Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraina: Banderowcy rozpoczęli nagonkę na „Strzelca” i mniejszość polską

Posted by Marucha w dniu 2017-03-09 (czwartek)

W pierwszych dniach marca ukraińskie środowiska nacjonalistyczne rozpoczęły skoordynowaną akcję antypolską, między innymi oskarżając środowiska polskie na Ukrainie o chęć ponownego włączenia Galicji Wschodniej wraz ze Lwowem w granice Rzeczypospolitej.

Najpierw ukraiński portal vgolos.com.ua po raz kolejny rozważał możliwości podjęcia przez Polskę starań o odzyskanie Lwowa i ziem Galicji. Rozmówcy portalu, Mychajło Hałuszczak i Roman Hrickiw uważają że polskie władze już teraz podejmują kroki mogące mieć na celu legitymizację przejęcia ziem zachodniej Ukrainy, jako przykłady podając działalność Kościoła Katolickiego oraz Kartę Polaka (sic!).

Stwierdzono także, że Wojsko Polskie przygotowuje się do wkroczenia na tereny zachodniej Ukrainy pod osłoną NATO.

Następnie przedstawiciele neobanderowskiej partii „Swoboda” oraz ukraińska V kolumna w Polsce w skoordynowany sposób zaatakowali dyrektora szkoły im. Marii Magdaleny we Lwowie, Ryszarda Vincenca, publikując w internecie sfałszowane zrzuty ekranu, mające udowadniać, że na swoim profilu w mediach społecznościowych publikuje on treści i symbolikę sowiecką, a następnie donosząc na niego do SBU.

Nacjonalistyczna „Swoboda” oskarżyła także dyrektora o formowanie „cudzoziemskiej organizacja paramilitarnej” i zwróciła się do SBU o wszczęcie śledztwa w celu zbadania działalności Samodzielnej Jednostki Strzeleckiej „Lwów” Związku Strzeleckiego Józefa Piłsudskiego pod kątem przestępstwa nawoływania do nienawiści narodowościowej i etnicznej.

W zawiadomieniu „Swobody” czytamy, że „Strzelec” określa siebie jako spadkobiercę Związku Strzeleckiego, polskiej organizacji nacjonalistycznej założonej w 1910 roku we Lwowie, której celem było przywrócenie granic Rzeczpospolitej, w których miałby znaleźć się także Lwów”.

(Na podst. Kresy.pl)
http://xportal.pl

Komentarzy 9 to “Ukraina: Banderowcy rozpoczęli nagonkę na „Strzelca” i mniejszość polską”

 1. Pif paw said

  To proces skłócania Słowian. Stara żydo-qrewska metoda, żeby ugrać coś dla siebie cudzymi rękoma. Banderowcy to nie Słowianie, to dzicz chazarska.

 2. goła.dupa.tuska folksdojcza said

  kiedy wyrżniecie to jebane bydło ?

 3. Topor said

  Co Za czasu Nie ma jak kiedys bylo…zebarali sie , najechali, spradlowali , wzieli w jasyr I Spokoj byl . A nie teraz jakies bekarty ukrakurwainskie sie panosza…

 4. revers said

  Czuja swieza krew relegentow, replitian

 5. Kowalski said

  Milujcie swoich nie przyjaciol I modlcie sze za nich A znikniecie z mapy swiata policy.Jak to powiedziala pewne scierwo zydowskie.Na falach Radia Maryja.Was POLAKOW nie bedzie.?

 6. Moher49 said

  Polska sięgała i będzie sięgać do rzeki Zbrucz. Banderowcy skończą na Sybirze, bez prawa powrotu.

 7. Swarożyc said

  Ad 6
  Polska siegala az po Dniepr, ale to bylo tak dawno kiedy jeszcze ambicje byly imperialne i ciepla woda w kranie nie wystarczyla…

 8. Siggi said

  Neonazistowska Ukraina
  Orędownicy wsparcia dla Ukrainy w Polsce za wszelką cenę próbują zbijać argumenty przeciwników wsparcia stwierdzeniami, iż współczesny neobanderyzm ukraiński nie jest ani antypolski, ani neonazistowski. Postanowiłem więc przekonać się jak jest naprawdę wykorzystując do tego narzędzie, które w terminologii służb specjalnych nazywa się białym wywiadem, czyli wykorzystaniem ogólnodostępnych źródeł informacji.
  dalej……………
  http://www.mysl-polska.pl/1184

 9. VA said

Sorry, the comment form is closed at this time.