Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szybka likwidacja Europy

Posted by Marucha w dniu 2017-03-10 (piątek)

Szaleństwo zbrodni II Wojny Światowej i sytuacja w polityce międzynarodowej zaowocowały w zdumiewająco dziwny sposób.

Masowa, systemowo – techniczna eksterminacja całych narodów, umocniła znany już w czasach nowożytnych pogląd, jakoby życie ludzkie polegało tylko na istnieniu w formie materialnej.

Zabrakło w przestrzeni publicznej choćby próby analizy zła moralnego w skali niespotykanej dotąd w dziejach ludzkości. Norymberga tak naprawdę niczego nie wyjaśniła, trwa natomiast ofensywa instytucji, zatroskanych o prawo człowieka do nieograniczonej, niejasno zdefiniowanej wolności.

Czołowy kandydat na prezydenta Francji, Marine Le Pen, została w dniu 02.03.2017 pozbawiona immunitetu poselskiego Parlamentu Europejskiego za opublikowanie na Twitterze zdjęć z egzekucji zakładników Państwa Islamskiego.

Kanwa, na której Centralne Siły Polityczne tkają w XXI wieku sploty bieżących wydarzeń, pozwala na odczytanie trzech motywów. Pierwszy z nich, najbardziej intensywny, to globalizacja. Drugi w tle, to walka z Kościołem Rzymsko-Katolickim. Wreszcie trzeci, to obraz spustoszenia, o którym Pismo Święte mówi proroczo, że nie pozostanie tam „kamień na kamieniu”, a my dziś powinniśmy dodawać, „ani atom na atomie”.

Czymże wobec tego jest ta kanwa? Nienawiścią do wszelkiego ładu, która wkradła się do chrześcijańskiej Europy, przede wszystkim za sprawą Marcina Lutra, a która ukrywa się do dziś za parawanem prawa człowieka do wolności bez ograniczeń.

Wieża Babel, to nie brak ekumenizmu, to jego antycypacja. Wyrok, towarzyszący wygnaniu z raju, mówił o pracy w pocie czoła i o bólach rodzenia. Wyobraźmy sobie teraz kolejne etapy egzystencji człowieka. Pierwszy, najbliższy warunkom życia w raju, kończy prowokacja szatana, który mówi do Ewy: „Czy to prawda, że Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?”. Drugi i wszystkie następne, już poza rajem, obrazują dalsze oddalanie się człowieka od Boga aż po nasze dni, czyli postępującą denaturalizację warunków ludzkiej egzystencji.

Czy to jest źle, gdy latamy samolotami, zamiast zaprzęgać konie do wozu? Nie mamy tu odpowiedzi zero-jedynkowej. Dobrze, gdy równocześnie wielbimy Stwórcę ptaków niebieskich jako źródło inspiracji, źle, gdy jak w znanej piosence, naiwnie uważamy, że „wystarczy odrobina dobrej woli, by stworzyć nowy świat”.

Dlaczego, ktoś zapyta. Otóż z różnych powodów. Po pierwsze dlatego, że (a wynika to z teorii grup!), dzieła ludzkie nie mogą być nigdy kompatybilne z dziełami Stwórcy, a po drugie, przekraczając w coraz większym stopniu percepcję umysłu przeciętnego człowieka, zmuszają go coraz częściej do rezygnacji z poczucia osobistej tożsamości i odpowiedzialności za te dzieła, co stymuluje nieuchronną konieczność „niestwarzania nowego świata”, ale raczej przeciwdziałanie zamętowi wokół siebie i środowiska.

Niestety, często odrzucamy „a priori” wszelkie ograniczenia naszej ludzkiej działalności poprzez poddanie się realnemu, wrodzonemu człowiekowi pędowi do aktywności, w tej czy innej dziedzinie życia. Decydują o tym CSP poprzez polityków o skromnym wykształceniu ogólnym, zmuszanych do konfrontacji z przedstawicielami koncernów rolniczych, informatycznych, jądrowych i wielu innych, którzy lekceważą wciąż jeszcze niemożliwe do rozpoznania konsekwencje spożywania produktów GMO, cyfryzacji życia codziennego, ignorują skażenia promieniotwórcze, wzrost tła promieniowania elektromagnetycznego, czy też po prostu niekontrolowaną eskalację tempa życia.

Uwolnienie człowieka od pracy w pocie czoła stwarza nową sytuację niezagospodarowanej wolności jednostki, generującą niezliczone zaburzenia psychosomatyczne, których leczenie jest możliwe tylko poprzez wzbudzenie w sobie satysfakcji z bezinteresownego czynienia dobra bliźniemu, temu nienarodzonemu i temu, który zbliża się już do kresu życia. Tego wymagają skutki ucieczki przed Stwórcą, a zarazem Prawodawcą, który za wszelką cenę nie che nam odebrać wolności, ale proponuje konsekwentnie swoją miłość ku nam – okruchom jego Istnienia.

Wciąż zaniedbujemy nauczanie św. Jana Pawła II, a intelektualiści polscy, mając pod ręką dzieła Feliksa Konecznego, potęgują analfabetyzm cywilizacyjny właśnie teraz, gdy CSP likwidują Europę – przyczółek dziejów ludzkości, metodą inwazji cywilizacji gromadnościowych przeciwko personalistycznej cywilizacji łacińskiej.

Andrzej J. Horodecki
Myśl Polska, nr 11-12 (12-19.03.2017)
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 35 to “Szybka likwidacja Europy”

 1. Maćko said

  „Norymberga tak naprawdę niczego nie wyjaśniła…” ale uchronila przedsiebiorców od kary, oczyscila ich od winy i pozwolila im dalej zarzadzac IG Farben i korzystac z zysków jakie sobie zarobili dzieki niewolniczej pracy Polaków glównie w obozach pracy i smierci.

 2. Rafal C. said

  Pozwole sobie zauwazyc ze niczym nie ograniczona wolnosc nigdy nie istniala i nie istnieje i istniec
  nie bedzie. Wyobrazcie sobie sytuacje ze kazdy robi co mu sie podoba bez zadnych ograniczen.
  To sie nazywa ANARCHIA! Nie chce rozwijac uzasadnien. Nie chce mi sie.

 3. Re: 2 Rafal C…
  Niech pan sprobuje wprowadzic anarchie w swoim miejscu pracy… Ciekawi mnie jak zareaguje na panski pomysl anarchi panski szef…
  ———————————
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. AlexSailor said

  „Wciąż zaniedbujemy nauczanie św. Jana Pawła II, a intelektualiści polscy, mając pod ręką dzieła Feliksa Konecznego …”

  Moim zdaniem, całość bełkot z nielicznymi cennymi spostrzeżeniami, które są oczywiste dla normalnego człowieka.

 5. Boryna said

  Może Maria Le Pen okaże się drugą Joanną D.

 6. AlexSailor said

  @Maćko

  To nie Norymberga.
  To polskojęzyczne, a później polskie rządy spowodowały nie domagając się odszkodowań.
  Dla jasności.
  Nie zaspakaja się roszczeń nie wyartykułowanych chyba, że jest się głupcem.

 7. pawel said

  ad 2. Rafal C

  Wolność jest to zdolność wyboru. Róbta co chceta – jest to jedno z wielu chwytliwych haseł liberalizmu.

  Jak to pisał jeden z poprzedników Największego Z Rodu Słowian, Papież Leon XIII w encyklice „Libertas praestantisimum” z roku 1888:

  „…Zaprzeczanie Boskiej suwerenności czy też niechęć do jej uznania i podporządkowania się jej, nie jest oznaką wolnego człowieka, ale burzyciela, który nadużywa swojej wolności i właśnie z takich pomysłów pochodzi zasadniczy błąd liberalizmu… Nie jest w żadnym przypadku dozwolona obrona albo popieranie nieograniczonej swobody myślenia, pisania, nauczania oraz wyboru religii jak gdyby miało to należeć do naturalnych praw człowieka…”.

  Polecem lekturę: https://www.google.pl/search?q=wolno%C5%9B%C4%87+ultramontes&btnG=Szukaj&client=ubuntu&hs=hCe&channel=fs

  Czyli w skrócie, prawdziwa wolność jest od grzechu i od zła, a nie do czynienia głupot.

 8. pawel said

  Autor artykułu powołuje się na teorię grup (nie mam pojęcia co to jest) i na wzbudzenie w sobie satysfakcji z bezinteresownego czynienia dobra bliźniemu, i na Konecznego i na Wojtyłe. Napisz Pan wprost, zamiast kręcić po posoborowemu – nie będzie dobrze jeśli nie uznamy wszyscy królowania Chrystusa, zarówno w życiu prywatnym jak i PUBLICZNYM. Polecam Panu także trochę nauczania z przed II Soboru Watykańskiego – jasnego i zrozumiałego.

  Ks. Feliks Buchwald w 1873 roku pisze:

  Rewolucja roku 1789, córka protestantyzmu z zasady liberi arbitrii tj. dowolnego tłumaczenia i przykrawania prawd religijnych, przyszła do ostatecznych następstw tworzenia sobie z dnia na dzień religii własnego rozumu, smaku, upodobania, chuci i nałogów, i pod płaszczykiem wolności sumienia uprawniła jej przeciwieństwo – bezbożność. Toteż przez rewolucję ogłoszona i w miarę możności urzeczywistniana wolność sumienia jest w rzeczywistości prawdziwą jego negacją, środkiem do zwalczenia i zupełnego wytępienia wszelkiej religii, afirmacją swawoli, której koroną bezwyznaniowość strojna paryską komuną lub hiszpańskim internacjonałem.

  Ale nie będąc dziś sedewakantystą – nie da się talkich rzeczy chyba pisać i głowić, bo dziś nauka KK jest jakby trochę sprzeczna?

 9. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – Wkuło mi się oko w te słowa tak samo jak Pana i ta sama myśl przyszła mi do głowy. Ratowali „biznes”, a kukły wieszali.

  „Wiesz, jak ja gardzę antysemityzmem, wiesz jak mocno czuję wobec tych, którzy głoszą nietolerancję jakąkolwiek rodzaju. Z tej wiedzy, zrozumiesz kiedy powiem ci, że ten zespół jest około siedemdziesiąt pięć procent żydowski w tej chwili. Chodzi mi o to, że Żydzi powinni trzymać się z daleka od tego procesu – dla ich własnego dobra.”

  Nie trzymali się z daleka bo był biznes do załatwienia i go załatwili.

  http://www.fpp.co.uk/History/Nuremberg/Thomas_Dodd_ltr.html

  Ad. 5 –
  „To nie Norymberga.”

  Nie, to Norymberga i Jałta razem na załatwiła na następne 50+ lat !!!

  „To polskojęzyczne, a później polskie rządy spowodowały nie domagając się odszkodowań.”

  Dokładnie tak !!!!

 10. zwiezly said

  Ad 4: Wyluzuj z tym idolem. Dla mnie to diabel.

 11. Trak said

  Cóż trafne spostrzeżenia ale do podniesienia kurtyny to naprawdę nic nie wiadomo. Wiadomo, że jest ruch, coś jest wstawiane, coś usuwane, kurtyna faluje – można się jedynie domyślać co się szykuje. Jedyne co pewne to to, że ni cholery, nie można wyjść z teatru. Taka ta wolność, że nie ma dokąd pójść.

 12. Siekiera_Motyka said

  Ad. 11 – „nie można wyjść z teatru.”

  Świetna obserwacja.

  .http://rs1096.pbsrc.com/albums/g330/coloradogirl86/Clapping/tumblr_m6odkq8jNo1qbolbn_zps4103fd0c.gif~c200

  Tylko czy jak NAM skończy się „seans” to nie wpadniemy do innego „teatru” ? Nie wiem 🙂

 13. pawel said

  ad 11. Trak

  Wystarczy przestać gonić za cieniami i zacząć podążać za prawdą. A jaka jest? Zobacz Pan z Kim dziś wszyscy walczą.

 14. VA said

  Marine Le Pen wchodzi na scenę podczas wiecu. Spójrz na publicznosc!

 15. z sieci said

  Zbigniew Brzeziński jest amerykańskim politykiem i strategiem globalnej polityki. Jest nazywany jastrzębiem polityki zagranicznej USA. Henryk Pająk w książce „Bestie końca czasu” cytuje Johna Colemana: „Komitet 300” rozkazał Klubowi Rzymskiemu
  zniszczenie Kościoła katolickiego
  oraz przygotowanie warunków do interwencji sowieckiej w Polsce.( w ZSRR władze sprawowali trockistowcy- przyp. moj)
  Solidarność była tworem Zbigniewa Brzezińskiego z Komitetu 300. To Brzeziński wybrał nazwę tego „związku zawodowego”, wytypował jego organizatorów i przywódców. Nigdy „Solidarność” Brzezińskiego i jego kumpli z Klubu Rzymskiego nie była „ruchem pracy”. Była to masowa, populistyczna organizacja stworzona po to, aby wywołać zmiany w bloku sowieckim, absolutnie konieczne do kontynuowania budowy Jednego Rządu Światowego”.
  Ps. Kapłan z otoczenia Prymasa Wyszyńskiego powiedziąl jego slowa;Bolszewizm czarny gorszy od czerwonego.Wiedział to z autopsji, ale manipulowanie ludźmi zwyciężylo.Polecam:https://www.youtube.com/watch?v=oE0kUXbsir4.Dziś mozemy tylko dopisać dalszy rozdział do książki Bocheńskiego „Dzieje głupoty w Polsce”

 16. z sieci said

  Ad.4″Moim zdaniem, całość bełkot z nielicznymi cennymi spostrzeżeniami, które są oczywiste dla normalnego człowieka”
  Po tym zdaniu ogarnęła mnie niemoc i brak nadziei. Pamiętam jak Michnik i jego środowisko z taką wyższością odnosili się do inaczej myślących.

 17. Maćko said

  4 Alex – nie belkot, moze Pan przeczyta uwazniej.
  Nie jest to odkrycie zycia na Marsie, ale dosc koherentnie napisany artykul z puenta logiczna i pozyteczna.
  Ludziom sie tlumaczy na rózne sposoby co jest logiczne i co jest dobre, do kazdego troche inaczej sie dociera. To jest jedno podejscie, raczej pozyteczne.

  6. Alex – pan dodaje nowy temat ale to nie podwaza tego co napisalem. Gruszka + jablko.

  9. S_M – nieprawdaz? Nawet placili odszkodowania za przypadkowo zbombardowane gfabryki Forda, GM czy IG Farben… Auschwitz to byl „hotel robotniczy” dla pracowników IG Farben. Ani tory ani fabryki nie byly bombardowane bo firmy w USA mialy udzialy w IG Farben.

  16. Z Sieci – celnie.! 😉

 18. Maciek said

  Polecam niwy wyklad R. Brzeskiego:
  Cykl RWI – Realia wojny informacyjnej

  Najtrudniejszą fazą puczu jest jego legitymizacja, bowiem przewrót jest z definicji nielegalny. Jednym ze sposobów jest pozostawienie na „dekoracyjnych” stanowiskach przedstawicieli poprzedniej ekipy, żeby zachować pozory ciągłości władzy. Dobrze jest sprowadzić jakiegoś polityka, który reprezentuje kraj w ważnej organizacji międzynarodowej i przedstawić go obywatelom jako męża stanu o neutralnych poglądach. Inny trick to ogłoszenie wyborów lub referendum, które właściwie podsterowane będą legitymacją post factum. Można też przyznać otwarcie, że przewrót jest owszem nielegalny, ale został przeprowadzony z konieczności, gdyż poprzednia ekipa świadomie łamała prawo i chciała rządzić permanentnie, gdy tymczasem puczyści zamierzają rządzić tylko tymczasowo, do wyborów.

  .https://www.youtube.com/watch?v=KB9p9kRkToA

 19. Re: Artykul..

  Proroctwa dla Polski…Czy stana sie faktem???…

  Na stronie:

  ===============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. z sieci said

  Ad,19 Panie z Toronto.Jak Pan trawi i jeszcze innym podaje takie treści!Proroctwo dla Polski podała św Faustyna i przez 27 lat JP II nauczał. Cytuję : Polskę szczególnie umiłowałem.Jeżeli będzie mi wierna to…”
  P.Bóg postawił też warunek w Raju, . Obserwując co się dzieje w Umiłowanej Ojczyźnie JP II, to mam wrażenie ,że P,Bóg zakrywa swoja twarz Już w przeszłości byli „prorocy” ktorzy widzieli Polske wielką od morza do morza.Jak się skończylo? Mam na uwadze świętość Faustyny i trud JP II i wierzę tylko tym przekazom.Sugeruję Panu powsciagliwośćw powielaniu takich newsów.Mnie to nie szkodzi ale innym może nie pomagać w drodze.
  Często po cichu zadaję retoryczne pytanie. Polacy , coście zrobili.z JP II? Celebrytę na użytek?
  Zgadzam się z autorem i powtarzę jego zdanie jeszcza raz.
  „Wciąż zaniedbujemy nauczanie św. Jana Pawła II, a intelektualiści polscy, mając pod ręką dzieła Feliksa Konecznego, potęgują analfabetyzm cywilizacyjny właśnie teraz, gdy CSP likwidują Europę – przyczółek dziejów ludzkości, metodą inwazji cywilizacji gromadnościowych przeciwko personalistycznej cywilizacji łacińskiej”.

 21. To GORSZE od Pyskówki w Kijowie, która WYWOŁAŁA Wielką Rewolucję Francuską, czy Wejścia Węgrów na Śląsk w r. 1474, po którym Moskwa przestała być miastem POLSKIM. Agnieszka Burzyńska napisała: UNIA W SZOKU PO POLSKIEJ SZARŻY a Marcin Król: W EUROPIE WYBUCHNIE REWOLUCJA – tylko, że już nie Francuska a EUROPEJSKA.
  O ile w 2004 r. polska delegacja Zmilczała Lżeństwo Chiraca: MORDA W KUBEŁ za poparcie Amerykanów to teraz Szydło odpowiedziała Ogniem: NIE PODPISZĘ! Hollande: WY MACIE ZASADY, MY PIENIĄDZE. Ja w 2004 r. odpowiedziałem albigensowi Chiracowi, że w 1913 r. wyszła w Krakowie książka PRAWO WYŻSZEJ RASY, w której czytamy, że Francuzki nie są własnością Francuzów tylko ŻYDÓW, więc jeśli Francuzi chcą Wynieść się do Afryki to mogą zamieszkać w Rezerwatach, jak Indianie amerykańscy.
  MK pisze, że To, Co Robi Kaczyński jest LOGICZNE, ale PRZERAŻAJĄCE, że Nie Wie, CO DALEJ? Trudno nie zgodzić się z tym, bo skoro po ujawnieniu przez Rosjan Techniki i Personaliów zamordowania STU POLITYKÓW w Smoleńsku Jarosław Kaczyński nagle UDŁAWIŁ się na pytanie, SKĄD Pochodziła OLBRZYMIA suma, którą polski premier zapłacił za GŁOWY Stu Polityków: Od Merkelowej czy Skądinnąd ???
  Jeśli od Złotej Pani to z Satelitarnej Detekcji Złota, co uzupełniłem, że NIEKONIECZNIE, gdyż mogła być uszczknięta ze Skarbu Włastów, który pojechał do USA, gdzie został Zarejestrowany przez Fed na 750 tys ton złota. To wykorzystała Izba Lordów dla rewindykacji Anglosaskich USA, na co Prezydent Trumpf odpowiedział PO MOIM TRUPIE.
  Mój SUPLEMENT Denuncjacji rosyjskiej – która jest NIECENZURALNA, bo operacja była finansowana przez tajne konta izraelskie na Ukrainie – ZATKAŁ Jarosława Kaczyńskiego i URATOWAŁ Tuska, za którym powinien być rozesłany List Gończy, jak za kilkoma innymi funkcjonariuszami Największego Mordu Politycznego od czasu Katynia, ale JK nabrał wody w usta z powodu Skarbu Włastów i tajnych kont izraelskich, gdzie udał się Generał, który przejął Komendę nad Lotniskiem Smoleńskim.
  JK powtórzył to po ujawnieniu przeze mnie Adresu skarbca Marszałka Goeringa, gdy 48 godzin później w limuzynę Premier Szydło, w której był MON Macierewicz, uderzyła Rosyjska rakieta Przeciwpancerna, co zostało ujawnione dzięki Przypadkowemu nagraniu z autostrady Jerozolimskiej. Gdyby więc na czoło kawalkady nie wyjechała bliźniacza – również Bez Oznaczeń Premiera – limuzyna s pozorantami Premiera i MON – to Wybór Tuska byłby Bez Komplikacji, a tak Premier Szydło odpowiedziała na Satelitarną Detekcję Złota OGNIEM.
  MK pisze, że po Pyskówce w Kijowie burżuazja francuska zafundowała ludowi festiwal Obcinania Głów. Aby tego UNIKNĄĆ, proponuje Sojusz konserwatystów z liberałami. Jeśli jednak do tego dojdzie to będzie Wielkie Obcinanie PENISÓW Niemającym spermy jerozolimskiej od kopulatora Jezusa Chrystusa – jak we Francji.

 22. Mocno wynurzyłem głowę zza krzaka said

  Le Pean tak jak Goldberg co rusz inną ma nową połówkę. Lewacy ze śmiechu nie mogą widząc tych niby prawicowców i konserwatystów rozwodzących się setki razy.

 23. Re: 20…z „Sieci”…
  Co jeszcze powinienem nauczyc sie od Jana Pawla II („naszego” umilowanego nawolujacego nas Polakow do ewangelizacji „jewRopejskiego kolchozu???…
  ( wersji ekumeniczno-koszernej…ma sie rozumiec…)..

  Cos dodac jeszcze???…

  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z „Sieci” pisze min., „…Często po cichu zadaję retoryczne pytanie. Polacy , coście zrobili.z JP II? Celebrytę na użytek?”…

  (Nasuwa sie podejrzenie: „coscie wy („starsi I mondrzejsi”) chcielisci nam Polakom „podstawic” waszego „celebryte w Watykanie???…

 24. błysk said

  Autor uprawia tu groch z kapustą i poza oczywistymi stwierdzeniami miesza JPII z historiozofią Feliksa Konecznego. Można się dziwić,,że tego rodzaju pogląd prezentowany jest w „Myśli Polskiej”. JPII rozwalał skutecznie Kościół ,najbardziej chyba spośród papieży posoborowych. Odrzucał III tajemnicę fatimską ,ze II S Wat. był niegodny oraz ,ze msza posoborowa jest zła .Zamiast ratować Kościół w poszczególnych krajach zajął l się podróżami ,a w Watykanie w tym czasie rządzili rożni dziwisze. Ekskomunikował obrońców Wiary w postaci Bractwa Piusa X ,poparł nasze przystąpienie do UE i jak mówią zorientowani,był przekonany że piekło jest puste,wspierał ze wszystkich sil ekumenizm ,a nawet ,jak się wydaje ,myślał o utworzeniu jednej światowej religii. Co on ma wspólnego z wielkim polskim historiozofem ,Feliksem Konecznym ?

 25. z sieci said

  Ad.23 i 24 Myślę ,że ma Pan wysublimowaną wiedzę .Kulisy Watykanu po części ujawnione zostały w ostatnich latach.Pojawiła się w sieci też taka „plotka” nazwijmy tak cytuję:
  Jan Paweł Drugibył wprowadzany w tymczasową umysłową hibernację
  i w ten sposób jego „sobowtór” mógł działać bez przeszkód…
  aby podpisywać dokumenty i pozwolenia… a nawet całować koran…
  ale w tym przypadku…to prawdziwego Piotra w ostatnich czasach widzieliście cierpiącego…ale jego kaci byli spokojni…znaleźli sposób… aby nie dać mu mówić… ani niczego więcej nie pisać.
  Przecięli mu struny głosowe i uczynili jego ręce drżącymi.
  Uroczysty pogrzeb w tym przypadku został urządzony prawdziwemu Piotrowi.
  Benedykt Szesnasty był przeciwny Ekumenizmowi…
  tak bardzo przeciwny… że zarzucał to Janowi Pawłowi Drugiemu…
  nie zdał sobie sprawy Benedykt…
  że w czasie… kiedy był Prefektem miał często u boku fałszywego Piotra.”
  A co o tym Pan myśli?https://www.facebook.com/alternewspl/videos/1138617219597886/.
  Zna Pan nauki JP II poza wybiórczymi komentarzami o Nim? .Streszczenie ich zawarł w” Tryptyku Rzymskim” ,który Panu dedukuję.https://www.facebook.com/alternewspl/videos/1138617219597886/.
  Skutki propagandy znane są od zawsze.Co stało się z tłumem, który wczesniej wiwatował na cześć Chrystusa ,a potem krzyczał „Ukrzyżuj Go” Nauka poszła w las? Sugeruję reflekję i odpowiedzialność za słowa.
  Podtrzymuję ostatnie zdanie autora tekstu, ale widzę ,że jest to już wołanie na puszczy..

 26. Re: 25… z Sieci…

  I pewnie „sobowtor” J.P.II rowniez przemawial w polsko-jezycznym „kneSejmie???…

  Obawiam sie, ze „komendator” z „Sieci” przechodzi lub jest w tzw., „hibermacji” talmudycznego urojenia, lub reprezentuje talmudyczna doktryne w wersji „plotkarskiej”…

  Ja w przeciwienstwie do „z Sieci” jestem odpowiedzialny za swoje napisane slowa wlasnym I niezmienialnym „nick’iem” , a nawet I nazwiskiem… Wiec o jakiej odpowiedzialnosci „z Sieci” pieprzy???…

  ================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 27. z sieci said

  Ad 26Obawiam sie, ze „komendator” z „Sieci” przechodzi lub jest w tzw., „hibermacji” talmudycznego urojenia, lub reprezentuje talmudyczna doktryne w wersji „plotkarskiej z „Sieci” przechodzi lub jest w tzw., „hibermacji” talmudycznego urojenia, lub reprezentuje talmudyczna doktryne w wersji „plotkarskiej” …
  Ja sié nie obawiam, ale mam już pewność ,że Pan jest od bicia piany.
  A teraz zapytam jako rezydenta Toronto. Był nim Pan przed czy po Swiatowych Dniach Młodzieży w Toronto.Jeżeli przed i wziąl Pan udział w tym wydarzeniu , to słowa Drogi Krzyżowej, ktore napisał JP II i Jego fizyczna kondycja na Wyspie Truskawkowej,powinna być dla Pana lekcja pokory =prawdy i weryfikacją słów skierowanych do mnie.Cytuję:
  „komendator” z „Sieci” przechodzi lub jest w tzw., „hibermacji” talmudycznego urojenia, lub reprezentuje talmudyczna doktryne w wersji „plotkarskiej. To zdanie mówi o .zasobie Pańskiej głowy i duszy.( talmudyczna doktryna , gdzie ją pan dostrzegł?) Powiem dosadniej, kiedy dusza pusta muszą mielić usta..
  Szkoda ,ze na obczyźnie Polska ma takich samozwańczych rycerzy, nic dobrego z tego nie wynika.
  „komendator”„hibermacji”- leczyć kompleksy!!!

 28. Re: 27 z Sieci…

  „dzieki” papiezowi w Polsce nie tylko mielismy swiatowe dni mlodziezy, ale teraz mamy „jewRopejskie” dni „ewangelizacji” z brukselskim ustawodawstwem…I kapitalem zydowskim…

  I jeszcze jedno: wszedzie I wszystkich J.P.II „ewangelizowal” (z calowianiem koranu…), a totalny balagan mial w Watykanie z aferami finansowymi wlacznie…

  Nie interesuja mnie panskie zyczeniowe poglady czy przekonania na tym forum… Byc moze znajdzie sobie Pan „przychylnych” rozmowcow w kwestii papieskiej.
  ===============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. z sieci said

  Wyszła z Pana prawda i o emigracji kanadyjskiej.Nie szukam poklasków. Piszę prawdę do której się Pan nie odniósł poza powtarzaniem kłamstw i miernymi zwrotami.Dla potomnych potrzebna będzie historia o wpływie emigracji na losy Polski.

 30. z sieci said

  Ad.28 Na zakończenie jeszcze cytat Lema:Głupi nie lubi się zastanawiać, lecz tylko swe zdanie..

 31. Re: 30…
  Tuwimow ani lemow nie czytalem, nie czytam I nie bede czytal…ani papiez J.P.II, ani kanadyjska emigracja „naszprycowana” agentami…ani nie bede sie zajmowal (dyskutowal) „z sieci” (ot takim bezimienny „nick”, ktory jutro „przybierze” jakis inny)…

  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. z sieci said

  Ad. 31.CK Norwid:”A miłość moja, Bracie, dwuskrzydlata:
  Od uwielbienia(JP II) do wzgardy( takich patriotów jak Pan.)

 33. NICK said

  Z sieci?
  Śmieci!

  Skąd? Ocena? Norwida? (32).

 34. z sieci said

  ad,33 To był zapożyczony cytat z wiersza Norwida, który napisał do swoich przeciwników – Mickiewicza.

  Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj,
  Bo ta już we mnie bez głosu,
  A jeśli milczę, nie przeto mnie połaj,
  Kwiatów, Ty, nie chciej od kłosu…

  Bo ja z przeklętych jestem tego świata,
  Ja bywam dumny i hardy,
  A miłość moja, Bracie, dwuskrzydlata:
  Od uwielbienia do wzgardy.

  Gdy w głębi serca purpurę okrutną
  Wyrabia prządka cierpienia,
  Smutni – lecz smutni, że aż Bogu smutno –
  Królewskie mają milczenia.

  Ps. Historia Polski zatoczyła koło.Polska Norwidów ,Wyszyńskich, JP II nie ma prawa istnieć?!
  Proroctwo Mickiewicza się spełnia; fragment z http://thot.neon24.pl/post/67307,adam-mickiewicz-czego-polakom-nie-wolno-wiedziec
  „W liście do Delfiny Potockiej z 20 marca 1848 roku Zygmunt Krasiński opowiada o spotkaniu politycznym, które odbyło się w jego mieszkaniu. Obecni byli na nim Adam Mickiewicz, Eliza Krasińska, Norwid i przyjaciel Krasińskiego Stanisław Małachowski. W liście tym opisuje Krasiński co powiedział owego wieczoru Mickiewicz:

  „Polski nie będzie już. Połączą się Czechy, Moskale i Polacy… Narodowości zaginą, stopią się. Zachodnia łacińska ogłada…przeklętą…rzymski język, rzymska literatura…i kościół odrzuconym jest. Szlachta Polska to najemcy!…Dziś ono plemię obce, ona szlachta musi się rozsypać, zaginąć, zniknąć….Wszelka przeszłość herezją, wszelka tradycja, jeśli nie jest pogańska, grzechem jest. Imię Polska nawet skazane jest na śmierć i zgubę…. Może to gorzkie prawdy, ale taka wola jest Boża, takie objawienie jej. Gorzkie przecież ojczyźnie żydowskiej było chrześcijaństwo….Szlachta….musi wykorzenioną być! Wszystko cokolwiek było, musi przestać być….o to przyszłość świata, oto zbawienie, oto życie!”

  Norwid w liście do gen Skrzyneckiego tak osądził TEN występ Mickiewicza:

  „ znalazłem go jako najpotężniejszym oszukańcem, jakiego przykładu dotąd nie ma.. Ten człowiek straszny jest dla Polski..”
  A JP II znał historię Polski i po „norwidowsku” ją kochał , Ale powiedział :Jeżeli Polacy nie będa madrzy to Polski nie będzie”.
  Gdyby był niedosyt historii to polecam książkę:
  American Caesar: Douglas MacArthur 1880 – 1964
  William Manchester
  Kończę dyskusję i udaję się na wewnętrzną emigrację. „Polska milcząca”.

 35. Mocno wynurzyłem głowę zza krzaka said

  A mój ksiądz proboszcz na kazaniach tak często tego masona Mickiewicza wychwala. Eh posoborowie, masonów uwielbiają, Schumana chcą zrobić świętym. Obłęd!

  ——
  To nie posoborowie wychwala Mickiewicza. Zaczęło się dużo wcześniej.
  Był wielkim poetą, budził uczucia patriotyczne – choć politykiem był słabym i błądził.
  Czy był masonem, nie wiem – a Pan(i) wie?
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.