Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dżuma czy cholera?

Posted by Marucha w dniu 2017-03-08 (środa)

Wybór na szefa Rady Europejskiej pomiędzy Tuskiem a Saryusz-Wolskim jest według mnie wyborem pomiędzy dwoma jednostkami chorobowymi. Nie wiem, która z tych dwóch postaci jest dla Polski gorsza czy groźniejsza, ale jeśli wziąć tylko pod uwagę, że Tusk to cyniczny gracz a Saryusz-Wolski faktycznie wierzy w Unię Europejską jako zbawienie dla Europy, to chyba bardziej niebezpieczny jest nawet ten drugi.

Przykre, że PiS wyłącznie z powodu osobistej wojny swojego prezesa z Tuskiem gotowy jest zablokować jedną jednostkę chorobową zastąpić inną jednostką chorobową po tylko, żeby zrobić na złość Tuskowi. Jak widać, interes Polski i wyborcy są dalej tylko tłem tej osobistej vendetty.

Tusk to taki trochę gauleiter Niemiec na Polskę, lojalny i usłużny, za 100 tys. euro miesięcznie zrobi wszystko, co Rzesza karze. Jego kandydatura jest wygodna dla Niemiec z jeszcze jednego powodu – jest bowiem sporo państw w Europie, które nie przepadają za Niemcami jako takimi albo nie przepadają za niemiecką dominacją w UE, dlatego usłużny Polak na tym stanowisku tuszuje trochę stan niemieckiej dominacji pokazując, że niemiecki pan potrafi się dzielić władzą z polskim parobkiem.

Czy jednak Saryusz-Wolski to lepszy wybór? Człowiek, który trzecią kadencję reprezentuje PO w parlamencie Europejskim, nagle z dnia na dzień zauważa niegodziwości własnej partii? Wiosną 2017 roku dostrzegł to, czego nie widział wiosną roku 2015, czy wiosną roku 2010?

Proponowane stanowisko go nagle olśniło, że całe to PO to banda cynicznych graczy wysługujących się Niemcom? Zresztą krytykuje się ich za wysługiwanie się Niemcom choć w rzeczywistości wysługiwali się tylko na mniejszą skalę również Stanom Zjednoczonym, ale tego nie mówią już PiS-owskie media, bo same służą panu zza oceanu.

Saryusz-Wolski, były zastępca przewodniczącego rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, instytucji, która powinna w znaczący sposób wpływać na kierunki polskiej polityki zagranicznej, mając na względzie interes Rzeczypospolitej. W rzeczywistości jest jednak ciałem klakierów z tytułami naukowymi, na usługach kolejnych rządów, dość powiedzieć, że aktualnie w ciele tym zasiada Przemysław Żurawski vel Grajewski, którego w innych okolicznościach można by uznać za postać komiczną gdyby nie fakt, że to doradca prezydenta Dudy i MSZ. Skrajny rusofob i skrajny ukrainofil.  [Podobnie jak inna postać, politolog Targalski – admin]

Proukraińskie sympatie to również domena Saryusz-Wolskiego, odznaczony ukraińskim Orderem za zasługi I stopnia jest również członkiem Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego, które to stowarzyszenie współtworzył inny sympatyk Ukrainy Janusz Onyszkiewicz.
„Musimy wyciągnąć wnioski z tej sytuacji. Po pierwsze, polityka unijna wobec Rosji powinna się kierować zasadą „więcej za więcej”, utrzymując i zwiększając sankcje adekwatnie do rosyjskich działań. Po drugie, należy skończyć z fałszywym poglądem upatrującym w Rosji uczestnika procesu pokojowej. W rzeczywistości, Rosjanie są agresorami, Ukraina zaś – ofiarą”(…)

„Rosja mówi: sprawdzam. Jeśli oblejemy ten test, jeśli nie uda nam się powstrzymać Rosji na Ukrainie, to pójdzie ona o krok dalej i weźmie się za nas” – powiedział europoseł Jacek Saryusz-Wolski w lutym bieżącego roku. Czy rozsądnie myślący polski polityk, nasz przedstawiciel na forum międzynarodowym powinien głosić takie poglądy?

Zdecydowanie nie, Rosja nie rości sobie bowiem praw do jakiegokolwiek fragmentu terytorium Polski w przeciwieństwie do Niemiec czy Ukrainy; taka retoryka przynosi Polsce tylko gigantyczne straty gospodarcze, co jest oczywiście w interesie Zachodu. Kandydat PiS-u, choć chwali się najlepszym wynikiem do PE z okręgu łódzkiego, niczego konstruktywnego dla Łodzi i regionu nie zrobił, a przecież siedzi w Brukseli już trzecią kadencję.

Ponieważ Czechy zamierzają poprzeć Tuska, sympatycy i członkowie PiS-u rozpoczęli antyczeską nagonkę w mediach internetowych. Czesi to racjonaliści działający przede wszystkim w interesie swojego państwa a nie tak jak Polacy wobec Ukrainy, wbrew własnym interesom, ale za to w interesie Zachodu.

Dlatego nie rozumiem skąd to zdziwienie i rozczarowanie postawą czeską ze strony PiS-u. Nie oczekujmy od Czech czy Węgier zaangażowania w nasze wewnętrzne gierki, których celem jest tylko i wyłącznie polityczna zemsta prezesa na Tusku.

Popieranie takich ludzi jak Tusk czy Saryusz-Wolski niczego dobrego nie przyniesie Polsce, a wystawienie przez PiS kandydatury łódzkiego posła z PO świadczy o pogłębiającym się upadku ideowym i intelektualnym tej formacji.

Arkadiusz Miksa
http://prawica.net

Komentarzy 12 to “Dżuma czy cholera?”

 1. maasteer said

  A czy nie mogą kogoś z nachodźców wybrać zgodnie z poprawnością polityczną?

 2. Franz said

 3. Nina said

  Pan Saryusz-Wolski jeszcze jako PO-wiec głosował niedawno za CETA. Nie dość mu, że pro-banderowiec…

  Zresztą a propos CETA – polecam szczerze materiał z TY. Mówi Aleksander Jabłonowski, człowiek, który wzbudza skrajne emocje, ale nie w tym materiale. Wiele osób w swoich komentarzach pod tym filmikiem złożyła podziękowania za komentarz ważny i potrzebny. „Miejsce zdrajców co głosowała za CETA jest na śmietniku”

  .https://www.youtube.com/watch?v=g66rLTT4mFg

 4. Boydar said

  … w Colloseum w igrzyskach oprócz lwów i gladiatorów brali udział także chrześcijanie …

 5. NICK said

  Ani sariusz ani nawet pół – tuska.
  Ani żadna tzw. klasa polityczna.

 6. jowram said

  http://ram.neon24.pl/post/137376,oto-jak-flotylla-ratownikow-sorosa-gnoi-europe-migrantami#comment_1371869
  @RAM
  Prawo szariatu w Europie? Tarczyński dla wPolityce.pl: „Dlaczego Rada Europy rozmawia na taki temat?” We wtorek na forum Rady Europy dyskutowano o raporcie, który zaleca wprowadzenie szariatu, czyli prawa islamskiego do porządku prawnego państw członkowskich Radzie Europy. Głos w sprawie na forum Rady zabrał poseł PiS Dominik Tarczyński. Stwierdził, że stara się zrozumieć, dlaczego Rada Europy w ogóle rozmawia na taki temat. Dlaczego? Gdzie jest logika? Nie widzę tu logiki! pytał oburzony, przypominając, że żaden arabski kraj nie obraduje nad prawami europejskimi. Przypomniał, że szariat to kwestia kulturowa, natomiast Rada Europy i jej Komisja Prawna są poświęcone stanowieniu prawa. Dlaczego więc dyskutujemy ten temat? zapytał po raz kolejny stanowczo polski parlamentarzysta.
  Całe wystąpienie poseł opublikował na Twitterze.
  Dyskusja nad raportem o wprowadzeniu szariatu została przerwana i będzie jeszcze jedno wysłuchanie, a po nim będzie głosowanie. Rada Europy dzisiaj planowała przegłosować raport i rozpocząć współpracę nad wprowadzaniem prawa paralelnego, jeżeli to rozwiązanie wejdzie w życie, będą istniały sądy szariatowe m.in. w Wielkiej Brytanii, Albanii, Azerbejdżanie. Dziś się to nie udało, na nagraniach nie widać wszystkich reakcji, ale członkowie Rady Europy zorientowali się, że mogą przegrać głosowanie nad raportem i przełożyli je na następne posiedzenie, które odbędzie się za trzy miesiące mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł PiS i delegat do Rady Europy Dominik Tarczyński. Raport stara się pokazać dwie kwestie, po pierwsze, że w Europie mieszkają nie tylko chrześcijanie, a druga, że szariat nie jest prawem, ale pewną interpretacją prawną, która powinna być przestrzegana. Mamy do czynienia z paradoksem, z jednej strony, szariat nie jest prawem, a z drugiej jest mowa o tym, żeby sądy szariatowe działały w państwach członkowskich Rady Europy. Wielu delegatów podchodziło do mnie w przerwie debaty i poddawało raport druzgocącej krytyce stwierdził parlamentarzysta. Dodał, że będzie przekonywał delegatów, aby na następnym posiedzeniu, odrzucili raport przygotowany przez hiszpańskiego socjalistę, parlamentarzystę Antonio Gutierreza. „Prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce. Ludzie będą szczęśliwsi” – zapowiada imam Anjem Choudary
  Raport Rady Europy zawiera zalecenia dla systemów prawnych państw członkowskich. Rada Europy zrzesza prawie wszystkie państwa Europy, w tym Polskę oraz kilka państw spoza naszego kontynentu. Zgodnie ze statutem Rady Europy, jej celem jest „osiągnięcie większej jedności między jej członkami, aby chronić i wcielać w życie ideały i zasady stanowiące ich wspólne dziedzictwo oraz aby ułatwić ich postęp ekonomiczny i społeczny”. Przypomniał, że szariat to kwestia kulturowa, natomiast Rada Europy i jej Komisja Prawna są poświęcone stanowieniu prawa. Dlaczego więc dyskutujemy ten temat? zapytał po raz kolejny stanowczo polski parlamentarzysta. Całe wystąpienie poseł opublikował na Twitterze. http://wpolityce.pl/swiat/330461-prawo-szariatu-w-europie-tarczynski-dla-wpolitycepl-dlaczego-rada-europy-rozmawia-na-taki-temat-wideo Ps..Głosuj na tuskodupowłaza Merkel a będziesz 9letnią córę oddawał Ahmedowi bo tak ci nakaże prawo szariatu! Tusk marionetką, jak to możliwe, że szwabska po wojnie są takie mocne i tak się ich słuchają? Przerażające, to tylko kwestia czasu i wprowadzą szariat. Na wyraźniej Europa pierwszej prędkości pędzi coraz szybciej w stronę zbiorowego samobójstwa. Niestety, w niektórych krajach EU będzie coraz więcej stref z szariatem, wysoka rozrodczość muslimów zrobi swoje…Niestety obawiam się, że MSZ gotów jest poprzeć szariat w UE jeśli tylko będzie to punkt, by dostać się na pół roku do ONZ jako niestały członek. Na tej zasadzie MSZ PL poparł już LGBT. Powodzenia ale bez nas. Małe sprostowanie: szariat to przede wszystkim prawo muzułmańskie, reguluje jednak wszelkie kwestie życia społecznego muzułmanów, w tym traktowania niewolników i niewolnic. Ale nie tylko. Podlegają mu również kwestie dotyczące niewiernych, i to nie tylko, niewolników. Przykładowo, należą do tego kwestie naruszenia przez niewiernych prawa muzułmańskiego, czy też zagadnienia konfliktów z niewiernymi. W tych przypadkach właściwym jest sąd muzułmański, a świadek muzułmański ma wartość dwóch świadków niewiernych. To bestialskie prawo, które zwolennicy lewackiej tolerancji i lewackiej miłości bliźniego oferują w zgodzie z ich rozumieniem godności, wolności i równości człowieka. Ja osobiście jestem za wprowadzeniem szariatu, ale z drobną zmianą. Obowiązywać ma muzułmanów w taki sposób, jak to przewiduje dla niewiernych. Podobnie odwróceni pozycji prawnej ma mieć miejsce w regulacjach kobiet i mężczyzn. Jedynie europejskie lewactwo powinno mu podlegać w sposób, w jaki jest to przewidziane dla niewolników, choć zdrajcy pracujący nad zagładą naszej cywilizacji winni być natychmiast wysyłani wraz z ich poplecznikami do krajów, gdzie szariat obowiązuje, z zakazem powrotu. Chwała bogu, że wyborcy zdecydowali się na Orbana i Kaczora, a w innych krajach mądrzeją.

  Oto jak flotylla „ratowników” Sorosa gnoi Europę migrantami!
  kula Lis 66 07.03.2017 20:21:07

 7. Tomek said

  A jaka jest różnica pomiędzy Tuskiem a Saryuszem-Wolskim? Czy obydwaj nie są tylko pacynkami? Czy kogoś to powinno obchodzić?

 8. Alina said

  Nie wiem po co się podniecać. Jutro wszystko się okaże, może i to, że pan Tusk nie jest już przewodniczącym RE. Przecież to nie pierwszy raz, kiedy faworyt zbiera manatki po wyborach. Tak stało się z prezydentem Komorowskim, tak spakowali się Demokraci Clintonowie. Ostatnio faworycie i pewniacy maja przechlapane.
  Nie wyobrażałam sobie Clintonów w Białym Domu, już raz zbezczeszczonym przez Wilusia. Podobne odczucia miała większość Amerykanów.
  Nie wyobrażam sobie pozostawienia Tuska na stanowisku szefa KE, niby tylko ozdobnej funkcji. Bo jak może pełnić jakąkolwiek funkcje człowiek, którego nie chce państwo, z którego pochodzi?
  UE miała być Europą ojczyzn, a jest Europą partii. Nie mogę powiedzieć, że wiedziałam. Ale wyczułam ten szwindel i głosowałam przeciwko wejściu Polski do UE. Miałam rację. Brytyjczycy też zauważyli oszustwo i opuścili oszukańcze towarzystwo.

 9. revers said

  re2
  dobrze spuszczaja sie nz woda klozetowa autorytety szmbiaste, w tym prof. Legutko, nie do wiaryn nauki grupach, pierscinieach, DNA poszly na szmal i smrod po klozetowy.

 10. Władek said

  PiS i jego kandydat to V kolumna chazarsko-banderowska w Polsce czyli największe zło jakie kiedykolwiek mogło spotkać Polskę.

  PiS = wojna z Rosją,

  PiS = banderyzacja Polski oraz finansowanie i zbrojenie nacjonalistów ukraińskich

  PiS = szkolenie przez Polskę terrorystów ISIS w Jordanii

 11. Lily said

  Myslalam,ze „naczelnik” wprowadzil KULT
  L. K( z tymi co miesiecznymi procesjami
  10 i 18), ale
  jak widze i slysze, to tu o cos wiecej chodzi
  jak o KULT.
  A,ta „swiatynia opacznosci Bozej”,to dla jakiego
  Boga zostala wzniesiina?,skoro w niej tyle symboliki sprzecznej.
  Jedno jest pewne,nic sie nie dzieje bez przyczyny.

 12. Zdziwiony said

  „Ojciec zadżumionych”:

  Abp Muszyński zwraca uwagę, że przede wszystkim powinniśmy pamiętać jakie względem Europy podpisywaliśmy zobowiązania i zastanowić się, w jaki sposób je wypełniamy. Hierarcha zwrócił uwagę, że Unia Europejska przeżywa kryzys, a zadaniem Polski jest budowanie i podtrzymywanie wspólnoty, a nie jej utrudnianie. – Nikt nie może kwestionować tego, co jest teraz dobrem dla naszego kraju – zwraca uwagę abp Muszyński.
  http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,29575,abp-muszynski-o-reelekcji-donalda-tuska.html

Sorry, the comment form is closed at this time.