Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Media: Trump chce zatopić „Wiktora Leonowa”

Posted by Marucha w dniu 2017-03-16 (czwartek)

Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że mógłby zatopić rosyjski okręt zwiadowczy „Wiktor Leonow”, który rzekomo został zauważony u wschodnich wybrzeży Ameryki. O tym poinformował Daily Star.

Według gazety kiedy w mediach pojawiły się pierwsze doniesienia o „Wiktorze Leonowie”, Trump powiedział na konferencji prasowej, że mógłby zatopić ten okręt, ale to nie pomogłoby stosunkom między Rosją a Stanami Zjednoczonymi.

„Byłoby dla mnie o wiele łatwiej walczyć z Rosją, ale wtedy nie dogadamy się. Najlepsze, co mógłbym zrobić, to zatopić ten okręt, gdy był w odległości 30 mil od brzegu” — powiedział amerykański przywódca.

Według Trumpa prezydent Rosji Władimir Putin uważa, że ​​„nie może zawrzeć umowy” z prezydentem Stanów Zjednoczonych, ponieważ „politycznie byłoby to niepopularne”.

Wcześniej stacja telewizyjna Fox News poinformowała, że amerykański wywiad zauważył przy bazie okrętów podwodnych amerykańskiej marynarki wojennej okręt zwiadowczy „Wiktor Leonow”. Informowano, że okręt został odkryty około 23 mile (37 km) na południowy wschód od amerykańskie bazy wojskowej w Kings Bay w stanie Georgia.

W lutym źródła ten samej stacji telewizyjnej informowały o zbliżeniu „Wiktora Leonowa” do wybrzeża Stanów Zjednoczonych w rejonie bazy okrętów podwodnych w Connecticut.

https://pl.sputniknews.com

Istotnie, bezczelność Rosjan woła o pomstę do nieba. Amerykanom nigdy by nie przyszło do głowy wysyłać swoje okręty pod rosyjskie granice, a co dopiero budować jakieś bazy militarne naokoło Rosji.
Admin

Komentarzy 14 to “Media: Trump chce zatopić „Wiktora Leonowa””

 1. Maćko said

  Media: Trump chce zatopić „Wiktora Leonowa”

  Trump oświadczył, że mógłby zatopić rosyjski okręt zwiadowczy „Wiktor Leonow”

  mógłby…

 2. Re: Artykul…
  „Codzienna gwiazda” – koszernie codzienna przekazujaca codziennie „bulshit” od gory do dolu..
  I powolywanie sie na te zydowskie szmatlawce byloby w zasadzie takie same, jak powolywanie sie na „naszego bolka”…n/t jego prawdomownosci…
  Mysle, ze „Sputnik” nie bez powodu umiescil wypowiedz z „David Star…”

  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 3. RomanK said

  Panie Jasiu…widzi pan kto pisze w Sputniku????
  ano Urban …..pod wieloma kasywkami….ze swoja jaczejka z NIE….

 4. wsieznajut said

  „Wiktor Leonow, który jest okręt rozpoznania elektronicznego, został zbudowany pod koniec lat 80 w gdańskiej stoczni.
  Jednostka ma długość 94 metrów, jest wyposażona w elektroniczne urządzenia rozpoznawcze, rakietowy system obronny i 30-milimetrowe działka przeciwlotnicze.

  Okręty rozpoznawcze są swego rodzaju „soczewkami” zbierającymi przede wszystkimi dane z emisji urządzeń radiotechnicznych. Często obecne są w rejonie prób nowych okrętów, systemów uzbrojenia, testów rakietowych, czy przy posterunkach radiolokacyjnych.

  Okręt projektu 864 został przygotowany do tego rodzaju zadań. Otrzymał specjalistyczną aparaturę w postaci systemów rozpoznawczych w różnych pasmach: Profil-M, Rotor-S, Prochłada, Wezyr i Konus, namiernika Zaria-1, sonaru MG-349 Uż i MGP-303. To wszystko znajduje się na wypierającej 3800 ton i długiej na 91 metrów jednostce. Jej uzbrojenie jest symboliczne i służy do samoobrony, a stanowią je dwa zestawy artyleryjskie AK-630M kalibru 30 mm oraz czteroprowadnicowe ręczne wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych bliskiego zasięgu Igła.

  Wiktor Leonow na Kubie był we wrześniu 2012 roku, jednostki tego typu z innych flot rosyjskich okresowo operują w rejonie Syrii (SSW-201 Priazowie z Czarnomorskiej) wypełniając misje rozpoznania radiotechnicznego w nieustającym wyścigu do uzyskiwania informacji.

  Jednostka jest jednym z rosyjskich okrętów, najczęściej widywanych w okolicach wschodnich wybrzeży USA.

  Należy do klasy okrętów Viśnia (Meridian) stanowiących grupę okrętów wywiadowczych zbudowanych dla ZSRR w Polsce w latach osiemdziesiątych.

  Jednostka reprezentuje projekt 864, w latach 1985-1990 w gdańskiej stoczni im. Bohaterów Westerplatte powstało ich siedem i służą dalej w Rosji.”

 5. Maverick said

  Idiota McCain którego w Polsce antypolskie męty społeczne uważają za lidera opatrzności należałoby by powiesić na najbliższej latarni, wspiera nazistów na Ukrainie przy pomocy użytecznych idiotów w Polsce. Ostatnio przygotowywał akt ekspansji do wojny z Rosją w senacie USA. Gdy senator Rand Paul wyraził obiekcje wobec jego planów, ten psychopata nazwał go agentem Putina.

 6. Re: 5 Maverick
  m\cain do jeden z najwiekszych perfidnych szubrawcow na lancuchu zyda sorosa.
  Prawdopodobnie, bedzie oskarzony o zdrade stanu (w USA) podobnie jak h.(itler’ary) Clinton…
  A wiec co mozna by oczekiwac od zydowskiego „kneSejmu???”…To te same k…rwy I zlodzieje…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Siekiera_Motyka said

  Ad. 6 – Będąc agentem Putina który długo już czeka na swoją zapłatę w kartoflach, dodam informacje z wywiadu z Marią Zakharovą. Zakharova mówi tu w prosto co myśli, a nie w kodzie „demokratycznym” Clintonowej lub Obamy.

  „Obama, jak myślę, to niepowtarzalna osoba … Ale Obama jest osobą, a ja mam na myśli całą administrację pod nim, której zespół – tak jak to działo się na arenie międzynarodowej – był zły dla każdego. Myślę, że podczas jego 8-letniej kadencji pod ich pretekstem „wyłączności”, stali się przedmiotem obrzydzenia dla całego świata. To jest moje wrażenie. ”

  „Zakharova nie powstrzymała się od powtarzającej krytyki administracji Obamy.

  „A najważniejsze – oczywiście nie jestem adwokatem, ani działaczem na rzecz praw człowieka – z moralnego punktu widzenia popełnili zbrodnie.”
  – dodała, najwyraźniej lekceważąc liczne zarzuty przeciwko rosyjskiej współudziale w zbrodniach wojennych. „Pokazali nam, że najsilniejsze wojsko ma nieograniczone prawa do tworzenia zła”. ”

  www zerohedge com/news/2017-03-17/forgotten-interview-reveals-how-russia-really-views-obamas-legacy

 8. Władek said

  Póki co dzielni Syryjczycy „zatapiają” żydowskich terrorystów 🙂

  https://sputniknews.com/middleeast/201703171051678315-syria-israel-warplanes-attack/

 9. Maciuś said

  Trampek, głupio pier…dolisz.

 10. revers said

  Wlasnie Putin ostrzegl lawirujacego jak zawsze miedzy ogniem z Synaju i mieczem Rusa trampka …
  .https://www.youtube.com/watch?v=Jy5AjMhFQ9w

 11. #8 Cos mi sie wydaje ze to moze jeden z 6 F16 ktore Maciarewicz „uzyczyl za bezdurno” Izraelowi !! Ale tego od MONu sie nigdy nie dowiemy.

 12. NICK said

  Nie będę się znęcał. Nad niektórymi polonusami.

 13. ojojoj said

  do 4 Wsieznajut

  Az sie lezka w oku kreci.

 14. revers said

  A kto zatopi polski ORP czarnecki u wybrzezy Krymu

  https://www.rt.com/news/381160-nato-ships-odessa-port/

  Narazie ORP z 3 natowszczykami blefuje w porcie Odessa i gierkuje jak to powiedzial min. obrony Rosji Szogun, ale tylko 21 dni ma do bujanie sie po morzu Czarnym wg. Konwencji z roku w 1936 Montreux.

Sorry, the comment form is closed at this time.