Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (26 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-03-13 (Poniedziałek)

W zasadzie nie jest już kwestią, CZY Niemcy odbiorą nam Ziemie Zachodnie, Gdańsk, Warmię i Mazury – ale kiedy to zrobią. Bo już nie ma kto bronić naszych granic z RFN. Polskawe rządy nie widzą wszakże problemu.

Poniżej wpisujmy nasz przemyślenia na różne tematy.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/03/10/wolne-tematy-25-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/03/16/wolne-tematy-27-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 277 to “Wolne tematy (26 – 2017)”

 1. Marucha said

  Osobom ewentualnie zaniepokojonym brakiem nowych artykułów na gajówce w dniu dzisiejszym oznajmiam, że nie ma powodów do niepokoju.
  Po prostu miałem dziś sporo innych zajęć, po których straciłem nieco energii. Być może jutro też będzie podobnie, z prawdopodobieństwem 0.5.

 2. Siggi said

  Wprawdzie informacja jest sprzed roku,ale warto przypomnieć.Tego typu „tranzakcja” jest ukłonem władz Wrocławia w stronę Kościoła grekokatolickiego ,który skupia głównie Ukraińców,Łemków,Bojków.Wcześnie Wrocłąw „zasłynął”z kurowania na koszt miasta rannych członków batalionów neonazistowskich z Ukrainy.Należy się liczyć,że budżet miasta wspiera działalność ZUwP np w zakresie działalności kulturalnej np.w organizowaniu wieczornic poświęconych UPA.Działacze ZUwP otwarcie mówią,że dla nich UPA to to samo co dla Polaków AK”.Ładne „zestawienie.Ta grupa etniczna jest odczuwalna środowiskowo w regionie lubuskim,budują swoje cerkwie ,od kilkunastu lat w Zielonej Górze jest nowa cerkiew.
  Wrocławski biskup greko-katolicki obejmuje swoim zasiegiem całą zachodnią Polskę ,napewno w całości lubuskie.

  http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/kamienice-warta-6-mln-zl-biskup-ma-za-30-tysiecy,9752248/

 3. Isia said

  … Panie Gospodarzu …

  … (1) dziękuję za wyjaśnienia … 🙂 …
  … ulubione frutti di mare, tym razem smażone (duszone ?) na patelni … nie wiem jak to smakuje, ale wierzę Panu Gospodarzowi na słowo, że wyśmienicie …

  Jest w tym też królicze mięso…
  Admin

 4. Maćko said

  2 Siggi – Wroclaw?

  Burmistrz tanczy w synagodzie a obok mamy staff bodajze 700 osób:

  http://www.polen.diplo.de/Vertretung/polen/pl/03-gk-breslau/00-gk-breslau.html

  http://www.polen.diplo.de/Vertretung/polen/pl/03-gk-breslau/03-aktuelles/0-aktuelles.html

 5. snag said

  Yo listwa ,…

  .http://www.telegraph.co.uk/content/dam/news/2016/03/21/funny-vegetables-p_3513949k-large_trans_NvBQzQNjv4Bq2ZXbwsGwb6MG4dvJAZWTSHMcAVygFQKrRg6w8JNcbZ4.jpg

 6. SAP said

  Dlaczego UK wstąpiła i wystąpiła z UE wyjaśnione w 2 minuty
  .https://www.youtube.com/watch?v=mU6e3SvRpLA

 7. Miet said

  Ad.3.
  Ojjj… Panie Gospodarzu, a to królicze mięsko to jak było zdobyte – myślę, że nie strzelone przez tych morderców-myśliwych???:-)))

  Najfajniejsze dzikie króliki jakie mi się udało strzelić, to były z łowiska w okolicach elektrowni Jaworzno.
  Byłem na proszonym polowaniu – pasztet z tych królików nie ustępował pasztetowi z zająca.
  W Michigan tylko zając bielak (snowshoe rabbit or white rabbit) może z tymi polskimi konkurować.:-))).
  To jedyny królik w Ameryce, który zastępował nam wspaniałego polskiego zająca. Ojjj… tylko powspominać.

 8. Maćko said

  Dla chetnych czytania:

  …Marksizm klasyczny owocował wyjałowieniem półek sklepowych, marksizm kulturowy owocuje wyjałowieniem mózgów, skarleniem intelektualnym człowieka, wprost jego zezwierzęceniem. Redukuje ludzkie potrzeby duchowe do faktycznego minimum, do stadionów, festynów piwnoludowych, imprez masowych, pokazów sztucznych ogni, seksualnych zabaw po pachy itp. Propaguje utratę indywidualności, umasowienie jednostki ludzkiej, wprost „ztłumienie”, czyli uczynienie częścią tłumu, praktycznie nieodróżnialną od innych podobnych, a nawet identycznych…

  Śląski Paweł
  Hieny, modliszki, czarne wdowy czyli jak kobiety zabijają….
  😉
  ( jest na chomikuj )

 9. La Reine Toronto said

  ad 3 wyglada to na ‚paelle’ i lepiej niz te ‚gole’ krewetki wygladajace niezbyt apetycznie. To danie widac super dobre bo ma gorace przyprawy rozgrzewajace od ‚srodka’?
  W Toronto powrot zimy i snieznie.

 10. Siggi said

  Pisowskie 3 razy TAK
  Niedawne iście rejtanowskie gesty ze strony PiS-u, podejmowane rzekomo w imię obrony suwerenności Polski, na nic się nie zdały, partia ta obiektywnie jest i pozostanie siłą zdecydowanie prounijną. Nie zmienią tego chwilowe dąsy, tupanie oraz inne oznaki niezadowolenia.
  dalej…………
  http://www.mysl-polska.pl/1187

 11. snag said

  Hmm ,…

  .https://www.youtube.com/watch?v=ugi4x8kZJzk

 12. AniaK said

  „W zasadzie nie jest już kwestią, CZY Niemcy odbiorą nam Ziemie Zachodnie, Gdańsk, Warmię i Mazury – ale kiedy to zrobią. Bo już nie ma kto bronić naszych granic z RFN.”

  Nie przesadzajmy nie przesadzajmy. To że pan Kaczyński wykiwał pana Tuska a z pozostałych zrobił stado baranów to jeszcze nie powód do wypowiadania nam wojny 🙂

  ——
  W ogóle nie o żadnego Tuska chodzi.
  Admin

 13. Janusz said

  http://prawica.net/6807
  „Narodowi” czciciele Rajsa/Burego zaorani, zmiażdżeni i zmasakrowani* przez S. Niczyporuka

  Kim jest S. Niczyporuk? To zaleszanin, krewny osób pomordowanych 29.01.1946 przez oddział PAS NZW pod dowództwem R. Rajsa vel „Burego”. Dlaczego warto zapoznać się z jego spojrzeniem na ekscesy mające od dwóch lat miejsce w Hajnówce? Ponieważ do skutecznego prowadzenia polityki wobec mniejszości narodowych należy nie tylko znać prawdę o zdarzeniach tragicznych, które między Polakami a tymi mniejszościami miały miejsce, ale także znać spojrzenie osób należących do tych mniejszości na ww. tragiczne zdarzenia. Prawdy o masakrze w Zaleszanach nie poznamy od hagiografów „żołnierzy wyklętych”, którzy przekroczyli ostatnio wszelkie granice tendencyjności i nierzetelności, tumaniąc młodych ludzi i wmanewrowując ich w kompromitowanie idei narodowej przy pomocy takich ekscesów, jak te powtarzane od 2 lat w Hajnówce, na grobach pomordowanych, kanonizacje Rajsa.

 14. Alina said

  http://niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/d-tusk-sluzby-specjalne-agentura-i-kolejne-dno-wyboru-na-szefa-re

 15. Alina said

  http://3obieg.pl/krystian-broll-koniec-czy-poczatek

 16. Janusz said

  http://www.prawica.net/6694
  Prof. Wolniewicz miażdży* i masakruje* kult „żołnierzy wyklętych”

  Profesor Wolniewicz, jako osoba związana z „patriotami toruńskimi” spod znaku T. Rydzyka, mile mnie zaskoczył swoją zdolnością do głoszenia sądów nonkonformistycznych i ikonoklastycznych, zaskakująco zbieżnych z moimi obserwacjami.
  Oto, co w sprawie „żołnierzy wyklętych” ma do powiedzenia „Głos racjonalny” („HEROIZM TRAGICZNIE BEZSENSOWNY” (link zewnętrzny)):

  Polecam także inny odcinek „Głosu racjonalnego”, „PATRIOTYZM A POWSTANIA” (link zewnętrzny):

  Za te wykłady serdecznie Profesorowi dziękuję i życzę, by zdrowie pozwoliło mu oświecać Polaków jeszcze przez wiele lat, bo niestety wygląda na to, że praca budowy świadomości narodowej dopiero się zaczyna – i to na zgliszczach i ugorze powstałych wskutek dziesięcioleci „niepodległościowej” i „patriotycznej” obróbki propagandowej narodu przez elity postsolidarnściowe i „antykomunistyczne”.

 17. ? said

  Re 12:

  Prof. Mironowicz: Dla Białorusinów z Białostocczyzny „Bury” to symbol okrucieństwa i zbrodni [Rozmowa Trybuna.eu]

  http://trybuna.eu/prof-mironowicz-dla-bialorusinow-z-bialostocczyzny-bury-to-symbol-okrucienstwa-i-zbrodni-rozmowa-trybuna-eu/

 18. revers said

  Za zabojstwem Giwiego, Motoroli, stoja konkretni z imienia i nazwiska agenci NATO i tzw. zachodu
  http://novorossia.today/nazi-gestapo-agents-oleg-nechayev-pavel-balov-anantoliy-sandurskiy-nato-responsible-murder-heroes/

 19. http://www.wakacje.pl/oferty/albania/wybrzeze-jonskie/saranda/serxhio-207798.html?od-2017-05-27,do-2017-08-31,HB,z-katowic,rid-488,&utm_source=wp-pl&utm_medium=stronaglowna&utm_content=boksturystykasg&utm_campaign=Oferta207798boksturystykasgwp//

  Plansza z transparentem: MAJOWY URLOP W ALBANII.

  Muzułmańską Szwajcarią miał być Liban, ale nie zgodzili się na to libańscy chrześcijanie, którzy uprosili cesarza Wilhelma II, by nie dawał pieniędzy na odbudowę Baalbeku – jednego z CUDÓW ŚWIATA, pochodnego Pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii. W tej sytuacji Muzułmańską Szwajcarią może być Albania, która ma piękne Góry, Plaże i Porty jachtowe oraz architekturę antyczną. – Jak Czarnogóra staje się Szwajcarią Rosyjską to Albania może być MUZUŁMAŃSKĄ.
  Austriacy, którzy są Faterami Niepodległej Albanii, powinni opracować plany perspektywicznego zagospodarowania turystycznego Albanii i kierować tam Niechcianych imigrantów, żeby to realizowali. Ciekawi mnie, czy Niemcy opracowali architektoniczną odbudowę Baalbeku, co zdałoby się przy odbudowie Pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii, choć dokumentacja powinna być w Bibliotece Ptolemeuszy w Skarbcu Hitlera w Wałbrzychu.
  Baalbek powinien być odbudowany w Pierwszej Kolejności, tak jak Wenecja URATOWANA Techniką Moskiewsko-Warszawską, a przy okazji zbudowana jej KOPIA nad Balatonem jako Pomnik średniowiecznej kultury węgierskiej, co byłoby inwestycją Najbardziej Opłacalną. Dzięki WANDALUZJI awansował niebywale turystycznie Stambuł, jako Troja na Złotym Rogu, który to przemysł turystyczny jest w stanie sfinansować kanał Marmaryjski, co do Awantury w Stuttgarcie: http://www.wandaluzja.com/?p=p_283&sName=jadacze-fakaliow-pruskich – ZUR TROJA-EXPO NACH STUTTGART// było nie do pomyślenia.
  Ikoną Francji jest Mont-Saint-Michel, który przegrał z MYM zamkiem w Heidelbergu Na Głowę, gdyż Kochanek Hitlera Mitterrand Postawił mi się, gdy Niemcy Przytaknęli mi. Henryk V musiał budować Heildelberg po zburzeniu przez mieszczan pałacu Cesarskiego w Kolonii w 1106 r, natomiast Mont-Saint-Michel jest emporium Posejdonidów z Wojny Bogów – jakich to kategorii dla architektury niemieckiej miałem STO.
  Tak jak przy Ratowaniu Wenecji musi być budowana jej KOPIA tak przy Odbudowie Pałacu Cesarskiego w Kolonii ma być odbudowany jego Bliźniak AMAZON w Płocku na lokum festiwalu szekspirowskiego i tolkienowskiego. My na hazardzie nie zarobimy – a jeśli trochę to w Kruszwicy – natomiast Węgrzy czy Libańczycy MULTUM.
  Policmajster: A TU Z KIM SIĘ CAŁUJE? – Z KSIĘCIEM WIŚNIOWIECKIM. – A TU? – Z KSIĘCIEM MONACO. – A TEN ZEGAREK TO CZYJ? – KSIĄŻĘ MONACO ZDJĄŁ Z RĘKI I DAŁ NA PAMIĄTKĘ całowania. Policmajster nie miał krzty romantyzmu, bo przywołał rzeczoznawcę, który orzekł, że to ZEGAREK STALINA NUMER JEDEN.

 20. NICK said

  http://wpolityce.pl/kosciol/331360-fatima-przygotowuje-sie-na-wizyte-papieza-faranciszka

 21. Re 3:
  A ruskiej wódki jak nie było, tak nie ma.

 22. Isia said

  … (199, poprzednie W.T.) Panie Boydarze …

  … czy mógłby Pan napisać o tych licznikach energii elektrycznej, tylko bardziej „ludzkim” językiem, przystępnym dla laików, takich jak ja … jeśli dobrze zrozumiałam, to te liczniki „oszukują”, na naszą niekorzyść …

 23. Boydar said

  Licznik nie oszukuje, nie ma wolnej woli. Oszukuje nas system i ludzie nim sterujący. To nieco bardziej skomplikowana sprawa.

  Niech sobie Pani Isia da spokój; poprawi Pani sporym kosztem współczynniki, a w poniedziałek z rana przeczyta Pani że cena energii została właśnie podniesiona o trzydzieści procent. Szkoda nafty.

 24. pawel said

  ad Admin.

  Oficjalne odbieranie nie ma sensu. Ważne kto ciągnie profity. U kogo Polak pracuje, komu sprzedaje swoje produkty, u kogo kupuje. A resztę bierze administracja. A nawet jak coś Polak z Polakiem zaczną kombinować, to się ich tak opodatkuje, skontroluje i przykładowo potraktuje aparatem przymusu, że im się od razu odechce.

  ——
  MA sens. Podstawowy.
  Admin

 25. Isia said

  … (23) Bóg zapłać! …

 26. Boydar said

  Boże dopomóż !

 27. denuo said

  Robią nas w konia: SZWECJA: Raj który stał się piekłem – przestroga dla Polski i Europy #142
  .https://www.youtube.com/watch?v=HJ72OMK4UkM

 28. NICK said

  http://opinie.wp.pl/franciszek-zniesie-celibat-prof-stempin-to-bylby-rewolucyjny-krok-6100688128054401a

 29. Isia said

  Dr J. Jaśkowski … „Jak trują się kobiety” …

  Rakotwórczy glifosat jest już wszędzie:

  w wacikach medycznych i kosmetycznych,
  w tamponach i podpaskach,
  w chusteczkach higienicznych dla dzieci,
  w gazie opatrunkowej.

  http://www.dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19851&Itemid=119

 30. Siggi said

  http://historia.focus.pl/wojny/wiezien-specjalny-dzwon-1026

 31. osoba prywatna said

  Interesujący wywiad z Dzikim Mietkiem.
  http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/wywiady/wyleczy%C4%87-dusz%C4%99-i-cia%C5%82o-u-dzikiego-mietka-nad-chanchamayo-andrzej-kumor-rozmawia-z-mieczys%C5%82awem-sobczakiem.html

 32. Siggi said

  No,trza będzie nogi umyć,bo przyjeżdzają.A mogą sprawdzić i co potem?
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201703135018099-sputnik-polska-usa-wizyta-trump-plityka/

 33. revers said

  Jak muruje sie banki w Kijowie, ban konta za malo …
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-nacjonalisci-zamurowali-rosyjski-bank-w-kijowie/qf8qyw5

 34. osoba prywatna said

  ALEKSANDER JABŁONOWSKI I DIALOG POLSKO-ROSYJSKI WARSZAWA 11-03-2017
  .https://www.youtube.com/watch?v=agWwid4WGCo

 35. osoba prywatna said

  Polskie barbarzyństwo zamazywanie szlaku bojowego armii radzieckiej -Polska specjalność wygrzebywanie kości..
  http://okres-prl.blog.onet.pl/2017/03/11/polskie-barbarzynstwo-zamazywanie-szlaku-bojowego-armii-radzieckiej-polska-specjalnosc-wygrzebywanie-kosci/

 36. osoba prywatna said

  Nie żyje Andrzej Biegalski, jedyny polski mistrz Europy w boksie w wadze ciężkiej
  http://eurosport.onet.pl/boks/nie-zyje-andrzej-biegalski-jedyny-polski-mistrz-europy-w-boksie-w-wadze-ciezkiej/y5b798

 37. Siggi said

  Jak znam rzeczywistość ,to złudne nadzieje na osiedlenie się w Polsce.Jest jakaś kolejność.Najsamprzód judaiców,potem imigrantów bo wojna,a potem ewentualnie z Kazachstanu.
  A oni umiom po polsku?To się szybko uczyć.Trza znać najnowszą historię RP,zwłaszcza tej III i pół np.o awangardzie tj pisizm-kachizm,o Smoleńsku,itd.Na maszynce od kłąmstw trza sprawdzić ,co tacy myślą o Rosji i Putinie?Bardzo ważne,Trolli tu jest ponad plan…

  http://ewpl.com.au/polonia-kazachstanie-trzeba-im-pomoc/

 38. osoba prywatna said

  Jakże aktualne.
  http://konserwatyzm.pl/artykul/12725/dmowski-nigdy-nie-umielismy-myslec-o-rosji/

 39. osoba prywatna said

  Orędownicy wsparcia dla Ukrainy w Polsce za wszelką cenę próbują zbijać argumenty przeciwników wsparcia stwierdzeniami, iż współczesny neobanderyzm ukraiński nie jest ani antypolski, ani neonazistowski. Postanowiłem więc przekonać się jak jest naprawdę wykorzystując do tego narzędzie, które w terminologii służb specjalnych nazywa się białym wywiadem, czyli wykorzystaniem ogólnodostępnych źródeł informacji.
  http://www.mysl-polska.pl/1184

 40. Siggi said

  „My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelka cenę. Jest jedna rzecz w życiu narodów i państw, która jest bezcenna: ta rzeczą jest honor”.
  http://gazetabaltycka.pl/promowane/rysy-na-wizerunku-ue-coraz-wieksze

 41. Maćko said

  Wszyscy znaja?
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/03/gospodarczy-rozbior-polski-lupieska-transformacja-lat-1989-2014/

  Prawdziwe oblicze klęski narodowej, popularnie nazywanej transformacją, ukazuje się w pełniejszym świetle w kolejnych dobrych opracowaniach. Z za zasłony skompromitowanej już ideologii neoliberalnej i propagandy politycznej wyłania się konkretna, szara i czarna rzeczywistość. To nie tylko zniszczenie ponad połowy polskiego majątku produkcyjnego, ale jakiś podstęp czy zdrada gospodarcza, a przy tym nowy podział społeczno-polityczny i rozwarstwienie; na nielicznych bogaczy i masy zubożałych obywateli. Trzeba tę rzeczywistość lepiej poznać, zrozumieć i przybliżyć młodszym, aby ją mądrze naprawić i zabliźnić rozdwojenie społeczne.

  Etap I wyprzedaży polskiego przemysłu
  Czarna ksiega prywatyzacjiNajnowszą książkę p.t. Czarna księga prywatyzacji 1988-1994, czyli jak likwidowano przemysł (wyd. Wektory, Wrocław 2016) opracował wybitny specjalista finansów państwowych i międzynarodowych dr. Ryszard Ślązak. W ciągu ostatnich kilku lat autor opublikował już szereg artykułów na ten trudny temat, teraz ukazała się, z dawna oczekiwana, pełna książka. Po raz pierwszy przedstawia tak obszerny i w znacznej części kompletny, finansowy materiał faktograficzny dotyczący 314 przedsiębiorstw państwowych sprywatyzowanych w pierwszym okresie transformacji do 1994 r. Ale niejako z za zasłony tej, częściowo niszczycielskiej (w dużym zakresie złodziejskiej) prywatyzacji, książka ukazuje szerokie tło likwidacji, upadku i zniszczenia w tym samym czasie dalszych 1239 przedsiębiorstw. O nich nie udało się autorowi uzyskać bliższych informacji, i podaje jedynie, że ich likwidacja nie przyniosła żadnych wpływów do budżetu państwa. Kogo więc wzbogaciła ?

  Oprócz tablic z danymi liczbowymi….cd. na linku

 42. Maćko said

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/02/tabu-prywatnego-lichwiarskiego-pieniadza-jako-dlugu-pozbawiajacego-wlasnosci-rodziny-firmy-samorzady-i-panstwo-nalezy-zlamac/

  …Jeśli przyjmiemy, że warunkiem sine qua non niepodległości jest suwerenna gospodarka, to musimy dojść do wniosku, że państwo polskie nie jest suwerenne, gdyż nie posiada w swoich rękach podstawowego atrybutu – suwerennego pieniądza. Pieniądz w Polsce jest bowiem kreowany prawie w całości przez komercyjne banki w postaci oprocentowanego długu. NBP spełnia w praktyce funkcję państwowego bankomatu dla banków, które tworzą pieniądz w postaci bezgotówkowej. Z tego powodu istnieje tzw. luka nabywcza wynosząca 40% PKB, co oznacza, że Polacy muszą się zadłużać, żeby skonsumować owoce własnej pracy. Skazuje to nas na finansową przemoc i niewolnictwo. Długi w tym systemie mają to do siebie, że mogą tylko rosnąć. Z roku na rok pogłębia się zadłużenie polskich rodzin, firm i państwa (łącznie ok. trzykrotność PKB). Coroczny koszt dla społeczeństwa używania transfuzyjnego (obcego) pieniądza jest szacowany na 150 – 200 mld zł, co stanowi kilkukrotność dziury budżetowej i prawie dziesięciokrotność wartości zadłużeniowego programu 500+. To jest cicha wojna wypowiedziana narodowi. A skutki społeczne są dramatyczne: ponad 7 tys. samobójstw rocznie (dwukrotność ofiar wypadków drogowych; liczba porównywalna do ofiar wojny na Ukrainie), 12 mln spraw komorniczych (na 16 mln zatrudnionych), 2,5 mln emigracja.

  We współczesnym świecie toczy się permanentna wojna ekonomiczna. Jej orężem jest dług, a Polska jest jego ofiarą…..

 43. revers said

  Wyp.erdalay stad, typowy nikus boss

 44. Siekiera_Motyka said

  Ad. 42 – „Co na to Andrzej Kostencki?

  W rozmowie z nami mówi, że bardzo żałuje, że tak się zachował, zupełnie nieadekwatnie i nie na miejscu, bo znajdowało się tam dziecko. – Najpierw grzecznie zwróciłem uwagę, że znajduje się na swoim terenie prywatnym. Przed wejściem jest tabliczka informują o tym. – mówi nasz rozmówca. Po czym twierdzi: -Ten pan najpierw kijem uderzył w samochód, później krzyczał, że nie wolno tam jeździć samochodem. Rozzłościło mnie to. Od rana byłem zdenerwowany, miałem nieudany dzień, nawarstwiło się kilka spraw i przyznam szczerze, że wybuchłem. Moje zachowanie było zupełnie niepotrzebne i nieadekwatne do sytuacji, a zwłaszcza, że było tam dziecko. Przepraszam rodzinie za moje zachowanie – przyznaje A. Kostencki.

  Kwestię wycinki drzew w okresie lęgowym, o którym mowa przy wpisie autora filmu, kierownik LOK tłumaczy w następujący sposób: -Teren nie nie należy do lasu, są to tereny łąkowe, dlatego nie muszę się w tej kwestii zwrócić do nadleśnictwa. Przepisy mówią, że można wycinać drzewa, na których nie ma gniazd. O zgodę zwróciłem się do wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim. Nie było więc nic nielegalnego – twierdzi Andrzej Kostencki.

  Zwróciliśmy się w tej kwestii do Urzędu Miasta w Gnieźnie i czekamy na odpowiedź, by zweryfikować słowa kierownik LOK w Gnieźnie.

  Andrzej Kostencki zobowiązał się, że jest gotów przeprosić rodzinę za swoje wulgarne zachowanie.
  A wy co sadzicie o takim zachowaniu kierownika LOK? ”

  „Ten pan najpierw kijem uderzył w samochód, później krzyczał, że nie wolno tam jeździć samochodem. ” 🙂

 45. Siggi said

  Profanacje we Lwowie i Podkamieniu w cieniu Intermarium
  Próba utrącenia przez PiS kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej zakończyła się kompromitacją rządu RP. Porażka ta pokazała przede wszystkim jaką bzdurą jest tzw. koncepcja Międzymorza (Trójmorza) – wymyślona w okresie międzywojennym przez prometeistów, a lansowana w czasie „zimnej wojny” przez Giedroycia, a obecnie przez PiS.
  dalej…………
  http://www.mysl-polska.pl/1188

 46. Siekiera_Motyka said

  Ad. 43 – link

  .http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/gniezno-kierownik-lok-do-spacerujacych-wyp-mi-stad-film,4045865,artgal,t,id,tm.html#plus

 47. Siekiera_Motyka said

  Ad. 26 – Bardzo dobre !!!!! Rekomenduje.

 48. revers said

  no to troche Sabatonu na pokrzepienie ducha … . Uskrzydlona Husaria
  .https://www.youtube.com/watch?v=eWkrQQly6xU

 49. ? said

  Nie przepadam za Holandią, ale zobaczmy jak żydowskie ścierwo-mendia płaczą za muslimami:

  THE HAGUE, Netherlands — For the first time in nearly 40 years, Ahmad Elbaghdadi is wondering whether he should return to his native Morocco.
  As the anti-Islam leader of the far-right Party for Freedom seeks to win the March 15 national election, Elbaghdadi, an imam at a local mosque, worries that Holland’s progressive society is threatened and life here could become unpalatable for Muslims.

  http://www.usatoday.com/story/news/world/2017/03/09/netherlands-election-muslims-geert-wilders/98146882/

 50. snag said

  Kiedy myślę że już wszystko słyszałem na temat swenskiej głupoty to znowu z czymś wyskoczą i muszę uważać żeby nie nadepnąć na szczękę na podłodze – Swenska Minister Kulury zaleca żeby ciapatych którzy udali się na B. Wschód żeby zasilić szeregi ISIS i radykalnych grup Islamu przyjmować spowrotem i starać się zintegrować z resztą społeczeństwa ,…

  Good luck, idiot ,…

  Swedish Minister: Country Needs to Integrate Returning Islamic State Fighters
  —————————————————————-
  http://www.breitbart.com/london/2017/03/14/swedish-minister-country-needs-integrate-returning-islamic-state-fighters/

  Swedish Minister for Culture and Democracy Alice Bah Kuhnke has suggested that Swedes who left to fight for radical Islamist groups in the Middle East should be welcomed back and helped to integrate into society.

 51. snag said

  AD. do 49 ,…

  Na marginesie wyglada ze ta idiotka minister, produkt taty z Gambil i mamy Szwedki to PC nominacja obecnego Premiera ,…

 52. VA said

  Europosel Korwin Mike, który wypowiadał sie w sprawie równości wynagrodzeń, został zawieszony na miesiac przez Parlament Europejski.
  http://www.telegraph.co.uk/news/2017/03/14/sexist-polish-mep-suspended-fined-saying-women-should-paid-less/

 53. NC said

  Re 48, ?.
  „We need to stop being tolerant to the people who are intolerant to us,” Wilders said.

  Forty percent of Dutch nationals of Antillean, Moroccan, Surinamese and Turkish origin don’t feel at home in the country.
  Może czas wrócić do własnych krajów, zamiast przerabiać kraj gospodarzy na swój na obraz swojego kraj, z którego się dobrowolnie wyjechało?

 54. Maćko said

  Panie Siggi, jak to jest z tymi swiniami?

  Wolnosc dla naszych rolników sugeruje, ze ubój, poprawnie prowadzony, ich wlasnych kur, królików, kóz czy nawet swin moze byc ich wlasna sprawa a tylko ewewntualna sprzedaz rynkowa otwarta i przemyslowa podlegac kontroli.
  Z drugiej strony, Pan bodajze pisal, ze chora swinia wielu moze zaszkodzic.

  Ale… czy swinie w Polsce choruja na szkodliwe dla Czlowieka choroby? Ekologiczni hodowcy wiejskich kur, na ten przyklad, utrzymuja, ze zdrowa i dobrze odzywiona kura nie lapie salmonellozy, natomiast ta fabryczna, maltretowana i szprycowana owszem. Tezac, powiadaja niektórzy, to wymysl FarMafii bardziej niz realne zagrozenie.

  Moze chodzi o zabezpieczenie rynku zbytu dla „fabryk swin” rodem z IV Reichu i USrAela a nie o zdrowie nasze? Niemcy przetwarzaja rocznie 52000000 swinek, wiec lobby dojczeszwajne musi byc mocne.

  http://prokapitalizm.pl/swinski-socjalizm-w-natarciu.html
  ( koncówka arykulu:
  A „Polak jest świnią bo się świnią urodził” – jak twierdził *** Milosz pochowany w panteonie wielkich Polaków Na Skałce.

  Żyjemy w domu wariatów, ale czy musimy czuć się pacjentami tego domu?

  Waldemar Jan Rajca )

  P.S. *** Panie Nick – to Milosz powiedzial, nie ja! Ok? Jasne? Nie za trudne? Herbata lipowa albo melisa i to od zaraz!

 55. Marta1973 said

  Proszę pana Gajowego o zamieszczanie jak najwięcej felietonów pana redaktora Stanisława Michalkiewicza.
  A już zwłaszcza tych, w których pan Michalkiewicz podaje prawdziwą genezę tak zwanej „Gwardii Ludowej”, „Armii Ludowej”, PPR, PZPR, MO. SB i innych sowieckich agend tak zwanej „Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej”.
  Pan Stanisław Michalkiewicz odkrył to, co wielu Polaków podejrzewało – wszystko zaczęło się we wrześniu 1939 roku od ucieczki band kryminalistów z więzień II Rzeczypospolitej. A potem, jak to u kryminalistów bywa – rabunki (między innymi damskiej bielizny) i złożenie hołdu azjatyckiej nacji „jałówkojebców”.
  Efektem tego była 45 letnia okupacja Polski i zniewolenie Narodu polskiego przez polskojęzyczną wspólnotę rozbójniczą. O tym zapomnieć nie wolno!

 56. Siggi said

  Im wojny trzeba,żeby zrozumieli co to znaczy być głodnym.A może potrzebują tych paskustfoodów,żeby utrzymać ustawową wage żywą minimum 135kg?
  http://pikio.pl/amerykanscy-zolnierze-rozczarowani-polska-jest-kuriozalny-bunt-w-garnizonie/

 57. Listwa said

  @5 Snag

  .https://pbs.twimg.com/media/C60jT-fWsAIm4e0.jpg

 58. osoba prywatna said

  Sekret Mumio – eliksir życia królów – dr med. Krzysztof Krupka
  .https://www.youtube.com/watch?v=wIwzcVQ6dFM

 59. revers said

  CETA glownie w Polsce przyniesie brak miejsc pracy
  http://prawy.pl/47613-wskutek-ceta-miejsca-pracy-znikna-przede-wszystkim-w-polsce/

 60. revers said

  Odnowiony w Pieniackiej Hucie znowu wyburzony, tymczadem jednoczesnie z IPN gina dokumenty o mordach na Polakach na Kresach wschodnich, czyzby ktos pisal historie Polski od nowa?

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fpilne-odnowiony-pomnik-w-hucie-pieniackiej-zostal-ponownie-zdewastowany

 61. NICK said

  A ty jełopie zacytowałeś. ( 51 ). Zapewne bez celu?
  Dawaj Szymborską i innych… .
  Od zaraz, zarazo („lipowa albo melisa i to od zaraz!”) to nie jesteś na podorędziu. Antypolaku internacjonalny.
  Co to wiśniami zarabiał. Na życie… .
  Wisienki to masz we współpracy.

  Z kim?

  Jest we necie.

 62. snag said

  Trzeba miec jebca ,…

  Zamiec, 10 w skali Beaufort’a a temu jogging ,…

 63. snag said

  Listwa ,…

  O yeah, now you’re talking my friend … Ja co prawda na diecie ale to nie znaczy ze nie wolno popatrzec na menu 😉 ,…

 64. snag said

  Ato w rewanzu, tobie ponoc z aniolkami do twarzy 😉 ,…

  .https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/30/29/d5/3029d52f569b530744f21f30424a76f1.jpg

 65. osoba prywatna said

  Prawdziwa Historia Zbigniewa Brzezińskiego
  .https://www.youtube.com/watch?v=Sz_pdHYO_jc

 66. NICK said

  http://www.tekstowo.pl/piosenka,antonina_krzyszto_,lament_duszy.html

 67. Polo said

  Uwag kilka o holenderskim gnoju.

  .https://www.youtube.com/watch?v=exZCGiRxy7Q

 68. Siggi said

  51/Maćko said
  ——-
  Szan.p.Maćko,w kwestii trzody chlewnej jak to my mówimy w zootechice.bo kategoria słowna…świnia ,brzmi wieloznacznie,może nawet być dwunożna postać,coraz częściej spotykana.
  Najsampierw stwierdzę fakt oczywisty,że w Polsce Ludowej ten temat był uregulowany,oczywisty ,zgodny z rozsądkiem.Nikt nikomu nie zabraniał uboju gospodarczego wszystkiego ,co gospodarz uchował,łacznie z kaczkami,o których Pan nie wspomniałeś i wiem dlaczego.Asekuracja ,co?
  Produkacja żywności wymaga wyjątkowej troski o higiene najszerzej rozumianą,od mycia rąk,do badań laboratoryjnych. Nadzór sanitarny od dziesięcioleci ustawowo jest uregulowany zgodnie z najwyższymi zasadami bezpieczeństwa żywności.Zadania wykonawcze spoczywają na CIS i WIS(Centralna Inspekcja Sanitarna,Woj.Insp.San.),gdzie lekarze weterynarii pełnią nadzór.CIS-WIS zawsze miało uznanie zagraniczne,stempel CIS-u na danej partii eksportowego towaru oznaczał wiarygodny sygnał,że towar jest zdrowy.
  Trzoda-świnki w Polsce nie chorują,jednak zdarzają się pojedycze przypadki,że badanie na bardzo czułych monitorach ujawni włośnie.Jest to badanie w trakcie uboju ,kiedy półtusza jest jeszcze na linii.Po ujawnieniu takiego faktu,natychmiast taka sztuka jest zdjęta z haka i trafia do destrukcję ,gzie poddana jest utylizacji.
  Dlatego obowiązuje reguła ,że każda sztuka po uboju jest badana.
  Jeszcze w l.50-tych tamtego wieku przeszłego pamiętam,że dla formalności prosiło się sołtysa,o wydanie formalnej zgody na ubój,co potwierdzał wystawionym kwitem(posiadał bloczek z tym drukiem),głównie dlatego,że w tamtych czasach często się zdarzały kradzieże wieprzków z chlewa jak nikogo nie było w domu,czy np.byczków,cielaków z pastwiska i aby ustrzec się nieprzyjemności ,sołtys pytał o pochodzenie sztuki:…z własnego chowu,czy kupiona?
  Ostatnie harce pisuleńców wokół uboju gospodarczego dowodzi jedynie o totalitarnych zapędach,gdzie każda dla nich okazja,żeby brać obywateli z pysk jest dobra,jeżeli wywołuje starch,respekt,ustępstwo.Żadnego działania na świadomość,edukację,które by kształtowało dobry nawyk w przestrzeganiu higieny i dbania o włąsne zdrowie.
  Chociaż nie wykluczam,że mogą pisuleńcy działąć pod naciskiem własnych i zagranicznych judaiców,aby powoli w Polsce oduczać żreć wieprzowinę jako mięso religijno-ideologicznie nieczyste.Ale jak rabin odczyni swoje gusła nad np.bekonem,to wtedy można się nim zażerać.O!
  Pzdr.

 69. NICK said

  http://www.bing.com/videos/search?q=akurat+youtube&&view=detail&mid=AB327CEE52F7B79ED187AB327CEE52F7B79ED187&rvsmid=AB327CEE52F7B79ED187AB327CEE52F7B79ED187&fsscr=0&FORM=VDMCNL

 70. revers said

  Na pejsbuku szerzy sie dziecieca pornografia w zamknietych grupach, do jedenj z takich grup dostal sie pod faszywymi danymi dziennikarz BBC, zgosil Zukrom ze 100 porno serii do cenzry i blokady kat, serii zdjec, okazalo sie ze pejsbook skasowal tylko 15 serii zdjec porno w innych nie widzac pornoli i pedofili. 85 pRocent pornografii dziecej na pejsbooku jest pod ochrona pejsopedofilow.

  http://www.politaia.org/ioc-internationale-organisierte-kriminalitaet/geheime-kinderpornos-auf-facebook-warum-werden-sie-nicht-geloescht/

  Na innych polach walki z ksenofobiami pejsbbok jednak ma 100% sukcesy kasujac, blokujac wiele pro narodowych, pro patriotycznych grup czy przyjaciol Rosji, Palestyny; Iranu. Syrii lub antysemickich, o chazarskich semitach.

  Ostatnio nawet sam uzywa wewnetrzny hacking wprowadzajac dodatkowe aplikacje uzytkownikom ktore nie da sie skasowac bez interwecji administratorow od pejsbooka, a powtarzajce sie wpisy z obcymi linkami na profilu uzytkownika i tak pochodza z innego komputera lub operatora serwera.

 71. NICK said

  Obornika w Polsce dostatek.
  Obornika co się zowie.
  Oborniki co pisują. Że brak? Że import?
  Nie są Polakami.

 72. Maćko said

  62. Sangu – zajobca to ma ten co to opublikowal badziewie bez kropki. Zaraz Rejan wstawi jakies slizgawki a inny pacan Budke Zpiwem. Przy okazji.. te 10 Beuforta to troche przesada, no nie? Pan kiedys byl na wietrze? Pod zaglami?

  61. Pan Nick dalej kretynieje… szkoda faceta… no ale zatruwanie mózgu nie przebacza. To jak lobotomia, zabiera wiecej czasu ale efekt taki sam.

  68. Siggi szanowny, dzieki za wyjasnienia. Tez mi sie wydaje, ze chodzi o tresure i obediencje wymuszona na krnabrnych Polakach w stosunku do Wszechobecnej Administracji Panstwowej, która pod przykrywka troski o zdrowie chroni rynki zbytu Korporatokracji. Kazda swinka-synka to tyle mniej w kieszeni bauera z 4Reichu.

  Na co tam trzoda choruje, na trychinoze? Ciekaw jestem ile przypadków sie spotyka w naszych czystych krajach… i czy w ogóle?

  U mnie na wsi, widzi Pan, to raczej kozy z dziwolagów kulinarnych mamy, niz kaczki czy gesi. Choc ostatnio wpylam pemikan z wagyu i z dzika, czemu nie, chrupkie to i smaczne, palce lizac. Na slynny gaskonski confit de canard czy na równie slynny a jeszcze bardziej wysmienity block de fois gras to niestety do knajpy zabojadowej musze chodzic. Z dobrym late harvest to prawie jak z Sauternes idzie. Pan nie wierzy w byle co byle komu co yad saczy w uszy wojowników sieciowych 😉
  Pozdrówka.

 73. snag said

  Miedzy linijkami naglowka artykulu ,…

  „Over 100 Holocaust memorial groups urge Trump to keep office monitoring anti-Semitism” ,…

  W samych Stanach ponad 100 pasozytniczych organizacji/grup zwiazanych z holhoax industry, zyjacych z dotacji i granrow kosztem podatnika ,…

 74. SAP said

  à propos tego ćwioka z LOK-u.
  Jak to jest, że większość właścicieli Opli to wredni ludzie. Na wrednych najlepsze myślistwo snajperskie:
  .https://www.youtube.com/watch?v=GfSn_oMbd-o&t=2s

 75. snag said

  Macko leniu … Sprawdz zanim zaczniesz mielic jezykiem ,…

  10 w skali Beaufort’a.

  Przecietna szybkosc wiatru ,…
  —————————————
  52 kts
  59 mph
  96 km/h

  Rozpietosc szybkosci wiatru
  —————————————
  48-55 kts
  55-63 mph
  89-102 km/h

 76. snag said

  Maćko – Ano byl …

  Kilka lat na Omega, ostatni rok sternikiem – Jak wialo to siedzial w namiocie albo domku campingowym i popijal z reniamy 😉 ,…

 77. osoba prywatna said

  Prezenterka telewizyjna TVN chciała zabłysnąć przed swoimi fanami atakując w niewybredny sposób Lasy Państwowe. Nie zdawała sobie jednak sprawy, że Lasy to konkretny przeciwnik i pijarowo mogą wyprowadzić nokautujące uderzenie. Tak też było w przypadku pani Rusin. Z drugiej strony – nie powinno to nas jednak dziwić. Wszak mamy do czynienia z telewizyjną celebrytką, która dziś protestuje przeciwko pozyskiwaniu drewna z lasów, kiedyś jednak lansowała się siedząc przy porąbanych kawałkach drzewa na tle drewnianego domku..
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03644-Lasy-Panstwowe-znokautowaly-Kinge-Rusin.htm

 78. osoba prywatna said

  Na dworcu w Dusseldorfie napastnik ranił siekierą 7 osób. Niemiecka policja, a w ślad za nią niemieckie media, niemal natychmiast wypuściła narrację, że sprawca cierpiał na zaburzenia psychiczne. Wykluczono motyw ataku terrorystycznego. Ujawnili również, że „sprawca jest z Wuppertalu”. Dopiero później zaczęli precyzować, że jedynie mieszkał w Wuppertalu, a w rzeczywistości pochodzi z „krajów byłej Jugosławii”. Nadal jednak nie wspominali, że pochodzi z Kosowa, gdzie ponad 90 proc. ludności to muzułmanie…
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03646-Niemiecka-sztuka-dezinformacji.htm

 79. osoba prywatna said

  Chiny: Wyrzucić kupców ze świątyń!
  http://xportal.pl/?p=28704

 80. snag said

  Oy vey ,…

  Wlasciciel bani/sauny na Syberii pod nazwa Abwehr (nazistowski wywiad) reklamuje swoja banie … ‚bardziej goraco niz w piecu w Auschwitz’ … jakby tego za malo to nie raczyl przeprosic i nie kalal sie przed jew-media ,…

  ‘My Bath House Hotter Than Auschwitz Ovens’
  —————————————————————–
  https://www.algemeiner.com/2017/03/14/my-bath-house-hotter-than-auschwitz-ovens-says-owner-of-siberian-sauna-to-explain-nazi-imagery-in-name-advertising/

 81. Monika Kuc, DWÓR WIELU TRADYCJI – Legenda króla Artura dotarła także do Gdańska. A jeden ze słynnych gmachów miasta stał się jej symbolem; Rzeczpospolita, 14 III 2017, s. R7.

  Niemcy przypisywali SĄD OSTATECZNY Memlinga Braciom Van Eyck a z Memlinga roboli Flamanda, gdy urodził się w Kłajpedzie. O ile datowany na około 1470 r. SĄD OSTATECZNY jest dziełem ze wszech miar Średniowiecznym to datowana na 1480 rok GDAŃSKA GOLGOTA EDWARDA IV jest dziełem RENESANSOWYM.
  Ja dołączam do tego EPOKOWY Ołtarz Hamburski z rozebranej przez Prusaków katedry Hamburskiej. Katedra została rozebrana z Dwóch Powodów, a mianowicie, że na ołtarzu Popisywała się Polska Joanna Dark, oraz że ołtarz miał na drewnie napis LUBLIN. Fasadę ołtarza kupili na licytacji Anglicy a skrzydła kolekcjoner sztuki z Wałbrzycha. Ten podarował Skrzydła królowi pruskiemu, który z racji napisu LUBLIN podarował je Zamkowi w Malborku.
  PRZEISTOCZENIE się Memlinga w l. 70. XV w. z Gotyku w dojrzały Renesans tłumaczę Na Podstawie GDAŃSKIEJ GOLGOTY: Na obrazie Dwór Artusa jest frontem do Ratusza a na Długim Targu jest FOSA. Otóż Joanna, która partycypowała w kontrybucji angielskiej, nabyła Dwór Artusa i przebudowała go frontem do Długiego Targu, który powstał przez zakopanie fosy, gdyż po drugiej stronie nowej ulicy zbudowano Pałac Królewski.
  Joanna zamówiła też u pochodzącego z Uznamu działającego w miastach nad Bałtykiem Bernta Notkego statuę ŚWIĘTEGO JERZEGO, którą zamierzała umieścić w miejscu obecnego NEPTUNA. To wywołało jednak SKANDAL, bo Święty Jerzy tratuje SMOKA a symbolem Polskiego Gdańska był GRYF-Jaszczur, na którego Przysięgali członkowie Związku Jaszczurczego.
  Joannę więc wygnano, Świętego Jerzego Notkego sprzedano do Sztokholmu a ołtarz przeznaczony dla fary Mariackiej, kupiła katedra hamburska.
  Wobec tego Joanna wyjechała ze swoim dworem do Włoch. Tam Memling przeistoczył się w malarza Renesansowego i namalował Gdańską Golgotę Edwarda IV, którą znał z autopsji. Obraz ten Joanna podarowała Krzysztofowi Kolumbowi jako uczniowi szkoły Tkaczy w Genui, która płaciła trybut za kolonie genueńskie na Krymie, przeznaczony na apanaż dla dzieci Warneńczyka.
  Joanna powróciła do Polski dopiero z Krółową Boną, dzięki której odzyskała Dwór Artusa, gdzie sportretowała się jako ŚWIĘTY JERZY z twarzą wyraźnie Uszminkowaną. Na malunku jest zamek Biskupi, który po przejściu miasta na Luteranizm stał się KRÓLEWSKIM, wobec czego Pałac Królewski przy Długim Targu podzielono na 3 kamienice.

 82. Rob said

  @12 AniaK
  ” pan Kaczyński wykiwał pana Tuska”
  Rozumiem, że gdyby Tusk przegrał to byłoby to jego zwycięstwo (Tuska).
  Geniusz z tego Kaczora.

 83. revers said

  re78

  juz pan Maciej zamieszczal te fake, raczej chodzi o kolejny Niemiecki hoax, sztuka tetralna na zywo z kryzys aktorami kryzysowymi, juz na zdjeciu bylo widac ze pan zamachowiec nie umie nawet siekiery trzymac, pani lezaca na zimii z hoaksowych zdjec miala porwana nie od siekiery koszule, na ziemi troche wiecj keczupu niz krwi po chrakteryzacji filmowej.

  Moze jednak p. Stasiu to juz wyjasnil , co dzieje sie w Niemczech ze trzeba tyle wybiegow zeby wziasc za morde kolejne grupy spoleczne, w tym inwalidow…..
  .https://www.youtube.com/watch?v=m7k7Zds1nj8

 84. snag said

  Macko ,…

  Przezylem a wlasciwie przespalem z jaskiem na parapecie czekajac na Glorie na Queens, (LI) NYC w ’85 … huragan 145 miles/h ok. 233 km/h … a nad Long Island gdzie mieszkalem ok. 125 miles/h, obudzilem sie w ‚oku’ … cichutko, slonecznie a ulica jak smietnisko i cmentarz drzew … kilkanascie minut pozniej spowrotem pieklo ktore tym razem przeczekalem z daleka od okien widzac co fruwa na wietrze ,…

  Long Island jest tuz pod zolta kropka u gory ,…
  —————————————————–
  .http://www.weather.gov/images/mhx/19850927/image002.gif

 85. Maćko said

  .https://youtu.be/ZwdhzATbsqE
  Solzenicyn o zniszczeniu Rosji

 86. Maćko said

  Kobiety za czasów Bronsteina i Lenina:

  .https://youtu.be/t-BM25gg9OQ?t=2m30s

  Uspolecznione.

  Zagłada Rosjan przez syjonistyczny reżim 1/2

 87. Siggi said

  82/Maćko said
  ————
  Sołżenicyn ,to żaden autorytet.W „Archipelagu…”nałgał,bo był taki potrzebny dla Zachodu,nawet Noblem go obdzielili.66 mln ofiar stalinizmu za okres 1918-58,to „dane” wyssane przez niego z brudnego palca,ale poszło w świat.Noblista tak napisał,kto śmie watpić?Są ścisłe dane ofiar,różnych ofiar :politycznych,kryminalnych,gospodarczych.”Memoriał” m.in. dokładnie to sprecyzował.Żadna gospodarka ,żadnego kraju nie wytrzymała by takiego ubytku siły ludzkiej.Plus do tego 27mln ofiar IIWŚ i naturalne zejścia.
  Nieprawdą jest-co on mówi w tym filmiku-że sprywatyzowali naftę,gazi inne kopaliny.Zasoby w ziemi rosyjskiej są nadal własnością RF.Jedynie udzielano koncesji na wydobycie,co było silnie obwarowane kontrolą państwa.Główne firmy-spółki wydobywcze i przetwórcze są w ręku państwa tj pakiet większościowy jest we władaniu rządu RFnp.Rosnieft,Gazprom i inne.
  Byłem już wtedy w Moskwie,kiedy w grudniu 1973r wygnano Sołżenicyna na Zachód,gdyż był to jedyny sposób aby parszywca sprowadzić do realiów.
  Wszystko wiadomo za co sąd wojenny zasądził w 1944r mu 10 lat obozu pracy jako oficerowi w randze kapitana ,który brał udział w walce z Niemcami.W innych armiach byli bardziej surowi,najczęściej sąd polowy i pod ścianę.

 88. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjski-samolot-z-rozbil-sie-bo-pilot-ladowal-zamiast-sie-wznosic/wj9sbbc

 89. Siggi said

  Wyprawa po norweski gaz (4)
  Jakie były efekty tej polityki? Dwa podstawowe – odrzucenie tańszych i pewniejszych alternatyw dla kontraktu norweskiego oraz brak rozwiązania problemu z nadmiernymi ilościami gazu, zakontraktowanymi w Gazpromie. Równocześnie ze staraniami o norweski gaz, rząd polski blokował inne rozwiązania mogące zabezpieczyć dostawy, odwracał się od innych sposobów dywersyfikacji, choćby zakupu gazu od zachodnich firm czy budowy połączeń z Niemcami.
  dalej………..
  http://www.mysl-polska.pl/1189

 90. NyndrO said

  Właśnie Panie Maćko, Sołżenicyn to żaden autorytet i nie można mu ( MUUUU, I- HAHAHA) wierzyć. Niech Pan zapamięta: każden goj, a szczególnie Słowianin, któren pisze prawdę o żydach, to parszywiec i ma brudny palec, który ssie. 🙂

 91. NyndrO said

  …bo wie Pan, Panie Maćko, „zachodowi” zależało na zawyżaniu liczby ofiar żydowskich katów ( I-HAHAHA). A rad nie istnieje. Przecież Pani Skłodowska dostała nagrodę Nobla. Aj waj. 😉

 92. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/polska/6464-ambasador-zdradzil-w-ktorym-roku-polska-opusci-unie-blizej-niz-sadzicie

 93. snag said

  The Code of Hammurabi

  .https://www.youtube.com/watch?v=mChFuXpi3sA

 94. NyndrO said

  Proszę sprawdzić, jakie „nagrody” dostało Stowarzyszenie Memoriał. Sołżenicyn się chowa w cimnym kuncie.

 95. revers said

  re89
  Ambasador taki Polski, jak moja babcia z Polin od Skrzypczakow, lub kolejne skrzypce od Stradivariusa. kto wie lepiej zydzi europejscy, czy zydzi amerykancy o wyjsciu z geszeftu unijnego? bo tubylcy rzadko zaskakuja, kminia.

 96. NyndrO said

  Cieszę się, że Pan Sołżenicyn zakończył ten żywot w swojej Ojczyźnie. Jakimś cudem, mimo, że był kłamcą, który działał na rzecz ” zachodu”, Rosjanie jakoś dziwnie, jak na Rosjan go szanowali. Co za cynicy! I- HAHAHaHA

  ——
  No właśnie. Ja też tego nie rozumiem.
  Admin

 97. Siekiera_Motyka said

  Widzę że numery się zmienili. Film z kom. 27 jest oparty na tym wywiadzie który wydaje się naprawę warty przeczytania. Pokazuje bardzo świetnie ewolucje zniewolenia ludzi których wydawało by się niemożliwe.

  „Szwecji, jaką znali Polacy, już nie będzie”
  http://euroislam.pl/szwecji-jaka-znali-polacy-juz-nie-bedzie/

  Ta metody jest i była używana w USraelu i Kołchozie zwanym UE przez długie dekady.

  Ad. 84 – „Nieprawdą jest-co on mówi w tym filmiku-że sprywatyzowali naftę,gazi inne kopaliny.Zasoby w ziemi rosyjskiej są nadal własnością RF.Jedynie udzielano koncesji na wydobycie,co było silnie obwarowane kontrolą państwa.Główne firmy-spółki wydobywcze i przetwórcze są w ręku państwa tj pakiet większościowy jest we władaniu rządu RFnp.Rosnieft,Gazprom i inne.”

  Od 1990 dzika prywatyzacja szalała w Rosji dzięki Yeltsinu i żydowskich oligarchów.

  Z 31/10/ 2003
  „MOSKWA – władze rosyjskie skonfiskowały większościowy pakietu udziałów w czwartek naftowego giganta prowadzonego przez więzionego magnata Michaiła Chodorkowskiego, pogrążając kraj w głąb jednego z najgorszych kryzysów gospodarczych i politycznych od upadku finansowego 1998.

  Działanie przez rosyjskich prokuratorów zamarza 44 procent udziałów spółki Yukos Oil, największego koncernu naftowego w Rosji i na świecie czwartym co do wielkości. Analitycy zwany zajęcie precedensu w 12-letniej historii postsowieckim kraju i ostrzegł go jeszcze bardziej obniżają prognozy gospodarcze Rosji.”

  Kto stoi w cieniu Yeltsynowskiej prywatyzacji ?

  „LONDYN (Agence France Presse) – Kontrola akcji Michaiła Chodorkowskiego w rosyjskim gigancie naftowym Jukos przeszła do znanego bankiera Jacob Rothschild, na podstawie umowy zawartej przed aresztowaniem pana Chodorkowskiego, Sunday Times.”

  Dalej bo to nie koniec,

  „Poniedziałek 28 lipca 2014 13.48 BST
  Rosja została nakazana zapłacić $ 50 mld (£ 29.4bn) akcjonariuszom Jukosu, byłego koncernu naftowego, który został rozbity dekadę temu, gdy jego szefem wpadł wolne z Władimirem Putinem.”

  To jest tylko jeden przykład dzikiej prywatyzacji w Rosji który był zahamowany przez Putina. Coś co w Polsce , jak widzimy, jest NIE MOŻLIWE.

 98. Marucha said

  Re 82:
  W ogóle przywiązywanie jakiegoś znaczenia do „wyboru” tego czy innego pionka do jakiejś tam funkcji w Unii Europejskiej, dowodzi oderwania od rzeczywistości, które to oderwanie cechuje ludzi durnych.

  Polski rząd miał okazję do zademonstrowania głupiemu polactfu swego „oporu” i „sprzeciwu” wobec Unii, co głupie polactfwo wzięło za dobrą monetę, a zachwytom nad odwagą Pani Szydło nie było końca.

  Oczywiście ten teatrzyk jest pozbawioney jakiegokolwiek znaczenia, a Polsce pokazano jej miejsce. Na samym końcu szeregu.

 99. Siekiera_Motyka said

  Warto coś więcej o tych ludziach wiedzieć bo te nazwiska/nazwy przewijają się po wszystkich ważnych wydarzeniach.

  „Pan Chodorkowski miał również plan ubezpieczeniowy : Krysha – termin z sowieckiej epoki, który dosłownie oznacza ” dach ” i daje jedno zabezpieczenie w jego przypadku od Rządu. Błędem pana Chodorkowskiego, jednak było to, że ośmielił się wyobrazić ze mógł zbudować silniejszą Kryshe niż ktokolwiek w Rosji – Zachodnią Kryshe.

  Jego poszukiwania doprowadziły go z Moskwy do Houston i Nowym Jorku, a ostatecznie do Białego Domu. W 2001 roku Jukos założyć fundację. (Pan Chodorkowski nazwał go „Open Russia Foundation”, echo Open Society Institute George’a Sorosa). W zarządzie Chodorkowskiego zaciągnął Henry Kissinger, Lord Rothschild i były ambasador Stanów Zjednoczonych do Związku Radzieckiego.”

  „Jak Clinton i Spółka i bankierzy splądrowali Rosję w latach ’90

  W pół roku od kiedy „The Wanderer” (30 września 1999) nagłośnił dziennikarkę Anne Williamson która zeznawała w Komitecie Bankowym jak to reżim Clinton i jego przyjaciółmi z firm bankowych splądrowało rosyjską gospodarkę i zagarnęły miliardy dolarów podatników skierowane za pośrednictwem Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego i innych dużych amerykańskich banków i Harvard Institute for International Development, i wspomniał o jej nadchodzącej książce „Contagion: zdrada Liberty” – Rosji i Stanów Zjednoczonych w 1990, ….”

 100. osoba prywatna said

  Panie Siggi, przewietrz się pan trochę.
  Dziś Turcy w Holandii a jutro Ukraińcy w Polsce.
  http://prawy.pl/47581-dzis-turcy-w-holandii-a-jutro-ukraincy-w-polsce/

 101. revers said

  re98

  Pan gajowy jako dziwnym trafem nie zauwazyl ze pani minister o urodzie wybitnie nordyckiej zasiedla juz w szwedzkich apartamentach panow od obcinania glow dzeiciom z ISIS, dostana pieniadze na nauki i do reki w gotowce.

  http://pikio.pl/szwedzka-minister-bojownicy-isis-dostana-mieszkania-darmowa-edukacje-i-pieniadze/

  Do nastepnego szariatu i sciecia glow szwedom i milym wczesniejszym bialym imigrantom.

 102. revers said

  http://pikio.pl/szwedzka-minister-bojownicy-isis-dostana-mieszkania-darmowa-edukacje-i-pieniadze/

  Do nastepnego szariatu i sciecia glow szwedom i milym wczesniejszym bialym imigrantom.

 103. NyndrO said

  Kierownik, nie pierdol. Sołżenicow zmyślał?

  ——
  Gdzie ja to napisałem, k.m.?
  A swoją drogą każdy może popełnić błędy, zwłaszcza gdy chodzi o sprawę tak trudną do oszacowania, jak liczba ofiar systemu stalinowskiego.
  Trudno też jest policzyć liczbę chrześcijańskich ofiar Żydów, choć zapewne przewyższa osławiony Holohoax.
  Admin

 104. Alina said

  http://telewizjarepublika.pl/zobacz-filmik-z-przerwanego-wykladu-adama-michnika-wideo,45830.html

 105. Alina said

  http://telewizjarepublika.pl/policja-zatrzymala-sprawcow-przerwanie-spotkania-z-michnikiem-grozi-im-wiezienie,45810.html

  ——
  Negatywne treści na temat Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz wydawcy tej gazety Agory S.A. są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego (wyrok sądowy z 26 września 2005, sygn. III C 1225, orzeczony w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, sędzia przewodnicząca Agnieszka Matlak).

 106. osoba prywatna said

  Pani Halina Zamel z Gardei – telefon do Radia Maryja o UPA .. z serii cała prawda o…
  .https://www.youtube.com/watch?v=TTnb7ks77sE

 107. Marucha said

  Re 101:
  Nie wiem, co Pańska uwaga ma wspólnego z moim komentarzem #98. Moim zdaniem nic.
  Pragnę jednak zapewnić Pana, że mało co uchodzi uwagi gajowego – co nie znaczy, że musi koniecznie o tym paplać.

 108. osoba prywatna said

  Telefon do Radia Maryja – Halina Zamel 7 01 2017
  .https://www.youtube.com/watch?v=a56e-uKR7TY

 109. NyndrO said

  Panie Kierowniku…dobrej nocy. Czasem mnie szarpie. No nie mogę czasem się nie wyrzygać, czytając filozofów żydowskich.Sołżenicow to brudny żul, a siggi je zołotechnik.

 110. osoba prywatna said

  Nowa aplikacja rozpoznawania twarzy umożliwia użytkownikom znalezienie obcych na Facebooku robiąc im zdjęcie.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/nowa_aplikacja,p1199753114

 111. NyndrO said

  Bierę se tydzień wolnego, Kierownik. Nie ufaj literatom rosyjskim, oni kłamio. Niech se j*ebnie tatuaż z bitwy pod Grunwaldem. Dobry żyd, to zakuflowany żyd. Niech se na czole jeb* nie Mieszko I. Nikt się nie kapnie.

 112. Głos Prawdy said

  śmieszne kociaki jedzą arbuz!Zabawny film o trzech kociąt, które jedzą arbuz))
  .https://www.youtube.com/watch?v=eV6EdTlynrA

 113. Głos Prawdy said

  Cztery mity o Rosji
  autor Jarosław Dobrzański
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/mity-o-rosji/

 114. Głos Prawdy said

  Brytyjski parlamentarzysta przyznał Krym rosyjskim

  „Członek izby lordów parlamentu Wielkiej Brytanii Richard Belf w wywiadzie dla gazety „Izwiestija”, powiedział, że Krym jest częścią historycznej Rosji, faktycznie uznając półwysep rosyjskim. Również Бэлф wezwał osłabić antyrosyjskie sankcje i podkreślił, że przynoszą tylko szkodę Unii Europejskiej.”

  „Krym — to historyczna część Rosji. Byłem na Ukrainie kilka razy byłem na Krymie 8-9 lat temu, gdy był jeszcze częścią Ukrainy. Mnie już wtedy uderzyło, że ogromna liczba ludzi, w tym przedstawicieli władzy, uważają, że Krym jest częścią Federacji Rosyjskiej. Mieszkańcy półwyspu mówili, że chcą być częścią Rosji”, – powiedział Belf.
  http://argumenti.ru/politics/2017/03/525721

 115. Głos Prawdy said

  „ROSZEN owskaja dieta”: w Odessie głodna kobieta odbierała chleb u gołębi
  .http://politikus.ru/uploads/posts/2017-03/thumbs/1489478002_47fe7b536a01385d79f4371d1e8f5522.jpg

  “Ukraińcy przyzwyczaili się do widoku rodaków, którzy grzebią w śmietnikach w poszukiwaniu kawałka chleba. Zazwyczaj to starcy, emeryci i renciści, sieroty, osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich: społeczne ludobójstwo rządu Walcmana -Hrojsmana dowiodło ludzi do ostatniej granicy.”
  „Ktoś rzucił chleb, aby nakarmić gołębie, i do tej stai ptaków natychmiast podskoczyła kobieta. Najpierw cichutko siadła obok gołębi, potem, oglądając się na wszystek strony, odegnała gołębi, zaczęła prosto z ziemi chapać kawałki chleba i łapczywie wpychać ich sobie do ust.. Przez kilka minut obok przechodziła matka z dzieckiem, a widząc to, wyjęła jakieś produkty z pakietu i oddała je głodnej kobiecie” — napisała obserwatorka 13 marca, przyznawszy się, że była po prostu zaszokowana tym, co zobaczyła.. Ona to wyniosła cierpiącej kobiecie kanapki i ciasteczka.
  „Czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałam. Nie raz widziałam ludzi starych na targowiskach, którzy proszą na chleb, ale żeby tak! Prosto z ziemi! To do jakiej sytuacji doprowadzili kraj, że ludzie naprawdę głodują? Tak bardzo głodują, że zbierają ptasie okruchy. Co oni tam o gołodomorze cały czas mówią? Oto wielki głód! Tu i teraz!” — zaprotestowała kobieta. Zresztą, po tej historii mieszkańcy Kijowa zaczęli opowiadać historii o sąsiadach, którzy starają się znaleźć na śmietnikach resztki jedzenia.
  „Niedawno, wcześnie rano wyszłam wyrzucić śmieci. Babcia z sąsiedniego domu grzebała w baku na śmieci, znalazła tam w pudełku resztki pizzy i schowała do torby. Widząc, że ją zauważyłam, zaczerwieniła się i powiedziała, że to dla psa…” – piszę Kacper Коłodij. Niektórzy mówią nawet o potyczkach między nieszczęśliwymi głodnymi starcami za prawo grzebać na śmietnikach w pobliżu „bogatych domów” w Pechersku lub w Obołonskich „lipkach”. Rozumiem, że mieszkańcy Троещины lub Borschagivka do kosza rzucają tylko oczyszczenia, ale eurooptymiści, którzy kupili sobie po rewolucji luksusowe mieszkania hojnie dzielą się z głodnymi emerytami resztkami salami i ciast. Oto tak wygląda życie w nowy sposób. Wkrótce biedni ludzie będą odbierać kości u psów – jednak „gołębim jedzeniem” nie najesz się.”
  http://politikus.ru/articles/91872-roshenovskaya-dieta-v-odesse-golodnaya-zhenschina-otbirala-hleb-u-golubey.html

 116. Głos Prawdy said

  Tak wiele jest informacji, nie tylko ciekawej, a nawet ważnej i pożytecznej, że gdyby nawet nic nie robić, a tylko tłumaczyć, nie starczyło by czasu. Ale jest Wielki Post i chce wolny czas, który pozostaje więcej poświęcić Bogu i modlitwie.

 117. NyndrO said

  Panie Kierowniku, mi nie chodzi o to, czy to było 60, czy 57 milionów. Chodzi mi o charakter żydów. jerzy urban potrafi kpić ze swej żydowińskości i co? Jest sympatyczny? Cl mądrzejsi żydowie wiedzą, kim są.

 118. NyndrO said

  Dobra Kierownik, idę na piwo. Mam dwa dni wolnego. Jesteś wporządku.

 119. osoba prywatna said

  Zabójcze leki – prof. Stanisław Wiąckowski
  .https://www.youtube.com/watch?v=-h-bYTDmtjM

 120. Sebastian said

  Witam

  Jakoś dziwnie cicho w niezależnych mediach na temat protestów na Białorusi, tylko mainstreamowe dają głos. Czyżby próba majdanu w Mińsku ? Chroń nas Panie Boże. Może ktoś z gajówkowiczów wie coś więcej na ten temat ? Pozdrawiam

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Ales-Zarembiuk-Protesty-na-Bialorusi-to-nowa-jakosc-Sytuacja-bardzo-szybko-moze-wyjsc-spod-kontroli,wid,18727615,wiadomosc.html

 121. Boydar said

  … quidquid agis prudenter agas et respice finem …

  To bardzo adekwatna sentencja; jedna z kilku, które zapamiętałem sprzed czterdziestu laty. Ani Sołżenicyn ani akcja odcinania się od Chyżego Ruja nie miały innego praktycznego znaczenia jak tylko propagandowe. Tą samą propagandę, jak kartę, dobry gracz przełoży na swoją korzyść a kiepski będzie płakał ze plaża. Ruskie serwery czujnie badają nastroje i tendencje. I dobrze wiedzą po co i dlaczego, my możemy tylko uwierzyć, oni nie, oni muszą mieć pewność.

 122. Re 118:
  Tylko nie zechlej się Pan. Okres Czterdziesiątnicy trwa.

 123. AniaK said

  Re82:
  Dokładnie panie Rob. Pan Tusk mając tyle kasy, do końca życia mógłby biegać po molo w Sopocie i kopać piłkę do woli. Słyszałam że w tej Brukseli za bardzo za nim nie przepadają. Na dłuższą metę miłość córki i małżonki do dobrego samopoczucia może mu nie wystarczyć.

  A z tym geniuszem to nie przesadzajmy. Sam pan Kaczyński na to nie wpadł 🙂

 124. osoba prywatna said

  Musisz to wiedzieć (198) UE zlikwidowała nam trzodę, więc sprowadzamy teraz gnój z Holandii!!!
  .https://www.youtube.com/watch?v=exZCGiRxy7Q

 125. Wiadomości FSSPX Polska:

  Zaitzkofen: Niższe święcenia kapłańskie, tonsura i obłóczyny
  https://news.fsspx.pl/2017/02/zaitzkofen-nizsze-swiecenia-kaplanskie-tonsura-i-obloczyny/

  Wspólnota Modlitwy za Kapłanów
  https://news.fsspx.pl/2017/03/wspolnota-modlitwy-za-kaplanow/

  Czy Bractwo kupuje kościół w Rzymie?
  https://news.fsspx.pl/2017/03/czy-bractwo-kupuje-kosciol-w-rzymie/

  Nowenna w intencji uzdrowienia Jana Vennariego
  https://news.fsspx.pl/2017/03/nowenna-w-intencji-uzdrowienia-jana-vennariego/

 126. Polskie jabłka powróciły masowo na rynek rosyjski:
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polskie-jablka-powrocily-masowo-na-rynek-rosyjski-3666273.html

 127. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Cysorz-to-ma-klawe-zycie-Tak-Mariusza-Blaszczaka-podejmowano-w-szpitalu,wid,18727407,wiadomosc.html?ticaid=118cb7&_ticrsn=5

  Drugiego takiego ministra ze świecą szukać. To jest nasz skarb narodowy i musimy o niego dbać i rozpieszczać do woli. Mam nadzieję, że personel został starannie dobrany, wieczorem nie zabrakło kołysanek: ach śpij kochanie….i pan Mariusz nie będzie mógł powiedzieć złego słowa na naszą służbę zdrowia.

  .https://www.youtube.com/watch?v=77Kqk6e0NIw

  Nie mam pojęcia skąd tyle żółci w tym Narodzie.

 128. AniaK said

  sorki
  Pan Mariusz……

 129. Siekiera_Motyka said

  „NSA Rutynowo Monitoruje komunikacje Amerykanów bez nakazu

  Są budowania akta elektroniczne,na jak wielu z nas jak się da? Nie wiem, ale pewne jest ze w ten sposób to wygląda.

  ……
  Myślę że rzeczywistości jest taka że dokumentacja na każdego „obywatel” jest utrzymywana automatycznie. Dokumentacja zawiera wszystko, począwszy od zakupów do aktywności w Internecie, audio z rozmów telefonicznych, do pełnych treści e-maili. Dochód. Zapisy w bibliotece. Zapisy podróży. itd. Ponadto, myślę, że istnieje inny widżet CIA który łączy działalność osoby, jak zdaniem użytkownika jest anonimowa, z ich główną dokumentacją.

  A na dokładkę, większość ludzi wygodnie nosić GPS Tracker / smartfon wokół nich, który zapewnia ich położenie na ziemi. Ja utrzymywałem przez około dziesięć lat, że śledzenie mas ludzi jest częścią podstawowych funkcji tej rzeczy. Kiedy piszę te słowa, szukając dokładną frazę „Oddział Wireless Geolokalizacja” w Google pokazuje nic.”
  www cryptogon com/?p=50604

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBycie_na_pods%C5%82uchu

  „No ale to były inne czasy !!!”

 130. AniaK said

  Póki mamy „naszą” służbę zdrowia, ja proponuję wszystkim zawczasu powycinać wszystkie woreczki żółciowe. Oczy mogą poczekać.

 131. osoba prywatna said

  Po raz pierwszy po ponad stu latach w Rosji ukazała się książka Romana Dmowskiego „Niemcy, Rosja i kwestia polska”. Dyskusja wokół publikacji, wydanej przez Instytut Współpracy Rosyjsko-Polskiej przy współpracy ambasady RP, odbyła się we wtorek wieczorem w Moskwie.
  http://kresy24.pl/dmowski-staral-sie-zaproponowac-projekt-ktory-ostatecznie-sie-nie-zrealizowal/

 132. snag said

  Revers @ 101 ,…

  Nie wiem skad autor twojego zrodla wzial te rewelacje bo pisze w czasie dokonanym co i gdzie a tymczasem, po pierwsze p. minister nie ma uprawnien zeby ‚dawac’ komus cokolwiek, w tym rzekomym ‚uchodzcom’ a po drugie to anglo-jezyczne zrodla podaja ze ‚zaleca’ … ‚sugeruje’, etc., gran diferencia amigo ,…

  Zajrzyj do mojego postu @ 50 gdzie jest link do jednego ze zrodel i napewno bardziej wiarygodnego niz twoje ,…

 133. Sebastian said

  http://kresy24.pl/dlaczego-na-bialorusi-nie-bedzie-majdanu/

  Portal Kresy24 to chujnia.
  Admin

 134. AniaK said

  A żeby nie było że tylko panu prezydentowi się należy, może uda mi się załatwić w ramach wolontariatu Dodę z noszami. Dziewczyna silna, delikatna….na pewno świetnie nadaje się do noszy i do roznoszenia posiłków.

  .http://s3.party.pl/newsy/doda-dala-tort-andrzejowi-dudzie-392640-GALLERY_BIG.jpg

  A żeby Pan Mariusz nie uwstecznił się w tym szpitalu, może mały wykładzik o mrożonych jajeczkach.

  .http://plejada.pl/gwiazdy-cejrowskiego-odcinek-1-gosciem-programu-joanna-krupa/1dsnsz

 135. snag said

  P. Minister ,…

  .http://3.bp.blogspot.com/-QETRv-EPcLU/VGYJc_9nhrI/AAAAAAAACA0/G7hNmLfs2_g/s1600/Bah%2Bkunke.jpg

 136. Siggi said

  124/Osoba Prywatna said
  ——
  Te chłopaki z tego program publicystycznego,wartościowego ,mimo ich szczerych intencji,tak se troche fantazują,ale to może być skutkiem nie znajomości branży.Czy rzeczywiście Huynia Europejska faktycznie polikwidowała nam wszystko w rolnictwie?Nie…Rolnictwo polskie w swej masie nadal jest chłopskie,ale już na większych obszarach,nie 3-5ha a 30-50 iwięcej hektarach .Nie dwu-trzykrowie,a obora z krowami mlecznymi .mechanicznym udojem na 12-15 i więcej krów.Te krowy często są od wiosny na zielonych pastwiskach,a nie tak jak w Kalifornii,gdzie krowa „widzi” pastwisko tak jak…świnia niebo,są w pomieszczeniach ,tak uwiązane,że obrócić się nie może ,nie mówiąc ,żeby se podrapała tylną racicą za uchem jak ją tam swędzi.
  Obornik przefermentowany jest bdb nawozem organicznym.Fermantacja to conajmniej 3-4 lata na dużej pryżmie lub na specjalnym wybetonowanym gnojowniku z odpływem gnojowicy do speczbiornika,a nie np. na ulicę.Takim obornikiem nawozimy pola w ilości kilkunastu ton na ha,głównie pod rośliny okopowe ,ziemniaki,buraki,po których w płodozmianie siejemy pszenicę.Obornik w glebie wystarczy nawet na trzy lata w sensie zasilenia w składniki.
  Dziś ,kiedy duże obory wydojowe to minim 60-100-120 krów mają stanowiska bezściókowe i „placki”krowie trafiają do kanału ściagane dalej specjalą taśmą i pod strumieniem wody,to w zasadzie mamy do czynienia z gnojowicą,która aby użyć jako nawozu należy rozcięczyc z wodą kilkakrotnie 1:10 i więcej,bo inaczej gnojowica wszystko co żywe z uwagi na to ,że jest to silnie stężony kwas.
  Może ktoś tanio kupił w Holandii przefermentowany obornik,który używa do produkcji ziemi ogrodowej,bo to jest byzness.Te farmy,które nie mają własnych gruntów mogą mieć problem z pozbyciem się hałd obornika ze swoich obejść.
  Ogólnie ,mimo lichej rentowności w produkcji zwierzęcej w Polsce,jednak w sklepach w większości mamy polskie mleko,mięso,jajka.
  W Polsce Ludowej zwłaszcza po Pażdzierniku’56 i jak porównamy z tym co teraz się dzieje w rolnictwie,to chłop polski miał bardzo dobrze.Odwoził żywiec do GS,albo przyjeżdzali do zagrody ważyli na dokładnej wadze na kółkach i…od razu gotówka do ręki.Teraz rolnik czeka minimum dwa,trzy tygodnie za gotówką i jeszcze musi sie przypominać.Państwo swoimi dopłatami finansowało postęp rolniczy np.na preferencyjnych cenach sprzedawano materiał hodowlany (zacielone jałowice z zarodowych obór ,czy wysokiej jakości loszki do dalszej hodowli).Dotyczyło to także wysokokwalifikowanego materiału siewnego.Dzięki takiej polityce Naszej Partii i Rządu mięliśmy -proszę szan.Wycieczki-dużo zdrowszą żywność i obecnie,gdzie wszelkie nitryty gwarantują świeżość na conajmniej 15 lat.
  Yes?

 137. revers said

  3xTAK p.Siggi nitraty wzywnosci sa bardzo wazne.

 138. AniaK said

  Nie obiecuję, ale w przyszłym roku może uda mi się załatwić darmowy pakiet Doda&Krupa dla każdego pacjenta 🙂

 139. snag said

  Nawet interactive mape splodzili, znaczy co, gdzie i kiedy – Trudno nie zauwazyc ze tam gdzie ich wiecej tam bardziej ich nienawidza.

  Over 330 anti-Semitic incidents between last November and early February shown on one interactive map.
  ————————————————————————————————————–
  .http://projects.propublica.org/graphics/swastikas

 140. snag said

  Ad.do 138 ,…

  Ciekawy formularz do wypelnienia w ostatnim linku gdzie jedynie brak … ‚krzywo spojrzal’ 😉 ,…

 141. Siekiera_Motyka said

  Ad. 133 – „Roundup Ready firmy Monsanto jest przebojowym herbicydem który zasadniczo przekształcił rolnictwo Stanów Zjednoczonych Ameryki, bo większość produkcji rolnej teraz używa nasiona modyfikowane genetycznie które są odporne na działanie chemikaliów.

  Przez wiele lat firma zapewniała rolników, że ich produkt zabijający chwasty był absolutnie bezpieczny. Jako dowód, Monsanto reklamowało zgodę agencji odpowiedzialną za środowisko, Environmental Protection Agency (EPA), co do bezpieczeństwa Roundup.

  Ale nowe ujawnione dokumenty sądowe opublikowane dzisiaj ujawniają zaskakujący wysiłek ze strony zarówno Monsanto jak i EPA by pracować wspólnie, w uciszeniu i / lub zdyskredytowaniu niezależnych i niewygodnych badan raka przeprowadzonych przez Międzynarodową Agencję Światowej Organizacji Zdrowia dla Badań nad Rakiem (IARC) … ”

  www zerohedge com/news/2017-03-14/court-docs-prove-monsanto-collusion-epa-kill-cancer-study-admits-cant-say-roundup-do

  Roundup jest popularny na Polskiej wsi. A jego skutki pewnie pojawią się za 10-20 lat.

  www moyoway com/europes-top-5-glyphosate-herbicide-toxic-countries.html

 142. AniaK said

  Spokojnie, o Paniach też pamiętam. Myślę że pakiet Linda&Pazura będzie OK 🙂

 143. AniaK said

  Ledwo odeszłam od klawiatury i kobitki już mi tu strajkiem grożą. No dobra, jak ten rocznik nie odpowiada, to się wykombinuje coś lepszego 🙂

 144. snag said

  Humor i Art w Londynie 😉 Lokalny Matejko zamontowal znak drogowy przy wjezdzie do zydowskiej dzielnicy ,…

  .http://www.jta.org/wp-content/uploads/2017/03/Screen-Shot-2017-03-15-at-9.17.16-AM-580×380.png

 145. AniaK said

  Pan Błaszczak tłumaczy, po co tylu policjantów na miesięcznicach.

  „Spotkania religijne, które mają charakter publiczny są chronione przez policję, bo od tego jest policja – powiedział szef MSWiA.”

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/blaszczak-tlumaczy-po-co-tylu-policjantow-na-miesiecznicach/ltm1tdg

 146. AniaK said

  Może my by jakieś spotkanie zorganizowali? Policję póki co mamy chyba jeszcze wspólną 🙂

 147. AniaK said

  Możnaby na przykład tych naszych samobójców – inaczej ofiar systemu – też co miesiąc godnie upamiętniać.

 148. AniaK said

  Pan Lepper dopiero w sierpniu. Może się ktoś z marca znajdzie 🙂

 149. AniaK said

  W czerwcu to może im Policji i Wojska zabraknąć na miesięcznicę.

 150. AniaK said

  Znalazłam.

  Prof. Stefan Grocholewski – ekspert od odczytywania nośników cyfrowych, wykrył manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY. „Zmarł” 31.03.2010r.

 151. NICK said

  Wpisy P. Siggi. (68 i 133).
  Zgoda.
  Bo tak jest jak Pan opisuje.

  Glifosfat.
  Co to dr Jaśkowski opisuje.
  Jest powszechniej stosowany niż nam się wydaje.
  To ścierwo JEST rakotwórcze.
  Dr Jaśkowski, pisząc, że w tych czy tamtych materiałach, np. opatrunkowych, jest go „x” we stężeniu, nie daje odpowiedzi czy to „x” już jest rakotwórcze.

  Przyznaję, że na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Evidence-based_medicine, nie znalazłem danych wiarygodnych.

  Rozbierzmy ten temat.

 152. snag said

  Dorobek komuny (sic) ,…

  W Wenezueli kobieta urodzila dziecko czekajac w kolejce zeby kupic cos do zjedzenia na kartki ,…

 153. Siekiera_Motyka said

  U Pana Leszka,

  „Oby takie publikacje w tamtej prasie ukazywały się częściej.
  Prof. Grzegorz Berendt (IPN Gdańsk) w izraelskiej gazecie Haaretz (mówi się, że należała ona do rodziny Liwy Szoken, towarzyszki Władysława Gomułki):

  „Polacy nie byli milczącymi współuczestnikami eksterminacji Żydów przez nazistów.

  Szacunkową liczbę 250 tysięcy Żydów, którzy uciekli z gett, podał ponad 30 lat temu historyk Szymon Datner w udzielonym pod koniec życia wywiadzie. Jednak Datner nie przeprowadził badań, które odnosiłyby się do całej Polski, ani nawet do jednego z jej obszarów. W związku z tym nie można przyjąć jego stwierdzenia za fakt naukowy”.

  Podawanie wielkości wyssanych z palca w publikacjach pseudonaukowych i przypisywanie setek tysięcy (!) ofiar żydowskich z lat okupacji niemieckiej Polakom, to jest po prostu Grossiarstwo.
  http://www.haaretz.com/opinion/.premium-1.773677

  Komentarze są bardzo dobre.

 154. Ad. 133

  Zapomniał pan dodać, że po tym mechanicznym udoju, to ten mechanizm się myje. Wodą. Z detergentami. I problem w tym, że te detergenty to tak nie do końca się wypłukuje… A to tylko pierwszy etap…

 155. NyndrO said

  Zróbmy tak : najlepsi myśliciele są żydami, ale niech se kłamią i nawet postawię im piwo. * Jak tylko w to uwierzę, będę buddyjskim lamą. Ergo dzięki Bogu nigdy nie będę lamą.Będę się wieszał. Dobrze, że lubię piwo. Będę szedł na ostatnie piwo do osranej śmierci.

 156. NICK said

  Racja. KrzysztofieM.
  Detergenty. Konserwanty. Prowianty bez „E”?

 157. AniaK said

  Korekta
  Pan Prof. Stefan Grocholewski „zmarł” 25 marca. 31 marca odbył się pogrzeb.

  http://info.put.poznan.pl/2010/03/26/210

 158. Siggi said

  147/Krzysztof M said
  Zapomniał pan dodać, że po tym mechanicznym udoju, to ten mechanizm się myje. Wodą. Z detergentami. I problem w tym, że te detergenty to tak nie do końca się wypłukuje… A to tylko pierwszy etap…
  ——
  Pana uwagę możemy odnieść do zmywarek naczyń i innych okazji ze środkami sanitarnymi.My swój przewód pokarmowy też odkażamy”Wyborową:,”Żytnią” i musi być okiej.
  Jak znam rzeczywistość oborową,to system mechanicznego udoju krów mlecznych ma bdb rozwiązanie w kwestii sanitarnej.Mleko jest art.bardzo szybkopsującym się ,dlatego reżim sanitarny jest nieodzowny.
  Udój ręczny wcale nie jest bardziej higieniczny.Może sobie pan wyobrazić mlecznicę,która daje rocznie np.około 8000litrów mleka,6000l to też bardzo dużo.
  Ja doiłem krowy i łatwo mi to szło,ale ma pan 5min na wydojenie poranne,gdzie dwa wiadra należy przygotować po wycieleniu taka wydajna mlecznica da 15litrów i popołudniowy udój podobnie.Po 5min nie czujemy dłoni,a mamy takich krów kilka 5-6szt.Dla niewprawionego ,to płacz i zgrzytanie zębów.
  Na początku tych 5 min myjemy letnią wodą wymię,lnianą ścierką wycieramy i ten moment jest dla krowy fazą podniecenia.Pierwsze strumienie mleka są małe ,ale za chwilę to się leje ze wszystkich czterech strzyków,trzeba się spieszyć.W trakcie ,krowa pare razy se głęboko sapnie,co świadczy o jej swoistym orgażmie,chętnie z zadowoleniem ,sympatią spogląda na osobę dojącą.Podobnie jest u ludzi z tem.Nie?
  Dojenie musi być bardzo dokładne,nie wolno pozostawiać nawet małych ilości mleka.Wszelka niestaranność może być przyczyną najczęściej stanów zapalnych wymienia ,co grozi utratą sztuki i ewidentą strata gospodarczą.
  O jedno miałem pretensje do Władzy Ludowej ,że gdzieś do l.70-tych konia,krowę,lochę obowiazywały ubezpieczenie zdrowotne,a chłopa indywidualnego i czł.jego rodziny jak nie robili w mieście nie obejmowało takie ubezpieczenie.Za wizytę lek.wet.chłop,nie płacił,ale za zastrzyk u doktorów we własną doope bu(Ó)lił
  To była niesprawiedliwość,którą mogli tylko wymyśleć judaicowie,którzy wtedy mieli coś do powiedzenia.Ale po Marcu’68 ,to ulegało zmianie.Piszę o tym,żeby co niektórych zadowolić tem.

 159. Ad. 151

  Moja babcia doiła dwie krowy dziennie. To oczywiście nic w porównaniu do realiów obecnych gospodarstw. Na wsi, gdzie żyła moja babcia nie ma już ani jednej krowy. Bo się „nie opłaca”. No to trzeba zrobić tak, żeby się opłacało. I znowu będziemy mieli normalne mleko, normalne sery… Jeśli chcemy.

 160. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski Maciek Poręba pod ambasadą USA dają ostro do pieca
  .https://www.youtube.com/watch?v=5sLvIv8hQtY

 161. snag said

  Naglowki ,…

  College Removes Scales from Gym to Avoid ‘Triggering’ Overweight Students
  —————————————-
  W uniwersytecie w Ottawie wyrzucono wagi z gyms i miejsc gdzie mozna pocwiczyc – Powod (sic) zeby nie urazic ego osob otylych.

  California School Bans Tag, Says Game ‘Too Rough’
  —————————————-
  W Californii w pewnej podstawowce zniesiono zabawe w berka … powod? zbyt ostra … a czesciej zlapane dzieciaki mogly by nabawic sie kompleksow 😉 ,…

  A w Szwecji liczba dzieciakow pragnacych zmiane plci podwaja sie z roku na rok – Tak trzymac ‚Wikingi’ 😉 ,…
  —————————————-
  Number of Swedish Children Wanting to Change Gender Doubling Each Year

 162. Maciuś said

  „Kiedy ludzie próbują podważyć Twoje marzenia, przewidzieć Twój koniec lub krytykują Cię, pamiętaj, że opowiadają Ci oni swoją historię, nie Twoją.”

  Cynthia Occelli

  Ch… „wi” o co jej chodziło…

 163. NICK said

  OP. (153).
  Ty mi się coraz mniej podobasz.

 164. AniaK said

  Re154:
  Czego tu Pan Maciuś nie rozumie. Jak ktoś komuś źle życzy, to sam może sobie koniec wykrakać.

 165. NICK said

  http://www.bing.com/videos/search?q=akurat+youtube&&view=detail&mid=A9B9FC7BC7B9AF80DD6BA9B9FC7BC7B9AF80DD6B&rvsmid=AB327CEE52F7B79ED187AB327CEE52F7B79ED187&fsscr=0&FORM=VDFSRV

 166. VA said

  Spotkaj się z żydowską tancerką burleska, która jest gruba i dumna z tego.
  https://theuglytruth.wordpress.com/2017/03/15/jewish-family-values-meet-the-jewish-burlesque-dancer-whos-fat-proud-of-it/#more-169802

 167. NICK said

  Aaaa.
  A, aaa.
  http://www.bing.com/videos/search?q=akurat+youtube&&view=detail&mid=AD3F6E850F76E64B9B3AAD3F6E850F76E64B9B3A&rvsmid=AB327CEE52F7B79ED187AB327CEE52F7B79ED187&fsscr=0&FORM=VDFSRV

 168. Boydar said

  Panie NICK’u, bez nerw. Każdą niejasność na korzyść się należy. Po rzymsku i po chrześcijańsku. My nigdy do końca nie zrozumiemy Rosjanina a OP nie zrozumie nas. Ale może chce jak najlepiej. Inna sprawa, że nie wyciąga wniosków; ale i my bez winy nie jesteśmy.

 169. NICK said

  „kiedy z serca płyną słowa, uderzają z wielką mocą”
  http://www.bing.com/videos/search?q=akurat+youtube&&view=detail&mid=D827989E17B8F0C2B040D827989E17B8F0C2B040&rvsmid=AB327CEE52F7B79ED187AB327CEE52F7B79ED187&fsscr=0&FORM=VDMCNL

 170. NICK said

  Ale to nie o to chodzi. Brata Rosjanina to ja rozumiem. OP nie opierdalam.
  OP nie jest przecież prezentantem Rosjan. Reprezentantem..

  Każdy pisze na swoje konto.
  Kilka razy należało pouczyć. Zatem napomniałem.
  Podobnie jak mnie napominacie.

 171. Boydar said

  To nie szkoła, nie da się wszystkiego wyłożyć. Zresztą nawet w szkole to się nie zdarza. Wygląda na przyjaciela, delikatnie trza. Oliwa wypłynie sama, nie wolno naciskać, bo można zepsuć. Musi być z pierwszego tłoczenia, inaczej niewiele warta.

 172. snag said

  PC w GB – Pobili dziewczyne i jej chlopaka, polamali jej nos, kosc policzkowa i nie ciapaci mimo ze wyraznie widac a ‚poludniowi azjaci’.

  Video w linku …

  ‘South Asian’ Men Break Woman’s Nose in Anti-White Race Hate Attack
  ————————————————————————————————–
  http://www.breitbart.com/london/2017/03/15/asian-men-break-womans-nose-in-anti-white-race-hate-attack/

  West Midlands Police are appealing to the public to help track down three “Asian men” who racially abused and violently assaulted a 34-year-old woman and her male companion in an anti-white race hate attack last December.

 173. Mapa Europy z transparentem: CESARSTWO RZYMSKIE NIEMIECKIE W ROKU 962.
  49. Klątwa Watykanu na Polskę i Bolesława Chrobrego. Spiskowa Historia Polski,
  Paweł Szydłowski

  Mapa przedstawie CZECHY od Bohemii do Łuku Karpat czyli Siedmiogrodu, a WĘGRY na wschód od Karpat Wschodnich do Dnierpru. Można wnosić, że mapę tą WYMYŚLIŁ Łowczy Siedmiogrodu, który Marzył o Wykrojeniu sobie Królestwa nad Dunajem, jak Himmler nad Rodanem.
  Nic mi jednak nie wiadomo, aby Bolesław Srogi anektował Panonię i wypędził Węgrów za Karpaty Wschodnie. Do Czech należały jednak wówczas Wrocław, Kraków, Lublin oraz KIJÓW. Po śmierci starego witezia nad Regnicą w 955 r. młody Witeź złożył zaraz hołd Trybutarny dowodzącemu odsieczą dla Niemców Bolesławowi Srogiemu, co widzimy na tympanonie fundacyjnym mostu Judyty w Pradze.
  Zachowały się co najmniej TRZY mapy Papieskie przedstawiające Wschodnią granicę Cesarstwa na Wiśle, Gople, Warcie, Przemszy, Wiśle, Kanale Górnośląskim, Odrze, Morawie i Dunaju. Granica ta była SKUTKIEM wysłania przez księcia Goplanii ŚWIĘTOSŁAWA polskiej jazdy na wojnę o Zjednoczenie Chin. Podczas Koronacji cesarskiej w Rzymie 962 wysłano bowiem Wichmana, byłego jarla Bractwa Śmiałych Żeglarzy na Wolinie, aby na czele flot słowiańskich uderzył na muzułmańską Hiszpanię, czemu sprzeciwił się król Danii Harald Sinozęby.
  Wobec tego Wichman uderzył tymi flotami na Danię i pojmał Haralda, który przed śmiercią na Wolinie uznał się trybutariuszem cesarskim i przyjął Chrzest. Wtedy Wichaman uderzył tymi flotami na stolicę Goplanii Szczecin, gdzie zabił Świętosława, którego następca Czcibor-Ścibor też uznał się trybutariuszem cesarza i obiecał przyjąć chrzest Łaciński. Według tegoż traktatu Pokojowego utworzonej w Szczecinie Marchii Billunga z Goplanią to WSCHODNIA granica Cesarstwa była na Wiśle, Gople, Warcie, Przemszy, Wiśle, Kanale Górnośląskim, Odrze, Morawie i Dunaju – co UZNAŁ papieski Rzym.
  Przebywający wówczas z Bolesławem Srogim w Konstantynopolu dowódca wracającej z Chin polskiej jazdy, junior Mieszko-MIECZYSŁAW, ożenił się z ROZWÓDKĄ Dobrawą i pośpieszył do Goplanii, gdzie pod Lipianami rozgromił Wichmana, ale PAPIESKA Wschodnia Granica Cesarstwa dotrwała do Milenijnego Zjazdu w Szczecinie-GNIEŹNIE, gdzie Otton III anulował ją za zdobycie przez ZGWAŁCONYCH przez Marchię Billunga Polaków, Czechów i Węgrów Kolonii, gdzie rządził Król Niemiecki Karol Dolnolotaryński.

 174. osoba prywatna said

  Kto jeszcze dziś pamięta Carla Bedermana
  http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/komentarz-polityczny/8169-8169

 175. AniaK said

  Nie doczekał wiosny. Niech mu ziemia lekką będzie i spoczywa w pokoju [*]

  .https://www.youtube.com/watch?v=YagylX_9Fss

 176. Boydar said

  A skąd pewność, że kronika Galla Anonima nie jest dokładnie własnie takim źródłem ? Jeszcze nie dawno Sznowny JPT próbował narzekać na anonimowość Gajówkowiczów, ale w przypadku Galla problemu to, jak można domniemać, nie stanowi …

 177. snag said

  😉 ,…

 178. snag said

  Le Pen ,…

  Jesli wygra – Obiecuje wspolprace z Polska i Wegrami w demontazu Unii ,…

  Le Pen Will Work with Poland and Hungary to ‘Dismantle’ the EU
  ————————————————————————————
  http://www.breitbart.com/london/2017/03/15/le-pen-will-work-poland-hungary-dismantle-eu/

  Marine Le Pen, the frontrunner in the first round of France’s upcoming presidential elections, has said she will build alliances with Theresa May, Hungarian Prime Minister Viktor Orbán, and Polish leader Jarosław Kaczyński to “dismantle” the European Union (EU) if she is elected.

 179. Siggi said

  Piskorski żyje, ale nadal jest internowany
  .

 180. Siggi said

  Simonian: Rosyjscy dziennikarze wkrótce „będą rozstrzeliwani na placach”

  © Sputnik. Jewgienij Biatow

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703155036489-Sputnik-USA-RT-makkartyzm/

 181. Siggi said

  Rozpad Unii Europejskiej i wygaszanie NATO

  Rozpad Unii Europejskiej i wygaszanie NATO, to konsekwencje kryzysu Zachodu, który pogrążył się w niemocy, wynikającej z odrzucenia fundamentalnych tradycyjnych wartości i tradycyjnego rozumienia kultury. Próba przełamania dotychczasowych wartości Zachodu, przez laicyzację, neoliberalizację oraz genderyzację zachodnich społeczeństw skończyła się upadkiem tych poronionych koncepcji. Niestety w konsekwencji są problemy w funkcjonowaniu Zachodu, jako systemu społeczno-gospodarczego.
  dalej…………
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=46508

 182. Siggi said

  http://pikio.pl/pilne-sa-wyniki-wyborow-z-holandii-wielkie-zaskoczenie

 183. Siekiera_Motyka said

  Ad. 181 – Herr Tusk będzie „budował” dwu-biegunową UE dla Złotej Pani. Siły Anglo-Syjonistyczne nie poddadzą się tak łatwo. Krach dolara może świetnie zmienić uwagę owiec w jednym dniu. A na dodatek rozruchy dzięki fili „ISIS Europa” i lato będzie gorące przy niskich temperaturach. Polska tak i tak jest w szponach Zachodu i wyrwać się jest trudny do wyobrażenia. Bo bankier nigdy nie zapomni tego co jesteś jemu dłużny.

  „Kambodża ostro reaguje na żądanie rządu USA, by kraj zwrócił niemal 50-letnia pożyczkę brutalnego rządu Lon Nol Kambodży, który doszedł do władzy przez US-backed zamach stanu i spędził większą część swoich funduszy zagranicznych zakopując bron do zabicia własnych obywateli, zgodnie z obecnym premierem Kambodży Hun Sen.”

  http://www.zerohedge.com/news/2017-03-14/after-destroying-cambodia-us-wants-country-repay-it-bombs-they-dropped

 184. Boydar said

  O, właśnie to chciałem Panu NICK’owi podrzucić; to mnie skłoniło do przesłuchań.

  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,17599999,Kazik_Staszewski__Nie_warto_ginac_za_idee__Zwlaszcza.html

 185. Maćko said

  75 Sangu – no to wialo ponad 90km/h? 😉 Sam jestes leniem … jak by tak wialo to by nie beigal tylko latal 🙂

  87 Siggi – a Le Livre Noir du Communisme? https://fr.wikipedia.org/wiki/Le_Livre_noir_du_communisme

  90 NyndrO – nie wlasnie. Tylko dziwi mnie podejscie Siggiego do Solzenicyna… bardzo dziwi.

  103 – liczbe ofiar pliczyc trudno, tem bardziej, ze nikt ich nie liczyl. A ze zydokomuna mordowala miliony to mordowala. Czarna Ksiega komunizmu dobija do 100 milionów a pisana jest przez naukowców, na uniwersytecie, i nie zostalo to opracowanie podwazone przez powazne pracy innych historyków.

 186. Maćko said

  Policja przeszukuje biura w głównej siedzibie Audi w Ingolstadt oraz biura w Neckarsulm. Akcja ma związek z tzw. aferą dieselgate, informuje Spiegel.de.

  Prokuratura w Monachium od dłuższego czasu badała czy wchodzące w skład grupy Volkswagena Audi również mogło być odpowiedzialne za skandal dieselgate, który wybuchł w 2015 r.

  https://www.pb.pl/policja-w-siedzibie-audi-856783

 187. La Reine Toronto said

  Miau Miau Miau! MIAU!

 188. Boydar said

  „… Tak więc można porównać polskość i katolicyzm; to bardzo ważne, gdyż próbuje się je utożsamić …”
  „… Naszym celem powinno być budowanie siebie, własnej odrębności w spojrzeniu na rzeczywistość. Nie powinno więc to być kierowane przeciwko Żydom, Rosjanom, Niemcom, katolikom, czy Europejczykom. Mamy budować własną tożsamość …”

  http://cygnus.neon24.pl/post/137516,polskosc

  Tak o, o, bez rabina ?!?! I weź tu człowieku przytul żmiję …

 189. snag said

  Macko @ 185 ,…

  Nie widzialem cie senor i nie wiem ile wazysz ale jak fruwasz przy 90 km/h to wloz se cegle w kieszen i przestaniesz 😉 ,…

  Wiatr 110 m/h = okolo 180 km/h na video ,…

  .https://youtu.be/lc3a1fqit-4

 190. Siggi said

  90 NyndrO – nie wlasnie. Tylko dziwi mnie podejscie Siggiego do Solzenicyna… bardzo dziwi.
  ————
  Gdzie on był na Syberii?
  To taki skrót z Wikipedii:…….
  Został aresztowany 9 lutego 1945 w Elblągu (według innych źródeł mogło to być we wsi Dittrichsdorf, dziś Biała Wola w gminie Lubomino)[2], po tym jak NKWD przechwyciło jego list do przyjaciela zawierający krytyczne opinie na temat sposobów prowadzenia wojny przez Związek Radziecki i roli Stalina[3]. Po aresztowaniu trafił do więzienia na Łubiance, a stamtąd na Butyrki w Moskwie. Na mocy osławionego artykułu 58, p. 10 (antyradziecka agitacja) i 11 (próba utworzenia organizacji antyradzieckiej) ówczesnego radzieckiego kodeksu karnego został skazany na 8 lat wychowawczego obozu pracy. Więziono go w obozie w dawnym monasterze Nowe Jeruzalem pod Moskwą, następnie pracował w szaraszce (specjalny obóz dla specjalistów i naukowców) w Marfinie, a w końcu przewieziono go do obozu w Jekybastuzie.
  Został zwolniony w lutym 1953 i skierowany na „wieczne osiedlenie” do wioski Kok-Terek w obwodzie dżambulskim w Kazachstanie. Po rozpoznaniu u niego raka żołądka poddawany był leczeniu naświetleniami w szpitalu w Taszkiencie, gdzie następnie przeszedł operację usunięcia guza. Pomimo zabiegu, nowotwór miał przerzuty i według diagnozy lekarzy-zesłańców postawionej w grudniu 1953 Sołżenicynowi pozostały trzy miesiące życia. Jednak przerzuty nagle ustąpiły, co Sołżenicyn uznał za realizację Bożego zamysłu – opinię tę wielokrotnie podtrzymywał w przyszłości. W 1956 (albo 1957 – według innych źródeł) został zrehabilitowany i wrócił do europejskiej części Związku Radzieckiego. Podjął pracę jako nauczyciel szkoły wiejskiej pod Riazaniem, a później w samym Riazaniu.

  Front wojny z Niemcami hitlerowskimi ,to nie …klub dyskusyjny i mącenie w głowach.Przy frontach działały sądy wojenne ,które miały pełne ręce roboty.Sołżenicyn,dwudziestopięcioletni kapitan pozwala sobie na uwagi ,dyskusje w pisanych listach n/t sposobu prowadzenia wojny i roli jaką odgrywał Stalin.Przyuważyli i pociągnęli do odpowiedzialności karnej.Wyrok 8lat to było minimum.A jak go potraktowano po rozpoznaniu u niego raka?Wielu nam wydaje się,że w tamtych czasach człowiek był wyjęty spod prawa,a tu wiozą go do Taszkientu,bo tam jest bunkier do naświetleń radio.To były dopiero pierwsze lata medycyny nuklearnej i potraktowany po ludzku.Po powrocie do Moskwy władze obchodzą się a nim jak…z „jajkiem”.On był potrzebny Chruszczowowi w zbeletryzowaniu represji stalinowskich,w których sam Chruszczow w II połowie l.30-tych ma bardzo duży udział.Ma on na koncie kilkanaście tyś.ofiar z list proskrypcyjnych,które doręczał Stalinowi,a Stalin nie wszystkie podpisywał.Był to okres,kiedy Chruszczow był I sekretarzem Kom.Obwodowego KPZR w Moskwie.
  Sołżenicynowi umożliwiono dostęp do archiwów i relacji b.więżniów.A kategorie więżniów były różne:polityczni,kryminalni także szeregowi własowcy,banderowcy,czy ci którzy podjęli współpracę z hitlerowcami.Zwykle było to 10lat obozów pracy na Syberii.
  Tytuł „Archipelag Gułag”jest szyderczy.Użył metafory i porównał ZSRR do ogromnego oceanu ,na którym są rozsiane wyspy-obozy jako archipelag.”Gułag”,to skrót ‚…Gławnoje Uprawlenie Łagrow – Główny Zarząd Obozów.
  Kiedy byłem w technikum czytałem w „Polityce” w odcinkach”Jeden dzień Iwana Denisowicza”i zależy jak kto,to mógł dostawać wypieków na pysku.W 1977r kupiłem książkę wydaną w Polsce pierwszej żony Sołżenicyna Natalii Rieszetowskiej :”Sołżenicyn;realia i mistyfikacje”,którą mam nadal ,a która otworzyła mi oczy na osobowość Aleksandra Isajewicza (po ojcu Izzaku).Podobno siostra N.Riesztowskiej była żoną Louisa Aragona,który okazał się także bi.
  Największa podłość Sołżenicyna to podawanie wielkości 66mln śmiertelnych ofiar stalinizmu od 1918-58r.Tzw.Zachód niech u siebie uczciwie policzy swoje ofiary na własnym terytorium I na terytoriach kolonialnych.Nie jestem zwolennikiem licytowania oprawców,ale podwójne standardy,relatywizowanie moralne służy chowaniu własnych zbrodni.

 191. Siggi said

  Coś czuję,że Waszczu sprowadzi na nas jakieś nieszczęście.
  Niech ktoś zadzwoni do niego z sugestią,żeby troche myślał jak już coś gada.W Moskwie się wystraszą przez niego.
  A my wzywamy Waszczu i jego Pryncypała,żeby oddali wolność osobistą więżniom politycznym w Polsce.
  Czuć już dyktaturą …

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Witold-Waszczykowski-wzywamy-Rosje-do-powrotu-do-wspolpracy-z-Ukraina,wid,18727697,wiadomosc.html?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci

 192. Siggi said

  Ponad 1,8 mln zł wynagrodzenia i prawie 1,6 mln zł premii. Tyle dostał i dostanie jeszcze z państwowych spółek przyjaciel Kaczyńskiego
  https://oko.press/wojciech-jasinski/

 193. Siggi said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/stany-zjednoczone-obawiaja-sie-rosyjskiej-interwencji-w-libii

 194. Wieś Rządzi Światem said

  https://histmag.org/Mieszko-Pierwszy-Tajemniczy-rozmowa-z-prof.-Przemyslawem-Urbanczykiem-8138

  W swojej książce wysunął Pan hipotezę, że przodkowie Mieszka mogli należeć do elity państwa wielkomorawskiego, a być może nawet do rządzącego nim rodu Mojmirowiców. Co skłoniło Pana do podważania relacji Galla Anonima o rodzimym pochodzeniu Piastów i szukania ich korzeni poza ziemiami polskimi?

 195. revers said

  re179

  teraz p.Siggi nie trzeba byc Piskorskim zeby nie trafic do korporacyjnych pokojow przesluchan wielkich bratow, wystarczy wejsc do gownianej CASTORAMA przelozyc jak w wielkim burdelu korporacyjnym bez porzadkow na polkach obok wlasciwego fachu ulozony kawalek lutu do rynien, by gowniane kamery zarejestrowaly klienta jak zlodzieja: Ladujesz pan w pokoju przesluchan wielkiego brata z opcja przesukiwan kieszeni, krzyzowych pytan i przechodzenia przez bramki prawdy, tj, sygnalizatorow posiadania metalu lub magnetycznych zabezpieczen towarow. W niedalekiej przyszlosci byc moze RFID-owych kart bankowych i dokumentow tozsamosci.

 196. Siggi said

  http://newsroom.salon24.pl/764084,skandal-na-spotkaniu-michnika-z-kod-w-plocku-ktos-rzucil-race

 197. revers said

  czekajac na moderacje
  44 letnie Kuntakinte nie biora do szkol rekrotow gdzie pierze sie mozgi do tego stopnia ze minsiter Kintakunte nie wiedziala by jak sie nazywa, ale ze jest na liscie kamikaze islamskich to na pewno.

  Byc moze ze ktores z jej licznych 3-ech latorosli skorzystalo juz z szwedzkich funduszy edukacyjnych lub tanich kredytow naukowych na studia za granica, co wiekszosc z tych nowo szwedow zrobila jadac do szkol rekruckich islamu w Iraku i Syrii i piorac sobie naukowo i kulturowo moozgi na naukowych kamikaze awansujac, potem tylko podstawic ciezarowke z ladunkiem wybuchowym 5 TNT i lepszy Brevik zapewniony, bez jego amatorszczyzny bo unnaukowiony, uduchowinony do wyzej niz niebo.

  http://www.svt.se/nyheter/inrikes/demokratiministern-kommunerna-behover-hjalp

 198. revers said

  czekajac na moderacje o naukowcach ze Szwecji

  http://www.svt.se/nyheter/inrikes/demokratiministern-kommunerna-behover-hjalp

 199. Yah said

  Ksiądz M Wiśniewski w Pro Christo: wiara i czyn: organ młodych katolików, rok X, październik 1934, nr 10, str. 780-787

  Głupi jest, kto myśli, że zwalczy żydów, popierając jed­nocześnie demokrację.

  Takie głupstwo popełniła między innemi nasza polska „endecja”.

  Kochane „Endeki”! cała moja sympatja i uznanie, z małemi zastrzeżeniami, jest po waszej stronie!

  Wierzyliście w Polskę, wierzyliście w szlachetność du­szy polskiej, wierzyliście w hasła

  „Wolność, równość i brater­stwo”! (i w całą demokrację), spodziewaliście się wskrzeszonej,

  zjednoczonej i potężnej „Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Pol­skiej”.

  Najszlachetniejsi z was oddali za tę wiarę i nadzieję, krew i życie swoje. I nie zawiedliście się w swych nadziejach: Polska żyje. Ale w tej Polsce rządzicie nie wy, lecz inni według wskazó­wek „Mędrców Sjonu”.

  Widzicie teraz swój błąd? Trzeba go naprawić. Nie dą­sajcie się na „sanatorów”, że naszym żydkom trochę racji przyznali. Demokracja i do tego pięcioprzymiotnikowa z par- lamentarnemi „gadalniami”, to rzeczywiście wierutne głupstwo.

  Dobrze, że już to głupstwo wykreśliliście z Waszej nazwy i zamiast „Narodowej Demokracji”

  przyjęliście tytuł „Stron­nictwa Narodowego”.

  Ale duch żydowsko-masońskiej demokracji jeszcze w was pokutuje. Nie możecie wyzwolić się ze sposobu myślenia XIX wieku, i to was paraliżuje.

  Skończcie nareszcie z żydowską sugestją.

  Moja małość i słabość taką wielką i mocną podaje wam rad ę, nie z siebie, lecz z prostej wiary zaczerpniętą: Wprowadźcie do waszych ustaw punkt zasadniczy:

  „Członkiem Stronnictwa Narodowego może być tylko katolik wierzący i praktykujący”

  Pozbędziecie się w ten sposób za jednym zamachem masonów, którzy u was, podobnie jak w „sanacji”, siedzą i na swoje tory was pchają.

  Stracicie może przy tem garstkę Polaków-innowierców, protestantów lub prawosławnych, ale ta strata wynagrodzi się tysiąckrotnie rzeszami katolików, polskiego ludu i inteligencji,

  które pójdą do was ławą, aby stworzyć jedno potężne stronnictwo katolicko-narodowe.

  Nie odpychajcie „sanatorów”, o ile są szczerymi katolikami, boć przecie i w „ sanacji” można znaleźć ludzi uczci­wych .

  Słowem —jeden front katolicko-narodowy przeciw judeo-masonerji.

  A drugi postulat: w Polsce trzeba skończyć z „demokra­tycznym bałaganem”, a stworzyć silną władzę skoncentrowaną w jednym ręku, czyli wrócić do monarchji.

  Nie potępiamy demokracji, jak żydzi, lecz uważamy ją za ideał niedościgniony przynajmniej w obecnych warunkach.

  W ustroju monarchicznym wystarczy garść rozumnych i cnotliwych, uzdolnionych do rządzenia, a w demokratycznym musieliby wszyscy być takimi, ponieważ przez powszechne głosowanie wszyscy biorą udział w rządach. Do tego zaś, by wszyscy obywatele państwa demokratycznego byli rozumni i uczciwi, stawiający dobro ogólne wyżej niż własne, to nam jeszcze bardzo daleko. Zatem o demokracji dzisiaj nie może być mowy, jeżeli nie chcemy zamienić się całkiem w plugawe żerowisko żydowskie.

  Nie wyrzekamy się jednak demokratycznych ideałów bo nie sądzimy, że ludźmi można kierować tylko „gwałtem i strachem”, jak polecają Mędrcy Sjonu. Przeciwnie hasłem naszem jest i pozostanie owo nawskroś chrześcijańskie wypo­wiedzenie Krasińskiego:

  „Nic nie spychać nigdy w dół,

  „Lecz do coraz wyższych kół,

  „Iść przez drugich podnoszenie,

  „Bo cel światów szlachetnienie.

  W tych słowach zawarł poeta ideał chrześcijańskiej de­mokracji i braterstwa, tak różny od talmudycznych pojęć o „człowieku drapieżnem zwierzęciu”, jak rożnem jest niebo od ziemi.

  Wybaczcie mi gawędziarski ton moich wywodów. To przyzwyczajenie misjonarza, który z powołania swego więcej obcuje z ludźmi, aniżeli z książkami.

  .https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2017/03/10/protokoly-posiedzen-medrcow-syjonu-wnioski-dla-wlasnego-uzytku/#more-1832

 200. pawel said

  Hiszpańska policja, we współpracy z Europolem, skonfiskowała około 10 tys. sztuk karabinów, 400 haubic oraz granaty i pistolety – ciekawe ilu NIE wykryli? Te haubice są szczególnie interesujące.

  http://fakty.interia.pl/hiszpanska-policja-skonfiskowala-10-tys-karabinow-video,vId,2271533

 201. Aneta Wieczerzak-Krusińska, UE: BIERZCIE ATOM – Bruksela sugeruje Polsce, skąd brać prąd, bo władze nie mają planu (s. A1), POLSKI MIKS ENERGII PROSTO Z BRUKSELI (s. B4); Paweł Jabłoński, OBRAŻONA ENERGETYKA (s. A2); Rzeczpospolita, 15 III 2017.

  Z powodu BRAKU polityki i prognostyki energetycznej Polska stanęła w obliczu Najpoważniejszego kryzysu energetycznego. W ubiegłym tygodniu przybyła do Warszawy Komisja Energetyczna Unii Europejskiej, aby się zorientować w sytuacji energetycznej Polski. Eurokraci doszli do wniosku, że Bez Energetyki Nuklearnej sytuacji energetycznej Polski rozwiązać się nie da. KE UE zaleciła Warszawie Miks Energetyczny z ENERGETYKĄ NUKLEARNĄ, co jest Precedensem.
  Jest to ZGILOTYNOWANIE Stratega Ekonomicznego PiS Mateusza Morawieckiego, który Wszedł w BUTY Angeli Merkel (MAR, MORAWIECKI PRZEGRYWA WOJNĘ W RZĄDZIE – Ministrowie i urzędnicy bojkotują jego pomysły, Fakt, 15 III 2015, s. 4). Doszło do tego, że niektórzy nie chcą z nim gadać pozwalając sobie na uwagi, że CZASY MINCÓW I BALCEROWICZÓW SKOŃCZYŁY SIĘ więc albo odejdzie On, albo Rząd? bo Pantofle Złotej Pani NIE WYSTARCZĄ.
  Gdy kilka lat temu Złota Pani ogłosiła swą Strategię Energetyczną to Potentaci Energetyczni Niemiec podzielili się NA PÓŁ, żeby skoczyć sobie do Gardła, ale Złota Pani nie rozpłakała się, bo wzęiła doskonały niemiecki środek uspakajający. Wirtschafts Woche zilustrował to na stronie tytułowej Bitwą Germanów na buzdygany, maczugi i topory; jedni pod Sztandarem SŁONECZKA z twarzą Złotej Pani a drudzy pod ATOMEM Nilsa Bohra.
  Złota Pani wygrała dzięki FUKUSHIMIE. ONZ rozesłał Tajny Raport w/s Fukushimy, do którego w Niemczech miało dostęp 6 osób, na podstawie którego Złota Pani wprowadziła Bez Zgody Bundestagu EKOENERGETYKĘ – formalnie na koszt Podatników a faktycznie Unii Europejskiej, na czym Najgorzej wyszła Hiszpania.
  Ponieważ Polskę czeka los Hiszpanii to KE UE odstąpiła wobec Polski od Kazusu Fukushimy i ZEZWOLIŁ na Energetykę Nuklearną. Tym Złota Pani spacyfikowała Bitwę Germanów każąc Tuskowi oświadczyć w Brukseli: POLSKIE ELEKTROWNIE ATOMOWE BĘDĄ BEZPIECZNE więc Energetyczni Germanie podwinęli ogony ze strachu przez URSZULĄ SIPIŃSKĄ.
  Doktryna Tuska była na opracowanej przez Francuzów ENERGETYCE GMINNEJ. Ponieważ opracowany przez Amerykanów minireaktor URSZULA SIPIŃSKA mieści się na półciężarówce i wystarcza na zasilanie miasta 200-tysięcznego to Francuzi zaproponowali wprowadzenie Gminnej Sieci Energetycznej dla Minireaktorów Amerykańskich, co PRZERAZIŁO Germanów pod flagami SŁONECZKA i BOHRA.
  Energetyka Gminna dla Polski ma sens, ale dla Europy Zachodniej raczej Nie, bo 40 lat temu zaproponowałem przekształcenie Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej i Imperializm WŁOSKIM skraplaczem pustynnej mgły nocnej na Saharze z lustra fotoelektrycznego Siemensa: w nocy WODA a w dzień PRĄD. Ten Imperializm miał obronić Europę przed jezuitami, jak w VIII wieku, po bitwie pod Mohaczem w r. 1526 czy WIEDNIEM.
  Anglicy potraktowali to poważnie, bo zaczęli wykupywać w Tunezji tereny na baterie słoneczne.

 202. NyndrO said

  .https://m.youtube.com/watch?v=9cTsf4W2JZQ

 203. Zbyszko said

  Polecam wykład prof. Stanisława Wiąckowskiego pt Zabójcze leki :
  .https://www.youtube.com/watch?v=-h-bYTDmtjM

 204. revers said

  ad198

  Bierzcie nie tylko Atomy ale lotniska, POpis ledwo co ukończył lotniska różnych bolków, jp2, szopenów a juz chce budować największe lotnisko w europie między Warszaffka a Lodzia o przepustowości 50 mln. pasażerów, koszty portu niebotyczne, a zaczynaja sie na I etapie 34 mdl EUR.. oczywiście połowe ma finansować unia. czekamy na dalsza rozbudowe portu lotniczego Młóć.

 205. NyndrO said

  .https://m.youtube.com/watch?v=82cqpxNdr6s

 206. revers said

  Samolot do …
  .https://www.youtube.com/watch?v=HzoDdj2cFrI

 207. revers said

  taaa, Pucio, Pucio ..
  .https://www.youtube.com/watch?v=RRfiddT5-aM

 208. Otto hak said

  Pozdrowienia z lotniska we Frankfurcie. Paskudne, niefunkcjonalne, gigantyczne lotnisko.

  Rzym choć wciąż piękny i dostojny, jako miejsce uświecone i centrum cywilizacji, jest skończony. Wprawdzie gorąco polecam zwłaszcza młodym jako cel wycieczek, ale jako miejsce pielgrzymek jest już kaputt. Nie można się skupić i pomodlic, bo cię zadepcza i walą fleszami po ryju. Wszędzie nachalne kolorowe czlowieki sprzedający chiński szajs.różańce z plastiku po 10 euro za dziesięć sztuk, pi szczere kretynskie zabawki jednorazowego użytku, wszyscy liza lody a capella sistina lepiej nie mówić.
  Więcej potem bo mi samolot odlata
  .
  .

 209. NyndrO said

  A jak sytuacja z toy toy. You know what i mean. Nieh Pan golnie do Wenecji. Tam dopiero jest ” Szkoła Życia”. Podrawiam serdecznie.

 210. Boydar said

  I to też 🙂

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/efekt-500-wzrost-narodzin-elzbieta-rafalska,253,0,2280957.html

 211. Boydar said

  Normalność to nienormalność ?

  http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Nowelizacja-przepisow-budowlanych-Pralka-w-kuchni-bedzie-legalna,wid,18726496,wiadomosc.html?ticaid=118ccb

  Czekam kiedy zmienią dopuszczalną lokalizację […] z „na górze” na „w dole”.

 212. Boydar said

  A nie mówiłem ze to szyszka w dupie ? I to jeszcze drugą stroną ?

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Jest-doniesienie-do-CBA-ws-polowania-ministra-Szyszki,wid,18728414,wiadomosc.html?ticaid=118ccc

 213. Yah said

  Ad 209

  „Dodatkowo w dorosłe życie wkroczył też wyż demograficzny z lat 80.”

  Niestety to jest prawdziwa przyczyna. Gdy w wiek rozrodczy zaczną wkraczać mało liczne roczniki z lat 90-tych i późniejsze 500 złotych nie zatrzyma regresu demograficznego.

  Stagnacja plac w związku z napływem Ukrainy oraz głodowe emerytury ( teraz emerytura babci była ważnym elementem budżetu domowego wielu rodzin) będą ostatnim gwoździem do trumny ….

 214. Boydar said

  Tak, Panie Yah, teraz już nie będzie srania po krzakach; albo do przodu albo do dołu, ja mawiał Zulus Czaka. Rączki i nóżki będą miały, w większości; muszą wybrać.

 215. Yah said

  Ad 213

  A Pan jak zwykle celnie i zwięźle Panie Boydar 🙂

 216. NyndrO said

  Uwielbiam, jak Pan B0ydar z rana walnie setę. Oczywiście nie pije, ale Dziki Dzik. To je ono.

 217. NyndrO said

  Akurat temu wilkowi ufam.

 218. Boydar said

  Kto zobaczy w lesie dzika … a Wy co tak spokojnie, cooooo ?

 219. NyndrO said

  Kocham Cię, skurwielu B0ydar. Palancie jeden. A o tym Księżycu, co sam się nie świeci, to było w bajce. Dobrze, że Tu jesteś, Pajacu. 🙂

 220. revers said

  pani znawczyni dziczkow i fotodarowcow
  .https://www.youtube.com/watch?v=hznaiBTSBo8

 221. matirani said

  Być może dla Brukseli i międzynarodowego kapitału nie ma znaczenia, czy pozostaniemy Węgrami, ale dla nas ma – oznajmił.

  Jak podkreślił, trzeba zapobiec osiedlaniu imigrantów, a „sieć utrzymywaną z zagranicznych pieniędzy” należy uczynić przejrzystą. Nawiązał w ten sposób do planowanego projektu ustawy dotyczącego „organizacji agentów” finansowanych z zagranicy.

  Orban zaznaczył, że Wiosna Ludów wybuchła, „ponieważ ówczesne mocarstwa odmówiły narodom prawa do transformacji systemu rządów, planowania własnej gospodarki i otwarcia swojej kultury na nowe idee” i „dziś w Europie wieją wiatry 1848 roku”.

  Nasz Dziennik

 222. Boydar said

  Jeśli stanie się przejrzysta to straci sens istnienia; nic ten Orban nie kuma.

 223. matirani said

  Taki brak lekarzy w Polsce???
  Z ND:

  Lekarz – specjalista, patriota… Czemu nie!
  Czwartek, 16 marca 2017 (10:32)

  Z gen. dyw. prof. dr. hab. n. med. Grzegorzem Gielerakiem, dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, rozmawia Mariusz Kamieniecki.
  Panie Profesorze, jak obecnie kształtuje się liczba lekarzy w Polsce w stosunku do potrzeb?

  – Powszechnie wiadomo, i to jest bardzo niepokojące, że Polska zajmuje ostatnie miejsce w Europie, jeśli chodzi o liczbę lekarzy przypadającą na liczbę mieszkańców. Ten wskaźnik w naszym kraju wynosi obecnie 2,3 lekarza na tysiąc mieszkańców. Z tym że na przestrzeni ostatnich trzech lat i tak się poprawiło, bo poprzednio było to 2,1. Notujemy zatem trend wzrostowy, ale w stosunku do potrzeb i w odniesieniu do tego, co prezentują inne kraje Unii Europejskiej, gdzie średnia wynosi blisko 6 lekarzy na tysiąc mieszkańców, jeszcze dużo nam brakuje.

  . http://m.naszdziennik.pl/artykul/178271

 224. Boydar said

  http://opinie.wp.pl/marcin-makowski-cztery-lata-franciszka-papiestwo-w-rozkroku-miedzy-popkultura-a-tradycja-6101345437512321a

 225. revers said

  jak konczaca studia mloda lekarka jako assystent dostanie w innych krajach 25 tys zlp. bez 3 etatow gdzies Bialogardzie, po 3 etace umiera na anesteloziologi, czyli 72 godzin
  przy okazji zrobi specjalizacje to pogadamy z profesorem medycyny wojskowej o normalnosci, wojny jeszcze nie ma juz padaja niezywi po 3 dniach sluzby lekarze zyjacy w pokoju i w bezpieczenstwie zbiorowym. pan profesor wie chociaz ile moze wytrzymac anestoziolog na sali operacyjnej dni pracy w real NFZ?

 226. NyndrO said

  Tam, Panie B0ydar na Pana nakrzyczałem. Czuję się cudowni. Cwaniaczku. :). Pozdrawiam, Draniu. 🙂

 227. NyndrO said

  Dobranoc.

 228. Boydar said

  A co Pan Nyndr0 w nocy porabiał, hę ?!

 229. Boydar said

  Mielę gałęzie, później się odezwę.

 230. Maćko said

  220 Przesadza Pan , Boydarze. Jak bedzie wiedomo kto placi i komu placi to nie bedzie manipulacji tylko bedzie lobbowanie które nieco latwiej kontrolowac. Gdyby Janukowicz publikowal listy plac mercenariuszy na Majdanie i listy NGO na zoldzie Szorosza to moze inaczej by sie potoczyly losy naszej bylej prowincji U krainy Polskich ziem wschodnich 😉

  Nie wspominajac juz o naszym wlasnym podwórku, na którym nie tylko Fundacja Adenauera utrzymuje niemiecka agenture.

 231. Maćko said

  223. Revers – nie wszyscy lekarze pracuja dla pieniedzy.

 232. Siggi said

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/zona-wolfganga/
  autor Attaché ,  Marzec 12, 2017

  Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma.
  Czy ktoś się zastanawiał, dlaczego minister Waszczykowski nie odwołuje Andrzeja Przyłębskiego ze stanowiska ambasadora w Niemczech?
  Wszystko wydaje się przecież proste – w MSZ ruszył wielki kadrowy młyn, który będzie wyrzucał ludzi. Temu służy przygotowana ustawa o służbie zagranicznej, nazywana przez pisowców ustawą desowietyzującą MSZ. Pisaliśmy o niej niedawno. Zakłada ona wyrzucenie wszystkich, którzy mają w życiorysie epizod pracy w służbach specjalnych PRL albo współpracy z tymi służbami. Wylecieć mają absolwenci szkół w ZSRR, ale z tzw. zaciągiem Geremka PiS też chce się policzyć. I jeńców brać nie zamierza.
  Andrzej Przyłębski, jakkolwiek patrzeć, należy do grupy tych, których minister Waszczykowski powinien wyrzucić w pierwszej kolejności. W IPN jest jego teczka tajnego współpracownika SB o pseudonimie Wolfgang. Przyłębski zobowiązał się donosić SB z pobudek, jak sam napisał, patriotycznych, a także w imię poszanowania porządku publicznego. Sam zaś przedstawiał się jako członek ZMS i ateista. Żeby była jasność, chciał pomagać legalnej władzy, więc zbytnio go za to nie potępiamy, gorsze przyszło później. Bo potem, już w III RP, Andrzej Przyłębski deklarował, że z SB nie miał nic wspólnego. Składał więc fałszywe oświadczenia lustracyjne i z tego chociażby powodu powinien pożegnać się ze swoim stanowiskiem. A jednak trwa. Dlaczego?
  Przecież nie dlatego, że tak chce Witold Waszczykowski. Jak możemy się domyślać, trwa, bo tak sobie życzy Jarosław Kaczyński.
  Nasuwa się więc pytanie, czym Przyłębski ujął prezesa PiS. Tym, że pracował dla SB bardzo krótko, zaledwie rok? Chyba nie, prezes mówił kiedyś o 13-letnich dziewczynkach, które wytrzymywały tortury na gestapo, więc w sprawach kontaktów obywatel-Służba Bezpieczeństwa jest bardzo pryncypialny. A może podoba mu się Przyłębski jako ambasador, który walczy z niemieckimi politykami, obraża ich i zabiega o wyświetlanie w Niemczech filmu „Smoleńsk”? Hm… Chyba aż tak sentymentalny prezes nie jest.
  Jego wahanie związane jest raczej z tym, że żoną ambasadora jest mgr Julia Przyłębska, przewodnicząca Trybunału Konstytucyjnego.
  I właśnie pani Przyłębska jest dziś najważniejszą osobą w operacji PiS wymierzonej w sędziów i sądy. To ona bowiem będzie przewodniczyć składowi sędziowskiemu, który rozsądzi, czy pierwszy prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf została wybrana legalnie, czy też nie. Oczywiście ten wniosek (60 posłów PiS) i to rozsądzanie to humbug. Pierwszy prezes Sądu Najwyższego wybierany jest tak samo od roku 2002, więc chodzi tu bardziej o awanturę, to jedna z bitew o podporządkowanie sądów PiS. I w tej bitwie nie może być wahań, Przyłębska ma swoje zadanie do wykonania. Czy jeżeli jej mąż zostałby „skrzywdzony” i „opuszczony” przez PiS, nie mogłaby mieć wątpliwości?
  Tego chyba nikt nie wie, więc Kaczyński woli nie ryzykować. I tak oto stał się zakładnikiem pani, której nie może odwołać.
  Czy to słuszny domysł? W najbliższych dniach życie to potwierdzi…

 233. Boydar said

  ‚Polskich’ to przymiotnik, Panie Macka, nie ma potrzeby aż tak się sprężać.

 234. Siggi said

  http://aszdziennik.pl/119597,dramat-pis-oglosili-tuska-niemcem-nie-moga-go-teraz-postawic-przed-polskim-sadem

 235. Boydar said

  Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie, Panie Siggi. W obecnej konfiguracji można mieć pewność, że p. Julii nie pójdzie w korzeń. A i małżonek doniesie co trzeba gdzie trzeba. Dobry gospodarz … to prawie jak dobry polityk.

 236. Maćko said

  231 Panie Radyobie, niby racja, ale nie chcialo mi sie bawic w ..

  Przy okazji:
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/raport-onz-uznaje-izrael-za-panstwo-rasistowskie

  Organizacja Narodów Zjednoczonych wydała pierwszy raport, który wprost oskarża Izrael o budowę reżimu apartheidu i stosowanie dyskryminacji rasowej wobec Palestyńczyków. Dokument powstał na polecenie ONZ-owskiej Komisji Gospodarczej ds. Azji Zachodniej (ESCWA), w skład której wchodzi 18 państw arabskich.

  Dokument przedstawia Izrael jako państwo rasistowskie, stosujące system opresyjny wobec Palestyńczyków, którzy zmuszeni są żyć pod okupacją. Zwrócono uwagę, że Izrael dokonał fragmentacji Palestyny i prowadzi nielegalną aneksję Wschodniej Jerozolimy oraz Zachodniego Brzegu Jordanu, traktując arabskich mieszkańców jak ludzi drugiego sortu. Autorzy twierdzą, że przedstawione przez nich przytłaczające dowody jednoznacznie wskazują, że Izrael stał się państwem apartheidu.

  Oczywiście krytykowanie „jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie” jest zakazane. Izrael szybko zareagował na raport, porównując go do niemieckiego nazistowskiego tygodnika „Der Stürmer”, który poniżał Żydów. Niezadowolenie wybuchło również w Stanach Zjednoczonych. Stwierdzono, że raport jest rażąco kłamliwy. W takim razie kto odbiera ziemie Palestyńczykom?

 237. Boydar said

  Mają ludzie fantazję 🙂

  https://t.co/w5B0LsRpkQ

 238. Maćko said

  235. Fałszywka. To nie sa płatne trole 🙂

 239. Boydar said

  No pewnie, że nie; one tak po prostu mają 🙂

 240. snag said

  Matirani @ 221 ,…

  Mozesz miec 10/1000 ale jesli nie masz infrastruktury i durny system ubezpieczeniowy to nic nie zmienisz.

 241. maasteer said

  Taki oto filmik wczoraj w telawizji puścili
  .https://www.youtube.com/watch?v=1O_UcolEncM
  – trailer
  „Korupcja w państwie Putina” – niestety nie obejrzałem. Powiedział mi o nim znajomy rusofob.

  Może ktoś z gajówkowiczów oglądał i się wypowie na ten temat? Ponoć taka tragiczna korupcja w Rosji?

 242. Siggi said

  Pisuleniec? Mierny ale wierny…
  Skoro utarło się w naszej mowie ojczystej zestawienie:Ojciec Narodu np.tow.Edward Gierek-I Sekretarz Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej,jak mówimy Naszej Partii,także mówi się Ojciec Miasta(…w przypadku HGW,to można stosować Gronkowietz Miasta),Ojciec Dyrektor,to małe dzieci już wiedzą o kogo chodzi,to wydaje się,że powinniśmy też mówić i pisać Ojciec Prezes,skoro tam jest ich więcej ,tylko różnej rangi.Tak dla odróżnienia.Kto za…?

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/nowe-pokolenie-prezesikow

 243. snag said

  Revers @ 223 ,…

  Skad ty do jasnej bierzesz te rewelacje? Lekarz z tytulem po studiach zaleznie od specjalnosci musi przejsc od 3 do 5 lat internship (praktyke) jako resident doktor w szpitalu pod bacznym okiem odpowiedzialnym za niego doktora po 16 godzin dziennie i nierzadko wiecej praktycznie za grosze bo np. $50 tys na rok w NYC, Seattle czy San Francisco ledwo wystarczy na zycie … zapomnij o samochodzie i wolnosci jaki przynosi. Jak wytrzyma ten okres fizycznie i nerwowo to jest kims a jak nie to jezdzi gdzies w ambulansie udzielajac pierwszej pomocy.

  How much does a medical intern make?

  According to the survey, the average medical resident in the US earns 55,300 dollars. The range is very diversified across the specialties. Residents that work in the field of critical care are the best paid ones – they earn 65,000 dollars per year.Nov 9, 2015

  http://work.chron.com/salary-doctor-internship-3262.html

 244. Sowa said

  Rasistowski atak na Polkę. Połamali jej kości
  34-letnia Polka padła ofiarą ataku bandytów w angielskim Coventry. W wyniku bójki z trzema Azjatami kobieta trafiła do szpitala ze złamanym nosem i kością policzkową. Wcześniej mężczyźni obrzucili ją rasistowskimi wyzwiskami. Policja udostępniła nagranie zdarzenia.

  .http://wp.tv/i,rasistowski-atak-na-polke-polamali-jej-kosci,mid,1999484,cid,4051,klip.html?ticaid=518cd2

 245. Sowa said

  Takiego efektu 500+ nie przewidział nawet PiS. W styczniu padł siedmioletni rekord

  W styczniu urodziło się o 2300 dzieci więcej niż rok wcześniej – to wzrost o 10 proc. Prognozy mówią, że w 2017 roku może się urodzić nawet 400 tys. dzieci, a to byłby wynik najlepszy od 2010 r. Tak dobrych danych nie spodziewał się nawet PiS.

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/efekt-500-wzrost-narodzin-elzbieta-rafalska,253,0,2280957.html

 246. snag said

  Macko @ 234 ,…

  Przekaz autorowi zmian ze ‚odbierac’ i ‚rabowac’ to jablka i pomarancze a apartheid to sprawa traktowania blizniego a nie rabunku ziemi ,…

  Na marginesie, ‚odbierasz’ cos od kogos to ci to zabral czy ukradl a zydzi okupuja i rabuja ziemie Palestynczykom a nie odbieraja ,…

 247. Maćko said

  241 – Szanowny Pani Sowa, zaraz sie ktos znajdzie, co napisze, ze te dodatkowe urodziny beda kosztowac Polske tyle a tyle zi ze to dla Polski bardzo zle, ze sie placi 500 zlotych… ja tam sie ciesze, ale to tez zle, 😉

  Z innej beczki:
  http://www.radiownet.pl/#/publikacje/cenzura-na-uw-kiessling-myslalam-ze-w-polsce-jest-wolnosc-slowa

  – W Stanach Zjednoczonych ani razu nie zdarzyło mi się, żeby uniwersytet zablokował moje wystąpienie – w Poranku Wnet mówiła Rebecca Kiessling, działaczka na rzecz ochrony życia poczętego.

  – Przygotowania do wizyty pani Kiessling trwały kilka miesięcy, koła naukowe w największych uczelniach w Polsce, organizowały wykłady otwarte, odbywała się promocja – mówiła Joanna Zając z Ordo Iuris, współorganizatorów pobytu Rebecca Kiessling w Polsce.

  W weekend zaczęły się protesty związane m.in. z partią Razem: – Koła naukowe zaczęły otrzymywać informacje, od kolejnych uczelni, że te wykłady nie mogą się odbyć – jedyną uczelnią, która nie odwołała wykładu, jest Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 248. Maćko said

  242 – Sowa – przepraszam za literówki! Mialem robote i sie pospieszylem z wyslaniem. Sorki.

 249. Siggi said

  Antek jako STRATEG Tysiąclecia wie co robi.Jeszcze ma w planie zmienić flanki i rubieże,powołać kilka batalionów „dziurawego ” wojska,do tego bezpilotne aparaty latające jak On i … wojna wygrana do końca tego roku.
  Antek Wodzu!Prowadz nas do nowych…zwycięstw! Naprzód marsz!!!Do boju!!!
  Szosa Zaleszczycka zamknięta,generalny remont.
  http://dziennik-polityczny.com/index.php/polska/6477-straty-jak-na-wojnie-macierewicz-na-poczatku-mial-119-generalow-zostalo-71-a-czystka-trwa-w-najlepsze

 250. snag said

  Sowa @ 242 ,…

  Luuudzie trzymajcie snaga bo … ‚W wyniku bójki z trzema Azjatami’ … koorwa jakiej bojki, znaczy co, kobieta bila sie z trzema damskimi bokserami? ,…

  Pozatym, twoje zrodlo powiela PC bullshit orginalu ‚azjaci’ zamiast podkreslic ze kozojebcy ,…

 251. NyndrO said

  Malowałem i pisałem powieść.

 252. NyndrO said

  …malowanie jeszcze jakoś mi idzie ( moja osoba jest przedstawicielem impresjonizmu) a powieść mnie tak wykończyła, że dopiero wstałem. Ale tytuł ; otóż : ” Jak wyjdę, to nie wrócę, bo się wywrócę”. Nie za długi?

 253. Boydar said

  Nie, wporzo jest. Tylko ja bym to jeszcze raz przez chleb przepuścił, tak na wszelki wypadek.

 254. SAP said

  Piosenka o skradzionej końcówce konewki.
  Chwytak & Dj Wiktor – Konewka
  .https://www.youtube.com/watch?v=esF4aUD0KBs

 255. osoba prywatna said

  Frele – Achim (Adele – Hello) Cover po śląsku
  .https://www.youtube.com/watch?v=YOrewUidwQE

  Achim
  kaj żes jes
  jo tu siedza już za dugo
  na ciebie czekom fest
  Achim
  pieronie
  tyś mówioł że zaroz przileziesz
  a durś niy ma cie

  ty gorolu
  z Sosnowca
  wdupia ci

  mom dla ciebie roladaaaa
  kluski modro kapustaaaa
  robiony makaron
  przez maszynka
  mom bajzel na blacie
  od rana warzyłach

  achim puć

  tyś mioł dla swojyj freli tutej być
  a poszołżeś do szynku zaś z chopami pić
  ty bydziesz za mnom ślimtoł, padom ci!

  achim! ta rolada mroża dziś
  biera tasia, jada fort
  bo tyś niy jes funta wort
  i zostawiom ci tyn bajzel
  sprzontej se go som
  ty za bozna niy rób mie
  bo jo richtich dobrze wiym
  żeś ty poszoł z innom babom
  w Byndziniye

  miałach tukej rolada
  kluski, modro kapusta

  tłumaczenie:

  Achim
  gdzie jesteś
  ja tu siedzę już tak długo
  bardzo na ciebie czekam

  Achim
  pierunie
  mówiłeś, że zaraz przyjdziesz
  a wciąż nie ma cię

  ty człowieku spoza śląska
  Spoza Śląska
  dam ci w pysk

  mam dla ciebie roladę
  kluski, czerwoną kapustę
  makaron robiony przez maszynkę
  mam bałagan na blacie
  od rana gotowałam

  Achim przyjdź

  miałeś tutaj być dla swojej dziewczyny
  a poszedłeś pić do baru z kolegami
  będziesz za mną płakał, mówię ci

  Achim
  tę roladę mrożę dziś
  biorę torbę i jadę daleko
  bo ty nie jesteś nic wart
  i zostawiam ci ten bałagan
  posprzątaj go sobie sam

  nie rób ze mnie błazna
  bo dobrze wiem
  że poszedłeś z inną kobietą
  w Będzinie (spoza śląska)

  miałam tutaj roladęęęę
  kluski, czerwoną kapustę…

 256. NyndrO said

  Sobie wypraszam. Bardziej w zioła poszłym. Ania sucha Nalepy. Tadełusza . ” czemu kwiaty zwidędły dziś”. To muszę tą powieść pisać . Albo inną.

 257. Siggi said

  https://pl.sputniknews.com/polska/201703165045179-sputnik-ukraina-polska-rosja/

 258. Siggi said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703165047675-Sputnik-Ukraina-blokada-Donbasu/

 259. matirani said

  Ktoś pisał, że w Brazylii na Kubie i w Wenezueli jest tak dobrze a Maćko to agent NWO….
  .. https://www.rt.com/news/381041-brazil-protest-pension-changes/

  RT tez kłamie

 260. osoba prywatna said

  Poszukiwany listem gończym Ukrainiec został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Mężczyzna, za którym wystawiona była czerwona nota Interpolu, pod fałszywym nazwiskiem prowadził w Gdańsku lokal gastronomiczny.
  https://www.wprost.pl/kraj/10008095/34-letni-morderca-z-Ukrainy-uciekl-z-wiezienia-i-otworzyl-restauracje-w-Sopocie.html
  Wraz z napływem pracowników ze Wschodu znacząco wzrasta przestępczość w Polsce – informuje „Rzeczpospolita”.
  https://justice4poland.com/2017/01/03/wraz-z-naplywem-pracownikow-ze-wschodu-znaczaco-wzrasta-przestepczosc-w-polsce-informuje-rzeczpospolita/
  Kierowca Banderowiec z Ukrainy na polskich blachach!
  .https://www.youtube.com/watch?v=DHxcnaWav-s&feature=youtu.be
  MSWiA odmówiło wsparcia obchodów rocznicy Akcji Wisła
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/mswia-odmowilo-wsparcia-obchodow-rocznicy-akcji-wisla

 261. matirani said

  http://wiadomosci.wp.pl/mgaleria.html?kat=1356&gid=15746467

  2013.Sytuacji w mieście nie uspokoiła nawet wypowiedź burmistrza, który po raz pierwszy zasygnalizował możliwość cofnięcia podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej, co jest głównym żądaniem demonstrantów.

 262. SAP said

  Piosenka o miłości i murzynie
  SŁAWOMIR & GRUPA VOX – Aneta
  .https://www.youtube.com/watch?v=SoBtiDLP6ko

 263. Alina said

  http://niepoprawni.pl/blog/yagon-12/jednostka-glab-ujawnila-sie-dzis-w-sejmie

 264. Maćko said

  http://www.pch24.pl/agresywne-feministki-probo
  waly-podpalic-katedre-w-buenos-aires–swietowaly-dzien-kobiet-newsletter-155,50132,i.html

  Pewnie doszłoby do podpalenia katedry, gdyby nie było tymczasowych barierek i policji zabezpieczającej budynek. W kierunku świątynni poleciały kamienie i butelki. Wściekłe feministki podpaliły ogrodzenie.
  Policja rozpędziła demonstrantów pociskami gumowymi i wodą z hydrantów przeciwpożarowych. Aresztowano około 20 osób związanych z aktami wandalizmu, ale rzecznicy marszu twierdzą, że byli to niewinni przechodnie. Nazwali aresztowania „polowaniem na czarownice”.

  Feministycznym protestom w Argentynie często towarzyszy przemoc. Filmy z ubiegłorocznego marszu z okazji Dnia Kobiet w Mar del Plata pokazują, jak brutalnie potraktowano katolików broniących katedry. Kobiety topless rzuciły się na nich, biły, pluły, ciskały butelkami i również usiłowały podpalić świątynię.

 265. Boydar said

  ” … ja po Murzynie brzydzę się …”

  Co Pan SAP tu jakichś rasistów promuje; może jeszcze po Turku, albo po żydzie też be ? Normalnie chamstwo i drobnomieszczaństwo, ot co. Ta cywilizacja musi upaść !

 266. SAP said

  Troczę się asekurowali z tym rasizmem, bo ten murzyn z klipu to raczej nie murzyn, bardziej goryl.

 267. Boydar said

  I przeciw zwierzętom też, wstyd, na całą Europę !

 268. SAP said

  Ciekawe, że zdrowe, polskie zasady to już nienormalność.
  Nasz nieodżałowany tekściarz tak się starał, tak walczył z ciemnogrodem i polskim prymitywem, osobiście dając przykład europejskiego, normalnego inteligenta, a ten prymityw odstawił go do lamusa.

 269. Siekiera_Motyka said

  Ad. 254 – Popatrzyłem sobie na fotki gwiazd protestu Polskich miast. NIE DA SIĘ ukryć kto tam stoi jako dyrygent.

  wiadomosci wp.pl/gid,18722070,mgaleria.html

  .http://bi.gazeta.pl/im/55/8f/12/z19462229Q,Maja-Ostaszewska.jpg

  Ad. 253 – Panie Matirani, z tym
  „The welfare reforms, planned by Brazilian President Michel Temer, would reduce pension benefits based on the minimum wage and increase the retirement age from 65 to 70.”

  to nie żarty RT. W Stanach policja Dallas już odczuła jak można emeryturę zgubić. Władza szybko zareagowało bo wiadomo że policji nic nie można zabrać. Przypuszczam że coś podobnego pewnie się dzieje w Brazili po wydaniu kolosalnych sum na Mundial. Tak jak Tuska Euro 2012.

 270. osoba prywatna said

 271. Boydar said

  Walczył, walczył, ale trzyletnich dziewczynek w Polin nie wywalczył, choćby i plus jeden dzień. Nawet nie spróbował.

 272. SAP said

  ha ha ale „śmieszne”
  Baba o sześciu cyckach – W Młynarski
  .https://www.youtube.com/watch?v=OLDyhDP2TVM

 273. osoba prywatna said

  Rosyjskim Kałasznikowom żadna kopia nie dorówna – Amerykanie to wiedzą
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201703165046114-kalasznikow-rosja-afganistan-specnaz-sputnik/

 274. SAP said

  albo to:
  .https://www.youtube.com/watch?v=p_NSXfEdOHg

 275. Maciuś said

  Genderyzm, feminizm, „Róbta co chceta” idt… to ANTYKULTURA! Brzydzę się nią.

 276. Maciuś said

  Pieprzę marksistowską „polityczną poprawność”, bo daleko mi do marksizmu. A Wam? 🙂

 277. Maciuś said

  Ryszard Petru dramatycznie wzywa do jak najszybszego przyjęcia Euro w Polsce bo on chce być Europejczykiem pierwszej prędkości a jego zdaniem Polska stanie się wtedy jednym z najsilniejszych państw w Europie. Nie to co taka Szwecja czy Wielka Brytania, wiadomo że u nich jest totalne dziadostwo a ich gospodarki w ogonie Unii sie ciągną (wszystko przez to że nie mają Euro). Za to popatrzcie na taką Grecję – Euro przyjęli i jak świetnie im się wiedzie? To jeden z najdynamiczniej rozwijających się krajów w Unii przecież. Dawniej Ryszard tak samo namawiał do brania kredytów we frankach szwajcarskich, wszem i wobec opowiadał jaka to bezpieczna waluta. A żeby nie być gołosłownym sam dał przykład i nawet wziął taki kredycik w CHF. Przypadkiem zapomniał jednak później poinformować że po kilku miesiącach cichaczem go przewalutował na PLN, ot takie drobne niedopatrzenie. Ale nie czepiajmy się, facet ma masę rzeczy na głowie, ciężko mu spamiętać ile jest krajów na świecie, nazwy świąt narodowych a tym bardziej takie sprawy.

  Rysio – polityk specjalnej troski 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.