Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kolejne groźby pod adresem Polski – tym razem unijna komisarz ds. sprawiedliwości

Posted by Marucha w dniu 2017-03-08 (środa)

Unijna komisarz ds. sprawiedliwości Vera Jourová domaga się wstrzymania wypłacania funduszy dla państw naruszających podstawowe wartości unijne. Chodzi głównie o Polskę i Węgry.

Czeska komisarz ds. sprawiedliwości domaga się wyznaczenia nowych warunków udzielania państwom członkowskim Unii pomocy strukturalnej. Jourová postuluje przede wszystkim uzależnienie jej od przestrzegania przez beneficjentów unijnych funduszy wartości Unii Europejskiej, a w skrajnych przypadkach nawet jej wstrzymania.

„Dla gospodarki Polski, która jest największym beneficjentem netto, brak tych unijnych środków byłby katastrofą” – czytamy w komentujących sprawę niemieckich mediach. Do Polski trafia prawie jedna czwarta budżetu UE (21,8 proc.). [A ile wraca szybko z powrotem? – admin]

Znacznie mniej, bo 13,1 proc. otrzymują plasujące się na drugim miejscu Czechy i trzecia w tym rankingu Rumunia (11,8 proc). Na następnych pozycjach czołowej ósemki beneficjentów są Grecja (11,3), Węgry (10,7), Hiszpania (10,4), Słowacja (7,1) i Bułgaria (5,2).

[Warto by sprawdzić, jaka część „budżetu” Unii Europejskiej przypada na jedną osobę, a nie na cały kraj.
W przypadku Polski będzie to ok. 0.000000574.
W przypadku Czech – 0.00000125.
No i kto dostaje więcej?
Admin]

Uruchomienie przez Komisję Europejską mechanizmu ochrony państwa prawa nie wywarło na Polsce wielkiego wrażenia.

Jak twierdzi Vera Jourová: „Po ostatnim liście z Warszawy (odpowiedź na zarzuty KE dotyczące łamania w Polsce praworządności i na zalecenia ws. rozwiązania sporu konstytucyjnego) wyczerpują się możliwości uregulowania sprawy w przyjaznym dialogu”.

Według unijnej komisarz po ponad roku sprawa ta nie może zostać tylko w rękach KE, będzie ona musiała więc włączyć w dialog z Polską wszystkie kraje członkowskie UE.

Kolejnym krokiem byłoby zatem uruchomienie procedur przewidzianych w art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, a w efekcie nawet zawieszenie prawa głosu Polski w Radzie UE. Zdaniem obserwatorów jest to mało realistyczne. Nie bardzo w to wierzy także Jourová. Wspomniała więc o jeszcze innej możliwości: uzależnienia unijnej pomocy finansowej od przestrzegania wartości unijnych.

Jourová zaznaczyła, że oczywiście nie chodzi o budżet UE 2014-2020, ale o rozpoczynające się w bieżącym roku przygotowania do następnego okresu programowania finansowego. „Musimy rozmawiać o warunkach dalszego szerokiego wsparcia finansowego – wsparcia bazującego na solidarności” – stwierdziła. Dotychczas warunkiem otrzymania środków z funduszy strukturalnych i inwestycyjnych były przede wszystkim czynniki ekonomiczne, teraz „znowu musimy przypomnieć sobie o wartościach podstawowych UE i je uwzględniać”.

Wraz z Brexitem Unię Europejską opuści jeden z jej największych płatników netto. Także z tego powodu muszą się zmienić mechanizmy i kryteria przyznawania europejskiej pomocy strukturalnej. Do tej pory jednym z kryteriów było PKB kraju członkowskiego UE niższe niż 75 proc. średniej unijnej. „Nie musi tak zostać. Będziemy zaczynali znowu od zera” – powiedziała Jourová.

https://parezja.pl/

Sądząc po pewnych oznakach (niekoniecznie zewnętrznych) podejrzewamy p. Jourovą o wiadome pochodzenie.
Admin

Komentarzy 30 to “Kolejne groźby pod adresem Polski – tym razem unijna komisarz ds. sprawiedliwości”

 1. provincjal said

  Wiem, święto jest, ale mam dylemat, kim jest ta pani, Czeszką czy jakimś lewackim jewrejskim zlepkiem ?

 2. outsiderR said

  Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło…

  Wniosek z tego „pomysłu” wyciągam następujący (pewnie można więcej):

  brak funduszy z Unii skutkuje brakiem naszych wpłat do Unii.
  Po co wpłacać do wspólnego „kotła”, skoro nie będzie dla nas łyżki ani miski?

  Skutek – Unia stanie się wspólnotą niezależnych państw.
  Czyż nie tak być miało?

  ——
  Obawiam się, że rządzące Polską szumowiny będą i tak płacić składki, nawet jeśli Unia obetnie Polsce fundusze do zera.
  Bo przecież być „w Europie” trzeba.
  Admin

 3. NyndrO said

  Kuzynki wypisz – wymaluj. Razem macę kryncą. * http://cdn.natemat.pl/579382e89d7f898a7046e3f998f25b40,640,0,0,0.jpg

 4. ERROR 404 NSZ said

  A czy ta l..cha wie, że Polska to płatnik netto… i że żre z naszej kieszeni….

 5. Ta, komisarz. A może komisarka? Powinni sobie przywrócić nazwę, którą już mieli: Rada Komisarzy Ludowych.

 6. Łukasz said

  [A ile wraca szybko z powrotem? – admin]

  Ok. pół roku temu czytałem wypowiedź jakiegoś komisarza UE (Niemca) ds. tychże funduszy w nowych krajach członkowskich, że na 1 euro dotacji wydane przez UE do Polski (informacji o innych krajach nie mam), Niemcy odbierają sobie w różne sposoby 81 eurocentów… super interes, no nie? Żałuję, że wtedy nie zapisałem sobie źródeł – niektórym z moich znajomych, napisane czarno na białym, być może otworzyłoby oczy…

 7. Zenon said

  Lewacka zdzira.

 8. matirani said

  To chyba bliska kuzynka Pihowej. . Tak z twarzy i wyglądu.

 9. Yah said

  Brak wypłaty unijnych środków to nie problem przeciętnego Polaka tylko:

  – „przedsiębiorców” uczestniczących w unijnych projektach i czerpiących z tego tytułu ogromne zyski

  – władz z uwagi na brak pieniedzy na finansowanie bieżącej działalności, która z powodu braku tychże środków stanie się niemożliwa.

  Nie bez powodu pisowscy patrioci milczą na temat Polexitu – bez unijnych środków ich „miejsca pracy” przestałyby istnieć.

 10. veri said

  ” podejrzewamy p. Jourovą o wiadome pochodzenie.” –

  – swoim a zarzadzajacym teraz Polska ‚kuku’ by robila ( czy to tylko interesowna gra wzgledem pol-gojow ) ?

 11. Yah said

  Ad 10

  Nie Panie Veri – to takie prztyczki pomiędzy kahałami. My akurat w ogóle się tu nie liczymy.

 12. hulsz said

  „Dla gospodarki Polski, która jest największym beneficjentem netto, brak tych unijnych środków byłby katastrofą” – czytamy w komentujących sprawę niemieckich mediach. Do Polski trafia prawie jedna czwarta budżetu UE . Co za skurwysynstwo.Unia doprowadzila do katastrofy ekonomicznej w Polsce a teraz kreuje sie na wybawce.

 13. Józef Piotr said

  „Sądząc po pewnych oznakach (niekoniecznie zewnętrznych) podejrzewamy p. Jourovą o wiadome pochodzenie.
  Admin ”

  Są też pepiczki z koshernej piczki

 14. karlik said

  Ad.6 „Żałuję, że wtedy nie zapisałem sobie źródeł”

  „Wyraźnie to widać na przykładzie Polski. Sztandarowy przykład to relacja z Niemcami, naszym najważniejszym partnerem gospodarczym. Z każdego euro wpłaconego do Polski Niemcy odzyskują 86 eurocentów. Za to z każdego euro wpłaconego przez Niemcy do krajów Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Słowacja, Czechy, Węgry), odzyskują 125 eurocentów, a więc odzyskują więcej niż wpłacają. To są argumenty, które pokazują, że jeśli ktoś mówi np. w Niemczech, państwie płatniku netto, że wpłacają za dużo (do budżetu), to my mówimy: uważajcie, strzelacie w kolano sobie i swoim przedsiębiorcom – powiedziała Bieńkowska.” – minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska
  źródło .https://www.wprost.pl/317666/Z-kazdego-euro-wplaconego-do-Polski-Niemcy-odzyskuja-86-eurocentow

 15. goła.dupa.tuska folksdojcza said

  jebana ździra

 16. Peryskop said

  Premier B.Szydło skrytykowała sprzeczny z zasadami sposób przepchnięcia kandydata NIEpolskiego (anty-polskiego ?) :

  – Trzeba wreszcie jasno powiedzieć, że zasady – te, które legły u podstaw Wspólnoty europejskiej – wzajemnego szacunku, solidarności, poszanowania – muszą wrócić do UE. Dzisiaj tutaj w Unii Europejskiej jest wyraźny kryzys zasad. Jeżeli nie odbudujemy wzajemnego zaufania, szacunku, nie odbudujemy tego, iż liczy się głos każdego państwa członkowskiego, to UE będzie przez kolejne lata trawiona kryzysami.

  W dyskusji prezydent Francji F.Hollande miał odpowiedzieć :
  – Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne.

  Są więc kolejne znaki nie na niebie, ale w EU Parlamencie.

  Oraz pod wodą !
  8 marca 2017 – w przeddzień re-intronizacji D.Tuska w atmosferze skandalu – symbol Malty, 28-metrowy most wapienny „Azure Window” u wybrzeży wyspy Gozo, zawalił się i zniknął pod wodą. W 1998 roku „Lazurowe Okno” zostało wpisane na wstępną listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Symbolika kolapsu naturalnego mostu polega na tym, że Malta pełni aktualnie (do czerwca) rezydencję EU, która się rozpada.

  Tego już nie ma. WHAT NEXT ?

 17. Alina said

  Przecież Carl Bederman ostrzegał przed taką unią na długo przed referendum.

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34158

  W publicznej tv też było kilka uczciwych programów pokazujących bezsens unii.
  Można było głosować przeciwko.
  Być może referendum unijne zostało sfałszowane, bo i tego nie można wykluczyć, jeśli weźmie się pod uwagę, że było ono organizowane za koalicji SLD-PSL.

 18. „Niezawisimaja Gazieta” w sprawie Tuska: „w żadnym wypadku eurodemokracja nie stanie się piękniejszą jeśli jakiemuś państwu narzuca się przedstawiciela, który jest dla niego nie do przyjęcia. (…) Najprawdopodobniej będzie to miało swoje konsekwencje dla stosunków Polski z Unią Europejską”.

  I jeszcze Gazeta Bałtycka, ogólnie bardzo trafnie: „Fałsz i obłuda, czyli prawdziwe oblicze UE”, link: .http://gazetabaltycka.pl/promowane/falsz-i-obluda-czyli-prawdziwe-oblicze-ue

 19. P. Yah: Bardzo celne wpisy (szczególnie istotny nr 9).

 20. MatkaPolka said

  Tzw. „Dotacje z Unii Europejskiej” to naprawdę śmiech i dowód jak propaganda może zrobić z mózgu wodę szerokim masom i wydawałoby się wybitnym profesorom.

  NIE POTRZEBA ŻADNYCH DOTACJI

  KAŻDE Państwo ma nieograniczoną władze emisji pieniądza – CELOWA emisja – zgodna z potrzebami społecznymi – Żadne Państwo NIE MOŻE ZBANKRUTOWAĆ

  Po co więc dotacje i pożyczki????

  (Emisja bezcelowa taka jak za Balcerowicza – to była WIELKA manipulacja i przestępstwo -spowodowała inflacje i zadłużenie – i wyprzedaż majątku narodowego)

  SYSTEM BANKOWY I SYSTEM EMISJI PIENIĄDZA
  – to chyba największa Żydowska Podmianka

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/08/system-bankowy-i-system-emicji-pieniadza-najwieksza-zydowska-podmianka

  System finansowy wymyślony przez mądre głowy w beretach, jak to wykazują ostatnie wydarzenia najwyraźniej się nie sprawdza.

  Wystarczy powrócić do podstawowych definicji pieniądza, a wszystko okaże się proste i oczywiste.

  EMISJA PIENIĄDZA JEST SPRAWĄ PIERWSZEJ WAGI. JEST TO SPRAWA GARDŁOWA

  Nieszczęściem polityków i politykierów jest to, że nie maja zielonego pojęcia o podstawowych definicjach dotyczących pieniądza i bankowości – lub opacznie je rozumieją – urobieni przez propagandę bankierów sącząca się różnymi kanałami – od banków, po prasę, przez katedry akademickie – „uznane autorytety , „debaty budżetowe” – polityków…

  A wiec najkrótsza lekcja.

  1.Pieniadz to uniwersalny środek wymiany – (rybak nie musi płacić stolarzowi toną ryb za komplet mebli)

  2. Prawo emisji pieniądza powinien mieć wyłącznie wybieralny rząd – Emisja pieniądza to największy przywilej i obowiązek parlamentu i rządu – właściwie rozumianej służby dla społeczeństwa.
  Dla rządu to najlepsza sposobność realizowania wszelkich projektów i programów potrzebnych dla społeczeństwa i narodu, do pobudzania gospodarki.

  3. Pieniądz jest własnością narodu – ludzi zamieszkujących dany kraj.

  Pieniądz NIE JEST WŁASNOŚCIĄ ani „pana bankowego, ani „pana rządowego”. Ani bankier ani rząd, ani premier, ani prezydent , ani sejm nie jest właścicielem pieniądza. Pieniądza to dobro narodowe.

  Pieniądz nie jest własnością ani Centralnego Banku Krajowego, ani Centralnego Banku Europejskiego.

  Wszelka dyskusja o polityce, wojnach, historii, prawie, antysemityzmie nie ma sensu, jeśli nie zrozumie się SYSTEMU BANKOWEGO.

  Kto ma prawo emisji pieniądza ten kontroluje gospodarkę, prawo i parlament, media i polityków. WSZYSTKIE INNE TEMATY TO TAK NAPRAWDĘ TEMATY ZASTEPCZE

  „Dajcie mi prawo emisji pieniądza a nie troszczę się, kto stanowi, jakie prawa”- baron Rothschild

  Wszystkie wojny w Ameryce w XIX w kręciły się wokół przechwycenia prawa emisji pieniądza i Centralnego Systemu Bankowego

  PRZEZ 100 LAT (od chwili powstania 1776 r.) USA BYŁY KRAJEM NAJWIĘKSZEJ PROSPERITY , NAJWIĘKSZĄ POTĘGA EKONOMICZNA NA ŚWIECIE.

  PO MNIEJ NIŻ 100 LATACH od wprowadzenia Federal Reserve Act w 1913
  USA stały się NAJWIĘKSZYM DŁUŻNIKIEM NA ŚWIECIE ( w stosunku, do kogo???)

  Federal Reserve Board (FRB) –Bank Centralny w USA powstał w wyniku spisku – ustawa została przepchnięta w 23 grudnia 1913 kiedy większość kongresmenów i senatorów rozjechała się na święta Bożego Narodzenia do domów – tak na prawdę ustawa nigdy nie została ratyfikowana.

  Wg. Konstytucji USA (Art. 1 punkt 8– dlaczego pierwszy? –może to ważne)
  prawo emisji pieniądza ma jedynie Kongres. FRB – to prywatna instytucja

  „The Congress shall have Power…to coin the Money and regulate the Value thereof”

  Nie wszyscy jednak wiedza ze właścicielami i głównymi akcjonariuszami „AMERYKAŃSKIEGO” Federal Reserve Board są stare europejskie Domy Bankowe

  Rothschild- London and Berlin;
  Lazard Bros- Paris;
  Israel Stiff:- Italy;
  Kuhn-Loeb Company- Germany;
  Warburg- Hamburg, Amsterdam,
  Goldman and Sachs NY( ten sam, który ostatnio grał przeciw Złotówce )
  Lehman Bros: NY – tak, tak – ten sam stary dom bankowy Lehman, który osadził Pruskiego Augusta II na tronie Polski i doprowadził do rozbiorów
  Rockefeller- NY

  W Polsce RADA POLITYKI PIENIEŻNEJ to replika FRB
  Kto dał prawo emisji pieniądza i kontroli kredytu kilku ludziom – CO TO ZA LUDZIE PRZEZ KOGO WYBRANI I KONTROLOWANI

  Pieniądz, jako uniwersalny środek wymiany ma służyć społeczeństwu i JEST WŁASNOŚCIĄ NARODU!

  Pieniądz nie jest własnością pana bankowego, ani pana rządowego

  Zapis w Konstytucji Polskiej – za emisje pieniądza odpowiedzialny jest Narodowy Bank Polski, którym reguluje wartość I ilość pieniądza.

  Sejm Polski, tak samo jak parlamenty innych krajów (posłowie), NIE może sobie DOWOLNIE PRZEKAZYWAĆ PRAWA EMISJI PIENIĄDZA do innych instytucji nawet, jeśli obie strony (parlament i EBC) bardzo by tego chciały i pragnęły. NIE MA PRAWA!!

  Również prezydent i premier nie ma takich uprawnień – Nie mogą przekazywać prawa emisji pieniądza do innych nawet, jeśli bardzo by tego chciał.

  <Jakaż to jurysprudencja pozwala przekazywać władze innym podmiotom, skoro się jej nie ma

  Premier rządu nie może przekazywać władzy emisji pieniądza, komu innemu, bo sam takiej władzy nie ma.
  Sejm również nie może przekazywać takiej, bo nie ma prawa pozbywania się takiej władzy powierzonej Sejmowi przez naród, bo naród jest właścicielem pieniądza, a nie Sejm.

  To tak jak pan Zagłoba ofiarował królowi szwedzkiemu Inflanty, a nie Niderlandy, ale pan Zagłoba nie był właścicielem, ani Inflantów ani Niderlandów.

  Jest tu wyraźne ograniczenie konstytucyjne. W tym sensie istnienie EBC i Euro jest nielegalne, bo niezgodne z KONSTYTUCJAMI krajów członkowskich Unii Europejskiej.

  Czy Europejski Bank Centralny jest w ogóle legalny?
  Czy Euro jest w ogóle legalne?

  Na banknocie Euro nawet nie ma żadnego podpisu – zaprzeczenie jakiejkolwiek definicji pieniądza i procedura bankowym.
  Unia Europejska to stosunkowo nowy twór. Tak samo jak Europejski Bank Centralny.

  Prawo emisji pieniądza zostało podstępnie wykradzione wbrew konstytucji i woli obywateli państw UE. To jest to wbrew prawu.

  Głównym uzurpatorem do tej własności jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy.

  Ostatnio obserwujemy zawalanie się tego Systemu Bankowego.
  Zbombardowano Libie i zabito Kaddafiego, bo emitował swój własny zloty Dinar kruszcowy,

  Grecji chce się narzucić koniecznie pomoc i przyjecie pożyczki, odciągnąć od wystąpienia ze strefy Euro i powrót do Drachmy.

  W katastrofie smoleńskiej zginął Sławomir Skrzypek, prezes NBP, który odmawiał przyjęcia „dobroczynnej linii kredytowej” z MFW; na jego miejsce powołano pracownika (agenta) MFW min. Belkę, który, a jakże rozszerzył natychmiast dobroczynna linie kredytową

  Prezydent USA John Kennedy zginął w zamachu, , kiedy zaczął drukować swój własny pieniądz poza systemem Federal Reserve.
  Obecnie AntyPapież Taubera-Ratzingera B16 nawołuje do Jednego Banku Światowego

  Innymi słowy chce odebrać ludziom, narodom świata ich największy przywilej, przywilej emisji pieniądza. Rzeczywiście B16 to najcięższy Bombowiec światowego Syjonizmu

  Pakiety stabilizacyjne to przejaw ratowania walącego się systemu walutowego.
  Tak naprawdę żadnego kryzysu nie ma.

  Żadne Państwo NIE MOŻE ZBANKRUTOWAĆ , bo ma nieograniczoną władze emisji pieniądza.

  Pozbycie się tej władzy jest po prostu nielegalne. A tak naprawdę prawnie jest niemożliwe
  Ale ta władza musi być kontrolowana i ograniczona przepisami, aby żaden „szaleniec w laboratorium” nie mógł emitować pieniędzy bezcelowo powodując inflację , albo manipulator typu niesławnego Balcerowicza podnosić stopy procentowe do niewiarygodnych wartości i to do tyłu.

  Potrzebna jest rzetelna informacja, edukacja społeczna a nie manipulacja.

 21. MatkaPolka said

  Tzw. „Dotacje z Unii Europejskiej” to naprawdę śmiech i dowód jak propaganda może zrobić z mózgu wodę szerokim masom i wydawałoby się wybitnym profesorom.

  NIE POTRZEBA ŻADNYCH DOTACJI

  KAŻDE Państwo ma nieograniczoną władze emisji pieniądza – CELOWA emisja – zgodna z potrzebami społecznymi – Żadne Państwo NIE MOŻE ZBANKRUTOWAĆ

  Po co więc dotacje i pożyczki?

  (Emisja bezcelowa taka jak za Balcerowicza – to była WIELKA manipulacja i przestępstwo -spowodowała inflacje i zadłużenie – i wyprzedaż majątku narodowego)

  SYSTEM BANKOWY I SYSTEM EMISJI PIENIĄDZA
  – to chyba największa Żydowska Podmianka

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/08/system-bankowy-i-system-emicji-pieniadza-najwieksza-zydowska-podmianka

  System finansowy wymyślony przez mądre głowy w beretach, jak to wykazują ostatnie wydarzenia najwyraźniej się nie sprawdza.

  Wystarczy powrócić do podstawowych definicji pieniądza, a wszystko okaże się proste i oczywiste.

  EMISJA PIENIĄDZA JEST SPRAWĄ PIERWSZEJ WAGI. JEST TO SPRAWA GARDŁOWA

  Nieszczęściem polityków i politykierów jest to, że nie maja zielonego pojęcia o podstawowych definicjach dotyczących pieniądza i bankowości – lub opacznie je rozumieją – urobieni przez propagandę bankierów sącząca się różnymi kanałami – od banków, po prasę, przez katedry akademickie – „uznane autorytety , „debaty budżetowe” – polityków…

 22. MatkaPolka said

  SIŁA I POTĘGA EKONOMICZNA ŻYDÓW WYNIKA Z PRZECHWYCENIA
  CENTRALNEGO SYSTEMU BANKOWEGO.

  W największym skrócie mechanizm tworzenia i funkcjonowania pieniądza.

  Szkolny przykład

  Chcemy wybudować autostradę z Warszawy do Poznania. Na ten cel rząd powinien wyemitować pieniądze – na opłacenie inżynierów projektantów drogi , inżynierów konstruktorów maszyn budowlanych , zakup ciężarówek do transportu surowca – żwiru i asfaltu , pensje dla pracowników operatorów koparek, wywrotek, walców drogowych, geodetów itd., na wykup po rynkowej cenie terenów pod drogę ( bo ostatecznym właścicielem ziemi jest państwo – a własność prywatna jest ograniczona do „fee simple” – największy pakiet praw do nieruchomości jaki może posiadać prywatny właściciel – osobny prawniczy temat).

  Suma pieniądza wpompowanego do krajowej gospodarki wyemitowanej właśnie na ten cel bardzo pobudza gospodarkę – bo inżynierowie robotnicy i wszyscy bezpośrednio związani z budowa autostrady – wydają później – na zakup bułeczek u piekarza, wybudowanie domu przez murarza, zakup butów u szewca, kupno telewizora, komputera, kanapy czy lodówki. Wyemitowanie pieniądza ma pokrycie – w wybudowanej drodze – która jest wspólnym dobrem narodowym i służy wszystkim do rozwoju gospodarki.

  Obecnie w większości pieniądz jest emitowany poprzez banki prywatne ( ŻYDOWSKIE) w formie pożyczek obciążonych procentem ( składanym)– między innymi na cele publiczne – zamiast bezprocentowo i bez- inflacyjnego DRUKOWANIA PIENIĘDZY przez rządy krajowe zgodnie z potrzebami społeczeństwa.

  Emisja pieniądza obciążonego procentem, JAKO DŁUG– tak jak to jest w chwili obecnej – to źródło inflacji ,a obecnie źródło niebywałego kryzysu finansowego – matematycznie oczywistego i spodziewanego

  Dług narasta wstępnie powoli i płasko, ąż przychodzi chwila, gdy przyrasta szybko i ekspotencjalnie – ten stan gwałtownego przyrostu długu obserwujemy właśnie teraz. Aby pokryć lawinowo narastajacy dlug, dodrukowuje się pieniądze.

  Dość powiedzieć , ze cena uncji złota jest stała i wynosi $20. Obecna cena złota $1920 to wskaźnik inflacji a nie cena ( dla ilustracji – niekoniecznie aktualne ceny)

  To nie system ekonomiczny jest zły, to system finansowy – emisji pieniądza jest zły

  Obecnie mechanizm emisji pieniądza jest następujący
  Rząd zamiast wydrukować pieniądze na potrzeby społeczne (np. drogi, szpitale, pensje dla lekarzy) rząd drukuje (emituje ) obligacje rządowe, zobowiązania rządu obciążone procentem

  i w zastaw bierze POŻYCZKĘ od banku centralnego albo komercyjnego również obciążone procentem

  Inna forma emisji pieniądza są wszelkiego rodzaju pożyczki hipoteczne i inne na cele prywatne.

  Te pożyczki i w ogóle istnienie banków prywatnych (emitujących pieniądz) są nielegalne w świetle Konstytucji, ponieważ zgodnie z Konstytucją tylko Bank Narodowy pa prawo emisji pieniądza.

  Tzw. „Dotacje z Unii Europejskiej” to naprawdę śmiech i dowód jak propaganda może zrobić z mózgu wodę szerokim masom i wydawałoby się wybitnym profesorom.

  Cała ta Unia Europejska to jeden wielki spisek mający na celu wprowadzenie Euro we wszystkich krajach i odebranie, czy tez pozbawienie narody i naród prawa emisji pieniądza

  Równie dobrze można w Europie wprowadzić Polski Złoty jako walutę Europejska – to by była Polska Podmianka

  Kto się chce sam pozbawić emisji własnego pieniądza – jest zdrajca narodowym. Oddanie tego przywileje w obce ręce to oddanie decyzji czy możemy wybudować drogę w swoim kraju czy nie – czy musimy się o to prosić ( oczywiście o pożyczkę z procentem – oczywiście będziemy zadłużeni, a tego długu nigdy nie będziemy w stanie spłacić) ; nie mówiąc o tym, ze stajemy się bezbronni.

  Bo czy Niemcy dadzą nam pożyczkę na wybudowanie fabryki czołgów, samolotów czy karabinów –OCZYWIŚCIE NIE!!

  Pieniądz może być emitowany na w rożnych cele służące społeczeństwu – np. SZPITALE czy SZKOŁY i Uniwersytety – pieniądz również tym kanałem wchodzi do obiegu i pobudza gospodarkę.

  Ilość pieniądza na WSZELKIE cele społeczne – drogi, szkoły, lecznictwo – to zaledwie 3 procent wszystkich podatków dochodowych – tak naprawdę podatki nie sa potrzebne.

  ( w pierwszym roku istnienia Stanów Zjednoczonych Ameryki – Kongres przyznał sobie zbyt dużo pieniędzy i nie był w stanie ich wydać !! – pomyślmy o tym)

  Zastanówmy się skąd Związek Radziecki miał pieniądze na rozwój potęgi kosmicznej czy militarnej
  – nie potrzebował wcale pożyczek u „Zachodnich Bankierów” – po prostu SAM WYEMITOWAŁ PIENIĄDZE

  Hitler tez pobudził gospodarkę budując autostrady i przemysł zbrojeniowy – skąd miał pieniądze po okresie wielkiej depresji światowej ???? RÓWNIEŻ SAM EMITOWAŁ PIENIĄDZE

  Niestety parlamentarzyści w Polsce i na całym świecie nie rozumieją tej podstawowej definicji pieniądza, kto ma prawo do emisji, jaka jest społeczna funkcja pieniądza i funkcjonowaniu Banku –
  – wmanewrowani są w dyskusje budżetowe, w dotacje itd. – nie rozumieją lub zostali przekupieni i tkwią w konformizmie i „poprawności politycznej”

 23. MatkaPolka said

  Zachodnie banki wywożą z Polski miliardy

  https://marucha.wordpress.com/2011/01/21/zachodnie-banki-wywoza-z-polski-miliardy

  Oni wszyscy już byli i nadal są.

  Wyrzućmy ich na śmietnik historii. Dla Polski nic dobrego nie zrobili. Ponad 8400 polskich strategicznych zakładów zniszczyli. Obcym służyli. Polskę zdradzili. Oni przehandlowali nam Polskę: staliśmy się ofiarą spisku.

  • Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989. Rządził 16 m-cy, przygotował zbrodniczą ustawę o tzw. restrukturyzacji i prywatyzacji, która od 21 lat zabija naród i gospodarkę Polską.

  • Rząd Bieleckiego KLD od 12.01.1991. Rrządził 11 m-cy i 11 dni. Sprzedał obcym 1208 zakładów.

  • Rząd Olszewskiego ROP od 23.12.1991. Rządził 6 m-cy i 18 dni. Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał prywatyzację. Został odwołany.

  • Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993. Rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 strategicznych zakładów.

  • Rząd Pawlaka PSL od 26.10.1993. Rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 strategicznych zakładów.

  • Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995. Rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 strategicznych zakładów.

  • Rząd Cimoszewicza SLD 7.02.1996. Rrządził 20 m-cy i 18 dni. Sprzedał 992 strategicznych zakładów.

  • Rząd Buzka AWS od 31.10.1997. Rządził 47 m-cy i 19 dni. Sprzedał 1311 strategicznych zakładów.

  • Rząd Milera SLD od 19.10.2001. Rządził 30 m-cy i 15 dni. Sprzedał 548 strategicznych zakładów.

  Rząd Belki SLD od 2.04.2004. Rządził 17 m-cy i 29 dni. Sprzedał obcym 477 strategicznych zakładów.

  • Rzad Marcinkiewicza PIS 31.10.2005. Rządził 8 m-cy i 15 dni. Sprzedał 271 strategicznych zakładów

  • Rząd Kaczyńskiego PIS od 14.07.2006. Rządził 15 m-cy i 24 dni. Sprzedał 18 strategicznych zakładów.

  • Rząd Tuska PO rządzi od 7.11.2007. Sprzedał 724 zakłady. Pozostało jeszcze 16 strategicznych zakładów.

  Polska utraciła prawie bezpowrotnie cały majątek narodowy.
  (Dlaczego bezpowrotnie ? – żydowskich złodziei i niemieckich paserów trzeba rozliczyć )

  Jest zbrodnia. A kiedy będzie kara?
  Polacy! Pokazałem fakty. Zaufajcie! Nie dajcie się manipulować. Bo sami sobie szkodzicie. Stajecie się kolaborantami. Szkodzicie Polsce. Swoje umysły przestawcie, na polski sposób myślenia.

  Zdzisław Jankowski

  ZADŁUŻENIE POLSKI JEST 35 RAZY WIĘKSZE NIŻ ZA GIERKA
  ZACHODNIE BANKI WYWOŻĄ Z POLSKI MILIARDY

  Oni i ich poprzednicy budowali Polskę po 1918 i 1945 roku.

  1956-1970 rok nadwyżka +3.5mld $ Władysław Gomułka PZPR
  1970-1980 rok zadłużenie 20.7 mld $ Edward Gierek PZPR

  Oni zadłużyli Polskę, która zapłaciła wysoką cenę wejściem do UE

  • 1989 rok zadłużenie 35.0 mld $ Gen. Woj. Jaruzelski WRON
  • 1995 rok zadłużenie 42.3 mld $ Józef Oleksy SLD
  • 2000 rok zadłużenie 69.5 mld $ Jerzy Bużek AWS
  • 2003 rok zadłużenie 106.9 mld $ Leszek Miller SLD
  • 2005 rok zadłużenie 122.4 mld $ Marek Belka SLD
  • 2006 rok zadłużenie 166.8 mld $ Jarosław Kaczyński PIS-
  • 2007 rok zadłużenie na III kw. 205.0 mld $ Jarosław Kaczyński PIS
  2• 008 rok zadłużenie około 500.0 mld $ Donald Tusk, PO (kiedyś Unia Wolności).

  Źródło Tygodnik „Nasza Polska” nr 1/668 z 6.01.2009

  Mówił o większym zadłużeniu 750 mld poseł Jacek Kurski w programie Polsatu u Lisa. Oni bronią interesów 2% oligarchów. Naród ich nie interesuje. Knują plany własne – nie polskie…

  Zapytajmy siebie samych? Jak to się stało? W ciągu 21 lat, zdrajcy, okupanci i wrogowie zdołali doprowadzić Polskę do śmiertelnej zapaści substancji materialnej Narodu.

  Wyróżniki tej zapaści:

  – Ponad 20 milionów Polaków żyje poniżej minimum socjalnego
  – Sześć milionów żyje w ubóstwie.
  – Osiem milionów żyje w nędzy.
  – Ponad 2 miliony jest bezrobotnych i pól miliona bezdomnych.

  Taki los zgotowano Narodowi Polskiemu.

  Z sentymentem wspominam moją młodość wielkich budów Socjalistycznej Polski – którą nazywam XX złotym wiekiem polskiej gospodarki, drugim Oświeceniem. Zaliczam do tego okresu Polskę międzywojenną. Patrząc na aspekt społeczny, było sprawiedliwiej w wielu dziedzinach życia, było biedniej, ale lepiej niż dziś. Nikt nie głodował. Młodzież miała stypendia. Wszyscy mieli prace. Rolnictwo było opłacalne. Nikt nie ważył się wyprzedawać dobra narodowego, bogactw narodowych własności Polaków.

  Zdzisław Jankowski

 24. Kar said

  ..a czuja sie 1000% bezpiecznie, i mozna tylko pajakow im nadmuchac w zyc..

 25. MatkaPolka said

  POLSKA POWINNA MIEĆ ROSZCZENIA

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/09/05/polska-powinna-miec-roszczenia

  Tylko za straty w II wojnie światowej – Materialne, ludzkie, pracę niewolniczą Polsce należą się od Niemiec olbrzymie odszkodowania – tryliony, kwadryliony dolarów.

  Niemcy są winni Polsce tytułem odszkodowań za Straty Wojenne – tylko w II wś

  31 TRYLIONÓW 720 MILIARDÓW 582 MILIONY 600 TYSIĘCY DOLARÓW
  – 5% roczne oprocentowanie – 31,720,582,600,000

  NIEMCY SĄ WINNI Polsce 623 KWADRILIONY, 02 TRYLIONY 560 BILIONY DOLARÓW
  -20% roczne oprocentowanie – 623,002,560,000,000,000,

  Polska została w 75% zniszczona –
  Regres demograficzny – depopulacja. Zginęło 8 mln obywateli Polski, w wyniku zmiany granic II wś Polska straciła 12 mln = 33% swoich obywateli. Polska straciła w wyniku II wś 12 mln także w wyniku, zmiany granic

  BYŁY AŻ DWIE UCHWAŁY SEJMU RP z dnia 07.06.1990 roku i września 2004: ‘

  Uwzględniając szczególny moralny i prawny wymiar problemu, Sejm zobowiązuje rząd Rzeczypospolitej Polskiej do kontynuowania usilnych działań mających na celu uzyskanie odszkodowań cywilno-prawnych dla ofiar II wojny światowej.’

  ŻADEN zdradziecki rząd „polski” nie wyegzekwował tych uchwał
  ( w sposób oczywisty zachodzi podejrzenie korupcji na wielką skalę – całej klasy politycznej w Polsce przez Niemcy)

  Istnieje cała lista przepisów prawa karnego, Konstytucji RP, aktów prawnych i międzynarodowych pozwalających na roszczenia od Niemiec – indywidualne dla ofiar II wojny światowej i ich spadkobierców i dla Polski jako państwa

  Według zestawienia szkód wojennych 13 315 000 Polaków (szkód spisanych w ‘Kwestionariuszach dotyczących rejestracji szkód wojennych’, z lat 1945 – 1950), częściowa tylko suma cywilno-prawnych odszkodowań wojennych należnych tym 13 315 000 Polaków od Niemców i Niemiec, wynosi 537, 1 miliarda marek niemieckich (według wartości marki niemieckiej z 1972 roku)

  Czy pomijanie oczywistych roszczeń polskich wobec Niemiec i ewidentnych dowodów przy jednoczesnym wnoszeniu ustaw przeciwstawnych a przyzwalających na roszczenia niemieckie, kamuflujących oczywiste roszczenia polskie jest łamaniem prawa lub kryminalnym zaniedbaniem.

  To powszechnie znana prawda, że Unia Europejska jest zakamuflowana forma ekspansji terytorialnej Niemiec na wschód.

  Czy faworyzowanie interesów Niemiec przy pomijaniu interesów Polski jest dowodem na Zdradę Stanu?
  Czy podpisywanie Traktatów Międzynarodowych przez osoby łamiące prawo ma moc prawną?

  Ponadto Tusk nie zrobił nic, aby zastopować roszczenia niemieckie i nie zrobił nic, aby wyegzekwować reperacje wojenne od Niemców a są duże – artykuł na ten temat

  Zadłużenie Grecji było oprocentowane na 23%

  A wiec zmieńmy nasze wyliczenia i przyjmijmy oprocentowanie NA 20% ROCZNIE.
  Skoro Niemcy w dowolny sposób mogą oprocentowywać kredyty i rabować inne kraje zróbmy to samo

  Dług Niemiec w stosunku do Polski wyniósł 1 bln US dolarów w 1945 r

  ($ 1,000,000,000,000 czyli tysiąc miliardów).
  Ale to suma wyjściowa od 1945 r. tj. jest od zakończenia wojny ( a gdzie procent składany przez 70 lat)

  Obliczmy używając HP Finacial Calculator.
  Metoda bardzo przybliżona – na pewno może być dokładniejsza.

  1billion = 1 E12= 1 x 10¹² ( dziesięć do potęgi 12 –tej)

  5% roczne oprocentowanie (tylko!), procent składany dwa razy do roku, dwie roczne spłaty, sumaryczna ilość rocznych spłat 70 lat razy 2 = 140, początkowa wartość sumy, a wiec (1 bilion),
  Półroczna splata należności – ( nie ma żadnej, a wiec 0)

  31,720,582,600,000

  31 TRYLIONÓW 720 MILIARDÓW 582 MILIONY 600 TYSIĘCY DOLARÓW – 5% roczne oprocentowanie

  (zadłużenie Grecji u Niemców było oprocentowane na 23%)

  Zmieńmy oprocentowanie z 5% w skali roku na 20 % rocznie

  20% roczne oprocentowanie (tylko!!!), procent składany dwa razy do roku 2P/yr, dwie roczne spłaty, sumaryczna ilość rocznych spłat 70 lat razy 2 n = 140, początkowa wartość sumy PV , a wiec (1 bilion), PV = 1E12

  Półroczna splata należności –PMT= 0 ( nie ma żadnej, a wiec 0) (payment)

  Obecna wartość należności (FUTURE VALUE) FV = ? – odszkodowań od Niemiec za straty wojenne Polski.

  FV= 6,23700256 E17czyli 1 x 10 ˡ7 ( dziesięć do potęgi 17 –tej)

  623,002,560,000,000,000,

  NIEMCY SĄ WINNI Polsce
  623 KWADRILIONY, 02 TRYLIONY 560 BILIONY DOLARÓW

  English names of the first 10000 powers of 10 – American System without dashes
  http://www.isthe.com/chongo/tech/math/number/tenpower.html

 26. Kar said

  re; Matka/NIEMCY SĄ WINNI Polsce
  623 KWADRILIONY, 02 TRYLIONY 560 BILIONY DOLARÓW
  ________________________________________________________

 27. MatkaPolka said

  Wciąż obowiązująca treść artykułu 116 Konstytucji Niemiec, jest stanem agresji prawnej wymierzonej przeciwko Polsce

  Ten sam Federalny Trybunał Konstytucyjny w roku 1980, w swoim Orzeczeniu z dnia 26 Lutego stwierdził, że – (…) pozostałe terytoria, które wchodziły w skład Rzeszy Niemieckiej w granicach z 31 grudnia 1937 roku, NIE SĄ DLA RFN ZAGRANICĄ.

  Niemcy niczego się nie nauczyli – według niemieckich encyklopedii

  encyclopaedia-germanica.org
  de.wikipedia.org/wiki

  Tereny polskie są pod tymczasowym zarządem Polski

  NALEŻY PODKREŚLIC BARDZO MOCNO, ZE TO NIE BYŁA NAGRODA DLA POLSKI ZA JEJ WKLAD ZBROJNY W ZWYCIESTWO w II Wojnie Światowej

  Górny Śląsk, Dolny Śląsk, Pomorze Wschodnie i Zachodnie, Wielkopolska i Mazury to obok Małopolski, Mazowsza ZIEMIE RDZENNIE POLSKIE – To właśnie te ziemie stanowią o Polskości Polski, Ziemie wschodnie tj Kresy to wynik Unii Polski z Litwa

  Tzw Ziemie Odzyskane, Ziemie Zachodnie zostały przez Polskę utracone w wyniku ekspansjonizmu i militaryzmu pruskiego i tajnej dyplomacji i spiskom pruskim zarówno w czasie rozbiorów jak i Kulturkampfu Bismarcka

  UNIA EUROPEJSKA to nowa forma Rewanżyzmu niemieckiego – to współczesne DRAG NACH OSTEN

  Zmieniły się formy agresji i podboju. Zmieniły się bronie – bankowe, przemysłowe, bronie pogodowe (np. powodzie) wyludnianie terenów przez klęski żywiołowe, ceny skupów takie, aby nie opłaciło się rolnikowi produkować, sprzedaż przemyslu i miejsc pracy, emigracja za chlebem, i propagandowe. Bronie Polityczne typu istnienie Fundacji Adenauera -, która jak finansowała wybór Tuska na premiera, jak Fundacja Polsko Niemieckie Pojednanie, która blokuje wypłacanie odszkodowań dla Polski, Fundacja Sorosa (Batorego), aby wymienić tylko najbardziej znane.

  Wyludnianie i depopulacja Polski przez masową emigrację Polaków za chlebem – bo w Polsce nie ma miejsc pracy dla Polaków.
  Są firmy niemieckie które zatrudniać będą banderowców z UPA -iny

  encyclopaedia-germanica.org
  de.wikipedia.org/wiki

  1945 unter vorläufige Verwaltung der Sowjetunion und das südliche Ostpreußen unter polnische Verwaltung

  1945 w ramach tymczasowej administracji Związku Radzieckiego i południowych Prus Wschodnich pod polską administracją

  Wg. encyclopaedia-germanica.org

  Besetzte deutsche Gebiete
  Gebiete des Deutschen Reiches

  Ostpreußen (unter polnischer, russischer und litauischer Verwaltung)
  Westpreußen (unter polnischer Verwaltung)
  Posen (unter polnischer Verwaltung)
  Pommern (unter polnischer Verwaltung)
  Schlesien (unter polnischer Verwaltung)

  Oberschlesien
  Niederschlesien

 28. MatkaPolka said

  POPiSowe władze zjednoczyły w Europie wszystkich przeciwko Polsce

  (LICZNE CELNE KOMENTARZE)

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/09/popisowe-wladze-zjednoczyly-w-europie-wszystkich-przeciwko-polsce

  Prezydent Duda zjednoczył wszystkich przeciwko Polsce

  Czy Duda i PiS zapomni rzeź na Wolyniu na prośbę Niemiec

  Minister spraw Zagranicznych Niemiec Steinmeier apeluje do min. Kultury Polski Malgorzty Omilamowskiej o zapomnienie rzezi na Wołyniu – list poniżej.

 29. Re: 23 Matka Polka.
  Super. Takie zestawienie powinno byc umieszczone w widocznym miejscu przez 24 godziny na dobe, by kazdy sobie uzmyslowil (dotarlo), ze obecny „kneSejm”, to jest dokladnie te same k…rstwo I absolutnie nie bedzie inaczej, a jesli ktos mysli ze bedzie lepiej, to polecam 1kg mlotek, by wybil sobie z glowy podobne mysli…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Od 1946 roku zaden zydowski „rzond” nie napomknal ani jednym slowem o likwidacji lichwiarskiego procederu finansowego… Wiec o jakimkolwiek „wolnym rynku”, wolnosci, suwerennosci, niepodleglosci, posiadania prywatnej wlasnosci, czy o normalnym zyciu szarego obywatela MOWY BYC NIE MOZE, a jesli KTOKOLWIEK uprawia polityke nie majac pojecia o systemie finansowym, ten uprawia zwykla hutzpe (zydowska propagande)…

 30. karlik said

  „NIEMCY SĄ WINNI Polsce
  623 KWADRYLIONY, 02 TRYLIONY 560 BILIONY DOLARÓW”
  Być może tak powinno być, ale Polska i Niemcy nie zawarły traktatu pokojowego i nie zażądały odszkodowania za wyrządzone szkody ( przynajmniej tak mi się wydaje)..
  Czyli szkoda była, ale nie było żądania jej naprawienia..
  Była wojna w 1939 roku i powinna być zakończona zgodnie z obowiązującym prawem w dniu rozpoczęcia działań wojennych.. czyli 1.09.1939 roku
  obowiązywała wówczas konstytucja kwietniowa z 1935 i tam jest, że zakończenie wojny powinien to ogłosić Prezydent RP.
  Art. 12.
  Prezydent Rzeczypospolitej:
   f) stanowi o wojnie i pokoju;

  Może przeoczyłem, ale jak ktoś nie przeoczył, to proszę o podanie kiedy prezydent RP ogłosił zakończenie wojny z Niemcami…

  ——
  Te kwadryliony to chyba w amerykańskim systemie zapisywania wielkich liczb.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.