Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Uważajmy na zaimki

Posted by Marucha w dniu 2017-03-07 (wtorek)

„Za co stwór podeszły wiekiem, co kobietą być już przestał, a nigdy nie był człowiekiem, windujemy na piedestał?” – pytał retorycznie Tadeusz Boy-Żeleński – i dodawał: „przez jakie dziwne kuriozum tłuszcz bierzemy za charakter, pustą grzechotkę – za rozum?”

Współczesna trawestacja tego pierwszego, retorycznego pytania mogłaby brzmieć nieco inaczej: „za co stwór tłuszczem rozdęty, co kobietą nigdy nie był, a człowiekiem też się nie stał, windujemy na piedestał?”

To znaczy nie tyle „my”, bo trzeba uważać na zaimki, co ubeckie stacje telewizyjne, które podejrzewam o to, iż zostały utworzone za pieniądze ukradzione przez Wojskowe Służby Informacyjne, czy jak tam się wtedy nazywała ta organizacja przestępcza o charakterze zbrojnym, z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego i lansuje rozmaite damy i gwiazdy.

Co agenci RAZWIEDUPR-a z tego mają – Bóg jeden wie. Widać jednak coś z tego mają, bo lansują („potem lansował mnie przez dwie godziny” – podpisał rysunek ilustrujący rozmowę dwóch celebrytek Andrzej Mleczko).

Jak to zawsze bywa w przypadku RAZWIEDUPR-a, jesteśmy skazani na domysły, ale skoro tak, to nie żałujmy sobie i domyślajmy się. Ja na przykład się domyślam, że RAZWIEDUPR w kontrolowanych przez siebie stacjach telewizyjnych uprawia politykę kadrową, którą pewien sławny polityk francuski zdefiniował w krótkich, żołnierskich słowach: je vote pour le plus bete – co się wykłada, że głosuję na najgłupszego.

Locha Wellman. Piękna i mądra.

I to widać po obsadzie ubeckich stacji telewizyjnych; jeden i ten sam program, dotyczący tak zwanych porad życiowych dla kobiet, prowadzi osoba, którą puściło w trąbę aż czterech panów – domyślam się, że po uprzednim dokładnym wymamlaniu – a więc kompletna życiowa ruina, a basuje jej właśnie „stwór tłuszczem rozdęty”, którym zainteresowałem się z powodu deklaracji, że „chętnie wybatoży moje białe, prawicowe dupsko”.

Mówię oczywiście o pani redaktor Dorocie Wellman, która deklarację tę złożyła w publikacji zamieszczonej w żydowskiej gazecie dla tubylczych Polaków, wydawanej z udziałem pieniędzy żydowskiego finansowego grandziarza, czyli Jerzego Sorosa, który wobec mniej wartościowego narodu tubylczego ma swoje projekty.

Mniejsza jednak o niego, chociaż to też niezły ananas i myślę, że przez takich jak on, na całym świecie narasta zniecierpliwienie wobec arogancji i buty żydowskich finansowych grandziarzy i arywistów. Kto wie, czy znowu nie trzeba będzie chować ich, to znaczy – nie tyle „ich” – bo trzeba uważać na zaimki – co ich uboższych kompatriotów, po piwnicach, chociaż nie wiadomo, czy tym razem w ogóle znajdą się jacyś ochotnicy, bo wprawdzie trzeba miłować bliźniego swego, ale przecież nie bardziej, niż siebie samego.

Nikt nie ma obowiązku działać na własną, czy własnego narodu zgubę i wydaje się, że ta świadomość zaczyna narastać nie tylko w Europie, ale nawet i poza nią, na co wskazywałaby żydowska wojna prowadzona w Ameryce przeciwko tamtejszemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Mniejsza jednak o te światowe konteksty, bo pretekstem, dla którego zająłem się tym drobiazgiem, jest wspomniana deklaracja pani redaktor Doroty Wellman, że „chętnie” – i tak dalej. Nawiasem mówiąc, przypisuje ona prawicy kolor biały. No dobrze, a w przypadku lewicy? Jaki kolor jest charakterystyczny dla lewicy? A jakiż by, jak nie czerwony? Czerwone dupsko, niczym u pawiana? Czyżby pani Dorota…? Ładny interes!

W swojej publikacji używa sformułowania „my kobiety”. Czy jednak wyznawcy nieubłaganego postępu aby na pewno mogą wiedzieć takie rzeczy? Według genderactwa, ku któremu – o ile mi wiadomo – pani red. Dorota Wellman się skłania, tożsamość płciowa jest zjawiskiem przejściowym, zależnym od aktualnego zapotrzebowania – już mniejsza o to – czyjego? Co tu dużo gadać; trzeba uważać na zaimki.

„Z każdom pciom mogę spać, z każdom pciom” – śpiewała za moich czasów studenckich w latach 60-tych, kiedy pani Wellman wprawdzie już pojawiła się na tym świecie pełnym złości, ale jeszcze takich rzeczy nie mogła rozumieć – pewna artystka, dodając, że „zmysły drzemiom, zmysły drzemiom, ale som!”

W tych właśnie kategoriach próbuję zrozumieć zaskakującą deklarację pani redaktor Doroty Wellman – że mianowicie pod pretekstem siostrzanej solidarności z Wielce Czcigodną Joanną Scheuring-Wielgus – próbuje stręczyć mi się z jakimiś perwersyjnymi propozycjami.

Żeby zatem położyć kres tym awansom, a zarazem przeciąć wszelkie wątpliwości, muszę ze swej strony złożyć deklarację, że uszanowałbym panią redaktor Dorotę Wellman nawet po wieloletnim pobycie na bezludnej wyspie.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 14 to “Uważajmy na zaimki”

 1. witek said

  Pani Welman może poczuć się urażona tą ostatnią deklaracją 🙂

  Czy tę żydowską klępę można czymś urazić?
  Admin

 2. witek said

  Pan Stanisław niestety musi się zapisać w kolejce adoratorów:

  ——
  Pfuj.
  Admin

 3. Piskorz said

  re 1..adm Chyba raczej „klempę”..tak jest prawidłowo..

 4. Helena said

  Zdjecie zamieszczone przez pana Witka swiadczy o poziomie tych programow „rozrywkowych” .P.S. Ciekawe co pisal na ciele pani Wellman pan z czerwona muszka i czy sie zmiescilo.

 5. barwy narodowe said

  Badzmy logicznie i teatralnie^) konsekwentni wobec zgromadzonych przeslanek w felietonie:

  Biala d.pa prawicowca
  i
  czerwona d.pa pawiana (-nicy)!

  Konkluzja sama sie narzuca:
  Vivajt Polin !!!
  (Vivajt – zapozyczone od Dolegi-Mostowicza).

  Czy takie intencje, w konkluzji, przyswiecaly autorowi?!!

  ———
  ^)= jesli w I-szym akcie sztuki pojawia sie strzelba, to w nastepnym akcie music wypalic.

 6. Maćko said

  A nie wystarczyloby nie ogladac szmir? 😉

 7. Boydar said

  http://sjp.pwn.pl/sjp/klepa;2471364.html

  http://sjp.pl/kl%C4%99pa

  Nie sraicie rzarem Pizkosz …

 8. EyWey said

  Ataman Koszowy, spolszczony Tatar Kowalski pod Chojecki, co to chodzil z żydowietami polskimi w prezydenckie konkury.

  Dzisiejszy obraz polskiej biedy, nedzy i rozpaczy, obok 400- 2000 zł. net, na Miesiac zycia !

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,156046,6508395,Tatarskie_najazdy_na_Polske___przebieg_i_skutki.html

  Jak żyd zarzadzajac Ameryka doładował Chiny i w efekcie jak sie rozwinęły przez ostatnie 30 lat, w porównaniu do `ciaglego wzrostu ekon` Polski.

  http://kontrowersje.net/sites/default/files/styles/image_740x431/public/ko%C5%84%2Bby%2Bsi%C4%99%2Bu%C5%9Bmia%C5%82.jpg?itok=D3IUnC-P

 9. AlexSailor said

  @Maćko

  No to nie ogląda się.
  Gorzej, że kombinują, żebyśmy słono za to nieoglądanie płacili.

 10. Marucha said

  Re 3:
  Jednak „klępa”, przez ę, tak podają słowniki…
  Choć pisownia „klempa” jest popularna.

 11. Aguirre said

  ad 9) Nie mam telewizora nie słucham radia a i tak będę musiał bulić na to gówno przez pieprzone pisory.

 12. Isreal said

  ad10 ))

 13. Boydar said

  W niekturych obszarach naszego kraiu wystempowały silne niedobory „ą” i „ę”; i tak zostało gdzie nie gdzie do dzi siaj.

 14. Carlos said

  Juz dawno temu ( 10 lat ) zauwazylem, ze Szymon, swoim ubiorem, zachowaniem, sposobem bycia przyzwyczaja ludzi , ze zydek moze byc sympatyczny, inteligentny, wesoly itd… Oczywiscie nie sugeruja ze to zydek, chca tylko abys nie mial oporow przed takimi osobnikami- to jest podprogowe dzialanie. Patrz takze: Wojewodzki, uwazany przez mlodziez za wybitnie inteligentnego.

Sorry, the comment form is closed at this time.