Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Powstała lista Polaków, którzy są pod wpływem Rosji

Posted by Marucha w dniu 2017-03-13 (Poniedziałek)

Political Capital Institute opublikował raport “The Weaponization of Culture: Kremlin’s traditional agenda and the export of values to Central Europe”. Znajdziemy w nim m.in. listę nazwisk Polaków, którzy są pod bezpośrednim lub pośrednim wpływem Rosji.
EPA/PAP

Według Political Capital Institute do osób, na które Rosja wywiera bezpośredni wpływ, należą: Mateusz Piskorski, Konrad Rękas, Jacek Kamiński, Jan Engelgard, Bartosz Begier, Zbigniew Bereza, Józef Bryll, Jerzy Smoliński, Aldona Michalak, Janusz Korwin-Mikke i Sylwester Chruszcz.

Witold Tumanowicz, Artur Zawisza, Adam Andruszkiewicz, Adam Małecki, Bartosz Berk, Krzysztof Bosak i Robert Winnicki zostali uznani z kolei za Polaków, na których Rosja wywiera pośredni wpływ.

Dlaczego akurat te nazwiska? Wymienione w raporcie osoby pojawiały się na wydarzeniach organizowanych przez prorosyjskie podmioty. Polacy „pod wpływem” Rosjan to również ci, w wypowiedziach których usłyszeć można rosyjską propagandę, a ich opinie cytowane są przez rosyjskie media.

Janusz Korwin-Mikke na przykład w swoich wypowiedziach gloryfikuje Putina i jego imperialistyczną politykę w kontekście bezpieczeństwa Polski. Sugerował też, by Polska nie włączała się w wojnę z Ukrainą. Mimo tego, że jest pobocznym politykiem (jest członkiem Parlamentu Europejskiego), z powodu swoich prorosyjskich przekonań, często pojawia się w rosyjskich mediach – czytamy w dokumencie.

O publikacji Political Capital Institute poinformował na swoim twitterowym profilu przewodniczący Młodych Nowoczesnych Adam Kądziela. Zwrócił uwagę, że na liście Polaków będących „pod wpływem” Rosji są „patrioci z prawej strony”.

http://wiadomosci.wp.pl

Nie wiemy, co to za wpływowa instytucja kryje się za nazwą „Polish Capital Institute”. Bardziej interesowałyby nas listy nazwisk „Polaków” będących mniej lub bardziej jawną agenturą amerykańską, niemiecką, żydowską czy wreszcie banderowską. Listy owe byłyby, podejrzewamy, dużo dłuższe…
Admin 

 

Komentarzy 67 to “Powstała lista Polaków, którzy są pod wpływem Rosji”

 1. Grace said

  Tylko należy im podziękować za to !

 2. Maćko said

  Niech Rosjanie opublikuja ( poprzez jakas NGO chocby ) liste amerykanskich agentów wplywu i bedzie szlus

 3. Maćko said

  http://konserwatyzm.pl/artykul/13724/nocne-wilki-czyli-o-niemieckiej-agenturze/

  http://www.eprudnik.pl/niemcy-pilnuja-swoich-interesow-i-chronia-agentow/

 4. gosc po raz pierwszy said

  — Czy wpisowe do tego towarzystwa (tytulowego) za rekomendacja ?

 5. Dziadzius said

  @Macko,
  Wazniejsza od listy laleczek USA to by byla lista tych ktorzy naprawde sa marionetkami innych rzadow a minowice Jerozolimskich – bo to tylko jedna lista warta rozpatrywania.

 6. Maćko said

  Ad5 Dziadziu – nie nalezy mylic pastuchów z wlascicielami stada.
  Ani plotek z grubymi rybami.
  Israhell jest przydatny dla pewnych interesów. Tylko tyle.
  Pozdrówka

 7. Wieś Rządzi Światem said

  To teraz czekam na „listę Żydów”.

 8. RomanK said

  http://www.politicalcapital.hu/

  To Think tank… City…zatem Rothschildowe agentury na payroll Sorosowym calkowicie parchate.

  http://deconspirator.com/2012/07/30/political-capital-institute-is-a-leading-member-of-the-eu-radicalisation-awareness-network/

  Szefem jest Peter Kreko

 9. La Reine Toronto said

  a moim zdaniem komus zalezy na zdyskredytowaniu wyzej wymienionych osob bo one akurat narazily sie wrogom naszego narodu i naszym polskim interesom….

 10. RomanK said

  KIm jest Kreko??? to taki wegierski parchaty szczur udajacy Wegra – jak Szejnfeld w Polsce///

  https://www.opendemocracy.net/author/p%c3%a9ter-krek%c3%b3

  Czy wydaje sie wam, ze napisali to bez celu????

 11. Marta1973 said

  Wielki to afront dla niektórych P.T. Dyskutantów, że nie znaleźli się na tej liście.
  Słabo się panie/panowie staracie 🙂
  Napisać, że w 1939 Sowieci mieli prawo najechać walczącą z III Rzeszą Polskę, albo że „Nasza Partia” to była elita Narodu, to jednak stanowczo zbyt mało!

 12. Siggi said

  Boże ,chroń Rosję i Prezydenta Putina !

 13. revers said

  Pani Martunia z jej elitami w Londynie skonczyla juz wieszac firanki u lodziow w Londynie, ewentualnie wydawac narzedzia w magazynie? bo zna odzysk szlachetnego zlota zlupionego elicko Polsce nie ma co liczy. Cos pani warta bez zlotego sygnetu rodowego? bo tylko za takimi panami mialem okazje nawet w PRL przebywac badz studiowac, zanim jakies apasze od martun pod klubem studenckim nie skardali i ten ostani rodowy zloty z herbarzem.

 14. Moher49 said

  Pan Rękas bardzo mocno atakuje żydów, podejrzewam więc że on bardziej do Mossadu pasuje niż do GRU. Ruchowi Narodowemu będą przypinać różne łatki, gnębić, szkalować, zawracać z lotnisk. Kiedy RN obrośnie w piórka, będzie ogromnym zagrożeniem dla wszystkich co dotychczas powojenną Polską rządzili. Ktoś za te ostatnie 30 lat niespotykanej w świecie grabieży i nierządu zapłacić musi.
  Czołem Wielkiej Polsce!.

 15. Marcin said

  Artur Zawisza? Zawisza znalazlby sie Na tej drugiej liscie. Czy ja tez lubiacy rosyjska literature nawiazujacej do czasow imperialnych jestem pod wplywem Rosji?

 16. Nie pierwszy i nie ostatni to donos do roznych okupantow na Polakow przez zydostwo, roznej masci folksdojczy, antypolskich lobbistow, szabesgojow etc w historii naszego Narodu. Morze krwi polskich patriotow przelano w wyniku takich poczatkow. Oczywiscie prace nad listami proskrypcyjnymi trwaja od lat i sa ciagle uaktualniane. Wymienieni to tylko „delikatne” ostrzezenie goji ze jak przyjdzie czas na „Endlösung der Polnischefrage” to zeby Polacy pamietali kto rzadzi i bedzie rzadzil Polin.
  #9, Jak zwykle p. RomanK slusznie zauwaza ” Czy wydaje sie wam, ze napisali to bez celu????”. Nic sie nie dziej z przypadku. Wielkie tragedie narodow poprzedzaja zawsze serie nasilajacych sie, drobnych czesto nieistotnych z pozoru lub pozbawionych „sensu”, przeoczonych lub zignorowanch przez wiekszosc obywateli wydarzen. Ku Pamieci Zniewolonym !

 17. Tomek said

  Sporo osób wyżej udało się zmamić.

  Ta lista pewnie ma różne zadania, między nimi jest UWIARYGODNIENIE pewnych osób jako „kontrolowanej opozycji”.

  Ale ponieważ lud jest głupi to kupuje takie kity. To głupota ludu umożliwia dokonywanie tak prostackich manipulacji.

 18. Wlodzimierz said

  Zdecydowanie, idac sladem mysli Admina, bylbym za opublikowaniem ( nie zadnym „upublicznieniem” – co za horror ! ) listy do ktorej robi on aluzje ! I tak jak on, Admin, jestem przekonany ze, listy te bylyby znacznie dluzsze, zeby nie powiedziec, nieskonczenie dlugie, bedacych pod wplywami bezposrednimi jak to romantycznie okreslono ( kiedys uzywalismy okreslen typu : zdrajcy, szpicle, wrog )

 19. 17# p. Tomku, ma pan racje ze moze to byc proba uwiarygodnienia..”kogos tam” ale jak wspomnialem wyzej ale metoda jest czystej wody zydowska. Jest to inherentna metoda wojny skrytobojczej wynikajaca z plugawej natury zydowskiej podporzdkowanej antychrzescijanskim kodeksem Talmudu. Prosze zauwazyc ze intencja jest tez zaproszeniem, skutecznie juz podzielonego Narodu Polskiego do „udzialu” w szukaniu „wrogow”, ze uzyje takich eufemizmow, i stymulowanie poglebiajacego sie od lat moralnego upadku chrześcijańskiego i kiedys wyjatkowo rycerskiego Narodu (chyba nie zabrzmialo zbyt patetycznie…?)

 20. Dla zainteresowanych kopia raportu – donosu (updated August 4, 2016, A study by Political Capital Institute)
  .http://www.politicalcapital.hu/wp-content/uploads/PC_reactionary_values_CEE_20160727.pdf
  Pewnie powyzszy raport bedzie sluzyl jako koronny dowod w ostatecznym osadzeniu Mateusza Piskorskiego.

 21. Władek said

  Political Capital Institute? A co to nowe gówienko? Śmierdzi starym nieprzetrawionym czosnkiem, więc pewno zostało wysrane przez jakiegoś Sorosa lub innego zbuka żydowskiego.

  Czy jest jakiś głębszy sens badania żydowskiego kału?

 22. Bogaty Miś said

  Brakuje profesora Adama Wielomskiego. A red. Michalkiewicz ?!
  Skromny Miś zamierza pracować solidnie, aby za jakieś 10 lat dołaczyć do szacownego grona agentów Władimira Władimirowicza.

 23. Boydar said

  Nie widzę powyżej aby ktokolwiek kwestionował rzeczoną listę. I co to znaczy „pod wpływem” nie licząc ułomności filipińskich. Bandyta w tym kontekście też jest pod wpływem, kata.

 24. Inkwizytor said

  Wiecie, kto według ambasady RP w Moskwie jest najgorszym sortem moskiewskich Polaków ? Ci, którzy mają współmałzonków Rosjan. Nawet za czasów ambasadorów z klucza PO ( Pełczyńska – Nałęcz ) takiej pogardy nie było jak za pisiackiego ambasadora Marciniaka. Dobra zmiana wykończy Polaków w Moskwie.

 25. Kowalski said

  Brac sie za zydow Ot przyczyna wszelkiego zla.Jesli ktos nie wierzy w to.Niech sobie siedzi I rozkoszuje sie rzekomym bogactwem ktore posiadl.A zyje juz w takich czasach ze to mu odbiora w taki inteligentny sposob (podatki) Ze zostanie tylko z pustymi kantami bankowymi.Bo zydostwo swiatowe chce wszystkich GOIOW zachipowac I wpi……lic do ;;;;;;;piekla.TAKZE RADZE SIE OBUDZIC POLACY

 26. Zerohero said

  Admin prawicy net zamieścił info, że jego też określili jako wroga ludu:

  http://www.prawica.net/6804

  i zwrócił na listę darczyńców tej fundacji. Mówiąc krótko: międzynarodowe żydostwo określa z kim Polacy mogą się kontaktować a z kim nie.

  http://www.politicalcapital.hu/our_partners.php

 27. Re: Artykul..

  Max Kolonko o Rosji:

  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 28. A tymczasem Cejrowski nie chce dyskutowac z glupkami tylko z nimi walczyc!
  No i ma racje.

  ——
  Sam jest głupkiem I kutafonem.
  Admin

 29. NICK said

  Tak. Maćqa.
  MANIPULANCIE palantowy. (27).

  Chce walczyć z Rosjanami, wybijać.
  Taki z niego katol jak i z ciebie.

  Boże chroń Słowian prawdziwych w tym Rosjan prawdziwych a na pohybel szczawikom internacjonalnym, sługom NWO.

 30. VA said

  Political Capital Institute został załozony przez wegierskich Zydow.
  Jest prawdopodobnie finansowany przez Sorosa.
  Nie ma zadnych informacji na temat działalnosci tego instytutu w Polsce.
  Na stronie internetowej Instytutu w jezyku wegierskim i angielskim jest kilka artykułow z Gazety Wyborczej.
  Lista pracownikow Instytutu:
  http://www.politicalcapital.hu/our_team.php
  A tu jest to co pisza o sobie:
  Kapitał Polityczny jest instytutem badawczym, analitycznym i konsultingowym założonym w 2001 roku w Budapeszcie na Węgrzech. Nasz instytut nie jest podległy żadnej władzy ani organowi politycznemu. Ale dążymy do podstawowych wartości demokracji parlamentarnej, praw człowieka i gospodarki rynkowej.

  Opracowaliśmy rozbudowaną sieć profesjonalnych partnerów, zarówno w kraju, jak i za granicą, którzy pomogli naszemu instytutowi stać się jednym z najbardziej wpływowych think tanków w Europie Środkowej i Wschodniej. Mamy serdeczne relacje z krajowymi i europejskimi decydentami, co znacznie przyczynia się do sukcesu i skuteczności naszej pracy. Zbudowaliśmy także szerokie kontakty z mediami, a nasi eksperci codziennie sledza media krajowe i międzynarodowe.

  Political Capital Institute koncentruje się na takich kwestiach jak instytucje demokratyczne i związane z nimi wyzwania, ryzyko polityczne, radykalizm i ekstremizm, systemy wyborcze, migracje i polityka międzynarodowa, stosunki międzynarodowe (zwłaszcza między Europą a Rosją), dyplomatyczne stosunki państw wyszehradzkich oraz stosunki między kajami UE.

 31. snag said

  Taa … sama powstala, z nieba spadla jak manna w good book 😉 ,…

 32. snag said

  Taka bitch reprezentuje was w EU, a dlaczego? Bo ktos na nia glosowal … Kto? ,…

 33. Maćko said

  28. Panie Nick, czy pan dalej musi wszystkim pokazywac, ze ma pan klopoty z lepetyna? No przeciez ja juz to dawno wiem. Po co panu sie afiszowac ze swoim wstydliwym stanem mentalnym? Troche puderii, panie Nick, troche dyskrecji!
  Az mi pana zal…
  Zdrowia zycze i unikania substancji psychotropowych sugeruje! Pan sie lipy napije, ok?
  *************

  ( dla ludzi normalnych i myslacych – Cejrowski akurat o Rosjanach nie gada, tylko ostro dopala gupkom pro-genderowskim. )

 34. RomanK said

  Ta BANDA frankistowska…boi sie:-))))) TYLKO Rosji:-)))))

 35. Re: 31 RomanK.

  Panie Romku, ta banda zydowska nie tak bardzo boi sie Rosji, ale za wszelka cene nie moze dopuscic do dogadania sie Rosjan z nami Polakami, bowiem doskonale wie, ze bedzie to dla zydowskich syjonistow koniec w doslownym tego slowa znaczeniu.
  Nie tak dawno, Putin zaproponowal (praktycznie otwartym tekstem) zwrot naszych Ziem Wschodnich na co zydowska oligarchia wraz z zydowskimi osrodkami masowego razenia wogole nie podjela (ze zrozumialych wzgledow) zadnych krokow tej sprawie I dlatego Rosja nie zamierza wogole zajmowac Ukrainy (bo gdyby chciala, to zajelaby ja w ciagu 24 godzin) majac na uwadze swego rodzaju „slabosc” do wojowniczych Polakow I Polski jako serca calej Europy..

  W kazdym razie, Rosja cierpliwie czeka na nasze narodowe przebudzenie I nawet bylaby bardzo pomocna w wypieprzeniu calego zydowskiego establiszmentu z kneSejmem wlacznie…
  (podobnie sie ma sprawa z Polonia – Polakami poza granicami Polski – tez czekamy na czas powrotu do wolnej, suwerennej I niepodleglej nikomu Polski bez lichwiarskiego zniewolenia wlacznie – nad czym pracuje od 1993 roku)…

  ====================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S Ostatnio wkurzyl mnie p. Michalkiewicz, ktory wypowiedzial sie o wyplacaniu SB- rent I emerytur w takiej kwocie jakie zostaly im przyznane na podstawie umowy Panstwa z „obywatelami”…
  Warto mu by przypomniec, ze nie mielismy Polskiego Panstwa od zakonczenia II zydowskiej wojny swiatowej, a umowa byla miedzy zydami dla zydow, ktorzy nas Polakow terroryzowali I mordowali…I wyplacac tym s…synom emeryckie synekrury z naszych podatkow jest nie tylko bezzasadne, ale wrecz niegodziwe.
  Niech tym zydowskim SB-kom wyplaca emerytury I-sra=hell…(a jak p. Michalkiewicz jest na tyle bogaty, to niech im sam wyplaca…)

 36. Marta1973 said

  @13
  Panie „Revers”. Mój dziadek sowieckimi szpionami i dywersantami ozdabiał drzewa w Puszczy Nalibockiej.
  Nie miał wówczas żadnego znaczenia fakt, że do Bożego Narodzenia jeszcze sporo czasu zostało 🙂

 37. NICK said

  „Cejrowski akurat o Rosjanach nie gada,”
  Nigdzie czy wszem i wobec, ośla łąko?
  MaćKu… . (30).
  Dobrze by było, gdybyś głupcze socjocybernetyczny, jawnie wykorzystujący pseudo- nałki do tłamszenia normalności polskiej, przestał się odzywać.

  Dyskutantom pokazuję jak „obcy” stfór wodzi Was za nos.
  Podaje stricte subiektywne oceny. Mistrz manipulacji i epitetowania.

  Dla mnie to zwykła swołocz.
  Łajno historii Gajówki.

  Nie będę Yadem ni Radyobem ni listwą przypodłogową ni paroma innymi przypadkami.
  Kończę bez odzewu, piąta kolumno gajówkowa.

 38. Zerohero said

  Gdyby ktoś zrobił listę żydofilów i sympatyków Izraela, to podniósłby się jazgot, że to listy proskrypcyjne, stygmatyzacja i w ogóle jak tak można w państwie demokratycznym robić „czarne listy”.
  A Żydzi mogą. Są panami tej ziemi jak widać.

 39. Marta1973 said

  Pański idol w wielu postaciach występował 🙂
  Mikołaj, (Nikołaj) Demko vel Diomko (ksywa „Moczar”).

 40. Bogaty Miś said

  ad32. „I nawet bylaby bardzo pomocna w wypieprzeniu calego zydowskiego establiszmentu z kneSejmem wlacznie…”
  Panie Jaśku,
  załużmy, że przebudzenie narodowe nastąpi. Jak wtedy Rosja byłaby „bardzo pomocna w wypieprzeniu calego zydowskiego establiszmentu z kneSejmem wlacznie” ?
  Ja bardzo chciałbym tego i własciwie to mam taką cichą nadzieję, że Rosja może taki plan mieć, bo jej się to opłaca, ale co konkretnie Pan ma na myśli?

 41. RomanK said

  Panie Jasiu..przypomne cos panu:

  Wielka Chrzescijanska Jednota Slowian!

  Pojecia takiego uzyli Polacy, sygnatausze Listu do Narodow Rosji, wywoluja fale wscieklych atakow nie przebierajacych w srodkach, praktycznie ze wszystkich stron i srodowisk0 wlacznie z chrzescijanskimi.
  Wydawaloby sie, ze to jakis paradox…ale, jak sie okazuje wcale nie zaden paradox, ale strach.
  Strach przed wskrzeszeniem pojecia , ktore wydawaloby sie pogrzebano ostatecznie ponad pol tysiaca lat temu.
  Pomijajac nasza kulawa i zatrwazajaco kiepska znajomosc wlasnej historii, postarajmy sie jednak wrocic w czasy glebokiego sredniowiecza. Rozpadajace sie Imperium Romanum, targane sprzecznosciami i wojnami trwa w swoich granicach…poza ktorymi rozciagaja sie ziemie wielorakich plemion Slowian.
  Do Rzymu tak samo-jak przez pare stuleci wczesniej, stale naplywaja plowowlosi niewolnicy sprzedawani przez swych ojcow i braci. Kronikarz grecki pisze ze zgroza… – „Venedzi…. rodza wlasne dzieci na sprzedaz….”
  Co stalo sie z wielka politea slowianska???? Z poganskim systemem wartosci, ze zaczeli oni handlowac wlasnym potomstwem???
  Imperium Rzymskie zamienia sie na pod przewodem Frankow w Imperium Romanum Narodu Germanskiego…i stawia za cel.. EXPANSJE na Wschod!
  Do tego potrzebny jest pretext..dobry, zasadny, powszechnie akceptowany pretext.
  Chrzescijanstwo jest juz dobrze znane i rozpowszechnione wsrod Slowian… Nowa Wiara w Dobrego Boga, ktory wszystkich uznaje rownymi…nie kaze mscic, a wybaczac . zamiast zamieniac w niewolnika, uwalniac …dotarla do najdalszych osad Slowian..i konkurowala z miejscowymi obyczajami przenikajac i wypierajc, najczesciej konwergujac.
  Nie przeszkadzalo to nikomu przez pare wiekow, az do momentu- kiedy na Anatolie, Bizancjum i pozniej Balkany nastapil napor Islamu…
  Madry Kniaz Mojmir, ktory zjednoczyl w odwiecznym procesie politei slowianskiej stalych jednoczen, sojuszy i rozlamow wiele plemion Slowian Karpackich w Wielkie Ksiestwo Moraw,widzi dokladnie cele przyswiecajace Frankom i wyprzedzajac zwraca sie do Cesarza Bizancjum z prosba o przyslanie Misjnarzy…ktorzy uporzadkuja i oczyszcza z bledow Chrzescijanstwo wsrod Slowian…
  Nastepuje misja Cyryla i Metodego! Najwiekszy sukces Chrzescijanstwa!!!
  Bez powtorki w Historii!
  Dwoch Braci ze Salonik po slowiansku Solonce… od Slonca..dokonuje w rekordowym czasie niesamowitej rzeczy. Tworza Nowy Ryt , z tlumaczenim wszystkich Ksiag i Pism..i uzyskuja zatwierdzenie Vatykanu!!!! Powstaja nowe monastery, biskupstwa i organizacje koscielne….we wlasnym Rycie i we wlasnym jezyku… BEZKRWAWY i lagodny proces zmiany Paradygmatu Cywilizacyjnego!!!!
  Co najwazniejsze jego trzonu!!!! Religii!!! Jadro etyki i moralnosci!!!! Kosmogonii!!!!
  Nie plona zadne stosy….nie leje sie krew!!!! Opornych napominaja biskupi Slowianie- jak np. moznego ksiecia Wislan……” Synu..-pisze biskup do Krakowa-..przyjmij dobrowolnie chrzest…bo cie obcy wezma na powroz i ochrzcza mieczem…..
  Odbudowano Wielki Slowianski Chrzescijanski MIR!
  Olbrzymie przestrzenie od Odry i Morza Adriatyckiego..do Morza Czarnego i Krymu- na ktorym przyjmuje chrzest kniaz Rusi. Ta wielka Jednota Slowianska zlaczona Chrztem przetrwala na swoich ziemiach, przy swoim jezyku , obyczaju i kulturze do dzis dnia….
  Jakze inaczej potoczyly sie losy dzielnych, a upartych Ranow, Polabian, Vielettow i Venedow, Prussow..ktorzy nie przylaczyli sie do tej Jednoty Chrzescijanskiej Slowian….
  W 1154 roku najwiekszy Hram Swiatowida w Arkonie napelniony zlotem ..oblegli pobozne ..SSyny, Dunczycy , Niemcy i a jakze….. szczecinscy Lechici….uzbrojeni w elegancki pretekst nawracania na Wiare)
  Odcinaja wode do Arkony i podpalaja….Arkona pada..spragnieni pogorzelcy pedza do rozstawionych kadzi z woda..i pija..a duchowni polewaja ich woda..chrzczac w Imie Ojca i Syna i Ducha Sw..Zloto sie nie pali… a tylko piekna rzezba Swiatowida rozpada pod ciosami siekier..i nie padaja gromy zabijajace rabiacych..na oczach pokonanych i wlasnie przekonanych o slabosci ich Boga…
  Ta nawrocona sila Slowianszczyzna przestala nia byc…. Znikneli ludzie, miasta, zostaly znieksztalcone nazwy….Znikneli??? …to moze za duzo powiedziane…zmienili tozsamosc. Ci Slowianie stali sie Niemcami, stanowili od tego czasu trzon najdzielniejszych knehtow uzywanych- jako taran w uderzeniach otwierajcych Drang nach Osten…sprawdzcie dzis DNA wschodnim Niemcom,,okazuje sie ,ze maja taki sam genotyp- jak Polacy…takie sa fakty. I pamiec tych ,ktorzy nie zapomnieli..ani o ich Ojcach..ani o ziemiach Slowian..az do Laby…i Renu..pamiec…. ze to tez nasi bracia,….
  Na tej Jednocie budowala sie Rzeczypospolita do momentu, w ktorym ta Jednote zerwano uwazajac Braci Prawoslawnych modlacych sie w starym jezyku i Rycie Ruskim za….Schizmatykow…..
  Chcialoby sie zapytac Qui bono??? Cui prodest????
  Qui timet????
  Nikomu nie przekadza Commonwelth anglosaski???? Pangermanizm z idea Mittle Europe jest w porzadku????
  Tylko Wspolnota Slowianska jest zla….????
  Zastanowcie sie na chwile i porobujcie odpowiedziec sobie sami…dlaczego????
  Roman Kafel
  19 maj 2014 Dallas Texas

  Ps.. Panie Jasiu….z kim maja rozmawiac Rosjanie???? Polacy dawno staracili mozliwosci komunikacyjne….nie potrqafiqa rozmawiac ze soba nawzajem…bez plucia ujadania wyzwisk i szarpaniny….
  Polska dzis to taka ziemie ochrzczone Marchii Wschodnich..niby jeszcz egadaja po slowiansku ale juz mysla po niemiecku.

 42. Re: 40 Bogaty Mis.

  Jesli „Bogaty Mis” nie rozumie, co oznacza oddanie Ziem Wschodnich przez Rosje (Gorbaczow tez nam zaoferowal), to wcale nie oznacza, ze Rosja (Putin) nie zdaje sobie sprawy z sytuacji panujacej w Polsce (majac na uwadze cale pieprzone NATO czy „jewRopejski kolkhoz do ktorych zydzi nas Polakow wepchneli – rowniez przy udziale naszej narodowej glupocie).
  Okazuje sie, ze pod szyldem tej oferty jest ukryta polityczna I ekonomiczna wspolpraca na zasadzie partnerstwa w doslownym tego slowa znaczeniu – powtarzam, partnerstwa a nie wasalizmu. Rosja wie dosc dobrze, ze Polacy to waleczny I bardzo pomyslowy Narod, ale w chwili obecnej totalnie oglupiony I w slusznej czesci zdemoralizowany, wiec konkretnie komu mialaby Rosja przekazac Ziemie Wschodnie, wszystkie dokumenty, mikrofilmy I materialy archiwalne z czasow zydowskiego bolszewizmu w ktorym Rosjanie jak I my Polacy ponieslismy krwawe ofiary – oni 60 miilonow a my 2.4 miliona, a wiec sila rzeczy doskonale sie rozumiemy w czym I na czym rzecz polega I kto jest autorem naszych narodowych holokaustow – Oni wiedza ze zydowskie NKWD a my zaczynamy sie dopiero dowiadywac…czego jest Pan zywym przykladem dopytujac sie o tak proste rzeczy, jak: „co mam na mysli…(…).

  Taka na chwile obecna dzieli nas przestrzen, choc ona sie dosc szybko zmniejsza, ale nie na tyle szybko, aby zrozumiec, sygnaly Rosji w naszym kierunku, bysmy sami zrobili u siebie porzadek (zaczeli robic porzadek)…
  ==============================

  Re: 41 RomanK

  Alez oczywiscie, ze ma Pan sluszna racje. Rosja nie ma z kim rozmawiac, bowiem ma az nadto zydowskiego ku….rstwa I zydowskiego szalbierstwa. Rosjanie dluzej „przerabiali” zydowska epoke tonac w morzu wlasnej krwi I dlatego, dopoki sami nie bedziemy stanowic o sobie, to przestaniemy (fizycznie) istniec…
  Tak wiec z Rosjanami moga rozmawiac Polacy bez ZADNYCH (k…wskich) posrednikow I biznesowych „akuszerow”…
  Przypomniec nalezy Panie Romku o tym, ze Rosjanie maja inne dla nas ciekawe propozycje (nie tylko ekonomiczne) o czym caly czas mozna dowiedziec sie z wypowiedzi rosyjskich dyplomatow.
  Czy pamieta Pan, jak do ministera spraw zagranicznych Lawrow na konkresie ministrow w Londynie podszedl do niego s…syn sikorski poklepujac go po ramieniu, a Lawrow na niego wystrzeli „a ty k…rwa skad (kto) ty jestes??”…
  Co bylo kolejnym dowodem na to, ze Rosja nie zamierza negocjowac z zydowskim establiszmentem umocowanym na terenie RP (jewRopejskiej generalnej guberni).

  Na razie koncze, bo gotuje obiad…

  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 43. Maćko said

  35 Jasiek – to samo pisalem o emeryturach SB. Naliczane byly inaczej niz dla nauczycieli. Wiec ani legalnie ani etycznie tyle im sie nie nalezalo. A wiadomo, ze straszny to kraj, w którym nauczyciel zarabia mniej od policjanta! 😉

  41. Panie Romanie – przestaje sie klócic, ma Pan racje ( jak zazwyczaj … 😉 choc nie zawsze… )

  W Polsce stan swiadomosci tego co sie dzieje powoli rosnie, w czym mamy nasz przyczynek. Oby tak dalej, moze kiedys jakis Lawrow powita cieplo jakiegos naszego ministra….

 44. Re: 43 Macko

  Kraj w ktorym policjant zarabia wiecej anizeli nauczyciel nazywa sie panstwem policyjnym (nie nalezy kojarzyc z iloscia policjantow na ulicach czy na etatach)…

  Jesli chodzi o „klocenie sie”, to tylko glupcy lub ignoranci kloca sie z ludzmi, ktorzy w wiekszosci wiedza co pisza…
  I nalezy starac sie sluchac madrzejszego nawet zadajac glupie czy ingnoranckie pytania… bez zadnych ceregieli…:))))

  Uczyc sie I jeszcze raz uczyc…skoro ja sie wciaz ucze, to rowniez wymagam od innych aby sie uczyli…

  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nie potrzeba nam zlota ani diamentow,ale normalnie uczciwych ludzi – uczciwych wobec Boga I uczciwych wobec innych (wspolbraci)…

 45. Maciejasz said

  Niestety Pan Cejrowski mówi o Rosjanach. I to w sposób, przez który straciłem do niego szacunek. Ot kilka przykładów…

 46. Maćko said

  Maciejaszu – wiem, ze Cejrowski kretynsko sie wyraza o Rosji i o Rosjanach, o czym i tu i ówdzie pisalem… zeby tak mówic o literaturze rosyjskiej jak on, to trzeba miec powazne zadania operacyjne do wykonania no i nie miec podstawowej wiedzy o rosyjskiej kulturze. Podejrzewam, ze Dostojewskiego nie czytal…

  Ale… NIE w podanym przeze mnie filmiku! W tym podanym akurat tylko dosadnie doklada obzydliwym qrvom broniacym obzydliwej bzdety zwanej genderyzmem.

  Nie we wszyskich wypowiedziech bzdeci a czasami ma dosadne i odwazne krytyki popularnych w mendiach bzdet na krytyke zaslugujacych. Ot i tyle. Pan posluchal tego co zalinkowalem?

  pozdr.

  P.S. Kto czytal Dostojewskiego? 😉 no kto?

  P.P.S. Jasne, Panie Jasko, jasne. Uczymy sie zale zycie.

 47. Re: 45 Maciejasz

  Pan Cejrowski od dosc dawna jest politycznym idiota (lub usluznym glupcem)…
  (ot taki medialny „rewolucjonista” bez wizji w telAvizji…)… Coz, sa tacy jacy sa I trzeba ich kochac takimi jakimi sa…

  ==================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 48. Re: 47 Macko…
  O malo brakowalo I przepisalbym „Braci Karmazow”….do wersji elektronicznej…
  (ale zajalem sie „Egzorcysta”…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 49. Maćko said

  48. Nie dziwi nie to, Panie Jasiek.
  Przyznam, ze akurat nie o Pana ni chodzilo w tym pytaniu… nasze pokolenie czytalo, uczylo sie i uczy dalej.
  Martwi mnie to nowsze.

  Bracia Karamazow.. cale zycie ludzkie opisane… ale najbardziej mnie wstrzasnely „Biednyje Ludi” – krótkie i patriasajuszczije… mam i w oryginale i tlumaczone.

  Pan Boydar niech przeczyta Golubiewa – warto.

 50. RomanK said

  Nie panowie pan Cejrowski nei jest ani usluznym idiota, ani glupcem,
  TO nie dosc ze bardzo inteligentny , ale i doskonaly aktor.
  Grajacy role narwanego Sarmaty:-))))
  Tak – jak pieknie schowal swoje interesy, ze calkowicie zniknal z Rejestru Sadowego Spolek:-)))) a ma ich pare:-))
  On celowo dokonuje zbitki myslowej- Bolszewik- Rosjanin…. mimo , ze doskonale wie, jaka jest prawdziwa historia:

 51. Carlos said

  moze przeczytacie Dostojewskiego ” Wspomnienia z domu umarlych” ? Pani Marto ! Pani od poczatku dyskusji na Gajowce myli ZSRR z Rosja Putina. Radze poczytac ” Nowe Sredniowiecze” Lecha Jeczmyka.

 52. Carlos said

  Jako syn lwowiaka, nigdy nie bylem proradziecki, co nie oznacza ze jestem antyrosyjski.

 53. Re: 49 Macko…
  Aby nie bylo nieporozumien. Z mojej rodziny zydowskie NKWD zamordowalo 7 czlonkow (pradziadek, prababcia, wujek, stryjenka ze stryjkiem, babcia I jej siostra z bratem (wszyscy z okolic Lwowa – Zimna Woda, Lwow, Grodno) I mam niezbywalne prawo do nienawisci zydowskiego systemu politycznego pt: ZSRR, ale z zapoznaniem sie w wieku 19 lat kto tak naprawde zarzadzal ZSRR-em wiec doskonale wiem, ze Rosjanie jak I my Polacy bylismy jedynie ofiarami zydowskiego rezimu polityczno-ekonomicznego.
  (gwoli ciekawosci: mojej sp. Mamy brat -pilot oblatywacz – zostal umieszczony w „psychiatryku” we Lwowie, tylko dlatego, ze jego „towarzysz” doniosl na niego… Wujek umarl w szpitalu po tzw., „przedawkowaniu” lekow…- w wieku 49 lat)…
  Mama moja uciekla w 1959 roku z terenu ZSRR (Lwow) jako repatriantka…, a PRL „przywital” ja jako intruza…
  Czy dzisiaj jest inaczej z naszymi Rodakami ze Wschodu???… Sa dokladnie tak samo traktowani jak intruzi. Jak swego rodzaju „niechciane dzieci” przez ten sam k..wski zydowski „kneSejm” …
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 54. Głos Prawdy said

  Nawet gdyby to była prawda, jakże mało jest tych polaków, bo prawie nie ma zmian w rusofobicznym myśleniu narodu polskiego, żadnych mostów z Rosja też nie widzę, i niech udowodnią szkody od podobnej współpracy. Zgadzam się z adminem, za mało piszą o zachodniej agenturze, natomiast, odrazu wyszukują wszędzie KGB

 55. Bogaty Miś said

  ad42.
  Panie Jaśku, Pan mnie zle zrozumiał.
  Ja wiem b. dobrze o NKWD.
  Ja Pana pytałem nie o oferty jakie dla nas Rosja miałaby gdyby prawdziwi narodowcy doszli do władzy w Polsce, bo te oferty już znamy. Ja pytałem, co wg Pana (jeśli Pan coś miał na myśli), mogłaby Rosja zrobić, aby narodowcy realnie przejęli w Polsce władzę. Więc przytoczę jeszcze raz Pana słowa: „I nawet bylaby bardzo pomocna w wypieprzeniu calego zydowskiego establiszmentu z kneSejmem wlacznie…”
  – no więc jak wypieprzyć? – oferta Lwowa knesejmu od władzy w Polsce nie wypieprzy.

 56. Izaurus said

  To co przytacza pan Roman będzie teraz tekstem dla porównania bliźniaczych sytuacji:

  HISTORIA ROSJI XX WIEKU
  z https://youtu.be/t-BM25gg9OQ

  W historii świata i w historii Rosji jest wiele miejsc, które otacza się milczeniem, jest też niemało faktów, które celowo się przemilcza. Liberałowie na Zachodzie i w Rosji na pierwszy plan wysuwają wydarzenia w roku 1937, ale niechętnie mówią o zagładzie Rosjan w latach 1917 – 1925.
  Nam dokładnie opowiadają o zlikwidowanych przez reżim Stalina tuchaczewskich, kamieniewach i rosenfeldach, znowiewych, radków, ale o zamęczonych, przez tych samych tuchaczewskich, kamieniewów i rosenfeldów, znowiewych, radków, milionach ludzi rosyjskich liberałowie i nasi obrońcy praw człowieka uporczywie milczą.
  Dlaczego, ani stowarzyszenie Memorał, ani Fundacja Helsińska, ani inne tego typu stowarzyszenia, nie interesują się wydarzeniami wojny domowej, ani wydarzeniami początku lat dwudziestych. I dlaczego te organizacje histerycznie reagują na wydarzenie 1937 roku.
  Co takiego wydarzyło się w Rosji w latach 1917 – 1924, że o tym nikt nie chce mówić?
  A działy się w ty czasie takie wydarzenia, które nigdy przedtem, ani potem nie miały miejsca na świecie. W Rosji miał wtedy miejsce piekielnie krwawy genocide narodu rosyjskiego. Przebiegała potwornie straszna krwawa wojna. Zabijano wtedy ludzi za wykształcenie, za przynależność klasową, za bycie oficerem lub duchownym, za to, że jest się kobietą lub mężczyzną, za wyjście na ulicę, za pochodzenie ze wsi lub za pochodzenie z miasta, za to, że ktoś jest dorosłym człowiekiem lub, że ejest dzieckiem. Reżim Bronsteina (Trockiego) i Lenina urządzał polowania na kobiety,
  Nadzwyczajna komisja do badania zbrodni bolszewików przy głównej komendzie sił zbrojnych na południu Rosji, sprawa nr 18, akta w sprawie uspołecznienia dziewcząt i kobiet w Jektierynogradie. Bolszewicy w Jektierynogradie wydali dekret, zgodnie z którym panny w wieku 16 25 lat podlegały uspołecznieniu. Chcący skorzystać z dekretu powinni zwracać się do rejonowego rewolucyjnego komitetu. Inicjatorem tego dekretu był Żyd Bronstein (Trocki). Na podstawie tego dekretu czerwono-armiejcy (bolszewicy) zniewolili ponad 60 młodych i ładnych dziewcząt. Niektóre z ich były uprowadzone z parku miejskiego, w którym czerwono-amiejcy urządzali a nie obławy, przy czym na cztery z nich dopuszczono się gwałtu na miejscu schwytania, a inne, w licznie około 25, dostarczono bezpośrednio do posiadłości Bronsteina (Trockigo).
  Krwawa klika, która zawładnęła Rosją, nie tylko niszczyła wszystko co rosyjskie i rosyjską państwowość ale też urządzała prawdziwe polowania na dzieci.
  Specjalny karny pociąg, krążący po kraju, docierał tam, gdzie według rządzących, terror był za słaby. Pociągiem tym zawiadowywał „swierdłowiec” Kadrow (Cederbaun) ze swoją żoną Rebeką Majzel. Specjalne upodobanie żywił Kadrow do dzieci, których setki przysyłano z frontu do Butyrek. Chłopców i dziewczynki w wieku 8 -14 lat Kadrow oskarżał o szpiegostwo i sam osobiście rozstrzeliwał w Wołogdie- Rybińsku. W Jarosławiu urządzono rzeź gimnazjalistów rozpoznając ich po specjalnych czapkach, które nosili, wyłapując ich na ulicach. Kiedy gimnazjaliści zaprzestali noszenia swoich czapek, to rozpoznawano ich po uczesaniu (?). Żona Kadrowa, Rebeka Majzel, osobiście przesłuchiwała pojmanych gimnazjalistów w owym karnym wagonie, z którego było słychać potworne krzyki. Tylko w Wołogdie zabiła ona około 100 osób (pisze o tym Walery Szambarow w „Okultystyczne korzenie rewolucji październikowej”).
  Należy zauważyć, że większość przedstawicieli nowej władzy wykazywała sadystyczną skłonność do przelewana krwi i okrucieństwa. Trocki, Kamieniew, Zinowiew, Lenin wprowadzili rozstrzeliwania dosłownie za wszystko. Zagrożenia zaczęły się sypać jak z rogu obfitości. Spekulantów rozstrzeliwano natychmiastowo, a rozwieszających ulotki rozstrzeliwano na miejscu. Konfiskacja całego mienia i rozstrzelanie czeka tych, którzy ośmielają się myśleć o obejściu praw, ustanwionych przez bolszewików, o wymianie, kupnie i sprzedaży. W guberni kałużskiej rozstrzeliwuje się za niepłacenie kontrybucji nakładanej na bogatych, w Jatce za wyjście na ulicę po godzinie 20-tej, w Briańsku za pijaństwo, w Rybiński za gromadzenie się na ulicy. Grozili nie tylko rozstrzelaniem. Komisarz miasta Zmijewa nałożył na miasto kontrybucję i zagroził, że kto jej nie zapłaci będzie, z kamieniem uwiązanym do szyi, utopiony w Dniestrze (pisze o tym Miegunow – „Czerwony terror w Rosji”).
  Stało się jasnym, że klika Lenina, Bonsteina, Swierdłowa, która dzięki pomocy amerykankach bankierów, przechwyciła władzę w Rosji, to wrogowie Rosji. Oczywistym też jest, że ich celem nie była budowa państwa proletariackiego ani walka o prawa robotników i chłopów. Władza Lenina i Bronsteina (Trockiego) realizowała inne cele. O ile Kierenski miał za zadnie osłabić państwo rosyjskie, to Lenin, Trocki, Sedelson, Rosenfeld mieli dokonać denacjonalizacji Rosji. Zgładzili oni wszystko co rosyjskie, tradycyjne i prawosławne. Zakazano nauczania i uprawniania rosyjskiej historii, sztuki, religii, nauki. Ciekawe, kto tym czasie rządził Rosją i kto ponosi odpowiedzialność za zagładę milionów Rosjan, za zniszczenie rosyjskiej religii, kultury i sztuki?

  Rada Komisarzy Ludowych:
  Ulianow Lenin – przewodniczący
  Cziczerin – komisarz d.s. zagranicznych
  Dżugaszwili (Stalin) -komisarz d.s narodowych
  Protian – komisarz d.s. rolnictwa
  Lurie – komisarz d.s. ekonomii
  Schlichter – komisarz d.s. zaopatrzenia
  Bronstein (Trocki) – komisarz d.s. armii i floty
  Lauder – komisarz d.s. kontroli państwowej
  Kaufman – komisarz d.s. własności państwowej
  Szmidt – komisarz d.s. zatrudnienia
  Knigisen – komisarz d.s. opieki społecznej
  Lunaczarskij – komisarz d.s. społecznego wychowania
  Spilberg – komisarz d.s. religii
  Apfelbaum (Zinowiew) – komisarz d.s. wewnętrznych
  Anwelt – komisarz d.s. opieki zdrowia
  Gukowskij Izydor – komisarz d.s. finansów
  Moisiej Wołodarskij – komisarz d.s. prasy
  Urickij – komisarz d.s. wyborów
  Szajberg – komisarz d.s. emigracji
  (pisze o tym: Diczew – „Złowieszczy spisek””

  „Należy zwrócić uwagę na bezmyślną, na pierwszy rzut oka, skłonność do okrucieństwa ludzi, którzy przechwycili władzę w Rosji. Lenin, Trocki, Zinowiew nie zadowolili się skreśleniem Rosji jako mocarstwa. Zniszczyli imperium rosyjskie żeby nie pozwolić Rosji na skonsumowanie zysków ze zwycięstwa w I WŚ. Rozpoczęli również zagładę rosyjskiego narodu, zniszczenia rosyjskiej nauki, a zwłaszcza kultury, malarstwa, architektury, poezji, literatury i teatru. W pełni można mówić anomaliach psychicznych u działających w owym czasie liderów rewolucji i ich pomocników. Jawny sadyzm przejawiali wszyscy ochotnicy z oddziałów chińskich, węgierskich, estońskich i łotyskich, u których wszystko co rosyjskie i prawosławne wyzwalało nienawiść. Przedstawiciel moskiewskiego Cze-Ka, Łotysz Peters, wykazywał szczególne okrucieństwo. „Pod szczególną obserwację wziął on społeczność kozacką. Pracowała nad tym Cze-Ka z inspiracji Petersa. Bardzo często sam Peters osobiście uczestniczył w egzekucjach. Rozstrzeliwano grupami. Był przypadek, że w ciągu jednej nocy zamordowano 90 ludzi. Krasnoarmiejcy opowiadali, że zawsze za Petersem biegał jego syn, chłopiec 8 – 9 letni, który zawsze krzyczał do niego: „Tata, daj ja!”. (pisze o tym Mielgunow – „Krwawy terror w Rosji”).

  „Podstawową siłą dla rządzących byli ochotnicy-krasnoarmiejcy z oddziałów składających się z Chińczyków, Łotyszów, Estończyków,Chorwatów i Węgrów, których liczba sięgała 300 000 ludzi. To dlatego można mówić o antyrosyjskim i antyruskim charakterze rewolucji 1917 roku. Rosyjskie państwo przemieniono w machinę prześladującą Rosjan, a było to efektem strachu, jaki odczuwały bankierskie towarzystwa w USA,w Wielkiej Brytanii i w Niemczech, przed odrodzeniem Imperium Rosyjskiego. Zaborcy, niszczący rosyjską Cerkiew, mordujący popów, robotników, chłopów, oficerów, doskonale wiedzieli, że trzeba zniszczyć również kulturę podbitego rosyjskiego narodu. Zgładzono rosyjską naukę, wymordowano profesorów, wykładowców, studentów, gimnazjalistów. Mordowano, ze szczególną troską, inteligencję. W Wołogdie wściekli oprawcy Kadrow (Cederbaum) i Łotysz Ejduk, o okrucieństwie których krążyły legendy, wymordowali cała tamtejszą inteligencję” (pisze o tym książę Świetego Synodu Żewachow we „Wspomnienia towarzysza ober-prokuratora”).

  Okupacyjny reżim Lenina, Trockiego rozpoczął totalną czystkę rosyjskiej nauki, kultury i sztuki. Doskonale o tym wiadomo, od samego początku swej władzy bolszewicy zaczęli niszczyć kulturę i naukę, które przed nimi była powszechne i cieszyły się autorytetem w Rosji. Wiadomo też, że w latach 1918 – 1920, to jest zaraz po przechwyceniu władzy, oni zamykają uniwersytety, wymordowują profesurę – ludzi sumienia i honoru. Oprócz tego rozpoczęły się prześladowania wielkiego rosyjskiego poety XX wieku, Michaiła Gumiłowa, którego rozstrzelaniu w szybkim trybie nie zapobiegły nawet liczne interwencje.
  W miejsce wypędzonych i rozstrzelanych naukowców, działaczy i twórców kultur wprowadzano swoich sowieckich ludzi. Tak więc władza sowiecka niszcząc rosyjską kulturę zastąpiła rosyjskich naukowców sowieckimi i tak samo postąpiła z kulturą i sztuką. Na miejscu starej wymordowanej inteligencji przyszła inteligencja „nieruska”. Na miejsce zabitych Gumilewów, wygnanych Szaliapinów zajęli miejsce filonowi, malewicze, kandyjscy i inni. Całe to towarzystwo było lokajami trockich, urickich i swierdłowych. I tak jak Jankiel Mojżeszowicz Swierdłow i Lejb Bronstein (Trocki) wywołali zagładę rosyjskiego narodu, tak malewicze i fiklonowi unicestwiali rosyjską kulturę. Kazimierz Malewicz został komisarzem Rady Komisarzy Ludowych i denuncjował studentów petersburskiej akademii sztuk pięknych. Inny filar sowieckiej awangardy kulturowej, Paweł Filonow, miejsce artysty zamienił na członkostwo w rewolucyjnym trybunale i bardzo często podpisywał wyroki śmierci. To właśnie Kazimir Malewicz wystąpił z inicjatywą „kultu osoby Lenina”.

 57. NICK said

  Dalej ci, durniu, deszcz pada?
  Opluty i wyzuty?
  Ci, którzy wiedzą to wiedzą.

  Opłucz się i pisz dalej.
  Jak zwykle.

 58. Re: 55 Bogaty Mis…
  Juz wyjasnilem we wpisie 42 tyle, na ile mi pozwala sytuacja (mam na mysli w sensie publicznym) I nie moge Panu wiecej napisac ( po chlopsku „kawa na lawe”) anizeli moge jeszcze porownac do sytuacji w Islandii, gdzie ludzie obywatele przejeli wladze (na okres 3 miesiecy) po czym wybrali swoich reprezentantow I powsadzali 82 finansistow za kraty..(kilkunastu ucieklo w poplochu swoimi avionetkami z wyspy)…

  Podobna sytuacja bylaby ze wprowadzeniem Programu Kredytu Spolecznego – owszem wyjasniam caly process jego funkcjonowania w zyciu spolecznym, ale nie ujawniam techniki jego wprowadzenia szybko I skutecznie.

  Prosze przylozyc oferte oddania nam Ziem Wschodnich do sytuacji, kiedy oddalby Pan czesc swego prywatnego podworka najlepszemu sasiadowi… I zadal sobie pytanie: „Czy panski sasiad bylby szczesliwy czy nie???”..

  To moze na tyle
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Prosze sobie wyobrazic, (lub probowac sobie wyobrazic) taka sytuacje w Polsce: nie ma zadnego zadluzenia, nie istnieja podatki (za wyjatkiem podatku dochodowego w formie naturalnej lecz nie wiecej jak 1/10 czesci na okres 2-3 lat), pieniadze sa wolne od oprocentowania, a banki funkcjonuja na zasadzie: tyle pozycza ile maja faktycznie gotowki…

  Pytanie tylko: Czy warto o taki sprawiedliwy system finansowy walczyc I oddac zycie za wolna, suwerenna I niepodlegla nikomu wlasna Ojczyzne??? (czy pozostac niewolnikami obecnego systemu do konca swego zycia I zycia naszych potomnych???)
  Do kazdego z nas nalezy wybor w/g prawa nadanego przez Boga wolnejj woli…

 59. Boydar said

  „… co /…/ mogłaby Rosja zrobić, aby narodowcy realnie przejęli w Polsce władzę …/

  … oj, jedzie Miś po bandzie, jak Jancarz albo nawet Szczakiel …

 60. Bogaty Miś said

  ad 58i59
  O ile zrozumiałem odpowiedz 58 Pana Jaśka, w ten mianowicie sposób, że Pan nie może czegoś publicznie wyjaśnić, czyli że chodzi o zachowanie tajemnicy, to wpisu Pana Boydara 59, w ogóle nie rozumiem.
  Widocznie jestem naiwny, albo za stary i nie chwytam jakiejś grypsery.

 61. Boydar said

  Drogi Misiu

  Po pierwsze primo, ostatnimi znanymi nam (mi) narodowcami byli Żołnierze Niezłomni. Pana Gajowego taktownie pominę gdyż jest jak powszechnie wiadomo szwagrem Putina, to się nie liczy.
  Po drugie, czyli secundo, Rosja na to pytanie odpowiedziała sobie i nam jakiś czas temu. Sam fakt, że tak długo nie rozumiemy tej odpowiedzi, świadczy o jej głębokości i trafności.
  Po trzecie (jak siem domyślam, Miś zna acinę), zadawanie takich pytań jest … takie misiowe 🙂

 62. makry said

  Uszanowanie dla p. Romana Ka.

 63. Bogaty Miś said

  ad61.
  nadal grypsera Panie Boydar.
  Naiwny Miś stwierdza w tej sytuacji, iż mimo swego zwyczajnego pochodzenia społecznego (drobnomieszczańsko-chłopskie), musi nie wiedzieć o jakimś strzale z dworu (dworku) w poprzednich pokoleniach, bo ani w ząb nie może pojąć grypsery.
  Prócz tego w ewangelii jest powiedziane: „niech wasze tak znaczy tak, a nie znaczy nie, bo wszystko co ponad to jest od Diabła”.

 64. Boydar said

  Ależ Drogi Misiu; tak to jest tak, nie jest nie, a niespodzianka to niespodzianka. Gdzie Misiowi tak śpieszno. Najcudowniejsze są chwile przed otwarciem słoika.

 65. Bogaty Miś said

  Nie rozumiem, co oznacza aluzja do Kubusia Puchatka…

 66. Siekiera_Motyka said

  Ad. 56 –
  „Memoriał jako stowarzyszenie historyczne i edukacyjne powstało podczas konferencji, która odbyła się w Instytucie Lotnictwa w Moskwie 26-28 stycznia 1989. W 1991 roku Centrum obrony praw obywatelskich „Memoriał” została założona. [12]

  Sondaż przeprowadzono na moskiewskich ulicach by wybrać kandydatów do Rady Społecznej stowarzyszenia. Między innymi, Aleksander Sołżenicyn został mianowany, ale on odmówił przyłączenia oraz w rozmowie z Andrieja Sacharowa miał motywować ta decyzje tym że to nie było w porządku aby ograniczyć zakres badan tylko do epoki stalinowskiej, ponieważ era represji w Rosji rozpoczęła się już w 1917 roku [10]”

  A wiec Sołżenicyn był na tyle czujny w 1989 by nie dać się wciągnąć w żydowski projekt z Sacharowem jako marionetka. Zorientował się szybko jak w Ameryce wylądował jaka gra jest grana i dlatego zaszył się w Vermont z dala od Yale Pani Appelbaum i innych organizacji. „Memorial” to taka wersja Nobla. Jest „etykietką” nietykalności i odwrócenia uwagi nie wygodnym dla żydów sprawom w Rosyjskiej historii.

  Sacharow z drugiej strony to taka dobrze wykształcona wersja Bolka. Biedak nie wiedział z kim dzieli łózko i chleb na stole w Gorky. Taki jest los bycia w „klatce”. Bóg wie czy się w końcu zorientował z kim gra przed śmiercią.

  http://wyborcza.pl/1,76842,17356091,Walesa__Do_pokojowej_nagrody_Nobla_nominuje_stowarzyszenie.html?squid_js=false

 67. Boydar said

  To nie była w zamierzeniu aluzja do Kubusia Puchatka. Tak się tylko złożyło, że podobnie jak Twain, Kubuś w swym puchatkowym życiu poczynił co najmniej kilka dość trafnych spostrzeżeń.

Sorry, the comment form is closed at this time.