Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zniesienie kary śmierci jest tu PODSTAWOWYM elementem układanki

Posted by Marucha w dniu 2017-03-07 (wtorek)

Jakoś tak się dziwnie składa, że kiedy całej zbrodniczej UB-ecji władza wymykała się z rąk, nagle wszystkie media jak na komendę (na komendę!) rozpoczęły pranie mózgów, że KARA ŚMIERCI jest niehumanitarna, że wszystkie cywilizowane kraje (o USA nie słyszeli?) już ją zniosły, że nikt nie ma prawa odbierać życia drugiemu człowiekowi.

Na pytanie „a morderca może odbierać?” każdy zwolennik zniesienia KS „zapowietrzał się” i kończył konwersację.

Ci sami zapowietrzeni nie widzą niczego złego w aborcji. Ja nie jestem w stanie zrozumieć tej logiki, ale niestety tak jest, co mnie zmusza i dopinguje do pisania, bo przecież tak nie może być.

Nie można znaleźć autorów pomysłu i realizacji moratorium na wykonywanie KS, ani inicjatorów zastąpienia jej karą 25 letniego więzienia. Bo początkowo maksymalna karą było 25 lat, bez dożywocia dla zbrodniarzy. Właśnie teraz przypada te 25 lat dla wampira z Bytowa, który ma wyjść na wolność i wiadomo, że będzie gwałcił i mordował.

Parę ładnych lat temu, bodajże JKM zainicjował akcję zbierania podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum nt. przywrócenia KS. Ponad 100 000 podpisów ZGINĘŁO w sejmie. Nie ma odpowiedzialnych, nie ma KS, Suweren może chcieć KS dla zbrodniarzy, ale ZBRODNIARZE nie chcą i co im kto zrobi?

Teraz PiS mógłby wprowadzić KS do kodeksu karnego, albo przynajmniej przeprowadzić referendum przy okazji wyborów samorządowych.

Jestem za wprowadzeniem KS, z jednym ale: nie w panującym systemie, nie z tymi sędziami. Sędziowie powinni być pozbawieni immunitetów i wszelkich przywilejów oraz prawa wydawania wyroków. Wyroki powinna wydawać ława przysięgłych, coś jak dzisiejsi ławnicy, ale zupełnie inaczej umocowani, wybierani losowo spośród niekaralnych obywateli danego powiatu/dzielnicy, może najlepiej emerytów, niepodlegli sędziemu. Sędzia powinien jedynie prowadzić rozprawę zgodnie z prawem i procedurą.

Sędzia nie powinien być młodszy niż 40 lat. Ja miałam sprawę, którą prowadził sędzia nie mający pojęcia co to jest VAT.

Praktyką obecnej kasy sędziowskiej jest wydawanie wyroków na podstawie ich widzimisię, bez ustalania stanu faktycznego, bez czytania akt, bez weryfikacji danych.

Znany bloger Toyah, w realu nauczyciel języka angielskiego, ocenił kiedyś grupę sędzin, które trafiły do niego na kurs: to najgłupsza grupa ludzi, z jakimi kiedykolwiek miał do czynienia. Jedyna lektura to pisma dla kobiet typu „Życie na gorąco”, książki – romanse dla kucharek, w TV – oglądały najgłupsze seriale, tańce z gwiazdami i Fakty TVN.

Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że kiedy ja zdawałam na politechnikę, na prawo szli ci, którzy nie byli w stanie zdać na medycynę, na politechnikę, ani nawet na studia pedagogiczne. Więc co tu komentować.

Do tego dodać trzeba chów wsobny – w sądach ciągle panuje progenitura „prawników” z powojennego nadania SB-eckiego. Bez odebrania im prawa wydawania wyroków, bez odebrania im przywilejów łącznie z emeryturami NIC SIĘ W POLSCE NIE ZMIENI.
Mamy dyktaturę prawników – durniów, oszustów, złodziei i zbrodniarzy.

25 luty 2017
Alina
http://zaprasza.net

Komentarzy 13 to “Zniesienie kary śmierci jest tu PODSTAWOWYM elementem układanki”

 1. Maciek said

  We Francji, przed likwidacja KS, madrzy ludzie podawali taki przyklad:
  Za porwanie jest dozywocie
  Za porwanie i zamordowanie tez jest dozywocie.
  Wiec nie ma zachety do puszczenia zakladnika wolno, a bylaby, gdyby za jego zabicie grozila smierc a za porwanie tylko dozywocie.

 2. Janusz said

  Od kiedy USA to cywilizowany kraj?
  Zniesienie kary śmierci narzuciły elity europejskie. Ubecja nie była inicjatorem.

  Prawnicy w PRL nie byli dnem. Dnem byli absolwenci studiów historycznych. Nie mówię o profesurze i jednostkach wybitnych. Przeciętny student historii różnił się tym od B. Komorowskiego, że robił mniej błędów ortograficznych. Ale nie rozumem. Obecnie klasa polityczna to w dużej części PRLowscy magistrzy historii.

 3. Isia said

  … Pani Alino …

  … nasze sądownictwo jest zażydzone, o czym doskonale Pani wie … nie powiem, że całkowicie, bo byłoby to niezgodne z prawdą … więc wszelka Pani krytyka (a także blogera Toyah), z która trudno nie zgodzić się, dotyczy, w tym stanie rzeczy, głównie „(…) prawników – durniów, oszustów, złodziei i zbrodniarzy” – żydów … upadek wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest faktem, ale odpowiedzialność za to ponoszą żydowskie rządy i żydowska polityka …

  … natomiast odpowiedź na pytanie … który system jest lepszy: anglosaski z ławą przysięgłych czy kontynentalny ze składem ławników ? … nie jest taka oczywista … więcej m.in. pod linkiem: http://www.krs.pl/admin/files/100346.pdf

 4. panMarek said

  Jak działa sąd:
  – 7 marca 1949 r. sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę”
  – 23 maja 1994 r. sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory”
  ale życia mu nie przywrócił. To tylko jeden przykład.
  Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.

  ——
  Panie panMarku… dokonanie rzeczy niemożliwej, czyli przywrócenia komuś niesłusznie odebranego życia, uważa Pan za argument przeciwko istnieniu wszystkich sądów???
  Admin

 5. Isia said

  … (3) c.d. …

  … „(…) na prawo szli ci, którzy nie byli w stanie zdać na medycynę, na politechnikę, ani nawet na studia pedagogiczne” … zapewniam Panią, że na studia prawnicze wcale nie było łatwo się dostać … to były studia oblegane, a na jedno miejsce przypadało wielu kandydatów … w szczególności rdzennym Polakom, bez rodzinnych powiązań partyjnych i bez tzw. „pleców”, trudno było być przyjętym … i choć o ich (studiów prawniczych) takiej a nie innej jakości (spowodowanej różnymi względami) można dyskutować, to de facto są one wymagające (choćby umiejętności, w wysokim stopniu, ścisłego, logicznego myślenia) i nie każdy może im sprostać …

  ——
  Pani Isiu, Pani chyba żartuje z tym „logicznym” myśleniem.
  Prawo jest skonstruowane na zasadzie chaosu, sprzeczności i alogiczności.
  Takich bałwanów, jak niektórzy „wybitni prawnicy” trzeba by chyba szukać w domu opieki specjalnej dla umysłowo ociężałych.
  Admin

 6. Isia said

  … (4) Pan PanMarek …

  … słusznie zwrócił Pan uwagę, że kara śmierci jest karą nieodwracalną … takim właśnie argumentem posługują się przeciwnicy stosowania tej kary … ale przykład, jakim się Pan posłużył, jest wyjątkowy, w tym sensie, że był to (z założenia) mord sądowy na polskim patriocie, żołnierzu niezłomnym … a takich mordów sądowych na Polakach z, szeroko rozumianej, opozycji niepodległościowej, było w tym czasie wiele … wyroki śmierci, wydawane przez żydowskich „sędziów”, były z góry przewidziane … o czym Pan na pewno wie …

 7. Isia said

  … (5) … ależ Panie Adminie …

  … przecież Pan doskonale wie k t o skonstruował w Polsce prawo na zasadzie chaosu, sprzeczności i alogiczności i k t o stosuje to prawo … ewidentne psucie prawa przez żydów jest zgodne z ich polityką i założonymi celami – co do tego nie ma wątpliwości … a ta, ważna w zawodzie prawniczym, umiejętność ścisłego, logicznego myślenia (do tego w tych warunkach, jak Pan pisze, chaosu etc. w przepisach prawa) jest tym bardziej nieodzowna …

 8. awkzim said

  Szanowna Pani / Pan Isia obraża mojego Wnuka. Młody nie jest głupi. ale od 2 klasy ogólnika wybrał prawo jako swój przyszły zawód. A teraz drugie, moim zdaniem jakość stosowanego prawa zależy od dwu czynników: jakości stanowionego prawa oraz jakości osób stosujących prawo. W ramach obecnej nagonki na sędziów nikt nie uwzględnia pierwszego czynnika. Moja Pani Profesor, która była magistrem prawa ale profesorem ekonomii, maltretowała nas na seminariach przedwojennymi ustawami prawa gospodarczego. Były napisane piękną, lekko archaiczną polszczyzną. A obecnie nie mamy języka prawniczego, jedynie bełkot prawniczy. Takich mamy twórców prawa czyli polityków. Przy okazji historyjka jak to drzewiej z prawem bywało. Młody porucznik CK armii nazwał cesarza „starym pierdołą”. Oczywiście Wiedeń, sąd oficerski. Jednak sąd wystąpił do Akademii Nauk o wykładnię polonistów znaczenia stwierdzenie „stary pierdoła”. Wyjaśnienie krakowskich Panów Profesorów było zaskakujące. Mianowicie w ich rozumieniu „stary pierdoła” oznacza „starszy, dobrotliwy pan”. I to zakończyło sprawę.

 9. Marucha said

  Re 7:
  Pani Isiu, proszę o chwilkę cierpliwości.

  Na drzwiach do warsztatu prowadzonego gdzieś na Kresach przez Żyda widniał napis:
  „Tu sze reperuje rowery, maszyny do szycia i wszystko”.
  Skoro reperuje się „wszystko”, to po co wymieniać jeszcze rowery i maszyny do szycia?

  Czy to jest logiczne?
  Dla normalnego człowieka nie jest. Dla prawnika – jak najbardziej.

  Kiedyś napisałem pełnomocnictwo dla swojej znajomej, w stylu:
  „Upoważniam Panią (… tu dane osobiste…) do dowolnego dysponowania moim kontem (…tu nazwa banku i numer konta..)”..

  Prawnikom nie wystarczyło słowo „DOWOLNEGO”, które obejmuje wszystkie możliwe opcje. Nie, nie, musiałem dodatkowo napisać, że upoważniam ją również do podejmowania pieniędzy, wpłacania pieniędzy, zamykania konta etc. etc.

  To jest prawnicza „logika”.

  Słusznie napisał Awkzim (#8), że mamy obecnie bełkot prawniczy.

 10. Boydar said

  Pan Gajowy to jak dziecko (we mgle oczywiście); w jidysz nie ma „dowolne”, to jak miało wystarczyć kiedy nawet zrozumieć nie szło.

  🙂
  Admin

 11. Isia said

  … (8) Szanowny Panie Awkzim …

  … uprzejmie zwracam uwagę, że autorką omawianego tekstu – a więc i cytowanych, przeze mnie, słów – jest Pani Alina … a zatem n i e ja obrażam pańskiego wnuka … jeśli chodzi o pozostałą treść Pana wypowiedzi, to całkowicie zgadzam się z nią … moje wpisy (5, 7) właśnie dotyczyły psucia prawa, w szerokim tego słowa znaczeniu, a także tego, kto jest za to odpowiedzialny …

 12. Isia said

  … (9) Panie Gospodarzu …

  … ja przecież nie neguję faktu, że obecnie mamy do czynienia z, jak Pan to pisze, bełkotem prawniczym i ogólnie ze złą jakością stanowionego prawa … o tym już pisałam (5), zwracając Pana uwagę na to, kto tworzy takie prawo i kto je stosuje … poza tym, proszę nie wrzucać wszystkich prawników do jednego worka … dodam, że sama mogłabym przytoczyć niejeden przykład na dowód nielogiczności i niespójności przepisów prawnych obecnie obowiązujących (czasem wręcz, moim zdaniem, ewidentnie głupich, szkodliwych i niepotrzebnych), ale takie mamy (żydowskie) prawo w Polsce …

  Zgoda, Pani Isiu, ależ tak.
  Mnie deprymuje fakt, że bełkot prawniczy coraz bardziej się rozwija i poszerza, a logika wegetuje gdzieś w kąciku.
  Admin

 13. Boydar said

  Bełkot, prawniczy; to zapewne naturalna konsekwencja narodowości (matka Rosjanka, ojciec prawnik) …

Sorry, the comment form is closed at this time.