Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Naukowcy w ciągu dwóch lat chcą przywrócić do życia mamuty

Posted by Marucha w dniu 2017-03-06 (Poniedziałek)

Amerykański projekt Woolly Mammoth Reviva w ciągu dwóch lat, dzięki rozwojowi inżynierii genetycznej, przywróci do życia mamuty, a raczej niby-mamuty, będące hybrydami słonia i jego wymarłego włochatego kuzyna.

Naukowcy chcą umieścić mamucie geny w zarodku słonia indyjskiego, a później sztucznie pobudzić tak spreparowany zarodek do rozwoju.

Projektu zakłada stworznia hybrydy słonia i mamuta. Naukowcom chodzi o nie tyle o stworzenie dokładnej kopii mamuta, ale zwierzęcia podobnego, które będzie posiadało cechy niezbędne do przetrwania w chłodnym środowisku.

Sam projekt został rozpoczęty w 2015 r. Naukowcom zidentyfikowali niektóre geny w genomie mamuta, odpowiadające za specyficzne cechy wyglądu tych zwierząt. Materiał genetyczny pochodził ze szczątków zwierząt znalezionych w syberyjskiej wiecznej zmarzlinie. Do tej pory już udało włączyć kilkadziesiąt genów mamuta do genomu słonia indyjskiego.

W środowisku naukowym projekt budzi mieszane uczucia. Cytowana przez brytyjskie media dr Edze Westra z University of Exeter uważa, projekt przywrócenia do życia konkretnego wymarłego gatunku stwarza ogromne możliwości. Zaznacza jednak: Nie jestem do końca pewien, czy akurat teraz powinniśmy to robić, na pewno jednak taka technologia to umożliwia.

kresy.pl / onet.pl
http://www.kresy.pl

Czy nie udałoby się w podobny sposób odtworzyć Polaka z jakichś polakopodobnych istot i resztek polskich genów pałętających się gdzieś po świecie?
Admin

Komentarzy 19 to “Naukowcy w ciągu dwóch lat chcą przywrócić do życia mamuty”

 1. Alina said

  Odtworzenie Polaka jest dużo prostsze i tańsze. Wystarczy zdelegalizować obce media w Polsce i karać za publiczne kłamstwa.

  Myślę, Pani Alino, że to nie wystarczy…
  Ale może się mylę.
  Toć to wszystko fantazja.
  Admin

 2. otto hak said

  „Naukowcy w ciągu dwóch lat chcą przywrócić do życia mamuty”

  A po co? Chcieli także odtworzyć bliższego nam tura i jakoś sie rozwiało.

  Polaka łątwo jest odtworzyć z technicznego (cybersocjalnego?) punktu widzenia, ale nie po to naz zniszczono zeby potem odtwarzać.

  „Was Polaków nie będzie”

  ——
  Tura odtworzono metodą krzyżówek. Bez turzych genów. Wciąż istnieją jakieś egzemplarze.
  Zob. https://www.facebook.com/pg/PolskaFundacjaOdtworzeniaTura/about/?ref=page_internal
  a także w Googlach szukaj „Odtworzenie tura”.
  Admin

 3. otto hak said

  O tym turze to jażem dawno juz zapodawał na Rewirach…

 4. snag said

  Admin ,…

  Podrzuce flance 😉 ,…

  Na marginesie, powinno byc ‚Revival’ ,…

 5. snag said

  Znaczy, flance Polaka 😉 ,…

 6. otto hak said

  „Znaczy, flance Polaka”

  Ciekaw jestem. Pikówki róż wiprowadza się z dzikiej róży. Pikówkę Polaka…. po dzikiego Polaka to chyba trzeba jechać na Dzikie Pola.

  Oj, lepiej nie…

 7. otto hak said

  Otto, przestań sie wygłupiać.

 8. AlexSailor said

  ” Naukowcom chodzi o nie tyle o stworzenie dokładnej kopii mamuta, ale zwierzęcia podobnego, które będzie posiadało cechy niezbędne do przetrwania w chłodnym środowisku.”

  Jaja jak berety.
  Mamuty żyły w ciepłym klimacie.

 9. otto hak said

  Jakuci do dziś jedzą mięso mamutów przechowane w wiecznej zmarzlinie.

 10. lopek said

  Jeżeli ci naukowcy są tego samego pokroju – co to ohydne zboczenia seksualne nazwali orientacjami – to będziemy wiedzieć wszystko – może nie o samym mamucie – ale przynajmniej o jego odbycie.

 11. GŁUPIEGO ROBOTA

  40 lat temu, gdy amerykańskie towarzywo milionerskie PRZYJACIÓŁ SŁONIA wystąpiło z akcją zakupu ziemi w Ameryce na Parki Magafayny Afrykańskiej, aby NIE WYGINĘŁA, to Napisałem do nich, żeby się Nie Wygłupiali, gdyż mamuty żyją w dużej ilości w tropikalnej Afryce Zachodniej, jako słonie wodne: Loxodonta fransseni, oraz syberyjskie słonie wodne. Wodny słoń syberyjski żyje w rzekach i jeziorach Syberii w lecie a zimą idzie w tajgę, gdzie w zimią nikt nie zagląda.
  Wśród wielu relacji jest naukowa: W roku 1946 lotnik obserwował u ujścia Obu stado słoni, gdzie udała się ekspedycja Leningradzkiej Akademii Nauk. Znalaźli na wskazanym miejscu tylko Odchody Słoni, gdyż słonie poszły na wiosnę do Obu. Kilka lat temu wyświetlano w TV film o młodym mamucie kapiącym się w rzece CZUKOCKIEJ a nie dawno prezentowano zdjęcie starego mamuta-samca w śnieżnej tundrze alaskańskiej. Ponieważ mamuty zimą w tundrze nie bytują to był to stary byk wygnany z tajgi przez młode byki.
  Wodne słonie afrykańskie są mamutami syryjskimi z Eufratu i Tygrysu, które uciekły ze zwierzyńców faraonów, tak jak leśnie słonie afrykańskie słoniami indyjskimi z hodowli Ptolemeuszy.
  Wyprawa Jezona Po Złote Runo była po futro RUDEGO mamuta syryjskiego, który żył na Kubaniu. Futro BIELEJĄCEGO zimą mosorożca syberyjskiego czy kanadyjskiego było podstawą TRONÓW cesarzy i Dostojników. W Polsce ostatniego nosorożca syberyjskiego ubił na Ukrainie Bernard Pretficz, ale zachowały się one jako nosorożce Sumatrzańskie z darów cesarzy chińskich.

 12. revers said

  Naukoffcy o nosorozcach juz zapomnialy, zwlaszcza tych bialych, miejsza kasa i nie te grandy lub zapowiedz kolejnej katastrofy klimatycznej i ponowne wymarcie dinozaurow.

 13. snag said

  Senor Hak ,…

  Jak trza to trza – Żeby ułatwić to w driver licence w okienku ‚organ donor’ dopisałem ‚1 (uno) żebro do Polski’ by Federal Express … nie będą musieli jeździć i szukać, no sir 😉 ,…

 14. Niech szlag trafi inżynierię genetyczną.

 15. Maverick said

  Mnie się wydaje ze bliżej sklonowania mamuta włochatego są Koreańczycy.

  http://siberiantimes.com/other/others/news/n0690-initial-stage-reached-on-dream-of-cloning-woolly-mammoth-expert/

 16. Jacek2 said

  Re.1
  Nie trzeba delegalizować. Wystarczy nie korzystać to samo z głodu zdechnie. Po swoich znajomych widzę że coraz mniej korzysta. Przykro to powiedzieć w przededniu jutrzejszego święta ale pań to zdecydowanie mniej dotyczy.

  „Czy nie udałoby się w podobny sposób odtworzyć Polaka z jakichś polakopodobnych istot i resztek polskich genów pałętających się gdzieś po świecie”- są pewnie tacy na jakichś zapomnianych wysepkach których żydowi nie opłaca się okradać. Nie mieli z nimi kontaktów, nikt im szamba do głów nie wlewał a odtworzenie byłoby zdecydowanie prostsze niż w przypadku mamuta :). Ponoć geny to nie tylko te odziedziczone ale również zmienione przez środowisko.

 17. Trak said

  Nie wiedziałem czego Amerykanom do szczęścia brakuje – a czegoś ewidentnie brakuje – i wreszcie się dowiedziałem – brakuje im MAMUTA. Podejrzewam, że dopną swego a mamuty tanie nie będą. Rasowy mamut będzie drogi i stanie się zewnętrznym symbolem dostatku właściciela. Amerykański sen w świetle ogólnoświatowych wydarzeń może się ziścić, jego szanse wzrastają. Nie samochód, nie dom, nie wycieczka na Marsa i nie biznes ale mamut w jaskini może napędzić amerykańską gospodarkę. Tak trzymać!

 18. https://marucha.wordpress.com/2017/03/06/naukowcy-w-ciagu-dwoch-lat-chca-przywrocic-do-zycia-mamuty/

  Ad. 11, 12. Revers said – 2017-03-07 (wtorek) @ 10:50:42
  Naukoffcy o nosorozcach juz zapomnialy, zwlaszcza tych bialych, miejsza kasa i nie te grandy lub zapowiedz kolejnej katastrofy klimatycznej i ponowne wymarcie dinozaurow.//

  Dziękuję Reversowi za zwrócenie uwagi, że chodzi o GRANTY i Fundusze. Mój przyjaciel z Gdańska, dr Kazimierz Abramski, namęczył się, aby zdobyć dla mnie grant na Wandaluzję, co zbywano Pukaniem się w Głowę, więc gdy poradził mi, abym sam załatwiał tą sprawę to odpowiedziałem, że Boję Się, że Zaczną Mnie Pukać w D.
  Zdobyłem jednak Fundusz za Rozwiązanie EKSODUSU Biblijnego: http://www.wandaluzja.com/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny// Fundusz miał być Unijny, ale podejrzewam, że pochodził albo z Amerykańskiego Towarzystwa Biblijnego, albo z Satelitarnej Detekcji Złota ??? Fundusz EXODUSU Biblijnego zagarnęli jednak Muammar Kadafi i Silvio Berlusconi, jako MOI protektorzy polityczni.
  Wyszli jednak na tym Najgorzej, bo część pieniędzy przeznaczyli na projekt Ratowania Wenecji MOJŻESZ – bo Złoto Afryki pochodziło z Drenażu za Stal Śląską z Wenecji, na podstawie konwencji wezyra Józefa z Pelopsem z Poznania. Ja tego MOJŻESZA weneckiego zaraz Oprotestowałem techniką Moskiewsko-Warszawską, a ponieważ Kadafi i Berlusconi przepchnęli ten IDIOTYZM to Sarkozy zamordował Kadafiego szczególnie sadystycznie a Berlusconiemu wytoczono proces za seks z 17-letnią Marokanką i zniszczono ASTRONOMICZNĄ kontrybucją.

 19. Peryskop said

  Re 9
  Otto: Jakuci do dziś jedzą mięso mamutów przechowane w wiecznej zmarzlinie.

  A Jakutki ?
  Na diecie bezmamutowej ?

  >>> O kurwa, jaki fajny dofcip!
  >>> Admin

  ===

  Re reszta
  Problemów jest kilka :

  1) sklonować Rybią fundację dużo łatwiej niż sklonować tura;

  2) SKoreańcy są znani z fejkowania rewelacji genetycznych, a na razie zrobili świecącą małpę po skrzyżowaniu z meduzą;

  3) DNA ze starej zmarzliny ma postać bezładnych strzępków;

  4) niech UeSaAńce na rozgrzewkę obudzą Walta Disney’a
  zamiast znów wciskać farmazony mające na celu rozbudzanie nieprzemijających fascynacji nt nieśmiertelności i „cudownego” przywracania życia.

Sorry, the comment form is closed at this time.