Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Manifa” potwierdziła najgorsze przypuszczenia

Posted by Marucha w dniu 2017-03-07 (wtorek)

Niedawno spore wzburzenie wśród przynajmniej części Wielce Czcigodnych posłów do Parlamentu Europejskiego wzbudziła wypowiedź posła Janusza Korwin-Mikke, że przyczyną niższego poziomu wynagrodzeń kobiet jest niższy poziom ich inteligencji.

Nikomu nie przyszło w ogóle do głowy, by sprawdzić, czy to prawda, czy nie; zamiast tego zapanowało powszechne oburzenie z powodu „skandalicznego” charakteru tej opinii. Wystawia to fatalne świadectwo intelektualnemu poziomowi deputowanych do Parlamentu Europejskiego, którzy – a przynajmniej spora ich część – nawet nie zdaje sobie sprawy, iz żyje w rzeczywistości podstawionej.

„Kto w szpony dostał się hipostaz, rzeczywistości już nie sprosta” – przestrzegał Janusz Szpotański w nieśmiertelnym poemacie „Towarzysz Szmaciak”, więc obserwując takie zachowania parlamentarzystów europejskich, trudno nie nabrać wątpliwości do parlamentaryzmu, podobnie jak wątpliwości, a nawet wstrętu do demokracji. Jak jeszcze w głębokiej starożytności zauważył nie byle kto, bo sam Arystoteles – „demokracja to rządy hien nad osłami”.

Mniejsza jednak o demokrację, chociaż opinia Arystotelesa rzuca snop światła na przyczyny, dla których nie tylko rządy, ale i prawa stają się coraz głupsze i to do tego stopnia, że coraz więcej ludzi rozsądnych po prostu zaczyna je ignorować, postępując wedle własnego rozeznania tego, co dobre, a co złe.

Na tym właśnie polega „szara strefa”, którą pragnie zlikwidować rząd pani Beaty Szydło – że ludzie w poczuciu odpowiedzialności za siebie, swoje rodziny, swoje przedsiębiorstwa i nawet – za gospodarkę narodową, często z dużym ryzykiem osobistym omijają idiotyczne prawa, postępując zgodnie z zasadami słuszności i sprawiedliwości, które jeszcze w głębokiej starożytności, w krótkich słowach przedstawił Ulpian Domicjusz: „honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere” – co się wykłada, by uczciwie żyć, drugiego nie krzywdzić, każdemu należne oddawać.

„Należne”, a nie uzurpowane – i dlatego uczciwy człowiek nie ma obowiązku poddawania się uciskowi fiskalnemu, tylko powinien go unikać, a w tych staraniach powinien mieć moralne wsparcie Kościoła katolickiego.

Kościół ten, kierując się wskazówką Pana Naszego Jezusa Chrystusa, by co cesarskie, oddawać cesarzowi, a co boskie – Bogu – niekiedy wypacza jej sens, wzywając do poddawania się i cierpliwego znoszenia fiskalnego ucisku.

Tymczasem Pan Jezus wcale do takiej niemądrej postawy nikogo nie zachęcał – co wynika z drugiej części wskazówki – by mianowicie Bogu oddawać to, co boskie. Ta część skierowana jest do „cesarza”, bo on przecież sobie samemu podatków nie płaci. Nie płaci – ale nie znaczy, że nie ma obowiązków wobec Boga. Otóż „cesarz” jest wobec Boga zobowiązany do sprawiedliwych rządów. Sprawiedliwych – a więc wykluczających ucisk fiskalny, który spełnia wszelkie znamiona kradzieży zuchwałej.

Mniejsza jednak, jak powiadam, o to, chociaż nigdy dość przypominania o tym – bo zacząłem wypowiedzi JK-M na temat inteligencji kobiet. Ksiądz Bronisław Bozowski powiadał, ze nie ma przypadków, są tylko znaki i oto 5 marca otrzymaliśmy coś w rodzaju znaku, że opinia Janusza Korwin-Mikke ma mocne podstawy.

Podobnie jak permanentnie bezpieniężny król Stanisław August Poniatowski, kiedy udało mu się uzyskać pożyczkę u jakiegoś lichwiarza, trochę przewrotnie cytował opinię św. Pawła, że „zbawienie przychodzi od Żydów”, tak i teraz potwierdzenie opinii o niższej inteligencji kobiet przyszło od nich samych, a konkretnie – od organizatorek niedzielnej „Manify” czyli Porozumienia Kobiet 8 marca.

XVIII Warszawska „Manifa” odbywała się pod hasłem: „Przeciw przemocy władzy. Dość wyzysku reprodukcyjnego”.

Cóż można powiedzieć o tym haśle? Można je skomentować podobnie, jak Julian Tuwim skomentował ideologiczne deklaracje, jakie Władysław Broniewski składał mu po pijanemu („Władek jest twardym komunistą, gdy w czubie ma”): „Industrializacja? Racja – pożytek z niej. Indus – rozumiem. Trializacja – już mniej”.

Zatem wypada nam rozszyfrować znaczenie tego zagadkowego „wyzysku reprodukcyjnego”. Zapewne chodzi o to, by kobiety mogły w każdej chwili i fazie dokonywać aborcji, najlepiej na koszt Bogu ducha winnych podatników.

To rozumiem – ale dlaczego brak takiego radosnego przywileju nazywać „wyzyskiem reprodukcyjnym”? Przecież żeby kobieta zaszła w ciążę, to najpierw musi rozłożyć nogi przed jakimś mężczyzną, a o ile mi wiadomo, nie ma jeszcze ustawy, która by kobiety do tego zmuszała.

Dzisiaj takie rzeczy wiedzą nawet Dajakowie z wyspy Borneo, którzy jeszcze kilkadziesiąt lat temu podobno nie kojarzyli rodzenia się dzieci ze stosunkami płciowymi. Być może dlatego, że między jednym a drugim wydarzeniem upływa aż 9 miesięcy, a tak długiego okresu inteligencja Dajaków już nie ogarniała. Teraz podobno już to wiedzą, ale co z tego, skoro okazuje się, że w jednej ze stolic Środkowej Europy kobiety zaczynają uwsteczniać się do poziomu Dajaków? Czyżby był to efekt postępującej feminizacji zawodu nauczycielskiego? Ładny interes!

Ale to jeszcze nic w porównaniu, z zarzutem, że władza „stoi po stronie kapitalizmu”. Kierowanie takiego zarzutu przeciwko rządowi pani Beaty Szydło, który intensywnie forsuje program przedwojennej sanacji, czyli kierowania nie tylko życiem gospodarczym, ale całokształtem życia społecznego przez „państwo” („W ramach państwa i w oparciu o nie kształtuje się życie społeczeństwa” – głosił art. 4 ust. 1 „sanacyjnej” konstytucji kwietniowej z 1935 roku), dowodzi nie tylko karygodnego braku spostrzegawczości kobiet zrzeszonych w Porozumieniu 8 marca, ale również – niskiego poziomi rozeznania politycznego.

Przecież najistotniejszym elementem rządowego programu firmowanego przez pana wicepremiera Morawieckiego, jest renacjonalizacja gospodarki – w dodatku w oparciu przede wszystkim o pożyczone pieniądze – tak samo, jak za Gierka. Z żadnym „kapitalizmem” nie ma to nic wspólnego. Jest to program par excellence socjalistyczny, podobnie jak inne postulaty organizatorek tegorocznej „Manify”.

Widać z nich, że wśród kobiet zrzeszonych w Porozumieniu 8 marca dominuje ideologia socjalistyczna. Tymczasem – jak w rozmowie z Antonim Słonimskim zauważył Stanisław Cat-Mackiewicz – „człowiek inteligentny nie może być socjalistą”. To oczywista oczywistość – bo inteligencja polega między innymi na dostrzeganiu związku przyczynowego między przyczynami i skutkami, a socjaliści tej umiejętności wydają się być pozbawieni.

Czy jest to cecha wrodzona, czy też efekt duraczenia – to trzeba by jeszcze wyjaśnić, ale niezależnie od tego nie da się ukryć, że opinia wyrażona w Parlamencie Europejskim przez Janusza Korwin-Mikke ma solidne podstawy.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 18 to “„Manifa” potwierdziła najgorsze przypuszczenia”

 1. AlexSailor said

  „człowiek inteligentny nie może być socjalistą”

  A jakżesz nie może.
  Wręcz przeciwnie.
  Skończone dranie o wysokiej inteligencji właśnie forsują socjalizm, bo zapewnia im wspaniałe żerowiska.
  Czyżby cała banda z Wiejskiej, stu i jednego ministerstw, tysiąca i jednego urzędów, oraz dziesięciu tysięcy samorządów gmin i miast nie opływała w nieznane nigdzie indziej dostatki i przywileje.

  Oczywiście do tego musieli sobie dobrać tabuny pożytecznych idiotów.
  Ale to inna sprawa.

 2. Sowa said

  Zalecenie Parlamentu Europejskiego dla Rady z dnia 14 lutego 2017 r. zawierające projekt zalecenia Parlamentu Europejskiego dla Rady w sprawie priorytetów UE na 61. sesję Komisji ONZ ds. Statusu Kobiet

  Parlament Europejski,
  1. zaleca Radzie, by:
  g) z całą mocą potępiła nałożony na organizacje międzynarodowe zakaz otrzymywania od rządu amerykańskiego środków finansowych na rzecz planowania rodziny, jeżeli świadczą one usługi aborcyjne, usługi doradztwa w zakresie aborcji, prowadzą konsultacje w zakresie usług aborcyjnych lub lobbing w dziedzinie prawa kobiet do aborcji (ang. global gag rule); uważa, że zakaz ten jest bezpośrednim atakiem na prawa kobiet i dziewcząt oraz krokiem do tyłu w działaniach na ich rzecz; pilnie wzywa UE i jej państwa członkowskie do złagodzenia negatywnego wpływu tego zakazu przez znaczne podwyższenie poziomu środków na prawa i zdrowie reprodukcyjne i seksualne oraz uruchomienie międzynarodowego funduszu na rzecz finansowania dostępu do kontroli urodzeń oraz bezpiecznej i legalnej aborcji za pomocą zarówno krajowych, jak i unijnych środków przewidzianych na rozwój, aby wypełnić lukę w finansowaniu powstałą w związku z działaniami administracji Trumpa na rzecz zaprzestania finansowania wszystkich zagranicznych organizacji pomocy świadczących usługi w dziedzinie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw w tym zakresie;

  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P8-TA-2017-0029+0+DOC+XML+V0//PL

  Sataniści.

 3. Aguirre said

  „Dzisiaj takie rzeczy wiedzą nawet Dajakowie z wyspy Borneo, którzy jeszcze kilkadziesiąt lat temu podobno nie kojarzyli rodzenia się dzieci ze stosunkami płciowymi. Być może dlatego, że między jednym a drugim wydarzeniem upływa aż 9 miesięcy, a tak długiego okresu inteligencja Dajaków już nie ogarniała. Teraz podobno już to wiedzą, ale co z tego, skoro okazuje się, że w jednej ze stolic Środkowej Europy kobiety zaczynają uwsteczniać się do poziomu Dajaków? Czyżby był to efekt postępującej feminizacji zawodu nauczycielskiego? Ładny interes!”, piękne 😉

 4. Boydar said

  „Zauważam, że te wszystkie manifestujące protestantki zdążyły się jednak urodzić” (to nie z Reagana, to moje) 🙂

 5. Kowalski said

  Popatrzcie na te ryje ;;;;;;;;;;wypasione te ciemno brazowe oczka .Na te ironiczne usmieszki wrecz bezczelne towarzystwo.
  A NAROD spi POLSKI.TAK NAS ZACHIPNOTYZOWALI.
  OBUDZ SIE POLSKO a zajasnieje CI CHRYSTUS.

 6. Bogaty Miś said

  „… cytował opinię św. Pawła, że „zbawienie przychodzi od Żydów””
  – z dziką radością poprawiam erudycję red. M.: cytowane zdanie wypowiedział sam Pan Jezus w: Ew. Jana 4:22

 7. Boydar said

  W aspekcie perspektywy podzielenia się z braćmi z takim trudem przez lata zdobytym majątkiem, nie ma to większego znaczenia Panie Ubogi Misiu.

 8. #2, Sz. p.Sowa fakty jak widac sprawnie zgrywaja sie z „chazarskimi wymiotami” produkowanymi przez RE. Prosze przeczytac..
  .http://www.telegraph.co.uk/education/2017/03/06/primary-schools-will-have-unisex-bathrooms-council-reveals/

 9. Sowa said

  Re 8:
  Dziękuję za link, fakt, niedobrze się robi. Ale co ciekawe, nijak nie mogę dotrzeć do wyników imiennych głosowania nad produktem linkowanym pod 2. Chciałoby się dowiedzieć, kto z Polski podniósł rękę „za”.

 10. Racjonalista said

  Manifa zgromadziła antykobiety, ziejące nienawiścią do wszystkiego co kobiece albo męskie, ziejące nienawiścią do wszystkiego co ludzkie. Inteligencja kobiet w jednych aspektach przewyższa mężczyzn, a w innych jest znacznie poniżej męskiego poziomu. Obie płcie nawzajem się uzupełniają. Ale feministyczne osobniki opętane przez szatana pod żadnym względem nie przejawiają zachowań, które można by określić inteligentnymi.

 11. ojojoj said

  Bogaty Mis:
  Czy chce mi Bogaty Mis wmowic, ze zydzi zbawiaja?

  Poza tym, kto to jest zyd? W tamtych czasach takiego narodu nie bylo. Jezeli uznamy, ze zydzi to ci wszyscy co nie byli arabami ani egipcjanami, to mamy co najmniej 12 wiekszych szczepow + te mniej znane. W tym Kanaanejczykow, ktorych bogiem byl Baal. Czy to znaczy, ze od nich tez przychodzi zbawienie?

  A moze Jezus powiedzial, ze zbawienie pochodzi od Galilejczykow? W koncu sie urodzil, mieszkal i szedl do Galilei, gdy spotkal samarytanke i w tym samym wersie powiedzial: „…nadchodzi godzina, kiedy ani na tej gorze (gdzies w Samari), ani w Jerozolimie nie bedziecie oddawali czci Ojcu”.

  Ja sie nie sprzeczam, tylko grzecznie pytam, ktory to „naukofiec” wieki temu wyskoczyl z tym ze Jezus mowil o wszystkich semitach niearabskich?

  Poza tym nasunelo mi sie cos na mysl. Przy dzisiejszej naukowej wiedzy o tamtych czasach, czy nie powinnismy zaczac mowic kto byl kim? I tak np, Jezus byl essenczykiem, po matce i babci, a nie zadnym zydem.

 12. Przemko said

  ach – jakąż satysfakcję sprawia mi myśl, że jeszcze za mojego życia, te wszystkie feministyczne odpady zostaną zagonione pod batogami do domów, a opuszczenie go bez burki będzie surowo karane… oczywiście bedzie to skutkiem nieubłaganych praw demograficznych – ale te „inteligentne” kobiety nadal nie zauważyły, że jak pobożna muzułmanka rodzi 8ro wyznawców Proroka, a feministyczne ścierwo dokonuje 8 aborcji – to same sobie kręcą bat (dosłownie). ech – ta mityczna inteligencja kobiet …

 13. Boydar said

  A po czym Pan Przemko wnosi, że to kobiety; że cycki zaposiadają ?

 14. Przemko said

  panie Boydarze
  po tym, jak korzystają z pomieszczenia zwanego WC 😀

 15. Boydar said

  Eeeee tam …

  .https://www.youtube.com/watch?v=NlMEScFGIck

 16. Zdziwiony said

  Z niedawnych czasów:

  Zdeprawowana komunizmem, „wyzwolona” przeciwniczka tradycyjnej moralności, przyjaciółka Wandy Wasilewskiej Janina Broniewska, idolka bolszewickiej emancypantki Saszy Kołłontaj, lansująca hasło, że seks to dla komunisty szklanka wody, nic więcej.
  http://cyfroteka.pl/catalog/ebooki/0406456/040/ff/101/OEBPS/chapter_3.xml#fnref-odpowiedzialne

  Wojciech Żukrowski, dobry znajomy K. W., Tadeusza Kwiatkowskiego, Haliny Królikiewicz (Kwiatkowskiej), Juliusza Kydryńskiego, pisał o niej:
  „To była piękna kobieta o bardzo polskiej urodzie. Szczupła blondynka, która stąpała lekko, mężczyźni czuli sprężystą gibkość tego ciała. Oczy miała szare, ale ich kolor się zmieniał, ciemniały w gniewie i rozjaśniały się na widok miłych sercu. A ja dobieram oczy do sukni, mówiła żartobliwie. I do chwili też: coś z tej urody odziedziczyła jej wnuczka”.

 17. Alina said

  Kiedy widzę kolejny spęd KOD-u, czy Manify nie mogę opędzić się od natrętnego wrażenia, że oto idioci powyłazili ze wszystkich kątów i prezentują na wizji swoją ułomność , stręcząc nam ją jako wybitną inteligencję. Nie ma doniesień z innych miast – tylko z Warszawy!
  Dziennikarze TVP przeprowadzają w tym tłumie sondy, z których wynika, że ci człekopodobni osobnicy nie mają ani krzty samokrytycyzmu, prezentują logikę jednokomórkowego pantofelka.
  Czy normalny człowiek wymyśliłby hasło „DOŚĆ DYKTATURY KOBIET” albo „DOŚĆ WYZYSKU REPRODUKCYJNEGO”?! http://niezalezna.pl/94871-na-manifach-dosc-wyzysku-reprodukcyjnego

  Jakieś stare i młode idiotki i idioci z uporem maniaka twierdzą, że ludzki zarodek to nie człowiek, lecz zlepek komórek, z którym powinni mieć prawo robić co chcą.
  Zastanawiam się, czy ci wredni niewyskrobani osobnicy chodzili do szkoły podstawowej i czy uczyli się biologii, w tym biologii człowieka? Można odnieść wrażenie, ze to jakieś cymbały bez żadnej szkoły. Durnie, którzy nie wiedzą skąd się biorą dzieci i nie wiedzą, że niekaralność aborcji wprowadził Hitler dla podbitych nacji.
  Ci ludzie nie tylko włażą ze swoimi zbrodniczymi poglądami w przestrzeń publiczną. ONI MAJĄ PRAWA WYBORCZE,
  Jak osobnik z Manify, albo KOD-u może przeprowadzić logiczną ocenę sytuacji politycznej, skoro idzie bezrefleksyjnie za hasłami jak wyżej?

  Jedno jest pewne. Ta masa protestujących powinna się leczyć w szpitalach psychiatrycznych. Niestety w psychuszkach nie ma aż tylu miejsc.
  Obnażanie ich debilizmu w TVP jest śmieszne, ale tylko mnie, ale do NICH to nie dotrze. Oni, one, czują się ze swoją ułomnością bezstresowo, niejako nobilitowani, bo antypisowscy …
  Naprawdę chorzy ludzie, chorzy z nienawiści. Nie wolno bagatelizować tej armii wariatów. ONI SĄ ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNI.

 18. Boydar said

  „… obnażanie ich debilizmu w TVP jest śmieszne …” – Pani Alina (17)

  Byłoby śmieszne gdyby nie było przerażające. Po dwóch tysiącach lat mieć koncepcję, że telewizja ich zbawi. Swoją drogą, czy normalny człowiek powie ‚krew na mnie i na moje dzieci’ ?

Sorry, the comment form is closed at this time.