Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Błaszczak: rząd unieważnił dokument dot. polityki migracyjnej Polski

Posted by Marucha w dniu 2017-03-20 (Poniedziałek)

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował, że na jego wniosek rząd unieważnił przyjęty w 2012 r. dokument wyznaczający główne kierunku polityki migracyjnej Polski. Jak ocenił, nie uwzględniał on sytuacji kryzysu migracyjnego jaki dotknął Europę.

Minister uczestniczył w posiedzeniu międzyresortowego zespołu ds. migracji, którego głównym zadaniem jest kształtowanie kierunków rozwoju polityki migracyjnej. W skład obradującego w poniedziałek w MSWiA gremium wchodzą przedstawiciele kilku resortów, Urzędu do Spraw Cudzoziemców oraz służb mundurowych i specjalnych.

W przyjętym przez rząd w połowie 2012 r. dokumencie „Polityka migracyjna Polski – stan obecny i postulowane działania” zaproponowano m.in. uproszczenie zasad pobytu i pracy w naszym kraju cudzoziemców, przeciwdziałanie nielegalnej imigracji, usprawnienie programów integracyjnych, większy nacisk na edukację dzieci migrantów oraz umożliwienie zalegalizowania pobytu cudzoziemcom przebywającym nielegalnie.

– Korzystamy z forum zespołu ze względu na sytuację, w jakiej znalazł się nasz kraj – powiedział Błaszczak, cytowany w komunikacie MSWiA. – Na mój wniosek Rada Ministrów unieważniła dokument „Polityka migracyjna Polski”, ponieważ nie przystawał on do problemów, jakie stoją przed naszym krajem. Nie uwzględniał sytuacji kryzysu migracyjnego, jaki dotknął Europę – powiedział minister.

Szef MSWiA podkreślił, że istotne są dwa aspekty polityki migracyjnej – wpływ na rynek pracy i bezpieczeństwo obywateli.

Wiceszef MSWiA Jakub Skiba ocenił, że unieważniony przez rząd dokument „nie dawał możliwości reakcji na kryzys migracyjny oraz migrację ekonomiczną z Ukrainy”.

– Należy przystąpić na poważnie do prac nad nową strategią, nową wizją polityki migracyjnej, która podejmowałaby te wszystkie wyzwania, z którymi mamy do czynienia – powiedział Skiba.

– Przyjęcie perspektywy ekonomicznej jest cechą charakterystyczną obecnych czasów, nie oznacza jednak, że problematyka bezpieczeństwa może zostać zdjęta z agendy. Wręcz przeciwnie, jej rola rośnie. Dlatego musimy dążyć do dialogu, aby polityka migracyjna była wyrazem polityki rządu – dodał wiceminister.

Skiba wymienił najważniejsze – jego zdaniem – aspekty jakie powinny być wzięte pod uwagę przy tworzeniu nowej polityki migracyjnej: rozróżnianie uchodźców od migrantów ekonomicznych, sprzeciw wobec mechanizmu automatycznej relokacji oraz politykę wobec migrantów ekonomicznych z Ukrainy.

Jak podał resort potrzebne są konkretne działania, takie jak: dokładne monitorowanie procesów migracyjnych, perspektywiczne myślenie o integracji lub asymilacji migrantów ekonomicznych oraz zapewnienie bezpieczeństwa od zagrożeń terrorystycznych.

Do zadań międzyresortowego zespołu ds. migracji należy m.in. inicjowanie kierunków zmian legislacyjnych w zakresie związanym z problematyką migracji, proponowanie kierunków działań w zakresie integracji cudzoziemców w Polsce, wymiana informacji oraz monitorowanie prac prowadzonych w UE w zakresie problematyki migracji.

Projekt zmian

W styczniu MSWiA przedstawiło projekt zmian w ustawie o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP. Nowe regulacje mają przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa granic i ułatwić wydalanie cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.

Nowela wprowadza tzw. tryb graniczny, który ma objąć osoby nie mające dokumentów niezbędnych do przekroczenia granicy, składają wniosek o ochronę międzynarodową z innych powodów niż obawa przed prześladowaniem, składają kolejny wniosek o ochronę ze względu na nowe okoliczności lub stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

Tryb graniczny przewiduje rozpatrzenie sprawy – w terminie do 28 dni – bez obowiązku wpuszczenia cudzoziemca na terytorium Polski. Tryb graniczny ma nie być stosowany wobec dzieci pozbawionych opiekuna lub osób, których stan zdrowia nie pozwala na przebywanie w ośrodku dla cudzoziemców.

Drugim elementem noweli jest wprowadzenie listy krajów bezpiecznego pochodzenia oraz listy krajów trzecich. Wykaz ten będzie miał formę rozporządzenia premiera, a jego ostateczny kształt zależeć będzie m.in. od konsultacji z MSZ i służbami.

Kraje UE zmagają się z falą imigrantów, która wywołała w Europie najostrzejszy kryzys migracyjny od II wojny światowej. Tylko w 2015 r. przez Morze Śródziemne do Europy trafiło ponad 1 mln imigrantów i uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu – głównie z Syrii, Afganistanu oraz Iraku. W 2016 r. liczba ta przekroczyła 360 tys.

Od początku tego roku do Europy trafiło już prawie 20 tys. imigrantów i uchodźców – wynika z najnowszych danych Biura Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców (UNHCR).

Kwestie dotyczące m.in. osiedlania się uchodźców w kraju bezpiecznym reguluje prawo międzynarodowe, w szczególności Konwencja Genewska z 1951 roku. Zgodnie z nią cudzoziemcowi nadaje się status uchodźcy, jeżeli na skutek uzasadnionej obawy przed prześladowaniem z powodu rasy, religii, narodowości, przekonań politycznych lub przynależności do określonej grupy społecznej nie może lub nie chce korzystać z ochrony własnego kraju.

http://wiadomosci.onet.pl/

Komentarzy 10 to “Błaszczak: rząd unieważnił dokument dot. polityki migracyjnej Polski”

 1. Boydar said

  Wstrętny pisdzielec, a tak już dobrze żarło.

 2. revers said

  Trump przypominial adolfie Merkel czym jest przewilej, czym prawo wynikle z roznic miedzy uchodzca, a migrantem.

  Stad nagly zwrot pojeciowy u polskojezycznych kacykow i marionetek systemu globalistow, tylko ponadnarodowe korporacje, przede wszystkim miedznarodowe banki maja to gdzies, beda nadal inwestowac w multi-kulti.

 3. PO-PiS dalej MASOWO sprowadza ukrów do Polski, said

  Neo-banderowski gang PiS prostytutka waszyngtonska na czele ze swoimi mafiozami TRACĄ poparcie społeczne w III RP wskutek organizowania przez nich NAJAZDU ukrów na Polskę. Cwele PiS razem z MORDRCAMI folksdojczami niemieckimi PO na zagraniczne zamówienia Sorosa i żyd-masonów waszyngtońskich + LEWACTWA z Brukseli usiłują demograficznie zniszczyć Polaków w Polsce.

  Mafiozi PiS dalej wierzą w BZDURE doktryny żyda Gedroycia i nie chcą rozliczać super złodzeji PO. Jedynie POZORUJĄ obronę interesów polskich obywateli, tylko po to ODZYSKAĆ elektorat w mafijnej III RP za pomocą UKRAIŃCA T.Sakiewicza z jego ukraińskim brukowcem UDAJĄCYM „gazetę polską” której redakcja to sami UKRAIŃCY banderowcy.

  Tymczasem, niemiecko-żydowskie polsko-języczne fałszywe media totalnie GNOJĄ gang PiS.

  PiS różni się jedynie tym od squrwysnów niemców PO+N tym, że PiS trochę się liczy z głosem POLSKIEGO suwerena.

  Te anty-polskie squrwysyny folksdojcze niemiecy PO razem UKRAINCAMI zamieszkałymi w Polsce udający „polaków” sprowadzili 3 miliony ukrów do III RP, których jest już ponad 10% statystycznej liczby Polaków.
  Ci „Gedrijciowi” ideolodzy PiS dalej za friko ROZDAJĄ pieniądze polskiego tym przyjezdnym ukrom banderowcom.

  Rusz człowieku dupę sprzed monitora i pojedz w głęboką ZDRADZONĄ Polskę.
  W autobusach, pociągach, miastach, na dworcach, w sklepach PEŁNO ukrów, obsrywających nasz Kraj:

  Zjeździłam Dolny Śląsk – ukry wszędzie, zwałszcza we Wrocławiu, gdzie rządzi żydowski układ żyda Rafała Dutkiewicza „solidarucha”. W mafijnej Warszawie to samo, nad morzem też pełno ukrów, zwłaszcza w Słupsku.
  Cały Elbląg też opanowany przez ukrów, a w Przemyśl i całym Wschodnim Podkarpaciu to nawet urzędy administracji państwowej opanowane przez nie legalnych ukrów, którzy nie znają języka polskiego.
  Nawet w małych kilku czy kilkunastotysięcznych miejscowościach na każdym kroku wszedzie ukry.

  Jaką masz gwarancję polski obywatelu, że wszyscy z tych przyjezdnych ukrów nie mają z banderyzmem nic wspólnego?
  Przecież oni już organizują banderowskie sotnie UPA nie tylko na Podkarpaciu czy Lubelszczyźnie lecz w całej Polsce pod przywódctwem banderowskiego agresywnego bezczelnego Związku Ukraińców w Polsce finansowanego przez rządzący PiS banderowca Kaczynskiego i Macierewicza, grupę ukraińca recydywisty T.Siemoniaka z gangu PO.

  Czyja to robota organizowania zagrożenia dla Polaków w Polsce przez masowe sprowadzanie ukrów do Polski ?
  To jest robota ideologicznych „Gedrojciarzy” z PiS, PO i największych wrogów Polski jakimi jest zalegalizowana anty-polska banda N-petru, którzy dołuja Polaków w Brukseli razem z Tuskiem.
  Mało tego, to skrajny rusofob ciemniak historyczny banderowiec Macierewicz na zamówienie nekonów z waszyngtonskich podpuszcza, szczuje Polskie wojsko na ruskich w celu wygenerowania otwartej WOJNY Polski z Rosją.

  W przyszłych wyborach w III RO absolutnie NIE wolno głosować na anty-polskich gangsterów z gangów PO-PiS-PSL-N-petru !

  Bandyci z PO i 100% zdrajcy Nowoczesnej petru to hańba która NICZYM nie da się wytłumaczyć w III RP.
  Oni prowadzą autentyczny SABOTAŻ polskich interesów za granicą zwłaszcza na forum niemieckiej UE w Brukseli.

  Musimy my Polacy chyba zrobić jakieś zbrojne powstanie, aby rozliczyć z pełną surowością zdrajców PO-PiS-PSL-N i uformować autentyczny POLSKI rząd, który będzie dbał o POLSKĄ racje stanu, a nie interesy aktywistów mniejszości narodowych zamieszkałych w Polsce:

 4. Moher49 said

  @3,
  Święta prawda, tylko kogo wybrać ?. RN za słaby jeszcze. Pozostaje tylko modlitwa do Św Michała Archanioła.

 5. MSW i Policja w III RP zdziesiątkowana przez BANDEROWCÓW ? said

  W III RP grasuje milionowa ukraińska V kolumna wpuszczona do Polski, która wcześniej czy później krwawo zaatakuje Polaków, aby spowodować całkowitą i pełną destabilizację Kraju.
  Państwo polskie rządzone przez aktywistów mniejszości narodowych jak żydów, niemców i ukrainców zamieszkałych w III RP całkowicie SKAPITULOWAŁO wobec aktywności neobanderowskiej w Polsce.
  Ta ukraińską nacjonalistyczną hołotą nie ma żartów i oni PODPALĄ Polskę tak jak podpalili i zniszczyli tą gównianą ukrainę.
  Dotychczasowe działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a raczej ich całkowita bierność, wręcz ochronna działalność „polskiej policji” jedynie OCHRANIA ukraińców panoszacych się w Polsce.
  W obecnej III RP panuje pełne polityczne przyzwolenie na otwarte fałszowanie historii UPA w Polsce.
  Polskie Ministerstwo Obrony finansuje szkolenie młodych Ukraińców nie tylko paramilitarnie, ale szkolono w duchu nacjonalistycznej nienawiści, gdyż rusofob Macierewicz liczy na to, że będzie to miało ostrze antyrosyjskie.
  Na samej banderowskiej obecnej ukrainie zakończyło się to krwawą jatką.

  Obecne tzw. „polskie rządy” PiS do dzisiaj z tego nie wyciągniemy z tego wniosków i nadal wspierają banderyzm.
  To się z całą pewnością skończy tak samo z ogromną szkodą dla narodu polskiego jak to było w 1943 roku, a teraz dla państw ościennych tej obecnej nazistowskiej ukrainy.

  UKRAIŃCY zamieszkali w Polsce są NAJLICZNIEJSZĄ grupą z pośród studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jedynej uczelni w kraju, która kształci kadry oficerskie policji. Faktycznie w obecnej „polskiej” POlicji rządzą Ukraińcy po czystce zrobionej na Polakach w resorcie policji w 2012 roku przez gang PO niemca Tuska:

  https://marucha.wordpress.com/2014/11/14/ukraincy-w-polskiej-policji/

  Dorasta pokolenie młodych Ukraińców, którzy pochwalają potworne ukraińskie ludobójstwo Polaków, Żydów, Węgrów i Rosjan.
  Wskutek zdradzieckiej polityki polskojęzycznego warszawskiego rządu zalewają nasz kraj i ochoczo powtórzą zbrodnie swych ojców w Polsce.

  Zorganizują zamachy terrorystyczne, morderstwa polskich urzędników, dzieci w szkołach i przedszkolach, wybuchy i sabotaż elektrowni, gazowni, kolei i autobusów. Ukraińcy to historyczni śmiertelni wrogowe Polaków. Albo my ich albo oni nas …

  „POlicjanci” którzy brutalnie skopali Polaka, przechodnia na ulicy w Warszawie 11.XI. 2011 r. w czasie Marszu Niepodległości byli prawdopodobnie też Ukraińcami z polskim obywatelstwem.

 6. Inkwizytor said

  re

  Módlmy się nadal, z pewnością Pan Bóg rozwiążę za nas to o czym napisano w poście nr 3

 7. Boydar said

  Bóg nie wkłada nikomu cięższego krzyża niż da rady unieść, Panie Inkwizytorze. Znaczy się i ten za ciężki nie jest. Tylko trzeba Go nieść we właściwym kierunku. I wtedy będzie tak, jak Pan napisał (6).

 8. Grace said

  Szkoda że to Francuz musi przypominać Polakom

 9. Grace said

  Re:5 Oglądanie tego filmiku budzi we mnie niesamowity żal, że takie poświęcenia Polska poniosła po 1980 roku, tylko po to aby dorobić się takiej chamskiej i brutalnej policji.
  MO to była klasa w porównaniu z tym bydłem.

 10. NICK said

  „Lubelak”. (7).
  „Bóg nie wkłada nikomu cięższego krzyża niż da rady unieść,”

  Nie???

  Pan zaczynasz ‚bergoliować’.

Sorry, the comment form is closed at this time.