Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Times: Rosyjscy i amerykańscy wojskowi znaleźli wspólny język w Syrii

Posted by Marucha w dniu 2017-03-07 (wtorek)

Wojskowi rosyjskich i amerykańskich sił zbrojnych patrolują okolice syryjskiego miasta Manbidż i jest to najbliższa współpracy między Moskwą a Waszyngtonem na polu bitwy od czasów II wojny światowej, pisze The Times.

[Mamy nieodparte wrażenie, że o współpracę z izr… pardon, z amerykańskimi siłami zbrojnymi jest najłatwiej, gdy zauważą wycelowanego w siebie nagana.  – admin]

Wtedy, w kwietniu 1945 roku, rosyjscy i amerykańscy wojskowi spotkali się na rzece Łabie. Teraz na razie unikają kontaktów, choć są w odległości zaledwie ośmiu kilometrów od siebie, zauważa gazeta.

Żołnierze patrolują wsie znajdujące się 25 km na południe od granicy tureckiej, starając się powstrzymać strony konfliktu od walki. Po obu stronach powiewają narodowe flagi.

„Teoretycznie oni (rosyjscy i amerykańscy wojskowi — red.) służą jako bufor między walczącymi ze sobą Kurdami i bojownikami wspieranymi przez Turcję, ale w praktyce oni również demonstrują nową geopolityczną bliskość, która powstaje między obiema stronami za prezydenta Trumpa” — zauważa gazeta.

Według rzecznika Pentagonu Jeffa Davisa wojskowi wiedzą o rozmieszczeniu siebie nawzajem w okolicach Manbidżu. Jednocześnie, jak podkreślił rzecznik resortu, po obu stronach „nie ma chęci, aby wdać się w konflikt z kimkolwiek innym niż terrorystami PI”.

https://pl.sputniknews.com

Barracku Obamo, ty to widzisz, i nie grzmisz? Łap za konia… siadaj na broń…
Admin

Komentarze 2 to “Times: Rosyjscy i amerykańscy wojskowi znaleźli wspólny język w Syrii”

  1. maasteer said

    A co właściwie robią amerykańskie wojska na syryjskiej ziemi? Czy to przypadkiem nie jest naruszenie suwerenności i akt agresji? Takie epitety sypały się z zachodnich mendiów podczas rosyjskiej misji stabilizacyjnej na Krymie.

  2. Lovshak Ruskij Agient said

    No własnie, gdzie jest Barrack,, gdzie są jaszczębie pokroju żydobolszewików Mc Cainów Kerrych i Bidenów ???? Aj Waj Gewałt a tu nic.. może z pradawneju ziemi Polin, Szehter albo Lis coś doradzi w tej jakzę kłopotliwej sytuacji??? Może syjonista Żakoski lub zasłużony patryota i narodowiec Sakiewicz??? Przepraszam jeśli jakiegoś znaczącego khazara w polin opuściłem, ale tylu was jest…

Sorry, the comment form is closed at this time.