Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bułgarscy wieśniacy bronią Europy! Nie jest problemem, że to muzułmanie, tylko że to inna cywilizacja i nas nie lubią.

Posted by Marucha w dniu 2017-03-12 (Niedziela)

Uzbrojeni i zamaskowani bojówkarze patrolują granicę bułgarsko-turecką w pasmie górskim Strandża. Milicjanci pilnują aby do Bułgarii nie przechodzili imigranci z Bliskiego Wschodu.

Wedle portalu express.co.uk dowódcą i twórcą niecodziennego „pospolitego ruszenia” o nazwie „Bułgarska Narodowa Obronna” – BNO Shipka jest Władimir Rusev, były pułkownik, który twierdzi, że był ochotnikiem w trakcie wojen w Czeczenii w armii rosyjskiej.

Zdaniem dowódców BNO ilość ochotników oscyluje nawet do 5 0000 wyszkolonych ludzi, pochodzących głównie z wiosek w rejonie przygranicznym. Uważają, że są ostatnim szańcem obronnym południowej Europy.

BNO tropi nielegalnych emigrantów, którzy przechodzą z Turcji do Bułgarii kierując się do raju w Niemczech lub w Szwecji:

– Są to głównie młodzi mężczyźni pomiędzy 17 a 35 rokiem życia. Widać po niektórych doskonałe warunki fizyczne i przeszkolenie paramilitarne – objaśnia dziennikarzom delegowany członek patrolu granicznego.

Grupa odżegnuje się od wszelkich poglądów faszystowskich lub nacjonalistycznych, deklaruje się natomiast jako „bułgarscy patrioci”, którzy nawet dalecy są od islamofobi.

– Problemem nie jest islam. To jest inna cywilizacja, która jest wroga nam i ma inne poglądy na życie i na świat – zaznacza jeden z członków BNO.

Członkowie BNO bardzo sceptycznie odnoszą się do Turcji. Ankara, chociaż jest bardzo ważnym członkiem NATO marzy o restytucji Imperium Osmańskiego z Bułgarią jako jego częścią zaznaczają.

Paweł Rakowski
Źródło/express.co.uk
http://wolnosc24.pl/

Słowo „bojówkarze” jest użyte bezsensownie w danym kontekście. Chodzi raczej o rodzaj ochotniczej milicji.
Admin

Komentarzy 17 to “Bułgarscy wieśniacy bronią Europy! Nie jest problemem, że to muzułmanie, tylko że to inna cywilizacja i nas nie lubią.”

 1. Archer said

  Bułgaria ma dużo trudniej niż Węgry w pilnowaniu swoich granic, bo tam w wielu miejscach są trudno dostępne góry i siatką nie można ogrodzić. Zresztą Bułgarzy się nie cackają „uchodźcami”, tylko walą pałami jak emigranci rozrabiają. Już nieraz UE strofowała Bułgarię, że się z nimi „niehumanitarnie” obchodzą.

 2. Przecław said

  Autor notatki Paweł Rakowski, którego nazwisko nie wiedzieć czemu wyparowalo w tym przedruku, najwyraźniej jest absolwentem szkoły prowadzonej przez III RP, dumnie powołującą się na tradycje KEN, nie zna znaczenia podstawowych słów języka polskiego.

 3. Grace said

  Marzy mi się aby w Polsce znaleźli się w końcu panowie z jajami…

 4. Przecław said

  http://wolnosc24.pl/2017/03/01/polski-jezyk-trudny-jezyk-podobno-posiadajaca-wyzsze-wyksztalcenie-joanna-scheuring-wielgus-nie-zna-podstawowych-pojec-video/ – wg posłanki Scheuring-Wielgus „kontestować” znaczy to samo co kochać. Posłanka „Nofo-czesnej” ma tytuł „menedżer kultury” i jest absolwentką socjologii UMK…
  Na marginesie, co za cholerne słowo ten „menedżer”, świadczy o kompleksie niższości hołoty rządzącej Polską i bezpodstawnie uważającej się za Polaków.

 5. u said

  Nie tylko Bulgarzy bronia wlasnego kraju przed nawałą islamska. Dzis informują na ynecie, ze:

  „Retoryka chińskich urzȩdników jest bardziej harda na temat islamu.

  Associated Press|Published: 12.03.17 , 17:30

  Retoryka rządzącej Komunistycznej Parti Chin w Pekinie na temta islmau jest coraz bardziej ostra, i najwyżsi urzȩdnicy wielokrotnie ponawiają ostrzeżenia przed widmem globalnego religijnego ekstremizmu przedostającego siȩ do kraju i konieczność ochrony tradycjnej chiṅskiej tożsamości.

  Shaerheti Ahan, czołowy polityk i legalny urzȩdnik partyjny w Xinjiang, w byłą niedziele ten urzȩdnik z regionu przeważnie zamieszkałego ostrzegł przywódców politycznych zebranych w Pekinie z okazji odbywającego siȩ w tym miesiącu Kongresu Ludowego na temat Chin, ze Chiny zagrożone są destabilizacją w „wyniku panującej sutuacji w miȩdzynarodowych sił anty-terrorystycznych.”

 6. Marcin said

  Nie upilnują. Iskrzy na linii Ankara-Bruksiela i teraz tylko czekać jak Erdogan puści szarańczę na Europe.

 7. […] Tekst wzięty z   https://marucha.wordpress.com/2017/03/12/bulgarscy-wiesniacy-bronia-europy-nie-jest-problemem-ze-to… […]

 8. gosc po raz pierwszy said

  — Jak Pan Prof. Wolniewicz madrze i praktycznie zasugerowal mozliwosc nieprzyjmowania do Europy imigrantow z Afryki i Azji , zniknal z wszelkich publikatorow .

 9. AlexSailor said

  @Marcin

  Karabin maszynowy potrafi zatrzymać wielu najeźdźców.

  @Gość Po …

  Bo właśnie obecna wojna na tym polega.
  Na duraczeniu „mniej wartościowych narodów”, a to jest nieskuteczne przez wypowiedzi takich wolniewiczów.
  Przypomnę też śp. Ratajczaka.

  Na się wpaja miłowanie wrogów, nadstawianie drugiego policzka i bezwarunkowe przebaczanie na zapas.

 10. revers said

  Ja tam bym uwzal na te rewelacje o wiesniakach bugarskich, wczesniej to byli w mediach okreslani jako lowcy uchodzcow, a tak naprawde to ludzie trudniacy sie kontrabanda czyli przemytem towarow i ludzi przez granice.

  Innym slowy kto zaplaci wiecej, ten przejdzie sito graniczne miedzy Turcja-Bulgaria, na ktore skladaja sie oficjalne straze graniczne i szlaki kontrabandy. zaplaci lepiej naganiacz Sorosa to przejdzie uchodzca chocby przez ucho igielne byc moze prowadzony prez tych samych lowcow uchodzcow ktorzy z kolei po drugiej stronie granicy moga otrzymac na przygranicznych posterunkach Policji miejsze kwoty pieniezne za wylapanego uchodzce, a nawet dwa razy skasowac naleznosc za przejscie do eurokolchozu. Robi sie biznes uzytkowy na uchodzcach.

 11. anonim said

  Bieda dodana do biedy tejże biedy nie zmniejsza.
  Widać w Bułgarii nie ma biznesmanów czekających z utęsknieniem na tanią siłę roboczą…a może są tylko siedzą cicho bo im jeszcze głowa spadnie.
  Wszak to Bułgaria naród gorący nie tak jak Polacy…

 12. Władek said

  Zamiast tak się ścigać z islamistami po krzakach należałoby się ostro zabrać za żydostwo które jest głównym sprawcą całego zamieszania. Kiedy żyd jest pod butem człowieka, wtedy wszystko jest jak Pan Bóg przykazał.

 13. czytelnik said

  „Wszak to Bułgaria naród gorący nie tak jak Polacy…”

  Nie powiedziałbym. Polacy sa równie gorącym narodem, tyle ze dużo bardziej POTULNYM

 14. outsiderR said

  „Kiedy żyd jest pod butem człowieka, wtedy wszystko jest jak Pan Bóg przykazał.”

  No właśnie – kiedy Hebrajczycy byli zatrudnieni w Egipcie w charakterze niewolników – wszystko było na właściwym miejscu 🙂

 15. Adam Ryglowski said

  Do czasu P.OutsiderR
  ,……..
  A potem. l moze ……….
  byl 1968 w. . PRLu
  I co dalej ¿???????
  Czytac Pismo Sw. I STOSOWAC. WSKAZANIA

 16. RomanK said

  Ludzie, którzy pozwalają ludziom należącym do innej rasy mieszkać razem z nimi zginą, ponieważ nieuchronnym rezultatem rasowej integracji jest mieszanie genów, które niszczy cechy charakterystyczne i istnienie rasy. Przymusowa integracja jest rozmyślnym i złośliwym ludobójstwem. W szczególności dotyczy to rasy Białej, która należy w świecie do mniejszości.

  Rasa, czy gatunek nie są oceniane w kategoriach lepszy czy gorszy ale ze względu na wolę i zdolność przetrwania.

  Polityczne, ekonomiczne oraz religijne systemy mogą być zniszczone a późne przez ludzi odbudowane. Śmierć rasy jest wieczna.

 17. La Reine Toronto said

  Polacy powinni brac z Bulgarow przyklad i to na granicy wschodniej…to moje marzenie.
  Nie wpuszczac wrgow w nasze granice bo to tylko opuznianie kolejnej rzezi. Kto im pomaga to przyspiesza zaglade narodu polskiego ! k….mac!

Sorry, the comment form is closed at this time.