Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ambasador zdradził, w którym roku Polska OPUŚCI Unię. Bliżej niż sądzicie.

Posted by Marucha w dniu 2017-03-15 (środa)

Ryszard Schnepf, który pełnił funkcję ambasadora RP w Waszyngtonie, przeanalizował sytuację Polski i po konsultacji z ekspertami z areny międzynarodowej dyplomacji przekazał, że wszystko wskazuje na to, iż do 2020 roku Polski nie będzie już w Unii Europejskiej.

– To się nie może dobrze zakończyć. Gdzieś tam w planie mogę określić ten rok, to będzie 2020, Polska będzie poza Unią Europejską – zdradził Ryszard Schnepf.

Naturalnie wskazana przez ambasadora data, czyli 2020 rok, nie jest przypadkowa. Na znalezienie się poza Unią Europejską wpływ będzie miało mnóstwo czynników, a przede wszystkim problemy Prawa i Sprawiedliwości z wynegocjowaniem korzystnego dla Polski unijnego budżetu, który będzie uchwalany za 3 lata. To z kolei pokłosie narastającego konfliktu pomiędzy rządem oraz Brukselą, którego ważnym elementem był spór wokół kandydatury Donalda Tuska.

Partia Jarosława Kaczyńskiego bez atrakcyjnej ilości unijnych pieniędzy nie będzie miała interesu w pozostawaniu we Wspólnocie. [sic! – admin]

Ponadto ambasador przekonuje, że na dalsze zaognienie stosunków, a w konsekwencji opuszczenie Unii, wpływ będą miały zmiany legislacyjne nad Wisłą, które zostaną bardzo negatywnie zaopiniowane przez Wspólnotę (podobnie jak to było w przypadku Trybunału Konstytucyjnego oraz ustawy o mediach). Mowa tu przede wszystkim o reformie prawa wyborczego oraz sądownictwa.

Uznany dyplomata zdaje sobie sprawę, że obecnie większość Polaków optuje za pozostaniem w Unii Europejskiej, ale przewiduje, iż konflikt na linii Warszawa-Bruksela przez następne 2 lata mocno zaniży notowania Unii, a wyborcy PiS zostaną do niej wrogo nastawieni.

Dołączając ich głosy do działających już w Polsce eurosceptyków zapewne okaże się, że ewentualne referendum pod kątem rezultatów będzie podobne do tego w Wielkiej Brytanii. Ambasador zaznacza, że PiS będzie prowadził „ostrą, państwową kampanię propagandową przeciwko Unii Europejskiej”.

– Obrzydzanie Unii Europejskiej, liderów, pokazywanie jak interesy Unii Europejskiej są rozbieżne z interesami Polski – wyliczał.

Źródło: Pikio.pl
http://dziennik-polityczny.com

Panie Ambasadorze Schnepf… może jeszcze nie wszystko stracone? Może da się jakoś udobruchać Unię, żeby dalej nas okradała, szkalowała i gnoiła na różne sposoby?
Admin

Komentarze 54 to “Ambasador zdradził, w którym roku Polska OPUŚCI Unię. Bliżej niż sądzicie.”

 1. Panie Ambasadorze Schnepf… może jeszcze nie wszystko stracone? Może da się jakoś udobruchać Unię, żeby dalej nas okradała, szkalowała i gnoiła na różne sposoby?
  Admin

  – Znakomity bezpośredni komentarz Pana Gajowego.
  Nic dodać, nic ująć (zwłaszcza nic ująć).

 2. Józef Piotr said

  Czemu ta wiśnia jeszcze nazywana jest dyplomatą? A nie pasterzem
  Interesy Uni Europejskiej są zbieżne z interesami Szchnepfa.
  A po za tym nie powinien on siedzieć ?

 3. Boydar said

  „… pokazywanie jak interesy Unii Europejskiej są rozbieżne z interesami Polski …”

  Świnia nie świnia ale wreszcie to z siebie wydusił 🙂

 4. Rick said

  Żyd Schnepf dobrze wie, że w tym teatrze występują tylko żydzi. Oni grają swoje role, a my jesteśmy publicznością, która płaci za spektakle. Nasza rola to przyklaskiwać, wyjść nie można.

  Czy nielegalne państwo III RP wyjdzie z UE czy nie – nie ma to znaczenia. Jeśli tak będzie, zmuszeni będziemy oglądać kolejny spektakl za nasze pieniądze.
  Rzecz w tym, że te spektakle są coraz droższe. Wielka Brytania zapłaciła spadkiem funta. My zapłacimy spadkiem/upadkiem złotego metr niżej mułu.

  Ale to jak z leczeniem alkoholizmu. W końcu nadchodzi ten moment, że albo się leczymy albo umieramy. Większość umiera.
  Ale skoro już jesteśmy jak alkoholicy, to jestem za tym, aby wyrzucono nas nie tylko z UE, ale też NATO, ONZ, WHO i innych „pożytecznych” organizacji.

  Nic tylko się cieszyć z tej szansy, którą obdarzył nas gojów ten mikroKapłan Nowego Porządku Świata.

 5. AlexSailor said

  @Marucha

  „Partia Jarosława Kaczyńskiego bez atrakcyjnej ilości unijnych pieniędzy nie będzie miała interesu w pozostawaniu we Wspólnocie. [sic! – admin]”

  On dobrze powiedział.
  Partia, nie Polska.
  Bez odpowiedniej liczby stołków i kasy pompowanej do kieszeni z Polski za pośrednictwem „pomocy”, wybierze dojenie Polaków bezpośrednio.
  Tym bardziej, że unijna pompa ssąco-tłocząca jest po to, by maskować transfer kasy, bo jeszcze wyborcy się zburzą.
  A po zmianach nie będzie potrzeby maskowania, bo wyborów może nie być, albo niczego nie będą w stanie zmienić świń u koryta.

 6. VA said

 7. Grace said

  Jesli okaze sie to prawda i tak faktycznie się stanie to bardzo szczęśliwa. Uwolnić Polaków od niemiecko – żydowsko – brukselskiej niewoli!

 8. Kwal said

  Żyd wie co mówi, ale czy Pan Naczelnik o tym wie ? Z jego ostatnich wypowiedzi wynika, że nie wie.i będziemy bronić Eurokołchozu jak niepodległości…..

 9. Re: Artykul…
  Jak dlugo jeszcze zydzi beda nam Polakom mowic: kiedy, gdzie, dokad, za ile I ile?????…
  (jesli pozwalac bedziemy, aby zydzi nas traktowali jak idiotow lub podatkowe bydlo, to tak dlugo takim „bydlem” pozostaniemy, do czasu, kiedy glowny „rzeznik” (ekonomiczny) calkowicie dokona na nas (ostatniego aktu) emigracyjnego holokaustu…we wszystkie strony swiata…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. Yah said

  A co na to nasz nauczyciel i mentor Pan Mosiek ? Czyżby nie chciał zabrać głosu w sprawie ” kiedy, gdzie, dokąd za ile” 😀

 11. jjj said

  Po 2020 skończą się tzw. dotacje unijne. Czyli skończy się „dopływ”. A co z wypływem?
  Wyjście z Unii mogłoby być niby korzystne, ze względu na wymknięcie się – w pewnym zakresie – spod najbardziej kosztochłonnych i szkodliwych przepisów unijnych – o ile politycy nadwiślańscy mieliby śmiałość, by nie tylko odejść/wyjść formalnie (wiem, że to scenariusz teoretyczny – nie wyjdą z ue, dopóki inni nie wyjdą, nie wyjdą póki nie padnie rozkaz: wychodzić).

  Nie byłoby natomiast przerwania drenażu pieniędzy z Polski, tak jak pokazuje to w jakimś zakresie raport Global Financial Integrity, bo niby dlaczego miałyby go np zakończyć firmy zagraniczne z filiami nad Wisłą i „krajowe” też, z majątkiem „sprywatyzowanym” w PL.
  Nie wystarczyłoby zwykłe „wyjście z Unii”, by choćby częściowo się wyrwać ze statusu państwa „neokolonialnego”

 12. Zbyszko said

  dokąd Polska będzie pod okupacją, to czy będzie w UE, czy gdziekolwiek indziej nie będzie miało najmniejszego znaczenia

 13. Aguirre said

  To może jest szansa na to,że coś dobrego z tych rządów wyniknie, choć to pewnie byłby efekt uboczny 😉

 14. Yah said

  Jak to geny wyłażą : D

  .http://niezalezna.pl/uploads/still2017/148597477215001693207.jpg

  .https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/116/52/1165272.jpg

 15. provincjal said

  Myślę, aby stworzyć listę pytań do pisu o Polską Rację Stanu i Polski Interes Narodowy, ciekaw byłbym odpowiedzi, może jedno z nich, kiedy Polska usunie ukraińskich emigrantów i przestanie popierać kult bandery oraz samą ukrainę, wyobrażacie sobie odpowiedź kaczora, broszki albo budynia ?

 16. Franz Maurer said

  czosnkowi zawsze wiedzą lepiej 🙂 , ciekawe czy się sprawdzi

 17. Yah said

  Tak a propos ukraińskich imigrantów. Załóżmy, że napłynie ich 5 milionów i zastąpi brakujących 5 milionów Polaków.

  Jak wygląda sprawa składek ZUS tych 5 milionów. Zakładam, że naciski „polskich przedsiębiorców” wynikają miedzy innymi z tego, ze zatrudniając obcokrajowców nie tylko zaoszczędzą na płacach ale i unikną opłat ZUS, ale co to oznacza dla polskiego systemu emerytalnego to nawet nie chce pisać.

  Oczywiście politycy z PiS nie widza problemu, a do przyszłych emerytów jeszcze nie dociera co zgotują im będący u władzy „patrioci”.

 18. provincjal said

  Dzisiaj gdzieś przeczytałem, że czesi nie patyczkują się z ukrami, wjechali na budowę i deportowali ponad 70 osób, ponoć byli tam skierowani przez nieistniejącą jeszcze Polską firmę.
  http://miksa.neon24.pl/post/137526,dzis-turcy-w-holandii-a-jutro-ukraincy-w-polsce

 19. Yah said

  Ad 15

  No tak ale Czechy to nie Ukropol …..

 20. Bogaty Miś said

  ad9
  Kto to jest p. Mosiek?

 21. Lily said

  Po lewej stronie na fotce,kawaler Orla Bialego,
  w bialej koszuli i niebieskim krawacie.
  A,ten Bialy Orzel to za co ?,rozdaja GO bez opamietania,”swojakom”,z „lepszego sortu”.

 22. szary4aequitas said

  Większość Polaków myli UE ze strefą Schengen i układami dwustronnymi w zakresie zatrudnienia. O ile wspomniana większość jest za byciem Polski w strefie Schengen i za łatwym dostępem do pracy i zamieszkania w innych państwach o UE tejże większości nie jest do niczego potrzebne. Powszechna wiedza czym jest UE (niestety niezbędna jest do zrozumienia umiejętność czytania ze zrozumieniem czegoś tak porąbanego jak akty prawne UE) mogłaby spowodować że Bruksela i Strasburg zamieniły by się w ogniska na wiele tygodni.

 23. Yah said

  Ad 17

  Pan Mosiek przebywa na wybiegu w zoo u Pana Gajowego. Pan Gajowy trzyma tego pana na wybiegu ku uciechy publiki jak również w celach pedagogiczno-edukacyjnych, aby każdy z nas mógł poznać zachowanie i metody działania Pana Mośka w środowisku naturalnym gojów.

 24. Yah said

  Ad 17

  Aha Pan Listwa sadzi, że z pana Mośka będą jeszcze ludzie, ale ja nie podzielam, podobnie jak Pan Boydar, optymizmu pana Listwy w tej kwestii.

 25. guła said

  Cicho było jakoś (i jest) kiedy to została podzielona składka ZUS na połowę opłacaną przez pracodawcę i drugą cześć, którą powinien opłacać pracownik. Powinien opłacać, ale opłacana była i jest, li tylko, w niewielu przypadkach. Pozostali nie płacili no bo z czego? Tak na prawdę, toto, co płacą, to jest połowa emerytury. stąd i reforma chyżego ruja kradnąca emerytom z rocznika 49 i młodszym 1/3 i tym co wywiązują się ze swoich zobowiązań wobec ZUS w 100%, emerytury/renty. Wystarczy porównać wysokość emerytury rocznika 48 – na którym kończy się emerytura naliczana wg starych zasad, do emerytury rocznika 49.
  Po co un to wprowadził, ana dlatego że rocznikowi 49 (i młodszym do pewnego wieku) – z paluszkiem, co znaczy spokojnie, cały okres składkowy potrzebny do wyliczenia kapitału początkowego, mieścił się w okresie pracy za PRL.
  Znamiennym jest fakt, że chyży ruj wprowadził tę emerytalną reformę dopiero wówczas, kiedy przeputali to co było do przeputania.

  A nawiązując do tematu uważam iż amerykańskie Żydki zdecydowali, że czas odpalić faktorię do handelu Niemcy – Rosja, zgodnie z duchem jaki towarzyszył powstaniu traktatu lizbońskiego. Stąd zapowiedź Stanisława Michalkiewicza o otworzeniu biura amerykańskich Żydów – czy jakoś tak, w polin w dniu 27 marca , której powstanie jest ewidentnym faktem dokonanym.

  Nie tak dawno pozwoliłem sobie zauważyć na forum, że nasz problem, znaczy problem Polski, polega na tym że istniejemy. Co nie jest żadna rewelacja.

 26. Lovshak Russkij Agient said

  a to jest kufa akurat dobra wiadomość podobnie jak i ta z niemieckiego żydonetu:

  Gen. Waldemar Skrzypczak: może dojść do wyprowadzenia wojsk amerykańskich z Polski

  Gen. Waldemar Skrzypczak ocenił, że ostatnia fala odejść z armii może odbić się negatywnie na stanie polskiej obronności. – To co się dzieje osłabia naszą pozycję w NATO (…). Konsekwencją może być np. wyprowadzenie wojsk amerykańskich z Polski – mówił były dowódca wojsk lądowych w TVN24.

  Oby oby miał Pan rację Panie Skrzypczak, nech Pan jedzie do Ju es ej razem ze swymi przyjaciółmi… Z Panem Bogiem i chleb na droge….. i nie wracajcie nam pomagać tak jak pomagacie odbudowywać demokracje w Iraku czy Syriii Libii czy Jemenie….. Morderca mordercę pogania a krew sie leje strumieniami a nowe mundury dla isis zatrzymane w porcie….

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-waldemar-skrzypczak-moze-dojsc-do-wyprowadzenia-wojsk-amerykanskich-z-polski/slh2ky3

 27. lopek said

  A co na to Niemcy?

 28. anonim said

  Mosiek podał datę proklamowania państwa polin….tyle w temacie

 29. MatkaPolka said

  Jak długo jeszcze będą rządzić w Polsce dzieci Bieruta i Bermana

  Jakoś ANTYKOMUNISTOM z PiS i Kaczyńskiemu nie przeszkadza komunistyczna działalność Maksymiliana Schnepfa – mordercy Polaków, Żydowski komunista, należał do antypolskiej KPP, oficer stalinowskiej Informacji Wojskowej, zdrajca Polski, kawaler „prl-owskiego” orderu Virtuti Militari. Jakoś Rusofobom z PiS-u nie przeszkadza „Sowietofil” Schnepf

  Jakoś Pis-owi nie przeszkadzają Czerwone Dynastie w MSZ. Jakoś PiSowi nie przeszkadza naminacja na ambasadora w USA z Polecenia Zdradka Sikorskiego – wroga PiS-u.

  Jakoś PiS-wi nie przeszkadza antypolska działalność Ryszarda Schnepf – („niedaleko padło to jabłko od jabłoni”) w tym wprowadzenie do Polski żydowskiej loży w Polsce – B’nai B’rith (zakazanej w Polsce w 1938r), która ma już pełną kontrolę nad Kancelarią Prezydenta RP, rządem a szczególnie MSZ oraz ma olbrzymie wpływy w telewizji publicznej i stowarzyszeniach odpowiedzialnych za kulturę, nauczanie, zdrowie i kształtowanie polskiej opinii publicznej.

  Dlaczego PiS nie odwołał jeszcze tego „Ambasadora Polski”- jawnie antypolskiego.

  Dobre dossier Ryszarda Schnepfa – antypolaka, wroga Polski, i dodajmy Przyjaciela PiS-u

  Y-Elita. Pl. Serwis poświęcony elitom politycznym w Polsce po 1989 roku

  http://yelita.pl/artykuly/art/schnepf-ryszard

 30. MatkaPolka said

  Ryszard Schnepf – (ur. 22 września 1951 w War¬sza¬wie) – żydowski dyplomata, historyk, iberysta i urzęd¬nik państwowy, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005–2006, wi¬ce¬mi¬ni¬ster spraw zagranicznych w latach 2007–2008, od 2008 ambasador RP w Królestwie Hiszpanii i Księstwie Andory. Obecnie ambasador w USA z nominacji swojego przyjaciela Radka Sikorskiego, szefa MSZ. Współzałożyciel żydowskiej loży w Polsce – B’nai B’rith po hebrajsku Synowie Przymierza która ma już pełną kontrolę nad Kancelarią Prezydenta RP, rządem a szczególnie MSZ oraz ma olbrzymie wpływy w telewizji publicznej i stowarzyszeniach odpowiedzialnych za kulturę, nauczanie, zdrowie i kształtowanie polskiej opinii publicznej.
  Działalność B’nai B’rith w Polsce przerwał dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Mościckiego z 22 listopada 1938 roku, rozwiązujący antypolskie organizacje masońskie w Polsce.
  W 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich – B’nai B’rith – Loża Polin.

  Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 r za zgodą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego?! Nie pisały oczywiście o tym gazety, nie informowała również telewizja, ale wzmiankę na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce.

  Ryszard Schnepf, zanim został głównym doradcą premiera Marcinkiewicza w polityce zagranicznej, był ambasadorem w Urugwaju (1991-1995) i w Kostaryce (2001-2005). Wsławił się wówczas organizowaniem haniebnej nagonki na przywódcę Polonii w Ameryce Łacińskiej, prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego.

  Historyk, wychowanek Geremka, został ambasadorem w Urugwaju z poręki Krzysztofa Skubiszewskiego, choć nie był do tego w żadnym razie przygotowany merytorycznie. Działał judząco i destrukcyjnie wśród Polonii w Ameryce Łacińskiej. Krzysztof Górecki pisał w tekście „Tradycja obozu zagłady” („Nasza Polska” z 30 sierpnia 2005 r.) o Schnepfie m.in.: „Od pierwszych chwil skłócony z Polonią. Przez potomków Polaków z Urugwaju i Ameryce Łacińskiej zwany, z uwagi na dwuznaczną, uwłaczającą godności dyplomaty konduitę (zajmował się głównie interesami z miejscowymi Żydami oraz ryzykownym handlem sprowadzanymi bezcłowo luksusowymi samochodami), ‚awanturnikiem polskiej dyplomacji'”.

  Ostro potępił sposób zachowania się Schnepfa przywódca Polonii w Ameryce Łacińskiej prezes Jan Kobylański, który wyzwał Schnepfa od „agentów KGB i Castro”. Z kolei to właśnie Shnepf szczególnie mocno przyczynił się do odwołania Jana Kobylańskiego z funkcji honorowego konsula RP w Montevideo.

  Ukarano go tak za jednoznaczne poparcie dla prezesa Edwarda Moskala, protestującego przeciw ciągłym ustępstwom wobec szkalujących Polskę środowisk żydowskich. Niejednokrotnie zwracano uwagę na bardzo szkodliwą rolę odegraną przez R. Schnepfa w Ameryce Łacińskiej. Na przykład polonijna działaczka Elżbieta Sczepańska pisała w tekście „Polonia, czyli ofiary i oprawcy” („Głos” z 1-8 kwietnia 2006 r.), iż: „Ryszard Schnepf, będąc ambasadorem RP w państwach Ameryki Łacińskiej, działał na szkodę Polaków i Polski”.

  Jako główny doradca premiera Marcinkiewicza w polityce zagranicznej Schnepf szczególnie gorliwie zajmował się sprawą zapewnienia jak największego zadośćuczynienia Żydom za mienie w Polsce. Stąd jego usunięcie z funkcji zostało przyjęte ze szczególnym żalem przez przedstawicieli Światowego Kongresu Żydów. Znalazło to wyraźne odbicie w tekście zamieszczonym na stronie internetowej tego Kongresu, gdzie wyrażono obawy, że odejście Shnepfa może doprowadzić do spowolnienia procesu negocjacji między rządem Polski a środowiskami żydowskimi w sprawie mienia (por. szerzej T. Sommer, Dla kogo robił Schnepf, „Najwyższy Czas” z 27 maja 2006 r.).

  Według T. Sommera: „Komunikat WJC (tj. Światowego Kongresu Żydów) wprost sugeruje, że Schnepf był zaangażowany w negocjacje z przyczyn osobistych, a właściwie – po prostu rasowych”. Sommer przypomniał w swym tekście również jakże niegodną nagonkę organizowaną przez Schnepfa na prezesa Kobylańskiego, stwierdzając: „Można wręcz odnieść wrażenie, że niczym innym ambasador Schnepf jako przedstawiciel RP w Ameryce Łacińskiej się nie zajmował.

  Za sprawę Schnepfa Kobylańskiemu przypięto łatkę ‚klinicznego antysemity’, a nawet faszysty (…)”. Dodajmy, że w tej nagonce po dziś dzień uczestniczy w sposób niezwykle ordynarny i tendencyjny żona Schnepfa – prezenterka telewizyjna Dorota Wysocka-Schnepf (patrz: np. gwałtowny atak tejże na prezesa Kobylańskiego w I programie TVP 15 stycznia 2007 r.). Szokuje fakt dopuszczenia do takiego nadużywania ekranu telewizji publicznej do niegodnych i oszczerczych aktów nienawiści wobec najsłynniejszego dziś przedstawiciela Polonii świata. Jako ambasador w Urugwaju i następnie w Kostaryce znany był z rozlicznych skandali obyczajowych i finansowych.

  Warto przypomnieć jednak, co zdecydowało o usunięciu Schnepfa, długo traktowanego jako głównego doradcę premiera Marcinkiewicza w sferze polityki zagranicznej. Otóż Schnepf w sposób wręcz kretyński ujawnił swą postawę godzącą w podstawowe interesy Polski, publicznie udzielając poparcia tak antypolskiej inicjatywie jak projekt budowy gazociągu Niemcy – Rosja na dnie Bałtyku. Jak pisał Piotr Gursztyn w tekście „Dymisja Schnepfa za międzynarodową gafę” („Dziennik” z 12 maja 2006 r.) Schnepf powiedział, że „rząd chce zaproponować polski udział w budowie gazociągu Rosja – Niemcy. Informacja ta została od razu zdementowana przez premiera (…). Marcinkiewicz był kompletnie zaskoczony wypowiedzią swojego doradcy.

  Decyzję o błyskawicznym zdymisjonowaniu Schnepfa za jego jakże nielojalne wobec premiera i ogólnie wobec polskich interesów narodowych wystąpienie skomentował wpływowy europoseł PiS Adam Bielan – mówiąc w rozmowie z dziennikarzem „Rzeczpospolitej”: „Ryszard Schnepf został zdymisjonowany wyłącznie z powodu złożenia niezgodnej z polityką rządu i interesem państwa propozycji dotyczącej możliwości przyłączenia się Polski do projektu rurociągu rosyjsko-niemieckiego”. Kompromitujące wystąpienie Schnepfa w sprawie gazociągu przekreśliło jego szanse na objęcie stanowiska ambasadora RP w Madrycie. Pomimo to i tak Schnepfa potraktowano zaskakująco łagodnie. Usunięty z otoczenia premiera przeszedł do MSZ, gdzie pełni funkcję pełnomocnika ministra spraw zagranicznych do spraw „zagrożeń”. Rzecz przedziwna w sytuacji, gdy to właśnie on jest szczególnie wielkim zagrożeniem dla polskich interesów i symbolem wyjątkowej nielojalności osoby pełniącej wysokie publiczne stanowisko.

  Ciekawostką jest fakt sprawowania przezeń równocześnie stanowiska dyrektora fundacji „Szalom” prowadzonej przez rodzinę Szurmiejów.
  Ryszard Schnepf praktykuje uporczywy lobbying na rzecz:
  1. roszczeniowych organizacji żydowskich
  2. partycypacji Polski w rosyjsko-niemieckim projekcie „Rurociągu Północnego” /Bałtyckiego/), także (niejako widocznie etatowy „reprezentant prawicy”)

  Sala konferencyjno-bankietowa dla żony ministra – tak, dla dzieci – już nie. Nowy ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf odmówił rodzicom dzieci, uczęszczających do polskiej szkoły w stolicy USA, zorganizowania w ambasadzie spotkania świątecznego w 2012 roku Decyzja dziwi tym bardziej, że kilkanaście dni temu w rezydencji ambasadora swoje książki promowała żydowska pisarka Anne Applebaum – prywatnie żona ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Wówczas ani ambasador, ani szef MSZ nie widzieli w tym niczego niestosownego. Warto podkreślić, że w przygotowanie wspomnianej imprezy zaangażowano pracowników ambasady. To jego kolejny skandal!!!

  RMF24: Ambasador RP zamknął drzwi przed polskimi dziećmi
  Skandaliczna decyzja nowego ambasadora RP
  Ambasada wyprasza dzieci

  CZYTAJ DALEJ
  http://yelita.pl/artykuly/art/schnepf-ryszard

 31. Jerzy Habdas-USA said

  Brawo Panie Gajowy.
  Precyzyjny i bojowy!

  Ratunek dla Polski
  w Ekwadorze…
  Tylko lud Sziwaro,
  naszym;przywódcom i ;dyplomatom;
  poprawić głowy może. J.H.-USA

 32. ojojoj said

  Bzdury !
  Jezeli dam komus dojczmarka, a wyciagne 2, to bylbym glupi zeby pozwolic takiemu aby byl na swoim. Grecja chciala wyjsc i co? Zostala spalowana na ulicach. Polska nie chce wyjsc, ale ja wywala? Smiech na sali. A jak unia sie rozpadnie, to powstanie jeszcze wieksza unia – bo kolejne unie sa coraz wieksze.

 33. Maćko said

  Ten Sznepf to podejrzana postac,
  Z pamieci, to byl zamieszany w skandale finansowe jak pracowal na placówkach w AmPld. Czyli jest szantazowalny przez USA czy inny kraj zainteresowany jego uslugami.

  Wiki podaje:
  Schnepf was born in Warsaw, Poland on 22 September 1951, to Polish mother, Alicja Szczepaniak-Schnepft (born in 1930), recognised as Righteous among the Nations and Jewish father, colonel Maksymilian Schnepft (1920−2003), who until 1968 was head of the communist military office (Studium Wojskowe) at the University of Warsaw. There were numerous and strident student protests against the presence of such an ideologically motivated special unit at the University and of colonel Schnepf. On March 30, 2016 one of the leading weeklies in Poland Gazeta Polska revealed in a front page article[1] that colonel Maksymilian Schnepf was a Soviet spy (code named „heron”)
  ..
  Życiorys[edytuj]
  Wykształcenie i działalność naukowa[edytuj]
  W 1974 ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, w 1979 obronił pracę doktorską z zakresu historii Ameryki Łacińskiej w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk. Od 1978 związany z Katedrą Iberystyki UW, był m.in. zastępcą jej kierownika. W latach 1982–1983 pracował jako wykładowca historii Polski na Indiana University w Stanach Zjednoczonych[2]. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu kultury latynoamerykańskiej i współczesnych problemów krajów iberoamerykańskich[3].

  Działalność zawodowa[edytuj]
  W 1988 pełnił funkcję redaktora prowadzącego w tygodniku „Echo Tygodnia” w Kanadzie. W latach 1991–1996 sprawował urząd ambasadora RP w Urugwaju i Paragwaju, a następnie funkcję dyrektora Fundacji Shalom[4]. Od 1998 do 2000 był wicedyrektorem Departamentu Spraw Zagranicznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2000 do 2001 pełnił funkcję ministra pełnomocnego w ambasadzie RP w Madrycie, gdzie odpowiadał za sprawy Unii Europejskiej. W 2001 objął stanowisko ambasadora w Kostaryce z jednoczesną akredytacją na cały obszar Ameryki Środkowej[2]. Został odznaczony wysokim orderem Rządu Kostaryki za zasługi dla stosunków Polski z tym krajem…
  ****

  Z pamieci, to byl zamieszany w skandale finansowe jak pracowal na placówkach w AmPld. Czyli jest szantazowalny przez USA czy inny kraj zainteresowany jego uslugami.

 34. Lajkonik said

  HAU HAU HAU Wrrrrrrrrrrr Prrrrrrrrr PFuuuuuuu HAU HAU HAU BLABLA BALBAL hauhau hau hau wrr……..r.r.r.r..rr.r..r.r.r.r.rr.. hauhauhau wr…….PFUJ hauha BLABLABLABAL AHA AAAAAAAPSIKkkkkkkkkk…….. hauhauhauhau AHA???

 35. Adam Ryglowski said

  Ad 33)
  A w stajence juz byl???
  Jak nie to do KIBLA !
  Lej konika bo po co z toba chodzi?
  🐴 😉

 36. NC said

  Dzieci i wnuki tych, co zeskoczyli z ruskich ZiS-ów w 1944, otrzepali walonki i wkroczyli do polskich miast budować nowy ustrój nadal mają się znakomicie, a wkrótce będą mieli się jeszcze lepiej.

 37. Siekiera_Motyka said

  Ad. 32 – MatkaPolka (kom. 29) świetnie opisała tego gada. Siedzi w centrum dowodzenia „Akcja Polin”, nazwanym B’nai B’rith.

  „Działalność B’nai B’rith w Polsce przerwał dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Mościckiego z 22 listopada 1938 roku, rozwiązujący antypolskie organizacje masońskie w Polsce.
  W 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich – B’nai B’rith – Loża Polin.

  Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 r za zgodą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego?! „

 38. Re: 36 Siekiera_Motyka…
  Ten zydowski liliput kalkstein na wszystko wyrazi zgode, jesli bedzie to zgodne z zydowskim interesem, a caly „kneSejm” grzeczenie mu przyklaszcze…w calej rozciaglosci…, a k…rwa duda wylize wszystkim zadki bez wzgledu na poziom „zanieczyszczenia…”…
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 39. Boydar said

  Chyba mało kto stawia sobie wprost pytanie, dlaczego polskojęzyczni goście z taką zaciekłością przeciwstawiają się nowemu, nawet w wykonaniu ich współbraci w starożytnej idei. Odnosi się powyższa teza szczególnie do ludzi pióra, artystów, niekiepskich nawet a nawet bardzo niekiepskich, muzyków, wykonawców scenicznych i wielu innych.

  Otóż odpowiedź jest bardzo prosta; „lepsze” jest wrogiem dobrego. Są bowiem głęboko przekonani, że po tylu (tylu set) latach, są nie do odróżnienia. Że mimikra nastąpiła całkowita. I dla utrzymania tego status quo gotowi są oddać ostatnią koszulę, swoich kolegów, znajomych bliższych lub dalszych, rodziny nawet, nie wyłączając dzieci i rodziców. Bo taką postawę zawsze do tej pory czekała stosowna nagroda.

  Jakkolwiek mocno panowie (i panie, oczywiście) z obecnie najwyższych półek nie byliby bliscy genetycznie, nie niosą szeroko pojętej społeczności nic dobrego. To już holokaust byłby lepszy w rankingu, gdyby nie był tanim szwindlem.

  Można też zadać sobie pytanie, jak to się stało, że ni z tego ni z owego cóś się tak bardzo zmieniło. Trudno wyczuć, nie kiełbasa. Widać tak przewiduje scenariusz i wszystkie wróżki (tfu!).

 40. Siekiera_Motyka said

  Ad. 37 – Szopka straszna.

  „Oni” już się nie ukrywają z tym kto z tyłu stoi. Czy to Radek Sikorka z Anią naszą nową Polką, czy Jacek Rostowski ze swoja Mayą „Fuck me like the Whore I am”, czy Komor ze swoim wieprzem.

  Duda dla mnie ma tylko jeden pozytywny atut, głos. Bo jak Komora w TV/radiu słyszałem to czułem duszność.

  .http://cdn.natemat.pl/b872aed790226a48945552b42c17fa37,640,0,0,0.jpg

  „Czy upadające fundusze emerytalne „przywrócą Piekło” na Amerykę ?”
  http://www.zerohedge.com/news/2017-03-16/collapsing-pensions-are-about-bring-hell-america

  Trage-Komedia jakiej się nigdy w swoim życiu nie spodziewałem. Ale patrząc na historie nie jestem zdziwiony że tym „kornikom” tak się udaje. Grają w tą grę na całego i bez litości. Obecna runda będzie ciekawa bo wzięli na siebie cały Świat (mnie się tak wydaje).

 41. NICK said

  Tytuł.”Ambasador zdradził, ”
  A, może nie?

 42. Jacek2 said

  Droga Matko Polko:
  Bitwę czy nawet wojnę wygramy dopiero wtedy gdy wroga będziemy zwalczać jego własną bronią. Z tym niestety mamy poważny problem bo genetycznie nie jesteśmy zdolni do takiego okrucieństwa i bezwzględności jakimi ten nasz wróg się cechuje.

 43. Jacek2 said

  Schnepf , jak pamiętam, nie zgodził się na Wigilię dla dzieci w ambasadzie ale gratisowa promocja książki pewnej Anki Jabłonki była dla niego jak najbardziej ok.
  Może już czas odżałować parę groszy dla muslimów, skoro sami nie potrafimy to może czas kogoś wynająć.

 44. Siekiera_Motyka said

  Ad. 41 – Ma Pan dobry pomysł ale obawiam się że „bracia” już są wynajęci i nawet nie wiedzą przez kogo. A jak się dowiedzą to są bezpowrotnie odsyłani do „dziewic” . To jest dobrze opracowana praktyka Anglo-Syjonistów.

 45. Adam Ryglowski said

  Ad 40)
  NICK u jestes WIELKI
  😁

 46. Yah said

  Ad 39

  Panie Boydar, po prostu koncepcja miękka – rozcieńczania miejscowych w genach i kulturze obcych przebiega zbyt wolno. Powstała inna koncepcja Endlösung der Polenfrage wykorzystująca dziecinny patriotyzm i „jakoś to będzie”, jako znacznie skuteczniejsza,a co najważniejsze szybsza. Lepsze jest wrogiem dobrego – tak Panie Boydar a szybsze wrogiem wolniejszego.

  Nie maja czasu bo coś za wielu osobom zaczyna coś świtać. Proszę zwrócić uwagę na to, że nie bawią sie (jak poprzednio) w misterne kłamstwa tylko łgają w żywe oczy i prześladują nawet nie tych, którzy mówią prawdę, ale tych, którzy nieśmiało napomykają, że to co słyszymy to stek kłamstw

 47. Siekiera_Motyka said

  Ad. 46 – „Nie maja czasu bo coś za wielu osobom zaczyna coś świtać. Proszę zwrócić uwagę na to, że nie bawią sie (jak poprzednio) w misterne kłamstwa tylko łgają w żywe oczy i prześladują nawet nie tych, którzy mówią prawdę, ale tych, którzy nieśmiało napomykają, że to co słyszymy to stek kłamstw”

  Ma Pan kompletną racje. Czyją ze owce się budzą w coraz to większych liczbach i by uśpić mocniej resztę kłamią na całego.

  „Zbigniew Brzeziński „przyznaje”, że Internet udaremnił nadzieję na amerykańską hegemonię XXI wieku.

  Zbigniew Brzeziński jest sprytnym, mądrym człowiekiem. Jeden z najmądrzejszych. Były amerykański doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego pod przywództwem Jimmy’ego Cartera, Brzeziński jest postacią za kulisową na poziomie Henry’ego Kissingera. Typ mężczyzny, który dostaje prawdziwą moc, wyciąga go z cieni i nigdy nie pozwala mu odejść – to znaczy rodzaj mężczyzny, który ma w ręku by kontrolować rzeczy w biegu.”

  http://ultraculture.org/blog/2013/11/01/zbigniew-brzezinski-vs-global-awakening/

 48. Yah said

  Popatrzmy np. na tą manipulację:

  .http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/efekt-500-wzrost-narodzin-elzbieta-rafalska,253,0,2280957.html

  To przecież przede wszystkim efekt wieku rozrodczego w jakim znajdują się ludzie urodzeni na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Nie mniej 500+ wprowadzono w idealnym czasie, aby macierzyński rzut na taśmę kobiet z tat 70-tych i 80-tych wykorzystać to pokazania sukcesu polityki pronatalistycznej.

  Oczywiście każdy demograf wie, że taka polityka powinna bć prowadzona wtedy, gdy w wiek rozrodczy wkraczał niż lat 60-tych ( lata 90-te XX wieku) po to tylko by utrzymać urodzenia na poziomie 450-500 tysięcy. Czy wtedy ktoś ( Solidarność , AWS )o tym napomknął?

  Politykę pronatalistyczna wprowadza się perfidnie wtedy, gdy ilość osób w wieku rozrodczym w Polsce gwałtownie spada co oznacza po prostu niższe koszty tejże polityki.

  Obecnie jest 9 415 tys. kobiet w wieku rozrodczym.

  Przy szacunku 400 tys. urodzeń oznacza to wzrost dzietności do:

  400 000 / (9415000/35) = 1,48

  Co by oznaczało skok na poziom Białorusi, ale jeszcze daleko do rosyjskiego 1,61

  Popatrzmy teraz ile dzieci w Polsce musiałoby się rodzić za powiedzmy 5 i 10 lat, aby utrzymać obecna dzietność na poziomie 1,33 – co nie gwarantuje zastępowalności pokoleń.

  Za 5 lat będzie 9 148 kobiet w wieku rozrodczym

  Czyli ( 9148 000/35) * 1,33 = 347 tys. dzieci

  Za 10 lat będzie 8 836 tys. kobiet w wieku rozrodczym.

  Czyli (8835000/ 35) * 1,33 = 335 tys. dzieci

  Jaka by musiała być za 5 lat ilość urodzeń by zapewnić zastępowalność pokoleń tj. 2,1 dziecka na kobietę w wieku rozrodczym ?

  Za 5 lat będzie 9 148 tys. kobiet w wieku rozrodczym

  Czyli ( 9 148 000 / 35)* 2,1 = 548 tys. dzieci

  Za 10 lat 8 836 tys. kobiet w wieku rozrodczym.

  Czyli (8835000/ 35) * 2,1 = 535 tys. dzieci

  Tak więc teraz nie ma co trąbić o sukcesie po urodzenia sa w trendzie spadkowym. O sukcesie będzie można mówić za 10 lat, gdy pomimo malejącej ilości kobiet w wieku rozrodczym da się uzyskać obecny lub trochę wyższy poziom dzietności niz w chwili obecnej.

  O powrocie do dzietności na poziomie 2,1 raczej nie ma co ma marzyć.

  „Nie ma wątpliwości – tak dobrego stycznia nie było od dawna. Zarówno dane Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i bazy PESEL potwierdzają, że w styczniu urodziło się o 2300 dzieci ”

  To tyle ile w ciągu jednego roku rodziło się w latach 80-tych w średniej wielkości mieście.

  Do brze , że dali 500 + nie mniej to ochlap rzucony nielicznym ( a co maja powiedzieć rodzice, którzy ponosili trudy wychowania dzieci w latach 90-tych i w pierwszej dekadzie XXI wieku) i za późno by odwrócić niekorzystne tendencje demograficzne w Polsce.

  Ale przecież o to chodziło, by przez obniżenie poziomu życia i brak polityki pronatalistycznej „wygasić” możliwość dynamicznego wzrostu ilości urodzeń w związku z wkraczaniem w wiek rozrodczy wyżu lat 70-tych.

 49. gnago said

  Guła said
  „Cicho było jakoś (i jest) kiedy to została podzielona składka ZUS na połowę opłacaną przez pracodawcę i drugą cześć, którą powinien opłacać pracownik. Powinien opłacać, ale opłacana była i jest, li tylko, w niewielu przypadkach.”

  Guła, mordo ty moja, prawodawcy są podobnie uprzedzeni, ale wiedzę i możliwości mają większe. To tak urządzili że : pracodawcy po potrąceniu składek swoich, pracownikom przekazują płacę pomniejszona o ich część składek. Zatem płatność składek pracowniczych jest równa tych ze strony pracodawcy. Zatem, teoretyku niczym Lenin i Marx, sugeruję praktykę w postaci zatrudnienia w Polsce na minimum miesiąc tj. do otrzymania papierów księgowych z wykazem co i jak.
  Problemem są umowy o dzieło ,zlecenie czy na czarno to tam są kombinacje częściowe etc.
  Rozumni obliczają że po wprowadzeniu ściągalności podatków do blisko 100% zatrudnionych i od całości pensji podatki składki i ” sradki” można zredukować o połowę ( przy założeniu tego samego budżetu, wiem politycy są zbyt chciejscy)

 50. Yah said

  Ad 47

  „Zbigniew Brzeziński jest sprytnym, mądrym człowiekiem. Jeden z najmądrzejszych.”

  A spryt i taka „mądrość” to dar od szatana. WARTO o tym pamiętać.

 51. Yah said

  Ad 47

  Ale też obcym im zaczyna świtać, że metoda nachalnych kłamstw nie działa ( oczywiście w skali globalnej) bo ci w Polsce to ckm i nim zaskoczą to minie parę lat.

  Wybierają wiec drogę infiltracji wszystkich środowisk, których celem byłoby wyeliminowanie xeno. Oczywiście znajdują się obcy wysłani na tą misję, którzy zapominają się swoim udawaniu zwalczania obcych i robią to tak gorliwie, że sami się swoja zawziętością ( typowa dla obcych) demaskują.

  Oczywiście ich szefowie dają im opr, co skutkuje stonowaniem wypowiedzi i większa ilością wpisów na naturalne tematy.

  Wypisz wymaluj nasz ukochany Pan Mosiek ( nie mylić z Panem Mordką Najuszanowniejszym). Pan Mordka występował jawnie jako przedstawiciel „swoja rasa”, podczas gdy nasz ukochany pan Mosiek podszywa się pod nasza rasę.

  Ciekawe czy zastąpienie w Gajówce Pana Mordki, Panem Mośkiem nie jest elementem boydarowego zastępowania dobrego lepszym ….. 😉

 52. Siekiera_Motyka said

  „Sowieckie Żydy spowodowały upadek ZSRR.

  Premier izraelski Ehud Olmert podziękował radzieckim Żydom za upadek ZSRR i za to, że uczyniły Izrael bogatym i zamożnym. Jest to dość cyniczne stwierdzenie lidera izraelskiego podczas uroczystości poświęconej 40. rocznicy konfliktu sowieckich Żydów o prawa emigracji do Izraela.

  „To nie są puste słowa – powiedział Olmert. – że Radziecki reżim nie był w stanie oprzeć się odważnym Żydom, walczącym o ich podstawowe prawa, aby żyć w kraju swoich przodków. „Jego zdaniem wymóg emigracji do Izraela radzieckich Żydów był inspirowany przez „wielkie zwycięstwo” Izraela w wojnie sześciodniowej w 1967 r. przeciwko państwom arabskim „wyposażone w najlepszą broń radziecką” „.

  „Nasz kraj ich inspirował : wielkie zwycięstwo w wojnie sześciodniowej, wyzwolenie Jerozolimy i Ściany Płaczu, zwycięstwo żołnierzy izraelskich w wojnie z wrogą armią, wyposażoną w najlepszą broń radziecką, doprowadziło do wzrostu narodowej dumy wśród radzieckich Żydów, których tożsamość narodowa bezskutecznie próbował zniszczyć totalitarny reżim USSR „- wymówił Olmert

  Teraz te same osoby są w trakcie niszczenia USA.”

  Europa w mordę też dostaje !!!!

  http://thesaker.is/give-the-falling-cia-apush/

 53. guła said

  Gnago said
  „Guła, mordo ty moja, prawodawcy są podobnie uprzedzeni, ale wiedzę i możliwości mają większe. To tak urządzili że : pracodawcy po potrąceniu składek swoich, pracownikom przekazują płacę pomniejszona o ich część składek. Zatem płatność składek pracowniczych jest równa tych ze strony pracodawcy.”
  Ja ja, wszystko gra i koliduje jak mówi grypsera.
  Od paru lat – słyszałem – średnia płaca netto (kosztorysowa) w kraju wynosi 14 pln nie uwzględniając dużych miast ( i w zależności od regionu) a nade wszystko Stolyce. Koszta ogólne – jak donoszą jaskółki – to średnio około 42,5% (w czym mieści się ZUS i podatek), co czyni (średnią) wartość za roboczogodzinę brutto (bez zysku pracodawcy) 20 pln. Przy 200 rg pracy m-c wychodzi 4000 pln brutto a nie 2600,- co zostało wymuszone nie tak dawno przez przyjęcie stawki minimalnej na poziomie 13 zł brutto.
  Z powyższego – mojego wywodu – mnie wychodzi, że obydwie strony mogłyby – z palcem, co należy rozumieć spokojnie, na ZUS płacić po pincet. Podatek zaś po rozliczeniu rocznego podatku wychodzi – więcej niż mniej – na zero.
  Nie za bardzo orientuję się w tych księgowych cwancykach stosowanych przez pracodawców, więc i nie będę za bardzo dociekał.

 54. NICK said

  Adam R. (45).
  Jak bałtyckie?
  Muszelki….. .

Sorry, the comment form is closed at this time.