Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

SB Ukrainy: zablokowaliśmy wszystkie próby uzyskania autonomii dla Galicji i Lwowszczyzny

Posted by Marucha w dniu 2017-03-11 (sobota)

W ubiegłym roku doszło do kilku prób propagowania tzw. ekonomicznej autonomii dla Galicji lub Lwowszczyzny. Wszystkie zostały „zablokowane” przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy.

Według Wiktora Andrijczuka, naczelnika Służby Bezpieczeństwa Ukrainy obwodu lwowskiego, w ubiegłym roku doszło do kilku prób propagowania tzw. ekonomicznej autonomii dla Galicji lub Lwowszczyzny na poziomie władz samorządowych. Niektóre rady miast i rejonów próbowały podejmować temat autonomii.

Jak powiedział Andrijczuk, wszystkie te próby „zostały zablokowane”. W jednym przypadku otwarto sprawę karną w związku z propozycją wręczenia korzyści majątkowej. Według funkcjonariusza SBU podejrzany próbował wręczyć 50 tys. hrywien „podziękowania” za wniesienie do porządku obrad rady obwodowej rezolucji o takiej autonomii.

Andrijczuk pytany przez dziennikarza zaxid.net o uchylenie zakazu wjazdu na Ukrainę prezydentowi Przemyśla Robertowi Chomie, odmówił komentarza.

Źródło: zaxid.net
http://www.kresy.pl

Komentarzy 38 to “SB Ukrainy: zablokowaliśmy wszystkie próby uzyskania autonomii dla Galicji i Lwowszczyzny”

 1. ERROR 404 NSZ said

  Te próby zostały „stworzone” na poczet potencjalnych dla odstraszenia.Robią to ci sami którzy pompują nową bronią w wymieniony obszar..
  Ta trójka to : usa, anglia i prusy… i ci sami są bardzo zaangażowani w szkolenie na wyżej wymienionym terenie bojówek lub jak kto woli
  obecnych służb bezpieczeństwa, za zgodą i pod merytorycznym nadzorem, „starszych i mądrzejszych..” jak mawia P. Michalkiewicz…

  Przebierańcy, imitujący Polków pojawią się wtedy gdy naprawdę będzie się szykowało „coś” ciekawszego…

 2. revers said

  No i 5 milinow Ukraincow do Polski kontygent przyjac, szkoly otworzyc ukrainskie i dodatki za dzialalnosc kultowa typu Bandera wiecznie zywy, czy nawet partie ukrainskie w RP.

  Do tego bardzo aktywna dzialanosc SBU w RP, w postaci bardzo aktywnych dzienikarzy
  tzw gazety dla polakow G.P: i Sakiewicza i wielu innych znaczacych poslow, rzadowych tituszek, czy nawet w resortach silowych MON, Policji jak do nie dawny Siemionak z MON.

  Sakiewicze tez potrafia wykonac krecia robote dezinformacyjne kampanie dla polakow, czy to w sprawie Smolenska, czy Wolynia przez Majdany po najnowsze wydarzenia w Donbassie i na Krymie, a nawet Syrii bo przezciez to Putin napuszcza uchodzcow na zachod, a czytatile tituszkowego Sakiewicza, wszystko lykna czy to co powtarza sie w mediach glownego scieku.

 3. Archer said

  Ukraińcy chcą od Polski oderwać województwo Podkarpackie, Lubelskie, a nawet niektórzy ukraińcy mówią, że Kraków to też ukraińskie miasto. Wiadomo, że to „ukraińscy ekstremiści” sterowani przez Putina, których jest podobno mniej niż 0.5% ukraińskiego społeczeństwa. Tylko dlaczego się często takie rzeczy się słyszy od ukraińskich roboli pracujących w Polsce? Niech polskojęzyczna menażeria z PO-PiS przy korycie dalej tą Upadlinę futrują pieniędzmi polskiego podatnika, bo oni „walczą z ruskimi”. A w przeciągu kilkunastu lat Polska będzie miała z ukraińcami duże problemy, ku uciesze Niemiec i Rosji.

 4. ERROR 404 NSZ said

  ad. 03 Archer i ogólnie
  To nie będzie kilkanaście lat, takiej wygodnej perspektywy nie mamy…
  Od kilku lat zasilają szkoły policyjne w Polsce, kupują dotowane domy i mieszkania, pracodawcy nad Wisłą mają specjalny dodatek za zatrudnienie ukraińców, szeroką falą idzie nowoczesne dozbrojenie, szkolą się nawet w naszych Bieszczadach etc., etc.,…

  Kategoria : „śliski temat”

 5. Yah said

  Ad 3 i 4

  Panowie Polska nie będzie miała żadnych problemów – bo Polska jako kraj Polaków nie istnieje. Polacy albo uciekli przed pasożytem, albo dogorywają. Na brak żywiciela pasożyt zareagował sprowadzeniem Ukraińców. Nie po to by zniszczyć Polskę ( ona dawno jest zniszczona i jej nie ma) ale po to by pasożyta miał kto utrzymywać.

  Oczywiście toleruje się ukraińską hucpę, po to by się nie zorientowali, że są kolejnymi na pożarcie. Jak się już zorientują to ich jak nas, już nie będzie.

  Psychika pasożyta, który nas niszczy jest taka, że on nie zna pojęcia symbiozy i zawsze doprowadza to śmierci organizmu.

 6. ERROR 404 NSZ said

  ad. 5 Yah

  Jeżeli pasoży… niszczy żywiciela to sam też zdycha…
  Myślę , że garstka dobrych Polaków jeszcze się ostała. Ot, tak by się spotkać i pogadać jak to drzewiej pięknie bywało…

 7. Nemo said

  @6 ERROR 404 NSZ

  Ostała się Panie Error. Zapewniam.

 8. Maciek said

  5. Panie Yad, pan jest taki pewny, ze Polski ani Polaków juz nie ma? Cuś mi to defetyzmem zalatuje. Jeszcze nie pod ściane, być moze, przed peletonem egzekucyjnym, ale do kompanii karnej na wszelki wypadek sie Yad juz kwalifikuje.

  ( teraz dopiero zacznie mi Yad dopiekac i sie mścić tygodniami, oj bedzie ruch na Gajówce jak nigdy ) :-)))))))))))))))))

 9. ERROR 404 NSZ said

  ad. 7 Nemo

  Mam taką pobożną nadzieję… apokaliptycznie mówiąc : 12 x 12 x 1000… ( przekładając na ludzki , bardzo dużo..)…

  Pozdrawiam, ERROR 404 NSZ

 10. Trak said

  Chwilowo płakać z tego powodu nie będziemy, bo jesteśmy czymś innym zajęci.
  Kombinujemy, jak tu pomóc Ukrainie i chyba się nie da, bo ktoś nas blokuje.

 11. RomanK said

  Panie Yah….Kasandry Trakowie nie posluchali….w Polsce Kasandry wychodza obite i skopane:-))))
  Na co pan liczy….slyszy pan??? jeszcze nie jest tak zle..zawsze moze byc jeszcze gorzej:-))))
  Na wszelki wypadek niech pan zaraz zmieni nick..na jakis bardziej dziarski..np…..Wallkiria..albo Wallkonia:-))))

 12. Tomek said

  Jakiś idiota na tym forumie twierdził że Lwów to polskie miasto i mieszkają tam Polacy, tylko jeszcze o tym nie wiedzą.

  W tej samej narracji można powiedzieć że Kraków to ukraińskie miasto i mieszkają tam Ukraińcy, tylko jeszcze o tym nie wiedzą.

  Fakt, że Lwów BYŁ polskim miastem. Kraków NIGDY nie był ukraiński.
  Admin

 13. Władek said

  Warszawa to też już ukraińskie miasto. Na ulicach język ukraiński słychać tak samo często jak polski, a rząd warszawski wydaje się bardziej reprezentować interesy ukraińskie niż polskie. Za wszystkie sznurki w państwie pociąga pewien „naczelnik”, który w swojej duszy czuje się spadkobiercą banderowskiej kultury życia, bo jak inaczej można zrozumieć wykrzykiwanie przez niego banderowskich haseł, które jeszcze niedawno obowiązkowo pojawiających się przy okazji masowego mordowania Lachów.

  Ostatnio „naczelnik” próbował w Radzie Europejskiej wstawić swojego człowieka, który bardziej by zadbał o interesy macierzystej Ukrainy, ale tak jak w latach 30-tych ubiegłego wieku sefardyjczycy pokazali chazarom takiego wała jak Europa cała. „Naczelnik” wściekł się nie na żarty, a w chazarskiej macierzy zaczęło się nawet cięcie żyletkami polskich pomników. Będzie się działo…

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fukraina-sprofanowano-polskie-pomniki-we-lwowie-i-podkamieniu

 14. NICK said

  Maciek. (8).
  Kim Pan jest by Polak Panu dopiekał?

  Bo jeżeli Polakiem pan to nie czuje paleniska obcego???
  A jeżeli obcy to po co wysługuje się P. Yah’em.?.

  Pan Roman zawarł Yah’a, Traka i siebie.
  Adekwatnie.

 15. Maćko said

  14. Nick – kazdy ponizajacy i demotywujacy Polaków do walki o Polske i polskosc nam, Polakom, powinien budzic czujnosc i sprzeciw. Defetyzmem nie wygrywa sie wojen.
  Isc do walki, budzici sie rano z „Polski juz nie ma” jest przygnebiajace i obniza skutecznosc.
  Jad szkodzi.

  Roztropnosc, animusz, odwaga, planowanie, uczenie sie, pomaganie siebie jest droga do zwyciestwa.

 16. Trak said

  A tymczasem, gdy tutaj próby ekonomicznej autonomii „zostały zablokowane” to w Odessie na autonomię są Ukraińcy bardziej otwarci i myślą o budowaniu jakiejś nowej Jerozolimy w tamtejszych okolicach.
  Po prostu – cuda się dzieją. Szykuje się jakaś dziejowa podmiana.

 17. Yah said

  Ad 11

  Panie Romanie po co ja mam nick zmieniać. Yah niektórym kojarzy się nie z Jachem tylko z Jahwe i …….. bardzo dobrze. Po pierwsze Jahwe nie ma w Talmudzie, po drugie nasi ulubieńcy tylko od Jahwe dostawali po tyłku i dlatego …. tu pozwoli Pan, że nie będę kończył, żeby nie wzbudzać emocji.

 18. Yah said

  Przypominam, żadnych walk i bohaterstwa, pilnujemy siebie, swojej rodziny i bliskich i patrzymy spokojnie jak wróg się wykrwawia. Powtarzam Z BOKU, Z BOKU, żeby szybko móc uskoczyć ….. wrogom.

 19. Yah said

  Pamiętajmy, że wróg to sobie wszystko dobrze zaplanował i realizuje od 300 lat. Na razie dobrze wypełnialiśmy powierzona sobie rolę pełnych animuszu bohaterów, powstańców , obrońców słusznej sprawy ginących ofiarnie w okopach i w kazamatach. Teraz coś drgnęło, niewielka grupka osób zauważa a to jak byliśmy wykorzystywani i niszczeni. Ta grupka stanowi zagrożenie bo zaraza otwartych oczu może się rozprzestrzenić. Co robić, co robić ?

  Na Rosję, na Putina, a jak nie to na PiS, albo na KOD ! Niech walczą, może nie zauważą, że walczą przeciw sobie. Może nie zauważą …..

 20. NICK said

  A Pan znowu swoje. Maćko. (15).

  „Roztropnosc, animusz, odwaga, planowanie, uczenie sie, pomaganie siebie jest droga do zwyciestwa.”

  Dobrze.
  Gdzie te cechy rozpowszechniać? Wśród kogo?
  „pilnujemy siebie, swojej rodziny i bliskich i patrzymy spokojnie jak wróg się wykrwawia”. P. Yah.

 21. Maćko said

  20. Nick – gdzie? Wszedzie dookola. Rodzina, przyjaciele, znajomi, rodacy.

  Yah pisze, jak pan cytuje :„pilnujemy siebie, swojej rodziny i bliskich i patrzymy spokojnie jak wróg się wykrwawia”. P. Yah.”
  To zle podejscie, gdyz wróg mniej sie wykrwawia sam niz nas wyniszcza. To bardzo zle podejscie, gdzyz juz wkrótce moze byc po prostu za pózno i pozostanie nam zycie w slumsach, o ile „oni” na to pozwola.

  Tempus fugit, pokolenia przemijaja, a chazary zyja, zyja, i gorzalke pija, pija, z góry spogladaja i sie z nas nasmiewaja…

  Nie wolno sobie patrzec z boku i czekac, trzeba aktywnie walczyc: uczyc sie, uczyc innych, pomagac sobie nawzajem, pilnowac porzadku i prawdy.
  Pozdr.

 22. Yah said

  Ad 21

  Panie Maćko, ile ma Pan lat?

  Ilu osobom rocznie przekazuje Pan informacje, jak przeżyć, kogo się strzec? No ilu?

  Ale tak konkretnie bez odwracania kota ogonem .

 23. Maćko said

  2x2x2x2x2x2x2x2….=
  3x3x3x3x3x3x3x3x3…=
  4x4x4x4x4x4x4x4x4…=
  etc…
  Homeostaza rozproszona wzmacnia sie z czasem.
  Pan wie, od ilu lat ja glosuje na FN y Le Pen’ów?
  😉
  Roztropnosc, stalosc i odwaga.
  Pozdrawiam.

  P.S. A Pan?

 24. Yah said

  Ad 21

  I jeszcze jedno – pracował Pan kiedyś uczciwie praca własnych rąk ?

  Jak Pan zamierzasz uratować tradycyjna polską wieś, gdzie dochody z 10-12 ha gospodarstwa nie pozwalają nawet na remonty budynków, nie mówiąc o poprawie jakości parku maszynowego.

  12 ha x 8 ton pszenicy /ha x 700 złotych = 67 200 złotych

  To ledwo starczy na utrzymanie 4 osobowej rodziny. Można iść w sadownictwo, ale tu jeszcze gorzej:

  12 ha x 17 ton jabłek/ha x 500 złotych = 102 000 złotych ale tu są wyższe koszty założenia sadu i robocizny w trakcie upraw.

  W takim razie tylko wielkie farmerskie a to chemizacja na maksa i trucie ludzi bo inaczej się nie da, bo zbyt wielkie pieniądze, żeby sobie zawracać głowę z karencją.

  Panie ja i moi znajomi już żyjemy w slamsach gierkowskich lub gomułkowskich bez żadnej szansy na lepsze mieszkanie. I nie jesteśmy jakąś patologią tylko wykonujemy poszukiwane zawody i co z tego jak jesteśmy Polakami i w kraju, który Pan nazywasz Polską g..wno mamy i g..wno mieć będziemy. My nie mamy czasu, mamy ponad 50 lat , wq…ją nas takie jełopy jak Pan, który podniecają się , że będzie dobrze wystarczy się edukować.
  G..no będzie Panie Maćko, a nie będzie dobrze.

  Wie Pan co o panu sądzą moi znajomi jak pokazuje Pana wpisy – „To przecież nie Polak, bo Polakowi jest tak źle, że nie jest w stanie uwierzyć , że będzie lepiej”

  Jak byś Pan nie wiedział to :

  Polak ma pieniądze jeśli:

  wysługuje się obcym
  za…dala od rana do wieczora, ale w tym wypadku nie ma gwarancji, że mu ktoś tego majątku nie pozazdrości i nie zabierze ( vide Kluska)

  Gdy pracuje normalnie ma zawsze niższe ( w porównaniu z obcymi) dochody, możliwości zarobku, grantów etc i dotyczy to wszystkich którzy są Polakami – od urzędnika po profesora.

  Z reguły Polak pracuje za minimum, ale jak się okazuje to minimum dla Polaka i tak jest za wysokie – no i obcy przedsiębiorcy importują Ukrainę.

  Tak wygląda ta Pana, a nie Polaków Polska.

  Powiedz Pan tym zaharowanym, niedocenianym i wykorzystanym POLAKOM by byli pełni „roztropności, animuszu, odwagi, planowania, uczenia się, pomagania siebie”

  Q..wa Panie Maćko, gdzie Pan żyje na Marsie? A może w Polin i jest Pan jej beneficjentem ?

  Ja nie jestem i dostaję po łbie każdego dnia i dlatego nie lubię takich naiwnych jełopów jak Pan.
  Pan tylko na jad zasługuje, ewentualnie na kopa od Jahwe, ale to już Jemu pozostawiam.

 25. Yah said

  „2x2x2x2x2x2x2x2….=
  3x3x3x3x3x3x3x3x3…=
  4x4x4x4x4x4x4x4x4…= „

  Pan mi nie pisz ciągów tylko podaj ilu Pan konkretnie osobom przekazuje informację.
  Z Pana zapisu wynika , że 9 .

 26. Yah said

  „Homeostaza rozproszona wzmacnia sie z czasem.
  Pan wie, od ilu lat ja glosuje na FN y Le Pen’ów? „

  CZYLI SIEDZISZ JEŁOPIE WE FRANCJI I ŚMIESZ MNIE POLAKA W KRAJU POUCZAĆ. TY GNOJU !!!!!

 27. Boydar said

  Coście się nieszczęsnego Pana Macki tak czepili. Orze jak może i jak potrafi. A coraz ciężej Mu jest. Gajówka jest konserwatywna ale nie znaczy że się nie zmienia.

 28. Yah said

  Panie Boydar, jak mnie nie tykał, ja go nie tykałem, choć czasami klawiatura świerzbiła.

  Ale jak się czepia, to dostaje to na co zasługuje. Zresztą, tak jak Pan kiedyś zauważył im więcej pisze, tym bardziej się pogrąża.

  Tym ostatnim wpisem dla mnie jest skończony …. zupełnie.
  Niech przyjedzie do Polski załatwię mu robotę jaka wykonują Polacy, za pieniądze które wykonują Polacy i wtedy zmięknie mu rura.
  Q..wa Panie Boydar, to taki londyńczyk, który zagrzewa Polaków do walki z wygodnej kanapy.

  Jak jak takich ludzi …..

 29. Boydar said

  Opcje są dwie, Pan Macka jest jaki jest i pisze co uważa; ewentualnie, Pan Macka nie jest taki jaki pisze że jest. Jaki zaś naprawdę, być może się jeszcze kiedyś okaże.

  Jeśli prawdziwa jest opcja pierwsza, nie ma się co nad Nim znęcać, bo to i nie po chrześcijańsku i bez sensu – życie co dzień daje Mu do pieca równo, przyroda jest nieubłagana. Jeżeli jednak rzeczywista jest opcja druga, trzeba walczyć inaczej. Proste, żeby nie powiedzieć prymitywne kontrataki osłabiają nas, a woda na Jego młyn; bo Polacy nie kumają zawiłości i myków mentalnych.

 30. Yah said

  Ad 29

  „Jeśli prawdziwa jest opcja pierwsza, nie ma się co nad Nim znęcać, bo to i nie po chrześcijańsku i bez sensu (…)”

  Biorę po uwagę tylko tą opcję i dlatego uważam, że naiwnych głupków ( jak się jeszcze okazało wygodnie radzącym z zagranicy Polakom w kraju) trzeba tępić. Nas nie stać na eksperymenty, nie mamy czasu na naukę, jesteśmy zapędzeni w kozi róg i się wzajemnie tratujemy. My tu się zastanawiamy jak tu otworzyć drzwi, żebyśmy się nie potratowali a ten pi pi…oli o nauce i regulacji rzek.

  Panie Boydar nie zdzierżę

 31. Boydar said

  Dowodów Panie Yah nie przedstawię; trochę mi się nie chce a trochę nie mam czasu. Myślę że się Pan myli, co do opcji. Przyjmijmy jednak tą Pańską opinię, tak na potrzeby dyskusi bieżącej. Zauważmy, że Pan Macka nie jest karaluchem ani inną mrówką faraona. To znaczy jest, ale nie możemy zastosować trutki totalnej. „Bo to i nie po chrześcijańsku i bez sensu”, dobry gospodarz ma pożytek …

  Takich Panów Macków mamy wokół siebie wielkie mnóstwo, prawdziwych, mających realny wpływ na naszą i naszych dzieci rzeczywistość. Wszystkich nie wytrujemy; trzeba bardziej inteligentnie. I dlatego żądam od Polaków inteligencji. Pałę zostawmy na kozojebców a karabin na uzbrojonego w broń wroga. Tak jest po chrześcijańsku.

 32. Yah said

  Przyjąłem opcję pierwszą, by było po chrześcijańsku, by nie kasować Pana Maćko jako człowieka choć …… przecież wiem , że ma Pan rację.

  Otóż wychowałem się w miasteczku, gdzie Polaków było mało, stąd pewne zachowania są mi doskonale znane i raczej nikomu nie uda wywieść się mnie w pole w tym względzie.

  ….że tak powiem Panie Boydar KLASYKA , czysta KLASYKA bez nuty fałszu w głosie.

 33. Boydar said

  Damy radę, tylko nie zapominajmy o Pyrrusie.

 34. Yah said

  Ano pamiętajmy, w końcu on nas w kółko namawiają do takich pyrrusowych zwycięstw, które dobrze wyglądają jedynie w zakłamanych podręcznikach do historii….

 35. Maćko said

  26. Yad – bez komentarza. W tej sytuacji to dla mnie mala kawe i serniczek poprosze.

  Panie Radyobie – poza pana do mnie zapieczonym zalem i uraza z „lat mlodosci” to zachowujesz sie pan przywoicie ostanio w tym zespole, co nie znaczy, ze nie jestes pan na celowniku niejako automatycznym.
  Musi pan przyznac, ze nie ma pan talentu do psychologii. Nie ma w tym nic zlego, spoko. Ja nie mam talentu do spiewania czy grania na instrumentach choc kazda zla nute wylapie natychmiast. Tacy jestesmy i trzeba z tym sie pogodzic.

  Swoja droga tyle wpisów typu „plotkowanie na targu” – nie wstyd wam?

  Co do mojej pracy… hmm.. zaczalem od rozladowywania ciezarówek powazna prace zawodowa, wykopków kartofli czy zbiorów wisni nie liczac bo to bylo za mlodu. Pare lat uplynelo od tego czasu. Pare firm tez. Pare krajów… kontynentów nawet.

 36. Boydar said

  „… Parę firm też. Parę krajów… kontynentów nawet …” – gdyby nie fatalna konotacja można by śmiało rzec – „Pan Macka – wieczny tułacz”.
  —-

  Jeżeli Pan twierdzi publicznie że ja zachowuję się przyzwoicie, to najlepszy znak że powinienem zrobić rachunek sumienia.

  a tu legenda na szybko – https://pl.wikipedia.org/wiki/Sumienie

 37. 36. Radyo-b : A co ma Pan takiego na sumieniu zeby az musiec to „rachowac” robiac rachunek? 😉 … JBNB, zycze powodzenia. :-)))))))))))))

  24. Panie Jach, interesujacy wpis. Wyglada, ze ma Pan ciezkie zycie. Swoja droga, to Pan mieszka na polskiej wsi? Jesli tak, to pisz Pan Jasiek czy Jachu a nie wieloznacznie Yah. To nic nie kosztuje, jak Pan to widzi powyzej.
  Jak Jasiek z Toronto pisal niedawno, trudno szanowac osoby ukrywajace sie pod pseudonimami byle jakimi, zawsze zalatuje kretaczem czy hasbara. Nie ma w polskim zadnych Yahów, ani Yewropy ani Yelyt – kazde takie slowo niesie ze soba negatywny sens. Pan rzuci okiem na Gojówke – Roman, Jasiek, Bronislaw, Maciek… sami porzadni ludzie! 😉

  Rozgoryczenie mozna zrozumiec, brak sukcesu w zyciu ( no takiego materialnego czy takego od zycia oczekiwanego przez dana osobe) to normalne, czesto mamy przerosniete oczekiwania w stosunku do mozliwosci.

  Ale zamykac sie defetyzmie zawsze szkodzi, gdyz blokuje nasze mozliwosci podejmowania projektów majacych na celu zmiane sytuacji na lepsza. Jacy ludzie sa to wszyscy wiemy, trzeba z tym zyc, szukac dobrych stron i dostepych mocy.

  Co do jablek… sadownicy juz sie przygotowuja do ciezkiej pracy teraz. Bedzie ona polegala na wyciagniecie zeszloroczych plonów z chlodni z kontrolowana atmosfera i zawiezenie ich do Hamburga czy Rotterdamu aby je sprzedac za wysoka cene, bo sa „swierze”, piekne, smaczne i dojrzale.

  Los malorolnych ekstensywnych zawsze jest trudny, jak Pan to pisze, dlatego nie ma co siac pszenicy na 12ha. Tu potrzeba pomocy specjalistów, którzy ocenie typ ziemi, naslonecznienie, nawodnianie oraz skoreluja to z mozliwosciami rynkowymi.
  Wiem, ajk dali sobie rade ci, co rade sobie dali.
  Pan wie, ze kazdy jest kowalem swojego losu, nieprawdaz?
  Powodzenia.

 38. RomanK said

  W sobote pewien senator amerykanski wypowiedzial wazne slowa…za ktore zaatakowaly go wszystkie odmiany parchalsfa…powiedzial poprostu prawde:.

  ..czy myslicie ze wasza cywilizacje i kulture da sie utrzymac przy pomocy ….cudzych dzieci????

  Dzis- zamiast przeprosic:-))) podtrzymal i wyjasnil, ze mowiac to myslal o calej cywilizacji tzw Zachodniej ..co jest stynonimem Bialego Czlowieka…nadmienil, ze jedynie Israel ,( ktory on zalicza do cywilizacji Zachodu)- utrzymuje przyrost naturalny powyzej granicy wymieralnosci….

Sorry, the comment form is closed at this time.