Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Miesięcznice kosztują tyle, co stadionowe zadymy kiboli

Posted by Marucha w dniu 2017-03-07 (wtorek)

Jeśli wziąć pod lupę miesięcznice smoleńskie, okazuje się, że te kosztują polskiego podatnika całkiem niemało. Święto PiS i zwolenników tej partii odbywa się już niespełna od 7 lat i gromadzi najtwardszy elektorat partii. Od kiedy jednak władzę sprawuje PiS, akcji nadawana jest większa pompa.

Od kiedy partia Kaczyńskiego stanęła u sterów naszego państwa, w obstawę miesięcznic smoleńskich zaczęto angażować policjantów, a nawet wojsko. Ochrona partyjnego święta coraz bardziej się powiększa. Tylko od stycznia tego roku policjantów jest tylu, co przy ochronie meczu piłkarskiej ligi.

Tym samym koszty zabezpieczenia takiego wydarzenia idą już w tysiące złotych. Tylko w styczniu i lutym w obstawie święta PiS było ponad 1,6 tys. policjantów. Całkowity koszt utrzymania bezpieczeństwa na tych dwóch miesięcznicach wyniósł aż 323 tys. złotych.

Niemal taka sama liczba policjantów (1,7 tys.) ochraniała mecz łódzkich klubów piłkarskich – ŁKS i Widzewa – w październiku ubiegłego roku. Kibiców Widzewa nie wpuszczono wtedy na stadion, przez co rozgorzały walki pod obiektem. Zatrzymano 30 osób, a łączny koszt wydany na ochronę meczu wyniósł ok. 400 tys. złotych.

Czy dalej miesięcznice smoleńskie będą angażowały całe hordy policjantów, a na ich ochronę marnowane będą setki tysięcy złotych? Jak mówi Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji – to zależy. Bardzo możliwe więc, że PiS dalej co miesiąc będzie wydawał kolejne tysiące lekką ręką.

– Policyjne koszty zabezpieczenia tych zgromadzeń mogą różnić się każdego miesiąca. Wiąże się to zarówno z okresem trwania prowadzonych działań zabezpieczających oraz ilością zaangażowanych sił jak i środków – mówi Bieniak.

http://pikio.pl/

Miesiączki smoleńskie już mamy. A co z tygodniówkami? A co z codziennymi apelami na Placu Zamkowym? Jakie siły je blokują i dlaczego Putin?
Admin

 

Komentarzy 18 to “Miesięcznice kosztują tyle, co stadionowe zadymy kiboli”

 1. kazek said

  Koszty ochrony przez policje? To gdyby nie bylo miesiecznic to policjantom nie trzeba by placic? Siedzieli by w domu bez zaplaty?

  Zużycie paliwa?
  Admin

 2. fox said

  Kazek! Nie udawaj idioty.

 3. Jasiu PUKWATEREK said

  @ Kaczyński stoi na tym samym krześle którym faszysta chciał zamordować Prezydenta Chrabiego Bul Bronka z Komorowskich na wiecu w Krakowie.

 4. Józef Piotr said

  Ale temat sobie wynaleziono. Policja jest po to aby pilnowała porządku i była w akcji gdyż w przeciwnym razie zaśmierdzi się w koszarach. Bez względu na to kogo ma pilnować a nawet jak ostatnio w modzie Feministek i Pederastów

  Kamyczek do przyjażni Polsko rosyjskiej .Oraz „Polsko Rosyjskiego braterstwa Broni” Ci co czują się zdegustowani niech nie oglądają.Pan Gajowy wybaczą . Ale ten temat jest mądrzejszy

  ——
  Czyli każdy może sobie wymyślić dowolny happening i obowiązkiem policji jest go chronić?
  Admin

 5. Władek said

  Czas wykopać to chazarsko-banderowskie pisowskie ścierwo z Polski.

 6. Krisent said

  A co cię ku… obchodzi ile to kosztuje. Zobacz ile kosztuje NIEMCY utrzymanie islamskich darmozjadów arabskich i afrykańskich przez zachodnią Europe. PO chciało ich sprowadzić w każdej ilości aby zniszczyć POLSKĘ i wymordować Polaków…. Zobacz jak za czasów SEKTY PO okradano POLSKĘ.

 7. mateusz86 said

  obchodza miesiecznice wydarzenia ktorego nie bylo.ale wiadomo trzeba polactfo rozgrywac.

 8. Władek said

  Do mordowania Polaków pisowskie świnie antypolskie ściągają już banderowców.

  Dla przypomnienia posłuchajmy antypolskich okrzyków banderowskiego naczelnika:

  Prędzej banderowskie świnie pogubią swoje zęby, niż w Polsce będzie chwała upadlinie…

 9. Władek said

  Gadanie pisowców o zalewających Polskę imigrantach arabskich to spec zasłona dymna do odwracania uwagi od problemu wysiedlania Polski z Polaków i zasiedlania jej upadlińcami. Stare chazarskie metody…

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2F-247

 10. moje trzy grosze said

  Hulajdusznik to obrzezany banderowiec.

  A Pan skąd wie?
  Obrzezywał go osobiście, czy co?
  Admin

 11. Józef Piotr said

  &11
  Spółkował , panie Gajowy?

 12. Józef Piotr said

  „Czyli każdy może sobie wymyślić dowolny happening i obowiązkiem policji jest go chronić?
  Admin ”

  Uchowaj Boże ! Miałem na myśli tylko te za zezwoleniem uprawnionej Władzy . Z Władzami Warszawy włącznie

 13. moje trzy grosze said

  @Admin

  A Pan skąd wie?
  Obrzezywał go osobiście, czy co?
  Admin

  Po,prostu zgadłem.

  Hulajdusznik said

  2017-03-08 (środa) @ 13:15:37
  Mierny abderyta raczony umizgami chazarskich hochsztaplerów analnie traktowany oralnie popaprany onanizuje się rozpowszechnianiem andronów nachalnie inklinując epistoły ciućmoków.

 14. Kazek said

  O koszty i biednych bardzo martwił się niejaki Judasz

  „Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: „Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?” Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem,”

  Dobra dobra żartowałem

 15. Marucha said

  Re 14:
  Z całym szacunkiem i uznaniem zwracam Panu honor oraz przepraszam.

 16. Kazek said

  Czyżby coś Pan sobie pomyślał?

 17. ojojoj said

  Policja ma pilnowac porzadku, zeby zwykli normalni ludzie byli bezpieczni, w koncu to oni placa za ten serwis – a nie sekty smolenskie, owsiki, pedaly czy glupie kurewki ktore dzisiaj powylazily na ulice.

 18. Zerohero said

  Do biedoty umysłowej która z siebie wydaliła takie komentarze:

  Kazio: „Ale temat sobie wynaleziono. Policja jest po to aby pilnowała porządku i była w akcji gdyż w przeciwnym razie zaśmierdzi się w koszarach.”

  Józio: „Koszty ochrony przez policje? To gdyby nie bylo miesiecznic to policjantom nie trzeba by placic? Siedzieli by w domu bez zaplaty?”

  WYJAŚNIAM: W tym czasie tych policjantów nie było w podejrzanych uliczkach, na interwencjach (np. do okradzionych piwnic)….innymi słowy – miesiączka smoleńska ODCIĄGNĘŁA ich od rutynowych zadań. Za wykonywanie tych zadań płacimy, więc warto SZANOWAĆ zasoby jakimi dysponuje państwo.


  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.