Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Pamiętnik znaleziony w pr…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Krzysztof M o Po co nam Korwin-Mikke?
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Zmarnowane pokolenie
  JanuszT o Wolne tematy (6 – 2…
  Lily. o Strefa B istnieje, więc jest n…
  Marek o Po co nam Korwin-Mikke?
  Marek o Maski opadły
  WI42 o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Marek o Maski opadły
  Yagiel o Maski opadły
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Niemcy chcą zwrotu Gdańska. Sprawa jest poważna.

Posted by Marucha w dniu 2017-03-12 (Niedziela)

Od ponad 10 lat działa rząd Wolnego Miasta Gdańsk (WMG) na uchodźctwie. Nie uznaje on obecnych granic Polski i lobbuje społeczność międzynarodową za odtworzeniem Wolnego Miasta w kształcie sprzed 1939 r.

Działająca „Rada Gdańska” (Rat der Danzig), która uznaje się za prawowitego następcę prawnego senatu rządzącego WMG przed wojną, złożona jest z 36 „senatorów”.

Sprawa jest o tyle poważna, że pomorscy przeciwnicy obecnego rządu coraz bardziej otwarcie spiskują z „senatem” WMG. W tej sprawie Tomasz Jaskóła z klubu Kukiz ’15 złożył interpelacje, ale sensownej odpowiedzi od Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie dostał. Polskie władze bagatelizują problem, co kiedyś może się zemścić.

Gdańsk formalnie nie jest Polski?

Wystarczy przeczytać dwa akapity, godne hitlerowskiej propagandy, pochodzące z oficjalnej strony Rządu Wolnego Miasta Gdańska (wspomniany Rat der Danzig):

Dziś Polacy są narodem próżnym i aroganckim, szczególnie tyczy się to wyższych warstw społeczeństwa. Nie są szczególnie obdarowani, nie są produktywni ani kreatywni, w żaden sposób nie wzbogacili świata. Ponieważ przez całe wieki nie było im dane się rozwijać, nastąpiło u nich rozwinięcie cech negatywnych. Przez to żądają coraz więcej, nie dając nic w zamian, chciwie patrzą na cudzą własność, myślą tylko o sobie i są przekonani, że są pępkiem świata. Nie żyją w realnym świecie, lecz pławią się w marzeniach i poczuciu wyższości.

Polacy dostrzegają swoją niższość, lecz nie są w stanie rozpoznać przyczyny tego stanu. Myślą, że są uprawnieni, by stawiać żądania, ale te żądanie kierują przeciw Niemcom, nie zaś swoim prawdziwym zniewolicielom, którzy z wielką umiejętnością sterują ich żądaniami i ich nienawiścią.

Wolne Miasto Gdańsk powstało na mocy kończącego pierwszą wojnę światową traktatu wersalskiego. Przestało istnieć w 1939 r., kiedy to III Rzesza dokonała aneksji jego terytorium. Hitlerowskie wojska i administracja opuściły miasto na początku 1945 r., uciekając w popłochu przed nacierającą Armią Czerwoną. Ustanowiono polską administrację. Najpierw tymczasową, później już stałą w ramach województwa gdańskiego. Sytuacja tego terenu jest bardzo specyficzna i różni się od pozostałych powojennych zmian polskiej granicy.

Jeszcze w 1945 r., na mocy traktatu poczdamskiego Polska otrzymała „pod tymczasową administrację” tzw. Ziemie Odzyskane, czyli Śląsk, Ziemię Lubuską oraz Pomorze Zachodnie ze Szczecinem. Ten traktat wygasł po 50 latach od podpisania, czyli w 1995 r. Ale to ma mniejsze znaczenie, gdyż umowa nie dotyczyła (jeżeli by czytać ją literalnie) do terytorium dawnego Wolnego Miasta. A to dlatego, że odnosiła się do terenów, które Rzesza Niemiecka kontrolowała przed 31 sierpnia 1939 r. Formalne przyłączenie Gdańska do Niemiec miało zaś miejsce 1 września.

Jak stwierdza w oficjalnym stanowisku nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych: Uchwały Konferencji Poczdamskiej zakładały, że ostateczne ustalenie zachodniej i północnej granicy Polski nastąpi w ramach konferencji pokojowej, której zorganizowanie w przyszłości przewidywały wielkie mocarstwa. Z uwagi jednak na rozwój sytuacji międzynarodowej po II wojnie światowej, a zwłaszcza ze względu na okres „zimnej wojny”, który rozpoczął się niedługo po zakończeniu Konferencji Poczdamskiej, konferencja pokojowa nie odbyła się.

Jest problem

Na jakiej więc podstawie przyłączono do Polski Gdańsk z okolicami? Wcielenie tego terytorium do Polski miało miejsce w drodze przyłączenia opuszczonych ziem, a nie w drodze aneksji (nie mogła ona mieć miejsca w przypadku tworu nie będącego państwem) – brzmi oficjalne stanowisko naszego MSZ.

Sprawą możliwego odrodzenia się niemieckiego państewka zainteresował się poseł Tomasz Jaskóła z klubu Kukiz ’15. Rodzi się problem terytorium Wolnego Miasta Gdańska, którego nie obejmowały w/w traktaty i umowy międzynarodowe.

Sytuacja jest niestety bardzo niebezpieczna dla integralności Rzeczypospolitej Polskiej – czytamy w interpelacji Jaskóły. Sprawa jest poważna, bo do dziś w Niemczech są organizacje, które nie uznają naszych praw do stolicy Pomorza.

W 1947 r. ukonstytuowała się samozwańcza „Rada Gdańska”. Sama siebie określa jako prawnego następcę przedwojennego Senatu Wolnego Miasta. Dla niej Polska jest „okupantem”, tak samo jak po 1 września 1939 była nim III Rzesza. Rada jest złożona z 36 senatorów, wybieranych przez obywateli byłego Wolnego Miasta i ich potomków. Prowadzi aktywną antypolską propagandę i nawet zwracała się do ONZ, by uznano ją jako legalnie działającą władzę.

MSZ: Nie ma problemu!

Mimo że odpowiednie traktaty wygasły już ponad 20 lat temu, to kolejne polskie rządy nie zrobiły zupełnie nic, by ten problem jakoś uregulować. W listopadzie 1990 r. Polska zawarła porozumienie o granicy na Odrze i Nysie z nowo zjednoczonymi Niemcami. Ale nie było tam ani słowa o terenach byłego Wolnego Miasta. Nasze MSZ nigdy w tej sprawie nie nawiązało nawet wstępnych, sondażowych rozmów.

Poseł Jaskóła zadał ministrowi spraw zagranicznych m.in. następujące pytanie: Mając na uwadze, że RFN jest naszym sojusznikiem w NATO i Unii Europejskiej, a podstawą traktatu waszyngtońskiego jest wzajemne poszanowanie integralności terytorialnej członków państw sygnatariuszy, [czy] Rada Ministrów zamierza wystąpić do rządu Republiki Niemiec ws. działania na terytorium naszego sojusznika grup dążących do rozbicia integralności Rzeczypospolitej Polskiej?”

MSZ bagatelizuje problem. Nie można mówić o zagrożeniu suwerenności terytorialnej RP w odniesieniu do kwestii b. Wolnego Miasta Gdańska. Potwierdzeniem prawa Polski do obszaru b. Wolnego Miasta Gdańska jest także wykonywanie w sposób efektywny i nieprzerwany zwierzchnictwa terytorialnego przez Polskę od 1945 roku z zamiarem, wskazanym wyraźnie w Konstytucji PRL z 1952 r., aby ziemie zachodnie (w tym rozumieniu również Gdańsk) na wieczne czasy powróciły do Polski – czytamy w odpowiedzi na interpelację posła Jaskóły.

Nasz resort spraw zagranicznych traktuje Radę Gdańszczan jako zjawisko marginalne, pozbawione jakiegokolwiek znaczenia, o minimalnym zasięgu oddziaływania.

I nie jest to tylko stanowisko obecnej władzy. Od lat nie zwracamy uwagi na działalność czy to samozwańczego senatu czy też innych niemieckich organizacji, bezpośrednio kontynuujących linię polityczną Hitlera. Znaczenie tych organizacji ma charakter marginalny. Mają one w społeczeństwie niemieckim opinię rewanżystowskich, a ich przedstawiciele reprezentują poglądy zbliżone do skrajnie prawicowej NPD.

MSZ RP nie jest jednak władny, aby ocenić, czy działalność tych organizacji jest zgodna z konstytucją RFN. Faktyczne istnienie organów uważających się za reprezentację Wolnego Miasta Gdańska jest z pewnością sprzeczne z literą i duchem traktatów z 1990 i 1991 r., ale ze względu na bardzo ograniczony zakres działalności nie stanowi zagrożenia dla stosunków polsko-niemieckich – pisał w odpowiedzi na interpelację posła Jana Dobrosza z 2001 r. ówczesny minister spraw zagranicznych Władysław Bartoszewski.

Żeby było jeszcze ciekawiej, teraz nasz rząd twierdzi, że kompletnie nie zna sprawy i nigdy o problemie wcześniej nie słyszały. Rada Gdańszczan (niem. Rat der Danziger) jest tworem nieznanym MSZ ani niemieckim urzędom, które nie spotkały się np. z prośbą o wsparcie (finansowe lub polityczne) czy z ofertą jakiejkolwiek współpracy – odpowiada MSZ.

To zdanie brzmi nieco dziwnie nie tylko dlatego, że już ponad 15 lat temu resortowi zwracano uwagę na działalność pogrobowców Wolnego Miasta, ale też w kontekście ostatniego, uspokajającego zdania z odpowiedzi wiceministra Jan Dziedziczaka na poselską interpelację: Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi stale monitoruje w RFN przestrzeń publiczną, w kontekście ewentualnej działalności grup i jednostek, która mogłaby zostać odczytana jako zagrażająca integralności i interesom państwa polskiego.

Czyli MSZ nie wie, co to jest Rada Gdańszczan, ale jednocześnie wie o niej przynajmniej od 16 lat. Dodatkowo nie zna tej organizacji, ale wie, że nie stanowi ona żadnego zagrożenia.

To straszliwa naiwność, bo czy zagrożeniem nie jest każdy, kto podważa kształt naszych granic?

Borys Mikołajewski
http://warszawskagazeta.pl

Komentarzy 66 do “Niemcy chcą zwrotu Gdańska. Sprawa jest poważna.”

 1. Rząd, który dba o interesy państwa, którym rządzi, powinien w takiej sytuacji natychmiast odpowiedzieć czymś dla Niemców dotkliwym: blokada żeglugi na Odrze, rygorystyczne egzekwowanie prawa drogowego wobec transportu do Niemiec itd. itp.

 2. rafal z said

  – na struktury rządowe nie można liczyć z oczywistych powodów
  – ale siadając do stołu trzeba mieć kilka kart przetargowych. Jakich? Ano podobnych jakie ma okradany właściciel domu, który złodzieja łapie w trakcie procederu. Tzn: karabin, ewentualnie siekiera etc
  – wiedząc już, że dialog nie pomoże należy z…. niemiecką precyzją 🙂 policzyć straty po WWII z winy zaatakowania nas przez Niemcy. I nadać sprawie ciąg ale nigdy jej nie zamykać

 3. AniaK said

  Sprawa jest bardzo poważna. Pan Tusk w takiej sytuacji będzie musiał się starać o polskie obywatelstwo 🙂

 4. karlik said

  Gdańsk stał się polskim dzięki działaniom Rosji, czy jak kto woli Związkowi Radzieckiemu, którzy byli gwarantem tych granic z Gdańskiem włącznie..
  Skoro Rosja, czy jak kto woli Związek Radziecki nie był potrzebny Polsce, to i gwarancje Polski są nic niepotrzebne…
  Oczywiście należało zakończyć wojnę z Niemcami traktatem pokojowym, zażądać odszkodowań za wojnę 1939- 45, ale skoro nie było takiej woli i potrzeby, to teraz nie trzeba się martwić wszystko jest na „linii i ścieżce”…

 5. Racjonalista said

  Niemcy żądają „zwrotu” Gdańska, więc Polska powinna domagać się zwrotu Połabia. W tej sytuacji Niemcy są w sytuacji bandyty, który domaga się od okradzionego oddania łupu, który ofiara zdołała odzyskać. Za to co do Połabia, Polska ma prawo do tych ziem, które Niemcy dzierżą jedynie prawem mocniejszego.

 6. Moher49 said

  Dopóki Polska nie będzie mieć broni jądrowej, rakiet dalekiego zasięgu i milionowej armii, to byle łajza będzie nami pomiatać. Gdyby tu był, (nie daj Boże) Izrael, to ta tzw Rada Gdańszczan już by nie żyła.

 7. revers said

  Na tyle powazna ze Gdanskiem zajal sie Max Planck Instytut Encyklopedia przy Oxfordzie – Christian Hattenhauer, Rn 26, 27; Rüdiger Wolfrum: „Danzig, Free City of“, Max Planck Encyclopedia of Public International Law (MPEPIL) online edition, Oxford University Press, Mai 2009.

  http://opil.ouplaw.com/home/EPIL?author=Hattenhauer,%2520Christian&letter=H

  A niemieckie drogowskazy drogowe wskazuja do dzis ile kilometrow jest do Krolewca, Gdanska, Kolobrzegu zreszta Kolobrzeg to tez juz kurort dla niemcow, z niemieckimi marketami typu Deichmann, Kaufland, Rossman, Kik z 3 chinskim sortem dla polakow i biedoty niemieckiej.

  Lub gdzie leza wschodnie Niemcy!

 8. Kowalski said

  zydow Usunac z POLSKI a raczej tych Co im sluza.A problem nie bedzie problem z niemcami.Gdyz to niemieccy =zydzi roszcza sobie pretensje do Gdanska
  JA POLAK MOWIE DOSC ”””””””””NISZCZENIA POLSKI

 9. Siggi said

  W 2009 roku wyższa izba parlamenty Niemiec Bundesrat potwierdził uchwałą prawa Niemców do „ziem utraconych”.Jest kwestią czasu,kiedy skutki II WŚ będą anulowane.Liczyć się trzeba z rezultatami wyborów parlamentarnych w Niemcach .Jeżeli władzę utrzyma Merkel,to się zacznie.Ameryka za zerwanie strategicznego partnerstwa Niemiec z Rosją może użyć tego atutu,jakim będą ich gwarancje w kwestii zachowania Polski.Chłodne stosunki Berlina z Moskwą dalej ochładzają się nie z powodu Krymu,Ukrainy.,a z tych planów geopolitycznych.Profilaktycznie Trump coś tam warknął pod adresem kanclerzycy w kontekście imigrantów,ale to był wyrażny sygnał,żeby wiedziała skąd „wyrastają nogi”.Jak ja pociągnę jeszcze pare lat ,to mam szanse dostać jeszcze kenkarte od burmeistra mojego miasteczna półwojewódzkiego.Warunek ,to podpisać listę.Jak nie ,to …ty Siggi zabierz ze sobą kilka płyt W-70 twojego-jak ci się zdaje własnego mieszkania- i spieprzaj jak najdalej na Wschód i nie nawet nie ogladaj się do tyłu.
  Gwarant Odry i Nysy Ł. rozwiązał swój Związek i pozostał nam jedynie …łabędzi śpiew.

 10. RomanK said

  Kazdy traktat mozna sobie wsadzic..jesli nie ma sie sily, aby obronic status quo!
  A sile nalezy demonstrowac ..i wydac list gonczy za senatorami na podstawie artykulu i spisku w celu oderwania czesci ziem polskich od Macierzy, oskarazajcv o faszystowsko nazistowski rewizjonizm i nawlywanie do wasni narodowych. Dokladnie to samo w sprawie RAS… zlapac , osadzic i do pierdla! OBywatel;i polskich dodatkowo z parAGRAFU O ZDRADZIE pANSTWA!

 11. Maciek said

  Podobno ze Szczecinem tez cieniutko…
  Pamietajmy, ze Wroclaw ma rekord światowy – najwieksza placówke dooplomatyczna na Świecie – niemiecki konsulat!

 12. EyWey said

  Niemiecki Żyd gotuje a polski miesza, no i karawana idzie dalej, a w miedzy czasie, pora wrócić do tematu założenia `Izraela`.

  Słowianie a szczególnie Polacy, to matka hodowlana tego szczególnego gatunku,. `Dziwi ten Świat` jak Polak patrzy w lustro i widzi z tylu żyda. Choć może nie dziś. [ p. b. Ligęza ]

  https://www.magnapolonia.org/pod-okiem-komunistycznej-bezpieki-kladziono-fundamenty-pod-budowe-panstwa-izrael/

  Anglicy musieli pod wpływem swych żydów przypieczętować ten smrodzik, a sprawcy komuchy żyd opolskie, jak zwykle zwaliły się na Hitlera. [ ciekawe skąd wzięli pomysł na ISIS i kto i gdzie ich szkolił, bo jak wiemy od S.P. Andrzeja Leppera u nas zaledwie torturowali a czego nie wiemy.. Bo to co wiemy, to w większości żydów kłamstwa ]

  Co to będzie dalej, ach co to będzie. Jak nie powtórka z rozrywki żydowskiej. Ten ich wilczy pęd do piekła jest `niepowtarzalny`.

  .https://www.youtube.com/watch?v=cmUBSSsumGs

 13. Zbyszko said

  Tzw Ziemie Odzyskane, jak sama nazwa wskazuje, zostały ODZYSKANE z niemieckiej okupacji, gdzie w ramach Drang nach Osten w ciągu 1000 lat Niemcy przesunęły naszą zachodnią granicę o 1000km. Więc na może być najmniejszej mowy o jakimkolwiek zwrocie jakiejkolwiek POLSKIEJ ZIEMI. Teraz jest już jasne kto i dlaczego ukrywa naszą prawdziwą wielką Historię. Polecam:
  .https://www.youtube.com/watch?v=5MYCZo6PVlE

 14. Siekiera_Motyka said

  Ad. 12 – „Mało kto ma świadomość, że w Bolkowie na Dolnym Śląsku istniał obóz szkoleniowy Hagany, czyli żydowskiej organizacji paramilitarnej , która w okresie międzywojennym, a także w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu działała na terenie Palestynie. ”

  🙂

  Ciekawostka: Jak patrze na mapę Google Bolkowa to pojawia się napis „Klein Waltersdorf”. Znika ten napis jeżeli Zoom jest bezpośrednio na Bolków. „Danke Deutschland !!!”

 15. Zerohero said

  Polactwo chętnie odda Gdańsk Niemcom. Będzie tam dostatniej, zarobić będzie można u Niemca, Putin nie ośmieli się zająć Gdańska. Co prawda to tylko jedno miasto, ale tak na dobry początek wystarczy.
  Przesadzam? Pojeb…niec o nazwisku Migalski zachęcał by sprzedać polską ziemię żydom i Niemcom, bo dzięki temu ta ziemia będzie zabezpieczona przed Rosjanami. Polactwo w zasadzie nawet słowem tego nie skomentowało. Z politologiem Migalskim polemizował w TV politolog Piskorski. Migalski nadal robi politykę, a Piskorski siedzi w więzieniu bez sądu i bez perspektyw wyjścia. Polactwo los Piskorskiego ma w d. Tak to jest nadstawiać głowę za polactwo.

  Polactwo zachwala członkostwo w UE możliwością wyjechania z Polski by pracować na Zachodzie.
  Polactwo wielbi partie sprowadzające masowo Ukraińców.
  Po co polactwu własny kraj?
  Dla polactwa patriotyzm kończy się na kabotyńskim machaniu flagą i apelowaniu do USA aby eskalowały napięcie z Rosją, bo Polactwo źle się czuje gdy mu grozi pokój. Dla otępiałego polactwa milsza jest konfrobtacja militarna. Zapewne polactwo chce się poczuć jak Albanczycy u boku NATO i jako „potęga” mieliby ochotę pognębić Rosję.
  Polactwo nawet prymitywnego osiłka po podstawówce (M.Kowalski) może uznać za lidera ruchu narodowego.
  itd.
  itd.
  Zwykła chołota o mentalności chłopa pańszczyźnianego.

  Wiem, że komentarz jest prowokacyjny i nie dotyczy 99% bywalców Gajówki. Ale co z tego. Większośc mieszkańcöw Polski to właśnie polactwo. Biomasa na której wzrośnie Lud Izraela.

 16. Władek said

  Tak będzie dopóki tyłki polskojęzycznych chazarów nie zostaną skopane ciężkimi butami wojskowymi.

  A polactwo to tylko żydowskie zderzaki. Cieszą się, że mogą wylizywać żydowskie tyłki, bo nic innego nie potrafią.

 17. cedric said

  Skoro wszelkie traktaty i umowy nie dotyczyły Gdańska i WMG w związku z tym mozna domagać się odszkodowań od NIemców za aneksję WMG , wymordowania i przesladowania ludności w stosownej wysokości.

 18. Marek said

  Pan Zerohero, trudno się nie zgodzić. Przykre to bardzo, ale prawdopodobnie większość Polaków nawet nie słuszała o Piskorskim.

 19. MatkaPolka said

  Król Lechicki Kodan Panował około 1700 roku przed naszą erą.
  Był założycielem miasta portowego u ujścia Wisły Kodan (póżniej Codanum, dziś Gdańsk). Potwierdza to także powyższa mapa Pomponiusza Meli oraz inne źródła, gdzie miasto te nosi nazwę Codanovia. Półwysep Helski był jak widać wówczas zbiorem wysp a nie półwyspem, co jest dodatkowym dowodem na starożytność tego zmapowanego w starożytności rejonu i autentyczność Kroniki Prokosza. Kodan tradycyjnie dla ówczesnych zwyczajów był stolicą Sarmacji.

  W 1242 roku pod Gdańsk dotarł podjazd krzyżacki, Gdańsk był przedmiotm ciagłych najazdów Krzyżackich.

  Z „dobrodziejstw cywilizacyjnych” jakie oferowali Krzyżacy – najlepiej wychodziły RZEZIE GDAŃSZCZAN – cywilnych mieszkańców miasta i krwawo tłumione bunty.

  1793 Prusy dokonały zaboru Gdańska

  1 września 1939 salwa z okrętu Schleswig-Holstein – który przybył z “WIZYTĄ PRZYJAŹNI” na Westerplatte rozpoczęła II wojnę światową.

  Rada Miasta Gdańska swoim istnieniem i swoimi roszczeniami nawołuje do ideologii nazistowskiej i rewanżystowskiej – jest to w polskim prawie Karnym przestępstwo za które jest kara 2 lata wiezienia

  Art. 256. Kodeksu Karnego – Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu

  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  Każdy może złożyć pozew do sądu I prokuratury

  – okupacyjny żydowski żond w Warszawie nic w tej sprawie nie zrobi – une reprezentują interes NIemiecki – une są przekupione

 20. Boydar said

  Byli.

 21. AniaK said

  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/724251,Gdansk-miasto-potrzebne-Hitlerowi

  „Sprawa Wolnego Miasta Gdańska stała się jednym z głównych pretekstów do niemieckiej napaści na Polskę i rozpoczęcia drugiej wojny światowej. Publicysta Paweł Hulka-Laskowski, na miesiąc przed wybuchem wojny, pisał na łamach gdańskiego numeru „Wiadomości Literackich”: „Niemcy wcale nie potrzebują Gdańska jako portu, bo takich Gdańsków mają więcej, niż im obecnie potrzeba. Niemcy starają się o Gdańsk tylko dlatego, aby zdławić Polskę. Gdańsk nie jest ostatnim żądaniem Niemiec hitlerowskich, jest to tylko jeden z kolejnych etapów na drodze podboju całej Europy.”

  Ponieważ historia lubi się powtarzać, a niektórzy udowadniać kto tu rządzi, myślę, że dobrze byłoby gdyby wszyscy mieszkańcy miasta Gdańsk konkretnie wypowiedzieli się z kim bardziej im po drodze. Jeżeli z Niemcami, to może niektórzy niepotrzebnie duszą się w Polsce i trzeba im ułatwić wyprowadzkę z Gdańska. Granice otwarte…..na pewno pani Angela się nad nimi ulituje.

 22. Boydar said

  A jeśli Werwolfu jest 50+1 ?

 23. AniaK said

  Jakby się w Gdańsku poluzowało, to możnaby pościągać tam trochę naszych dzieciaków z całego Świata.

 24. AniaK said

  Polska gościnność też ma swoje granice. Trzeba się uczyć na błędach przodków. Żydzi najlepszym przykładem. Cały Świat chciał się ich pozbyć a my ich przygarnęliśmy. I po co nam to było?

 25. Boydar said

  To Pani Ania wstrętna antysemitnica jest ?

 26. AniaK said

  Myślę że Gdańsku w trybie pilnym trzeba przeprowadzić Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, ale nie z wyszczególnieniem Żydów, tylko Niemców oraz ich przydupasów.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Gda%C5%84ska

 27. Boydar said

  … i Niemcem, i Ukrem, i kozojebcem …

 28. AniaK said

  Nie oszukujmy się – jak wprowadza swoje zasady – to nawet najmilszy gość po tygodniu staje się trochę uciążliwy 🙂

 29. MatkaPolka said

  Ad 21 AniaK

  Plebiscyty o Gdańsk – wolne żarty – Rada Wolnego Miasta Gdańska trzeba wsadzić do więzienia
  Takie plebiscyty i referendum są sprzeczne z Konstytucją – która wyraźnie mówi o integralności terytorialnej Polski.

  Plebiscyty np. 1920 r na ŚLĄSKU był np. przez Niemców FAŁSZOWANE – Niemcy dowieźli pociągami na Śląsk ok. 800,000 Niemców, aby głosowali nad przyłączeniem Śląska do Niemiec. Stąd Powstania ślaskie , i 4 letnia wojna o Wielkopolskę.

  Wszystkie Referenda na temat PRZYŁĄCZENIU EUROPY do Niemiec czyli Podbicia Europy w ramach UE (Traktat Konstytucyjny, Traktat Lizboński) – były FAŁSZOWANE -„Niemcy” wiedza jak operować gotówką i jak przekupywać .

  Niemcy nie żałują pieniędzy, żeby realizować swoje cele. Np. „niemieckie” fundacje, Fundacja Konrada Adenauera sponsorowała kampanie wyborczą na premiera volksdeutscha Donalda Tuska – swojego agenta – już tylko za to, i Tusk i Fundacje powinny zawisnąć na gałęzi.

  Podobnie z Ruchem Autonomii Śląska, podobnie z Konsulatem Niemieckim we Wrocławiu – wysadzić w powietrze za jawnie dywersyjna działalność – przyczółki V KOLUMNY.

 30. AniaK said

  Re31:
  Pani MatkaPolka albo mnie nie doczytała albo nie zrozumiała. Mi nie chodzi o jakiś plebiscyt czy referendum w którym ludność zamieszkująca tereny Śląska i Gdańska miałaby decydować do kogo mają należeć. Jasne jak słońce że zarówno Śląsk jak i Gdańsk należy do nas. Mi te dane są potrzebne wyłącznie do celów statystycznych. Chodzi tylko o rozeznanie się w celu podjęcia właściwych kroków. Jakoś tym ludziom trzeba pomóc w opuszczeniu tego kraju.

 31. Boydar said

  Aaaaaaa …

 32. RomanK said

  Pani Aniu….do pani , do mnie i do NAS czyli ..do Polski w danym czasie- nalezy zawsze tylko to -co akurat w danym czasie nalezy:-)))
  Wczesniej to nalezalo- albo nie..i w przyszlosci tez bedzi albo nalezalo- albo nie.
  To co do nas nalezy teraz- to tylko scheda po rodzicach. Co zostawili to mamy….A nasze dzieci beda mialy to- co zostawimy my….
  Obserwujac uwaznie tryndy i rzondy…i ich rzondzenie obawiam sie ze do tzw. NAS..tzn do Polski nie nalezy juz nic..a co gorsza to MY..czyli ,Polska nalezymy do NICH…nalezymy- jako przedmiot …ale nie podmiot..tzn bardziej prawidlowo uzyjemy slowa Maja NAS zamiast nalezymy.
  Teraz pozostaje tylko jedno pytanie..jak ciezkie jarzmo dzieki NAM, beda nosic nasi zstepni…jeczac i placzac!
  – Urodzeni w niewoli , okuci w powiciu…..
  Czyli, jak pani widzi historia sie powtarza…kiedy glupi szkoli sie u jeszcze glupszych.
  A glupi moze spiewac smialo:

  Zamiasat dzieci plodzic…
  Lepi zeby mi …..urwaalo
  Lodyrydy lodyrydy rach ciach….

 33. RomanK said

  Nalezy wniesc poprawki do obowiazujacego prawa:

  Kto nawoluje , organizuje i dziala w celu oderwania od Polski jej terytorium podlega karze od 7 lat kary smierci wlacznie.
  Z automatu obywatel polski jest sadzony w takim przypadku o zdrade Panstwa i Narodu Polskiego. W takim przypadku traci prawa obywatelskie i publiczne na zawsze, a Sad musi orzec prze4padek mienia… ktore to mienie przejmuje skarb panstwa. Po odbyciu kary ,bez mozliwosci skrocenia czassu kary- kazdy osadzony z tego paragrafu zrowno obywatel obcego panstwa- jak i pozbawiony obywatelstwa zostaje deportowany z zakazem dozywotnim przekroczenia granicy polskiej i powrotu.

  Osoby i organizacje zajmujace sie dzialalnosci przeciwko integralnosci Polski sa traktowane jako osoby wrogie i z urzedu zostaja scigane listem gonczym, a wspomagajacy ich i sympatycy traktowani sa -jako wspolnicy zbrodni.
  Wszystkie czyny tego typu traktowane sa jako zbrodna przeciwko Narodowi i Panstwu Polskiemi i zagrozone za dlatego kara nei mnijsza niz 7 lat do kary smierci wlacznie.

 34. NICK said

  Jak bardzo bym chciał, P. Romanie by zawsze tak wyważenie i słusznie Pan pisał.
  NICK.

 35. AniaK said

  Re33:
  Sporo w tym racji ale nie do końca. Państwo ludowe nie jest własnością prywatną. Kolejne pokolenie może je przejąć w lepszym lub gorszym stanie, ale ilość metrów kwadratowych pozostawionych po II Wojnie Światowej musi się zgadzać. Immunitety niektórym tak namieszały w głowach że poczuli się właścicielami tego kraju, ale dzięki Bogu mamy zmianę pokoleniową i Pana Boga na właściwym miejscu. Królestwo Boże musi mieć ręce i nogi.

  .https://www.youtube.com/watch?v=aGhe2YA5k6A

 36. Piskorz said

  re 15..” Migalski zachęcał by sprzedać polską ziemię żydom i Niemcom, bo dzięki temu ta ziemia będzie zabezpieczona przed Rosjanami. Polactwo w zasadzie nawet słowem tego nie skomentowało. TAK BYŁO B. SMUTNA PRAWDA…I CO DALEJ..?!

 37. AniaK said

  PRL-owskie towarzystwo powoli odchodzi do lamusa. Aż miło patrzeć jak młodzi wyrastają jak grzyby po deszczu. Już oni zrobią z nimi porządek. Słyszałam że po Dziadkach i Babciach nie darują niczego. Będzie się działo…

 38. AniaK said

  Orędzie Matki Bożej.

  .https://www.youtube.com/watch?v=hGZvuXv8M3I

 39. gnago said

  Jak to mówią po czynach ich poznacie. Macki niemieckie i poczynania ich pachołka w sprawie stoczni wyraźnie wykazują brak zainteresowania przejęciem Gdańska czy Szczecina. Zwyczajnie jeszcze jest czkawka po asymilacji NRD, A tylko głupiec niszczy to co zamierza zabrać.

 40. Piskorz said

  re art..”szczególnie obdarowani, nie są produktywni ani kreatywni, w żaden sposób nie wzbogacili świata. TAK TAK TYLKO WY NIEMIASZKI WZBOGACACIE ŚWIAT..WY HERRENVOLK..ZA MALO DOSTALIŚCIE W DUPĘ POD STALINGRADEM?! STALIN MIAŁ RACJĘ…PONOĆ ZANIM POWSTAŁO NRD..NA TYCH TERENACH CHCIAŁ UTWORZYĆ OLBRZYMIE KOŁCHOZY..[NO I WIELKA SZKODA../POMYSŁ JEGO BYŁ NIESTETY KRÓTKOTRWAŁY/..

 41. Piskorz said

  rte 7..Jest taka książka Kisielewskiego „ZIEMIA GROMADZI PROCHY.” . Autor opisuje dzieje ziem na przestrzeni
  wieków NA ZACHÓD OD ODRY..I KTO BYŁ GOSPODARZEM I0 JAKI JĘZYK TAM PANOWAŁ..POCZATEK XIX W.
  W OKOLICACH FRANKFURTU/NAD M. BYŁY WYSPY SŁOWIAŃSZCZYZNY JĘZYKOWEJ..ZA POSIADANIE TEJ KSIĄŻKI NP W WIELKOPOLSCE W CZASIE II WŚ..MOŻNA BYŁO DOSTAĆ KULĘ..PS O NAZEWNICTWIE NA TERENIE DAWNEGO NRD I JAKIE JEST JEGO POCHODZENIE JUŻ NIE WSPOMINAM…TO TAKIE OCZYWISTE.
  BRANDYS MIAŁ RACJĘ PISZĄC, ŻE ZA NIEMIECKIM KOLONIZATOREM IDZIE NIEMIECKI KUPIEC A ZA NIM NIEMIECKI ŻOŁDAK..

 42. Piskorz said

  re art. „ale te żądanie kierują przeciw Niemcom, nie zaś swoim prawdziwym zniewolicielom” TO JA WAM POWIEM WY „LITERACI REWIZJONIZMEM ŚMIERDZĄCY”…POCZYTAJCIE SOBIE WASZ BLOG LUPO CATTIVO..tam macie wy swoich PRAWDZIWYCH NIE-ZNIEWOLICIELI..HA HA HA BELKI W WASZYCH ŚLIPIACH NIE WIDZICIE.!!

 43. Siekiera_Motyka said

  Tutaj sobie siedzą

 44. revers said

  No wszystko idzie szerokim frontem i na wielu plaszczyznach poczaawszy od regionizacji terenow zwanych kiedys odzyskane pod unijnymi programi, prze fudusze ktore ustawiaja partie pro niemieckie i persony jak Tusk, po ekonomiczna dywersje i tu zmaknie sie do roku 1918 wszystkie polskie kopalnie, zapewne te z nadzorem niemieckim juz po roku 2018 na nowo otwarte.


  https://fidespolska.wordpress.com/2017/03/12/skandal-to-unia-niemcy-wydaly-nakaz-zamkniecia-polskich-kopaln-do-2018-roku/

 45. revers said

  errata .. do 2018 beda zamkniete polskie kopalnie wegla. Wczesniej zalatwiono stocznie i inne wazne galezie przemyslu np. cukierniczy.

 46. Siekiera_Motyka said

  Ad. 45 – i warto zobaczyć ten

  „Wystąpienie radnej Anny Kołakowskiej w Radzie Miasta Gdańska 08.03.17 ”

  .https://www.youtube.com/watch?v=xHiQvK3Sgug

 47. RomanK said

  Piskorzu ..nie wiesz , ale ci SLowianie stali sie Niemcami….dobrymi Niemcami….z nich rekrytrowali sie najlepswi i najbardziej bitny Knechty, jacy maszerowali w rajzach krzyzackich..nbiosac asmierc i pozoge…rozumieli jezyk i znali obyczqaje,… do dzis nazywaja ich Osten Deutcher…i maja R1a1 ge3bnotyp….

 48. revers said

  eeetam, nic nowego znowu bicie sie po piersi, moja winna …, i zadnej rzeczowej konluzji, synatezy, wychdzi na to ze to emerytury sbeckie, bolkow zniszczyly ten karaj lub hamuja rozwoj. A przeciez duzo sbekow szybciej niz tubylcy nawrocilo sie na wiare w mamone, czesciej sypia kasa do koscielnych puch, przewalszczaja nieruchomosci warte milionow za zlotowke.Takich wentylkow bezpieczenstwa i listkow figowych demokracji jest wiecej, a prawda, samosiejka rozwoju, ludzkiej egzystencji lezy zupelnie gdzie indziej.

 49. JerzyS said

  Click to access Azja-Pacyfik_2014_nr_17.pdf


  Wojciech Ostrowski
  WPŁYW POLITYKI CHIŃSKIEJ REPUBLIKI LUDOWEJ
  NA REFORMY POLSKIEGO PAŹDZIERNIKA 1956
  od str. 67

 50. revers said

  Czy III Rzesza Niemiecka skapitulowala? Nie, przeczworzyla sie w IV Rzesze Europejska, a uchodzcy ze wschodu , czy teraz z poludnia sa tylko tarcza obronna w dodatku zywa dla geopolitycznych poczynan, zawsze to lepiej odbierane sa kolorowe faciaty na tarczy lub choragiewce, propagandowym afiszu, niz hakenkreuze, wazne ze nadbudowa ta sama.

  O kontynuacji III Rzeszy pisza rowniez niezalezne niemiecko jezyczne publikacje i media..

 51. Jakie wolne miasto? Gdańsk tylko tak się nazywał oficjalnie, natomiast w międzywojniu było to całkowicie niemieckie miasto. Dobrze, może nie niemieckie, polskie, ale niemal zupełnie zamieszkałe przez Germańców.

 52. Siekiera_Motyka said

  Ad. 50 – Dobry film !!!!

  Niemcy to cwaniaki czego Polacy nie chcą się nauczyć. Powód, bo dają prace.

 53. Boydar said

  Jeszcze pięćdziesiąt lat i o „Niemcach” będzie można jedynie poczytać; tak skończy się ich cwaniactwo. A Polacy ? Będą, spoko majonez.

  Czego się kurwa mają niby od „Niemców” nauczyć; jak się buduje polnische Konzetrazionlager ? Czy sztuki medycznej doktora Mengele, A może jak się robi „Ukrainę” ?

  Ty jesteś nieźle pojebany człowieczek.

 54. Maćko said

  53. Panie Boydarze, no moglibysmy sie nauczyc robic dobre samochody i dobre maszynki do parzenia kawy z kofiemolka zintegrowana.

  Co do reszty, to tez mam watpliwosci…

 55. Siekiera_Motyka said

  Ad. – 53 – Czy Pan kurwa ten film w ogolę zobaczył czy lubi Pan po prostu walić w ścianę bo ma dobre echo ? Zobacz kurwa człowieku film i wtedy MOŻE zrozumiesz co napisałem.

  Już Pan Macko ma więcej sensu i coś wnosi do dyskusji niż ty. Te zasrane samochodziki Polaki kupują,

  .http://trueautosite.com/wp-content/uploads/images/fiat-500_1819.png

  bo MY NIE mogliśmy blachę wygiąć i wnętrze ulepszyć ?

  Odwiedź tego cwaniaka w Gnieźnie to będziecie mieli o czym pogadać bo on jest na tym samym poziomie co ty. Cham.
  http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/gniezno-kierownik-lok-do-spacerujacych-wyp-mi-stad-film,4045865,3,artgal,t,id,nk,tm.html#plus

 56. revers said

  Panowie nie klocic sie Niemcy tak latwo nie gina, tym bardziej ze kochaja semitow po swojemu czyli geszefty robia z nimi na mniej wartosciowych ludach ze wschodu i srodka europy, jak juz pan Stanislaw M. nie widzi zagrozenia od Niemcow prezz ich utrate przedodctwa, a nie przez Brexit wzmocnienia przywodctwa niemic, to musi byc cymes

  Przynajmiej pani premier May zachowala sie na poziomie Cromweliatu i na zadanie 60 mld. Euro kary za opuszczenie pejsouni, zazadala zwrotu 92 mld EUR ktore Brytania nadpalacila uni.

  Cromwelliat chce przecignac ekonomicznie eurokolchoz z Niemcami na czele i ma ku temu wieksze predyspozycje i szanse.

 57. Re: 53 Boydar.
  Doskonala reprimenda Panie Boydarze. Tak wlasnie ma Pan konczyc durnowate wpisy. Krotko I przy dupie…
  (Jest Pan jak „owczarek” w Gajowce – przepraszam za porownanie – ale widze ze wie Pan cos na rzeczy)…:)))
  Super…
  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 58. Maćko said

  57. Panie Jasiek, mimo wszystko…. od wroga trzeba sie uczyc. 😉

 59. Re: 58 Macko

  Oj, Panie Macko, jak dlugo bedzie Pan w „przedszkolu???”…
  Nie napisalem, aby Gajowy wywalal z Gajowki durnowate wpisy, ale durnowate wpisy konczyc krotko I przy dupie…, gdyz durnowate wpisy pojawia sie napewno pod innym „pseudonimem” z dokladnie ta sama osoba…No I dlatdoego wszyscy jestesmy zmuszani do nauki…by zydowskie (lub polsko-jezyczne) talmudyczne „rzygowiny” nie demoralizowaly naszej swiadomosci (naszego rozumu)…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 60. Marucha said

  Szanowni,

  Nie wiemy, jak i czy Niemcy rozwiążą problem zasrywania swego państwa przez tych, co to im jądra puchną. Bo w odróżnieniu od znanych politologów nie bawimy się we wróżby.

  Ale sądząc po przeszłości – Niemcy są państwem jakieś czterdzieści razy poważniejszym, bardziej konsekwentnym i bardziej efektywnym, niż Polska. I, co równie ważne, planującym na stulecia naprzód.

  Im już niemal się udało zrzucenie z siebie win – za choćby II Wojnę, za obozy koncentracyjne… a Polska nie umie się obronić przed wyssanymi z palca kłamstwami, głoszonymi przez WSZYSTKIE media głównego ścieku na całym świecie – i coraz bardziej się pogrąża. Jeszcze tylko Rosja pamięta, jak to było naprawdę, jeszcze tylko Rosja o tym pisze. A pierd… polactfo widzi w Rosjanach największych wrogów.

  Co więcej, Niemcy zrobiły z Unii Europejskiej Czwartą Rzeszę, gdzie tabuny tępych niewolników pracują na dobrobyt swych panów.

  Tak więc, Panie Boydar (#53) – niech Pan nie będzie taki pewny, po kim śladu nie będzie. I Pan Jaśko (#57) również.

  Jak powiedziałem, przyszłość zna tylko Bóg. A my nie bierzmy naszych pobożnych życzeń za rzeczywistość, która musi się zrealizować, bo tak by było sprawiedliwie.

 61. revers said

  „Powód, bo dają prace.” … panie Siekiera i Motyka, to nie powod i nie Niemcy, a pracodawcy daja prace, a ci wyjatkowo zadowolenii sa z pracy imigrantow bo jak to bywa w kazdym kapitalizmie czy przy Wisle , czy przy Renie imigranci sa tani i malo wybredni, co obniza koszty produkcji, nie wymaga dodatkowych nakladow.

  W Polsce pracodawcy zadowolenii sa z Ukrancow i w ten sposob od Portugali po bialorus nikt nie podskoczy z podwyzka plac, a raczej z obnizka, zamrozeniem musza liczyc sie pracobiorcy. I tu koncza sie mzonki o bogatym zachodzie, moze dla 1% populacji zachodniej, i 5% zarzadzajacyh masa lemingow od Portugali po Bialorus to bogactwo odnosi sie.

 62. Siekiera_Motyka said

  Ad. 61 – No dobra Panie Revers, wytłumaczę o co mi chodziło z tym,
  „Niemcy to cwaniaki czego Polacy nie chcą się nauczyć. Powód, bo dają prace.”

  Niemcy po wojnie się nie zmienili dla mnie. To te same szwaby co siedziały w Gestapo, w sądownictwie, na uczelniach i w fabrykach itd w czasach I i II WS. Inne pokolenia ale to te same ludzie wychowane przez tych wojennych szwabów. Film (kom. – 50) w słowach nielicznych Niemców (bo jest on ewidentnie tam zrobiony) pokazuje jak te skurw… syny wszystko „pochowały” by wszystko wyglądało normalnie. I ta „normalność” Niemiec świetnie w Polsce sprzedają. Ale ich głowy są te same bo są kształtowani/tresowane przez tych co wychowali się wcześniej.

  Mamy niekiedy świetny wgląd JAK oni o nas TAK NAPRAWDĘ myślą. Taki przykład dla mnie to prof. Krasnodębski który kiedyś w TV Trwam opowiadał jak na uczelni w Bremen jego studenci widza nas Polaków/Słowian. Używał delikatne słowa które jednak przekonały mnie że to co napisałem wyżej jest prawdą. My dla Niemca jesteśmy gorszy sort, Untermensch był by używany w czasach II WS. Proszę posłuchać od 43 min. (to nie filmik o którym myślę)

  .https://www.youtube.com/watch?v=RgIjQyLOnao

  Moje doświadczenia z rodzinną, znajomymi a niekiedy obcymi kiedy próbuję uświadomić im że otwieranie niemieckich sklepów, banków lub przejecie zakładów NIE JEST pozytywnym zjawiskiem dla Polski przekonuje mnie że mam do czynienia z głupimi ludźmi. Ludźmi którzy tak łatwo zapomnieli lekcje II WS że lecą z uśmiechem do tych Lidlów i Rossman na zakupy by kupować produkty gorszego sortu i dać Niemcu zarobić na Polskiej biedzie. Dostaje albo strumień słów o wolnym rynku lub że dzisiaj są inne czasy i nic złego się nie dzieje. TO MNIE WKUR.. bo II WS to była bardzo krwawa lekcja dla mojej rodzinny no i samej Polski. Tak że tolerować Niemców tak jak się ich toleruje w Polsce to dla mnie GŁUPOTA.

 63. Maćko said

  59. Jasiek, mielismy sie nie klócic… nieprawdaz?
  Wiec moze z tym przedszkolem to Pan przesadzil. Z uwagi ogólnej zrobil pan uszczypliwosc szczególna 😉
  Gajowy, zreszta, dobrze napisal co i jak z 4Reichem. Gdybym ja to napisal to by mi ublizano przez 20 wpisów przynajmniej.

  Co pozwala na uwage ogólna, ze dla wiedzy istotne jest co pisze a nie kto pisze. Ostatnie tweety Papieza sa, na przyklad, podstepnie chwalace imigracje do Europy. Na pewno nikomu tutaj sie nie podobaja.

 64. Boydar said

  Panie Gajowy (60), jeśli znajdzie się „dziesięciu” sprawiedliwych, Bóg ocali Zachodnich Słowian. Ale to będzie ciężki krzyż, dla nich. Tego jestem pewien.

 65. Zdziwiony said

  Józef Cyra – mieszkający wówczas w Przybysławicach koło Ojcowa, był świadkiem burzenia pomnika, co stanowiło dla niego wstrząsające, bardzo bolesne przeżycie. Pod wpływem tego poruszającego wydarzenia napisał w lutym 1940 r. wiersz zatytułowany

  „Na zburzenie pomnika Grunwaldzkiego w Krakowie”

  Grunwaldu świeci przez wieki blask,
  Złamanej pychy pogrom widnieje,
  Nie zbladł nigdy ani zgasł,
  A świadczą o tym wiekowe dzieje.

  Niezmienny do dziś krzyżacki gad
  Znowu się rzucił na polską ziemię,
  A świadkiem zbrodni jest cały świat,
  Że pragnie zniszczyć słowiańskie plemię.

  Grunwaldu kole go w oczy ten
  Na wieki pomny, wielki, zwycięski
  Praojców naszych sprawiedliwy czyn
  dla przyszłej krzyżactwa klęski

  I nie mógł Niemiec patrzeć na znak
  Sprawiedliwości, a naszej chwały,
  Bo w oczy raził go Grunwaldu fakt,
  Na niego rzucił wzrok swój zuchwały.

  I zburzył pomnik zwycięstwa lwów,
  By mu nie mówił o prawdach wiekowych,
  Że nowa klęska zbliża się znów
  Największy z wielkich czynów epokowych.

  O, brutalności, ty źródło łez,
  Tyś krótkowzroczna w swym zaślepieniu,
  Nie widzisz jeszcze, że idzie kres
  Krwiożerczej pysze – twemu istnieniu.

  Jaśnieje Grunwald, polskości wróg,
  Aż pianą pryska na znak zwycięski,
  Nie wierzy, że losem dobry Bóg
  Kieruje i daje dla pysznych klęski.

  Nie zgaśnie nigdy, bo płonie wciąż
  Jak słońce na dziejów firmamencie,
  I nigdy go nie zadusi wąż
  Pełzający w pychy i fałszu zamęcie.

  Zapłonie jaśniej zwycięski znicz
  Na polach Grunwaldu zapalony,
  A ukorzona germańska dzicz
  Powstrzyma krwawe swoje zagony.

  28.II.1940 r.

  Pomnik Grunwaldzki odbudowano, dokładnie go rekonstruując, według stanu sprzed zniszczenia i uroczyście odsłonięto 16 października 1976 r.
  Odbudowanie pomnika Grunwaldzkiego stało się wtedy symbolem siły polskiego patriotyzmu i narodowej tradycji.
  http://www.kronikarp.pl/szukaj,54713,tag-689419,strona-8

 66. Zdziwiony said

  Bez ofiary tych żołnierzy nie byłoby granicy na Odrze i Nysie. To teraz żołnierze wyklęci !!! …płakać się chce !!!
  .https://www.youtube.com/watch?v=5z18D1IvE5Y

Sorry, the comment form is closed at this time.