Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Odnowiony pomnik w Hucie Pieniackiej został ponownie zdewastowany

Posted by Marucha w dniu 2017-03-15 (środa)

Wg informacji, do których dotarł portal Kresy.pl, do dewastacji doszło w tym samym czasie, co opisywana przez nas niedawno dewastacja pomników we Lwowie i Podkamieniu.

Informację wraz ze zdjęciem przekazał nam p. Henryk Bajewicz ze Stowarzyszenia Podkamień, który o dewastacji pomnika dowiedział się w niedzielę od znajomego z Ukrainy.

Dziś od tego samego znajomego otrzymał prezentowaną przez nas fotografię. Wg innych znajomych p. Henryka, dewastacji pomnika miała dopuścić się „Swoboda”. Nie udało nam się jednak potwierdzić tych informacji.

Informację o dewastacji potwierdziła nam również p. Małgorzaty Gośniowska-Koli, prezes Stowarzyszenia Huta Pieniacka. Pani Małgorzata rozmawiała dziś na ten temat z merem miasta Brody. Jutro z kolei ma rozmawiać z innymi przedstawicielami lokalnej administracji oraz z pracownikami polskiego konsulatu. Potwierdza także, że pomnik został zdewastowany w sposób widoczny na otrzymanym przez nas zdjęciu.

Fakt sprofanowania pomnika w Hucie Pieniackiej potwierdzono na stronie ukraińskiej organizacji Zachodni Informacyjny Front na portalu Facebook, zaprezentowano także więcej zdjęć:

Jak informowaliśmy w niedzielę, we Lwowie w nieznani sprawcy sprofanowali polski pomnik ku czci zamordowanych profesorów oraz w Podkamieniu pomordowanych tam przez UPA Polaków. Na obu upamiętnieniach umieszczono napisy „śmierć Lachom” (Polakom) oraz oblano je czerwoną farbą.

Pomnik w Hucie Pieniackiej został zdewastowany zaledwie dwa miesiące temu, o czym informowaliśmy 10 stycznia bieżącego roku. Tuż przed obchodami rocznicy zbrodni pomnik został odnowiony przez stronę ukraińską.

http://www.kresy.pl [tamże więcej zdjęć i linki – admin]

Każdy patryjota dobrze wie, że profanacji i zniszczeń dokonały zielone ludziki Putina w ramach kolejnej prowokacji mającej skłócić zaprzyjaźnione narody: polski i chazarsko-chachłacki. Wystarczy spytać np. red. Sakiewicza czy przewodniczącego Kowala.
Admin

Komentarzy 8 to “Odnowiony pomnik w Hucie Pieniackiej został ponownie zdewastowany”

 1. revers said

  No to juz p. Gajowy nie wypaplal, a wlasciwie ujal, nic dodac , nic ujac. Czeakmy jeszcze na rewelacje prokuratury ukrainskiej ktora podjela w tym kierunku niezwloczne dzialania, majace na celu wykrycie i ukaranie sprawcow tak haniebnego czynu..

 2. RomanK said

  Nauczmy sie Bracia i Siostry..POkory i PiSluzenstwa…
  w imie humanizmu…
  Muzulmanke w noge. Zydow w rejke..postawcie sie na odpowiednim poziomie i na kolanach pocalujta Ukraincow w d…owod przebaczenia.

 3. Grace said

  Re:2 Panie Romanie nie przepadam za Frankiem, ale to video to klamstwo i nam katolikom nie wolno kłamstwa powielać. To wideo jest z wizyty papieża w Yad Vashem w 2014 roku i to są ofiary Holocaustu który przeżyli. Nie uważam że Papież postąpił słusznie całując ich dłonie, ale to nie Rockafeller, nie Rothschild i nie Kissinger. Podobieństwo istnieje ale to trzeba sprostować, choćbyśmy żydów nie lubili. Nie bądźmy tacy jak oni. Kłamstwo zajdzie daleko, ale nigdy nie może powrócić i wciąż nas oszukiwać.

 4. Grace said

  A to jest link do prawdziwego video bez wyciszony glosu

 5. Grace said

  Przepraszam ale zapomniałam dodac, te ten pomnik ma małe szanse przetrwania. Zawsze znajdzie się jakaś banderowska szmata ktora go bedzie wciaz niszczyć.
  Ciekawa jestem jak teraz czują się ci polacy, którzy wyburzali pomniki żołnierzy Armii Czerwonej. Karma is a bitch !

 6. Zbyszko said

  Nie tylko na wschodzie Polski dochodzi do takich dewastacji, bo w Radziechowach na górze Matyska, także został doszczętnie zniszczony pomnik ku czci pomordowanych na Wołyniu. Myślę, że jakieś nie(?)zidentyfikowany siły chcą skłócić Polaków i Ukraińców, żeby te narody nawzajem się wyrżnęły. Czyżby w połączonej PolUkkrainie było za dużo niewolników?

 7. witek said

  Ja bym ten pomnik zostawił jak jest.
  I co miesiąc wysyłał aktualne focie ministrom z PIS.
  Jak chcą takich ” przyjaciół” bardzo proszę.
  Ale bez naszego udziału.
  W końcu może Polaki się obudzom a i łojciec derektor rzeknie słówko prawdy?

 8. WI42 said

  @5, 6
  Zbyszko – te ” jakieś nie(?)zidentyfikowany siły chcą skłócić Polaków i Ukraińców”
  są ” Karma is a bitch !” (patrz 5).

Sorry, the comment form is closed at this time.