Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

To nie skończy się dobrze. USA przygotowuje się do prewencyjnego ataku na Koreę Północną.

Posted by Marucha w dniu 2017-03-19 (Niedziela)

Korea Północna stanowi, według Waszyngtonu, coraz potężniejsze zagrożenie. Śmieszne prężenie muskułów reżimu Kim Dzong Una zmieniło się w realną groźbę, kiedy Korea weszła w posiadanie arsenału atomowego. USA ma już tego dosyć. Planuje ukrócenie zapędów dyktatora.

O sprawie donosił już na początku marca The Wall Street Journal, a teraz wypowiedział się na ten temat sekretarz stanu USA, Rex Tillerson.

Zdaniem szefa amerykańskiej dyplomacji, Stany muszą być gotowe, by zaatakować prewencyjnie Pjongjang. Jak podkreślał Tillerson, nie chodzi o wywołanie globalnego konfliktu, a jedynie zachowanie pokoju na świecie.

– Nie chcemy oczywiście, by doszło do konfliktu zbrojnego. Jeśli jednak Korea Północna podniesie poziom zagrożenia ze strony swojego programu atomowego, ta opcja będzie na stole – zapowiedział Tillerson.

Waszyngton poważnie myśli o takim rozwiązaniu, gdyż „skończyła się cierpliwość Ameryki”. USA jak dotąd jedynie ostrożnie przyglądało się temu, co dzieje się w Korei. Teraz otwarcie padła już zapowiedź zaatakowania Pjongjangu w celu storpedowania projektu atomowego „lepszej Korei”. Kim Dzong Un jest już bowiem w posiadaniu przynajmniej 8 głowic nuklearnych.

W sprawę zamieszane są także Chiny, które ostrzegają władze USA. Pekin jak dotąd uważał się za stabilizatora sytuacji w rejonie i bardzo nie podoba mu się, że Ameryka zaczęła rozważać atak na Koreę Północną.

Chińczycy są wściekli, że Waszyngton panoszy się w ich sferze wpływów. Pewne już, że Pekin odpowiedziałby na agresję USA na Pjongjang. Nie wiadomo jednak, jak bardzo zaszkodziłoby to światowemu pokojowi. Bardzo możliwe, że doszłoby w tym wypadku do III Wojny Światowej.

pt
http://pikio.pl/

Komentarzy 19 to “To nie skończy się dobrze. USA przygotowuje się do prewencyjnego ataku na Koreę Północną.”

 1. jazmig said

  Jankesi mogą sobie pyskować, ale nic nie mogą zrobić, bo zanim coś by zrobili, to nie byłoby Seulu. Seul jest w zasięgu artylerii KRLD, jest ona bardzo liczna, nie do zniszczenia w krótkim czasie.

  Próba ataku lądowego na KRLD skończy się gorzej, niż w Wietnamie.

 2. Vladimir said

  Inaczej mowiac USA znalazly nowego wroga i zarazem dyktatora ktoremu musza pokazac co potrafia i najlepiej go obalic …. jednym slowem agresywna postawa USA musi sie potwierdzic, business musi sie krecic i bez znaczenia ile tysiecy polegnie, o srodowisku naturalnym nie wspomne bo kto sie nim w takich przypadkach przejmuje ! Oczywiscie wszystko to pod czujnym okiem tzw Narodow Zjednoczonych ktore akurat beda patrzyly w inna strone i niczego nie zauwaza !

 3. ERROR 404 NSZ said

  Czyli gospodarka usa złapie drugi oddech…

 4. Abc said

  Kolejny szczek usańskiej. propagandy.

 5. Stan said

  Wczoraj wieczorem w TV France 24 Z. Brzeziński powiedział,
  ze Izrael i Iran posiada głowice atomowe.
  Wniosek z tego, ze jak na razie z Iranem dali sobie spokój, nie mają szans,
  a więc inny nieprzyjaciel jest pilnie poszukiwany, aby i interesy osiągnęły większy poziom.
  Czy to będzie dla pokoju na świecie ?
  Pakistan i Indie tez mają głowice atomowe i nikt się tym nie przejmuje i nie zagrażają?

 6. Co za kretyn pisal powyzszy artykuł? Retranssmisja przez pikio tej typowo FAKE NEWS z Wall Street Journal naprawde bardzo ja uwierzytelnia:-)). To tylko „wrzutka” moze poboznych zyczen znerwicowanych neoconow po butelce whiskey na łeb, . Ale tak na marginesie, gdyby nawet celem kolejnej prowokacji przyglup McCain sam próbował „wcisnac” Kim Dzong Unowi chocby mini-atomowke to by go Chinczycy z Ruskimi tak pogonili ze by sie w trimiga znalazl na Hawajach. Zadnej atomowki w Korei Polnocnej oraz Korei Poludniowej nie bedzie !!! Chiny i Rosja to powazne panstwa i swoje pieski trzymaja dobrze na smyczy. KRLD to jedna symulacji zabawy malymi pionkami na szachownicy Dalekiego Wschodu. Narazie glowny punkt zatargu w rejonie to proba chinska „wypychania” Amerykanow z Filipin.

 7. Przemko said

  ależ bzdury. takiej wojny bez uderzenia atomem ! nie udałoby się jankesom wygrać. północni Koreańczycy NAPRAWDĘ nienawidzą jankesów i zgotowaliby im rzeź, przy której amerykańskie bitwy z Japońcami z II wś byłyby dziecinną igraszką. a po przegranej armii, walczyłby tam każdy cywil. oczywiście z Seulu nie zostałby kamień na kamieniu, z Tokio pewnie też nie. i najważniejsze… KRLD jest WSZYSTKIM graczom potrzebna. Chinom, Rosji, Republice Korei i jankeskim bydlakom też…

 8. Maciek said

  S*ag! Napisz cos w temacie!!!!

 9. Siggi said

  Towarzysze koreańscy zafundowali swojemu narodowi concert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii z N.Jorku pod dyrekcją Lorina Maazela.Koncert odbył się w 2008r w Teatrze Wielkim w Phenianie stolicy KRLD.
  Polscy,obecni „tovażyshe’ mają …”drewniane „uszy,żeby w ogóle chodzić na koncerty muzyki klasycznej.Widział ich ktoś w telewizorze ,który pokazuje czasem urywki z koncertów?
  Mass -mendy’ja bardzo stronniczo,nigdy dobrze o KRLD,a państwo to zapewniło sobie suwerenność poprzez posiadanie atomu.Nie ma obaw,że za oceanem kończy się im cierpliwość,to jałowe gadanie.Najmniejsza próba ingerencji wojskowej zakończy sią zagładą nas wszystkich.Walnie pomógł Kimowi w uzyskaniu broni atomowej … Pakistan,ale to osobna ,ciekawa historia.Słuchi mówią,że Izrealici najzwyklej podpi ‚ rdolili Ameryce ileś tam ładunków.Jak już oficjalnie ujawnią,że Iran ma,bo ma,to następnymi do „miecia”tej broni będą saudyci.

  https://www.youtube.com/watch?v=pvzn8V7KtyI

  A tu bredzą polskie mendy’ja masowej dezi.
  ………..https://www.youtube.com/watch?v=DQmiEElkCcI

 10. Moher49 said

  Teraz pewnie pan Waszczykowski napisze list do Kim Dzong Una coby się rozbroił, zatopił głowice jądrowe i złożył Trumpowi hołd pruski.

 11. Siekiera_Motyka said

  Ad.9 – Kowalski/a właśnie nie rozumie tej hipokryzji pokazanej w filmiku tego Lorina Maazela.

  Ten Żyd może się tam pojawić i wszystko z odpowiednią „kalkom” będzie wytłumaczone przez Presstytutki Zachodnie CO ON TAM ROBI. Ale jak taki Dennis Rodman pojawi się tam to „Ojj ojjj zdrajca narodu” i mało ze mu obywatelstwa nie odebrali. Nie ich cholera weźmie.

  Pakistan ma by było do rozruchy z India i China jak przyjdzie okazja. Nie wieże że nie wiedzieli co Abdul Qadeer Khan robił z Iranem. Przecież jeżeli się nie mylę to Szkopy były w to też wmieszane. To bajka.

  http://www.dw.com/en/germans-allegedly-involved-in-pakistan-nuclear-scandal/a-1108768

 12. Semusz said

  Wymordować prewencyjnie 100 mln, miliard, a może i kilka miliardów ludzi, a pokój na świecie będzie zachowany w pełnej krasie.

 13. revers said

  Tylko jednoczesnie wprowadzono jankeskie systemy antyrakietowe to nie jest kontrola radarowa i rakietowe zagrozenie na pare kilometrow granicy miedzy Korea Pln. a Pld a na pare tysiecy kilometrow az po Rosje, drony rakietowe ktore jednostronie zachwialy rownowage militarna w regionie. Moze zolte niedaleko z najczesciej uzywnym szlakiem morskim i handlowym.

 14. Boryna said

  Ciekawe gdzie uciekną w popłochu yankesi?

 15. Boydar said

  Kto ma niby uciec, Panie Boryna; decydenci siedzą w schronach przeciwatomowych, nigdzie nie muszą się ruszać. A jankeskie wojsko ? Takie samo mięso armatnie jak każde inne, od kiedy to żydowskie dowództwo przejmowało się jakiś żołnierzem, nieistotne obcym czy swoim. Obwołają ich bohaterskimi ofiarami walki o demokrację i poślą następnych.

 16. Plausi said

  „zapowiedział Tillerson ”
  .
  On może sobie zapowiadać, co chce. Korea Północna jest sąsiadem Chin Ludowych i te nie życzą sobie jakiejś rozróby w pobliżu jej terytorium. Okręty chińskie patrolują intensywnie od niedawna Morze Chińskie, przez które jedynie są możliwe transporty do Seulu.

  Jeżeli Chiny Ludowe odmówią dostaw zaopatrzenia dla USA za bezwartościowe dolary, to USA mają w krótkim czasie rewolucje we własnym kraju, bo zaopatrzenie ludności się załamie. Wybór Trumpa na prezydenta jest najlepszym dowodem jak dalece są USA zbankrutowane i jak dalece gonią w piętkę.

  Na rozróbie w Korei mogą wygrać jedynie UE i Rosja, akurat to byłoby sprzeczne z interesami USA, które aktualnie prowadzą już wojnę przeciwko UE, na BW i gdzie się tylko da.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  Nie trzeba się zaraz podniecać jakimiś bajdurzeniami pismaków. Przytoczmy ważne czynniki:
  „USA zostały w ostatnich dziesięcioleciach odindustrializowane ” „Los USA a co ważniejsze dolara został już przed dziesiątkami lat przesądzony, ”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Nie należy o9czekiwać, że USA jeszcze długo będą pełnić rolę głównego centrum globalnego imperium, właściwie są już dziś jedynie policjantem. Przez. Trump domaga się dlatego, aby także w tej dziedzinie zostały USA odciążone.

  To też należy uwzględnić w swej analizie doniesień. USA znajdują się w fazie wycofywania z funkcji imperialnej, USA są bankrutem. O tym wie każdy, Rosja, Chiny i UE, niezręczność UE polega na tym, że tylko w RFN stacjonuje 45 tys. sił okupacyjnych USA z całą masą broni jądrowej, to dyscyplinuje rządy UE, rząd w Warszawie był na tyle nierozważny, aby te siły wezwać do Polski, dokładnie tak samo jak Targowica. Oczywista zdrada interesów narodowych, ale od takich „patriotów” nie można niczego innego oczekiwać.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

 17. revers said

  Obroty z kokaina i methamphetamina tez rosna wysylane sa poczta wojskowa
  https://www.rt.com/news/381169-korea-soldiers-busted-meth/

  Oj bedzie sie dzialo, lepszy Vietkong.

  .https://www.youtube.com/watch?v=gVQyZJ6WZTE

 18. Plausi said

  Dwa ważne pojęcia

  @Revers, 17

  w historii naszej demokracji:

  https://marucha.wordpress.com/2014/12/30/afganistan-kosztowal-bilion-dolarow-i-szesc-miliardow-zlotych/#comment-440793

  „złoty półksiężyc”

  no i naturalnie „złoty trójkąt”.

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/,1,1456519,152804795,czytaj.html

 19. Maćko said

  17. Revers – Pan tyle wie i rozumie. Skad czasami u Pana wpadki? Ktos sie podszywa? 😦

  Nawiazujac do Pana poruszonego tematu wojny i narkotyków :

  https://archive.org/details/DopeInc.BritainOpiumWarAgainstTheUs1978.pdfVersion2

  Znajacy ta pozycje sa automatycznie lepsi w rozumieniu mechanizmów makroekonomicznych na Ziemi.

Sorry, the comment form is closed at this time.