnie czyli nie przez elity lecz przez rolników i bezrobotnych. Co prawda w późniejszym okresie znaleźli się w niej celebryci i bogacze, lecz na samym początku partia składa się wyłącznie z szarych, zwykłych Polaków i tacy też ludzie zawsze stanowili większość członków jak i elektoratu Samoobrony RP. Zapewne właśnie to kłuło w oczy żydowskie elity okrągłostołowe. Polski ruch jakim była (i nadal jest) Samoobrona zagrażał tym elitom, stwarzał ciągłe zagrożenie dla pasożytów III RP.
  Samoobrona RP to partia nie tylko ludowa, chłopska. Łączy nurty agraryzmu z nacjonalizmem i socjalizmem. Jest pozytywnie nastawiona do Kościoła, domaga się wprowadzenia silnego systemu prezydenckiego w RP, sprzeciwia się liberalizmowi i wyzyskowi pracowników przez kapitalistów. Była i jest partią prorosyjską, dlatego żydzi i służby dobrze wiedziały, że będąc w Sejmie w obecnych czasach bardzo przeszkadzałaby rusofobicznemu rządowi. Dlatego też zniszczono partię, która mogła być platformą porozumienia dla ruchów i partii konserwatywnych, chłopskich, narodowych, katolickich i prosocjalnych. Z pewnością zajęłaby miejsce PiS i zdobyłaby władze. Niestety tak się nie stało. Po 2007 roku poczęła się rozkładać, dzielić na nowe partie. Zdążył ją ożywić śp. Andrzej Lepper na kilka miesięcy przed swoją śmiercią. Niestety nie odzyskała już poparcia społecznego, ale mogłaby zdobyć je dzisiaj, kiedy inteligentni Polacy, prorosyjscy patrioci oszukani przez liżące tyłki banderowcom PiS, NOP czy Ruch Narodowy szukają jakiejś grupy, która byłaby w stanie otwierać ludziom oczy i wlaczyć o prawdę tak jak to dawniej robił śp. Andrzej Lepper. Po co jakaś partia Zmiana, skoro można robić to samo w Samoobronie, która nadal istnieje, jest prowadzona przez Lecha Kuropatwińskiego i w sobotę 4 marca będzie miała swój kongres.

 138. Boydar said

  @ DWGZK

  Śp. Andrzej Lepper był prostym chamem ze wsi i generalnie prostakiem. Ale nie był sprzedawczykiem i koniunkturalistą. Poza tym był Patriotą. Polska wychylała się zza Jego każdego wystąpienia, i jeszcze parę innych rzeczy też.

 139. snag said

  # 135 ,…

  Powinno byc: budzi watpliwosc ‚czy’ zainteresowany tematem jest bezstronny ,…

 140. Siggi said

  137Śp. Andrzej Lepper był prostym chamem ze wsi i generalnie prostakiem.

  Używanie takie skrótu nie przystoi!
  Mówi wszystko o autorze.To nie służy naszej jedności,solidarności.Dzieli,konfliktuje z czego tylko wróg się cieszy.Tak było w naszej dramatycznej historii,gdzie …cham ze wsi nie był obywatelem ,traktowany jako coś gorszego.W chwilach ciężkich prób ten cham jednak bronił Polski,ofiarował jej swoje życie.Najwięcej ich zginęło.
  Ja ,pochodzący ze wsi ,z gospodarstwa rolnego i czuję się obrażony tymi słowami.
  Proszę odwołać te słowa!

 141. Boydar said

  Napisałem co ja uważam, Panie Siggi. Przeprosić mogę tylko za to, że nie zaznaczyłem wyraźnie powyższego w (137); czynię to teraz i przepraszam.

 142. Kuna said

  #133 Listwa
  Jakbyś doczytał więcej, to BYŚ WIEDZIAŁ, że dr Hammer wyłącza ze swej teorii przypadki zatruc zatruć .
  Tak piszesz, żeby coś napisać.
  Czasami jak spojrzę na listwę z komentarzami, to widzę 99% komentarzy Listwy.
  Żenujące

  No to pięknie.
  Mam nadzieje, że dr Hamer nie tłumaczy traumatycznymi przeżyciami z okresu dojrzewania takich dolegliwości, jak np. pęknięcie czaszki skutkiem otrzymania ciosu kijem do bejsbola, oparzeń trzeciego stopnia, obcięcia nogi przez tramwaj itp.
  Admin

 143. Boydar said

  Ciekawy tekst, także w aspekcie „Gajówka Sp.J” 🙂

  http://www.forbes.pl/zarzadzanie-firma-do-czego-przydaja-sie-partacze,artykuly,211286,1,1.html

 144. Boydar said

  A tu kolejny „temat na temat”

  http://strefatajemnic.onet.pl/duchy/dusza-nie-istnieje-bo-nie-znalezli-jej-fizycy-twierdzi-brytyjski-profesor/z7esrh

 145. libro77 said

  Peryskopa pozdrawiam. Małopolski Go chyba znowu zbanował, a bez Perrego jego blog jest nudny jak flaki bez oleju.
  Admin – skąd bierzesz te fantastycznie apetyczne fotki potraw?

 146. snag said

  Odwracanie uwagi – Kraj gnije od srodka z powodu arabskiej gangreny, a ci … bo Rosja ,…

  W Szwecji pobor do wojska w tym po raz pierwszy kobiet z powodu … zagrozenia ze strony Rosji … Ciekawe ze Finlandia nie wali w gacie mimo ze graniczy z Rosja ,…

  Sweden institutes military draft for both men and women
  ——————————————————————————–
  http://www.breitbart.com/news/sweden-institutes-military-draft-for-both-men-and-women/

  COPENHAGEN, Denmark (AP) — Sweden’s left-leaning government instituted a military draft for both men and women Thursday because of what its defense minister called a deteriorating security environment in Europe and around Sweden.

 147. AniaK said

  Re137:
  „Dlaczego służby „skasowały” Samoobronę RP seksaferą, aferą gruntową i zabójstwem Andrzeja Leppera?”

  Myślę że pan Borowski może być w temacie. Nie o Tadeusza mi chodzi 🙂

 148. osoba prywatna said

  Uchodźcy trenują przed najazdem na Europe.Drastyczne scen
  .https://www.youtube.com/watch?v=diJCFSpVtfA

 149. osoba prywatna said

  SZOK: To już przekracza wszelkie granice
  .https://www.youtube.com/watch?v=R4fz3WW6RMg

 150. osoba prywatna said

  Uchodźcy w Norwegii. Co rysują dzieci uchodźców w obozach w Norwegii?
  .https://www.youtube.com/watch?v=lVXg-rBoNNU

 151. Marucha said

  Re 145:
  Fotki potraw?
  Niektóre są mojego autorstwa i mojej małżonki (zrobione w domu, w restauracji, w klubie, u znajomych…), pozostałe to Internet, m.in. witryny/grupy zajmujące się kuchnią.

 152. Polo said

  To się pan Adolf Kudliński wkur..wił.
  Trzy lata za zabicie świni.
  .https://www.youtube.com/watch?v=-fathrIpYm4

 153. osoba prywatna said

  Ślub z muzułmaninem
  .https://www.youtube.com/watch?v=5sFGIxwoC6k

 154. Piskorz said

  re 138..”ndrzej Lepper był prostym chamem MOŻE BYŁ PROSTYM CZŁOWIEKIEM ,ale nie chamem…TY PODŁOTO LUDZKA..Chciał coś zrobić dla kraju..A Ty..tylko pierdolisz swoje dyrdymały ciągle to samo i przelewasz z pustego w próżne..

 155. Kuna said

  Panie Marucha!
  Warto poczytać o GNM, spokojnie poobserwować swoje przypadki dolegliwości, znajomych itp.
  Poprzyglądać się temu.
  Każda nowa rzecz, jaką poznajemy wymaga otwartości naszego umysłu, obserwacji i analizy.
  To nie ważne ile to trwa, ważne żeby wiedzę poznac, a weryfikować i wyrażać opinię po jakimś czasie, do czego zachęcam wszystkich.
  Tym bardziej, że dotyczy to naszego zdrowia, a wiedza oferowana przez dr Hammera nam nie szkodzi, w przeciwieństwie do leków z ich skutkami ubocznymi.
  Dlaczego nie poświęcić trochę czasu dla siebie czy bliskich?
  Tu nikt nikogo nie zmusza do stosowania GNM, a tylko proponuje jej poznanie.
  Na końcu i tak każdy podejmuje swój wybór.
  Nasze życie jest dla nas cenne więc warto swoją wiedzę pogłębiać tym bardziej, że nikt nie neguje zjawiska psychosomatyki.
  Ona tez nie działa na krótkim i wytyczonym odcinku tylko oddziałowuje na cały organizm, jakim jesteśmy, nasze ciało fizyczne i naszą psyche.
  Nie chce pisać o tym, że dr Hammer poparł swoją teorię konkretnymi dowodami i tym argumentować.
  Odwołuję się raczej do logiki, zdrowego rozsądku i poszanowania swojego życia.
  Zawsze mnie zadziwia, że idziemy do lekarza z tak pełnym zaufaniem i łykamy co nam zaoferuje.
  Skąd wzięło się takie nasze zaufanie i gdzie w tym momencie podziewa się nasze logiczne myślenie czy naturalne funkcje samoobrony, m/in polegające na stosowaniu ograniczonego zaufania do osób, których nie znamy.
  Już nie wspomnę o łykaniu nie wiadomo czego lub, jeszcze gorzej, wstrzykiwania sobie trucizn, bo tym przecież jest chemioterapia.
  Nie wolno przy tym zapominać, że teraz medycyna i farmacja to wielki BIZNES i robi się go dla pieniędzy, a wtedy etyka przestaje istnieć.

 156. Kuna said

  Kto pyta, nie błądzi.
  A kto odrzuca coś na wejściu pozbawia się szansy pozyskania czegoś wartościowego.

 157. AniaK said

 158. Listwa said

  @ 142 Kuna

  Te Kuna, to patrz w sufit.

  „Japonia: wybuch w elektrowni atomowej, trwa ewakuacja. Według agencji Kyodo, godzinny poziom promieniowania, któremu poddawana jest osoba przebywająca na miejscu elektrowni atomowej Fukushima I jest równy dopuszczalnemu rocznemu limitowi. Ewakuowano już dziesiątki tysięcy ludzi mieszkających w promieniu 20 km od elektrowni”.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/japonia-wybuch-w-elektrowni-atomowej-trwa-ewakuacja/3d280

  – pewnie wg teorii dr Hammera , to ewakułowali ich żeby stresu z powodu promieniowania nie dostali. Tylko trochę z tym zgrzyta :
  „Niemiecki lekarz, doktor Ryke Geerd Hamer doszedł do wniosku, że nowotwory mają swoje źródło w nagłym szoku, który objawia się jako przeżycie konfliktowe”.

  Nie wiadomo tylko po co ta ewakuacja z 20 km, przeciez wystarcza „Ponieważ zasadniczym punktem “Nowej Medycyny” jest DHS, lekarz musi się wczuć w ten krótki moment życia pacjenta i przeżyć go razem z nim. To niezmiernie ważne, aby mógł wyobrazić sobie całą sytuację i wyłom, jaki poczyniła w psychice.”

 159. SAP said

  Piosenka o Polsce.
  Basti – „Sens” gość Lukasyno (prod. Nestor) / z albumu „Z Sensem”
  .https://www.youtube.com/watch?v=7BwYui2mYh4

 160. AniaK said

  Mnie bardzo zaintrygowała reakcja marszałka Sejmu. Taka trochę przestroga i nauczka dla innych. Jeżeli to było nieprawdą, to jaki sens miała seksafera, afera gruntowa….jeżeli można było skazań Pana Leppera zgodnie z prawem za mówienie nieprawdy?

 161. AniaK said

  …skazać…

 162. revers said

  No i kolejna organizacja prawych i sprawiedliwych od 27.02 ma swa siedzibe w PL z nazwa AJC, brakuje AIPC ale prawie to samo, obok B´B´ dla przemyslu i religi holocaust, A nie goje polscy mysla ze to dobrodzieje przyjechali daza nie gojom sie wzbogacic na lichwie i szwindlach.
  http://warszawa.onet.pl/komitet-zydow-amerykanskich-ajc-otwiera-biuro-w-warszawie/c1djrdl

 163. Boydar said

  Panie Piskorz, to Pan swoim komentarzem obrażasz wszystkich chamów ze wsi będących prawdziwymi polskimi Patriotami.

 164. Siggi said

  400 bojewikow -żołnierzy armii ukraińskiej zwiało z linii frontu w Donbasie.Podobno to nie koniec…
  http://front-news.ru/?p=162

 165. snag said

  Revers @ 162 ,…

  Oczywiscie ze statusem non-profit ze stadem darmozjadow na garnuszku polskiego podatnika, z zadaniem … kablowac ,…

  Na marginesie, cos tu nie gra, (wyglada ze biuro istnieje) wczoraj directorka American Jewish Committee w Warszawie Elena Poptodorova zrezygnowala ze stanowiska, powod: zlapali ja jak kradla kosmetyki w strefie bezclowej na lotnisku ,…

  American Jewish Committee official in Warsaw admits stealing cosmetics, resigns
  —————————————————————————————————
  http://www.jta.org/2017/03/01/news-opinion/world/american-jewish-committee-official-in-warsaw-admits-stealing-cosmetics-steps-down

 166. Boydar said

  Dwie wiadomości, pierwsza dobra dla wszystkich – państwo ukraińskie przestanie istnieć za 60 dni.
  Drugiej wprawdzie nie opublikowano (jeszcze), ale jest poniekąd oczywista – u nas, z automatu, też się „coś” będzie musiało zmienić.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703024943673-sputnik-ukraina-zacharczenko-donbas/

 167. revers said

  Slava Herojom wrzeszcza w Brukseli w PE poslowie PIS, nawet tym slawa od masakr Wolynskich, ze tez patriotow tak wiele i po wsiach, i po parlamentach.

  http://pikio.pl/politycy-pis-glosno-w-europarlamencie-slava-ukrainie-herojom-slava-video/

 168. Głos Prawdy said

  Światowy Bank skupuje całą przaśną wodę Planety

  Woda jest podstawą wszystkiego. Globaliści z Banku Światowego po cichu wykupują w niewolę wszystkie kraje słabo rozwinięte. Głównym narzędziem jest kontrola nad zasobami wodnymi. Rosyjski Bajkał też leży w sferze ich interesów….

  Światowy Bank bierze pod kontrolę całą wodę planety

  Autor – Ałeksandr Nikiszyn

  W geopolityce istnieje jeden czynnik, o którym bardzo nie lubią wspominać politycy, analitycy i „najuczciwe” i „niezaaganżowane” zachodnie Media. Każda wzmianka o tym czynniku doprowadza do tego, że autor i zasób, co wspomniał o nim, od razu staje się przedmiotem szczucia i oskarżany w konspirologii. Jednak jego wpływ na światową geopolitykę staje się tak oczywisty, że dalsze ignorowanie i milczenie staje się niemożliwe.
  Ten czynnik – pitna przaśna woda. Jak by my nie staraliśmy się upodabniać strusiowi, woda gra jedną z głównych ról w w każdym konflikcie na świecie. Ona rzadko wspomina się w bojowych meldunkach, lecz przy najbliższym rozpatrzeniu głównymi lobbistami i zainteresowanymi każdego światowego konfliktu okazują się Światowy Bank I kontrolowane przez niego największe światowe wodne prywatyzacyjne firmy.
  Światowy Bank – jedna z największych globalnych struktur w świecie, stworzył ograniczony krąg wodnych prywatyzacyjnych kompanii, swego rodu światowy kartel, i w ciągu dziesięcioleć powoli, lecz wytrwale, dowolnymi metodami rujnuje narodowe programy, w których wykorzystuje się woda, – od zaopatrzenia w wodę do hydroenergetyki – i przekazuje kontrolę nad wodnymi zasobami prywatyzacyjnym kompaniom. Według danych Masons Water Yearbook, przed 2005 rok. wyznaczył się główny пул światowych wodnych prywatyzacyjnych kompanii : – Suez, 117.4 million; – Veolia Environnement(Vivendi), 108.2 million – RWE, 69.5 million(przed sprzedażą swojej głównej filialnej kompanii Thames Water drugiej kompanii Kemble Water) – Aguas de Barcelona(35.2 million); – SAUR(33.5 million); – United Utilities(22.1 million).
  Los tych kompanii w światowej kontroli wodnych zasobów wzrósł z 9 konsumentów w 2005 roku do 30-40 ku 2015 rokowi. Teraz co najmniej jedna trzeci ludności kuli ziemskiej otrzymuje wodę od kartelu Światowego Banku za kontrolowanymi im cenami, i ten odsetek nieopanowanie rośnie. W Rosji każda prywatna firma – dostawca wody dla ludności, znajduje się w różnym stopniu pod kontrolą Banku Światowego. Woda to najważniejszy strategiczny zasób przyszłości, i posiadanie jej w stanie zapewnić niewidzialna kontrolę nad narodami, krajami i kontynentami znacznie skuteczniej okupacyjnych wojsk. Rok temu w artykule „Rujnują ludzi nie bomby, niszczy ludzi woda.” opisałem wyniki działalności Banku Światowego na przykładach Libii, Sudanu i Syrii.
  W Libii Muammar Kadaffi stworzył największy w świecie irygacyjny projekt, wniesiony do księgi rekordów Guinnessa, pod nazwą „Duża sztuczna rzeczka”(The Great Manmade River, GMR). Ten projekt był zdolny przekształcić na kwitnący ogród całą północną Afrykę i pozbawić jej ludność od kontroli Zachodu. Projekt praktycznie już był zrealizowany, lecz „arabska wiosna” pochowała jak samego Kaddafiego z państwem Libia, tak i ten wspaniały projekt, a region został strącony w jeszcze większy chaos i ubóstwo. Zamiast dobrobytu kilkudziesięciu państw i milionów ludzi Afryka Północna otrzymała wojnę, chaos i utratę kontroli nad swoimi zasobami naturalnymi.”
  Podobny los spotkał i południowo-sudański projekt osuszania największych w świecie „”błot Sudd”” i wybudowania kanału wodnego „Biały Nil”, który zamieni w oazę Sudan i Egipt. Powstała w Sudanie wojna domowa zakopała jak projekt osuszenia, tak i zbudowany na 2/3 kanał.. Oprócz Banku Światowego, ten projekt zablokował i Izrael, co otrzymał kontrolę nad tanią południowo-sudańską ropą naftową i nie dopuścił rozkwitu swojego przeciwnika Egiptu.
  W Syrii spotykały się interesy trzech stron – Izraelu, Turcji i globalnych struktur Zachodu. Izrael był zainteresowany w zniszczeniu Syrii jak państwa, i dlatego nie poparł rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ od 17 grudnia 1981 roku o suwerenności Syrii nad Gołanami. Tym samym Izrael legalizował aneksję Gołan wysokości i otrzymywał prawa do największego źródła przaśnej wody w regionie – jezioro Kineret.

  Turcja zbudowała na rzeczce Eufrat kilka grobli (tam) i ponad połowę zmniejszyła zrzut wody do Syrii dalej do Iraku. W kwietniu 2014 roku Turcja w ogóle w całości wstrzymała zrzut wody do Syrii, co doprowadziło do spłycenia zbiornika wodnego imienia Asada. Późniejsze za tym masowe wiertnictwo Syryjczykami artezyjskich szybów wiertniczych oczekiwano doprowadziło do pełnego zniknięcia wodonośnych warstw, zniszczenia gospodarki rolnej kraju i pojawienia 20 milionów uciekinierów.
  Wyhodowany i kontrolowany Zachodem ISIS zaskakująco szybko zdobył w Syrii w pierwszej kolejności wszystkie źródła słodkiej wody: kanały, przewody, przepompownie, tamę i sam zbiornik nazwy Asada. Nawet stolica Syrii przez długie lata żyła w warunkach, gdy główne źródło wody miejskiej Ain-el-Fidżi w 12 kilometrów od Damaszku znajdowało się pod kontrolą proamerykańskich „powstańców”. A gdy w grudniu 2016 roku syryjska armia wyzwoliła Aleppo, „powstańcy” zemścili się tym, że 22 grudnia zlewały do źródła ogromną ilość dieslowego paliwa, ostatecznie otruwszy jedyne ujęcie (upust) miasta. Pro-amerykańskie terroryści trzymali w niewoli mieszkańców 5-milionowego miasta, domagając się od władz Syrii zakończenia operacji wojskowych w rejonie Damaszku i Aleppo. Co charakterystyczne, ultimatum rządowi Syrii, oprócz kilku organizacji terrorystycznych podpisali i słynne „Białe Kaski (hełmy)”
  Może to właśnie za te akty terroru „Białe kaski” i zostały wysunięte swoimi zachodnimi wzorcami do otrzymania pokojowej nagrody Nobla. A kim są w rzeczywistości „Białe kaski” i jaki jest zakres ich finansowania ze strony zachodnich rządów i globalnych struktur, świetnie pokazano w artykule Vanessy Билей WHO ARE SYRIA’S WHITE HELMETS (terrorist linked)? na stronie „21ST CENTURY WIRE”. Ten akt terrorystyczny zmusił rząd syryjski 23 grudnia rozpocząć operację uwalniania doliny Barada, co było kiedyś malowniczym kurortem, od „Джабхат Fatah ash-Sham” – organizacji, uznanej terrorystycznej w Rosji. Terroryści z oczekiwaniami o pomoc „centrum operacyjnego” USA, Arabii Saudyjskiej i Jordanii, Ammanie. W zachodnich mediach podniósło się niewyobrażalne wycie, jednak nie przeszkodziło syryjskiej armii do 28 lutego 2017 roku zająć dolinę Barada i uzyskać kontrolę nad jedynym źródłem wody w Damaszku, a do 30 stycznia wywieźć do Idliba ponad 1000 terrorystów z rodzinami. W ciągu ponad poł miesiąca okrutnej wodnej blokady Damaszku żadne czołowe zachodnie Media nie zawiadomiło o humanitarnej katastrofie, co odbywa się w 5-milionowym mieście, natomiast wszyscy oni byli pełne artykułami o bestialstwach „krwawego reżimu Аsada” i rosyjskich ВКС.
  Równocześnie z tym wydarzeniem kontrolowane Zachodem oddziały ISIS, aby zapobiec wystąpieniu na Rakkhe kurdo-arabskich „Syryjskich sił demokratycznych” przystąpili do zalania przyległych w Rakkah terytoriów. Terroryści otworzyli trzy z ośmiu upustów dam im. Asada, zaminowały samą tame (groblę,) jej upusty i generatory elektrowni, co zdolne wywołać 10-metr. falę i zatopić 67 zaludnionych punktów razem z Rakkha.
  Nie odstaje od terrorystów i Izrael, wykorzystując wodę w podobnych celach. Zastępca przewodniczącego palestyńskiego wodnego departamentu Ребхи Al-Szejk poinformował, że 90% wody w wodonośnych horyzontach Gazy nie nadaje się do spożycia. Wodonośne warstwy zanieczyszczone substancjami chemicznymi, ściekami i wodą morską. Sektor Gazu znajduje się w pełnej blokadzie ze strony Izraela, i te braki warstwy zapewniają wodą 98% ludności. Trzy odsalające ustawienia na cały wielomilionowy sektor nie radzą sobie z zaspokajaniem potrzeb ludności. I wiele osób, dzieci i starcy po prostu umiera z braku wody. A innym na głowę spadają izraelskie rakiety i bomby. Woda – potężna dźwignia kontroli Izraelem w strefie Gazy nawet bez operacji wojskowych.
  Katastrofalna sytuacja z wodą pitną w Chinach. Według najnowszych danych oficjalnych statystyk chińskiego rządu, ponad 80% wody ze źródeł nieprzydatna do picia lub kąpieli z powodu zanieczyszczenia z przemysłu i rolnictwa. Chiny z ludnością 1,5 mld osób, stanowiące około 20% światowej populacji, ma tylko około 7% światowych zapasów przaśnej wody. Ponad połowa rzek Chin jest tak zanieczyszczone, że stanowią zagrożenie dla człowieka. Rząd Chin nawet wszczynał ekologiczną akcję „hei chou he” – „czarne i śmierdzące rzeki”, która zachęca mieszkańców do oczyszczania rzek przed zanieczyszczeniami. Główne arterie wodne kraju, rzeki Jangcy i żółta rzeka, tylko 16% nadają się do spożycia. Około jedna czwarta ludności Chin, 300 mln osób, na co dzień piją zatrutą wodę, co pociąga rocznie około 190 mln chorób. Dziś ponad 100 chińskich miast borykają się z poważnym brakiem wody, a niektóre, jak miasto Линтао, już całkowicie odwodnione. Eksperci obawiają się, że kryzys wodny w Chinach jest na tyle poważny, że może doprowadzić do otwartego konfliktu, a nawet na pełną skalę wojny o zasoby w niedalekiej przyszłości. Naturalnie, w poszukiwaniu wody Chiny, przede wszystkim zwroca uwagę na swoich sąsiadów, a najbogatszy z nich – Rosja.
  Oprócz załącznika 11 mld dolarów w klaster turystyczny na Bajkale, chińskie firmy już zbudowali jeden zakład бутилированию (po wydanie butelkowanej wody) bajkalskiej wody i planują zbudować jeszcze cztery, o mocy 3,5 miliona metrów sześciennych. Za Chińczykami podciągnęli się i koreańczycy, także, którzy planują zbudować na Bajkale swój zakład wydania butelkowanej wody o mocy 500 tys. ton rocznie. Jednak i za koreańską firmą Pulmuone Co Ltd in Health and Wellness, i za chińskiej LeREE (LeEco w Rosji i Europie Wschodniej) stoi bank Światowy, który aktywnie je finansuje.
  Przy tym już teraz poziom Bajkału spadł do rekordowo niskich znaków przez cały czas obserwacji. Bardzo uszczuplać i zakłócić naturalne cykle Bajkału może i mongolski projekt budowy na rzekach Селенга, Эгийн-gol i Орхон kaskady ELEKTROWNI wodnych z odpowiednimi wodozbiornikami. Przy czym lobbuje i finansuje budowę ten sam Bank Światowy. I dopóki rosyjscy ekolodzy są oburzeni i podejmują różne kontroli Banku Światowego, budowa idzie w szybkim tempie, a jedna z elektrowni jest już praktycznie gotowa wraz z całą infrastrukturą.

  Ale najbardziej katastrofalna sytuacja z czystą wodą, jak jest nie dziwnie, złożyła się do USA. Każdy z nas w swoim czasie wypowiedział wiele oskarżeń w stronę radzieckiego i rosyjskiego systemu gospodarki komunalnej. Ile razy w każdym mieszkaniu, w każdym osiedlu i mieście odbywały się przełomy rur wodnych z powodu korozji. Zawsze zastanawiałem się, dlaczego tak się dzieje tylko u nas i bardzo rzadko w Ameryce. I rzeczywiście, w USA rury bardzo rzadko poddaja sie korozji i pękają, ale, jak się okazało dopiero teraz amerykanie muszą płacić bardzo wysoką cenę za tę bezawaryjność. Cała sieć wodociągowa w USA została zbudowana tuż po II wojnie światowej i praktycznie bezawaryjnie pracowała 70 lat, na razie nie ujawnił się jeden straszny szczegół. W przeciwieństwie do Rosji, gdzie wszystkie rury stalowe, w USA poszedli inną drogą. Cała kanalizacja kraju jest zbudowana z ołowianych rur. Ołów jest bardziej trwały i mało podatny na korozję. Jednak dopiero teraz stało się jasne, jaką bombę pod własną ludność podłożyli 75 lat temu władze USA. Żywotność ołowianych rur wynosi 75 lat.
  Teraz, z powodu coraz większej korozji na skutek zużycia i gwałtownego wzrostu otoczenia chemicznego, konsumenci wody w USA zaczęli otrzymywać masowe zatrucia ołowiem. 15 stycznia 2016 r. grom przyszedł w miejscowości Flint w stanie Michigan. Mieszkańcy miasta od małych do dorosłych zaczęli otrzymywać takie ciężkie zatrucia ołowiem, że prezydent Obama został zmuszony do wprowadzenia w mieście stanu wyjątkowego. W mieście zaczęły się klęski zamieszki i. Władzom udało się złagodzić sytuację, jednak rok później mieszkańcy nadal truli się ołowiem. Mało tego, nastąpiła reakcja łańcuchowa, otrucia zaczęły utrwalać się po całym terytorium USA.
  W Chicago zaalarmowała gazeta Chicago Tribune. Naukowcy analizowali stan wody we wszystkich dzielnicach miasta i doszli do wniosku, że zatrucia ołowiem nie ma tylko w tych nielicznych miejscach, gdzie niedawno wymieniony został wodociąg. To były bogate dzielnice, a w biednych ludność nadal truła się. Została przygotowana interaktywna mapa poziomów zanieczyszczenia obszarów miejskich, gdzie kolorem niebieskim oznaczono czyste tereny, a na czerwono – zabrudzone. W badaniu skutków oddziaływania ołowiu na organizm człowieka wyjaśniły się przerażające szczegóły. Toksyczny ołów rujnował kostne tkanki, wymywał szarą substancję mózgu, kalcjum z kości, wywoływał choroby Downa, Alzheimera, doprowadzał do nieodwołalnych przemian w psychice. Co więcej, badania wykazały, że otrucie ołowiem od dziecka wywołuje akta gwałtu, wzrost przestępczości i psychicznych chorób. Lecz najstraszniejsze, że podobne położenie okazało się w całej Ameryce .Według badań agencji Reuters, w wyniku badań w USA odkryli 3000 obszarów, gdzie sytuacja z zatruciem ołowiem znacznie gorsza, niż we Flint i Chicago. Reuters przeprowadził wielkoskalowe badanie po całym terytorium USA i ujawnił powszechne otrucie ołowiem w 50 stanach, co wywołuje cały bukiet nieodwołalnych chorób wśród dzieci i dorosłych, a także lawinowy wzrost gwałtu i przestępstw .
  W USA istnieją więcej 1,9 milionów kilometrów ołowianych wodnych rurociągów.. Termin ich służby 75 lat, i dla większości rurociągów on już wycieka. Dla ich zamiany i modernizacji trzeba kolosalne inwestycje w rozmiarze więcej za $1 трлн… Amerykańskie społeczeństwo przygotowują do tego, że cały wodociągowy system USA będzie prywatyzowany i przekazany do posiadania wodnym prywatyzacyjnym kompaniom, takim jak AQUA AMERICA INC, wchodzącym do пул prywatnych wodnych kompanii Światowego Banku. Wskutek zamiany i modernizacji rurociągów za obrachunkami Michigan State University wodne kompanie podejmą cenę za wodę w kilka razy, i ona zostanie niedostępną dla zdecydowanej większości ludności Stanów Zjednoczonych. Więc, Światowy Bank otrzymuje pełną kontrolę nad ludnością USA, który będzie o wiele bardziej efektywniej policji, służb specjalnych i represyjnych organów.
  http://nashaplaneta.su/news/vsemirnyj_bank_skupaet_vsju_vodu_planety/2017-02-25-42267

 169. snag said

  Santana – While My Guitar Gently Weeps

  .https://www.youtube.com/watch?v=L-5M1_DKvb0

 170. K.Konar said

  Nadchodzą ciężkie czasy dla kotów i ich miłośników. Szanowny Gospodarzu trza rejestry założyć coby władza znała każdy krok Pańskich ulubieńców. Inaczej sztraf będzie.:)
  .http://www.strefaagro.nto.pl/artykul/krowy-ze-smiechu-padna-jak-wejdzie-w-zycie

  —–
  Tak to jest, gdy gówniarzeria z zerowym doświadczeniem i zerową wiedzą dorwała się do tworzenia ustaw i przepisów.
  Admin

 171. Carlos said

  Boydar ty jestes prostym ch…m,

  A Pan co tak nagle na to wpadł??
  Admin

 172. Kuna said

  # 158 Listwa
  Z czym Ty walczysz człowieczku?
  Ty pewnie sam sufitu dawno nie widziałeś, bo non stop siedzisz u Maruchy i produkujesz pseudo-mądraśne teksty ilościowo.

 173. EyWey said

  Odważny ! szczery Polak S.P Andrzej Lepper [ nie daj Bóg Niemce ] stanął na piedestale [ w paszczy diabla ] i powiedział publicznie [ demonom ] o detalach ich zbrodniczej działalności. Dał im prosto w ślepia, jakim są złem,. Wściekłość onych była, bez granic, one `nie swinto ciente`.

  Szczekaczki z tytułami o przewrotnośći chechrackiej.(138) nie są godne mu nosić, nawet w zębach, jego najgorszych uchachanych butów.

 174. Głos Prawdy said

  Do wpisu „Żydowscy komuniści” – bandy zbrodniarzy na ziemiach polskich w latach 1941-1944

  „Żydowscy partyzanci” nie mieli miary w swojej bezpodstawnej złości i w rabunkach
  http://inbelhist.org/evrejskie-partizany-ne-imeli-mery-v-svoej-neobosnovannoj-zlosti-i-v-grabezhax/

  Matko Boża… Ależ Polakom dostało się ze wszystkich stron. Mam znajomych katolików z Nalibok

 175. Waclaw-L said

  „Śp. Andrzej Lepper był prostym chamem ze wsi i generalnie prostakiem”
  Cóż ta wieś tak Panu przeszkadza, Panie z miasta. A do koryta, to skąd Pan bierze.
  Odnośnie domniemanego chamstwa i prostactwa, to zostaw Pan osąd Wszechmogącemu.

 176. konik said

  Jak wymyślono „żołnierzy wyklętych”
  https://wolnemedia.net/jak-wymyslono-zolnierzy-wykletych/

 177. konik said

  Kłamstwa prawicowej propagandy o żołnierzach wyklętych
  http://pp.mediologia.pl/2017/03/02/klamstwa-prawicowej-propagandy-o-zolnierzach-wykletych/

 178. Maciuś said

  Jak już piasałem panie Listwo, nie mają na mnie namacalnych dowodów w postaci nagrań filmowych, zdjęć, czy nagrań dźwiękowych. Są tylko zeznania 45 cierlic i jednego alfonsa. Nic więcej. Ja uważam, że ktoś wyżej tym steruje niż na poziomie prokuratury okręgowej. Chcą mnie na maxa udupić. Po pewnych perypetiach przyznali mi obrońcę z urzędu. Tylko że on panie Listwo istnieje tylko de facto na papierze. To młody kacyk z urzędu. Na kontakt telefoniczny oznajmił mi, że zapozna się z aktami mojej sprawy, zrobi fotokopie przynajmniej zeznań tych cierlic pokrzywdzonych i dostarczy mi je. Wyznaczył nawet termin spotkania ze mną. Myślałem głupi, że chodzi mu o ustanowienie także mojej linii obrony. Niestety od tego czasu kontakt z nim jest urwany. Raz tylko odebrał telefon ode mnie poprzez tylko i wyłącznie zastosowany wybieg z mojej strony. Oświadczył mi że sobie nie życzy takiej formy kontaktu, mego z nim, i oznajmił mi że on ma… sto spraw do rozpatrzenia?!? Myślę co dalej. Moje stawienie się do sekretariatu sądu jest wykluczone, aby zapoznać się z materiałem sprawy co do mnie się tyczącej; będzie to jeden z ważnych elementów mojej obrony. Zmiana tego bydlaka z urzędu też nie wchodzi mi w grę, bo inni adwokaci z urzędu są tacy sami jak ten gnojek, albo i gorsi od niego.Myślę drogi Listwo, aby wystąpić o przesłanie fotokopi zecsądu mojej sprawy, po złożeniu najpierw przeze mnie pisemnego wniosku, fo prezesa tego sądu, gdzie moja sprawa si€ będzie toczyć. Z przecieku, o jaki się postarałem, wła$nie ten facet – prezes miejscowego sądu sic! Ma przewodniczyć kolegium sędziów w podmiotowej mojej sprawie. Jest bardzo upierdliwy, stanowczy i bardzo surowy. Ostatnio skazał pedofila, ale nie gwałciciela dzieci – młodzieży, na dwa lata bezwzględnego więzienia oraz po odsiadce więzienia na przymusowe roczne leczenie, w oddziale zamkniętym, w domu wariatów?!? Facet okazał głęboką skruchę, przyznał się do wszytkiego, a ten mu przypalił bardzo surowy wyrok. Jest czego się bać. Tylko głupi i wariat prawią, niczego się nie boi. Drogi Listwo art 216 & 1 kk; o ten przepis kk opera się moje oskarżenie. Jednakże nie daje mi spokoju tzw „modyfikacja sędziowska” widzimisię sędziego w trakcie przewodu sądowego. Może się okazać, że ten cieć sędziowski dorzuci mi np. art 207, tak jak na początku to uczyniła Policja w postępowaniu przygotowawczym śledztwa, i będzie wtedy bardzo źle. Panie Listwo wskazówki pańskie zanotowałem i wrzucam na twardy dysk. To z grubsza tyle. Dziękuję panu Listwo. Nie omieszkam poinformować o dalszych moich krokach i wymianie myśli. Taktyki publicznie nie mogę zdradzić tutaj publicznie, bo bym ją ordynarnie odkrył i tym samym spalił ją.

 179. Piskorz said

  re 171 POPIERAM…Za takie potraktowanie A. Leppera…tylko taki komentarz.!! Boydar..pies ci morde lizal..!!

 180. Waclaw-L said

  155 Kuna,
  Dokładnie. Byłem u trzech kasowych konowałów z moimi bólami w okolicy kręgosłupa i nóg. Każdy próbował wysłać mnie na stół operacyjny. Ze strachu szukałem dalej i naprowadzono mnie na lekarza ze szkoły dr Michaela Graulicha. Postawił mnie na nogi w trzy tygodnie, bez skalpela. To było ok. 10 lat temu. Bogu niech będą dzięki.

 181. konik said

  Odtajniono raport CIA o żołnierzach wyklętych. Prawica będzie OBURZONA
  http://pikio.pl/odtajniono-raport-cia-o-zolnierzach-wykletych-prawica-bedzie-oburzona/

 182. Maćko said

  Na stronie: http://polskawalczaca.com (Niezalezny Uniwersytet Internetowy) wyjasnilem ( Jasiek z Toronto ) dosc precyzyjnie w artykule pt: „Dwa rodzaje kredytu – ujawnienie lichwiarskiego przekretu finansowego) na czym ten (obecny) przekret lichwiarski polega I czym sie rozni od „ogolnie przekazywanych” informacji na temat ekonomii czy systemu finansowego.

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?p=3679&sid=a1f98ea46f885d8e07e2124b7243dbe0

 183. snag said

  Odbija wam oj odbija ,…

  Europejski Parlament pozbawil Le Pen immunity bo … swoje twits okraszala fotkami brutalnosci ISIS ,…

  Marine Le Pen loses EU parliament immunity over tweets
  —————————————————————————
  http://www.reuters.com/article/us-france-election-lepen-eu-idUSKBN1691A0

 184. Aha,ToJa said

  A czym to się zasłużył ichnim biskup warszawsko-praski Hoser, że odłączyli go od owieczek i po prostu na zsyłkę wysiudali? Po kiego on ma być tam w medjugorje? Jak powinien być przy owcach swoich…

 185. konik said

  Oczywiście me wpisy się nie pojawiają ale za to to trolli tu pracujących maciusi i innych tworów tak i to od razu.

  A które Panu zginęły?
  Admin

 186. denuo said

  MOCNE: Muzułmańscy uchodźcy, haremy i 450 lat doświadczeń Polski z Islamem
  .https://www.youtube.com/watch?v=trXmSYB0KwU

 187. snag said

  Waclaw-L @ 175 ,…

  Moglbym tu cos dorzucic ale za pozno zeby dotarlo ,…

 188. Alina said

  Niemieckie techniki sprzedaży, typowe w Polsce:

  http://forsal.pl/artykuly/1024105,lody-grycan-kontra-lidl-komornik-wszedl-do-centrow-dystrybucyjnych-niemieckiej-sieci.html

 189. revers said

  no p. Siggi a po p. ministrze Szyszko nie zostanie drzewa na kamieniu lub w obrebie prywatnych kamienic, lub to co po drzewach biega

 190. snag said

  To co nie tylko uchodzilo bezkarnie a wynagradzano* za Obamy, nie uchodzi dzisiaj ,…

  Idiotka, aktywistka, trannie z Argentyny nielegalnie w Stanach zwolala konferencje prasowa zeby gnoic Trumpa za polityke imigracyjna nie widzac ze byla na liscie deportacji – Poznali, aresztowali i wio skad przyszla ,…

  Brata i tate tez nielegalnych nakryli tydzien wczesniej i beda deportowani ,…

  *Studiowala za darmo w ramach programu dla ‚mniejszosci’ oplacanego przez podatnika ktory musi placic za studia wlasnych dzieci.

  .https://youtu.be/41mu3Ywifao

  To mi się podoba!
  Admin

 191. revers said

  http://pikio.pl/z-ostatniej-chwili-fatalna-wiadomosc-dla-rzadu-kierowca-szydlo-nie-mial-prawa/#

  kierowcy BOR-u po 10-12 godzin za kierownica, w tym bombowca BMW z pania Beatka Sz.. Sprawa sie rypla, tylko kto za to beknie? Beka Antek?

 192. EyWey said

  Wielu komunistom i kryptozydom to nie w SOS moga znowu podskakiwac i jeczec w glos na rozne tony ?

  (187) Corp. to jidish obsiadły one już większość własności świata i w zasadzie konkurują miedzy sobą. U nich każdy sposób jest dobry.

  Dlaczego `te straszne` Niemcy postanowiły zrzucić z siebie ohydę pasożyta żydowskiego, w odpowiedzi na ignorancje Polaków, tłumaczenie zaledwie kawałka historii na PL

  .https://www.youtube.com/watch?v=ud6BxqDnaSE

  Żydostwo z Niemiec – Polski- Rosji, po `przegranej` II wojnie światowej przez Hitlerowska koalicje, chcąca to bezbożnictwo komunistyczne [ bękart żydowski ] zniszczyć, przeniosło się a właściwie uciekło do USA. Obsiadło tam w `nagrodę` wschodnie centra oraz oazy klimatyczne, takie jak Kalifornia czy Floryda. Propagując i ucząc Amerykanów piekła i jego `radości`. Doprowadzając ten kraj stopniowo do ruiny.

  Taka jest zaplata za służbę diabłu choćby nie celowo. O Polsce i jej doli nie wspomnę, bo inni to robią lepiej.

  California wcześniej była `rajem na ziemi` a staje się, dolina aktorstwa, pornoli XXX, magii, hazardu oraz wspomaganego `rozwojowo` w kierunku antychrysta, krzemu.

  Dlatego niech nikt nie mówi, ten winien a tamten, ubierając to w narodowość, bo zwykle to jest to samo zło międzynarodowe i ma jednakie pochodzenie antychrysta a przywdziewa `czapki niewidki`.

  Jeśli zła się nie powstrzyma w zarodku, będzie ono kiełkować aż zakwitnie i zmieni z czasem ekosystem,[ co już ma miejsce ] a ten chwast jest użyźniany mocna chemia czyli nie jest łatwy do wyrwania.

  Amerykanie generalnie anglosasi zostali przez żydowskich razwiedników wierchuszki oszukani i europejski `koczownik` został tam masowo zaimplementowany. Stad Kajki tak klną na Niemców Polskę i Rosje. Tam mieli raj a tu ab ovo.

  Aktualne masowe mieszanie ras ma stanowić zaporę w likwidacji odruchów obronnych [ mamy nawet nie wymiotować a po prostu umierać ] i dalszym postępie zła.

 193. Siggi said

  188/Revers said
  ———-
  Panie,Szyszko,Szyszka,Drzewo iglaste,Świerk,Sosna,to by wyglądało,że on minister ma przyrodzone prawo rządzić drzewani,drzewostanem.Dlatego minister nazywa się Szyszko.Na przełomie 1950/60 Ministrem Leśnictwa i Przemysłu Leśnego był kol.nie tow.Jan Dąb-Kocioł(ZSL),za którego czasów tośmy tylko sadzili .Pozadziliśmy w Polsce Ludowej miliony topoli głównie przy drogach.Było to myślenie strategiczne kolegów I towarzyszy z koalicyjno- Najwyższego Kierownictwa,którzy wiedzieli,że wcześniej czy pózniej oddadzą waaaadze,bo wadza męczy I wykańcza.A nowa wadza,będzie miała na czym się zatrzymywać,dlatego Szyszko rżnie ,bo jeszce trochę to się pozabijają wladze na drzewach.Topola to chwast bardzo agresywny,do tego bardzo alergiczny.Wiele drzew miekkich jak lipa,wierzba ,topola szybko robią się dziurawe w środku,łatwo się łamią,byle wichura i nawet giną ludzie przez drzewo.
  Do sezonu ogórkowego jeszcze jest troche czasu,zima teoretyczna kończy się ,to trza o czemś pisać.Nie?

 194. Carlos said

  nie nagle,Adminie, chcialem zaistniec w Gajowce( mocnym akcentem)…

 195. Peryskop said

  162 Revers 165 Snag

  Na bułgarijskiej stronce SEGA właśnie podano, że w grudniu Poptodorova powiedziała, iż przeniosła się do Warszawy, gdzie będzie działać przeciwko przemocy i na rzecz integracji migrantów.

  https://marucha.wordpress.com/2017/03/01/wolne-tematy-22-2017/#comment-658520

  Ale tam ani słowa, że od września 2016 działała w randze director of the AJC’s Warsaw office for Central Europe !

  A tu ani słowa, że była tłomacke dla Teodora Żiwkowa, no bo koliduje to z jej deklaracjami udziału w obalaniem komunizmu !

  Diplomatic Connections Articles – Goodbye to All That
  The Fall of the Soviet Empire Remembered

  …In Bulgaria, a young diplomat named Elena Poptodorova started going to political rallies and joined one of the new opposition parties. She stood successfully as a candidate in the first Bulgarian free election since World War II, and as a parliamentarian, was closely involved in reforming the constitution — starting with the removal of article one, which established the monopoly of the Communist Party. “It was a growing awareness, and there was a kind of naïveté in those very first months,” she recalls. “There were fabulous public rallies, and I still feel nostalgic about this energy, which was out there in the street.”

  Elena Poptodorova, of Bulgaria, says, “The ABC of parliamentary structure was actually greatly assisted by [Western] experts. And, of course, we had economic experts: the World Bank was there.”…

  http://www.diplomaticconnections.com/r5/showkiosk.asp?listing_id=4941051

  Tamże info, jakoby Ryszard Schnepf (vel Sznepf) był „one of the founders of Solidarity”, natomiast w wiki podano jedynie, że „W styczniu 2005 został pełnomocnikiem ministra spraw zagranicznych ds. obchodów 25-lecia NSZZ „Solidarność” „.

  Wiki eng też ani słowa o „one of the founders of Solidarity”.
  Natomiast tam zapomniano podać o odwołaniu R.S. z USA :
  …On Jan. 14, 2013, Ryszard Schnepf presented his credentials to U.S. President Barack Obama in a formal ceremony at the Oval Office, marking his official recognition as Ambassador of the Republic of Poland to the United States…. This page was last modified on 8 November 2016, at 08:50.
  A może Ambasador RP w USA od 22.09.2012 do 31.07.2016 Ryszard Schnepf jeszcze nie zakończył tam swojej misji ?

  =

  Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji stwierdził dla AJC, że Poptodorova przyznała się do winy, skradziony krem zwróciła i została zwolniona „po zapłaceniu DOBROWOLNEJ KARY”.

  Ciekawe, że nie podano w jakiej wysokości i czy w ustalaniu kary zastosowano mandat karny, czy ustalił to właściwy sąd ?

  No i czy sprawdzono, że rzeczywiście 27.02.2017 o 16.00 dzwoniła do niej matka i czy faktycznie jest „poważnie chora” ?

  Przy okazji wdepnąłem na to, że Jej Excelencja Poptodorova
  jest Advisory Board Member of Institute of Cultural Diplomacy.

  I tu się sypnęło, że „Cultural Diplomacy” to jest cała misterna struktura powiązań, bo oprócz Institute jest Academy, Centers, Studies, Programs, Cultural Diplomacy Young itd …

  Siedziba główna ICD Academy for Cultural Diplomacy gGMBH [gemeinnützige = non-profit] : Genthiner Straße 20, Berlin

  Aktywny tam jest m.in. non-profit Marek Belka …

  ===

  Re 179
  Piskorz : …Boydar..pies ci morde lizal..!!

  Nie inaczej, bo WSZYSTKO ma swoje granice !
  Baydur padł ofiarą narcystycznego silenia się na oryginalność.
  Skandalista za dychę 🙂

  Re 185
  Konik BINGO ! Bo Maciuś = multinicek ListwaNICKGreg…
  On od dawna kocha uprawiać samogwałt pod swymi myckami.

  Re 188
  Revers, ta wiewiórka w pniu to jest na szczęście FEJK !

 196. VA said

 197. revers said

  iggi said
  2017-03-03 (piątek) @ 02:45:24

  188/Revers said
  ———-
  Panie,Szyszko,Szyszka,Drzewo iglaste

  A gdzie miejsce na wiewiorke? , rowno scieta bo schowala sie w dziupli pnia, ale nie uchowala sie przed pila mechaniczna kol. Szyszki?

 198. Listwa said

  @ 172 Kuna

  Zamiast Kuna próbowac gryźć po kostkach, to lepiej żebyś spojrzał uczciwie.

  Lekarze, badania i statystyki wykazują, ze palenie pepierosów powoduje nowotwory.
  Palenie dla palacza jest przyjemnością.

  Gdzie wiec twoim zdaniem i dr. Hamera jest tu stres który mógł spowodować nowotór, który jednoczesnie „lekarz musi się wczuć w ten krótki moment życia pacjenta i przeżyć go razem z nim. To niezmiernie ważne, aby mógł wyobrazić sobie całą sytuację i wyłom, jaki poczyniła w psychice.” i w ten sposób go wyleczyć.???

  Powiedzmy że ta metoda działa???

  Ale jak chcesz to możesz się wykazac i obronić tę metodę, nawet gadaniem o suficie i listwach. Tylko zrób , a nie każesz coś przyjmowac bo Kuna spłodził wpis @ 122

 199. Boydar said

  Ależ Panie Carlos, ładnie to tak ? Ja to oświadczałem wielokrotnie, publicznie i tu w Gajówce. A Pan cytujesz i nawet w cudzysłów nie weźmiesz.

  Z przebłysków powyżej wynika niezbicie, że problemem jest iż ja ma mam taki pogląd oraz że ośmieliłem się go wyrazić na forum ; nikt nie podniósł kwestii „prawda czy fałsz”. I to jest dobry objaw.

 200. http://www.o2.pl/artykul/przy-nim-stal-jest-miekka-jak-maslo-najnowsze-odkrycie-japonczykow-6096977274475137a//
  PRZY NIM STAL JEST MIĘKKA JAK MASŁO. NAJNOWSZE ODKRYCIE JAPOŃCZYKÓW

  Jest pytanie, DLACZEGO SHERMAN BYŁ NAJGORSZYM CZOŁGIEM? Otóż dlatego, że był zaprojektowany do produkcji na Samochodowych Liniach Produkcyjnych i miał być z Polskiej Stali. Tą Polską Stalą by prawdopodobnie GRAFEN: http://gadzetomania.pl/3729,polski-cud-technologii-o-co-chodzi-z-tym-grafenem – POLSKI CUD TECHNIKI//
  Czołg z POLSKIEJ STALI zaprojektowano i puszczono na taśmę produkcyjną tylko Bez Polskiej Stali – z czego wyszedł Najgorszy Czołg. Zdawało mi się, że Polska Stal była ZA DROGA, ale nie znalazłem na to Potwierdzenia. Polska Stal miała jeszcze tą właściwość, że była SPRĘŻYSTA – a tytułowa Japońska Stal jest ROZCIĄGLIWA. Czołgi niemieckie były ze stali STOPOWEJ, która była Droga i dawała DIABELNY efekt akustyczny przy trafieniu, powodujący często Głuchotę, gdy czołgi sowieckie były z manganowej stali Miękkiej. Widziałem czołgi sowieckie z WYGIĘTYMI pancerzami po trafieniach czy efekt CIASTA po Bałwankach – bo nie słyszałem i bym nie uwierzył, że Niemcy stosowali BAŁWANKI ??? Niemiecki czołgista trafił 3 razy Bałwanką z prawej poniżej nasady lufy unieruchamiając ją, co było Rekordem Świata.
  To było kilometr od ROZSADZONEJ Pantery, która wiozła amunicję. Taki efekt widziałem tylko raz, w postaci samochodu Premier Szydło na autostradzie Jerozolimskiej, 48 godzin po UJAWNIENIU przeze mnie dla MON adresu Skarbca Marszałka Goeringa – co musiało być Rosyjską Rakietą Przeciwpancerną, bo inni takich pocisków PP nie stosują.
  Najciekawsze w tym jest jednak to, że BUNKIER ze Skarbem Łowczego Siedmiogrodu jest z Polskiej Stali, skoro Profesorowie PWr NIE MOGLI GO ZARYSOWAĆ czy uszkodzić młotkiem a Dźwięk był dudniący.

 201. Listwa said

  @ 178 Maciuś said

  Jak już piasałem panie Listwo, nie mają na mnie namacalnych dowodów w postaci nagrań filmowych, zdjęć, czy nagrań dźwiękowych. Są tylko zeznania 45 cierlic i jednego alfonsa.

  – zeznania świadków też są dowodami.

  że zapozna się z aktami mojej sprawy, zrobi fotokopie przynajmniej zeznań tych cierlic pokrzywdzonych i dostarczy mi je
  – dobrze żeby pan sie z tym zapoznał, co jest teraz. Bo to mogło ulec zmianie.

  Myślę drogi Listwo, aby wystąpić o przesłanie fotokopi zecsądu mojej sprawy, po złożeniu najpierw przeze mnie pisemnego wniosku, fo prezesa tego sądu, gdzie moja sprawa si€ będzie toczyć.

  – zbyteczne, aby do prezesa. Ma pan akt oskarżenia i pismo z Sądu z sygnatura akt. Tam wszystko jest zawarte. Zwrócić się o akta może pan pisemnie do sądu w którym będzie postepowanie.

  Może się okazać, że ten cieć sędziowski dorzuci mi np. art 207, tak jak na początku to uczyniła Policja w postępowaniu przygotowawczym śledztwa, i będzie wtedy bardzo źle.

  – przy nadużyciach teoretycznei wszystko jest możliwe, ale normalnie to przy dołożeniu art 207 musieliby udowodnić, że te pracownice co pana oskarżają, są osobami najbliższymi lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy. A pan nie jest im najblizszy ani one nie sa w stosunku zalezności od pana. .

  Nic więcej. Ja uważam, że ktoś wyżej tym steruje niż na poziomie prokuratury okręgowej. Chcą mnie na maxa udupić
  – pan sie nie zapędza , tylko spokojnie broni. A sędzia wcale nie musi orzekać nie na pana korzyść przy jego cechach.

 202. Kuna said

  #195 Listwa
  Wiedza o GNM jest rozległa więc nie jestem w stanie opisywać wszystkich szczegółów, dlatego tez podaję żródła, gdzie każdy może doczytać sobie sam.

  „Lekarze, badania i statystyki wykazują, ze palenie papierosów powoduje nowotwory.”- ale przecież jest to wprowadzanie trucizny do organizmu.

  Tu masz linka np. o zawałach serca i ich przyczynach, sam zobaczysz, że te wszystkie badania tęż nie są takie
  http://www.youtube.com/watch?v=mdi91TVg5Xs

 203. Maciuś said

  Dzięki dzięki szanowny panie Listwo i panu czcigodnemu Kierownikowi o udostępnienie łam GAJÓWKI. TO SĄ drogi Listwo NIESAMOWICIE CENNE DORADCZE WSKAZÓWKI dla mnie. Trzyma mnie Pan Listwa merytorycznie i duchowo na dystans z tą potężną machiną sądowniczą. A to wsparcie jest dla mnie na wagę złota. Przy wokół wielkiej znieczulicy ludzkiej obojętności.

 204. Piskorz said

  re 191 „Stad Kajki tak klną na Niemców ” NALEŻY PRZY OKAZJI WYJAŚNIĆ…nie każdy może wiedzieć , co to znaczy kajki..W ang made in USA..kike to pogardliwie ..żyd. To tyle gwoli ścisłości..

 205. Listwa said

  @ 200 Maciuś

  trzeba teraz sprawdzić spokojnie co jest w materiale dowodowymi i pod jakim zarzutem.

  No nie Peryskop?

 206. Siggi said

  Obłąkaniec pisze na nowo „historię”.
  http://trybuna.eu/cenckiewicz-zolnierze-i-i-ii-armii-wp-nie-sa-czescia-polskiego-oreza/

 207. Siggi said

  196/Revers said
  ———-
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zdjecie-ktore-wywolalo-burze-Jan-Szyszko-skomentowal-zabicie-wiewiorki,wid,18717069,wiadomosc.html
  Ciąć topole równo przy ziemi.
  Nasadzać drzewami szlachetnymi np.miłożąb japoński ,tuje ,morwę(przy okazji można pojeść owocu).Wokół domostw,w małych ,większych parkach powinien obowiązywać fachowo ustalony skład botaniczny drzew i krzewów ozdobnych.Moje miasteczko półwojewódzkie jest prawie światową stolicą srok,nigdzie nie ma tak dużo.Idzie zwariować od hałasu,wyżerają młode innym ptakom,czyszczą z resztek śmietniki dlatego,że w mieście jest dużo wysokich drzew ,gdzie budują swoje „pancerne”gniazda.Posadzić topolę 30,40-ci lat temu było łatwo,a dziś na osiedlu administracja musi stracić minimum 2,5tyś zł,żeby specfirma ten chwast usuneła.
  Rżnij Szyszko,ja kiedyś też…rżnęłem.

 208. Maciuś said

  Ok drogi Listwo. Czas najwyższy ku temu dojrzał. Trza działać, bo mnie utopią.
  Maciej K. vel „Maciuś” – Wielkopolska.

 209. osoba prywatna said

  Należąca do Google firma Boston Dynamics, od wielu lat dopracowuje konstrukcje robotów, które mogą przejmować zadania ludzi. W przeszłości wyprodukowali już robota kroczącego, zwanego mułem, który ma nosić sprzęt za żołnierzy US Army. Tym razem zaprezentowano nowego robota, o imieniu Handle, który jest w stanie wykonywać szereg precyzyjnych czynności.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zaprezentowano-nowego-przerazajacego-robota-z-boston-dynamics

 210. zosia said

  Jeszcze odnośnie śp. Leppera;u nas pod Zamościem w Bodaczowie były zakłady produkujące min.margarynę niezłej jakości zresztą ,jak chcieli ją zamknąć ludzie sie zjechali i protestowali , wezwali Leppera na pomoc. Pogadał w środku wyszedł z uśmiechem i powiedział do ludzi zeby się rozeszli wszystko będzie dobrze. Ludzie posłuchali, uwierzyli, wrócili do domów . Niedługo potem się okazało zakład sprzedany i zamknięty… dla kogo grał Lepper?/ w której był drużynie?? ile dostał wtedy?? może ktoś zna odp na te pytania…??? znam te historię z opowiadań ludzi którzy byli tam protestować także nie taki z niego bohater niestety……

 211. Siggi said

  http://www.forbes.pl/ingerencja-panstwa-w-wolny-rynek-koniec-gospodarki-wolnorynkowej-w-polsce-,artykuly,211304,1,1.html

 212. Siggi said

  Jeżeli ja nie widzę problem tzn,że nie ma problem.Skoro był TW,znaczy się porządny obywatel,robił jeszcze na odcinku bezpieczeństwa państwa,bo jak teraz widzimy,to w tamtych czasach trza było patrzeć za temi kanaliami,które urządziły nas pomagdalenkowo.

  http://natemat.pl/202773,trybunal-konstytucyjny-w-cieniu-tajnych-sluzb-jaki-przypadek-laczy-prezes-przylebska-jej-meza-i-sedziego-muszynskiego

 213. osoba prywatna said

  JOD 131 NAD POLSKĄ. SKĄD SIĘ WZIĄŁ?
  .https://www.youtube.com/watch?v=4WCHyvfXur4

 214. osoba prywatna said

  Szwecja – islamscy imigranci robią co chcą a feministki chcą żeby je gwałcić
  .https://www.youtube.com/watch?v=ZpuE7YbKxm8

 215. osoba prywatna said

  Biedna muzułmańska dziewczynka … czy prezydent Sopotu i Gdańska przyjmie ją do siebie?
  .https://www.youtube.com/watch?v=XcHYXvmtUqM

 216. Maćko said

  Myśli eksperta od finansów międzynarodowych:
  „Rok 2017 będzie ważny. Zaczęła rosnąć inflacja. Mówi się nawet o wystrzale inflacji w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Rentowności w Stanach poszły w górę. Być może trzeba będzie podnosić stopy. Banki centralne nie maja władzy nad jednym: nad inflacją w głowach ludzi.
  Kiedy ona odpali, nic nie zatrzyma procesu rozpadu. Pieniędzy jest nadrukowane 10x tyle co potrzeba, więc jest grunt pod mega hiperinflację. Jedynie niski wskaźnik obrotu gotówki broni przed faktycznym wzrostem cen, ale to może się zmienić w momencie, kiedy w sklepach ceny zaczną rosnąc.
  Wtedy trzymanie kasy na 0% w banku nie ma już żadnego sensu. A stąd już tylko krok do tego, aby wszyscy chcieli sobie coś kupić „na magazyn”. Pracy i produktów przez to nie przybędzie, a wytworzy się presja na ceny, którą będzie można zdławić tylko jednym: podwyżka stóp.
  A jak wiemy, podwyżka stóp równa się bankructwo starego systemu.
  Zatem? Game over chyba jest blisko.
  Wzrost inflacji do 5-6% na Zachodzie będzie zapowiedzią naprawdę wielkiego trzęsienia (PPI w Hiszpanii wzrosło do 7%, w Niemczech do 4%).”

 217. Maćko said

  http://polskaniepodlegla.pl/wydarzenia/item/10696-ida-po-polski-majatek-niemcy-juz-dostaja-pieniadze-ukraincy-szykuja-pozwy-zydzi-lobbuja
  Polskie sądy coraz częściej przyznają odszkodowania dla obywateli Niemiec za majątki pozostawione w Polsce przez ich przodków. Istnieje uzasadniona obawa, że z podobnymi roszczeniami zaczną występować także spadkobiercy innych mniejszości narodowych, które kiedyś zamieszkiwały Polskę – piszą na łamach najnowszego numeru tygodnika Warszawska Gazeta dr Leszek Pietrzak.

 218. Maćko said

  190 Sangu – milo sie dowiedziec, ze WRESZCIE US sie robi logiczniejsze i poprawniejsze.
  **********

  Panie Radyobye – Lepper nie byl chamem. Byl dobrym, patriotycznym Polakiem. Jego gospodarstwo rolnicze bylo wzorowe i wydajne, o czym napisano wiecej poza Polska niz w kraju. Czemu go pan tak potraktowal? 😦

 219. lato said

  Polakom wystarczyło kilkanaście lat, by zapomnieć o Lechu Grobelnym i jego Bezpiecznej Kasie Oszczędności, by zaufać Marcinowi P. oraz spółce Amber Gold.

  Co łączy obu bohaterów? Prosta metoda wyciągnięcia kasy od naiwnych. Za pomocą reklam i handlowców oferujemy Kowalskiemu kupno konkretnego produktu finansowego (akcje, lokaty, złoto), jednocześnie obiecując ponadprzeciętne zyski i szybkie zarobki. Gdyby ci dwaj panowie nie zdefraudowali pieniędzy klientów, dalej brylowaliby na liście najbogatszych Polaków, a politycy ochoczo by się z nimi fotografowali.

  Bardzo interesujący był również przypadek Leszka Czarneckiego. Sprawa nie była zbyt szeroko opisywana w mediach, bo nie skończyła się spektakularnym krachem i aresztowaniem. Było blisko, ponieważ jak wykazała kontrola ówczesnego Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego (dziś Komisja Nadzoru Finansowego), kapitalizacja banku wynosiła 700 mln zł, a kredytów udzielono na kwotę ok. 10 mld. zł. Kredytów udzielono więc po prostu na papierze, a Getin Bank (dziś Getin Noble Bank) nie miał pokrycia w swoich aktywach na tak olbrzymią sumę.

  Jak zarobił Czarnecki?

  W tym wypadku produktem finansowym, który posłużył za lep na naiwnych Polaków, były akcje spółki deweloperskiej LC Corp, której większościowym akcjonariuszem jest nie kto inny, tylko L. Czarnecki. Debiut na warszawskim parkiecie odbył się 29 czerwca 2007 r. Dokładnie chodziło o 57 mln nowych akcji serii J, wartość emisji to 1,06 mld zł.

  Getin Bank, razem z Internetowym Domem Maklerskim (IDM SA), przekonali ludzi do zainwestowania oszczędności życia. Zyskiem Czarneckiego był tzw. lewar – czyli dźwignia finansowa w postaci kredytu, którego udzielał Getin Bank – a którego właścicielem jest również Leszek Czarnecki. Dodatkowy zarobek to przecież prowizja od udzielonego kredytu, jaki pobiera każdy bank. Należy też pamiętać o miesięcznych odsetkach.

  „Kiedy już sztucznie nakręcono popyt, za pomocą ogromnych kredytów zredukowano zlecenia kupna, aż o 98,12 proc. – Oznacza to, że na każdy tysiąc zamówionych akcji można było dostać tylko 18. Drobni inwestorzy chcieli kupić ponad 50 razy więcej, niż im oferowano – za – bagatela, 11,3 mld zł. Oferowany kredyt mógł nawet 99 razy przekroczyć wkład własny kredytobiorcy. IDM i Getin Bank zarobiły na tym kilkadziesiąt milionów złotych – pisze Andrzej Stec, w artykule zatytułowanym „LC Corp – potknięcie Czarneckiego”, w „Gazecie Wyborczej” z dnia 29 czerwca 2007 r.

  Debiut zaczął się od 6,5 zł i od pierwszego dzwonka na sesji zaczął regularnie spadać. „Żeby drobnym inwestorom zwróciły się koszty zaciągniętych kredytów – tj. prowizja i odsetki – kurs dewelopera musiałby wzrosnąć co najmniej o 10 proc. Na koniec sesji wyniósł 6,06 zł – prawie 7 proc. mniej niż cena emisyjna”. – wylicza Stec w artykule z czerwca 2007 r.

  http://openfajans.pl/

 220. lato said

  Ministerstwo Sprawiedliwości zostawiło kredytobiorców samym sobie w walce z bankami, które zaczynają wykorzystywać postępowanie nakazowe tylko po to, aby nie przedstawiać zapisów umowy, które są niezgodne z przepisami prawa. Banki liczą, że część spraw zwyczajnie zamiecie się pod dywan. Natomiast sądy po raz kolejny ośmieszają się w oczach społeczeństwa. Bo jak wytłumaczyć fakt, że ludzie, którzy decydują o życiu innych, zarabiają krocie w porównaniu z resztą społeczeństwa, nie znając prawa? Przecież to wstyd, aby świadomy kredytobiorca miał większą wiedzę niż profesjonalni pełnomocnicy banków czy sędziowie. Tak często jest i jako konsumenci często sami musimy uświadamiać sąd o przepisach prawa czy najnowszej linii orzeczniczej. Niestety nie zawsze logiczne argumenty trafiają do sędziów, a przecież chodzi o orzeczenie, które położy się cieniem na całym naszym przyszłym życiu. Wszystko to każe zadać pytanie o to, czy żyjemy w państwie prawa.
  http://gf24.pl/twoje-pieniadze/finanse/item/462-frankowe-bezprawie

  http://gf24.pl/biznes-i-gospodarka/item/485-nowe-pulapki-w-umowach-zlecenia

  Nie będzie specjalnej ustawy. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że osoby mające kredyty we frankach szwajcarskich o swoje muszą walczyć w sądach. Na wypowiedzi prezesa PiS, Mateusz Morawiecki zarobił ponad 215 tysięcy złotych w zaledwie trzy godziny!

  http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/503-koniec-marzen-frankowiczow

  http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/523-komu-kghm-placilo-za-milczenie

  http://gf24.pl/wydarzenia/swiat/item/516-wielka-ucieczka-rosjan

  http://gf24.pl/wydarzenia/polityka/item/518-z-zachodem-przeciw-wschodowi

  Rząd przygotował ustawę, która na nowo umożliwia zaciąganie kredytów we frankach szwajcarskich – bankowcy już zacierają ręce.

  http://gf24.pl/biznes-i-gospodarka/item/475-powrot-banksterki

 221. SAP said

  Hurra, idzie lato!
  Wyprawa dla dwóch mam i trzech dziewczynek:
  .https://www.youtube.com/watch?v=9AWHZPOWk1g

 222. snag said

  A’propos 165 ,…

  Żydowskie dziadostwo ,…

  A w polsko-jezycznych mediach cisza na temat – Oprócz wzmianki w Polsat która ukazała się później niż moja na gajówce w tytule informacja że Bułgarka i ani słowa że żydówka. Wyobraźcie sobie raban w tych samych mediach gdyby był/a naczalny/a Kongresu Polonii Amerykańskiej w podobnej sytuacji ,…

  Na dole: Caly text po polsku oprocz nazwy zydowskiej organizacji (American Jewish Committee) co napisali celowo z mysla o tych ktorzy nie znaja angielskiego ,…

  B. ambasador Bułgarii, która ukradła kosmetyki, odchodzi z prestiżowego stanowiska
  ——————————————————————————
  http://www.polsatnews.pl/wiadomość/2017-03-02/po-kradzieży-na-lotnisku-chopina-była-ambasador-bułgarii-zrezygnowała-z-funkcji-w-prozydowskiej-organizacji/

  Elena Poptodorova, długoletnia ambasador Bułgarii w Stanach Zjednoczonych i ostatnio dyrektor warszawskiego biura American Jewish Committee zrezygnowała z tego stanowiska, tłumacząc to „powodami osobistymi”. Bułgarka przyznała się do dokonania kilka dni temu kradzieży kosmetyków że sklepu wolnocłowego na warszawskim lotnisku Chopina.

 223. lato said

  Dyrektor urzędu skarbowego stwierdził, że ordynacja podatkowa nie zawiera zapisów nakazujących urzędnikom dbałości, by strona postępowania nie poniosła szkody powodowanej nieznajomością prawa. Takie regulacje zawiera jedynie Kodeks postępowania administracyjnego (art. 9). Dyrektor urzędu skarbowego przytoczył przy tym wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 8 listopada 2006 r. (sygn. akt III SA/Wa 1585/06.

  http://www.gazetapodatkowa.net/fiskus-ma-obowiazek-pomagac-podatnikowi/

 224. snag said

  Wiecej dziadowstwa, sprawdzajac zauwazylem ze link u mnie nie wskakuje, (przypadek?) na szczescie mam text ,…

  B. ambasador Bułgarii, która ukradła kosmetyki, odchodzi z prestiżowego stanowiska

  grz/dro/ 2017-03-02, 15:04

  Elena Poptodorova, długoletnia ambasador Bułgarii w Stanach Zjednoczonych i ostatnio dyrektor warszawskiego biura American Jewish Committee zrezygnowała z tego stanowiska, tłumacząc to „powodami osobistymi”. Bułgarka przyznała się do dokonania kilka dni temu kradzieży kosmetyków ze sklepu wolnocłowego na warszawskim lotnisku Chopina.

  Polsat news – 28-02-2017 21:41

  Była ambasador Bułgarii w USA zatrzymana na lotnisku Chopina. Za kradzież

  Policja potwierdza, że b. ambasador przyznała się do winy, oddała ukradzione przedmioty oraz dobrowolnie poddała karze. Po zakończeniu czynności przez policję została zwolniona.

  24 lutego, w piątek, w jednym ze sklepów wolnocłowych zostały skradzione kosmetyki o wartości ok. 1600 zł. Poptodorova została zatrzymana w poniedziałek ok. godz. 16.00, na terenie lotniska.

  Zdarzenie potwierdziło ministerstwo spraw zagranicznych Bułgarii, zaznaczając, że Poptodorova nie zwróciła się o pomoc do bułgarskiej ambasady.

  Tłumaczyła, że doszło do nieporozumienia

  Bułgarka tłumaczyła, że doszło do nieporozumienia. Opakowanie kremu miała trzymać w ręku, kiedy zadzwoniła do niej chora matka. Odebrała telefon i zaczęła rozmowę, nie zauważając, że wyszła już poza obszar sklepu.

  Poptodorova ma za sobą długoletnią karierę w polityce. Była osobistą tłumaczką Todora Żiwkowa, komunistycznego premiera Bułgarii. Ambasadorem Waszyngtonie była w latach 2002-2008 oraz 2010-2016. We wrześniu 2016 r. American Jewish Committee ogłosiła, że Poptodorova obejmie stanowisko Shapiro-Silverberg American Jewish Committee Central Europe Office z siedzibą w Warszawie.

  American Jewish Committee to amerykańska organizacja broniąca praw Żydów poza USA. Powstała w 1906 r. po pogromach Żydów w Rosji.

  Po rezygnacji Poptodorovej biurem AJC w Warszawie będzie zarządzać Agnieszka Markiewicz.

  Wiecej na temat ,…
  ————————–

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-02-28/byla-ambasador-bulgarii-w-usa-zatrzymana-na-lotnisku-chopina-za-kradziez/

 225. Carlos said

  Juz ja wolalem ” prostackie” wypowiedzi Lepera niz pseudointelektualne wypociny Boydara. Nie chce mi sie tlumaczyc dalej…

 226. Siggi said

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/sytuacja-na-ukrainie-osiaga-punkt-krytyczny

 227. osoba prywatna said

  Stwardnienie rozsiane, a witamina D-3
  http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-medycyna/item/109524-stwardnienie-rozsiane-a-witamina-d-3

  Otóż jedną z bardzo poważnych chorób nieuleczalnych, powodujących kalectwo, jest stwardnienie rozsiane, czyli Sclerosis Multiplex, czyli SM. Znalazłem pracę naukową, w jak najbardziej oficjalnym wydawnictwie rządowym, czyli nih.gov., przedstawiającą wyniki 5-letnich badań chorych na SM. Przypomnę, SM jest chorobą centralnego układu nerwowego o nieprzewidywalnym przebiegu, która zakłóca komunikację pomiędzy mózgiem, a innymi częściami ciała.
  Obecnie uważa się, że jest to choroba autoimmunologiczna czyli, że system odpornościowy naszego organizmu omyłkowo atakuje mielinę, czyli osłonki nerwowe. Zespół naukowców z Harvard School of Public Health przebadał 465 chorych, będących we wczesnym okresie SM. Chorzy pochodzili z 18 krajów europejskich oraz Izraela i Kanady. U wszystkich chorych mierzono poziom 25 OHD we krwi po 6, 12 i 24 miesiącach. Obserwację kliniczną prowadzono przez 5 lat.
   
  Wnioski:
  1* Czym wyższe stężenie 25 OHD w pierwszych 12 miesiącach, tym wolniejszy przebieg choroby.
  2* Po 5 latach stwierdzono, że zaniki mózgu u osób z wyższym poziomem 25 OJF były zdecydowanie mniejsze.
  3* Obserwowano także mniejszą niesprawność.
  Jak twierdzą autorzy, witamina D-3 ma ochronne działanie w procesie SM.
   
  Przedstawiłem już inną pracę, która dowodzi, że podawanie dawki 50 000 UI przez 6 miesięcy, spowodowało praktyczną 6-letnią remisję. Oczywiście nie należy zapominać o przyjmowaniu jednocześnie witaminy K-2 w ilości ok. 500 mcg dziennie. Należy także, moim zdaniem, do diety włączyć surówki z kalafiora, brokułów i brukselki z groszkiem itd. z majonezem lub kwaśnym mlekiem od krowy. Warzywa te są dostarczycielem witaminy K-2. Dziennie trzeba by konsumować ok. 200 g takiej surówki. Jak donoszą mi chorzy, już w polskich aptekach wiedzą, co to jest witamina K-2. Jak zaczynałem pisanie o niej ok. 5 lat temu, to panie z aptek odsyłały chorych twierdzeniem, że takie coś nie istnieje.
  Nie dawajcie się nabierać proszę na tzw. mleko w kartonikach. Tylko brak instytucji państwowych powoduje, że ten zabielany płyn nosi nazwę mleka.
  Tak więc Szanowny Człeku, podaj w/w informację osobie potrzebującej. Gdybyśmy mieli własny rząd to odpowiednie instytucje poinformowałyby Towarzystwa Lekarskie i centralnie zorganizowały uzupełnianie niedoborów witaminy D-3, nie tylko u chorych z SM, ale także u wszystkich młodych obywateli i starszych osobników, szczególnie po 60. roku życia.

 228. osoba prywatna said

  Pierwsze w historii badanie potwierdza związek między szczepieniami a autyzmem
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pierwsze-w-historii-badanie-potwierdza-zwiazek-miedzy-szczepieniami-autyzmem

 229. osoba prywatna said

  Aby zrozumieć to co dzieje się w Europie trzeba najpierw poznać podstawy ideologii religii zwanej islamem. Wygląda na to, że początkowo to rzeczywiście była dość pokojowa sekta. Mahomet, który dał jej podwaliny, tak jak jego matka słyszał głosy. W dzisiejszych czasach czekała by go najwyżej kuracja za pomocą antydepresantów, ale ponieważ działo się to w VII wieku, oznaczało to dla niego szansę na stworzenie własnej religii.
  Jak mówi znane powiedzenie, jeśli rozmawiasz z Bogiem jest to modlitwa, ale gdy Bóg odpowiada, to schizofrenia. Mahometowi Bóg opowiadał i to bardzo dużo, a pamięć proroka musiała być wybitna, bo umiał on recytować aż 6 tysięcy wersetów koranu.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/gdy-nadejdzie-ten-dzien-muzulmanie-przejma-europe-czyniac-ja-islamskim-kontynentem

 230. dr Maciej Pokora @ Peryskop said

  Re 210
  Siggi tak niby sarkastycznie czy … freudowska ?

  Re 133
  „sama natura jako tak błędów nie czyni”
  ale przecież LUDZIE JE POPEŁNIAJĄ !

  I właśnie dlatego wielu CHORUJE.
  Takich bzdur filozofa „to już można nie czyatć dalej.”

  Re 142
  Admin : Mam nadzieje, że dr Hamer nie tłumaczy traumatycznymi przeżyciami z okresu dojrzewania takich dolegliwości, jak np. pęknięcie czaszki skutkiem otrzymania ciosu kijem do bejsbola, oparzeń trzeciego stopnia, obcięcia nogi przez tramwaj itp.

  Oczywiście, że dr Hamer nie plecie takich farmazonów.
  No to pięknie, że wreszcie Szanowny Admin zaczyna qmać.

  Re 158
  Cyniczne podrzucanie dr Hamerowi ofiar Fukushimy jest PODŁĄ MANIPULACJĄ Zbigniewa P. W propagandowym slangu taka obróbka nosi nazwę „zatruwanie źródła”.

  Nie zatruje, bo multi-mycek za cienki bolek.

  Re 198
  Nie wiem co Pan Kuna odpowie i czy przed zmoderowaniem tego wpisu, ale:

  ListwaNICKGregMaciuś : Lekarze, badania i statystyki wykazują, ze palenie pepierosów powoduje nowotwory.

  Lekarze i statystyki ZAKŁAMUJĄ, bo mają z tego kasę.

  Palenie dla palacza jest przyjemnością.

  Bo paleniem słabeusze zabijają STRES.
  Także chlaniem i/lub ćpaniem. Im STRES silniejszy,
  a umysł słabszy, tym więcej palenia, chlania i/lub ćpania.

  Gdzie wiec twoim zdaniem i dr. Hamera jest tu stres który mógł spowodować nowotór

  Oprócz cbdo powyżej, częściej niż sama toxyna, zabija STRES zmuszający do zażywania toxyn.

  ===

  Re 180
  Waclaw-L, mam podobne doświadczenia.

  Pod koniec 1. stypendium w Szwecji dorwałem się do snowsqootera i na wykrotach porozbijałem sobie dyski w kręgosłupie, więc wracałem do domu wciąż nękany bolesnymi, paraliżującymi szpilami i z rana dotarłem do Centrum Rehabilitacji w Konstancinie, gdzie wtedy prowadziłem pracownię. Prof. Jerzy Kiwerski, na którego oddziale stawiałem paraplegików na nogi, bez badania zaoferował mi po znajomości operację następnego ranka. Poszedłem wtedy z ulgą do jego szefowej rehabilitacji mgr Teresy Stelmasiak zapowiedzieć, że będę jej pacjentem. A pyskata ale bardzo sprawna merytorycznie „Stella” podeszła, postukała mnie palcem w czoło, mówiąc – też po znajomości :

  – Tu się popukaj, inżynierku, tu. Niech profesor sobie kroi skoczków do wody na główki bez główki i dziadków co spadli z dachu czy z gruszki. A ty, młody a głupi, jechać do domciu, na dywaniku rozłożyć koc i wstawać tylko na siusiu – ostrożnie. I po dwóch dniach przyjechać tu i podziękować. A profesora to ja już sama zawiadomię, żeby kolejki nie zmieniał. Jeeechać !”

  No i rzeczywiście stał się ISTNY CUD !

  Więc ja przyjechać, Stelli podziękować i od tamtej pory nie mieć żadnych kłopotów z kręgosłupem, no i być mniej głupi, lecz bardziej cenić dobrych rehabilitantów niż profesorów ortopedów. Chociaż mam wrażenie, że prof. Kiwerski zaoferował mi wtedy „najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia jego medycznej specjalności” – chirurga ortopedy.

  Lecz operacyjna stabilizacja krążka międzykręgowego to zwykle jest podziabanie kości, aby z ich wiórami doprowadzić (ewentualnie z płytkami i śrubami) do trwałego zrostu 2 lub 3 kręgów, co daje doraźną ulgę, ale naraża tak okaleczony kręgosłup na kolejne urazy, wobec przenoszenia większych obciążeń przez sąsiadujące ze zrostem kręgi, które mają zachowaną możliwość ruchu.

  Więc ta „doraźna ulga” i tak jest iluzoryczna i względna, bowiem przychodzi nie po dwóch dobach leżenia na kocyku, ale po 2 tygodniach po zroście i zagojeniu rany pooperacyjnej.
  Oczywiście kocyk na dywanie nie jest remedium na wszelkie dolegliwości kręgosłupa, bo uwarunkowania osobnicze bywają różne. Ale przykład Waclawa-L i mój świadczą, że trzeba uważać.

  Od tamtego czasu ja, moja rodzina i wielu naszych znajomych śpimy na sztywniejszych materacach ortopedycznych.
  A pierwsze z zamówionych 5 takich materacy z Radzymina przywiózł mi starem do domu sam właściciel f-my „New Yorker” p. Tadeusz Dobczyński, bo chciał osobiście poznać faceta, który na własny użytek taki pół-hurt uprawia 🙂

  Re 145
  libro77 dzięki za pozdrowienia – wzajemnie.

  Taką dezinfo breję sekciarską stworzył nanogans małoPolski, że już straciłem ochotę na taplanie się tam we flakach Nikodemowicza i w stęchłym oleju spuszczonym z kiepełe Taratajcio nunczakami – rzekomo zgodnymi z GNM !

  Pamiętajmy, że ważnym czynnikiem zdrowia jest higiena psychiczna. Więcej o mechanizmach – jeszcze w moderacji :
  https://marucha.wordpress.com/2017/02/25/przeklenstwa-i-uroki-to-zlecenia-dla-szatana/#comment-658878

 231. Hrabia said

  Po opublikowaniu w sieci nagrania, na którym ksiądz Adrian Kosendiak publicznie oskarża proboszcza jednej z wrocławskich parafii o gwałt, we wrocławskiej kurii do wyjaśnienia sprawy powołana została specjalna komisja. W piątek ks. Rafał Kowalski, rzecznik wrocławskiej archidiecezji przesłał do mediów komunikat z pierwszymi wnioskami z pracy komisji.

  W pierwszej kolejności kościelne gremium zajęło się sprawą odwołania księdza Jacka Mięlara, o której duchowny wspomniał w wywiadzie ze Zbigniewem Stonogą. Zdaniem ks. Kosendiaka za odwołanie byłego wikarego z Oporowa ma odpowiadać ks. Rafał Hołbowicz, obecny kanclerz wrocławskiej kurii, który przygotowywał dokumenty do podpisania przez biskupa. – Na tym właśnie polegał problem Międlara. Kanclerz przygotowuje papiery, a nie wiadomo nawet czy przed podpisaniem jego szef to czyta – mówił podczas nagrania duchowny z Milicza.

  tuwroclaw.com/wiadomosci,wroclaw-kuria-zabrala-glos-w-sprawie-zarzutow-ks-kosendiaka,wia5-3266-32215.html

 232. snag said

  Osoba Prywatna @ 225 ,…

  Pierwsze badanie w historii ktore potwierdzalo zwiazek szczepionek (rtęci) z autyzmem byl Andrew Wakefield ktory fabrykował dane żeby pasowały do jego teorii.

  Andrew Jeremy Wakefield (born 1957) is a British former gastroenterologist and medical researcher who was struck off the UK medical register for his fraudulent 1998 research paper, and other proven charges of misconduct, in support of the now-discredited claim that there was a link between the administration of the measles, mumps and rubella (MMR) vaccine, and the appearance of autism and bowel disease.

 233. Marcin said

  https://lh3.googleusercontent.com/-dq3daYnTUHc/WLk9NNTamkI/AAAAAAAAZLc/jcArWmrlUJcfVVLyysodz8vBzJac60oqACJoC/w530-h668-p-rw/2017%2B-%2B1

 234. Siggi said

  210/Zosia said
  230/dr Maciej Pokora @ Peryskop said
  —–
  tzn…Ja ,jeżeli o zmarłych nie mogę mówić dobrze,to nie mówię wcale.Gdyby nieboszczyk zza grobu mógł sie bronić ,a to co innego.A tak zostaje tylko niesmak.

 235. Delikatne wynurzam głowę zza krzaka said

  „Najbardziej niebezpieczną dla Polski nacją jest nacja żydowska. Oni są wszędzie. Wszędzie intrygują. Potrafią do przesady nagłośnić najdrobniejsze fakty ich dotyczące aż do znudzenia. Ale tego, że w Polsce wiesza się z rozpaczy ponad 3 tysiące ludzi rocznie, nikt nie widzi.”

  Wicepremier rządu RP Andrzej Lepper dla tygodnika „Nie” 2/2006

  Panie Boydarze dziś żaden wicepremier z „patriotycznego” PiS już tak nie powie.

 236. osoba prywatna said

  Rachoń, Targalski, Wildstein, Matka Kurka – nowi stali felietoniści „Gazety Polskiej”!
  http://niezalezna.pl/94657-rachon-targalski-wildstein-matka-kurka-nowi-stali-felietonisci-gazety-polskiej

 237. pawel said

  Jak spreparowano „oszustwo” Andrew Wakefielda

  https://faktyoszczepieniach.wordpress.com/saga-wakefielda/jak-spreparowano-oszustwo-andrew-wakefielda/

 238. revers said

  ^re169

  a p.p. Siggi z jakiego Euroregionu? bo rzna Niemcy euroreginy nie tylko z topol, ale z bardzo grubej kasy

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-gospodarka-swiatowa/item/109485-no-i-wszystko-jasne-na-unijnej-polityce-regionalnej-najbardziej-korzystaja-niemcy

  widocznie zaduzo pil mechanicznych sprzedaii obok maszyn budowlanych niemcy polakom na tani kredyt lub doplaty unijne.

 239. pawel said

  ad. Osoba Prywatna

  Czytać, czytać:
  https://marucha.wordpress.com/2014/03/06/zwiazek-szczepien-z-autyzmem-udowodniony/

 240. pawel said

  EUROPEJSKI TRYBUNAŁ PRAW CZŁOWIEKA ZAJMIE SIĘ PRZYMUSEM SZCZEPIEŃ W POLSCE!
  Luty 10, 2017

  EUROPEJSKI TRYBUNAŁ PRAW CZŁOWIEKA: OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA JAKO PRZYMUSOWE ZABIEGI MEDYCZNE OZNACZAJĄ INGERENCJĘ W PRAWO DO POSZANOWANIA ŻYCIA PRYWATNEGO

  Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargę na postanowienie o nałożeniu grzywny, co otwiera drogę do złożenia pierwszej skargi na Polskę do ETPC. Wyrok sądu: II OSK 812/15 – Wyrok NSA

  Stanowisko Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w kwestii obowiązku szczepień wyrażone w orzecznictwie:

  „Trybunał jednak przypomina, że życie prywatne obejmuje integralność fizyczną i psychiczną osoby (nr 32647/96 , decyzja 07.01.98 , DR 94 , s. 91-93 ). W związku z tym Trybunał zbadał wniosek na podstawie artykułu 8 Konwencji, który stanowi co następuje:
  1. Każdy ma prawo do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego, swojego mieszkania i swojej korespondencji.
  2. Władza publiczna nie może ingerować w korzystanie z tego prawa, z wyjątkiem przypadków, zgodnie z prawem i koniecznych w demokratycznym społeczeństwie z uwagi na bezpieczeństwo państwowe, bezpieczeństwo publiczne lub dobrobyt gospodarczy kraju, na ochronę porządku i zapobieganie przestępstwom, ochronę zdrowia i moralności lub ochronę praw i wolności innych osób. Trybunał uważa, że obowiązkowe szczepienia jako przymusowe zabiegi medyczne oznaczając ingerencję w prawo do poszanowania życia prywatnego, gwarantowanego przez art. 8 § 1.

  (patrz Matter v. Słowacja wyroku z dnia 5 lipca 1999 r., § 64 , niepublikowany)

  ETPC: Application no. 42197/98 by Ilaria SALVETTI against Italy

  Dziesiątki grzywien w celu przymuszenia do szczepienia zostało umorzonych na przestrzeni ostatnich kilku lat po podważeniu praktyk urzędniczych przez Najwyższy Sąd Administracyjny już dwukrotnie. Nie mają one mocy pozbawiania ludzi ich podstawowych praw, w tym do zachowania życia i zdrowia. Prawo do decydowania o swoim życiu i zdrowiu mamy zagwarantowane w konstytucji. Prawo do świadomej ZGODY (nie „odmowy”!) na poddanie się zabiegowi medycznemu jest gwarantowane nie tylko przez przepisy krajowe, ale też międzynarodowe, do których przestrzegania zobowiązała się Polska. Uprawnienie do wyrażenia zgody lub odmowy zgody na zabieg medyczny, wynika przede wszystkim z Karty Praw Człowieka i Konwencji Bioetycznej, czyli aktów międzynarodowych, które Polska podpisała i ma obowiązek przestrzegać. Jest to więc podstawowe prawo człowieka. Europejski Trybunał Praw Człowieka definiuje „obowiązek” szczepień w orzeczeniach równoznaczni z przymusowym leczeniem, czyli jako łamanie art.8 Konwencji o ochronie praw człowieka. W Polsce w związku z przymusem szczepień łamane są jeszcze inne prawa – prawo do pełnej informacji o ryzyku wynikającym z zabiegu medycznego.

  http://stopnop.com.pl/europejski-trybunal-praw-czlowieka-zajmie-sie-przymusem-szczepien-w-polsce/

 241. revers said

  Jak latwo po Jalcie Lwow przyznac Ukraine, ale nigdy Krym Rosji po Chruszczowie …
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/03/wlk-brytania-i-polska-nigdy-nie-uznaja-krymu-za-czesc-rosji/

Sorry, the comment form is closed at this time.