Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Fałsz i obłuda, czyli prawdziwe oblicze UE

Posted by Marucha w dniu 2017-03-11 (sobota)

Poniższy artykuł jest, jak to się elegancko ujmuje, kontrowersyjny. Ciężko kontrowersyjny z powodu naiwnego rozumienia historii. I do tego kontrowersyjny na różnych płaszczyznach. Identyfikację płaszczyzn pozostawiam czytelnikom, którzy jeszcze nigdy nie zawiedli w kwestiach czytania ze zrozumieniem.
Admin

Maski opadły, czemu się trudno dziwić. I ci, którzy dzisiaj tak triumfują, oraz ci zasmuceni, przeżywający gorycz porażki nic nie rozumieją.


Stała się rzecz bardzo ważna. Samotna Polska, w obronie podstawowych wartości cywilizacyjnych – prawdy, uczciwości i sprawiedliwości, stanęła do walki z Molochem, rogatym bóstwem, któremu składano ofiary z dzieci i zdarła zasłony, poza którymi się maskował. Wszyscy wyraźnie zobaczyli, że współczesna Unia Europejska jest pokracznym tworem opartym na kłamstwie, manipulacji i nieliczeniu się ze swoimi członkami.

Niby wszyscy o tym wiedzieli, czy tylko podskórnie czuli, lecz dopiero akcja polskiego rządu, która niewątpliwie przejdzie do historii, bo jej reperkusje będą potężne, ujawniła prawdziwe oblicze Unii: niby zjednoczonej Europy, a faktycznie kolejnej Rzeszy Niemieckiej, która po kolei zagarnia słabych i ogłupiałych sąsiadów.

Wrogo do Polski nastawiony austriacki dziennikarz atakuje premier Szydło: „Czy nie widzi pani, że przewodniczącego Tuska wybrało 27 przywódców w demokratycznych wyborach?!”

Widzimy, widzimy… I się martwimy, bo to więcej niż siedemdziesiąt lat temu osiągnął inny Niemiec – Adolf Hitler. I ten Austriak powinien wiedzieć (bo może nie wie), że jego państwo, Austria, prawie dokładnie 80 lat temu, jeszcze przed II Wojną Światową, 12 marca 1938 roku, została wchłonięta przez Niemcy. To był tak zwany Anschluss Austrii. Parę miesięcy później Hitler zabrał się za Czechosłowację i też ją sobie podporządkował. I tak to już szło. Realizował swoje plany bezwzględnie i bez oglądania się na kogokolwiek. Czy chwila obecna i dzisiejsze działania Niemiec nie nasuwają porównań z polityką III Rzeszy?

A 27 państw głosujących przeciwko samotnej Polsce? Czy austriacki dziennikarz również nie wie, że w kolejnych państwach, czasami bez jednego wystrzału, opanowanych przez Hitlera, natychmiast naziści organizowali lokalne rządy, które ściśle, tak, jak dzisiaj, wspierały bezrefleksyjnie, często obłędną i bestialską niemiecką politykę?

Pamiętamy sojuszników Hitlera w czasie II WŚ: marszałka Petaina, premiera marionetkowego państwa Vichy, czym stała się „dumna i dzielna” Francja po ataku nazistów; norweskiego kolaboranta, premiera za Hitlera, Vidkuna Quslinga, którego nazwisko jest dzisiaj międzynarodowym synonimem podłego zdrajcy, czego Norwegowie bardzo się wstydzą.

Kolaboranci, sztuczne rządy popierające hitlerowskie Niemcy praktycznie były w całej Europie. Przypomnę tylko, ze również w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Natomiast nigdy nazistom nie udało się stworzyć takiego współpracującego rządu w jednym, jedynym kraju Europy – w Polsce.

Hitler i Niemcy ponieśli sromotną klęskę w 1945 roku. A wszyscy kolaboranci pokryli się hańbą. Niestety, tylko na krótko…

Wczoraj zobaczyliśmy, że ta podległość, to lokajstwo wobec Niemiec jest w Europie ciągle żywe. Wystarczyło tylko, żeby rano kanclerz Angela Merkel pokazała palcem, kto ma być wybrany, aby zbrodnicza myśl oporu wobec Niemiec natychmiast wyparowała.

Dusza niewolnika, czy poddanego nigdy nie umiera. Dlatego 27 państw Unii, nawet Wielka Brytania, która nie ma już nic do stracenia, zagłosowało dokładnie tak, jak Niemcy chciały.

A my, Polacy, jesteśmy krnąbrni, dumni, chyba jako jedyni kierujemy się podstawowym zbiorem zasad cywilizacji łacińskiej i od czasu wygnania Krzyżaków z Rzeczypospolitej, do Niemców mamy stosunek pełen rezerwy, lecz niezależny. Ale dopiero teraz.

Poprzednie władze niby wolnej Polski miały w stosunku do Niemiec postawę pełnego uniżenia zbitego psa. A już reakcje rządu premiera Tuska, ze słynnym „hołdem berlińskim” ministra Sikorskiego były obrzydliwie lokajskie. Za co właśnie dzisiaj pan Tusk jest nagradzany (kolejne 2,5 roku nicnierobienia to 3 mln na rękę).

Wszystko to zmieniło się w październiku 2015, gdy miarka się przebrała i pierwiastek wolności i niezależności, który jest zawsze w sercu uczciwego Polaka, zmiótł z politycznej sceny sługusów obcych mocarstw, którzy za resztki rzucane ze stołu wesoło merdali ogonami.

[Zmiótł sługusów jednych mocarstw i zastąpił ich sługusami innych mocarstw – admin]

Dlaczego my, Polacy musimy zawsze być promotorem wielkich zmian?! Mamy lepszy wzrok, bardziej rogatą duszę, czy może wrodzoną awersję do poddaństwa i nienawidzimy fałszu i obłudy?

Narodowy ruch Solidarności (w żadnym wypadku nie Bolek) przeorał 37 lat temu zgnuśniałą i podzieloną Europę. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich – potwór Lenina i Stalina na glinianych nogach się rozsypał. Oczywiście dostaliśmy po palcach za tą bezczelność.

A na końcu symbolem, o ironio, naszej walki i zwycięstwa, jest na świecie zburzony mur berliński. To nie do Gdańska, tylko do Berlina przyjeżdżają przywódcy całego świata modlić się pod tym murem. Nawet ten symbol Niemcy nam odebrali.

Dzisiaj ponownie stanęliśmy do walki. Jak to już jest od tysiąca lat – albo przeciwko azjatyckiej Rosji, albo bizantyjskiej Rzeszy Niemieckiej. Tak – Rzeszy Niemieckiej. Bo Unia Europejska to zakamuflowana Rzesza Niemiecka, tak wielka i silna, czego nawet Hitlerowi się nie udało. Kto tego nie widzi jest ślepy. Albo nie chce świadomie tego widzieć, bo jego lokajska dusza lepiej się czuje, gdy jego pan jest zadowolony.

A pan, w tym wypadku pani – Angela Merkel, kanclerz Niemiec, jak kiedyś inna Niemka, caryca Katarzyna Wielka, ustala prawa, jakie chce, a potem beztrosko i bez oporu te prawa łamie. Pod tym względem zachowanie niemieckiej biurokracji Unii jest wprost komiczne, gdyby tylko nie było okrutną drwiną z Europejczyków.

Głosowaliście, jak prosiliśmy. Tylko dlaczego zagłosowaliście na nie?! No to będziecie jeszcze raz głosować. I jeszcze raz. Aż do skutku. Obawiacie się muzułmańskich terrorystów i nie chcecie wziąć do siebie napalonych wyrostków, którzy gwałcą, co popadnie, to będziecie płacić 250 tyś euro za sztukę.

I tak dalej, ku całkowitemu rozsypaniu się szczytnej idei wspólnoty europejskiej, dziś opanowanej przez wiecznego, niemieckiego potwora.

Po prawdzie, co się dzieje, pierwsi zorientowali się Anglicy i jak to oni, typowo po angielsku wynieśli się z Unii. My mamy ten szkopuł, że nie chcemy się z Unii wynosić. Może jesteśmy nieco ambitniejsi, może tylko bardziej romantyczni. My chcemy Unię zmienić. A dokładnie – zbudować ją od nowa.

[Innymi słowy przerobić kupę gówna na deski ze szlachetnego drewna. Już raz się to nam udało, gdy zgodnie z życzeniem św. Jana Pawła II zaczęliśmy ewangelizować Europę. Sukcesom nie było końca… – admin]

Mamy coś w sobie twardego i prastarego, może z tradycji szlacheckich dworków, czego tak nam Prusacy zazdrościli, coś, co nazwałbym jednym słowem – szlachetność. Zawiera się w tym nieograniczone dążenie do wolności, prawdy i uczciwości. Cechy, które w dzisiejszym, pokrętnym świecie są wyrzucone na śmietnik. Najwyżej, jak widać, liczy się cwaniactwo, koniunkturalizm, hipokryzja i konformizm.

Przegraliśmy wczoraj wybory w Brukseli? Skądże! To była typowa ustawka. Główny sędzia, kanclerz Niemiec już rano ogłosiła wynik wyborów, które miały się odbyć po południu. „Europa” zwasalizowana przez Rzeszę, tylko przyklepała polecenie faktycznego przywódcy.

Ja mam tylko nadzieję, że taka postawa naszego rządu zerwała już ostanie zasłony i greckie maski i okrutnie obnażyła potiomkinowska wioskę, jaką jest Bruksela. Dokładnie zobaczyliśmy, kto, co i jak.

Jakich krętactw i kombinacji, oraz zwykłych oszustw używa się, by zniszczyć przeciwnika. Na kolanie zmienia się prawa; nieważne są traktaty. Po prostu robi się wszystko, by spełnić wolę hegemona.

W takim szambie żyć się nie da. Prędzej, czy później opary gnojówki lewacko–liberalnej wyduszą zawodników.

A obiekt sporu, śliski piskorz, konformista w każdym calu, facet bez kręgosłupa – Donald Tusk będzie dla Angeli Merkel tym samym, czym dla Adolfa Hitlera byli Petain i Quisling? Czyli zdrajcą narodu? I faktycznie nie-Polakiem?

W polskim Sejmie, lokajska, sterowana przez zewnętrznych mocodawców opozycja, konkretnie PO i .N, skandowały długo – Donald Tusk! Donald Tusk! Ekstaza wzbudzona przez głupotę, czy hipokryzję? Prawdopodobnie jedno i drugie… A niejaki poseł Lenz z PO napisał chełpliwie na Twitterze: – „Zwyciężyli Polacy, przegrała polackość”.

Pamiętam, że mistrzami w wymyślaniu epitetów i opluwaniu przeciwników byli komuniści i ubecy. Był „zapluty karzeł reakcji”. Może być i „polackość”. Już niedługo, wystarczy parę lat i prawda stanie się faktem. I może nam się uda na tych brukselskich zgliszczach zbudować prawdziwą Europę Narodów.

PS. Z ostatniej chwili. Według zasad Unii Polska była na koniec w stanie zablokować decyzję Unii, albo przynajmniej ją odroczyć. Wystarczyło by to, że premier Szydło nie zaakceptowała i nie podpisała tzw. konkluzji szczytu. Do tej pory musieli ją podpisać wszyscy uczestnicy posiedzenia.
Co więc Bruksela wymyśliła? Konkluzję od teraz podpisuje tylko przewodniczący. Czyli Donald Tusk. Jest fajnie? Tak się gra w szachy, gdzie pionek raz może być gońcem a nawet królem.

Janusz Kamiński – publicysta. Z zawodu inżynier elektronik pracujący od 30 lat za granicą na morzu. Konserwatysta.

http://gazetabaltycka.pl/

Komentarzy 50 to “Fałsz i obłuda, czyli prawdziwe oblicze UE”

 1. Franz said

 2. Lily said

  Co sie stalo ?, sZydlo be brochy.
  Ciekawe,czy te brochy sa od parady,czy z dodatkiem? : > )

 3. Amadeus said

  Nie wszystko co robi pis, podoba się mi. Ale to co stało się w ostatnich dniach na szczycie UE, to uważam za zwycięstwo Polski i nie pod kątem wyboru tuska (de facto nawet nie chodziło o to czy tusk będzie wybrany czy nie). Ale pod katem tego, że swym sprzeciwem, choć osamotnionym, reprezentacja Polski pokazał, że nie będzie jak podrzędny kundel z podwiniętym ogonem skakać na gwizdniecie Niemców czy zachodniej europy. I to uważam z sukces.

  ——
  Panie Amadeus… i po co nam takie „zwycięstwa”?
  Nic z nich nie wynika. Nawet niczyj szacunek.
  Admin

 4. guła said

  No proszę komentarze póki co PO linii i na bazie.
  Tylko przypomnę – pewnie sam sobie: w początkach lat 50 powstaje EWG. W pierwszych latach 90 uwzględniając ambicje krajów narodowych rozszerzona o traktat z Maastricht. 9 czerwca 2003 roku rozpisano w kraju referendum skierowanym do Polaków z pytaniem: czy pani/ pan jest za wejściem do unii europejskiej.
  13 grudnia 2007 roku został podpisany lewacko-liberalny układ lizboński. Z ramienia Polski podpisuję ten układ prezydent L. Kaczyński zmuszony przez liberalno-lewacką postawę radka i donka.
  Pamiętam, że trwały wówczas uzgodnienia nad preambułą konstytucji europejskiej opartej na traktacie z Maastricht, w której brał udział prezydent naszego nieszczęśliwego kraju.

  Rząd polski oświadcza, że nie uznaje Tuska za przedstawiciela Polski.

  PO szczycie V4 z udziałem Merkel i Jancker’a z grupy wyszehradzkiej nic nie pozostanie. Ino smród. Tak uważam.

 5. Tomek said

  Demoniczny Adolf Hitler, demoniczny ZSRR, autor używa beznadziejnych straszaków. Czy on za dużo czasu nie spędził w szkole?

 6. ENKI said

  Czy Dmowski w 1931 r. przewidział pojawienie się Tuska i Radka Sikorskiego?

  Dmowski w „Świat powojenny i Polska”: „[Niemcy] nie wiedzą, że gdyby się znalazł w Polsce polityk,
  który by chciał traktować o ustąpieniu Pomorza, dostałby kulę w łeb, jak amen w pacierzu.
  Podobnie skończyłby każdy, który by, idąc wbrew woli narodu, na jakiejkolwiek drodze wystawił Polskę na zmarnowanie tego,
  co po wojnie światowej odzyskała.”

  Znalazł się w Polsce taki polityk, Donald Tusk – separatysta i destruktor państwa.
  Tusk 13 czerwca1992 r. na Kongresie Kaszubów zaproponował AUTONOMIĘ DLA POMORZA; z rządem, wojskiem,
  własnymi finansami. I nie „dostał kuli w łeb”. Przeciwnie. W nagrodę awansował do Brukseli, dostał „kopa w górę”.

  Znalazł się też taki, który …”idąc wbrew woli narodu… wystawił Polskę na zmarnowanie tego, co po wojnie światowej odzyskała”… Minister Spraw Zagranicznych Polski Radek Sikorski za państwowe pieniądze kupił od Anglika mowę
  (tzw.”hołd berliński”), w której domagał się zwiększenia władzy Niemiec w UE; kosztem suwerenności państw,
  również kosztem ograniczenia suwerenności Polski.
  Sprawca „hołdu berlińskiego”, Sikorski też nie został ukarany. Przeciwnie, awansował na drugie najważniejsze stanowisko
  w państwie, został marszałkiem Sejmu i z mocy prawa mógł objąć urząd prezydenta (jeśliby urzędujący prezydent
  umarł lub nie był w stanie pełnić obowiązków).
  W 1996 r. na łamach „Foreign Affaires” Sikorski prognozował: „Polska mogłaby się o wiele łatwiej reformować,
  gdyby się mogła pozbyć wyeksploatowanych regionów przemysłowych, takich jak Śląsk”!!!!!!
  Twierdził, że przyspieszy to jej rozwój.
  Obaj poparli przewrót na Ukrainie, a Sikorski osobiście uczestniczył w kijowskiej umowie między prezydentem Ukrainy
  a opozycją; umowa ta trwała kilka godzin, potem władzę przejęła hunta.

  Oto „politycy”, wybrani w demokratycznych wyborach, a działający PRZECIW interesom Polski.
  A więc w czyim interesie oni harcują na światowej arenie?

 7. Lam said

  NIE LUBIĄ NASZEGO TUSKA?!
  „Jakiś chłystek się do nas przysiada –
  I bezczelny Va Banque nam powiada!
  Cóż to za pokerowa błazenada!”.
  Zaskoczeni po sobie spoglądają:
  „Kogóż ci Polacy za sobą mają?!”.
  11-03-2017 (2)

 8. Siekiera_Motyka said

  Ad. 3 – Tak samo to widzę. PiS czy chcą czy nie to wybrany rzad Polaków. Tak jak Trump był wybrany przez Amerykanów. Polska miała prawo wybrać innego kandydata, kropka.

  UE nie raz już pokazała ile są warte referenda i ewidentnie tym razem pokazała jakie są zasady „Gry” w UE. Ich nie ma.

  Niemcy mogą zmienić co i kiedy zechcą, kiedy IM jest to wygodne.

 9. Sebastian said

  a może wygrały chamy, a przegrały żydy. Sukcesem można by nazwać wyjście z unii. tzw publicysta pisze jakby Polska była czysta etnicznie i kulturowo.

 10. opupa said

  sǝɔʞns z ɯɐżɐʍn oʇ ı ˙ʎdoɹnǝ ɾǝıupoɥɔɐz ʎzɔ ʍóɔɯǝıu ǝıɔǝıupzıʍƃ ɐu ćɐʞɐʞs ɯǝuoƃo ɯʎʇęıuıʍpod z ןǝpunʞ ʎupęzɹpod ʞɐɾ ǝızpęq ǝıu ǝż ‚łɐzɐʞod ıʞsןod ɐɾɔɐʇuǝzǝɹdǝɹ ‚ɯʎuoıuʇoɯɐso ćoɥɔ ‚ɯǝʍıɔǝzɹds ɯʎʍs ǝż ‚oƃǝʇ ɯǝʇɐʞ pod ǝןɐ ˙(ǝıu ʎzɔ ʎuɐɹqʎʍ ǝızpęq ʞsnʇ ʎzɔ oʇ o ołızpoɥɔ ǝıu ʇǝʍɐu oʇɔɐɟ ǝp) ɐʞsnʇ nɹoqʎʍ ɯǝʇąʞ pod ǝıu ı ıʞsןod oʍʇsęıɔʎʍz ɐz ɯɐżɐʍn oʇ ‚ǝn ǝıɔʎzɔzs ɐu ɥɔɐıup ɥɔıuʇɐʇso ʍ ęıs ołɐʇs oɔ oʇ ǝןɐ ˙ıɯ ęıs ɐqopod ‚sıd ıqoɹ oɔ oʞʇsʎzsʍ ǝıu
  42:45:31 @ (ɐʇoqos) 11-30-7102

  pıɐs snǝpɐɯɐ

  Ach te nasze żondy.. czemu mordy nie darły jak trza było vide – CETA
  Prywatną wojne panów Kaczyńskiego i Tuska probuje sie podpinać pod patriotyzm, a skutek bedzie taki , ze Polacy wyjdą na jeszcze wiekszych klotliwych idiotow . Tyle w temacie.
  Ps. Przynajmniej wegry skorzystaja na tym bo sie teraz polski frajer wystawił na lanie mordy unijnym komisarzom „antyfaszystom”

 11. Stan said

  „Janusz Kamiński – publicysta. Z zawodu inżynier elektronik pracujący od 30 lat za granicą na morzu. Konserwatysta.”

  Pan Kamiński pisze wypociny całkowicie oderwane od rzeczywistości.
  Znam takich co też pracowali długo na morzu i teraz w życiu nie mogą się połapać, nie mówiąc już o polityce czy gospodarce.
  30 lat pracować na morzu przyczyniło sie do tego, ze stracił Pan Kamiński kontakt z rzeczywistością.

  Czy Pan Kamiński nie wie, że już od dawna toczy się i przybiera na sile walka, a właściwie wojna gospodarcza,
  propagandowa na świecie. Chodzi o kapitał, ekonomiczne wpływy i ekonomiczna dominacje.

  A to jakiego konia trojańskiego chciał PiS wepchnąć do Europy?
  Koń ten miałby już wiadomy plan działania i doprowadzić do szybkiego rozpierdol…. całej Europy.
  A komu to by głównie służyło? Wiadomo ze Jankesom, Anglikom, a sama Azja tez miała by dobre profity.

  Prezes to smutny, samotny staruszek, który przez 8 lat myślał tylko o przejęciu władzy i zemście.
  To cały sens jego życia. Otoczony wyłącznie służalczymi lizusami, bez przyjaciół i normalnych
  relacji międzyludzkich, realizuje swoją wizję swoistego „matrixu”.
  Smutne to i niestety niszczycielskie dla Polski i Polaków, ale to pana prezesa nie obchodzi.

  ZAPAMIĘTAJCIE TĘ DATĘ 09-MARCA-2017 !
  To początek końca państwa PISLANDIA !
  TALIBY pisowskie dostali takie lanie, że dziś na miesiecznice z kolan nie wstaną bez pomocy ochroniarzy !

  Polacy przestali widzieć, ile pieniędzy z Unii dostała Polska w ramach pomocy?
  To jest smutne,że człowiek bez znajomości języków, który nigdy prywatnie nie był za granicą,
  który nie ma żadnego przyjaciela z innego kraju chce wyprowadzić Polskę z Unii.

  Czy to jest normalne? Prezes sam zrobi co mu pasuje, aby dojeb… Polakom i osiągnąć swój cel,
  a Narodu Polskiego nie będzie się nawet pytał.

 12. Józef Piotr said

  Ad 1 Franz

  Polecam ci pielgrzymkę na grób Adolfa tudzież Gebelsa
  A od Polski się odwal . My sobie sami damy radę
  Z nie jednej opresji wychodziliśmy
  Czas działa na naszą korzyść

 13. Stan said

  Kaczyński został dzisiaj znokautowany szybciej i bardziej dotkliwie niż Andrew Gołota.
  Poziom i styl — taki sam. Wynik przewidywalny, ponieważ chodziło tylko o manifestację durnych
  przekonań dla twardogłowego elektoratu, który niewiele rozumie z polityki europejskiej,
  bo nie ma tego na uniwersytecie trzeciego wieku i nie wykładają tego w toruńskim Oxfordzie.

  Nie przypominam sobie takiego obciachu na scenie międzynarodowej i tu naprawdę pis mnie zaskoczył
  swą polityczną głupota brakiem podstawowej wiedzy politycznej, tendencji i przewidywania.
  27:1 NOKAUT. Ośmieszył Polskę w Europie i na świecie. Parodia i kabaret.

  Nie pamiętam jednak takiej zajadłości, zaślepienia, głupoty i przedkładania interesów partii rządzącej
  nad obiektywną wartość faktu, że Polak jest kimś ważnym na forum szerszym, niż nasz zakątek świata !

  Wstyd dla PiS, wstyd za wszystkich, którzy tak kompromitują nas na arenie międzynarodowej
  i w niwecz obracają pozycję wypracowaną przez Polskę w ciągu minionych 35 lat!
  Wstyd i hańba.
  Czas na terapie panie prezesie.

 14. Grace said

  Kiedy nazywałam Angele Merkel, Hitlerem w spódnicy, to wielu się na mnie obrażało. Kiedy twierdziłem że UE to nic innego jak budowanie potęgi Niemiec, to się śmiano, że Niemcy nigdy więcej nie podskoczą….Tuska nie wpuścić do Polski albo odstrzelić od razu przy probie przekroczenia granicy. Co za szmata!

 15. semperparatus said

  Re.12…Panie Stan…czy i Polska miała potulnie „przyklepać”niemiecki dyktat o wyborze tego rudego zdrajcy?Żeby zachować godność musiała zrobić to co w rzeczywistości zrobiła…Najbardziej w tej całej paskudnej historii zbulwersowała mnie jednak postawa premiera Węgier Wiktora Orbana…który wcześniej obiecywał poparcie Polski w głosowaniu…a póżniej-wyrażnie pod niemieckim naciskiem-wycofał się z tego…sprzeniewierzając się zarówno danemu słowu jak i tradycyjnej przyjażni polsko-węgierskiej…Okazał się nędznym lawirantem i koniunkturalistą…jakże różnym od swojego poprzednika…Pala Telekiego…który dwa razy bezinteresownie pomógł Polsce i Polakom(w 1920 i 1939 roku…a w końcu-za swój sprzeciw wobec polityki Hitlera…zapłacił życiem…Od wczorajszego dnia premier Orban stracił dużą część sympatii polskiego społeczeństwa…i uczciwie na to zapracował…

 16. semperparatus said

  Przepraszam…to było Re.13…oczywiście…

 17. opupa said

  „ʎɔɾɐɹpz oƃǝpnɹ oƃǝʇ ǝzɹoqʎʍ o ʇɐʇʞʎp ıʞɔǝıɯǝıu”ćɐdǝןʞʎzɹd” ǝıuןnʇod ɐłɐıɯ ɐʞsןod ı ʎzɔ…uɐʇs ǝıuɐd…21˙”

  Drohi @sęporaptusie nie ma co sie tak jarać tymi gierkami, lepiej spokojnie poczekać i obserwować, bo to był prawdopodobnie tylko incydent, głupi incydent. W sprawach istotnych dla Polski będą milczeć sukinsyny tak jak do tej pory to uskuteczniali

 18. guła said

  Jacek Saryusz-Wolski ✔ @JSaryuszWolski
  To szczyt hipokryzji że ci sami, którzy niszczyli wizerunek Polski donosami nań, teraz ubolewają
  nad osłabieniem pozycji Polski
  19:44 – 10 mar 2017
  Jacek Saryusz-Wolski ✔ @JSaryuszWolski
  Od kiedy w demokracji grzechem jest kandydowanie w konkurencyjnych procedurach zaś cnotą uczestniczenie w nieprzezroczystych rozdaniach ?
  22:36 – 10 mar 2017
  Jacek Saryusz-Wolski ✔ @JSaryuszWolski
  Wobec niezgody rządu RP na poparcie nieformalnego lidera opozycji na szefa RE możliwa była albo otwarta konfrontacja albo porażka pod stołem
  22:20 – 10 mar 2017
  Jacek Saryusz-Wolski ✔ @JSaryuszWolski
  Za krzepiące słowa wsparcia wszystkim dziękuję.
  Słowa nienawiści, jako chrześcijanin, nierozumiejącym
  że uczestniczą w hucpie, odpuszczam.
  16:30 – 11 mar 2017
  Jacek Saryusz-Wolski ✔ @JSaryuszWolski
  Fundusze UE to nie dobroczynność, a kompensata dla uboższych członków w zamian za otwarcie rynku, dla zamortyzowania szoków asymetrycznych
  18:14 – 10 mar 2017
  Podkreśla, że „wielkość funduszy dla danego kraju zależy od obiektywnych parametrów”, jak liczba ludności, PKB względem średniej UE, stopy bezrobocia, a nie „politycznej przychylności”.
  ……………………
  Kolejny z naiwnych?
  I to z PO

 19. witek said

  Janusz Kamiński – publicysta. Z zawodu inżynier elektronik pracujący od 30 lat za granicą na morzu. Konserwatysta.”

  Niby konserwatysta, a nie przeszkadza mu lewacka do szpiku kości ( zawsze taka była) Unia Europejska.
  Dobrze, że pan Marucha napisał na wstepie, że artykuł jest kontrowersyjny, bo myślałabym, że ktoś tu oszalał
  Albo ja albo panu Marusze coś stało się ze głową 🙂
  I wcale nie żartuję, wszak u toruńczyków po audycjach z panem Badermanem, przeciwnikiem naszej akcesji do UE, mamy teraz audycje z członkami Fundacji Schumana…
  Więc nie wszystko w Polsce jest oczywiste i zrozumiałe. A tym bardziej ” konserwatyści”

  „A my, Polacy, jesteśmy krnąbrni, dumni, chyba jako jedyni kierujemy się podstawowym zbiorem zasad cywilizacji łacińskiej i od czasu wygnania Krzyżaków z Rzeczypospolitej, do Niemców mamy stosunek pełen rezerwy, lecz niezależny”

  hehhh, ja takiego wysokiego C nie osiągam 🙂

  W sumie głupi i patetyczny artykuł.

 20. janetatanka said

  Pan Stan pisze, ze pan Kaminski ( autor artykulu) spedzil 30 lat na wodzie dlatego jest taki odrealniony. Sadzac z wypowiedzi pana Stana, nalezy przypuszczac, ze pan Stan spedzil 30 lat z Gazeta Wyborcza, dlatego jest takim „rozumiejacym realista”.

 21. Stan said

  Ad:20 Janetatanka
  Nie obchodzi mnie gazeta wyborcza. Nie znam, nie czytalem i czytac nie bede.
  Prosze zdan sobie tylko sprawe z realiow dzisiejszej wojny gospodarczej, propagandy, rynkow zbytu i konkurencyjnosci.

  Ci, co są dzisiaj u władzy mają są bezpośrednio winni za rozdaniu polskiej gospodarki wilkom kapitalistycznym,
  gdyż siedzieli również za okrągłym stołem.

  Wybór Tuska był pewny i już dawno przesadzony, ze zdaniem Kaczyńskiego i Talibów Pisowskiej sekty
  nikt się w UE nie liczy, nawet Orban i Węgry. 27:1, to mówi wszystko.

  Przynależność Polski do UE, mimo znanych słabości i wad UE, na dzisiaj jest fundamentalna sprawa
  dla bezpieczeństwa, rozwoju i pomyślności Polski i Polaków.

  Kaczyński i PiS dąży w rzeczywistości do wyprowadzenia Polski z UE, taka jest po prostu brutalna prawda.
  Nie ma w UE miejsca dla Kaczyńskiego i PiS-u.

  Kaczyński doskonale wie o tym.
  To oznacza, że popełniają przez to zdradę stanu i Kaczyński i PiS-owcy
  są po prostu zdrajcami Polski i Polaków, jak i ci, którzy popierają PiS.
  Tak ich oceni też historia.

 22. Marucha said

  Panie Stan,

  Albo się Pan urwał z choinki, albo pisze te swoje zadziwiające brednie o Unii Europejskiej w stanie wskazującym na spożycie.

  Przynależność Polski do UE, mimo znanych słabości i wad UE, na dzisiaj jest fundamentalna sprawa dla bezpieczeństwa, rozwoju i pomyślności Polski i Polaków.

  Kaczyński i PiS dąży w rzeczywistości do wyprowadzenia Polski z UE, taka jest po prostu brutalna prawda.
  Nie ma w UE miejsca dla Kaczyńskiego i PiS-u. Kaczyński doskonale wie o tym.
  To oznacza, że popełniają przez to zdradę stanu i Kaczyński i PiS-owcy są po prostu zdrajcami Polski i Polaków, jak i ci, którzy popierają PiS.

  …Polak jest kimś ważnym na forum szerszym, niż nasz zakątek świata [to o Tusku!].

  Pan pomylił fora. Pańskie miejsce jest na:
  http://lizanie.dupy.unii.eu

 23. Alina said

  http://ziut.neon24.pl/post/137444,j-rgen-roth-smolesk-2010-spisek-ktory-zmienil-swiat

 24. Re: 22 Marucha…
  Panie Gajowy, niech sobie Pan wyobrazi, ze „gawedziarz kukiz” oswiadczyl, ze Polska nie moze obyc sie bez unii europejskiej…(tj., z niej zrezygnowac)… Zachowywal sie tak, jakby „wciagnal” nosem conajmniej „dwie linijki”

  Re: 21 Stan…
  bez komentarza…

  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 25. Alina said

  21 Stan
  „Wybór Tuska był pewny i już dawno przesadzony, ze zdaniem Kaczyńskiego i Talibów Pisowskiej sekty
  nikt się w UE nie liczy, nawet Orban i Węgry. 27:1, to mówi wszystko.”

  Czy w przypadku posady Tuska można mówić o jakimś wyborze???!!!!!
  Wybór jest tylko wtedy, kiedy ma się co najmniej 2 elementy do wyboru. Np: życie albo śmierć, czarne lub białe, tanie albo drogie, dobre albo złe, a tu było Tusk albo Tusk.
  Unia pokazała unijne wybory. Takie same są wybory wszystkich unijnych przywódców, każdy wybór jak Tuska. Czyli unia jest organizacją totalitarną jak opozycja w Polsce, jak Niemcy hitlerowskie, jak Związek Radziecki.

  Dlatego cała zagrywka Kaczyńskiego i polskiego rządu z innym kandydatem jest świetna, bo jak w soczewce pokazuje unijny totalitaryzm. Drugi kandydat – Jacek Saryusz-Wolski – NIE ZOSTAŁ NAWET DOPUSZCZONY DO WYBORU na przewodniczącego RE, bo gdyby został,, mogłoby się okazać, że zebrani wybiorą kandydata polskiego rządu, a nie namaszczonego przez Angelę Merkel. Takie to były w czwartek wybory szefa Rady Europejskiej: WYBORY BEZ MOŻLIWOŚCI WYBORU.

 26. Marek said

  [Innymi słowy przerobić kupę gówna na deski ze szlachetnego drewna. Już raz się to nam udało, gdy zgodnie z życzeniem św. Jana Pawła II zaczęliśmy ewangelizować Europę. Sukcesom nie było końca… – admin]
  ===
  hahaha

  PS. Byłem wczoraj na Jasnej Górze.
  Na przeciw kaplicy z Obrazem NMP, na ścianie jednego z budynków dziedzińca – wmurowano doopną tablicę upamiętniającą katastrofę smoleńską:)
  To są te owoce ewangelizacyjne. Plus miesięcznice. Z jednej strony żydy z pisu, z drugiej strony żydy po, kodu, etc. Rozśpiewane towarzystwo. Będą śpiewać do konca świata, i 1 dzień dłużej.

 27. Yah said

  Ad 26

  Panie Marku ma Pan rację, ale śpiew może cichnąć gdyż pasożyt wykończył organizm gospodarza. By się ratować , pasożyt zaprasza nowy organizm z Ukrainy. No ale co będzie jak i ukraiński gospodarz padnie ? No przecież pasożyt nie zwykł pracować ….

 28. Amadeus said

  „Panie Amadeus… i po co nam takie „zwycięstwa”?
  Nic z nich nie wynika. Nawet niczyj szacunek.
  Admin”

  HONOR. Honor jest ważniejszy niż zaszczyty czy pieniądze. Przynajmniej obrona namiastek honoru Polski jak w tej sytuacji, mnie cieszy(nie było nawet tego przez ostatnie lata). Nic materialnego nie będziemy z tego mieć, ale nie tylko materialność się liczy. Co do niczyjego szacunku to coś na ostudzenie gorących głów: NIKT, ale to NIKT z żadnych krajów nam nigdy nie powie tego, że nas za tą decyzje szanuje, ale to nie znaczy że nie będzie nas za nią szanował. Jakby się przyznali do tego to poniżyli by siebie i swój naród. Pozostaje im tylko i wyłącznie dalej stosować pozory.

  PS. Jestem zmęczony tą ciągłą grą na emocjach. Jak włączam telewizje to tylko znajduje granie na emocjach, nie prawdę tylko granie na emocjach. To samo znajduje w nagłówkach gazet które mi migają przed oczyma jak je mijam. I od jakiegoś czasu to samo widzę tutaj, takie same nagłówki, taką samą treść godną gw, tvn czy newsweeka, te same emocje i tą samą grę na emocjach(nie wszystkie, aby być uczciwym ,ale coraz więcej i coraz częściej). I czytam komentarze i połowa z nich jest istnie kretyńska, coś na zasadzie że nawet każdy żul zapity pod budką z piwem najlepiej wie jak prowadzić firmę, a nawet państwo. Tak jak już napisałem nie popieram pis-u w każdej ich decyzji, ale nie uważam że każda decyzja i każde ich działania są złe. Mam dość grania na emocjach i dość wszędobylskiego czarnowidztwa. Dość jest problemów i czasy są niepewne, aby jeszcze babrać się w permanentnym czarnowidztwie i czytaniu kretyńskich słów.

 29. jowram said

  http://7777777blog.wordpress.com/2015/11/26/prawdziwy-zyciorys-donalda-tuska/

 30. Yagiel said

  ad 28/Amadeus
  Jest Pan zmęczony – trzeba wyłączyć emocje, lecz warto obserwować… Honor? To jak zdrowie szlachetne: co innego norma/normalność palaczy, ćpaczy, alkoholików, pedofilów, itd., których jest ok.95% w społeczeństwie polskim czy unijnym, a co innego zdrowie 5%! Czy 5% może wygrać w demokracji/demokratycznie – lub jakkolwiek inaczej – z 95%? Jeśli honor to cecha 5% ludzi, to czy oni są narmalni? NIe. czy są demokratyczną większością? Nie. Czy są nadzieją na przyszły rok? Nie.
  Daj Pan więc sobie spokój i odpocznij w bajce „O honorze” – życie rozgrywa się normalnymi ludźmi, tj. nałogowcami wszystkiego, tylko nie honoru… Nie było więc żadnego zwycięstwa PiS nad Deutsch-UE: czy Legia wygrała u siebie z Borussią 0:6? Czy PiS wygrał 1:27? Udział w tej grze wyklucza, wg mnie, bycie osobą honorową; czyżby Pan uważał prezia za osobę zdolną do działań honorowych? (albo którąkolwiek z jego kukiełek?)
  Czy uważa Pan politykę/dyplomację za grę honorową? Jeśli Pan jest z tych 5% zdrowia, to ciesz się Pan tym i pielęgnuj np. rodzinnie – nie babrz się, spokojnie obserwuj, z akcentem na spokojnie…

 31. Stan said

  Szanowny Panie Marucha.

  Większość Polaków, a zwłaszcza ta młoda generacja jest za Unia Europejska mimo wiele tam wad i błędów.
  Trzeba się z tym liczyć. Nowe referendum, jeśli by przeprowadził prezes byłoby jego kolejną klęską
  i końcem kariery politycznej raz na zawsze. Doskonale o tym wie.

  Polityka prezesa to ciągle mielenie, mącenie i dzielenie polskich rodzin i polskiego społeczeństwa,
  a teraz wypłynął na arenie europejskiej. Cel był jasny — dalszy podział w Europie. To są fakty.
  A może wybranie Donalda jest mniejszym złem?

  Komu to ma wszystko służyć?
  Kto z tego mącenia, dzielenia polskich rodzin wygrywa, a kto przegrywa?
  Wszyscy Polacy bez wyjątku chcą i pragną żyć bezpiecznie, godnie i spokojnie,
  a dla siebie i dzieci mieć perspektywę lepszego jutra.

  Jakie szanse ma Polska na przetrwanie po wyjściu z Unii?
  Gospodarka rozsprzedana, własnej produkcji bardzo mało, a ta, co została mało konkurencyjna
  z zachodnimi czy światowymi gigantami. Takie są realia.

  Szwajcaria mimo kłopotów może sobie na to pozwolić, gdyż są oni mistrzami świata
  w jakości, technologi, organizacji i zarządzaniu.
  Anglicy na początku bada mieli problemy, ale z czasem pozbierają się i wyjście z Unii
  „możliwe” ze bedzie dla nich korzystne. Społeczeństwo samo w referendum zadecydowało.

 32. Stan said

  Ad:25 Alina.
  Takie są niestety smutne fakty i realia dzisiejszego życia Pani Alino.
  Żyjemy dzisiaj w zupełnie innym świecie, a pewne zasady co nam w szkołach wpajano można sobie schować,
  wie Panie gdzie?? Właśnie.

 33. Marucha said

  Re 28:
  Szacunek dla rządów Szydło miałbym, gdyby wymusiła na Unii stosowanie własnych reguł, a nie dowolne ich zmienianie podczas gry. Albo gdyby przynajmniej głośno i wyraźnie wyartykułowała słowo „OSZUSTWO”

  Re 29:
  Pan zamieścił poglądy tej „młodej generacji” jak swoje i podpisał się pod nimi. I to mi wystarcza. Jednym słowem – chujnia.

  Mam dość bredni o Unii Europejskiej, jak to zwiększa ona nasze bezpieczeństwo i podnosi dochód narodowy – podczas gdy mamy pod bokiem wciąż dość nam życzliwą Rosję i Białoruś.

 34. kresowiak said

  W czasie ostatniej wojny też byliśmy w stosunku 1:27 w walce z niemcami oraz ich koalicją.

 35. revers said

  Z unijnymi pedofilami silni, zwarci , wartosciowi etycznie i moralnie nawet jak gwalci sie legalnie dzieci od 1 do 3 lat lub zabawia w doktorka.

  http://www.jewsnews.co.il/2015/11/28/germany-and-eu-to-legalize-pedophilia-and-with-it-child-pornography-as-well.html

 36. Bronisław said

  Re: 33. Spodziewałem się ostrej i krytycznej dyskusji Szanowny Panie Marucha, na zapodany przez Pana temat. Ucieszyła mnie jednak przypomniana przez Pana, a odrzucona – przez okupanta rządzącego Naszym Państwem – zbawienna alternatywa, którą Pan wyraził sentencją: „Mam dość bredni o Unii Europejskiej, jak to zwiększa ona nasze bezpieczeństwo i podnosi dochód narodowy – podczas gdy mamy pod bokiem wciąż dość nam życzliwą Rosję i Białoruś.”!!! O dziwo, podobnie wypowiedział się o. T. Rydzyk podczas ostatniej pierwszosobotniej modlitwy w Jego radio, iż miejsce Polski jest w Rodzinie Narodów Słowiańskich!!! Nie rozumiem tego człowieka, bowiem w codzienna retoryka w tym radio, jest zupełnie odmienna?!!!
  Pamiętam również, jak przed referendum o akcesji Polski do „Eurokołchozu” papież Jan Paweł II wyraził się jednoznacznie, że Polacy powinni się opowiedzieć za wejściem do tego totalitarnego tworu. Wtedy Jego autorytet u mnie rozprysł się „jak bańka”!!!
  Łącząc dla Pana serdeczne pozdrowienia, życzę Panu stalowego zdrowia!

  Króluj Nam Chryste!!!

  Rydzyka nie słuchać. Ani jego teologii, ani polityki,
  Admin

 37. kwintesencja said

  Wielu tu juz pisze z pozycji niewolnika. Dobrze, ze Szydlo tak sie zachowala. Niezalenie od tego, czyja w gruncie rzeczy racje stanu zydowstwo pisowskie reprezentuje, osobiscie uwazam, ze marzonego przez nich zydowskiego Miedzymorza na czesci Ziemi Polskiej i czesci Ukrainy, przy okazji awantury potwierdzony zostal wypowiedzia Hollande fakt totalnego zniewolenia narodow przechwyceniem poprzez syjon wypracowanych potem tych narodow dobr i ich wtornym rozdzielnictwem, pomniejszonym znacznie o koryto dla judenrata, na zasadzie: dobry sluga ochlab dostanie, rebeliant kopa w dupe. Wyplakujta sie dalej, ludziki, ze Polska osamotniona i ochlab zagrozony. Zginelaby Polska bez ochlapa? Mysle, ze nie, chociaz niewatpliwie kilka lat bieda bylaby ogromna, wieksza, anizeli po wojnie, ale ziemia rolna jest w obszarze Panstwa Polskiego a ono jeszcze istnieje. Czy jest w stanie Polak uprzedzic zyda? Musi sie spieszyc z otwarciem gal, bo juz niedlugo palowany moze byc, ukrainska palka,
  u siebie w domu, gdzie jest w wiekszosci w odroznieniu od Wolynia.

  ——
  Przecież to wszystko teatr. A właściwie tyjater, z Szydło w roli głównej… wyszkolonej w USRaelu.
  Admin

 38. To GORSZE od Pyskówki w Kijowie, która WYWOŁAŁA Wielką Rewolucję Francuską, czy Wejścia Węgrów na Śląsk w r. 1474, po którym Moskwa przestała być miastem POLSKIM. Agnieszka Burzyńska napisała: UNIA W SZOKU PO POLSKIEJ SZARŻY a Marcin Król: W EUROPIE WYBUCHNIE REWOLUCJA – tylko, że już nie Francuska a EUROPEJSKA.
  O ile w 2004 r. polska delegacja Zmilczała Lżeństwo Chiraca: MORDA W KUBEŁ za poparcie Amerykanów to teraz Szydło odpowiedziała Ogniem: NIE PODPISZĘ! Hollande: WY MACIE ZASADY, MY PIENIĄDZE. Ja w 2004 r. odpowiedziałem albigensowi Chiracowi, że w 1913 r. wyszła w Krakowie książka PRAWO WYŻSZEJ RASY, w której czytamy, że Francuzki nie są własnością Francuzów tylko ŻYDÓW, więc jeśli Francuzi chcą Wynieść się do Afryki to mogą zamieszkać w Rezerwatach, jak Indianie amerykańscy.
  MK pisze, że To, Co Robi Kaczyński jest LOGICZNE, ale PRZERAŻAJĄCE, że Nie Wie, CO DALEJ? Trudno nie zgodzić się z tym, bo skoro po ujawnieniu przez Rosjan Techniki i Personaliów zamordowania STU POLITYKÓW w Smoleńsku Jarosław Kaczyński nagle UDŁAWIŁ się na pytanie, SKĄD Pochodziła OLBRZYMIA suma, którą polski premier zapłacił za GŁOWY Stu Polityków: Od Merkelowej czy Skądinnąd ???
  Jeśli od Złotej Pani to z Satelitarnej Detekcji Złota, co uzupełniłem, że NIEKONIECZNIE, gdyż mogła być uszczknięta ze Skarbu Włastów, który pojechał do USA, gdzie został Zarejestrowany przez Fed na 750 tys ton złota. To wykorzystała Izba Lordów dla rewindykacji Anglosaskich USA, na co Prezydent Trumpf odpowiedział PO MOIM TRUPIE.
  Mój SUPLEMENT Denuncjacji rosyjskiej – która jest NIECENZURALNA, bo operacja była finansowana przez tajne konta izraelskie na Ukrainie – ZATKAŁ Jarosława Kaczyńskiego i URATOWAŁ Tuska, za którym powinien być rozesłany List Gończy, jak za kilkoma innymi funkcjonariuszami Największego Mordu Politycznego od czasu Katynia, ale JK nabrał wody w usta z powodu Skarbu Włastów i tajnych kont izraelskich, gdzie udał się Generał, który przejął Komendę nad Lotniskiem Smoleńskim.
  JK powtórzył to po ujawnieniu przeze mnie Adresu skarbca Marszałka Goeringa, gdy 48 godzin później w limuzynę Premier Szydło, w której był MON Macierewicz, uderzyła Rosyjska rakieta Przeciwpancerna, co zostało ujawnione dzięki Przypadkowemu nagraniu z autostrady Jerozolimskiej. Gdyby więc na czoło kawalkady nie wyjechała bliźniacza – również Bez Oznaczeń Premiera – limuzyna s pozorantami Premiera i MON – to Wybór Tuska byłby Bez Komplikacji, a tak Premier Szydło odpowiedziała na Satelitarną Detekcję Złota OGNIEM.
  MK pisze, że po Pyskówce w Kijowie burżuazja francuska zafundowała ludowi festiwal Obcinania Głów. Aby tego UNIKNĄĆ, proponuje Sojusz konserwatystów z liberałami. Jeśli jednak do tego dojdzie to będzie Wielkie Obcinanie PENISÓW Niemającym spermy jerozolimskiej od kopulatora Jezusa Chrystusa – jak we Francji.

 39. Siekiera_Motyka said

  UE mądrzeje.

  „Parlament Europejski wprowadził nową zasadę proceduralną, która pozwala by przewodniczący debaty mógł przerwać nadawanie na żywo mówiącej MEP „w przypadku oszczerczych, rasistowskich lub ksenofobicznych językiem lub zachowanie przez posła”. Ponadto, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego może nawet „decydują się na usunięcie z rejestru audiowizualnego postępowania tych części mowy przez członka, które zawierają oszczerczych, rasistowskich lub ksenofobicznych język”.

  http://www.zerohedge.com/news/2017-03-11/european-parliament-censors-its-own-free-speech

  A wiec zrozumieli że YouTube zalany debatami gdzie występował Farage zbyt szeroko otwierały oczy Ludowi EuroBaraku. A tu ciężkie czasy idą dla Europy z każdym dniem będąca zalana nowymi Barbarzyńcami z nie znanych krajów.

 40. Stan said

  Ad:33 Szanowny Panie Marucha.
  „Mam dość bredni o Unii Europejskiej, jak to zwiększa ona nasze bezpieczeństwo i podnosi dochód narodowy –
  podczas gdy mamy pod bokiem wciąż dość nam życzliwą Rosję i Białoruś.”

  To, co Pan Marucha napisał jest kluczem do rozwiązania wielu problemów ekonomicznych rodzin polskich.
  Prezes niech sobie przypomni trochę język rosyjski i niech prosi o spotkanie z Władimirem
  i jak najszybciej doprowadzi do normalnych relacji ekonomicznych z Rosja i Białorusią.
  Zyskałby wówczas w oczach wielu polityków w Europie i na świecie.
  Przecież prezes i broszka ma takie prawo.
  Dlaczego tego nie robią?? Inni przecież rozmawiają i robią interesy,
  a Polska jest jedynie pośmiewiskiem i to nie tylko w Europie.

  Polska 4 lata temu, przed wprowadzeniem sankcji (zasługa lizusów z W-wy) prowadziła dobry handel z Rosja.
  Przedsiębiorstwa rodzinne czysto polskie i transport zwłaszcza na południu Polski miały dobre dochody i zyski.

  Dzisiaj kapitał zachodni bezpośrednio inwestuje w Rosji, a Polacy jak zwykle trzymają ręce w nocniku i czekaja.
  Tylko na co? Małym przedsiębiorstwom rodzinnym polskim mały ruch turystyczny z Kaliningradem przynosił tez zyski i dochody.
  Wszystko to zostało rozpier… z pomocą polityków z W-wy. Pani broszka, Donald i inni tez w tym pomogli.

  Mrowisko w Brukseli i w W — wie pozostanie mrowiskiem, inni idą do przodu i się bogacą.
  Taka jest niestety smutna prawda.
  Każdy ma prawo handlować z kim chce — to jest prawo międzynarodowe, które dzisiaj jest łamane i nie przestrzegane,
  a liczą się tylko prywatne interesy partyjne i indywidualne interesy lizusów i kundli.
  Europa dzisiaj sama sobie strzela w nogi.
  Pozostaje tylko proste pytanie, jak długo?

 41. Siekiera_Motyka said

  Ad. 39 – „Prezes niech sobie przypomni trochę język rosyjski i niech prosi o spotkanie z Władimirem i jak najszybciej doprowadzi do normalnych relacji ekonomicznych z Rosja i Białorusią.”

  Panie Stan, to było by sensowne posuniecie DLA POLSKI.

  Ale jeżeli był by taki „prezes” to on by szybko wisiał tak jak Lepper lub był by zastrzelony jak Gen. Petelicki daleko od kamer w garażu.

  17/02/2011
  https://www.wprost.pl/232024/Lepper-Lukaszenka-nie-jest-dyktatorem-na-Bialorusi-nie-ma-rezimu

  zm. 5 sierpnia 2011
  https://www.wprost.pl/381046/Prokuratura-juz-wie-dlaczego-zginal-Lepper

  „Zyskałby wówczas w oczach wielu polityków w Europie i na świecie.
  Przecież prezes i broszka ma takie prawo.

  Dlaczego tego nie robią?? Inni przecież rozmawiają i robią interesy,
  a Polska jest jedynie pośmiewiskiem i to nie tylko w Europie.”

  „ma takie prawo” – Historia się nie skończyła jak pisał Fukuyama i odpowiedz jest tam napisana w dużych literach dla zainteresowanych.

 42. rdest said

  tragicznie i komiczne https://www.youtube.com/watch?v=mANJmsz6RP0

 43. Isia said

  … Panie Gajowy … artykuł jest mocno kontrowersyjny, mówiąc językiem dyplomatycznym … zaś autor publikacji jest dość znanym blogerem o pseudonimie jazgdyni, zamieszczającym swoje wypowiedzi na portalu niepoprawni.pl … muszę przyznać, że jego teksty, w których opisywał swoją pracę na morzu, były barwne i ciekawe … pamiętam, że w jednym z nich opowiedział o własnych przeżyciach, związanych z pirackim napadem na statek … natomiast wpisy związane z polityką etc., zdradzały podobnie, jak Pan to nazwał, naiwne rozumienie historii i życia politycznego w Polsce, jak w zapodanym tekście …

  … emocjonowanie się, przez rdzennych Polaków, tym nędznym żydowskim teatrzykiem, w wykonaniu żydów rządzących Polską i Unia Europejską, jest wyjątkowo godne pożałowania … a mówienie, w tym kontekście, o polskim honorze zakrawa, w najlepszym razie, na jakiś ponury żart … co rządzący żydzi z PIS, a także żydzi z PO, KOD, Nowoczesna etc., mają wspólnego z polski honorem ??? …

 44. Isia said

  … (43) oczywiście … z polskim honorem …

 45. NICK said

  Mniej więcej tak P. Yagiel. (30).

  A także, we granicach tutejszego antypolskiego prawa, umieć się znaleźć. Po polsku.

  Oddolnie!

 46. RomanK said

  Panie Gajowy…pan Stan ma rcje…takie sa realia. To ze sie nagle odechcialo, niczego nie zmienia.

  Pmietajmy , KTO podpisal traktat Lizbonski i w jakich okolicznosciach??? Prezesa tam nie bylo?????:-))))
  Nie wiedzial w co wlazi????
  Honor?? polski honor??? wartosci , pryncypia…….bez wyglupow….
  Gdzie to bylo jak wbrew Narodowi…. Sejm przystapil do Unii????

  Niech sie Prezes uczy ruskiego….:-))) prezes moze sie juz tylko nauczyc szczekac…..niestety:-))))

 47. Marucha said

  Re 36:
  Panie Romanie, chcę wiedzieć, w czym ma rację:

  Czy wtedy, gdy mówi o Unii Europejskiej jako naszej gwarancji bezpieczeństwa i dobrobytu?
  Czy o braku alternatywy dla Unii, jeśli Polska ma przeżyć?
  Czy o tym, że ewentualne starania o wyjście z tego faszystowskiego burdelu to „zdrada stanu”?

 48. Rico said

  http://polska.racja.stanu.neon24.pl/post/137464,zdrajca-polski-mianowany-cesarzem-eurokolchozu

 49. Mocno wynurzyłem głowę zza krzaka said

  Jakaś banda idiotów na jakiejś „pielgrzymce” poparła plany beatyfikacji twórców Unii Europejskiej. Masoni, wrogowie Kościoła będą błogosławionymi a później świętymi tego Kościoła. Czy to już czsy ostateczne?

 50. Yagiel said

  ‚polska racja stanu’ = troszkę problem’, bo Tusk ani nie jest cesarzem (jaki analfabet to napisać?), ani nie ma a;ternatywy Rosja albo Niemcy/UE… Jeśli Merkel/cesarzyca zapragnęła Tuska w UE jako swego ministranta, to przecież tylko za zgodą Putina dla wspólnego celu! Myślenie więc o Rosji z Białorusią jako alternatywie wobec UE/NIemiec jest mrzonką: Niemcy z Kremlem prowadzą wspólną politykę – czy możemy prowadzić własną wobec tej ich politykę? Troszkę niemożliwe…
  Honor Polaka jest więc oxymoronem (przetłumaczyć?) – trzeba mieć honor ciut wyżej, np. jagielloński. To troszkę zmienia sytuację bycia między młotem a kowadłem, jak sądzę.
  Uczmy się od Prawdzica/wandaluzji widzieć rzeczy sponad historii, choćby z dronu: dylemat Jagiełły to nasz dylemat…

Sorry, the comment form is closed at this time.