Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Spiegel: Obama nie przestaje sączyć jadu

Posted by Marucha w dniu 2017-03-04 (sobota)

Osoby z administracji Baracka Obamy zawczasu zatroszczyli się o „kompromat” na Donalda Trumpa, a „wycieki” informacyjne jeszcze długo będą wstrząsać amerykańską przestrzenią medialną – uważa Veit Medick, korespondent niemieckiej gazety Der Spiegel.

Autor publikacji przekonuje, że amerykańskie służby specjalne prowadziły ciągłą inwigilację kandydata na urząd prezydenta z ramienia Republikanów, a także osób z jego otoczenia, niezwłocznie przekazując wszelką kompromitującą informację do Białego Domu.

Jednorazowa publikacja wszystkich „akt” przeciwko Trumpowi była, rzecz jasna, nie najlepszym rozwiązaniem, dlatego „doradcy Obamy postanowili stopniowo rozszerzać krąg osób obeznanych z materiałami” — uważa niemiecki korespondent.

Jego zdaniem, fala „sensacyjnych demaskacji” jest związana z poprzednią amerykańską administracją. „Prawie każdego dnia na pierwszych stronach gazet pojawiają się skandaliczne publikacje na temat Trumpa. Wiele wskazuje na to, że za ostatnimi wyciekami stoi były prezydent. Obama nie przestaje sączyć jadu” — pisze Medick.

Gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung także opublikowała materiał poświęcony „kontrolowanym” wyciekom do amerykańskich mediów. Jak podaje niemiecka gazeta, przed dawnym zespołem Obamy stoi zadanie „przyciągnięcia maksymalnej uwagi do informacji i dokumentów zebranych przez amerykańskie służby specjalne”.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 2 to “Spiegel: Obama nie przestaje sączyć jadu”

  1. Zbyszko said

    Przecież Obama to taki porządny, równy gość. Zapraszał do White House’a znane gwiazdy na koncerty:

  2. Aguirre said

    ad 1) Tak, żenujące gwiazdki rocka plumkają ze łzami w oczach muzyczkę na gitarkach dla Obamy, ach jakie to wzruszające. Stopień debilizmu Hamerykanów jest zatrważający (Polaków z resztą też).

Sorry, the comment form is closed at this time.