Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zachód – balansując na krawędzi fundamentalnych zmian

Posted by Marucha w dniu 2017-03-14 (wtorek)

Współczesne Zachodnie Imperium Zła nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym w porównaniu z innymi imperiami w historii ludzkości. Przewyższa je jedynie stopniem hipokryzji.

Z praw fizyki wynika, że im bardziej wahadło jest wychylone w skrajną pozycję, tym dalej przejdzie do przeciwległego położenia w chwili zwolnienia. Im mocniejsza jest akcja, tym większa na nią reakcja.

Współczesne Zachodnie Imperium Zła nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym w porównaniu z innymi imperiami w historii ludzkości. Przewyższa je jedynie stopniem hipokryzji.

W przeciągu wieków, Zachód z niezwykłą zręcznością, pod płaszczykiem wzniosłych ideałów, potrafił maskować swą agresję wynikającą z przyziemnych materialnych pobudek i niezliczone zbrodnie z nią związane. W średniowieczu była to „chrystianizacja pogan” [konkrety?  – admin]; w okresie kolonialnym imperatyw „szerzenia cywilizacji i rozwoju materialnego” , a dziś w czasach globalizmu konieczność wdrażania „demokracji i wolnego rynku”.

Strategia ta powodowała dezorientację ofiar, a tym samym osłabiała odruchy obronne. Dzięki temu Zachód mógł kontynuować swe zbrodnie przez najdłuższy czas w historii ludzkości, proporcjonalnie akumulując przy tym rozmiar swych win.

W różnych okresach tej długiej historii, wiodącą rolę sprawowały różne zachodnie nacje. Dziś „przodującą demokracją świata” mienią się być Stany Zjednoczone. Wizerunek tego państwa przekazywany w świat przez medialną maszynę propagandową jest na obecnym etapie dokładnie odwrotny od rzeczywistości.

W kontekście obecnej walki prezydenta Trumpa z amerykańskim establishmentem, Baruch Pletner w prosty sposób odsłania i wyjaśnia prawdziwe mechanizmy władzy w USA. W charakterze konkluzji tego interesującego artykułu, przytaczam poniższy cytat [i]

„So, through these three instruments, America stopped being in reality a constitutional republic and became a kind of meritocratic oligarchy. If you graduated from one of the prestigious American universities like Harvard or Princeton, if you know the right people, you can start working for the American bureaucracy. And it doesn’t matter who the president is, there is no difference between George Bush and Obama. The country is really governed by this enormous bureaucracy.
From 97% to 99% of American bureaucrats voted for Hillary. In states like Western Virginia, more than 70% voted for Trump. Therefore, America is now divided into two countries. That’s why we have this pre-Civil War atmosphere.
As president, Trump has very limited power because the bureaucracy is completely against him, and these people don’t care about Constitution. Unfortunately, in this kind of struggle, there will be no truth, there will be a winner or loser. On Trump’s side, there are the people who have guns and most of the military, on the other side there is the Deep State – the oligarchs and bureaucrats who have all the information and the media.And it will be interesting who will win.”

„Przy pomocy opisanych mechanizmów Ameryka przestała być w rzeczywistości konstytucjonalną republiką i przekształciła się w rodzaj merytokratycznej oligarchii. Jeśli ktoś ukończy jeden z prestiżowych amerykańskich uniwersytetów, takich jak Harvard, czy Princeton i ma odpowiednie koneksje, może pracować dla amerykańskiej biurokracji. Przy czym nie ma znaczenia, kto jest prezydentem. Nie ma różnicy pomiędzy Bushem i Obamą. Kraj jest rządzony przez tą ogromną biurokracje.

97% do 99% biurokratów głosowało za Hillary Clinton. W stanach takich jak dla przykładu West Virginia, ponad 70% populacji głosowało na Trumpa. Z tego powodu Ameryka podzielona jest na dwa kraje. Dlatego mamy do czynienia z atmosferą z przed wojny domowej.

Trump, jako prezydent ma bardzo ograniczone możliwości, ponieważ biurokracja jest przeciw niemu, a ludzie ci nie dbają o praworządność. W tym konflikcie nie będzie zwycięstwa prawdy. Będą tylko zwycięzcy i przegrani. Na stronie Trumpa są ludzie z bronią i znaczna część wojska po drugiej deep state – oligarchowie i biurokraci, którzy kontrolują informacje i media. Ciekawe jest kto okaże się zwycięzcą w tym zmaganiu.”

Ktokolwiek nie okazałby się zwycięzcą, Ameryka po wojnie domowej przestanie być supermocarstwem, a Zachód jako całość zakończy swą imperialną karierę, ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami.

Nadejdzie czas rozliczeń. Zdają sobie z tego sprawy unijne (w tym polskie) „elity”. Dlatego miotają się w poszukiwaniu wyjścia z tej matni. Pomimo regionalnych specyfik, w ogólnym rozliczeniu funkcjonują one „na amerykańską modłę”.

Stąd też śledzenie i analizowanie ich politycznych manewrów jest stratą czasu. Spektakl teatrzyku reżyserowanego przez globalną oligarchię finansową dobiega końca, kulisy się odsłaniają, a na scenie pozostaną nadzy aktorzy (obecne „elity”), które trzeba będzie należycie osądzić i ukarać. Proces ten uda się tym narodom, które na czas wyłonią swe autentyczne elity i zorganizują się do walki, bo przestępcza mafia nie podda się bez niej.

http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarze 32 to “Zachód – balansując na krawędzi fundamentalnych zmian”

 1. Adam Ryglowski said

  *****
  🙂
  a o

 2. Żydy zamienili USA w swijego SŁUGĘ i MILITARNE narzędzie do RABOWANIA, said

  Każde państwo, które NIE ma swojego przemysłu produkującego najbardziej niezbędne produkty potrzebne to życia swoich obywateli jest KARŁEM i NICZYM !

  Takim właśnie państwem KARŁEM jest ta „wielka” ale GÓWNIANA Ameryka, która zaczyna wygladac jak kraj 3-o Świata rządzona przez żydoska złodzejską MAFIĘ Chabat lubavitch czyli:

  „Żydzi PONAD wszystko, a CHABAD – ponad Żydami”.

  jedynie posiada potężna MILITARNĄ armię do NAPADANIA i rabowania innych i NIC więcej !

  Ten gospodarczy karzeł USA żyje jedynie z RABUNKU po przez drukowanie STOSÓW zielonego papieru toaletowego o nazwie „US dollar” absolutnie NIC wartego, który nabiera „wartości” za pomocą OSZUSTWA, gdy ktoś się ZWABI wziąć ten zielony papier BEZ pokrycia w NICZYM za oddanie swoich wydobytych z ziemi surowców mozolną pracą jak ropy naftowej, węgla … itp. oraz prawdziwych WYPRACOWANYCH produktów i zrobionych mozolnej pracy w Chinach, np. telefonów komórkowych marki Apple … itp czy telewizorów Koreji lub innej skomplikowanych produktów jak elektroniki w Singapurze …

  USA nic innego jak tylko ZŁODZEJE bandyci militaryści ŻYDY banksterzy, którzy z zimną krwią SKŁUCAJĄ różne narody, aby zaczęli się BIĆ miedzy sobą na świecie lub NAPADAJĄ w celu RABUNKOWYM te narody.

  „Trump’s Deck Of Jewish Cards” :

 3. Czy D.Trump PRZECIWSTAWI się ZŁODZEJSKIEMU grasujacemu ŻYDOWSKIEMU labby w USA ?? said

  D.Trump pochodzi z żydowskiej STOLICY New Yorku.

  Wszystkiego co „nachapał” się Tramp to też z pomocą przekrętów z żydami, którzy jego wspierali w tych przekretach.

  Najważniejsi menagerowie Trumpa i ci co jemu pomagali w kampanii wyborczej to prawie SAMI żydzi.

  Ivanka, córka Trumpa wyszła za mąż za Żyda, PORZUCIŁA religię chrześcijańską i już przeszła na judaizm. To samo zrobił jego syn, który ma żonę żydówkę, która jego przekręciła.
  Trump publicznie w TV powiedział, że jest bardzo szczęśliwy że „przeszli” na judaizm.
  Czyli CO ?
  Judaizm wg. Trumpa jest drogą do „szczęśliwości” ale tej KOMERCYJNEJ w obławianiu się na KRZYWDZIE „gojów” a teraz zabijanych z zimna krwią chrześcijan ?
  Właśnie na tym polega „kultura” judaistyczna.

  Dla judaisty OWCZY pęd do wszelkiego rodzaju ZYSKIEM finansowym, czyli mamona, mamona i jeszcze raz MAMONA jest królem Davidem i Bogiem dla każdego żyda.

  Akumulacja pieniądza GOJOWSKIM kosztem dla chciwego żyda jest jego RELIGIĄ.
  To jest właśnie wielkościa żyda, która buduje wewnętrznie tego żyda.

  Chciwość żyda na mamonę jest jego NAŁOGIEM i chorobą umysłową, nawet gdy ten żyd zdaje sobie sprawę z tego, że do życia ZAGROBOWEGO ze sobą tych pieniędzy nie weźmie…

  Ostatnią reguła wymyśloną przez CHCIWEGO złodzieja żyda tuż przed zdechnięciem są przez ŻYDÓW zalegalizowane tzw. „charytatywne fundacje”, gdzie te NAKRADZIONE pieniądze za pomocą OSZUSTW są przedłużeniem budowania mafijnego LOBBY żydowskiego, co stało się ZABAWKĄ pozostawiną przez żyda tutaj na ziemi.

  A jaka wartość dla żyda się liczy ?
  Dalsze STEROWANIE myśleniem umysłowym obrabowanych gojów za pomocą żydowskiej fałszywej lewackiej INDOKTRYNACJI, czyli za pomocą właśnie tych stworzonych tych żydowskich tzw. „FUNDACJI charytatywnych”, które mają PRZEDŁUŻYĆ zafałszowanie żydowskie rządzenie po śmierci tego żyda, który zdycha w PRZEŚWIADCZENIU, że nawet po swojej śmierci DALEJ steruje gojami, tak aby następne pokolenie gołodupców żydów gnębiło finansowo wykołowanych gojów.

  Fałszywy Tramp przeklinał chińczyków w czasie kampanii wyborczej, ale dosłownie WSZYSTKIE jego propagandowe rzeczy na użytek kampanii wyborczej zostały wyprodukowane w CHINACH !

  Teraz za te CHŃSKIE koszulki z napisem „Trump” karze sobie płacić po $130 !

  Trump może tylko to zrobić, na co ŻYDY jemu pozwolą np. wydać więcej DODATKOWO $70 miliardów na US Army, które wyśle w INTERESIE awanturniczego Izraela jeśli ŻYDOSKA mafia ADL lub IAPAC w USA tak zdecyduje:
  „Will Trump Defy The Jewish Lobby?” :

  Od grudnia 1913 roku, czyli od momentu, kiedy żydo-banksterzy ZŁODZEJSKO przejęli amerykański system finansowy za pomocą OSZUSTWA o nazwie tzw. „1913 FED-Act” to zaraz potem ZORAGNIZOWALI w 1914 roku 1-ą Wojne Światową na której ONI zarobili 1 trylion dolarów!

  Żydostwo opowiadało swoje głupoty o holocauście 6 milionów żydów, co stało się autentycznym BIZNESEM wymuszającym pieniądze od rządów państwowych na całym Świecie, o czym pisały żydowskie gazety w XIX i na początku XX wieku. Spreparowany tzw. „holocaust” stał się żydowską maszynką do produkowania SPECJALNYCH przywilejów pranych, tylko dla żydów, pod którymi się też podpisuje D.Trump:

  „SIX MILLION JEWS 1915-1938 HD” :

 4. Re: 2
  Prosze napisac co w ciagu tych 50 dni zrobil cos zlego Donald Trump przeciwko Amerykanom…
  (I co dobrego dla zydow…jesli juz…)…
  Na razie czekam az uplynie 100 dni od jego objecia fotela prezydenta USA (20 stycznia 2017 roku) – I radzilbym na razie wstrzymac sie od „medialnej” konwercji D.Trumpa na judaizm… (W.Putina rowniez o takie „konwercje” posadzano, a nawet ze jest zydem…)…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Sp. A.Leppera tez obkladano roznymi „dolegliwosciami”…az do momentu, kiedy „sam sie powiesil”…

 5. Moher49 said

  Nie martwcie się, był czas że w całym ZSRR palono cerkwie, robiono z nich magazyny, teraz cerkwiom nakładają złote kopuły.
  W moim mieście, partyjny kacyk mówił, że prędzej mu kaktus urośnie niż powstanie nowy kościół. Kacyka nie ma, kościołów powstało sześć.
  Trzeba się modlić:
  „Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
  a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
  Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
  a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
  które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
  mocą Bożą strąć do piekła.
  Amen.”

 6. peacelover said

  …bardzo slusznie i roztropnie Panie Jasku !!…
  Szukajmy prawdy, a prawda nas wyswobodzi !

 7. Władek said

  Ad. 2.

  Też słyszałem, że żydłaki zamieniły Amerykę w żydowski chlew który przypomina najgorsze państwo trzeciego świata. Nakradli, namordowali, a teraz chcą się przeflancować do POLIN, by dalej pasożytować na Słowianach.

 8. Birton said

  ku przestrodze: lepiej przyznać, że zginęło 7 mln Żydów albo nawet 7 miliardów niż pomylić się w dół – że 5 milionów i być posądzonym o antysemityzm

  ponieważ , jak twierdzą Żydzi, w obozach koncentracyjnych ginęli głownie Żydzi, to należy je nazwać uchwałą ONZ „Żydowskimi Obozami Koncentracyjnymi ” i szlus

 9. Głos Prawdy said

  Zawsze wszystkie wojny zaczynał Kapitał, zachodnia cywilizacja na pieniądzach i krwi niedługo padnie, to nie będzie trwać w nieskończoność.
  To Zachód zrodził teoretyków „Kontrolowanego chaosu” do niszczenia społeczeństw i państw.

 10. Kolejny chłopek roztropek, co wiedzę o Wiekach Średnich czerpie z czarnej legendy stworzonej przez humanistów, protestantów, Żydów, wolnomularzy i komunistów. Za przykład pewnie by podał napaść Krzyżaków na Państwo Polskie, tyle, że Krzyżacy tyle mieli wspólnego z katolicyzmem, co demon z cnotą.

 11. Plausi said

  Naszym zdaniem :

  „Współczesne Zachodnie Imperium Zła nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym w porównaniu z innymi imperiami w historii ludzkości. Przewyższa je jedynie stopniem hipokryzji.”

  nie różni się niczym od innych imperiów, nawet jeśli cofniemy się tysiące lat wstecz

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  emfaza jest co prawda dozwolonym instrumentem dziennikarskim, jednakże może utrudnić rzeczową analizę.

  @2017-03-15 (środa) @ 03:19:00

  „Takim właśnie państwem KARŁEM jest ta „wielka” ale GÓWNIANA Ameryka”

  https://marucha.wordpress.com/2017/02/09/bez-zludzen-dla-nowych-stanow-zjednoczonych/#comment-652403

  Koń padł, gdyż rzezak (szohet) już przed laty poderżnął mu rytualnie gardło.

  Naturalnie jest niepokojącym, że chrześcijanie zadowalają się od lat takimi sprośnymi świętościami

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  ale czyż nie jest wiadomym, że „jak Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera” ?

 12. Lam said

  DEEP STATE
  Głęboko ukryta siła USA kieruje –
  Kto oni? Finansiści? Rasiści? Zbóje?
  Na świecznik się nigdy nie pchają;
  Po co? Swych ludzi wszędzie mają…
  15-03-2017 (5)

 13. Siekiera_Motyka said

  Kilka kroków dalej to ciekawa strona,

  http://katehon.com/article/letter-russia

 14. semperparatus said

  Re.10…Średniowiecze to „czarna dziura”cywilizacji…brud,smród i ubóstwo…Znam się trochę na tym…w historii powszechnej siedzę od dzieciństwa…W porównaniu np.do starożytności to całkowity regres…Jedynie Bizancjum przechowało w tych czasach perły starożytnej kultury…i przekazało je Europie po swoim upadku…

  Ale co Pan chrzani??? Od kogo się Pan historii uczył?
  Admin

 15. markglogg said

  Technika-Pieniądz-Dupa to „Święta Trójca” Zachodu. A oto jej „Ojcowie Założyciele”:

 16. Joannus said

  Ad 13
  Wal pan do końca tą poznaną historią i napisz, że bród smród i ubóstwo u nas zlikwidowano po 1989 r za sprawą dostaw brakującuch od zarania dziejów aż dotąd. Mydła proszków do prania, papieru toaletowego, oraz wzrostu płac miesięcznych nawet do kilkuset tysięcy pln zł, a trochę później napływu ”środków unijnych” dopłat dla rolników a takoż dopływu zarobków na saksach.

 17. Franz said

 18. semperparatus said

  Re.14…Nadinterpretujesz pan to co napisałem..analogia chybiona…Bo co ma wspólnego polska PRL ze średniowieczem,a obecna żydowska pseudo-RP ze starożytnością?Nic nie ma wspólnego…I nie pień się pan tak bardzo bo to panu zaszkodzi…Istnieją obiektywne wskaźniki pokazujące,że starożytność…np.grecka filozofia,nauki przyrodnicze,teatr…myśl polityczna…a także rzymskie prawo,organizacja państwa…armia…były niewspółmiernie lepiej rozwinięte niż ich odpowiedniki w czasach średniowiecza…Dotyczy to także urbanizacji w obu okresach…największe miasta w Imperium Rzymskim liczyły 500tys-1,2 mln mieszkańców…miasta sredniowieczne-rzadko kiedy przekraczały 50 tys…taką litanię można by mnożyć…Z faktami się nie dyskutuje…

 19. NICK said

  Franz. (15). I inni. Nie widzicie?

  Naigrywania?
  Kpiarzy?

 20. Plausi said

  Oświecanie głupotą

  @semperparatus, 14

  „Średniowiecze to „czarna dziura”cywilizacji…brud,smród i ubóstwo…Znam się trochę na tym…w historii powszechnej siedzę od dzieciństwa“

  To klasyczny przypadek oświecania głupotą, zresztą trwającego już „od dzieciństwa“, jak ofiara tego oświecania sama przyznaje. O tym, że tzw „historia“, należało by powiedzieć raczej historyjka średnioweicza jest uznaną w środowiskach fachowców bzdurą, pisaliśmy wielokrotnie, dlatego tylko jeden link

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/19/dlaczego-sredniowiecze-bylo-epoka-nauki-i-postepu/#comment-631047

  Skądże ma ofiara tego systemu „oświecania“ wiedzieć o takich wynalzkach średniowecza jak brakteat.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Brakteat

  Wikipedia, z głupia jak to Wikipedia, powołuje się na opinię Kosmasa z Pragi, który zmarł w 1125 r., zanim brakteaty zostały wprowadzone powszechnie do obiegu.

  Historia historią, ale w sprawach pieniądza to ogłupianie osiągnęło swój szczyt, weźmy Marksa

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/marx-w-sluzbie-kapitalu/

  ponoć rzecznika robotników, który deklarował się jako rzecznik lichwy, tzn. czystego kapitalizmu. Mieć Marksa za patrona socjalizmu, to tak jak mieć czarta za patrona kościoła, na co wiele wskazuje

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/

  a i wyjaśnie ten stopień ogłupiania „od dzieciństwa“. Być może ostatni link jest wytłumaczeniem dla procesów, które od odrodzenia nastąpiły, pewna zbieżność dat może na to wskazywać.

  Zjawiska takie, jak @Premizlaus Crucis, 10, nie powinny nas łudzić, że są ludzie, którzy pojęli istotę, jeśli nawet są, to naprawdę nieliczni.

 21. Vis said

  Re.18 Co tam filozofia grecka,nauki przyrodnicze czy tam jakas mysl polityczna .Wszystko to ma sie nijak do sredniowiecznego postepowego palenia na stosach niewinnych za niby jakies czary.

  Gówno wiesz, gnoju.
  Admin

 22. VA said

 23. semperparatus said

  Re.Admin…”Co Pan chrzani…od kogo się Pan historii uczył?”…Panie Admin…uczyłem się w jednym z najlepszych liceów w Warszawie…a póżniej na UW…Jeśli się Panu moje argumenty nie podobają to proszę podać swoje…i przy ich pomocy zaprzeczyć temu co napisałem…

  ——
  Wystarczy, na początek:
  https://marucha.wordpress.com/2016/11/19/dlaczego-sredniowiecze-bylo-epoka-nauki-i-postepu/
  https://marucha.wordpress.com/2014/10/31/o-micie-ciemnego-sredniowiecza-i-swiatlej-nowozytnosci-polemicznie-2/
  https://marucha.wordpress.com/2012/06/01/sredniowiecze-da-sie-lubic/
  https://marucha.wordpress.com/2011/06/24/prawdziwe-sredniowiecze/

  A w ogóle nie jest trudno wrzucić na Google frazę: obrona średniowiecza
  Admin

 24. Re: 22 Semperparatus..
  (przepraszam, ze sie wtrace…)

  Czy moglbym sie od Pana dowiedziec, na podstawie jakich informacji (ksiazek czy publikacji) utrzymuje Pan swoje stanowisko w sprawie sredniowiecza I Imperium Rzymu??? Jesli Pan pozwoli, to do mnie nie przemawia argument „najlepszego lyceum czy Uniwersytet Warszawski…”…
  (kto wykladal na UW historie lub niech mi Pan powie w ktorym roku…)…

  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 25. semperparatus said

  Re.Panie Gospodarzu…nie chciałby Pan chyba,zeby na tutejszym forum dyskutowali ludzie o identycznych poglądach?I to tylko takich które się podobają akurat Panu?To chyba by było nudne i mało rozwojowe…ścieranie się rozmaitych opinii prowadzi do wzbogacenia naszej wiedzy…postępu,itd…
  Panie Jaśku…moje poglądy na tematy historyczne opieram na wielu żródłach:wiedzy przekazanej mi przez nauczycieli w szkole(1967-71) i na studiach(1971-76)…książkach historycznych które przeczytałem w ciągu mojego długiego już dosyć życia…materiałów z sieci..a także-.dyskusji z wieloma wykształconymi osobami…

  ——
  Przede wszystkim chcę, aby na forum gajówki nie pojawiały się bzdury, brednie, kłamstwa, konfabulacje, jakieś „czarne legendy” wymyślone przez żydostwo.
  Bardziej interesuje mnie prawda, niż „różnorodność poglądów”.
  Admin

 26. semperparatus said

  Re.Admin…No…ale ja prawdę widzę-akurat w tej sprawie-zupełnie gdzie indziej niż Pan…I proszę mnie nie oskarżać o „bzdury,brednie,kłamstwa,konfabulacje…itd.”…bo to mnie obraża…Ja opieram się na różnych wskaźnikach rozwoju cywilizacyjnego…i one jasno pokazują,że średniowiecze było regresem w stosunku do osiągnięć starożytności…

  ——
  Czy naprawdę był regresem?
  A nawet jakby, czy to oznacza, że Średniowiecze było okresem upadku? Ciemnoty, nietolerancji, palenia na stosach?
  Admin

 27. Plausi said

  Rodzaj umysłowej kastracji

  Przypadek @semperparatus, 26 demonstruje jak daleko posunięty został proces swego rodzaju umysłowej kastracji naszej młodzieży i to jak semperparatus sam potwierdza w uznanych znakomitych ośrodkach przeszkolenia dla ludnopści tubylczej „najlepszego lyceum czy Uniwersytet Warszawski“. Czy to „Oświecanie głupotą“ nie jest przerażające

  https://marucha.wordpress.com/2017/03/14/zachod-balansujac-na-krawedzi-fundamentalnych-zmian/#comment-661782

  jakiemu poddaliśmy naszą młodzież, z widoczynmi skutkami. n.p. semperparatus, jhest w stanie pojąć, że jak sam pisze „średniowiecze było regresem w stosunku do osiągnięć starożytności“ tzn. musiał nastąpić jakiś regres, ale gdzie ? No przecie nie w krajach europejskiego średniowiecza, ten regres był naturalnie regeresem cesarstwa rzymskiego, to niewolnicze cesarstwo rzymskie utraciło zupłenie swe własności cywilizacyjne i się rozpadło, to był regres starożytnej kultury rzymskiej. Ale czy ofiary systemu przeszkolenia, rozwijanego konsekwetnie od czasów odrodzenia, są w stanie jeszcze pojąć proste zależności ? Tego nie jesteśym w stanie ocenić, nie mamy jednak zbyt wiele złudzeń, gdyż następstwa niszczenia wiedzy od czasu tzw. renesansu są straszliwe.

  Ah, renesans, już sama nazwa wskazuje bardziej sprawnym umysłowo na to, że chodzi o kopiowanie wzorców wcześniejszej kultury, w tym przypadku głównie starożytnej i tym różni się faza po średniowieczu od samego średniowiecza, które było w znacznej mierze kulturą oryginalnie europejską, która potrafiła wchłonąć elementy innych kultur, co potwierdzają do dziś używane „cyfry arabskie“, które zastąpiły starożytny sposób zapisu tzw. „cyfry rzymskie“.

  Jest rzeczą wytłumaczalną i nie obciąża to w żadnej mierze ofiary systemu prezszkolenia, jakim jest semperparatus,, nie można bowiem wykluczyć, że w efekcie poddania procesowi prania mózgu w organach przeszkolenia istotnie nie są w stanie wyciągać samodzielnych wniosków, a jedynie powtarzać, to co im wbito do ich biednych głów. Być może, że takie ofiary systemu przeszkolenia wymagają szczególnej troski i zabiegów, inaczej są to dla społeczeństwa stracone pokolenia.

  Może taka wskazówka pomoże zachwiać pewnymi uprzedzeniami zarówno do średniowiecza jak i do kościoła: jedynie zakon cystercienzów przyczynił się nie tylko do rozpowszechnienia licznych technologii i narzędzi ale i do uczynienia wielu obszarów ziemi w ziemię uprawną, ta ziemia uprawna jest wykorzystywana do celów rolniczych do dzś.

  Nieźle ilustruje też różnicę pomiędzy średniowieczem i okresem późniejszym przypadek katedry w Kolonii, z końcem średniowiecza nie była Kolonia w stanie kontynuować budowy tej katedry, dopiero od wieku XIVIII, praktycznie XIX dysponoowała siłą gospodarczą pozwalającą na kontynuację budowy. Katedry były oryginalnym i niedoścignionym dla starożytności przykładem nieosiągalnych dla nas zdolności kultury i społeczeństw średniowiecza.

  http://krzysztofjaw.neon24.pl/post/135438,kleska-naszych-czasow-kapitalizm-panstwowo-korporacyjny#comment_1349343

  Ah, jeszcze te obskuranckie czarownice, czyż nie są wystarczającym argumentem dla ofiar systemu przeszkolenia, że średniowiecze to „„czarna dziura”cywilizacji…brud,smród i ubóstwo“. Palenie czarownic i inne zwyrodnienia, rozpleniły się dopiero po zwycięstwie renesansu, ostatni przypadek palenia czarownic jest udokumentowany na progu oświecenia w XVIII wieku.

  Jedynie na podstawie tych przykładów może nie tylko semperparatus poznać, jak dalece ofiary systemu przeszkolenia zostały zrobione w tzw. „wała“, apelujemy jednak o tolerancję wobec ofiar tego systemu, przykłady dowodzą dostatecznie jak dalece perfidny i wrogi nam jest ten system oszustwa nie tylko historycznego. Na ten temat wypowiadaliśmy się wielokrotnie.

 28. semperparatus said

  Re.27 Plausi…Dużo pisaniny…a mało konkretnej treści…zwyczajny bełkot…bez ładu i składu…Jakieś brednie na temat „umysłowej kastracji naszej młodzieży”…Panie Plausi…czy był Pan pijany kiedy Pan pisał swój komentarz?Wyjaśniłem powyżej…że do liceum chodziłem w latach 1967-71…a na studia-1971-76…więc jak mogę być młodzieżą?
  Oprócz tego…doucz się Pan trochę historii powszechnej….oraz precyzyjnego przelewania swoich myśli na papier…Bo to co nam Pan zaserwowałeś jest plątaniną myśli…trudną do zrozumienia dla normalnego człowieka…

 29. NICK said

  (25). Semper.
  „Batory”?
  „Uniwersytet Warszawski”?

 30. Plausi said

  „trudną do zrozumienia dla normalnego człowieka ”

  @semperparatus, 28

  Ofiara systemu przeszkolenia uważa się za „normalnego człowieka” i nie bez racji, bowiem istotnie taki jest stan umysłowy przeciętnego adepta takich alma mater jak „LO”, „UW” i podobnych.

  „jak mogę być młodzieżą?”, zwyczajnie, stan rozwoju na poziomie młodzieży, nic dziwnego, że zrozumienie takiego zdania „„średniowiecze było regresem w stosunku do osiągnięć starożytności“ tzn. musiał nastąpić jakiś regres, ale gdzie ?” przerasta zdolności rozumowania ofiary systemu, która sama stwierdza bezradnie, że „co nam Pan zaserwowałeś jest plątaniną myśli”, tu wskazówka dla podobnie zagubionych, po „-” zamieszczone są tzw. linki, może ich zawartość ułatwi zrozumienie.

  Naturalnie jest rzeczą niepokojącą, że nawet tak proste i wymowie zdanie: „Palenie czarownic i inne zwyrodnienia, rozpleniły się dopiero po zwycięstwie renesansu, ostatni przypadek palenia czarownic jest udokumentowany na progu oświecenia w XVIII wieku. “ (koniec średniowiecza wyznacza wiek XV.), przerasta zdolności rozumowania „normalnego człowieka” i świadczy jak wielkie są zniszczenia, jakich system przeszkolenia w duszyczkach młodzieży polskiej dokonał, najgorsze jest jednak to, że zabił on zdolność samodzielnego rozumowania i weryfikacji spójności odebranego przeszkolenia. Ten system zedempowski jest kontynuowany do dziś.

 31. semperparatus said

  Re.Plausi…Dalszy ciąg bredni…bez odpowiedzi proszę…

 32. Plausi said

  Wielki problem społeczny

  W @27 zwróciliśmy uwagę na bardzo ważny, naszym zdaniem, problem społeczny, jaki mamy w Polsce:
  „Jedynie na podstawie tych przykładów … (możemy) poznać, jak dalece ofiary systemu przeszkolenia zostały zrobione w tzw. „wała“, apelujemy jednak o tolerancję wobec ofiar tego systemu“
  To jest jak widać niebywale trudna i żmudna sprawa, zdezorientowane osobniki, które z upodobaniem przeżuwają z przeproszeniem kał jaki im w ramach przeszkolenia wbito do głowy, kastrując ich przy tym, jak wspominaliśmy, ze zdolności samodzielnej analizy czy krytycyzmu.

  Skutek jest taki, że ok 10 milionów Polaków wsparło wrogą operację wywiadów zachodnich o kodzie operacyjnym „NSZZ „S“ “, wielu Polaków włączyło do panteonu bohaterów narodowych zwykłych zdrajców i zaprzańców. Naród, który wykazuje tego rodzaju mądrość, ma od trzech wieków trudność osiągnąć jakikolwiek stan stabilizacji i samodzielności i musi się zadowalać okruchami ze stołu tego czy innego imperium, płacąc przy tym niebywałą cenę krwi jak choćby w II Wojnie, na Wołyniu czy w Powstaniu Warszawskim.

  Naturalnie można zmanierowanym członkom naszego społeczeństwa nawymyślać od durniów czy podobnych, ale nie uchroni nas przed tym, że znowu kolejny uwodziciel porwie zdezorientowane miliony w awanturę w rodzaju NSZZ czy dzisiejszej III Rzeczy…

  Niewiedza o średniowieczu, które powinno być źródłem naszej narodowej dumy, a które od wieków jest nam przez obcych zohydzane, jest jedynie jedną z wielu bolączek.

  Czyż nie jest tragicznym, że za wzorce obywatelskie uważa się w tym kraju takie rodzaj warcholstwa jak Powstanie Warszawskie, którego celem zdaje się być wyniszczenie polskich kadr inteligencji, aby ułatwić okupację kraju ?. Armia sowiecka była w stanie po wytępieniu polskiej inteligencji w II Wojnie oddać zarząd nad Polakami drobnym kramarzom wiadomej proweniencji. Naród został pozbawiony bowiem swej głowy, to nawet ci drobni kramarze wystarczyli, aby go wziąć za mordę.

  Przykłady nieudacznego bohaterstwa w historii Polski można by mnożyć. Naszym zdaniem zanim zabierzemy się do odtworzenia Polski, powinniśmy zadbać o korekturę wykładu historii, bowiem dzisiejsza wykładnia historii, nie tylko w odniesieniu do średniowiecza, jest historycznym oszustwem, ten pogląd pochodzi zresztą od Voltairea, który podzielamy. Dzisiejsza nauka historii Polski jak powyższa dyskusja dowodzi, zdemoralizowała nasze społeczeństwo i szkodzi mu niebywale. Jednakże pierwszym warunkiem takiej naprawy jest dbałość o język i jego obrona, na co ponownie zwracamy uwagę.

Sorry, the comment form is closed at this time.